Webchick's test profile (6.x-0.1-unstable3) - en to pl translation catalogue (8692 entries)

en: list
pl: lista

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Image size
pl: Rozmiar obrazka

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: user
pl: użytkownik

en: Filter HTML tags
pl: Filtrowanie znaczników HTML

en: Show on every page except the listed pages.
pl: Pokaż na wszystkich stronach z wyjątkiem wypisanych.

en: Show on only the listed pages.
pl: Pokaż tylko na wypisanych stronach.

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: enabled
pl: włączone

en: enable
pl: włącz

en: context
pl: kontekst

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Replacement strings are: %macros
pl: Zamienniki ciągów tekstowych: %macros

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Item
pl: Element

en: Private
pl: Prywatne

en: content
pl: zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
pl: Administrator decyduje, czy dana grupa ma się pojawić na publicznie dostępnej liście.

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Invite only
pl: Za zaproszeniem

en: yes
pl: tak

en: Wrong username or password.
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
pl: Bloki danej grupy są widoczne tylko na jego stronach.

en: Create group administrator
pl: Utwórz administratora grupy

en: Delete group administrator
pl: Usuń administratora grupy

en: Send invitation
pl: Wyślij zaproszenie

en: Group activity
pl: Aktywność grupy

en: Organic groups
pl: Grupy organiczne

en: Administer the suite of Organic groups modules.
pl: Zarządzaj modułami Organic groups.

en: Organic groups configuration
pl: Konfiguracja grup

en: List
pl: Lista

en: Faces
pl: Twarze

en: Subject
pl: Tytuł

en: closed
pl: zamknięta

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Subscription saved.
pl: Subskrypcja zapisana.

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Email addresses or usernames
pl: Adresy e-mail lub nazwy użytkowników

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
pl: Wprowadź do %max adresów e-mail lub nazw użytkowników, oddzielając je za pomocą przecinków lub umieszczając w osobnych wierszach. Każda z wymienionych osób otrzyma zaproszenie.

en: Personal message
pl: Własna wiadomość

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
pl: Opcjonalne. Wpisz wiadomość, która będzie częścią zaproszenia.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
pl: Nie możesz wprowadzić więcej niż %max adresów e-mail lub nazw użytkowników.

en: Additional details
pl: Dodatkowe informacje

en: Are you sure you want to join the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz dołączyć do grupy %title?

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Unsubscribe
pl: Wypisz się

en: List of users
pl: Lista użytkowników

en: (approval needed)
pl: (potrzebne zatwierdzenie)

en: deny
pl: odrzuć

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Age
pl: Wiek

en: Last comment
pl: Ostatni komentarz

en: Description
pl: Opis

en: No posts in this group.
pl: Brak wpisów w tej grupie.

en: No public posts in this group.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
pl: Krótki opis grupy widoczny w bloku szczegóły grupy oraz w katalogu grup.

en: Language
pl: Język

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
pl: Wybranie innej skórki zmieni wygląd grupy.

en: Do nothing.
pl: Nie rób nic.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
pl: Usuń wszystkie wpisy grupy, które nie należą do innej grupy.

en: Move all group posts to the group listed below.
pl: Przenieś wszystkie wpisy do grupy wymienionych poniżej.

en: Group posts
pl: Wpisy grupy

en: Target group
pl: Grupa docelowa

en: Delete group
pl: Usuń grupę

en: Public
pl: Publiczna

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Log
pl: Dziennik

en: @group: '@title' at @site
pl: @group: '@title' na @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
pl: @body
    
    --
    Ta wiadomość została wysłana przez zarządzającego grupą '@group' w serwisie @site. Aby przejść na stronę grupy, kliknij w link !url_group. Aby wypisać się z tej grupy, wejdź na stronę !url_unsubscribe.

en: You are now an administrator for the group '@group'
pl: Jesteś teraz administratorem grupy '@group'

en: @username, you are now an administrator for the group '@group'.
    
    You can administer this group by logging in here:
     !group_url
pl: @username, od teraz jesteś administratorem grupy '@group'.
    
    Możesz zarządzać tą grupą logując się do systemu tutaj:
    !group_url

en: Group details
pl: Szczegóły grupy

en: New groups
pl: Nowe grupy

en: Group notifications
pl: Powiadomienia dla grupy

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: more
pl: więcej

en: Browse the newest groups.
pl: Przeglądaj najnowsze grupy.

en: Invite friend
pl: Zaproś znajomego

en: Create !type
pl: Utwórz !type

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: New groups don't appear in the groups directory. Administrators control the directory exclusively.
pl: Nowe grupy nie są automatycznie umieszczane w katalogu. Administratorzy sami to kontrolują.

en: New groups always appear in the groups directory.
pl: Nowe grupy są automatycznie umieszczane w katalogu.

en: Groups directory control
pl: Katalog grup

en: New groups always appear on the registration form.
pl: Nowe grupy zawsze pojawiają się na formularzu rejestracyjnym.

en: Registration form control
pl: Formularz rejestracyjny

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Audience checkboxes
pl: Pola wyboru odbiorców

en: Visibility of posts
pl: Widzialność wpisów

en: Audience required
pl: Wybór odbiorców

en: Do you require that all (non administrator) posts be affiliated with a group? Note that changing this setting will affect existing posts when they are edited.
pl: Czy wymagany jest wybór odbiorców (tj. grupy) dla każdego wpisu, którego nie stworzył administrator?. Zmiana tego ustawienia będzie miała wpływ na istniejące wpisy poddawane edycji.

en: Email settings
pl: Ustawienia e-mail

en: New content subject
pl: Tytuł nowego wpisu

en: New content body
pl: Treść nowego wpisu

en: (pending approval)
pl: (oczekuje na akceptację)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
pl[0]: Wysłano 1 zaproszenie.
pl[1]: Wysłano @count zaproszenia.
pl[2]: Wysłano @count zaproszeń.

en: Show this post in this group. | Show this post in these groups.
pl[0]: Pokaż wpis w tej grupie.
pl[1]: Pokaż wpis w wybranych grupach.
pl[2]: Pokaż wpis w wybranych grupach.

en: administer organic groups
pl: zarządzanie Grupami

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: not verified
pl: niezweryfikowany

en: Action
pl: Akcja

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: On
pl: Włączony

en: new
pl: nowy

en: error
pl: błąd

en: Tagadelic offers dynamic urls. <br/>Visit example.com/tagadelic/list/2,1,5 to get the vocabularies 2,1 and 5 listed as tag groups. <br/>Visit example.com/tagadelic/chunk/2,1,5 to get a tag cloud of the terms in the vocabularies 2,1 and 5.<br/> Note that we limit to five vocabularies.
pl: Tagadelic oferuje dynamiczne link URL.
    Odwiedź !site/tagadelic/list/2,1,5 aby wyświetlić słowniki 2,1 i 5 w postaci listy grup.
    Odwiedź !site/chunk/2,1,5 aby otrzymać "chmurę tagów" złożoną z terminów w słownikach 1,2 i 5.
    Uwaga, działa tylko do 5 słowników.

en: Tagadelic configuration
pl: Konfiguracja modułu Tagadelic

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
pl: Konfiguracja "chmury tagów". Określa porządek, ilość tagów i wielkość chmury.

en: Tags
pl: Tagi

en: by weight, ascending
pl: według wagi, rosnąco

en: by weight, descending
pl: według wagi, malejąco

en: by title, ascending
pl: według tytułu, rosnąco

en: by title, descending
pl: według tytułu, malejąco

en: random
pl: losowo

en: Tagadelic sort order
pl: Porządek sortowania Tagadelic

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
pl: Określa porządek sortowania tagów na stronach z dowolnym tagowaniem.

en: Number of levels
pl: Liczba poziomów

en: The number of levels between the least popular tags and the most popular ones. Different levels will be assigned a different class to be themed in tagadelic.css
pl: Liczba poziomów pomiędzy najmniej i najbardziej popularnymi tagami. Różnym poziomom będą przypisane różne klasy z szablonu stylów tagadelic.css

en: view all posts tagged with "@tag"
pl: Wyświetlaj wszystkie wiadomości oznaczone "@tag"

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Tags to show
pl: Tagi do wyświetlenia

en: The number of tags to show in this block.
pl: Liczba tagów do wyświetlenia przez ten blok.

en: Tagadelic makes weighted tag clouds from your taxonomy terms.
pl: Tagadelic tworzy "chmurę tagów" z twoich terminów.

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Logging
pl: Logowanie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Blue Lagoon (Default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Ash
pl: Pył

en: Aquamarine
pl: Akwamaryna

en: Belgian Chocolate
pl: Belgijska Czekolada

en: Bluemarine
pl: Morski

en: Citrus Blast
pl: Cytrusowa świeżość

en: Cold Day
pl: Mroźny dzień

en: Greenbeam
pl: Promień zieleni

en: Mediterrano
pl: Śródziemnomorski

en: Mercury
pl: Merkury

en: Nocturnal
pl: Nocny

en: Olivia
pl: Oliwkowy

en: Pink Plastic
pl: Różowy plastik

en: Shiny Tomato
pl: Lśniący pomidor

en: Teal Top
pl: Turkusowe wzgórze

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Categories
pl: Kategorie

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: updated
pl: zaktualizowany

en: Available variables are:
pl: Dostępne zmienne to:

en: Overview
pl: Przegląd

en: all
pl: wszystkie

en: File
pl: Plik

en: Tag
pl: Etykieta

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Login
pl: Zaloguj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Release notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Wielkość

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Przywróć

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Response
pl: Odpowiedź

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Password
pl: Hasło

en: Block settings
pl: Ustawienia bloku

en: Comment form
pl: Formularz komentarza

en: User registration form
pl: Formularz rejestracji użytkownika

en: User contact form
pl: Formularz kontaktowy użytkownika

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: There are currently no posts in this category.
pl: Brak wpisów w tej kategorii.

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Admin title
pl: Tytuł admina

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Related terms
pl: Powiązane terminy

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Multiple select
pl: Wybór wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: root
pl: główny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pl: Strony są porządkowane najpierw ze względu na wagę, a potem tytuł.

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Add container
pl: Dodaj dział

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Feed
pl: Kanał

en: One
pl: Jeden

en: Name
pl: Nazwa

en: edit container
pl: edytuj dział

en: edit
pl: edytuj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Description field
pl: Pole opisu

en: settings
pl: ustawienia

en: Back
pl: Wstecz

en: Node ID
pl: ID węzła

en: Field
pl: Pole

en: category
pl: kategoria

en: Outline
pl: Książka

en: content top
pl: nad treścią

en: content bottom
pl: pod treścią

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Session opened for %name.
pl: Otwarto sesję z użytkownikiem %name.

en: Help
pl: Pomoc

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Insert
pl: Wstaw

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Blank
pl: Puste

en: Top
pl: Góra strony

en: Link Target
pl: Cel (Target) odnośnika

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: High
pl: Wysoka

en: Low
pl: Niski

en: Import path
pl: Ścieżka importowanych plików

en: Clean up
pl: Oczyść

en: Artist
pl: Artysta

en: Genre
pl: Kategoria

en: Icon
pl: Ikona

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Time increment
pl: Zwiększanie czasu

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: remove
pl: usuń

en: No galleries available
pl: Bra galerii

en: View
pl: Pokaż

en: Length
pl: Długość

en: History
pl: Historia

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: Path
pl: Ścieżka

en: If you're seeing this it indicates that the getID3 library was found.
pl: Jeżeli to widzisz, to wskazuje na to że biblioteka getID3 została znaleziona.

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Error importing %filename.
pl: Błąd podczas importowania pliku %filename.

en: Sync
pl: Synchronizacja

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Modules
pl: Moduły

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Clear index
pl: Wyczyść indeks

en: edit forum
pl: edytuj forum

en: Forum name
pl: Nazwa forum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
pl: Czy na pewno usunąć forum o nazwie %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
pl: Forum %term oraz wszystkie jego podfora i znajdujące się w nich wpisy zostały usunięte.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
pl: forum: usunięto %term oraz wszystkie podfora i związane z nim wpisy.

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Region
pl: Obszar

en: Visible
pl: Widoczny

en: link
pl: odnośnik

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Placeholder tokens
pl: Wzorce

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ węzła

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Core - optional
pl: Moduły rdzenia, opcjonalne

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: The username %name does not exist.
pl: Nie istnieje użytkownik o nazwie %name.

en: mail
pl: e-mail

en: Event
pl: Termin

en: Add item
pl: Dodaj element

en: actions
pl: akcje

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: style
pl: styl

en: aggregator
pl: subskrybent

en: read more
pl: czytaj więcej

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
pl: Nazwa kanału; zazwyczaj nazwa strony, z której pobierane są wiadomości.

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The fully-qualified URL of the feed.
pl: Pełen adres kanału.

en: Add forum
pl: Dodaj forum

en: path
pl: ścieżka

en: Add term
pl: Dodaj termin

en: Screenshot for %theme theme
pl: Zrzut ekranu skórki %theme

en: no screenshot
pl: brak zrzutu

en: Every hour
pl: Co godzinę

en: Timestamp
pl: Data

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Access log settings
pl: Ustawienia dziennika odwiedzin

en: Enable access log
pl: Włącz dziennik odwiedzin

en: Discard access logs older than
pl: Usuń wpisy w dzienniku starsze niż

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Total
pl: Razem

en: Unassign
pl: Usuń powiązanie

en: Please contact the site administrator.
pl: Proszę skontaktować się z administratorem.

en: ID
pl: Identyfikator

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Settings for @role
pl: Ustawienia dla roli @role

en: Permitted file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia plików

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Określa, jakiego formatu pliki mogą wysyłać użytkownicy o danej roli. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: n/a
pl: n.d.

en: Last updated: %date
pl: Ostatnio aktualizowano: %date

en: There is 1 image in this gallery | There are @count images in this gallery
pl[0]: W tej galerii znajduje się jedno zdjęcie
pl[1]: W tej galerii znajdują się @count zdjęcia
pl[2]: W tej galerii znajduje się @count zdjęć

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Titles
pl: Tytuły

en: Paths
pl: Ścieżki

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
pl: Następujące wzorce mogą być używane w ścieżkach i tytułach. Jeżeli występują w ścieżce lub tytule będą zamienione na odpowiednie wartości.

en: Subscription settings
pl: Ustawienia powiadomień

en: Autosubscribe
pl: Autosubskrypcja

en: Notify poster of own posts
pl: Powiadamianie autora o jego własnych wpisach

en: Notifies a node poster about their own posts.  Useful principally during testing.  Default is OFF.
pl: Sprawia, że powiadomienia wysyłane są także do autorów wpisów. Opcja przydatna głównie podczas testowania modułu i domyślnie wyłączona.

en: Set all users to "autosubscribe" by default
pl: Ustaw opcję "automatyczne powiadomienia" jako domyślną

en: Subscriptions
pl: Subskrypcje

en: Enables site settings for user subscriptions.
pl: Umożliwia zmianę ustawień powiadomień.

en: You are not currently subscribed to any active threads
pl: W tej chwili nie są subskrybowane powiadomienia dotyczące jakichkolwiek wątków.

en: Your subscription was activated.
pl: Twoja subskrypcja została aktywowana.

en: There are no active content types.
pl: Brak aktywnych rodzajów zawartości.

en: type
pl: typ

en: subscribe to content
pl: subskrybowanie powiadomień dla zawartości

en: subscribe to taxonomy terms
pl: subskrybowanie powiadomień dla terminów taksonomii

en: maintain own subscriptions
pl: zarządzanie własnymi subskrypcjami powiadomień

en: Mail
pl: Poczta

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: Maximum items
pl: Maksymalna liczba pozycji

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: no
pl: nie

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: Unable to send email to %recipient
pl: Wysłanie wiadomości e-mail do adresata %recipient jest niemożliwe.

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Data type
pl: Typ danych

en: Create
pl: Utwórz

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Node edit form
pl: Formularz edycji węzła

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Node add form
pl: Formularz dodawania węzła

en: Optional Title
pl: Tytuł opcjonalny

en: Required Title
pl: Tytuł wymagany

en: No Title
pl: Brak pola tytuł

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: URL Display Cutoff
pl: Przycinanie wyświetlania długich adresów

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
pl: Jeżeli użytkownik nie wpisze tytułu dla tego odnośnika to jako tytuł zostanie użyty URL. Kiedy tytuł powinien być przycięty i zakończony wielokropkiem (&hellip;)? Puste oznacza brak  limitu.

en: Default (no target attribute)
pl: Domyślne (brak atrybutu target)

en: Open link in window root
pl: Otwórz odnośnik w bieżącym oknie

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Allow the user to choose
pl: Pozwól użytkownikowi wybrać

en: Additional CSS Class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Not a valid URL.
pl: URL jest błędny.

en: Titles are required for all links.
pl: Tytuły są wymagane dla wszystkich odnośników

en: Open URL in a New Window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Defines simple link field types.
pl: Definiuje proste pole typu odnośnik

en: Save categories
pl: Zachowaj kategorie

en: term
pl: termin

en: Content management
pl: Zarządzanie zawartością

en: Menu item
pl: Element menu

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
pl: Ścieżka, do której ma prowadzić menu. Może to być wewnętrzna ścieżka Drupala, taka jak %add-node, lub adres zewnętrznej strony, jak na przykład %drupal. Wpisanie %front sprawi, że odnośnik będzie prowadził do strony głównej.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
pl: Jeśli menu posiada elementy podrzędne, wtedy zawsze będzie rozwinięte.

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Add child page
pl: Dodaj podstronę

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Remove from outline
pl: Wyrwij z książki

en: Unknown export format.
pl: Nieznany format eksportu.

en: All
pl: Wszystko

en: Default settings
pl: Domyślne ustawienia

en: days
pl: dni

en: Access log
pl: Dziennik dostępu

en: Active
pl: Aktywne

en: Done
pl: Gotowe

en: Points
pl: Punkty

en: Post
pl: Wpis

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: View type
pl: Typ widoku

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Override URL
pl: Nadpisz URL

en: Bottom
pl: Dół strony

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Node links
pl: Odnośniki węzła

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: User picture
pl: Zdjęcie użytkownika

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Footer message
pl: Stopka

en: Mission
pl: Misja

en: Search box
pl: Pole wyszukiwania

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Hasło strony

en: Good
pl: Dobre

en: Voting
pl: Ocena

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Public registrations
pl: Sposób tworzenia konta

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Added
pl: Dodano

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Url
pl: URL

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Available updates
pl: Nowe wersje

en: Manual update check
pl: Ręczne pobranie informacji o nowych wersjach

en: Never
pl: Nigdy

en: Check manually
pl: Sprawdź teraz

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Update available
pl: Dostępna jest zaktualizowana wersja

en: Drupal core update status
pl: Wersja rdzenia Drupala

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Update status
pl: Nowe wersje

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Input filters
pl: Formatowanie treści

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
pl: Element menu może być zmodyfikowany tylko jeśli moduł menu jest <a href="@modules-page">włączony</a>.

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pl: <em>Tak</em>, jeśli ta kategoria ma być domyślnie wybrana.

en: You must enter a category.
pl: Wprowadzenie kategorii jest wymagane.

en: You must enter one or more recipients.
pl: Wymagane jest wprowadzenie jednego lub więcej odbiorców.

en: Category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: Category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Are you sure you want to delete %category?
pl: Czy na pewno usunąć kategorię %category?

en: Category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Hourly threshold
pl: Wiadomości na godzinę

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Your e-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: You must select a valid category.
pl: Należy wybrać kategorię.

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: Private messages
pl: Prywatne wiadomości

en: Allow private messages
pl: Zezwól na prywatne wiadomości

en: Sender
pl: Nadawca

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Aggregator category
pl: Kategoria subskrybenta

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Custom
pl: Własne

en: Throttle
pl: Zapobieganie przeciążeniu

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Locale
pl: Język

en: Group ID
pl: ID grupy

en: Title field label
pl: Etykieta pola tytułu

en: Body field label
pl: Etykieta pola treści

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Poll duration
pl: Czas trwania ankiety

en: Poll choices
pl: Opcje wyboru w ankiecie

en: Explanation
pl: Objaśnienie

en: Selection options
pl: Dostępne możliwości

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: Node revision ID
pl: ID rewizji węzła

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Role name
pl: Nazwa roli

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Theme configuration
pl: Konfiguracja skórki

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Severity
pl: Priorytet

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Percent
pl: Procent

en: Vote
pl: Głosuj

en: Average
pl: Średnia

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Add action
pl: Dodaj akcje

en: Conditions
pl: Warunki

en: Add a condition
pl: Dodaj warunek

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: RSS - blogs
pl: RSS - blogi

en: Random image
pl: Losowe zdjęcie

en: Watchdog
pl: Stróż

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: blocked
pl: zablokowany

en: active
pl: aktywny

en: N/A
pl: niedostępne

en: Gallery settings
pl: Ustawienia galerii

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: configure
pl: konfiguruj

en: Number of news items in block
pl: Liczba elementów w bloku

en: View this feed's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości z kanału.

en: View this category's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości w kategorii.

en: Feed overview
pl: Kanały

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Next update
pl: Kolejna aktualizacja

en: %time ago
pl: %time temu

en: %time left
pl: jeszcze %time

en: remove items
pl: usuń

en: update items
pl: aktualizuj

en: Category overview
pl: Kategorie

en: Categorize
pl: Przypisz do kategorii

en: You are not allowed to categorize this feed item.
pl: Brak uprawnień do przypisywania kategorii tej wiadomości.

en: The categories have been saved.
pl: Kategorie zostały zachowane.

en: Updated:
pl: Zaktualizowano:

en: blog it
pl: umieść w blogu

en: Comment on this news item in your personal blog.
pl: Pozwala skomentować wiadomość na stronach blogu.

en: %age old
pl: wiek: %age

en: %ago ago
pl: %ago temu

en: Nodes
pl: Węzły

en: Authored by
pl: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
pl: Liczba elementów na stronach źródeł i kategorii

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
pl: Kanał o adresie %url już istnieje. Proszę podać inny adres.

en: The feed %feed has been updated.
pl: Kanał %feed został zaktualizowany.

en: Feed %feed deleted.
pl: Usunięto kanał %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
pl: Kanał %feed został usunięty.

en: Feed %feed added.
pl: Dodano kanał %feed.

en: The feed %feed has been added.
pl: Kanał %feed został dodany.

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: The news items from %site have been removed.
pl: Wiadomości z %site zostały usunięte.

en: administer news feeds
pl: administracja kanałami informacyjnymi

en: access news feeds
pl: dostęp do kanałów informacyjnych

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: Performance
pl: Wydajność

en: Read full article to view attachments.
pl: Lista załączników znajduje się w dalszej części wpisu.

en: 1 attachment | @count attachments
pl[0]: 1 załącznik
pl[1]: @count załączniki
pl[2]: @count załączników

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: 3 months
pl: 3 miesiące

en: 1 year
pl: 1 rok

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Image galleries
pl: Galerie zdjęć

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Feed type
pl: Rodzaj kanału

en: Blacklists
pl: Czarna lista

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Details
pl: Szczegóły

en: Last reply
pl: Ostatnia odpowiedź

en: Amount
pl: Ilość

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Current
pl: Bieżący

en: Phone
pl: Telefon

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Kategorie

en: Send
pl: Wyślij

en: Code
pl: Kod

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: No posts available.
pl: Brak wpisów.

en: Recipient
pl: Adresat

en: By
pl: Przez

en: OR
pl: LUB

en: Company
pl: Firma

en: Add a role to the selected users
pl: Nadaj rolę wybranym użytkownikom

en: Remove a role from the selected users
pl: Odbierz rolę wybranym użytkownikom

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: Members
pl: Członkowie

en: node
pl: węzeł

en: Transliteration
pl: Transliteracja

en: General
pl: Ogólne

en: Cleanup
pl: Porządkowanie

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Method
pl: Metoda

en: My groups
pl: Moje grupy

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Current group
pl: Aktualny klub

en: You may now post messages in this group located at !group_url
pl: Od tej pory można dodawać wpisy do grupy !group_url

en: Africa/Algiers
pl: Afryka/Algeria

en: Africa/Asmera
pl: Afryka/Asmara

en: Africa/Bangui
pl: Afryka/Bangi

en: Africa/Blantyre
pl: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
pl: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
pl: Afryka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
pl: Afryka/Kair

en: Africa/Ceuta
pl: Afryka/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
pl: Afryka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
pl: Afryka/Dżibuti

en: Africa/Douala
pl: Afryka/Duala

en: Africa/Gaborone
pl: Afryka/Gaborone

en: Africa/Harare
pl: Afryka/Harare

en: Africa/Johannesburg
pl: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
pl: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
pl: Afryka/Chartum

en: Africa/Kigali
pl: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
pl: Afryka/Kinszasa

en: Africa/Lagos
pl: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
pl: Afryka/Libreville

en: Africa/Luanda
pl: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
pl: Afryka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
pl: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
pl: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
pl: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
pl: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
pl: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
pl: Afryka/Mogadiszu

en: Africa/Nairobi
pl: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
pl: Afryka/Ndżamena

en: Africa/Niamey
pl: Afryka/Niamej

en: Africa/Porto-Novo
pl: Afryka/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
pl: Afryka/Trypolis

en: Africa/Tunis
pl: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
pl: Afryka/Windhuk

en: America/Adak
pl: Ameryka/Adak

en: America/Anchorage
pl: Ameryka/Anchorage

en: America/Anguilla
pl: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
pl: Ameryka/Antigua

en: America/Araguaina
pl: Ameryka/Araguaina

en: America/Aruba
pl: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
pl: Ameryka/Asuncion

en: America/Atka
pl: Ameryka/Atka

en: America/Barbados
pl: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
pl: Ameryka/Belem

en: America/Belize
pl: Ameryka/Belize

en: America/Boa_Vista
pl: Ameryka/Boa_Vista

en: America/Bogota
pl: Ameryka/Bogota

en: America/Boise
pl: Ameryka/Boise

en: America/Buenos_Aires
pl: Ameryka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
pl: Ameryka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
pl: Ameryka/Cancun

en: America/Caracas
pl: Ameryka/Caracas

en: America/Catamarca
pl: Ameryka/Catamarca

en: America/Cayenne
pl: Ameryka/Cayenne

en: America/Cayman
pl: Ameryka/Kajmany

en: America/Chicago
pl: Ameryka/Chicago

en: America/Chihuahua
pl: Ameryka/Chihuahua

en: America/Cordoba
pl: Ameryka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
pl: Ameryka/Kostaryka

en: America/Cuiaba
pl: Ameryka/Cuiaba

en: America/Curacao
pl: Ameryka/Curacao

en: America/Dawson
pl: Ameryka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
pl: Ameryka/Dawson_Creek

en: America/Denver
pl: Ameryka/Denver

en: America/Detroit
pl: Ameryka/Detroit

en: America/Dominica
pl: Ameryka/Dominika

en: America/Edmonton
pl: Ameryka/Edmonton

en: America/Eirunepe
pl: Ameryka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
pl: Ameryka/Salwador

en: America/Ensenada
pl: Ameryka/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
pl: Ameryka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
pl: Ameryka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
pl: Ameryka/Glace_Bay

en: America/Godthab
pl: Ameryka/Godthab

en: America/Goose_Bay
pl: Ameryka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
pl: Ameryka/Grand_Turk

en: America/Grenada
pl: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
pl: Ameryka/Gwadelupa

en: America/Guatemala
pl: Ameryka/Gwatemala

en: America/Guayaquil
pl: Ameryka/Guayaquil

en: America/Guyana
pl: Ameryka/Gujana

en: America/Halifax
pl: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
pl: Ameryka/Hawana

en: America/Hermosillo
pl: Ameryka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
pl: Ameryka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
pl: Ameryka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
pl: Ameryka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
pl: Ameryka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
pl: Ameryka/Indianapolis

en: America/Inuvik
pl: Ameryka/Inuvik

en: America/Iqaluit
pl: Ameryka/Iqaluit

en: America/Jamaica
pl: Ameryka/Jamajka

en: America/Jujuy
pl: Ameryka/Jujuy

en: America/Juneau
pl: Ameryka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
pl: Ameryka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
pl: Ameryka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
pl: Ameryka/Knox_IN

en: America/La_Paz
pl: Ameryka/La_Paz

en: America/Lima
pl: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
pl: Ameryka/Los_Angeles

en: America/Louisville
pl: Ameryka/Louisville

en: America/Maceio
pl: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
pl: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
pl: Ameryka/Manaus

en: America/Martinique
pl: Ameryka/Martinique

en: America/Mazatlan
pl: Ameryka/Mazatlan

en: America/Mendoza
pl: Ameryka/Mendoza

en: America/Menominee
pl: Ameryka/Menominee

en: America/Merida
pl: Ameryka/Merida

en: America/Mexico_City
pl: Ameryka/Meksyk

en: America/Miquelon
pl: Ameryka/Miquelon

en: America/Monterrey
pl: Ameryka/Monterrey

en: America/Montevideo
pl: Ameryka/Montevideo

en: America/Montreal
pl: Ameryka/Montreal

en: America/Montserrat
pl: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
pl: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
pl: Ameryka/Nowy_Jork

en: America/Nipigon
pl: Ameryka/Nipigon

en: America/Nome
pl: Ameryka/Nome

en: America/Noronha
pl: Ameryka/Noronha

en: America/Panama
pl: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
pl: Ameryka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
pl: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
pl: Ameryka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
pl: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
pl: Ameryka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
pl: Ameryka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
pl: Ameryka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
pl: Ameryka/Portoryko

en: America/Rainy_River
pl: Ameryka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
pl: Ameryka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
pl: Ameryka/Recife

en: America/Regina
pl: Ameryka/Regina

en: America/Rio_Branco
pl: Ameryka/Rio_Branco

en: America/Rosario
pl: Ameryka/Rosario

en: America/Santiago
pl: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
pl: Ameryka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
pl: Ameryka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
pl: Ameryka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
pl: Ameryka/Shiprock

en: America/St_Johns
pl: Ameryka/St_Johns

en: America/St_Kitts
pl: Ameryka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
pl: Ameryka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
pl: Ameryka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
pl: Ameryka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
pl: Ameryka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
pl: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
pl: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
pl: Ameryka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
pl: Ameryka/Tijuana

en: America/Tortola
pl: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
pl: Ameryka/Vancouver

en: America/Virgin
pl: Ameryka/Virgin

en: America/Whitehorse
pl: Ameryka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
pl: Ameryka/Winnipeg

en: America/Yakutat
pl: Ameryka/Yakutat

en: America/Yellowknife
pl: Ameryka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
pl: Antarktyka/Casey

en: Antarctica/Davis
pl: Antarktyka/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
pl: Antarktyka/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
pl: Antarktyka/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
pl: Antarktyka/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
pl: Antarktyka/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
pl: Antarktyda/Biegun_Południowy

en: Antarctica/Syowa
pl: Antarktyka/Syowa

en: Antarctica/Vostok
pl: Antarktyka/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
pl: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
pl: Azja/Aden

en: Asia/Almaty
pl: Azja/Almaty

en: Asia/Amman
pl: Azja/Amman

en: Asia/Anadyr
pl: Azja/Anadyr

en: Asia/Aqtau
pl: Azja/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
pl: Azja/Aktöbe

en: Asia/Ashgabat
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Ashkhabad
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Baghdad
pl: Azja/Bagdad

en: Asia/Bahrain
pl: Azja/Bahrajn

en: Asia/Baku
pl: Azja/Baku

en: Asia/Bangkok
pl: Azja/Bangkok

en: Asia/Beirut
pl: Azja/Bejrut

en: Asia/Bishkek
pl: Azja/Biszkek

en: Asia/Brunei
pl: Azja/Brunei

en: Asia/Calcutta
pl: Azja/Kalkuta

en: Asia/Chungking
pl: Azja/Chungking

en: Asia/Colombo
pl: Azja/Colombo

en: Asia/Dacca
pl: Azja/Dacca

en: Asia/Damascus
pl: Azja/Damaszek

en: Asia/Dhaka
pl: Azja/Dhaka

en: Asia/Dili
pl: Azja/Dili

en: Asia/Dubai
pl: Azja/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
pl: Azja/Duszanbe

en: Asia/Gaza
pl: Azja/Gaza

en: Asia/Harbin
pl: Azja/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
pl: Azja/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
pl: Azja/Kobdo

en: Asia/Irkutsk
pl: Azja/Irkuck

en: Asia/Istanbul
pl: Azja/Stambul

en: Asia/Jakarta
pl: Azja/Dzakarta

en: Asia/Jayapura
pl: Azja/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
pl: Azja/Jerozolima

en: Asia/Kabul
pl: Azja/Kabul

en: Asia/Kamchatka
pl: Azja/Kamczatka

en: Asia/Karachi
pl: Azja/Karaczi

en: Asia/Kashgar
pl: Azja/Kaszgar

en: Asia/Katmandu
pl: Azja/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
pl: Azja/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
pl: Azja/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
pl: Azja/Kuching

en: Asia/Kuwait
pl: Azja/Kuwejt

en: Asia/Macao
pl: Azja/Makau

en: Asia/Magadan
pl: Azja/Magadan

en: Asia/Manila
pl: Azja/Manila

en: Asia/Muscat
pl: Azja/Maskat

en: Asia/Nicosia
pl: Azja/Nikozja

en: Asia/Novosibirsk
pl: Azja/Nowosybirsk

en: Asia/Omsk
pl: Azja/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
pl: Azja/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
pl: Azja/Pjongjang

en: Asia/Qatar
pl: Azja/Katar

en: Asia/Rangoon
pl: Azja/Rangun

en: Asia/Riyadh
pl: Azja/Rijad

en: Asia/Riyadh87
pl: Azja/Rijad87

en: Asia/Riyadh88
pl: Azja/Rijad88

en: Asia/Riyadh89
pl: Azja/Rijad89

en: Asia/Saigon
pl: Azja/Sajgon

en: Asia/Samarkand
pl: Azja/Samarkanda

en: Asia/Seoul
pl: Azja/Seul

en: Asia/Shanghai
pl: Azja/Szanghaj

en: Asia/Singapore
pl: Azja/Singapur

en: Asia/Taipei
pl: Azja/Taipei

en: Asia/Tashkent
pl: Azja/Taszkent

en: Asia/Tbilisi
pl: Azja/Tbilisi

en: Asia/Tehran
pl: Azja/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
pl: Azja/Tel_Awiw

en: Asia/Thimbu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Thimphu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Tokyo
pl: Azja/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
pl: Azja/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Ulan_Bator
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
pl: Azja/Urumqi

en: Asia/Vientiane
pl: Azja/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
pl: Azja/Władywostok

en: Asia/Yakutsk
pl: Azja/Jakuck

en: Asia/Yekaterinburg
pl: Azja/Jekaterynburg

en: Asia/Yerevan
pl: Azja/Erewan

en: Atlantic/Azores
pl: Atlantyk/Azory

en: Atlantic/Bermuda
pl: Atlantyk/Bermudy

en: Atlantic/Canary
pl: Atlantyk/Wyspy Kanaryjskie

en: Atlantic/Cape_Verde
pl: Atlantyk/Zielony_Przylądek

en: Atlantic/Faeroe
pl: Atlantyk/Wyspy_Owcze

en: Atlantic/Jan_Mayen
pl: Atlantyk/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
pl: Atlantyk/Madera

en: Atlantic/South_Georgia
pl: Atlantyk/Georgia_Południowa

en: Atlantic/Stanley
pl: Atlantyk/Stanley

en: Australia/Adelaide
pl: Australia/Adelajda

en: Australia/North
pl: Australia/Północ

en: Australia/South
pl: Australia/Południe

en: Australia/West
pl: Australia/Zachód

en: Europe/Amsterdam
pl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
pl: Europa/Andora

en: Europe/Athens
pl: Europa/Ateny

en: Europe/Belfast
pl: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
pl: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
pl: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
pl: Europa/Bratysława

en: Europe/Brussels
pl: Europa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
pl: Europa/Bukareszt

en: Europe/Budapest
pl: Europa/Budapeszt

en: Europe/Chisinau
pl: Europa/Kiszyniów

en: Europe/Copenhagen
pl: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
pl: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
pl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
pl: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
pl: Europa/Stambuł

en: Europe/Kaliningrad
pl: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
pl: Europa/Kijów

en: Europe/Lisbon
pl: Europa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
pl: Europa/Lublana

en: Europe/London
pl: Europa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
pl: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
pl: Europa/Madryt

en: Europe/Malta
pl: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
pl: Europa/Mińsk

en: Europe/Monaco
pl: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
pl: Europa/Moskwa

en: Europe/Nicosia
pl: Europa/Nikozja

en: Europe/Oslo
pl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
pl: Europa/Paryż

en: Europe/Prague
pl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
pl: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
pl: Europa/Rzym

en: Europe/Samara
pl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
pl: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
pl: Europa/Sarajewo

en: Europe/Simferopol
pl: Europa/Symferopol

en: Europe/Skopje
pl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
pl: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
pl: Europa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
pl: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
pl: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
pl: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
pl: Europa/Użgorod

en: Europe/Vaduz
pl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
pl: Europa/Watykan

en: Europe/Vienna
pl: Europa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
pl: Europa/Wilno

en: Europe/Warsaw
pl: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
pl: Europa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
pl: Europa/Zaporoże

en: Europe/Zurich
pl: Europa/Zurych

en: Indian/Antananarivo
pl: Indie/Antananarywa

en: Indian/Chagos
pl: Indie/Czagos

en: Indian/Christmas
pl: Ocean_Indyjski/Wyspa_Bożego_Narodzenia

en: Indian/Cocos
pl: Ocean_Indyjski/Wyspy_Kokosowe

en: Indian/Comoro
pl: Indie/Komory

en: Indian/Kerguelen
pl: Indie/Wyspy Kerguelena

en: Indian/Mahe
pl: Indie/Wyspa Mahe

en: Indian/Maldives
pl: Indie/Malediwy

en: Indian/Mauritius
pl: Indie/Republika Mauritiusu

en: Indian/Mayotte
pl: Indie/Majotta

en: Indian/Reunion
pl: Indie/Wyspa Reunion

en: Navajo
pl: Nawaho

en: Pacific/Apia
pl: Pacyfik/Apia

en: Pacific/Auckland
pl: Pacyfik/Auckland

en: Pacific/Chatham
pl: Pacyfik/Chatham

en: Pacific/Easter
pl: Pacyfik/Wyspy Wielkanocne

en: Pacific/Efate
pl: Pacyfik/Wyspa Efate

en: Pacific/Enderbury
pl: Pacyfik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
pl: Pacyfik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
pl: Ocean_Spokojny/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
pl: Pacyfik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
pl: Pacyfik/Wyspy Galapagos

en: Pacific/Gambier
pl: Pacyfik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
pl: Pacyfik/Wyspa Guadalcanal

en: Pacific/Guam
pl: Pacyfik/Wyspa Guam

en: Pacific/Honolulu
pl: Pacyfik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
pl: Pacyfik/Wyspa Johnston

en: Pacific/Kiritimati
pl: Pacyfik/Wyspa Bożego Narodzenia

en: Pacific/Kosrae
pl: Pacyfik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
pl: Pacyfik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
pl: Pacyfik/Republika Majuro

en: Pacific/Marquesas
pl: Pacyfik/Marquesas

en: Pacific/Midway
pl: Pacyfik/Wyspa Midway

en: Pacific/Nauru
pl: Pacyfik/Republika Nauru

en: Pacific/Niue
pl: Pacyfik/Wyspa Niue

en: Pacific/Norfolk
pl: Pacyfik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
pl: Pacyfik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
pl: Ocean_Spokojny/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
pl: Pacyfik/Republika Palau

en: Pacific/Pitcairn
pl: Pacyfik/Wyspy Pitcairn

en: Pacific/Ponape
pl: Pacyfik/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
pl: Ocean_Spokojny/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
pl: Pacyfik/Wyspa Rarotonga

en: Pacific/Saipan
pl: Pacyfik/Wyspa Saipan

en: Pacific/Samoa
pl: Pacyfik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
pl: Pacyfik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
pl: Pacyfik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
pl: Pacyfik/Wyspa Tongatapu

en: Pacific/Truk
pl: Pacyfik/Chuuk

en: Pacific/Wake
pl: Pacyfik/Wyspa Wake

en: Pacific/Wallis
pl: Pacyfik/Wyspy Wallis

en: Pacific/Yap
pl: Pacyfik/Yap

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: May
pl: Maj

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: Now
pl: Teraz

en: All views
pl: Wszystkie widoki

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Base
pl: Podstawa

en: The name of the menu the node belongs to.
pl: Nazwa menu do którego przynależy węzeł.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
pl: Domyślny wzorzec ścieżki (ma wpływ na wszystkie poniższe typy węzłów, dla których nie zdefiniowano wzorców)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących węzłów, które nie posiadają aliasów.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
pl: Domyślny wzór adresu (wpływa na wszystkie słowniki poniżej z pustymi wzorami)

en: Pattern for all %vocab-name paths
pl: Wzór dla wszystkich adresów %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
pl: Wzór dla adresów tablic i działów forum

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących forów oraz działów forów, które nie posiadają w tej chwili aliasów.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Pattern for user account page paths
pl: Wzór dla adresu konta użytkownika

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących kont użytkownika, które nie posiadają zdefiniowanych aliasów.

en: Pattern for blog page paths
pl: Wzór dla adresów stron bloga

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących stron blogów, które nie posiadają w tej chwili aliasów.

en: Pattern for user-tracker page paths
pl: Wzorzec dla ścieżek śledzenie-użytkownika

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących stron śledzenie-użytkownika, które nie posiadają aliasów.

en: Verbose
pl: Szczegółowość informowania

en: Display alias changes (except during bulk updates).
pl: Informuj o zmianach w aliasach adresów (poza przypadkami hurtowego uaktualniania).

en: Replace by separator
pl: Zamień na separator

en: Maximum alias length
pl: Maksymalna długość aliasu

en: Maximum component length
pl: Maksymalna długość składnika aliasu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
pl: Maksymalna długość tekstu dla dowolnego składnika aliasu (np., [title]). 100 jest wartością zalecaną. Zapoznaj się z <a href="@pathauto-help">pomocą Pathauto</a> w celu uzyskania dalszych szczegółów.

en: Update action
pl: Uaktualnianie elementu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
pl: Co moduł pathauto powinien wykonać jeżeli aktualizowana zawartość posiada już alias?

en: Strings to Remove
pl: Łańcuchy znaków do usunięcia

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
pl: Dostarcza modułom mechanizm służący do automatycznego generowania aliasów dla treści, którymi zarządzają.

en: Sharpening filter
pl: Filtr wyostrzający

en: Sharpness filter strength
pl: Siła filtra wyostrzającego

en: Sharpness filter radius
pl: Promień filtra wyostrzającego

en: Use this pixel radius for the sharpness filter. 0.9 is recommended.
pl: Promień filtra wyostrzającego. Wartość "0.9" jest zalecana.

en: Color profile
pl: Profil kolorów

en: Path to color profile
pl: Ścieżka do profilu kolorów

en: The path to a color profile file that all scaled down images will be converted to. Leave empty to disable.
pl: Ścieżka do pliku z profilem kolorów, z którego będą korzystać wszystkie przetwarzane zdjęcia. Pozostaw pole pustym, by wyłączyć opcję.

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Color
pl: Kolor

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: Theme-specific settings
pl: Ustawienia własne skórki

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla skórki %theme i wszystkich stylów na niej bazujących.

en: access content
pl: dostęp do zawartości

en: List type
pl: Typ listy

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Allow
pl: Zezwól

en: Deny
pl: Odrzuć

en: Messaging
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Email subject
pl: Temat emaila

en: Signatures
pl: Podpisy

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Detected malicious attempt to delete an invitation.
pl: Wykryto złośliwą próbę usunięcia zaproszenia.

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Invitations
pl: Zaproszenia

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Updated URL for feed %title to %url.
pl: Adres kanału %title zmieniono na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego komentarza do tego wpisu.

en: Jump to the first new comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego nowego komentarza w tym wpisie.

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Add a new comment to this page.
pl: Dodaj nowy komentarz do tej strony.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
pl: Podziel się swoimi przemyśleniami związanym z tym wpisem.

en: No terms available.
pl: Brak terminów.

en: Destination
pl: Cel

en: reset
pl: przywróć

en: String
pl: Napis

en: Case
pl: Wielkość liter

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Minimum cache lifetime
pl: Minimalny czas istnienia pamięci podręcznej

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Exists
pl: Istnieje

en: Number of votes
pl: Liczba głosów

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Site maintenance
pl: Przerwa techniczna

en: Online
pl: Włączona

en: Off-line
pl: Wyłączona

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Jeśli witryna jest włączona, wszyscy odwiedzający mogą ją przeglądać w zwykły sposób. Jeśli natomiast jest wyłączona, jedynie użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania konfiguracją witryny mogą uzyskać do niej dostęp i przeprowadzić konieczne prace. Inni odwiedzający zobaczą w tym czasie komunikat dotyczący wyłączenia dostępu do witryny, który można skonfigurować poniżej. Uwierzytelnieni użytkownicy będą mogli zalogować się do wyłączonej witryny bezpośrednio poprzez <a href="@user-login">stronę logowania</a>.

en: Site off-line message
pl: Wiadomość, gdy strona jest wyłączona

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
pl: Wiadomość, którą zobaczą użytkownicy, gdy witryna jest wyłączona.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Top pages
pl: Najpopularniejsze strony

en: Both
pl: Oba

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Text processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Rows
pl: Wiersze

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: access denied
pl: odmowa dostępu

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Smiley
pl: Uśmieszek

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: <All>
pl: -Wszystko-

en: As Time Ago
pl: Czas, który upłynął

en: access all views
pl: dostęp do wszystkich widoków

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
pl: Widoki to dostosowane listy zawartości w systemie; możliwe jest ich rozbudowane konfigurowanie co pozwala kontrolować w jaki sposób są one prezentowane.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Override
pl: Nadpisz

en: Clone
pl: Klonuj

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Summary, sorted ascending
pl: Podsumowanie, posortowane rosnąco

en: Summary, sorted descending
pl: Podsumowanie, posortowane malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u góry widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Empty text
pl: Informacja o braku elementów

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Down
pl: W dół

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Order
pl: Kolejność

en: Add criteria
pl: Dodaj kryterium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: administer views
pl: zarządzanie widokami

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Node: ID
pl: Węzeł: ID

en: Random
pl: Losowo

en: Recent hits
pl: Ostatnie odsłony

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Error Messages
pl: Komunikaty o błędach

en: Remaining
pl: Pozostało

en: The comment no longer exists.
pl: Ten komentarz już nie istnieje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: Last checked
pl: Ostatnio sprawdzano

en: Node template
pl: Szablon węzła

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Allow users to choose default
pl: Umożliwia użytkownikom wybór domyślnego

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pl: Wyświetlaj, jeśli poniższy kod PHP zwraca prawdę - <code>TRUE</code> (tryb PHP, tylko dla ekspertów).

en: Buttons and plugins
pl: Przyciski i wtyczki

en: Editor appearance
pl: Wygląd edytora

en: Toolbar location
pl: Umiejscowienie paska narzędzi

en: Path location
pl: Ścieżka

en: Enable resizing button
pl: Włącz przycisk zmieniający wielkość tekstu

en: Block formats
pl: Formaty blokowe

en: Cleanup and output
pl: Porządkowanie i wyjście

en: Verify HTML
pl: Weryfikuj HTML

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
pl: Konwertuj tagi &lt;font&gt; do stylów

en: Remove linebreaks
pl: Usuń podziały wierszy

en: Apply source formatting
pl: Zastosuj formatowanie źródła

en: Editor CSS
pl: CSS edytora

en: CSS path
pl: Ścieżka CSS

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: Profile
pl: Profil

en: Close
pl: Zamknij

en: Expires
pl: Wygasa

en: expired
pl: przedawnione

en: Posted by: !name
pl: Zamieszczone przez: !name

en: filters
pl: filtry

en: Visibility settings
pl: Ustawienia widoczności

en: Votes
pl: Głosy

en: Term description
pl: Opis terminu

en: Child terms
pl: Terminy podrzędne

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: fields
pl: pola

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Flag
pl: Flaga

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: User flag
pl: Flaga użytkownika

en: Private message
pl: Wiadomość prywatna

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Expiration date
pl: Termin wygaśnięcia

en: Original
pl: Oryginał

en: Threshold
pl: Próg

en: Function
pl: Funkcja

en: Word count
pl: Liczba słów

en: Session closed for %name.
pl: Zamknięto sesję z użytkownikiem %name.

en: Tracker
pl: Historia

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: You have to specify a valid date.
pl: Wymagana jest prawidłowa data.

en: Server settings
pl: Ustawienia serwera

en: The name %name is a reserved username.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: Additional
pl: Dodatkowe

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: The field %field is required.
pl: Wypełnienie pola %field jest wymagane.

en: Protocol
pl: Protokół

en: SMTP Port
pl: Port SMTP

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: comments
pl: komentarzy

en: Full
pl: Pełny

en: 1 new | @count new
pl[0]: 1 nowy
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Add rule
pl: Dodaj regułę

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Rules
pl: Reguły

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Confirm your subscription
pl: Potwierdź swoją subskrypcję

en: Share
pl: Udostępnij

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Table prefix
pl: Prefiks tabeli

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: SMTP Authentication
pl: Uwierzytelnienie SMTP

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Formatting guidelines
pl: Wskazówki dotyczące formatowania

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Nie wypełniaj pola, jeśli chcesz pozostawić datę dodania.

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Some
pl: Niektóre

en: Attachments
pl: Załączniki

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
pl: Póki wpis nie zostanie zachowany, zmiany dokonywane w załącznikach mają charakter tymczasowy.  Pierwszy z plików na liście zostanie udostępniony przez kanał RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
pl: Funkcja przesyłania plików jest niedostępna. Odpowiednie katalogi nie zostały prawidłowo skonfigurowane.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
pl: Przejdź proszę na <a href="@admin-file-system">stronę konfiguracji systemu plików</a>.

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Declined
pl: Odrzucone

en: Imagecache preset
pl: ustawienia modułu Image cache

en: seconds
pl: sekundy

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
pl: Pamięć podręczna stron oraz optymalizacja arkuszy stylów i skryptów JS pod względem wykorzystania pasma.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Key
pl: Klucz

en: Link to node
pl: Odnośnik do węzła

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
pl: Maksymalne wymiary wysyłanego pliku graficznego zapisuje się w formie SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Wpisanie 0 znosi ograniczenie.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
pl: Maksymalny rozmiar pliku dla użytkowników o roli %role musi być wyrażony liczbą większą od zera.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
pl: Maksymalna wielkość wysyłanych plików dla użytkowników o roli %role jest większa, niż maksymalna wielkość wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: Maximum resolution for uploaded images
pl: Maksymalne wymiary wysyłanych plików graficznych

en: WIDTHxHEIGHT
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: Maximum file size per upload
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Total file size per user
pl: Rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików, które wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: [<a href="@link">more help...</a>]
pl: <a href="@link"><em>więcej informacji...</em></a>

en: Timer
pl: Licznik

en: Change
pl: Zmień

en: Arabic
pl: Arabski

en: English
pl: Angielski

en: French
pl: Francuski

en: Italian
pl: Włoski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Time format
pl: Format czasu

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
pl: <p>Zobacz pełną dokumentację pod adresem !link.</p>

en: Calendar Legend.
pl: Legenda kalendarza.

en: Calendar Legend
pl: Legenda kalendarza

en: Expire iCal cache
pl: Przedawnij pamięć podręczną iCal

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
pl: Kanały iCal są zapisywane w pamięci podręcznej dla poprawy wydajności. Ustaw okres przedawnienia dla treści kanału w pamięci podręcznej.

en: iCal Feeds
pl: Kanały iCal

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
pl: Użyj tej sekcji, aby ustawić kanały iCal, które powinny być wyświetlane w tym kalendarzu. Będą one wyświetlane razem z wewnętrznymi elementami spełniającymi kryteria dla tego kalendarza.

en: The name of a feed to include in this calendar.
pl: Nazwa kanału załączonego w tym kalendarzu.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
pl: Zewnętrzny adres URL kanału lub wewnętrzna ścieżka i nazwa. Zmień "webcal://" na "http://".

en: Add to calendar
pl: Dodaj do kalendarza

en: Week of @date
pl: Tydzień zawierający @date

en: Calendar iCal
pl: Kalendarz iCal

en: Are you sure you want to delete these items?
pl: Czy na pewno usunąć te elementy?

en: The items have been deleted.
pl: Usunięto elementy.

en: API key
pl: Klucz API

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie, jeśli będziesz chciał otrzymać nowe hasło lub też informacje o nowościach oraz inne komunikaty.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Istnieje już konto użytkownika wykorzystujące adres e-mail %email. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
pl: Adres e-mail %email jest niedozwolony i został odrzucony.

en: Remove items
pl: Usuń elementy

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Sources
pl: Źródła

en: !title category latest items
pl: Ostatnie wiadomości w kategorii !title

en: !title feed latest items
pl: Ostatnie wiadomości z kanału !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
pl: Kategoria o nazwie %category już istnieje. Należy podać inną.

en: The category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Category %category deleted.
pl: Kategoria %category usunięta.

en: The category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Category %category added.
pl: Kategoria %category dodana.

en: The category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: aggregator - @title
pl: subskrybent - @title

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
pl: Czy na pewno usunąć element menu o nazwie %item?

en: The menu item %title has been deleted.
pl: Element menu o nazwie %title został usunięty.

en: Deleted menu item %title.
pl: Usunięto element menu o nazwie %title.

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Node title
pl: Tytuł węzła

en: Node body
pl: Treść węzła

en: update
pl: aktualizacja

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: locked
pl: zablokowany

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: This cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Upload picture
pl: Wyślij obrazek

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Source
pl: Źródło

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Language file
pl: Plik języka

en: If you check this, users will have a new setting on their account edit page.
pl: Jeśli to zaznaczysz, użytkownicy będą mieli nowe ustawienia na swojej stronie edycji konta.

en: Received requests
pl: Otrzymane zaproszenia

en: Sent requests
pl: Wysłane zaproszenia

en: has
pl: posiada

en: published
pl: opublikowany

en: Average page generation time
pl: Średni czas generowania strony

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Show only users where
pl: Pokaż tylko tych użytkowników, których

en: Refine
pl: Uwzględnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: @time ago
pl: @time temu

en: No users available.
pl: Brak dostępnych kont użytkowników.

en: No users selected.
pl: Nie wybrano użytkowników.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
pl: Wykryto próbę nieuprawnionej modyfikacji chronionych pól użytkownika.

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: Display breadcrumb
pl: Pokazuj linię z odnośnikami nawigacyjnymi

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Please enter some keywords.
pl: Wprowadź proszę jakieś słowa kluczowe.

en: Token actions
pl: Akcje oparte o wzorce

en: Replacement value
pl: Treść zastępująca

en: tokens
pl: wzorce

en: New invitation
pl: Nowe zaproszenie

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Expired
pl: Przedawnione

en: New user registration by invitation only.
pl: Rejestracja nowego użytkownika tylko przez zaproszenie.

en: Sorry, new user registration by invitation only.
pl: Niestety, rejestracja nowych użytkowników tylko przez zaproszenie.

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Invite a friend
pl: Zaproś przyjaciela

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników bez konieczności czekania na zatwierdzenie.

en: Default target role
pl: Domyślna rola docelowa

en: Choose the default role that invited users will be added to when they register. For example, <em>authenticated user</em>.
pl: Wybierz domyślną rolę, do której zaproszony użytkownik zostanie dopisany po zarejestrowaniu. Dla przykładu, <em>użytkownik uwierzytelniony</em>

en: Invitation expiry
pl: Przedawnienie zaproszenia

en: Set the expiry period for user invitations, in days.
pl: Ustawienia okresu przedawnienia dla zaproszeń w dniach.

en: Role settings
pl: Ustawienia roli

en: @role settings
pl: Ustawienia @role

en: Target role
pl: Rola docelowa

en: You may choose to add invited users to another role (in addition to the default role set in the general section) when they have been invited by a member of %role.
pl: Można dodać zaproszonych użytkowników do innych ról (oprócz domyślnych zestawów ról w sekcji ogólnej) jeśli zostali zaproszeni przez użytkownika z rolą %role.

en: Invitation limit
pl: Limit zaproszeń

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Allows to limit the total number of invitations members of %role can send.
pl: Pozwól na ograniczenia liczby wiadomości, którą użytkownicy grupy %role mogą wysłać.

en: E-mail settings
pl: Ustawienia e-mail

en: [inviter-raw] has sent you an invite!
pl: [inviter-raw] wysłał do Ciebie zaproszenie!

en: Type the default subject of the invitation e-mail.
pl: Domyślny temat wiadomości e-mail z zaproszeniem.

en: Use the syntax [token] if you want to insert a replacement pattern.
pl: Wykorzystaj składnie [token] jeśli chcesz użyć wzorca podstawiania.

en: Editable subject
pl: Możliwość zmiany tematu

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
pl: Zadecyduj czy użytkownicy powinni mieć możliwość tworzenia własnych tematów.

en: Mail template
pl: Szablon wiadomości e-mail

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: <em>From</em> e-mail address
pl: <em>Od</em> adresu e-mail

en: site
pl: witryna

en: inviter
pl: zapraszający

en: <em>Reply-To</em> e-mail address
pl: Adres e-mail <em>Odpowiedź-do</em>

en: Manually override <em>Reply-To</em> e-mail address
pl: Ręczne nadpisanie <em>

en: The e-mail address you want recipients to reply to.
pl: Adres e-mail, na który użytkownicy będą odpowiadać.

en: Invite page customization
pl: Ustawienia strony z zaproszeniami

en: Invite page title
pl: Tytuł strony z zaproszeniami

en: The title of the page where users invite friends.
pl: Tytuł strony, na której  użytkownicy zapraszają przyjaciół.

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Withdraw
pl: Wycofaj

en: No invitations available.
pl: Brak dostępnych zaproszeń.

en: Recommend @site-name to:
pl: Poleć @site-name do:

en: Send invite
pl: Wyślij zaproszenie

en: View your invites
pl: Zobacz Twoje zaproszenia

en: Type the subject of the invitation e-mail.
pl: Wpisz temat zaproszenia wiadomości e-mail.

en: You cannot send more than one invitation.
pl: Nie można wysyłać więcej niż jedno zaproszenie.

en: The invitee won't be able to register any more using this invitation.
pl: Osoba zaproszona nie będzie mogła się się więcej zarejestrować używając tego zaproszenia.

en: Are you sure you want to withdraw the invitation to %email?
pl: Czy na pewno wycofać zaproszenie dla %email?

en: The e-mail address of the invited user.
pl: Adres e-mail zaproszonego użytkownika.

en: The personal message for the invitee as unfiltered text. WARNING - raw user input.
pl: Prywatna wiadomość do zaproszonego jako niefiltrowany tekst. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika.

en: This invitation has already been used. Please login now with your username and password.
pl: To zaproszenie zostało już użyte. Proszę się zalogować używając nazwy użytkownika i hasła.

en: Sorry, this invitation has expired.
pl: Niestety, to zaproszenie wygasło.

en: !user (@email) has joined @site-name!
pl: !user (@email) dołączył do @site-name!

en: Your friend, [inviter-raw], has invited you to join [site-name] at [site-url].
    
    To become a member of [site-name], click the link below or paste it into the address bar of your browser.
    
    [join-link]
    
    ----------
    [invite-message-raw]
pl: Twój znajomy, [inviter-raw], zaprasza Cie abyś dołaczył do [site-name] na stronie [site-url].
    
    Aby stać się użytkownikiem [site-name], kliknij w odnośnik znajdujący się poniżej lub wklej go do przeglądarki.
    
    [join-link]
    
    ----------
    [invite-message-raw]

en: The following recipient is already a member: | The following recipients are already members:
pl[0]: Następujący odbiorca jest już użytkownikiem:
pl[1]: Następujący odbiorcy są już użytkownikami:

en: send invitations
pl: wyślij zaproszenia

en: send mass invitations
pl: wyślij masowe zaproszenia

en: track invitations
pl: śledź zaproszenia

en: Successful
pl: Zakończone sukcesem

en: Unsuccessful
pl: Zakończone niepowodzeniem

en: Invite
pl: Zaproś

en: Display name
pl: Nazwa szablonu wyświetlania

en: Languages
pl: Języki

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Replace
pl: Zamień

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Activity
pl: Aktywność

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość pliku, który wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Delete menu
pl: Usuń menu

en: Edit menu item
pl: Edycja elementu menu

en: Reset menu item
pl: Przywróć element menu

en: Delete menu item
pl: Usuń element menu

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: First
pl: Pierwszy

en: Don't use
pl: Nie używaj

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Strict
pl: Ścisła

en: Locale settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: How many content items to display in "day" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych w danym dniu.

en: userpoints
pl: punkty

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: Users by !points
pl: Użytkownicy według !points

en: Approved?
pl: Zatwierdzone?

en: No !Points earned
pl: !Points nie zostały przyznane

en: Site's time zone
pl: Strefa czasowa strony

en: Date's time zone
pl: Strefa czasowa daty

en: No time zone conversion
pl: Bez konwersji stref czasowych

en: timezone
pl: strefa czasowa

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód musi być w formacie -9:+9

en: Site default
pl: Domyślne ustawienia witryny

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
pl: Ustal kolejność i format elementów daty w formularzu. Format pokaże tylko elementy, które uwzględnia poziom szczegółowości daty.

en: Years back and forward
pl: Lat wstecz i naprzód

en: Increment the minute and second fields by this amount.
pl: Zwiększ liczbę minut i sekund w polach o tę liczbę.

en: Input Type
pl: Typ wprowadzania

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
pl: Daty, których szczegółowość nie uwzględnia godzin nie stosują mechanizmu stref czasowych.

en: To Date
pl: Data końcowa

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
pl: Pokaż drugą datę jako datę końcową. Jeśli będzie oznaczona jako "Opcjonalna", pole będzie wyświetlane, ale nie będzie obowiązkowe. Jeśli będzie ustawiona jako "Wymagana", data końcowa będzie wymagana, jeśli tylko data początkowa będzie wymagana albo wypełniona.

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
pl: Wybierz elementy daty, które będą zapisywane (rok jest wymagany).

en: Default Display
pl: Domyślny format

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
pl: Wybierz sposób obsługi stref czasowych dla tego pola daty.

en: Long
pl: Długa

en: Short
pl: Krótka

en: To date
pl: Data końcowa

en: From date
pl: Data początkowa

en: ongoing
pl: trwające

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
pl: W tej bazie danych nie ma pól daty, do których można importować dane. Dodaj pole daty do wybranego typu zawartości i skonfiguruj je tak, żeby zawierało datę początkową i końcową.

en: Target type
pl: Typ docelowy

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: body
pl: treść

en: Date field
pl: Pole daty

en: The field which will contain the source dates in target content type.
pl: Top pole będzie zawierać źródłowe terminy w docelowym typie zawartości.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
pl: Tekst albo pole treści będzie zawierać źródłowe opisy w docelowym typie zawartości.

en: Url field
pl: Pole URL

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
pl: Tekst albo pole linku, które będzie zawierać źródłowy URL w docelowym typie zawartości.

en: Location field
pl: Pole lokalizacji

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które w docelowym typie zawartości będzie zawierać źródłową lokalizację w formie tekstowej.

en: Uid field
pl: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które będzie zawierać źródłowy uid w docelowym typie zawartości.

en: !type Fields
pl: Pola !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma tabeli wydarzeń. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma wpisów reprezentująych wydarzenia. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: Delete original event?
pl: Skasować oryginalne wydarzenie?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
pl: Czy źródłowy wpis powinien zostać skasowany po skopiowaniu go do nowego typu wpisów? Jeśli tak, pamiętaj o zrobieniu najpierw kopii bazy danych.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
pl: Maksymalna liczba wpisów do konwersji w tej kolejce.

en: Starting nid
pl: Początkowy nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
pl: Konwertuj wpisy o nid większych lub równych tej liczbie.

en: No events have been converted.
pl: Żadne wydarzenia nie zostały skonwertowane.

en: Displays the language selected for a given group.
pl: Wyświetla język danej grupy.

en: Moderated
pl: Moderowane

en: Posts
pl: Wpisy

en: Mission statement
pl: Misja strony

en: A welcome greeting for your group home page. Consider listing the group objectives and mission.
pl: Wiadomość powitalna na główną stronę grupy. Można w niej umieścić informacje o grupie.

en: Group manager
pl: Opiekun grupy

en: New groups don't appear on the registration form. Administrators control the form exclusively.
pl: Nowe grupy nie pojawiają się na formularzu rejestracyjnym. Administratorzy sami o tym decydują.

en: ID of top group
pl: ID grupy nadrzędnej

en: Organic groups group type
pl: Typ zawartości pełniący rolę grupy

en: Organic groups access control
pl: Kontrola dostepu grup organicznych

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Configure permissions
pl: Konfiguracja uprawnień

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: author
pl: autor

en: unchanged content
pl: niezmieniona zawartość

en: unchanged user
pl: niezmieniony użytkownik

en: Entity
pl: Encja

en: AND
pl: I

en: None.
pl: Brak.

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Negate
pl: Negacja

en: Are you sure you want to delete %label?
pl: Czy na pewno usunąć %label?

en: %label has been deleted.
pl: %label zostało usunięte.

en: Empty
pl: Pusty

en: Import failed.
pl: Import zakończony niepowodzeniem.

en: created content
pl: utworzono zawartość

en: content's author
pl: autor zawartości

en: updated content
pl: zaktualizowana zawartość

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
pl: Należy pamiętać, że jeżeli włączona jest pamięć podręczna stron to dla stron serwowanych z pamięci podręcznej to zdarzenie nie będzie generowane.

en: viewed content
pl: przeglądana zawartość

en: deleted content
pl: usunięto zawartość

en: Existing system path
pl: Obecna ścieżka

en: Path alias
pl: Alias adresu

en: Create or delete a content's URL alias
pl: Stwórz lub usuń alias URL zawartości

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
pl: Obecna ścieżka, której ma być nadany alias. Na przykład: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given path alias.
pl: Pozostaw puste by usunąć aliasy URL kierujące do podanego aliasu ścieżki.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Alternatywna ścieżka, poprzez którą będzie można uzyskać dostęp do danych. Jeśli właśnie tworzona strona będzie traktować o poezji, można wpisać "wiersze". Ścieżka powinna być względna i nie może kończyć się ukośnikiem.

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given system path.
pl: Pozostaw puste by usunąć aliasy URL wskazujące do podanej ścieżki systemowej.

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Equal to
pl: Równe z

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Page redirect
pl: Przekierowanie na stronę

en: The mail's subject.
pl: Temat wiadomości

en: The mail's message body.
pl: Treść wiadomości

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: registered user
pl: zarejestrowany użytkownik

en: updated user
pl: zaktualizowany użytkownik

en: viewed user
pl: przeglądany użytkownik

en: deleted user
pl: usunięto użytkownika

en: User has logged in
pl: Użytkownik zalogował się

en: logged in user
pl: zalogowany użytkownik

en: User has logged out
pl: Użytkownik wylogował się

en: logged out user
pl: wylogowany użytkownik

en: User has role(s)
pl: Użytkownik ma rolę

en: Whether the user has the selected role(s).
pl: Czy użytkownik posiada wybraną(e) rolę(e).

en: any
pl: dowolny

en: Add user role
pl: Doda rolę użytkownika

en: Remove user role
pl: Usuń rolę użytkownika

en: Execute custom PHP code
pl: Wykonaj niestandardowy kod PHP

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Days
pl: Dni

en: Select a user
pl: Wybierz użytkownika

en: You must select a user.
pl: Musisz wybrać użytkownika

en: Choice
pl: Opcje

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Number of day's top views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron danego dnia

en: Number of all time views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron wszechczasów

en: Number of most recent views to display
pl: Liczba ostatnio przeglądanych stron

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: Object
pl: Obiekt

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: characters
pl: znaków

en: Spam link deterrent
pl: Zmniejszanie efektywności odnośników reklamowych

en: Display fields
pl: Wyświetl pola

en: profile
pl: profil

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Immediately
pl: Natychmiast

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: Token replacement
pl: Zamiana wzorców

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Date formats
pl: Format daty

en: Send yourself a copy.
pl: Prześlij mi kopię.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
pl: Oto wiadomość od !name (!name-url), wysłana za pomocą formularza kontaktowego (!form-url) witryny !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
pl: Wysyłanie wiadomości tego rodzaju można zablokować na stronie !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail do użytkownika %name-to.

en: The message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
pl: Użytkownik !name wysłał wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego na stronie !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail związany z kategorią %category.

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Hours
pl: Godziny

en: role
pl: rola

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: The block %name has been removed.
pl: Blok %name został usunięty.

en: Current status
pl: Stan aktualny

en: Not available
pl: Niedostępny

en: list terms
pl: wyświetl terminy

en: add terms
pl: dodaj terminy

en: Created new term %term.
pl: Utworzono nowy termin %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
pl: Czy na pewno usunąć termin %title?

en: Deleted term %name.
pl: Usunięto termin %name.

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: No statistics available.
pl: Brak statystyk.

en: Last run !time ago
pl: Ostatnio uruchomione !time temu

en: Never run
pl: Nigdy nie zostały uruchomione

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Configure userpoints moderation and branding translation
pl: Skonfiguruj moderację punktów i ich nazewnictwo [niedostępne w polskiej wersji].

en: Users earn !points as they post nodes, comments, and vote on nodes
pl: Użytkownicy zdobywają punkty za dodawanie węzłów, komentarzy i głosowanie na węzły.

en: !Points settings
pl: Ustawienia punktów

en: Moderation
pl: Moderacja

en: Select whether all !points should be approved automatically, or moderated, and require admin approval
pl: Wskaż, czy punkty mają być automatycznie przydzielane użytkownikom, czy też muszą zostać wcześniej zatwierdzone przez administratora.

en: Points branding
pl: Nazewnictwo

en: Word to use in the interface for the upper case plural word !Points
pl: Zamiennik słowa !Points - z dużej litery, liczba mnoga

en: Word to use in the interface for the lower case plural word !points
pl: Zamiennik słowa !points - z małej litery, liczba mnoga

en: Word to use in the interface for the lower case singular word !point
pl: Zamiennik słowa !point - z małej litery, liczba pojedyncza

en: lost
pl: stracił

en: earned
pl: zdobył

en: User %uname %op %pointsvalue !points, pending administrator approval.
pl: Użytkownik %uname %op %pointsvalue punktów, które oczekują na zatwierdzenie.

en: User !points
pl: Zdobyte punkty

en: Date and time of this transaction, in the form YYYY-MM-DD HH:MM +ZZZZ
pl: Data i godzina wykonania zmiany, w formacie RRRR-MM-DD GG:MM +ZZZZ, gdzie "ZZZZ" to czterocyfrowy identyfikator strefy czasowej.

en: Enter an optional description for this transaction, such as the reason it is created.
pl: Możesz wprowadzić opis zmiany, na przykład jej powód.

en: Reference
pl: Powiązanie

en: User's !points
pl: Punkty użytkownika

en: Highest Users
pl: Liderzy

en: @user's !points
pl: Punkty zdobyte przez użytkownika @user.

en: !points
pl: punkty

en: You have %p %c
pl: Masz %p %c.

en: !Points are visible to logged in users only
pl: Liczba punktów jest wyświetlana tylko zalogowanym użytkownikom.

en: All users by !points
pl: Lista wszystkich użytkowników wedle punktów.

en: critical
pl: sytuacja krytyczna

en: Default permitted file extensions
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików

en: Do it!
pl: Zrób to!

en: or
pl: lub

en: Optimize JavaScript files
pl: Optymalizacja plików JavaScript

en: Results
pl: Wyniki

en: Older polls
pl: Starsze ankiety

en: View the list of polls on this site.
pl: Wyświetl listę ankiet w tej witrynie.

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: You must fill in at least two choices.
pl: Wymagane jest zaznaczenie przynajmniej dwóch odpowiedzi.

en: open
pl: trwa

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
pl: Tabela przedstawia wszystkie zapisane głosy oddane w tej ankiecie. Jeśli użytkownicy anonimowi są uprawnieni do głosowania, ich identyfikację umożliwia adres IP komputera, z którego wysłali głos.

en: Visitor
pl: Odwiedzający

en: Cancel your vote
pl: Anuluj swój głos

en: View the current poll results.
pl: Zobacz wyniki aktualnej ankiety.

en: vote on polls
pl: branie udziału w ankietach

en: cancel own vote
pl: anulowanie własnego głosu

en: inspect all votes
pl: sprawdzanie głosów

en: Convert
pl: Konweruj

en: List terms
pl: Wyświetl terminy

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie terminu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich elementów podrzędnych w stosunku do niego.

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: Parent terms
pl: Nadrzędne terminy

en: Syndicate
pl: Subskrybuj

en: Syndicate content
pl: Subskrybuje zawartość

en: Blogs
pl: Blogi

en: All blogs
pl: Wszystkie blogi

en: Video
pl: Wideo

en: Books
pl: Książki

en: Style
pl: Styl

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony (błąd "%error%" w linii %line).

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%" w linii %line.

en: Forums
pl: Fora

en: administer taxonomy
pl: administracja taksonomią

en: access administration pages
pl: dostęp do stron administracyjnych

en: administer filters
pl: administracja filtrami

en: Input format settings
pl: Ustawienia formatu wprowadzania

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Other groups
pl: Inne grupy

en: All users may view this node.
pl: Wszyscy użytkownicy mogą oglądać tą zawartość.

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: Revisions for %title
pl: Wersje węzła %title

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Show diff
pl: Pokaż różnice

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Select different revisions to compare.
pl: Wybierz różne wersje do porównania.

en: next diff >
pl: następna różnica >

en: < previous diff
pl: < poprzednia różnica

en: Current revision:
pl: Obecna rewizja:

en: Revision of !new_date:
pl: Wersja z !new_date:

en: Changes to %name
pl: Zmień na %name

en: No visible changes
pl: Brak widocznych zmian

en: Show %preview_changes button on node edit form
pl: Pokaż przycisk %preview_changes w formularzu edycji węzła

en: Show difference between node revisions.
pl: Wyświetl różnice pomiędzy wersjami węzłów.

en: The specified passwords do not match.
pl: Podane hasła nie są jednakowe.

en: Track
pl: Historia

en: Match
pl: Pasuje

en: Missing
pl: Brakujące

en: No forums defined
pl: Brak forów

en: This topic has been moved
pl: Ten temat został przeniesiony

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Link type
pl: Typ odnośnika

en: permission
pl: uprawnienie

en: Activation
pl: Aktywacja

en: Image sizes
pl: Wymiary obrazka

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Edit membership
pl: Edytuj członkostwo

en: All content types
pl: Wszystkie rodzaje zawartości

en: Your vote was recorded.
pl: Głos został zapisany.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
pl: Służy do przeprowadzania głosowań za pomocą pytań wielokrotnego wyboru.

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Product
pl: Produkt

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Hasło i dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Products
pl: Produkty

en: create
pl: utwórz

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Line %lineno
pl: Linia %lineno

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Length of trimmed posts
pl: Długość wersji skróconej

en: 200 characters
pl: 200 znaków

en: 400 characters
pl: 400 znaków

en: 600 characters
pl: 600 znaków

en: 800 characters
pl: 800 znaków

en: 1000 characters
pl: 1000 znaków

en: 1200 characters
pl: 1200 znaków

en: 1400 characters
pl: 1400 znaków

en: 1600 characters
pl: 1600 znaków

en: 1800 characters
pl: 1800 znaków

en: 2000 characters
pl: 2000 znaków

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
pl: Maksymalna liczba znaków w skróconej wersji wpisu. Wersja ta jest zwykle wykorzystywana jako wstęp do artykułu wyświetlany na głównej stronie witryny, w kanałach XML i tym podobnych miejscach.  Opcja "Bez ograniczeń" służy do wyłączenia skracania wpisów. Warto zauważyć, że zmiana tego ustawienia wpłynie jedynie na nowo dodawaną lub aktualizowaną zawartość.

en: method
pl: metoda

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: System default
pl: Domyślne systemowe

en: My bookmarks
pl: Moje zakładki

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Plaintext email only
pl: E-mail tylko jako czysty tekst

en: Process incoming messages posted to this site
pl: Przetwórz odebrane wiadomości, które opublkowano na tej stronie

en: Mime Mail
pl: Wiadomość Mime

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: File settings
pl: Ustawienia plików

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: Default maximum file size per upload
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Default total file size per user
pl: Domyślny całkowity rozmiar plików użytkownika

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
pl: Ustawienia PHP ograniczają maksymalną wielkość wysyłanego pliku do %size MB.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
pl: W zależności od konfiguracji serwera, poniższe ustawienia mogą być nadpisane za pomocą pliku php.ini wykorzystywanego przez system, pliku php.ini umieszczonego w głównym katalogu Drupala, pliku settings.php witryny lub pliku .htaccess z głównego katalogu Drupala.

en: Menu settings
pl: Menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
pl: Opis wyświetlany po przesunięciu kursora nad menu.

en: XML feed
pl: Kanał XML

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Gray
pl: Szary

en: Attach new file
pl: Załącz nowy plik

en: Attach
pl: Załącz

en: List files by default
pl: Domyślnie wyświetlaj listę załączników

en: edit own
pl: edytuj moje

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Path to the "convert" binary
pl: Ścieżka do pliku binarnego biblioteki "convert"

en: Document
pl: Dokument

en: Formats
pl: Formaty

en: File system path
pl: Ścieżka systemowa

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: You can't import from the image module's directory. The import deletes the original files so you would just be asking for trouble.
pl: Nie możesz importować plików z katalogu modułu zdjęć. Podczas importu usuwane są oryginalne pliki, co w takim wypadku byłoby co najmniej nieroztropne.

