Comments in vBulletin (6.x-2.3) - en to ro translation catalogue (142 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: content
ro: conţinut

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Last comment
ro: Ultimul comentariu

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: new
ro: nou

en: view
ro: afișează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Required
ro: Necesar

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Preview comment
ro: Previzualizare comentariu

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: here
ro: aici

en: Jump to the first comment of this posting.
ro: Sari la primul comentariu al acestui articol.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ro: Sari la primul comentariu nou al acestui articol.

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Add a new comment to this page.
ro: Adaugă un comentariu la această pagină.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ro: Împărtăşeşte opiniile tale legate de acest articol.

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Optional
ro: Opţional

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: The comment no longer exists.
ro: Comentariul nu mai există.

en: The comment and all its replies have been deleted.
ro: Comentariul şi toate replicile lui au fost şterse.

en: Do not display
ro: Nu se afişează

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: reply
ro: replică

en: You have to specify a valid date.
ro: Trebuie să specificaţi o dată validă.

en: Authored on
ro: Scris pe

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Source
ro: Sursă

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Not published
ro: Nepublicat

en: administer comments
ro: administrează comentarii

en: Delete comments
ro: Şterge comentariile

en: by
ro: adăugat de

en: The comments have been deleted.
ro: Comentariile au fost şterse.

en: Published comments
ro: Comentarii publicate

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
ro: Comentariul tău este pus în coada de aşteptare pentru a fi moderat de administratori şi va fi publicat după aprobare.

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Read only
ro: Numai citire

en: Approval queue
ro: Coada de aprobare

en: Display on separate page
ro: Pe o pagină separată

en: Location of comment submission form
ro: Localizarea formularului de trimitere a comentariilor

en: Anonymous commenting
ro: Comentariu anonim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ro: Autorii anonimi nu-şi pot introduce datele de contact

en: Anonymous posters may leave their contact information
ro: Autorii anonimi îşi pot introduce datele de contact

en: Anonymous posters must leave their contact information
ro: Autorii anonimi trebuie să-şi introducă datele de contact

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
ro: Această opţiune este activă când utilizatorii anonimi pot publica comentarii, la <a href="@url">pagina de permisiuni</a>.

en: Display below post or comments
ro: Sub articole sau comentarii

en: Default comment setting
ro: opţiunile predefinite pentru comentarii

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ro: Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public.

en: parent
ro: părinte

en: Flat list - collapsed
ro: Listă desfăşurată - mesaje restrânse

en: Flat list - expanded
ro: Listă desfăşurată - mesaje extinse

en: Threaded list - collapsed
ro: Listă grupată - mesaje restrânse

en: Date - newest first
ro: Dată - cele mai noi întâi

en: Date - oldest first
ro: Date - cele mai vechi întâi

en: 1 comment | @count comments
ro[0]: 1 comentariu
ro[1]: @count comentarii
ro[2]: @count de comentarii

en: 1 new comment | @count new comments
ro[0]: 1 comentariu nou
ro[1]: @count comentarii noi
ro[2]: @count de comentarii noi

en: access comments
ro: accesează comentariile

en: post comments
ro: adaugă comentarii

en: post comments without approval
ro: adaugă comentarii fără aprobare

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
ro: <a href="@login">autentifică-te</a> pentru a adăuga comentarii

en: Reply
ro: Replică

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: !a comments per page
ro: !a comentarii pe pagină

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ro: Selectează unul sau mai multe comentarii pentru a fi actualizate.

en: Unpublish comment
ro: Retrage comentariu

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ro: Nepublicare comentariu care conţine cuvintele cheie

en: After saving a new comment
ro: După salvarea unui comentariu nou

en: After saving an updated comment
ro: După salvarea unui comentariu actualizat

en: After deleting a comment
ro: După ştergerea unui comentariu

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
ro: Când un commentariu este vizualizat de un utilizator autentificat

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ro: Comentariul va fi nepublicat dacă conţine oricare din secvenţele de caractere de mai sus. Se foloseşte o lista de secvenţe de caractere separate prin virgulă. Exemplu: nostim, paraşută ieftină, "Firma SRL". Secvenţele de caractere fac deosebirea dintre majuscule si minuscule.

en: Post new comment
ro: Publică un comentariu nou

en: Default display order
ro: Ordinea predefinită de afişare

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
ro: Modul de sortare implicit al comentariilor pentru vizitatorii anonimi şi noii utilizatori. Aceştia din urmă pot să modifice setarea folosind panoul de control al comentariilor. Pentru utilizatorii înregistraţi, opţiunile sunt stocate ca şi preferinţe permanente.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ro: Mai jos este o listă a comentarii publicate pe sit care necesită aprobare. Pentru a aproba un comentariu apasă pe "editează" şi apoi schimbă-i "moderation status" în aprobat. Fă click pe un subiect pentru a afişa comentariul; fă click pe numele autorului pentru a modifica datele sale de utilizator; fă click pe "editare"pentru a modifica textul şi respectiv pe "ştergere" pentru a şterge comentariul.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
ro: Listează şi editează comentariile şi coada de moderare.

