Content Construction Kit (CCK) (6.x-3.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (459 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Types
hu: Típusok

en: Required
hu: Szükséges

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Export
hu: Exportálás

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállít

en: Node
hu: Tartalom

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: All
hu: Mind

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Custom
hu: Egyéni

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: N/A
hu: Nincs adat

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Code
hu: Kód

en: Basic
hu: Alap

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Order
hu: Rendelés

en: Integer
hu: Egész szám

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: Labels
hu: Feliratok

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: Token
hu: Vezérjel

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Style
hu: Stílus

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Reversed
hu: Fordított

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Removed
hu: Eltávolított

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorsítótárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje „fogd és vidd” módszerrel állítható be a <em>Content</em> modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További tudnivaló a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresési index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. A művelet nem vonható vissza.

en: Removed field %field from %type.
hu: %field mező törölve (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblájának törlése megtörtént.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített pontosságú tizedes tört számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói szerepkör, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer felhasználóval rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó ezzel a névvel.

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: %name field is required.
hu: %name mező szükséges.

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőben megadható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható szerepkörök” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: @label (!name) - delta
hu: @label (!name) – delta

en: @label-truncated - delta
hu: @label-truncated – delta

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta – megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: The fields in a Standard group are independent of each other and each can have either single or multiple values. The fields in a Multigroup are treated as a repeating collection of single value fields.
hu: Az alapvető csoportban lévő mezők függetlenek egymástól, és mindegyiknek lehet egy, vagy több értéke. A többescsoportban lévő mezők kezelése úgy történik, mintha egy ismétlődő gyűjteménye lenne az egyszeres értékű mezőknek.

en: Multigroup
hu: Többescsoport

en: The field %field has been updated to use %multiple values, to match the multiple value setting of the Multigroup %group.
hu: %field mező úgy módosult, hogy használja %multiple értékeket, hogy egyezzen a többszörös érték beállításokkal a többescsoportban (%group).

en: This change is not allowed. The field %field already has %multiple values in the database but the group %group only allows %group_max. Making this change would result in the loss of data.
hu: Ez a változtatás nem megengedett. %field mezőnek már van %multiple értéke az adatbázisban, de a csoport (%group) csak %group_max értéket enged. Ez a változtatás adatvesztéshez vezetne.

en: This change is not allowed. The field %field handles multiple values differently than the Content module. Making this change could result in the loss of data.
hu: Ez a változtatás nem megengedett. %field mező másképpen kezeli a többszörös értékeket, mint a <em>Content</em> modul. Ez a változtatás adatvesztéshez vezetne.

en: You are moving the field %field into a Multigroup.
hu: %field mező át lett helyezve egy többescsoportba.

en: This change is not allowed. The field %field already has data created and uses a widget that stores data differently in a Standard group than in a Multigroup. Making this change could result in the loss of data.
hu: Ez a változtatás nem megengedett. %field mezőnek már van létrehozott adata, és a használt felületi elem másképpen tárolja az adatot az alapvető csopontban, mint a többescsoportban. Ez a változtatás adatvesztéshez vezetne.

en: You are moving the field %field out of a Multigroup.
hu: %field mező ki lett véve a többescsoportból.

en: Horizontal line
hu: Vízszintes vonal

en: [Subgroup format]
hu: [Alcsoport formátum]

en: Number of times to repeat the collection of Multigroup fields.
hu: A többescsoport mezők ismétléseinek száma.

en: All fields in this group will automatically be set to allow this number of values.
hu: Minden mező ebben a csoportban automatikusan be lesz állítva, hogy ennyi értéket engedjen megadni.

en: Number of repeats
hu: Ismétlések száma

en: Labels for each subgroup of fields. Labels can be hidden or shown in various contexts using the 'Display fields' screen.
hu: Cimke a mezők alcsoportjainak. A cimke lehett rejtett, vagy megjelenhet különböző helyeken, mely beállítható a „Mezők megjelenítése” oldalon.

en: Subgroup %number label
hu: Alcsoport %number címke

en: The field %field in this group already has %multiple values in the database. To prevent the loss of data you cannot set the number of Multigroup values to less than this.
hu: A csoportban lévő %field mezőnek már van %multiple értéke az adatbázisban. Az adatvesztés elkerülése érdekében nem lehet a többescsoport értékét ennél kisebbre állítani.

en: Add more values
hu: További értékek hozzáadása
