UberDrupal (6.x-1.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (1644 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Image !current of !total
fi: Kuva !current (!total)

en: Next
fi: Seuraava

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: enabled
fi: käytössä

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Takaliite

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: footer
fi: alatunniste

en: Comments
fi: Kommentit

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Cost
fi: Maksu

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Päällä

en: Purchased
fi: Ostettu

en: error
fi: virhe

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei yhtään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Image
fi: Kuva

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Types
fi: Tyypit

en: Required
fi: Pakollinen

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Description field
fi: Kuvauskenttä

en: Back
fi: Takaisin

en: Node ID
fi: Solmun ID

en: Field
fi: Kenttä

en: content top
fi: sisällön yläosa

en: content bottom
fi: sisällön alaosa

en: header
fi: ylätunniste

en: Label
fi: Tunnus

en: Changes
fi: Muutokset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: administer catalog
fi: järjestele luetteloa

en: Time
fi: Aika

en: week
fi: viikko

en: Views
fi: Näkymät

en: Add
fi: Lisää

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Format
fi: Muoto

en: The configuration options have been reset to their default values.
fi: Asetukset on palautettu oletusarvoihinsa.

en: hidden
fi: piilotettu

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: link
fi: linkki

en: Placeholder tokens
fi: Kirjanmerkit

en: Display
fi: Näyttö

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: never
fi: ei koskaan

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Advanced search
fi: Edistynyt haku

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: n/a
fi: ei mitään

en: Upload
fi: Siirrä

en: Upload image
fi: Siirrä kuva

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: action
fi: toiminto

en: Continue
fi: Jatka

en: Configure
fi: Määrittele

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Node
fi: Solmu

en: Sent email to %recipient
fi: Sähköposti lähetettiin (vastaanottajana %recipient)

en: Unable to send email to %recipient
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää (vastaanottajana %recipient)

en: The subject of the message.
fi: Viestin aihe.

en: Create
fi: Luo

en: Include
fi: Sisällytä

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Toiminnassa

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Breadcrumb
fi: Muropolku

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Submit changes
fi: Tallenna muutokset

en: Header
fi: Otsikko

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: You must enter a valid e-mail address.
fi: Sinun täytyy syöttää kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment ID
fi: Kommentin ID

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Poll choices
fi: Äänestyksen valinnat

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: File MIME type
fi: Tiedoston MIME tyypit

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Content field
fi: Sisältökenttä

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Global settings
fi: Sivuston laajuiset asetukset

en: Fields
fi: Kentät

en: Widget type
fi: Widgetin tyyppi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Mode
fi: Tila

en: Normal
fi: Normaali

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Items
fi: Aiheet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: Maximum
fi: Suurin

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Add line
fi: Lisää rivi

en: Qty
fi: Määrä

en: Price
fi: Hinta

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: System
fi: Järjestelmä

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Payments
fi: Maksut

en: Store
fi: Kauppa

en: Company
fi: Yritys

en: security
fi: turvallisuus

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Method
fi: Tapa

en: Day
fi: Päivä

en: End
fi: Päättyy

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: The name of the menu the node belongs to.
fi: Solmun valikon nimi.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
fi: Sanasto johon sivun ensimmäinen kategoria kuuluu.

en: The name of the category.
fi: Kategorian nimi.

en: The id number of the category.
fi: Kategorian ID.

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: SKU
fi: Koodi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Destination
fi: Kohde

en: reset
fi: nollaa

en: Class
fi: Luokka

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Filtered text (user selects input format)
fi: Suodatettu teksti (käyttäjä vaalitsee syöttömuodon)

en: Text processing
fi: Tekstin prosessointi

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
fi: Suurin sallittu kirjainten määrä kentässä. Jätä tyhjäksi mikäli et halua rajoittaa.

en: Rows
fi: Rivejä

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Argument
fi: Argumentti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Override
fi: Ohita

en: Existing Views
fi: Olemassaolevat näkymät

en: Default Views
fi: Oletusnäkymät

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: Order
fi: Järjestys

en: Integer
fi: Muuttuja

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Process
fi: Suorita

en: Close
fi: Sulje

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Expiration date
fi: Loppumispäivämäärä

en: City
fi: Postitoimipaikka

en: Postal code
fi: Postinumero

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Formatting guidelines
fi: Muotoiluohjeet

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: File attachments
fi: Liitetiedostot

en: Pending
fi: Odottaa

en: minute
fi: minuutti

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: List price
fi: Listahinta

en: English
fi: englanti

en: Spanish
fi: espanja

en: Token
fi: Merkki

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: update
fi: päivitä

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Token actions
fi: Merkkien toimet

en: Replacement value
fi: Korvaava arvo

en: tokens
fi: merkit

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: User's name
fi: Käyttäjän nimi

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
fi: Käyttäjän nimi suodattamattomana. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: User's ID
fi: Käyttäjän ID

en: User's email address
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: User's registration date
fi: Käyttäjän rekisteröitymispäivä

en: Days since the user registered
fi: Kuinka monta päivää sitten käyttä rekisteröity

en: User's last login date
fi: Käyttäjän viimeisin sisäänkirjautumispäivä

en: Days since the user's last login
fi: Kuinka monta päivää sitten käyttäjä viimeksi kirjautui sisään

en: The current date in the user's timezone
fi: Käyttäjän aikavyöhykkeen tämänhetkinen päivämäärä

en: The URL of the user's profile page.
fi: Käyttäjän profiilinmuokkaussivun osoite.

en: The URL the user's account editing page.
fi: Käyttäjän käyttäjätietojen muokkaussivun osoite.

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Font size
fi: Fontin koko

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: Select list
fi: Valintalista

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: is equal to
fi: on samansuuruinen kuin

en: is not equal to
fi: on erisuuri kuin

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Replacement patterns for @name
fi: Korvauskuvio merkeille @name

en: PHP code
fi: PHP koodi

en: Display fields
fi: Näytä kentät

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Select one...
fi: Valitse yksi...

en: Production
fi: Tuotanto

en: Red
fi: Punainen

en: Shipping method:
fi: Toimitustapa:

en: Taxes
fi: Verot

en: Poll settings
fi: Kyselyn asetukset

en: Style
fi: Tyyli

en: Delete package
fi: Poista pakkaus

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Search options
fi: Hakuvalinnat

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Your item(s) have been updated.
fi: Tuotteet on päivitetty.

en: Qty.
fi: Määrä

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Credit card details
fi: Luottokorttitiedot

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Order history
fi: Tilaushistoria

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Ship to:
fi: Toimitusosoite:

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Balance
fi: Saldo

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Completed
fi: Valmis

en: Payment details
fi: Maksun tiedot

en: Products
fi: Tuotteet

en: administer products
fi: Hallitse tuotteita

en: Product settings
fi: Tuoteasetukset

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Testing
fi: Testaus

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Pounds
fi: Paunaa

en: Grams
fi: Grammaa

en: Kilograms
fi: Kilogrammaa

en: Ounces
fi: Unssia

en: Inches
fi: Tuumat

en: Feet
fi: Jalat

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Print invoice
fi: Tulosta lasku

en: %type settings
fi: %typen asetukset

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: Path to the "convert" binary
fi: Hakupolku "muunna" -binääriin

en: <Hidden>
fi: <Piilotettu>

en: The primary identifier for a node.
fi: Syötteet

en: JPEG quality
fi: JPEG-kuvan laatu

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Comment settings
fi: Kommentoinnin asetukset

en: hour(s)
fi: tunti

en: day(s)
fi: päivä(t)

en: week(s)
fi: viikko

en: Contact settings
fi: Yhteydenottoasetukset

en: cancel
fi: peruuta

en: Processing
fi: Käsitellään

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Storage
fi: Tallennus

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fi: Tiedoston siirto-ongelma. Tiedostoa ei voitu siirtää oikeaan hakemistoon.

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Comment title
fi: Kommentin otsikko

en: Enable custom alternate text
fi: Käytä omaa vaihtoehtoista tekstiä

en: Enable custom title text
fi: Käytä omaa otsikkotekstiä

en: Apply
fi: Hae

en: Select
fi: Valitse

en: Enter the terms you wish to search for.
fi: Kirjoita haluamasi hakusanat.

en: No content types available.
fi: Yhtään sisällön tyyppiä ei ole saatavilla.

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Number of values
fi: Arvojen määrä

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
fi: Varoitus! Tämän asetuksen muuttaminen sen jälkeen kun siihen on syötetty sisältöä voi aiheuttaa syötetyn tiedon menetyksen!

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
fi: Sisältömoduuli on CCK:n pakollinen osa. Se sallii käyttäjien ylläpitää kustomoituja kenttiä sisältötyypeissä. Drupalissa sisältötyyppejä käytetään määrittelemään lähetyksen ominaisuuksia kuten kenttien kuvaukset ja otsikot solmujen hallintasivuilla. Käyttämällä sisältömoduulia (ja muita CCK:n mukana tulevia apumoduuleja) voit lisätä uusia kenttiä oletuskenttien Otsikko ja Runko lisäksi. CCK:n ominaisuudet ovat käytettävissä välilehtien kautta <a href="@content-types">sisältötyyppien hallintasivuilla</a>. Löydät lisätietoa sisältötyypeistä myös <a href="@node-help">solmu-moduulin ohjesivulta</a>.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
fi: Kustomoidut CCK kentät tulevat valinnaisista CCK:n mukana saatavista moduuleista (jokainen niistä on erityyppinen). Voit ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä CCK komponentteja <a href="@modules">moduulisivuilla</a>. CCK:n oletusasennus sisältää:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
fi: <em>numero</em>, joka lisää numeeriset kenttätyypit joko muuttujan tai desimaalin muodossa. Voit määritellä sallitut syötteet tai määritellä, miltä väliltä sallittujen arvojen on oltava. Saatavilla on useita eri syöttömuotoja.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
fi: <em>teksti</em>, joka lis

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
fi: <em>solmureferenssi</em>, joka luo kustomoidun referenssin muihin Drupalin solmuihin. Lis

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
fi: <em>k

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
fi: <em>kentt

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
fi: Lis

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
fi: Määritä, kuinka tämän sisältötyypin kentät ja kenttien otsikot esitetään solmujen teasereissa ja kokonaisissa solmuissa.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
fi: Määrittele, kuinka tämän sisältötyypin kentät näytetään kontekstia renderöitäessä.

en: Add another item
fi: Lisää vielä yksi tiedosto

en: Full node
fi: Koko solmu

en: Search Index
fi: Hakuindeksi

en: Search Result
fi: Hakutulokset

en: Updating field type %type with module %module.
fi: Päivitettiin kentän tyyppi %type moduulilla %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
fi: Päivitettiin widgetin tyyppi %type moduulilla %module.

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Remove field
fi: Poista kenttä

en: Allows administrators to define new content types.
fi: Sallii ylläpitäjien määrittää uusia sisältötyyppejä.

en: Trimmed
fi: Trimmattu

en: Used in
fi: Käytetään

en: No fields have been defined for any content type yet.
fi: Yhdellekään sisältötyypille ei vielä ole määritelty kenttiä.

en: no styling
fi: ei stylisointia

en: simple
fi: yksinkertainen

en: fieldset
fi: kenttäryhmä

en: fieldset - collapsible
fi: kenttäryhmä - pienennettävissä

en: fieldset - collapsed
fi: kenttäryhmä - pienennetty

en: Added field %label.
fi: Lisätty kenttä nimellä %label.

en: There was a problem adding field %label.
fi: Ongelma kentän %label lisäämisessä.

en: There was a problem creating field %label.
fi: Ongelma luotaessa kenttää %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kentän %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
fi: Jos sinulla on kenttään liitettyä tietoa se poistetaan. Muutosta ei voi perua.

en: Removed field %field from %type.
fi: Poistettu %field tyypistä %type

en: There was a problem deleting %field from %type.
fi: Ongelma poistettaessa kenttää %field sisältötyypistä %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
fi: Nämä lisäasetukset tulevat voimaan vain kentälle %field koska se löytyy sisältötyypistä %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
fi: Nämä arvot tulevat voimaan kentälle %field jokaisessa sisältötyypissä missä se esiintyy.

en: Save field settings
fi: Tallenna kentän asetukset

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
fi: PHP-koodin palauttama oletusarvo oli v

en: The default value is invalid.
fi: Oletusarvo ei ole sallittu.

en: Saved field %label.
fi: Tallennettu kenttä %label.

