UberDrupal (6.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (615 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naslov

en: Images
hr: Slike

en: Image !current of !total
hr: Slika !current od !total

en: Next
hr: Sljedeći

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi konfiguraciju

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: enabled
hr: omogućeno

en: enable
hr: omogući

en: delete
hr: izbriši

en: Administer
hr: Administriraj

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Izbriši

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Transaction ID
hr: ID transakcije

en: Attribute
hr: Atribut

en: Username
hr: Korisničko ime

en: content
hr: sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: yes
hr: da

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naslov

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Odustani

en: Remove
hr: Ukloni

en: Age
hr: Starost

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Log
hr: Dnevnik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: Default currency
hr: Predefinirana valuta

en: Action
hr: Akcija

en: Quantity
hr: Količina

en: Purchased
hr: Kupljeno

en: error
hr: greška

en: Block title
hr: Naslov bloka

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Version
hr: Verzija

en: view
hr: prikaz

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Login
hr: Prijava

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke za prikaz

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Konfiguracija je spremljena.

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Image
hr: Slika

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Required
hr: Obavezno

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Description field
hr: Polje opisa

en: Field
hr: Polje

en: content top
hr: sadržaj na vrhu

en: content bottom
hr: sadržaj na dnu

en: header
hr: zaglavlje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Preset Name
hr: Ime Predpostava

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: administer catalog
hr: administriraj katalog

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: The configuration options have been reset to their default values.
hr: Postavke su poništene na njihovu zadanu vrijednost.

en: Display
hr: Prikaži

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: never
hr: nikada

en: Text
hr: Tekst

en: Total
hr: Ukupno

en: Statistics
hr: Statistike

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: Upload image
hr: Otpremi sliku

en: After
hr: Nakon

en: User
hr: Korisnik

en: action
hr: radnja

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: no
hr: ne

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-mail korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-mail korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naslov poruke.

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Year
hr: Godina

en: Never
hr: Nikada

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Recipients
hr: Primatelji

en: You must enter a valid e-mail address.
hr: Morate upisati važeću e-mail adresu.

en: Custom
hr: Proizvoljno

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Signature
hr: Potpis

en: File ID
hr: ID datoteke

en: E-mail address
hr: E-mail adresa

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Fields
hr: Polja

en: Contains
hr: Sadrži

en: Mode
hr: Režim (Mode)

en: Normal
hr: Normalno

en: N/A
hr: N/D

en: Items
hr: Stavke

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
hr: Dopusti korisniku upravljati lightbox2 postavkama

en: administer lightbox2
hr: administrira lightbox2

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: This field is required.
hr: Ovo polje mora biti unešeno.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Medium
hr: Srednji

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Month
hr: Mjesec

en: System
hr: Sustav

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Code
hr: Kod

en: Recipient
hr: Primatelj

en: security
hr: sigurnost

en: General
hr: Općenito

en: Day
hr: Dan

en: The name of the menu the node belongs to.
hr: Naziv izbornika kojemu node pripada

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Other
hr: Ostalo

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Basic
hr: Osnovno

en: Role
hr: Uloga

en: reset
hr: poništi

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Button
hr: Gumb

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Rows
hr: Redovi

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Order
hr: Poredak

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Do not display
hr: Nemoj prikazati

en: Formatting guidelines
hr: Smjernice za formatiranje

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostavi prazno za %anonymous.

en: File attachments
hr: Privitci

en: File Upload
hr: Otpremi datoteku

en: English
hr: Engleski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: update
hr: ažuriraj

en: Display all menu items
hr: Prikaži sve izborničke stavke

en: access administration menu
hr: pristup administration menu

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Token actions
hr: Akcije tokena

en: Replacement value
hr: Zamjenska vrijednost

en: tokens
hr: tokeni

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: User's name
hr: Korisnikovo ime

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hr: Korisničko nefiltrirano ime. POZOR - sirovi unos korisnika.

en: User's ID
hr: Korisnikov ID

en: User's email address
hr: Korisnikova email adresa

en: User's registration date
hr: Nadnevak registracije korisnika

en: Days since the user registered
hr: Dani od registracije korisnika

en: User's last login date
hr: nadnevak zadnje prijave korisnika

en: Days since the user's last login
hr: Dani od zadnje prijave korisnika

en: The current date in the user's timezone
hr: Trenutno vrijeme u korisnikovoj vremenskoj zoni

en: The URL of the user's profile page.
hr: URL stranice korisnikovog profila.

en: The URL the user's account editing page.
hr: URL stranice za uređivanje koriničkog računa.

en: Text field
hr: Tekst polje

en: Randomize
hr: Nasumično

en: None.
hr: Nijedan.

en: Revert
hr: Vrati

en: Display fields
hr: Prikaži polja

en: Left
hr: Ljevo

en: Right
hr: Desni

en: Poll settings
hr: Postavke ankete

en: Font color
hr: Boja fonta

en: options
hr: opcije

en: %type settings
hr: %type postavke

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: <Hidden>
hr: <Skriveno>

en: The primary identifier for a node.
hr: Osnovni identifikator za node.