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: New content
pl: Nowa zawartość

en: New
pl: Nowe

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
pl: <a href="@link" title="@title">więcej</a>

en: Resume
pl: Wznów

en: User page
pl: Strona użytkownika

en: Redirect to URL
pl: Przekierowanie pod adres URL

en: details
pl: szczegóły

en: flag
pl: flaga

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Image Galleries
pl: Galerie zdjęć

en: %name has already been used.
pl: %name została już użyta

en: Expiration period must be an integer greater than or equal to 0.
pl: Wygaśnięcie okresu musi być liczbą całkowitą większą lub równa 0.

en: Relationship %name has been added.
pl: Powiązanie %name zostało dodane.

en: User Relationships form: relationship %name added.
pl: Formularz Powiązań Użytkownika: relacje %name dodane.

en: Relationship %name has been updated.
pl: Powiązania %name zostały zaktualizowane.

en: User Relationships form: relationship %name updated.
pl: Formularz Powiązań Użytkownika: powiązania %name zaktualizowane.

en: Relationship %name has been deleted.
pl: Powiązania %name zostały usunięte.

en: User Relationships form: relationship %name deleted.
pl: Formularz Powiązań Użytkownika: powiązanie %name usunięte.

en: Give users the option to create more than one relationship to each other.
pl: Daje użytkownikom możliwość tworzenia więcej niż jednej relacji względem siebie.

en: Allow users to auto approve
pl: Zezwalaj użytkownikom na automatyczne zatwierdzenie

en: Relationships per page
pl: Relacji na stronie

en: Number of relationships to show per page. If set to 0 all will be shown.
pl: Liczba relacji do pokazania na stronie. W przypadku gdy ustawione jest 0 wszystkie relacje zostaną pokazane.

en: The relationships per page setting is not an integer
pl: Ustwienie relacji na stronie nie jest liczbą całkowitą

en: Notifications to users. Replaceable tokens are: @replaceables
pl: Powiadomienia użytkownika. Wzorce podmiany to: @replaceables

en: Example: buddy, friend, coworker, spouse.
pl: Przykład: znajomy, przyjaciel, współpracownik, małżonek.

en: Plural name
pl: Nazwa liczby mnogiej

en: Example: buddies, friends, coworkers, spouses.
pl: Przykład: znajomi, przyjaciele, współpracownicy, małżonkowie.

en: This is a one-way relationship
pl: Ta relacja jest jednokierunkowa

en: Check this if this relationship should only go one way (ex Manager, Subscriber)
pl: Zaznacz to jeśli ta relacja powinna być jednokierunkowa (np. Kierownik, Subskrybent)

en: Requires Approval
pl: Wymagane potwierdzenie

en: Check this if the requestee must approve the relationship
pl: Zaznacz to jeśli zaoferowana relacja musi zostać potwierdzona

en: Request expires in
pl: Wniosek wygasa w

en: After how many days should a request of this type be removed? (0 for never)
pl: Po ilu dniach wnioski tego typu zostaną usunięte? (0 na nigdy)

en: My relationship is
pl: Określ rodzaj relacji

en: How do you relate to %name?
pl: Jakie jest Twoje powiązanie z %name

en: Remove relationship
pl: Usuń relację

en: This module allows you to create relationship types that users can use to connect to each other.
pl: Moduł ten pozwala na tworzenie typów relacji, które użytkownicy mogą używać do łączenia się z sobą.

en: This page lets you setup user relationship types.
pl: Ta strona pozwala skonfigurować typy relacji.

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Create relationship types
pl: Tworzenie typów relacji

en: Add type
pl: Dodaj typ

en: Edit type
pl: Edytuj typ

en: Delete type
pl: Usuń typ

en: User Relationships Autocomplete
pl: Autokompletowanie Relacji Użytkownika

en: My relationships
pl: Moje relacje

en: Your relationships to this user
pl: Twoja relacja z tym użytkownikiem

en: Relationship actions
pl: Akcje relacji

en: Relationship settings
pl: Ustawienia relacji

en: Automatically approve the following relationship requests
pl: Automatycznie akceptuj następujące prośby o zatwierdzenie relacji

en: Check off the types of relationships you'd like to automatically approve.
pl: Odznacz

en: My Relationships: All relationships
pl: Moje relacje: Wszystkie relacje

en: User Relationships: All relationships
pl: Relacjie użytkownika: Wszystkie relacje

en: Number of relationships to display in block
pl: Liczba relacji do wyświetlenia w bloku

en: Enter the maximum number of relationships to display in this block.
pl: Wprowadź maksymalną liczbę relacji do wyświetlenia w tym bloku.

en: Which relationships should be displayed
pl: Które z relacji powinny być wyświetlane

en: Plural
pl: Liczba mnoga

en: one way
pl: w jedną stronę

en: mutual
pl: obustronny

en: No relationships available.
pl: Brak dostępnych relacji

en: Relationship Types
pl: Typy relacji

en: not online
pl: nie jest online

en: No relationships found
pl: Nie znaleziono relacji

en: %username's %relationships
pl: %relationships użytkownika %username

en: %username's pending relationships
pl: %username's oczekuje na relacje

en: Sent Requests
pl: Wysłane zaproszenia

en: Received Requests
pl: Otrzymane zaproszenia

en: No pending relationships found
pl: Nie znaleziono oczekujących relacji

en: Create a relationship with %name
pl: utwórz relację z %name

en: Disapprove
pl: Odrzuć

en: pending relationship requests
pl: wnioski oczekujące na relacje

en: pending requests
pl: relacje oczekujące

en: User Relationships
pl: Relacje użytkowników

en: Add default
pl: Dodaj domyślne

en: Delete default
pl: Kasuj domyślne

en: Start typing the name of a user to automatically create a relationship to
pl: Zacznij pisać nazwę użytkownika do którego chcesz automatycznie utworzyć relację

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: Start typing the name of a relationship to use
pl: Zacznij pisać nazwę relacji, której chcesz użyć

en: You must enter an existing user's name.
pl: Należy podać istniejącą nazwę użytkownika.

en: You must enter an existing relationship's name.
pl: Należy podać istniejącą nazwę relacji.

en: Default relationship %relationship_name of %username has been added.
pl: Dodana została domyślna relacja %relationship_name z %username.

en: Are you sure you want to delete the default relationship %relationship of %name?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować domyślną relację %relationship z %name?

en: Default relationship %relationship of %name has been deleted.
pl: Domyślna relacja %relationship z %name została usunięta.

en: No default relationships available.
pl: Brak dostępnych domyślnych relacji.

en: Default Relationships
pl: Domyślne Relacje

en: Allows admins to specify relationships that are automatically created when a new user joins
pl: Pozwala adminom na określenie automatycznie tworzonych relacji w momencie kiedy tworzony jest nowy użytkownik

en: This relationship implies
pl: Ta relacja jest powiązana

en: Implies
pl: Wiąże

en: relationships
pl: powiązania

en: Lets admins create implied relationships. For example 'Manager implies Coworker'
pl: Pozwala adminom tworzyć związki pomiędzy relacjami. Dla przykładu "Kierownik jest powiązany z Pracownikiem"

en: Gives users the option of specifying a relationship when inviting new users
pl: Daje użytkownikom możliwość określenia rodzaju relacji w trakcie zapraszania nowych użytkowników

en: Email Options
pl: Opcje e-mail

en: Allow users to turn off relationship messages
pl: Pozwala użytkownikom wyłączyć wiadomości o relacjach

en: Send @op messages
pl: Wysyłanie @op wiadomości

en: Relationship email settings
pl: Ustawienia e-mail relacji

en: Receive relationship email notifications
pl: Otrzymywanie powiadomień e-mail o relacjach

en: Check this if you'd like to receive relationship related email notifications
pl: Zaznacz to jeśli chciałbyś otrzymywać wiadomości e-mail powiązane z relacjami

en: Gives the option to mail users when about relationship events (request, remove, disapprove, approve, etc)
pl: Daje możliwość wysłania wiadomości do użytkowników w sprawie wydarzeń w sprawie relacji (prośba, usunięcie, brak zgody, akceptacja, etc)

en: Relationship type for migrated relationships
pl: Rodzaj relacji dla zmigrowanych relacji

en: You must enter the name of an existing relationship type.
pl: Należy podać nazwę istniejącego typu relacji.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pl: Nazwa użytkownika %name jest nieaktywna lub niedozwolona.

en: Login attempt failed for %user.
pl: Próba zalogowania się użytkownika %user nie powiodła się.

en: Image Gallery
pl: Galeria zdjęć

en: image
pl: obrazek

en: Basic information
pl: Informacje podstawowe

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja wpisu %title z dnia %date

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
pl: Nazwa użytkownika, który ma być właścicielem wpisu.

en: Please enter a valid username.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę użytkownika.

en: Please enter a valid email address or %author.
pl: Wymagany jest prawidłowy adres e-mail lub %author.

en: Manage the actions defined for your site.
pl: Konfigurowanie wykonywanych automatycznie działań.

en: Delete action
pl: Usunięcie akcji

en: Actions available to Drupal:
pl: Akcje dostępne w Drupalu:

en: The action has been successfully saved.
pl: Działanie zautomatyzowane zostało zachowane.

en: Deleted action %aid (%action)
pl: Usunięto działanie zautomatyzowane %aid (%action)

en: Action '%action' added.
pl: Dodano działanie zautomatyzowane "%action".

en: Remove orphaned actions
pl: Usunięto osierocone działania zautomatyzowane

en: administer actions
pl: administracja akcjami

en: Themes
pl: Skórki

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Story
pl: Artykuł

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: Minutes
pl: Minuty

en: comment
pl: komentarz

en: Join
pl: Dołącz

en: The chart width, in pixels
pl: Szerokość wykresu w pikselach

en: The chart height, in pixels
pl: Wysokość wykresu w pikselach

en: Charts
pl: Wykresy

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: administer nodes
pl: administracja węzłami

en: administer comments
pl: administracja komentarzami

en: Delete comments
pl: Usuń komentarze

en: not published
pl: nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: The comments have been deleted.
pl: Komentarze zostały usunięte.

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został dodany do kolejki oczekujących na zatwierdzenie przez administratora witryny.

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Protected
pl: Chroniony

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Same window
pl: W tym samym oknie

en: Relationship types
pl: Rodzaje relacji

en: Hits
pl: Odsłon

en: unblock
pl: odblokuj

en: not sticky
pl: nieprzyklejony

en: sticky
pl: przyklejony

en: not promoted
pl: nie na głównej

en: promoted
pl: na głównej

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Removed
pl: Usunięto

en: users
pl: użytkownicy

en: Tabs
pl: Karty

en: Reset password
pl: Nowe hasło

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Finished
pl: Ukończono

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Path to file
pl: Ścieżka do pliku

en: Storage
pl: Magazyn

en: Line break converter
pl: Konwerter znaków końca linii

en: Temporary directory
pl: Katalog tymczasowy

en: date
pl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: upload files
pl: wysyłanie plików

en: Site configuration
pl: Konfiguracja witryny

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Letter
pl: Litera

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: The specified date is invalid.
pl: Wprowadzona data jest nieprawidłowa.

en: Choice @n
pl: Wybór @n

en: Password strength:
pl: Siła hasła:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
pl: Zaleca się wybór hasła składającego się z co najmniej sześciu znaków, a także zarówno wielkich, jak i małych liter. Powinno ono także zawierać liczby i znaki przestankowe.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
pl: Hasło nie zawiera wystarczającej liczby wariacji dla bezpieczeństwa. Wypróbuj:

en: Adding both upper and lowercase letters.
pl: zastosowanie zarówno wielkich, jak i małych liter

en: Adding numbers.
pl: dodanie cyfr

en: Adding punctuation.
pl: dodanie znaków interpunkcyjnych

en: It is recommended to choose a password different from the username.
pl: zaleca się wybór hasła innego niż nazwa użytkownika

en: Passwords match:
pl: Hasła się pokrywają:

en: Slogan
pl: Hasło

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
pl: Tekst wyświetlany będzie u dołu każdej strony. Przydatne na przykład do umieszczenia informacji o prawach autorskich.

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Enable custom alternate text
pl: Zezwól na własny tekst alternatywny

en: Enable custom title text
pl: Zezwól na własny tytuł

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Get help
pl: Pomoc

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Assign
pl: Powiąż

en: Not translated
pl: Brak tłumaczenia

en: Select
pl: Wybierz

en: is
pl: to

en: Approval queue
pl: Kolejka moderacji

en: Display on separate page
pl: Wyświetlaj na oddzielnej stronie

en: Display in block
pl: Wyświetl w bloku

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania komentarzy

en: Color settings
pl: Ustawienia kolorów

en: Join group
pl: Dołącz do grupy

en: Leave group
pl: Opuść grupę

en: Approve membership request
pl: Zatwierdź prośbę o członkostwo

en: Manage membership
pl: Zarządzaj członkostwem

en: Add members
pl: Dodaj członków

en: You may not leave this group because you are its owner. A site administrator can assign ownership to another user and then you may leave.
pl: Właściciel grupy nie może jej opuścić. Można to uczynić dopiero, gdy administrator witryny przydzieli grupę innej osobie.

en: Leave this group
pl: Opuść grupę

en: Membership request approved.
pl: Wniosek o członkostwo zatwierdzony.

en: Membership request denied.
pl: Wniosek o członkostwo odrzucony.

en: Add any detail which will help an administrator decide whether to approve or deny your membership request.
pl: Proszę wprowadzić wszelkie informacje, które mogą pomóc administratorowi zadecydować o akceptacji członkostwa.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
pl: Wniosek o członkostwo w grupie %group oczekuje na zatwierdzenie przez administratora.

en: Are you sure you want to remove !name from the group %title?
pl: Czy na pewno usunąć użytkownika !name z grupy %title?

en: Membership requests
pl: Wnioski o członkostwo

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
pl: Jak powinny być traktowane wnioski o członkostwo w grupie? Do grupy <em>zamkniętej</em> nie można ani dołączyć, <strong>ani też</strong> jej opuścić.

en: @type '@subject' by @username
    
    @node_teaser
    
    !read_more: !content_url
    Post reply: !reply_url
    
    --
    You are subscribed from the group '@group' at @site.
    To manage your subscription, visit !group_url
pl: @type '@subject' przez @username
    
    @node_teaser
    
    !read_more: !content_url
    Odpowiedz: !reply_url
    
    --
    Subskrybujesz grupę '@group' na @site.
    By zmienić subskrypcję, odwiedź !group_url

en: Hi. I'm a member of '@group' and I welcome you to join this group as well. Please see the link and message below.
    
    @group
    @description
    Join: !group_url
    @body
pl: Jestem członkiem grupy "@group" i chchiałbym Cię zaprosić do dołączenia do niej. Proszę, spójrz na poniższe informacje.
    
    @group
    @description
    Dołącz tutaj: !group_url
    @body

en: Membership request for '@group' from '@username'
pl: Prośba od użytkownika '@username' o członkostwo w grupie '@group'

en: My membership
pl: Moje członkostwo

en: Your membership request awaits approval.
pl: Prośba o dołączenie do grupy oczekuje na akceptację.

en: Request membership
pl: Prośba o członkostwo

en: 1 member | @count members
pl[0]: 1 członek
pl[1]: @count członków
pl[2]: @count członków

en: Edit page
pl: Edytuj stronę

en: Show blocks
pl: Pokaż bloki

en: You must select a node.
pl: Musisz wybrać węzeł

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
pl: Wolna od tabel, dająca się kolorować, wielokolumnowa skórka o zmiennej szerokości (domyślna).

en: Go to previous forum topic
pl: Przechodzi do poprzedniego tematu na forum

en: Go to next forum topic
pl: Przechodzi do następnego tematu na forum

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Form Elements
pl: Elementy formularza

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Site building
pl: Budowa witryny

en: No primary links
pl: Brak menu

en: Source for the primary links
pl: Menu podstawowe

en: Select what should be displayed as the primary links.
pl: Służy do wyboru menu zawierającego podstawowe odnośniki nawigacyjne witryny.

en: No secondary links
pl: Brak menu

en: Source for the secondary links
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Information
pl: Informacja

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: Delete role
pl: Usuń rolę

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Simple
pl: Prosto

en: Double
pl: Podwójne

en: Relationship type
pl: Rodzaj relacji

en:  content
pl:  zawartość

en: Role specific visibility settings
pl: Ustawienia widoczności w zależności od roli

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
pl: Elementy menu, które nie zostały włączone nie będą wyświetlane w żadnym z menu.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
pl: Nazwa nowego menu. Warto pamiętać o włączeniu bloku z menu <a href="@blocks">na stronie zarządzania blokami</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Układ elementów menu można zmienić metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytów umieszczonych w kolumnie <em>Element menu</em>. Do wprowadzenia poczynionych zmian służy przycisk <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: List menus
pl: Wyświetl menu

en: Customize menu
pl: Zmiana menu

en: List items
pl: Wyświetl elementy

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: Internationalization
pl: Internacjonalizacja

en: English name
pl: Angielska nazwa

en: Native name
pl: Nazwa natywna

en: Attached image nodes
pl: Załączone węzły obrazków

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Form name
pl: Nazwa formularza

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
pl: Tytuł nowego pola. Będzie on pokazywany użytkownikowi. Na przykład "Ulubiony kolor".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
pl: Objaśnienie pola, które będzie mógł przeczytać użytkownik (opcjonalne).

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Wyrażenie <code>%value</code> zostanie zastąpione przez odpowiednią wartość. Przykład: "Ludzie, których ulubionym kolorem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Przykład: "Ludzie, których ulubionym koloem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: Save field
pl: Zachowaj ustawienia pola

en: Taxonomy Terms
pl: Terminy taksonomii

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Blocks
pl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
pl: Włączanie bloków i umieszczanie ich w obszarach strony.

en: Delete block
pl: Usuń blok

en: Save blocks
pl: Zachowaj konfigurację bloków

en: The block settings have been updated.
pl: Ustawienia bloku zostały zaktualizowane.

en: Block specific settings
pl: Ustawienia bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
pl: Zmienia domyślny tytuł bloku. Wprowadzenie <em>&lt;none&gt;</em> powoduje niewyświetlanie żadnego tytułu. Nie należy wypełniać tego pola, jeśli wyświetlany ma być domyślny tytuł.

en: '%name' block
pl: Blok "%name"

en: User specific visibility settings
pl: Użytkownicy

en: Custom visibility settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Users cannot control whether or not they see this block.
pl: Użytkownicy nie mogą zdecydować, czy blok ma być wyświetlany.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
pl: Domyślnie wyświetlaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go ukryć.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
pl: Domyślnie ukrywaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go włączyć.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pl: Zezwalaj użytkownikom na kontrolowanie wyświetlania tego bloku.

en: Show block for specific roles
pl: Wyświetlaj blok użytkownikom o określonych rolach

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
pl: Wyświetla blok tylko użytkownikom o wybranej roli (lub rolach). Jeżeli nie wybierzesz żadnej roli to blok będzie wyświetlany wszystkim użytkownikom.

en: Page specific visibility settings
pl: Wyświetlanie zależne od strony

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: Show block on specific pages
pl: Pokazuj blok na określonych stronach

en: Save block
pl: Zachowaj

en: Please ensure that each block description is unique.
pl: Każdy blok powinien posiadać niepowtarzalny opis.

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zachowana.

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
pl: Krótki opis bloku. Wykorzystywany na <a href="@overview">stronie z listą bloków</a>.

en: Block body
pl: Treść bloku

en: The content of the block as shown to the user.
pl: Zawartość bloku, którą zobaczy użytkownik.

en: Block configuration
pl: Konfiguracja bloków

en: administer blocks
pl: administracja blokami

en: use PHP for block visibility
pl: używanie PHP do określania widoczności bloku

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
pl: Daje kontrolę nad blokami wyświetlanymi wokół głównej zawartości strony.

en: Core - required
pl: Moduły rdzenia, wymagane

en: Menus
pl: Menu

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
pl: Czy na pewno przywrócić domyślne ustawienia elementu %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany w konfiguracji zostaną nieodwracalnie utracone.

en: The menu item was reset to its default settings.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia elementu menu.

en: administer menu
pl: administracja menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
pl: Umożliwia administratorom modyfikowanie menu nawigacyjnych.

en: Add vocabulary
pl: Dodaj słownik

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: edit vocabulary
pl: edytuj słownik

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
pl: Opis słownika. Może być wykorzystywany przez moduły.

en: Created new vocabulary %name.
pl: Utworzono nowy słownik %name.

en: Updated vocabulary %name.
pl: Zaktualizowano słownik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
pl: Czy na pewno usunąć słownik %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie słownika spowoduje nieodwracalne usunięcie wszelkich jego terminów.

en: Deleted vocabulary %name.
pl: Usunięto słownik "%name".

en: The name of this term.
pl: Nazwa tego terminu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pl: Lista, oddzielonych przecinkami, terminów opisujących tę zawartość. Przykładowo "zabawne, skoki bungie, rozrywka".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
pl: Słownik %name nie może zostać zmodyfikowany w ten sposób.

en: A valid date is required for %title.
pl: %title wymaga poprawnej daty.

en: Date API requirements
pl: Wymagania Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
pl: Date API, którego mogą użyć inne moduły.

en: The Strtotime default value is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime nie jest prawidłowa.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime dla pola daty końcowej jest niepoprawna.

en: Relative
pl: Względne

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
pl: Domyślna wartość dla tego pola. Jeśli wybierzesz "Względną", określ parametry poniżej.

en: Customize Default Value
pl: Ustal wartość domyślną

en: Custom value for From date
pl: Niestandardowa wartość daty początkowej

en: Default value for To date
pl: Domyślna wartość daty końcowej

en: Same as From date
pl: Równa dacie początkowej

en: Custom value for To date
pl: Niestandardowa wartość daty końcowej

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód w liście wyboru roku, domyślnie -3:+3.

en: Customize Date Parts
pl: Dostosuj elementy daty

en: Above
pl: Ponad polem

en: Within
pl: Wewnątrz

en: Position of date part labels
pl: Pozycja etykiet elementów daty

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
pl: Lokalizacja etykiet elementów daty, np. "Rok", "Miesiąc" albo "Dzień". "Ponad" wyświetli je powyżej pola. "Wewnąntrz" umieści etykietę w polu tekstowym albo jako pierwszą opcję na liście rozwijanej. "Nigdzie" nie pokaże żadnej etykiety dla żadnego elementu daty. Tekst etykiety kontroluje skórka, np. 'date_part_label_year' albo 'date_part_label_month'.

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Uwaga! Zmiana tej wartości w momencie gdy pole było już wypełniane może spowodować utratę danych!

en: User's time zone
pl: Strefa czasowa użytkownika.

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
pl: W przypadku pustej daty końcowej zostanie użyta data początkowa.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
pl: Wartość DO jest wymagana dla powtarzających się terminów.

en: The raw date value.
pl: Niesformatowana data.

en: The formatted date.
pl: Sformatowana data.

en: The raw date timestamp.
pl: Niesformatowany znacznik czasowy.

en: Date year (four digit)
pl: Rok w dacie (cztery cyfry)

en: Date year (two digit)
pl: Rok w dacie (dwie cyfry)

en: Date month (full word)
pl: Miesiąc w dacie (pełnym słowem)

en: Date month (abbreviated)
pl: Miesiąc w dacie (skrót)

en: Date month (two digit, zero padded)
pl: Miesiąc w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date month (one or two digit)
pl: Miesiąc w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: Date week (two digit)
pl: Tydzień w dacie (dwie cyfry)

en: Date day (full word)
pl: Dzień w dacie (pełnym słowem)

en: Date day (abbreviation)
pl: Dzień w dacie (skrót)

en: Date day (two digit, zero-padded)
pl: Dzień w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date day (one or two digit)
pl: Dzień w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
pl: Jeśli pole ma określoną datę końcową, tokeny będą istnieć w postaci: [to-????], gdzie ???? jest normalnym tokenem.

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w formacie ISO, polecane dla historycznych albo niepełnych dat.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
pl: Przechowuj w bazie danych daty jako znaczniki czasowe, odradzany format obsługujący stare dane.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w jako pola daty i czasu, polecane dla pełnych dat i godzin, które mogą potrzebować obsługi stref czasowych.

en: !time from now
pl: !time od teraz

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
pl: Definiuje pola i kontrolki daty/czasu w CCK.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
pl: Symuluje funcje datowe PHP 5.2 w PHP 4.x, 5.0 i 5.1. Wymagane przy korzystaniu z PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: Previous field
pl: Poprzednie pole

en: Next field
pl: Następne pole

en: Increment
pl: Zwiększenie

en: Decrement
pl: Zmniejszenie

en: Date Popup requirements
pl: Wymagania Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
pl: Udostępnia wyskakujący kalendarz jquery i kontrolki do wprowadzania dat i godzin.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
pl: Wybierz częstotliwość i okres powtarzania się tego terminu. Jeśli nic nie zostanie wybrane, termin nie będzie się powtarzał.

en: Until
pl: Do

en: Date to stop repeating this item.
pl: Data, kiedy skończy powtarzać się ten element.

en: -- Any
pl: -- Dowolny

en: Day of Month
pl: Dzień miesiąca

en: Day of Week
pl: Dzień tygodnia

en: Except
pl: Oprócz

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
pl: Daty, które należy pominąć na liście powtórzeń

en: -- Period
pl: -- Okres

en: -- Frequency
pl: -- Częstotliwość

en: Every @number
pl: Co @number

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Fifth
pl: Piąty

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
pl: Date Repeat API wylicza powtarzające się daty i godziny według zasad iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
pl: Moduł Date Timezone wymaga !link.

en: set the site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
pl: Wybierz domyślną strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni.

en: The !link may not be correct.
pl: !link może być niepoprawny.

en: site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Date Timezone requirements
pl: Wymagania Date Timezone

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: Max chart width.
pl: Maks. szerokość wykresu.

en: Max Height
pl: Maks. wysokość

en: Max chart height.
pl: Maks. wysokość wykresu.

en: Width must be an integer.
pl: Szerokość musi być liczbą.

en: Height must be an integer.
pl: Wysokość musi być liczbą.

en: Chart API error:
pl: Błąd API wykresu:

en: administer chart
pl: zarządzaj wykresem

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
pl: Skonfiguruj, jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w trakcie podglądu skróconej i pełnej wersji.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
pl: Skonfiguruj jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w wybranym kontekście.

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Search Index
pl: Przeszukaj indeks

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Updating field type %type with module %module.
pl: Aktualizacja typu pola %type z modułem %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
pl: Aktualizowanie kontrolki typu %type z modułu %module

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Add field
pl: Dodaj pole

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Allows administrators to define new content types.
pl: Zezwala administratorom tworzyć nowe typy zawartości.

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Used in
pl: Użyte w

en: No fields have been defined for any content type yet.
pl: Brak zdefiniowanych pól dla jakiegokolwiek typu zawartości.

en: fieldset
pl: grupa pól

en: fieldset - collapsible
pl: grupa pól - zwijalna

en: fieldset - collapsed
pl: grupa pól - zwinięta

en: Are you sure you want to remove the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Removed field %field from %type.
pl: Usunięte pole %field typu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
pl: W trakcie usuwania pola %field typu %type pojawił się problem.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
pl: Te ustawienia odnoszą się jedynie do pola  %field w sytuacji kiedy występuje ono w rodzaju zawartości %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
pl: Ustawienia odnoszą się do pola %field w każdym rodzaju zawartości w jakim się pojawi.

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: Saved field %label.
pl: Zapisano pole %label.

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Import data
pl: Importuj dane

en: collapsible
pl: zwijalny

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Typy zawartości, które mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przedrostek wartości, na przykład $ lub €. Pole puste oznaczać będzie brak przedrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (złoty|złotych).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przyrostek wartości, na przykład m², m/s², kb/s. Pole puste oznaczać będzie brak przyrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (metr|metrów).

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Defines numeric field types.
pl: Określa typy pól numerycznych.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
pl: Dla kontrolki 'pojedyncze pole wyboru' należy najpierw zdefiniować wartość 'niezaznaczone' a następnie 'zaznaczone' w polu <strong>Dozwolone wartości</strong>. Etykieta pola wyboru będzie pobrana z wartości 'zaznaczone'.

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Definiuje proste typy pól tekstowych.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: Userreference autocomplete
pl: Powiązanie z użytkownikiem, z podpowiedzią

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: Permalink
pl: Adres

en: Theme-engine-specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla aparatu obsługi skórek

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla szablonów lub stylów bazujących na aparacie obsługi skórek %engine.

en: Use administration theme for content editing
pl: Wyświetlaj stronę edycji zawartości z pomocą skórki działu zarządzania

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
pl: Umożliwia wyświetlanie stron edycji i dodawania wpisów za pomocą skórki wykorzystywanej w dziale zarządzania.

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Title tag
pl: Tag tytułu

en: Everyone
pl: Każdy

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Any user
pl: Dowolny użytkownik

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: @module module
pl: moduł @module

en: incompatible
pl: niekompatybilność

en: Incompatible with this version of Drupal core
pl: Brak kompatybilności z używaną wersją Drupala

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
pl: Wersja ta jest niekompatybilna z wersją !core_version Drupala.

en: Incompatible with this version of PHP
pl: Brak kompatybilności z używaną wersją PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pl: Moduł wymaga PHP w wersji @php_required. Nie jest kompatybilny z aktualnie zainstalowaną wersją !php_version.

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Grid
pl: Siatka

en: My blog
pl: Mój blog

en: Request
pl: Żądanie

en: Input formats
pl: Formaty danych

en: Edit this term
pl: Edytuj termin

en: Redo
pl: Przywróć

en: Italic
pl: Kursywa

en: Editor
pl: Edytor

en: Body header
pl: Nagłówek

en: Hide
pl: Ukryj

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
pl: Opcja jest włączona, gdy użytkownicy anonimowy posiadają uprawnienia do dodawania komentarzy, nadane na <a href="@url">stronie uprawnień</a>.

en: Display below post or comments
pl: Wyświetlaj pod wpisem lub komentarzami

en: Default comment setting
pl: Domyślne ustawienia komentarzy

en: Read/Write
pl: Odczyt/Zapis

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>administrowania komentarzami</em> będą mogli nadpisać te ustawienia.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
pl: Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
pl: Podpis będzie wyświetlany u dołu każdego komentarza użytkownika.

en: parent
pl: nadrzędny

en: Flat list - collapsed
pl: Widok uproszczony, bez treści

en: Flat list - expanded
pl: Widok uproszczony, z treścią

en: Threaded list - collapsed
pl: Widok wątków, bez treści

en: Threaded list - expanded
pl: Widok wątków, z treścią

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: 1 new comment | @count new comments
pl[0]: 1 nowy komentarz
pl[1]: @count nowe komentarze
pl[2]: @count nowych komentarzy

en: access comments
pl: dostęp do komentarzy

en: post comments
pl: komentarze do wpisu

en: post comments without approval
pl: dodawanie komentarzy bez zatwierdzania

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
pl: Adres e-mail, na który przesyłana jest wiadomość, <strong>lub</strong> tekst %author, jeśli e-mail ma trafiać do autora wpisu.

en: Save content type
pl: Zachowaj rodzaj zawartości

en: Global
pl: Globalne

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Language code
pl: Kod języka

en: Save defaults
pl: Zapisz domyślne ustawienia

en: arguments
pl: argumenty

en: Save role
pl: Zachowaj rolę

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Blue
pl: Niebieski

en: Adjust
pl: Dostosuj

en: File format
pl: Format pliku

en: Convert to
pl: Przetwórz na

en: debug
pl: komunikat pomocny w znajdowaniu błędów

en: No highlighting
pl: Bez podświetlania

en: file system
pl: system plików

en: Escape all tags
pl: Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst

en: Strip disallowed tags
pl: Wycinaj niedozwolone znaczniki

en: input formats
pl: formaty danych

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: There are no menu items yet.
pl: Brak elementów menu.

en: Menu link title
pl: Tytuł linka menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
pl: Tekst odnośnika, który pojawi się w menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalny poziom zagnieżdżenia dla elementu i jemu podrzędnych wynosi !maxdepth. Niektóre pozycje menu mogą być niedostępne jako nadrzędne, jeśli ich wybór spowoduje przekroczenie tego limitu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
pl: System menu przechowuje jedynie ścieżki systemowe, choć korzysta z aliasów podczas wyświetlania odnośników. Adres %link_path został zapisany jako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka @link_path jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień.

en: There was an error saving the menu link.
pl: Podczas zachowywania odnośnika menu wystąpił błąd.

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
pl: Nazwa menu wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony z <em>przeglądem menu</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb oraz łączników i nie może się powtarzać.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
pl: Czy na pewno usunąć menu o nazwie %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
pl: Nazwa menu może zawierać jedynie małe litery, liczby i łączniki.

en: The menu already exists.
pl: Menu już istnieje.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
pl[0]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajduje się w tej chwili 1 element, który zostanie usunięty (jeśli został stworzony przez system, będzie przywrócony do pierwotnego stanu).
pl[1]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajdują się w tej chwili @count elementy, który zostaną usunięte (jeśli zostały stworzone przez system, będą przywrócone do pierwotnego stanu).
pl[2]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajduje się w tej chwili @count elementów, który zostaną usunięte (jeśli zostały stworzone przez system, będą przywrócone do pierwotnego stanu).

en: Enter the title and path for your new menu item.
pl: Wprowadź tytuł i ścieżkę nowego elementu menu.

en: Display all
pl: Pokaż wszystkie

en: Filter by category
pl: Filtruj po kategorii

en: Number of users to display
pl: Liczba wyświetlanych użytkowników

en: Number of points
pl: Liczba punktów

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Image gallery
pl: Galeria zdjęć

en: Maximum number of images
pl: Maksymalna ilość obrazów

en: Profiles
pl: Profile

en: Edit container
pl: Edycja działu

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Wysunięcie

en: Unlink
pl: Usuń odnośnik

en: Thread
pl: Wątek

en: Last visit
pl: Ostatnia wizyta

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> by komentować

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Section title
pl: Tytuł sekcji

en: URL path settings
pl: Adres

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: @user's picture
pl: Obrazek użytkownika @user

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: revert revisions
pl: przywracanie wersji

en: Children
pl: Dzieci

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: ImageMagick Binary
pl: Plik binarny narzędzia ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
pl: ImageMagick to osobny program, który umożliwia manipulację obrazkami. By móc z niego korzystać, należy zainstalować go na serwerze i znać jego położenie. Jeśli masz wątpliwości co do ścieżki, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
pl: Wprowadź kompletną ścieżkę do pliku binarnego <kbd>convert</kbd> narzędzia ImageMagick. Przykładowo: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> lub <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
pl: Wyświetlaj informacje pomocne w usuwaniu błędów

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and ouput to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie poleceń i danych wyjściowych narzędzia ImageMagick użytkownikom z uprawnieniami do zarządzania konfiguracją witryny.

en: The specified ImageMagic path %file does not exist.
pl: Podana ścieżka do ImageMagick %file jest nieprawidłowa.

en: ImageMagick could not be found. The admin will need to set the path on the <a href='@image-toolkit-settings'>image toolkit page</a>.
pl: ImageMagick nie został znaleziony. Administrator powinien podać ścieżkę do niego na <a href='@image-toolkit-settings'>stronie zestawu narzędzi do obsługi grafik</a>.

en: ImageMagick command: @command
pl: Polecenie ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
pl: Dane wyjściowe ImageMagick: @output

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
pl: Obrazek (wraz z miniaturką). Idealne do zamieszczania zdjęć lub zrzutów ekranu.

en: Default image path
pl: Domyślna ścieżka obrazka

en: Maximum upload size
pl: Maksymalny rozmiar pliku.

en: Changes to the images sizes mean that the derivative images will need to be regenerated.
pl: Zmiana ustawień wymiarów zdjęć spowoduje konieczność ponownego wygenerowania zdjęć z oryginałów.

en: The original image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %width x %height pixels.
pl: Wymiary oryginalnego obrazka zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnej dopuszczalne rozdzielczości %width x %height pikseli.

en: The image you uploaded was too big. You are only allowed upload files less than %max_size but your file was %file_size.
pl: Wysłany obrazek okazał się za duży. Wielkość wysłanego pliku wynosiła %file_size, a maksymalna dopuszczalna wielkość to %max_size.

en: Latest image
pl: Ostatnie zdjęcie

en: You must upload an image.
pl: Musisz wysłać obrazek.

en: Derivative images were regenerated for %title.
pl: Obrazki dla %title zostały ponownie wygenerowane z oryginałów.

en: create images
pl: tworzenie obrazków

en: view original images
pl: wyświetlanie oryginałów

en: edit own images
pl: edytowanie własnych obrazków

en: Allows uploading, resizing and viewing of images.
pl: Umożliwia wysyłanie, zmianę wielkości oraz przeglądanie obrazków.

en: Allows easy attaching of image nodes to other content types.
pl: Umożliwia łatwe załączanie węzłów ze zdjęciami do innych typów zawartości.

en: Image attach
pl: Załączanie zdjęć

en: Attach existing images
pl: Załącz zdjęcie

en: When enabled, will allow existing image nodes to be attached instead of uploading new images.
pl: Umożliwia załączanie istniejących węzłów zdjęć zamiast wysyłania nowych.

en: Image Attach settings
pl: Konfiguracja załączania zdjęć

en: Should this node allows users to upload an image?
pl: Czy węzły tego typu mają umożliwiać użytkownikom załączanie zdjęć?

en: Teaser image size
pl: Wymiary zdjęcia w skrócie węzła

en: This determines the size of the image that appears when the node is displayed as a teaser. 'Hidden' will not show the image.
pl: Określa wymiary zdjęcia, gdy węzeł wyświetlany jest w trybie skrótu. Ukrycie zdjęcia spowoduje, że nie będzie ono wyświetlane.

en: Teaser image weight
pl: Waga zdjęcia w skrócie węzła

en: This value determines the order of the image when displayed in the teaser.
pl: Wartość ta ma wpływ na położenie zdjęcia w skrócie węzła.

en: Full node image size
pl: Wymiary zdjęcia w pełnej wersji węzła

en: This determines the size of the image that appears when the full node is displayed. 'Hidden' will not show the image.
pl: Określa wymiary zdjęcia, gdy jest ono wyświetlane w pełnej wersji węzła. Ukrycie zdjęcia spowoduje, że nie będzie ono wyświetlane.

en: Full node image weight
pl: Waga zdjęcia w pełnej wersji węzła

en: This value determines the order of the image when displayed in the body.
pl: Wartość ta ma wpływ na położenie zdjęcia w pełnej wersji węzła.

en: Image title
pl: Nazwa zdjęcia

en: Image Attach
pl: Załączanie zdjęć

en: Create and manage image galleries.
pl: Twórz i zarządzaj galeriami zdjęć.

en: Add gallery
pl: Dodaj galerię

en: Configure appearance of image galleries.
pl: Pozwala konfiguować wygląd galerii zdjęć.

en: Edit image gallery
pl: Edytuj galerię zdjęć

en: Images per page
pl: Zdjęć na stronę

en: Sets the number of images to be displayed in a gallery page.
pl: Zmienia liczbę zdjęć wyświetlanych na stronie galerii.

en: Display node info
pl: Wyświetlaj informacje o segmencie

en: Checking this will display the "Posted by" node information on the gallery pages.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie informacji o czasie dodania i autorze węzła na stronach galerii.

en: edit gallery
pl: edytuj galerię

en: Gallery name
pl: Nazwa galerii

en: The name is used to identify the gallery.
pl: Tytuł galerii zdjęć.

en: The description can be used to provide more information about the image gallery.
pl: Opis może zawierać dodatkowe informacje na temat galerii zdjęć.

en: When listing galleries, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Galleries with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Podczas wyświetlania listy galerii, "lżejsze" galerie będą umieszczane wyżej, a "cięższe" niżej. Galerie o takiej samej "wadze" będą porządkowane alfabetycznie.

en: Created new gallery %term.
pl: Utworzono nową galerię %term.

en: The gallery %term has been updated.
pl: Galeria %term została zaktualizowana.

en: The gallery %term has been deleted.
pl: Galeria %term została usnięta.

en: Are you sure you want to delete the image gallery %name?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć galerię %name?

en: Deleting an image gallery will delete all sub-galleries. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie galerii spowoduje także nieodwracalne usunięcie wszystkich galerii podrzędnych.

en: The image gallery %term and all sub-galleries have been deleted.
pl: Galeria %term oraz wszystkie galerie w niej się znajdujące zostały usunięte.

en: Image galleries may be nested below other galleries.
pl: Galerie mogą być umieszczane wewnątrz innych galerii.

en: Allows sorting and displaying of image galleries based on categories.
pl: Umożliwia porządkowania i wyświetlanie galerii zdjęć na podstawie systemu kategorii.

en: ImageMagick Advanced Options
pl: Zaawansowane ustawienia ImageMagick

en: These settings let you control some of ImageMagick's more advanced options.
pl: Ustawienia te pozwalają kontrolować niektóre z bardziej zaawansowanych opcji ImageMagick.

en: Strip metadata from images at this size and below
pl: Usuń metadane ze zdjęć o takich lub mniejszych wymiarach

en: Convert colorspace
pl: Konwertuj przestrzeń kolorów

en: Change image resolution to 72 ppi
pl: Zmień rozdzielczość zdjęcia na 72 ppi

en: Apply this percentage of sharpness when scaling. 90 is recommended, although values higher than 100 are also valid. Set to 0 to disable this feature.
pl: Zastosuj dany procent wyostrzenia podczas zmiany wymiarów. 90 jest wartością zalecaną, jednak wartości wyższe niż 100 są również prawidłowe. Ustaw "0", by wyłączyć opcję.

en: Processed images may be converted to a color profile specified here. This is especially important when working with images that use a wide-gamut color profile such as ColorMatch or Adobe RGB, which is often the case with professional photography. sRGB (which may be downloaded from <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>) is recommended since it is likely to look good on most displays.<br />Note that this conversion is still useful even if you choose to strip all metadata from your images (see above). This is because the conversion happens first and changes the actual image data before the profile is stripped.
pl: Przetwarzane zdjęcia mogą być konwertowane do wskazanego profilu kolorów. Jest to szczególnie istotne podczas pracy ze zdjęciami, które korzystają z profilu kolorów o dużym gamucie barwnym, takiego jak ColorMatch czy AdobeRGB. Profile takie są szczególnie popularne w fotografii profesjonalnej. Profil sRGB (który można pobrać ze <a href="http://www.color.org/profiles.html">strony ICC</a>) jest zalecany, ponieważ prezentuje się dobrze na większości wyświetlaczy.<br />Zwróć uwagę, że konwersja ta jest użyteczna nawet w przypadku wybrania opcji usuwania metadanych (patrz wyżej). Dzieje się tak, ponieważ konwersja jest przeprowadzana jako pierwsza i dokonuje zmian w zdjęciach zanim informacje o profilu kolorów zostaną usunięte.

en: The JPEG quality must be a positive number between 1 and 100.
pl: Jakość JPEG musi być wyrażona liczbą dodatnią od 1 do 100.

en: The strip metadata threshold must be specified in the form <em>NxN</em>. Example: <em>150x150</em>.
pl: Próg wymiaru dla opcji usuwania metadanych musi być zapisany w formie <em>NxN</em>. Na przykład: <em>150x150</em>.

en: The sharpness amount must be specified as a positive number.
pl: Procent wyostrzenia musi być wyrażony liczbą dodatnią.

en: The sharpness radius must be specified as a positive value.
pl: Promień wyostrzenia musi być wyrażony wartością dodatnią.

en: The ICC profile could not be read.
pl: Nie udało się odczytać profilu ICC.

en: Adds advanced options to the ImageMagick image toolkit.
pl: Udostępnia zaawansowane opcje zestawu narzędzi ImageMagick.

en: Image import
pl: Import zdjęć

en: Change settings for the Image Import module.
pl: Zmień ustawienia modułu importu zdjęć.

en: The directory to import image nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
pl: Katalog, z którego mają być importowane zdjęcia. Drupal musi posiadać możliwość zapisu do tego katalogu, by móc przenieść plik.

en: import images
pl: importowanie zdjęć

en: Image Import
pl: Import zdjęć

en: Allows batches of images to be imported from a directory on the server.
pl: Umożliwia importowanie wielu zdjęć z danego katalogu na serwerze naraz.

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Picture minimum width
pl: Minimalna szerokosc obrazu

en: Picture minimum height
pl: Minimalna wysokość obrazu

en: New forum topics
pl: Nowe tematy

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
pl: Pozostaw puste jeśli twój serwer SMTP nie używa uwierzytelniania

en: SMTP Username.
pl: SMTP Nazwa użytkownika

en: SMTP password.
pl: SMTP hasło.

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
pl: Automatycznie utworzony alias %original_alias pozostaje w konflikcie z istniejącym aliasem. Alias zmieniono na %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
pl: Wygląda na to, że zainstalowano Pathauto, który wymaga modułu token jednak moduł token nie jest zainstalowany poprawnie lub nie ma go w ogóle.

en: Double quotes "
pl: Podwójny apostrof "

en: Single quotes (apostrophe) '
pl: Pojedynczy apostrof '

en: Back tick `
pl: Gravis `

en: Comma ,
pl: Przecinek ,

en: Period .
pl: Kropka .

en: Hyphen -
pl: Dywiz -

en: Underscore _
pl: Podkreślenie _

en: Colon :
pl: Dwukropek :

en: Semicolon ;
pl: Średnik ;

en: Pipe |
pl: Kreska pionowa |

en: Left curly bracket {
pl: Lewy nawias klamrowy {

en: Left square bracket [
pl: Lewy nawias kwadratowy [

en: Right curly bracket }
pl: Prawy nawias klamrowy }

en: Right square bracket ]
pl: Prawy nawias kwadratowy ]

en: Equal =
pl: Znak równości =

en: Asterisk *
pl: Gwiazdka *

en: Percent %
pl: Procent %

en: Caret ^
pl: Karetka ^

en: Dollar $
pl: Dolar $

en: At @
pl: Małpa @

en: Exclamation !
pl: Wykrzyknik !

en: Tilde ~
pl: Tylda ~

en: Left parenthesis (
pl: Lewy nawias (

en: Question mark ?
pl: Znak zapytania ?

en: Less than <
pl: Znak mniejszości <

en: Greater than >
pl: Znak większości >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla węzłów, które nie posiadają aliasów

en: Pattern for all @node_type paths
pl: Wzór dla wszystkich adresów @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla użytkowników, którzy nie posiadali aliasów

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla blogów, które nie posiadają aliasów

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla śledzenia-użytkownika, które nie posiadają aliasów

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Delete aliases
pl: Usuń aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
pl: Podobnie jak [cat], ale zawiera jej kategorie nadrzędne oddzielone za pomocą /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
pl: Podobnie jak [term], ale zawiera jego kategorie nadrzędne oddzielone za pomocą /.

en: Automatic alias
pl: Alias automatyczny

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
pl: Znak użyty do oddzielenia słów w tytule. Znak zastąpi każdą spację i znak interpunkcyjny. Użycie spacji lub znaku + może spowodować nieoczekiwane rezultaty.

en: Character case
pl: Wielkość liter

en: Leave case the same as source token values.
pl: Pozostaw wielkość liter tak jak w oryginale.

en: Change to lower case
pl: Zamień na małe litery.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
pl: Maksymalna długość generowanego aliasu. 100 jest wartością rekomendowaną. Zapoznaj się z <a href="@pathauto-help">pomocą Pathauto</a> w celu uzyskania dalszych szczegółów.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
pl: Maksymalna liczba obiektów podczas masowego uaktualniania aliasów

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
pl: Maksymalna liczba obiektów danego typu, dla których będą tworzone aliasy podczas masowego uaktualniania. Domyślną wartością jest 50 a rekomendowana wartość zależy od wydajności twojego serwera. Zmniejsz tą wartość w przypadku, gdy hurtowe uaktualnianie przekroczy "limit czasu" lub poskutkuje "białym ekranem".

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
pl: Nic nie robi. Pozostawia stary alias nietknięty.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
pl: Tworzy nowy alias. Istniejący alias będzie nadal funkcjonował.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
pl: Tworzy nowy alias. Kasuje stary alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
pl: Tworzy nowy alias. Przekierowuje stary alias.

en: Transliterate prior to creating alias
pl: Transliteruj przed stworzeniem aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
pl: Ogranicz znaki do liter i numerów obecnych w ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
pl: Przetwarza nowy alias, tak aby jego litery i cyfry należały wyłącznie do alfabetu ASCII-96.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
pl: Słowa do usunięcia z adresu URL, oddzielone przecinkami. Nie wpisuj tutaj znaków interpunkcyjnych oraz nie używaj edytora WYSIWYG dla tego pola tekstowego.

en: Punctuation settings
pl: Ustawienia interpunkcji

en: No action (do not replace)
pl: Brak działania (nie zamieniaj)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
pl: Użyj symboli z końcówką "-raw" w celu uniknięcia problemów z encjami HTML.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
pl: Wewnętrzny alias dla kanału (pozostaw pusty aby wyłączyć)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy dla @label. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count

en: Delete aliases now!
pl: Skasuj aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
pl: Wszystkie aliasy twoich adresów zostały skasowane.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
pl: Wszystkie aliasy adresów %type zostały usunięte.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: notify of path changes
pl: informuj o zmianach w ścieżce

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
pl: Domyślny wzorzec ścieżki dla @node_type (ma zastosowanie do wszystkich poniższych węzłów typu @node_type, które nie mają zdefiniowanych wzorców)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
pl: Wzorzec dla wszystkich ścieżek typu @node_type w języku @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
pl: Wzorzec dla wszystkich ścieżek dla języka neutralnego @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla terminów, które nie posiadają aliasów

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących terminów, które nie posiadają zdefiniowanego aliasu.

en: Automated alias settings
pl: Ustawienia automatycznych aliasów

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
pl: Przewodnik wyjaśnia, do czego służą i jak skonfigurować poszczególne funkcje i moduły <a href="@drupal">Drupala</a>. Stanowi uzupełnienie <a href="@handbook"><q>Drupal handbook</q></a> dostępnego w internecie oraz jego polskiego odpowiednika, <a href="http://drupal.org.pl/podrecznik"><q>Podręcznika Drupala</q></a>. Zamieszczone w sieci podręczniki mogą zawierać aktualniejsze dane, a także dają możliwość zapoznania się z komentarzami innych użytkowników. Warto do nich sięgnąć zawsze, gdy potrzebna jest informacja na temat związany z Drupalem.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
pl: Moduł pomocy oferuje informacje na temat poszczególnych funkcji i konfiguracji <a href="@drupal">Drupala</a> oraz jego modułów. Informacje te, wyświetlane na bieżąco, stanowią uzupełnienie <a href="@handbook"><q>Drupal handbook</q></a> dostępnego w internecie oraz jego polskiego odpowiednika, <a href="http://drupal.org.pl/podrecznik"><q>Podręcznika Drupala</q></a>. Zamieszczone w sieci podręczniki mogą zawierać aktualniejsze dane, a także dają możliwość zapoznania się z komentarzami innych użytkowników. Warto do nich sięgnąć zawsze, gdy potrzebna jest informacja na temat związany z Drupalem.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@help">stronie dotyczącej pomocy</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: (site default theme)
pl: (domyślna skórka witryny)

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: pending
pl: oczekiwanie

en: Database not supported.
pl: Nieobsługiwana baza danych.

en: Preview trimmed version
pl: Podgląd wersji skróconej

en: Preview full version
pl: Podgląd pełnej wersji

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
pl: Zawartość została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: List, add, and edit users.
pl: Wyświetlanie, dodawanie i edycja kont użytkowników.

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Expand
pl: Rozwiń

en: The name %name is already taken.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: Admin: Remove
pl: Zarządzanie: usuń

en: Admin: Create
pl: Zarządzanie: utwórz

en: Join %name.
pl: Dołącz do grupy %name.

en: Usage
pl: Użycie

en: 1 user added to the group. | @count users added to the group.
pl[0]: Do grupy dodano 1 użytkownika.
pl[1]: Do grupy dodano @count użytkowników.
pl[2]: Do grupy dodano @count użytkowników.

en: Private group
pl: Grupa prywatna

en: Should this group be visible only to its members? Disabled if the group is set to <em>List in Directory</em> or <em>Membership requests: open</em>.
pl: Czy ta grupa jest widoczna tylko dla swoich członków? Wyłączone jeśli grupa jest ustawiona na <em>Listę w Katalogu</em> lub <em>Wniosek o członkostwo: otwarta</em>.

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Delete page
pl: Usuń stronę

en: Group: %name
pl: Grupa: %name

en: Send interval
pl: Częstotliwość powiadomień

en: Send method
pl: Metoda wysyłania

en: info
pl: informacja

en: Contexts
pl: Kontekst

en: inactive
pl: nieaktywne

en: Node access
pl: Dostęp do węzła

en: OpenID redirect
pl: Przekierowanie uwierzytelniania OpenID

en: OpenID Login
pl: Logowanie przy użyciu OpenID

en: Delete OpenID
pl: Usuń tożsamość OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
pl: Logowanie z użyciem identyfikatora OpenID będzie możliwe po zweryfikowaniu adresu e-mail.

en: Log in using OpenID
pl: Logowanie z OpenID

en: Cancel OpenID login
pl: Anuluj logowanie z OpenID

en: What is OpenID?
pl: Czym jest OpenID?

en: OpenID login failed.
pl: Próba zalogowania przy użyciu identyfikatora OpenID nie powiodła się.

en: OpenID login cancelled.
pl: Próba zalogowania przy użyciu identyfikatora OpenID została anulowana.

en: Successfully added %identity
pl: Pomyślnie dodano tożsamość %identity

en: Add an OpenID
pl: Dodaj OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
pl: Identyfikator OpenID jest już używany w witrynie.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
pl: Czy na pewno usunąć identyfikator OpenID %authname użytkownika %user?

en: OpenID deleted.
pl: Usunięto tożsamość OpenID.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
pl: Przykro nam, ale podany identyfikator OpenID nie jest prawidłowy. Czy na pewno został wpisany poprawnie?

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
pl: Przed zalogowaniem się z pomocą identyfikatora OpenID konieczne jest zweryfikowanie adresu e-mail.

en: edit block
pl: edytuj blok

en: edit menu
pl: edytuj menu

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Loading
pl: Ładowanie

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Permitted upload file extensions
pl: Rozszerzenia plików dozwolone do wysłania na serwer

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
pl: Rozszerzenia, jakie użytkownik będzie mógł załadować na serwer z pomocą tego pola. Oddzielaj kolejne rozszerzenia spacją i nie wprowadzaj kropek. Pozostaw puste aby pole przyjmowało dowolne rozszerzenie.

en: File size restrictions
pl: Ograniczenia wielkości pliku

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
pl: Limit rozmiaru pliku, jaki może wysłać użytkownik. Dotyczy nowo wysyłanych plików, nie ma wpływu na pliki już obecne w systemie.

en: Maximum upload size per file
pl: Maksymalna wielkość pojedynczego pliku

en: Maximum upload size per node
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików na węzeł

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
pl: Wprowadź limit dotyczący łącznego rozmiaru plików wysłanych przez to pole do jednego węzła. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Pozostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ustalać żadnego limitu.

en: File description
pl: Opis pliku

en: File size (in bytes)
pl: Rozmiar pliku (w bajtach)

en: File size (pretty printed)
pl: Rozmiar pliku (w przyjaznym formacie)

en: Defines a file field type.
pl: Określa typ pola pliku.

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: Open links in a new window
pl: Otwieraj odnośniki w nowych oknach

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
pl: Opcja umożliwia dodawanie do wszystkich odnośników wprowadzanych przez użytkowników atrybutu rel="nofollow", co powoduje zmniejszenie efektywności niepożądanych odnośników reklamowych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wyszukiwarki internetowe będą pomijać takie odnośniki. Z tego też powodu najlepiej jest stosować tę metodę tylko w stosunku do użytkowników anonimowych.

en: Show only items where
pl: Pokaż tylko te elementy, których

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Deactivate
pl: Deaktywuj

en: Subscribed to
pl: Zasubskrybowano

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Switch user
pl: Przełącz użytkownika

en: Execute PHP
pl: Wykonaj PHP

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Primary links
pl: Menu podstawowe

en: ok
pl: W porządku

en: empty
pl: pusty

en: Rebuild permissions
pl: Zbuduj uprawnienia od nowa

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Error saving user account.
pl: Podczas zachowywania informacji o koncie użytkownika wystąpił błąd.

en: Restore
pl: Przywróć

en: Action %action has been unassigned.
pl: Powiązanie z działaniem zautomatyzowanym o nazwie %action zostało usunięte.

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: You must specify a valid role name.
pl: Nazwa roli musi być prawidłowa.

en: The role has been added.
pl: Rola została dodana.

en: All users
pl: Wszyscy użytkownicy

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: taxonomy
pl: kategorie

en: Updated term %term.
pl: Zaktualizowano termin %term.

en: - Please choose -
pl: - Wybierz -

en: - None selected -
pl: - Nie wybrano -

en: Discard items older than
pl: Usuń elementy starsze niż

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Czas, po którym wiadomość jest usuwana. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
pl: Liczba wiadomości z kanałów wyświetlanych na stronach z podsumowaniami kanałów i ich kategorii.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
pl: @site_name - subskrybowane kanały z kategorii @title

en: @site_name - aggregated feeds
pl: @site_name - subskrybowane kanały

en: @site_name aggregator
pl: Subskrybent witryny @site_name

en: !title feed
pl: Kanał !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
pl: Subskrybent jest potężnym narzędziem umożliwiającym pobieranie najświeższych wiadomości z kanałów RSS, RDF i Atom rozsianych po całej sieci. Tysiące witryn (szczególnie tych, które publikują aktualności bądź blogi) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystające z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Moduł obsługuje formaty <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
pl: Kanały zawierają wiadomości lub poszczególne wpisy witryny, która kanał udostępnia. Kanały informacyjne można dzielić na kategorie, zazwyczaj wedle tematyki. Użytkownicy mogą czytać wiadomości z kanałów za pomocą <a href="@aggregator">głównej strony subskrybenta</a> lub <a href="@aggregator-sources">wedle źródła, z którego pochodzą</a>. Administratorzy mają możliwość <a href="@feededit">dodawania, edycji i usuwania kanałów</a>, a także określenia, jak często subskrybent ma sprawdzać, czy w kanałach dostępne są nowe wiadomości. Ostatnie wiadomości z danego kanału lub kategorii można wyświetlać za pomocą bloku, który należy włączyć na <a href="@admin-block">stronie zarządzania blokami</a>. Dostępny jest plik OPML ze wszystkimi subskrybowanymi kanałami. Do automatycznej aktualizacji kanałów konieczne są prawidłowo skonfigurowane <a href="@cron">zadania cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@aggregator">stronie poświęconej subskrybentowi</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%".

en: There is no new syndicated content from %site.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości z witryny %site.

en: There is new syndicated content from %site.
pl: Nowe wiadomości z witryny %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony ("%error%").

en: Feed aggregator
pl: Agregator kanałów

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
pl: Pobiera wiadomości z kanałów informacyjnych (RSS, RDF, bądź Atom) innych witryn.

en: Node author
pl: Autor zawartości

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: The content type %name has been deleted.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został usunięty.

en: Deleted content type %name.
pl: Usunięto rodzaj zawartości o nazwie %name.

en: Interface language
pl: Język interfejsu

en: Enter your keywords
pl: Wprowadź słowa kluczowe

en: Clean URLs
pl: Przyjazne adresy

en: My account
pl: Moje konto

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Pictures
pl: Portrety

en: Current subscriptions
pl: Aktualne subskrypcje

en: Manage subscriptions
pl: Zarządzaj subskrypcjami

en: No subscriptions available.
pl: Brak dostępnych subskrypcji.

en: The subscriptions have been deleted.
pl: Subskrypcje zostały usunięte.

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Number of topics
pl: Liczba tematów

en: Active forum topics
pl: Aktywne tematy na forum

en: Read the latest forum topics.
pl: Ostatnie tematy na forum.

en: User activity
pl: Aktywność użytkownika

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: Subscriber
pl: Subskrybent

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Attach files
pl: Załącz pliki

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
pl: Kategoria, do której należeć będzie nowe pole. Kategorie wykorzystywane są do grupowania pól w logiczną całość. Na przykład "Informacje osobiste".

en: The user must enter a value.
pl: Użytkownik musi wprowadzić wartość.

en: Visible in user registration form.
pl: Widoczne na formularzu rejestracyjnym.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Czas pomiędzy aktualizacjami kanału. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
pl: Wiadomości z kanału będą automatycznie dodawane do wybranych kategorii.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić pełen adres, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Maximum number of currently online users to display.
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych użytkowników online.

en: There is currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: 1 guest | @count guests
pl[0]: 1 gość
pl[1]: @count gości
pl[2]: @count gości

en: Shout
pl: Wyślij

en: Views panes
pl: Okienka widoków

en: by @user
pl: przez @user

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Deleted/missing block @module-@delta
pl: Usunięty/brakujący blok @module-@delta

en: New custom content
pl: Nowa własna zawartość

en: Create a completely custom piece of HTML content.
pl: Stwórz zupełnie własny kawałek treści HTML.

en: Context
pl: Kontekst

en: General form
pl: Ogólny formularz

en: Form goes here.
pl: Formularz tutaj.

en: "@s" base form
pl: Formularz bazowy "@s"

en: Node type description
pl: Opis rodzaju węzła

en: Attached files
pl: Załączone pliki

en: Attached files go here.
pl: Tutaj dołączone pliki.

en: A list of files attached to the node.
pl: Lista plików dołączonych do węzła.

en: "@s" attachments
pl: Załączniki "@s"

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comment form here.
pl: Formularz komentarza tutaj.

en: "@s" comment form
pl: Formularz komentarza "@s"

en: Node comments
pl: Komentarze węzła

en: Node comments go here.
pl: Komentarze węzła tutaj.

en: The comments of the referenced node.
pl: Komentarze do powiązanego węzła.

en: Sort
pl: Sortowanie

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: "@s" comments
pl: Komentarze "@s"

en: Node content
pl: Zawartość węzła

en: The content of the referenced node.
pl: Zawartość powiązanego węzła.

en: Node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Node content goes here.
pl: Miejsce na zawartość węzła.

en: Edit node
pl: Edytuj węzeł

en: Edit this node
pl: Edytuj ten węzeł

en: Link title to node
pl: Powiąż tytuł z węzłem

en: Check here to make the title link to the node.
pl: Zaznacz tutaj, aby z tytułu utworzyć odnośnik do węzła.

en: No extras
pl: Brak dodatków

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: "@s" content
pl: Treść "@s"

en: Publishing options on the Node form.
pl: Opcje publikowania na formularzu węzła.

en: Node form author information
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Author information on the Node form.
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Node form file attachments
pl: Załączniki w formularzu węzła

en: File attachments on the Node form.
pl: Załączniki w formularzu węzła.

en: Publishing options.
pl: Opcje publikowania.

en: Comment options
pl: Opcje komentowania

en: Comment options.
pl: Opcje komentowania.

en: Authoring information.
pl: Informacje tworzenia zawartości.

en: Menu options
pl: Opcje menu

en: Menu options.
pl: Opcje menu.

en: URL path options
pl: Opcje ścieżki URL

en: URL Path options.
pl: Opcje ścieżki URL.

en: Attach files.
pl: Dodaj pliki.

en: Categories.
pl: Kategorie.

en: Book options.
pl: Opcje książki.

en: Node type description goes here.
pl: Opis typu węzła tutaj.

en: Node type description.
pl: Opis rodzaju węzła.

en: "@s" type description
pl: Opis typu "@s"

en: Profile content goes here.
pl: Zawartość profilu tutaj.

en: Which category
pl: Która kategoria

en: "@s" profile fields
pl: Pola profilu "@s"

en: Term description goes here.
pl: Opis terminu tutaj.

en: Term description.
pl: Opis terminu.

en: "@s" term description
pl: Opis terminu "@s"

en: List of related terms
pl: Lista powiązanych terminów

en: Sibling terms
pl: Terminy bliźniacze

en: Top level terms
pl: Terminy najwyższego poziomu

en: Which terms
pl: Które terminy

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: The picture of a user.
pl: Zdjęcie użytkownika.

en: "@s" user picture
pl: "@s" zdjęcie użytkownika

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: The profile of a user.
pl: Profil użytkownika.

en: "@s" user profile
pl: "@s" profil użytkownika

en: Vocabulary terms
pl: Terminy słownikowe

en: All the terms in a vocabulary.
pl: Wszystkie terminy w słowniku.

en: "@s" terms
pl: Terminy "@s"

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
pl: Definiuje maksymalną głębokość wyświetlanych terminów.

en: Display as tree
pl: Wyświetl jako drzewo

en: A node object.
pl: Obiekt węzła.

en: Currently set to !link
pl: Obecnie ustawiony na !link

en: Invalid node selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy węzeł.

en: A node add form.
pl: Formularz dodawania węzła.

en: Select the node type for this form.
pl: Wybierz typ węzła dla tego formularza.

en: A node edit form.
pl: Formularz edycji węzła.

en: A single taxonomy term object.
pl: Pojedynczy obiekt terminu taksonomii.

en: A single user object.
pl: Pojedynczy obiekt użytkownika.

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: A single taxonomy vocabulary object.
pl: Pojedynczy obiekt słownika taksonomii.

en: Select the vocabulary for this form.
pl: Wybierz słownik dla tego formularza.

en: Add argument
pl: Dodaj argument

en: relationship
pl: relacja

en: Add relationship
pl: Dodaj relację

en: Add context
pl: Dodaj kontekst

en: Required contexts
pl: Wymagane konteksty

en: required context
pl: wymagany kontekst

en: Add required context
pl: Dodaj wymagany kontekst

en: Close Window
pl: Zamknij Okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Add @type "@context"
pl: Dodaj @type "@context"

en: Edit @type "@context"
pl: Edytuj @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
pl: Podaj nazwę identyfikującą !type na stronach administracyjnych.

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
pl: Wpisz słowo kluczowe do zastąpienia w tytułach.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
pl: ignoruj; kontekst, który wymaga tego kontekstu, nie będzie dostępny.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
pl: Jeżeli brakuje argumentu lub jest niepoprawny, wybierz jak to powinno się zachować.

en: Context @count
pl: Kontekst @count

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Configure !subtype_title
pl: Konfiguruj !subtype_title

en: Panel settings
pl: Ustawienia panelu

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Unknown context
pl: Nieznany kontekst

en: No context
pl: Brak kontekstu

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
pl: Możesz użyć %keywords z kontekstów, jak również %title aby zawierał oryginalny tytuł.

en: Context %count
pl: Kontekst %count

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Enter the module name to export code to.
pl: Wprowadź nazwe modułu dla którego kod ma być wyeksportowany.

en: Local
pl: Lokalnie

en: Add a node from your site as content.
pl: Dodaj węzeł ze swojej witryny jako zawartość.

en: Leave node title
pl: Pozostaw tytuł węzła

en: Invalid node
pl: Nieprawidłowy węzeł

en: Node loaded from @var
pl: Węzeł wczytany z @var

en: Deleted/missing node @nid
pl: Usunięty/brakujący węzeł @nid

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Path is required.
pl: Ścieżka jest wymagana.

en: No argument
pl: Brak argumentu

en: From context
pl: Z kontekstu

en: From panel argument
pl: Z argumentu panelu

en: Required context
pl: Wymagany kontekst

en: Panel argument
pl: Argument panelu

en: Sixth
pl: Szóste

en: Fixed argument
pl: Stały argument

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Wyświetlanych elementów

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Link to view
pl: Odnośnik do widoku

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Edit this view
pl: Edytuj widok

en: Num posts
pl: Liczba postów

en: Send arguments
pl: Wyślij argumenty

en: Deleted/missing view @view
pl: Usunięty/brakujący widok @view

en: Book parent
pl: Element nadrzędny książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: Top level term
pl: Termin najwyższego poziomu

en: Black
pl: Czarny

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: Finnish
pl: Fiński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Polish
pl: Polski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Promote to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Link to file
pl: Odnośnik do pliku

en: contains
pl: zawiera

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Allow Upscaling
pl: Zezwól na powiększanie

en: Let scale make images larger than their original size
pl: Pozwól na skalowanie powyżej oryginalnych wymiarów.

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Szerokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Wysokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Rotation angle
pl: Kąt obrotu

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
pl: Ilość stopni o jakie zostanie obrócony obraz. Dodatnie liczny oznaczają obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ujemne w przeciwnym kierunku.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
pl: Wylosuj kąt dla każdego obrazu. Kąt podany wyżej będzie użyty jako maksymalny.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
pl: Uwaga: parametr Sigma jest używany tylko jeśli aktywnym jest zestaw przetwarzania grafik Imagemagick.

en: Radius
pl: Promień

en: administer imagecache
pl: zarządzanie imagecachem

en: flush imagecache
pl: czyszczenie imagecache'a

en: Flush
pl: Wyczyść

en: Preset Namespace
pl: Przestrzeń nazw zestawu

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
pl: Ciąg znaków dodawany do adresu, decydujący, którego zestawu przekształceń ma użyć moduł ImageCache, aby przetworzyć obraz. Przestrzeń nazw winna składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych, podkreśleń (_) i łącznika (-).

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
pl: Czy chcesz wyczyścić pliki dla zestawu %preset?

en: New Actions
pl: Nowe działania

en: Add !action
pl: Dodanie działania !action

en: Administer imagecache presets and actions.
pl: Zarządzaj ustawieniami i akcjami imagecache.

en: Add new preset
pl: Dodaj nowe ustawienie

en: %p is not writeable by the webserver.
pl: %p nie ma praw do zapisu przez serwer internetowy.

en: An unknown error occured.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
pl: Wystąpił nieznany błąd w trakcie próby weryfikacji, czy %p jest katalogiem i ma prawa zapisu.

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: Print
pl: Drukuj

en: The file could not be created.
pl: Nie udało się utworzyć pliku.

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Password policy
pl: Polityka haseł

en: Unblock
pl: Odblokuj

en: Password Expiration
pl: Wygaśnięcie hasła

en: Password Expiration Warning
pl: Ostrzeżenie o wygaśnięciu hasła

en: E-mail notification settings
pl: Ustawienia powiadomień e-mail

en: Subject of warning e-mail
pl: Tytuł e-maila z ostrzeżeniem

en: Body of warning e-mail
pl: Treść e-maila z ostrzeżeniem

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika %name wysłano na adres %email.

en: Password must contain the specified minimum number of digits.
pl: Hasło musi zawierać określoną minimalną ilość cyfr.

en: digit
pl: cyfra

en: Password must not match any of the user's previous X passwords.
pl: Hasło nie może być takie samo jak X ostatnich haseł użytkownika.

en: Note:
pl: Notatka:

en: Registration form
pl: Formularz rejestracji

en: Account information
pl: Dane konta

en: The e-mail address %mail is not valid.
pl: Podany adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: Account
pl: Konto

en: authenticated user
pl: użytkownik uwierzytelniony

en: Invites
pl: Zaproszenia

en: Joined
pl: Dołączył

en: resend
pl: wyślij ponownie

en: Mailbox
pl: Skrzynka odbiorcza

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Any
pl: Dowolny

en: E-mail addresses to notify when updates are available
pl: Adresy e-mail, pod które mają być przesyłane powiadomienia o ukazaniu się nowych wersji.

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
pl: Za każdym razem, gdy pobierane są informacje na temat nowych wersji i okazuje się, że zostały one wydane, pod wskazane adresy e-mail może być przesyłane stosowne powiadomienie. Każdy z adresów wpisuje się w osobnej linii. Jeśli pole nie zostanie wypełnione, nie będą wysyłane żadne powiadomienia.

en: Check for updates
pl: Pobieranie informacji o nowych wersjach

en: All newer versions
pl: Wszystkie nowe wersje

en: Only security updates
pl: Tylko aktualizacje związane z bezpieczeństwem

en: %email is not a valid e-mail address.
pl: %email nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
pl: %emails nie są prawidłowymi adresami e-mail.

en: No update data available
pl: Brak informacji o nowych wersjach

en: Not secure!
pl: Stanowi zagrożenie!

en: Revoked!
pl: Projekt anulowany!

en: Unsupported release
pl: Wydanie nieobsługiwane

en: Can not determine status
pl: Nie można sprawdzić

en: (version @version available)
pl: (dostępna jest wersja @version)

en: See the available updates page for more information:
pl: Więcej informacji znajduje się na poniższej stronie.

en: New release(s) available for !site_name
pl: Dostępne są nowe wersje komponentów witryny !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie aktualnie wykorzystywanej wersji Drupala zostało anulowane. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek zostało anulowane. Ich zaktualizowanie bądź całkowite wyłączenie jest szczególnie zalecane!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie wykorzystywana wersja Drupala nie jest już obsługiwana. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
pl: Co najmniej jeden z zainstalowanych modułów lub skórek nie jest już obsługiwany. Jego zaktualizowanie bądź całkowite wyłączenie jest szczególnie zalecane! Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
pl: Podczas pobierania informacji na temat nowych wydań zainstalowanej wersji Drupala wystąpił błąd.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
pl: Podczas pobierania informacji na temat nowych wersji zainstalowanych modułów i skórek wystąpił błąd.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
pl: Więcej informacji na <a href="@available_updates">stronie dotyczącej nowych wersji</a>.

en: Project not secure
pl: Projekt stanowi zagrożenie

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Zespół Drupala ds. bezpieczeństwa uznał, że projekt stanowi zagrożenie i w związku z tym nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project revoked
pl: Projekt anulowany

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt został anulowany i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project not supported
pl: Projekt nie jest obsługiwany

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt nie jest już obsługiwany i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, które powstały w ramach projektu!

en: No available releases found
pl: Nie znaleziono wydań

en: Release revoked
pl: Wydanie anulowane

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu zostało anulowane i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Release not supported
pl: Brak pomocy technicznej

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu nie jest już obsługiwane i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Invalid info
pl: Nieprawidłowe informacje

en: Security update required!
pl: Ze względów bezpieczeństwa wymagana aktualizacja!

en: Not supported!
pl: Pomoc techniczna nie jest udzielana!

en: Recommended version:
pl: Zalecana wersja:

en: Security update:
pl: Wersja poprawiająca bezpieczeństwo:

en: Latest version:
pl: Najnowsza wersja:

en: Development version:
pl: Wersja testowa:

en: Also available:
pl: Inne dostępne wersje:

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: The <em>Scale image</em> operation resizes images so that they fit with in the given dimensions. If only one dimension is specified the other dimension will be computed based on the image's aspect ratio. The <em>Scale and crop image</em> operation resizes images to be exactly the given dimensions. If only one dimension is specified the image will not be cropped, making this is equivalent to <em>Scale image</em>.
pl: Operacja <em>skalowania obrazka</em> zmienia rozmiar tak, by zmieścił się w zadanych wymiarach. Jeżeli tylko jeden z wymiarów podano, drugi z nich będzie obliczony na podstawie proporcji obrazu. Operacja <em>skalowania i kadrowania obrazu</em> zmienia rozmiar obrazu by dokładnie pasował do podanych rozmiarów. Jeżeli tylko jeden z rozmiarów określono, obrazek nie zostanie skadrowany, co jest jednoznaczne ze <em>skalowaniem obrazka</em>.

en: Note: 'Original' dimensions will only be used to resize images when they are first uploaded. Existing originals will not be modified.
pl: Uwaga: "Oryginalne" rozmiary będą stosowane tylko do zmiany rozmiary w trakcie ich pierwszego załadowania. Istniejące oryginały nie będą modyfikowane.

en: Scale image
pl: Skaluj obrazek

en: Scale and crop image
pl: Skaluj i kadruj obrazek

en: Check this to rebuild the derivative images for this node.
pl: Wybierz tą opcję, aby przebudować pochodne obrazki dla tego węzła.

en: Finish
pl: Zakończ

en: You can
pl: Możesz

en: The selected file %name could not be uploaded.
pl: Próba wysłania pliku %name nie powiodła się.

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę spróbować ponownie, a jeśli błąd pojawia się stale, skontaktować się z administratorem witryny.

en: In moderation
pl: W moderacji

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
pl: Ustawienia i hierarchia forów.

en: Edit forum
pl: Edycja forum

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
pl: Oto słownik przeznaczony do przechowywania struktury forum. Niektóre ze zwykłych funkcji słownika nie są tu dostępne.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
pl: %forum służy jedynie do grupowania forów. Proszę wybrać jedno z forów niżej.

en: Leave shadow copy
pl: Pozostaw alter ego

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
pl: Odnośnik do przeniesionego tematu może zostać pozostawiony w forum, w którym znajdował się poprzednio.

en: Container name
pl: Nazwa działu

en: forum container
pl: dział forum

en: Created new @type %term.
pl: Utworzono @type %term.

en: The @type %term has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: @time ago<br />by !author
pl: @time temu<br />przez !author

en: create forum topics
pl: rozpoczynanie tematów na forum

en: edit own forum topics
pl: edycja własnych tematów

en: administer forums
pl: administracja forum

en: Default format
pl: Format domyślny

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: Containing any of the words
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Containing the phrase
pl: Zawiera wyrażenie

en: Containing none of the words
pl: Nie zawiera żadnego ze słów

en: Only in the category(s)
pl: Tylko z kategorii

en: Only of the type(s)
pl: Tylko wpisy typu

en: Content ranking
pl: Priorytety wyszukiwania treści

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
pl: Poniższe liczby określają priorytet własności podczas ustalania kolejności wyświetlania wyników wyszukiwania. Wyższa liczba oznacza większy priorytet, a zero, że własność jest ignorowana. Zmiana poniższych wartości nie pociagą za sobą konieczności przebudowania indeksu wyszukiwania, a jej efekty są natychmiastowe.

en: Keyword relevance
pl: Trafność wyszukiwania

en: Recently posted
pl: Niedawno dodane

en: Number of comments
pl: Liczba komentarzy

en: Number of views
pl: Liczba odsłon

en: Factor
pl: Czynnik

en: Expand layout to include descriptions.
pl: Zajmujący więcej miejsca tryb, w którym wyświetlane są opisy.

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
pl: Zajmujący mniej miejsca tryb, w którym opisy nie są wyświetlane.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ docelowy katalog %directory nie jest odpowiednio skonfigurowany.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ nie istnieje plik o takiej nazwie. Proszę sprawdzić, czy podana nazwa pliku jest poprawna.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje w podanym miejscu.

en: The selected file %file could not be copied.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file.

en: The removal of the original file %file has failed.
pl: Nie udało się usunąć pierwotnego pliku %file.

en: Color set
pl: Zestaw kolorów

en: Content ID
pl: ID zawartości

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Font family
pl: Czcionka

en: About
pl: O stronie

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Sprawdź, czy słowa zostały wpisane poprawnie.</li>
    <li>Jeśli użyto cudzysłowów, usunięcie ich rozszerzy zakres wyszukiwania: <em>"niebieski smerf"</em> oznacza fragment tekstu w postaci "niebieski smerf" i zwróci mniej wyników niż <em>niebieski smerf</em>.</li>
    <li>Spróbuj wyszukać jedno <strong>lub</strong> drugie ze słów, wstawiając pomiędzy nie operator <em>OR</em>: <em>niebieski smerf</em> zwróci mniej wyników niż <em>niebieski OR smerf</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Database host
pl: Host bazy danych

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Check e-mail
pl: Sprawdź adres e-mail

en: Reports
pl: Raporty

en: Default picture
pl: Domyślny portret

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
pl: Adres URL pliku graficznego, który wyświetlany będzie, jeśli użytkownik nie wybierze własnego portretu. Nie wypełniaj pola, jeśli nie chcesz, by wyświetlany był taki obrazek.

en: Delete node
pl: Usuń węzeł

en: Domains
pl: Domeny

en: Select the default site time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa witryny.

en: Site status
pl: Status witryny

en: drop
pl: porzuć

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
pl: Jeśli potrzebnych jest więcej opcji, należy skorzystać z przycisku.

en: Toggle display
pl: Wyświetlaj

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Install profile
pl: Instalacja wedle profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
pl: Status zindeksowania witryny: %percentage.

en: Download method
pl: Sposób udostępniania plików

en: Web server
pl: Serwer

en: Error reporting
pl: Powiadamianie o błędach

en: string
pl: ciąg tekstowy

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
pl[0]: Pozostał jeden element do zindeksowania.
pl[1]: Pozostały @count elementy do zindeksowania.
pl[2]: Pozostało @count elementów do zindeksowania.

en: The content access permissions have been rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości przebiegło pomyślnie.

en: Add mailbox
pl: Dodaj skrzynkę pocztową

en: Mailbox username
pl: Nazwa użytkownika skrzynki pocztowej

en: This username is used while logging into this mailbox during mail retrieval.
pl: Ta nazwa użytkownika jest używana podczas logowania się do tej skrzynki w trakcie odbierania poczty.