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
fi: Tietokanta on muuttunut ja tieto on joko siirtynyt tai deletoitunut.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
fi: Havaittu ongelma, tietokannan muutokset ei valmistuneet.

en: Processing %title
fi: Prosessoidaan %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
fi: Sisältötypin kenttätaulu %old_name on uudelleennimetty %new_name ja kenttien instanssit on päivitetty.

en: The content fields table %name has been deleted.
fi: Sisältötyypin kentät sisältävä taulu %name on poistettu.

en: Referenced node ID
fi: Viitatun solmun ID

en: Referenced node title
fi: Viitatun solmun otsikko

en: Raw number value
fi: Raaka lukuarvo

en: Formatted number value
fi: Formatoitu lukuarvo

en: Raw, unfiltered text
fi: Raaka suodattamaton teksti

en: Formatted and filtered text
fi: Formatoitu ja suodatettu teksti

en: Referenced user ID
fi: Viitatun käyttäjän ID

en: Referenced user name
fi: Viitatun käyttäjän nimi

en: Formatted HTML link to referenced user
fi: Formatoitu HTML linkki viitattuun käyttäjään

en: Group multiple values
fi: Ryhmittele useat arvot

en: Content types that can be referenced
fi: Viitattavissa olevat sisältötyypit

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
fi: Syötä pilkuin eroteltu lista näkymälle syötettävistä argumenteista.

en: Title (link)
fi: Otsikko (linkki)

en: Title (no link)
fi: Otsikko (ei linkkiä)

en: Autocomplete text field
fi: Automaattisesti täydentyvä tekstikenttä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Float
fi: Liu'uta

en: Minimum
fi: Pienin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
fi: Merkki jonka käyttäjät syöttävät desimaalipilkuksi kaavakkeissa.

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: "Minimum" must be a number.
fi: "Pienimmän" tulee olla numero.

en: "Maximum" must be a number.
fi: "Suurimman" on oltava puhelinnumero.

en: Defines numeric field types.
fi: Määrittää numeeriset kenttätyypit

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
fi: Yksittäiselle päälle/pois valintaruudulle määrittele ensiksi 'pois' arvo ja sen jälkeen 'päälle' arvo <strong>sallitut arvot</strong> listaan. Huomaa että valintaruudun otsikkona näytetään 'päälle' arvoa.

en: Check boxes/radio buttons
fi: Valintalaatikot/radionapit

en: Single on/off checkbox
fi: Yksittäinen valintaruutu

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
fi: Määrittää widgetin valintalistoja, valintaruutuja ja radionappeja varten sekä teksti- ja numeerisiä kenttiä varten.

en: Text area (multiple rows)
fi: Tekstialue (useita rivejä)

en: Defines simple text field types.
fi: Määrittää yksinkertaiset tekstikenttätyypit.

en: Contact phone number
fi: Puhelinnumero

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Ubercart - payment
fi: Ubercart - maksu

en: Order ID
fi: Tilaustunnus

en: Search returned the following results:
fi: Haku tuotti seuraavan tuloksen:

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: file system
fi: tiedostojärjestelmä

en: Rate
fi: Arvio

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fi: Maksun yhteydessä tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitoon tilauksen tarkastamiseksi.

en: A payment has been accepted.
fi: Maksu on hyväksytty.

en: ImageMagick reported an error: %error
fi: ImageMagick antoi virheilmoituksen: %error

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Ubercart - core (optional)
fi: Ubercart - ydin (valinnainen)

en: Purchase date
fi: Ostopäivämäärä

en: Node type (user-friendly version)
fi: Solmun tyyppi (käyttäjäystävällinen versio)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
fi: Suodattamaton solmun otsikko. VAROITUS - käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: Node author's user id
fi: Solmun luojan käyttäjä ID

en: Node author's user name
fi: Solmun luojan käyttäjänimi

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
fi: Solmun luojan käyttäjänimi. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: year(s)
fi: vuosi/vuodet

en: edit block
fi: muokkaa lohkoa

en: edit menu
fi: muokkaa valikkoa

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Saved addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: The directory %directory does not exist.
fi: Hakemistoa %directory ei ole olemassa.

en: The directory %directory is not writable
fi: Hakemistoon %directory ei voida kirjoittaa.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fi: Hakemistoon %directory ei voi kirjoittaa, koska sille ei ole asetettu sopivia oikeuksia.

en: File description
fi: Tiedoston kuvaus

en: File size (in bytes)
fi: Tiedoston koko (tavuina)

en: Defines a file field type.
fi: Määrittelee kenttätyypin.

en: Packages
fi: Pakkaukset

en: Package
fi: Pakkaus

en: Attribute settings
fi: Ominaisuuksien asetukset

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Order #
fi: Tilaus #

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
fi: PHP:n GD-grafiikkakirjasto puuttuu tai on liian vanha. Lisätietoja ongelman ratkaisemiseksi on saatavissa PHP:n dokumentaation <a href="@url">image documentation</a> -osiosta.

en: GD library
fi: GD-grafiikkakirjasto

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Allow Upscaling
fi: Salli ylöspäin skaalaus

en: Let scale make images larger than their original size
fi: Salli skaalauksen tehdä kuvista alkuperäiskuvaa suurempia

en: Rotation angle
fi: Pyörityskulma

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
fi: Kuinka monta astetta kuvaa käännetään. Positiiviiset luvut tarkoittavat myötäpäivään ja negatiiviset vastapäivään.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
fi: Satunnaista jokaisen kuvan kiertokulma. Yllämääritettyä kulmaa käytetään enimmäisarvona.

en: Administer imagecache presets and actions.
fi: Hallinnoi imagecache esiasetuksia ja toimintoja.

en: Print
fi: Tulosta

en: Locked
fi: Lukittu

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: Stock settings
fi: Varaston asetukset

en: deleted
fi: poistettu

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only in the category(s)
fi: Vain luokassa/luokissa

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Company name
fi: Yritysnimi

en: Sandbox
fi: Harjoittelualue

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Credit card charged: !amount
fi: Luottokorttia veloitettu: !amount

en: Search returned no results.
fi: Haku ei tuottanut tulosta.

en: Reports
fi: Raportit

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
fi: Osoite, johon käyttäjä ohjataan. Tämä voi olla sisäinen osoite kuten node/1234 tai ulkoinen osoite kuten http://drupal.org.

en: Display a message to the user
fi: Näytä käyttäjälle viesti

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Order review submit button text
fi: Tilauksen yhteenvedon lähetysnapin teksti

en: Submit Order
fi: Lähetä tilaus

en: Order created through website.
fi: Tilaus luotiin sivuston kautta.

en: ImageField
fi: Kuvakenttä

en: Product information
fi: Tuotetiedot

en: Sell price
fi: Myyntihinta

en: Customer purchase price.
fi: Asiakkaan ostohinta.

en: clone
fi: kloonaa

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Not enabled
fi: Ei käytössä

en: View cart
fi: Tarkastele ostoskoria

en: Invalid e-mail address.
fi: Väärä sähköpostiosoite.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fi: Tämän kentän alapuolella syöttökaavakkeessa käyttäjälle näytettävät ohjetekstit.<br/>Sallitut HTML-merkit: @tags

en: &lt;none&gt;
fi: &lt;ei mitään&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
fi: Et saa syöttää PHP koodia.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
fi: Tämä PHP koodi on ylläpitäjän asettama ja se ohittaa kaikki syötetyt arvot.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
fi: Käytä PHP:tä kentän asetuksiin (vaarallinen - salli käyttö erityistä varovaisuutta käyttäen)

en: Content fieldgroup
fi: Sisällön kenttäryhmä

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
fi: Teksti joka näytetään jos ryhmässä ei ole tietoa. Huomioi että otsikkoa ei näytetä mikäli sitä ei ole ohitettu.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
fi: Kentän sallitut arvot, syötä yksi per rivi muodossa avain|otsikko. Avain on arvo joka tallennetaan tietokantaan ja sen on oltava yhteensopiva kentän tallennusmuodon kanssa (%type). Otsikko on vaihtoehtoinen ja jos sitä ei ole syötettynä, näytetään ruudulla avain otsikon sijaan.<br>Sallitut HTML merkit: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
fi: Ylläpitäjä asetti tämän PHP koodin ja se ohittaa kaikki allaolevat arvot.

en: Click to view.
fi: Klikkaa katso

en: Shipping Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Order #:
fi: Tilaus #:

en: Shipping Method:
fi: Toimitustapa:

en: Ship order !order_id packages.
fi: Toimita tilauksen !order_id paketit.

en: Ship
fi: Toimita

en: This order has no comments associated with it.
fi: Tässä tilauksessa ei ole ilmoituksia.

en: Product reports
fi: Tuoteraportit

en: Products sold
fi: Myydyt tuotteet

en: No products found
fi: Yhtään tuotetta ei löytynyt

en: Number of orders
fi: Tilausten lukumäärä

en: Sales data
fi: Myyntitiedot

en: New packages
fi: Uudet paketit

en: Edit package
fi: Muokkaa pakkausta

en: Shipments
fi: Lähetykset

en: New shipment
fi: Uusi toimitus

en: Shipment !id
fi: Toimitus !id

en: Delete shipment
fi: Poista toimitus

en: Ship packages
fi: Lähetä pakkaukset

en: Package ID
fi: Pakkauksen ID-tunnus

en: Shipping type
fi: Toimitustyyppi

en: Package type
fi: Pakkaustyyppi

en: Shipment ID
fi: Lähetyksen ID-tunnus

en: Tracking number
fi: Seurantanumero

en: This order's products have not been organized into packages.
fi: Tämän tilauksen tuotteita ei ole järjestetty paketeiksi.

en: Create packages.
fi: Luo pakkauksia.

en: Order @order_id does not exist.
fi: Tilausta @order_id ei ole olemassa.

en: Are you sure you want to delete this package?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pakkauksen

en: Ship date
fi: Toimituspäivämäärä

en: Estimated delivery
fi: Arvioitu saapumispäivä

en: No shipments have been made for this order.
fi: Tästä tilauksesta ei ole tehty lähetyksiä.

en: Make a new shipment
fi: Tee uusi toimitus

en: Ship Manually
fi: Lähetä manuaalisesti

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Are you sure you want to delete this shipment?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lähetyksen?

en: Payment received
fi: Maksu vastaanotettu

en: Merchant ID
fi: Kauppias ID-tunnus

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Show @count value(s)
fi: Näytä @count arvo(t)

en: starting from @count
fi: alkaen kohdasta @count

en: Enter
fi: Syötä

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Order complete
fi: Tilaus valmis

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: File download
fi: Tiedoston lataus

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Order total:
fi: Tilaus yhteensä:

en: Current balance:
fi: Tämänhetkinen saldo:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
fi: Asiakas käytti eri sähköpostiosoitetta suorittaessaan maksua: !email

en: Click to complete checkout.
fi: Klikkaa päättääksesi tilausprosessi.

en: Vendor account number
fi: Palveluntarjoajan tilinumero

en: Unknown status
fi: Tuntematon tilanne

en: Maximum resolution for Images
fi: Maksimiresoluutio kuville

en: Defines an image field type.
fi: Määrittelee kuvakenttä tyypin.

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: COD
fi: Postiennakko

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Base price
fi: Pohjahinta

en: Tax
fi: Vero

en: Page !current of !total
fi: Sivu !current (!total)

en: Video !current of !total
fi: Video !current (!total)

en: Acidfree settings
fi: Acidfree albumien asetukset

en: Customer messages
fi: Asiakasviestit

en: Button alignment
fi: Painikkeiden tasaus

en: You do not have any items in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Customer will accept marketing emails.
fi: Asiakas suostuu vastaanottamaan markkinointisähköposteja.

en: Customer does not want marketing emails.
fi: Asiakas ei halua markkinointisähköposteja.

en: Return to order view screen.
fi: Palaa tilauksen katselunäkymään

en: Use this terminal to process credit card payments:
fi: Käytä tätä päätettä luottokorttimaksujen suorittamiseen:

en: You must enter a number for the amount.
fi: Sinun on syötettävä numero määräksi

en: A reason for refunding the customer is required.
fi: Hyvityksen tekemiseen asiakkaalle vaaditaan syy.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
fi: Väärä tilauskoodi. Maksusuoritus ei onnistu.

en: yearly
fi: vuosittain

en: monthly
fi: kuukausittain

en: @label (!name) - Allowed values
fi: @label (!name) - Sallitut arvot

en: %name: illegal value.
fi: %: kielletty arvo.