en: JPEG quality
hr: JPEG kvaliteta

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Contact settings
hr: Kontakt postavke

en: Processing
hr: Obrađujem

en: disable
hr: onemogući

en: Path to file
hr: Putanja do datoteke

en: Storage
hr: Skladištenje

en: Keyboard shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom prebacivanja datoteke na server. Nije moguće premjestiti prebačenu datoteku.

en: Enable custom alternate text
hr: Omogući proizvoljni zamjenski tekst (ALT)

en: Enable custom title text
hr: Omogući proizvoljan tekst naziva

en: Apply
hr: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: No content types available.
hr: Nema raspoloživih tipova sadržaja.

en: Above
hr: Iznad

en: Number of values
hr: Broj vrijednosti

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hr: Upozorenje! Mijenjanje ovih postavki nakon stvaranja podataka može ishoditi gubitak podataka.

en: Add another item
hr: Dodaj još jednu stavku

en: Full node
hr: Cijeli node

en: Updating field type %type with module %module.
hr: Ažuriram polje vrsta %type s modulom %module.

en: Manage fields
hr: Upravljaj poljima

en: Remove field
hr: Ukloni polje

en: Allows administrators to define new content types.
hr: Dopušta administratorima odrediti nove vrste sadržaja.

en: Trimmed
hr: Skraćeno

en: Used in
hr: Korišteno u

en: No fields have been defined for any content type yet.
hr: Još uvijek nema polja određenih za bilo koju vrstu sadržaja.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hr: Ove postavke se primjenjuju samo na %field polje kad se prikazuje unutar %type vrste sadržaja.

en: Save field settings
hr: Spremi postavke polja

en: The update has encountered an error.
hr: Proces ažuriranja je naišao na pogrešku.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hr[0]: @count stavka je uspješno obrađena
hr[1]: @count stavke su uspješno obrađene
hr[2]: @count stavaka je uspješno obrađeno

en: Enables ability to import/export field definitions.
hr: Dupušta uvoz/izvoz definicija polja.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hr: Postavlja field-level dopuštenja za CCK polja.

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje jednog sadržaja s drugim.

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Defines numeric field types.
hr: Određuje brojčane vrste polja.

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hr: Određuje odabir, checkbox i radio gumb cinculatore za tekstovna i brojčana polja.

en: Store text in the database.
hr: Spremi tekst u bazu podataka.

en: Text area (multiple rows)
hr: Tekst područje (više redova)

en: Defines simple text field types.
hr: Određuje jednostavne tekstovne vrste polja.

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje s korisničkim obrascem iz sadržaja.

en: Ubercart - payment
hr: Ubercart - plačanje

en: View Image Details
hr: Vidi detalje slike

en: press !x to close
hr: klik na !x zatvara

en: X offset
hr: X otklon

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
hr: Unesite otklon u pikselima ili koristite ključnu riječ: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.

en: Y offset
hr: Y otklon

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
hr: Unesite otklon u pikselima ili koristite ključnu riječ: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.

en: Blue
hr: Plava

en: file system
hr: datotečni sustav

en: Node type (user-friendly version)
hr: Tip node-a (javni naziv)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hr: Nefiltriran naziv node-a. POZOR - sirov unos korisnika.

en: Node author's user id
hr: Korisnički id autora node-a

en: Node author's user name
hr: Korisničko ime autora node-a

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hr: Korisničko ime autora node-a. POZOR - sirovi unos korisnika.

en: edit block
hr: uredi blok

en: edit menu
hr: uredi izbornik

en: Width then height
hr: Širina pa visina

en: Height then width
hr: Visina pa širina

en: Resize duration
hr: Prilagodi trajanje

en: Overlay color
hr: Boja prekrivača

en: Overlay opacity
hr: Prozirnost prekrivanja

en: Close keys
hr: Tipke zatvaranja

en: Previous keys
hr: Tipka prethodno

en: Next keys
hr: Tipka sljedeće

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory is not writable
hr: Nije moguće pisati u %directory direktorij

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hr: U direktorij %directory se ne može zapisivati, jer nema postavljena odgovarajuća dopuštenja.

en: Store an arbitrary file.
hr: Spremi proizvoljnu datoteku.

en: Permitted upload file extensions
hr: Dopuštene nastavci datoteka za otpremu

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hr: Nastavci koje korisnik može otpremiti u ovo polje. Razdvojite nastavke s praznim poljem i ne uključujte vodeću točku. Ukoliko ostavite praznim, korisnici će moći otpremiti datoteke s bilo kojim nastavkom.

en: File size restrictions
hr: Ograničenja veličine datoteke

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hr: Ograniči veličinu datoteka koje korisnik može otpremiti. Imajte na umu kako se ove postavke primjenjuju na samo novo otpremljene datoteke, dok na postojeće neće utjecati.

en: Maximum upload size per file
hr: Maksimalna veličina za otpremu pojedinačne datoteke

en: Maximum upload size per node
hr: Maksimalna veličina otpreme po node-u

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hr: Odredite ukupno ograničenje veličine svih datoteka u bilo kojoj node. Unesite vrijednosti poput "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) kako bi ograničili ukupnu veličinu node. Ostavite praznim ukoliko ne želite ogrančenje.

en: Generic files
hr: Generičke datoteke

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hr: Prikazuje razne vrste datoteka s ikonom i povezanim opisom datoteke.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hr: Dodaje skupljanje meta podataka i spremanje za FileField

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hr: Urednik slika, uključuje i preglednik slika.

en: Displays image files in their original size.
hr: Prikazuje slikovne datoteke u izvornoj veličini.