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: and
pl: i

en: where
pl: których

en: URL filter
pl: Filtr adresów URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
pl: Proszę wybrać jeden lub więcej komentarzy, na których dokonana będzie aktualizacja.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
pl: Przepełnienie stosu. Zbyt wiele wywołań funkcji actions_do(). Kończenie pracy w celu uniknięcia nieskończonej rekursji.

en: Action %action saved.
pl: Zachowano działanie zautomatyzowane %action.

en: Action %action created.
pl: Utworzono działanie zautomatyzowane %action.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
pl: Wyzwalacze to zdarzenia występujące w systemie, takie jak dodanie nowego wpisu bądź zalogowanie się użytkownika. Moduł służy do wiązania tych zdarzeń ze zautomatyzowanymi działaniami, takimi jak wstrzymywanie publikacji lub wysyłanie wiadomości e-mail do administratora witryny. Na <a href="@url">stronie działań zautomatyzowanych</a> znajduje się lista działań, a także formularz pozwalający dodać i skonfigurować nowe działania.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
pl: Działania zautomatyzowane to poszczególne zadania, które może wykonać system, na przykład wstrzymanie publikacji danej treści lub zabronienie dostępu użytkownikowi. Moduły, takie jak moduł wyzwalaczy, mogą uruchamiać działania w określonych okolicznościach, na przykład, gdy dodawany jest nowy wpis lub gdy użytkownik loguje się do systemu. Moduły mogą także oferować własne działania.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
pl: Są dwa rodzaje działań: zwykłe i zaawansowane. Zwykłe działania zautomatyzowane nie wymagają żadnej dodatkowej konfiguracji i na poniższej liście wyświetlane są automatycznie. Działania zaawansowane mogą więcej. Umożliwiają wysłanie wiadomości e-mail pod wskazany adres lub sprawdzenie, czy dany tekst zawiera określone słowa. Działania takie muszą zostać skonfigurowane przed uruchomieniem. Do rozpoczęcia konfiguracji służy lista <em>Nowe działanie</em> i przycisk <em>Utwórz</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
pl: By określić, jakie zdarzenia występujące w systemie mają wyzwalać dane działanie, należy przejść na <a href="@url">stronę modułu wyzwalaczy</a>.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
pl: Działanie zaawansowanego rodzaju oferuje dodatkowe opcje, które można skonfigurować poniżej. Zaleca się zmianę standardowego <em>opisu</em>. Będzie on wyświetlany przez moduły (takie jak moduł wyzwalaczy) podczas wiązania działań ze zdarzeniami w systemie, dlatego też warto, by był komunikatywny. Dla przykładu, zamiast "Wysyła e-mail" lepiej napisać "Wysyła e-mail do moderatorów".

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi komentarzy. Można na przykład umieszczać na stronie głównej wszystkie wpisy, do których dodany został komentarz.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi zawartości witryny. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy tworzony lub aktualizowany jest wpis.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi taksonomii. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy jeden z terminów słownika jest usuwany.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi użytkowników. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy tworzone jest nowe konto użytkownika.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
pl: Moduł wyzwalaczy umożliwia wyzwalanie działań zautomatyzowanych, gdy w systemie wystąpią określone zdarzenia, takie jak dodanie nowego wpisu czy zalogowanie się użytkownika.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
pl: Wyzwalacze oraz działania zautomatyzowane mogą wykonywać wiele przydatnych czynności, takich jak wysyłanie administratorowi wiadomości e-mail, gdy konto użytkownika jest usuwane, albo automatyczne wstrzymywanie publikacji odpowiedzi, które zawierają określone słowa. Jest pięć standardowych rodzajów zdarzeń - zdarzenia dotyczące odpowiedzi, zawartości, zadań cron, taksonomii oraz użytkowników. Moduły dodatkowe mogą definiować inne rodzaje zdarzeń.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="@trigger">stronie dotyczącej modułu wyzwalaczy</a>.

en: Manage actions
pl: Zarządzanie działaniami zautomatyzowanymi

en: Configure an advanced action
pl: Konfiguracja działania zautomatyzowanego

en: Delete an action.
pl: Usuwa działanie zautomatyzowane.

en: Remove orphans
pl: Usuń osierocone

en: Triggers
pl: Wyzwalacze

en: Tell Drupal when to execute actions.
pl: Uruchamiają działania zautomatyzowane.

en: Unassign an action from a trigger.
pl: Usuwa powiązanie wyzwalacza z działaniem.

en: Choose an advanced action
pl: Wybierz działanie

en: Action type
pl: Rodzaj działania

en: Make a new advanced action available
pl: Nowe działanie

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
pl: Unikatowy opis działania zautomatyzowanego. Będzie on wyświetlany przez moduły korzystające z działań zautomatyzowanych, takie jak moduł wyzwalaczy.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
pl: Czy na pewno usunąć działanie zautomatyzowane %action?

en: Action %action was deleted
pl: Działanie zautomatyzowane %action zostało usunięte

en: Deleted orphaned action (%action).
pl: Usunięto osierocone działanie zautomatyzowane (%action)

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
pl: Czy na pewno usunąć powiązanie z działaniem zautomatyzowanym o nazwie %title?

en: You can assign it again later if you wish.
pl: Powiązanie to można później przywrócić.

en: Trigger:
pl: Wyzwalacz:

en: unassign
pl: usuń powiązanie

en: Choose an action
pl: Proszę wskazać działanie

en: No available actions for this trigger.
pl: Brak działań dla tego wyzwalacza.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
pl: Wybrane działanie jest już powiązane z wyzwalaczem.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
pl: Dodano działanie, które zmienia cechy wpisu. Automatycznie dodano również działanie, które zachowuje zmiany poczynione we wpisie.

en: When cron runs
pl: Wykonywanie zadań cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
pl: Adres URL, pod który przekierowuje się użytkownika. Może to być adres wewnętrzny, taki jak "node/1234", lub zewnętrzny, np. "http://drupal.org".

en: When either saving a new post or updating an existing post
pl: Zachowanie nowego lub aktualizacja istniejącego wpisu

en: After saving a new post
pl: Zachowanie nowego wpisu

en: After saving an updated post
pl: Zachowanie zaktualizowanego wpisu

en: After deleting a post
pl: Usunięcie wpisu

en: When content is viewed by an authenticated user
pl: Przeglądanie zawartości przez użytkownika uwierzytelnionego

en: Publish post
pl: Opublikuj

en: Unpublish post
pl: Wstrzymaj publikację

en: Make post sticky
pl: Przyklej

en: Make post unsticky
pl: Odklej

en: Promote post to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Remove post from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Change the author of a post
pl: Przypisanie wpisu innemu autorowi

en: Save post
pl: Zachowaj wpis

en: Unpublish post containing keyword(s)
pl: Wstrzymanie publikacji wpisu zawierającego słowa kluczowe

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Unpublish comment containing keyword(s)
pl: Wstrzymanie publikacji komentarzy zawierających słowa kluczowe

en: Block current user
pl: Zabroń dostępu użytkownikowi

en: Ban IP address of current user
pl: Uniemożliwia dostęp użytkownikowi o danym adresie IP

en: Set @type %title to published.
pl: Opublikowano wpis %title (@type).

en: Set @type %title to unpublished.
pl: Wstrzymano publikację wpisu %title (@type).

en: Set @type %title to sticky.
pl: Przyklejono wpis %title (@type).

en: Set @type %title to unsticky.
pl: Odklejono wpis %title (@type).

en: Promoted @type %title to front page.
pl: Wpis %title (@type) umieszczono na stronie głównej.

en: Removed @type %title from front page.
pl: Wpis %title (@type) usunięto ze strony głównej.

en: Saved @type %title
pl: Zachowano wpis %title (@type)

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
pl: Wpis %title (@type) przypisano do konta użytkownika %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
pl: Publikacja wpisu zostanie wstrzymana, jeśli zawiera on któreś z powyższych słów kluczowych. Należy je oddzielać przecinkami. Wielkość liter ma znaczenie.

en: After saving a new comment
pl: Po zapisaniu nowego komentarza

en: After saving an updated comment
pl: Po zapisaniu aktualizacji komentarza

en: After deleting a comment
pl: Po usunięciu komentarza

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
pl: Kiedy komentarz jest oglądany przez zalogowanego użytkownika

en: Unpublished comment %subject.
pl: Publikacja komentarza %subject została wstrzymana.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
pl: Publikacja komentarza zostanie wstrzymana, jeśli zawiera on jedno z powyższych słów kluczowych. Wyrażenia te należy oddzielić przecinkami. Przykład: zabawny, taniec współczesny, "Spółka S.A.". Wielkość liter ma znaczenie.

en: After a user account has been created
pl: Utworzenie konta użytkownika

en: After a user's profile has been updated
pl: Zaktualizowanie profilu użytkownika

en: After a user has been deleted
pl: Usunięcie konta użytkownika

en: After a user has logged in
pl: Zalogowanie się użytkownika

en: After a user has logged out
pl: Wylogowanie się użytkownika

en: When a user's profile is being viewed
pl: Przeglądanie profilu użytkownika

en: Blocked user %name.
pl: Zablokowano dostęp użytkownikowi %name.

en: Banned IP address %ip
pl: Zabroniono dostępu z adresu IP %ip

en: After saving a new term to the database
pl: Zachowanie nowego terminu w bazie danych

en: After saving an updated term to the database
pl: Zachowanie zaktualizowanego terminu w bazie danych

en: After deleting a term
pl: Usunięcie terminu

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
pl: Umożliwia wyzwalanie działań zautomatyzowanych, kiedy w systemie wystąpią określone zdarzenia, takie jak dodanie wpisu.

en: 1 read | @count reads
pl[0]: 1 odsłona
pl[1]: @count odsłony
pl[2]: @count odsłon

en: access statistics
pl: dostęp do statystyk

en: view post access counter
pl: wyświetlanie liczby odsłon wpisu

en: Optional URL
pl: Opcjonalny adres

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
pl: Jeżeli tytuł odnośnika jest opcjonalny lub wymagany pole będzie wyświetlane użytkownikowi końcowemu. Jeżeli tytuł jest statyczny odnośnik zawsze będzie używał tego samego tytułu. Jeżeli zainstalowany jest <a href="http://drupal.org/project/token">moduł token</a> tytuł statyczny może wykorzystywać dowolne pola węzła jako swoje wartości. Tytuły statyczne i zbudowane ze wzorców mogą zawierać większość śródliniowych znaczników HTML takich jak <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, itp.

en: Allow user-entered tokens
pl: Zezwól na wzorce wprowadzone przez użytkownika

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
pl: Zaznaczenie umożliwi użytkownikom wprowadzać wzorce w polach URL i tytułu w formularzu edycji węzła. Nie wpłynie to na ustawienia pola na tej stronie.

en: Rel Attribute
pl: Atrybut rel

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
pl: W trakcie wyświetlania ten odnośnik będzie miał taki atrybut rel. Najczęstszym przypadkiem użycia jest <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>, który powoduje, że niektóre wyszukiwarki nie będą wchodziły w ten link przy indeksowaniu stron.

en: At least one title or URL must be entered.
pl: Przynajmniej jeden adres musi zostać wprowadzony

en: You cannot enter a title without a link url.
pl: Nie można podać tytułu bez adresu

en: Title, as link (default)
pl: Tytuł, jako odnośnik (domyślne)

en: URL, as link
pl: URL, jako odnosnik

en: Short, as link with title "Link"
pl: Krótko, jako odnośnik z tytułem "Link"

en: Label, as link with label as title
pl: Etykieta, jako odnośnik poprzedzony etykietą z tytułem

en: Separate title and URL
pl: Osobno tytuł i adres

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Enables the categorization of content.
pl: Włącza kategoryzację zawartości.

en: SMTP server
pl: SMTP serwer

en: Path prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: !interval ago
pl: !interval temu

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: Save rule
pl: Zachowaj regułę

en: Delete contact
pl: Usuń kategorię

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
pl: Na przykład: "webmaster@twojastrona.com" lub "dzialsprzedazy@twojastrona.com".  Adresy odbiorców rozdziela się za pomocą przecinka.

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
pl: Odpowiedź wysyłana automatycznie. Wypełnienie pola jest opcjonalne. Jeśli nie zostanie wypełnione, użytkownik nie będzie otrzymywał żadnej automatycznie wysyłanej odpowiedzi.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
pl: %recipient nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: You can leave a message using the contact form below.
pl: Możesz zostawić nam wiadomość, korzystając z poniższego formularza.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które użytkownik może przesłać w ciągu godziny.

en: Matches
pl: Pasuje

en: Contact form: category %category added.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została dodana.

en: Contact form: category %category updated.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została zaktualizowana.

en: Allowed vocabularies
pl: Dozwolone słowniki

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Send XMPP using XMPP Framework.
pl: Wyślij XMPP używając framework XMPP

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Up to date translation
pl: Tłumaczenie aktualne

en: Outdated translation
pl: Tłumaczenie nieaktualne

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Rodzic komentarza

en: The parent comment.
pl: Komentarz nadrzędny.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Reply-to link
pl: Odnośnik odpowiedzi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Link this field to its user or an author's homepage
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika lub strony domowej autora

en: User's {users}.uid.
pl: Identyfikator użytkownika: {users}.uid.

en: field
pl: pole

en: Create subscription
pl: Stwórz subskrybcję

en: nodes
pl: węzły

en: The node the uploaded file is attached to
pl: Węzeł do którego załączono plik

en: Menu items
pl: Menu

en: Depends on: !dependencies
pl: Jest zależny od: !dependencies

en: Required by: !required
pl: Wymagany przez: !required

en: Some required modules must be enabled
pl: Konieczne jest włączenie pewnych dodatkowych modułów

en: Would you like to continue with enabling the above?
pl: Czy powyższe moduły mają zostać włączone?

en: administer site configuration
pl: administracja konfiguracją strony

en: clone
pl: duplikuj

en: Public key
pl: Klucz publiczny

en: View settings
pl: Ustawienia widoku

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Delete view
pl: Usuń widok

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
pl: Wolna od tabel, dająca się kolorować, wielokolumnowa skórka o stałej szerokości.

en: Set this context when viewing a node page or using the add/edit form of one of these content types.
pl: Ustaw ten kontekst podczas przeglądania strony węzła lub używania formularza dodawania/edycji jednego z tych typów zawartości.

en: Context UI
pl: Interfejs Context

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: File to import not found.
pl: Nie znaleziono pliku.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
pl: Importowanie tłumaczenie nie powiodło się. Plik %filename nie może zostać odczytany.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgid_plural".

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
pl: W linii %line pliku tłumaczenia %filename znajduje się błąd składni.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgid" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgstr[]" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis w linii %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku tłumaczenia %filename w linii %line.

en: Save translations
pl: Zachowaj tłumaczenia

en: Export template
pl: Eksportowanie szablonu

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Target
pl: Cel

en: Web
pl: Sieć

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: The custom menu %title has been deleted.
pl: Menu %title zostało usunięte.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
pl: Usunięto menu %title i wszystkie jego elementy.

en: Expiration settings
pl: Ustawienia wygasania

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Phrase
pl: Fraza

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: The taxonomy term ID
pl: Identyfikator terminu kategorii

en: Force single
pl: Wymuś pojedyncze

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
pl: Zarządzaj polami

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone wartości jakie może przyjąć pole. Wprowadź jadną wartość w każdej linii, posługując się formatem klucz|etykieta. Klucz to wartość jaka zostanie zapisana do bazy danych i musi odpowiadać typowi przechowywanych danych (%type). Etykieta jest opcjonalna, w razie jej braku użytkownikowi zostanie pokazany klucz. <br />Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: anonymous user
pl: użytkownik anonimowy

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-disabled">wyłączony</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-enabled">włączony</span>)

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: The name %name has been denied access.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona i została odrzucona.

en: Effect
pl: Efekt

en: more tags
pl: więcej tagów

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Calendar settings
pl: Ustawienia kalendarza

en: No roles
pl: Brak ról

en: directory ping
pl: zapytanie ping do katalogu stron

en: Search this site
pl: Wyszukiwanie w witrynie

en: Speed
pl: Prędkość

en: The language the content is in.
pl: Język zawartości.

en: Original text
pl: Tekst w oryginale

en: Response code
pl: Kod odpowiedzi

en: Delete content type
pl: Usuń rodzaj zawartości

en: approved
pl: zatwierdzone

en: Change book (update list of parents)
pl: Dokonaj zmian w książce

en: add content to books
pl: dodaj zawartość do książek

en: administer book outlines
pl: administracja spisami treści książek

en: create a new book
pl: stwórz nową książkę

en: edit permissions
pl: edytuj uprawnienia

en: edit order and titles
pl: zmiana tytułów i kolejności

en: Manage your site's book outlines.
pl: Zarządzanie strukturą książek.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
pl: Ze względów bezpieczeństwa nazwę wysłanego pliku zmieniono na %filename.

en: Entity type
pl: Typ encji

en:  is not a valid hex color
pl:  nie jest prawidłowym zapisem heksadecymalnym koloru

en: notice
pl: wiadomość

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: File download
pl: Pobieranie pliku

en: Acronym
pl: Akronim

en: No vocabularies available.
pl: Brak słowników.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
pl: Nie udało się przesłać pliku graficznego. Katalog %directory nie istnieje lub nie umożliwia zapisu.

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Default picture preset
pl: Domyślny styl obrazka

en: Your picture must be at least @min_user_picture_width pixels wide and @min_user_picture_height pixels tall (your image was @width x @height pixels).
pl: Twóje zdjęcie musi mieć wymiary co najmniej @min_user_picture_width x @min_user_picture_height (zdjęcie które przesłałeś ma wymiary @width x @height).

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: Validator
pl: Walidator

en: The field has been updated.
pl: Pole zostało zaktualizowane.

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Maximum resolution for Images
pl: Maksymalna rozdzielczość dla obrazów

en: Amount of tags on the pages
pl: Liczba tagów na stronie

en: The amount of tags that will show up in a cloud on the pages. Amount of tags in blocks must be configured in the block settings of the various cloud blocks.
pl: Liczba tagów, które mają się pokazywać w "chmurze" na stronie. Liczba tagów w blokach musi być skonfigurowana w ustawieniach każdego bloku z osobna.

en: Tags in @voc
pl: Tagi w @voc

en: Tags for @title
pl: Tagi dla @title

en: Tags for the current post
pl: Tagi dla bieżącego wpisu

en: pixels
pl: piksele

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Use default
pl: Użyj domyślnego

en: Subscribe user to group
pl: Zapisz użytkownika do grupy

en: Unsubscribe user from group
pl: Wypisz użytkownika z grupy

en: User is group member
pl: Użytkownik jest członkiem grupy

en: Broadcast
pl: Wiadomość do grupy

en: Send message to %group
pl: Wyślij wiadomość do grupy: %group

en: Enter a subject for your message.
pl: Podaj temat wiadomości.

en: Messaging & Notifications
pl: Wiadomości i powiadomienia

en: 1 message queued for delivery. | @count messages queued for delivery.
pl[0]: 1 wiadomość zaplanowana do wysłania
pl[1]: @count wiadomości zaplanowane do wysłania.
pl[2]: @count wiadomości zaplanowanych do wysłania.

en: [site-name] subscription update for [user]
pl: Powiadomienia z witryny [site-name] dla użytkownika [user]

en: Greetings, [user].
    
    These are your messages
pl: Drogi użytkowniku!
    
    Poniżej znajdują się powiadomienia o zmianach w witrynie.

en: A [type] has been updated: [title]
    
    [event_list]
pl: Wpis został zaktualizowany: [title]
    
    [event_list]

en: This is an automatic message from [site-name]
pl: Wiadomość została wysłana automatycznie z [site-name].

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
pl: By zmienić ustawienia powiadomień, należy przejść na stronę [subscriptions-manage]

en: Choose a category
pl: Wybierz kategorię

en: Returns information about an author in the system.
pl: Zwraca informacje na temat autora.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
pl: Tworzy nowy wpis i, ewentualnie, publikuje go.

en: Updates the information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Returns information about a specific post.
pl: Zwraca informacje o konkretnym wpisie.

en: Deletes a post.
pl: Usuwa wpis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca listę najnowszych wpisów.

en: Updates information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Uploads a file to your webserver.
pl: Wysyła plik na serwer.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii, do których przypisany jest wpis.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca uproszczoną (pobierającą małą ilość danych) listę najnowszych wpisów.

en: Sets the categories for a post.
pl: Przypisuje wpis do kategorii.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
pl: Informacje na temat funkcji protokołu XML-RPC, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
pl: Informacje na temat wtyczek ułatwiających formatowanie tekstu, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: Error storing post.
pl: Błąd podczas zachowywania wpisu.

en: You do not have permission to update this post.
pl: Brak uprawnień potrzebnych do aktualizacji tego wpisu.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ jego wielkość przekracza ustalony limit @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
pl: Załączenie pliku do wpisu jest niemożliwe, ponieważ osiągnięty został limit wykorzystania powierzchni dyskowej ustalony na @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ akceptowane są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: @extensions

en: No file sent.
pl: Nie wysłano pliku.

en: Error storing file.
pl: Błąd podczas zapisywania pliku.

en: Invalid post.
pl: Niewłaściwy wpis.

en: The default maximum file size a user can upload.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik.

en: administer content with blog api
pl: zarządzanie zawartością przy wykorzystaniu API blogów

en: number
pl: liczba

en: List, edit, or add user roles.
pl: Wyświetlanie, dodawanie lub edycja rang użytkowników.

en: edit role
pl: edytuj rolę

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
pl: Maksymalne dozwolone wymiary pliku graficznego (np. 640x480). Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie ograniczenia. Jeśli zainstalowano <a href="!image-toolkit-link">narzędzie do przetwarzania grafik</a>, pliki o większych wymiarach będą zmniejszane.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
pl: Domyślna maksymalna dozwolona wielkość pliku, który może wysłać użytkownik. Jeśli jest to plik graficzny, sprawdzenie jego wielkości nastąpi po dopasowaniu do dozwolonych wymiarów.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
pl: Maksymalna dozwolona wielkość pliku, który może wysłać użytkownik. Jeśli jest to plik graficzny, sprawdzenie jego wielkości nastąpi po dopasowaniu do dozwolonych wymiarów.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików, które wysłać może użytkownik witryny.

en: The weight, used for sorting.
pl: Waga, używana podczas sortowania.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
pl: Pliki graficzne, których wymiary przekraczają %resolution, zostaną zmniejszone.

en: Custom format
pl: Własny format

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: In the form of WW (01 - 53).
pl: W formacie TT (01 - 53).

en: User %uname %op %pointsvalue !points Total now is %total !points.
pl: Użytkownik %uname %op %pointsvalue !points Aktualna liczba punktow: %total

en: User Name for the user you want the !points to affect
pl: Nazwa użytkownika dla którego chcesz dodać/odjąć punkty

en: Number of !points to add/subtract from the user. For example, 25 (to add !points) or -25 (to subtract !points).
pl: Liczba punktów jaką chcesz dodać/odjąć użytkownikowi np -25 lub 25

en: Category to apply these !points to
pl: Kategoria której dotyczy przyznanie punktów

en: My !points
pl: Moje !points

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Button alignment
pl: Położenie przycisków

en: Block cache
pl: Pamięć podręczna bloków

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
pl: Marynistyczna, wielokolumnowa skórka zbudowana z użyciem tabel.

en: Optionally report this to Mollom
pl: Opcjonalnie zgłoś to do Mollom

en: Don't send feedback to Mollom
pl: Nie wysyłaj informacji zwrotnej do Mollom

en: Report as spam or unsolicited advertising
pl: Zgłoś jako spam lub niechcianą reklamę

en: Report as obscene, violent or profane content
pl: Zgłoś jako obsceniczne, brutalne lub zawierające przekleństwa

en: Report as low-quality content or writing
pl: Zgłoś jako teść o słabej jakości

en: Report as unwanted, taunting or off-topic content
pl: Zgłoś jako treść niechcianą, prześmiewczą lub nie związaną z tematem

en: The comment has been deleted.
pl: Odpowiedź została skasowana.

en: Report as inappropriate: @link
pl: Zgłoś jako nieodpowiednie: @link

en: Report as inappropriate
pl: Zgłoś jako nieodpowiednie

en: Private key
pl: Klucz prywatny

en: Word verification
pl: Weryfikacja słowa

en: All recent posts
pl: Wszystkie ostatnio dodane

en: My recent posts
pl: Ostatnio dodane przeze mnie

en: Track posts
pl: Historia wpisów

en: Enables tracking of recent posts for users.
pl: Wyświetla historię wpisów dodawanych przez użytkowników.

en: Example:
pl: Przykład:

en: Direction
pl: Kierunek

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pl: %name: wartość nie może być dłuższa niż %max znaków.

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Drupal core
pl: Rdzeń Drupala

en: Book navigation block display
pl: Ustawienia wyświetlania bloku książki

en: The settings have been saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: Minimum number of words
pl: Minimalna liczba słów

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Display type
pl: Typ wyświetlacza

en: Confirm password
pl: Potwierdzenie hasła

en: Default display order
pl: Domyślna kolejność

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
pl: Domyślna kolejność odpowiedzi dla nowych i anonimowych użytkowników. Użytkownicy mogą to zmienić, używając panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Ustawienia uwierzytelnionych użytkowników są zapamiętywane.

en: No strings found for your search.
pl: Nie znaleziono napisów odpowiadających zapytaniu.

en: Custom pages
pl: Własne strony

en: Administration theme
pl: Skórka administracyjna

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: Check username
pl: Sprawdź nazwę użytkownika

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Dziękujemy za zgłoszenie chęci założenia konta. Konto oczekuje w tej chwili na zatwierdzenie przez administratora witryny.<br />Tymczasem hasło i dalsze instrukcje zostały przesłane na podany adres e-mail.

en: Enable personal contact form by default
pl: Domyślnie aktywuj osobisty formularz kontaktowy

en: Default status of the personal contact form for new users.
pl: Pozwala zdecydować, czy osobiste formularze kontaktowe użytkowników będą domyślnie aktywne.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
pl: Informacje wyświetlane na <a href="@form">stronie kontaktowej</a> - cokolwiek, począwszy od wskazówek dotyczących wysyłania wiadomości, a skończywszy na adresie czy numerze telefonu.

en: Afar
pl: Danakilski

en: Somali
pl: Somalijski

en: Run cron
pl: Uruchom cron

en: of
pl: z

en: Default sort order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: translate
pl: przetłumacz

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pl: Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa. Nie udało się zapisać pliku .htaccess. W katalogu %directory należy umieścić plik .htaccess o następującej treści: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
pl: Próba zapisania pliku %file nie powiodła się, ponieważ jest on za duży. Maksymalna dozwolona wielkość to %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file, ponieważ nie ukończono jego wysyłania.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file. Wystąpił nieznany błąd.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki w formacie JPEG, PNG i GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnych dozwolonych wymiarów %dimensions pikseli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za duże. Maksymalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za małe. Minimalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
pl: Błąd w trakcie wysyłania. Próba przeniesienia pliku %file do katalogu docelowego %destination nie powiodła się.

en: Add to book outline
pl: Umieść w książce

en: notifications
pl: powiadomienia

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: outdated
pl: nieaktualne

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pl: <strong>@language_name</strong> (język oryginału)

en: add translation
pl: dodaj tłumaczenie

en: Translations of %title
pl: Tłumaczenia wpisu %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
pl: Maksymalna dozwolona wielkość pliku to %filesize. Wysyłane mogą być tylko pliki o następujących rozszerzeniach: %extensions.

en: Path: !path
pl: Ścieżka: !path

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
pl: Nazwa zawiera więcej niż 255 znaków. Proszę ją skrócić i spróbować ponownie.

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
pl: Moduł taksonomii umożliwia kategoryzowanie zawartości z wykorzystaniem różnorodnych systemów klasyfikacji. Słownik etykiet pozwala użytkownikom nadawać wpisom przez nich tworzonym dowolne etykiety. Metoda ta jest często stosowana w aplikacjach służących do obsługi blogów. Słownik terminów pozostawia administratorom stworzenie listy dostępnych terminów. Struktura tychże terminów może być prosta, ale możliwe jest również budowanie złożonych, hierarchicznych struktur, w których terminy są na rozmaity sposób ze sobą powiązane. Te dwie metody korzystania ze słowników mogą być wykorzystywane w różnych rodzajach zawartości albo połączone ze sobą, oferując efektywny i elastyczny sposób klasyfikowania zawartości.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
pl: Przykładowo, tworząc witrynę z przepisami na potrawy, może istnieć potrzeba klasyfikowania wpisów zarówno wedle rodzaju potrawy, jak i czasu przygotowania. Osobne słowniki dają możliwość stosowania każdego z kryteriów niezależnie, bez konieczności nadawania etykiet dla wszystkich możliwych kombinacji.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
pl: Rodzaj potrawy: <em>przystawka, główne danie, sałatka, deser</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
pl: Czas przygotowania: <em>0-30 minut, 30-60 minut, 1-2 godzin, ponad 2 godziny</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
pl: Z każdym z dostępnych terminów (w innych systemach często używane są określenia "kategoria" lub "tag") powiązana jest strona wyświetlająca listę przypisanych do niego wpisów oraz kanał RSS z tymi wpisami. Modyfikując adresy takich stron, wyświetlić można listę wpisów przypisanych do kilku terminów na raz lub do jednego z tych terminów. Przeglądanie listy wszystkich głównych dań, dań przygotowywanych w 30 minut, lub przystawek i głównych dań, które przygotowuje się w 30 minut, jest więc dziecinnie proste. Istnieje wiele modułów dodatkowych, które modyfikują działanie systemu obsługi taksonomii i sposób wyświetlania terminów.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
pl: Interfejs zarządzania słownikami pozwala zmieniać układ terminów - informacje o terminach nadrzędnych i inne powiązania. Przykładowo, słownik mógłby zawierać listę krajów, których terminami nadrzędnymi byłyby regiony geopolityczne. Moduł umożliwia także wybrnięcie z pewnych niezręcznych sytuacji, pozwalając na przykład umieścić Turcję zarówno na Środkowym Wschodzie, jak i w Europie.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
pl: Moduł obsługuje synonimiczność terminów i powiązania między nimi, choć sam nie wykorzystuje tych danych. Mogą to czynić moduły dodatkowe.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@taxonomy">stronie dotyczącej modułu taksonomii</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
pl: Moduł taksonomii pozwala kategoryzować zawartość za pomocą etykiet lub zdefiniowanych przez administratora terminów. Jest elastycznym narzędziem do klasyfikacji wpisów, wyposażonym w wiele funkcji. Przygodę z taksonomią rozpocząć należy od stworzenia słownika, czyli zbioru terminów lub etykiet. Można stworzyć jeden słownik, przechowujący etykiety wszystkich wpisów, lub osobne słowniki o strukturze hierarchicznej, opisujące różne własności wpisów (np. "Kraje" lub "Kolory").

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
pl: Poniższa lista służy do konfigurowania i przeglądania słowników dostępnych w witrynie, a także zarządzania ich terminami (lub etykietami). Słownik może być przypisany do konkretnego rodzaju zawartości - są one wyświetlane w kolumnie <em>Typ</em>. Słowniki takie będą wyświetlane w formularzach dodawania zawartości określonego rodzaju. Kolejność słowników zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytu znajdującego się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Do zachowania zmian poczynionych na poniższej liście należy użyć przycisku <em>Zachowaj</em> u dołu strony.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem etykiet. Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest prostym słownikiem. Kolejność terminów zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść". Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem hierarchicznym o terminach posiadających po jednym terminie nadrzędnym. Kolejność terminów zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść". Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem hierarchicznym o terminach posiadających więcej niż jeden termin nadrzędny. Kolejności terminów nie można zmieniać metodą "przeciągnij i upuść". Funkcję tę można przywrócić, sprawiając, by każdy z terminów miał tylko jeden termin nadrzędny.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
pl: Na stronie określić można sposób prezentowania słownika innym administratorom i użytkownikom, a także przypisać go wybranym rodzajom zawartości. Etykiety umożliwiają użytkownikom własnoręczne tworzenie terminów podczas dodawania wpisów. Jeśli opcja ta nie zostanie włączona, będą oni mogli wybierać spośród terminów stworzonych przez użytkowników z uprawnieniami do zarządzania taksonomią.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
pl: Umożliwia kategoryzowanie i etykietowanie zawartości.

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Database port
pl: Port bazy danych

en: Re-index site
pl: Przeindeksuj stronę

en: Are you sure you want to re-index the site?
pl: Czy na pewno przeindeksować stronę?

en: Flags
pl: Flagi

en: Queue
pl: Kolejka

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Row
pl: Wiersz

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
pl: Jedynie niektóre witryny wymagają podania tych informacji. W przypadku wątpliwości lepiej pozostaw domyślne wartości lub poproś o pomoc dostawcę usług hostingowych.

en: If your database is located on a different server, change this.
pl: Jeśli baza danych znajduje się na innym serwerze, należy zmienić tę wartość.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
pl: Jeśli serwer baz danych pracuje na niestandardowym porcie, wprowadź tutaj jego numer.

en: Database port must be a number.
pl: Port bazy danych musi być wyrażony liczbą.

en: Display Warnings
pl: Wyświetl ostrzeżenia

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
pl: Wszystkie znaki interpunkcyjne za wyjątkiem kropek, łączników, znaków podkreśleń i spacji są niedozwolone.

en: Simplecontext arg
pl: Argument Simplecontext

en: Item1
pl: Element 1

en: The stuff for item 1.
pl: Zawartość elementu 1.

en: Item2
pl: Element 2

en: A relcontext object.
pl: Obiekt relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
pl: Dodaje kontekst typu relcontext z istniającego kontekstu simplecontext.

en: Scheduling
pl: Harmonogram

en: view uploaded files
pl: dostęp do wysłanych plików

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Control
pl: Kontrola

en: Page elements
pl: Elementy strony

en: Secondary links
pl: Menu dodatkowe

en: Variants
pl: Warianty

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pl: Włącz lub wyłącz pokazywanie wybranych elementów strony.

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Filter by event
pl: Filtruj wg zdarzenia

en: Active rules
pl: Włączone reguły

en: Inactive rules
pl: Nieaktywne reguły

en: created comment
pl: utworzono komentarz

en: updated comment
pl: zaktualizowany komentarz

en: deleted comment
pl: usunięto komentarz

en: Add new content
pl: Dodaj nową zawartość

en: URL alias exists
pl: Alias URL istnieje

en: create url aliases
pl: tworzenie aliasów url

en: administer url aliases
pl: administracja aliasami url

en: Cron maintenance tasks are performed
pl: Wykonywane są zadania porządkowe cron

en: Set breadcrumb
pl: Ustaw ścieżkę nawigacyjną

en: User id
pl: Id użytkownika

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Language negotiation
pl: Określanie pożądanego języka

en: Status report
pl: Raport o stanie witryny

en: Not writable
pl: Brak uprawnień do zapisu

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: All fields
pl: Wszystkie pola

en: Identification
pl: Opis

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Book outline
pl: Konspekt książki

en: This will be the top-level page in this book.
pl: Wpis będzie stroną tytułową książki.

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Notify user of new account
pl: Powiadom użytkownika o utworzeniu nowego konta

en: Input type
pl: Sposób wprowadzania

en: Pause
pl: Pauza

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Citation
pl: Cytat

en: interval
pl: interwał

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ nie odnleziono docelowego katalogu %directory, lub też katalog ten jest tylko do odczytu.

en: Author UID
pl: UID autora

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Regenerate
pl: Przebuduj

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
pl: <em>Strona</em>, podobna w formie do <em>artykułu</em>, służy do umieszczania informacji, które rzadko są aktualizowane, na przykład stron typu "O nas". Domyślne ustawienia <em>strony</em> nie pozwalają na umieszczanie odpowiedzi ani na publikację na stronie głównej.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
pl: <em>Artykuł</em>, podobny w formie do <em>strony</em>, to idealny nośnik często aktualizowanych treści, które informują użytkowników bądź zachęcają ich do wyrażenia swojej opinii. Za pomocą <em>artykułów</em> publikować można oświadczenia dla prasy, ogłoszenia, a także wpisy o charakterze nieformalnym. Domyślne ustawienia <em>artykułu</em> pozwalają użytkownikom na umieszczanie odpowiedzi, a także decydują o automatycznej publikacji artykułów na stronie głównej.

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Terms in %vocabulary
pl: Terminy słownika %vocabulary

en: Section subtitle
pl: Podtytuł sekcji

en: Section class
pl: Klasa sekcji

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: Display content type
pl: Pokaż rodzaj zawartości

en: Display author name
pl: Wyświetl nazwę autora

en: Display comment count
pl: Pokaż liczbę komentarzy

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
pl: Węzły są podstawową zawartością serwisów na Drupalu.

en: Comments are responses to node content.
pl: Komentarze są odpowiedziami na zawartość węzłów.

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: The flag name may only contain lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa flagi może zawierać tylko małe litery, podkreślenia oraz cyfry.

en: Flag names must be unique. This flag name is already in use.
pl: Nazwa flagi musi być unikalna. Ta nazwa flagi jest już w użyciu.

en: Flag translations of content as a group
pl: Flagowanie tłumaczenia treści jako grupy

en: Flag each translation of content separately
pl: Flagowanie każdego z tłumaczeń treści oddzielnie

en: Flagging translations as a group effectively allows users to flag the original piece of content regardless of the translation they are viewing. Changing this setting will <strong>not</strong> update content that has been flagged already.
pl: Flagowanie tłumaczenia jako grupy pozwala użytkownikom oflagować oryginalny kawałek treści niezależnie od oglądanego właśnie tłumaczenia. Zmiana tego ustawienia <strong>nie</strong> zaktualizuje treści oflagowanej już wcześniej.

en: Display link on node teaser
pl: Wyświetlanie odnośnika przy skrócie węzła

en: Display link on node page
pl: Wyświetlanie odnośnika na stronie węzła

en: Display checkbox on node edit form
pl: Wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła

en: If you elect to have a checkbox on the node edit form, you may specify its initial state in the settings form <a href="@content-types-url">for each content type</a>.
pl: Jeżeli wybrane zostanie wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła, można określić początkowy stan w formularzu ustawień <a href="@content-types-url">każdego typu zawartości</a>.

en: flagged content
pl: oflagowana zawartość

en: Flagged content
pl: Oflagowana zawartość

en: Node flag
pl: Flaga węzła

en: Limit results to only those nodes flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a node.
pl: Ogranicza wyniki tylko do węzłów oznaczonych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na węźle.

en: Node flag counter
pl: Licznik flag węzłów

en: Include this to gain access to the flag counter field.
pl: Dołącz to, aby uzyskać dostęp do pola licznika flag.

en: Display link under comment
pl: Wyświetlanie odnośnika pod odpowiedzią

en: flagged comment
pl: Oflagowana odpowiedź

en: the flagged comment's content
pl: treść oflagowanej odpowiedzi

en: Flagged comment
pl: Oflagowana odpowiedź

en: Comment flag
pl: Flaga odpowiedzi

en: Limit results to only those comments flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a comment.
pl: Ogranicza wyniki tylko do odpowiedzi oflagowanych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na komentarzu.

en: Comment flag counter
pl: Licznik flag odpowiedzi

en: flagged user
pl: użytkownik oflagowany

en: Flagged user
pl: Użytkownik oflagowany

en: Flag confirm
pl: Potwierdzenie flagi

en: Normal link
pl: Zwykły odnośnik

en: Confirmation form
pl: Formularz potwierdzający

en: Default flags
pl: Domyślne flagi

en: No flags are currently defined.
pl: Nie zdefiniowano aktualnie żadnych flag.

en: Flag type
pl: Typ flagi

en: Global?
pl: Globalna?

en: Disabled Flags
pl: Wyłączone flagi

en: Flagging an item may trigger <a href="@actions-url">actions</a>.
pl: Ustawienie flagi na elemencie może wyzwolić <a href="@actions-url">akcje</a>.

en: Flag name
pl: Nazwa flagi

en: Flag link text
pl: Tekst odnośnika flagi

en: Flag link description
pl: Opis odnośnika flagi

en: Flagged message
pl: Wiadomość oflagowania

en: Unflag link text
pl: Tekst odnośnika usuwania flagi

en: Unflag link description
pl: Opis odnośnika usuwania flagi

en: Unflagged message
pl: Wiadomość usuwania flagi

en: Global flag
pl: Globalna flaga

en: Flag @name has been deleted.
pl: Flaga @title została usunięta.

en: Edit action
pl: Edytuj akcję

en: No flag available
pl: Brak dostępnych flag

en: Select a flag
pl: Wybierz flagę

en: Add a new flag action
pl: Dodaj nową akcję flagi

en: Select an action
pl: Wybierz akcję

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Content Flagged @flag_title
pl: Zawartość została oflagowana jako @flag_title

en: More tokens
pl: Więcej wzorców

en: Flag has been uninstalled.
pl: Flaga została odinstalowana.

en: Flag actions
pl: Akcje flag

en: Execute actions on Flag events.
pl: Wykonywanie akcji po zdarzeniach flag.

en: The flag name.
pl: Nazwa flagi.

en: The flag title.
pl: Tytuł flagi.

en: The flagging action taking place.
pl: Trwa operacja flagowania.

en: A @flag-type has been flagged, under "@flag-title"
pl: @flag-type otrzymał flagę "@flag-title"

en: Flag queue size
pl: Rozmiar kolejki flag

en: Flag a @type
pl: Flaguj @type

en: Unflag a @type
pl: Odflaguj @type

en: @type is flagged
pl: Oflagowano @type

en: Comparison operator
pl: Operator porównania

en: Greater than or equal
pl: Większe niż lub równe

en: Less than or equal
pl: Mniejsze niż lub równe

en: Flag:
pl: Flaga:

en: The flag type
pl: Typ flagi

en: Is the flag global?
pl: Jest to globalna flaga?

en: Flaggable node
pl: Flagowany węzeł

en: Flaggable user
pl: Flagowany użytkownik

en: counter
pl: licznik

en: Not flagged
pl: Nie oflagowano

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Include only flagged content
pl: Dołącz tylko oflagowaną zawartość

en: You must first create a flag
pl: Należy na początku utworzyć flagę

en: by current user
pl: przez aktualnego użytkownika

en: by any user
pl: przez jakiegokolwiek użytkownika

en: IDs separated by , or +
pl: ID oddzielone , lub +

en: It is flaggable
pl: Jest flagowalny

en: It is flagged at least once
pl: Był flagowany conajmniej raz

en: It is flagged by the current user
pl: Oflagowano przez aktualnego użytkownika

en: Digest
pl: Streszczenie

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
pl: Poniżej znajduje się lista komentarzy, które oczekują na zatwierdzenie. By zatwierdzić komentarz, kliknij "edytuj" i zmień jej "status" na "Zaakceptowany". Kliknięcie tytułu komentarza wyświetla jej treść, nazwy autora - informacje o nim. Kliknięcie odnośnika "edytuj" umożliwia zmianę treści, a "usuń" - spowoduje jego usunięcie.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
pl: Wyświetlanie i edycja komentarzy oraz kolejką moderacji komentarzy.

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Reply to comment
pl: Odpowiedz na komentarz

en: Default display mode
pl: Domyślny sposób wyświetlania

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
pl: Domyślny sposób wyświetlania komentarzy. Można zdecydować, czy ma uwzględniać treść komentarza oraz ich podział na wątki.

en: Default comments per page
pl: Domyślna liczba komentarzy na stronie

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
pl: Domyślna liczba komentarzy na każdej stronie. Gdy jest ich więcej, dzielone są na kilka stron.

en: Comment controls
pl: Panel kontroli komentarzy

en: Display above the comments
pl: Wyświetlaj powyżej komentarzy

en: Display below the comments
pl: Wyświetlaj poniżej komentarzy

en: Display above and below the comments
pl: Wyświetlaj powyżej i poniżej komentarzy

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
pl: Lokalizacja panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Za jego pomocą użytkownicy mogą zmieniać sposób i kolejność wyświetlania odpowiedzi.

en: Comment subject field
pl: Pole tytułu komentarza

en: Can users provide a unique subject for their comments?
pl: Czy użytkownicy mogą nadawać własne tytuły komentarzom?

en: You are not authorized to post comments.
pl: Brak uprawnień do dodawania komentarzy.

en: The comment you are replying to does not exist.
pl: Komentarz na który próbujesz odpowiedzieć już nie istnieje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
pl: Temat jest zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.

en: You are not authorized to view comments.
pl: Brak uprawnień do przeglądania komentarzy.

en: Comment: updated %subject.
pl: Komentarz: zaktualizowano %subject.

en: Comment: added %subject.
pl: Komentarz: dodano %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
pl: Czy na pewno usunąć komentarz %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie odpowiedzi do tego komentarza zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Publish the selected comments
pl: Opublikuj wybrane komentarze

en: Unpublish the selected comments
pl: Wstrzymaj publikację wybranych komentarzy

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
pl: Wygląda na to, że brak jest komentarzy, które można by było usunąć, lub też wybrany komentarz został już usunięty przez innego administratora.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
pl: Czy na pewno usunąć te komentarze oraz wszystkie jego podkomentarze?

en: You have to specify a valid author.
pl: Wymagana jest prawidłowa nazwa użytkownika.

en: The name you used belongs to a registered user.
pl: Podana nazwa należy do już zarejestrowanego użytkownika.

en: You have to leave your name.
pl: Podanie nazwiska lub pseudonimu jest wymagane.

en: The e-mail address you specified is not valid.
pl: Podany adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: You have to leave an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
pl: Adres strony domowej jest nieprawidłowy. Warto sprawdzić, czy adres zawiera wszelkie potrzebne elementy. Powinien on wyglądać tak: <code>http://example.com/podstrona</code>.

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
pl: Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

en: Comment viewing options
pl: Sposób wyświetlania komentarzy

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> lub <a href="@register">utwórz konto</a> by komentować

en: Comment: deleted %subject.
pl: Komentarz: usunięto %subject.

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Access type
pl: Dostęp

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Use default image
pl: Użyj domyślnego obrazu

en: Choose a image that will be used as default.
pl: Wybierz obraz, jaki będzie użyty jako domyślny.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
pl: Podany tekst będzie wykorzystywany w czytnikach ekranu, wyszukiwarkach oraz kiedy obrazek nie może zostać załadowany.

en: Theming information
pl: Informacje o skórkach

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: File system
pl: System plików

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Undated
pl: Bez terminu

en: @name's blog
pl: @name - blog

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
pl: By móc kontaktować się z innymi użytkownikami, należy podać swój właściwy adres e-mail. Proszę <a href="@url">zaktualizować dane</a> i spróbować ponownie.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać wiadomości do więcej niż %number użytkowników w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Join summary
pl: Połącz podsumowanie z resztą wpisu

en: Split summary at cursor
pl: Oddziel podsumowanie w miejscu kursora

en: Enter your @s username.
pl: Nazwa użytkownika witryny @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
pl: Twój portret lub też inny obrazek. Maksymalne wymiary to %dimensions, a maksymalna wielkość wynosi %size kB.

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Cannot delete non-existent comment.
pl: Nie można usunąć nieistniejącego komentarza.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
pl: Uprawnienia do dodawania komentarzy przydziela się rolom użytkowników, na przykład użytkownikom anonimowym. Jeśli anonimowi użytkownicy mają możliwość dodawania komentarzy, dane kontaktowe, które pozostawiają, mogą być przechowywane w plikach "cookie" na ich własnych komputerach, co eliminuje konieczność ponownego wprowadzania tych samych danych podczas dodawania kolejnych komentarzy. Jeżeli dany komentarz nie posiada żadnych odpowiedzi, może być (opcjonalnie) edytowany przez jego autora. Moduł wykorzystuje te same formaty danych, które są dostępne podczas tworzenia wpisów.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@comment">stronie dotyczącej odpowiedzi</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
pl: Poniżej znajduje się lista ostatnich komentarzy dodanych w witrynie. Kliknij na tytułu komentarza, żeby wyświetlić jego treść, nazwę autora w celu edycji informacji o nim. Kliknięcie odnośnika "edytuj" pozwoli zmienić treść komentarza, a odnośnika "usuń" - spowoduje jego usunięcie.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
pl: Zmusza użytkownika do zapoznania się z podglądem komentarza, uaktywniając przycisk dodania komentarza dopiero po skorzystaniu z przycisku podglądu.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
pl: Komentarz: próba dodania komentarza pomimo braku uprawnień lub zamknięcia wpisu (%subject).

en: Submitted by !username on @datetime.
pl: !username, @datetime

en: An error occurred at
pl: Błąd wystąpił w

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Do not cache
pl: Nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł używany kiedy argument istnieje; Nadpisze tytuł widoku obecnego i poprzednich argumentów. Możesz użyć '%n' aby zastąpić argument w tytule. Na przykład "%1" dla pierwszego argumentu itd.

en: Action to take if argument is not present
pl: Akcja do wykonania w przypadku braku argumentu

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
pl: W przypadku przekazania tej wartości, argument zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: Wildcard title
pl: Tytuł dla symbolu wieloznacznego

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
pl: Tytuł widoku w przypadku symbolu wieloznacznego w podmianach w innych miejscach.

en: <Basic validation>
pl: Podstawowy sprawdzian

en: Action to take if argument does not validate
pl: Akcja do wykonania w przypadku jeśli argument jest nieprawidłowy

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
pl: Wyświetlone tutaj protokoły są dostępne globalnie. Można dodać więcej protokołów poprzez modyfikację zmiennej <em> filter_allowed_protocols</em> w swojej instalacji.

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pl: Anonimowym użytkownikom wyświetlaj co innego

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
pl: Umożliwia wprowadzenie tekstu, który będzie wyświetlany anonimowym użytkownikom zamiast zwykłej zawartości pola.

en: Text to display for anonymous users
pl: Tekst wyświetlany anonimowym użytkownikom.

en: Redirected from <a href="@url">%page</a>
pl: Przekierowano z <a href="@url">%page</a>

en: The character %c is not allowed in a title
pl: Znak %c nie jest dozwolony w tytule.

en: The page %page_name has been moved.
pl: Strona %page_name została przeniesiona.

en: The new page name is !new_name
pl: Nowa nazwa strony to !new_name

en: The page %page_name does not exist.
pl: Strona %page_name nie istnieje.

en: You can <a href="@url">search for %page_name</a>
pl: Możesz <a href="@url">szukać strony %page_name</a>

en: You can create the page as:
pl: Możesz utworzyć stronę jako:

en: Voting details
pl: Szczegóły głosowania

en: Use default RSS settings
pl: Używaj domyślnych ustawień RSS

en: Title plus teaser
pl: Tytuł oraz skrót

en: !name's blog
pl: Blog użytkownika !name

en: Front page feed
pl: Kanał strony głównej

en: Primary
pl: Główny

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
pl: Nazwa bloku na stronie zarządzaj >> budowa witryny >> bloki.

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: User: ID
pl: Użytkownik: ID

en: Comment message
pl: Treść komentarza

en: No role
pl: Brak roli

en: Image preview
pl: Podgląd obrazka

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy żadna zawartość nie odpowiada żądanemu dokumentowi. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: %title field is required.
pl: Pole %title jest wymagane.

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: Link this field
pl: Z odnośnikiem

en: Only show "listed" file attachments
pl: Ogranicza wyświetlanie do załączników umieszczonych na liście

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: The post could not be saved.
pl: Zachowanie wpisu było niemożliwe.

en: Your message will be sent to all members of this group.
pl: Twoja wiadomość zostanie wysłana do wszystkich członków tej grupy.

en: Enter a body for your message.
pl: Wpisz treść wiadomości.

en: %name was promoted to <em>group administrator</em>.
pl: %name został awansowany do roli <em>administratora grupy</em>.

en: %name is no longer a <em>group administrator</em>.
pl: %name nie jest już <em>administratorem grupy</em>.

en: Invalid email address or username: @value.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail lub nazwa użytkownika: @value.

en: @user is already a member the group @group.
pl: @user jest już członkiem grupy @group.

en: %user removed from %group.
pl: Usunięto użytkownika %user z grupy %group.

en: Add users
pl: Dodaj użytkowników

en: No groups available.
pl: Żadna grupa nie jest dostępna.

en: No public posts in this group. You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> and become a member in order to post messages, and view any private posts.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie. By dodawać wpisy lub przeglądać wpisy oznaczone jako prywatne, należy <a href="!register">utworzyć konto</a> lub się <a href="!login">zalogować</a> oraz być członkiem grupy.

en: No public posts in this group. Consider <a href="!url">joining this group</a> in order to view its posts.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie.  <a href="!url">Dołącz do tej grupy</a> aby przeglądać dyskusje.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
pl: Otwarta - wnioski o członkostwo akceptowane są automatycznie.

en: Moderated - membership requests must be approved.
pl: Moderowana - wniosek o członkostwo musi zostać zaakceptowany.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
pl: Tylko na zaproszenie - członek grupy musi zostać dodany przez administratora.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
pl: Zamknięta - tylko administrator zarządza członkostwami.

en: May users join this group during registration? If checked, a corresponding checkbox will be added to the registration form.
pl: Czy użytkownicy mogą dołączyć do tej grupy w trakcie rejestracji? Jeśli zaznaczone, odpowiedni pole wyboru będzie dodane do formularza rejestracyjnego.

en: List in groups directory
pl: Wyświetlaj w katalogu grup

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
pl: Czy grupa ma być wyświetlana na <a href="@url">stronie z listą grup</a>. Wyłączone, jeśli grupa jest  <em>prywatna</em>.

en: Group language
pl: Język grupy

en: Selecting a different locale will change the interface language for all group pages and emails. Users who have chosen a preferred language always see their chosen language.
pl: Wybór wersji językowej zmieni interfejs wszystkich stron grupy oraz wiadomości e-mail. Język interfejsu nie zmieni sią w przypadku użytkowników, którzy wskazali swój preferowany język.

en: You must <a href="@join">join a group</a> before posting on this web site.
pl: Należy <a href="@join"> dołączyć do grupy</a> aby móc wysyłać wiadomości na tej stronie.

en: Move all group posts and memberships to the group listed below.
pl: Przenieś wszystkie wpisy i członków grupy do grupy poniżej.

en: In addition to deleting this group, you choose how to disposition the posts and memberships within it.
pl: Wybierz sposób zachowania się wpisów i członków tej grupy po jej usunięciu.

en: If you chose <strong>Move all group posts</strong> above, specify a destination group.
pl: Jeśli wybierzesz <strong>Przenieś wszystkie wpisy grupy</strong> powyżej, określ grupę docelową.

en: You must <a href="@join">join a group</a> before posting a %type.
pl: Musisz <a href="@join"> dołączyć do grupy</a> zanim będziesz mógł wysyłać %type.

en: To instantly approve this request, visit !approve_url.
    You may deny this request or manage members at !group_url. 
    
    Personal message from @username:
    ------------------
    
    @request
pl: Aby od razu zaakceptować tę prośbę, przejdź na stronę !approve_url.
    Możesz odrzucić tę prośbę lub zarządzać członkostwami na stronie !group_url. 
    
    Wiadomość od użytkownika @username:
    ------------------
    
    @request

en: Manager: !name
pl: Zarządzający: !name

en: Delete request
pl: Usuń wniosek

en: This is an <em>invite only</em> group. The group administrators add/remove members as needed.
pl: To jest grupa <em>tylko na zaproszenie</em>. Administratorzy grup dodają/usuwają członków grup.

en: This is a <em>closed</em> group. The group administrators add/remove members as needed.
pl: Ta grupa jest <em>zamknięta</em>. Administratorzy grup dodają/usuwają członków grup.

en: Add a new !type in this group.
pl: Dodaj nowy !type do tej grupy.

en: Unrecognized name: %bad. | Unrecognized names: %bad.
pl[0]: Nierozpoznana nazwa użytkownika: %bad
pl[1]: Nierozpoznane nazwy użytkowników: %bad
pl[2]: Nierozpoznane nazwy użytkowników: %bad

en: Show this post to everyone, or only to members of the groups checked above. Posts without any groups are always <em>public</em>.
pl: Udostępnij ten wpis wszystkim użytkownikom lub tylko członkom zaznaczonych powyżej grup. Wpisy bez zaznaczonej jakiejkolwiek grupy zawsze pozostają <em>publiczne</em>.

en: Members of <a href="@group-node">@group-name</a> may view this node.
pl: Użytkownicy gupy <a href="@group-node">@group-name</a> mogą oglądać tą zawartość.

en: Group admins of <a href="@group-node">@group-name</a> may view/edit/delete this node.
pl: Administratorzy grupy <a href="@group-node">@group-name</a> mogą oglądać/edytować/usuwać tą zawartość.

en: Choose whether new groups should be private or public.
pl: Czy nowe grupy mają być prywatne czy publiczne.

en: Promote user to an administrator in the specified group
pl: Ustanów użytkownika administratorem grupy

en: Demote user from an administrator in the specified group
pl: Usuń uprawniania administracyjne użytkownika

en: %name was promoted to <em>group administrator</em> in %group.
pl: %name został awansowany do roli <em>administratora</em> grupy %group.

en: Body footer
pl: Stopka

en: Greetings, [user],
pl: Witaj [user],

en: A [type-name] has been updated in group [ogname]: [title]
pl: W ramach grupy [ogname] została zaktualizowana zawartość [title] ([type-name]).

en: Read more at [node-url].
pl: Czytaj więcej na stronie [node-url].

en: A [type-name] has been created in group [ogname]: [title]
pl: W grupie [ogname] została utworzona zawartość [title] ([type-name]).

en: A new comment has been added by [comment-author-name] to this thread in group [ogname]: [comment-title]
pl: użytkownik [comment-author-name] do wątku w grupie [ogname] dodał komentarz: [comment-title]

en: Read more at [comment-url] or reply via [comment-reply-url].
pl: Czytaj więcej na stronie [comment-url] lub odpowiedz poprzez stronę [comment-reply-url].

en: approval needed
pl: wymagane zatwierdzenie

en: Remove membership
pl: Usuń członkostwo

en: Request: <a href="@approve">approve</a> or <a href="@deny">deny</a>.
pl: Wniosek o przyjęcie do grupy: <a href="@approve">zatwierdź</a> lub <a href="@deny">odrzuć</a>.

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: %message in %file on line %line.
pl: %message w pliku %file, linia %line.

en: Picture image path
pl: Ścieżka do pliku graficznego

en: You do not have any administrative items.
pl: Żadne zadania administracyjne nie są dostępne.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
pl: Wystąpiły problemy w funkcjonowaniu witryny. Więcej informacji w <a href="@status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: Help topics
pl: Zagadnienia

en: Help is available on the following items:
pl: Dostępne są informacje na temat następujących składników:

en: No help is available for module %module.
pl: Brak dokumentacji dla modułu %module.

en: @module administration pages
pl: Strony zarządzania modułem @module

en: By module
pl: Wedle modułów

en: Manage your site's content.
pl: Zarządzanie treściami w witrynie.

en: Control how your site looks and feels.
pl: Sposób prezentacji witryny.

en: Adjust basic site configuration options.
pl: Podstawowe ustawienia.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
pl: Służy do zarządzania użytkownikami witryny, grupami użytkowników, a także ich uprawnieniami.

en: View reports from system logs and other status information.
pl: Komunikaty zapisywane do dzienników i inne informacje dotyczące stanu systemu.

en: Link this field to its node
pl: Z odnośnikiem do węzła

en: Configure the templates for different types of messages. Each message group is defined by other modules using the Messaging Framework. A typical message consists on the following parts:
pl: Konfiguracja formatek dla różnych typów wiadomości. Każda grupa wiadomości jest zdefiniowana przez inne moduły korzystające z Frameworka Messaging. Typowa wiadomość zawiera następujące elementy:

en: Single line with a short description
pl: Pojedyncza linia z krótkim opisem

en: Greetings line
pl: Powitanie

en: Message main content, usually longer with the full description
pl: Główna treść wiadomości, zwykle dłuższa wraz z pełnym opisem

en: Closing part with site information, unsubscribe links, etc...
pl: Część końcowa z informacją o stronie, odnośnikiem do wypisania się itp.

en: Here you'll be able to configure each of these parts for each sending method. When one of these parts is left blank, there is a fallback system which goes as follows:
pl: Tutaj można konfigurować wszystkie elementy każdej z metod wysyłania. W przypadku gdy jeden z tych elementów jest pozostawiony pusty, uruchamiany jest następujący system awaryjny:

en: If a message part is left blank for a sending method, the text part from Default sending method will be used.
pl: Jeśli element wiadomości dla metody wysyłania jest pozostawiony jako pusty, zostanie użyta domyślna metoda wysyłania.

en: If the Default part is blank too, the fallback template (the parent in this tree) will be used.
pl: Jeśli domyślny element również jest pusty, wykorzystany zostanie szablon awaryjny (dziedziczony od nadrzędnego w drzewie).

en: Depending on your content format and the tokens you are using for messages it is important that you use the right filtering for the message body. Set up the filters you need using the <a href="@input_formats">Input formats</a> page
pl: W zależności od formatu zawartości oraz wzorców używanych w wiadomości, należy pamiętać, żeby użyć właściwego filtrowania dla zawartości wiadomości. Ustawienia potrzebnych filtrów znajdują się na stronie<a href="@input_formats"> formatów wejścia</a>

en: These are the message parts for %group.
pl: Te wiadomości należą do grupy %group.

en: Leave blank to use the default texts or use '%empty' for an empty message part, preventing fallback to default message texts.
pl: Pozostaw puste aby skorzystać z domyślnych wartości lub użyj '%empty' aby pozostawić pusty element nie powodując awaryjnego wykorzystania domyślnych wartości tekstowych.

en: Message groups
pl: Grupy wiadomości

en: Parts
pl: Części

en: Sending methods
pl: Metody wysyłania

en: Message template for %name
pl: Szablon wiadomości dla %name

en: Default send method
pl: Domyślna metoda wysyłania

en: If enabled all messages will be logged and kept for the specified time after they're sent.
pl: Jeśli aktywne, wszystkie wiadomości będą logowane oraz przetrzymywane przez określony czas po wysłaniu.

en: Limits for queue processing
pl: Ograniczenia wysyłki powiadomień

en: These are the limits for each cron run on queue processing. The process will stop when it first meets any of them. Set to 0 for no limit.
pl: Limity dotyczące przetwarzania przez demona cron powiadomień znajdujących się w kolejce. Zostanie ono zatrzymane przy osiągnięciu któregokolwiek z limitów. Wpisanie zera oznacza usunięcie ograniczenia.

en: Number of messages sent
pl: Liczba wysyłanych powiadomień

en: Time (seconds)
pl: Czas (w sekundach)

en: Time (% of cron time)
pl: Czas (% czasu cron)

en: Maximum percentage of cron time the process may use.
pl: Maksymalny procent czasu zadań cron, który może być zajęty przez ten proces.

en: None (Insecure)
pl: Brak (Niezabezpieczony)

en: Message body filter
pl: Filtr treści wiadomości

en: Messaging settings
pl: Ustawienia wysyłania wiadomości

en: Default sending method for getting messages from this system.
pl: Sposób wysyłania informacji z tego systemu.

en: HTML to text
pl: Konwertuj HTML do tekstu

en: The message subject.
pl: Temat wiadomości.

en: The message body.
pl: Treść wiadomości.

en: The message's author name.
pl: Autor wiadomości.

en: The message's method name.
pl: Nazwa metody wiadomości.

en: The message's sending date.
pl: Data wysłania wiadomości.

en: Messaging sending methods
pl: Metody wysyłania wiadomości.

en: Modules administration
pl: Administracja modułami

en: messaging
pl: wysyłanie wiadomości

en: Message could not be delivered for method %method
pl: Wiadomość wysłana metodą %method nie mogła zostać dostarczona

en: administer messaging
pl: administracja wysyłania wiadomości

en: Administer and configure messaging
pl: Administracja i konfiguracja wysyłania wiadomości

en: Configuration of messaging framework
pl: Konfiguracja konstrukcji wysyłania wiadomości

en: Configuration of sending methods
pl: Konfiguracja metod wysyłania

en: Send methods
pl: Metody wysyłania

en: Message templates
pl: Szablony wiadomości

en: Configuration of message templates
pl: Konfiguracja szablonów wiadomości

en: Messaging plain text
pl: Wysyłanie wiadomości zwyłym tekstem

en: Debug: Post message
pl: Znajdź usterki: Wysyłanie wiadomości

en: Debug: Message log
pl: Debugowanie: Dziennik wiadomości

en: Post message
pl: Wyślij wiadomość

en: Message log
pl: Dziennik wiadomości

en: Sent message with result: %result
pl: Wiadomość wysłana z wynikiem: %result

en: Messages for %name
pl: Wiadomości dla %name

en: No logged messages
pl: Brak zapisanych wiadomości

en: Log message to watchdog
pl: Loguj wiadomośc do watchdog

en: Log message through devel module
pl: Zapisuj wiadomość w dzienniku poprzez moduł devel

en: Display message in block
pl: Pokaż wiadomość w bloku

en: Send e-mails using the default Drupal mail library.
pl: Wyślij wiadomości e-mail wykorzystując domyślną bibliotekę pocztową Drupala.

en: Simple Mail
pl: Prosta wiadomość

en: Mail Sending Method: Integration with Drupal mail API
pl: Metoda wysyłania poczty: Integracja z API poczty Drupala

en: Messaging Mime Mail
pl: Wysyłanie wiadomości Mime

en: Default send interval
pl: Domyślna częstotliwość wysyłania

en: [type-name] [title] by [author-name]
pl: [type-name] [title] od [author-name]

en: Digest line
pl: Linia streszczenia

en: Group title
pl: Tytuł grupy

en: Group footer
pl: Stopka grupy

en: HTML Mail
pl: Wiadomość HTML

en: Send HTML e-mails using PHPMailer
pl: Wyślij wiadomość e-mail HTML przy użyciu PHPMailer

en: Configure PHPMailer.
pl: Konfiguracja PHPMailer.

en: Messaging PHPMailer
pl: Wysyłanie wiadomości PHPMailer

en: PHP Mailer missing
pl: Brak PHP Mailer

en: Messaging Privatemsg
pl: Wysyłanie prywatnych wiadomości

en: No pending messages
pl: Brak oczekujących wiadomości

en: The message has been deleted
pl: Wiadomość została skasowana

en: Simple messaging
pl: Proste wysyłanie wiadomości

en: Sending Method: Show messages on user's page
pl: Metoda wysyłania: Pokaż wiadomości na stronie użytkownika

en: Send SMS using SMS Framework.
pl: Wyślij SMS przy użyciu Frameworka SMS

en: SMS Messaging
pl: Wysyłanie wiadomości SMS

en: Sending Method: SMS
pl: Metoda wysyłania: SMS

en: Twitter Direct Message
pl: Bezpośrednia wiadomość Twitter

en: Send as a Twitter direct message.
pl: Wyślij jako bezpośrednią wiadomość na Twitterze.

en: Twitter @ Message
pl: Twitter @ Wiadomość

en: Send as a Twitter @ message.
pl: Wyślij jako Twitter @ wiadomość.

en: Twitter authentication failed. Please check your username and password.
pl: Błąd uwierzytelniania w serwisie Twitter. Proszę sprawdzić nazwę użytkownika i hasło.

en: Configure the Twitter ID information for the site.
pl: Skonfiguruj ID Twittera dla tej strony.

en: Twitter Messaging
pl: Wysyłanie wiadomości Twitter

en: Sending method for messaging that uses Twitter
pl: Metody wysyłania wiadomości korzystające z Twittera

en: Immediate sending
pl: Natychmiastowe powiadamianie

en: Notifications Sender
pl: Nadawca powiadomień

en: No one (All notifications will appear as coming from the web site)
pl: Nikt (podane zostaną dane witryny)

en: User name, site data (Only the user name will be used)
pl: Nazwa użytkownika

en: Full user data (User name and available user information)
pl: Pełne dane użytkownika (nazwa i dostępne dane użytkownika)

en: If enabled all notifications will be logged and kept for the specified time after they're processed.
pl: Jeśli jest włączone, wszystkie powiadomienia będą notowane w dzienniku w celu zapisania określonego czasu, po którym zostały przetworzone.

en: Digest formats
pl: Formaty streszczenia

en: These are the digest formats available for each interval.
pl: Formaty streszczenia dostępne dla każdego z interwałów.

en: Send intervals
pl: Częstotliwość powiadomień

en: The time intervals for your subscriptions have been updated
pl: Ustawienia częstotliwości powiadomień zostały zaktualizowane.

en: Enabled events
pl: Włączone wydarzenia

en: Check the events for which notifications should be triggered.
pl: Zaznacz wydarzenia, dla których powiadomienia powinny być inicjowane.

en: You need to enable some plug-ins to provide notifications events.
pl: Należy włączyć niektóre wtyczki aby dostarczyć funkcjonalność zdarzeń powiadamiania.

en: Total: %number
pl: Łącznie: %number

en: Subscriptions by type
pl: Subskrypcje według typu

en: Subscriptions by send method
pl: Subskrypcje według metody wysyłania

en: Notifications in queue
pl: Powiadomienia w kolejce

en: Process log
pl: Przetwórz dziennik

en: Run process
pl: Uruchom proces

en: Run normal queue processing, same as cron run.
pl: Uruchom normalne przetwarzanie kolejki, takie jak uruchamianie cron.

en: Process immediate
pl: Natychmiastowe przetwarzanie

en: Process only rows marked for immediate sending.
pl: Przetwarzanie wierszy zaznaczonych tylko do natychmiastowej wysyłki.

en: Reset queue
pl: Resetuj kolejkę

en: Delete all notifications in queue.
pl: Skasuj wszystkie powiadomienia w kolejce.

en: Run test
pl: Przeprowadź test

en: Test run queue processing, without updating nor sending messages.
pl: Uruchom testowe przetwarzanie kolejki bez aktualizowania i wysyłania wiadomości

en: The queue has been reset.
pl: Kolejka została zresetowana.

en: No elements
pl: Brak elementów

en: Reached processing limit on queue processing: %name = %value
pl: Osiągnięto limit przetwarzania powiadomień znajdujących się w kolejce:  %name = %value

en: You don't have permissions to manage these subscriptions
pl: Nie posiadasz odpowiednich uprawnień do zarządzania tymi subskrypcjami

en: Change send method to
pl: Zmień metodę wysyłania na

en: Change send interval to
pl: Zmień częstotliwość wysyłania na

en: Validation error. You don't have permission to delete some of these subscriptions
pl: Błąd walidacji. Nie posiadasz uprawnień do usuwania niektórych z tych subskrypcji.

en: You don't have permission to manage all these subscriptions
pl: Nie posiadasz odpowiednich uprawnień do zarządzania wszystkimi subskrypcjami

en: Node title mismatch. Please check your selection.
pl: Niezgodność tytułu węzła. Proszę zweryfikować swój wybór.

en: Found no valid post with that title: %title
pl: Nie znaleziono poprawnego wpisu o tytule %title

en: You have %count @status subscriptions.
pl: Masz %count subskrypcji ze statusem @status.

en: You don't have any subscriptions yet.
pl: Nie masz jeszcze żadnych subskrypcji.

en: Your default sending method for new subscriptions is @send_method
pl: Domyślna metoda wysyłania dla nowych subskrypcji to @send_method

en: Your default sending interval for new subscriptions is @send_interval
pl: Domyślny interwał wysyłania nowych subskrypcji to @send_interval

en: Administer your subscriptions
pl: Zarządzaj swoimi subskrypcjami

en: Edit your notifications settings
pl: Edycja ustawień powiadomień

en: Cancel all your subscriptions
pl: Anuluj wszystkie swoje subskrypcje

en: Create @type subscription
pl: Stwórz subskrypcję @type

en: You must set a value for this field.
pl: Należy ustawić wartość dla tego pola.

en: You must provide valid values for all fields.
pl: Należy podać poprawne wartości dla wszystkich pól.

en: Your subscription has been created.
pl: Subskrypcja została utworzona

en: Your subscription cannot be created.
pl: Subskrypcje nie mogły zostać utworzone.

en: Subscription type or parameters not allowed
pl: Niedozwolony typ lub parametr subskrypcji

en: Your subscription was cancelled
pl: Powiadomienia zostały anulowane.

en: Your subscription has been removed.
pl: Subskrypcja została usunięta.

en: All your subscriptions have been removed.
pl: Wszystkie Twoje powiadomienia zostały usunięte.

en: You don't have any subscription on this site.
pl: Nie posiadasz żadnych subskrypcji na tej stronie.

en: Are you sure you want to delete this subscription?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować tą subskrypcję?

en: Are you sure you want to remove all your subscriptions on this site?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie subskrypcje dla tej strony?

en: Messaging and Notifications settings
pl: Ustawienia wysyłania wiadomości oraz powiadamiania

en: Default send interval for subscriptions.
pl: Domyślna częstotliwość, z jaką wysyłane są subskrypcje.

en: Messages coming from user subscriptions and system events
pl: Wiadomości pochodzące z subskrypcji użytkownika oraz wydarzeń systemowych

en: Notifications event
pl: Zdarzenie powiadomienia

en: Common parts for all Notifications messages for a single event. This is useful for defining a common header and/or footer for all these messages.
pl: Części wspólne dla wszystkich wiadomości powiadomień dla pojedynczego zdarzenia. Jest to przydatne do definiowania wspólnych nagłówków i / lub stopki dla wszystkich tych wiadomości.

en: Notifications digest
pl: Strzeszenie powiadomień

en: Depending on your settings for each Send interval, Notifications may be digested, this is grouped and summarized in a single message. These are the common parts for Notifications digests.
pl: W zależności od ustawień dla każdego interwału wysyłania, powiadomienia mogą być streszczone, pogrupowane oraz podsumowane w jednej wiadomości. Są to części wspólne dla streszczania powioadomień.

en: Line for digested events
pl: Punkt w powiadomieniu zbiorczym

en: Event notification for [user] from [site-name]
pl: Powiadomienie z witryny [site-name] dla użytkownika [user]

en: Greetings [user],
pl: Drogi użytkowniku!

en: A item to which you are subscribed has been updated
pl: Poniżej znajdują się szczegóły zmian we wpisie.

en: You can unsubscribe at [unsubscribe-url]
pl: Powiadomienia można anulować na stronie [unsubscribe-url]

en: The url for the current user to manage subscriptions.
pl: URL dla obecnego użytkownika do zarządzania subskrypcjami.

en: The url to allow a user to delete all their subscriptions.
pl: URL pozwalający użytkownikowi skasować wszystkie jego subskrypcje.

en: The url for disabling a specific subscription.
pl: URL pozwalający wyłączyć konkretną subskrypcję.

en: List of events for message digests
pl: Lista wydarzeń dla streszczeń wiadomości

en: Detailed information for event
pl: Szczegółowe informacje dla wydarzenia

en: Produces one line per event, grouped by object
pl: Tworzy jedną linię na zdarzenie, pogrupowane przez objekt

en: Adds full information for each event
pl: Dodawanie pełnej informacji o każdym wydarzeniu

en: Twice a day
pl: Dwa razy dziennie

en: Subscription %id of type %type to: !values
pl: Subskrypcja %id typu %type dla: !values

en: administer notifications
pl: zarządzanie powiadomieniami

en: manage own subscriptions
pl: zarządzanie własnymi subskrypcjami

en: manage all subscriptions
pl: zarządzaj wszystkimi subskrypcjami

en: Administer and configure messaging and notifications
pl: Administrowanie oraz konfiguracja wysyłania wiadomości oraz powiadomień

en: Manage existing subscriptions and queue.
pl: Zarządzaj istniejącymi subskrypcjami oraz kolejką.

en: Subscriptions overview.
pl: Przegląd subskrypcji.

en: Administer subscriptions.
pl: Zarządzaj subskrypcjami.

en: Notifications queue.
pl: Kolejka powiadomień.

en: Notifications Settings
pl: Ustawienia powiadamiania

en: Site settings for user notifications.
pl: Ustawienia witryny dotyczące powiadomień.

en: Intervals
pl: Częstotliwość

en: Node title autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie tytułów węzła

en: The basic notifications framework
pl: Konstrukcja podstawowych powiadomień

en: Checking this box allows you to automatically subscribe to any thread you create or post a comment to.
pl: Zaznaczenie tego pola pozwala automatycznie subskrybować dowolne wątki, które utworzysz lub skomentujesz.

en: If checked the option will be 'enabled' by default for user account settings. This won't change existing settings for users who have already defined it.
pl: Jeśli jest zaznaczona opcja będzie "aktywna" domyślnie dla ustawień konta użytkownika. Nie spowoduje to zmiany istniejących ustawień dla użytkowników, którzy już ją zdefiniowali.

en: You are currently set to receive notifications for replies to content which you create. To change this default, uncheck the autosubscribe option in your user account settings.
pl: Aktualnie zezwalasz na otrzymywanie powiadomień o odpowiedzi do treści, które tworzysz. Aby zmienić to ustawienie domyślne, odznacz opcję autosubskrypcja w ustawieniach konta użytkownika.

en: Notifications Autosubscribe
pl: Autosybskrybcja powiadomień

en: Provides automatic notifications.
pl: Udostępnianie automatycznego powiadamiania.

en: Enabled subscription types
pl: Włączone rodzaje subskrypcji

en: Check the subscription types that will be enabled. You can use the global settings here or set different options for each content type. On this second case these will be the defaults for new content types.
pl: Sprawdzanie typów subskrypcji, które będą włączone. Możesz tutaj skorzystać z ustawień globalnych lub ustawić różne opcje dla każdego typu zawartości. W drugim przypadku będą to ustawienia domyślne dla nowych typów zawartości.