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
fi: Voit lisätä vain yhden kerrallaan.

en: Cart Contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
fi: Näytä asiakkaan ostoskorin sisältö.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
fi: Tämä käyttäjätili on estetty, eikä sillä voi ladata enää tiedostoja.

en: Watermark Text
fi: Vesileiman teksti

en: Add Watermark
fi: Lisää vesileima

en: Uploaded file is not a valid JPEG
fi: Lähetetty tiedosto ei ole validi JPEG

en: Empty Line
fi: Tyhjä rivi

en: Package order !order_id products.
fi: Pakkaa tilauksen !order_id tuotteet.

en: Test Gateway
fi: Testi-gateway

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
fi: Prosessoi luottokorttimaksut testi-gatewayn kautta.

en: Check or Money Order
fi: Šekki tai maksumääräys

en: Pay by mailing a check or money order.
fi: Maksu pankkisiirrolla.

en: UPS Letter
fi: UPS Kirje

en: UPS Express Box
fi: UPS Express laatikko

en: UPS 25KG Box
fi: UPS 25Kg laatikko

en: UPS 10KG Box
fi: UPS 10Kg laatikko

en: Small Packages
fi: Pienet paketit

en: Credit card encryption
fi: Luottokorttisalaus

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
fi: Tietokannan luottokorttitietoja salataan parhaillaan.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
fi: Tämä tekstilohko on viestejä varten, joita voit käyttää mm. ohjepätkinä tai viestipohjina sähköposteja varten. hook_uc_message :lla viestien perusarvojen muokkaaminen on erittäin helppoa.

en: Credit card on a secure server:
fi: Luottokortti turvallisella palvelimella:

en: Credit card/eCheck
fi: Luottokortti/eCheck

en: Select your payment type:
fi: Valitse maksutapa:

en: Online check
fi: verkkolasku

en: Your 2Checkout vendor account number.
fi: 2Checkout palveluntarjoajan tilinumero.

en: Secret word for order verification
fi: Salainen tunnussana tilauksen vahvistamiseksi

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
fi: Salasana, jonka olet määrittänyt 2Checkout-tilisi Look and Feel -asetuksissa.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
fi: Ota käyttöön testitila, joka antaa mahdollisuuden testitilausten käsittelyyn.

en: Language preference
fi: Käytettävä kieli

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
fi: Salli asiakkaiden valita maksutavaksi luottokortti tai verkkolasku

en: Show credit card icons beside the payment method title.
fi: Näytä luottokorttien kuvakkeet maksutapojen vieressä

en: Multi-page checkout
fi: Monisivuinen kassa

en: Single page checkout
fi: Yksisivuinen kassa

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
fi: Yritettiin varmentamatonta 2Checkout maksua tälle tilaukselle.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
fi: Maksanut !type, 2Checkout.com tilaus #!order.

en: credit card
fi: luottokortti

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
fi: Tilauksesi käsitellään heti kun maksutiedot selviää 2Checkout.comissa.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
fi: !type maksu odottaa 2Checkout.com:n vahvistusta.

en: Update your payment details
fi: Päivitä maksutiedot

en: Update the payment details for a recurring fee.
fi: Päivitä toistuvan maksun maksutiedot.

en: Cancel the recurring fee?
fi: Peru toistuva maksu?

en: Cancel a recurring fee.
fi: Peru toistuva maksu.

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen AIM tai Authorize.net palvelua

en: API Login ID
fi: API kirjautumis ID

en: AIM settings
fi: AIM asetukset

en: ARB settings
fi: ARB-asetukset

en: MD5 Hash
fi: MD5-tiivistesumma

en: CIM settings
fi: CIM-asetukset

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
fi: Uusi Authorize.Net -asiakasprofiili luotu onnistuneesti.

en: Authorize.Net: Creating CIM profile failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: CIM-profiilin luominen epäonnistui.<br />@error -@text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
fi: Authorize.Net: CIM-profiili luotu - @id

en: Credit card payment declined: @message
fi: Luottokorttimaksu hylätty: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
fi: Tyyppi: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
fi: HYVÄKSYTTY

en: REJECTED
fi: HYLÄTTY

en: Order @order_id
fi: Tilaus @order_id

en: Order @order_id - @sku
fi: Tilaus @order_id - @sku

en: Subscription ID: @subscription_id
fi: Tilausnumero: @subscription_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
fi: Toistuvan laskun laskutustiedot on päivitetty.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancellation failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: Tilauksen @subscription_id peruuttaminen epäonnistui.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
fi: Authorize.Net: Tilaus @subscription_id peruttu.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän tilauksen?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
fi: Tilaus peruttu Authorize.Net kautta.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
fi: Tilauksen peruuttaminen epäonnistui. Katso tilauksen ylläpidon ilmoituksia.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän maksun?

en: The recurring fee has been canceled.
fi: Toistuva maksu on peruttu.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
fi: Tapahtui virhe, ole hyvä ja yritä uudelleen. Ota meihin yhteyttä, jos ongelma ei katoa.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
fi: Katuosoite täsmää, mutta postinumero ei

en: Retry – System unavailable or timed out
fi: Kokeile uudestaan - Palvelu ei ole saatavilla tai pyyntö aikakatkaistiin

en: Address information is unavailable
fi: Osoitetietoja ei ole saatavilla

en: Not Processed
fi: Ei käsitelty

en: CVV information
fi: CVV tiedot

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
fi: Luottokorttimaksu ei onnistunut. Ole hyvä ja tarkista luottokortin tiedot ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä tilauksen suorittamiseksi.

en: Credit card:
fi: Luottokortti:

en: Pay by credit card.
fi: Maksa luottokortilla.

en: (Last 4)
fi: (4 viimeisintä)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
fi: Syötä kortin omistajan nimi kuten se on korttiin kirjoitettu.

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: The start date you entered is invalid.
fi: Syötetty aloituspäivämäärä on väärin.

en: The credit card you entered has expired.
fi: Syöttämäsi luottokortti on vanhentunut.

en: You have entered an invalid CVV number.
fi: Olet syöttänyt väärän CVV numeron.

en: You must enter the issuing bank for that card.
fi: Sinun on syötettävä kortin myöntäneen pankin nimi.

en: Card Owner
fi: Kortin omistaja

en: Issuing Bank
fi: Myöntäjäpankki

en: View card details.
fi: Katso luottokortin tietoja.

en: Card Type:
fi: Kortin tyyppi:

en: Card Owner:
fi: Kortin omistaja:

en: Card Number:
fi: Kortin numero:

en: Start Date:
fi: Aloituspäivämäärä:

en: Expiration:
fi: Viimeinen voimassaolopäivä:

en: Issuing Bank:
fi: Myöntäjäpankki:

en: You are responsible for the security of your website, including the protection of credit card numbers.  Please be aware that choosing some settings in this section may decrease the security of credit card data on your website and increase your liability for damages in the case of fraud.
fi: Olet vastuussa sivustosi turvallisuudesta, myös luottokorttinumeroiden suojaamisesta. Ota huomioon, että jotkin asetukset tässä osiossa voivat heikentää luottokorttitietojen suojausta ja lisätä vastuutasi petostapauksissa.

en: Validate credit card numbers at checkout.
fi: Varmenna luottokortin numerot kassalla.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
fi: Yritä käsitellä luottokorttimaksut kassalla.

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Unit of time
fi: Aikayksikkö

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
fi: Määrittele mitä tietoa asiakkailta kerätään kortin numeron lisäksi.

en: Enable CVV text field on checkout form.
fi: Aktivoi CVV tekstikenttä kassalomakkeella.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
fi: CVV on luottokorttien lisäturva. VISA, Mastercard ja Discover korteissa kyseessä on kolme numeroa, ja American Express kortissa kyseessä on neljä numeroa. Jos luottokortin prosessori tai maksuväylä vaatii tämän tiedon, sinun pitää aktivoida tämä toiminto täällä.

en: Enable card owner text field on checkout form.
fi: Aktivoi omistajatekstikenttä kassalomakkeella.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
fi: Aktivoi myöntäjäpankki tekstikenttä kassalomakkeella

en: Enable card type selection on checkout form.
fi: Aktivoi kortin tyyppivalikoima kassalomakkeella.

en: Card type select box options
fi: Korttityypin valintalaatikon asetukset

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
fi: Syötä yksi korttityyppi per rivi. Korttityyppien valintalaatikko täytetään näillä tiedoilla, jos se on käytössä.

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
fi: Täältä voit muokata viestejä, joita näytetään luottokorttia käyttäville asiakkaille.

en: Credit card payment policy
fi: Luottokorttimaksu menettelytapa

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
fi: Laskutustietojen täytyy vastata luottokortin laskutusosoitetta, joka on syötetty alle tai me emme pysty suorittamaan maksua.

en: Card processing failure message
fi: Kortin tunnusluvun käsittelyn epäonnistumisesta kertova viesti

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
fi: Virheilmoitus, joka näytetään asiakkaille maksuyrityksen epäonnistuttua kassalla.

en: You have specified a non-existent directory.
fi: Määritettyä hakemistoa ei ole olemassa.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansioon kirjoittaminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansiosta lukeminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card owner
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Start Month
fi: Alkamiskuukausi

en: Start Year
fi: Alkamisvuosi

en: Expiration Month
fi: Erääntymiskuukausi

en: Expiration Year
fi: Erääntymisvuosi

en: (if present)
fi: (jos on)

en: Expiration Date:
fi: Eräpäivä

en: What's the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: What is the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
fi: CVV tarkoittaa luottokortin tarkistusnumeroa. Tätä numeroa käytetään turvallisuussyistä estämään luottokorttipetos. Numeron löytäminen kortista on yksinkertaista. Seuraa alla olevia ohjeita.

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
fi: Näiden korttien CVV on kortin takana. Kyseessä on kolme viimeistä numeroa äärimmäisenä oikealla allekirjoitusruudussa.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
fi: American Express korttien CVV on kortin edessä. Kyseessä on neljä numeroa jotka on painettu pienemmällä kirjasinkoolla oikealle puolen luottokortin numeron päälle.

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Balance: @balance
fi: Summa: @balance

en: Charge Amount
fi: Veloitettava summa

en: Charge amount
fi: Veloitettava summa

en: You must enter a positive number for the amount.
fi: Syötä määräksi positiivinen numero.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
fi: Luottokortti käsiteltiin onnistuneesti. Katso ylläpidon kommentit saadaksesi lisätietoja.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
fi: Luottokorttimaksu epäonnistui. Katso ylläpidon kommentit.

en: administer credit cards
fi: hallinnoi luottokortteja

en: view cc details
fi: katso luottokortin tiedot

en: view cc numbers
fi: katso luottokortin numerot

en: process credit cards
fi: käsittele luottokortit

en: Receive credit card payments through checkout.
fi: Vastaanota luottokorttimaksut kassalla.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen CyberSource Silent Order POST palvelua.

en: Payment server
fi: Maksupalvelin

en: Ensure address verification
fi: Varmista osoitteen tarkistus

en: Process transaction only if address passes verification.
fi: Suorita siirto vain jos osoite läpäisee tarkistuksen.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
fi: Suorita siirto riippumatta osoitteen tarkistuksen tuloksesta.

en: ZIP/Postal code
fi: Postinumero

en: The credit card type did not pass validation.
fi: Luottokorttityyppi ei läpäissyt vahvistusta.

en: <b>Credit card !type:</b> !amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>Luottokortti !type:</b> !amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
fi: !id<br />!decision, Peruste: !reason

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
fi: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Peruste: !reason

en: <b>Attempt to create CyberSource profile failed.</b><br /><b>Reason:</b> @code
fi: <b>CyberSource -profiilin luonti epäonnistui.</b><br /><b>Syy:</b> @code

en: @city city tax
fi: @city kaupunkivero

en: County tax
fi: Kunnallisvero

en: Successful transaction.
fi: Onnistunut maksusiirto.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
fi: Vanhentunut kortti.<br /><b>Mahdollinen toimenpide:</b> Pyydä toinen kortti tai muu maksutapa.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
fi: Lähiosoite ei sopinut, mutta viisinumeroinen postinumero sopii.

en: Card verification number matched.
fi: Kortin varmistusnumero oli oikein

en: Card verification number not matched.
fi: Kortin varmistusnumero ei ollut oikein

en: Continue with checkout to complete payment.
fi: Jatka kassalle maksun suorittamiseksi.

en: Select a payment method from the following options.
fi: Valitse maksutapa seuraavista vaihtoehdoista.

en: Paying by
fi: Maksutapa

en: Method: @payment_method
fi: Maksutapa: @payment_method

en: Check the order balance
fi: Tarkista tilauksen saldo

en: Credit card payment processed successfully.
fi: Luottokorttimaksu onnistui.

en: Configure the payment settings.
fi: Muuta maksuasetuksia.

en: View the payment settings.
fi: Katso maksuasetuksia.

en: Edit the payment settings.
fi: Muokkaa maksuasetuksia.

en: Edit the basic payment settings.
fi: Muokkaa perusmaksuasetuksia.

en: Edit the payment method settings.
fi: Muokkaa maksutapa-asetuksia

en: Payment gateways
fi: Maksuväylät

en: Edit the payment gateway settings.
fi: Muokkaa maksuväyläasetuksia.

en: Delete payment?
fi: Poista maksu?

en: The payment method of the order.
fi: Tilauksen maksutapa

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
fi: Valitse maksutapa aktivoiduista maksumoduleista.

en: No payment methods founds.
fi: Maksutapoja ei löydy.