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD biblioteka za PHP nedostaje ili je zastarjela. Za više informacija provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a>.

en: GD library
hr: GD biblioteka

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Allow Upscaling
hr: Dopusti povećanje

en: Let scale make images larger than their original size
hr: Dopusti povećati veličinu slike u odnosu na njenu izvornu veličinu

en: <strong>Inside dimensions</strong>: Final dimensions will be less than or equal to the entered width and height. Useful for ensuring a maximum height and/or width.
hr: <strong>Unutarnje dimenzije</strong>: Ishodišne dimenzije će biti manje ili jednake unešenoj širini i visini. Ove su postavke korisne kada želimo osigurati maksimalnu visinu i/ili širinu.

en: <strong>Outside dimensions</strong>: Final dimensions will be greater than or equal to the entered width and height. Ideal for cropping the result to a square.
hr: <strong>Vanjske dimenzije</strong>: Ishodišne dimenzije će biti veće ili jednake unešenoj širini i visini. Ove su postavke idealne za rezanje na kvadrat.

en: Scale to fit
hr: Prilagodi na dimenziju

en: Inside dimensions
hr: Unutarnje dimenzije

en: Outside dimensions
hr: Vanjske dimenzije

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hr: Unesite širinu u pikselima ili u postotcima, npr. 500 ili 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hr: Unesite visinu u pikselima ili postotcima, npr. 500 ili 80%.

en: Rotation angle
hr: Kut rotacije

en: @preset image
hr: @preset slika

en: @preset image linked to node
hr: @preset slika povezana s node

en: @preset image linked to image
hr: @preset slika povezana s slikom

en: @preset file path
hr: @preset putanja datoteke

en: administer imagecache
hr: administrira imagecache

en: flush imagecache
hr: prazni imagecache

en: Flush
hr: Isprazni

en: Preset Namespace
hr: Namespace Predpostava

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hr: Namespace se koristi unutar URL-ova kao naputak za imagecache kako procesuirati sliku. Koristite samo slovnobrojčane znakove, donje crte (_) i minuse (-) za imena predpostava.

en: New Actions
hr: Nove akcije

en: Add !action
hr: Dodaj !action

en: Update Action
hr: Osvježi akciju

en: Administer imagecache presets and actions.
hr: Administriraj imagecache predpostav i akcije.

en: Add new preset
hr: Dodaj novi predpostav

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
hr: Osnovni identifikator za imagecache_preset.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
hr: Osnovni identifikator za imagecache_action.

en: The weight of the action in the preset.
hr: Težina akcije unutar predpostava.

en: The module that defined the action.
hr: Modul koji je odredio akciju.

en: The unique ID of the action to be executed.
hr: Jedinstveni ID akcije koja će biti izvedena.

en: The configuration data for the action.
hr: Konfiguracijski podaci akcije.

en: Dynamic image manipulator and cache.
hr: Dinamična manipulacija slikama i cache.

en: ImageCache User Interface.
hr: ImageCache korisničko sučelje.

en: Print
hr: Printaj

en: Locked
hr: Zaključano

en: Account
hr: Račun

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only in the category(s)
hr: Samo u kategoriji(ma)

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Reports
hr: Izvješća

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hr: URL na kog korisnik treba da se preusmjeri. Ovo može biti interni hiperlink kao npr. node/1234 ili eksterni URL kao npr. http://drupal.org.

en: Display a message to the user
hr: Prikaži poruku korisniku

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hr: Koristi PHP unos za postavke polja (opasno - dodijelite s oprezom)

en: Currency code
hr: Kod valute

en: User account
hr: Korisnički račun

en: File download
hr: Download datoteke

en: Maximum resolution for Images
hr: Maksimalna rezolucija za slike

en: Defines an image field type.
hr: Određuje vrstu polja slike.

en: Page !current of !total
hr: Stranica !current od !total

en: Video !current of !total
hr: Video !current od !total

en: Download Original
hr: Preuzmi Izvornik

en: Use lightbox2 lite
hr: Koristi lightbox2 lite

en: Checking this box will enable Lightbox2 Lite and will disable all of the automatic image URL re-formatting features.  It also disables all grouping features.
hr: Uključenjem ove kućice će omogućiti Lightbox2 Lite i onemogućiti URL automatsko reformatiranje.  Također onemogućuje i sva svojstva grupiranja.

en: Use alternative layout
hr: Koristi alternativni prikaz

en: Enabling this option alters the layout of the lightbox elements. In the alternative layout the navigational links appear under the image with the caption text, instead of being overlayed on the image itself.  This doesn't apply when using Lightbox Lite.
hr: Omogućenje ove opcije mijenja prikaz lightbox elemenata. U alternativnom prikazu poveznice se pojavljuju ispod slike s caption tekstom, umjesto da su položene preko same slike. Ovo se ne primjenjuje kada se koristi Lightbox Lite.