en: Use global settings on this page for all content types
pl: Użyj ustawień globalnych na tej stronie dla wszystkich rodzajów treści

en: Set up for each content type on <a href="@content-type-settings">Administer Content Types</a>.
pl: Ustawienia dla każdego rodzaju treści można znaleźć w <a href="@content-type-settings">administracji rodzajami treści</a>.

en: Global options
pl: Opcje globalne

en: Define the available subscription types that will be enabled globally
pl: Defuniuj dostępne rodzaje subskrypcji, które będą aktywne globalnie

en: You are currently subscribed to the following threads:
pl: Aktualnie posiadasz subskrypcję następujących wątków:

en: There are no active author subscriptions.
pl: Brak aktywnych subskrypcji autora.

en: Your subscriptions have been updated.
pl: Subskrypcje powiadomień zostały zaktualizowane.

en: This is the format for each digest group. A message may consist on one or many of these groups:
pl: Jest to format dla każdej grupy streszczeń. Wiadomość może składać się z jednej lub wielu z tych grup:

en: Digest line.
pl: Linia strzeszczenia.

en: Allowed subscription types
pl: Dozwolone typy subskrypcji

en: Enable different subscription options for this content type.
pl: Włącz różne opcje subskrypcji dla danego rodzaju zawartości.

en: To enable these options check the <a href="@notifications-settings">Notifications content settings</a>
pl: Aby włączyć te opcje sprawdź <a href="@notifications-settings">Ustawienia Powiadomień treści</a>

en: Do not send notifications for this update.
pl: Nie wysyłaj powiadomień dla tej aktualizacji.

en: Content type: @type
pl: Typ zawartości @type

en: Author: @name
pl: Autor: @name

en: Thread: @title
pl: Wątek: @title

en: Subscribe to all changes and comments for a thread.
pl: Subskrybuj wszystkie zmiany i odpowiedzi dla tego wątku.

en: Subscribe to all content of a given type.
pl: Subskrybuj wszystkie treści danego typu.

en: Subscribe to all content submitted by a user.
pl: Subskrybuj wszystkie treści, które zamieścił użytkownik.

en: Content type and Author
pl: Rodzaj zawarości oraz Autor

en: Subscribe to all content of a given type submitted by a user.
pl: Subskrybuj wszystkie treści danego typu zamieszczone przez użytkownika.

en: New content of type [type-name] has been submitted
pl: Nowa treść typu [type-name] została wysłana

en: Node creation
pl: Utworzenie węzła

en: The [type-name] has been updated
pl: [type-name] został zaktualizowany

en: Node update
pl: Aktualizacja wpisu

en: New comment by [comment-author-name]: [comment-title]
pl: Nowy komentarz użytkownika [comment-author-name]: [comment-title]

en: Node comment
pl: Komentarz do węzła

en: User name not found.
pl: Nazwa użytkownika nie odnaleziona.

en: The <em>Header</em> and <em>Footer</em> will be taken from Notification events.
pl: <em>Nagłówek</em> oraz <em>Stopka</em> zostanie pobrana z Powiadomień o wydarzeniach.

en: The <em>Digest line</em> will be used when composing Short digests on which each event will be just a line.
pl: <em>Linia streszczenia</em> będzie użyta podczas komponowania Krótkiego streszczenia na podstawie którego każde wydarzenie będzie tylko linią.

en: Notifications for node events
pl: Powiadomienia o zdarzeniach dotyczących wpisów

en: Defaults for all notifications related to node events.
pl: Ustawienia domyślne dla wszystkich powiadomień powiązanych z wydarzeniami w segmencie.

en: Notifications for node creation
pl: Powiadomienia o utworzeniu wpisów

en: Notifications produced when a new node is created.
pl: Powiadomienia generowane podczas tworzenia nowego węzła.

en: Notifications for node updates
pl: Powiadomienia o aktualizacji wpisów

en: Notifications produced when a node is updated.
pl: Powiadomienia generowane podczas aktualizacji węzła.

en: Notifications for node comments
pl: Powiadomienia o komentarzach do węzłów

en: Notifications produced when a comment is posted to a node.
pl: Powiadomienia generowane podczas wysyłania odpowiedzi w segmencie.

en: Groups digests per node
pl: Grupuje streszczenia dla każdego węzła

en: Group of events digested for each node.
pl: Grupa streszczeń wydarzeń dla każdego węzła.

en: Groups digests per node type
pl: Grupuje streszczenia według rodzaju treści

en: Group of events digested for each node type.
pl: Grupa wydarzeń streszczona dla każdego typu węzłów.

en: Update for [type-name]: [title]
pl: Aktualizacja wpisu: [title]

en: Read more [node-url]
pl: Więcej [node-url]

en: New [type-name]: [title]
pl: Dodano wpis: [title]

en: Comment for [type-name]: [title]
pl: Komentarz do [type-name]: [title]

en: Comment by [comment-author-name]: [comment-title]
pl: Użytkownik [comment-author-name] dodał odpowiedź: [comment-title]

en: Read more [comment-url]
pl: Więcej [comment-url]

en: New Comment on [title] by [comment-author-name] titled [comment-title]
pl: Nowa odpowiedź na [title] wysłana przez [comment-author-name] zatytułowana [comment-title]

en: Updates for [type-name]: [title]
pl: Aktualności dla [type-name]: [title]

en: This post
pl: Ten wpis

en: Posts of type @type
pl: Wpisy typu @type

en: Posts by @name
pl: Wpisy według @name

en: All posts by @name
pl: Wszystkie wpisy użytkownika @name

en: @type posts by @name
pl: Treść typu @type zamieszczona przez @name

en: The node teaser.
pl: Skrót węzła.

en: The node body.
pl: Treść węzła.

en: Unfiltered node teaser. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowany skrót węzła. UWAGA - nieprzetworzone dane wejściowe.

en: Unfiltered node body. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana treść węzła. UWAGA - nieprzetworzeone dane wejściowe.

en: The comment view url.
pl: URL do podglądu odpowiedzi.

en: The comment reply url.
pl: URL do skomentowania odpowiedzi.

en: subscribe to content type
pl: subskrybowanie wpisów danego rodzaju

en: subscribe to author
pl: subskrybowanie wpisów danego autora

en: skip notifications
pl: pomiń powiadomienia

en: Content subscriptions
pl: Subskrypcje treści

en: Content notifications uninstallation script complete.
pl: Skrypt odinstalowywania powiadomień treści zakończono sukcesem.

en: Content Notifications
pl: Powiadomienia treści

en: Allows users to subscribe to content related events.
pl: Pozwala subskrybować zdarzenia powiązane z treścią.

en: Subscription type
pl: Typ subskrypcji

en: Simple notifications
pl: Proste powiadomienia

en: The subject and main body will be provided by the event itself
pl: Temat i treść główna będą dostarczone przez samo wydarzenie

en: Simple notifications triggered by other modules using the Notifications Lite API module.
pl: Proste powiadomienia uruchomione przez inne moduły korzystające z API modułu Notifications Lite.

en: Greetings, [user].
pl: Witaj, [user].

en: Extra Simple Notifications API. Enable only when required by other modules.
pl: Extra Simple Notifications API. Włącz tylko jeśli wymagają tego inne moduły.

en: Term: %name
pl: Termin: %name

en: Subscribe to content tagged with a given taxonomy term.
pl: Subskrybuj treść umieszczoną we wskazanych kategoriach.

en: Term name not found.
pl: Terminu nie odnaleziono.

en: Tag subscriptions
pl: Tagowanie subskrypcji

en: Select vocabularies to which subscriptions should be <em>allowed</em>.
pl: Wybierz słowniki kategorii dla których subskrypcje powinny być <em>dozwolone</em>.

en: Taxonomy Notifications
pl: Powiadomienia kategorii

en: Allows users to subscribe to taxonomy terms.
pl: Pozwala użytkownikom subskrybować terminy kategorii.

en: Add subscription
pl: Dodaj subskrypcję

en: Visible subscription types
pl: Widoczne rodzaje subskrypcji

en: Check the subscription types the UI module should show. If not checked no options for this subscription type will be displayed at all.
pl: Wybierz typy subskrypcji, które powinien pokazywać interfejs użytkownika. Jeśli nie wybrano żadnego to opcje nie będą wyświetlane dla tego typu subskrypcji.

en: <strong>Tab</strong>. A full tab for some subscription types will be displayed for each enabled subscription type when available.
pl: <strong>Karta</strong>. Przy niektórych typach subskrypcji, pełna karta będzie wyświetlona dla każdej aktywnej subskrypcji jeżeli będzie dostępna.

en: <strong>Create</strong>. A create link and a custom page for adding subscriptions will be available for each enabled subscription type.
pl: <strong>Tworzenie</strong>. Odnośnik do tworzenia oraz własna strona do dodawania subskrypcji będą dostępne dla każdego włączonego rodzaju subskrypcji.

en: User account pages
pl: Strony konta użytkownika

en: Check elements to display on user account pages
pl: Zaznaczanie elementów widocznych na stronach konta użytkownika

en: Manage own subscriptions
pl: Zarządzanie własnymi subskrypcjami

en: Check elements to display on user account tabs for site users to manage their own subscriptions
pl: Zaznacz elementy do wyświetlenia w kartach konta użytkownika, dzięki którym użytkownicy witryny będą mogli zarządzać własnymi subskypcjami

en: Subscribe to other users
pl: Subskrybuj innych użytkowników

en: Check elements to display on user account tabs for other users to subscribe to them
pl: Zaznaczanie elementów do wyświetlenia w zakładce konta użytkownika dla innych użytkoników w celu subskrybcji

en: Subscribe to content
pl: Subskrybuj treść

en: You can use the global settings here or set different options for each content type. On this second case these will be the defaults for new content types.
pl: Możesz tutaj użyć globalnych ustawień lub ustawić inne opcje dla każdego typu treści. W drugim przypadku będą one domyślne dla nowych typów zawartości.

en: Check elements to display on each node for users to subscribe / unsubscribe.
pl: Sprawdzanie elementów do wyświetlenia w każdym segmencie pozwalających użykownikom na subskrypcję / rezygnację z subskrypcji.

en: Show user account page
pl: Pokaż stronę konta użytkownika

en: Show create subscription page
pl: Pokaż stronę tworzenia subskrypcji

en: These are UI settings only and will define which options will be visible for end users and how they'll be displayed. Which options will be finally available will be determined by:
pl: To są tylko ustawienia interfejsu użytkownika i określają , które opcje mają być widoczne dla użytkowników końcowych i jak będą one wyświetlane. Które opcje będą dostępne ostatecznie zostanie określona przez:

en: Enabled subscription types on the other Notifications settings pages
pl: Włączone rodzaje subskrypcji na innych stronach ustawień powiadomień

en: Permissions that you can configure on <a href="@administer-permissions">Administer permissions</a>.
pl: Uprawnienia, które możesz konfigurować w panelu <a href="@administer-permissions">Administracja uprawnień</a>.

en: The enabled options on this page.
pl: Włączone opcje na tej stronie.

en: Subscriptions UI
pl: Interfejs Powiadomień

en: Enable different display options for subscriptions to this content type.
pl: Włącz inne opcje widoku dla subskrypcji tego rodzaju treści.

en: To enable these options check the <a href="@notifications-ui-settings">Notifications UI settings</a>
pl: Aby włączyć te opcje sprawdź <a href="@notifications-ui-settings">ustawienia interfejsu powiadomień</a>

en: or create a new subscription
pl: lub utwórz nową subskrypcję

en: Unsubscribe from: !name
pl: Usuń subskrypcję: !name

en: Subscribe to: !name
pl: Subskrybuj: !name

en: <strong>In node form</strong>. A subscriptions subform will be available when creating or editing nodes.
pl: <strong>Formularz w węźle</strong>. Podformularz subskrypcji będzie dostępny w trakcie tworzenia lub edycji węzłów.

en: <strong>In comment form</strong>. A subscriptions subform will be available when posting comments.
pl: <strong>W formularzu odpowiedzi</strong>. Podformularz subskrypcji będzie dostępny podczas wysyłania odpowiedzi.

en: <strong>Full node links</strong>. Subscription links will be displayed for full node pages.
pl: <strong>Odnośniki do pełnego węzła</strong>. Subskrypcje będą wyświetlane dla stron całego węzła.

en: <strong>Teaser node links</strong>. Subscription links will be displayed for node teasers.
pl: <strong>Odnośniki do skrótu węzła</strong>. Subskrypcje będą wyświetlane dla skrótów węzłów.

en: <strong>Form on node pages</strong>. A collapsible subscriptions form will be displayed for full node pages.
pl: <strong>Formularz na stronach węzłów</strong>. Rozwijany formularz subskrypcji zostanie wyświetlony na pełnych stronach węzłów.

en: <strong>In block</strong>. Options will be displayed on the Subscriptions block when viewing a node.
pl: <strong>W bloku</strong>. Opcje zostaną wyświetlone w bloku subskrypcji podczas przeglądania węzła.

en: Links on user account tab
pl: Odnośniki na karcie konta użytkownika

en: A subscription has been created | @count subscriptions have been created
pl[0]: Subskrypcja została utworzona
pl[1]: @count subskrypcje zostały utworzone
pl[2]: @count subskrypcji zostało utworzonych

en: A subscription has been deleted | @count subscriptions have been deleted
pl[0]: Subskrypcja została skasowana
pl[1]: @count subskrypcje zostały skasowane
pl[2]: @count Subskrypcji zostało skasowanych

en: Notifications UI
pl: Interfejs użytkownika dla powiadomień

en: Provides an UI to notifications
pl: Dostarcza UI dla powiadomień

en: Send Interval
pl: Interwał wysyłania

en: The ID of the message
pl: ID wiadomości

en: The subject of the message
pl: Tytuł wiadomości

en: The body of the message
pl: Treść wiadomości

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Provides a link to delete the message
pl: Odnośnik do kasowania wiadomości

en: The delivery method for the message
pl: Metoda dostarczenia wiadomości

en: The User ID of the message sender.
pl: ID nadawcy.

en: Receiver
pl: Odbiorca

en: The User ID of the message receiver.
pl: ID adresata.

en: Notifications subscriptions.
pl: Powiadomienia subskrypcji.

en: Subscription by the current user
pl: Subskrypcje danego użytkownika

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Subscriber UID
pl: UID Subskrybenta

en: The UID of the subscriber.
pl: Identyfikator UID subskrybenta.

en: Subscribed Nid
pl: Subskrypcje Nid

en: The node ID of the subscribed node.
pl: ID subskrybowanego węzła.

en: Subscribed Author
pl: Subskrypcje od autora

en: The UID of the subscribed author.
pl: UID zasubskrybowanego autora.

en: Notifications Views
pl: Widok powiadomień

en: Views integration for Notifications.
pl: Integracja widoków dla Powiadomień.

en: Translate interface
pl: Tłumaczenie interfejsu

en: Add language
pl: Dodaj język

en: Edit string
pl: Edycja napisu

en: Delete string
pl: Usuń napis

en: Are you sure you want to delete the language %name?
pl: Czy na pewno usunąć język %name?

en: The language %locale has been removed.
pl: Język %locale został usunięty.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
pl: Czy na pewno usunąć napis <q>%source</q>?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie napisu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich jego tłumaczeń.

en: locale
pl: język

en: AM
pl: przed południem

en: PM
pl: po południu

en: Cache once for everything (global)
pl: Jedna pamięć podręczna dla wszystkiego (globalna)

en: Per page
pl: Osobny dla każdej strony

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per role per page
pl: Osobny dla każdej roli i strony

en: Per user
pl: Osobny dla każdego użytkownika

en: Per user per page
pl: Osobny dla każdego użytkownika i strony

en: Display the results as a slideshow.
pl: Wyświetl wyniki jako pokaz slajdów.

en: Multilingual support
pl: Obsługa wersji językowych

en: Enabled, with translation
pl: Włączona, obejmuje tłumaczenia

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Configure ImageAPI.
pl: Konfiguruj ImageAPI

en: Select a default image processing toolkit
pl: Wybierz domyślny zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
pl: To ustawienie pozwala zdecydować, który zestaw narzędzi ma być używany do zmiany rozmiaru, przycinania i innych operacji na obrazach.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
pl: Wybrany zestaw narzędzi przetwarzania plików graficznych <em>%toolkit</em> nie może poprawnie przetworzyć funkcji "%function".

en: Compression Quality
pl: Jakość kompresji

en: Version information
pl: Informacje o wersji

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
pl: Jakość kompresji powinna być z przedziału od 0 do 100.

en: Manage ImageCache presets.
pl: Zarządzaj zestawami przekształceń ImageCache.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
pl: Umieść poniższy kod w swoim module, jako część <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
pl: %p nie jest katalogiem lub brak mu praw do odczytu przez serwer internetowy.

en: Has Avatar
pl: Posiada portret

en: Display the node with standard node view.
pl: Wyświetlaj węzeł w trybie widoku standardowego.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
pl: Katalog %file nie jest chroniony przed modyfikacjami i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: Find an invited user
pl: Szukanie zaproszonego użytkownika

en: Withdrawn
pl: Wycofano

en: Active filter
pl: Aktywne filtrowanie

en: withdraw
pl: wycofanie

en: Invitees of @name
pl: Zaproszeni przez @name

en: Sorry, you've reached the maximum number of invitations.
pl: Niestety, przekroczono maksymalną liczbę zaproszeń.

en: 1 invite remaining | @count invites remaining
pl[0]: Pozostało @count zaproszenie
pl[1]: Pozostały @count zaproszenia
pl[2]: Pozostało @count zaproszeń

en: Inviters
pl: Zapraszający

en: Currently using !item !version
pl: Obecnie: !item w wersji !version

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania dla konta, które zostało zablokowane.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
pl: Użytkownik %name wykorzystał jednorazowy odnośnik logowania (%timestamp).

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
pl: Utworzono nowe konto użytkownika <a href="@url">%name</a>. Wiadomość e-mail nie została wysłana.

en: Registration successful. You are now logged in.
pl: Tworzenie konta zakończyło się pomyślnie i nastąpiło zalogowanie do witryny.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
pl: Hasło i dalsze instrukcje zostały wysłane na adres e-mail nowego użytkownika <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
pl: Nowy użytkownik: %name (%email).

en: Uid
pl: Identyfikator użytkownika

en: Logged in user
pl: Użytkownik zalogowany

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Font properties
pl: Właściwości czcionki

en: Chart width
pl: Szerokość wykresu

en: Chart height
pl: Wysokość wykresu

en: Sum
pl: Suma

en: Leave
pl: Opuść

en: Node module form.
pl: Formularz modułu Node.

en: Locale module form.
pl: Formularz modułu locale.

en: Taxonomy module form.
pl: Formularz modułu taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
pl: Ścieżka w menu tak jak w ścieżce nawigacyjnej, nie zawiera Home ani [menu]. Oddzielona znakami /.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się zmodyfikować pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się otworzyć pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: Build modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Default argument
pl: Domyślny argument

en: Show title
pl: Wyświetl tytuł

en: Message for [user]
pl: Wiadomość dla [user]

en: Notifications lite message
pl: Wiadomość Notifications lite

en: First letter of name
pl: Pierwsza litera nazwy

en: First two letters of name
pl: Pierwsze dwie litery nazwy

en: Abbreviated name
pl: Nazwa skrócona

en: Show week numbers
pl: Pokaż numery tygodni

en: 3 items
pl: 3 elementy

en: 5 items
pl: 5 elementów

en: 10 items
pl: 10 elementów

en: Too many items
pl: Zbyt wiele elementów

en: Show maximum, add 'more' link
pl: Pokaż maksimum i dodaj odnośnik "więcej"

en: Hide all, add link to day
pl: Ukryj wszystkie, dodaj odnośnik do dnia

en: Date year range
pl: Zakes lat

en: Stripe color
pl: Kolor paska

en: The hex color value (like #ffffff) to use for this feed's calendar stripe.
pl: Wartość heksadecymalna koloru (np. #ffffff) używana w pasku kalendarza tego kanału.

en: Legend
pl: Legenda

en: Change date
pl: Zmień datę

en: Click to see all @count events
pl: Kliknij aby zobaczyć wszystkie @count wydarzenia

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
pl: Wtyczka widoku pozwalająca wyświetlać pola widoków, zawierających daty, w postaci kalendarza.

en: Adds ical functionality to Calendar views.
pl: Dodaje funkcjonalność iCal do widoków kalendarza.

en: The year must be a number between %min and %max.
pl: Rok musi być liczbą pomiędzy %min a %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
pl: Miesiąc musi być liczbą pomiędzy 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
pl: Dzień musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
pl: Godzina musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
pl: Minuta musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
pl: Sekunda musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: A valid value is required.
pl: Wymagana jest poprawna wartość.

en: date ical
pl: data ical

en: Granularity must include a year.
pl: Poziom szczegółowości musi zawierać rok.

en: Repeat display
pl: Wyświetlanie powtórzeń

en: Some value must be entered in the To date.
pl: Data końcowa nie może być pusta.

en: The dates are invalid.
pl: Daty są niepoprawne.

en: The To date must be greater than the From date.
pl: Data końcowa musi być większa od daty początkowej.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
pl: Data (RRRR-MM-DD)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
pl: Data i czas (RRRR-MM-DDTGG:MM:SS)

en: Time H:i
pl: Czas H:i

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Text Field with custom input format
pl: Pole tekstowe z niestandardowym formatem treści

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
pl: Wszystkie kontrolki pól daty korzystające z jscalendar zostały zmienione na pola tekstowe, ponieważ zakończyło się wsparcie dla kontrolki jscalendar. Włącz moduł Date Popup, żeby udostępnić wyskakujący kalendarz jQuery i zmień ustawienia, żeby go wybrać.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
pl: Informacja o strefie czasowej pól, które nie uwzględniają stref została zaktualizowana w bazie danych.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
pl: Do wyboru na tej liście dostępne są tylko typy zawartości z polami daty.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
pl: Jeśli oczekiwany typ docelowy nie zawiera już pola daty, skorzystaj z tego linku, żeby wybrać typ zawartości, do którego zostanie dodane pole daty.

en: Add new date field
pl: Dodaj nowe pole daty

en: Date PHP4 setup.
pl: Konfiguracja PHP4.

en: Date PHP4 Settings
pl: Ustawienia Date PHP4

en: Use PHP default timezone
pl: Użyj domyślnej strefy czasowej PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
pl: Poprawne wyznaczanie dat w wersjach PHP niższych od 5.2 wymaga dodatkowych obliczeń, czyli wiele dodatkowej pracy. Te obliczenia są potrzebne, ponieważ PHP może używać stref czasowych różniących się od strefy czasowej strony, użytkownika albo innej zależnej od daty.Możemy przyspieszyć obliczenia przy założeniu, że PHP korzysta z prawidłowej strefy czasowej. Bez tego założenia potrzebujemy więcej czasochłonnych obliczeń. Jeśli dopasowanie stredy czasowej wydaje się działać niepoprawnie w twojej konfiguracji, możesz w tym ustawieniu wybrać "nie" i zmusić system do bardziej precyzyjnych, ale wolniejszych obliczeń związanych ze strefami czasowymi.

en: administer date_php4 settings
pl: zarządzanie ustawieniami date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
pl: Jeśli żadne zaawansowane opcje nie zostały wybrane, termin będzie się powtarzał od dnia tygodnia daty początkowej dla cotygodniowych powtórzeń lub danym dniu i miesiącu. Skorzystaj z opcji poniżej, żeby zmienić to zachowanie i wybrać konkretne miesiące i dni, w których termin ma się powtarzać. Skorzystaj z części "Oprócz", żeby określić daty, które powinny być wyjęte z puli wyników.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !date_order. !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
pl: !repeats_every_interval !month_days dnia !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
pl: !repeats_every_interval w !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
pl: !repeats_every_interval !count razy

en: !repeats_every_interval until !until_date
pl: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
pl: !repeats_every_interval oprócz !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
pl: !repeats_every_interval, a tydzień zaczyna się w !day_of_week

en: every week | every @count weeks
pl[0]: co tydzień
pl[1]: co @count tygodnie
pl[2]: co @count tygodni

en: every month | every @count months
pl[0]: co miesiąc
pl[1]: co @count miesiące
pl[2]: co @count miesięcy

en: every year | every @count years
pl[0]: co roku
pl[1]: co @count lata
pl[2]: co @count lat

en: every day | every @count days
pl[0]: codziennie
pl[1]: co @count dni
pl[2]: co @count dni

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
pl: Wykryta strefa czasowa: %timezone; data po stronie przeglądarki: %date; skrót: %abbreviation; przesunięcie: %offset; czas letni: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
pl: Pacyfik/Polinezja_Francuska-Markizy

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
pl: Potrzebne przy korzystaniu z Date API. Zmienia obsługę stref czasowych strony i użytkownika zamieniając różnice czasów na nazwy stref.

en: Show user pictures in relationship pages
pl: Pokazuj zdjęcia użytkowników na stronach relacji

en: Not Approved
pl: Niezatwierdzone

en: My Pending Relationships
pl: Relacje oczekujące na zatwierdzenie

en: User Relationships: Actions
pl: Relacje użytkownika: Akcje

en: Newest
pl: Najnowsze

en: Oldest
pl: Najstarsze

en:  (You to Them)
pl:  (Ty do nich)

en:  (Them to You)
pl:  (Oni do Ciebie)

en: No Pending Requests
pl: Brak oczekujących próśb

en: Blocks that can be used with User Relationships
pl: Bloki, które mogą być użyte wraz z Relacjami Użytkownika

en: 
            <ul>
              <li>Users will automatically have these relationships created between them when the implying relationship is created. (ex: Manager implies Coworker).</li>
              <li>When the implied relationship is removed the implying relationship will not be removed. (ex: removing Coworker WILL NOT remove Manager)</li>
              <li>If "strict" is set the implying relationship will be removed when the implied relationship is removed. (ex: removing Coworker WILL remove Manager)</li>
              <li>Reverse is really only useful for one-way relationships. It allows things like Parent implies Offspring to work in the right direction</li>
            </ul>
pl: 
            <ul>
              <li>Użytkownikom automatycznie zostaną utworzone relacje pomiędzy nimi, jeśli relacja jest powiązana. (np: Kierownik jest powiązany z  Pracownikiem).</li>
              <li>Kiedy powiązana relacja jest usuwana, relacja do której istnieje powiązanie nie zostanie usunięta. (np: usunięcie Pracownika NIE USUNIE Kierownika)</li>
              <li>Jeśli ustawiono"ścisła" powiązana relacja zostanie usunięta. (np: usunięcie Pracownika USUNIE Kierownika)</li>
              <li>Odwróć, jest przydatne tylko w relacjach jednokierunkowych. Pozwala na rzeczy typu Rodzic ma powiązanie z Potomstwem działające w określonym kierunku</li>
            </ul>

en: Relationship Type
pl: Rodzaj Relacji

en: You ran this migration %date
pl: Tą migrację wykonano %date

en: %count buddylist records await your import.
pl: %count rekordów z listy znajomych oczekuje na import.

en: Don't do the main migration
pl: Nie wykonuj głównej migracji

en: Check this if you've already done the main migration and don't want to re-run it.
pl: Zaznacz to jeśli już przeprowadziłeś główną migrację i nie chcesz przeprowadzać jej ponownie.

en: Migrate %count pending requests
pl: Migrowanie @count oczekujących zapytań

en: Migrate!
pl: Migracja!

en: Buddies Migration took @amount
pl: Migracja znajomych zajęła @amount

en: There was an error migrating the buddylist.
pl: Wystąpił błąd podczas migracji listy znajomych.

en: Pending relationships migration successfully ran.
pl: Oczekująca migracja relacji użytkownika została wykonana poprawnie.

en: Pending Buddies Migration took @amount
pl: Oczekująca Migracja Znajomych zajęła @amount

en: There was a problem migrating pending relationships
pl: Wystąpił problem podczas migracji relacji oczekujących na zaakceptowanie

en: User Relationships Node Access
pl: Dostęp do węzłów relacji użytkownika

en: Node access based on your relationships to other users
pl: Dostęp do węzła w oparciu o relację z użytkownikami

en: If no box is ticked, then anyone can @action.
pl: Jeśli opcja nie jest zaznaczona, każdy może @action.

en: Provides per node access control based on relationship to author
pl: Dostarcza kontrolę dostępu per węzeł w oparciu o relację z autorem

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Poll title
pl: Formularz modułu poll.

en: No description
pl: Brak opisu

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Original file name
pl: Początkowa nazwa pliku

en: Site-wide contact form
pl: Formularz kontaktowy serwisu

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowany.

en: You must enter a message.
pl: Wprowadzenie wiadomości jest wymagane.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został wykorzystany. Korzystanie z niego w przyszłości nie będzie już konieczne. Należy zmienić swoje hasło.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
pl: !username wypełnił formularz założenia konta.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
pl: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count wartości.

en: Name of top taxonomy term
pl: Nazwa głównego terminu taksonomii

en: ID of top taxonomy term
pl: ID głównego terminu taksonomii

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól

en: Original image (no preset)
pl: Oryginalne zdjęcie (bez zmian)

en: PHP Evaluation
pl: Wykonanie kodu PHP

en: viewed comment
pl: przeglądany komentarz

en: After saving new content
pl: Po zapisaniu nowej zawartości

en: After updating existing content
pl: Po aktualizacji istniejącej zawartości

en: saved content
pl: zapisana zawartość

en: After deleting content
pl: Po skasowaniu zawartości

en: Content is published
pl: Zawartość jest opublikowana

en: Content is sticky
pl: Zawartość jest przyklejona

en: Content is promoted to frontpage
pl: Zawartość jest promowana na stronie głównej

en: Content author
pl: Autor zawartości

en: Furthermore you can make use of the following variables:
pl: Ponadto można skorzystać z następujących zmiennych:

en: truth value
pl: wartość prawdy

en: rules
pl: reguły

en: Successfully sent email to %recipient
pl: Pomyślnie wysłano e-maila do %recipient

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
pl: Pomyślnie wysłano e-maila do roli(ról) %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
pl: Adres zwrotny wiadomości. Pozostaw pusty a zostanie użyty domyślny adres witryny.

en: After saving a new term
pl: Po zapisaniu nowego terminu

en: created term
pl: utworzono termin

en: updated term
pl: zaktualizowany termin

en: unchanged term
pl: niezmieniony termin

en: Select a vocabulary
pl: Wybierz słownik

en: New user
pl: Nowy użytkownik

en: Block a user
pl: Zablokuj użytkownika

en: Rule sets
pl: Zestawy reguł

en: Rule set
pl: Zestaw reguł

en: administer rules
pl: administrowanie regułami

en: Rules Scheduler
pl: Planista reguł

en: Delete user
pl: Usuń użytkownika

en: Modify node fields
pl: Zmień pola węzła

en: Execute arbitrary PHP script
pl: Wykonaj dowolny skrypt PHP

en: PHP script
pl: Skrypt PHP

en: Modify node taxonomy terms
pl: Zmień kategorie węzła

en: Add the selected terms
pl: Dodaj wybrane terminy

en: Replace existing terms with selected ones
pl: Zamień istniejące terminy na wybrane

en: Delete selected terms
pl: Usuń wybrane terminy

en: Modify user roles
pl: Modyfikuj role użytkownika

en: Add roles
pl: Dodaj role

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
pl: Wybierz jedną lub więcej ról, które będą przyznane wybranym użytkownikom.

en: Remove roles
pl: Usuń role

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
pl: Wybierz jedną lub więcej ról, które będą odebrane wybranym użytkownikom.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
pl: Nie wybrano żadnych ról do przyznania lub odebrania. Proszę wybrać jakąś czynność do wykonania.

en: Bulk Operations
pl: Operacje masowe

en: Display operations as
pl: Wyświetl operacje jako

en: Dropdown selectbox with Submit button
pl: Lista rozwijana z przyciskiem Wyślij

en: Each action as a separate button
pl: Każda akcja jako osobny przycisk

en: Skip confirmation step
pl: Pomiń krok potwierdzenia

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: - Choose an operation -
pl: - Wybierz operację -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
pl: Nie wybrano operacji. Proszę wybrać operację do wykonania.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania operacji @operation z argumentami: @arguments

en: Vertical Tabs
pl: Karty pionowe

en: Not in book
pl: Brak w książce

en: New book
pl: Nowa książka

en: By @name on @date
pl: Przez @name w @date

en: By @name
pl: Przez @name

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: No alias
pl: Brak aliasu

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
pl: Moduł pozwala użytkownikom witryny dodawać wpisy do swoich blogów za pomocą zewnętrznych narzędzi blogerskich. Programy takie dostępne są w wersjach dla wielu systemów operacyjnych i zazwyczaj oferują bogaty w funkcje graficzny interfejs do tworzenia i edycji wpisów.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
pl: API blogów umożliwia korzystanie z programów takich jak <a href="@ecto-link">Ecto</a> (program dostępny w wersjach dla systemu Max OS X i Microsoft Windows). Moduł obsługuje API <a href="@blogger-api">Bloggera</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog</a>, a także - w większości -  <a href="@movabletype-api">Movable Type</a>. Kompatybilne powinny być również wszystkie inne narzędzia czy usługi blogerskie (np. "post to blog" w serwisie  <a href="@flickr">Flickr</a>), które obsługują wymienione API.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
pl: Na <a href="@blogapi-settings">stronie ustawień API blogów</a> wskazać można rodzaje zawartości, które mają być dostępne podczas korzystania z zewnętrznych narzędzi blogerskich. Każdy z nich będzie wyświetlany przez takie narzędzie jako osobny "blog".

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@blogapi">stronie poświęconej API blogowym</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
pl: Zwraca listę blogów, w których dany autor ma uprawnienia do dodawania treści.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii zdefiniowanych w blogu.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
pl: Ponowna publikacja wszystkich plików związanych z wpisem w blogu. Ekwiwalent zachowania wpisu, jednak z pominięciem wysyłania zapytania ping.

en: You do not have permission to create this type of post.
pl: Brak uprawnień do dodawania zawartości tego rodzaju.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wpisów tego typu. Proszę zapisać wpis jako wersję roboczą.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wersji roboczych. Wzamian proszę opublikować wpis.

en: Invalid categories submitted.
pl: Podane kategorie są nieprawidłowe.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
pl: Wymagane jest podanie kategorii ze słownika @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
pl: Ze słownika @vocabulary_name wybrać można tylko jedną kategorię.

en: Error saving categories. This feature is not available.
pl: Błąd podczas zachowywania informacji o kategoriach. Funkcja niedostępna.

en: You do not have permission to edit this blog.
pl: Brak uprawnień do edycji tego blogu.

en: Enable for external blogging clients
pl: Rodzaje zawartości dostępne dla zewnętrznych narzędzi blogerskich

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
pl: Służy do wybrania rodzajów zawartości, które mają być dostępne podczas korzystania z zewnętrznych narzędzi blogerskich. Dostępne rodzaje zawartości będą przez takie narzędzia wyświetlane jako osobne "blogi".

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
pl: Brak uprawnień do dodawania wpisów typu %type lub moduł API blogów nie został skonfigurowany do współpracy z nimi.

en: @type: added %title using blog API.
pl: @type: dodano %title przez API blogów.

en: @type: updated %title using Blog API.
pl: @type: zaktualizowano wpis %title (za pomocą API blogów).

en: Blog API
pl: API blogów

en: Configure the content types available to external blogging clients.
pl: Konfiguracja rodzajów zawartości, z których korzystać mogą zewnętrzne narzędzia blogerskie.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
pl: Umożliwia użytkownikom dodawanie zawartości za pomocą aplikacji obsługujących protokół XML-RPC.

en: Chaos tool suite
pl: Pakiet Chaos tools

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie nazw użytkowników

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: Remaining @remaining of @total.
pl: Pozostało @remaining z @total.

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
pl: Proszę zapoznać się ze <a href="@error_url">stroną na temat błędu</a>

en: HTTP POST is required.
pl: Dostęp do metody POST protokołu HTTP jest wymagany.

en: Your page will be a part of the selected book.
pl: Strona zostanie dołączona do wybranej książki.

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Video Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania video

en: Teaser break
pl: Podział treści

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: 0 sec
pl: 0 sek

en: form
pl: formularz

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Name of top term's vocabulary
pl: Nazwa głównego słownika terminu taksonomii

en: ID of top term's vocabulary
pl: ID głównego słownika terminu taksonomii

en: The text used in the menu as link text for this item.
pl: Tekst użyty w menu jako odnośnik do tego elementu.

en: The title of the node's book parent.
pl: Tytuł książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The id of the node's book parent.
pl: Numer ID książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
pl: Tytuły wszystkich elementów nadrzędnych w hierarchii książki.

en: The name of the currently logged in user.
pl: Nazwa aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The user ID of the currently logged in user.
pl: ID aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The email address of the currently logged in user.
pl: Adres e-mail aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Display a tokenized message to the user
pl: Wyświetl użytkownikowi komunikat utworzony za pomocą wzorców

en: Send tokenized e-mail
pl: Wyślij e-mail utworzony za pomocą wzorców

en: Redirect to a tokenized URL
pl: Przekieruj na adres URL utworzony za pomocą wzorców

en: The email address to which the message should be sent.
pl: Adres e-mail na który powinna zostać wysłana wiadomość.

en: The message that should be sent.
pl: Wiadomość, która powinna być wysłana.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące wzorce mogą być użyte do wygenerowania adresu URL. W zależności od kontekstu w jakim działanie jest wyzwalane niektóre wzorce mogą nie być dostępne.

en: The message to be displayed to the current user.
pl: Wiadomość, która ma być wyświetlona aktualnemu użytkownikowi.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące wzorce mogą być użyte w adresie URL. W zależności od kontekstu w jakim działanie jest wyzwalane niektóre wzorce mogą nie być dostępne.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
pl: Dostarcza API do zamiany symboli na rzeczywiste dane.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
pl: Dostarcza rozbudowane wersje działań zautomatyzowanych rdzenia Drupala przy pomocy modułu Token.

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: Date form type
pl: Typ formularza daty

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
pl: Wybierz precyzję daty dla tego filtru. Na przykład wybierając "dzień" utworzysz filtr, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wybrać rok, miesiąc i dzień.

en: Date field(s)
pl: Pola daty

en: Select date field(s) to filter with this argument.
pl: Wybierz pola daty, które mają być filtrowane przy pomocy tego argumentu.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
pl: Sposób obsługi w zapytaniu pól zawierających kilka dat. Zwróć elementy, które zawierają którąś ze wskazanych dat (data = pole_1 LUB pole_2) albo tylko te, które zawierają wszystkie wskazane daty (data = pole_1 ORAZ pole_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedno pole daty dla tego filtru.

en: Date default
pl: Domyślna data

en: To date default
pl: Domyślna data końcowa

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
pl: Określ domyślną datę końcową i datę początkową, jeśli używasz domyślnych wartości z operatorem "pomiędzy" albo "poza".

en: Missing date fields!
pl: Brakuje pól daty!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
pl: (@field) <strong>Udostępniony</strong> @widget @format

en: emergency
pl: sytuacja awaryjna

en: Filter log messages
pl: Filtr wpisów dziennika

en: You must select something to filter by.
pl: Należy podać kryterium filtrowania.

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: New revision
pl: Nowa wersja

en: The page has been deleted.
pl: Strona została usunięta.

en: Show restrictions on password change page.
pl: Pokaż ograniczenia na stronie zmiany hasła.

en: Your password has not met the following requirement(s):
pl: Twoje hasło nie spełnia następujących wymagań:

en: !username,
    
    Your password at !site will expire in less than !days_left day(s).
    
    Please go to !edit_uri to change your password.
pl: !username,
    
    Twoje hasło na stronie !site straci ważność za !days_left dni.
    
    Przejdź do !edit_uri aby zmienić hasło.

en: Password quality:
pl: Siła hasła:

en: The password does not include enough variation to be secure.
pl: Hasło jest zbyt proste by zapewnić minimalny poziom bezpieczeństwa.

en: Your password will expire in less than one day. Please change it. | Your password will expire in less than @count days. Please change it.
pl[0]: Twoje hasło straci ważność za mniej niż jeden dzień. Proszę, zmień je.
pl[1]: Twoje hasło straci ważność za mniej niż @count dni. Proszę, zmień je.

en: Password policies
pl: Polityka haseł

en: Alphanumeric
pl: Alfanumeryczne

en: Password must contain the specified minimum number of alphanumeric (letters or numbers) characters.
pl: Hasło musi zawierać wybraną minimalną ilość znaków alfanumerycznych (liter lub cyfr).

en: Password must contain at least one alphanumeric (letter or number) character. | Password must contain at least @count alphanumeric (letter or number) characters.
pl[0]: Hasło musi zawierać przynajmniej jeden znak alfanumeryczny (literę lub cyfrę).
pl[1]: Hasło musi zawierać przynajmniej @count znaki alfanumeryczne (litery lub cyfry).
pl[2]: Hasło musi zawierać przynajmniej @count znaków alfanumerycznych (liter lub cyfr).

en: Complexity
pl: Złożoność

en: Password must contain the specified minimum number of character types (lowercase, uppercase, digit or punctuation).
pl: Hasło musi zawierać wybraną minimalną ilość typów znaków (małe litery, duże litery, cyfry, znaki interpunkcyjne).

en: Digit
pl: Cyfra

en: Digit Placement
pl: Rozmieszczenie cyfr

en: Password must not match last password. | Password must not match last @count passwords.
pl[0]: Hasło musi być inne niż poprzednie.
pl[1]: Hasło musi być inne niż @count poprzednie hasła.
pl[2]: Hasło musi być inne niż @count poprzednich haseł.

en: Password must be at least one character in length. | Password must be at least @count characters in length.
pl[0]: Hasło musi zawierać przynajmniej jeden znak.
pl[1]: Hasło musi zawierać przynajmniej @count znaki.
pl[2]: Hasło musi zawierać przynajmniej @count znaków.

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Punctuation
pl: Interpunkcja

en: Password must differ from the username.
pl: Hasło musi się różnić od nazwy użytkownika.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pl: By zmienić obecne hasło użytkownika, należy wprowadzić nowe hasło w obydwa pola.

en: Your password cannot be empty.
pl: Twoje hasło nie może być puste.

en: Password has been changed.
pl: Hasło zostało zmienione.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został już wykorzystany. Nie ma potrzeby nadal z niego korzystać, ponieważ logowanie przebiegło pomyślnie.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania, którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
pl: <p>Strona ta pozwala jednorazowo zalogować się do konta %user_name. Możliwość ta przestanie być dostępna z dniem %expiration_date</p><p>Poniższy przycisk umożliwia zalogowanie się i zmianę hasła.</p>

en: This login can be used only once.
pl: Te dane logowania mogą być wykorzystane tylko jednokrotnie.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania z jednorazowego odnośnika logowania, który został już wcześniej wykorzystany, lub którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: The translation import of %filename failed.
pl: Importowanie tłumaczenia z pliku %filename nie powiodło się.

en: More choices
pl: Więcej opcji

en: Javascript Choice Form
pl: Formularz wyboru wzbogacony JavaScript

en: delete own
pl: skasuj własne

en: Change basic information
pl: Zmień podstawowe informacje

en: %editor profile for %format
pl: Profil edytora %editor dla formatu tekstu %format

en: Enabled by default
pl: Domyślnie włączone

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
pl: Domyślny stan edytora dla użytkowników posiadających dostęp do tego profilu. Użytkownicy mogą zmieniać ten stan, jeśli kolejna opcja jest włączona.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
pl: Jeżeli opcja będzie włączona, użytkownicy będą mogli wybrać ich własny edytor w ustawieniach ich konta.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
pl: Pokaż odnośnik <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
pl: Określa, czy link <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em> ma być widoczny pod polem edycji. Jeżeli ta opcja jest wyłączona, zostaną wykorzystane ustawienia użytkownika lub ustawienia globalne (patrz wyżej).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
pl: Ta opcja określa, czy pasek narzędziowy ma być wyświetlany nad czy pod polem edycji.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
pl: Ta opcja kontroluje wyrównanie ikon w pasku narzędzi edytora.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
pl: Pozycja wyświetlania ścieżki zagnieżdżenia elementów HTML (np. <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
pl: Ta opcja daje możliwość włączania/wyłączania przycisku zmiany rozmiaru pola. Jeżeli jest włączona to pasek ścieżki musi być ustawiony na "Góra" lub "Dół" w celu wyświetlenia ikonki zmiany rozmiaru.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
pl: Jeżeli włączone, potencjalnie szkodliwy kod, taki jak np. <code>&lt;HEAD&gt;</code> zostanie usunięty z kodu HTML.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że edytor będzie wprowadzał TABULATORY po wciśnięciu przycisku tab oraz zachowywał wszystkie znaki białe tak jak znacznik PRE w HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
pl: Jeżeli włączone, tagi HTML, które określają rozmiar, krój, kolor i kolor tła czcionki zostaną zastąpione przez kod CSS typu inline.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor usunie większość znaków końca wiersza z treści. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaniu konfliktów z innymi filtrami.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor przeformatuje źródłowy kod HTML. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaywniau konfiliktów z innymi filtrami.

en: Force cleanup on standard paste
pl: Wymuś czyszczenie kodu przy wklejaniu

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
pl: Po włączeniu funkcja wklejania (CTRL-V lub SHIFT-INS) będzie zawsze działać jak wywołanie rozszerzenia "wklej z Word".

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
pl: Rozdzielana przecinkami lista formatów bloków HTML. Możliwe wartości: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
pl: Użyj styl CSS

en: Define CSS
pl: Zdefiniuj CSS

en: Editor default CSS
pl: Standardowy CSS edytora

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
pl: Definiuje jaki CSS zostanie użyty w edytorze.<br />Użyj CSS skórki - ładuje arkusze styli z bieżącej skórki.<br/>Zdefiniuj CSS - pozwala podać poniżej ścieżkę do arkusza styli.<br />Domyślny CSS - wykorzystuje arkusz dostarczany z edytorem.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
pl: Jeśli wybrano "Definiuj CSS" wstaw ścieżkę (lub rozdzielane przecinkiem ścieżki) do arkusza.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
pl: Dostępne wzorce: <code>%b</code> (ścieżka bazowa, n.p.: <code>/</code>), <code>%t</code> (ścieżka do skórki, n.p.: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
pl: Alternatywnie zdefiniuj klasy CSS dla listy "Font style".<br />Wprowadź jedną klasę w każdej linii, w formacie: !format. Przykład: !example<br />Pozostawienie pustego miejsca spowoduje zaimportowanie wartości z wszystkich załadowanych arkuszy CSS

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
pl: Profil edytora Wysiwyg dla %format został zapisany.

en: No editor
pl: Brak edytora

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
pl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Pobierz</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
pl: Rozpakuj pobrane archiwum i skopiuj jego zawartość do katalogu w następującej lokalizacji systemu plików:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
pl: Tak, aby biblioteka główna pobranego edytora była dostępna w lokalizacji: <br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
pl: Instrukcje instalacji

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
pl: Aktualnie nie jest zainstalowany żaden z edytorów. Poniżej znajduje się lista dostępnych edytorów:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
pl: Czy na pewno usunąć profil dla %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
pl: Profil Wysiwyg dla %name został usunięty.

en: Configure client-side editors.
pl: Konfiguruj edytory tekstowe użytkownika.

en: Disable rich-text
pl: Wyłącz sformatowany tekst

en: Enable rich-text
pl: Włącz sformatowany tekst

en: The version of %editor could not be detected.
pl: Wersja edytora %editor nie mogła zostac określona.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version edytora %editor nie jest wspierana.

en: Allows users to edit contents with client-side editors.
pl: Pozwól na edycję zawartości z pomocą edytorów uruchamianych po stronie użytkownika.

en: Strike-through
pl: Przekreślony

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Forecolor
pl: Przedni kolor

en: Backcolor
pl: Kolor tła

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste from Word
pl: Wklej z Worda

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Character map
pl: Mapa znaków

en: HTML block format
pl: Format bloku HTML

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Create DIV container
pl: Stwórz DIV

en: FitWindow
pl: Dopasuj do okna

en: Check spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Autogrow
pl: Automatyczne powiększanie

en: Table drag/resize
pl: Tabela: Przeciągnij/zmień rozmiar

en: Table: Cell properties
pl: Tabela: Właściwości komórek

en: Table: Insert row after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Insert column after
pl: Tabela: Wstaw kolumnę po

en: Table: Insert cell after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Delete rows
pl: Tabela: Skasuj wiersz

en: Table: Delete columns
pl: Tabela: Skasuj kolumny

en: Table: Delete cells
pl: Tabela: Skasuj komórki

en: Table: Merge cells
pl: Tabela: Połącz komórki

en: Table: Horizontal split cell
pl: Tabela: Podziel komórki w poziomie

en: Sup
pl: Indeks górny

en: Sub
pl: Zastąp

en: Clean-up
pl: Wyczyść

en: Visual aid
pl: Pokaż niewidoczne elementy

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Advanced horizontal rule
pl: Zaawansowana linia pozioma

en: Advanced image
pl: Zaawansowany obrazek

en: Advanced link
pl: Zaawansowany link

en: Auto save
pl: Auto zapis

en: Context menu
pl: Menu kontekstowe

en: Left-to-right
pl: Od lewej w prawo

en: Right-to-left
pl: Od prawej w lewo

en: Emotions
pl: Emotikonki

en: Inline popups
pl: Wyskakujące okna wewnątrz

en: Insert date
pl: Wstaw datę

en: Insert time
pl: Wstaw czas

en: Insert layer
pl: Wstaw warstwę

en: Move forward
pl: Do przodu

en: Move backward
pl: Do tyłu

en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Paste text
pl: Wklej tekst

en: Style properties
pl: Właściwości stylu

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Safari compatibility
pl: Kompatybilność z Safari

en: Spell check
pl: Sprawdź pisownię

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Show/hide hidden elements
pl: Pokaż/ukryj ukryte elementy

en: Separate the teaser and body of this content
pl: Separuje podsumowanie i pełną wersję zawartości

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Hasło dla nowego konta użytkownika należy wprowadzić do obydwu pól.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
pl: Więcej informacji można znaleźć w <a href="@help">dziale pomocy</a> lub <a href="@handbook">podręcznikach Drupala dostępnych w internecie</a>. Pytania można zadawać na <a href="@forum">oficjalnym angielskim forum Drupala</a> lub <a href="http://drupal.org.pl/forum">polskim forum</a>. Dostępna jest również szeroka gama <a href="@support">innych możliwości uzyskania pomocy</a>.

en: Account details for !username at !site
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: User e-mail settings
pl: Ustawienia wiadomości e-mail

en: Broken handler @table.@field
pl: Nieprawidłowa procedura  @table.@field

en: Skipping broken view @view
pl: Pominięto uszkodzony widok @view

en: Ajax callback for view loading.
pl: Wywołanie zwrotne AJAX ładujące widok.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
pl: Konwerter próbuje przetworzyć widoki Views 1 na Views 2. Konwersja nie jest niezawodna; Być może będzie trzeba coś dopasować. Możesz importować widoki Views 1 używając zakładki Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Convert stored Views 1 views.
pl: Konwertuj widoki Views 1

en: Convert view
pl: Konwertuj widok

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
pl: Interfejs zarządzania modułem Views. Bez niego nie da się tworzyć ani edytować widoków.

en: Example table
pl: Przykładowa tabela

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
pl: Przykładowa tabela zawiera przykładową zawartość.

en: Example content
pl: Przykładowa zawartość

en: Some example content that references a node.
pl: Jakaś przykładowa zawartość odnosząca się do węzła.

en: Example node
pl: Przykładowy węzeł

en: Plain text field
pl: Pole zwykłego tekstu

en: Just a plain text field.
pl: Po prostu pole ze zwykłym tekstem.

en: Numeric field
pl: Pole numeryczne

en: Just a numeric field.
pl: Pole danych liczbowych.

en: Boolean field
pl: Pole alternatywy

en: Just an on/off field.
pl: Pole typu "włącz/wyłącz".

en: Timestamp field
pl: Pole znacznika czasu

en: Just a timestamp field.
pl: Po prostu pole ze znacznikiem czasu.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
pl: Odwzorowuje standardową stronę główną Drupala. Można zmienić ustawienia strony głównej tak, by wskazywała właśnie na stronę tego widoku.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł wykorzystywany, gdy argument jest obecny. Używany zamiast tytułu widoku, a także zamiast tytułów dla poprzednich argumentów (można je wywoływać, wpisując ich numery poprzedzone znakiem "%", np. "%1" za pierwszy argument, a "%2" za argument drugi).

en: Validator options
pl: Ustawienia walidatora

en: Display all values
pl: Wyświetl wszystkie wartości

en: Hide view / Page not found (404)
pl: Ukryj widok / Strony nie znaleziono (404)

en: Display empty text
pl: Wyświetl pusty tekst

en: Provide default argument
pl: Dostarcz domyślny argument

en: Provide default argument options
pl: Domyślne opcje argumentu

en: Default argument type
pl: Domyślny typ argumentu

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Allow multiple terms per argument.
pl: Pozwól na wiele terminów na argument.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów 1+2+3 (dla OR) albo 1,2,3 (dla AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
pl: Pozwól na pracę wielu argumentów razem.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Zezwala na jednoczesne działanie wielu egzemplarzy tego argumentu, tak jakby dla jednego argumentu wprowadzono wiele wartości. Niekompatybilne z ustawieniem "Redukuj duplikaty".

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów w postaci 1+2+3 lub 1,2,3.

en: Exclude the argument
pl: Wyklucz argument

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, wartości argumentów zostaną wykluczone.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy polega na ograniczaniu liczby znaków używanych w argumencie, co powoduje, że widok zbiorczy może służyć za słownik.

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
pl: Ile znaków w argumencie ma być filtrowanych. Jeśli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się na literę w argumencie będą pasować.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
pl: Jak przekształcić wielkość liter w przypadku wyświetlania wyniku  argumentu.

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
pl: Jeśli styl tego wymaga, etykieta dla tego pola zostanie wyświetlona użytkownikowi końcowemu.

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że pole co prawda nie będzie wyświetlane, ale jego dane wciąż będą ładowane przez widok. W ten sposób ukryć można pole, które służy jedynie do grupowania rekordów. Opcja ta może też być przydatna przy tworzeniu zaawansowanych szablonów dla skórek.

en: Rewrite the output of this field
pl: Modyfikuj wartość wyjściową pola

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
pl: Opcja umożliwia modyfikację wartości wyjściowej pola za pomocą tekstu oraz wzorców podstawiania zamienianych na dostępne dane.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Zawartość pola. Można korzystać z HTML oraz przedstawionych niżej wzorców podstawiania.

en: Output this field as a link
pl: Jako odnośnik

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
pl: Służy do przetwarzania pola w odnośnik. Jego cel musi zostać określony.

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst alternatywny. Większość przeglądarek wyświetla go w postaci etykiety pojawiającej się po najechaniu kursorem na odnośnik.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Trim this field to a maximum length
pl: Ucinaj długi tekst

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
pl: Służy do ucinania zawartości pola, jeśli przekroczy ona ustaloną liczbę znaków.

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Add an ellipsis
pl: Dodaj wielokropek

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
pl: Dodaje wielokropek ("...") na końcu pól, których zawartość została ucięta.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
pl: Usuwa wszystkie znaczniki HTML.

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że po ucięciu zawartości pola wszelkie znaczniki, które również mogły zostać ucięte, zostaną naprawione.

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (future dates start with - )
pl: Okres (daty przyszłe rozpoczynają się od - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
pl: Element nie jest udostępniany. <strong>Udostępnienie</strong> go umożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
pl: Element jest udostępniany. <strong>Ukrycie</strong> go uniemożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: Unlock operator
pl: Odblokuj operator

en: When checked, the operator will be exposed to the user
pl: Gdy zaznaczone, operator będzie widoczny dla użytkownika

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem filtru. Nie może być pusty.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
pl: Udostępniony filtr będzie opcjonalny, co znaczy, że będzie mógł zostać pominięty przez użytkownika.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
pl: Użytkownik będzie mógł wybrać tylko jedno z ustawień filtra.

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: Remember the last setting the user gave this filter.
pl: Pamięta ostatnie ustawienienie filtra użytkownika.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
pl: Należy wprowadzić wartość, chyba że udostępniony filtr jest opcjonalny.

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: Maksimum

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
pl: Filtry rozróżniające wielkość znaków mogą być szybsze. MySQL może z kolei ignorować to ustawienie.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
pl: Etykieta dla tego powiązania, która będzie wyświetlana tylko w trybie administracji.

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
pl: Jeśli powiązanie jest wymagane, elementy nim nie połączone nie są wyświetlane.

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
pl: views_handler_sort_formula brakująca wartość domyślna: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po <a href="@modules">włączeniu modułu Advanced Help</a>. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po zainstalowaniu specjalnego modułu Advanced Help dostępnego pod adresem !href. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: Warning! Broken view!
pl: Uwaga! Uszkodzony widok!

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Install the advanced help module for the getting started
pl: do wyświetlenia komunikatu wymagany jest moduł Advanced Help

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
pl: Wątpliwości? Polecamy stronę "!getting-started".

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
pl: Argumenty rozdziela się znakiem /, jakby były częścią ścieżki URL.

en: Clone view %view
pl: Duplikuj widok %view

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
pl: To jest unikalna nazwa widoku. Może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i podkreślenia; używana jest do identyfikowania widoku wewnętrznie i do generowania unikalnych nazw wzorów dla tego widoku. Jeśli nadpisujemy dostarczony wraz z modułem widok, nazwa nie może zostać zmieniona albo zostanie utworzony nowy widok.

en: View description
pl: Opis widoku

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
pl: Ten opis ukaże się w panelu administracyjnym użytkownika, abyś wiedział do czego ten widok służy

en: View tag
pl: Etykieta widoku

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
pl: Etykiety ułatwiają porządkowanie widoków na stronie zarządzania widokami. Nie są wymagane.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
pl: Rodzaj widoku określa zakres informacji pobieranej przez widok. Od niego zależy, jakie argumenty, pola, kryteria sortowania oraz filtry będą dostępne. <strong>Raz ustawiony, nie może być zmieniony</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
pl: Musisz użyć unikalnej nazwy dla tego widoku.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
pl: Czy na pewno przywrócić oryginalną wersję widoku %name?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie widoku spowoduje skasowanie widoku z bazy danych i przywrócenie oryginalnie dostarczonego widoku. Wszystkie zmiany które zrobiłeś będą utracone i nie będą mogły być odtworzone.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
pl: Czy na pewno usunąć widok o nazwie %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: The view has been deleted.
pl: Widok został usunięty.

en: There is no lock on view %view to break.
pl: Nie ma blokad do złamania na widoku %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
pl: Czy na pewno złamać blokadę widoku %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
pl: Przez złamanie tej blokady wszystkie niezapisane zmiany zrobione przez !user będą utracone!

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Edit view %view
pl: Edycja widoku %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
pl: Wprowadź nazwę używaną dla tego widoku jeśli jest inna niż źródłowa. Pozostaw puste aby użyć oryginalnej nazwy widoku.

en: Paste view code here
pl: Kod widoku należy wkleić poniżej

en: Unable to interpret view code.
pl: Nie można zinterpretować kodu widoku.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
pl: Importujesz widok utworzony w Views 1. Prawdopodobnie trzeba będzie poprawić część parametrów aby widok działał z wersją widoków View 2.

en: That view is not compatible with this version of Views.
pl: Widok jest niekompatybilny z aktualną wersją modułu Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
pl: Widok o tej nazwie już istnieje. Należy wybrać inną.

en: Display plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca format @plugin jest niedostępna.

en: Style plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania @plugin jest niedostępna.

en: Row plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania wierszy @plugin jest niedostępna.

en: @type handler @table.@field is not available.
pl: Procedura obsługi @type - @table.@field - jest niedostępna.

en: Unable to import view.
pl: Nie udało się zaimportować widoku.

en: Unknown or missing table name
pl: Nieznana lub brakująca nazwa tabeli

en: Click on an item to edit that item's details.
pl: Kliknij na pozycję aby edytować jej szczegóły.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
pl: Domyślny format widoku jest uszkodzony, stąd widok nie nadaje się do użytku.

en: Export this view
pl: Eksportuj ten widok

en: Create a copy of this view
pl: Stwórz kopię tego widoku

en: View "@display"
pl: Wyświetl w formacie "@display"

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
pl: Błąd: wtyczka "@plugin", do której odwołuje się format @display, nie istnieje!

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: &nbsp; Style: !style
pl: &nbsp; Sposób wyświetlania: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
pl: Podczas ponownego tworzenia kart natrafiono na nieprawidłowy identyfikator formatu.

en: Unable to initialize default display
pl: Nie można zainicjować domyślnego formatu

en: Add display
pl: Dodaj format

en: Remove display
pl: Usuń format

en: Restore display
pl: Przywróć format

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: View details
pl: Szczegóły widoku

en: Configure @type
pl: Konfiguruj @type

en: Rearrange @type
pl: Kolejność

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure @type %item
pl: Konfiguracja elementu typu @type o nazwie %item

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Change summary style for @type %item
pl: Zmiana widoku zbiorczego dla %item (@type)

en: Internal error: broken plugin.
pl: Błąd wewnętrzny: uszkodzona wtyczka.

en: Configure summary style for @type %item
pl: Konfiguruj widok zbiorczy dla %item (@type)

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
pl: Wszystkie zapytania generowane przez moduł Views będą w klauzuli WHERE zawierać specjalne wyrażenie 'VIEWS' = 'VIEWS'. Odszukiwanie zapyań w dziennikach zdarzeń serwera jest wtedy łatwiejsze, jednak opcji tej powinno się używać wyłącznie w trakcie rozwiązywania problemów.

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Ignore missing advanced help module
pl: Ignoruj brak modułu Advanced Help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
pl: Moduł Views wykorzystuje specjalny moduł Advanced Help, by przedstawiać bardziej szczegółową pomoc. Jeśli moduł ten nie jest zainstalowany, Views będzie wyświetlać komunikaty, chyba że wybierze się tę opcję.

en: Show query above live preview
pl: Wyświetl zapytanie powyżej podglądu na żywo

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
pl: Podgląd widoku wyświetla jego kod, jak i sam widok. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie informacji na temat zapytania, które służy do wygenerowania widoku, nad podglądem. W przeciwnym wypadku informacje te będą wyświetlane poniżej widoku.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: Do not show hover links over views
pl: Nie wyświetlaj odnośników po najechaniu kursorem myszki nad widokami

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
pl: By ułatwić zarządzanie widokami, moduł Views dodaje do widoków "pływające" odnośniki, które prowadzą do stron edycji i eksportu. Jeśli przeszkadzają, można je wyłączyć.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
pl: Włącz statystykę wydajności widoków przez moduł Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
pl: <em>Jeśli moduł Devel jest zainstalowany</em>, udostępnia dodatkowe statystyki dotyczące zapytań i wydajności.

en: Disable javascript with Views
pl: Wyłącz javastript w interfejsie Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
pl: Jeśli pojawiają się problemy ze skryptami javascript można je tutaj wyłączyć. Interfejs modułu Views pozwala na pracę bez javascript, choć nie będzie aż tak wygodny.

en: Page region to output performance statistics
pl: Obszar strony, w którym wyświetlane będą statystyki wydajności

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
pl: Brzmienie opcji "Cokolwiek" w filtrach umożliwiających tylko pojedynczy wybór

en: Error: missing @component
pl: Błąd: brakujący komponent @component

en: Server reports invalid input error.
pl: Serwer ostrzega, że wprowadzone dane są nieprawidłowe.

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
pl: Brak widoków typu Views 1 do konwersji w bazie.

en: Converted
pl: Skonwertowano

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
pl: Tabela poniżej jest listą widoków Views 1 przechowywanych w bazie. Możesz je skonwertować do Views 2 lub je skasować. Widoki te są konwertowalne tylko jeśli nie istnieją widoki w wersji 2 o takiej samej nazwie.

en: Unable to find view.
pl: Nie można znaleźć widoku.

en: Unable to convert view.
pl: Nie można skonwertować widoku.

en: The view has been deleted
pl: Widok został usunięty

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała wejść w niekończącą się pętlę!

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: HTML List
pl: Lista HTML-owa

en: Displays rows as an HTML list.
pl: Wyświetla elementy w postaci listy HTML.

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Tworzy kanał RSS na podstawie widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Fixed entry
pl: Stała wartość

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: filter
pl: filtr

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
pl: jQuery UI Tabs: nieprawidłowy identyfikator fragmentu.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
pl: jQuery UI Tabs: Za mało argumentów by dodać zakładkę.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
pl: Data najnowszej wiadomości w kanale.

en: The unique ID of the aggregator category.
pl: Unikatowy identyfikator kategorii subskrybenta.

en: The title of the aggregator category.
pl: Tytuł kategorii kanałów subskrybenta.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The text of the comment.
pl: Treść komentarza.

en: The comment ID of the field
pl: Identyfikator komentarza pola

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Date and time of when the comment was posted.
pl: Data i czas wysłania komentarza.

en: Provide a simple link to view the comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający wyświetlenie komentarza.

en: Provide a simple link to edit the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do edycji komentarzy

en: Provide a simple link to delete the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do usuwania komentarzy.

en: The node the comment is a reply to.
pl: Węzeł, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID nadrzędnego komentarza

en: The Comment ID of the parent comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza.

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
pl: Ostatni czas aktualizacji węzła lub nadesłania komentarza.

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
pl: Czy komentarze do węzła są włączone lub wyłączone.

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment with standard comment view.
pl: Wyświetl komentarz w standardowy sposób.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Link to contact page
pl: Odnośnik do strony kontaktowej

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Locale source
pl: Napis źródłowy

en: A source string for translation, in English or the default site language.
pl: Źródłowy napis przechowywany w celu przetłumaczenia - w języku angielskim lub domyślnym języku witryny.

en: The ID of the source string.
pl: Identyfikator tekstu oryginalnego.

en: A description of the location or context of the string.
pl: Opis umiejscowienia lub kontekstu napisu.

en: The group the translation is in.
pl: Kategoria, w której znajduje się tłumaczenie.

en: The full original string.
pl: Cały tekst oryginału.

en: The version of Drupal core that this string is for.
pl: Wersja rdzenia Drupala, do której należy napis.

en: Provide a simple link to edit the translations.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję tłumaczeń.

en: Locale target
pl: Tłumaczenie

en: The full translation string.
pl: Cały przetłumaczony napis.

en: The language this translation is in.
pl: Język tłumaczenia.

en: Singular LID
pl: Pojedyncze LID

en: The ID of the parent translation.
pl: Identyfikator tłumaczenia.

en: Whether or not the translation is plural.
pl: Czy tłumaczenie przygotowano dla liczby mnogiej.

en: The title of the node.
pl: Tytuł węzła.

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ węzła (np. "blog entry", "forum post", "story", etc).

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Published or admin
pl: Opublikowany lub przegląda administrator

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
pl: Filtruje nieopublikowane węzły jeśli dany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
pl: Czy węzeł opublikowano na stronie głównej.

en: Whether or not the node is sticky.
pl: Czy węzeł jest "przyklejony".

en: Provide a simple link to the node.
pl: Dostarcza odnośnik prowadzący do węzła.

en: Provide a simple link to edit the node.
pl: Dostarcza odnośnik do edytowania węzła.

en: Provide a simple link to delete the node.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania węzła.

en: In the form of CCYYMMDD.
pl: Format danych: CCYYMMDD

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: In the form of YYYYMM.
pl: Format danych: YYYYMM.

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: In the form of YYYY.
pl: Format danych YYYY

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: Format danych MM (01 - 12).

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: In the form of DD (01 - 31).
pl: W formacie DD (01 - 31).

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Node revision
pl: Wersja węzła

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
pl: Wersje węzła są historią zmian w nich.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
pl: Pozwiązuje wersje węzła z użytkownikiem który ją stworzył.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
pl: Faktyczna, pełne dane w polu treści; mogą  nie być właściwe dla wszystkich węzłów.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
pl: Zawartość pola z podsumowaniem. Niekoniecznie kompatybilne i użyteczne z wszystkimi typami zawartości.

en: Vid
pl: Identyfikator słownika (Vid)

en: The revision ID of the node revision.
pl: Identyfikator wersji węzła.

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: Input format id
pl: Identyfikator formatu danych

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
pl: Format danych wersji węzła w postaci numerycznego identyfikatora. !default to format domyślny.

en: The name of the input format of the node revision.
pl: Nazwa formatu danych wersji węzła.

en: Revert link
pl: Odnośnik przywracania wersji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania wersji węzła.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtruj węzły uwzględniając uprawnienia do wyświetlania widoku. <strong>Niepotrzebne, jeśli rodzaj widoku ustawiono na "węzeł".</strong>

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Show a marker if the node has new or updated content.
pl: Dodaje marker dla nowych bądź zaktualizowanych węzłów.

en: Show only nodes that have new content.
pl: Pokazuj tylko te węzły, które maja nową zawartość.

en: Node ID from URL
pl: Identyfikator węzła z adresu

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: Poll
pl: Ankieta

en: Whether the poll is open for voting.
pl: Czy ankieta wciąż trwa.

en: Profile textfield
pl: Pole tekstowe profilu

en: Profile textarea
pl: Wielowierszowe pole tekstowe profilu

en: Profile checkbox
pl: Pole wyboru profilu

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: Profile freeform list %field-name.
pl: Lista niesformatowana profilu (%field-name).

en: Profile date %field-name.
pl: Pole daty profilu (%field-name).

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Links from
pl: Odnośniki z

en: Other nodes that are linked from the node.
pl: Inne wpisy, do których odnosi się wpis.

en: Links to
pl: Odnosniki do

en: Other nodes that link to the node.
pl: Inne wpisy, które odnoszą się do wpisu.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: The terms to search for.
pl: Wyrażenia, które mają zostać wyszukane.

en: Display the results with standard search view.
pl: Wyświetl wyniki za pomocą widoku standardowego wyszukiwania.

en: Node statistics
pl: Statystyki węzłów

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Ostatnia odsłona

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Data ostatniej odsłony węzła.

en: Stores site access information.
pl: Przechowuje informacje o dostępie do strony.

en: Browser session ID of user that visited page.
pl: Identyfikator sesji przeglądarki należącej do użytkownika, który odwiedził stronę.

en: Title of page visited.
pl: Tytuł odwiedzonej strony.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
pl: Wewnętrzna ścieżka do odwiedzonej strony (względem adresu witryny).

en: Referrer URI.
pl: Odsyłający

en: Hostname of user that visited the page.
pl: Nazwa hosta odwiedzającego.

en: The user who visited the site.
pl: Użytkownik który odwiedził witrynę.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
pl: Czas ładowania strony w milisekundach.

en: Timestamp of when the page was visited.
pl: Znacznik czasu ostatnich odwiedzin strony.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: The ID of the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The path of the file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The status of the file.
pl: Status pliku.

en: The date the file was uploaded.
pl: Data wysłania pliku.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin. Każdy słownik, którego termin wyświetlany jest przez pole "Taksonomia:Termin" i podobnie jak to pole również może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
pl: Terminy taksonomii. Warto wiedzieć, że użycie tego pola może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów - by temu zapobiec, należy skorzystać z filtrów.

en: Taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The term weight field
pl: Pole "wagi" terminu

en: The description associated with a taxonomy term.
pl: Opis terminu taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The parent term of the term.
pl: Termin nadrzędzny.

en: Term synonym
pl: Synonim terminu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
pl: Terminy synonimiczne mogą służyć jako alternatywne nazwy terminów.

en: Term ID (with depth)
pl: ID terminu (z głębokością)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
pl: Filtr głębokości jest bardziej złożony, dlatego udostępnia mniej opcji.

en: Term ID depth modifier
pl: Modyfikator filtra głębokości terminu

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
pl: Pozwala modyfikować "głębokość" podaną za pomocą argumentu "Taksonomia: ID (oraz głębokość) terminu".

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Translation set node ID
pl: Identyfikator zestawu tłumaczeń węzła

en: The ID of the translation set the content belongs to.
pl: Identyfikator zbioru tłumaczeń, do którego należy dana zawartość.

en: Source translation
pl: Oryginał

en: The source that this content was translated from.
pl: Tekst, na podstawie którego stworzono tłumaczenie.

en: Versions of content in different languages.
pl: Wersje zawartości w różnych językach.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
pl: Węzły nieprzetłumaczone bądź będące oryginałami, na podstawie których stworzono tłumaczenia.

en: Child translation
pl: Tłumaczenie

en: Nodes that are translations of a source translation.
pl: Węzły będące tłumaczeniami.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
pl: Status tłumaczenia - czy wymaga aktualizacji.

en: Outdated
pl: Nieaktualne

en: upload
pl: wysyłanie plików

en: The description of the uploaded file.
pl: Opis wysłanego pliku.

en: Listed
pl: Na liście

en: Whether or not the file is marked to be listed.
pl: Czy plik został umieszczony na liście.

en: All files attached to a node with upload.module.
pl: Wszystkie pliki załączone do węzła za pomocą modułu upload.

en: Has attached files
pl: Ma dołączone pliki

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
pl: Ogranicza wyświetlanie do elementów posiadających załączniki. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli posiadają one więcej niż jeden załącznik.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
pl: By uzyskać dostęp do większej liczby danych dotyczących wysłanych z pomocą modułu upload plików, należy dodać odpowiednie powiązanie. Jeśli do węzła dodano więcej niż jeden plik, węzeł może pojawić się w wynikach wielokrotnie.

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail użytkownika. Pola tego zazwyczaj nie wyświetla się użytkownikom, dlatego należy być ostrożnym.

en: Language of the user
pl: Język użytkownika

en: The user's picture, if allowed.
pl: Portret użytkownika, jeśli włączone.

en: The date the user was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: The user's last access date.
pl: Data ostatniego dostępu użytkownika.

en: The user's last login date.
pl: Data ostatniego logowania się użytkownika.

en: Whether a user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny, czy zablokowany.

en: The user's signature.
pl: Podpis użytkownika.

en: Provide a simple link to edit the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję konta użytkownika.

en: Provide a simple link to delete the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający usunięcie konta użytkownika.

en: Roles that a user belongs to.
pl: Role do których należy użytkownik

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
pl: Zezwól na ignorowanie argumentu. Ten argument nie będzie miał wpływu na zapytanie.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: Link this field to its aggregator category page
pl: Z odnośnikiem do strony kategorii subskrybenta

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Link this field to its comment
pl: Podlinkuj to pole do jego komentarza

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: Type of link
pl: Rodzaj odnośnika

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown group
pl: Nieznana kategoria

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: No language
pl: Brak języka

en: Current installed version
pl: Obecnie zainstalowana wersja

en: Unknown node type
pl: Nieznany typ węzła

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
pl: Służy do wyboru dopuszczalnych typów węzłów. Niewybranie żadnego oznacza, że wszystkie typy są dopuszczalne.

en: Validate user has access to the node
pl: Sprawdza czy użytkownik ma dostęp do węzła

en: Node IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory węzłów rozdzielone przecinkami lub znakami "+".

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: Display node comments
pl: Wyświetlaj komentarze do węzła

en: No alternate
pl: Bez alternatywnych

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pl: Wyszukiwanie dla obu wyrażeń wpisujemy wielkimi literami <strong>OR</strong>. Na przykład, <strong> koty OR psy</strong>.

en: Display score
pl: Wyświetl priorytet

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Set the breadcrumb for the term parents
pl: Uwzględniaj terminy nadrzędne w ścieżkach nawigacyjnych

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
pl: Wyświetla wszystkie terminy nadrzędne na liście stron nadrzędnych, a każdy z odnośników kieruje do tego widoku. Działa tylko, gdy wskazano dokładnie jeden termin.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: Allow multiple terms per argument
pl: Wiele terminów dla argumentu

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, pozwala ona użytkownikom wprowadzać wiele argumentów w formacie 1+2+3. Z powodu liczby klauzul JOIN, których wymagałoby takie zapytanie, operator AND będzie traktowany jako operator OR.

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its taxonomy term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu taksonomii

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
pl: Jeżeli określone słowniki mają być sprawdzane należy je zaznaczyć; jeżeli żaden nie jest zaznaczony wszystkie terminy przejdą.

en: Term IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory terminów rodzielone przecinkami bądź plusami

en: Term name or synonym
pl: Nazwa lub synonim terminu

en: Term name/synonym converted to Term ID
pl: Nazwa bądź synonim terminu zamieniona na jego identyfikator

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
pl: Forma w jakiej ma występować argument. W przypadku nazwy terminu zazwyczaj lepiej korzystać z zamiany w identyfikator terminu lub zamiast argumentu "Kategorie: Kategoria" zastosować argument "Kategorie: Identyfikator terminu".

en: Include untranslated nodes
pl: Uwzględniaj nieprzetłumaczone węzły

en: Current language
pl: Obecny język

en: Translation option
pl: Opcja tłumaczenia

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Opcje tłumaczenia umożliwiają wybranie tłumaczenia lub tłumaczeń, które łączą się w zestawie tłumaczenia. Należy wybrać "Język aktualny" lub "Język domyślny" aby połączyć odpowiednio z tłumaczeniem w aktualnym lub domyślnym języku. W celu połączenia z określonym językiem należy go wybrać. Jeżeli wybrane zostanie "Wszystkie", każde tłumaczenie utworzy nowy wpis co może powodować duplikaty.

en: To the user
pl: Dla użytkownika

en: With a mailto:
pl: Z "wyślij do:" (mailto:)

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Type of user argument to allow
pl: Rodzaj argumentu dla kont użytkowników

en: Only allow numeric UIDs
pl: Tylko identyfikatory numeryczne

en: Only allow string usernames
pl: Tylko nazwy użytkowników

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
pl: Zarówno identyfikatory numeryczne, jak i nazwy użytkowników

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane uprawnienia oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych rang.

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane role oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana domyślnego rodzaju argumentu spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP argument code
pl: Kod PHP argumentu

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
pl: Wprowadź kod PHP który zwróci wartość użytą dla tego argumentu. Nie używaj &lt;?php ?&gt;. Musisz zwrócić tylko jedną wartość dla jednego argumentu.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana sprawdzianu poprawności spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
pl: Kod tu umieszczony powinien zwracać wynik TRUE lub FALSE. Brak zwróconej wartości jest równoznaczny z wartością FALSE. Należy upewnić się, że zwracane są poprawne wartości oraz nie stosować &lt;?php ?&gt;. Argument do walidacji będzie w zmiennej "$argument"  a w zmiennej "$view". Możesz zmienić argument poprzez ustawienie "$handler->argument".

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the name of this display.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Change the style plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania.

en: Row style
pl: Sposób wyświetlania wierszy

en: Change the row plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Mini
pl: Minimalistyczny

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Change how many items to display.
pl: Zmienia liczbę wyświetlanych elementów.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Display only distinct items, without duplicates.
pl: Wyświetlaj elementy tylko raz, eliminując duplikaty.