en: This gateway supports the following payment methods:
fi: Tämä väylä tukee seuraavia maksutapoja:

en: Order total preview:
fi: Tilauksen kokonaisuuden esikatselu:

en: Payment entered.
fi: Syötetty maksu.

en: An error loading the payment information occurred.
fi: Virhe maksutiedon lataamisessa.

en: Payment information:
fi: Maksutieto:

en: Are you sure you want to delete this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Payment deleted.
fi: Maksu peruutettu.

en: @method payment for @amount entered by @user.
fi: Käyttäjä @user syötti @method -maksun summalle @amount.

en: uc_payment
fi: uc_maksu

en: view payments
fi: katso maksuja

en: delete payments
fi: poista maksut

en: Cash on delivery
fi: Postiennakko

en: Pay cash on delivery on pick-up.
fi: Maksu postiennakolla.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
fi: Postiennakkomaksu suoritetaan lähetystä noudettaessa tai vastaanottajan ovella.

en: Delivery Date
fi: Toimituspäivä

en: Desired delivery date:
fi: Toivottu toimituspäivä:

en: Let customers enter a desired delivery date.
fi: Anna asiakkaiden syöttää toivottu toimituspäivämäärä.

en: Enter a desired delivery date:
fi: Syötä toivottu toimituspäivämäärä:

en: Mail to
fi: Lähetä postia:

en: Instructions for customers on the checkout page.
fi: Asiakasohje kassasivulla.

en: Order balance:
fi: Tilauksen saldo:

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: Review payment
fi: Katso maksu

en: Submit order
fi: Lähetä tilaus

en: PayPal payment complete
fi: PayPal maksu tehty

en: PayPal payment cancelled
fi: PayPal maksu peruutettu

en: PayPal Express Checkout
fi: PayPal Express Kassa

en: API server
fi: API palvelin

en: Express Checkout
fi: Pikakassa

en: API username
fi: API käyttäjänimi

en: API password
fi: API salasana

en: <b>Address:</b> @avscode
fi: <b>Osoite:</b> @avscode

en: PayPal transaction ID: @transactionid
fi: PayPalin transaktio ID: @transactionid

en: PayPal e-mail address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
fi: Sähköpostiosoite jota käytät PayPal tilin yhteydessä johon haluat vastaanottaa maksut.

en: PayPal login page language
fi: Paypalin kirjautumissivun kieli

en: PayPal server
fi: Paypal palvelin

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Complete sale
fi: Kokonaiskauppa

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
fi: PayPal maksussa on tapahtunut virhe. Tarkista ostoskorisi ja yritä uudelleen.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
fi: Tilauksesi on melkein valmis! Täytä seuraavat kohdat ja klikkaa "Kassa" oston suorittamiseksi.

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Order comments
fi: Tilaustiedot

en: Special instructions or notes regarding your order.
fi: Tilauksen erityisohjeet tai huomiot

en: Continue checkout
fi: Jatka kassalle

en: You must calculate and select a shipping option.
fi: Laske ja valitse toimitustapa.

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
fi: Asiakas ei antanut vahvistettua toimitusosoitetta osoiteasetuksiin

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole vielä rekisteröity tai vahvistettu.

en: Flat shipping rates
fi: Tasahintainen postitus

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
fi: Ylikirjoita vakiopostitushinta jokaiselle tuotteen tasahintaiselle postitustavalle. Kirjoita -1 palauttaaksesi sen takaisin oletusarvoonsa.

en: Default rate: %price
fi: Oletushinta: %price

en: The starting price for shipping costs.
fi: Toimituskulujen lähtöhinta

en: Shipping quote settings
fi: Toimituskulujen asetukset

en: View general shipping quote settings.
fi: Katso yleisiä lähetyskulujen asetuksia

en: Shipping settings
fi: Postitusasetukset

en: Default product pickup address
fi: Oletusnouto-osoite

en: Default product shipping type
fi: Oletustoimitustapa

en: Order: Product
fi: Tilaus: Tuote

en: Shipping quotes
fi: Toimituskulut

en: Calculate shipping cost
fi: Laske toimituskulut

en: Shipping quote
fi: Toimituskulujen laskenta

en: Small package
fi: Pikkupaketti

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
fi: Toimituskulut lasketaan automaattisesti kun syötät osoitteesi ja voidaan päivittää manuaalisesti alla olevan nappulan avulla.

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
fi: Toimituskulujen laskennassa ilmeni ongelmia.  Tarkista toimitus- ja tuotetiedot ja yritä uudestaan.  Jos tämä ei ratkaise ongelmaa, ota meihin yhteyttä tilauksen loppuunsaattamiseksi.

en: Calculate
fi: Laske

en: Estimated shipping cost:
fi: Arvioidut toimituskulut

en: Click to calculate shipping
fi: Klikkaa laskeaksesi toimituskulut

en: You must select a shipping option before continuing.
fi: Valitse toimitustapa ennen siirtymistä eteenpäin.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
fi: Väärä valinta. Laske uudelleen toimituskulut jatkaaksesi.

en: Get shipping quotes
fi: Hae toimituskulut

en: Apply to order
fi: Käytä tilaukseen

en: Shipping Quotes
fi: Toimituskulut

en: Tracking numbers
fi: Seurantanumerot

en: Make packages
fi: Tee paketit

en: Create one package
fi: Luo yksi paketti

en: Packages should have at least one product in them.
fi: Pakkauksissa on oltava ainakin yksi tuote.

en: Package %id:
fi: Pakkaus %id:

en: Contents:
fi: Sisältö:

en: Package type:
fi: Paketin tyyppi:

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Insured value:
fi: Vakuutusarvo:

en: Tracking number:
fi: Seurantanumero:

en: Label:
fi: Osoitelappu:

en: Pickup Address:
fi: Nouto-osoite

en: Delivery Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Schedule:
fi: Aikataulu:

en: Ship date:
fi: Toimituspäivämäärä:

en: Expected delivery:
fi: Arvioitu toimituspäivämäärä

en: Shipment Details:
fi: Lähetyksen tiedot:

en: Carrier:
fi: Kuljetusliike:

en: Tracking Number:
fi: Seurantanumero

en: Services:
fi: Palvelut:

en: Cost:
fi: Kulut:

en: Package @id
fi: Paketti @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
fi: Esim. laatikko, kuormalava, putki, lipas, kotelo, jne.

en: Physical dimensions of the packaged product.
fi: Pakatun tuotteen mitat.

en: Units of measurement
fi: Mittayksiköt

en: Centimeters
fi: Sentit

en: Declared value
fi: Vakuutusarvo

en: Shipment data
fi: Toimitustiedot

en: Carrier
fi: Kuljetusliike

en: Shipment options
fi: Toimitusvaihtoehdot

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
fi: Huomioita toimituksesta, esim kotiinkuljetus, pikalähetys, jne.

en: Expected delivery
fi: Arvioitu toimitusaika

en: Shipping cost
fi: Toimituskulut

en: Save shipment
fi: Tallenna toimitus

en: Origin address
fi: Lähetysosoite

en: Saved Addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: Destination Address
fi: Toimitusosoite

en: fulfill orders
fi: Täytä tilaukset

en: Password field is required.
fi: Salasana on pakollinen.

en: Total Charges
fi: Kokonaiskulut

en: Select the attributes you want to add and submit the form.
fi: Valitse ominaisuudet jotka haluat lisätä ja syötä lomake.

en: Display total price
fi: Näytä kokonaishinta

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
fi: Tämä nimi näkyy asiakkaille tuotteiden lisää ostoskoriin lomakkeilla.

en: Product attribute deleted.
fi: Tuoteominaisuus poistettu

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Tämän täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaalipiste.

en: No attributes left to add.
fi: Ominaisuuksia ei ole jäljellä lisättäväksi.

en: Default product SKU: @sku
fi: Tuotteen oletuskoodi: @sku

en: Please select
fi: Valitse

en: Select box
fi: Valitse ruutu

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
fi: Tilauksen tiedot lähetetään allaolevaan käyttäjätilin sähköpostiosoitteeseen.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
fi: <b>Sähköpostiosoite:</b> @email (<a href="!url">muokkaa</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
fi: Syötä voimassaoleva sähköpostiosoite tätä tilausta varten tai <a href="!url">klikkaa tästä</a> ja kirjaudu olemassaolevalle tilille ja palaa kassalle.

en: Confirm e-mail address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: Passwords must match to proceed.
fi: Salasanojen täytyy olla yhteensopivat mennäksesi eteenpäin.

en: New account details
fi: Uuden tilin tiedot

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
fi: <b>Valinta.</b> Uudet asiakkaat voivat syöttää asiakastilitiedot.<br />Me luomme ne teille jos mitään tietoja ei syötetä.

en: The e-mail address did not match.
fi: Sähköpostiosoite ei täsmää.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
fi: Sähköpostiosoitteellasi on jo tili. Syöttämiäsi uusia tietoja ei huomioida.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
fi: Käyttäjänimi %name on varattu. Ole hyvä ja syötä eri nimi tai jätä kenttä tyhjäksi (käyttäjänimeksi tulee sähköpostiosoite)

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
fi: Syötetyt salasanat eivät olleet yhteensopivia. Yritä uudelleen.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uusi käyttäjätilinimi

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uudelle käyttäjätilille salasana.

en: New account details help message
fi: Uuden käyttäjätilin tietojen aputeksti

en: Enter your delivery address and information here.
fi: Kirjoita toimitusosoite ja muut tilaukseen toimitukseen liittyvät tiedot

en: My delivery information is the same as my billing information.
fi: Toimitustiedot ovat samat kuin laskutustietoni.

en: Enter your billing address and information here.
fi: Syötä laskutusosoite ja tiedot tähän.

en: My billing information is the same as my delivery information.
fi: Laskutustiedot ovat samat kuin toimitustiedot.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
fi: Käytä tätä kenttää erityisohjeita tai kysymyksiä varten tilausta koskien.  Tämän kentän sisältö näkyy tilauksen jälkeen automaattisesti muodostettavassa laskussa, joten siihen voi syöttää esimerkiksi organisaationne Y-tunnuksen tai ostoja varten tarvitsemanne oman viitteen.

en: Cart settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Configure the cart settings.
fi: Muuta oskorin asetuksia.

en: View the cart settings.
fi: Tarkastele ostoskorin asetuksia.

en: Edit the cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin asetuksia.

en: Edit the basic cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin perusasetuksia.

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Configure the checkout settings.
fi: Muokkaa kassan asetuksia.

en: View the checkout settings.
fi: Tarkastele kassan asetuksia.

en: Edit the basic checkout settings.
fi: Muokkaa kassan perusasetuksia.

en: Checkout messages
fi: Kassan viestit

en: Edit the messages for the checkout completion page.
fi: Muokkaa kassan loppusuoritussivun viestejä.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
fi: Katso/muuta korin sisältöä tai mene kassalle.

en: Purchase the items in your shopping cart.
fi: Osta ostoskorissasi olevat tuotteet.

en: Review an order before final submission.
fi: Tarkista tilaus ennen lopullista syöttämistä.

en: Display information upon completion of an order.
fi: Näytä tiedot tilauksen päätteeksi.

en: Cart name
fi: Ostoskorin nimi

en: Click title to display cart contents.
fi: Klikkaa otsikkoa nähdäksesi ostoskorin sisältö.

en: There are no products in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
fi: Tilauksesi on valmis! Tilauksen numero on [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
fi: <a href="[site-url]">Takaisin etusivulle.</a>

en: Cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Delivery information
fi: Toimitustiedot

en: Get the information for where the order needs to ship.
fi: Hae tilauksen toimitustiedot.

en: Get basic information needed to collect payment.
fi: Hae perustiedot jotka tarvitaan maksun perimiseen.

en: Continue shopping
fi: Jatka ostosten tekoa

en: General cart settings
fi: Yleiset ostoskorin asetukset

en: Minimum order subtotal
fi: Tilauksen minimi välisumma

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
fi: Määrittele valinnaisesti sallittu minimi välisumma ostoskorille checkoutia varten.

en: Minute(s)
fi: Minuutti

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
fi: Tilauksen minimi välisumman tulee olla suurempi tai yhtäsuuri kuin nolla.

en: General checkout settings
fi: Yleiset kassan asetukset

en: New customer accounts will be set to active.
fi: Uudet käyttäjätilit asetetaan toimiviksi.

en: Checkout instructions
fi: Kassan ohjeet

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
fi: Anna asiakkaille ohjeet kassasivun ylälaitaan.

en: Continue shopping message
fi: Jatka ostosten tekoa viesti

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Your cart has been updated.
fi: Ostoskorisi on päivitetty.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
fi: Tilauksen minimi välisumma kassaa varten on !min.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
fi: Asiakas peruutti tämän tilauksen kassalomakkeelta.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
fi: Pahoittelemme, tilauksen teon yhteydessä on tapahtunut virhe joka estää tällä hetkellä tilauksen suorittamisen loppuun. Ota yhteyttä kaupan ylläpitoon, selvitämme asian niin pian kuin mahdollista.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
fi: Tyhjä tilaus päätyi kassalle! Ostoskorin ID: @cart_order