en: Force visibility of navigation links
hr: Prisilna vidljivost navigacijskih poveznica

en: When viewing grouped images, the navigational links to the next and previous images are only displayed when you hover over the image.  Checking this box forces these links to be displayed all the time.
hr: Kada se pregledaju grupirane slike, navigacijske poveznice ka sljedećoj i prethodnoj slici se prikazuju samo kada je pokazivač iznad slike.  Odabir ove kućice prikazuje ove poveznice cijelo vrijeme.

en: Continuous galleries
hr: Neprekidne galerije

en: When viewing grouped images, the Next button on the last image will display the first image, while the Previous button on the first image will display the last image.
hr: Kada se pregledaju grupirane slike, gumb Sljedeća na zadnjoj slici će voditi na prvu sliku, dok će gumb Prethodna na prvoj slici prikazati zadnju sliku.

en: Open image page in new window
hr: Otvori stranicu u novom prozoru

en: This controls whether the link to the image page underneath the image is opened in a new window or the current window.
hr: Ovo kontrolira otvara li se poveznica ispod slike u novom prozoru ili istom prozoru

en: Text for image page link
hr: Tekst za poveznicu stranice slike

en: This is the text that will appear as the link to the image page underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.
hr: Ovo je tekst koji će se pojaviti kao poveznica na stranicu slike ispod slike unutar lightbox. Ostavite prazno ukoliko ne želite imati ovu poveznicu.

en: Text for image original link
hr: Tekst za izvornu poveznicu slike

en: This is the text that will appear as the link to the original file underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.
hr: Ovo je tekst koji će se pojaviti kao poveznica ka izvornoj datoteci ispod slike u lightbox.  Ostavite prazno ukoliko ne želite poveznicu.

en: Image count text
hr: Tekst broja slike

en: This text is used to display the image count underneath the image in the lightbox when image grouping is enabled.  Use !current as a placeholder for the number of the current image and !total for the total number of images in the group.  For example, "Image !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj slike ispod slike u lightbox kada je omogućeno grupiranje slike.  Koristite !current kao držač mjesta za broj trenutne slike i !total za ukupan broj slika unutar grupe.  Naprimjer, "Image !current od !total".  Ostavite prazno ukoliko ne želite prikazati.

en: Page count text
hr: Tekst broja stranice

en: This text is used to display the page count underneath HTML content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current page and !total for the total number of pages in the group.  For example, "Page !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj stranica ispod HTML sadržaja unutar lightboxa pri korištenju grupa.  Koristi !current kao držač prostora za broj trenutne stranicei !total za ukupan broj stranica unutar grupe.  naprimjer, "Stranica !current od !total".  Ostavite prazno ukoliko ne želite prikazati.

en: Video count text
hr: Tekst broja videa

en: This text is used to display the count underneath video content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current video and !total for the total number of videos in the group.  For example, "Video !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj ispod video sadržaja unutar lightboxa pri korištenju grupa.  Koristi !current kao držač prostora za broj trenutnog videa i !total za ukupan broj videa u grupi.  Naprimjer, "Video !current od !total".  Ostavite praznim ukoliko ne želite prikazati.

en: Image resize settings
hr: Postavke promjene veličine slike

en: Disable resizing feature
hr: Onemogući svojstvo promjene veličine slike

en: By default, when the image being displayed in the lightbox is larger than the browser window, it is resized to fit within the window and a zoom button is provided for users who wish to view the image in its original size.  Checking this box will disable this feature and all images will be displayed without any resizing.
hr: Zadano, kada je slika, prikazana unutar lightboxa, veća od prozora preglednika, istoj se mijenja veličina kako bi stala unutar prozora i dostupan je gumb zumiranja za korisnike koji žele vidjeti sliku u izvornoj veličini.  Odabirom ove kućice ovo će se svojstvo onemogućiti i sve će slike biti prikazane bez promjene veličine.

en: Disable zoom in / out feature
hr: Onemogući svojstvo zumiranja

en: When the image being displayed in the lightbox is resized to fit in the browser window, a "zoom in" button is shown.  This allows the user to zoom in to see the original full size image.  They will then see a "zoom out" button which will allow them to see the smaller resized version.  Checking this box will prevent these buttons from appearing.
hr: Kada je slici, prikazanoj unutar lightboxa,  promijenjena veličina kako bi stala u prozor preglednika, a "zoom in" gumb je prikazan.  Ovo omogućava korisniku zumirati kako bi vidio sliku u izvornoj veličini.  Potom će vidjeti "zoom out" gumb kako bi imali mogućnost vidjeti i umanjenu inačicu. Odabirom ove kućice ovi se gumbovi neće pojavljivati.

en: Modal form settings
hr: Postavke Modal obrasca

en: Enable login support
hr: Omogući potporu za prijavu

en: Enabling this option will modify all login links so that the login form appears in a lightbox.
hr: Ova opcija će prepraviti sve prijavne poveznice tako da se obrazac prijave pojavljuje unutar lightboxa.

en: Enable contact form support
hr: Omogući potporu za kontakt obrazac

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
hr: Ova opcija će prepraviti sve poveznice kontakta tako da se kontakt obrazac pojavljuje unutar lightboxa.