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Format powiązany

en: Specify which display this display will link to.
pl: Określa format, do którego prowadzić będą odnośniki z aktualnego formatu.

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: Unknown/missing format
pl: Nieznany/brakujący format danych

en: Change this display's !name.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Get information on how to theme this display
pl: Wyświetla informacje na temat tworzenia skórek dla tego formatu.

en: The name of this display
pl: Nazwa formatu

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Ten tytuł pojawi się tylko na stronach edycji widoku.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
pl: Tytuł pojawi się w odpowiednim miejscu przy widoku, np. jako tytuł strony lub bloku.

en: Use AJAX when available to load this view
pl: Ładuj widok z wykorzystaniem AJAX, jeśli to tylko możliwe

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
pl: Powoduje, że wyświetlanie kolejnych stron widoku, sortowanie go, a także stosowanie udostępnionych filtrów odbywa się z pomocą mechanizmu AJAX. Oznacza to, że strona widoku nie będzie odświeżana. Odradza się stosowanie tej opcji w przypadku, gdy widok stanowi główną zawartość strony, ponieważ nie jest wtedy możliwe kierowanie odnośników na konkretną podstronę. Opcja ta jest jednak bardzo przydatna dla zawartości dodatkowej.

en: Use a pager for this view
pl: Użyj podziału na strony dla tego widoku

en: Full pager
pl: Zwykłe odnośniki do podstron

en: Mini pager
pl: Minimalistyczne odnośniki do podstron

en: Pager element
pl: Element stronicowania

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów wyświetlanych na jednej stronie. Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie limitu.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
pl: Liczba elementów, które mają zostać pominięte. Dla przykładu, jeśli "przesunięcie" wynosi 3, wtedy trzy pierwsze elementy nie zostaną wyświetlone. Z ustawienia tego nie można korzystać, jeśli liczba wyświetlanych elementów jest ustawiona na zero.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
pl: Wyświetla u dołu widoku odnośnik, który prowadzi do strony widoku. Jeśli takich stron jest więcej, odnośnik prowadzi do formatu określonego ustawieniem "Format powiązany", które znajduje się powyżej.

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
pl: Można dostosować !settings dla bieżącego stylu klikając odpowiednią ikonę.

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u dołu widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
pl: Komunikat wyświetlany, gdy widok jest pusty. Opcjonalny.

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
pl: Wybrany sposób wyświetlania wierszy można dostosować, korzystając z odnośnika !settings lub odpowiedniej ikony.

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Display output
pl: Forma wyświetlania formatu

en: Alternative display output
pl: Alternatywne wyświetlanie wyników

en: Style output
pl: Styl wyników

en: Alternative style
pl: Styl alternatywny

en: Row style output
pl: Styl wiersza

en: Alternative row style
pl: Alternatywny sposób wyświetlania wierszy

en: Field @field (ID: @id)
pl: Pole @field (Id.: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
pl: Poniżej wymieniono wszystkie możliwe szablony, uporządkowane mniej więcej względem ich ogólności. Aktywny szablon (najbardziej szczegółowy, który mógł odnaleźć system) jest pogrubiony.

en: Change theme
pl: Zmień skórkę

en: Rescan template files
pl: Ponownie przeskanuj pliki szablonów

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
pl: <strong>Uwaga!</strong> Po dodaniu, usunięciu lub zmianie nazwy szablonu należy poinformować o tym Drupala, wymuszając przeskanowanie plików. Użycie przycisku spowoduje wyczyszczenie rejestru skórek, co doprowadzi do przeskanowania. Podane powyżej informacje będą wtedy znowu aktualne.

en: Theming information (display)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (format)

en: Back to !info.
pl: Wróć do !info

en: theming information
pl: informacje pomocne przy tworzeniu skórek

en: This display has no theming information
pl: Format nie zawiera żadnych informacji na temat tworzenia skórek.

en: This is the default theme template used for this display.
pl: Domyślny szablon używany do wyświetlania widoku w tym formacie.

en: This is an alternative template for this display.
pl: Oto alternatywny szablon dla tego formatu.

en: Theming information (style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (styl)

en: This display has no style theming information
pl: Format nie posiada żadnych informacji pomocnych przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this style.
pl: Domyślny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: This is an alternative template for this style.
pl: Alternatywny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: Theming information (row style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (sposób wyświetlania wierszy)

en: This display has no row style theming information
pl: Format nie oferuje żadnych informacji na temat sposobu wyświetlania wierszy, które mogłyby być pomocne przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this row style.
pl: Domyślny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: This is an alternative template for this row style.
pl: Alternatywny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: File found in folder @template-path
pl: Plik znaleziony w folderze @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
pl: (Plik nie znaleziony, w folderze @template-path)

en: Status: using default values.
pl: Status: użyto domyślnych wartości.

en: Update default display
pl: Zaktualizuj domyślny format

en: Status: using overridden values.
pl: Status: użyto nadpisanych wartości.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit arguments
pl: Dziedzicz argumenty

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
pl: Czy format ma dziedziczyć argumenty z nadrzędnego formatu, do którego jest dołączony?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Block caching type
pl: Sposób umieszczania bloku w pamięci podręcznej

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
pl: Określa domyślne ustawienia przekazywane wewnętrznemu mechanizmowi pamięci podręcznej Drupala. Wymaga włączenia tej pamięci na stronie zarządzania blokami. Wskazana jest ostrożność, ponieważ możliwości kontroli częstotliwości opróżniania pamięci są niewielkie.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
pl: Widok będzie dostępny pod podaną ścieżką witryny. Zaleca się, by wyglądała ona mniej więcej tak: "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" (z jednym znakiem % dla każdego z argumentów zdefiniowanych w widoku).

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
pl: Widok zostanie wyświetlony pod podanym adresem. Można wprowadzić znaki "%", tam gdzie spodziewamy się argumentów, np. "node/%/feed".

en: Menu item entry
pl: Element menu

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
pl: Nazwa elementu bądź zakładki menu.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
pl: W przypadku ustawienia jako zakładka lub pozycja menu należy wprowadzić tekst wyświetlany jako opis pozycji menu.

en: Insert item into an available menu.
pl: Umieszcza element w jednym z dostępnych menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
pl: Wybór menu wymaga uruchomienia modułu menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
pl: Im mniejsza waga, tym bliżej lewej pojawi się element.

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
pl: Kiedy dostarczamy menu jako zakładki, Drupal musi wiedzieć jaki będzie element nadrzędny. Czasami element taki istnieje, ale czasami będzie trzeba go utworzyć. Ścieżką elementu nadrzędnego zawsze będzie część powstała przez odłączenie ostatniego fragmentu ścieżki podrzędnej. Na przykład, jeśli ścieżka do widoku to: </em>foo/bar/baz</em> nadrzędną ścieżka będzie <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
pl: Gdy dodajesz element nadrzędny menu, wprowadź jego tytuł.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
pl: W przypadku tworzenia nadrzędnego elementu menu należy wprowadzić opis tej pozycji.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
pl: Gdy element nadrzędny menu jest zakładką, wprowadź jej wagę. Im mniejszy numer, tym zakładka będzie bardziej z lewej.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
pl: "$arg" już nie używamy. Użyj w zamian %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
pl: Moduł Views nie może tworzyć zwykłych elementów menu dla ścieżek zawierających znak %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu, jednak nie wskazano tytułu menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu nadrzędnego, jednak nie wskazano tytułu menu nadrzędnego.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
pl: Wybrane pola wyświetlane będą jedno obok drugiego, a nie jedno za drugim.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: Use the site mission for the description
pl: W miejsce opisu wstaw deklarację misji witryny

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: Pojawi się w samym kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetlaj liczbę rekordów przy każdym odnośniku

en: Override number of items to display
pl: Kontroluj liczbę wyświetlanych elementów

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
pl: Jaki porządek sortowania ma być domyślnym.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: The style selected does not utilize fields.
pl: Wybrany sposób wyświetlania nie korzysta z pól.

en: None defined
pl: Nie zdefiniowano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: Widok jest edytowany przez użytkownika !user, w związku z czym możliwość jego edycji przez innych użytkowników jest zablokowana. Blokada trwa !age. Można ją <a href="!break">złamać</a>.

en: New view
pl: Nowy widok

en: Changed view
pl: Zmieniony widok

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
pl: Widok %name, wyświetlający elementy typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
pl: Podgląd

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
pl: <em>@type</em> @base widok: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
pl: Tytuł: @title

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
pl: Brak widoków, które by można było wyeksportować.

en: Show only these tags
pl: Tylko poniższe etykiety

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
pl: Te dane należy wprowadzić do pliku @module.info w katalogu modules/@module

en: use views exporter
pl: Użyj eksportowania widoków

en: Bulk export
pl: Eksport masowy

en: Views exporter
pl: Eksportowanie widoków

en: Allows exporting multiple views at once.
pl: Pozwala eksportować wiele widoków na raz.

en: Are you sure you want to make !name a group administrator for the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz aby użytkownik !name stał się administratorem grupy %title?

en: Are you sure you want to remove !name as a group administrator for the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz aby użytkownik !name przestał być administratorem grupy %title?

en: In order to join this group, you must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> a new account. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
pl: Aby dołączyć do grupy należy się <a href="!login">zalogować</a> lub <a href="!register">utworzyć nowe konto</a>, a następnie ponownie poprosić o członkostwo.

en: You must <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!login">zalogować</a> żeby pisać wiadomości w tej grupie.

en: You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!register">zarejestrować</a> lub <a href="!login">zalogować</a> jeśli chcesz dodawać wpisy w tej grupie.

en: Subscribe user to the specified groups
pl: Dopisz użytkownika do wybranych grup

en: Unsubscribe user from the specified groups
pl: Wypisz użytkownika z wybranych grup

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: PHP filter
pl: Filtr PHP

en: Formatted html link
pl: Sformatowany odnośnik HTML

en: Submitted by !username on @datetime
pl: !username, @datetime

en: Preview post
pl: Podgląd wpisu

en: Must users preview posts before submitting?
pl: Czy wymagane jest obejrzenia podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: Defaults only affect NEW content NOT existing content.
pl: Zmiana ustawień domyślnych wpłynie tylko na NOWĄ zawartość. NIE wpłynie na zawartość istniejącą.

en: Place roles in order of precedence by dragging more important roles to the top.
pl: Uszereguj role wg ważności od najważniejszej na górze do najmniej ważnej na dole.

en: Node defaults
pl: Domyślne ustawienia dla węzła

en: Comment defaults
pl: Domyślne ustawienia dla komentarzy

en: Block defaults
pl: Domyślne ustawienia dla bloku

en: * Only formats that a role has permission to use are shown in the default format drop downs.
pl: * Na liście wyboru pojawią się wyłącznie te formaty, do których uprawnienia posiada dana rola.

en: Role does not have access to selected format.
pl: Rola nie posiada uprawnień do wybranego formatu.

en: Defaults have been saved.
pl: Ustawienia domyślne zostały zapisane.

en: Selection title
pl: Tytuł pola formatów

en: Change the format selection title. Defaults to "Input format"
pl: Tu możesz zmienić domyślny tytuł dla sekcji wyboru formatów. Domyślny tytuł to "Format wprowadzania"

en: More format tips link text
pl: Tekst odnośnika "Więcej formatów"

en: Change the format full tips link text. Defaults to "More information about formatting options"
pl: Tu można zmienić treść podpowiedzi na temat formatowania. Domyślnie jest "Więcej informacji na temat formatowania"

en: Control formats per node type
pl: Ustawienia formatu dla danego typu węzła

en: Control formats allowed and default formats per node type. Global settings will be used until a content type admin page is saved.
pl: Umożliwia ustawienia formatu domyślnego dla każdego typu węzła. Do momentu zapisania strony administracyjnej typu zawartości używane będą ustawienia globalne.

en: See the module README.txt file in the better_formats module directory for help.
pl: Więcej informacji nzajdziesz w pliku README.txt w katalogu z modułem better_formats

en: Allowed formats
pl: Dozwolone formaty

en: Limit the formats users have to choose from even if they have permission to use that format. This will NOT allow a user to use a format they do not have access rights to use. It will only hide additional formats they do have access rights to. If no boxes are checked, all formats that the user has permission to use will be allowed.
pl: Ogranicz listę formatów, z których użytkownicy muszą wybierać, nawet jeżeli mają uprawnienia do ich używania. Nie spowoduje to umożliwienie użytkownikom wybierania formatów, do których nie mają uprawnień. Jedynie ukryte zostaną dodatkowe formaty, do których mają uprawnienia dostępu. Jeżeli nie będzie wybrana żadna opcja to wszystkie formaty, do których użytkownicy mają uprawnienia będą dozwolone.

en: More information about formatting options
pl: Więcej informacji na temat formatowania

en: show format selection for nodes
pl: pokaż wybór formatu dla węzłów

en: show format selection for comments
pl: pokaż wybór formatów dla komentarzy

en: show format selection for blocks
pl: pokaż wybór formatów dla bloków

en: show format tips
pl: pokaż informację na temat formatowania

en: show more format tips link
pl: pokaż więcej informacji na temat formatowania

en: collapse format fieldset by default
pl: pole wyboru formatu domyślnie zwinięte

en: collapsible format selection
pl: ustawienie zwijania formatu

en: Manage input formats
pl: Zarządzanie formatami wprowadzania

en: Enhances the core input format system by managing input format defaults and settings.
pl: Rozbudowuje systemowe ustawienia dotyczące formatowania wprowadzanej treści o dodatkowe możliwości.

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Default menu for content
pl: Domyślne menu dla nowych wpisów

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
pl: Menu domyślne jest automatycznie wybierane w formularzu dodawania zawartości.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
pl: Demon cron jest uruchomiony od ponad godziny i prawdopodobnie się zablokował.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
pl: Próba ponownego uruchomienia już działającego demona cron.

en: Cron run completed.
pl: Zadania cron wykonane.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
pl: Opis dokonanych zmian, mający pomóc współtwórcom w zrozumieniu zamiarów autora.

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: HTTP request status
pl: Status zapytań HTTP

en: Fails
pl: Niepowodzenie

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
pl: Konfiguracja systemu bądź sieci uniemożliwia Drupalowi dostępu do stron internetowych, powodując ograniczenie jego funkcjonalności. Przyczyna może leżeć w konfiguracji serwera internetowego lub PHP. Powinno się ją zmienić, jeśli działać mają powiadomienia o wydaniu aktualizacji, pobieranie wiadomości z kanałów informacyjnych, logowanie się za pomocą identyfikatora OpenID czy inne usługi sieciowe.

en: You can:
pl: Możesz:

en: Creation form
pl: Formularz tworzenia

en: Page does not exist: %page
pl: Strona nie istnieje: %page

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
pl: <a href="@page_url">Strona</a> o takim tytule już istnieje.

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Import code
pl: Importuj kod

en: Delete this menu item.
pl: Usuń element menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
pl: Tekst odnośnika, który ma się pojawić w menu. Pola nie trzeba wypełniać, jeśli odnośnik do wpisu nie ma trafić do menu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
pl: Minimalna liczba słów, które musi posiadać tego rodzaju treść. Ustawienie to może być przydatne w odfiltrowywaniu niepotrzebnych wpisów, takich jak krótkie wpisy "testowe".

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Tworzony właśnie węzeł może być dostępny pod alternatywnym adresem URL. Jeśli strona ma dotyczyć ciekawostek, można ją na przykład umieścić pod adresem "ciekawostki". Ścieżki powinny być względne i nie mogą kończyć się ukośnikiem.

en: Unmet dependencies: !dependencies
pl: Niespełnione zależności: !dependencies

en: Checking...
pl: Sprawdzam...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
pl: Feature !module nie może być aktywowany ponieważ występuje problem z !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
pl: Odwróć wszyskie komponenty <strong>!component</strong> dla modułu <strong>!module</strong>.

en: No changes have been made to this feature.
pl: Nie dokonano zmian do tej funkcjonalności.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: Enable and disable features.
pl: Włącz i wyłącz funkcjonalności.

en: Display components of a feature.
pl: Wyświetl komponenty funkcjonalności.

en: Compare default and current feature.
pl: Porównaj domyślną i bieżącą funkcjonalność.

en: Javascript status call back.
pl: Wywołanie zwrotne statusu Javascript.

en: Menu items for any enabled features.
pl: Pozycje menu dla wszelkich włączonych funkcjonalności.

en: Provides feature management for Drupal.
pl: Umożliwia zarządzanie funkcjonalnościami dla Drupala.

en: Dependency
pl: Zależność

en: No features available.
pl: Brak dostępnych funkcjonalności.

en: Already added languages
pl: Już dodane języki

en: Name for display
pl: Nazwa formatu wyświetlania

en: Filters out all HTML tags and replaces HTML entities by characters, respects HTML line breaks.
pl: Filtruj tagi HTML oraz zastąp wpisy HTML znakami, zachowaj znaki końca linii HTML.

en: Array
pl: Tablica

en: Test message sending
pl: Wysyłanie wiadomości tekstowej

en: Messaging debug
pl: Wyszukiwanie usterek wysyłania wiadomości

en: Include attachments
pl: Dodaj załącznik

en: Discard, the message will be lost.
pl: Odrzuć, wiadomość zostanie zniszczona.

en: Send using...
pl: Wyślij używając...

en: XMPP offline messages
pl: Wiadomości offline XMPP

en: Allow per user settings
pl: Pozwól na ustawienia użytkownika.

en: If checked, users will be able to override this option in their user account settings. They will be offered additional options to get the messages through a different method depending on which ones they have available.
pl: Jeśli aktywne, użytkownicy będą mogli nadpisywać tą opcję w ustawieniach konta. Dodatkowo będą mieli możliwość wyboru innej metody w zależności od tego, które będą dla użytkownika dostępne.

en: Select what to do when you are offline and an XMPP message is sent to you.
pl: Zadecyduj co zrobić gdy nie jesteś zalogowany a dostałeś wiadomość XMPP.

en: XMPP settings
pl: Ustawienia XMPP

en: Messaging XMPP
pl: Wysyłanie wiadomości XMPP

en: XMPP Sending Method: Integration with XMPP Framework
pl: Metoda wysyłania XMPP: Integracja z Frameworkiem XMPP

en: Notifications are usually queued to be sent on cron process later. Checking this option will cause immediate notifications to be sent right away, instead of being queued. This will produce more timely notifications for sites with a small number of users. Not recommended for sites with a large number of users. This may not work for AJAX forms and notifications will be queued anyway.
pl: Powiadomienia są z reguły kolejkowane w celu późniejszego wysłania w zadaniach cron. Zaznaczenie tej opcji spowoduje natychmiastowe wysyłanie powiadomień zamiast ich kolejkowania. Spowoduje to szybsze dostarczanie do małej ilości użytkowników. Niepolecane dla witryn z dużą ilością użytkowników. Istnieje możliwość, że nie zadziała to z formularzami stworzonymi w AJAX i powiadomienia będą kolejkowane bezwzględnie.

en: Use the site information as the sender for notification messages or use account data from the user causing the event. WARNING: Selecting the last option (Full user data) may disclose private information to subscribers like the user e-mail address.
pl: Skorzystaj z informacji o stronie jako nadawcy dla wiadomości powiadamiania lub wykorzystaj dane konta użytkownika, który utworzył wydarzenie. UWAGA: Wybranie ostatniej opcji  (Pełne dane użytkownika) może ujawnić prywatne dane użytkownika takie jak adres e-mail.

en: To delete an interval, set the time unit and the name empty. If the time is negative, notifications will never be sent.
pl: W celu skasowania interwału, pozostaw jednostkę czasu oraz nazwę puste. Jeśli czas jest ujemny, powiadomienia nigdy nie zostaną wysłane.

en: Clean queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Delete all logs, processed rows and related data in queue.
pl: Kasowanie wszystkich wpisów dziennika, przetworzonych wierszy oraz powiązanych danych w kolejce.

en: Temporarily disable all your subscriptions
pl: Tymczasowo wyłącz wszystkie swoje subskrypcje

en: Enable all your subscriptions
pl: Włącz wszystkie powiadomienia

en: How often and by which channel do you want to get notifications for this subscription.
pl: Jak często oraz przez jaki kanał chciałbyś być informowany o tej subskrypcji.

en: You can temporarily disable this subscription for not getting notifications.
pl: Możesz tymczasowo wyłączyć tą subskrypcję aby nie dostawać żadnych powiadomień.

en: Are you sure you want to enable all your subscriptions?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz włączyć wszystkie swoje subskrypcje?

en: You will get notifications again for all of them.
pl: Dostaniesz powiadomienia dla wszystkich jeszcze raz.

en: Are you sure you want to disable all your subscriptions?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz wyłączyć wszystkie subskrypcje?

en: You will stop getting notifications until you enable them again.
pl: Nie będziesz dostawał nowych powiadomień dopóki ponownie ich nie włączysz.

en: All your subscriptions have been enabled.
pl: Wszystkie twoje subskrybcje zostały włączone.

en: All your subscriptions have been disabled.
pl: Wszystkie Twoje subskrybcje zostały wyłączone.

en: Group closing
pl: Zamykanie grupy

en: Edit subscription
pl: Edycja subskrypcji

en: Update subscriptions
pl: Aktualizacja subskrypcji

en: Content subscriptions are subscriptions to nodes that will produce notifications when a node is posted or updated or when a comment is posted for that nodes. Notifications will be sent only for published content so if you need to be notified of unpublished content waiting for approval you better use Triggers and Actions or some other module for that.
pl: Subskrypcje treści są subskrypcjami węzłów, które tworzą powiadomienia w momencie kiedy węzeł jest opublikowany albo aktualizowany lub kiedy pojawi się  komentarz do tego węzła. Powiadomienia będą wysyłane tylko do opublikowanych treści, więc jeśli chcesz być powiadamiany o niepublikowanych treściach czekających na zatwierdzenie lepiej używać wyzwalaczy i akcji lub dowolnego innego modułu, który do tego służy.

en: On this page you can set which of the available subscription types are allowed. Alternatively you can select the <em>Set up for each content type</em> option and use the <a href="@content-type-settings">Administer Content types</a> page. These settings will be combined with permissions and other options (See user interface options if enabled) to determine which subscriptions will be finally available for users.
pl: Na tej stronie można określić, które z dostępnych typów subskrypcji są dozwolone. Alternatywnie możesz wybrać opcję <em> Ustaw dla każdego typu zawartości </ em> i użyć <a href="@content-type-settings">administrowania rodzajami zawartości </ a>. Ustawienia te, w połączeniu z uprawnieniami i innymi opcjami (patrz opcje interfejsu użytkownika, jeśli jest aktywny) będą ustalały, które z subskrypcji będą ostatecznie dostępne dla użytkowników.

en: Please, check all your Notifications content settings and note the new options.
pl: Proszę sprawdzić wszystkie ustawienia powiadomień treści i zwrócić uwagę na nowe możliwości.

en: Group of simple notifications
pl: Grupa prostych powiadomień

en: Simple notifications digested with short format.
pl: Streszczenie prostych powiadomień wraz z krótkim formatem.

en: Every line of the digest will be a separate message.
pl: Każda linia streszczenia stanowić będzie oddzielną wiadomość.

en: Generic messages
pl: Wiadomości ogólne

en: Posts tagged with %name
pl: Wpisy oznaczone etykietą %name

en: Limit the displayed taxonomy terms
pl: Ogranicz wyświetlone terminy kategorii

en: If checked, the displayed taxonomy terms in User Interface form will be limited to subscribed terms only. When you have too many taxonomy terms causing the Tags tab to run out of memory under Notifications UI, enabling this setting can fix the problem by only displaying the subscribed taxonomy terms. Note that if you enable this setting, you will have to provide your users an alternative way to subscribe to taxonomy items, such as providing links like: notifications/subscribe/%user/taxonomy/tid/%tid . The link will bring up the standard subscription confirmation dialog.
pl: Jeśli zaznaczone, wyświetlane terminy kategorii w postaci interfejsu użytkownika będą ograniczone tylko do subskrybowanych terminów. Przy zbyt wielu terminach kategorii istnieje możliwość wyczerpania pamięci przez kartę Tagi w Interfejsie Użytkownika Powiadomień. Uruchomienie tej opcji może rozwiązać ten problem przez wyświetlenie tylko subskrybowanych terminów kategorii. Pamiętaj, że jeśli to ustawienie zostanie włączone, trzeba będzie zapewnić użytkownikom alternatywny sposób subskrybowania elementów kategorii, poprzez umieszczanie odnośników takich jak: powiadomienia/zapisz/%user/kategorie/tid/%tid . Ten link pokaże standardowe dialogi potwierdzania subskrypcji.

en: Please, check all your Notifications UI settings and note the new options.
pl: Proszę sprawdzić wszystkie ustawienia interfejsu powiadomień modułu Notifications oraz zwrócić uwagę na nowe opcje.

en: The date that the message was created.
pl: Data utworzenia wiadomości.

en: Allowing users to react, participate and contribute while still keeping your site's content under control can be a huge challenge. Mollom is a web service that helps you identify content quality and, more importantly, helps you stop spam. When content moderation becomes easier, you have more time and energy to interact with your web community. More information about Mollom is available on the <a href="@mollom-website">Mollom website</a> or in the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
pl: Pozwolenie użytkownikom na rekację, współuczestnictwo oraz własny wkład podczas gdy jednocześnie chcemy utrzymać witrynę pod kontrolą jest olbrzymim wyzwaniem. Mollom jest serwisem internetowym wspierającym identyfikowanie jakości treści oraz, co ma większe znaczenie, pomaga zapobiegać spamowi. W momencie kiedy moderacja treścią staje się prostsza, masz więcej czasu i energii na interakcję z internetową społecznością na twojej witrynie. Więcej informacji na temat Mollom jest dostępne na stronie <a href="@mollom-website">Mollom</a> oraz <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.

en: Mollom is a web service that helps you moderate your site's content: see <a href="http://mollom.com">http://mollom.com</a> for more information. By sending feedback to Mollom, you teach Mollom about the content you like and dislike, allowing Mollom to do a better job helping you moderate your site's content. If you want to report multiple posts at once, you can use Mollom's bulk operations on the content and comment administration pages.
pl: Mollom jest serwisem internetowym wspierającym Cię w moderowaniu zawartością Twojej witryny: zobacz <a href="http://mollom.com">http://mollom.com</a> aby uzyskać więcej informacji. Wysyłając informacje zwrotne do Mollom, uczysz Mollom jakie treści lubisz lub jakich nie lubisz, dając możliwość lepszego działania Mollom przy moderowaniu zawartości na Twojej stronie. Jeśli chcesz zgłosić kilka wpisów jednocześnie, możesz skorzystać z operacji masowych Mollom na stronach administracyjnych treści oraz odpowiedzi.

en: The selected comments have been reported as inappropriate and are deleted.
pl: Zaznaczone komentarze zostały zgłoszone jako nieodpowiednie a następnie skasowane.

en: The selected comments have been reported as inappropriate and are unpublished.
pl: Zaznaczone komentarze zostały zgłoszone jako nieodpowiednie oraz oznaczone jako nieopublikowane.

en: The selected posts have been reported as inappropriate and are deleted.
pl: Zaznaczone wpisy zostały zgłoszone jako nieodpowiednie a następnie skasowane.

en: The selected posts have been reported as inappropriate and are unpublished.
pl: Zaznaczone wpisy zostały zgłoszone jako nieodpowiednie oraz zostały oznaczone jako nieopublikowane.

en: Mollom can be used to block all types of spam received on your website's protected forms. Each form can be set to one of the following options:
pl: Mollom może być wykorzystany do blokowania wszelkiego rodzaju spamu otrzymywanego przez chronione formularze na Twojej stronie. Każdy formularz może zostać ustawiony według następujących opcji:

en: <strong>Text analysis and CAPTCHA backup</strong>: Mollom analyzes the data submitted on the form and presents a CAPTCHA challenge if necessary. This option is strongly recommended, as it takes full advantage of the Mollom anti-spam service to categorize your posts into ham (not spam) and spam.
pl: <strong>Analiza tekstu oraz wsparcie  CAPTCHA</strong>: Mollom analizuje dane wysyłane przez formularz oraz  stosuje zadania CAPTCHA jeśli zachodzi taka potrzeba. Ta opcja jest mocno rekomendowana ze względu na wykorzystanie pełnego potencjału antyspamowego Mollom w celu kategotyzowania treści na "ham" (nie spam) oraz spam.

en: <strong>CAPTCHA only</strong>: the form's data is not sent to Mollom for analysis, and a remotely-hosted CAPTCHA challenge is always presented. This option is useful when you wish to always display a CAPTCHA or want to send less data to the Mollom network. Note, however, that forms displayed with a CAPTCHA are never cached, so always displaying a CAPTCHA challenge may reduce performance.
pl: <strong>Tylko CAPTCHA</strong>: dane formularza nie są przesyłane do Mollom pod kątem analizy, zdalnie utrzymywane zadania CAPTCHA są przedstawiane za każdym razem. Ta opcja jest przydatna kiedy chcesz zawsze wyświetlać CAPTCHA lub chcesz wysyłać mniej danych do sieci Mollom. Weź jednak pod uwagę, że formularze wyświetlające CAPTCHA nie są przechowywane w pamięci podręcznej, tak więc wyświetlanie CAPTCHA za każdym razem może spowodować spadek wydajności.

en: The spam filter installed on this site is currently unavailable. Per site policy, we are unable to accept new submissions until that problem is resolved. Please try resubmitting the form in a couple of minutes.
pl: Filtr antyspamowy zainstalowany na tej witrynie jest aktualnie niedostępny. Polityka witryny mówi, że nie możemy zaakceptować nowych wpisów dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Prosimy o ponowną próbę umieszczenia wpisu za kilka minut.

en: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted.
pl: Twój wpis uruchomił filtr antyspamowy przez co nie może zostać zaakceptowany.

en: administer mollom
pl: administracja mollom

en: Recent blog posts
pl: Ostatnie wpisy na blogu

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Are you sure you want to delete these users?
pl: Czy na pewno usunąć wybrane konta użytkowników?

en: The users have been deleted.
pl: Konta użytkowników zostały usunięte.

en: Remove @name from @rel_plural_name
pl: Usuwanie @name z @rel_plural_name

en: Add @rel_name
pl: Dodaj @rel_name

en: Become @name's @rel_name
pl: Zostań @name's @rel_name

en: Become %name's %rel_name
pl: Dodaj %name jako %rel_name

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Edit language
pl: Edycja języka

en: allow
pl: zezwól

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: The content type %name has been updated.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został zaktualizowany.

en: The content type %name has been added.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został dodany.

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Drag to re-order
pl: Chwyć, by zmienić kolejność

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Equal
pl: Równe

en: Rule type
pl: Typ reguły

en: Mask
pl: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
pl: Czy na pewno usunąć regułę typu @type dla %rule?

en: The access rule has been deleted.
pl: Reguła przyznawania dostępu została usunięta.

en: HTTP response code
pl: Kod odpowiedzi HTTP

en: Like
pl: Lubię to

en: Widget display
pl: Wygląd kontrolki

en: Comment widget
pl: Kontrolka przy komentarzach

en: The requested page could not be found.
pl: Żądana strona nie została odnaleziona.

en: Post new @node_type
pl: Dodaj nowy @node_type

en: Requirements problem
pl: Niespełnione wymagania

en: Database configuration
pl: Konfiguracja bazy danych

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
pl: Serwer internetowy wydaje się nie obsługiwać żadnych popularnych baz danych. Warto sprawdzić, czy dostawca usług hostingowych oferuje jedną z <a href="@drupal-databases">baz danych, z których może korzystać Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
pl: Do stworzenia bazy danych @drupal potrzebne są następujące informacje.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
pl: Rodzaj bazy danych, w której przechowywane będą dane.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych, w której przechowywane będą dane. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych %db_type, w której przechowywane będa dane systemu @drupal. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
pl: Jeśli z tej bazy danych będzie korzystać więcej niż jedna aplikacja, należy tu podać prefiks dla tabel systemu @drupal (np. %prefix).

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
pl: Prefiks tabeli bazy danych %db_prefix jest nieprawidłowy. Prefiks może się składać tylko ze znaków alfanumerycznych, kropek i podkreśleń.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
pl: Ustawienia zawarte w pliku %settings_file wskazują, że system @drupal powinien korzystać z serwera baz danych %db_type, jednak ustawienia PHP nie umożliwiają obecnie obsługi baz danych tego rodzaju.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
pl: Kontynuowanie instalacji oraz poprawne funkcjonowanie Drupala jest możliwe jedynie po rozwiązaniu wymienionych poniżej problemów z uprawnieniami. Udało się ustalić, że dostępne są następujące polecenia: %commands. Więcej informacji na temat konfigurowania serwera baz danych można znaleźć w <a href="http://drupal.org/node/258">Podręczniku instalacji i aktualizacji Drupala</a> (w języku angielskim). W przypadku wątpliwości warto poprosić o pomoc swojego dostawcę usług hostingowych.

en: Select an installation profile
pl: Wybierz profil instalacyjny

en: Choose language
pl: Wybór języka

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
pl: Jeśli zostanie mu udostępnione tłumaczenie, instalator może kontynuować instalację, korzystając z wybranego języka. By zainstalować, a później używać Drupala w języku innym niż angielski, należy:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
pl: Sprawdzić, <a href="@translations" target="_blank">czy daną wersję Drupala przetłumaczono na wybrany język</a>. Tłumaczenia są dostępne w postaci zestawów plików, a tworzy się je z myślą o konkretnej wersji Drupala.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
pl: Pobrać wybrane tłumaczenie oraz rozpakować je do głównego katalogu Drupala.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
pl: Wskazać język na liście dostępnej po kliknięciu drugiego z poniższych odnośników. Odświeżenie strony sprawi, że na liście pojawią się opcje uwzględniające rozpakowane tłumaczenia.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
pl: By natomiast zainstalować Drupala w języku angielskim, lub zająć się tłumaczeniami po ukończeniu instalacji, należy skorzystać z pierwszego z poniższych odnośników.

en: How should the installation continue?
pl: Jak powinna przebiegać instalacja?

en: Continue installation in English
pl: Kontynuacja instalacji w języku angielskim

en: Return to choose a language
pl: Powrót do wyboruj języka

en: Install Drupal in English
pl: Instalacja w języku angielskim

en: Learn how to install Drupal in other languages
pl: Instrukcje instalacji Drupala w innym języku

en: (built-in)
pl: (wbudowany)

en: Select language
pl: Wybór języka

en: No profiles available
pl: Brak profilów instalacyjnych

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
pl: Nie udało się odnaleźć żadnych profilów instalacyjnych. Profile zawierają informacje o tym, które z modułów mają zostać włączone i jaki schemat bazy danych ma zostać zainstalowany. Obecność profilu instalacyjnego jest konieczna do kontynuowania procesu instalacji.

en: Drupal already installed
pl: Drupal jest już zainstalowany

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
pl: <ul><li>Zanim będzie można przeprowadzić nową instalację, należy najpierw opróżnić istniejącą bazę danych.</li><li>By przeprowadzić instalację z użyciem innej bazy, zmienić należy ustawienia w pliku <em>settings.php</em>, który znajduje się w katalogu <em>sites</em>.</li><li>By przeprowadzić aktualizację działającej witryny, należy uruchomić <a href="@base-url/update.php">skrypt aktualizujący</a>.</li><li>Można również otworzyć <a href="@base-url">istniejącą witrynę</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
pl: Instalowanie systemu @drupal

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Configure site
pl: Konfiguracja witryny

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Wszystkie konieczne zmiany w katalogu %dir i pliku %file zostały wykonane, więc teraz, aby zapewnić bezpieczeństwo, należy usunąć uprawnienia do zapisu do nich. W razie wątpliwości warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który znajduje się w internecie.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
pl: Wszystkie konieczne zmiany w katalogu %dir i pliku %file zostały wykonane. Ze względów bezpieczeństwa zostały im nadane atrybuty "tylko do odczytu".

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
pl: Serwer pomyślnie przeszedł test.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
pl: System, w swej obecnej konfiguracji, nie obsługuje tej funkcji. Więcej informacji na temat sposobów rozwiązania problemu znaleźć można na <a href="http://drupal.org/node/15365">stronie podręcznika dotyczącej przyjaznych adresów</a>.

en: Testing clean URLs...
pl: Testowanie obsługi przyjaznych adresów...

en: @drupal installation complete
pl: Instalacja systemu @drupal dobiegła końca

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
pl: Gratulacje, system @drupal został pomyślnie zainstalowany.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
pl: Przed przejściem do <a href="@url">nowej witryny</a> warto zapoznać się z powyższymi komunikatami.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
pl: Można już odwiedzić <a href="@url">nową witrynę</a>.

en: Installed %module module.
pl: Zainstalowano moduł %module.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
pl: By kontynuować proces instalacji systemu @drupal, konieczne jest utworzenie pliku przechowującego ustawienia.
    <ol>
    <li>Utwórz kopię pliku %default_file pod nazwą %file.</li>
    <li>Nadaj serwerowi uprawnienia do zapisu do nowego pliku. W przypadku wątpliwości warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który jest dostępny w internecie.</li>
    </ol>
    Więcej informacji na temat instalowania Drupala znajduje się w pliku INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Instalator systemu @drupal potrzebuje uprawnień do zapisu do pliku %file. W przypadku wątpliwości co do sposobu nadawania tych uprawnień warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który jest dostępny w internecie.

en: Choose profile
pl: Wybór profilu instalacyjnego

en: Verify requirements
pl: Weryfikacja wymagań

en: Set up database
pl: Ustawienia bazy danych

en: Set up translations
pl: Instalacja tłumaczeń

en: Install site
pl: Instalacja witryny

en: Finish translations
pl: Instalacja dodatkowych tłumaczeń

en: To configure your website, please provide the following information.
pl: Poniższe informacje wymagane są do skonfigurowania witryny.

en: Site e-mail address
pl: Adres e-mail witryny

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
pl: Adres nadawcy wiadomości wysyłanych automatycznie - podczas tworzenia kont, odpowiadania na prośby o nowe hasło i w przypadku różnego rodzaju powiadomień. By uniknąć oznaczenia wiadomości jako spam, warto podać adres w domenie wykorzystywanej przez witrynę.

en: Administrator account
pl: Konto administratora

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
pl: Konto administratora daje pełną kontrolę nad witryną, czyli wszelkie uprawnienia. Bezpieczeństwo danych konta administratora jest szczególnie ważne, ponieważ jedynie to konto daje dostęp do pewnych funkcji.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Na ten adres przesyłane będą wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie w przypadku prośby o przesłanie nowego hasła, do przesyłania informacji o nowościach lub innych powiadomień.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
pl: Daty w całej witrynie będą wyświetlane zgodnie z wybraną strefą czasową.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
pl: Włączenie funkcji sprawia, że Drupal generuje "przyjazne" adresy, tj. pozbawione znaków <code>?q=</code>.

en: Update notifications
pl: Powiadomienia o nowych wersjach

en: Check for updates automatically
pl: Automatycznie sprawdzaj, czy pojawiły się aktualizacje

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
pl: Po włączeniu tej opcji, Drupal będzie informował o wydaniu nowych wersji. Wpłynie to na zwiększenie bezpieczeństwa witryny. Z tego też powodu jest <strong>szczególnie zalecane</strong>. Włączenie opcji spowoduje anonimowe wysyłanie do <a href="@drupal">drupal.org</a> informacji na temat zainstalowanych komponentów. Więcej informacji na <a href="@update">stronie dotyczącej powiadomień</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
pl: Usunięto osierocone działanie zautomatyzowane "%action".

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
pl[0]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajduje się jedno osierocone działanie. !link
pl[1]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajdują się @count osierocone działania. !link
pl[2]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajduje się @count osieroconych działań. !link

en: Site off-line
pl: Witryna jest wyłączona

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
pl: Demon cron został zatrzymany, ponieważ przekroczył dozwolony czas działania.

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: MySQL database
pl: Baza danych MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
pl: Wersja serwera MySQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją MySQL jest wersja %version.

en: PostgreSQL database
pl: Baza danych PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
pl: Wersja serwera PostgreSQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PostgreSQL jest wersja %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
pl: Konfiguracja bazy danych PostgreSQL zawiera nieprawidłowe ustawienia kodowania (%encoding). Możliwe, że nie będzie działać tak, jak powinna. Zaleca się ponowne jej stworzenie, tym razem z kodowaniem ustawionym na UTF-8/Unicode. Więcej informacji znaleźć można w <a href="@url">dokumentacji PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
pl: Katalog %directory został utworzony.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
pl: Uprawnienia do katalogu %directory zostały zmienione tak, by możliwy był zapis do niego.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: GD2 image manipulation toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania grafik GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
pl: Zestaw narzędzi GD jest zainstalowany i działa prawidłowo.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
pl: Jakość grafik JPEG, które podlegają przetwarzaniu. Może ona przyjąć wartość od 0 do 100. Wyższa wartość oznacza lepszą jakość, ale i zwiększenie wielkości plików.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
pl: Zestaw narzędzi GD wymaga, by zainstalowano i właściwie skonfigurowano moduł GD preprocesora PHP. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
pl: Jakość grafik JPEG musi być wyrażona liczbą od 0 do 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
pl: Nie znaleziono wymaganego modułu %module. Należy go umieścić w podkatalogu <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
pl: Obsługa MySQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba nawiązania połączenia z serwerem baz danych MySQL nie powiodła się. MySQL zwrócił następujący komunikat: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa użytkownika i hasła są prawidłowe,</li><li>czy nazwa hosta bazy danych jest prawidłowa,</li><li>czy serwer baz danych jest uruchomiony.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba dokonania wyboru bazy danych na serwerze baz danych MySQL nie powiodła się,  co oznacza, że wprowadzone hasło i nazwa użytkownika są prawidłowe, jednak występuje problem z dostępem do danych. MySQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa bazy danych jest prawidłowa,</li><li>czy taka baza danych istnieje,</li><li>czy konto użytkownika, którego hasło i nazwę podano, posiada dostęp do bazy danych.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba stworzenia tabeli testowej na serwerze baz danych MySQL nie powiodła się. Wykorzystano polecenie %query. MySQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy konto użytkownika bazy danych posiada uprawnienia konieczne do tworzenia tabel.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się dodać nowej wartości do tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zaktualizować wartości w tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się usunąć wartości z tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
pl: Nie udało się usunąć tabeli testowej z bazy danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
pl: Obsługa MySQLi nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
pl: Obsługa PostgreSQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia z serwerem baz danych PostgreSQL. Zwraca on następujący komunikat: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa użytkownika i hasło są prawidłowe,</li><li>czy serwer baz danych jest uruchomiony.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W razie wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Nie udało się stworzyć tabeli testowej w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy konto użytkownika bazy danych posiada uprawnienia konieczne do tworzenia tabel.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W razie wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się dodać nowej wartości do tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zaktualizować wartości w tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zablokować tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się odblokować tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się usunąć wartości z tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
pl: Nie udało się usunąć tabeli testowej z bazy danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

en: Predefined language
pl: Dostępne języki

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
pl: Należy wybrać język i skorzystać z przycisku <em>Dodaj język</em>. Jeśli języka nie ma na liście, można skorzystać z opcji <em>Inny język</em>.

en: Custom language
pl: Inny język

en: Add custom language
pl: Dodaj język

en: Save language
pl: Zachowaj ustawienia języka

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
pl: Identyfikator języka zgodny z normą <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kody języków zazwyczaj wykorzystują kody państw i, opcjonalnie, regionalnych odmian języka. <em>Przykłady: "pl", "en", "en-US".</em>

en: Language name in English
pl: Nazwa języka po angielsku

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
pl: Nazwa języka po angielsku. Będzie ją można przetłumaczyć na wszystkie inne języki.

en: Native language name
pl: Nazwa języka w oryginalnym brzmieniu

en: Name of the language in the language being added.
pl: Nazwa dodawanego języka w oryginalnym brzmieniu.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
pl: Kod języka lub inne wyrażenie, które będzie poszukiwane w adresie. Jeśli metoda określania pożądanej wersji językowej to <em>Tylko wedle prefiksu</em> lub <em>Z pomocą prefiksu i ustawień językowych</em>, witryna prezentowana jest w danym języku, jeśli w adresie, z którego korzysta użytkownik, występuje dany prefiks. Domyślnemu językowi nie trzeba przypisywać żadnego prefiksu. <strong>Warto zachować ostrożność, ponieważ zmiana tej wartości spowoduje unieważnienie dotychczasowych adresów.</strong> <em>Przykład: adresy angielskich wersji językowych wpisów mogłyby zawierać prefiks "english". Cały adres przybrałby więc wtedy formę  "www.example.com/english/node".</em>

en: Language domain
pl: Domena języka

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
pl: Adres związany z językiem, wraz z protokołem. Jeśli metoda określania pożądanej wersji językowej to <em>Tylko wedle domeny</em>, witryna prezentowana jest w danym języku, jeśli w adresie, z którego korzysta użytkownik, występuje dana domena. Domyślnemu językowi nie trzeba przypisywać żadnej domeny. W innym wypadku <strong>należy uwzględnić część określającą rodzaj zasobu (protokół)</strong>. <em>Przykład: domeną angielskiej wersji językowej wpisów mogłaby być domena "http://example.co.uk" lub "http://en.example.com". Cały adres przybrałby więc wtedy formę  "http://example.co.uk/node" lub "http://en.example.com/node".</em>

en: Direction that text in this language is presented.
pl: Kierunek pisania w danym języku.

en: The language %language (%code) already exists.
pl: Język %language (%code) już istnieje.

en: Invalid language code.
pl: Nieprawidłowy kod języka.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
pl: Język %language został dodany i można już z niego korzystać. Więcej informacji w <a href="@locale-help">pomocy</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
pl: Nie powinno się korzystać z domeny i prefiksu naraz.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
pl: Domena %domain jest już powiązana z językiem %language.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
pl: Jedynie w przypadku domyślnego języka można nie wypełniać pól domeny i prefiksu zarazem.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
pl: Prefiks %prefix  jest już powiązany z językiem %language.

en: The English language cannot be deleted.
pl: Język angielski nie może zostać usunięty.

en: The default language cannot be deleted.
pl: Domyślny język nie może zostać usunięty.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie języka spowoduje nieodwracalne zniszczenie wszelkich tłumaczeń interfejsu na ten język, a także usunięcie informacji o języku ze wszystkich wpisów w nim stworzonych.

en: Path prefix only.
pl: Tylko wedle prefiksu.

en: Path prefix with language fallback.
pl: Z pomocą prefiksu i ustawień językowych.

en: Domain name only.
pl: Tylko wedle domeny.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
pl: Metoda określania języka witryny. <strong>Warto zachować ostrożność, ponieważ zmiana tej wartości może spowodować unieważnienie dotychczasowych adresów.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
pl: Konfiguracja sposobu określania wykorzystywanego języka została zachowana.

en: English (built-in)
pl: Angielski (wbudowany)

en: String contains
pl: Napis zawiera

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pl: Nie należy wypełniać pola, jeśli wyświetlone mają zostać wszystkie napisy. Wielkość wpisywanych liter ma znaczenie.

en: English (provided by Drupal)
pl: Angielski (od Drupala)

en: Search in
pl: Wyszukaj w

en: Both translated and untranslated strings
pl: Zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy

en: Only translated strings
pl: Tylko przetłumaczone napisy

en: Only untranslated strings
pl: Tylko nieprzetłumaczone napisy

en: Limit search to
pl: Ograniczenie wyszukiwania do

en: All text groups
pl: Wszystkie kategorie tłumaczeń

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: Import translation
pl: Importuj tłumaczenie

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
pl: Plik typu .po (Gettext Portable Object).

en: Import into
pl: Importuj do

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
pl: Należy wskazać język, do którego mają być dodane przetłumaczone napisy. Jeśli język ten nie został wcześniej umieszczony na liście języków witryny, stanie się to teraz.

en: Text group
pl: Kategoria tłumaczenia

en: Imported translations will be added to this text group.
pl: Importowane tłumaczenia będą przypisywane do tej kategorii.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
pl: Napisy z importowanego pliku zastępują dotychczasowe, a nowe są dodawane

en: Existing strings are kept, only new strings are added
pl: Istniejące napisy są zachowywane, dodawane są tylko nowe

en: The language %language has been created.
pl: Dodano język %language.

en: Export translation
pl: Eksportuj tłumaczenia

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
pl: Język, który ma być wyeksportowany do formatu Gettext Portable Object (pliki z rozszerzeniem .po).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
pl: Generuje plik formatu .pot (szablon Gettext Portable Object), zawierający wszystkie napisy z językowej bazy danych projektu Drupal.

en: String not found.
pl: Nie znaleziono napisu.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pl: Napis zawiera niedozwolony kod HTML: %string

en: The string has been saved.
pl: Napis został zachowany.

en: The string has been removed.
pl: Napis został usunięty.

en: The language selected for import is not supported.
pl: Wybrano nieobsługiwany język.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Brak nagłówka.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
pl: Pomyślnie zaimportowano tłumaczenie. Liczba dodanych tłumaczeń: %number; zaktualizowanych: %update; usuniętych: %delete.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Próba przetworzenia formuły na liczbę mnogą nie powiodła się.

en: Importing interface translations
pl: Importowanie tłumaczeń interfejsu

en: Starting import
pl: Uruchamianie importu

en: Error importing interface translations
pl: Błąd podczas importu tłumaczeń interfejsu

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
pl: Próba dodania napisu zawierającego niedozwolony kod HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
pl: Dodano język %language.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
pl: Do języka %locale zaimportowano plik %file. Dodano %number nowych napisów, %update zaktualizowano, a usunięto %update.

en: Exported %locale translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename (%locale).

en: Exported translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został zaktualizowany.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został utworzony.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został usunięty, ponieważ obecnie brak odpowiedniego tłumaczenia.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
pl: Podczas próby utworzenia pliku tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language wystąpił błąd.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
pl[0]: Pominięto jeden napis, który zawierał niedozwolony kod HTML.
pl[1]: Pominięto @count napisy, które zawierały niedozwolony kod HTML.
pl[2]: Pominięto @count napisów, które zawierały niedozwolony kod HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
pl[0]: Zaimportowano jedno tłumaczenie zainstalowanego modułu.
pl[1]: Zaimportowano @count tłumaczenia zainstalowanych modułów.
pl[2]: Zaimportowano @count tłumaczeń zainstalowanych modułów.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
pl[0]: Zaimportowano jedno tłumaczenie włączonego modułu.
pl[1]: Zaimportowano @count tłumaczenia włączonych modułów.
pl[2]: Zaimportowano @count tłumaczeń włączonych modułów.

en: Abkhazian
pl: Abchaski

en: Avestan
pl: Awestyjski

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: Amharic
pl: Amharski

en: Assamese
pl: Assamski

en: Avar
pl: Awarski

en: Azerbaijani
pl: Azerbejdżański

en: Bashkir
pl: Baszkirski

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: Breton
pl: Bretoński

en: Bosnian
pl: Bośniacki

en: Chechen
pl: Czeczeński

en: Corsican
pl: Korsykański

en: Cree
pl: Kri

en: Old Slavonic
pl: Starosłowiański

en: Chuvash
pl: Czuwaski

en: Welsh
pl: Walijski

en: Maldivian
pl: Dhivehi

en: Bhutani
pl: Dżongkha

en: Estonian
pl: Estoński

en: Basque
pl: Baskijski

en: Persian
pl: Perski

en: Fulah
pl: Fulani

en: Faeroese
pl: Farerski

en: Frisian
pl: Fryzyjski

en: Irish
pl: Irlandzki

en: Scots Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Armenian
pl: Ormiański

en: Igbo
pl: Ibo

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Inuktitut
pl: Inuicki

en: Javanese
pl: Jawajski

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Kazakh
pl: Kazaski

en: Greenlandic
pl: Grenlandzki

en: Cambodian
pl: Khmerski

en: Kannada
pl: Kannara

en: Kashmiri
pl: Kaszmirski

en: Kurdish
pl: Kurdyjski

en: Cornish
pl: Kornwalijski

en: Kirghiz
pl: Kirgiski

en: Latin
pl: Łacina

en: Luxembourgish
pl: Luksemburski

en: Luganda
pl: Ganda

en: Laothian
pl: Laotański

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Malagasy
pl: Malgaski

en: Marshallese
pl: Marshallski

en: Maori
pl: Maoryjski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Moldavian
pl: Mołdawski

en: Marathi
pl: Marathijski

en: Malay
pl: Malajski

en: Maltese
pl: Maltański

en: Burmese
pl: Birmański

en: North Ndebele
pl: Ndebele Północny

en: Nepali
pl: Nepalski

en: Norwegian Bokmål
pl: Norweski bokmål

en: Norwegian Nynorsk
pl: Nowonorweski

en: South Ndebele
pl: Ndebele Południowy

en: Occitan
pl: Prowansalski

en: Oriya
pl: Orija

en: Ossetian
pl: Osetyjski

en: Punjabi
pl: Panjabi

en: Pashto
pl: Pasztuński

en: Portuguese, Portugal
pl: Portugalski, Portugalia

en: Portuguese, Brazil
pl: Portugalski, Brazylia

en: Quechua
pl: Keczua

en: Rhaeto-Romance
pl: Retoromański

en: Kirundi
pl: Urundi

en: Kinyarwanda
pl: Kinya-rwanda

en: Sanskrit
pl: Sanskryt

en: Sardinian
pl: Sardyński

en: Northern Sami
pl: Lapoński Północny

en: Serbo-Croatian
pl: Serbo-chorwacki

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Samoan
pl: Samoański

en: Shona
pl: Szona

en: Albanian
pl: Albański

en: Serbian
pl: Serbski

en: Siswati
pl: Suazi

en: Sesotho
pl: Sotho

en: Sudanese
pl: Sudański

en: Swahili
pl: Suahili

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Tajik
pl: Tadżycki

en: Thai
pl: Tajski

en: Tigrinya
pl: Tigrinia

en: Turkmen
pl: Turkmeński

en: Tatar
pl: Tatarski

en: Tahitian
pl: Tahitański

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Xhosa
pl: Khosa

en: Yiddish
pl: Jidisz

en: Yoruba
pl: Joruba

en: Zhuang
pl: Czuang

en: Chinese, Simplified
pl: Chiński, uproszczony

en: Chinese, Traditional
pl: Chiński, tradycyjny

en: Zulu
pl: Zuluski

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
pl: Wysłanie wiadomości e-mail jest niemożliwe. Jeśli problem występuje stale, proszę skontaktować się z administratorem witryny.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
pl: Podczas próby wysłania e-maila od użytkownika %from do użytkownika %to wystąpił błąd.

en: Operating in off-line mode.
pl: Tryb off-line aktywny.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
pl: Ponowne utworzenie tabeli powiązań elementów menu ze stronami nie powiodło się. Niektóre ścieżki mogą nie działać prawidłowo.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
pl: Moduł %module stanowi fragment pętli zależności. Jego włączenie nie jest możliwe.

en: sort icon
pl: ikona sortowania

en: sort ascending
pl: sortuj rosnąco

en: sort descending
pl: sortuj malejąco

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujące błędy muszą zostać naprawione, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujący błąd musi zostać naprawiony, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
pl: Proszę zapoznać się z komunikatami błędów i <a href="!url">spróbować ponownie</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
pl: Poniższe ostrzeżenia dotyczące procesu instalacji należy przeczytać z uwagą

en: The following installation warning should be carefully reviewed
pl: Poniższe ostrzeżenie dotyczące procesu instalacji należy przeczytać z uwagą

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższymi ostrzeżeniami, choć w większości przypadków ich zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższym ostrzeżeniem, choć w większości przypadków jego zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
pl: Biblioteka PCRE zainstalowanego na serwerze PHP jest nieaktualna, co będzie powodować problemy w obsłudze tekstu zapisanego w Unikodzie. Jeśli PHP jest w wersji 4.3.3 lub wyższej, należy sprawdzić, czy w systemie zainstalowana jest biblioteka PCRE dołączona do wykorzystywanej wersji PHP. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP na temat PCRE</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
pl: Działania na napisach w Unikodzie są emulowane w sposób, który powinien - ale nie musi - zapewnić pożądane efekty. By polepszyć obsługę Unikodu, można zainstalować <a href="@url">rozszerzenie PHP o nazwie mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Opcja przepełniania funkcji operujących na wielobajtowych łańcuchach znaków w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.func_overload</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.encoding_translation</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_input</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wyjściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_output</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Standard PHP
pl: Standardowa funkcja PHP

en: PHP Mbstring Extension
pl: Mbstring, rozszerzenie PHP

en: Unicode library
pl: Biblioteka obslugi Unikodu

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
pl: Nie udało się przekonwertować kodowania XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
pl: Kodowanie %s nie jest obsługiwane. Należy zainstalować narzędzie iconv, GNU recode lub rozszerzenie PHP o nazwie mbstring.

en: Unspecified error
pl: Nieokreślony błąd

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
pl: Wystąpił błąd 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
pl: Wystąpił błąd 
    @uri
    (brak szerszych informacji).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
pl: Wystąpił błąd HTTP: @status. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
pl: Nazwa kanału (lub witryny, która go udostępnia).

en: Categorize news items
pl: Przypisywanie wiadomości do kategorii

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
pl: Kanał o nazwie %feed już istnieje. Proszę wprowadzić inną nazwę.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć kanał %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
pl: Lista znaczników HTML dozwolonych w wiadomościach z kanałów informacyjnych. Znaczniki podaje się, oddzielając je za pomocą spacji. Nie będą one usuwane przez Drupala podczas wyświetlania wiadomości.

en: Category selection type
pl: Kategorie wybierane za pomocą

en: checkboxes
pl: pole wyboru

en: multiple selector
pl: lista

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
pl: Typ pola formularza stosowanego do przypisywania elementów do kategorii. Pola wyboru są łatwiejsze w obsłudze w przypadku mniejszej liczby kategorii, natomiast listy - w przypadku dużej liczby kategorii.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
pl: Tysiące witryn (szczególnie tych, które publikują aktualności bądź blogi) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystające z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Obsługiwane formaty to <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
pl: Poniższa lista przedstawia aktualnie subskrybowane kanały. Można do niej <a href="@addfeed">dodać nowe</a>. Dla każdego kanału i kategorii kanałów dostępny jest blok wyświetlający ich <em>ostatnie wiadomości</em>. Można go włączyć na <a href="@block">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
pl: Strona umożliwia dodanie kanału informacyjnego w formacie RSS, RDF lub Atom. Tego samego kanału nie można dodać dwa razy.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
pl: Kategorie służą do grupowania wiadomości z kanałów informacyjnych. Kategoria <em>Sport</em> może na przykład zawierać  wiadomości z kanałów o tematyce sportowej. Wiadomości mogą trafiać do danej kategorii automatycznie (poprzez przypisanie kanału do kategorii) lub być do niej dodawane ręcznie (za pomocą odnośnika <em>Przypisz do kategorii</em> na stronach z listami wiadomości). Każda kategoria daje dostęp do swej własnej strony i bloku.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
pl: Subskrybowanie kanałów informacyjnych innych witryn, zmiana częstości ich sprawdzania oraz przypisywanie ich do kategorii.

en: Update items
pl: Aktualizuj elementy

en: Edit feed
pl: Edycja kanału

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym obszarze

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
pl: Bloki to wypełnione różnymi treściami elementy strony. Są one wyświetlane w tzw. "obszarach". Domyślna skórka Garland posiada pięć obszarów - "lewą kolumnę boczną", "prawą kolumnę boczną", "zawartość", "nagłówek" i "stopkę". <a href="@blocks">Strona zarządzania blokami</a> posiada interfejs pozwalający umieszczać bloki w wybranych obszarach (a także zmieniać kolejność ich wyświetlania) metodą "przeciągnij i upuść".

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
pl: Choć bloki są zazwyczaj dostarczane przez moduły (jak to jest w wypadku bloku logowania), administratorzy również mogą je tworzyć. Bloki posiadają tytuł, opis i zawartość. Zawartość ta może być dowolnie długa i może korzystać z jednego z dostępnych <a href="@input-format">formatów danych</a>.

en: When working with blocks, remember that:
pl: Podczas konfiguracji bloków warto pamiętać, że:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
pl: nie wszystkie skórki posiadają takie same obszary, stąd miejsce wyświetlania bloku ustala się dla każdej ze skórek z osobna

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
pl: bloki wyłączone lub takie, które nie zostały umieszczone w żadnym z obszarów, nie są nigdy wyświetlane

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
pl: gdy moduł zapobiegania przeciążeniu jest aktywny, bloki z odpowiednimi ustawieniami są ukrywane podczas dużego obciążenia serwera

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
pl: bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane jedynie na wybranych stronach

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
pl: bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane tylko, gdy spełnione zostaną określone warunki

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
pl: Bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane tylko wybranym rolom użytkowników.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
pl: jeśli tak zdecydował administrator, bloki mogą być włączane lub wyłączane przez użytkowników za pomocą ustawień znajdujących się na stronie <em>Moje konto</em> (ustawienia dotyczą zawsze danego konta użytkownika)

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
pl: niektóre z bloków, zwłaszcza tych tworzonych przez moduły, są wyświetlane tylko na niektórych stronach

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@block">stronie dotyczącej bloków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
pl: Strona pozwala umieszczać bloki w wybranych obszarach, a także zmieniać ich kolejność wewnątrz obszarów, metodą "przeciągnij i upuść". Polega ona na chwyceniu bloku kursorem, a następnie upuszczeniu go w wybranym miejscu na liście (należy użyć uchwytu reprezentowanego ikoną). Nie wszystkie skórki posiadają takie same obszary, stąd miejsce wyświetlania bloku ustala się dla każdej ze skórek z osobna. Do zachowania zmian poczynionych na poniższej liście należy użyć przycisku <em>Zachowaj konfigurację bloków</em> u dołu strony.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
pl: By zmniejszyć wykorzystanie procesora, ilość zapytań do bazy danych i wykorzystanie pasma, bloki, którym ustawiono opcję <em>Zapobieganie przeciążeniu</em>, mogą być automatycznie wyłączane podczas dużego obciążenia serwera. Ustawienia tego mechanizmu można znaleźć na <a href="@throttleconfig">stronie konfiguracji zapobiegania przeciążeniu</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
pl: Odnośniki <em>konfiguruj</em> znajdujące się obok bloków pozwalają zmienić ich tytuł, a także ustawienia wyświetlania. <a href="@add-block">Strona dodawania bloku</a> służy natomiast do tworzenia nowych bloków.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
pl: Strona służy do tworzenia nowych bloków. Po utworzeniu są one domyślnie wyłączone i muszą zostać umieszczone w odpowiednim obszarze za pomocą <a href="@blocks">strony zarządzania blokami</a>.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
pl: Blok %info umieszczono w nieprawidłowym obszarze %region i z tego powodu został wyłączony.

en: JavaScript List Form
pl: Formularz listy wzbogacony JavaScript

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
pl: Zmiany wprowadzone w blokach zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Post new blog entry.
pl: Dodaj nowy wpis w blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów.

en: You have not created any blog entries.
pl: Nie dodano jeszcze do bloga żadnych wpisów.

en: !author has not created any blog entries.
pl: Użytkownik !author nie dodał jeszcze do swojego bloga żadnych wpisów.

en: Create new blog entry.
pl: Dodaj nowy wpis w blogu.

en: No blog entries have been created.
pl: Blog nie posiada żadnych wpisów.

en: Blog entry
pl: Wpis w blogu

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
pl: Blog jest rodzajem internetowego dziennika lub pamiętnika.

en: View recent blog entries
pl: Ostatnie wpisy w blogu

en: Read !username's latest blog entries.
pl: Wyświetla blog użytkownika !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
pl: Moduł obsługi blogów daje użytkownikom możliwość prowadzenia ich internetowych dzienników, czyli <em>blogów</em>. Można w nich umieszczać wpisy, które wyświetlane są zazwyczaj według daty powstania (najnowsze na początku).

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
pl: Opcjonalny element menu nawigacyjnego, <em>Blogi</em>, służy do wyświetlania wszystkich blogów dostępnych w witrynie, a element <em>Mój blog</em> przenosi użytkownika na stronę wyświetlającą jego ostatnie wpisy. <em>Wpis w blogu</em> z menu <em>Dodaj zawartość</em> umożliwia tworzenie nowych wpisów.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
pl: Każdemu wpisowi na blogu towarzyszy odnośnik prowadzący na stronę wyświetlającą cały blog autora wpisu. Domyślne ustawienia wpisów na blogu pozwalają dodawać do nich odpowiedzi, a także sprawiają, że wpisy publikowane są na stronie głównej. Moduł obsługi blogów oferuje blok <em>Ostatnie wpisy na blogu</em>, który może być włączony na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
pl: Jeśli włączony jest moduł subskrybenta, obok pozycji z bloku <em>Ostatnie wiadomości</em> wyświetlane są ikony <em>umieść w blogu</em>. Ikona taka prowadzi do formularza dodawania wpisu w blogu, w którym do pola tytułu automatycznie wprowadzono tytuł wiadomości, a do pola treści - odnośnik do źródła wiadomości, a także tekst, który można zacytować. Autorzy blogów mogą korzystać z tej funkcji, by w prosty sposób komentować wiadomości pojawiające się w subskrybowanych kanałach informacyjnych. Funkcja wymaga <a href="@modules">włączenia modułu subskrybenta</a>, <a href="@feeds">dodania i skonfigurowania kanału</a> z innej witryny, a także <a href="@blocks">włączenia bloku z ostatnimi wiadomościami z tego kanału</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@blog">stronie dotyczącej blogów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: !username's blog
pl: Blog

en: Read the latest blog entries.
pl: Ostatnie wpisy w blogach.

en: create blog entries
pl: tworzenie wpisów w blogu

en: delete own blog entries
pl: usuwanie wpisów z własnego blogu

en: delete any blog entry
pl: usuwanie wszystkich wpisów w blogach

en: edit own blog entries
pl: edycja własnych wpisów w blogu

en: edit any blog entry
pl: edycja wszystkich wpisów w blogach

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
pl: Umożliwia prowadzenie łatwych w obsłudze stron domowych użytkowników bądź blogów.

en: Allowed book outline types
pl: Dostępne książkom rodzaje zawartości

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
pl: Służy do wskazania tych rodzajów zawartości, które użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami będą mogli umieszczać w książkach. Użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania książkami mogą do nich dodawać zawartość dowolnego rodzaju.

en: Default child page type
pl: Domyślny rodzaj podstrony

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
pl: Rodzaj zawartości powiązany z odnośnikiem %add-child musi być dostępny książkom.

en: Save book pages
pl: Zachowaj strony książki

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
pl: Zawartość książki została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Title changed from %original to %current.
pl: Zmieniono tytuł z %original na %current.

en: Updated book %title.
pl: Zaktualizowano książkę %title.

en: book: updated %title.
pl: Książka: zaktualizowano %title.

en: Update book outline
pl: Aktualizuj spis treści książki

en: Remove from book outline
pl: Wyrwij z książki

en: No changes were made
pl: Nie wprowadzono żadnych zmian.

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
pl: Wpis został dodany do wybranej książki. Można teraz zdecydować, w którym jej miejscu ma się znaleźć.

en: The book outline has been updated.
pl: Spis treści książki został zaktualizowany.

en: There was an error adding the post to the book.
pl: Podczas umieszczania strony w książce wystąpił błąd.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
pl: Strona %title posiada podstrony, które zostaną przesunięte w taki sposób, by zachowały swe miejsce w książce. Strona może zostać ponownie dodana do książki, a wtedy każda z jej starych podstron zostanie przesunięta na swe stare miejsce, co przywróci pierwotną strukturę książki (sprzed usunięcia strony).

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
pl: Strona %title może zostać ponownie umieszczona w książce za pomocą karty "Struktura książki".

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
pl: Czy na pewno wyrwać %title z książki?

en: The post has been removed from the book.
pl: Wpis został usunięty z książki.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
pl: Wyświetla wszystkie strony książki w wersji przygotowanej do wydruku.

en: Show block on all pages
pl: Wyświetlaj blok na wszystkich stronach

en: Show block only on book pages
pl: Wyświetlaj blok tylko na stronach książek

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
pl: Jeśli wybrano opcję <em>Wyświetlaj na wszystkich stronach</em>, blok będzie zawierał menu wszystkich książek dostępnych w witrynie. W przypadku opcji <em>Wyświetlaj blok tylko na stronach książek</em>, będzie on zawierał jedynie menu aktualnej książki lub nie będzie wyświetlany, jeśli dana strona nie należy do żadnej książki. Ustawienie <em>Wyświetlanie zależne od strony</em> lub inne ustawienia związane z wyświetlaniem bloków będą również brane pod uwagę.

en: This is the top-level page in this book.
pl: Wpis jest stroną tytułową książki.

en: No book selected.
pl: Nie wybrano żadnej książki.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Strona nadrzędna. Maksymalna liczba stron w hierarchii to !maxdepth, w związku z tym możliwe jest, że nie wszystkie ze stron książki znajdują się na liście.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
pl: Wpis %title należy do książki i posiada strony podrzędne. Usunięcie wpisu spowoduje przesunięcie owych stron.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
pl: Moduł książek nadaje się szczególnie do tworzenia uporządkowanych, wielostronicowych dokumentów hipertekstowych, takich jak podręczniki, przewodniki czy zbiory odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (ang. Frequently Asked Questions, FAQ). Książki pozwalają bowiem na tworzenie rozdziałów, działów, etc. Autorzy wyposażeni w odpowiednie uprawnienia mogą umieszczać strony w książce.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
pl: Książki wyposażone są w dodatkowe odnośniki nawigacyjne, ułatwiające poruszanie się po tekście. Odnośniki te prowadzą do poprzedniej i kolejnej strony w książce, a także do strony nadrzędnej względem aktualnie przeglądanej. Dodatkowe możliwości nawigacji po książkach oferuje blok <em>Książka</em>, który można włączyć na <a href="@admin-block">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
pl: Użytkownicy mogą wybrać odnośnik <em>wersja do wydruku</em>, znajdujący się u dołu strony książki, aby wygenerować przygotowaną do druku wersję strony i wszystkich jej podstron.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania książkami</em> mogą umieszczać w książkach wpisy dowolnego rodzaju, wskazując książkę na stronie edycji wpisu lub korzystając z interfejsu dostępnego na karcie <em>Struktura książki</em>.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
pl: Administratorzy mogą przeglądać listę wszystkich książek, znajdującą się na <a href="@admin-node-book">stronie zarządzania książkami</a>. Strona <em>Struktura książki</em> dostępna dla każdej z książek umożliwia zmianę tytułów i kolejności poszczególnych podstron.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@book">stronie dotyczącej książek</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
pl: Moduł książek umożliwia spajanie powiązanych ze sobą stron w książkę. Na stronach takich automatycznie wyświetlane są odnośniki do stron pokrewnych, co ułatwia poruszanie się po książkach.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
pl: Książki oraz ich spisy treści pozwalają porządkować strony w <a href="@book">hierarchiczną strukturę</a>, a także <a href="@book-admin">reorganizować tę strukturę</a>.

en: create new books
pl: stwórz nową książkę

en: access printer-friendly version
pl: dostęp do wersji przystosowanej do drukowania

en: Re-order book pages and change titles
pl: Porządek stron książki i ich tytuły

en: Book page
pl: Strona książki

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
pl: <em>Strona książki</em> to rodzaj wpisu, który wraz z innymi powiązanymi wpisami tworzy tak zwaną <em>książkę</em>. We wpisach takich automatycznie umieszczane są odnośniki do sąsiednich stron umożliwiające poruszanie się po książkach.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
pl: Umożliwia umieszczanie stron w hierarchicznej strukturze.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
pl: Moduł "color" pozwala administratorowi szybko i łatwo zmienić zestaw kolorów wykorzystywany przez niektóre ze skórek. Choć nie wszystkie skórki obsługują tę funkcję, zarówno skórka Garland (domyślna), jak i Minnelli, są z nią kompatybilne. Zmienić można kolor odnośników, teł, tekstu, a także innych elementów skórki. Moduł działa tylko, jeśli włączony jest <a href="@url">publiczny sposób udostępniania plików</a>.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
pl: Warto pamiętać, że moduł zapisuje w katalogu plików zmodyfikowane kopie arkuszy stylów skórki. Oznacza to, że w przypadku zmiany jednego z arkuszy skórki, konieczne jest ponowne zachowanie ustawień kolorów, niezależnie od tego, czy były one zmieniane. Powoduje to stworzenie uaktualnionych wersji arkuszy stylów.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
pl: By zmienić zestaw kolorów kompatybilnej z modułem skórki, należy skorzystać z odnośnika "konfiguruj" na <a href="@themes">stronie zarządzania skórkami</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@color">stronie dotyczącej modułu <em>Color</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
pl: Próbnik kolorów działa jedynie, jeśli <a href="@url">metoda udostępniania plików</a> jest ustawiona na publiczną.

en: Base color
pl: Kolor podstawowy

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Header bottom
pl: Kolor dolnej części nagłówka

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
pl: PHP nie dysponuje wystarczającą ilością pamięci, by móc zmienić schemat kolorów tej skórki. Potrzeba minimum %size więcej. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP jest włączona, jednak została skompilowana bez obsługi formatu PNG. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
pl: Pozwala użytkownikom zmieniać schemat kolorów niektórych skórek.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
pl: Moduł umożliwia odwiedzającym witrynę umieszczanie odpowiedzi do wpisów. Za pomocą <em>domyślnych ustawień odpowiedzi</em> można użytkownikom zezwalać bądź nie zezwalać na dodawanie odpowiedzi do konkretnych <a href="@content-type">rodzajów zawartości</a>. W podobny sposób określić można sposób wyświetlania odpowiedzi. Niektóre z tych ustawień są dostępne dla użytkowników.

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze

en: Allows users to comment on and discuss published content.
pl: Daje użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na temat zamieszczanych w witrynie treści.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
pl: Na przykład: "uwagi do strony" lub "informacje o produktach".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Na listach kategorii, lżejsze są wyświetlane przed cięższymi. Kategorie o takiej samej wadze porządkowane są natomiast alfabetycznie.

en: Contact form: category %category deleted.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została usunięta.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
pl: Formularz kontaktowy nie został skonfigurowany. Należy najpierw <a href="@add">ustalić kategorie wiadomości</a>.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
pl: Moduł umożliwia użytkownikom kontaktowanie się między sobą za pomocą ich osobistych formularzy kontaktowych oraz wysyłanie zapytań do osób prowadzących witrynę, przy wykorzystaniu <a href="@contact">ogólnego formularza kontaktowego witryny</a>, którego ustawienia pozwalają określić kategorie zapytań i przyporządkować im grupy odbiorców. W przypadku obydwu rodzajów formularzy użytkownicy muszą podać tytuł wiadomości i, oczywiście, wpisać jej treść. Mogą również zażyczyć sobie przesłania im ich własnej wiadomości.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
pl: Osobiste formularze kontaktowe pozwalają otrzymywać wiadomości e-mail bez konieczności podawania adresu e-mail publicznie. Za pomocą ustawień znajdujących się na stronie <em>Moje konto</em> użytkownik może włączyć lub wyłączyć swój formularz. Jeśli jest on włączony, na stronie profilu użytkownika wyświetlana jest karta <em>Kontakt</em>, prowadząca do strony z formularzem. Administratorzy witryny mają dostęp do wszystkich formularzy kontaktowych, niezależnie od ustawień poszczególnych użytkowników.

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
pl: Strona kontaktowa witryny daje użytkownikom możliwość przesłania komentarzy, uwag lub innych zapytań. Wiadomości są kierowane do odbiorców, których wyznacza administrator. Służą mu do tego kategorie, z których każda ma własną listę adresów e-mail pod które mają trafiać wiadomości. Na stronie firmowej mogłyby być na przykład dostępne dwie kategorie: "Uwagi na temat witryny" (wiadomości do administratorów) i "Zapytania dotyczące produktów" (wiadomości do osób z działu sprzedaży). Adresy e-mail odbiorców nie są wyświetlane, a do formularza mają dostęp jedynie ci użytkownicy, którzy <a href="@contact">posiadają odpowiednie uprawnienia</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
pl: Odnośnik do <a href="@contact">strony kontaktowej</a> znajduje się w menu nawigacyjnym, jednak domyślnie jest on wyłączony. Podobny odnośnik można umieścić w innym menu - należy wtedy podać ścieżkę "contact".

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
pl: Na <a href="@contact">stronie kontaktowej</a> można także umieścić dodatkowe informacje, takie jak adres firmy czy numer telefonu. Służy do tego <a href="@contact-settings">strona ustawień formularza kontaktowego</a>.. Znajdują się na niej również ustawienia określające maksymalną liczbę wiadomości, które użytkownik może wysłać w ciągu godziny, a także domyślny status osobistych formularzy kontaktowych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@contact">stronie dotyczącej formularzy kontaktowych</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
pl: Strona pozwala ustawić <a href="@form">ogólny formularz kontaktowy witryny</a>. By go włączyć, należy najpierw dodać co najmniej jedną kategorię. Z każdą z nich powiązać można różnych odbiorców, tak by wiadomości e-mail kierowane były do różnych osób zależnie od wybranej przez użytkownika kategorii (na przykład zapytania dotyczące produktów - do działu sprzedaży). Na <a href="@settings">stronie ustawień</a> zmienić można tekst wyświetlany ponad formularzem kontaktowym. Może on na przykład zawierać informacje o adresie lub numerze telefonu.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
pl: Moduł umieszcza także w <a href="@menu-settings">menu nawigacyjnym</a> odnośnik do formularza kontaktowego (domyślnie jest on wyłączony).