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
fi: <strong>@product-title</strong> lisätty <a href="!url">ostoskoriisi</a>.

en: Cart links settings
fi: Ostoskorin linkkien asetukset

en: Creating cart links
fi: Ostoskorin linkkien luominen

en: Learn how to create cart links for your products.
fi: Opi luomaan ostoskorilinkkejä tuotteille.

en: Cart link product action: @cart_link
fi: Ostoskorilinkin tuotteen toiminta: @cart_link

en: Display the cart link product action when you add a product to your cart.
fi: Näytä ostoskorilinkin tuotteen toiminta kun lisäät tuotteen ostoskoriisi.

en: Cart links messages
fi: Ostoskorin linkkien osoitteet

en: Cart links restrictions
fi: Ostoskorin linkkien rajoitukset

en: Empties the customer's cart.
fi: Tyhjentää asiakkaan ostoskorin.

en: administer cart links
fi: järjestele ostoskori linkkejä

en: view cart links report
fi: tarkastele ostoskorilinkkien raporttia

en: Cart Links
fi: Ostoskorin linkit

en: Catalog settings
fi: Katalogin asetukset

en: Find orphaned products
fi: Etsi luokittelemattomia tuotteita

en: Find products that have not been categorized.
fi: Luokittelemattomien tuotteiden löytäminen.

en: Remove category image: !image
fi: Poista kategorian kuva: !image

en: Unlisted products
fi: Listaamattomat tuotteet

en: No products are available in this category.
fi: Tässä kategoriassa ei ole tuotteita.

en: Catalog products list
fi: Tuoteluettelon tuotelista

en: All products are currently listed in the catalog.
fi: Kaikki tuotteet ovat tällä hetkellä listattuina luettelossa.

en: View file downloads
fi: Tarkastele tiedostolatauksia

en: View your purchased files.
fi: Selaa ostamiasi tiedostoja.

en: File downloads
fi: Tiedostolataukset

en: Click here to view your file downloads.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tiedostolatauksesi.

en: File Downloads
fi: Tiedostolataukset

en: The file downloads directory has been set and is working.
fi: Tiedostolataushakemisto on asetettu ja toimii.

en: Perform action
fi: Suorita toiminto

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
fi: Tiedoston tuhoaminen poistaa kaikki siihen liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteen ominaisuudet.  Hakemiston poistaminen poistaa kaikki sen sisältämät tiedostot ja niihin liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteiden ominaisuudet.

en: No downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: Please contact the site administrator if this message has been received in error.
fi: Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään jos saat tämän viestin virheellisesti.

en: The user %username
fi: Käyttäjä %username

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
fi: %username:lta on väliaikaisesti kielletty tiedostojen lataaminen.

en: %username has been denied a file download by downloading it from too many IP addresses.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska sen lataus on tehty liian monesta IP osoitteesta.

en: %username has been denied a file download by downloading it too many times.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska lataus on tehty liian monta kertaa.

en: %username has been denied an expired file download.
fi: %username:lta on kielletty vanhentunut oikeus lataukseen.

en: %username has started download of the file %filename.
fi: %username on aloittanut tiedoston %filename latauksen.

en: view all downloads
fi: näytä kaikki lataukset

en: Send e-mail notification on update.
fi: Lähetä sähköposti-ilmoituspäivityksen yhteydessä.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
fi: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Tilausnumerosi [order-link] kaupassa [store-name] on päivitetty.
    
    Tilauksen tila: [order-status]
    
    Tilauksen kommentti:
    [order-last-comment]
    
    Vieraile seuraavalla sivulla kirjautuaksesi tilillesi nähdäksesi tilausksesi yksityiskohtaiset tiedot:
    [site-login]
    
    
    Kiitoksia,
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
fi: Kaupan ohjesivu

en: The Drupal page for the store help link.
fi: Drupal sivu kaupan ohjesivulle.

en: Your Order at [store-name]
fi: Tilauksesi [store-name] sivustolla

en: New Order at [store-name]
fi: Uusi tilaus kaupassa [store-name]

en: Notification recipients
fi: Ilmoituksen vastaanottajat

en: Order #[order-id] Update
fi: Tilauksen #[order-id] päivitys

en: Select from address book.
fi: Valitse osoitekirjasta.

en: Primary e-mail:
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite:

en: Customer number
fi: Asiakasnumero

en: Primary e-mail
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite

en: Search for an existing customer.
fi: Hae olemassaoleva asiakas

en: Create a new customer.
fi: Luo uusi asiakas.

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add blank line
fi: Lisää tyhjä rivi

en: Add line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Select a type
fi: Valitse tyyppi

en: Remove line item.
fi: Poista tuoterivi.

en: Remove this line item?
fi: Poista tämä tuoterivi?

en: Add a line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Line item removed.
fi: Tuoterivi poistettu.

en: Order created.
fi: Tilaus on tehty.

en: Add an admin comment
fi: Lisää ylläpitäjän kommentti

en: Admin comments are only seen by store administrators.
fi: Ylläpitäjän kommentit voivat nähdä vain kaupan ylläpitäjät.

en: Add an order comment
fi: Lisää tilauskommentti

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
fi: Tilauskommentteja käytetään ensisijaisesti viestimiseen asiakkaan kanssa.

en: Order updated.
fi: Tilaus on päivitetty.

en: This order contains no products.
fi: Tämä tilaus ei sisällä tuotteita.

en: Notified
fi: Ilmoitettu

en: Order status gets updated
fi: Tilauksen status päivitetään

en: Updated order
fi: Päivitetty tilaus

en: Check the order status
fi: Tarkista tilauksen status

en: Check the order total
fi: Tarkista tilauksen kokonaissumma

en: Check an order's shipping postal code
fi: Tarkista tilauksen postinumero

en: Order: Shipping address
fi: Tilaus: Toimitusosoite

en: Check an order's billing postal code
fi: Tarkista tilauksen laskutuspostinumero

en: Order: Billing address
fi: Tilaus: Laskutusosoite

en: Check an order's products
fi: Tarkista tilauksen tuotteet

en: Check an order's number of products
fi: Tarkista tilauksen tuotteiden määrä

en: Check an order's total weight
fi: Tarkista tilauksen kokonaispaino

en: Check if an order can be shipped
fi: Tarkista voidaanko tilaus toimittaa

en: Update the order status
fi: Päivitä tilaustilanne

en: Order total value
fi: Tilauksen kokonaisarvo

en: Unit of measurement
fi: Mittayksikkö

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: Configure the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: View the order settings.
fi: Katso tilausasetuksia.

en: Edit the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: Edit the basic order settings.
fi: Muokkaa oletustilausasetuksia

en: Create an order status
fi: Luo tilaus status

en: Create a custom order status for your store.
fi: Luo uusi tilaus status kauppaasi varten.

en: View and process orders.
fi: Selaa ja käsittele tilauksia.

en: View orders
fi: Selaa tilauksia

en: View and process the orders received through your website.
fi: Katso ja käsittele sivustosi kautta vastaanotettuja tilauksia.

en: Create order
fi: Luo tilaus

en: Create an empty new order.
fi: Luo uusi tyhjä tilaus.

en: Search orders
fi: Hae tilauksia

en: Search existing orders.
fi: Hae olemassaolevia tilauksia

en: Select address
fi: Valitse osoite

en: Select customer
fi: Valitse asiakas

en: View your order history.
fi: Selaa tilaushistoriaa.

en: View order @order_id.
fi: Tarkastele tilausta @order_id.

en: View invoice
fi: Näytä lasku

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: Printable invoice
fi: Tulostettava lasku

en: Mail invoice
fi: Lasku sähköpostiin

en: Delete order @order_id.
fi: Poista tilaus @order_id.

en: <i>No comments left.</i>
fi: <i>Ei kommentteja.</i>

en: <i>No comment found.</i>
fi: <i>Kommenttejä ei löydy.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
fi: Uusi käyttäjänimi liitetään tilaukseen mikäli mahdollista.

en: The order ID.
fi: Tilauksen tunnus

en: A link to the order using the order ID.
fi: Linkki tilaukseen käyttäen tilauksen tunnusta.

en: The subtotal of products on an order.
fi: Tilauksen tuotteiden välisumma.

en: The order total.
fi: Tilauksen kokonaissumma.

en: The primary e-mail address of the order.
fi: Tilauksen tilaajan ensisijainen sähköpostiosoite.

en: The order shipping address.
fi: Tilauksen toimitusosoite

en: The phone number for the shipping address.
fi: Puhelinnumero toimitusosoitetta varten.

en: The order billing address.
fi: Tilauksen laskutusosoite.

en: The phone number for the billing address.
fi: Puhelinnumero laskutusosoitetta varten.

en: The current order status.
fi: Tilauksen nykytilanne.

en: The date and time when the order was created.
fi: Tilauksen tilauspäivä ja kellonaika.

en: The date and time when the order was last modified.
fi: Tilauksen viimeisimmän muokkauksen päivämäärä ja kellonaika

en: Click here to view your order history.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tilaushistoriasi.

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Manage the order's shipping address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan toimitusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Bill to
fi: Laskutusosoite

en: Manage the order's billing address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan laskutusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Customer info
fi: Asiakastiedot

en: Manage the information for the customer's user account.
fi: Käsittele asiakkaan käyttäjätilin tietoja.

en: Manage the products an order contains.
fi: Käsittele tilauksen tuotteita.

en: Admin comments
fi: Ylläpitäjän kommentit

en: Update order
fi: Päivitä tilaus

en: Update an order's status or add comments to an order.
fi: Päivitä tilaus tai lisää kommentti tilaukseen.

en: In checkout
fi: Kassalla

en: Empty line
fi: Tyhjä rivi

en: Order statuses
fi: Tilaustilanteet

en: Create new status
fi: Luo uusi tilanne

en: Order status %status removed.
fi: Tilaustilanne %status poistettu.

en: Order status ID
fi: Tilaustilanne tunnus-ID

en: The order status title displayed to users.
fi: Tilaustilanne otsikko näytettäväksi käyttäjille

en: Order state
fi: Tilauksen tila

en: You have entered an invalid status ID.
fi: Olet syöttänyt väärän tilanne tunnus-ID

en: Custom order status created.
fi: Tyyppitilaustilanne luotu.

en: Active orders
fi: Voimassaolevat tilaukset

en: All orders
fi: Kaikki tilaukset

en: View by status
fi: Näytä tilan mukaan

en: New order customer
fi: Uusi tilausasiakas

en: Billing company
fi: Laskutettava yritys

en: Search using date range.
fi: Etsi aikavälillä

en: Click to open a window with a printable invoice.
fi: Avaa tästä tulostettava lasku uudessa ikkunassa.

en: Order changes saved.
fi: Tilauksen muutokset on tallennettu.

en: Remove this product.
fi: Poista tämä tuote.

en: Remove product from order?
fi: Poista tuote tilauksesta?

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
fi: Hae nimellä tai mallilla/koodilla (* on jokerimerkki)

en: Recipient e-mail address
fi: Vastaanottajien sähköpostiosoitteet

en: Your Order Invoice
fi: Tilauksen lasku

en: Invoice e-mailed to @email.
fi: Lasku lähetetty osoitteeseen @email.

en: It is not possible to delete order @id.
fi: Tilausta @id ei ole mahdollista poistaa.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
fi: Haluatko varmasti poistaa tilauksen @order_id?

en: Order @order_id completely removed from the database.
fi: Tilaus @order_id on poistettu pysyvästi tietokannasta.

en: Select an address
fi: Valitse osoite

en: Select a customer
fi: Valitse asiakas

en: Enter an e-mail address for the new customer.
fi: Syötä uuden asiakkaan sähköpostiosoite.

en: Line Item Title
fi: Tuoterivin otsikko

en: Display title of the line item.
fi: Näytä tuoterivin otsikko.

en: Line Item Amount
fi: Tuoterivin summa

en: Amount of the line item without a currency sign.
fi: Tuoterivin summa ilman valuuttamerkkiä.

en: Line item added to order.
fi: Tuoterivi lisätty tilaukseen.

en: @key changed from %old to %new.
fi: @key muuttui arvosta %old arvoon %new.

en: Custom template
fi: Kustomoitu malli

en: Edit order @order_id.
fi: Muokkaa tilausta @order_id.

en: view all orders
fi: katso kaikki tilaukset

en: create orders
fi: luo tilauksia

en: edit orders
fi: muokkaa tilauksia

en: delete orders
fi: poista tilauksia

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Products:
fi: Tuotteet:

en: Order comments:
fi: Tilaus ilmoitukset:

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
fi: Kiitos tilauksestasi, [order-first-name]!

en: Password:
fi: Salasana:

en: Want to manage your order online?
fi: Haluatko hallita tilaustasi verkossa?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
fi: Jos haluat tarkistaa tilauksesi tilanteen, mene etusivulle [store-link] ja klikkaa "Oma käyttäjätili" tai kirjaudu sisään seuraavan linkin avulla:

en: Purchasing Information:
fi: Ostotiedot:

en: E-mail Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Billing Address:
fi: Laskutusosoite:

en: Billing Phone:
fi: Laskutuspuhelin:

en: Shipping Phone:
fi: Toimituspuhelin:

en: Order Grand Total:
fi: Tilauksen loppusumma:

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Order Summary:
fi: Tilauksen yhteenveto:

en: Shipping Details:
fi: Toimitustiedot:

en: Products Subtotal:
fi: Tuotteiden välisumma:

en: Total for this Order:
fi: Tämän tilauksen kokonaissumma:

en: Products on order:
fi: Tilauksen tuotteet:

en: (!price each)
fi: (!price kappaleelta)

en: Where can I get help with reviewing my order?
fi: Mistä voin saada apua tilaukseni tarkasteluun?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
fi: Lisätietoja tilausten hoidosta nettikaupassamme [store-link], vieraile <a href="[store-help-url]">ohjesivustollamme</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
fi: Huomaa: Tämä sähköpostiviesti on automaattinen ilmoitus. Älä vastaa tähän viestiin.

en: Thanks again for shopping with us.
fi: Kiitokset asioinnista meillä ja tervetuloa uudelleen!

en: Administer products, classes, and more.
fi: Hallitse tuotteita, luokkia ynnä muuta.

