Mollom (6.x-2.14) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Administration
tr: Yönetim

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Links
tr: Bağlantılar

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Comment form
tr: Yorum formu

en: User contact form
tr: Kullanıcı iletişim formu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: remove
tr: sil

en: Refresh
tr: Yenile

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Comment
tr: Yorum

en: total
tr: toplam

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: seconds
tr: saniye

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: contains
tr: içeriyor

en: Report
tr: Rapor

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Author name
tr: Yazar adı