en: Video settings
hr: Video postavke

en: Enable video support
hr: Omogući video potporu

en: By default, video support is disabled in order to reduce the amount of javascript needed.  Checking this box will enable it.
hr: Zadano video potpora je onemogućena kako bi se umanjila količina potrebnog javascripta. Aktiviranje ove kućice će ju omogućiti.

en: Path to FLV Player
hr: Putanja do FLV Playera

en: The path to the FLV player, relative to Drupal root directory.
hr: Putanja do FLV Playera, relativna Drupal root direktoriju.

en: Flashvars for the FLV Player where supported, e.g. "autoplay=1&playerMode=normal".
hr: Flashvars za FLV Player gdje je podržano ,npr. "autoplay=1&playerMode=normal".

en: Page specific lightbox2 settings
hr: Posebne postavke lightbox2 na stranicama

en: Load only on the listed pages.
hr: Pokreni samo na navedenim stranicama.

en: Load on every page except the listed pages.
hr: Pokreni na svim stranicama osim na navedenima.

en: Enable lightbox2 on specific pages
hr: Omogući lightbox na određenim stranicama

en: List one page per line as Drupal paths.  The * character is a wildcard.  Example paths are "node/add/page" and "node/add/*".  Use &lt;front&gt; to match the front page.
hr: Navedite jednu stranicu po redu kao Drupal putanje.  Znak * je višeznačnik.  Primjer putanje su "node/add/page" i "node/add/*".  Koristite  &lt;front&gt; kako bi podesili naslovnicu.

en: CCK display settings
hr: Postavke CCK prikaza

en: No grouping
hr: Nema grupiranja

en: Group by field name
hr: Grupiraj po imenu polja

en: Group by node id
hr: Grupiraj po ID node

en: Group by field name and node id
hr: Grupiraj po imenu polja i ID node

en: Select Imagefield grouping in Views
hr: Odaberi Imagefield grupiranje unutar Pogleda

en: By default, imagefields in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hr: Zadano, imagefields unutar pogleda su grupirani po imenu polja u kojemu se pojavljuju u pogledu. Ne možete promijeniti ovo grupiranje ovdje.

en: Use node title as caption
hr: Koristi Node naziv kao caption

en: By default, the caption for imagefields is the image title text configured.  If no title is configured, then the alt text will be used.  This option allows you to override that and always display the node title as the image caption.
hr: Zadano, caption za imagefield je postavljeni tekstualni naziv slike. Ukoliko nije postavljen onda će se koristiti alt tekst.  Ova opcija omogućava prevladavanje tih postavki i uvijek prikazati naziv node kao caption slike.

en: Location of javscript
hr: Lokacija javaskripta

en: By default, the lightbox javascript files are loaded in the HTML header.  However, for sites using SWFObject to load their Flash content, the footer setting is recommended to prevent "Operation Aborted" errors in IE.  If using the footer setting, please note that not all themes correctly implement the footer region and may require a small change.
hr: Zadano, lightbox javascript datoteke su otpremljene unutar HTML zaglavlja.  Ipak, za stranice koje koriste SWFObject kako bi upogonili Flash sadržaj, postavke podnožja su preporučene kako bi onemogućili "Operation Aborted" greške unutar IE.  Ukoliko koristite postavke podnožja, imajte na umu kako pojedine teme ne primjenjuju uvijek ispravno regiju podnožja tako da će male korekcije možda biti potrebne.

en: Click on overlay or lightbox to close it
hr: Klik na lightbox prozor kako bi ga zatvorili

en: Enable user to close lightbox by clicking on the lightbox itself or the overlay background.
hr: Omogući korisniku zatvoriti lightbox klikom na prozor lightboxa ili na njegovu pozadinu.

en: Configure the keyboard shortcuts for controlling the lightbox.  These options do not apply to the Lightbox2 Lite version, which uses the default "Close keys" (c, x and esc) to close the lightbox.
hr: Uredite kratice tipkovnice kako bi upravljali lightboxom. Ove opcije se ne primjenjuju na Lightbox2 Lite inačicu, koje koriste zadane "Close keys" (c, x i esc) kako bi zatvorili lightbox.

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to close the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'c x 27' (c, x, or esc).
hr: Popis tipki ili kombinacije istih koje korisnik može koristiti za zatvaranje lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razmaknute s praznim poljem. Zadane vrijednosti su 'c x 27' (c, x, ili esc).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the previous item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'p 37' (p or left arrow).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može navigati na prethodnu stavku unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'p 37' (p ili lijeva strelica).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the next item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'n 39' (n or right arrow).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može navigati na sljedeću stavku unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'n 39' (n ili desna strelica).

en: Zoom keys
hr: Tipke zumiranja

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to zoom in / out of images in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'z'.
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može zumirati slike unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'z'.

en: Pause / play keys
hr: Pokreni / zaustavi tipke

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to pause / play the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to '32' (spacebar).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može zasutaviti ili pokrenuti lightbox. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su '32' (spacebar).

en: Skin settings
hr: Postavke izgleda

en: Border size
hr: Širina obruba

en: Enter the size of the border in pixels to display around the image.
hr: Unesite širinu obruba u pikselima kako bi prikazalo okolo slike.