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: Build and view a list of product nodes.
fi: Rakenna ja näytä lista tuotteista.

en: Manage classes
fi: Hallitse luokkia

en: Create and edit product node types.
fi: Luo ja muokkaa tuotteiden tyyppejä

en: Product SKU/model.
fi: Tuotteen koodi/malli.

en: The listed MSRP.
fi: Ohjevähittäishinta.

en: Your store's cost.
fi: Tuotteen kustannukset liikkeelle.

en: Product and its derivatives are shippable.
fi: Tuote ja sen johdannaiset voidaan lähettää.

en: Package quantity
fi: Pakkauksen kappalemäärä

en: For a package containing only this product, how many are in it?
fi: Kuinka monta tuotetta tämä pakkaus sisältää?

en: Default quantity to add to cart
fi: Oletusmäärä lisättäessä ostoskoriin

en: List position
fi: Listan sijainti

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
fi: Tarkenna tuotteen sijainti tuotelistoilla. <br />Tuotteet joilla on sama sijainti järjestetään aakkosjärjestyksessä.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Hinnan täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaali piste.

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
fi: Tässä tuotteessa on vaihtoehtoja jotka pitää valita ennen ostoa. Ole hyvä ja valitse ne alla olevalla lomakkeella.

en: The product's list price.
fi: Tuotteen listahinta.

en: The product's sell price.
fi: Tuotteen myyntihinta.

en: Display price
fi: Näytä hinta

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
fi: Näytä valinnainen määräkenttä <em>Lisää ostoskoriin</em> lomakkeella.

en: <em>Add to cart</em> button text
fi: <em>Lisää ostoskoriin</em> nappulateksti

en: SKU: @sku
fi: Koodi: @sku

en: Weight: !weight
fi: Paino: !weight

en: The product feature has been updated.
fi: Tuotteen ominaisuudet on päivitetty.

en: Product Information
fi: Tuotetieto

en: Click to add to cart.
fi: Klikkaa lisää ostoskoriin.

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
fi: <b>Käytetyt tilausten tilat:</b> @statuses

en: View the report settings.
fi: Näytä raporttiasetukset.

en: Customer reports
fi: Asiakasraportit

en: View reports for store customers
fi: Näytä raportit kaupan asiakkaista

en: View reports for store products
fi: Näytä raportit kaupan tuotteista

en: Sales reports
fi: Myyntiraportit

en: View reports for store sales
fi: Näytä raportit kaupan myynnistä

en: No customers found
fi: Asiakkaita ei löytynyt

en: Export to CSV file.
fi: Vie CSV tiedostoon.

en: Show paged records
fi: Näytä tietueet sivuttain

en: Show all records
fi: Näytä kaikki tietueet

en: You must select at least one order status.
fi: Sinun täytyy valita ainakin yksi tilaustilanne

en: New customers today
fi: Uusia asiakkaita tänään

en: Show a detailed list of products ordered.
fi: Näytä eritelty lista tilatuista tuotteista.

en: Customer user role %role renewed.
fi: Asiakkaan käyttäjärooli %role uusittiin.

en: Customer granted user role %role.
fi: Asiakkaalle myönnettiin käyttäjärooli %role.

en: Stock reports
fi: Varastoraportit

en: View reports for product stock.
fi: Tarkastele raportteja tuotevarastosta.

en: View the stock settings.
fi: Näytä varaston asetukset.

en: Stock settings saved.
fi: Varastoasetukset talletettu.

en: Store administration
fi: Kaupan ylläpito

en: Administer store settings, products, orders, and more.
fi: Hallitse kaupan asetuksia, tuotteita, tilauksia, ja enemmän.

en: View and modify customer information and orders.
fi: Näytä ja muokkaa asiakastietojasi ja -tilauksiasi.

en: View customers
fi: Näytä asiakkaat

en: Search customers
fi: Hae asiakkaita

en: Search through your customer list.
fi: Hae asiakasluettelosta.

en: Browse various store reports.
fi: Selaa erilaisia kaupan raportteja

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
fi: Säädä Ubercartin mukautusasetuksia.

en: Country settings
fi: Maa asetukset

en: Configure country specific settings.
fi: Konfiguroi maakohtaisia asetuksia.

en: View the country settings.
fi: Katso maa-asetuksia

en: Edit the country settings.
fi: Muokkaa maa-asetuksia.

en: Store settings
fi: Kaupan asetukset

en: View the store settings.
fi: Näytä kaupan asetukset.

en: Edit the contact settings.
fi: Muokkaa yhteydenottoasetuksia.

en: Assign initials to user accounts.
fi: Määrittele nimikirjaimet käyttäjätileille

en: Customer orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: View a list of orders placed by this customer.
fi: Katso tämän asiakkaan lista tilauksista

en: Disable a country from use.
fi: Poista maa käytöstä.

en: Enable a country
fi: Aktivoi maa

en: Enable a disabled country.
fi: Aktivoi käytöstä poistettu maa.

en: Remove a country
fi: Poista maa

en: Update a country
fi: Päivitä maa

en: Update an installed country.
fi: Päivitä asennettu maa

en: The Ubercart store name.
fi: Ubercart kaupan nimi.

en: The Ubercart store URL.
fi: Ubertcart kaupan URL.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
fi: Kaupan nimeä käyttävä linkki Ubercart kauppaan.

en: The Ubercart store owner.
fi: Ubercart kaupan omistaja.

en: The Ubercart store e-mail address.
fi: Ubercart kaupan sähköpostiosoite.

en: The Ubercart store phone number.
fi: Ubercart kaupan puhelinnumero.

en: The Ubercart store mailing address.
fi: Ubercart kaupan postiosoite.

en: Status messages:
fi: Tilaviestit:

en: - Show links -
fi: - Näytä linkit -

en: - Hide links -
fi: - Piilota linkit -

en: View customer's order.
fi: Näytä asiakkaan tilaus.

en: Billing name
fi: Laskutusnimi

en: Shipping name
fi: Toimitusnimi

en: No orders found.
fi: Tilauksia ei löytynyt.

en: View order !order_id.
fi: Katso tilausta !order_id.

en: Edit order !order_id.
fi: Muokkaa tilausta !order_id.

en: Create an order for this customer.
fi: Luo tilaus tälle asiakkaalle.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
fi: Tästä löytyvät erilaiset Ubercartin tuottamat raportit.  Klikkaa alla linkkejä nähdäksesi raportit.

en: Ubercart User's Guide
fi: Ubercart käyttöohjeet

en: Attempted to remove an invalid country.
fi: Yritetty poistaa väärä maa.

en: !country removed.
fi: !country poistettu.

en: Country update complete.
fi: Maa päivitys suoritettu.

en: Customer's first name
fi: Asiakkaan etunimi

en: Customer's last name
fi: Asiakkaan sukunimi

en: First street address field
fi: Ensimmäinen lähiosoitekenttä

en: Second street address field
fi: Toinen lähiosoitekenttä

en: City name
fi: Postitoimipaikan nimi

en: Name of the country
fi: Maan nimi

en: Country settings saved.
fi: Maa-asetukset tallennettu.

en: Primary customer address
fi: Ensisijainen asiakkaan osoite

en: Randomly select a message from the list below.
fi: Valitse sattumanvaraisesti viesti alla olevasta listasta.

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
fi: Databit webshop

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
fi: Databit webshop

en: Street address 1
fi: Katuosoite 1

en: Street address 2
fi: Katuosoite 2

en: Initials for !username deleted.
fi: !username:n nimikirjaimet poistettu.

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: No countries found.
fi: Maita ei löydetty.

en: 01 - January
fi: 01 - Tammikuu

en: 02 - February
fi: 02 - Helmikuu

en: 03 - March
fi: 03 - Maaliskuu

en: 04 - April
fi: 04 - Huhtikuu

en: 05 - May
fi: 05 - Toukokuu

en: 06 - June
fi: 06 - Kesäkuu

en: 07 - July
fi: 07 - Heinäkuu

en: 08 - August
fi: 08 - Elokuu

en: 09 - September
fi: 09 - Syyskuu

en: 10 - October
fi: 10 - Lokakuu

en: 11 - November
fi: 11 - Marraskuu

en: 12 - December
fi: 12 - Joulukuu

en: Encryption failed. !messages
fi: Salaus epäonnistu. !messages

en: encryption
fi: salaus

en: Subtotal excluding taxes
fi: Välisumma ilman ALV:a

en: Removed %title.
fi: Poistettu %title.

en: Taxed product types
fi: Verotetut tuotetyypit

en: Taxed line items
fi: Verotetut elementit

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
fi: Veroprosentti prosenttilukuna. Esimerkiksi 6% tai .06

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fi: Vain seuraavat tiedostopäätteet ovat sallittuja: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
fi: Tiedostokoko %filesize ylittää suurimman tiedostokoon rajan %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
fi: Tiedoston koko on %filesize, mikä ylittää sinulle sallitun käyttörajan %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
fi: Kuvan kokoa muutettiin vastaamaan suurinta sallittua kokoa %dimensions pistettä.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
fi: Kuva on liian suuri. Suurin sallittu koko on %dimensions pikseliä.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
fi: Siirretty kuva on liian pieni; vähimmäismitta kuvalle on %dimensions pikseliä.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Populate a field
fi: Populoi kenttä

en: Select the machine-name of the field.
fi: Valitse kentän koneluettava nimi.

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: Use default image
fi: Käytä oletuskuvaa

en: Choose a image that will be used as default.
fi: Valitse kuva, jota käytetään oletuksena.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: My order history
fi: Tilaushistoriani

en: The file could not be uploaded.
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: Configure ImageAPI.
fi: ImageAPI:n asetukset

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
fi: Valittu grafiikkakirjasto %toolkit ei kykene suorittamaan toimintoa %function oikein.

en: GD Image Rotation
fi: GD-grafiikkakirjaston kiertotoiminto

en: Low Quality / Poor Performance
fi: Huono laatu / Heikko suorituskyky

en: GD Image Filtering
fi: GD-grafiikkakirjaston suotimet

en: ImageAPI GD Memory Limit
fi: ImageAPI GD-grafiikkakirjaston muistirajoitus

en: The comment body.
fi: Kommentin sisältö.

en: Node module form.
fi: Solmumoduulin syöttökaavake.

en: Locale module form.
fi: Käännösten moduulilomake.

en: Taxonomy module form.
fi: Luokittelun moduulilomake.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
fi: Kaikkia solmujen luontipäiviä voidaan käyttää myös "mod-" etuliitteen kanssa; etuliitettä käytettäessä järjestelmä käyttää solmun muokkauspäivää luontipäivän sijaan.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
fi: Suodattamatonta valikkopolku (kuten kuvattuna muropolussa) poislukien Etusivu tai [menu]. Eroteltuina "/" merkeillä.

en: SKU:
fi: Koodi:

en: Are you sure you want to delete @name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa @name?

en: Trigger
fi: Tilanne

en: Remove group
fi: Poista ryhmä

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: - Store default -
fi: - Liikkeen oletus -

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. If this pickup address is left blank, this product will default to the <a href="!url">store pickup address</a>.
fi: Kun toimitat tuotteita asiakkaille, tuotteen alkuperäinen sijainti pitää tietää voidaksesi laskea postitushinnan sekä järjestää postituksen. Jos nouto-osoite on tyhjä, tämä tuote palautuu vakioarvoonsa eli <a href="!url">liikkeen nouto-osoitteeseen</a>.

en: Receiving quotes...
fi: Haetaan hintoja...

en: Customer user account
fi: Asiakkaan käyttäjätunnus

en: Show/hide shopping cart contents.
fi: Näytä/piilota ostoskorin sisältö.

en: View your shopping cart.
fi: Näytä ostoskorisi.

