Views (6.x-2.11) - en to sk translation catalogue (734 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Value
sk: Hodnota

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: List
sk: Zoznam

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: On
sk: Zapnúť

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Edit
sk: Upraviť

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Hľadať

en: None
sk: Žiadne

en: default
sk: štandardné

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Weight
sk: Váha

en: Link
sk: Odkaz

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Parent
sk: Nadradený

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: settings
sk: nastavenia

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Default
sk: Predvolené

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Icon
sk: Ikona

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: Path
sk: Cesta

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: read more
sk: čítať ďalej

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: User
sk: Používateľ

en: Files
sk: Súbory

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: term
sk: termín

en: All
sk: Všetky

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: View type
sk: Typ pohľadu

en: Page
sk: Stránka

en: Off
sk: Vypnúť

en: Header
sk: Nadpis

en: Footer
sk: Päta

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Fields
sk: Polia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Normal
sk: Normálny

en: %time ago
sk: pred %time

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Month
sk: Mesiac

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: node
sk: uzol

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Basic
sk: Základné

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Both
sk: Oba

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: access all views
sk: prístup ku všetkým pohľadom

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
sk: Views sú prispôsobené zoznamy obsahov vášho systému; sú veľmi konfigurovateľné a umožnia vám ovládať to, ako budú zoznamy obsahov zobrazené.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Summary, sorted ascending
sk: Výsledok, zoradený vzostupne

en: Summary, sorted descending
sk: Výsledok, zoradený zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Expose
sk: Ukázať

en: Down
sk: Dolu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: administer views
sk: administrácia pohľadov

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Position
sk: Pozícia

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Profile
sk: Profil

en: filters
sk: filtre

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: reply
sk: odpovedať

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Timer
sk: Časovač

en: in
sk: v

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Query
sk: Dotaz

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Moderated
sk: Moderované

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Revert
sk: Vrátiť

en: or
sk: alebo

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Style
sk: Štýl

en: revert
sk: vrátiť

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Translations
sk: Preklady

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Apply
sk: Použiť

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Information
sk: Informácia

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Precision
sk: Presnosť

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Hide
sk: Skryť

en: Read/Write
sk: Čítanie/Písanie

en: Global
sk: Globálny

en: arguments
sk: argumenty

en: Thread
sk: Vlákno

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sk: Musíte zadať aspoň jedno kľúčové slovo s najmenej @count znakmi.

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: empty
sk: prázdne

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Edit this view
sk: Upraviť tento pohľad

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: contains
sk: obsahuje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: In moderation
sk: Na moderovanie

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: and
sk: a

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: field
sk: pole

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Time ago
sk: Pred

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Title only
sk: Iba názov

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: In the form of WW (01 - 53).
sk: Vo formáte TT (01-53).

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Default sort order
sk: Predvolené poradie

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Path: !path
sk: Cesta: !path

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Admin
sk: Administrátor

en: Starts with
sk: Začína s

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
sk: Uzly sú primárnym obsahom Drupal stránok.

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Ends with
sk: Končí s

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: <Basic validation>
sk: <Základná kontrola>

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
sk: Toto sa zobrazí ako meno tohoto bloku v administrácia >> prvky webu >> bloky.

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Display the node with standard node view.
sk: Zobraziť uzol so štandardným pohľadom.

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Default argument
sk: Predvolený argument

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: Numeric
sk: Číselný

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Convert view
sk: Konvertovať pohľad

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Example node
sk: Príklad uzla

en: Plain text field
sk: Pole - obyčajný text

en: Just a plain text field.
sk: Iba textové pole.

en: Numeric field
sk: Číselné pole

en: Just a numeric field.
sk: Iba číselné pole.

en: Validator options
sk: Nastavenia kontroly

en: Display all values
sk: Zobraziť všetky hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
sk: Skryť pohľad / Stránka nebola nájdená (404)

en: Display empty text
sk: Zobraziť prázdny text

en: Provide default argument
sk: Poskytuje predvolený argument

en: Provide default argument options
sk: Poskytuje predvolené nastavenia argumentov.