en: Lightbox color
hr: Boja lightboxa

en: Enter a hexadecimal color value for the border.  For example <code>fff</code> or <code>ffffff</code> for white).
hr: Unesite hexadecimalnu vrijednost boje za obrub. Npr. <code>fff</code> ili <code>ffffff</code> za bijelo).

en: Enter a hexadecimal color value for the font.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hr: Unesite hexadecimalnu vrijednost boje za font. Npr. <code>000</code> ili <code>000000</code> za crno).

en: Distance from top
hr: Razmak od vrha

en: Enter the position of the top of the lightbox in pixels.  Leave blank for automatic calculation.
hr: Unesite razmak od vrha lightboxa u pikselima. Ostavite prazno za automatski obračun.

en: Overlay settings
hr: Postavke prekrivanja

en: The overlay opacity setting determines how visible the background page is behind the lightbox.  The opacity value can range from 0.0 to 1.0 where 0.0 is 100% transparent and 1.0 is 100% opaque.
hr: Postavke prozirnosti prekrivanja određuje koliko će vidljive biti pozadinske stranice iza lightboxa.  Vrijednost prozirnosti može biti u rasponu od 0.0 do 1.0 gdje je 0.0  100% prozirno 1.0 je 100% neproziran.

en: Enter a hexadecimal color value for the overlay.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hr: Unesite hexadecimalnu boju za prekrivač. Na primjer <code>000</code> ili <code>000000</code> za crnu).

en: Animation settings
hr: Postavke animacije

en: These options aren't available when using Lightbox2 Lite.
hr: Ove opcije nisu dostupne kada se koristi Lightbox2 Lite.

en: Simultaneous
hr: Istovremeno

en: Resize sequence
hr: Prilagodi veličinu slijeda

en: The sequence to use for the resizing animation.
hr: Slijed koji se koristi za prilagodbu veličine animacije.

en: The duration (in seconds) of the resizing animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) trajanja animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Appearance duration
hr: Trajanje pojave.

en: The duration (in seconds) of the lightbox appearance animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) lightbox animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Caption slide down duration
hr: Caption slide down trajanje

en: The duration (in seconds) of the caption sliding-down animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) caption slid down animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Interval seconds
hr: Interval sekudni

en: Enables Lightbox2 for Drupal
hr: Omogućava Lightbox2 za Drupal

en: download original image
hr: preuzima izvornu sliku

en: HTML Content
hr: HTML sadržaj

en: Automatic image handling
hr: Automatsko upravljanje slikama

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
hr: Dopušta korisnicima urediti automatsko rukovanje slikama unutar lightbox2

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
hr: Oprostite, možete dodati samo jedan odjednom.

en: Default cart form
hr: Uobičajeni obrazac za košaricu

en: Cart Contents
hr: Sadržaj košarice

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
hr: Prikaži sadržaj košarice kupca.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
hr: Ovaj račun je zabranjen i više ne može preuzimati dokumente.

en: Watermark Text
hr: Tekst vodenog pečata

en: Add Watermark
hr: Dodaj vodeni pečat

en: Uploaded file is not a valid JPEG
hr: Otpremljeni dokument nije ispravnog JPEG formata

en: Must fill in text
hr: Morate ispuniti polje tekstom

en: Empty Line
hr: Prazna linija

en: Password field is required.
hr: Lozinka je obavezna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: Enable developer modules
hr: Omogući developer module

en: Disable developer modules
hr: Onemogući developer module

en: Collapse fieldsets on modules page
hr: Sažmi fieldsets na stranici modula

en: Current anonymous / authenticated users
hr: Trenutno anonimnih / registriranih korisnika

en: Disabled these modules: !module-list.
hr: Onemogući ove module: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hr: Developer moduli su onemogućeni

en: display drupal links
hr: prikaži drupal poveznice

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hr: Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dozvoljene: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hr: Datoteka je %filesize i premašuje najveću dopuštenu veličinu datoteke od %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hr: Veličina datoteke je %filesize što će premašiti kvotu na disku za %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hr: Slika je smanjena kako bi poštovala najveće dopuštene dimenzije od %dimensions piksela.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je prevelika; najveće dimenzije su %dimensions piksela.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je premala; najmanje dimenzije su %dimensions piksela.

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Input type
hr: Tip unosa

en: Default image
hr: Zadana slika

en: Use default image
hr: Koristi zadanu sliku

en: Choose a image that will be used as default.
hr: Odaberite sliku koja će biti korištena kao zadana.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hr: Ovaj tekst će biti korišten u čitačima ekrana, pretraživačima ili kada slika ne bude mogla biti prikazana.

en: %title field is required.
hr: %title polje je obavezno!

en: Configure ImageAPI.
hr: Postavite ImageAPI

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
hr: %toolkit modul je jedini omogućeni alat slika. Drupal će ga koristiti ta promjenu veličine, rezanje i druge manipulacije slikama.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hr: Odabrani toolkit za manipulaciju slika %toolkit ne može ispravno procesirati %function.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
hr: ImageAPI podržava višestruke alatke.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
hr: Koristi PHP ugrađenu GD2 potporu procesiranja slika.