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
pl: Umożliwia innym użytkownikom wysyłanie ci wiadomości e-mail za pomocą <a href="@url">osobistego formularza kontaktowego</a>. Warto pamiętać, że użytkownicy uprzywilejowani, na przykład administratorzy, mogą korzystać z formularza kontaktowego niezależnie od niniejszych ustawień.

en: access site-wide contact form
pl: dostęp do formularza kontaktowego serwisu

en: administer site-wide contact form
pl: zarządzanie formularzem kontaktowym witryny

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
pl: Pozwala stworzyć formularz kontaktowy witryny i ustalić kategorie wiadomości.

en: Edit contact category
pl: Edycja kategorii

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
pl: Daje dostęp do formularzy kontaktowych.

en: Discard log entries above the following row limit
pl: Wyrzuć wpisy, jeśli liczba wierszy przekracza limit

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Maksymalna liczba wierszy, które mogą być przechowywane w bazie danych. Starsze wpisy będą automatycznie usuwane. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
pl: Moduł obsługi dzienników monitoruje działanie systemu, zachowując informacje o zdarzeniach w dzienniku, który może być później przeglądany przez użytkownika posiadającego odpowiednie uprawnienia. Dziennik jest przydatny administratorom, którzy chcą mieć dostęp do zwięzłego przeglądu zdarzeń występujących w witrynie. Dzienniki zachowują także takie informacje, które mogą być przydatne do rozwiązywania problemów w funkcjonowaniu witryny.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
pl: Dziennik jest po prostu listą zapisanych zdarzeń, zawierająca informacje na temat użytkowników, wydajności, błędów, ostrzeżeń i informacje o działaniu systemu. Bardzo ważne jest, by regularnie przeglądać dzienniki, które są często jedynym źródłem informacji na temat tego, co dzieje się w witrynie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@dblog">stronę dotyczącej dzienników zdarzeń</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
pl: Moduł obsługi dzienników monitoruje działanie witryny, zachowując informacje o zdarzeniach w dzienniku, który może być później przeglądany przez użytkownika posiadającego odpowiednie uprawnienia. Dziennik jest po prostu listą zapisanych zdarzeń, zawierająca informacje na temat użytkowników, wydajności, błędów, ostrzeżeń i informacje o działaniu systemu. Bardzo ważne jest, by regularnie przeglądać dzienniki, które są często jedynym źródłem informacji na temat tego, co dzieje się w witrynie.

en: Database logging
pl: Dzienniki zdarzeń w bazie danych

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
pl: Ustawienia dotyczące zapisywania zdarzeń w dziennikach przechowywanych w bazie danych. Metoda ta jest najczęściej wykorzystywana w przypadku małych i średnich witryn nie posiadających własnego serwera. Dzienniki te można przeglądać za pomocą stron dostępnych w dziale zarządzania.

en: Recent log entries
pl: Ostatnie wpisy do dziennika

en: View events that have recently been logged.
pl: Zobacz ostatnio logowane wydarzenia.

en: Top 'page not found' errors
pl: Najczęstsze błędy nieznalezienia strony

en: View 'page not found' errors (404s).
pl: Wyświetla listę błędów nieznalezienia strony (404).

en: Top 'access denied' errors
pl: Najczęstsze błędy odmowy dostępu

en: View 'access denied' errors (403s).
pl: Zobacz błędy 'odmowa dostępu' (403).

en: Logs and records system events to the database.
pl: Zapisuje w bazie danych informacje o zdarzeniach występujących w systemie.

en: All roles may use default format
pl: Wszystkie role mogą wykorzystywać domyślny format

en: No roles may use this format
pl: Brak rang, które mogłyby wykorzystywać ten format danych

en: Set default format
pl: Ustal domyślny format

en: Default format updated.
pl: Domyślny format danych został zaktualizowany.

en: Add input format
pl: Dodaj format

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
pl: Do domyślnego formatu danych dostęp mają wszystkie role użytkowników i nie można tego zmienić.

en: Specify a unique name for this filter format.
pl: Nazwa formatu danych. Nie może się powtarzać.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
pl: Role mogące wykorzystywać ten format danych. Warto pamiętać, że użytkownicy o rolach z uprawnieniami do "zarządzania filtrami" zawsze mogą korzystać ze wszystkich dostępnych formatów filtrów.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
pl: Filtry stosowane do treści korzystających z tego formatu danych.

en: No guidelines available.
pl: Żadne wskazówki nie są dostępne.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
pl: Oto wskazówki, które użytkownicy zobaczą podczas dodawania danych w tym formacie. Są one generowane automatycznie według ustawień filtra.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
pl: Nazwa formatu danych nie może się powtarzać, tymczasem format o nazwie %name już istnieje.

en: Added input format %format.
pl: Dodano format danych %format.

en: The input format settings have been updated.
pl: Ustawienia formatu zostały zaktualizowane.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format danych %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
pl: Jeśli w witrynie pozostała jakakolwiek zawartość wprowadzona w tym formacie, zostanie ona przekonwertowana do formatu domyślnego. Operacja ta jest nieodwracalna.

en: The default format cannot be deleted.
pl: Domyślny format nie może zostać usunięty.

en: Deleted input format %format.
pl: Usunięto format danych %format.

en: Configure %format
pl: Konfiguracja formatu %format

en: No settings are available.
pl: Żadne ustawienia nie są dostępne.

en: Rearrange %format
pl: Kolejność filtrów formatu %format

en: The filter ordering has been saved.
pl: Kolejność filtrów została zapisana.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
pl: Moduł daje administratorom możliwość skonfigurowania formatów danych tekstowych dostępnych w witrynie. Ustawienia formatu danych określają, z których znaczników HTML lub elementów innych języków można korzystać podczas dodawania zarówno wpisów, jak i odpowiedzi do nich. Funkcja ta jest kluczową dla zabezpieczenia witryny przed groźnym kodem, który mógłby być wprowadzany przez złośliwych użytkowników. Istnieją dwa standardowe formaty: <em>Filtered HTML</em>, który daje dostęp tylko do wybranych znaczników HTML, i <em>Full HTML</em>, który pozwala wprowadzać wszystkie znaczniki HTML. Administrator może stworzyć dodatkowe formaty danych.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
pl: Każdy z formatów korzysta z filtrów, które umożliwiają przekształcanie tekstu. Większość formatów wykorzystuje nawet kilka filtrów, uruchamianych w określonej kolejności. Każdy filtr został stworzony z myślą o wykonywaniu innego zadania, zazwyczaj polegającego na dodawaniu, usuwaniu lub zmianie fragmentów kopii tekstu wprowadzonego przez użytkownika. Filtr nie zmienia oryginalnej treści wpisu, a jedynie kopię, która jest wyświetlana na stronie. W ten sposób jeden filtr może usuwać niedozwolone znaczniki HTML, a w tym czasie drugi - przetwarzać adresy tak, by stały się odnośnikami.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
pl: Podczas dodawania lub edycji zawartości, użytkownicy mogą wybrać jeden z dostępnych formatów danych.  Administratorzy mają natomiast możliwość ustalenia, które z formatów danych mają być dostępne dla użytkowników o konkretnych rolach, a także wyboru formatu domyślnego.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@filter">stronie dotyczącej filtrów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
pl: <em>Formaty danych</em> określają sposób postępowania z tekstem wprowadzanym przez użytkowników Drupala. Każdy z formatów korzysta z filtrów, które umożliwiają przekształcanie tekstu. Większość formatów wykorzystuje nawet kilka filtrów, uruchamianych w określonej kolejności. Każdy filtr został stworzony z myślą o wykonywaniu innego zadania, zazwyczaj polegającego na dodawaniu lub usuwaniu fragmentów tekstu zanim zostanie on wyświetlony. Podczas dodawania zawartości użytkownicy mogą wybierać spomiędzy dostępnych im formatów.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
pl: Poniższa lista służy do określenia, którym rolom użytkowników udostępniane są określone formaty, a także wyboru formatu domyślnego, wykorzystywanego na przykład podczas importowania zawartości. Domyślny format danych jest zawsze dostępny wszystkim użytkownikom. Użytkownicy z uprawnieniami do "zarządzania filtrami" mogą, niezależnie od okoliczności, korzystać z wszystkich filtrów.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
pl: Każdy <em>filtr</em> wykonuje jedną konkretną operację na danych wprowadzanych przez użytkownika, taką jak na przykład wycinanie potencjalnie groźnego kodu lub zamiana adresów w odnośniki, które można kliknąć. Należy wskazać, które filtry mają być stosowane do tekstu wprowadzanego w tym formacie. Jeśli okaże się, że niektóre z nich powodują błędy, można <a href="@rearrange">zmienić kolejność ich uruchamiania</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
pl: Jeśli brak ustawień dla jakiegoś filtra, warto upewnić się, <a href="@url">czy został on włączony</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
pl: System filtrów jest na tyle elastyczny, że może się zdarzyć iż jeden filtr przeszkadza drugiemu w wykonaniu jego zadania. Przykładowo: treść adresu zostaje opatrzona znacznikami formatowania, zanim adres zostanie zamieniony w odnośnik, który można kliknąć. W takich wypadkach należy zmienić kolejność stosowania filtrów.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Filtry są stosowane w kolejności, w jakiej widnieją na poniższej liście. By zmienić tę kolejność, należy się posłużyć wartościami z kolumny <em>Waga</em> lub przesuwać filtry metodą "przeciągnij i upuść", korzystając z uchwytów znajdujących się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Do wprowadzenia poczynionych zmian służy przycisk <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
pl: 
    <p>Ta witryna pozwala na publikowanie zawartości w formacie HTML. Choć perspektywa nauki wszystkich znaczników HTML może onieśmielać, nauczenie się tylko kilku podstawowych jest bardzo proste. Tabela przedstawia przykładowe zastosowania dostępnych na tej stronie znaczników.</p>
    <p>Więcej informacji uzyskać można na <a href="http://www.w3.org/TR/html/">stronie specyfikacji HTML</a> na serwerze W3C lub poprzez wyszukiwarkę internetową.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
pl: Znaczniki zwane kotwicami służą do tworzenia odnośników do innych stron.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
pl: Domyślnie znaczniki nowych linii wstawiane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych odstępów. Znacznik nowej linii różni się od innych, ponieważ nie występuje w dwóch wariantach (otwierającym i zamykającym). By być w zgodzie ze standardem XHTML 1.0, należy postawić znak " /" wewnątrz znacznika.

en: Text with <br />line break
pl: Tekst ze znakiem końca linii

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
pl: Domyślnie znaczniki akapitu dodawane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych akapitów.

en: Paragraph one.
pl: Akapit pierwszy.

en: Paragraph two.
pl: Akapit drugi.

en: Strong
pl: Silne

en: Emphasized
pl: Zaakcentowanie

en: Cited
pl: Cytat

en: Coded text used to show programming source code
pl: Tekst zawierający kod programu

en: Coded
pl: Kod

en: Bolded
pl: Pogrubienie

en: Italicized
pl: Pochylenie

en: Superscripted
pl: Indeks górny

en: <sup>Super</sup>scripted
pl: Indeks <sup>górny</sup>

en: Subscripted
pl: Indeks dolny

en: <sub>Sub</sub>scripted
pl: Indeks <sub>dolny</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
pl: <abbr title="Skrót">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
pl: <acronym title="Trój-Literowy Skrótowiec">TLS</acronym>

en: Block quoted
pl: Cytat blokowy

en: Quoted inline
pl: Cytat zagnieżdżony

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table cell
pl: Komórka tabeli

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista numerowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Second item
pl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista punktorowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
pl: Listy definicji są podobne do innych list HTML. Znacznik &lt;dl&gt; otwiera listę, &lt;dt&gt; otwiera termin definicji, a &lt;dd&gt; otwiera samą definicję.

en: First term
pl: Pierwszy termin

en: First definition
pl: Pierwsza definicja

en: Second term
pl: Drugi termin

en: Second definition
pl: Druga definicja

en: Subtitle three
pl: Podtytuł trzeciego stopnia

en: Subtitle four
pl: Podtytuł czwartego stopnia

en: Subtitle five
pl: Podtytuł piątego stopnia

en: Subtitle six
pl: Podtytuł szóstego stopnia

en: Tag Description
pl: Opis znacznika

en: You Type
pl: Wpisuje się

en: You Get
pl: Otrzymuje się

en: No help provided for tag %tag.
pl: Brak objaśnienia dla znacznika %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
pl: 
    <p>Większość z bardziej egzotycznych znaków można wprowadzać bezpośrednio bez żadnych dodatkowych zabiegów.</p>
    <p>W przypadku problemów należy wpisać odpowiednik znaku w postaci encji HTML. Na przykład zamiast cudzysłowu wpisać można &amp;quot;. Pełna lista niestandardowych znaków wraz z odpowiadającymi im encjami HTML znajduje się na <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">stronie dotyczącej encji</a>. Oto niektóre z dostępnych znaków:</p>

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Character Description
pl: Opis znaku

en: No HTML tags allowed
pl: Żadne znaczniki HTML nie są dozwolone

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
pl: Końce linii i akapitów rozpoznawane są automatycznie. Znacznik końca linii &lt;br /&gt;, znacznik otwierający akapit &lt;p&gt; i znacznik zamykający akapit &lt;/p&gt; są dopisywane automatycznie. Jeśli Drupal nie uwzględnił podziału na linie, należy po prostu dodać kilka nowych, pustych linii.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
pl: Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.

en: HTML filter
pl: Filtr HTML

en: HTML corrector
pl: Korektor HTML

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
pl: Służy do ogranicza dostępu do HTML lub wybranych jego znaczników. Usuwa także potencjalnie groźny kod, taki jak zdarzenia JavaScript, odnośniki korzystające z JavaScript i style CSS.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
pl: Zamienia znaki końca linii na znaczniki HTML (np. &lt;br&gt; i &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
pl: Zamienia adresy internetowe w odnośniki, które można kliknąć.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
pl: Poprawia błędy w kodzie HTML umieszczanym we wpisach.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
pl: Określa sposób postępowania ze znacznikami HTML wprowadzanymi przez użytkowników. Opcja "Wycinaj niedozwolone znaczniki" pozwala usuwać potencjalnie niebezpieczne znaczniki (patrz niżej). Opcja "Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst" pozwala natomiast prezentować kod HTML w formie tekstowej, w której nie ma już wpływu na zawartość.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
pl: Pole służy do wpisania znaczników, które nie mają być wycinane nawet wtedy, gdy włączona jest opcja wycinania znaczników. Nie dotyczy to jednak atrybutów zdarzeń Javascript, które będą wycinane niezależnie od ustawień administratora.

en: Display HTML help
pl: Wyświetlaj pomoc dotyczącą HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
pl: Wyświetla odnośnik do strony zawierającej podstawowe wskazówki dotyczące HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
pl: Filtry stosowane do wprowadzanej przez użytkowników zawartości. Pozwalają między innymi ograniczać wykorzystanie znaczników HTML. Można tu też włączyć dodatkowe filtry, udostępniane przez moduły.

en: Delete input format
pl: Usuń format danych

en: Compose tips
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia zawartości

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
pl: Zajmuje się filtrowaniem zawartości przed jej opublikowaniem.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
pl: Lapidarna nazwa tego zbioru tematów.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
pl: Opis forum i objaśnienia związane z prowadzeniem w nim dyskusji.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
pl: Fora są wyświetlane w kolejności rosnącej według ich wagi, a jeśli jest ona jednakowa - w kolejności alfabetycznej.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
pl: Lapidarna nazwa działu forum.

en: Description and guidelines for forums within this container.
pl: Opis i objaśnienia związane z forami znajdującymi się w tym dziale.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
pl: Działy są wyświetlane w kolejności rosnącej według ich wagi, a jeśli jest ona jednakowa - w kolejności alfabetycznej.

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie forum lub działu spowoduje nieodwracalne usunięcie wszystkich forów w nich się znajdujących. By usunąć wpisy z danego forum, należy skorzystać ze strony <a href="@content">zarządzania zawartością</a>.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
pl: Liczba wpisów, które zawierać musi temat, by został uznany za popularny.

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
pl: Nie ma żadnych działów czy forów. Można je dodać, korzystając ze stron <a href="@container">Dodaj dział</a> lub <a href="@forum">Dodaj forum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
pl: Działy zwykle umieszcza się na najwyższym poziomie w strukturze forum, jednak można je także umieścić wewnątrz innego działu czy forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
pl: Fora można umieszczać na najwyższym poziomie w strukturze forum lub wewnątrz innego działu lub forum.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
pl: Moduł pozwala tworzyć fora dyskusyjne. Dają one członkom społeczności skupionej wokół witryny możliwość prowadzenia rozmów, do zapisów których można powrócić w dowolnym czasie. Odnośnik <a href="@create-topic">Temat na forum</a>, znajdujący się w menu <em>Dodaj zawartość</em>, służy do rozpoczęcia dyskusji.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
pl: Gdy ludzie odpowiadają osobie, która zapoczątkowała temat, lub sobie nawzajem, tworzą się wątki. Tematy są umieszczane w forach, które mogą zawierać wiele podobnych lub powiązanych ze sobą tematów. Fora z kolei można umieszczać w działach. Zarówno fora, jak i działy - w innych forach lub działach. Pozwala to rozplanować strukturę forum. Jeśli zrobi się to uważnie, użytkownikom będzie łatwiej znaleźć interesujące ich tematy i rozpoczynać nowe.

en: When administering a forum, note that:
pl: Zarządzając forum, warto pamiętać, że:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
pl: temat (a także wszystkie komentarze, które zawiera), może być przeniesiony do innego forum poprzez wskazanie innego forum na stronie edycji tematu

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
pl: podczas przenoszenia tematu, w forum, w którym pierwotnie się znajdował, pozostawić można jego <em>alter ego</em>, czyli odnośnik do nowego forum

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
pl: Wybranie <em>Tylko odczyt</em> w <em>Ustawieniach komentarzy</em> w trakcie edycji tematu forum zablokuje (uniemożliwi dodawanie komentarzy) ten wątek.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
pl: Wybranie <em>Wyłączone</em> w <em>Ustawieniach komentarzy</em> w trakcie edycji tematu forum ukryje wszystkie istniejące komentarze i zablokuje dodawanie nowych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@forum">stronie dotyczącej forów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
pl: Na stronie znajduje się lista istniejących forów i działów. Działy mogą przechowywać fora, a fora - tematy. Zarówno fora, jak i działy, można umieszczać wewnątrz innych forów lub działów. Ich układ można zmienić, przeciągając je w wybrane miejsca za pomocą uchwytów znajdujących się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po skorzystaniu z przycisku <em>Zachowaj</em> u dołu strony.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
pl: Działy pomagają uporządkować fora. Dział o nazwie "Jedzenie" mógłby na przykład zawierać fora "Owoce" i "Warzywa".

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
pl: W poszczególnych forach znajdują się powiązane ze sobą lub podobne do siebie tematy. Temat to, w gruncie rzeczy, pierwszy wpis, zapoczątkowujący dyskusję i jej wątki. Forum o nazwie "Owoce" mogłoby na przykład zawierać tematy "Jabłka" i "Banany".

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
pl: Ustawienia te pozwalają zmienić sposób wyświetlania tematów na forum. Do wyboru rodzajów zawartości, z których można korzystać na forum, służy ustawienie <em>Rodzaje zawartości</em> na <a href="@forum-vocabulary">stronie słownika forum</a>.

en: Forum topic
pl: Temat na forum

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
pl: <em>Temat</em> pozwala rozpocząć dyskusję na forum.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów na forum.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> aby umieścić nowy wpis na forum.

en: delete own forum topics
pl: usuwanie własnych tematów

en: delete any forum topic
pl: usuwanie wszystkich tematów

en: edit any forum topic
pl: edycja wszystkich tematów

en: Enables threaded discussions about general topics.
pl: Umożliwia prowadzenie dyskusji na różne tematy.

en: Manages the display of online help.
pl: Wyświetla podręczną pomoc dostarczoną przez twórców modułów.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
pl: Moduł pozwala prezentować interfejs Drupala w językach innych niż język angielski, w którym Drupal został napisany. Zasada działania modułu przedstawia się następująco: gdy tekst ma być wyświetlony użytkownikowi, moduł sprawdza, czy dostępne jest odpowiednie tłumaczenie, i jeśli tak jest, zastępuje ono tekst oryginalny. W przeciwnym wypadku moduł wyświetla oryginał i zapisuje informację o brakach w tłumaczeniu.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
pl: Moduł nie tylko obsługuje tłumaczenia interfejsu, ale i umożliwia prowadzenie witryny wielojęzycznej. Za każdym żądaniem strony mechanizm wbudowany w moduł określa pożądaną wersję językową i automatycznie dopasowuje język strony. Czyni to na podstawie użytej domeny, ścieżki lub ustawień użytkownika dostępnych na stronie <em>Moje konto</em>. Może także pozostawić wszystko przeglądarce i jej ustawieniom językowym. Zawartość witryny może być tłumaczona na dowolny język, a adres każdego z wpisów może posiadać specyficzny dla danego tłumaczenia alias. Obsługa tłumaczeń odbywa się we współpracy z <a href="@content-help">modułem zajmującym się tłumaczeniami zawartości</a>.

en: Translations may be provided by:
pl: Tłumaczenia mogą być dodawane za pomocą:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
pl: zintegrowanego z modułem interfejsu

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
pl: importowania plików z tłumaczeniami z zestawów tłumaczeń. Zestawy takie umożliwiają wyświetlanie danej wersji Drupala w określonym języku i składają się z plików zapisanych w formacie Gettext Portable Object (z rozszerzeniem <em>.po</em>). Zestawy dla wielu języków i wersji Drupala można znaleźć na <a href="@translations">stronie tłumaczeń Drupala</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
pl: Za pomocą edytora obsługującego format Gettext Portable Object (<em>.po</em>) można zmodyfikować pliki istniejącego tłumaczenia lub stworzyć nowe. <a href="@import">Funkcja importu</a> oferowana przez moduł pozwala dodać tłumaczenia znajdujące się w zmodyfikowanych plikach <em>.po</em>. <a href="@export">Funkcja eksportu</a> służy natomiast do wygenerowania plików zawierających przetłumaczone napisy witryny. Pliki te można następnie wyedytować odpowiednim programem lub udostępnić innym użytkownikom Drupala.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@locale">stronie dotyczącej modułu obsługi języków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
pl: Na stronie znajduje się lista dostępnych wersji językowych witryny. Jeśli jest ich kilka, interfejs witryny może być prezentowany w różnych językach, użytkownicy mogą wybrać pożądany język na stronie <em>Moje konto</em>, a autorzy mogą podawać informację o języku, w którym tworzą wpis. Domyślny język witryny wykorzystywany jest w przypadku użytkowników anonimowych i tych, którzy nie wskazali żadnego języka.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
pl: Odnośnik <em>edytuj</em>, znajdujący się obok każdego z języków dostępnych w witrynie, pozwala zmienić nazwę języka, ustalić domenę wersji językowej oraz określić, czy teksty w danym języku zapisywane są od lewej do prawej czy też od prawej do lewej.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
pl: Odpowiednia strona służy do <a href="@add-language">dodawania nowego języka witryny</a>. Jeżeli dostępne są tłumaczenia interfejsu na ten język, są one automatycznie instalowane. Dzięki <a href="@search">stronie tłumaczeń interfejsu</a> możliwa jest edycja poszczególnych napisów, a <a href="@import">strona importu</a> pozwala dodawać tłumaczenia zapisane w plikach <em>.po</em>. W <a href="@translations">witrynie drupal.org</a> dostępnych jest wiele zestawów tłumaczeń.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
pl: Strona służy do dodawania języków, w których ma być dostępna witryna. Jeżeli dany język nie znajduje się na liście <em>Nazwa języka</em>, należy skorzystać z opcji <em>Inny język</em>, ręcznie wprowadzając kod języka i inne związane z nim ustawienia. Kod języka powinien być zgodny z obowiązującymi standardami, ponieważ przeglądarki korzystają z takich kodów do określenia wersji językowej.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
pl: Metoda określania pożądanej wersji językowej ma wpływ na wybór języka, w którym wyświetlana jest witryna. Oto dostępne metody:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
pl: <strong>Brak.</strong> Witryna korzysta z domyślnego języka, choć użytkownicy mogą wskazać preferowany język na stronie <em>Moje konto</em>. Ich ustawienia będą brane pod uwagę na przykład podczas wysyłania wiadomości e-mail.

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
pl: <strong>Tylko wedle prefiksu.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie charakterystycznego dla każdego z języków kodu występującego w adresie strony. Jeśli kod nie zostanie znaleziony, wykorzystywany jest domyślny język. <em>Przykład: strona o adresie "example.com/en/contact" będzie wyświetlana w języku angielskim, ponieważ zawiera on prefiks "en".</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
pl: <strong>Z pomocą prefiksu i ustawień językowych.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie charakterystycznego dla każdego z języków kodu występującego w adresie strony. Jeśli kod nie zostanie znaleziony, wykorzystywane są ustawienia, które użytkownik poczynił na stronie <em>Moje konto</em> lub ustawienia językowe przeglądarki internetowej. Jeżeli wszystkie z tych prób zawiodą, wykorzystywany jest domyślny język.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
pl: <strong>Tylko wedle domeny.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie domeny, z której skorzystano, by uzyskać dostęp do witryny. Jeśli w domenie nie zostanie znaleziony kod języka, wykorzystywany jest język domyślny. <em>Przykład: strona o adresie "http://en.example.com/contact" będzie wyświetlana w języku angielskim, ponieważ domena zawiera kod "en".</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
pl: Prefiks lub domenę ustawić można, edytując ustawienia <a href="@languages">dostępnych języków</a>. Jeśli  dany prefiks lub domena nie zostaną znalezione w adresie strony, będzie ona wyświetlana w <a href="@languages">języku domyślnym</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
pl: Na stronie znajdują się informacje o możliwych do przetłumaczenia napisach interfejsu. Informacje te prezentowane są z użyciem kategorii, które mogą być definiowane przez moduły. Kategorie tłumaczeń mogą służyć do skoncentrowania wysiłków tłumaczy na poszczególnych fragmentach interfejsu Drupala.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
pl: Więcej informacji dotyczących udostępniania witryny w różnych wersjach językowych znajduje się na <a href="@languages">stronie języków</a>.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
pl: Strona służy do importowania przetłumaczonych napisów z plików formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Pliki takie dostępne są zazwyczaj w zestawach, a importowanie poszczególnych plików może się okazać czasochłonne.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
pl: Warto pamiętać, że tłumaczenia z odpowiednich plików <em>.po</em> są automatycznie importowane podczas włączania modułów i skórek lub dodawania nowych języków. Zważywszy, że strona ta umożliwia jedynie importowanie tłumaczeń z jednego pliku na raz, wygodniejsze może być pobranie zestawu tłumaczeń, rozpakowanie go do katalogu instalacyjnego Drupala i skorzystanie z funkcji <a href="@language-add">dodania języka</a>, co zaowocuje automatycznym zaimportowaniem tłumaczeń z wszystkich plików. <a href="@translations">Zestawy tłumaczeń można pobrać z witryny Drupala</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
pl: Strona służy do eksportowania przetłumaczonych napisów interfejsu witryny. Napisy zapisywane są w plikach formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>), które zawierają zarówno oryginalne teksty, jak i ich tłumaczenia (pliki takie służą do dzielenia się tłumaczeniem z innymi), lub w plikach formatu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), czyli w postaci szablonów, zawierających jedynie oryginalne teksty (służą one do tworzenia tłumaczeń z pomocą odpowiednich edytorów).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
pl: Strona pozwala tłumaczowi wyszukać zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy, i może służyć do tworzenia lub edycji tłumaczeń interfejsu. W przypadku wielu napisów lepiej skorzystać z <a href="@export">funkcji eksportu</a> aby dokonać edycji za pomocą programu obsługującego format Gettext. Rezultaty wyszukiwania mogą się ograniczać jedynie do określonej kategorii napisów lub konkretnego języka.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
pl: Blok jest wyświetlany tylko, <a href="@languages">jeśli włączone są co najmniej dwa języki</a> i wskazana została <a href="@configuration">metoda określania pożądanej wersji językowej witryny</a>.

en: Built-in interface
pl: Standardowy interfejs

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
pl: Domyślna wersja językowa wiadomości e-mail i witryny.

en: This account's default language for e-mails.
pl: Domyślna wersja językowa wiadomości e-mail jakie ma otrzymywać użytkownik tego konta.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
pl: Alias adresu przypisany do danego języka będzie zawsze wykorzystywany, gdy strona przeglądana jest w tymże języku, mając pierwszeństwo nad innymi aliasami.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy.

en: administer languages
pl: administracja językami

en: translate interface
pl: interfejs tłumaczeń

en: Configure languages for content and the user interface.
pl: Konfiguracja języków treści i interfejsu użytkownika.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
pl: Tłumaczenia interfejsu i innych tekstów.

en: !long-month-name January
pl: styczeń

en: !long-month-name February
pl: luty

en: !long-month-name March
pl: marzec

en: !long-month-name April
pl: kwiecień

en: !long-month-name May
pl: maj

en: !long-month-name June
pl: czerwiec

en: !long-month-name July
pl: lipiec

en: !long-month-name August
pl: sierpień

en: !long-month-name September
pl: wrzesień

en: !long-month-name October
pl: październik

en: !long-month-name November
pl: listopad

en: !long-month-name December
pl: grudzień

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
pl: Obsługuje wersje językowe witryny i tłumaczenia interfejsu na języki inne niż angielski.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
pl: Moduł menu umożliwia tworzenie menu bezpośrednio z poziomu formularza dodawania zawartości. Poniższe ustawienie pozwala zdecydować, w jakim menu mają być domyślnie umieszczane odnośniki do tworzonych wpisów.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
pl: Które z dostępnych menu ma służyć za menu podstawowe. To samo menu można wskazać jako dodatkowe - w takim wypadku wyświetlane będą te odnośniki, które są podrzędne względem aktywnego w danej chwili odnośnika z menu podstawowego.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
pl: Moduł zapewnia interfejs do kontroli i dostosowywania systemu obsługi menu. Menu to hierarchiczne zbiory odnośników, wykorzystywanych do nawigacji po witrynie. Wyświetlane są za pomocą elastycznego systemu bloków. Podczas instalcji tworzone są trzy menu - <em>Nawigacja</em>, <em>Menu podstawowe</em> i <em>Menu dodatkowe</em>. Menu <em>Nawigacja</em> zawiera większość odnośników potrzebnych do zarządzania i poruszania się po witrynie. Często wyświetlane jest w lewej lub prawej kolumnie bocnzej. Większość skórek obsługuje również <em>Menu podstawowe</em> oraz <em>dodatkowe</em> i wyświetla je w nagłówku bądź stopce strony. Na początku menu te nie zawierają żadnych odnośników i trzeba je do nich dodać.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
pl: <a href="@menu">Strona menu</a> prezentuje listę wszystkich dostępnych menu witryny. Po wybraniu jednego z menu możliwe jest dodanie lub edycja jego elementów, a także zmiana kolejności ich wyświetlania. Do tworzenia nowych menu służy <a href="@add-menu">strona dodawania menu</a>. Po dodaniu menu należy na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a> włączyć blok, który je wyświetla.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@menu">stronie dotyczącej menu</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
pl: Menu to zbiory odnośników (elementów menu) służących do nawigowania po witrynie. Poniżej prezentowane są aktualnie dostępne menu. Zarządzanie menu odbywa się poprzez wskazanie jednego z nich.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
pl: Menu nawigacyjne jest standardowym i podstawowym menu witryny. Jest zazwyczaj jedynym menu, które zawiera spersonalizowane odnośniki dla użytkowników uwierzytelnionych, a użytkownicy anonimowi często nie mogą go nawet zobaczyć.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
pl: Menu podstawowe zawiera odnośniki, które wiele skórek wykorzystuje do prezentowania działów witryny w formie kart wyświetlanych w jej górnej części.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
pl: Menu dodatkowe wykorzystywane jest często do umieszczania odnośników do stron z oświadczeniami natury prawnej, stron z danymi kontaktowymi lub innych stron o drugorzędnym znaczeniu.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
pl: Nazwa rodzaju zawartości prezentowana użytkownikom. Tekst będzie wyświetlany na stronie <em>dodawania zawartości</em>. Zaleca się nazwy rozpoczynające się od wielkich liter i składające się z samych liter, liczb oraz spacji. Nazwa nie może się także powtarzać.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony <em>dodawania zawartości</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb i znaków podkreślenia. W adresie strony dodawania zawartości podkreślenia zostaną zamienione w łączniki. Nazwa nie może się powtarzać.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. W przypadku rodzajów zawartości stworzonych przez system zawartość pola jest niemodyfikowalna.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
pl: Krótki opis rodzaju zawartości. Będzie on wyświetlany na stronie <em>dodaj zawartość</em>.

en: Submission form settings
pl: Ustawienia formularza dodawania zawartości

en: This content type does not have a title field.
pl: Ten rodzaj zawartości nie posiada pola tytułu.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
pl: Niewprowadzenie żadnej etykiety spowoduje, że pole treści nie będzie dostępne.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst ten będzie wyświetlany u góry formularza dodawania zawartości tego rodzaju. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: Workflow settings
pl: Cechy rodzaju zawartości

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania węzłami</em> będą mogli nadpisać poczynione tu ustawienia.

en: The machine-readable name %type is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
pl: Nieprawidłowa nazwa. Proszę wprowadzić nazwę inną niż %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: The content type %name has been reset to its default values.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia rodzaju zawartości o nazwie %name.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
pl: Czy na pewno usunąć rodzaj zawartości o nazwie %type?

en: Added content type %name.
pl: Dodano rodzaj zawartości %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
pl[0]: Zmieniono rodzaj jednego wpisu (z %old-type na %type).
pl[1]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).
pl[2]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
pl[0]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera 1 wpis typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisu mogą być problematyczne.
pl[1]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera @count wpisy typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisów mogą być problematyczne.
pl[2]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera @count wpisów typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisów mogą być problematyczne.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
pl: Jeżeli witryna cierpi na problemy związane z konfiguracją uprawnień dostępu do zawartości, konieczne być może ponowne utworzenie pamięci podręcznej uprawnień. Przyczyną problemów z uprawnieniami bywa wyłączenie modułów lub zmiana konfiguracji uprawnień. Ponowne wprowadzenie do pamięci podręcznej konfiguracji uprawnień polega na usunięciu wszystkich informacji o uprawnieniach do wpisów, a następnie wprowadzeniu nowych, bazujących na obecnych ustawieniach.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
pl: Jeśli witryna posiada wiele wpisów lub rozbudowany system uprawnień, ponowne tworzenie konfiguracji uprawnień może trochę potrwać. Po zakończeniu tego procesu nowe uprawnienia będą stosowane automatycznie.

en: Node access status
pl: Status uprawnień do wpisów

en: Number of posts on main page
pl: Liczba wpisów na stronie głównej

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
pl: Domyślna maksymalna liczba wpisów wyświetlanych na stronach z listami wpisów, takich jak strona główna.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
pl: Czy na pewno od nowa utworzyć konfigurację uprawnień?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
pl: Operacja polega na ponownym utworzeniu konfiguracji wszystkich uprawnień witryny. Może zająć dużo czasu i jest nieodwracalna.

en: Demote from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Make sticky
pl: Przyklej

en: Remove stickiness
pl: Odklej

en: language
pl: język

en: An error occurred and processing did not complete.
pl: Wystąpił błąd i operacja została przerwana.

en: Show summary in full view
pl: Wyświetlaj podsumowanie w pełnej wersji wpisu

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
pl: Podgląd wersji skróconej pokazuje, jak wpis będzie wyglądać na głównej stronie lub w kanałach informacyjnych.<span class="no-js"> Miejsce skrócenia można określić za pomocą delimitera "&lt;!--break--&gt;" (bez cudzysłowów).</span>

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję %title (@type) z dnia %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja wpisu %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień dostępu do zawartości powinna zostać ponownie utworzona.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
pl: Konfiguracja uprawnień dostępu do zawartości powinna zostać ponownie utworzona za pomocą <a href="@node_access_rebuild">odpowiedniej strony</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
pl: Moduł node zarządza zawartością witryny, a wszystkie wpisy, niezależnie od ich rodzaju, przechowuje w postaci "węzłów". Zajmuje się nie tylko ustawieniami dotyczącymi publikacji wpisów, umieszczania ich na stronie głównej i "przyklejania", ale także zapisuje informacje o autorach. Dostępny jest również system obsługi wersji wpisów. Możliwości modułu są często zwiększane poprzesz moduły dodatkowe.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
pl: Choć każdy wpis w witrynie jest węzłem, należy także do określonego <a href="@content-type">rodzaju zawartości</a>. Za ich pomocą określa się ustawienia wpisów, włączając w to nazwy pól wyświetlanych w formularzach dodawania wpisów. Każdy rodzaj zawartości może mieć inne domyślne <em>opcje publikacji</em> i inne ustawienia. Dwoma standardowymi rodzajami zawartości są <em>strona</em> i <em>artykuł</em>. <a href="@content-type">Strona zarządzania rodzajami zawartości</a> pozwala dodawać nowe i edytować istniejące. Nowe rodzaje zawartości pojawiają się także po włączeniu niektórych modułów rdzenia lub modułów dodatkowych.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
pl: <a href="@content">Strona zarządzania zawartością</a> służy do przeglądania i zarządzania wpisami. <a href="@post-settings">Strona ustawień wpisów</a> zawiera z kolei ustawienia dotyczące ich wyświetlania. Z modułem obsługi węzłów związanych jest sporo <a href="@permissions">uprawnień</a> dotyczących między innymi różnych rodzajów zawartości.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@node">stronie dotyczącej węzłów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
pl: Poniżej znajduje się lista wszystkich dostępnych rodzajów zawartości. Wszystkie węzły znajdujące się w witrynie należą do jednego z nich.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
pl: By utworzyć nowy rodzaj zawartości, należy wprowadzić czytelną dla użytkowników nazwę, nazwę wykorzystywaną wewnętrznie, a także podać wszystkie inne wymagane informacje. Po jego utworzeniu użytkownicy witryny będą mogli tworzyć węzły tego rodzaju.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
pl: Mechanizm obsługi wersji pozwala śledzić zmiany pomiędzy wieloma wersjami tej samej zawartości.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
pl: Określono, że podsumowanie nie będzie wyświetlane w pełnej wersji wpisu. Ustawienie to jest pomijane, jeśli nie wprowadzono żadnego podsumowania.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
pl: Określono, że podsumowanie nie będzie wyświetlane w pełnej wersji wpisu. Ustawienie to zostało pominięte, ponieważ nie wprowadzono żadnego podsumowania. Delimiter "&lt;!--break--&gt;" (bez cudzysłowów) służy do rozdzielenia podsumowania od reszty tekstu.

en: Read the rest of !title.
pl: Wyświetla dalszą część wpisu !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
pl: <h1 class="title">I tak powstała nowa drupalowa witryna!</h1><p>By skonfigurować witrynę i rozpocząć korzystanie z niej, należy jeszcze wykonać tych kilka czynności:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
pl: <strong>Konfiguracja witryny</strong> - Po zalogowaniu <a href="@admin">odwiedź dział zarządzania</a>, skąd będzie można <a href="@config">dostosować i skonfigurować</a> wszelkie aspekty funkcjonowania witryny.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
pl: <strong>Włączenie dodatkowych funkcji</strong> - Przejdź na <a href="@modules">stronę z listą modułów</a> i włącz potrzebne funkcje. Więcej modułów można znaleźć w <a href="@download_modules">dziale z modułami w witrynie Drupala</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
pl: <strong>Dostosowywanie designu witryny</strong> - Sposób prezentacji witryny zmienić można <a href="@themes">w dziale konfiguracji skórek</a>. Do wyboru jest kilka dołączonych skórek lub <a href="@download_themes">skórki, które należy pobrać z witryny Drupala</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
pl: <strong>Dodawanie zawartości</strong> - I wreszcie, <a href="@content">dodaj zawartość</a>. Komunikat ten zniknie, gdy na stronie głównej zostanie umieszczony choć jeden wpis.

en: Rebuilding content access permissions
pl: Ponowne tworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości

en: Content permissions have been rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień została ponownie utworzona.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości nie przebiegło pomyślnie.

en: administer content types
pl: administracja typami zawartości

en: View, edit, and delete your site's content.
pl: Przeglądaj, edytuj i usuwaj treść ze swojej strony.

en: Post settings
pl: Ustawienia dotyczące wpisów

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
pl: Ustawienia dotyczące zamieszczania wpisów, długości skrótów, liczby wpisów na stronie głównej czy narzucania konieczności podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
pl: Ustawienia typów zawartości, włączając w to ustawienia domyślnego statusu, umieszczenia na stronie głównej, itd.

en: Add content type
pl: Nowy typ zawartości

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
pl: Umożliwia wysyłanie i publikację treści na stronie.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
pl: Witryna obsługuje system <a href="@openid-net">OpenID</a>, będący bezpieczną metodą logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła. OpenID pomaga zredukować liczbę danych potrzebnych do logowania się do witryn.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
pl: By korzystać z OpenID, trzeba najpierw stworzyć na jednym z publicznych lub prywatnych serwerów OpenID tak zwaną "tożsamość" (<a href="@openid-providers">lista darmowych usługodawców</a>). Więcej informacji znajduje się w <a href="@openid-net">witrynie dotyczącej OpenID</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
pl: Poniższe pole służy do wprowadzania adresów URL posiadanych tożsamości OpenID  (np. woland.moskwa.com). Podczas następnego logowania, zamiast ze zwykłej nazwy użytkownika i hasła, skorzystać będzie można z adresu OpenID. Adresów takich można podać wiele.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
pl: System OpenID jest bezpieczną metodą logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła. Nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania i nie przekazuje haseł poszczególnym witrynom, włączając tę.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
pl: Użytkownicy mogą tworzyć identyfikatory OpenID, przypisywać jeden lub więcej identyfikatorów do swoich kont, a także logować się za ich pomocą. Rozwiązanie takie pomaga zlikwidować barierę powstrzymującą użytkowników przed zakładaniem kont, jest wygodne i bezpieczne. OpenID nie ocenia wiarygodności użytkownika, a więc weryfikacja adresu e-mail nadal jest konieczna. Główną korzyścią płynącą z wykorzystywania OpenID jest fakt, że użytkownicy muszą zapamiętać tylko jedno hasło, którego mogą używać w wielu różnych witrynach. Eliminuje to również konieczność zmiany wielu haseł - do każdej z witryn z osobna.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
pl: Oto jak OpenID działa w praktyce. Użytkownik posiada konto na serwerze OpenID. Konto to powiązane jest z unikatowym adresem URL (np. woland.moskwa.com). Gdy użytkownik otwiera witrynę, ma możliwość podania owego adresu. Witryna komunikuje się następnie z serwerem OpenID, prosząc go o weryfikację tożsamości użytkownika. Jeśli użytkownik jest na tym serwerze zalogowany, serwer odpowiada, pozytywnie weryfikując użytkownika. W przeciwnym wypadku serwer OpenID prosi użytkownika o podanie hasła. Witryna jednak nigdy tego hasła nie poznaje, a i poznawać go nie musi.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
pl: Więcej informacji na temat OpenID znaleźć można w witrynie <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="%contact">stronie dotyczącej modułu OpenID</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: OpenID identities
pl: Tożsamości OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
pl: Umożliwia użytkownikom logowanie się za pomocą identyfikatorów OpenID.

en: No URL aliases found.
pl: Brak aliasów adresów.

en: No URL aliases available.
pl: Brak aliasów.

en: Update alias
pl: Aktualizacja aliasu

en: Create new alias
pl: Stwórz nowy alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
pl: Alias %alias już istnieje w tym języku.

en: The alias has been saved.
pl: Alias został zapisany.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
pl: Czy na pewno usunąć alias %title?

en: Filter aliases
pl: Filtr aliasów

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
pl: Moduł umożliwia tworzenie aliasów adresów Drupala. Aliasy takie poprawiają czytelność adresów i mogą pomóc wyszukiwarkom w efektywnym zindeksowaniu zawartości witryny. Dla jednej strony można utworzyć więcej niż jeden alias.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
pl: <p>Oto przykładowe aliasy adresów:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; logowanie</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; sklep</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; sklep/produkty/mocarnekrasnale</li>
    <li>node/3 =&gt; kontakt</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
pl: Moduł obsługi aliasów umożliwia przypisywanie aliasów adresom, korzystając z formularzy dodawania i edycji węzłów. Pozwala także wyświetlać listę wszystkich aliasów i edytować je. Z modułem związane są dwa uprawnienia: do "zarządzania aliasami adresów" i "tworzenia aliasów adresów".

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
pl: Moduł oferuje także możliwość obsługi wielu aliasów na podstawie jednorazowych ustawień użytkownika. Pozwala to zmienić za jednym razem wszystkie standardowe aliasy, np. przetłumaczyć je na inny język. By skorzystać z tej możliwości, konieczny jest dostęp do kodu źródłowego Drupala na serwerze.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@path">stronie dotyczącej modułu obsługi ścieżek</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
pl: Dzięki aliasom, Drupal oferuje całkowitą kontrolę nad adresami URL. Aliasy mogą być czytelniejsze i łatwiejsze do zapamiętania od zwykłych adresów. Dla przykładu, stronie o ścieżce "node/1" można przypisać alias "ciekawostki". Każda ścieżka może posiadać wiele aliasów.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
pl: Należy podać ścieżkę, dla której ma zostać stworzony alias, a także nazwę nowego aliasu.

en: The alias has been deleted.
pl: Alias został usunięty.

en: The path is already in use.
pl: Podana ścieżka już istnieje.

en: URL aliases
pl: Aliasy adresów

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
pl: Umożliwia zmianę adresów stron za pomocą aliasów.

en: Edit alias
pl: Edycja aliasu

en: Delete alias
pl: Usuń alias

en: Add alias
pl: Dodaj alias

en: Allows users to rename URLs.
pl: Umożliwia zmianę adresów URL.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
pl: Filtr PHP umożliwia uruchamianie kodu PHP umieszczanego we wpisach. PHP jest językiem skryptowym ogólnego zastosowania, często używanym do tworzenia stron internetowych. PHP posłużył także do stworzenia systemu zarządzania treścią, z którego korzysta ta witryna.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
pl: Za pomocą filtra PHP użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą zamieszczać własny kod PHP, który będzie uruchamiany na stronach witryny. Daje to duże możliwości, jednak w niepowołanych rękach staje się niebezpieczne. Nawet zaufany użytkownik może przez przypadek zaburzyć pracę witryny za pomocą nieodpowiedniego kodu PHP. Uprawnienia do korzystania z PHP powinni więc mieć tylko najbardziej zaufani, a każdy kod powinien być sprawdzony przed umieszczeniem w witrynie.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
pl: W <a href="@drupal">witrynie drupal.org</a> znajdują się <a href="@php-snippets">przykładowe fragmenty kodu PHP</a>. Kod PHP dla różnych zastosowań można też znaleźć wśród porad zamieszczonych w polskiej <a href="http://drupal.org.pl/porady">witrynie drupal.org.pl</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@php">stronie dotyczącej modułu obsługi PHP</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
pl: Można wprowadzać kod PHP. Powinien być on otoczony znacznikami &lt;?php i ?&gt;.

en: Using custom PHP code
pl: Korzystanie z kodu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
pl: Napisany przez użytkownika kod PHP może być umieszczony wewnątrz niektórych elementów witryny, takich jak wpisy czy bloki. Daje to duże możliwości, jednak w niepowołanych rękach staje się niebezpieczne. Nawet niewielki błąd w kodzie może zaburzyć pracę witryny.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
pl: Należy unikać umieszczania kodu PHP we wpisach, jeśli nie posiada się wiedzy na temat języka PHP, SQL czy Drupala. Eksperymentowanie z PHP może doprowadzić do uszkodzenia bazy danych, zatrzymać pracę witryny lub narazić ją na ataki ze strony złośliwych użytkowników.

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
pl: <strong>Przed zachowaniem wpisu</strong> należy zawsze gruntownie sprawdzać każdą linię kodu w poszukiwaniu błędów.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
pl: Każda instrukcja musi być zakończona średnikiem.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
pl: Zmienne globalne użyte w kodzie zachowują swe wartości po uruchomieniu skryptu.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
pl: Dyrektywa <code>register_globals</code> jest <strong>wyłączona</strong>. Do tworzenia formularzy służy <a href="@formapi">własne API Drupala</a> (tzw. "Form API").

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
pl: Do zaprezentowania zawartości służą instrukcje <code>print</code> lub <code>return</code>.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
pl: Przed uruchomieniem kodu w witrynie warto stworzyć testowy skrypt i przykładową bazę danych.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
pl: Warto rozważyć umieszczenie kodu w nowym module witryny lub wewnątrz pliku <code>template.php</code>.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
pl: Uruchamianie kodu PHP jest możliwe tylko, jeśli włączony jest moduł filtra PHP. Gdy moduł ten zostanie wyłączony lub usunięty, bloki i wpisy, w których zawarto kod, będą go wyświetlać zamiast uruchamiać.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
pl: Przykładowe zastosowanie: <em>stworzenie bloku z powitaniem dla odwiedzających</em>.

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
pl: <p>Dodaj blok zatytułowany "Witamy". Format danych powinien być ustawiony na "Kod PHP". W treści bloku należy wpisać:</p>
    <pre>
    print t('Witamy! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
pl: <p>Kod wyświetlający nazwę konta uwierzytelnionego użytkownika wygląda tak:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Witamy, @name! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Witamy! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
pl: PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
pl: Służy do uruchamiania kodu PHP. Jedynie administratorzy powinni mieć dostęp do tego filtra!

en: A !php-code input format has been created.
pl: Format danych !php-code został utworzony.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
pl: Moduł obsługi kodu PHP został wyłączony. Warto zauważyć, że zawartość dodana z użyciem filtra PHP będzie teraz wyświetlana w postaci zwykłego tekstu. Może to stanowić zagrożenie, jeśli umieszczono tam jakieś istotne informacje.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
pl: Umożliwia wykonywanie osadzonego kodu PHP.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
pl: Moduł <em>Ping</em> umożliwia powiadamianie zainteresowanych stron o zmianach w witrynie. Automatycznie wysyła on do usługi <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> powiadomienia (pingnięcia) o dokonaniu zmian dodaniu nowych treści lub zaktualizowaniu istniejących. Usługa pingomatic powiadamia natomiast inne witryny, takie jak weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com czy Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@ping">stronie dotyczącej modułu <em>Ping</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
pl: Nie udało się powiadomić pingomatic.com (witryna).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
pl: Informuje inne witryny o nowościach.

en: Total votes: @votes
pl: Razem głosów: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
pl: Moduł obsługi ankiet służy do tworzenia prostych ankiet dla użytkowników witryny. Ankieta to kwestionariusz wielokrotnego wyboru, którego wyniki są, po zsumowaniu, wyświetlane na stronie. Ankiety są dobrym sposobem na szybkie poznanie opinii członków społeczności skupionej wokół witryny.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
pl: Podczas tworzenia ankiety należy podać pytanie oraz możliwe odpowiedzi (a także początkową liczbę głosów dla każdej z nich). Można także określić status i czas trwania ankiety (czyli czas, przez który zbierane są głosy). Odpowiedni odnośnik w menu umożliwia <a href="@poll">wyświetlenie listy wszystkich aktywnych ankiet</a>. By w jednej z nich zagłosować lub obejrzeć rezultaty głosowania, należy wybrać ją ze wspomnianej listy.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@poll">stronie dotyczącej ankiet</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Most recent poll
pl: Najświeższa ankieta

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
pl: <em>Ankieta</em> to pytanie wraz ze zbiorem możliwych odpowiedzi. Głosy na każdą z nich są podliczane na bieżąco.

en: Poll status
pl: Status ankiety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
pl: Gdy ankieta jest zamknięta, odwiedzający nie mogą już w niej głosować.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
pl: Czas, po jakim ankieta zostanie automatycznie zamknięta.

en: Votes for choice @n
pl: Głosów za odpowiedzią @n

en: Negative values are not allowed.
pl: Nie można wprowadzać ujemnych wartości.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
pl: Nie wybrano żadnej z dostępnych odpowiedzi.

en: Add another choice
pl: Dodaj kolejną opcję

en: Vote count
pl: Liczba głosów

en: create poll content
pl: tworzenie ankiet

en: delete own poll content
pl: usuwanie zawartości własnej ankiety

en: delete any poll content
pl: usuwanie zawartości dowolnej ankiety

en: edit any poll content
pl: edycja zawartości dowolnej ankiety

en: edit own poll content
pl: edycja zawartości własnych ankiet

en: Polls
pl: Ankiety

en: Profile fields have been updated.
pl: Pola profilów zostały zachowane.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
pl: Brak pól w tej kategorii. Puste kategorie są usuwane.

en: edit %title
pl: edytuj %title

en: add new %type
pl: dodaj nowe %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
pl: Nazwa pola. Nazwa formularza nie jest pokazywana użytkownikowi, ale wykorzystywana wewnątrz kodu HTML i w odnośnikach.
    Zdecydowanie zalecane jest rozpoczęcie nazwy formularza od <code>profile_</code>, by uniknąć konfliktów z nazwami innych pól. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone. Przykład: "profile_ulubiony_kolor" lub "profile_kolor".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
pl: Lista wszystkich możliwości.  Każdą należy umieścić w osobnej linii.  Przykłady: "czerwony", "niebieski", "zielony", itp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
pl: Niewidoczne pole profilu. Dostępne tylko dla administratorów, modułów i skórek.

en: Private field, content only available to privileged users.
pl: Pole osobiste. Zawartość dostępna tylko dla upoważnionych.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu, ale nie z poziomu listy użytkowników.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu i liście użytkowników.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
pl: Waga określa porządek, w jakim wyświetlane są pola formularza. Lżejsze pola są wyświetlane wyżej.

en: Form will auto-complete while user is typing.
pl: Słowa wpisywane przez użytkownika będą automatycznie uzupełniane.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
pl: Ze względów bezpieczeństwa funkcja autouzupełniania zostanie wyłączona w przypadku użytkowników nie posiadających uprawnień do wyświetlania profilów.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
pl: Wprowadzona nazwa formularza zawiera jeden lub więcej niedozwolonych znaków. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa formularza jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa kategorii jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified title is already in use.
pl: Jest już formularz o takim tytule.

en: The specified name is already in use.
pl: Podana nazwa już istnieje.

en: A hidden field cannot be required.
pl: Nie można wymagać wypełniania ukrytego pola.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
pl: Pole ukryte nie może być wyświetlane w formularzu dodawania konta użytkownika.

en: The field has been created.
pl: Pole zostało utworzone.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
pl: Operacja jest nieodwracalna. Jeśli użytkownicy wprowadzili już jakieś wartości do tego pola, również i one zostaną usunięte. By je zachować, pole można <a href="@edit-field">wyedytować</a> i ukryć (tak by jedynie administratorzy mieli do niego dostęp), zamiast usuwać.

en: The field %field has been deleted.
pl: Pole %field zostało usunięte.

en: Profile field %field added under category %category.
pl: Do kategorii %category dodano pole %field.

en: Profile field %field deleted.
pl: Pole profilu %field zostało usunięte.

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
pl: Moduł obsługi profilów umożliwia dodawanie do strony dostępnej pod odnośnikiem <em>Moje konto</em> własnych pól formularza. Pozwala to użytkownikom witryny podzielić się większą ilością informacji na swój temat, a także może pomóc witrynom stawiającym na skupioną wokół nich społeczność w organizowaniu ludzi wokół ich wspólnych cech czy zainteresowań.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
pl: Do profilów użytkowników mogą być dodane następujące rodzaje pól:

en: single-line textfield
pl: jednowierszowe pole tekstowe

en: multi-line textfield
pl: wielowierszowe pole tekstowe

en: checkbox
pl: pole wyboru

en: list selection
pl: lista wyboru

en: freeform list
pl: tekstowe pole listy

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@profile">stronie dotyczącej profilów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Na poniższej liście znajdują się wszystkie niestandardowe pola profilów, które wyświetlane są na stronie <em>Moje konto</em>. Do grupowania podobnych pól służą kategorie. Kategorię można stworzyć, edytując pole i wprowadzając żądaną nazwę kategorii. Przesunięcia pola do innej kategorii lub zmiany kolejności pól można dokonać metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytu znajdującego się w kolumnie <em>Tytuł</em>. Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po skorzystaniu z przycisku <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: Author information
pl: Informacje o autorze

en: Link to full user profile
pl: Odnośnik do pełnych informacji o użytkowniku

en: Profile fields to display
pl: Pola profilu, które mają być wyświetlane

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
pl: Umożliwia wybór pól profilu, które mają się pojawić w bloku. Widoczne są jedynie te pola, które w <a href="@profile-admin">konfiguracji pól profilów</a> określono jako publicznie dostępne.

en: View full user profile
pl: Pełne informacje o użytkowniku

en: About %name
pl: Informacje o użytkowniku %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
pl: Każdy element umieszcza się w osobnej linii lub oddziela przecinkami. Wykorzystywanie HTML jest niedozwolone.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
pl: Adres wprowadzony w polu %field jest nieprawidłowy.

en: Create customizable fields for your users.
pl: Służy do tworzenia dodatkowych pól formularzy kont użytkowników.

en: Profile category autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól kategorii profilu

en: Edit field
pl: Edycja pola

en: Delete field
pl: Usuń pole

en: Profile autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól profilu

en: Supports configurable user profiles.
pl: Obsługuje konfigurowalne profile użytkowników.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
pl:  Indeks wyszukiwania nie jest czyszczony, ale systematycznie aktualizowany, by odpowiadał nowym ustawieniom. Wyszukiwanie nadal będzie możliwe, jednak nowa zawartość nie zostanie zindeksowana, dopóki system nie zindeksuje dotychczasowej. Operacja jest nieodwracalna.

en: The index will be rebuilt.
pl: Indeks zostanie przebudowany.

en: Indexing status
pl: Status przeindeksowania

en: Indexing throttle
pl: Częstotliwość indeksowania

en: Number of items to index per cron run
pl: Liczba elementów do umieszczenia w indeksie podczas jednej rundy demona cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
pl: Maksymalna liczba elementów, które mogą zostać zindeksowane podczas <a href="@cron">wykonywania zadań cron</a>. Jeżeli to konieczne, można zmniejszyć tę liczbę, by zapobiec opóźnieniom i zbyt wielkiemu wykorzystaniu pamięci.

en: Indexing settings
pl: Ustawienia indeksowania

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
pl: <p><em>Zmiana poniższego ustawienia spowoduje przebudowanie indeksu witryny. Indeks wyszukiwania nie jest czyszczony, ale systematycznie aktualizowany, by odpowiadał nowym ustawieniom. Wyszukiwanie nadal będzie działać, jednak nowa zawartość nie zostanie uwzględniona, póki nie stanie się to z całą dotychczasową.</em></p><p><em>Domyślne ustawienia powinny być odpowiednie dla większości witryn.</em></p>

en: Minimum word length to index
pl: Minimalna długość słowa (indeksowanie)

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
pl: Minimalna liczba znaków, z których musi się składać słowo, by mogło zostać zindeksowane. Mniejsza liczba oznacza dokładniejsze wyniki wyszukiwania, ale i większe wykorzystanie bazy danych. Każde zapytanie do wyszukiwarki musi zawierać przynajmniej jedno słowo kluczowe takiej długości (lub dłuższe).

en: Simple CJK handling
pl: Podstawowa obsługa języków wschodniazjatyckich

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
pl: Podstawowa obsługa języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego, bazująca na powtarzających się sekwencjach symboli. Jeśli do tego celu wykorzystywane będzie zewnętrzne narzędzie, obsługę należy wyłączyć. Ustawienie to nie ma wpływu na inne języki.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
pl: Moduł wyszukiwarki umożliwia przeszukiwanie zawartości witryny za pomocą słów kluczowych. Skorzystanie z wyszukiwarki to często jedyny sposób na znalezienie interesującej nas zawartości w dużej witrynie. Wyszukiwać można zarówno wpisy, jak i użytkowników.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
pl: By umożliwić wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych, moduł wyszukiwarki przechowuje indeks słów znalezionych w witrynie. Wymagane jest do tego prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>. Sposób indeksowania, na przykład maksymalna liczba elementów indeksowanych za jednym razem, może być zmieniony na <a href="@searchsettings">stronie ustawień wyszukiwarki</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@search">stronie dotyczącej wyszukiwarki</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
pl: Moduł wyszukiwarki przechowuje indeks słów znalezionych w witrynie. Wymagane jest do tego prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>. Ustawienia indeksowania znajdują się poniżej.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: search content
pl: Przeszukiwanie zawartości

en: use advanced search
pl: korzystanie z zaawansowanego wyszukiwania

en: administer search
pl: administracja wyszukiwaniem

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
pl: Parametry wyszukiwania oraz ustawienia indeksowania zawartości.

en: Top search phrases
pl: Najpopularniejsze słowa kluczowe

en: View most popular search phrases.
pl: Prezentuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia.

en: Enables site-wide keyword searching.
pl: Umożliwia przeszukiwanie całej witryny.

en: Total page generation time
pl: Całkowity czas generowania strony

en: Top pages in the past %interval
pl: Najpopularniejsze strony (okres: %interval)

en: unban
pl: zezwól na dostęp

en: ban
pl: Zablokuj użytkownika

en: Top visitors in the past %interval
pl: Najczęściej odwiedzający (okres: %interval)

en: Top referrers in the past %interval
pl: Najczęściej odsyłające strony (okres: %interval)

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
pl: Zapisywanie do dziennika informacji o każdej odsłonie strony. Konieczne, by przedstawić statystyki stron odsyłających.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Starsze wpisy do dziennika odwiedzin (włączając statystyki stron odsyłających) będą automatycznie usuwane. Wymaga to poprawnego skonfigurowania <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Content viewing counter settings
pl: Ustawienia licznika odsłon

en: Count content views
pl: Zliczaj odsłony stron

en: Increment a counter each time content is viewed.
pl: Aktualizuje licznik przy każdej odsłonie strony.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
pl: Moduł statystyk zbiera informacje o różnych aspektach wykorzystywania strony. Zapisuje jak często, a także skąd, pobierane są wpisy. Statystyki te są przydatne do określenia sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z witryny i są wymagane przez niektóre z bloków.

en: The statistics module provides:
pl: Moduł statystyk oferuje:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
pl: licznik odsłon każdego z wpisów w witrynie. Można go włączyć za pomocą ustawienia <em>Zliczaj odsłony stron</em> na <a href="@accesslog">stronie ustawień dziennika odwiedzin</a>. Na <a href="@permissions">stronie uprawnień</a> można także określić, czy liczniki powinny być wyświetlane użytkownikom.

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">ostatnich odsłon</a>, zawierający m.in. adresy odwiedzanych stron, nazwy użytkowników i ich adresy IP

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najczęściej odsyłających</a>, zawierający informacje na temat stron, z których przybyli odwiedzający

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najpopularniejszych stron</a>

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najczęściej odwiedzających</a>, prezentujący listę najczęściej przeglądających witrynę użytkowników

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
pl: blok <em>Popularne strony</em>, wyświetlający listę stron najpopularniejszych w danym dniu, a także od początku istnienia witryny. Można go włączyć na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Configuring the statistics module
pl: Konfiguracja modułu statystyk

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
pl: Jeśli <a href="@accesslog"><em>dziennik odwiedzin</em></a> jest włączony, zapisywane są w nim informacje na temat odsłon każdej ze stron. Obejmują one adres IP, stronę odsyłającą, stronę przeglądaną i nazwę użytkownika. Od dziennika odwiedzin zależą również strony prezentujące informacje o <a href="@recent-hits">ostatnich odsłonach</a>, <a href="@top-referrers">najczęściej odsyłających</a> witrynach, <a href="@top-pages">najpopularniejszych stronach</a> i <a href="@top-visitors">najczęściej odwiedzających</a> witrynę użytkownikach.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Ustawienie <em>Usuń wpisy w dzienniku starsze niż</em> ze <a href="@accesslog">strony ustawień dziennika odwiedzin</a> umożliwia określenie czasu, pzez który wpisy mają być przechowywane w dzienniku, który znajduje się w bazie danych. Automatyczne usuwanie starszych wpisów może się odbywać tylko wtedy, gdy <a href="@cron">zadania cron</a> są prawidłowo skonfigurowane.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
pl: Ustawienie <em>Zliczaj odsłony stron</em> ze <a href="@accesslog">strony ustawień dziennika odwiedzin</a> umożliwia włączenie licznika odsłon każdego z wpisów witryny. Włączenie tej opcji powoduje wysyłanie do bazy danych dodatkowego zapytania, za każdym razem, gdy wpis jest wyświetlany.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@statistics">stronie dotyczącej statystyk</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
pl: Ustawienia statystyk, które zbiera Drupal. Więcej informacji na <a href="@statistics">stronie statystyk</a>.

en: This page displays the site's most recent hits.
pl: Strona prezentuje informacje o ostatnich odsłonach.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
pl: Znajdują się tu informacje o wszystkich zewnętrznych stronach odsyłających.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
pl: Zabronienie dostępu użytkownikowi oznacza, że dostęp do witryny nie będzie możliwy z komputera o danym numerze IP. Inaczej niż w przypadku zablokowania konta użytkownika, metoda ta jest skuteczna także w stosunku do użytkowników anonimowych. Stosuje się ją najczęściej wobec robotów (m.in. wyszukiwawczych), które wykorzystują wiele zasobów serwera.

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: How many content items to display in "all time" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych stron wszechczasów.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście ostatnio przeglądanych.

en: Today's:
pl: Dzisiejsze:

en: All time:
pl: Od zawsze:

en: Last viewed:
pl: Ostatnio:

en: View pages that have recently been visited.
pl: Prezentuje listę stron, które niedawno oglądali odwiedzający.

en: View pages that have been hit frequently.
pl: Prezentuje listę stron, które często oglądali odwiedzający.

en: Top visitors
pl: Najczęściej odwiedzający

en: View visitors that hit many pages.
pl: Prezentuje listę najaktywniejszych odwiedzających.

en: Top referrers
pl: Najczęściej odsyłające strony

en: View top referrers.
pl: Prezentuje listę najczęściej odsyłających stron.

en: View access log.
pl: Wyświetla dziennik odwiedzin.

en: Control details about what and how your site logs.
pl: Szczegółowe ustawienia zapisywania informacji o zdarzeniach do dzienników witryny.

en: Track page visits
pl: Śledź odsłony

en: Logs access statistics for your site.
pl: Zbiera informacje na temat odwiedzin i tworzy statystyki.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
pl: Moduł obsługi programu syslog pozwala przekazywać komunikaty do programu będącego składnikiem systemu operacyjnego.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
pl: Syslog jest narzędziem systemu operacyjnego, które zapewnia dostęp do cennych informacji, pomocnych w zarządzaniu systemem i audytach bezpieczeństwa. Program ten jest odpowiedni głównie dla średnich i dużych witryn. Pozwala on stosować kryteria filtrowania komunikatów. W systemach UNIX i Linux kryteria te zapisane są w pliku /etc/syslog.conf. W systemie Microsoft Windows wszystkie komunikaty kierowane są do <em>Dziennika zdarzeń</em>. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronach <a href="@syslog_conf">dotyczących syslog.conf</a> oraz funkcji <a href="@php_openlog">openlog</a> i <a href="@php_syslog">syslog</a> preprocesora PHP.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@syslog">stronie dotyczącej modułu Syslog</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Send events to this syslog facility
pl: Oznaczanie komunikatów kierowanych do programu syslog

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
pl: W przypadku systemów UNIX i Linux Drypal może oznaczać komunikaty za pomocą kodów od LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7. W przypadku Microsoft Windows wszystkie komunikaty oznaczane są za pomocą kodu LOG_USER. Zależnie od konfiguracji systemu syslog lub inne programy mogą wykorzystywać te kody do filtrowania komunikatów znajdujących się w dzienniku. Więcej informacji znajduje się w <a href="@syslog_help">dokumentacji programu Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
pl: LOG_USER - komunikaty z poziomu użytkownika. Dla Windows.

en: LOG_LOCAL0 - Local 0
pl: LOG_LOCAL0 - komunikaty lokalne poziomu 0

en: LOG_LOCAL1 - Local 1
pl: LOG_LOCAL1 - komunikaty lokalne poziomu 1

en: LOG_LOCAL2 - Local 2
pl: LOG_LOCAL2 - komunikaty lokalne poziomu 2

en: LOG_LOCAL3 - Local 3
pl: LOG_LOCAL3 - komunikaty lokalne poziomu 3

en: LOG_LOCAL4 - Local 4
pl: LOG_LOCAL4 - komunikaty lokalne poziomu 4

en: LOG_LOCAL5 - Local 5
pl: LOG_LOCAL5 - komunikaty lokalne poziomu 5

en: LOG_LOCAL6 - Local 6
pl: LOG_LOCAL6 - komunikaty lokalne poziomu 6

en: LOG_LOCAL7 - Local 7
pl: LOG_LOCAL7 - komunikaty lokalne poziomu 7

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
pl: Ustawienia dziennika zdarzeń syslog. Syslog jest narzędziem systemu operacyjnego, które zapewnia dostęp do cennych informacji, pomocnych w zarządzaniu systemem i audytach bezpieczeństwa. Program ten jest odpowiedni głównie dla średnich i dużych witryn. Pozwala on stosować kryteria filtrowania komunikatów.

en: Logs and records system events to syslog.
pl: Zapisuje informacje o zdarzeniach występujących w systemie, korzystając z programu syslog.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
pl: Możliwe jest wybranie skórki, z której korzystać będą strony działu zarządzania witryną. Wybranie opcji "Domyślna systemu" oznacza, że do wyświetlania stron działu zarządzania stosowana będzie ta sama skórka, którą przypisano zwykłym stronom.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
pl: <a href="!admin_theme_page">Skórką działu zarządzania</a> jest wciąż skórka %admin_theme. Wygląd tej strony pozostaje więc bez zmian, jednakże wszystkie strony poza działem zarządzania będą domyślnie wyświetlane z użyciem skórki %selected_theme.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Display post information on
pl: Wyświetlaj informacje o dacie dodania i autorze dla

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
pl: Pozwala włączyć lub wyłączyć wyświetlanie informacji o autorze i dacie dodania dla wpisów określonego typu.

en: Logo image settings
pl: Ustawienia loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
pl: Jeśli włączone, wyświetlane będzie poniższe logo.

en: Use the default logo
pl: Używaj domyślnego logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie loga dostarczanego wraz ze skórką.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własne logo.

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
pl: Ikona skrótu (ang. "favicon"), wyświetlana jest w pasku adresu i zakładkach większości przeglądarek internetowych.

en: Use the default shortcut icon.
pl: Używaj domyślnej ikony skrótu

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie domyślnej ikony skrótu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własną ikonę skrótu.

en: Upload icon image
pl: Wyślij plik graficzny z ikoną

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania ikony skrótu.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
pl: @module (<span class="admin-missing">nie znaleziono</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
pl: Następujące moduły będą całkowicie odinstalowane z witryny, a <em>wszystkie dane przez nie utworzone zostaną usunięte</em>!

en: Confirm uninstall
pl: Potwierdź dezinstalację

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
pl: Czy powyższe moduły na pewno mają zostać odinstalowane?

en: No modules selected.
pl: Nie wybrano żadnych modułów.

en: The selected modules have been uninstalled.
pl: Wybrane moduły zostały odinstalowane.

en: The name of this website.
pl: Nazwa witryny.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
pl: Motto lub dewiza witryny (często wyświetlane obok tytułu witryny).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
pl: Misja witryny lub deklaracja jej tematyki (często wyświetlana na stronie głównej).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka "@path" jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień.

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy użytkownik próbuje otworzyć stronę, do której nie ma dostępu. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Write errors to the log
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń

en: Write errors to the log and to the screen
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń i wyświetlaj na stronie

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
pl: Miejsce, w którym zapisywane są informacje o błędach Drupala, PHP i SQL. W przypadku witryny udostępnionej publicznie zaleca się, by informacje o błędach zapisywane były tylko do dziennika zdarzeń. W przypadku serwera testowego, przydatne może być wyświetlanie ich na także na stronie.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
pl: Zwykły tryb działania pamięci podręcznej jest odpowiedni dla większości witryn i nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Tryb agresywny wymusza na Drupalu pominięcie ładowania (inicjowania) oraz usuwania (kończenia pracy) aktywnych modułów podczas udostępniania strony zapisanej w pamięci. Powoduje to dodatkowy wzrost wydajności, ale i ewentualne efekty uboczne.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
pl: <strong class="error">Następujące aktywne moduły nie są przystosowane do agresywnego trybu działania pamięci podręcznej i nie będą poprawnie funkcjonować: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
pl: <strong class="ok">Wszystkie aktywne obecnie moduły są przystosowane do agresywnego trybu działania pamięci podręcznej.</strong> Jeśli pamięć podręczna działa w trybie agresywnym, należy pamiętać, by po włączeniu nowego modułu odwiedzić aktualną stronę i zapoznać się ze znajdującymi się tu informacjami.

en: Page cache
pl: Pamięć podręczna stron

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
pl: Włączenie pamięci podręcznej stron spowoduje znaczące zwiększenie wydajności. Drupal może przechowywać kopie stron i przesyłać je użytkownikom anonimowym w postaci skompresowanej. Dzięki temu, nie musi on generować strony za każdym razem, gdy ktoś o nią poprosi.

en: Caching mode
pl: Tryb działania pamięci podręcznej

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
pl: Zwykły (zalecany, bez efektów ubocznych)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
pl: Agresywny (możliwe efekty uboczne)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
pl: W przypadku bardzo często odwiedzanych witryn, konieczne może się okazać wymuszenie minimalnego czasu istnienia pamięci podręcznej. Jest to minimalny czas, po którym strona lub blok zostaną usunięte z pamięci podręcznej i zapisane do niej ponownie. Dłuższy minimalny czas istnienia pamięci podręcznej oznacza większą wydajność, jednak w takim wypadku użytkownicy nie będą w stanie tak szybko zobaczyć nowości.

en: Page compression
pl: Kompresja stron

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
pl: Drupal domyślnie kompresuje strony, które przechowuje w pamięci podręcznej, by zmniejszyć wykorzystanie pasma i przyspieszyć ich pobieranie. Opcja powinna jednak zostać wyłączona, jeśli serwer internetowy sam dokonuje kompresji.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
pl: Włączenie pamięci podręcznej bloków może zwiększyć wydajność witryny, ponieważ bloki nie będą musiały być generowane za każdym otwarciem strony. Pozytywne efekty zauważą głównie użytkownicy uwierzytelnieni.

en: Enabled (recommended)
pl: Włączona (ustawienie zalecane)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
pl: Należy zauważyć, że pamięć podręczna bloków nie działa w przypadku, gdy włączone są moduły ograniczające dostęp do zawartości.

en: Bandwidth optimizations
pl: Optymalizacja wykorzystania pasma

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
pl: <p>Drupal może automatycznie optymalizować arkusze stylów CSS i skrypty JavaScript, zmniejszając zarówno ich wielkość, jak i liczbę zapytań potrzebnych do ich wczytania. Arkusze stylów mogą zostać połączone w jeden plik i skompresowane. Kompresja skryptów JavaScript nie jest możliwa. Optymalizacja może zmniejszyć obciążenie serwera, wykorzystanie pasma, a także czas ładowania stron.</p><p>Wspomniane opcje nie są dostępne, jeśli nie wskazano katalogu do przechowywania plików, lub gdy sposób udostępniania plików jest ustawiony na prywatny.</p>

en: Optimize CSS files
pl: Optymalizacja plików CSS

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
pl: Opcja może przeszkadzać w modyfikacji skórek.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
pl: Opcja może przeszkadzać w tworzeniu modułów.

en: Clear cached data
pl: Usuń dane z pamięci podręcznej

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
pl: Umieszczanie danych w pamięci podręcznej zwiększa wydajność, ale może powodować problemy podczas testowania nowych modułów, skórek lub tłumaczeń, sprawiając, że wyświetlane są nieaktualne dane. Odświeżenie pamięci podręcznej następuje po skorzystaniu z poniższego przycisku. <em>Ostrzeżenie: w przypadku bardzo popularnych witryn podczas odświeżania pamięci nastąpi spowolnienie ich działnia.</em>

en: Caches cleared.
pl: Pamięć podręczna została usunięta.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
pl: Ścieżka systemowa do katalogu, w którym zapisywane będą pliki. Katalog ten musi już istnieć, a Drupal musi mieć możliwość zapisu do niego. Jeśli sposób udostępniania plików jest ustawiony na publiczny, katalog ten musi się znajdować wewnątrz głównego katalogu Drupala i być dostępny z sieci. Jeśli natomiast sposób udostępniania plików jest ustawiony na prywatny, katalog nie powinien być dostępny z sieci. Zmiana katalogu spowoduje zmodyfikowanie wszystkich ścieżek do plików, co może wywołać problemy, jeśli witryna działa od pewnego czasu.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
pl: Ścieżka systemowa do katalogu, w którym podczas wyświetlania podglądu wpisu przechowywane będą pliki.

en: Public - files are available using HTTP directly.
pl: Publicznie - pliki dostępne są bezpośrednio poprzez protokół HTTP.

en: Private - files are transferred by Drupal.
pl: Prywatnie - pliki przesyłane są za pośrednictwem Drupala

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
pl: O ile nie są potrzebne bardziej szczegółowe ustawienia dostępu do plików, warto wybrać publiczny sposób udostępniania plików. Jego zmiana wpłynie na wszystkie ścieżki do plików i może spowodować problemy w funkcjonowaniu witryny.

en: Select an image processing toolkit
pl: Narzędzie przetwarzania grafik

en: Number of items in each feed
pl: Liczba elementów kanału

en: Default number of items to include in each feed.
pl: Domyślna liczba elementów kanału informacyjnego.

en: Feed content
pl: Zawartość kanału informacyjnego

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
pl: Ogólne ustawienie wyświetlania elementów kanałów informacyjnych.

en: User-configurable time zones
pl: Konfigurowalne strefy czasowe

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
pl: Jeśli funkcja jest włączona, użytkownicy mogą wskazać strefę czasową, w której się znajdują, a daty będą im wyświetlane z jej uwzględnieniem.

en: The first day of the week for calendar views.
pl: Pierwszy dzień tygodnia w widoku kalendarza.

en: Formatting
pl: Format

en: Short date format
pl: Krótki format zapisu daty

en: The short format of date display.
pl: Data zapisana krótko.

en: Custom short date format
pl: Własny krótki format zapisu daty

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika krótki format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Medium date format
pl: Średnio długi format zapisu daty

en: The medium sized date display.
pl: Data średniej długości.

en: Custom medium date format
pl: Własny średnio długi format zapisu daty

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika średnio długi format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Long date format
pl: Długi format zapisu daty

en: Longer date format used for detailed display.
pl: Dłuższy, szczegółowy format zapisu daty.

en: Custom long date format
pl: Własny długi format zapisu daty

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika długi format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
pl: Przed włączeniem funkcji przyjaznych adresów, konieczne jest przeprowadzenie testu, który wykaże czy serwer jest odpowiednio skonfigurowany. Jeśli ta strona ukaże się ponownie po kliknięciu odnośnika "Uruchom test obsługi przyjaznych adresów", będzie to oznaczać, że test wypadł pomyślnie i dostęp do powyższych ustawień zostanie odblokowany. Jeśli natomiast system wyświetli komunikat "Strona nie znaleziona", konieczna będzie zmiana konfiguracji serwera. Więcej informacji znajduje się na <a href="@handbook">stronie dotyczącej przyjaznych adresów</a> w podręczniku konfiguracji.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
pl: <a href="@clean_url">Przeprowadź test obsługi przyjaznych adresów</a>.

en: Cron ran successfully.
pl: Zadania cron zostały pomyślnie wykonane.

en: Cron run failed.
pl: Nie udało się wykonać zadań cron.

en: Command counters
pl: Liczniki poleceń

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
pl: Liczba blokad tabeli bazy danych

en: The number of table unlocks.
pl: Liczba usunięć blokad tabeli bazy danych

en: Query performance
pl: Wydajność zapytań

en: The number of joins without an index; should be zero.
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów, gdy możliwość ich użycia była sprawdzana dla każdego rekordu. Powinna wynosić zero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
pl: Liczba sortowań bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
pl: Liczba przypadków, w których blokada tabeli została uzyskana natychmiastowo.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
pl: Liczba przypadków, w których niezbędne było oczekiwanie na uzyskanie blokady tabeli.

en: Query cache information
pl: Informacje na temat pamięci podręcznej zapytań

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
pl: Pamięć podręczna zapytań MySQL może zwiększyć wydajność witryny poprzez przechowywanie kopii wyników zapytań. Jeśli w późniejszym czasie wykonane zostanie identyczne zapytanie, serwer MySQL pobierze wyniki z pamięci podręcznej, bez konieczności ich ponownego przetwarzania i wykonywania.

en: The number of queries in the query cache.
pl: Liczba zapytań zapisanych w pamięci podręcznej.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
pl: Liczba przypadków, w których MySQL znalazł wyniki zapytania w pamięci podręcznej.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
pl: Liczba przypadków, w których MySQL dodał zapytanie do pamięci podręcznej (chybień).