en: Default argument type
sk: Predvolený typ argumentu

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Allow multiple terms per argument.
sk: Povoliť viac výrazov pre argument.

en: Allow multiple arguments to work together.
sk: Povoliť prácu viacerých  argumentov naraz.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
sk: Ak je označené, používatelia môžu vložiť do formulára viac argumentov v tvare 1+2+3 alebo 1,2,3.

en: Exclude the argument
sk: Odobrať argument

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Nasledujúce vzory nahradzovania sú dostupné pre toto zobrazenie. Použite vzor naľavo na zobrazenie hodnoty nachádzajúcej sa napravo. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: Unlock operator
sk: Odomknúť operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
sk: Ak je označené, operátor bude sprístupnený používateľom.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak <a href="@modules">zapnete modul advanced help</a>, Views will provide more and better help. Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak nainštalujete modul advanced help zo stránky  !href, Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: Warning! Broken view!
sk: Upozornenie! Nefunkčný pohľad!

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Install the advanced help module for the getting started
sk: Najprv nainštalujte modul advanced help.

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
sk: Nie ste si istý ako ďalej? Skúste stránku "!getting-started".

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: Clone view %view
sk: Klonovať pohľad %view

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
sk: Zadajte voliteľné označenie pre tento pohľad; použije sa iba pri hľadaní pohľadov na stránke administrácie.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
sk: Typ pohľadu je hlavná tabuľka, z ktorej budú získavané informácie. Typ pohľadu určuje aké argumenty, polia, kritériá usporiadania a filtrov budú dostupné. Akonáhle ho nastavíte, <strong>už sa nedá zmeniť</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
sk: Pre tento pohľad musíte použiť jedinečný názov.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
sk: Naozaj chcete vrátiť pohľad %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť pohľad %name?

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: There is no lock on view %view to break.
sk: Na pohľade %view nie je žiadny zámok na odstránenie.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Edit view %view
sk: Upraviť pohľad %view

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: That view is not compatible with this version of Views.
sk: Pohľad nie je kompatibilný s touto verziou Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Unknown or missing table name
sk: Neznáme alebo chýbajúce meno tabuľky

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
sk: Tento pohľad obsahuje chyby základného zobrazenia a preto nemôže byť použitý.

en: Export this view
sk: Exportovať tento poľad

en: Create a copy of this view
sk: Vytvoriť kópiu tohto pohľadu

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
sk: Chyba: Zobrazenie @display odkazuje na rozšírenie s názvom '@plugin', ale také rozšírenie neexistuje!

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: &nbsp; Style: !style
sk: &nbsp; Štýl: !style

en: Unable to initialize default display
sk: Nepodarilo sa inicializovať predvolené zobrazenie

en: Add display
sk: Pridať zobrazenie

en: Remove display
sk: Odstrániť zobrazenie

en: Restore display
sk: Obnoviť zobrazenie

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: View details
sk: Detaily pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Internal error: broken plugin.
sk: Vnútorná chyba: nefunkčný plugin.

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Ignore missing advanced help module
sk: Ignorovať chýbajúci modul advanced help

en: Disable javascript with Views
sk: Zakázať javascript pre pohľady

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: Server reports invalid input error.
sk: Server ohlásil chybu neplatného vstupu.

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Unable to find view.
sk: Nie je možné nájsť pohľad.

en: Unable to convert view.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať pohľad.

en: The view has been deleted
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Fixed entry
sk: Pevný vstup

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The text of the comment.
sk: Text komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Date and time of when the comment was posted.
sk: Čas a dátum odoslania komentára.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
sk: Či je alebo nie je práve komentár v stave moderácie.