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
fi: <a href="!url">Siirry</a> ostoskoriisi.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
fi: Tilauksesi on lähes valmis. Tarkista allaolevat tiedot ja klikkaa 'Lähetä tilaus', jos kaikki on kunnossa. Voit myös käyttää 'Takaisin' -nappia tehdäksesi muutoksia tilaukseesi, jos se on tarpeellista.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Olette kirjautuneet sisään, joten voitte jatkaa ostosten tekemistä tai <a href="[order-url]">katsoa nykyisen tilauksenne tilan</a> ja tilaushistorianne.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
fi[0]: <span class="num-items">@count</span> tuote
fi[1]: <span class="num-items">@count</span> tuotetta

en: Product SKU
fi: Tuotekoodi

en: Vocabulary !name has been identified as the Ubercart catalog.
fi: Sanasto !name on tunnistettu Ubercart-tuoteluetteloksi.

en: File Downloads for Order# [order-id]
fi: Tiedostolataukset tilaukselle #[order-id]

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
fi: <strong>Koodi:</strong> !sku<br />

en: If the order status is not still In Checkout.
fi: Jos tilauksen tila ei ole enää "kassalla".

en: Customer number: !user_link
fi: Asiakasnumero: !user_link

en: The email address of the customer.
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite.

en: Comments on the order that the customer can see.
fi: Asiakkaan näkemät tilauksen kommentit.

en: Leave blank or zero to disable the quantity field next to the add to cart button, if it is enabled <a href="!settings_url">in general</a>. If it is disabled, this field is ignored.
fi: Jätä tyhjäksi tai kirjoita nolla poistaaksesi kentän "Lisää ostoskoriin"-napin vierestä, mikäli se <a href="!settings_url">on kytketty</a>. Mikäli se ei ole kytketty, tämä kenttä ohitetaan.

en: Notify customer when a role is granted
fi: Ilmoita asiakkaalle kun rooli myönnetään

en: No SKU found.
fi: Koodia ei löytynyt.

en: Cache table for Ubercart store prices.
fi: Välimuistitaulu Ubercartin listahinnoille.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
fi: 'uc_notify_store_help_page' uudelleennimetty 'uc_store_help_page' muuttujataulussa

en: List Price:
fi: Listahinta:

en: Cost:
fi: Kustannukset:

en: Price:
fi: Hinta:

en: Taxed products
fi: Verotetut tuotteet

en: Shippable products
fi: Postituskelpoiset tuotteet

en: Any product
fi: Mikä tahansa tuote

en: No rates available.
fi: Ei tuotteita tarjolla.

en: Add a tax rate
fi: Lisää veroprosentti

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
fi: Käytä veroprosenttia kaikkiin tuotteisiin niiden lähetyskelpoisuudesta riippumatta.

en: Apply tax to shippable products only.
fi: Käytä veroprosenttia ainoastaan lähtyskelpoisiin tuotteisiin.

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
fi: Käyttää veroja määriteltyihin tuotetyyppeihin/luokkiin.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
fi: Suhteen on oltava positiivinen luku. Ei pilkkuja ja ainoastaan yksi prosenttipiste.

en: Tax rate %name saved.
fi: Veroprosentti %name tallennettu.

en: Copy of !name
fi: Kopio nimestä !name

en: Tax rate %name cloned.
fi: Veroprosentti %name kloonattu.

en: That tax rate does not exist.
fi: Veroprosenttia ei löydy.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
fi: Toimintoa ei voi perua. Kaikki tällä veroprosentilla verotetut tilaukset menetetään jos poistat veroprosentin.<br/>Jo haluat vain estää veron käytön tilauksista, voit ottaa sen pois käytöstä poistamisen sijaan.

en: Tax rate %name deleted.
fi: Veroprosentti %name on poistettu.

en: Tax rule
fi: Verosääntö

en: Calculate taxes
fi: Laske verot

en: Apply !name
fi: Ota käyttöön !name

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
fi: %name: kentällä ei voi olla enempää arvoja kuin @count.

en: Name of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
fi: Suodattamaton ylätason luokittelutermi. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: ID of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin ID

en: The id number of the category's parent vocabulary.
fi: Kategorian isäntäsanaston ID.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
fi: Ensimmäisen sivun kategorian sanaston nimi suodattamattomana. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
fi: Kategorian nimi suodattamattomana. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: '@column' => value for @column
fi: '@column' => arvo sarakkeelle @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
fi: palauttaa array(
      0 => array(@columns),
      // Haluat useimmiten lopettaa t

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Token replacement patterns
fi: Merkkien korvauskuviot

en: Comment's node ID
fi: Kommenttisolmun ID

en: Comment title. WARNING - raw user input
fi: Kommentin otsikko. VAROITUS - käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: Comment body
fi: Kommentin runko

en: Comment body. WARNING - raw user input
fi: Kommentin runko. VAROITUS - käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: Comment author's user id
fi: Kommentin jättäjän käyttäjä ID

en: Comment author's user name
fi: Kommentin jättäjän käyttäjänimi

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
fi: Kommentin jättäjän käyttäjänimi. VAROITUS - käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: Comment author's home page.
fi: Kommentin jättäjän kotisivu.

en: Comment author's e-mail.
fi: Kommentin jättäjän sähköpostiosoite.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
fi: Kommentin jättäjän sähköpostiosoite. VAROITUS - käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: Comment creation year (four digit)
fi: Kommentin luontivuosi (neljän numeron esitystapa)

en: Comment creation year (two digit)
fi: Kommentin luontikuukausi (kahden numeron esitystapa)

en: Comment creation month (full word)
fi: Kommentin luontikuukausi (koko sana)

en: Comment creation month (abbreviated)
fi: Kommentin luontikuukausi (lyhennettynä)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
fi: Kommentin luontikuukausi (kahdella numerolla, etunollalla)

en: Comment creation month (one or two digit)
fi: Kommentin luontikuukausi (yhden tai kahden numeron esitystapa)

en: Comment creation week (two digit)
fi: Kommentin luontiviikko (kahden numeron esitystapa)

en: Comment creation date (day of month)
fi: Kommentin luontipäivämäärä (kuukaudenpäivä)

en: Comment creation day (full word)
fi: Kommentin luontipäivä (koko sana)

en: Comment creation day (abbreviation)
fi: Kommentin luontipäivä (lyhennettynä)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
fi: Kommentin luontipäivä (kahdella numerolla, etunollalla)

en: Comment creation day (one or two digit)
fi: Kommentin luontipäivä (yhden tai kahden numeron esitystapa)

en: Node language
fi: Solmun kieli

en: Node author's e-mail.
fi: Solmun luojan sähköpostiosoite.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
fi: Solmun luojan sähköpostiosoite. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: Name of top term's vocabulary
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
fi: Suodattamaton ylätason luokittelutermin nimi. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: ID of top term's vocabulary
fi: Termin sanaston ID

en: Node creation year (four digit)
fi: Solmun luontivuosi (neljän numeron esitystapa)

en: Node creation year (two digit)
fi: Solmun luontivuosi (kahden numeron esitystapa)

en: Node creation month (full word)
fi: Solmun luontikuukausi (koko sana)

en: Node creation month (abbreviated)
fi: Solmun luontikuukausi (lyhennettynä)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
fi: Solmun luontikuukausi (kaksi numeroa, etunollalla)

en: Node creation month (one or two digit)
fi: Solmun luontikuukausi (yhden tai kahden numeron esitystapa)

en: Node creation week (two digit)
fi: Solmun luontiviikko (kahden numeron esitystapa)

en: Node creation date (day of month)
fi: solmun luontipäivämäärä (kuukaudenpäivä)

en: Node creation day (full word)
fi: Solmun luontipäivä (koko sana)

en: Node creation day (abbreviation)
fi: Solmun luontipäivä (lyhennelmä)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
fi: Solmun luontipäivä (kaksi numeroa, etunollalla)

en: Node creation day (one or two digit)
fi: Solmun luontipäivä (kahden numeron esitystapa)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
fi: Solmun valikon nimi. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
fi: Suodattamatonta valikkopolku (kuten kuvattuna muropolussa) poislukien Etusivu tai [menu]. Eroteltuina "/" merkeillä. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The text used in the menu as link text for this item.
fi: Tämän elementin valikon linkkinä käytettävä teksti.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
fi: Suodattamatonta tekstiä linkkitekstinä tälle elementille. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The title of the node's book parent.
fi: Kirjasivun solmun isäntäsivun otsikko.

en: The id of the node's book parent.
fi: Kirjasivun solmun isäntäsivun ID.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
fi: Kirjasivun hierarkian kaikkien isäntäsivujen otsikot.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
fi: Kirjasivun isäntäsivun otsikko suodattamattomana. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
fi: Kirjasivun hierarkian kaikkien isäntäsivujen otsikot suodattamattomina. VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto.

en: The name of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän nimi.

en: The user ID of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän ID.

en: The email address of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän sähköpostiosoite.

en: The url of the current Drupal website.
fi: Tämänhetkisen Drupal-sivuston osoite.

en: The name of the current Drupal website.
fi: Tämänhetkisen Drupal-sivuston nimi.

en: The slogan of the current Drupal website.
fi: Tämänhetkisen Drupal-sivuston slogan.

en: The mission of the current Drupal website.
fi: Tämänhetkisen Drupal-sivuston missiolauseke.

en: The contact email address for the current Drupal website.
fi: Tämänhetkisen Drupal-sivuston yhteyssähköpostiosoite.

en: The current date on the site's server.
fi: Sivuston palvelimen tämänhetkinen päivämäärä.

en: The current year (four digit)
fi: Tämänhetkinen vuosi (neljän numeron näyttötapa)

en: The current year (two digit)
fi: Tämänhetkinen vuosi (kahden numeron näyttötapa)

en: The current month (full word)
fi: Tämänhetkinen kuukausi (koko sana)

en: The current month (abbreviated)
fi: Tämänhetkinen kuukausi (lyhennettynä)

en: The current month (two digit, zero padded)
fi: Tämänhetkinen kuukausi (kaksi numeroa, etunollalla)

en: The current month (one or two digit)
fi: Tämänhetkinen kuukausi (yhden tai kahden numeron näyttötapa)

en: The current week (two digit)
fi: Tämänhetkinen viikko (kahden numeron näyttötapa)

en: The current date (day of month)
fi: Tämänhetkinen päivämäärä (kuukaudenpäivä)

en: The current day (full word)
fi: Tämänhetkinen päivä (koko sana)

en: The current day of week (abbreviation)
fi: Tämänhetkinen viikonpäivä (lyhennelmä)

en: The current day (two digit, zero-padded)
fi: Tämänhetkinen päivä (kaksi numeroa, etunollalla)

en: The current day (one or two digit)
fi: Tämänhetkinen päivä (kahden numeron näyttötapa)

en: The current page number for paged lists
fi: Tämänhetkinen sivunumero sivutettuja listoja varten

en: A randomly generated SHA1 hash.
fi: Satunnaisesti luotu SHA1 koodi.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
fi: Tämänhetkinen aikaleima sekunteina tammikuun 01.01.1970 lähtien.

en: A randomly generated single-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu yksinumeroinen luku.

en: A randomly generated three-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu kolminumeroinen luku.

en: A randomly generated ten-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu kymmennumeroinen luku.

en: Randomly generated single-digit letter.
fi: Satunnaisesti luotuja yksimerkkinen kirjain.

en: Randomly generated three-digit letters.
fi: Satunnaisesti luotu kolmimerkkinen kirjainyhdistelmä.

en: Randomly generated ten-digit letters.
fi: Satunnaisesti luotu kymmenmerkkinen kirjainyhdistelmä.

en: Display a tokenized message to the user
fi: Näytä merkitetty viesti käyttäjälle

en: Send tokenized e-mail
fi: Lähetä merkitetty sähköposti

en: Redirect to a tokenized URL
fi: Uudelleenohjaa merkitettyyn osoitteeseen.

en: The email address to which the message should be sent.
fi: Sähköpostiosoitteet joihin viestit lähetetään.

en: The message that should be sent.
fi: Lähetettävä viesti.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Kirjanmerkkejä voidaan käyttää luotaessa osoitetta. Jotkut merkeistä eivät ehkä ole käytössä riippuen siitä missä kontekstissa niiden toiminta laukaistaan.

en: The message to be displayed to the current user.
fi: Tämänhetkiselle käyttäjälle näytettävä viesti.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Seuraavia kirjanmerkkejä voidan käyttää yksilöidyssä viestissä. Jotkut merkeistä eivät mahdollisesti ole käytettävisä riippuen siitä missä kontekstissa ne laukaistaan.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Seuraavia kirjanmerkkejä voidan käyttää osoitteessa. Jotkut merkeistä eivät mahdollisesti ole käytettävisä riippuen siitä missä kontekstissa ne laukaistaan.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
fi: Tarjoaa jaetun APIn jonka avulla voidaan korvata tekstuaaliset kirjanmerkit itse tiedolla.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
fi: Tarjoaa pohjan joiden päälle voit rakentaa omat merkkisi.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
fi: Tarjoaa muokattuja versioita Drupalin ytimen toimista käyttäen Merkit moduulia.

en: Change basic information
fi: Muokkaa perustietoja

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Adjust top margin
fi: Säädä ylämarginaalia

en: Administration menu
fi: Ylläpitovalikko

en: Adjust administration menu settings.
fi: Muokkaa ylläpitovalikon asetuksia.