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
pl: Liczba przypadków, w których MySQL musiał usunąć z pamięci podręcznej zapytania ze względu na niewystarczającą ilość pamięci. Najlepiej, gdy liczba ta wynosi zero.

en: No modules are available to uninstall.
pl: Brak modułów, które można by odinstalować.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pl: Skórka wymaga PHP w wersji @php_required. Nie jest kompatybilna z aktualnie zainstalowaną wersją !php_version.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
pl[0]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduł @dependencies.
pl[1]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduły @dependencies.
pl[2]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduły @dependencies.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
pl: Moduł <q>system</q> jest podstawowym elementem witryny. Jego możliwości mogą być poszerzane przez inne moduły, a także skórki. Moduł obsługuje niektóre z integralnych funkcji Drupala, takich jak pamięć podręczna, włączanie lub wyłączanie modułów i skórek, wyświetlanie stron działu zarządzania, a także konfiguracja podstawowych ustawień witryny i przeprowadzanie czynności administracyjnych.

en: The system module provides:
pl: Moduł <q>system</q> oferuje:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
pl: możliwość włączania i wyłączania <a href="@modules">modułów</a>. Standardowy Drupal składa się z modułów rdzenia, a każdy z tych modułów oferuje różne funkcje. Szeroka gama modułów dodatkowych, tworzonych przez członków społeczności Drupala, dostępna jest w <a href="@drupal-modules">witrynie drupal.org</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
pl: możliwość włączania i wyłączania <a href="@themes">skórek</a>, które określają wygląd witryny. Drupal zawiera kilka skórek w standardzie, a <a href="@drupal-themes">dodatkowe skórki można pobrać z drupal.org</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
pl: wydajny system pamięci podręcznej</a>, który pozwala po wielokroć wykorzystywać raz wygenerowane strony i ich składniki. Drupal zapisuje strony, o których wyświetlenie proszą anonimowi użytkownicy, w postaci skompresowanej. Zależnie od konfiguracji witryny i liczby anonimowych odwiedzających, pamięć podręczna może znacząco przyspieszyć działanie witryny.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
pl: zestaw rutynowych czynności administracyjnych, których automatyczne uruchamianie zależy od poprawnego skonfigurowania <a href="@cron">zadań cron</a>. Wiele innych modułów, takich jak moduł subskrybenta kanałów, moduł ping czy moduł wyszukiwarki, także korzysta z <a href="@cron">zadań cron</a>. Więcej informacji na temat ich konfigurowania znajduje się w <a href="@handbook">podręczniku w internecie</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
pl: podstawowe opcje konfiguracyjne witryny, między innymi związane z <a href="@date-settings">czasem</a>, <a href="@file-system">plikami</a>, <a href="@clean-url">"przyjaznymi" adresami</a>, <a href="@site-info">nazwą witryny i innymi informacjami o niej</a>, a także <a href="@site-maintenance">funkcją przerwy technicznej</a> umożliwiającą czasowe wyłączenie dostępu do witryny.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@system">stronie dotyczącej modułu <em>system</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
pl: Oto dział zarządzania. Stąd można kontrolować sposób działania witryny.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
pl: Na stronie wyświetlone są wszystkie działania, które można wykonać korzystając z zainstalowanych modułów.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
pl: Strona służy do określenia, które ze skórek powinny być dostępne dla użytkowników, a także, która skórka ma być domyślną. Ustawienia sposobu wyświetlania stron dla całej witryny znajdują się na karcie "Konfiguruj" powyżej. Ustawienia te mogą być nadpisywane przez ustawienia poszczególnych skórek - do ich kontroli służą odnośniki "konfiguruj" dostępne w kolumnie "Działania". Warto pamiętać, że skórki mogą oferować różne obszary do wyświetlania bloków. Problemów z utrzymaniem jednolitej konfiguracji wyglądu witryny nie będzie, jeśli włączona zostanie tylko jedna skórka.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
pl: W zmianie wyglądu witryny pomogą <a href="@themes">skórki tworzone przez użytkowników Drupala</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania skórki <code>%template</code>. Kiedy witryna jest wyświetlana z jej użyciem, stosowane będą poniższe ustawienia. Klikając "Przywróć domyślne" można sprawić, by skórka wykorzystywała <a href="@global">ustawienia ogólne</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania całej witryny. Poczynione tu ustawienia będą wykorzystywane, o ile nie zostaną nadpisane przez konkretną skórkę.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
pl: Moduły zwiększają możliwości Drupala. Włącza się je, zaznaczając pole w kolumnie <em>Włączony</em>, a następnie korzystając z przycisku <em>Zachowaj konfigurację</em>, który znajduje się u dołu strony. Po włączeniu modułu mogą się pojawić nowe <a href="@permissions">uprawnienia</a>. By zmniejszyć obciążenie serwera, gdy witrynę odwiedza wielka ilość użytkowników, moduły mogą być czasowo wyłączane (odpowiednie ustawienie znajduje się w kolumnie <em>Zapobieganie przeciążeniu</em>, jeśli włączony jest moduł <em>Throttle</em>).

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
pl: Mechanizm automatycznego zapobiegania przeciążeniu może zostać włączony na odpowiedniej <a href="@throttle">stronie konfiguracyjnej</a> po uprzednim włączeniu modułu.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
pl: Skrypt <a href="@update-php">update.php</a> powinien być uruchamiany za każdym razem, gdy moduł jest aktualizowany do nowszej wersji.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
pl: Wszystkie czynności administracyjne związane z danym modułem można znaleźć na odpowiedniej <a href="@by-module">stronie działu zarządzania</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
pl: Dostępnych jest wiele <a href="@modules">modułów dodatkowych</a>, które mogą polepszyć funkcjonalność witryny.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
pl: Dezinstalacja powoduje usunięcie wszystkich danych powiązanych z modułem. By odinstalować moduł, trzeba go najpierw wyłączyć. Warto wiedzieć, że nie wszystkie moduły umożliwiają automatyczną dezinstalację.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
pl: Blok <em>Witrynę napędza Drupal</em> to odnośnik do witryny Drupala. Choć jego umieszczenie nie jest w żadnym razie wymagane, może pomóc Drupalowi.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
pl: Na stronie znajduje się krótkie omówienie parametrów witryny, a także informacje o ewentualnych błędach. W przypadku wystąpienia problemów z witryną, podanie tych informacji na forum lub podczas zgłaszania błędu może być bardzo pomocne.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pl: Wybranie innej skórki spowoduje zmianę wyglądu witryny.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Po wskazaniu aktualnego czasu na powyższej liście, daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane zgodnie z odpowiednią strefą czasową.

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Badge color
pl: Kolor loga

en: Badge size
pl: Wymiary loga

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
pl: Komunikat wyświetlany aktualnemu użytkownikowi. Może zawierać następujące zmienne: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nie wszystkie z nich są dostępne w każdej sytuacji.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
pl: Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
pl: W trakcie robienia porządków podjęto próbę usunięcia pliku tymczasowego "%path". Zakończyła się ona jednak niepowodzeniem.

en: Cannot use %author token in this context.
pl: W tym wypadku nie można użyć tokena %author.

en: access site reports
pl: dostęp do raportów o witrynie

en: select different theme
pl: wybieranie skórki

en: administer files
pl: zarządzanie plikami

en: Compact mode
pl: Wersja pomniejszona

en: By task
pl: Wedle zadań

en: Settings for how your administrative pages should look.
pl: Wygląd stron zarządzania witryną.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
pl: Służy do wskazania skórki witryny, a także skórek, z pomiędzy których mogą wybierać użytkownicy.

en: Select the default theme.
pl: Służy do wskazania domyślnej skórki.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
pl: Włączanie i wyłączanie modułów dodatkowych.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
pl: Podstawowe informacje na temat witryny, takie jak jej nazwa, hasło, adres e-mail czy deklaracja misji.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
pl: Pozwala kontrolować obsługę błędów 403 i 404, a także błędów skryptów PHP.

en: Logging and alerts
pl: Dzienniki zdarzeń i alerty

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
pl: Ustawienia modułów obsługujących dzienniki zdarzeń i alerty. Moduły mogą postępować ze zdarzeniami występującymi w Drupalu w różny sposób - zapisywać je do bazy danych, przekazywać programowi syslog, wysyłać e-mailem, itp.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
pl: Służy do określenia, gdzie Drupal ma umieszczać wysyłane pliki, a także w jaki sposób mają być one udostępniane.

en: Image toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
pl: Pozwala wybrać zestaw narzędzi przetwarzania grafik, jeśli takowy jest dostępny.

en: RSS publishing
pl: Publikacja RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
pl: Ustawienia dotyczące liczby wpisów publikowanych w kanałach informacyjnych i sposobu ich wyświetlania (tytuł, skrót czy pełen tekst).

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
pl: Sposób wyświetlania daty i godziny i wybór domyślnej strefy czasowej.

en: Date and time lookup
pl: Sprawdzenie daty i czasu

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
pl: Umożliwia wyłączenie dostępu do witryny, w której przeprowadzane są modyfikacje, a także włączenie dostępu z powrotem.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
pl: Włącz lub wyłącz przyjazne adresy.

en: Clean URL check
pl: Test obsługi przyjaznych adresów

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
pl: Raport zawierający informacje na temat funkcjonowania witryny i o ewentualnych błędach.

en: -1 (Unlimited)
pl: -1 (bez ograniczeń)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
pl: Przechowuje informacje na temat procesów wsadowych (korzystających z wielu zapytań HTTP).

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
pl: Wersja preprocesora PHP jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PHP jest wersja %version.

en: PHP register globals
pl: Dyrektywa register_globals preprocesora PHP

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
pl: Dyrektywa <em>register_globals</em> jest włączona, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo witryny. Drupal wymaga, by została ona wyłączona. W dokumentacji PHP znajdują się informacje na temat <a href="http://php.net/configuration.changes">zmiany konfiguracji</a>.

en: Enabled ('@value')
pl: Włączona ("@value")

en: PHP memory limit
pl: Limit wykorzystania pamięci przez PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie instalacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie aktualizacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
pl: Zależnie od konfiguracji witryny, Drupal może być w stanie działać, gdy limit wykorzystania pamięci przez PHP jest ustawiony na %memory_limit. Zalecaną wartością limitu jest jednak %memory_minimum_limit, zwłaszcza jeśli witryna korzysta z dodatkowych modułów.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pl: Limit wykorzystania pamięci można zwiększyć edytując parametr memory_limit w pliku %configuration-file, a następnie ponownie uruchamiając serwer internetowy (niezbędnej pomocy powinien udzielić administrator systemu lub dostawca usług hostingowych).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
pl: Pomocy w tej sprawie należy szukać u administratora systemu lub dostawcy usług hostingowych.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
pl: Więcej informacji na <a href="@url">stronie z opisem wymagań Drupala</a>.

en: Not protected
pl: Niechroniony

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
pl: Plik %file nie jest chroniony przed modyfikacjami, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="%contact">stronie dotyczącej zadań cron</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane. Więcej informacji w <a href="@status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: Cron has not run.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane.

en: Cron has not run recently.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane w ostatnim czasie.

en: Cron maintenance tasks
pl: Zadania cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
pl: Zadania cron można <a href="@cron">uruchomić ręcznie</a>.

en: The directory %directory is not writable.
pl: Brak uprawnień do zapisu do katalogu %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
pl: Konieczne mogą się okazać wskazanie poprawnego katalogu poprzez <a href="@admin-file-system">stronę ustawień systemu plików</a>, lub też zmiana uprawnień obecnego katalogu, tak by możliwy był zapis do niego.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Próba utworzenia katalogu nie powiodła się, prawdopodobnie z powodu problemów z uprawnieniami. By kontynuować instalację, należy samodzielnie utworzyć katalog i zmienić uprawnienia do niego lub sprawić aby instalator posiadł owe uprawnienia. Więcej informacji można znaleźć w pliku INSTALL.txt lub w <a href="@handbook_url">podręczniku dostępnym w internecie</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>publiczny</em> sposób udostępniania plików)

en: Writable (<em>private</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>prywatny</em> sposób udostępniania plików)

en: Database updates
pl: Wersja bazy danych

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
pl: Niektóre moduły zawierają aktualizacje schematu bazy danych. Należy natychmiast uruchomić <a href="@update">skrypt aktualizujący bazę danych</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
pl: Skrypt aktualizujący update.php jest dostępny dla wszystkich bez konieczności uwierzytelnienia, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy przywrócić wartość FALSE ustawieniu $update_free_access z pliku settings.php.

en: Access to update.php
pl: Dostęp do skryptu update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
pl: Powiadomienia o nowych wersjach nie są włączone. Włączenie modułu jest <strong>szczególnie zalecane</strong>. Można to uczynić na <a href="@module">stronie zarządzania modułami</a>. Więcej informacji na <a href="@update">stronie na temat modułu</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Handles general site configuration for administrators.
pl: Umożliwia administratorom podstawową konfigurację witryny.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
pl: Nazwa słownika, np. <q>Etykiety</q>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
pl: Objaśnienia prezentowane użytkownikom podczas wybierania terminów. Na przykład <q>Proszę wprowadzić listę słów, oddzielając je przecinkami</q>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
pl: Rodzaje węzłów, które mają być kategoryzowane za pomocą tego słownika.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
pl: Użytkownicy sami tworzą terminy, wpisując podczas dodawania wpisów etykiety, które oddzielają przecinkami.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
pl: Pozwala przypisywać każdy z wpisów do więcej niż jednego terminu słownika (opcja zawsze włączona w przypadku słowników umożliwiających etykietowanie).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
pl: Przed zachowaniem wpisu należy wybrać przynajmniej jeden z terminów słownika.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
pl: Słowniki wyświetlane są w kolejności rosnącej według ich wagi.

en: Reset to alphabetical
pl: Uporządkuj alfabetycznie

en: Add term to %vocabulary
pl: Dodawanie terminu do słownika %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
pl: Opis terminu. Wyświetlany jest na stronach terminów i w kanałach informacyjnych.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
pl: Terminy synonimiczne, każdy w osobnej linii.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
pl: Terminy wyświetlane są w kolejności rosnącej według ich wagi.

en: Weight value must be numeric.
pl: Waga musi być wyrażona liczbą.

en: Set multiple term parents?
pl: Termin o wielu terminach nadrzędnych

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
pl: Wskazanie więcej niż jednego terminu nadrzędnego względem aktualnie edytowanego terminu spowoduje, że w przypadku każdego z terminów słownika %vocabulary poszukiwany będzie więcej niż jeden termin nadrzędny. Nie będzie również możliwe korzystanie z metody "przeciągnij i upuść" do zmiany układu terminów. W związku z tym ustalenie terminów nadrzędnych będzie się odbywać jedynie poprzez formularz edycji.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
pl: Przywrócenie możliwości korzystania z metody "przeciągnij i upuść" nastąpi dopiero po zredukowaniu liczby terminów nadrzędnych do jednego.

en: Set multiple parents
pl: Włącz obsługę wielu terminów nadrzędnych

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
pl: Czy na pewno przywrócić alfabetyczną kolejność terminów słownika %title?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
pl: Przywrócenie pierwotnych ustawień słownika spowoduje alfabetyczne uporządkowanie wszystkich jego elementów.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
pl: Przywrócono alfabetyczną kolejność terminów słownika %name.

en: Auto-throttle on anonymous users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników anonimowych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być włączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników anonimowych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników anonimowych, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników anonimowych obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle on authenticated users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być wyłączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników uwierzytelnionych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle probability limiter
pl: Ograniczenie automatycznego zapobiegania przeciążeniu

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
pl: Ograniczanie mechanizmu automatycznego zapobiegania przeciążeniu umożliwia zmniejszenie przeciążenia, które może powodować działanie samego mechanizmu. Ograniczenie to wyraża się procentowym ułamkiem wyświetleń strony. Dla przykładu: jeśli ograniczenie ustawione jest na 10%, wtedy dodatkowe zapytania nie będą kierowane do bazy danych częściej niż raz na 10 wyświetleń strony.  Im popularniejsza jest witryna, tym niższa powinna być wartość ograniczenia.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
pl: %value nie jest poprawnym ustawieniem automatycznego zapobiegania przeciążeniu.  Należy wprowadzić liczbę dodatnią.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
pl: Moduł zapobiegania przeciążeniu oferuje mechanizm automatycznie wykrywający fale narastającego ruchu. Jeśli odnośnik do witryny zostanie umieszczony w innej, bardzo popularnej witrynie, lub też jeśli witryna stanie się celem ataku "DoS" (odmowy dostępu), wtedy serwer może zostać przeciążony. Mechanizm zapobiegania przeciążeniu wykorzystywany jest przez inne moduły do czasowego wyłączania szczególnie wymagających funkcji, co korzystanie wpływa na wydajność. Zwiększenie wydajności może zostać osiągnięte na przykład dzięki wyłączeniu przez moduł szczególnie wymagających bloków lub czasowemu wyłączeniu wyświetlania portretów za pomocą kodu znajdującego się w skórce.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
pl: Mechanizm zapobiegania przeciążeniu może zostać automatycznie włączony, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników anonimowych lub uwierzytelnionych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@throttle">stronie dotyczącej zapobiegania przeciążeniu</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
pl: Moduł zapobiegania przeciążeniu oferuje mechanizm automatycznie wykrywający fale narastającego ruchu. Jeśli odnośnik do witryny zostanie umieszczony w innej, bardzo popularnej witrynie, lub też jeśli witryna stanie się celem ataku "DoS" (odmowy dostępu), wtedy serwer może zostać przeciążony. Mechanizm zapobiegania przeciążeniu wykorzystywany jest przez inne moduły do czasowego wyłączania szczególnie wymagających funkcji, co korzystanie wpływa na wydajność.

en: throttle
pl: kontrola przeciążenia

en: Throttle: %message
pl: Zapobieganie przeciążeniu: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 użytkownik korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
pl: Służy do ograniczania wyświetlanej zawartości podczas dużego obciążenia witryny.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
pl: Udostępnia mechanizm zapobiegania przeciążeniu witryny.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
pl: Moduł historii służy do wyświetlania ostatnio dodanych i zaktualizowanych wpisów. Umożliwia także wyświetlanie historii wpisów konkretnych użytkowników.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
pl: Strona zawierająca listę najnowszych i ostatnio zmodyfikowanych wpisów dostępna jest poprzez odnośnik <em>Ostatnio dodane</em>, który znaduje się w menu nawigacyjnym. W tabeli prezentowane są informacje o rodzaju zawartości, tytule, nazwisku bądź pseudonimie autora, liczbie odpowiedzi i dacie ostatniej aktualizacji (ostatniej zmiany treści lub nowych odpowiedziach). Aby skorzystać z modułu w celu śledzenia dodawanych przez użytkownika wpisów, należy przejść na kartę <em>Historia</em> na stronie profilu danego użytkownika.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@tracker">stronie dotyczącej modułu historii</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
pl: Moduł do obsługi wersji językowych zawartości pozwala tłumaczyć wpisy na różne języki. Wraz z modułem obsługi języków, który umożliwia przetłumaczenie interfejsu witryny, jest kluczowym elementem witryny wielojęzycznej.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
pl: Konfiguracja obsługi wersji językowych zawartości:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
pl: Na <a href="@permissions">stronie konfiguracji uprawnień</a> nadaj odpowiednim rolom uprawnienie do <em>tłumaczenia zawartości</em>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
pl: Dodaj i włącz języki na <a href="@languages">stronie konfiguracji języków</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
pl: Zdecyduj, które z dostępnych <a href="@content-types">rodzajów zawartości</a> można będzie tłumaczyć. By włączyć możliwość tłumaczenia danego rodzaju zawartości, należy go wyedytować i dla <em>Obsługi wersji językowych</em> wybrać opcję <em>Włączona, obejmuje tłumaczenia</em>. Ustawienie to można znaleźć wśród <em>Cech rodzaju zawartości</em>. Warto pamiętać o zachowaniu ustawień rodzaju zawartości po włączeniu odpowiednich funkcji.

en: Working with translation-enabled content types:
pl: Praca z rodzajami zawartości, które umożliwiają tworzenie wersji językowych:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
pl: Podczas tworzenia bądź edycji wpisów na liście <em>Język</em> można wskazać język wpisu.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
pl: Na karcie Tłumaczenie można stworzyć nowe lub wyedytować istniejące tłumaczenia wpisu. Karta jest widoczna tylko dla użytkowników z uprawnieniami do <em>tłumaczenia zawartości</em>.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
pl: Tłumaczenia można aktualizować, by były w zgodzie ze zmienionymi wpisami. Oznaczenie statusu tłumaczenia jest prostą metodą śledzenia zdezaktualizowanych tłumaczeń. Po zakończeniu edycji wpisu można na przykład wybrać opcję <em>Oznacz tłumaczenia jako nieaktualne</em>. Poszczególne tłumaczenia można także oznaczyć jako <em>wymagające aktualizacji</em> (służy do tego strona edycji tłumaczenia).

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
pl: Na <a href="@content-node">stronie zarządzania zawartością</a> znajdują się informacje o wersjach językowych wpisów. Można tam także ograniczyć wyświetlanie wpisów tylko do tych, które zostały napisane w konkretnym języku.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
pl: Blok z przełącznikiem wersji językowej umożliwia użytkownikom wybranie pożądanej wersji językowej witryny. Jeśli tylko dostępne są odpowiednie tłumaczenia, po skorzystaniu z przełącznika zarówno interfejs, jak i zawartość wpisu, zostaną wyświetlone w danym języku.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@translation">stronie dotyczącej modułu tłumaczeń</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
pl: Tłumaczenia na <a href="!languages">różne języki</a> umieszczane są w zestawach związanych z konkretnym wpisem. Przechowywane są również informacje na temat aktualności tłumaczeń.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy. Możliwe jest również włączenie obsługi tłumaczeń wpisów.

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: Flag translations as outdated
pl: Oznacz tłumaczenia jako nieaktualne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
pl: Jeśli wprowadzone we wpisie zmiany są istotne, tłumaczenie wpisu można oznaczyć jako wymagające aktualizacji. Nie wpłynie to na żadne inne ustawienia wpisów, w szczególności <em>nie</em> spowoduje wstrzymania ich publikacji.

en: This translation needs to be updated
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, to tłumaczenie musi zostać zaktualizowane, gdyż oryginał uległ zmianie. Należy wyłączyć tą opcję po zakończeniu aktualizacji tłumaczenia.

en: translate content
pl: tłumaczenie zawartości

en: Content translation
pl: Wersje językowe zawartości

en: Allows content to be translated into different languages.
pl: Umożliwia tłumaczenie zawartości na różne języki.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Failed to fetch available update data
pl: Nie udało się pobrać informacji o aktualizacjach.

en: Unknown release date
pl: Data wydania nieznana

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
pl: Podjęto próbę pobrania informacji na temat wszystkich dostępnych wersji i aktualizacji.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
pl: Próba pobrania informacji na temat dostępnych wersji i aktualizacji nie powiodła się.

en: Last checked: @time ago
pl: Informacje pobrano: @time temu

en: Last checked: never
pl: Nigdy dotąd nie pobierano informacji

en: Includes: %includes
pl: Obejmuje: %includes

en: Disabled modules
pl: Wyłączone moduły

en: Disabled themes
pl: Wyłączone skórki

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
pl: Częstotliwość, z jaką pobierane są informacje na temat nowych wydań aktualnie zainstalowanych modułów i skórek.

en: E-mail notification threshold
pl: Zakres powiadomień

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
pl: System może informować za pośrednictwem wiadomości e-mail o wszystkich aktualizacjach, bądź tylko o ukazaniu się poprawek dotyczących bezpieczeństwa. Niezależnie od tego system zawsze informuje o aktualizacjach rdzenia Drupala, modułów dodatkowych i skórek za pomocą komunikatów na stronie z <a href="@status_report">raportem o stanie witryny</a>, a w przypadku poprawek dotyczących bezpieczeństwa - również komunikatami na wszystkich stronach działu zarządzania.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
pl: Strona zawiera informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów lub skórek. Każdy moduł czy skórka wchodzi w skład tak zwanego projektu, którego nazwa może, lecz nie musi, być identyczna. Projekty mogą się składać z wielu modułów lub skórek.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
pl: Do zwiększania funkcjonalności lub zmiany wyglądu witryny służą <a href="@modules">dodatkowe moduły</a> i <a href="@themes">skórki</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
pl: Informacje o wydaniu nowych wersji zainstalowanych modułów lub skórek można znaleźć na <a href="@available_updates">stronie o aktualizacjach</a>.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
pl: Moduł okresowo sprawdza, czy nie pojawiły się nowe wersje zainstalowanego oprogramowania (w tym dodatkowych modułów i skórek) i powiadamia administratora, jeśli tak się stało.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
pl: Informacje na temat nowych wersji wyświetlane są na <a href="@update-report">stronie dotyczącej nowych wersji</a>. Częstotliwość zapytań i powiadomień można ustalić na <a href="@update-settings">stronie ustawień modułu</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
pl: W celu zapewnienia tych informacji, do drupal.org wysyłane są anonimowe statystyki dotyczące zainstalowanego Drupala. Moduł można wyłączyć na <a href="@modules">stronie zarządzania modułami</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@update">stronie dotyczącej modułu aktualizacji</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Module and theme update status
pl: Wersje modułów i skórek

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
pl: Brak informacji o ewentualnych nowych wersjach zainstalowanych modułów lub skórek. Konieczne być może <a href="@run_cron">uruchomienie zadań cron</a> lub <a href="@check_manually">ręczne uruchomienie pobrania informacji</a> (wymaga czasu).

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Dostępna jest nowa wersja co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
pl: Informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów i skórek.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
pl: Sprawdza, czy nie ukazały się nowe wersje Drupala, zainstalowanych modułów lub skórek.

en: Display attached files when viewing a post.
pl: Prezentuje listę plików podczas wyświetlania wpisu, do którego zostały załączone.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
pl: Moduł obsługujący wysyłanie plików pozwala użytkownikom wysyłać pliki do witryny. Możliwość wysyłania plików jest ważna dla tych członków społeczności, którzy chcą podzielić się z innymi swoją pracą. Jest także użyteczna dla administratorów, chcących umieścić pliki powiązane z konkretnymi wpisami.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do wysyłania plików mogą załączać pliki do wpisów. Możliwość załączania plików można udostępnić poprzez stronę konfiguracji danego rodzaju zawartości. Użytkownicy każdej z rang mogą mieć inne ograniczenia dotyczące wielkości pliku i wymiarów plików graficznych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@upload">stronie dotyczącej wysyłania plików</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
pl: Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wysyłania plików</a> mogą załączać pliki. Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wyświetlania wysłanych plików</a> uzyskują dostęp do załączników. Możliwość załączania plików do wybranych rodzajów zawartości włącza się na <a href="@types">stronie ustawień rodzajów zawartości</a>.

en: File uploads
pl: Wysyłanie plików

en: Control how files may be attached to content.
pl: Ustawienia związane z załączaniem plików.

en: Allows users to upload and attach files to content.
pl: Umożliwia użytkownikom wysyłanie plików i załączanie ich do zawartości.

en: User registration settings
pl: Ustawienia tworzenia kont użytkowników

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników, które następnie muszą zostać zatwierdzone przez administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresów e-mail podawanych przez użytkowników tworzących nowe konta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
pl: Powoduje, że nowi użytkownicy będą musieli potwierdzić prawdziwość podanego adresu e-mail, zanim będą się mogli zalogować, a także ich kontu będzie nadawane generowane automatycznie hasło. Jeżeli opcja jest wyłączona, użytkownicy będą logowani natychmiast po utworzeniu konta i będą mogli sami wprowadzić hasło.

en: User registration guidelines
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia konta użytkownika

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany na początku formularza tworzenia konta. Można w nim zawrzeć objaśnienia lub instrukcje.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
pl: Drupal wysyła wiadomości e-mail za każdym razem, gdy tworzone są nowe konta użytkowników. Może także informować użytkowników o innych zdarzeniach związanych z ich kontami. Treść wiadomości można zmienić za pomocą prostych szablonów.

en: Welcome, new user created by administrator
pl: Wiadomość powitalna - konto utworzone przez administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników, którym konta utworzył administrator.

en: Welcome, no approval required
pl: Wiadomość powitalna - konto nie musi czekać na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli nie muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Welcome, awaiting administrator approval
pl: Wiadomość powitalna - konto oczekujące na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Password recovery email
pl: Wiadomość dla użytkownika, który zapomniał hasła

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkownika, który zapomniał hasła.

en: Account activation email
pl: Wiadomość o aktywacji konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zatwierdzone przez administratora, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is activated.
pl: Powiadom użytkownika o aktywacji konta.

en: Account blocked email
pl: Wiadomość o zablokowaniu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zablokowane, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is blocked.
pl: Powiadom użytkownika o zablokowaniu konta.

en: Account deleted email
pl: Wiadomość o usunięciu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało usunięte, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is deleted.
pl: Powiadom użytkownika o usunięciu konta.

en: Signature support
pl: Obsługa podpisów

en: Picture support
pl: Obsługa portetów

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
pl: Podkatalog katalogu %dir, w którym przechowywane będą portety.

en: Picture maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary portretu

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
pl: Maksymalne wymiary pliku graficznego, w pikselach.

en: Picture maximum file size
pl: Maksymalna wielkość portretu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
pl: Maksymalna wielkość pliku graficznego, w kB.

en: Picture guidelines
pl: Wskazówki dotyczące portretów

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany jest w formularzu wysyłania portretu, wraz ze standardowymi wskazówkami. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
pl: Nazwa tej roli. Na przykład: "moderator", "redaktor", "projektant".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
pl: Istnieje już rola o nazwie %name. Należy podać inną.

en: The role has been renamed.
pl: Zmieniono nazwę roli.

en: The role has been deleted.
pl: Rola została usunięta.

en: Matches any number of characters, even zero characters
pl: Zastępuje dowolną liczbę znaków, nawet 0 znaków

en: Matches exactly one character.
pl: Zastępuje dokładnie jeden znak.

en: The access rule has been saved.
pl: Reguła przyznawania dostępu została zapisana.

en: The access rule has been added.
pl: Reguła przyznawania dostępu została dodana.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
pl: Nie wprowadzono żadnej wartości. Po jej wprowadzeniu można spróbować ponownie.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy użytkownika umożliwia sprawdzenie, czy zostanie ona dopuszczona czy odrzucona.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie adresu e-mail umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy hosta lub adresu IP umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Check hostname
pl: Sprawdź nazwę hosta

en: The username %name is not allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona.

en: The username %name is allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest dozwolona.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest niedozwolony.

en: The e-mail address %mail is allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest dozwolony.

en: The hostname %host is not allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest niedozwolona.

en: The hostname %host is allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest dozwolona.

en: There are currently no access rules.
pl: W tej chiwli nie ma żadnych reguł przyznawania dostępu.

en: E-mail new password
pl: Prześlij nowe hasło e-mailem

en: %name is not allowed to request a new password.
pl: %name nie posiada uprawnień do zmiany hasła.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
pl: Przepraszamy, ale %name nie jest prawidłową nazwą użytkownika lub adresem e-mail.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
pl: Czy na pewno usunąć konto %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie konta użytkownika spowoduje także nieodwracalne przypisanie wszystkich treści, które dodał do systemu, do konta użytkownika anonimowego.

en: %name has been deleted.
pl: Konto %name zostało usunięte.

en: You must enter a username.
pl: Nazwa użytkownika jest wymagana.

en: The username cannot begin with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może rozpoczynać się od spacji.

en: The username cannot end with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może kończyć się spacją.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
pl: Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jedną spację.

en: The username contains an illegal character.
pl: Podana nazwa użytkownika zawiera niedozwolony znak.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
pl: Podana nazwa użytkownika %name jest za długa. Musi zawierać nie więcej niż %max znaków.

en: You must enter an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: User list length
pl: Długość listy użytkowników

en: Online users
pl: Użytkownicy online

en: Enter the password that accompanies your username.
pl: Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
pl: Uniemożliwiono zalogowanie się użytkownikowi %name, ponieważ do jego konta przypisany jest zablokowany adres e-mail.

en: Signature settings
pl: Ustawienia podpisu

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
pl: Brak uprawnień do korzystania z formatu danych, który został ustawiony dla sygnaturek. Z tego powodu po zachowaniu ustawień poczynionych na tej stronie, format ten zostanie zmieniony inny.

en: Delete picture
pl: Usuń portret

en: Check this box to delete your current picture.
pl: Usuwa obecny portret.

en: An administrator created an account for you at !site
pl: Administrator witryny !site stworzył konto użytkownika

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Administrator witryny zaprasza do skorzystania z konta !username. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
pl: Informacje dotyczące konta !username, oczekującego na zatwierdzenie przez administratora !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Oczekuje ono w tej chwili na zatwierdzenie. Kiedy zostanie ono wydane, wyślemy kolejną wiadomość e-mail, która będzie zawierać informacje potrzebne do zalogowania i zmiany hasła.
    
    
    -- !site

en: Replacement login information for !username at !site
pl: Informacje dotyczące hasła dla konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
pl: Otrzymaliśmy prośbę o wyczyszczenie hasła do konta !username w witrynie !site.
    
    By zalogować się do !uri_brief należy odwiedzić poniższą stronę.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz, a ich ważność upłynie po jednym dniu. Jeśli nie zostaną wykorzystane, nic się nie wydarzy.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.

en: Account details for !username at !site (approved)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto zatwierdzone)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła. Po jej dokonaniu przyszłe logowania będą się odbywać poprzez stronę !login_uri i za pomocą poniższych danych.
    
    Nazwa użytkownika: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto zablokowane)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
pl: Konto użytkownika !username w witrynie !site zostało zablokowane.

en: Account details for !username at !site (deleted)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto usunięte)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
pl: Konto użytkownika !username w witrynie !site zostało usunięte.

en: Unblock the selected users
pl: Zezwól wybranym użytkownikom na dostęp

en: Block the selected users
pl: Zabroń wybranym użytkownikom dostępu

en: Delete the selected users
pl: Usuń wybranych użytkowników

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
pl: Moduł obsługi kont użytkowników pozwala użytkownikom tworzyć własne konta w witrynie. Użytkownicy zyskują w ten sposób możliwość powiązania dodawanej przez nich zawartości z ich kontami, a także uzyskania od administratorów dodatkowych przywilejów. Moduł obsługuje system ról użytkowników, którym przypisane być mogą odrębne uprawnienia do wykonywania określonych czynności. Każdy użytkownik posiada jedną lub więcej ról. Domyślnie w systemie znajdują się dwie role: użytkownik anonimowy - określenie użytkownika, który nie jest zalogowany, oraz użytkownik uwierzytelniony - użytkownik, który się zalogował.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
pl: Użytkownicy mogą się podpisywać swoim nazwiskiem bądź identyfikatorem, a dzięki stronie <em>Moje konto</em> mogą również dostosowywać do swoich upodobań niektóre elementy konfiguracji witryny. Użytkownicy muszą przejść proces uwierzytelnienia polegający na podaniu nazwy użytkownika i hasła lub podaniu identyfikatora OpenID (OpenID to bezpieczna metoda logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła). W niektórych wypadkach użytkownicy mogą zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła do konta, które zostało stworzone w innej witrynie opartej o system Drupal, lub w jeszcze inny, charakterystyczny dla danej witryny, sposób.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
pl: Użytkownikowi odwiedzającemy witrynę nadawany jest unikatowy indetyfikator lub identyfikator sesji, zapisywany w pliku cookie. Plik ten nie zawiera informacji osobistych, a jedynie pełni rolę klucza, za pomocą którego uzyskiwany jest dostęp do informacji znajdujących się w witrynie. By mechanizm ten mógł działać, przeglądarki użytkowników muszą akceptować pliki cookie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
pl: Więcej informacji <a href="@user">na stronie dotyczącej obsługi użytkowników</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
pl: Drupal pozwala użytkownikom tworzyć konta, logować się, wylogowywać, zarządzać swoim <q>profilem</q>, itd. Żaden odwiedzający stronę nie może podpisywać się swoim imieniem, póki nie założy konta.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
pl: Strona pozwala administratorom tworzyć nowe konta użytkowników. W systemie nie mogą istnieć dwa konta o takiej samej nazwie lub z takim samym adresem e-mail.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
pl: Strona służy do ustalania reguł przyznawania dostępu wedle nazwy użytkownika i adresu e-mail. Jeśli nazwa użytkownika bądź adres e-mail spełniają jedną z reguł odrzucających dostęp, a przy tym nie spełniają żadnej reguły zezwalającej na dostęp, wtedy konto użytkownika nie będzie mogło zostać utworzone lub użytkownik nie będzie mógł się zalogować do już istniejącego konta. Zablokowanie hosta całkowicie uniemożliwia dostęp, niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany, czy nie.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
pl: Uprawnienia pozwalają kontrolować działania użytkowników witryny. Każda rola użytkownika (ustanowiona na <a href="@role">stronie ról</a>) posiada własny zestaw uprawnień. Dla przykładu, użytkownicy o roli administratora mogą posiadać uprawnienia do zarządzania węzłami, a inne role użytkowników mogą być tego uprawnienia pozbawione. System uprawnień można wykorzystywać do udostępniania wybranym użytkownikom określonych przywilejów. Pozwala on także zaufanym użytkownikom na dzielenie pomiędzy siebie obowiązków związanych z zarządzaniem dużą witryną.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
pl: <p>Role pozwalają wpływać na bezpieczeństwo i sposób zarządzania Drupalem. Rola definiuje grupę użytkowników, którzy posiadają określone przywileje, zgodne z ustawieniami na <a href="@permissions">stronie zarządzania uprawnieniami</a>. Przykładowe role: użytkownik anonimowy, użytkownik uwierzytelniony, moderator, administrator itd. W tym miejscu ustalić można <em>nazwy ról</em>. By usunąć rolę, należy skorzystać z odnośnika "edytuj".</p><p>Domyślnie w Drupalu zdefiniowane są dwie role użytkowników:</p>
          <ul>
          <li>użytkownik anonimowy - rola dla użytkowników, którzy nie mają jeszcze konta lub nie zostali uwierzytelnieni</li>
          <li>użytkownik uwierzytelniony - rola automatycznie nadawana wszystkim zalogowanym użytkownikom</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
pl: By wyszukać użytkowników witryny, należy wprowadzić proste wyrażenie. Może ono zawierać znak "*", zastępujący dowolną ilość innych znaków. Dla przykładu, po wpisaniu "kr*" Drupal mógłby zwrócić użytkowników, których konta noszą nazwy "krystian", "krzysztof" i "krystyna".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
pl: Witamy w Drupalu! Konto użytkownika z numerem 1 daje pełną kontrolę nad witryną.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
pl: </p><p>Hasło do konta to <strong>%pass</strong>. Można je zmienić poniżej.</p>

en: New external user: %name using module %module.
pl: Nowy użytkownik z zewnątrz: %name, korzystający z modułu %module.

en: Deleted user: %name %email.
pl: Usunięto użytkownika %name (%email).

en: administer permissions
pl: administracja uprawnieniami

en: administer users
pl: administracja użytkownikami

en: access user profiles
pl: dostęp do profili użytkowników

en: change own username
pl: zmiana własnej nazwy użytkownika

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
pl: Ustawienia związane z obsługą użytkowników, włączając w to przebieg tworzenia konta, ustawienia dotyczące adresów e-mail i portretów.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
pl: Określenie dostępu do funkcji witryny poprzez wybranie uprawnień dla ról.

en: Edit role
pl: Edycja roli

en: Access rules
pl: Reguły dostępu

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
pl: Wyświetlanie lub tworzenie reguł określających dostęp użytkowników do witryny na podstawie wprowadzanych przez nich nazw użytkowników, adresów e-mail lub ich adresów IP.

en: Check rules
pl: Sprawdź reguły

en: Manages the user registration and login system.
pl: Zarządza systemem rejestracji i logowaniem użytkowników.

en: By !author at @date
pl: Przez !author, @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
pl: Minimalistyczna, jasna skórka zbudowana z użyciem tabel.

en: Boxy tabled theme in all grays.
pl: Prostokątnawa skórka zbudowana z użyciem tabel. Cała w szarościach.

en: Skip navigation
pl: Przeskocz nawigację

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
pl: Zbudowana z użyciem tabel, wielokolumnowa skórka o niebiesko-pomarańczowych barwach.

en: Wipe and rebuild
pl: Wyczyść i przebuduj

en: Transliterate
pl: Przeprowadź transliterację

en: File name without extension
pl: Nazwa plliku bez rozszerzenia

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Minimum resolution for Images
pl: Minimalna rozdzielczość dla obrazów.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
pl: Minimalny dozwolony rozmiar obrazu wyrażony jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ w pikselach (n.p. 640x480). Wprowadzenie 0 spowoduje brak restrykcji. Jeśli zostanie wysłany mniejszy obraz, będzie odrzucony.

en: ALT text settings
pl: Ustawienia tekstu ALT

en: Enable user input alternate text for images.
pl: Pozwól użytkownikowi na wprowadzenie własnego tekstu alternatywnego dla obrazów.

en: Default ALT text
pl: Domyślny tekst ALT

en: This value will be used for alternate text by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst w atrybucie ALT.

en: Title text settings
pl: Ustawienia tytułu

en: Enable user input title text for images.
pl: Pozwól użytkownikom wprowadzać własny tekst do atrybutu Tytuł.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
pl: Wybierz rodzaj pola, jaki zostanie pokazany użytkownikowi.

en: Default Title text
pl: Domyślny tekst tytułu

en: This value will be used as the image title by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst tytułu obrazka.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
pl: Jeśli obraz nie zostanie wgrany, pokaż domyślny plik.

en: Alternate Text
pl: Tekst alternatywny

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: The selected file %name could not be saved.
pl: Wybrany plik %name nie może być zapisany.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
pl: Katalog %directory jest plikiem i nie może być nadpisany.

en: filefield
pl: pole plikowe

en: List field
pl: Pole listy załączników

en: Files listed by default
pl: Pliki domyślnie pokazywane na liście załączników

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Niewymagany katalog wewnątrz folderu "%directory", gdzie będą przechowywane pliki dodane przez to pole. Pomiń początkowe i/lub końcowe ukośniki.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
pl: Wprowadź limit dotyczący każdego wysyłanego pliku osobno. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Jeśli pozostawisz to pole, puste rozmiar pliku będzie ograniczony jedynie konfiguracją PHP (obecnie <strong>%limit</strong>).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
pl: Plik w polu @field był niemożliwy do załadowania.

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: Displays a full URL to the file.
pl: Wyświetla pełny adres URL do pliku.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania formularza (z serwera została usunięta informacja o nim). Ponowne wczytanie strony powinno rozwiązać problem.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
pl: Rozdzielczość obrazów musi wynosić od @min_size do @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
pl: Obrazy o rozdzielczości większej niż @max_size będą przeskalowane

en: Images must be smaller than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być mniejsze niż @max_size pikseli

en: Images must be larger than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być większe niż @max_size pikseli

en: The file is not a known image format.
pl: Nieznany format obrazu.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku ale nie ma wymaganych bibliotek. Zalecana jest instalacja <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> lub instalacja <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku za pomocą APC RFC1867. Warto zauważyć, że wysyłanie wielu plików równolegle nie jest możliwe. Jeśli to możliwe rekomenduje się wykorzystanie biblioteki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie prezentować paska postępu wysyłania plików. Ten sposób prezentacji wymaga aby PHP działało w trybie mod_php a nie jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
pl: Serwer jest w stanie prezentować pasek postępu wysyłania pliku z użyciem APC, ale nie jest to obecnie włączone. Należy dodać do pliku php.ini kod <code>apc.rfc1867 = 1</code>. Można też w zastępstwie użyć paczki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, która umożliwia wysyłanie kilku plików równocześnie.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
pl: Włączono (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
pl: Włączono (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
pl: Przechowuj w bazie danych tytuł, href i atrybuty w celu zbudowania odnośnika.

en: URL, as plain text
pl: Adres, jako czysty tekst

en: Styles
pl: Style

en: Error getting user relationships: @msg
pl: Błąd podczas tworzenia relacji użytkownika: @msg

en: Error approving relationship: @msg
pl: Błąd podczas zatwierdzania relacji użytkownika: @msg

en: Error removing relationship: @msg
pl: Błąd podczas usuwania relacji użytkownika: @msg

en: No such relationship type
pl: Brak tego typu relacji

en: Unknown failure
pl: Nieznany błąd

en: Error requesting relationship: @msg
pl: Błąd wysyłania prośby o relację: @msg

en: API version to use
pl: Wersja API możliwa do użycia

en: Get a list of relationship types
pl: Zobacz listę rodzajów relacji

en: Get a list of my relationships
pl: Zobacz listę moich relacji

en: Relationship ID to delete
pl: ID Relacji do skasowania

en: Reason for deletion (cancel, disapprove, remove)
pl: Przyczyna skasowania (anulowanie, brak zgody, usunięcie)

en: Delete an existing or pending relationship
pl: Kasowanie istniejącej lub oczekującej na akceptację relacji

en: Relationship ID to approve
pl: ID relacji do zaakceptowania

en: Approve a requested relationship
pl: Akceptuj prośbę o relację

en: UID to request a relationship with
pl: UID do wysłania prośby o relację

en: Name of relationship type to create
pl: Nazwa tworzonego rodzaju relacji

en: Request a relationship with another user
pl: Wyślij prośbę o potwierdzenie relacji z innym użytkownikiem

en: Allow multiple relationships
pl: Zezwalaj na wiele relacji

en: AJAX Popup Positioning
pl: Pozycja wyskakującego okienka AJAX

en: Mouse cursor
pl: Kursor myszy

en: Request relationship
pl: Wyślij prośbę o powiązanie

en: Are you sure you want to approve the %relationship_name relationship request from !name?
pl: Czy chcesz zatwierdzić relację %relationship_name z użytkownikiem !name?

en: Approve relationship
pl: Zatwierdzanie relacji użytkownika

en: Are you sure you wish to delete the %relationship_name relationship with !name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć relacje %relationship_name z użytkownikiem !name?

en: Your %relationship_name request has been sent to !requestee.
pl: Twoja prośba o utworzenie relacji %relationship_name została wysłana do użytkownika !requestee.

en: !requester's %relationship_name request has been approved.
pl: Zatwierdziłeś wniosek użytkownika !requester jako Twój %relationship_name.

en: The %relationship_name relationship of !requester to !requestee has been deleted.
pl: Relacja %relationship_name pomiędzy użytkownikami !requester a !requestee została usunięta.

en: !requester has requested to be your %relationship_name.  Please view your !pending_relationship_requests to approve them.
pl: !requester chce utworzyć z tobą relację %relationship_name. Zobacz !pending_relationship_requests aby zaakceptować.

en: You have sent a new %relationship_name request to this user. (!pending_requests)
pl: Wysłano już prośbę o utworzenie relacji typu %relationship_name z tym użytkownikiem. (!pending_requests)

en: My %relationships
pl: Moi %relationships

en: My pending relationships
pl: Moje oczekujące relacje

en: view user relationships
pl: Zobacz relacje użytkownika

en: Form Loading
pl: Ładowanie formularza

en: @rel_name from !requester
pl: @rel_name od !requester

en: Policy
pl: Polityka

en: Hello world!
pl: Witaj świecie!

en: The item has been deleted.
pl: Pozycja została usunięta.

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Comparing two revisions:
pl: Porównanie dwóch rewizji:

en: Show diffs inline for this content type
pl: Pokaż zmiany liniowo dla tego rodzaju zawartości

en: Highlight changes
pl: Pokaż zmiany

en: List revisions
pl: Wylistuj rewizje

en: Show latest diff
pl: Pokaż najnowsze różnice

en: Image file settings
pl: Ustawienia pliku obrazka

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored. Do not include trailing slash.
pl: Podkatalog w katalogu %dir, gdzie przechowywane są obrazy. Nie należy dodawać wiodącego ukośnika.

en: Maximum file size for image uploads. When a maximum image dimensions is specified for original images the size is checked after resizing.
pl: Maksymalny rozmiar pliku do załadowania obrazków. Kiedy maksymalne rozmiary obrazka są określone dla oryginałów rozmiar jest sprawdzany po przeskalowaniu.

en: You must specify width, height or both dimensions.
pl: Należy określić szerokość, wysokość albo oba rozmiary.

en: ImageMagick binary
pl: Plik binarny ImageMagick

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.
pl: Określ pełną ścieżkę do polecenia <kbd>convert</kbd> z ImageMagic. Na przykład: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> lub <kbd>C:\Program Files\ImageMagic-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: No file %file could be found. PHP's <a href='@open_basedir'>open_basedir</a> security restriction is set to %open_basedir, which may be interfering with the attempts to locate ImageMagick.
pl: Nie można odnaleźć pliku %file. Restrykcje bezpieczeństwa PHP <a href='@open_basedir'>open_basedir</a> są ustawione na %open_basedir, co może interferować z próbami zlokalizowania ImageMagic.

en: ImageMagick reported an error: %error.
pl: ImageMagic zgłosił następujący błąd: %error.

en: The Image module is used to create and administer images for your site. Each image is stored as a post, with thumbnails of the original generated automatically. There are two default derivative image sizes, "thumbnail" and "preview". The "thumbnail" size is shown as preview image in posts and when browsing image galleries. The "preview" size is the default size when viewing an image node page.
pl: Moduł Image stosowany jest do tworzenia i zarządzania obrazkami w witrynie. Każdy z obrazków przechowywany jest jako wpis, wraz z miniaturkami generowanymi z oryginału automatycznie. Istnieją dwa domyślne rodzaje pochodnych rozmiarów, "miniaturka" oraz "podgląd". Rozmiar "miniaturka" jest wyświetlany jako podgląda obrazka we wpisach i podczas zwiedzania galerii. Rozmiar "podgląd" jest domyślnie stosowany przy wyświetlaniu strony obrazka.

en: The settings page for Image module allows the image directory and the image sizes to be configured.
pl: Strona ustawień modułu Obrazek pozwala określić katalog przechowywania obrazków i ich rozmiary.

en: Image module ships with contributed modules. Their settings can be accessed from the image settings page.
pl: Moduł Image zawiera moduły dodatkowe. Ich ustawienia są dostępne na stronie ustawień obrazków.

en: Image attach is used to add an existing or new image to a node. The selected image will show up in a predefined spot on the selected node.
pl: Załączanie obrazków jest stosowane do dodawania istniejących lub nowych obrazków do węzła. Wybrany obrazek zostanie wyświetlony w zdefiniowanym wcześniej miejscu wybranego węzła.

en: Image gallery is used to organize and display images in galleries. The list tab allows users to edit existing image gallery names, descriptions, parents and relative position, known as a weight. The add galleries tab allows you to create a new image gallery defining name, description, parent and weight. If the <a href="@views-url">Views module</a> is installed, then the Image gallery module settings are mostly replaced by settings of the view.
pl: Galeria obrazków jest stosowana do organizowania i wyświetlania obrazków galeriach. Zakładka listy pozwala użytkownikom na zmianę nazwy istniejącej galerii, dodawania opisów, przestawiania nadrzędności i względnej pozycji znanej jako waga. Zakładka dodawania pozwala tworzyć nową galerią o zdefiniowanej nazwie, opisie, nadrzędności i wadze. Jeżeli <a href="@views-url">moduł Widok</a> jest zainstalowany, wtedy ustawienia modułu galerii obrazków są raczej zastępowane przez ustawienia widoku.

en: Image import is used to import batches of images. The administration page lets you define the folder from which images will be imported.
pl: Import obrazków jest stosowany do importowania grup obrazków. Strona administracyjna pozwala zdefiniować folder z którego obrazki będą importowane.

en: The separate <a href="@img-assist-url">Image assist module</a> can be installed to upload and insert images into posts.
pl: Osobny <a href="@img-assist-url">moduł pomocniczy</a> może być zainstalowany, aby ładować i wstawiać obrazki do wpisów.

en: Configure image sizes and file directories at <a href="@image-settings-url">Administer &raquo; Site configuration &raquo; Image</a>.
pl: Należy skonfigurować rozmiary obrazków i katalogi plików w <a href="@image-settings-url">Zarządzaj &raquo; Konfiguracja witryny &raquo; Obrazek</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@image-url">Image module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="@image-url">stronie dotyczącej modułu obrazków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Rebuild derivative images
pl: Przebuduj pochodne obrazki

en: Select an image to upload.
pl: Wybierz obrazkek do wysłania.

en: No image toolkit is currently enabled. Without one the image module will not be able to resize your images. You can select one from the <a href="@link">image toolkit settings page</a>.
pl: Żaden zestaw narzędzi do obsługi plików graficznych nie jest włączony. Bez niego moduł zdjęć nie będzie w stanie zmieniać wymiarów wysyłanych zdjęć. Zestaw narzędzi można wybrać na <a href="@link">stronie ustawień zestawu narzędzi dla grafik</a>.

en: Unable to create scaled %label image.
pl: Nie można utworzyć przeskalowanego obrazka %label.

en: Image display.
pl: Wyświetlanie obrazka.

en: Configure the location of image files and image sizes. Also, if enabled, configure image attachments and options for image galleries and image imports.
pl: Konfigurowanie położenia plików obrazków oraz ich rozmiarów. Oraz, jeśli włączone, konfigurowanie załączników graficznych, opcji dla galerii obrazków i importu obrazków.

en: Files and sizes
pl: Pliki i rozmiary

en: Configure the location of image files and image sizes.
pl: Konfiguracja położenia plików obrazków i ich rozmiarów.

en: The %toolkit_name toolkit is installed.
pl: Zestaw narzędzi %toolkit_name jest zainstalowany.

en: Missing directory.
pl: Brakujący katalog.

en: The image module's image directory %image_dir is missing.
pl: Brak katalogu obrazków %image_dir dla modułu obrazków.

en: Missing temp directory.
pl: Brak katalogu tymczasowego.

en: The image module's temp directory %temp_dir is missing.
pl: Brak katalogu tymczasowego %temp_dir dla modułu obrazków.

en: Exists (%path).
pl: Istnieje (%path).

en: Image module directories
pl: Katalogi modułu obrazków

en: The original image size was missing so no changes were made. See this <a href='@link'>image module issue</a> for more information. Include the following:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>
pl: Zmiany nie zostały wprowadzone ponieważ brak oryginalnego rozmiaru obrazka. Przeczytaj o <a href='@link'>problemach z modułem obrazków</a>, aby uzyskać więcej informacji. Dołącz następujące:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>

en: image_import
pl: import zdjęć

en: delete any
pl: usuń dowolne

en: edit any
pl: edytuj dowolne

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: Greater than or equal to
pl: Większy lub równy w stosunku do

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe od

en: Generate votes
pl: Generuj głosy

en: Vote results
pl: Wyniki głosowania

en:  -Other-
pl:  - Inne -

en: The name of the site.
pl: Nazwa witryny.

en: CTools CSS Cache
pl: Pamięć podręczna CTools CSS

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
pl: Katalog pamięci podręcznej CSS dla CTools, nie udało się utworzyć %path z uwagi na nieprawidłowe ustawienia katalogu plików. Upewnij się, czy katalog plików jest prawidłowo skonfigurowany, i czy serwer sieciowy posiada pozwolenie, aby tworzyć katalogi.

en: Unable to create
pl: Nie można utworzyć

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
pl: Specjalna pamięć podręczna używana do przechowywania obiektów będących w trakcie edycji; służy do zachowania stanu w zwykle bezstanowym środowisku.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
pl: Biblioteka przydatnych narzędzi utworzona przez użytkownika Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
pl: Wyniki masowego eksportu

en: Place this in @file
pl: Umieść w @file

en: There are no objects to be exported at this time.
pl: Aktualnie brak obiektów do wyeksportowania.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
pl: W systemie nie istnieją obiektu, które by można teraz wyeksportować.

en: use bulk exporter
pl: używaj masowego eksportu

en: Bulk Exporter
pl: Masowy eksporter

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
pl: Masowy eksport do kodu różnych obiektów danych obsługiwanych przez CTools.

en: Bulk Export
pl: Masowy eksport

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
pl: Przeprowadza masowy eksport danych obiektów rozpoznawanych przez CTools.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
pl: @type:@subtype nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: No info
pl: Brak informacji

en: No info available.
pl: Brak dostępnych informacji.

en: Configure new !subtype_title
pl: Konfiguruj nowy !subtype_title

en: All criteria must pass.
pl: Wszystkie kryteria muszą zostać spełnione.

en: Only one criteria must pass.
pl: Tylko jedno kryterium musi zostać spełnione.

en: Broken/missing access plugin %plugin
pl: Uszkodzony/brakujący dostęp do wtyczki %plugin

en: Configure settings for this item.
pl: Konfiguruj ustawienia dla tego elementu.

en: Remove this item.
pl: Usuń ten element.

en: No criteria selected, this test will pass.
pl: Nie wybrano kryteriów, ten test zostanie zaliczony.

en: Missing callback hooks.
pl: Brakuje funkcji zwrotnych.

en: Edit criteria
pl: Zmień kryteria

en: Invalid object name.
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu.

en: Invalid context type
pl: Nieprawidłowy typ kontekstu

en: Display page not found or display nothing at all.
pl: Widoku nie znaleziono lub nic nie wyświetlono.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
pl: Wprowadź tytuł do użycia kiedy obecny jest ten argument. Możesz użyć podstawienia %KEYWORD, gdzie słowo klucz jest określone poniżej.

en: Unable to delete missing item!
pl: Nie można usunąć brakującego elementu!

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Summary of contexts
pl: Podsumowanie kontekstów

en: Please choose which context and how you would like it converted.
pl: Wybierz jaki kontekst i jak chcesz go przekształcić.

en: , and
pl: , i

en: , or
pl: , lub

en: Built in context
pl: Wbudowany kontekst

en: Keyword: %@keyword
pl: Słowo kluczowe: %@keyword

en: From "@title"
pl: Od "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej CSS CTools. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Update and return
pl: Aktualizuj i wróć

en: In code
pl: W kodzie

en: Enabled, title
pl: Włączone, tytuł

en: Get a summary of the information about this page.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tej stronie.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj tę stronę, aby była używana w systemie.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
pl: Deaktywuj tę stronę. Dane pozostaną, ale strona nie będzie używana w systemie.

en: Add variant
pl: Dodaj wariant

en: Add a new variant to this page.
pl: Dodaj nowy wariant do tej strony.

en: Create variant
pl: Stwórz wariant

en: Import variant
pl: Importuj wariant

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
pl: Dodaj nowy wariant na tej stronie z kodu wyeksportowanego z innej strony.

en: Reorder variants
pl: Zmień kolejność wariantów

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
pl: Zmień priorytet wariantów, aby upewnić się, że zostanie wybrany prawidłowy.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
pl: Konfiguruj nowo stworzony wariant przed dodaniem go na stronę.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
pl: Przerwij blokadę na tej stronie, aby można było ją edytować.

en: Variant operations
pl: Operacje wariantu

en: Get a summary of the information about this variant.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tym wariancie.

en: Make an exact copy of this variant.
pl: Utwórz dokładną kopię tego wariantu.

en: Export this variant into code to import into another page.
pl: Eksportuj ten wariant do kodu, aby importować go do innej strony.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany dla tego wariantu i przywróć wersje z kodu.

en: Remove this variant from the page completely.
pl: Usuń całkowicie ten wariant ze strony.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj ten wariant, aby był używany w systemie.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
pl: Dezaktywuj ten wariant. Dane pozostaną, jednak wariant nie będzie używany w systemie.

en: No variants
pl: Brak wariantów

en: This operation trail does not exist.
pl: Ścieżka tej operacji nie istnieje.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
pl: Strona została zaktualizowana. Zmiany nie będą uwzględnione do momentu zapisania.

en: Unable to update changes due to lock.
pl: Nie można zaktualizować zmian z powodu blokady.

en: This setting contains unsaved changes.
pl: Te ustawienia zawierają niezapisane zmiany.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
pl: Masz niezapisane zmiany na tej stronie. Musisz wybrać opcję Zapisz, aby zapisać je do bazy danych, lub Anuluj, aby odrzucić te zmiany. Proszę pamiętać, że w przypadku zmiany w jakimkolwiek formularzu, należy przesłać ten formularz przed zapisaniem.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
pl: Wszystkie oczekujące zmiany zostały odrzucone, a strona jest już odblokowana.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
pl: Administracyjny tytuł tego wariantu. Jeśli pozostawisz pusty, to zostanie on automatycznie przypisany.

en: Variant type
pl: Typ wariantu

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
pl: Zaznacz opcjonalne cechy, które mają być pokazywane z formularzami, aby je konfigurować. Jeżeli teraz nie zaznaczysz opcji, możesz to zrobić po tym jak nowa strona została utworzona. Jeżeli nie jesteś pewny opcji, po prostu ich nie zaznaczaj.

en: Variant name
pl: Nazwa wariantu

en: Enter the name of the new variant.
pl: Wprowadź nazwę nowego wariantu.

en: Paste variant code here
pl: Wklej kod wariantu tutaj

en: No variant found.
pl: Nie znaleziono wariantu.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać wariantu z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Przywracanie wariantu usunie wariant, który jest w bazie danych, przywracając go do pierwotnego wariantu domyślnego. To usunięcie nie będzie stałe dopóki nie klikniesz Zapisz.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wariant? Usunięcie nie będzie wykonane na stałe, do momentu kliknięcia w przycisk Zapisz.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie wyłączony. Włączenie go spowoduje, że będzie dostępny w twoim systemie. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie włączony. Wyłączenie go spowoduje, że będzie niedostępny w twoim systemie i nie będzie używany. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
pl: Łamanie blokady na tej stronie <strong>odrzuci</strong> dowolne oczekujące zmiany, wykonane przez blokującego użytkownika. Jesteś pewny, że chcesz to zrobić?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
pl: Blokada została oczyszczona a wszystkie zmiany wyrzucone. Możesz teraz robić zmiany na tej stronie.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Włączenie tej storny automatycznie czyni ją dostępną w systemie (nie trzeba czekać na zapisanie).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Wyłączenie tej strony spowoduje jej natychmiastową niedostępność w twoim systemi (nie trzeba czekać na zapisanie)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
pl: Ta strona nie ma wariantów i przez to również własnych wyników.

en: Add a new variant
pl: Dodaj nowy wariant

en: Unable to disable due to lock.
pl: Nie można wyłączyć z powodu zablokowania.

en: Unable to enable due to lock.
pl: Nie można włączyć z powodu zablokowania.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
pl: Dodaj, edytuj i usuń nadpisane strony systemowe i strony zdefiniowane przez użytkownika.

en: Page manager
pl: Menadżer stron

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
pl: Dostarcza UI i API do zarządzania stronami w ramach witryny.

en: Node add/edit form
pl: Formularz dodawania/edycji węzła

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
pl: Aktywowanie tej opcji powoduje unieważnienie domyślnego zachowania Drupala w zakresie dodawania lub edycji węzłów w <em>node/%node/edit</em> oraz <em>node/add/%node_type</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru, takich jak typ węzła lub język, bądź też dostęp użytkownika w celu wprowadzenia różnych form edycji dla węzłów. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, będzie używana domyślna edycja węzła Drupala.

en: Node being edited
pl: Edytowany węzeł

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
pl: Gdy ta opcja jest aktywna, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania węzłów na <em>node/%node</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak typ węzła lub język, bądź dostęp użytkownika, aby umożliwić różne widoki węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok węzła Drupala. Ta strona zmienia tylko ustawienia węzłów podglądanych jako strony, nie zmienia ustawień węzłów podglądanych w listach lub innych lokalizacjach. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować przemieszczenie węzła w jakieś inne miejsce, ale jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na node/%node.

en: Node being viewed
pl: Przeglądany węzeł

en: Argument settings
pl: Ustawienia argumentów

en: A meaningless second page
pl: Pozbawiona sensu druga strona

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa dla tej strony. Pojawi się w dziale zarządzania i na pulpicie paneli w celu łatwiejszej identyfikacji.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy dla tej strony. Musi być unikatowy i może składać się wyłącznie z liter i znaków podkreślenia (_). Po utworzeniu nie będzie już można zmieniać tej wartości!

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis strony: po co powstała, czemy służy i co robi. Wyłącznie na użytek administracyjny.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
pl: Adres URL do tworzonej strony. Możesz tworzyć nazwane kolekcje dla zmiennych elementów ścieżki używając %name dla wymaganych elementów i !name dla elementów opcjonalnych. Np.  "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane kolekcje mogą być zmienione w konteksty na formularzu argumentów.

en: Make this your site home page.
pl: Ustaw jako stronę główną,

en: Visible menu item
pl: Widoczny element menu

en: Name is required.
pl: Nazwa jest wymagana.

en: That name is used by another page: @page
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inną stronę: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa strony może zawierać wyłącznie litery i znak podkreślenia (_)

en: That path is used by another page: @page
pl: Ta ścieżka jest używana przez inną stronę: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć dynamicznego elemenu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć statycznego elementu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
pl: Ta ścieżka jest obecnie przypisana do @alias. System nie może nadpisywać istniejących przyjaznych nazw.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
pl: Nie możesz ustawić tej strony jako twojej strony głównej, jeżeli używa ona % placeholders.

en: Duplicated argument %arg
pl: Duplikowany argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
pl: Nieprawidłowy argument <em>%</em>. Wszystkie argumenty muszą być nazwane ze słowami kluczowymi.

en: Parent item title
pl: Tytuł nadrzędnego elementu

en: Parent item menu
pl: Menu nadrzędnego elementu

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
pl: Reguły dostępu są wykorzystywane do badania, czy strona jest dostępna i wszystkie pozycje menu związane z nią są widoczne.

en: No context assigned
pl: Brak przypisanego kontekstu

en: Position in path
pl: Pozycja w ścieżce

en: Context assigned
pl: Przypisany kontekst

en: The path %path has no arguments to configure.
pl: Ścieżka %path nie posiada argumentów do skonfigurowania.

en: Invalid keyword.
pl: Nieprawidłowe słowo kluczowe.

en: Change context type
pl: Zmień typ kontekstu

en: Change argument
pl: Zmień argument

en: No context selected
pl: Brak wybranego kontekstu

en: Error: missing argument.
pl: Błąd: brak argumentu.

en: Context identifier
pl: Identyfikator kontekstu

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
pl: To jest tytuł zawartości używany przy identyfikacji w późniejszym procesie administracyjnym. Nigdy nie zostanie to pokazane użytkownikowi.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
pl: Błąd: brakujący lub nieprawidłowy argument wtyczki %argument.

en: Import page
pl: Importuj stronę

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
pl: Wprowadź nazwę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej nazwy strony.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
pl: Wprowadź ścieżkę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej ścieżki strony.

en: Allow overwrite of an existing page
pl: Pozwól nadpisać istniejącą stronę

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
pl: Jeśli nazwa, którą wybrano, istnieje już w bazie danych, ta strona będzie mogła zastąpić istniejącą stronę.

en: Paste page code here
pl: Tutaj wklej kod strony

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać strony z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
pl: Ta nazwa strony jest w użyciu lub jest zablokowana przez innego użytkownika. Musisz <a href="!break">złam blokadę</a> na tej stronie przed postępowaniem lub wybrać inną nazwę.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Podaj nazwę nowej strony. Musi być unikalna i zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
pl: Ścieżka URL prowadząca do tej strony. Możesz utworzyć nazwane symbole zastępcze dla różnych części ścieżki używając %name dla wymaganych elementów oraz !name dla elementów opcjonalnych. Na przykład: "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane symbole zastępcze można zamienić w konteksty na formularzu argumentów. Nie można użyć tej samej ścieżki, co na pierwotnej stronie.

en: Clone variants
pl: Klonuj warianty

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie warianty związane ze stroną zostaną również sklonowane. Jeśli nie jest zaznaczone, strona zostanie sklonowana bez wariantów.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie strony kasuje stronę, która jest w bazie danych, przywracając ją do oryginalnej strony domyślnej. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną utracone i nie można będzie ich odzyskać.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę stronę? Usuwania strony nie można cofnąć.

en: The page has been reverted.
pl: Strona została przywrócona.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
pl: Strony utworzone przez administratora, które posiadają ścieżkę URL, kontrolę dostępy i wpisy w menu systemowym Drupala.

en: Create a new page
pl: Stwórz nową stronę

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
pl: Edytuj nazwę, adres  i inne podstawowe ustawienia strony.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
pl: Ustaw konteksty dla argumentów na tej stronie.

en: Control what users can access this page.
pl: Kontroluj którzy użytkownicy mają dostęp do tej strony.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
pl: Dostarcz tej stronie widocznego menu lub zakładki menu.

en: Make a copy of this page
pl: Utwórz kopię tej strony

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
pl: Eksportuj tę stronę jako kod, który może być importowany lub osadzany wewnątrz modułu.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany na tej stronie i powróć do wersji w kodzie.

en: Remove this page from your system completely.
pl: Usuń tę stronę całkowicie ze swojego systemu.

en: This is your site home page.
pl: To jest twoja strona domowa.

en: This page is set to become your site home page.
pl: Ta strona została ustawiona jako twoja strona domowa.

en: Accessible only if @conditions.
pl: Dostępny tylko jeśli @conditions.

en: This page is publicly accessible.
pl: Ta strona jest dostępna publicznie.

en: No menu entry.
pl: Brak odnośnika w menu.

en: Normal menu entry.
pl: Zwykły odnośnik w menu.

en: Menu tab.
pl: Karta w menu.

en: Default menu tab.
pl: Domyślna karta w menu.

en: Title: %title.
pl: Tytuł: %title.

en: Parent title: %title.
pl: Tytuł nadrzędny: %title.

en: Menu block: %title.
pl: Blok menu: @title

en: Taxonomy term template
pl: Szablon terminu taksonomii

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania terminów taksonomii na <em>taxonomy/term/%term</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak słownictwo lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych ekranów terminu taksonomii i powiązanych węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny ekran terminu taksonomii Drupala. Ta strona zmienia ustawienia tylko pozycji, które faktycznie wyświetlają się na taxonomy/term/%term. Ekrany niektórych terminów taksonomii, takich jak fora zostają przeniesione w inne miejsce. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że terminy taksonomii pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
pl: Przeglądany termin(y)

en: Term being viewed
pl: Przeglądany termin

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
pl: Zezwalaj na wiele terminów w taxonomy/term/%term

en: Single term
pl: Pojedynczy termin

en: Multiple terms
pl: Wiele terminów

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
pl: Domyśłnie, Drupal zezwala na wiele pojęć jako argument poprzez oddzielanie ich przecinkami lub znakami plus. Jeśli ustawisz to jako pojedyncze, ta opcja będzie wyłączona.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
pl: Wstrzyknij hierarchię pierwszego elementu do ścieżki okruszków.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
pl: Jeśli zaznaczone, rodzice pojęcia taksonomii pojawią się w ścieżce okruszków.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
pl: Można używać wiele terminów oddzielonych za pomocą , lub +.

en: Only a single term may be used.
pl: Tylko pojedynczy termin może być użyty.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
pl: Ścieżka okruszków będzie zawierać hierarchię pojęć taksonomii.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
pl: Ścieżka okruszków nie będzie zawierała hierarchii terminów taksonomii.

en: User profile template
pl: Szablon profilu użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania profili użytkownika na <em>user/%user</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak role lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych widoków profili użytkownika. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok użytkownika Drupala. Ponadto, pamiętaj, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że węzły pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na user/%user.

en: User being viewed
pl: Przeglądany użytkownik

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
pl: Ta strona jest edytowana przez innego użytkownika i nie możesz wprowadzić do niej zmian.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
pl: Ta strona jest nowo stworzona i nie została jeszcze zapisana w bazie danych. Nie będzie dostępna dopóki jej nie zapiszesz.

en: Variant
pl: Wariant

en: User: compare
pl: Użytkownik: porównaj

en: First User
pl: Pierwszy użytkownik

en: Second User
pl: Drugi użytkownik

en: Not equal
pl: Nierówne

en: Node: accessible
pl: Węzeł: dostępny

en: Control access with built in Drupal node access test.
pl: Kontrola dostępu przy użyciu wbudowanego w Drupala testu dostępu do węzła.

en: Create nodes of the same type
pl: Stwórz węzły tego samego typu

en: @user can view @node.
pl: @user może podglądać @node.

en: @user can edit @node.
pl: @user może edytować @node.

en: @user can delete @node.
pl: @user może usunąć @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
pl: @user może tworzyć węzły tego samego typu co @node.

en: Node: language
pl: Węzeł: język

en: Control access by node language.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka węzła.

en: Current site language
pl: Obecny język strony

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli węzeł jest w jednym z wybranych języków.

en: @identifier is in any language
pl: @identifier jest w dowolnym języku

en: Node: type
pl: Węzeł: typ

en: Control access by node_type.
pl: Kontrola dostępu na podstawie typu węzła.

en: Only the checked node types will be valid.
pl: Tylko zaznaczone typy węzła będą prawidłowe.

en: @identifier is any node type
pl: @identifier jest dowolnym typem węzła

en: User: permission
pl: Użytkownik: uprawnienie

en: Control access by permission string.
pl: Kontrola dostępu na podstawie ciągu uprawnienia.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
pl: Tylko użytkownicy z wybranymi flagami uprawnień będą mieli do tego dostęp.

en: Error, unset permission
pl: Błąd, nieustawione prawa dostępu

en: @identifier has "@perm"
pl: @identifier posiada "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
pl: Kontrola dostępu na podstawie dowolnego kodu PHP.

en: Administrative desc
pl: Opis administracyjny

en: A description for this test for administrative purposes.
pl: Opis tego testu dla celów administracyjnych.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, aby edytować kod PHP.

en: User: role
pl: Użytkownik: rola

en: Control access by role.
pl: Kontrola odstępu na podstawie roli.

en: Only the checked roles will be granted access.
pl: Tylko zaznaczone role otrzymają prawa dostępu.

en: @identifier can have any role
pl: @identifier może posiadać dowolną rolę

en: User: language
pl: Użytkownik: język

en: Control access by the language the user or site currently uses.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka aktualnie używanego przez użytkownika lub stronę.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli bieżący język witryny jest jednym z wybranych.

en: Site language is any language
pl: Język strony jest dowolny

en: Taxonomy: vocabulary
pl: Taksonomia: słownik

en: @identifier is any vocabulary
pl: @identifier jest dowolnym słownikiem

en: Creates a node context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID węzła.

en: Enter the node ID of a node for this argument
pl: Podaj ID węzła dla tego argumentu

en: Creates a node add form context from a node type argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu typu węzła.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu ID węzła.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
pl: Ciąg znaków jest minimalnym kontekstem, który po prostu przechowuje łańcuch znaków, mogący być wykorzystanym do innych celów.

en: Enter a value for this argument
pl: Podaj wartość tego argumentu

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
pl: Tworzy pojedynczy termin taksonomii z ID taksonomii lub nazwy terminu taksonomii.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
pl: Dołącz hierarchię do ścieżki okruszków

en: Enter a taxonomy term ID.
pl: Podaj ID terminu taksonomii.

en: Enter a taxonomy term name.
pl: Podaj nazwę terminu taksonomii.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
pl: Tworzy grupę pojęć taksonomii z listy identyfikatorów (tid), oddzielonych przecinkiem lub plusem. Generalnie pierwszy termin z listy będzie używany przez panele.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
pl: Wprowadź ID terminu lub listę identyfikatorów terminów rozdzielonych + lub ,

en: Creates a user context from a user ID argument.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z argumentu ID użytkownika.

en: Enter the user ID of a user for this argument
pl: Wprowadź ID użytkownika tego argumentu

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
pl: Tworzy kontekst słownika z argumentu ID słownika.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
pl: Podaj ID słownika tego argumentu

en: Use context keywords
pl: Użyj słów kluczowych z kontekstu

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
pl: Po zaznaczeniu słowa kluczowe z kontekstu zostaną podmieniane w treści.

en: Substitutions
pl: Podstawienia

en: Link to author profile
pl: Odnośnik do profilu autora

en: "@s" author
pl: Autor "@s"

en: "@s" body
pl: Zawartość "@s"

en: Node created date
pl: Data utworzenia węzła

en: The date the referenced node was created.
pl: Data utworzenia powiązanego węzła.

en: "@s" created date
pl: Data utworzenia "@s"

en: Node links of the referenced node.
pl: Odnośniki powiązanego węzła.

en: Node links go here.
pl: Odnośniki węzła tutaj.

en: "@s" links
pl: Odnośniki "@s"

en: The title of the referenced node.
pl: Tytuł referencyjnego węzła.

en: "@s" title
pl: Tytuł "@s"

en: Node last updated date
pl: Data ostatniej akutalizacji węzła

en: The date the referenced node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła referencyjnego.