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: The node the comment is a reply to.
sk: Uzol, na ktorý komentár odpovedá.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
sk: Či je uzol zobrazený na titulnej strane alebo nie.

en: Whether or not the node is moderated.
sk: Či je uzol moderovaný alebo nie.

en: Whether or not the node is sticky.
sk: Či je uzol prilepený v zozname alebo nie.

en: Provide a simple link to the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz na uzol.

en: Provide a simple link to edit the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu uzla.

en: Provide a simple link to delete the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie uzla.

en: In the form of CCYYMMDD.
sk: V tvare CCYYMMDD.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: In the form of YYYYMM.
sk: Vo formáte RRRRMM.

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: In the form of YYYY.
sk: Vo formáte RRRR.

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: In the form of MM (01 - 12).
sk: Vo formáte MM (01-12).

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: In the form of DD (01 - 31).
sk: Vo formáte DD (01 - 31).

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Node revision
sk: Revízia uzla

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
sk: Revízie uzla predstavujú históriou zmien uzlov.

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to delete the node revision.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz pre odstránenie revízie uzla.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Show a marker if the node has new or updated content.
sk: Zobraziť značku, ak uzol má nový alebo aktualizovaný obsah.

en: Show only nodes that have new content.
sk: Zobraziť iba uzly s novým obsahom.

en: Node ID from URL
sk: ID uzla z URL

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Node statistics
sk: Štatistky uzla

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Term synonym
sk: Synonymum výrazu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
sk: Synonymá termínu môžu byť použité na vyhľadanie podľa alternatívnych mien.

en: Term ID (with depth)
sk: ID výrazu (s hĺbkou)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
sk: Hĺbkový filter je komplexnejší, poskytuje menej nastavení.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: upload
sk: nahrať

en: The description of the uploaded file.
sk: Popis nahraného súboru.

en: All files attached to a node with upload.module.
sk: Všetky súbory pripojené k uzlu použitím modulu upload.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Provide a simple link to delete the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na odstránenie používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Unknown node type
sk: Neznámy typ uzla

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display node comments
sk: Zobraziť komentáre uzla

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Allow multiple terms per argument
sk: Povoliť viac výrazov pre argument

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Term name or synonym
sk: Názov termínu alebo synonymum

en: Term name/synonym converted to Term ID
sk: Názov/synonymum termínu konvertovaný do ID výrazu.

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP argument code
sk: PHP kód argumentu

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the name of this display.
sk: Zmeniť názov tohto zobrazenia.

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Row style
sk: Štýl riadku

en: Change the row plugin.
sk: Zmeniť riadkový plugin

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Display only distinct items, without duplicates.
sk: Zobrazí iba odlišné položky, bez duplikátov.

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: Unknown/missing format
sk: Neznámy/chýbajúci formát

en: Change this display's !name.
sk: Zmaniť zobrazenie !name.

en: The name of this display
sk: Názov tohto zobrazenia

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
sk: Tento nadpis sa bude zobrazovať iba v administračnom prostredí pre pohľad.

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: Use a pager for this view
sk: Použi stránkovanie pre tento pohľad

en: Full pager
sk: Plný stránkovač

en: Mini pager
sk: Mini stránkovač

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
sk: Môžete upravovať !settings

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
sk: Kliknutím na ikonku môžete upraviť !settings pre práve vybratý štýl riadku.

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Status: using default values.
sk: Stav: použité predvolené hodnoty.

en: Update default display
sk: Aktualizovať predvolené zobrazenie

en: Status: using overridden values.
sk: Stav: použité prepísané hodnoty.

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Inherit arguments
sk: Zdediť argumenty

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
sk: <em>@type</em> @base pohľad: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
sk: Nadpis: @title

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
sk: Práve niesu žiadne pohľady k exportovaniu.

en: Show only these tags
sk: Zobraziť iba tieto označenia

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
sk: Vložte do @module.views_default.inc v priečinku modules/@module alebo modules/@module/includes

en: use views exporter
sk: použiť views exporter

en: Bulk export
sk: Hromadný export

en: Allows exporting multiple views at once.
sk: Povolí hromadné exportovanie pohľadov.

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s