en: Command Line ImageMagick support.
hr: Command Line ImageMagick potpora.

en: administer imageapi
hr: administrira imageapi

en: The action was succesfully updated.
hr: Akcija je uspješno osvježena.

en: Manage ImageCache presets.
hr: Upravljaj ImageCache predpostavima.

en: Node module form.
hr: Obrazac node modula

en: Taxonomy module form.
hr: Obrazac Taxonomy modula.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hr: Svi žetoni za nadnevke stvaranja node mogu biti korišteni s "mod-" prefiksom; ovaj odabir će koristiti prilagodbu a ne nadvevak stvaranja.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hr: Putanja izbornika (kao što će se prikazati unutar breadrcrumb), ne uključuje Početnu ili [menu]. Razdvojeno s /.

en: Trigger
hr: Okidač (Trigger)

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hr: %name: ovo polje nemože imati više od @count vrijednosti.

en: Name of top taxonomy term
hr: Ime glavnog termina taksonomije

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hr: Nefiltrirano ime glavnog termina taksonomije. POZOR: sirovi unos korisnika.

en: ID of top taxonomy term
hr: ID glavnog termina taksonomije.

en: Numeric
hr: Brojčano

en: Node language
hr: Jezik node-a

en: Node author's e-mail.
hr: Email autora node-a.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hr: Email autora node-a. POZOR: sirovi unos korisnika.

en: Name of top term's vocabulary
hr: Ime glavnog termina u riječniku

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hr: Nefiltrirano ime glavnog vocabulary termina. POZOR - sirovi korisnički unos.

en: ID of top term's vocabulary
hr: ID glavnog vocabulary termina

en: Node creation year (four digit)
hr: Godina stvaranja node-a (četiri znamenke)

en: Node creation year (two digit)
hr: Godina stvaranja node-a (dvije znamenke)

en: Node creation month (full word)
hr: Mjesec stvaranja node-a (puna riječ)

en: Node creation month (abbreviated)
hr: Mjesec stvaranja node-a (skraćeno)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hr: Mjesec stvaranja node-a (dvije znamenke, nula kao prefiks)

en: Node creation month (one or two digit)
hr: Mjesec stvaranja node (jedna ili dvoje znamenke)

en: Node creation week (two digit)
hr: Tjedan stvaranja node (dvije znamenke)

en: Node creation date (day of month)
hr: Nadnevak stvaranja node (dan u mjesecu)

en: Node creation day (full word)
hr: Dan stvaranja node (puna riječ)

en: Node creation day (abbreviation)
hr: Dan stvaranja node (skraćeno)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hr: Dan stvaranja node (dvije znamenke, nula padding)

en: Node creation day (one or two digit)
hr: Dan stvaranja node (jedna ili dvije znamenke)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hr: Naziv izbornika kojemu node pripada. POZOR - sirov korisnički unos.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hr: Nefiltrirana putanja izbornika (kao što će se prikazati unutar breadcrumba), ne uključuje Početnu ili [menu]. Razdvojeno s /. POZOR: sirovi korisnički unos.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hr: Tekst korišten u izborniku kao tekstualna poveznica na ovu stavku.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hr: Nefiltrirani tekst korišten u izborniku kao tekstualna poveznica za ovu stavku. POZOR: sirovi unos korisnika.

en: The name of the currently logged in user.
hr: Ime trenutačno prijavljenog korisnika.

en: The user ID of the currently logged in user.
hr: Korinički ID trenutačno prijavljenog korisnika.

en: The email address of the currently logged in user.
hr: Email adresa trenutačno prijavljenog korisnika.

en: The url of the current Drupal website.
hr: URL aktivne Drupal stranice

en: The name of the current Drupal website.
hr: Naziv aktivne Drupal stranice

en: The slogan of the current Drupal website.
hr: Slogan aktivne Drupal stranice

en: The mission of the current Drupal website.
hr: Misija aktivne Drupal stranice

en: The contact email address for the current Drupal website.
hr: Kontakt email adresa aktivne Drupal stranice

en: The current date on the site's server.
hr: Aktualno vrijeme na mrežnom poslužitelju stranice.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hr: Omogućava proširenu inačicu izvornih Drupal akcija putem Token modula.

en: Change basic information
hr: Promijeni osnovne informacije

en: Adjust top margin
hr: Prilagodi gornju marginu

en: Keep menu at top of page
hr: Zadrži izbornik na vrhu stranice

en: Administration menu
hr: Administrativni izbornik

en: Adjust administration menu settings.
hr: Prilagodi postavke administracijskog izbornika

en: Translation settings
hr: Postavke prijevoda

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hr: Maksimalna dopuštena veličina izražena kao ŠIRINAxVISINA (npr. 640x480). Postavite na 0 ukoliko ne želite ograničenje. Ukoliko se otpremi veća slika ista će biti umanjena kako bi bila u skladu s zadanom širinom i visinom. Promjena veličine slike će dovesti do gubitka <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF podataka</a> unutar slike.