en: Reply to comment
ro: Replică la acest comentariu

en: Default display mode
ro: Modul predefinit de afişare

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
ro: Modul implicit de afişare al comentariilor. Modurile extinse afişează întregul comentariu; modurile grupate (threaded) adună replicile în mănunchiuri.

en: Default comments per page
ro: Numărul predefinit de comentarii pe pagină

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
ro: Numărul predefinit de comentarii pe fiecare pagină; mai multe comentarii sunt distribuite pe mai multe pagini.

en: Comment controls
ro: Formularul de control al comentariilor

en: Display above the comments
ro: Deasupra comentariilor

en: Display below the comments
ro: Sub comentarii

en: Display above and below the comments
ro: Deasupra şi sub comentarii

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
ro: Poziţia formularului de control a comentariilor.  Acesta permite utilizatorilor modificarea modului de afişare şi a ordinii de afişare a comentariilor.

en: Comment subject field
ro: Câmpul subiectului mesajului

en: Can users provide a unique subject for their comments?
ro: Pot utilizatorii să publice un subiect unic pentru comentariile trimise?

en: You are not authorized to post comments.
ro: Nu ai autorizarea necesară pentru a comenta articole.

en: The comment you are replying to does not exist.
ro: Comentariul căruia doriţi să-i replicaţi nu există.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ro: Această discuţie este închisă: nu poţi publica noi comentarii.

en: You are not authorized to view comments.
ro: Nu ai autorizarea necesară pentru a afişa comentariile.

en: Comment: updated %subject.
ro: Comentariu: am actualizat %subject.

en: Comment: added %subject.
ro: Comentariu: am adăugat %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ro: Sigur doreşti să ştergi comentariul %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ro: Toate replicile la acest comentariu se vor pierde. Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Publish the selected comments
ro: Publică comentariile selectate

en: Unpublish the selected comments
ro: Nu publica comentariile selectate

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
ro: Nu pare să existe nici un comentariu pentru ştergere sau comentariul selectat a fost şters de alt administrator.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ro: Eşti sigur ca vrei să ştergi aceste comentarii şi toate replicile?

en: You have to specify a valid author.
ro: Trebuie să specifici un autor valid.

en: The name you used belongs to a registered user.
ro: Numele ales aparţine unui utilizator înregistrat.

en: You have to leave your name.
ro: Trebuie să introduci un nume.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ro: Adresa de e-mail specificată nu este validă.

en: You have to leave an e-mail address.
ro: Trebuie să specifici o adresă de e-mail.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
ro: Adresa URL a paginii tale nu este validă.  Nu uita, ea trebuie să fie în forma <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
ro: (Fără subiect)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
ro: Alege modalitatea preferată de afişare a comentariilor şi apasă "Salvare opţiuni" pentru a activa modificările propuse.

en: Comment viewing options
ro: Opţiuni de afişare a comentariilor

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ro: <a href="@login">autentifică-te</a> sau <a href="@register">înregistrează-te</a> pentru a adăuga comentarii

en: Comment: deleted %subject.
ro: Comentariu: am şters %subject.

en: Posted in
ro: Publicat în

en: Cannot delete non-existent comment.
ro: Nu se poate şterge un comentariu inexistent.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
ro: Permisiunile pentru comentarii sunt alocate rolurilor de utilizatori, şi sunt folosite pentru a determina dacă utilizatorii anonimi (sau alte roluri) pot să comenteze. Informaţiile lor individuale de contact pot fi reţinute în cookies stocate în calculatoarele lor pentru a fi folosite în comentări individuale. Atunci când un comentariu nu are niciun răspuns primit, el poate fi editat (opţional) de către autorul său. Modulul de comentarii foloseşte aceleaşi formate de intrare şi etichete HTML disponibile şi pentru crearea altor forme de conţinut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
ro: Pentru mai multe informaţii citiţi manualul de configurare şi setare pentru <a href="@comment">Modulul Comment</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ro: Mai jos este o listă a ultimelor comentarii publicate pe sit. Faceţi un click pe un subiect pentru a afişa comentariul; faceţi click pe numele autorului pentru a modifica datele sale de utilizator; faceţi click pe 'modificare' pentru a modifica textul şi respectiv pe 'ştergere' pentru a şterge comentariul.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
ro: Forţează un utilizator să verifice propriul comentariu dând clic pe un buton de 'Previzualizare' înainte de a putea adăuga comentariul.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ro: Comentariu: comentariu neautorizat sau comentariu trimis către un nodul închis %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
ro: Trimis de !username la @datetime.