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Translation settings
fi: Kääntämisen asetukset

en: Wipe and rebuild
fi: Pyyhi ja uudelleenrakenna

en: File name without extension
fi: Tiedoston nimi ilman päätettä

en: File extension
fi: Tiedostopääte

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Progress indicator
fi: Edistymisentunnistin

en: Bar with progress meter
fi: Palkki edistymisentunnistimella

en: The file upload failed. %upload
fi: Tiedoston lataus epäonnistui. %upload

en: URL to file
fi: Tiedoston osoite

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
fi: Tapahtui peruuttamaton virhe. Tiedoston koko todennäköisesti ylitti palvelimen suurimman tuetun tiedostokoon (@size).

en: Starting upload...
fi: Aloitetaan lataus...

en: Uploading... (@current of @total)
fi: Ldataan... (@current / @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään latausprosessin etenemisen mutta et ole asentanut tarvittavia kirjastoja. On suositeltavaa että asennat joko <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library:n</a> (suositeltava) tai <a href="http://us2.php.net/apc">APC:n</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään tiedoston latauksen etenemisen käyttäen APC RCF1867. Huomaathan että kirjasto tukee ainoastaan yhden latauksen esittämistä kerrallaan. On suositeltavaa että käyttäisit <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress libraryä</a> mikäli mahdollista.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
fi: Palvelimesi ei kykene esittämään latauksen edistymistä. Latauksen edistymisen esittäminen vaatiii että PHP-asennustasi suoritetaan mod_php:llä eikä FastCGI:llä.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään tiedoston latauksen etenemisen APC:n kautta mutta se ei ole käytössä. Lisää koodi <code>apc.rfc1867 = 1</code> php.ini tiedostoosi. Vaihtoehtoisesti on suositeltavaa että käyttäisit <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress libraryä</a>joka tukee useamman kuin yhden yhtäaikaisen tiedostolatauksen etenmisen esittämistä.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
fi: Otettiin käyttöön (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
fi: Otettiin käyttöön (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
fi: Latausprosessi

en: Form settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Type of group.
fi: Ryhmän tyyppi.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
fi: Jos valitsematta, jokainen arvo kent

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
fi: Jotkut päivityksistä ovat ajamatta. Palaa <a href="@update-php">update.php</a>:hen ja suorita puuttuvat päivitykset.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
fi: Jotkut päivityksistä ovat ajamatta.<br/>Aja uudelleen päivitysscripti.

en: Menu module form.
fi: Valikkomoduulin sy

en: Book module form.
fi: Book moduulin syöttökaavake.

en: Poll module choices.
fi: Poll moduulin valinnat.

en: Upload module form.
fi: Moduulin latauskaavake.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
fi: CCK:hon liittyvien moduulien päivitykset ajetaan vasta kun moduulit ovat käytössä <a href="@admin-modules-path">moduulien ylläpitosivuilla</a>. Kun otat ne käyttöön, sinun on ajettava uudelleen <a href="@update-php">update.php</a> suorittaaksesi puuttuvat päivitykset.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
fi: !module.module on p

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
fi: !module.module on p

en: CCK - No Views integration
fi: CCK - Ei näkymien integraatiota

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
fi: CCK kenttien integraatio Views moduuliin vaatii vähintään Views version 6.x-2.0-rc2 tai uudemman.

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: » Add a new content type
fi: Lisää uusi sisältötyyppi

en: @field_name (Locked)
fi: @field_name (Lukittu)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
fi: Sisältötyypillä on käytöstä poistettuja kenttiä. Käytöstä poistettuja kenttiä ei listata saatavilla olevien kenttien listassa mikäli niiden moduulit eivät ole käytössä.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
fi: !field (!field_name) on ei-aktiivinen !field_type kentt

en: - Select a field type -
fi: - Valitse kentän tyyppi -

en: - Select a widget -
fi: - Valitse widgetti -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
fi: Kentän nimi (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
fi: Tallennettavan tiedon tyyppi

en: Form element to edit the data.
fi: Lomake-elementti tiedon muokkaamiseksi.

en: - Select an existing field -
fi: Valitse olemassaoleva kentt

en: Field to share
fi: Jaettava kenttä

en: Group name (a-z, 0-9, _)
fi: Ryhmän nimi (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on annettava kentälle otsikko.

en: Add new field: you need to provide a field name.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on annettava kentälle nimi.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
fi: Lisää uusi kenttä: nimi %field_name on kielletty. Nimi saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
fi: Lisää uusi kenttä: kentän nimi %field_name on liian pitkä. Suurin sallittu pituus on 32 merkkiä mukaanlukien etuliite 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
fi: Lisää uusi kenttä: nimi 'field_instance' on varattu järjestelmän käyttöön.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
fi: Lisää uusi kenttä: kenttä nimellä %field_name on jo olemassa.

en: Add new field: you need to select a field type.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on valittava kentän tyyppi.

en: Add new field: you need to select a widget.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on valittava widgetti.

en: Add new field: invalid widget.
fi: Lisää uusi kenttä: widgettiä ei löytynyt.

en: Add existing field: you need to provide a label.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on annettava kentälle otsikko.

en: Add existing field: you need to select a field.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on valittava kenttä.

en: Add existing field: you need to select a widget.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on valittava widgetti.

en: Add existing field: invalid widget.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: widgettiä ei löytynyt.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
fi: Kenttää %label ei voida lisätä sisältötyyppiin koska se on lukittu.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
fi: Sisältötyypissä ei vielä ole määritetyjä kenttiä. Voit lisätä uusia kenttiä <a href="@link">Kenttien hallintasivulla</a>.

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
fi: Koneen luettavaksi tarkoitettu nimi kent

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
fi: Ihmisten luettavaksi tarkoitettu nimi kent

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
fi: Haluamasi talletustyyppi kent

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
fi: Haluamasi käyttäjälle näytettävä syöttöelementin muoto luotaessa kenttää sisältötyypissä %type.

en: Updated basic settings for field %label.
fi: Päivitettiin kentän %label perusasetukset.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
fi: Ongelma kentän %label perusasetusten päivittämisessä.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
fi: Kenttä on <strong>lukittu</strong> eikä sitä voi poistaa.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fi: Kenttä %field on lukittuna eikä sitä voi muokata.

en: %type basic information
fi: %typen perustiedot

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
fi: Ainoastaan edistyneemp

en: Maximum number of values users can enter for this field.
fi: Syötä, kuinka monta arvoa käyttäjä voi enimmillään syöttää kenttään.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
fi: 'Rajoittamaton' lisää näkymään 'lisää elementtejä' napin jotta käyttäjä voi lisätä niin paljon arvoja kuin haluaa.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
fi: PHP-koodi 'oletusaarvolle' palautti @value joka ei ole sallittu.

en: %name must be an integer.
fi: %namen on oltava muuttuja.

en: %name must be a positive integer.
fi: %name on oltava positiivinen muuttuja.

en: %name must be a number.
fi: %namen on oltava numero.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
fi: Sinun on syytä varmistaa että käytetty kenttä on olemassa annetussa sisältötyypissä.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
fi: Edistyneempi: Määrittele kentän arvo PHP koodilla

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
fi: Ainoastaan edistyneempään käyttöön: PHP-koodi joka palauttaa asetettavan arvon. Ei tulisi sisältää PHP-tagejä &lt;?php ?&gt;. Jos kentään on syötettynä koodia, sen palauttama arvo ohittaa yllämainitun arvon.

en: You have to return the default value in the expected format.
fi: Sinun on palautettava oletusarvo odotetussa muodossa.

en: Populate @node's field '@field'
fi: Populoi solmun @node kenttä '@field'

en: Field has value
fi: Kentällä on arvo

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
fi: Sinun tulee varmistaa ett

en: Field has changed
fi: Kenttä on päivitetty

en: Content containing changes
fi: Muotoksia sisältävä sisältö

en: Content not containing changes
fi: Muutoksia sisältämätön sisältö

en: @node's field '@field' has value
fi: Solmun @node kentällä '@field' on arvo

en: Select the machine-name of the field to look at.
fi: Valitse koneen luettavaksi tarkoitettu nimi kentälle

en: @node's field '@field' has been changed
fi: Solmun @node kenttä '@field' on päivitetty

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
fi: Viitatun solmun suodattamaton otsikko, VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto

en: Formatted html link to the referenced node.
fi: Formatoitu HTML linkki viitattuun solmuun.

en: Relative path alias to the referenced node.
fi: Relatiivinen polku viitattuun solmuun.

en: Absolute path alias to the referenced node.
fi: Absoluuttinen polku viitattuun solmuun.

en: Relative path alias to the referenced user.
fi: Relatiivinen polku viitattuun käyttäjään

en: Absolute path alias to the referenced user.
fi: Absoluuttise4n polun alias viitattuun käyttäjään

en: Field on the referenced node.
fi: Viitatun solmun kenttä.

en: Select a formatter.
fi: Valitse muokkaaja.

en: <No value>
fi: <Ei arvoa>

en: Widget label (@label)
fi: Widgetin otsikko (@label)

en: Custom label
fi: Kustomoitu otsikko

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä kenttää käytetään avaimena moniarvoisessa kentässä. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä moniarvoisen kentän arvoa käytetään lajittelussa. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
fi: <ul><li>Ainoastaan kenttiä sisältävät näkymät toimivat tässä.</li><li>Tämä ohittaa ylläolevan "Sisältötyypit" asetuksen. Käytä sen sijaan näkymien "suodattimet" osiota.</li><li>Käytä näkymien "suodattimet" osiota näyttääksesi lisätietoa kandidaateista solmujen luonti- ja muokkaussivulla.</li><li>Käytä näkymien "lajittelutapa" osiota määrittääksesi mitkä solmukandidaatit näytetään.</li></ul>

en: %name: invalid input.
fi: %name: kielletty syöte.

en: Only numbers are allowed in %field.
fi: Vain numerot ovat sallittuja kentässä %field

en: New field
fi: Uusi kenttä

en: Existing field
fi: Olemassaoleva kenttä

en: New group
fi: Uusi ryhmä

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
fi: Lisää kenttäryhmiä sisältötyyppiin ja järjestele ne solmua tulostettaessa sekä solmun muokkauskaavakkeessa.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
fi: Voit lisätä kentän ryhmään vetämällä sen haluamasi ryhmän oikealle alapuolelle.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
fi: Huomio: Jos asennat <a href="!adv_help">Laajennettu Apu</a> moduulin saat tarkempaa apua CCK moduulin käyttöön.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
fi: Käytä 'sulje pois' valintaruutua jos haluat että kenttää ei tulosteta solmun sivulla.

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
fi: Tämä taulukko luetteloi kaikki sivuston käyttäjät, joilla on tilauksia.

en: width @width
fi: leveys @width

en: height @height
fi: korkeus @height

en: upscaling allowed
fi: ylöspäin skaalaus sallittu

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
fi: satunnainen välillä -@degrees&deg ja @degrees&deg

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Tilauksenne on liitetty käyttäjätiliin, joka vastasi sähköpostiosoitettanne. <a href="!user_url">Kirjautukaa sisään</a> nähdäksenne nykyisen tilauksenne tilan ja tilaushistorian. Muistakaa kirjautua sisään seuraavalla kerralla, niin asiointi sujuu nopeammin!

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name].  Teille on luotu uusi käyttäjätili, jota voitte käyttää tilauksenne seurantaan. <a href="!user_url">Sisäänkirjautuminen</a> käyttäjätilille tapahtuu tiedoilla: <strong>Käyttäjätunnus:</strong> !new_username <strong>Salasana:</strong> !new_password

en: views style settings
fi: näkymien tyyliasetukset