en: Minimum resolution for Images
hr: Minimalna rezolucija za slike

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hr: Minimalna dopuštena veličina slike, izražena kao ŠIRINAxVISINA /npr. 640x480). Postavite na 0 ukoliko ne želite ograničenja. Ukoliko je otpremljena slika manja od navedenih dimenzija ista će biti odbijena.

en: ALT text settings
hr: Postavke ALT teksta

en: Enable user input alternate text for images.
hr: Omogući upis zamjenskog teksta za slike.

en: Default ALT text
hr: Zadani ALT tekst

en: This value will be used for alternate text by default.
hr: Ova vrijednost će biti korištena kao zadani zamjenski tekst.

en: Title text settings
hr: Postavke teksta naziva

en: Enable user input title text for images.
hr: Omogući korisnicima unositi tekst naziva slika.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hr: Odaberite vrstu polja koja će biti prikazana korisniku.

en: Default Title text
hr: Zadani tekst Naziva

en: This value will be used as the image title by default.
hr: Ova će vrijednost biti korištena kao zadani naziv slike.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hr: Kada nema otpremljene slike, pokazuje se zadana slika.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hr: Zadana slika ne može biti otpremljena. Odredište %destination ili ne postoji ili u nj nije omogućeno zapisivanje.

en: Alternate Text
hr: Zamjenski tekst

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naslov se koristi kao tooltip kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: The ImageField module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
hr: ImageField modul je onemogućen. Potrebno je instalirati <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField modul</a> kako bi mogao ispravno raditi.

en: Image linked to node
hr: Slika povezana s node.

en: Image linked to file
hr: Slika povezana s datotekom

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hr: FileField mora biti osvježen na Drupal 6 prije no što se bude mogao osvježiti ImageField

en: List field
hr: Polje liste

en: Files listed by default
hr: Zadano listanje datoteka

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hr: Kada je omogućeno, prikazati će tekst polje gdje korisnici mogu unijeti opis za otpremljenu datoteku.

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hr: Vaš poslužitelj podržava svojstva progresa otpreme. Prikaz "throbber" ne naviješta proces ali zauzima manje prostora unutar obrasca, možete ga koristiti ukoliko će te otpremati manje datoteke ili ukoliko imate problema s trakom progresa.

en: Path settings
hr: Postavke putanje

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hr: Proizvoljan poddirektorij unutar "%directory" direktorija gdje će biti spremljene datoteke. Ne uključujte kose crte niti za otvaranje niti za zatvaranje putanje.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hr: Odredite ograničenje veličinu koja se primjenjuje na svaku pojedinačnu datoteku. Unesite vrijednost popur "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) kako bi ograničili dopuštenu veličinu datoteke. Ukoliko ovo ostavite praznim veličine datoteka će biti ograničene samo s PHP ograničenjem maksimalne veličine članka i otpreme datoteke (trenutno ograničenje <strong>%limit</strong>).

en: The file upload failed. %upload
hr: Otprema datoteke nije uspjela. %upload

en: Displays the file system path to the file.
hr: Prikazuje sistemsku putanju do datoteke.

en: URL to file
hr: URL do datoteke

en: Displays a full URL to the file.
hr: Prikazuje puni URL do datoteke.

en: Starting upload...
hr: Započinjem otpremu...

en: Uploading... (@current of @total)
hr: Otpremam... (@current od @total)

en: Allowed Extensions: %ext
hr: Dopušteni nastavci %ext

en: Maximum Filesize: %size
hr: Maksimalna veličina %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hr: Slike moraju biti u između @min_size pixela i @max_size

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hr: Vaš web poslužitelj nije sposoban prikazivati napredak prebacivanja datoteka. Prikaz napretka prebacivanja zahtijeva da je PHP pokrenut kao mod_php a ne kao FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hr: Vaš web poslužitelj je sposoban prikazivati napredak prebacivanja datoteka kroz APC no postavka nije omogućena. Dodajte <code>apc.rfc1867 = 1</code> u vašu php.ini konfiguracijsku datoteku. Kao alternativu, preporuča se korištenje <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> modula, koji podržava istovremeno praćenje više od jednog prebacivanja datoteka.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hr: Omogućen (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Upload progress
hr: Progres otpreme

en: Menu module form.
hr: Obrazac izborničkog modula

en: Upload module form.
hr: Obrazac modula upload

en: manage fields
hr: upravljaj poljima

en: » Add a new content type
hr: » Dodaj novi tip sadržaja

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hr: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: Form element to edit the data.
hr: Element obrasca za uređivanje podataka.

en: - Select an existing field -
hr: - Izaberite postojeće polje -

en: %type basic information
hr: %type osnovne informacije

en: %name must be an integer.
hr: %name mora biti cijeli broj.

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Create display groups for CCK fields.
hr: Stvara skupine prikaza za CCK polja.

en: Only numbers are allowed in %field.
hr: Samo brojevi su dozvoljeni u %field.

en: New field
hr: Novo polje

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hr: Dodaj polja i grupe vrsti sadržaja i rasporedi ih za prikaz sadržaja i obrasce unosa.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hr: Napomena: Instaliranje modula <a href="!adv_help">Napredne pomoći</a> će vam dati pristup sveobuhvatnijoj i boljoj pomoći.

en: width @width
hr: širina @width

en: height @height
hr: visina @height