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: "@s" last updated date
pl: Data ostatniej aktualizacji "@s"

en: "@s" node form attach files
pl: Dołączone pliki formularza węzła "@s"

en: Node form buttons.
pl: Przyciski formularza węzła.

en: Profile category
pl: Kategoria profilu

en: Enter the node ID of a node for this context.
pl: Podaj ID węzła dla tego kontekstu.

en: '%title' [node id %nid]
pl: '%title' [id węzła %nid]

en: Enter the node ID of a node for this argument:
pl: Wprowadź ID węzła tego argumentu:

en: A context that is just a string.
pl: Kontekst, który jest zwykłym napisem.

en: Raw string
pl: Nieprzetworzony napis

en: Enter the string for this context.
pl: Podaj napis dla tego kontekstu.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
pl: Aktualnie ustawiony na @term. Wprowadź inny termin, jeżeli chcesz zmienić termin.

en: Select a term from @vocabulary.
pl: Wybierz termin z @vocabulary.

en: You must select a term.
pl: Należy wybrać termin.

en: Invalid term selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy termin.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
pl: Wiele terminów taksonomii jako grupa.

en: Term ID of first term
pl: ID pierwszego terminu

en: Term name of first term
pl: Nazwa pierwszego terminu

en: Vocabulary ID of first term
pl: ID słownika pierwszego terminu

en: Make all views available as panes
pl: Wszystkie widoki dostępne jako okienka

en: Configure view
pl: Konfiguruj widok

en: View: @name
pl: Widok: @name

en: View information
pl: Wyświetl informacje

en: Using display @display.
pl: Używając podglądu @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
pl: Argument @arg używa kontekstu @context przetworzonego do @converter

en: @count items displayed.
pl: Wyświetlono @count elementów.

en: With pager.
pl: Ze stronicowaniem.

en: Without pager.
pl: Bez stronicowania.

en: Skipping first @count results
pl: Pominięto @count pierwszych wyników

en: With more link.
pl: Z odnośnikiem "więcej".

en: With feed icon.
pl: Z ikoną do kanału informacyjnego.

en: Sending arguments.
pl: Wysyłanie argumentów.

en: Using arguments: @args
pl: Używane argumenty: @args

en: Using url: @url
pl: Używany url: @url

en: View panes
pl: Panele z widokami

en: Num items
pl: Liczba elementów

en: Content pane
pl: Panel z zawartością

en: Pane settings
pl: Ustawienia panelu

en: Use view name
pl: Użyj nazwy widoku

en: Use view description
pl: Użyj opisu widoku

en: Admin desc
pl: Opis admina

en: Use Panel path
pl: Używaj ścieżki panelu

en: Argument input
pl: Wstawianie argumentów

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Pager offset
pl: Przesunięcie stronicowania

en: Path override
pl: Nadpisanie ścieżki

en: Title override
pl: Nadpisanie tytułu

en: @arg source
pl: @arg - źródło

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
pl: Strony panelu mogą być używane jako strony docelowe. Mają one ścieżki URL, akceptują argumenty i mogą mieć wejścia menu.

en: Panel page
pl: Strona panelowa

en: Go to list
pl: Idź do listy

en: Selection rules
pl: Reguły wyboru

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
pl: Zmiana kryteriów wg których wariant będzie lub nie będzie użyty.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
pl: Dodawanie dodatkowych obiektów kontekstu pracy dla wariantu używanego dla zawartości.

en: This panel will be selected if @conditions.
pl: Ten panel będzie wybrany jeżeli @conditions.

en: This panel will always be selected.
pl: Ten panel będzie zawsze wybrany.

en: Selection rule
pl: Reguły wyboru

en: Administrative title of this variant.
pl: Wewnętrzny tytuł tego variantu.

en: Theme variables
pl: Zmienne skórki

en: The description of this context definition.
pl: Opis definicji tego kontekstu.

en: Reactions
pl: Reakcje

en: Field label
pl: Etykieta

en: Reference from URL
pl: Powiązanie przez URL

en: Fallback behavior
pl: Zachowanie awaryjne

en: Display page not found error
pl: Pokazać błąd "nie znaleziono strony"

en: Use select list widget
pl: Pokazać listę rozwijaną z wpisami

en: Leave the field blank
pl: Zostawić pole puste

en: If no content is referenced in the URL, determine how the form should be handled.
pl: Co zrobić, jeśli w adresie nie zostało przekazane do jakiego wpisu ma zostać powiązana tworzona treść.

en: Referenceable node links
pl: Odnośniki w powiązanych rodzajach zawartości

en: These settings will automatically make a link on nodes that can be referenced. Clicking the link will take the user to the new node form and prepopulate the value of this node reference field.
pl: Te ustawienia pozwalają stworzyć odnośniki we wpisach rodzajów zawartości, które mogą być wiązane. Kliknięcie w taki link przeniesie użytkownika do formularza dodawania zawartości i automatycznie uzupełni pole powiązania identyfikatorem wpisu, z którego kliknięto odnośnik.

en: Create link on the teaser view
pl: Pokaż odnośnik w wersji skróconej

en: Create link on the full view
pl: Pokaż odnośnik w pełnej wersji wpisu

en: The title is the visible text for the link. This is required if you enable the content links.
pl: Tytuł to tekst odnośnika jaki zobaczy użytkownik. Wymagane jeśli włączono odnośniki w treści.

en: Link hover title
pl: Tytuł odnośnika po najechaniu kursorem

en: Text shown while hovering over the link.
pl: Tekst widoczny po najechaniu kursorem na odnośnik.

en: Return path
pl: Ścieżka powrotu

en: The new node (no redirect)
pl: Stworzony wpis (bez przekierowania)

en: The referenced node
pl: Powiązany wpis

en: The previous page
pl: Poprzednia strona

en: After creating the new node through the link, determine where the user should be redirected.
pl: Gdzie powinien trafić użytkownik po utworzeniu nowego wpisu z pomocą odnośnika.

en: Group by
pl: Grupuj wg.

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: The Date argument in this view must be set up to provide a default value set to the current date. Edit the argument, find 'Action to take if argument is not present.', choose 'Provide default argument', then select 'Current date'.
pl: Argument daty musi być zdefiniowany w widoku, aby dostarczyć zestaw wartości domyślnych dla aktualnej daty. Przejdź do edycji argumentu, znajdź "Akcję, jako wykonać w przypadku braku argumentu", wybierz "Dostarcz domyślny argument" a następnie wybierz "Aktualna data".

en: View the calendar.
pl: Przeglądaj kalendarz

en: iCal feed
pl: Kanał iCal

en: Display the view as an iCal feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał iCal.

en: Generates an iCal feed from a view.
pl: Tworzy kanał iCal z widoku.

en: iCal settings
pl: Ustawienia iCal

en: The ical icon will be shown only on the selected displays.
pl: Ikona iCal będzie wyświetlana tylko w wybranych widokach.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/ical", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
pl: Ten widok będzie wyświetlany podczas odwiedzin danej ścieżki na Twojej stronie. Rekomendowany format to "ścieżka/%/%/ical", gdzie każdy znak % ścieżki jest argumentem zdefiniowanym w widoku.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument or a Date filter.
pl: Format wyświetlania okresu nie będzie działał bez określenia argumentu lub filtru daty.

en: The @style style requires a Date argument or a Date filter.
pl: Styl @style wymaga argumentu lub filtru daty.

en: The @style style requires a Title field for the iCal export.
pl: Styl @style wymaga pola Tytuł do eksportu iCal.

en: Calendar page
pl: Strona kalendarza

en: Calendar block
pl: Blok kalendarza

en: Calendar period
pl: Okres kalendarzowy

en: Creates back/next navigation and calendar links.
pl: Tworzy nawigację wstecz/dalej oraz odnośniki kalendarza.

en: Select the calendar time period for this display.
pl: Wybierz przedział czasowy dla tego widoku kalendarza.

en: Legend Content Types
pl: Legenda typów zawartości

en: Legend Vocabularies
pl: Legenda słowników

en: Legend Terms
pl: Legenda terminów

en: Date changer
pl: Przycisk zmiany daty

en: Add new date link
pl: Nowy odnośnik daty

en: Display a popup calendar date selector?
pl: Wyświetlić wyskakujące okienko wybierania daty?

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
pl: Pokaż link dodania nowej daty wybranego typu. Wyświetlane jedynie użytkownikom o odpowiednich uprawnieniach.

en: Content Type Legend Colors
pl: Legenda kolorów typów zawartości

en: Vocabulary Legend Types
pl: Legenda typów słowników

en: Taxonomy Legend Colors
pl: Legenda kolorów taksonomii

en: The @style style requires a Date argument.
pl: Styl @style wymaga argumentu w postaci daty.

en: Calendar day of week names
pl: Nazwy dni tygodnia w kalendarzu

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
pl: Sposób prezentacji nazwy dni w kalendarzu.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
pl: Czy pokazywać numery tygodni w lewej kolumnie tygodni i miesięcy kalendarza ?

en: No items
pl: Brak elementów

en: Time grouping
pl: Grupowanie czasu

en: Group items together into time periods based on their start time.
pl: Grupuj pozycje w przedziały czasowe na podstawie czasu rozpoczęcia.

en: Half hour
pl: Pół godziny

en: Field grouping
pl: Grupowanie pól

en: Add+
pl: Dodaj+

en: Before @time
pl: Przed @time

en: Empty day
pl: Pusty dzień

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
pl: Żadne niestandardowe formaty nie zostały określone. <a href="@link">Dodaj</a> jakiś.

en: Format string
pl: Wyrażenie formatujące

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Format daty zdefiniowany przez użytkownika. Znajdź dostępne opcje w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie wygląda tak: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
pl: Taki format już istnieje. Wprowadź unikalny format.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format %format?

en: Removed date format %format.
pl: Usunięto format daty %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć format %format?

en: Removed date format type %format.
pl: Typ formatu daty %format został usunięty.

en: !type date format
pl: format daty !type

en: Field %field has errors.
pl: Pole %field zawiera błędy.

en: %title is invalid.
pl: %title jest nieprawidłowy.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
pl: Błąd żądania HTTP podczas importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza: %filename

en: Invalid calendar file.
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
pl: !day-name niedziela|poniedziałek|wtorek|środa|czwartek|piątek|sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
pl: !day-abbreviation ndz|pon|wt|śr|czw|pt|sob

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
pl: !day-abbreviation N|P|W|Ś|C|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
pl: !day-abbreviation ND|PN|WT|ŚR|CZ|PT|SO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
pl: !ampm-abbreviation przed południem|po południu|przed południem|po południu

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
pl: !datetime Rok|Miesiąc|Dzień|Tydzień|Godzina|Minuta|Sekunda|Cały dzień|Cały dzień

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
pl: !datetime_plural Lata|Miesiące|Dni|Tygodnie|Godziny|Minuty|Sekundy

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
pl: !date_order Każdy|Pierwszy|Drugi|Trzeci|Czwarty|Piąty

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
pl: !date_order |Ostatni|Przedostatni|Czwarty od końca|Piąty od końca|Szósty od końca

en: !date_nav Prev|Next|Today
pl: !date_nav Poprz|Nast|Dziś

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
pl: !month-name |styczeń|luty|marzec|kwiecień|maj|czerwiec|lipiec|sierpień|wrzesień|październik|listopad|grudzień

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
pl: !month-abbreviation |sty|lut|mar|kwi|maj|cze|lip|sie|wrz|paź|lis|gru

en: Allow users to configure date formats
pl: Pozwala użytkownikom konfigurować formaty dat

en: Custom formats
pl: Niestandardowe formaty

en: Allow users to configure custom date formats.
pl: Pozwól użytkownikom definiować własne formaty dat

en: Add format
pl: Dodaj format

en: Allow users to add additional date formats.
pl: Użytkownicy mogą dodawać własne formaty dat.

en: Delete date format
pl: Usuń format daty

en: Allow users to delete a configured date format.
pl: Zezwól użytkownikom usuwać skonfigurowany format daty.

en: Delete date format type
pl: Skasuj format daty

en: Allow users to delete a configured date format type.
pl: Pozwól użytkownikom usuwać zdefiniowany typ formatu daty.

en: Per-user timezone name.
pl: Nazwy stref czasowych określane przez użytkowników.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Moduł Date może być zaktualizowany dopiero po aktualizacji Views. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj pozostałe aktualizacje.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
pl: Dostępne są aktualizacje do date.module, ale można je zainstalować dopiero po aktualizacji views.module.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
pl: Moduł Date API wymaga <a href="@link">modułu Date PHP4</a> dla PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
pl: Niestandardowa wartość domyślna dla daty względnej powinna opisywać czas w odniesieniu do aktualnego dnia przy pomocy strtotime, np. '+90 days' (90 od dnia, w którym pole zostało stworzone) albo '+1 Saturday' (następna sobota). Poznaj więcej szczegółów na !strtotime.

en: Custom input format
pl: Niestandardowy format wprowadzania

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
pl: Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi format wybrany powyżej. Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi opcje wyświetlania i wprowadzania. Zdefiniuj format daty PHP, np. 'm-d-Y H:i' (więcej szczegółów znajdziesz na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
pl: Wybierz domyślny format wyświetlania daty. Odwiedź <a href="@date-time-page">stronę ustawień formatu daty i czasu</a>, żeby dodać albo zmienić formaty.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
pl: Czy formularz z opcjami powtarzania powinien być na początku widoczny? Wybierz "Zwinięte", żeby ukryć te opcje.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Zmiana ustawienia %name po wprowadzeniu danych może spowodować utratę danych!

en: Display From and To dates
pl: Pokaż datę początkową i końcową

en: Display From date only
pl: Wyświetl tylko datę początkową

en: Display To date only
pl: Pokaż tylko datę końcową

en: ending on @count
pl: kończąc na @count

en: Display repeat rule
pl: Pokaż zasady powtórzeń

en: Hide repeat rule
pl: Ukryj zasady powtórzeń

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
pl: Data początkowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
pl: Data końcowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: @field_name From date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty początkowej @field_name

en: @field_name To date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty końcowej @field_name

en: @field_name From date
pl: Data początkowa @field_name

en: @field_name To date
pl: Data końcowa @field_name

en: The From date is invalid.
pl: Data początkowa jest niepoprawna.

en: The To date is invalid.
pl: Data końcowa jest niepoprawna.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
pl: Wystąpiły błędy w wartości #@delta @field_name:

en: There are errors in @field_name:
pl: Wystąpiły błędy w @field_name:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Select List with Repeat options
pl: Lista wyboru z powtórzeniami

en: Text Field with Repeat options
pl: Pole tekstowe z powtórzeniami

en: Text Field with Date Pop-up calendar
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem i powtórzeniami

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
pl: Pełna dokumentacja modułu Date i Date API jest dostępna pod adresem <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
pl: Dodaj typ formatu

en: The human-readable name for this format type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego formatu

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
pl: Identyfikator tego formatu. <br>Może zawierać wyłącznie małe litery, cyfry i podkreślenia oraz musi być unikalny.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Format może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i poskreślenia.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
pl: Taki format już istnieje.  Wprowadź unikalny typ.

en: view date repeats
pl: oglądanie powtarzających się terminów

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
pl: Wszystkie pola powtarzających się terminów zostały zaktualizowane do użycia nowych kontrolek powtarzania.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Zostały jeszcze aktualizacje. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj je.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
pl: Zostały jeszcze aktuailzacje.<br/>Uruchom ponownie skrypt aktualizacji.

en: Time with timezone
pl: Czas ze strefą czasową

en: Field %field formats were converted to custom formats.
pl: Formaty pola %field zostały skonwertowane do niestandardowych formatów.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
pl: Stary typ formatu %from_format pola %field został skonwertowany do nowego typu formatu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
pl: Ustawienia wyświetlania pola %field w węzłach typu %type_name zostały zaktualizowane.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
pl: Formaty wyświetlania daty znajdują się teraz w systemowych ustawieniach daty i czasu. Nowe formaty możesz zobaczyć na <a href="@date-time-page">stronie formatów daty i czasu</a>.

en: Date format settings for %language_name
pl: Ustawienia formatu daty dla %language_name

en: Locale date settings
pl: Ustawienia regionalne daty

en: Configure date formats for each locale
pl: Konfiguracja formatu daty dla każdej lokalizacji

en: Date Locale
pl: Język daty

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
pl: Pozwala administratorowi witryny skonfigurować kilka formatów wyświetlania daty/czasu dla różnych języków lub odbiorców.

en: Field %field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Field %field is invalid.
pl: Pole %field jest niepoprawne.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
pl: <p>Moduł Date Popup korzysta z modułu kalendarza jQuery. Nie istnieje "oficjalny" kalendarz jQuery UI, a nie każdemu podoba się ten. Jeśli nie chcesz korzystać z tego kalendarza, możesz wyłączyć go poniżej. Użytkownicy będą wtedy korzystać ze zwykłego pola tekstowego przy wprowadzaniu daty.</p>

en: Use default jQuery timepicker
pl: Użyj domyślnego kalendarza jQuery

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
pl: Ręczne wpisywanie daty, bez kalendarza jQuery

en: Timepicker
pl: Kalendarz

en: Choose the jQuery timepicker to user.
pl: Wybierz kalendarz jQuery dla użytkownika.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup zawiera kod CSS dla IE6, które nie są zgodne ze standardem CSS. Ponieważ IE 6 jest wypierany przez IE 7 i IE 8, kod CSS dla IE 6 został usunięty z arkusza stylów Date Popup. Jeśli okaże się, że mimo wszystko potrzebujesz tego kodu, możesz dołączyć go do swojej skórki. Zobacz, jak skórka Garland dodaj kod CSS dla IE w pliku page.tpl.php. Kod CSS, którego potrzebujesz to:</p>

en: Date Popup Configuration
pl: Konfiguracja wyskakującego kalendarza

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
pl: Pozwala użytkownikom skonfigurować wyskakujący kalendarz.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
pl: Moduł Date Popup potrzebuje kodu pochodzącego z <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">modułu jQuery UI.</a> Nie jest to jeszcze wymaganiem, ale niedługo już będzie, więc zachęcamy do zainstalowania tego modułu jak najszybciej. W międzyczasie, potrzebny kod umieszczamy tutaj.

en: Current exceptions
pl: Aktualne wyjątki

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
pl: Moduł Date Timezone wymaga <a href="@link">ustawienia nazwy strefy czasowej</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Wybierz twoją strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni. Daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane według tej strefy czasowej.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
pl: Narzędzia do tworzenia i importowania terminów i kalendarzy.

en: The following modules are required for the wizard to work:
pl: Do działania kreatora potrzeba następujących modułów:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
pl: Wypełnij poniższy formularz, żeby automatycznie stworzyć typ wpisów z polem daty i czasu oraz domyślnie skonfigurowanym kalendarzem. Kalendarz i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostanie stworzony, kanał ical zostanie dodany do kalendarza, a minikalendarz, podpis kalendarza i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostaną dodane do paska bocznego domyślnej skórki. Wpisy tego typu będą zawierać link do kalendarza, a w kalendarzu będzie link do formularza "dodaj termin". Jeśli masz włączony moduł Signup, zapisy zostaną włączone dla tego pola. Możesz dodać też nowe pola daty do istniejącego typu wpisów wprowadzając nazwę istniejącego typu, zamiast tworzyć nowy.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
pl: Na tej stronie widzisz tylko niektóre opcje, żeby konfiguracja była łatwa. Kiedy nowy rodzaj zawartości zostanie dodany, będziesz mógł/mogła wprowadzić dalsze zmiany do ustawień daty i dodać inne pola do twojego typu wpisów na stronie Zarządzaj polami oraz wprowadzić zmiany do kalendarza na stronie edycji widoku.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
pl: Konfiguracja dat i kalendarzy może być trudna. !date_wizard ułatwia tworzenie prostej treści typu data i powiązanego kalendarza.

en: Date wizard
pl: Kreator daty

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
pl: Kalendarz %view jest domyślny dla treści typu %type_name.

en: remove !view
pl: usuń !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć widok %view?

en: Removed calendar %calendar.
pl: %calendar został usunięty.

en: Content type name
pl: Nazwa rodzaju zawartości

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_). Jeśli taki typ treści nie istnieje, zostanie stworzony.

en: Content type label
pl: Etykieta typu treści

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego typu treści. Potrzebna tylko podczas tworzenia nowego typu treści.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
pl: Typ treści dla dat połączonych z widokiem kalendarza.

en: Content type description
pl: Opis typu treści

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Opis dla typu treści. Potrzebne tylko w przypadku tworzenia nowego typu.

en: Date field name
pl: Nazwa pola daty

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_) Nie może być nazwą istniejącego pola.

en: Date field label
pl: Etykieta pola daty

en: The human-readable label for this field.
pl: Przyjazna dla użytkownika etykieta tego pola.

en: Date widget type
pl: Typ kontrolki daty

en: Show repeating date options
pl: Pokaż opcje powtarzania dla terminów

en: Date field type
pl: Typ pola daty

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
pl: Datetime jest polecanym typem, chyba że chodzi o daty historyczne albo z dokładnością do roku albo miesiąca. Wcześniejsze i niekompletne daty powinny korzystać z typu Data (data ISO).

en: Date timezone handling
pl: Obsługa stref czasowych dla dat

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
pl: Obsługa stref czasowych powinna być ustawiona jako "wyłącz", jeśli precyzja pola nie uwzględnia jednostek czasu (godziny, minuty, sekundy).

en: Create a calendar for this date field
pl: Dodaj kalendarz dla tego pola daty

en: Add calendar blocks to the current theme
pl: Dodaj blok kalendarza dla aktualnej skórki

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
pl: Typ treści o takiej nazwie już istnieje, nowe pole zostanie dodane do istniejącego typu.

en: This field name already exists.
pl: Ta nazwa pola jest już używana.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
pl: Obsługa stref czasowych musi być wyłączona, jeśli precyzja pola nie obejmuje godzin.

en: Change the calendar as needed and save the view.
pl: Dostosuj kalendarz i zapisz widok.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
pl: Dodaj typ węzłów, do którego zaimportujesz swoje wydarzenia albo jeśli nie chcesz tworzyć nowych węzłów, dodaj pole daty do istniejącego typu węzłów wydarzenia. Upewnij się, że docelowy typ węzła zawiera pole daty z opcjonalną albo obowiązkową datą końcową, które przechowa daty początkowe i końcowe wydarzeń. Jeśli importowane wydarzenia mają pole zawierające strefę czasową, pamiętaj o ustawieniu obsługi stref czasowych na "daty". Aby przetestować nowy typ węzłów, zanim zaimportujesz dane, dodaj nowe wydarzenie ręcznie i upewnij się, że wszystkie potrzebne opcje są dostępne w formularzu.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
pl: Import stworzy nowe wpisy i wyzwoli odpowiednie zdarzenia, dlatego na czas importu warto wyłączyć automatyczne powiadamianie e-mailem o tym typie wpisów!

en: Original Node ID
pl: ID oryginalnego wpisu

en: New Node ID
pl: ID nowego wpisu

en: !type: %title has been created.
pl: !type: %title został dodany.

en: !type: %title has been updated.
pl: !type: %title został zmieniony.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
pl[0]: 1 wydarzenie zostało skonwertowane.
pl[1]: @count wydarzenia zostały skonwertowane.
pl[2]: @count wydarzeń zostało skonwertowanych.

en: administer date tools
pl: zarządzaj narzędzia dat

en: Date Tools
pl: Narzędzia do tworzenia terminów

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
pl: Narzędzia do importu i automatycznego tworzenia terminów i kalendarzy.

en: Easy creation of date content types and calendars.
pl: Łatwe tworzenie datowych typów treści i kalendarzy.

en: Event import
pl: Import wydarzeń

en: Remove calendar
pl: Usuń kalendarz

en: Date browser
pl: Przeglądarka dat

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
pl: Nawigacja poprzednia/następna data, którą można dołączyć do innych wersji widoku. Wymaga argumentu daty.

en: Date browser style
pl: Styl przeglądarki dat

en: Creates back/next navigation.
pl: Tworzy nawigację poprzedni/następny.

en: Date (!base_table)
pl: Data (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table korzystając z argumentu daty w formacie ISO daty/okresu (np. RRRR, RRRR-MM, RRRR-MM-DD, RRRR-T99, RRRR-MM-DD--O3M, O90D itp.)

en: Filter any Views !base_table date field.
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
pl: Wybierz typ daty w wartościach domyślnych, podsumowaniach i w nawigacji. Na przykład dokładność do miesiąca ustawi domyślną datę na aktualny miesiąc, pokaże podsumowania wg miesięcy, a linki w nawigacji datowej będą prowadzić do poprzedniego i następnego miesiąca.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
pl: Określ dopuszczalny minimalny i maksymalny zakres lat dla tego argumentu: albo różnicę lat -X:+X od aktualnego roku, np. '-3:+3', albo konkretne lata, np. '2005:2010'. Jeśli argument zostanie ustawiony na wartość spoza tego zakresu, pokaże się "Nie znaleziono strony (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
pl: Wybierz co najmniej jedno pole, które będzie filtrowane za pomocą tego argumentu. Nie zaznaczaj jednocześnie daty początkowe i końcowej pola daty CCK, wystarczy jedno z nich.

en: You must select at least one date field for this argument.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedną datę dla tego argumentu.

en: Choose the form element to use for date selection.
pl: Wybierz element formularza do wyboru daty.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
pl:  Możesz używać wartości zrozumiałych dla funkcji PHP's date_create(), np. między '12AM today' a '12AM tomorrow.

en: Absolute value
pl: Dokładna wartość

en: Relative value
pl: Wartość względna

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
pl: W przypadku braku ustawionej daty powyżej wykorzystane zostaną wartości względne. W celu użycia aktualnej daty jako domyślnej należy użyć 'now' lub dodać modifikatory take jak 'now +1 day'. Domyślnej daty końcowej używa się, kiedy operator ustawiony jest na "pomiędzy" albo "poza".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
pl: Jeśli filtr został ujawniony, wartości te będą użyte do wyznaczenia początkowych wartości filtra. Zostaw pustą datę i wartości domyślne, żeby filtr nie zawierał żadnych początkowych wartości.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
pl: %style może używać tylko jednej daty: argument daty.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
pl: %style wymaga, żeby domyślną wartością argumentu Date: Date była aktualna data.

en: The %style requires the Date: Date argument.
pl: %style wymaga argumentu Date: Date.

en: Navigate to previous year
pl: Przejdź do poprzedniego roku

en: Navigate to next year
pl: Przejdź do następnego roku

en: Navigate to previous month
pl: Przejdź do poprzedniego miesiąca

en: Navigate to next month
pl: Przejdź do następnego miesiąca

en: Navigate to previous week
pl: Przejdź do poprzedniego tygodnia

en: Navigate to next week
pl: Przejdź do następnego tygodnia

en: Navigate to previous day
pl: Przejdź do poprzedniego dnia

en: Navigate to next day
pl: Przejdź do następnego dnia

en: View full page month
pl: Zobacz miesiąc na oddzielnej stronie

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Comment module form.
pl: Formularz modułu comment.

en: Translation module form.
pl: Formularz modułu translation

en: Menu module form.
pl: Formularz modułu menu.

en: Book module form.
pl: Formularz modułu book.

en: Path module form.
pl: Formularz modułu path.

en: Poll module title.
pl: Formularz modułu poll.

en: Poll module choices.
pl: Sprawdź wybrane opcje modułu.

en: Poll module settings.
pl: Ustawienia modułu ankiet.

en: Upload module form.
pl: Formularz modułu upload.

en: CCK - No Views integration
pl: CCK - brak integracji z Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
pl: Integracja CCK z modułem Views wymaga Views 6.x-2.0-rc2 lub nowszej.

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: » Add a new content type
pl: » Dodaj nowy rodzaj zawartości

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
pl: Ten typ zawartości ma nieaktywne pola. Nieaktywne pola nie zostaną umieszczone na liście dostępnych pól dopóki moduły tych pól nie zostaną włączone.

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Field to share
pl: Pole, jakie ma być współdzielone

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pl: Dodaj pole: nazwa %field_name jest niewłaściwa. Nazwa może zawierać tylko małe litery oraz cyfry i  podkreślenia.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name jest zbyt długa. Nazwa pola jest ograniczona do 32 znaków, włączając prefiks 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
pl: Dodawanie nowego pola: nazwa 'field_instance' jest nazwą zarezerwowaną.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name już istnieje.

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Add new field: invalid widget.
pl: Dodaj nowe pole: niepoprawny widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
pl: Dodaj nowe pole: musisz podać nazwę etykiety.

en: Add existing field: you need to select a field.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać kontrolkę.

en: Add existing field: invalid widget.
pl: Dodaj istniejące pole: nieprawidłowa kontrolka.

en: Edit basic information
pl: Edytuj podstawowe dane pola

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
pl: Wewnętrzna nazwa pola. Nie może zostać zmieniona.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika witryny etykieta pola używana w typie zawartości %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
pl: Rodzaj danych, jaki ma być przechowywany w bazie danych. Ta opcja nie może być zmieniona.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
pl: Rodzaj pola formularza jaki ma zostać pokazany użytkownikowi, który będzie wypełniał pole tego typu w rodzaju zawartości %type.

en: Updated basic settings for field %label.
pl: Zaktualizowane podstawowe ustawienia dla pola %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
pl: W trakcie aktualizacji podstawowych ustawień dla pola %label pojawił się problem.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
pl: To pole jest  <strong>zablokowane</strong> i nie może być usunięte.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %type basic information
pl: Podstawowe dane pola w rodzaju zawartości %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
pl: 'Bez ograniczeń' spowoduje wyświetlenie przycisku 'Dodaj więcej' aby użytkownik mógł dodać tyle wartości ile zechce.

en: %name must be an integer.
pl: %name musi być liczbą całkowitą.

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: Add new group: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać etykietę.

en: Add new group: you need to provide a group name.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać nazwę grupy.

en: Field group label
pl: Etykieta grupy pól

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: Only numbers are allowed in %field.
pl: W polu %field dozwolone są tylko liczby.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: New field
pl: Nowe pole

en: Existing field
pl: Istniejące pole

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
pl: Dodaj pola i grupy do tego rodzaju zawartości. Ustal kolejność na formularzu dodawania zawartości i podczas wyświetlania treści.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
pl: Możesz przydzielić pole do grupy przeciągając je pod jej nazwę i ciągnąc w prawo.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
pl: Wskazówka: po instalacji <a href="!adv_help">Advanced help</a> pomoc kontekstowa tego modułu będzie pełniejsza.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
pl: Użyj opcji 'Wyklucz', aby wartość pola nie została przekazana w zmiennej $content do szablonu węzła.

en: report to Mollom
pl: zgłoś do Mollom

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
pl: Raporty oraz statystyki użytkowania modułu Mollom.

en: You are now a member of %group.
pl: Jesteś teraz członkiem grupy: %group

en: Pre-approved
pl: Wstępnie zaackeptowane

en: Informational Messages
pl: Komunikaty informacyjne

en: Too many relationships
pl: Zbyt wiele relacji

en: Existing request
pl: Istniejące żądanie

en: Existing relationship
pl: Istniejące relacje

en: Non-existent user
pl: Użytkownik nie istnieje

en: Non-existent type
pl: Typ nie istnieje

en: Relationship type not set
pl: Typ relacji nie został ustawiony

en: Relationship type not allowed
pl: Typ relacji niedozwolony

en: width @width
pl: szerokość @width

en: height @height
pl: wysokość @height

en: upscaling allowed
pl: dozwolone powiększanie

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
pl: losowo między -@degrees&deg i @degrees&deg

en: Save Preset
pl: Zapisz zestaw

en: Unknown action.
pl: Nieznana operacja.

en: Create Action
pl: Dodaj działanie

en: No minimum
pl: Bez minimum

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
pl: Kod demonstracyjny, zaawansowana pomoc i demo panelu, aby pokazać jak budować wtyczki ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
pl: CTools Plugin Example to po prostu wersja demonstracyjna programisty instruująca w zakresie tworzenia wtyczek dla CTools. Nie oferuje ona żadnych przydatnych funkcji dla zwykłego użytkownika.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
pl: Dostępny jest panel wersji demonstracyjnej pokazujący większość oferowanych funkcji w
        <a href="@demo_url">Panelu CTools demo</a>, a ponadto możesz zapoznać się z jego dokumentacją na przykładach w
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools zawiera dokumentację w !ctools_help. Jednak zazwyczaj to sam kod ma być nauczycielem.
        Możesz go znaleźć w %path.

en: CTools plugin example
pl: Przykład pluginu CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
pl: Przykład wtyczki Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
pl: Pokazuje, jak zewnętrzny moduł może dostarczyć wtyczki ctools (dla Paneli, itp.).

en: Arg length
pl: Długość argumentu

en: Control access by length of simplecontext argument.
pl: Kontrola dostępu przez długość argumentu simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
pl: Przydziel dostęp, jeżeli długość argumentu simplecontext  wynosi

en: Length of simplecontext argument
pl: Długość argumentu simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
pl: Dostęp lub widoczność zostaną przyznane na podstawie długości argumentu.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
pl: Argument Simpletext musi mieć  !comp @length znaków

en: CTools example: role
pl: Przykład CTools: rola

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
pl: Tworzy "simplecontext" z argumentu.

en: Enter the simplecontext arg
pl: Wprowadź argument simplecontext

en: CTools example no context content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości bez kontekstu

en: No context content type - requires and uses no context.
pl: Brak typu zawartości kontekstu - wymaga i używa żadnego kontekstu.

en: CTools Examples
pl: Przykłady CTools

en: The setting for item 1.
pl: Ustawienia dla elementu 1.

en: The setting for item 2
pl: Ustawienia dla elementu 2.

en: CTools example relcontext content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości z kontekstem relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
pl: Relcontext typ zawartości - działa z kontekstem relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
pl: Konfiguruj Element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
pl: Ustawienia dla relcontext.

en: Simplecontext content type
pl: Simplecontext typ treści

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
pl: Typ zawartości simplecontext - działa z kontekstem simplecontext.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
pl: Konfiguruj Element 1 dla typu kontekstu simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
pl: Kontekst relcontext z simplecontext

en: Relcontext setting
pl: Ustawienia relcontext

en: Just an example setting.
pl: Tylko przykładowy napis.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
pl: Pojedynczy kontekst typu "simplecontext" lub dane.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
pl: Wprowadzić pewne dane do reprezentowania tego "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
pl: Kontekst simplecontext z konfiguracji

en: Setting for simplecontext
pl: Ustawienia dla simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
pl: Przykładowe ustawienie, które może być wykorzystane do konfiguracji kontekstu

en: Relcontext from simplecontext
pl: Relcontext z simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
pl: Zobacz podręcznik aby uzyskać więcej informacji.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
pl: Zanim tej wariant będzie mógł być dodany, musisz go skonfigurować. Kiedy zakończysz, kliknij w "Stwórz wariant" na końcu tego kreatora, aby dodać wariant do strony.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node/edit, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
pl: Moduł menedżera strony nie może nadpisać @path, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback. Edycja węzła zostanie włączona, ale ta ścieżka edycji nie zostanie nadpisana.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
pl: Ścieżki z nieopcjonalnymi wypełniaczami nie mogą zostać użyte jako normalne elementy menu, chyba że sterownik argumentu zapewnia domyślny argument do użycia przy elemencie menu.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć użytkownika/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Existing node
pl: Istniejący węzeł

en: Enter the title or NID of a node
pl: Wprowadź tytuł lub ID węzła

en: Template identifier
pl: Identyfikator szablonu

en: Add the breadcrumb trail as content.
pl: Dodaj element ścieżki nawigacyjnej jako zawartość.

en: Add the help text of the current page as content.
pl: Dodaj pomoc bieżącej strony jako zawartość.

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Add the tabs (local tasks) as content.
pl: Dodaj karty (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Add the page title as content.
pl: Dodaj tytuł strony jako zawartość.

en: Manage pages
pl: Zarządzaj stronami

en: Timer delay
pl: Opóźnienie czasowe

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
pl: Czas trwania każdego przejścia w milisekundach. Tylko wartość numeryczna!

en: Pause when hovering on the slideshow image.
pl: Wstrzymaj kiedy kursor myszki znajduje się nad obrazkiem slajdu.

en: edit any images
pl: edycja dowolnego obrazka

en: delete own images
pl: usuwanie własnych obrazków

en: delete any images
pl: usuwanie dowolnego obrazka

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Be aware that some actions might initialize the theme system. After that, it's impossible for any module to change the used theme.
pl: Należy pamiętać, że niektóre akcje mogą inicjować system skórki. Wtedy żaden moduł nie będzie mógł zmienić używanej skórki.

en: Form state
pl: Stan formularza

en: To display scheduled tasks you have to install the <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a> module.
pl: Aby wyświetlić zaplanowane działania, musisz zainstalować moduł <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a>.

en: Delete a scheduled task
pl: Usuń zaplanowane zadanie

en: Scheduled date
pl: Planowana data

en: Scheduled date and time stamp
pl: Planowana data i znacznik czasu

en: User provided identifier
pl: Identyfikator dostarczony przez użytkownika

en: ID to recognize this specific scheduled task
pl: ID do rozpoznania tego konkretnego zaplanowanego zadania

en: You have specified an invalid directory.
pl: Podano nieprawidłowy katalog.

en: If you see a message of the form "Failed: ALTER TABLE {image} DROP PRIMARY KEY" or "DROP INDEX image_fid" here it is harmless.
pl: Jeżeli zauważysz komunikat zbliżony do "Failed: ALTER TABLE {image} DROP PRIMARY KEY" lub "DROP INDEX image_fid", to jest to nieszkodliwe.

en: Gallery page
pl: Strona galerii

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
pl: Przykłady: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
pl: Przykład: http://mywebsite.com/fserver

en: features
pl: funkcjonalności

en: Create feature
pl: Stwórz funkcjonalność

en: Create a new feature.
pl: Stwórz nową funkcjonalność.

en: Auto-detected
pl: Automatycznie wykrywany

en: Provided by dependency
pl: Zapewnione przez zależność

en: Report to Mollom
pl: Zgłoś do Mollom

en: !site_name blogs
pl: Blogi użytkowników witryny !site_name

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
pl: Aby usunąć wszystkie dane z pamięci podręcznej, użyj przycisku Usuń dane z pamięci podręcznej na stronie <a href="@performance">Wydajność</a>.

en: My Account
pl: Moje konto

en: Initial slide delay offset
pl: Opóźnienie czasowe pierwszego slajdu

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
pl: Czas w milisekundach po którym nastąpi przejście pierwszego slajdu. Wartość ta zostanie dodana do czasu opóźnienia tworząc początkowe opóźnienie. Na przykład jeżeli czas opóźnienia ustawiony jest na 4000 a opóźnienie początkowe wynosi 2000 to pierwszy slajd zmieni się po upływie 6000ms (6 sekund). Jeżeli opóźnienie początkowe wynosi -2000 to pierwszy slajd zmieni się po upływie 2000ms (2 sekund).

en: Pager Type
pl: Typ stronicowania

en: Numbered
pl: Numerowane

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
pl: Aktywuj slajd i włącz pauzę po najechaniu myszką

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
pl: Czy slajd powinien być włączany po najechaniu myszki na odpowiadający mu element stronicowania.

en: ClearType Background
pl: Tło ClearType

en: Machine name:
pl: Nazwa wewnętrzna:

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Relcontent.
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Simplecontext .
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana dla edycji przez ciebie. Nikt inny nie może edytować tej strony dopóki te zmiany nie zostaną zapisane lub usunięte.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana do edycji przez innego użytkownika. Nie możesz edytować tej strony bez złamania blokady.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla wszystkich blogów, <em>/blog</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyta domyślnie strona najnowszych blogów Drupala.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User blog
pl: Blog użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
pl: Kiedy włączone , to nadpisze domyslne zachowanie Drupal dla wyświetlania blogów użytkownika na  <em>blog/%user</em>. Jeżeli żaden wariant nie został wybrany, domyślny blog użytkownika Drupal zostanie użyty.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Site contact page
pl: Strona z formularzem kontaktowym

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla strony kontaktowej, <em>/contact</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyty domyślny formularz kontaktowy Drupala.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć kontaktu, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User contact
pl: Kontakt użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
pl: Jeśli opcja jest włączona, unieważnia ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania formularzy kontaktowych użytkowników w <em>blog/%user</em>. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, używany będzie domyślny formularz kontaktowy użytkownika Drupala.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
pl: Nie możesz mieć wzorca bez nazwy (tylko % lub !). Wprowadź swoją nazwę poprzez dodanie krótkiego tekstu opisu do  % lub !, takiego jak  %user czy %node.

en: All polls
pl: Wszystkie ankiety

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślnie zachowanie Drupala dla ankiet, <em>/poll</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie domyślnie użyta strona najnowszych ankiet Drupala.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć ankiety, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Search @type
pl: Szukaj @type

en: Taxonomy: term
pl: Taksonomia: termin

en: Control access by a specific term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie określonego terminu.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
pl: Wybierz termin lub terminy z @vocabulary.

en: Node add form: node type
pl: Formularz dodawania węzła: typ węzła

en: Node edit form: node ID
pl: Formularz edycji węzła: ID węzła

en: Get all arguments after this one
pl: Pobierz wszystkie argumenty po wymienionym

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
pl: Jeśli zaznaczono, ciąg będzie zawierać wszystkie argumenty. Przykładowo, jeśli ścieżką jest "path/%" i użytkownik odwiedza "path/foo/bar", to jeśli nie zaznaczono tej opcji, ciąg będzie brzmieć "foo". Jeśli zaznaczono tę opcję, ścieżką będzie "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
pl: Termin taksonomii: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
pl: Termin taksonomii (wiele): ID

en: User: name
pl: Użytkownik: nazwa

en: Creates a user context from a user name.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z nazwy użytkownika.

en: Enter the username of a user for this argument
pl: Podaj nazwę użytkownika dla użytkownika tego argumentu

en: Vocabulary: ID
pl: Słownik: ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości do administratorów witryny.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom kontaktować się z innymi użytkownikami.

en: Contact @name
pl: Skontaktuj się z @name

en: Custom: @title
pl: Własny: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
pl: Tytuł ten będzie używany administracyjnie w celu identyfikacji tego okienka. Jeśli pole zostanie pozostawione puste, używany będzie zwykły tytuł.

en: Advanced search form
pl: Formularz zaawansowanego wyszukiwania

en: A search form with advanced options.
pl: Formularz wyszukiwania z zaawansowanymi opcjami.

en: Same page
pl: Ta sama strona

en: Override default prompt
pl: Zastąp domyślny monit

en: Record a watchdog log entry when searches are made
pl: Zapisz zdarzenie do dziennika zdarzeń gdy jest używana wyszukiwarka.

en: Override "no result" text
pl: Nadpisz komunikat "brak wyników"

en: No result text
pl: Komunikat dla braku wyników

en: @type search result
pl: Wyniki wyszukiwania @type

en: HTML-safe string
pl: Bezpieczny ciąg HTML

en: Custom pager settings
pl: Własne ustawienia stronicowania

en: Use different pager settings from view settings
pl: Użyj innych ustawień stronicowania niż ustawienia w widoku.

en: The number of items to skip and not display.
pl: Liczba elementów, które należy pominąć i nie wyświetlać.

en: Context is optional
pl: Kontekst jest opcjonalny

en: Maximum image insert width
pl: Maksymalna szerokość wstawianego obrazu

en: When inserting images, the height and width of images may be scaled down to fit within the specified width. Note that this does not resize the image, it only affects the HTML output. To resize images it is recommended to install the <a href="http://drupal.org/project/image_resize_filter">Image Resize Filter</a> module.
pl: Wymiary wstawianych obrazów mogą zostać dopasowane do wskazanej szerokości. Ta opcja nie ma wpływu na skalowanie samego pliku graficznego, a jedynie na wynikowy kod HTML. W celu skalowania obrazów zalecane jest wykorystanie modułu <a href="http://drupal.org/project/image_resize_filter">Image Resize Filter</a> module.

en: Enable insert button
pl: Włącz przycisk wstawiania

en: Enable the insert button and options for this widget.
pl: Włącz przycisk wstawiania i inne powiązane opcje.

en: Enabled insert styles
pl: Włączone style wstawiania

en: Default insert style
pl: Domyślny styl wstawiania

en: Select the default style which will be selected by default or used if no specific styles above are enabled.
pl: Wybierz domyślny styl, który będzie wybrany początkowo podczas wstawiania, a także wykorzystany automatycznie, jeżeli żaden ze styli nie został zaznaczony jako dostępny.

en: Additional CSS classes
pl: Dodatkowe klasy CSS

en: Add any classes that should be added to the item on output.
pl: Podaj dowolne klasy, które powinny zostać dołączone do wynikowego kodu.

en: Assists in inserting files, images, or other media into the body field or other text areas.
pl: Wspomaga wstawianie plików, obrazów i innych mediów do pola treści i innych pól tekstowych.

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
pl: Alias zostanie wygenerowany automatycznie. Jeżeli chcesz stworzyć własny alias odznacz tą opcję.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
pl: W celu dostosowania formatów automatycznych aliasów należy zmienić <a href="@pathauto">ustawienia automatycznych aliasów</a>.

en: styles
pl: style

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: Wielkość liter w adresach. Nie należy korzystać z tej opcji, jeśli baza danych nie jest oparta na Postgres, ponieważ wykorzystuje ona sprawdzanie z uwzględnieniem wielkości liter.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: The maximum number of characters this field can be.
pl: Maksymalna liczba znaków pola.

en: If the field is empty, display this text instead.
pl: Jeśli pole jest puste, wyświetlany jest ten tekst.

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
pl: Powoduje, że pole, którego wartość wynosi 0, traktowane jest jako puste.

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: Remove all Views 1 tables
pl: Usuń wszystkie tabele modułu Views w wersji 1.

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
pl: Wybranie tej opcji, a następnie skorzystanie z przycisku "Oczyść", spowoduje usunięcie wszystkich tabel Views 1. Uwaga: operacja jest nieodwracalna! Warto się wcześniej upewnić, że zgromadzone w tabelach dane nie są już potrzebne.

en: All Views 1 tables have been removed.
pl: Wszystkie tabele Views 1 zostały usunięte.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Jump menu
pl: Szybkie menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
pl: Umieszcza wszystkie wyniki w polu wyboru i pozwala użytkownikowi przechodzić na różne strony w zależności od wybranej pozycji.

en: Hostname of user that posted the comment.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wysłał komentarz.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Wiąże węzły z terminami taksonomii, dając możliwość uwzględnienia słowników. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów jest wiele.

en: The text of the profile item.
pl: Tekst elementu profilu.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator słownika, do którego należy termin.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The file ID for the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the attached file.
pl: Nazwa załączonego pliku.

en: The MIME type of the attached file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The path of the attached file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The size of the attached file.
pl: Rozmiar załączonego pliku.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: The role ID of the role.
pl: Identyfikator roli.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu ograniczania dostępu zmienić można także klikając ikonę.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu korzystania z pamięci podręcznej zmienić można także klikając ikonę.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
pl: By skonfigurować szybkie menu, potrzebne jest co najmniej jedno pole.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
pl: By prawidłowo skonfigurować szybkie menu, należy wybrać jedno z pól, które będzie reprezentować żądaną ścieżkę. Potem należy to pole ukryć. Wszelkie inne widoczne pola znajdą się w samym menu. Warto zwrócić uwagę, że jakikolwiek kod HTML zostanie pominięty, jako że pola wyboru nie mogą go zawierać.

en: Path field
pl: Pole ścieżki

en: Hide the "Go" button.
pl: Ukryj przycisk "Idź"

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
pl: Przycisk zostanie ukryty tylko w wypadku użytkowników, których przeglądarki mają włączoną obsługę JavaScript. Po wybraniu jednej z opcji z menu, zostaną oni wtedy od razu przeniesieni w odpowiednie miejsce.

en: openid
pl: OpenID

en: Theme default
pl: Domyślne motywu

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Always display more link
pl: Zawsze wyświetlaj odnośnik "więcej"

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
pl: Powoduje, że odnośnik "więcej" umieszczany jest nawet wtedy, gdy wyświetlono już wszystkie elementy.

en: Invalid default send interval.
pl: Domyślny interwał wysyłania jest nieprawidłowy.

en: Updated a subscription with invalid interval. | Updated @count subscriptions with invalid intervals.
pl[0]: Zaktualizowano @count subskrypcję z niepoprawnymi interwałami.
pl[1]: Zaktualizowano @count subskrypcje z niepoprawnymi interwałami.
pl[2]: Zaktualizowano @count subskrypcji z niepoprawnymi interwałami.

en: Subscriptions (@number)
pl: Subskrypcje (@number)

en: Subscription send method.
pl: Metoda wysyłania subskrypcji.

en: Subscription type.
pl: Typ subskrypcji.

en: Subscription send interval.
pl: Interwał wysyłania subskrypcji.

en: Rule name
pl: Nazwa reguły

en: User Relationship
pl: Relacje użytkownika

en: Show AJAX confirmation popups
pl: Pokaż potwierdzenie w wyskakującym oknie AJAX

en: Recreate
pl: Odtwórz

en: Revert components
pl: Przywróć komponenty

en: Mark as reviewed
pl: Oznacz jako sprawdzony

en: Orphaned dependencies
pl: Porzucone zależności

en: Disable selected modules
pl: Wyłącz wybrane moduły

en: Leave enabled
pl: Pozostaw włączone

en: administer features
pl: administrowanie funkcjonalnościami

en: manage features
pl: zarządzanie funkcjonalnościami

en: Manage features.
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami.

en: Recreate an existing feature.
pl: Odtworzenie istniejącej funkcjonalności.

en: Filter formats
pl: Filtr formatów

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: Enable the %revisions page for this content type
pl: Włącz stronę %revisions dla tego rodzaju zawartości

en: Other tools
pl: Pozostałe narzędzia

en: Show querylog
pl: Pokaż dziennik zapytań

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
pl: Czy na pewno chcesz przeprowadzić transliterację nazw istniejących plików?

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
pl: Nie wszystkie nazwy plików zostały przekształcone. Następujące pliki zostały pominięte, ponieważ nie udało się uzyskać do nich dostępu:

en: @filenames have been successfully transliterated.
pl: Transliteracja @filenames została pomyślnie zakończona.

en: 1 file name | @count file names
pl[0]: 1 nazwa pliku
pl[1]: @count nazwy plików
pl[2]: @count nazw plików

en: Lowercase transliterated file names.
pl: Nazwy plików po transliteracji do małych liter.

en: Convert existing file names to US-ASCII.
pl: Przekształć nazwy istniejących plików do US-ASCII.

en: Transliteration has been installed. <a href="@transliteration-url">Fix existing file names</a>.
pl: Transliteracja została zainstalowana. <a href="@transliteration-url">Popraw nazwy istniejących plików</a>.

en: Converts non-latin text to US-ASCII and sanitizes file names.
pl: Przekształca znaki spoza alfabetu łacińskiego do US-ASCII i poprawia nazwy plików.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
pl: Tytuł w ścieżce nawigacyjnej, gdy ten argument jest obecny. Jeśli nie wprowadzi się żadnego, wykorzystywane będą domyślne wartości (patrz: "Tytuł").

en: The order of pages in the book hierarchy.
pl: Kolejność stron w książce.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający dodanie odpowiedzi - taki sam, jak w przypadku zwykłych węzłów i tylko wtedy, gdy użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować ustawienia podziału na strony pobrane z formatu nadrzędnego? Rezultaty mogą być nieoczekiwane, jeśli liczba wyświetlanych elementów się nie zgadza.

en: Render
pl: Renderowanie

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować osobne ustawienia podziału na strony? W przeciwnym wypadku można je pobierać z formatu nadrzędnego.

en: No revision
pl: Brak wersji

en: @number comments per page
pl: @number komentarzy na stronie

en: Requires a title
pl: Tytuł wymagany

en: Private files
pl: Pliki prywatne

en: File system permissions
pl: Uprawienia systemu plików

en: Database errors
pl: Błędy bazy danych

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: Choose a block
pl: Wybierz blok

en: Other blocks
pl: Inne bloki

en: Thickness
pl: Grubość

en: The unique ID of the comment.
pl: Unikatowy identyfikator komentarza.

en: The name left by the comment author.
pl: Nazwa pozostawiona przez autora komentarza.

en: The email address left by the comment author.
pl: Adres e-mail pozostawiony przez autora komentarza.

en: The home page URL left by the comment author.
pl: Adres strony wprowadzony przez autora odpowiedzi.

en: The formatted content of the comment itself.
pl: Sformatowana treść odpowiedzi.

en: The number of comments posted on a node.
pl: Liczba komentarzy dodany przy wpisie.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
pl: Ilość odpowiedzi do wpisu od czasu gdy użytkownik widział go po raz ostatni.

en: The type of the node.
pl: Rodzaj wpisu.

en: The human-readable name of the node type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu wpisu.

en: The language the node is written in.
pl: Język w jakim wpis został napisany.

en: The URL of the node.
pl: Adres URL zasobu.

en: The slogan of the site.
pl: Hasło witryny.

en: The administrative email address for the site.
pl: Administracyjny adres e-mail dla tego serwisu.

en: The URL of the site's front page.
pl: Adres URL strony głównej serwisu.

en: The unique ID of the taxonomy term.
pl: Unikalny ID terminu kategorii.

en: The name of the taxonomy term.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: The optional description of the taxonomy term.
pl: Opcjonalny opis terminu kategorii.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
pl: Unikalne ID słownika taksonomii.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
pl: Nazwa słownika.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
pl: Opcjonalny opis słownika.

en: The unique ID of the user account.
pl: Unikalne ID użytkownika konta.

en: The login name of the user account.
pl: Nazwa użytkownika konta.

en: The email address of the user account.
pl: Adres e-mail użytkownika konta.

en: The URL of the account profile page.
pl: Adres URL do strony profilu konta.

en: Your OpenID
pl: Twoje OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
pl: To OpenID zostanie dołączone do Twojego konta po rejestracji.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
pl: By utworzyć konto użytkownika witryny, należy jeszcze wypełnić poniższy formularz. Osoby posiadające już konto mogą się natomiast <a href="@login">zalogować</a>, a identyfikator OpenID podać póżniej, na stronie "Moje konto".

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
pl: Utworzenie konta użytkownika przy wykorzystaniu informacji podanych przez operatora OpenID nie powiodło się z powodów wymienionych niżej. Należy wypełnić poniższy formularz. Osoby posiadające już konto mogą się natomiast <a href="@login">zalogować</a>, a identyfikator OpenID podać póżniej, na stronie "Moje konto".

en: HTML attributes
pl: Atrybuty HTML

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: Context layouts
pl: Układy kontekstu

en: Could not save context %title.
pl: Nie można zapisać kontekstu %title.

en: Example: <code>theme</code>
pl: Przykład: <code>skórka</code>

en: A tag to group this context with others.
pl: Tag grupujący ten kontekst z innymi.

en: Trigger the activation of this context
pl: Wyzwól aktywację tego kontekstu

en: Actions to take when this context is active
pl: Akcje do wykonania kiedy ten kontekst jest włączony.

en: Add a reaction
pl: Dodaj reakcję

en: Context editor
pl: Edytor kontekstu

en: Context inspector
pl: Inspektor kontekstu

en: Set on node form
pl: Ustaw na formularzu węzła

en: Set this context on node forms
pl: Ustaw ten kontekst na formularzach węzłów

en: Always active
pl: Zawsze włączone

en: Saved %title.
pl: Zapisano %title.

en: SMTP Security
pl: Zabezpieczenia SMTP

en: Lighter
pl: Cieńsza

en: Bolder
pl: Bardziej pogrubiona

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript %file.js został utracony.

en: Status message
pl: Komunikat

en: Published comment %subject.
pl: Opublikowano komentarz %subject.

en: User contact forms
pl: Formularze kontaktowe użytkowników

en: The unique ID of the content item, or "node".
pl: Unikalny identyfikator wpisu.

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Validate URL
pl: Sprawdź URL

en: Force password change
pl: Wymuszanie zmiany hasła

en: View name '@name' is already taken
pl: Widok o nazwie "@name" już istnieje.

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
pl: Wewnętrzny błąd serwera. By uzyskać więcej informacji, należy sprawdzić dzienniki serwera lub PHP.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
pl: Na stronie @path wystąpił błąd.
    
    Opis błędu: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
pl: Czy wpis jest przyklejony. By wyświetlać przyklejone węzły na początku widoku, należy ustawić sortowanie malejące.

en: Authentication module
pl: Moduł uwierzytelniający

en: Add
pl: Dodaj

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
pl: Nie można dokończyć operacji. Krytyczny błąd w pliku @file w linii @line: @message

en: no real context
pl: bez prawdziwego kontektsu

en: - Choose -
pl: - Wybierz -

en: Update and save
pl: Aktualizuj i zapisz

en: The page has been updated and saved.
pl: Strona została zaktualizowana i zapisana.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
pl: Obecnie nie ma dostępnych wariantów i strona nie może zostać dodana. Może trzeba zainstalować moduł Panels, aby uzyskać wariant?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
pl: Aby ustawić ten panel jako swoją stronę domową, musisz stworzyć nazwę ścieżki bez % placeholders wewnątrz ścieżki. Strona domowa jest aktualnie ustawiona na %homepage w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
pl: Ta strona jest obecnie ustawiona jako twoja strona główna. To może być zmienione w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
pl: Ta ścieżka jest już wykorzystywana. System nie może nadpisać istniejącej ścieżki.

en: Context exists
pl: Kontekst istnieje

en: Doesn't exist
pl: Nie istnieje

en: @identifier exists
pl: @identifier istnieje

en: @identifier does not exist
pl: @identifier nie istnieje

en: String: comparison
pl: Napis: porównanie

en: Control access by string match.
pl: Kontrola dostępu na podstawie pasującego napisu.

en: Not equal to regular expression
pl: Nierówny wyrażeniu regularnemu

en: @identifier is "@value"
pl: @identifier jest "@value"

en: @identifier is not "@value"
pl: @identifier nie jest "@value"

en: @identifier matches "@value"
pl: @identifier pasuje do "@value"

en: @identifier does not match "@value"
pl: @identifier nie pasuje do "@value"

en: String: length
pl: Napis: długość

en: Not equal to
pl: Nierówny z

en: Length of string
pl: Długość napisu

en: Enter the context type
pl: Wprowadź typ kontekstu

en: Enter a user name
pl: Wpisz nazwę użytkownika

en: Invalid user selected.
pl: Wybrano niewłaściwego użytkownika.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
pl: Moduł o nazwie @name już istnieje na tej witrynie. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Lowercase letters, numbers and underscores only
pl: Tylko małe litery, cyfry i znak podkreślenia

en: The machine-readable name is already taken.
pl: Identyfikator systemowy jest już zajęty.

en: %name has been created.
pl: %name zostało utworzone.

en: Box description
pl: Opis pojemnika

en: A brief description of your box.
pl: Krótki opis tego pojemnika.

en: Box body
pl: Treść pojemnika

en: Boxes
pl: Pojemniki

en: Provides exports for custom blocks and spaces integration.
pl: Umożliwia eksportowanie własnych bloków i integrację z spaces.

en: Require all conditions
pl: Wymagaj wszystkich warunków

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
pl: Jeżeli zaznaczone, wszystkie warunki muszą być spełnione, żeby ten kontekst był aktywny. W innym przypadku pierwszy spełniony warunek włączy ten kontekst.

en: Drupal Wiki
pl: Drupal Wikie

en: Administrative label
pl: Etykieta administracyjna

en: Protection mode
pl: Tryb ochrony

en: Unprotect
pl: Nie chroń

en: Add form
pl: Dodaj formularz

en: All available forms are protected already.
pl: Wszystkie dostępne formularze są już chronione.

en: Are you sure you want to unprotect this form?
pl: Czy jesteś pewien, że nie chcesz chronić tego formularza?

en: Mollom will no longer protect this form from spam.
pl: Mollom nie będzie dłużej chronił tego formularza przed spamem.

en: Profanity
pl: Bluźnierstwa

en: Unwanted
pl: Niechciane

en: An error occurred upon trying to add the text to the blacklist.
pl: Pojawił się błąd podczas dodawania pozycji do czarnej listy.

en: An error occurred upon trying to remove the item from the blacklist.
pl: Pojawił się błąd podczas próby usunięcia pozycji z czarnej listy.

en: To use Mollom, you need a public and private key. To obtain your keys, <a href="@mollom-login-url">register and login on mollom.com</a>, and <a href="@mollom-manager-add-url">create a subscription</a> for your site. Once you created a subscription, copy your private and public access keys from the <a href="@mollom-manager-url">site manager</a> into the form fields below, and you are ready to go.
pl: Aby używać Mollom, potrzebujesz kluczy publicznego oraz prywatnego. Aby otrzymać swoje klucze <a href="@mollom-login-url">zarejestruj się oraz zaloguj na mollom.com</a> a następnie <a href="@mollom-manager-add-url">stwórz subskrybcję</a> dla Twojej witryny. Jak tylko utworzysz subskrybcję, skopiuj Twoje klucz dostępowe: prywatny oraz publiczny z <a href="@mollom-manager-url">menadżera strony</a> do pól poniżej. To wszystko.

en: Link to Mollom's privacy policy on forms protected by textual analysis
pl: Odnośnik do polityki prywatności Mollom na stronach z formularzem chronionym przez analizę tekstu.

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować oraz zgłosić treść jako nieodpowiednią?

en: The content was successfully reported as inappropriate.
pl: Treść została poprawnie zgłoszona jako nieodpowiednia.

en: By submitting this form, you accept the <a href="@privacy-policy-url">Mollom privacy policy</a>.
pl: Przez wysłanie tego formularza, akceptujerz  <a href="@privacy-policy-url">politykę prywatności Mollom</a>.

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
pl: Wpisz znaki, które widzisz powyżej; jeśli nie możesz ich przeczytać, potwierdź formularz a wygenerowany zostanie nowy obrazek. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
pl: Aby przejść dalej prosimy o weryfikację słowa podanego poniżej.

en: @name form
pl: Formularz @name

en: Report to Mollom and unpublish
pl: Zgłoś do Mollom a następnie nie publikuj

en: Report to Mollom and delete
pl: Zgłoś do Mollom a następnie skasuj

en: User password request form
pl: Formularz żądania nowego hasła

en: Bogus session id %session.
pl: Fałszywy id sesji %session.

en: Expired session id %session.
pl: Sesja o identyfikatorze %session wygasła.

en: Unknown session id %session. This is not a bug in Mollom. If this happens too often, check your site for attacks.
pl: Nieznane id sesji %session. To nie jest błąd w Mollom. Jeśli to zdarza się zbyt często, przeprowadź audyt swojej witryny pod kątem ataków.

en: Invalid form id %form_id for session id %session (generated for %form_id_session).  This is not a bug in Mollom. If this happens too often, check your site for attacks.
pl: Błędny id formularza  %form_id dla id sesji %session (wygenerowano dla %form_id_session). To nie jest błąd w Mollom. Jeśli to zdarza się zbyt często, przeprowadź audyt swojej witryny pod kątem ataków.

en: bypass mollom protection
pl: omijanie ochrony mollom

en: Unprotect form
pl: Nie chroń formularza

en: Configure Mollom keys and global settings.
pl: Konfiguracja kluczy Mollom oraz ustawień globalnych.

en: Mollom statistics
pl: Statystyki Mollom

en: Network error
pl: Błąd sieci

en: The Mollom servers could not be contacted. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
pl: Nie można skontaktować się z serwerem Mollom. Proszę się upewnić, że serwer może wysyłać żądania HTTP do sieci zewnętrznej.

en: Box title
pl: Tytuł pojemnika

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Switch theme
pl: Przełącz skórkę

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "0/feed" (used throughout Drupal core) and "feed" (used by some contributed Drupal modules, like Views).
pl: Ten tekst jest używany do utworzenia aliasów dla kanałów RSS. Przykładami są "0/feed" (używany wewnątrz rdzenia Drupala) oraz "feed" (używany przez pewne moduły Drupala, jak choćby moduł Views).

en: Choose aliases to delete
pl: Wybierz aliasy do usunięcia

en: All aliases
pl: Wszystkie aliasy

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
pl: <strong>Uwaga:</strong> nie ma prośby o potwierdzenie. Upewnij sie przed kliknięciem guzika "Skasuj aliasy!", że wiesz co robisz.<br />Przed użyciem tej opcji możesz chcieć wykonać kopię zapasową bazy danych i/lub tablicy url_alias table.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
pl: Ignoruję alias %alias ze względu na konflikt ścieżek.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
pl: Ignoruję alias %alias ze względu na to, że jest taki sam jak ścieżka wewnętrzna.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %alias.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source, zamieniając %old_alias. %old_alias przekierowuje teraz na %alias.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source, zamieniając %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source.

en: Pattern for the user contact form paths
pl: Wzorzec dla ścieżki formularza kontaktowego użytkownika

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla formularzy kontaktowych użytkowników, które nie posiadają aliasów

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących formularzy kontaktowych użytkowników, które nie posiadają aliasów.

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: User blogs
pl: Blogi użytkowników

en: User trackers
pl: Śledzenie użytkowników

en: Use autocomplete widget
pl: Pokazać pole z podpowiedzią tytułu wpisu

en: Use fallback behavior when editing content
pl: Używaj zachowania awaryjnego podczas edytowania wpisu

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
pl: W polu na kod języka nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
pl: W polu na nazwę języka po angielsku nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
pl: W polu na nazwę języka nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: Wysiwyg profiles
pl: Profile Wysiwyg

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
pl: Profil WYSIWYG jest powiązany z formatem tekstu. Definiuje jaki edytor ma zostać załadowany po wybraniu danego formatu tekstowego. Dodatkowo przechowuje konfigurację dostępnych przycisków i motywów, jak edytor ma zostać wyświetlony i innych opcji specyficznych dla danego edytora.

en: Div container
pl: Kontener Div

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Check spelling as you type
pl: Sprawdź pisownię w trakcie pisania

en: Advanced list
pl: Zaawansowana lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
pl: Aby przydzielić inny edytor do formatu tekstu kliknij w "usuń" by wpierw usunąć obecne przypisanie.

en: These options allow the user to easily insert an HTML tags into text areas or WYSIWYG editors after uploading a file or image. The "Automatic" style will insert a &lt;img&gt; tag for images and a &lt;a&gt; tag for other files. Other styles may insert tags that may not match the file type.
pl: Poniższe opcje pozwalają na wygodne wstawianie znaczników HTML do pól tekstowych lub edytorów WYSIWYG dla załadowanych plików i obrazów. Styl "Automatyczny" wstawia znacznik &lt;img&gt; dla obrazów, a znacznik &lt;a&gt; dla innych plików. Inne style mogą wstawiać znaczniki, które nie pasują do typu załadowanego pliku.

en: Constraints
pl: Ograniczenia

en: Are you sure you want to leave the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz opuścić grupę %title?

en: You left the group %group.
pl: Opuściłeś grupę %group.

en:  Limited to !max_groups choice. |  Limited to !max_groups choices.
pl[0]:  Ograniczone do !max_groups wyboru.
pl[1]: Ograniczone do !max_groups wyborów.
pl[2]: Ograniczone do !max_groups wyborów.

en: Minimum dimensions are %dimensions.
pl: Minimalne wymiary to %dimensions.

en: Minimum width is %width.
pl: Minimalna szerokość to %width.

en: Minimum height is %height.
pl: Minimalna wysokość to %height.

en: Delete scheduled tasks
pl: Usuń zaplanowane zadania

en: Mollom blacklist
pl: Czarna lista Mollom

en: The entry was added to the blacklist.
pl: Pozycja dodana do czarnej listy.

en: Are you sure you want to delete %text from the blacklist?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć %text z czarnej listy?

en: The entry was removed from the blacklist.
pl: Wpis został usunięty z czarnej listy.

en: Mollom automatically blocks unwanted content and learns from all participating sites to improve its filters. On top of automatic filtering, you can define a custom blacklist.
pl: Mollom automatycznie blokuje niechcianą treść oraz uczy się na wszystkich partycypujących witrynach ulepszając filtry. Pomijając automayczne filtrowanie, masz możliwość tworzenia własnej czarnej listy.

en: Mollom's filters are shared and trained globally over all participating sites. Due to this, unwanted content might still be accepted on your site, even after sending feedback to Mollom. By using the site-specific blacklist, the filters can be customized to your specific needs. Each entry specifies a reason for why it has been blacklisted, which further helps in improving Mollom's automated filtering.
pl: Filtry Mollom są współdzielnone oraz dostosowywane na wszystkich partycypujących witrynach. W wyniku takiego działania, niechciana treść może w dalszym ciągu być akceptowana na Twojej stronie, nawet po wysłaniu informacji zwrotnej do Mollom. Poprzez wykorzystanie czarnej listy określonej dla danej witryny, filtry mogą zostać dopasowane do określonych potrzeb. Każdy wpis określa przyczynę dlaczego dany element znalazł się na czarnej liście, co w konsekwencji pomaga udoskonalać automatyczne filtrowanie Mollom.

en: All blacklist entries are applied to a context: the entire submitted post, or only links in the post. When limiting the context to links, both the link URL and the link text is taken into account.
pl: Wszystkie wpisy z czarnej listy zostają zastosowane w kontekście całego wpisu lub tylko odnośników we wpisie. Jeśli ograniczymy kontekst do odnośników, zarówno odnośnik URL jak i odnośniki w tekście poddane zostaną analizie.

en: If a blacklist entry contains multiple words, various combinations will be matched. For example, when adding "<code>replica&nbsp;watches</code>" limited to links, the following links will be blocked:
pl: Jeśli czarna lista zawiera wiele słów, różne kombinacje zostaną poddane próbie. Dla przykładu, kiedy dodajemy "<code>replica&nbsp;watches</code>" limitowane do odnośników, następujące odnośniki zostaną zablokowane:

en: Spam, unsolicited advertising
pl: Spam, niechciana reklama

en: Obscene, violent, profane
pl: Obsceniczne, brutalne, zawierające przekleństwa

en: Low-quality
pl: Niskiej jakości

en: Unwanted, taunting, off-topic
pl: Niechciane, prześmiewcze, nie związane z tematem

en: Sending feedback to <a href="@mollom-url">Mollom</a> improves the automated moderation of new submissions.
pl: Wysyłanie informacji zwrotnej do <a href="@mollom-url">Mollom</a> udoskonala zautomatyzowaną moderację nowych wpisów.

en: A new Input format has been created: !name
pl: Utworzono nowy format danych wejściowych o nazwie: !name

en: These are the limits for each run on queue processing. The process will stop when it first meets any of them. Set to 0 for no limit.
pl: Limity dla każdego przetwarzania kolejki. Proces zatrzyma się kiedy napotka na jakikolwiek z nich. Ustawienie 0 oznacza brak limitów.

en: Process on cron
pl: Przetwarzaj w zadaniach cron

en: If disabled you must use code elsewhere to actually send your e-mails such as a <a href="http://drupal.org/project/drush">drush</a> script.
pl: Jeśli wyłączone należy użyć innego kodu w celu wysyłania wiadomości e-mail takiego jak skrypt <a href="http://drupal.org/project/drush">drush</a>.

en: Delete subscription
pl: Kasowanie subskrypcji

en: Administration tools
pl: Narzędzia administracyjne

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Automatic live preview
pl: Automatyczny podgląd

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
pl: Widok jest kompatybilny z wersją @import_version modułu Views, tymczasem zainstalowana jest wersja @api_version.

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Disable automatic live preview
pl: Wyłącz automatyczny podgląd

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
pl: Wyłącza automatyczną aktualizację podglądu widoku. Może nieco przyspieszyć edycję widoku.

en: The aliased path to this node.
pl: Ścieżka do węzła z uwzględnieniem aliasów.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
pl: Format %display korzysta ze ścieżki node/%. Nie przyniesie to jednak oczekiwanych rezultatów. Warto sprawdzić moduł Panels.

en: Get all nodes tagged with a term.
pl: Wyświetla wszystkie węzły, które przypisane są do wybranej kategorii.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
pl: Terminy powiązane z terminem obecnym. Powiązanie może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów powiązanych jest więcej.

en: Related term
pl: Termin powiązany

en: A related term of the term.
pl: Termin powiązany z terminem obecnym.

en: Taxonomy Term ID from URL
pl: Identyfikator terminu taksonomii z adresu

en: Translate link
pl: Odnośnik "przetłumacz"

en: Provide a simple link to translate the node.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przetłumaczenie węzła.

en: Authmap ID
pl: Identyfikator authmap

en: The Authmap ID.
pl: Identyfikator authmap.

en: Authentication name
pl: Nazwa uwierzytelniająca

en: The unique authentication name.
pl: Unikatowa nazwa uwierzytelniająca.

en: The name of the module managing the authentication entry.
pl: Nazwa modułu obsługującego uwierzytelnianie.

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Link this field to its node revision
pl: Z odnośnikiem do wersji węzła

en: Output machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Display field as the node type machine name.
pl: Zwraca nazwę wykorzystywaną wewnętrznie przez Drupala.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
pl: Do budowy ścieżek nawigacyjnych korzystaj ze standardowych adresów terminów

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
pl: Włączenie tej opcji sprawia, że odnośniki do terminów taksonomii umieszczane w ścieżkach nawigacyjnych tworzone są za pomocą standardowej metody Drupala, a nie własnej metody modułu Views. Użyteczne w przypadku korzystania z modułów typu <q>Taxonomy Redirect</q>, które zmieniają odnośniki do stron terminów.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
pl: Nazwy klas CSS zostaną dodane do widoku. Umożliwia to korzystanie z odrębnych klas dla każdego z widoków. Nazwy klas można oddzielić spacjami.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Choose text
pl: Tekst

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
pl: Tekst będzie domyślną opcją szybkiego menu.

en: There is no Views Slideshow plugin enabled. Go to the !modules and enable a Views Slideshow plugin module. For example Views Slideshow Singleframe.
pl: Brak włączonych wtyczek Views Slideshow. Przejdź na stronę !modules i włącz moduł wtyczki do Views Slideshow. Na przykład Views Slideshow Singleframe.

en: Pause On Click
pl: Pauza po kliknięciu

en: Pause when the slide is clicked.
pl: Wstrzymaj kiedy slajd zostanie kliknięty.

en: Your password has expired. You must change your password to proceed on the site.
pl: Twoje hasło straciło ważność, aby kontynuować zmień je.

en: Force users to change their password
pl: Wymuś na użytkownikach zmianę haseł

en: Make the slide window height fit the largest slide
pl: Dopasuj wysokość okna slajdu do największego obrazka

en: End slideshow after last slide
pl: Zakończ pokaz slajdów po ostatnim slajdzie.

en: No tokens available.
pl: Brak dostępnych wzorców.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
pl: Kliknij na wzorzec w celu dodania go do pola, które było aktywne jako ostatnie.

en: List of the currently available tokens on this site
pl: Wykaz aktualnie dostępnych wzorców na tej witrynie.

en: Insert this token into your form
pl: Wstaw ten wzorzec do formularza

en: First click a text field to insert your tokens into.
pl: Najpierw kliknij w pole tekstowe, do którego będą wstawione wzorce.

en: View my account
pl: Przeglądanie konta

en: Edit my account
pl: Edycja konta

en: Are you sure you want to revert the block %name?
pl: Czy na pewno przywrócić blok %name?

en: Add custom !title
pl: Dodaj własny !title

en: Delete box
pl: Usuń pojemnik

en: Cannot save box without a specified delta.
pl: Zapisanie pojemnika bez określonej delty jest niemożliwe.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: Number of thumbnails
pl: Liczba miniaturek

en: Send all messages via BCC
pl: Wyślij wszystkie wiadomości przez BCC

en: CTools PHP requirements
pl: Wymagania PHP dla CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
pl: CTools wymaga pewnych funkcji dostępnych tylko w PHP 5.2.0 lub w wyższej wersji.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej strylów CTools @path. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Select base style
pl: Wybierz styl podstawowy

en: Missing settings cache.
pl: Brakuje ustawień pamięci podręcznej.

en: XX-Small
pl: XXS

en: X-Small
pl: XS

en: X-Large
pl: XL

en: XX-Large
pl: XXL

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Word spacing
pl: Odstępy między wyrazami

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Overline
pl: Nadkreślenie

en: Line-through
pl: Przekreślienie

en: Oblique
pl: Ukośna

en: Small-caps
pl: Kapitaliki

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień aby wykonać tą akcję.

en: You account permissions do not permit you to import.
pl: Twoje uprawnienia konta nie pozwalają na import.

en: String: URL path
pl: Napis: adres URL

en: Control access by the current path.
pl: Kontrola dostępu na podstawie bieżącej ścieżki.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
pl: Uwaga: jeśli kontekst nie jest wybrany, będzie używana ścieżka bieżącej strony.

en: Allow access on the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp do następujących stron

en: Allow access on all pages except the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp na wszystkich stronach, z wyjątkiem następujących

en: Current path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Taxonomy: parent term
pl: Taksonomia: nadrzędny termin

en: Control access by existence of a parent term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie istnienia terminu nadrzędnego.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
pl: "@term" ma rodzica w słowniku "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
pl: Kontrola dostępu na podstawie słownika.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
pl: Tylko zaznaczone słowniki będą prawidłowe.

en: Current theme
pl: Aktualna skórka

en: Control access by checking which theme is in use.
pl: Kontrola dostępu na podstawie aktualnie używanej skórki.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
pl: To jest dostępne tylko jeśli obecna skórka jest wybraną skórką.

en: Current theme is "@theme"
pl: Bieżąca skórka to "@theme"

en: Unpublished node @nid
pl: Niepublikowany węzeł @nid

en: Book children
pl: Podrzędne elementy książki

en: "@s" book children
pl: Elementy podrzędne książki "@s"

en: Node terms
pl: Terminy węzła

en: Taxonomy terms of the referenced node.
pl: Terminy taksonomii węzła referencyjnego.

en: - All vocabularies -
pl: - Wszystkie słowniki -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
pl: Opcjonalnie ogranicz do terminów z określonego słownika lub zezwól na terminy ze wszystkich słowników.

en: Term formatting
pl: Formatowanie terminu

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
pl: Odnośniki taksonomii (używa theme('links'))

en: Inline, delimited
pl: W linii, rozdzielane

en: Link to terms
pl: Odnośnik do terminów

en: Check here to make the terms link to the term paths.
pl: Zaznacz tutaj, aby linkować terminy do ich ścieżek.

en: Term delimiter
pl: Separator węzła

en: "@s" terms from @vocabulary
pl: Terminy słownika @vocabulary dla "@s"

en: Feed icons
pl: Ikony kanałów informacyjnych

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Primary navigation links
pl: Podstawowe odnośniki nawigacyjne

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_główne (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Secondary navigation links
pl: Drugorzędne odnośniki nawigacyjne

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_dodatkowe (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Tabs type
pl: Typ zakładek

en: Primary and secondary
pl: Pierwszorzędny i drugorzędny

en: CSS id to use
pl: ID CSS do użycia

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: Missing plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Start Slideshow Paused
pl: Rozpocznij pokaz slajdów z pauzą

en: Start the slideshow in the paused state.
pl: Rozpocznij pokaz slajdów w stanie pauzy.

en: Start On Last Slide Viewed
pl: Rozpocznij na ostatnio oglądanym slajdzie

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
pl: Kiedy użytkownik opuszcza stronę z pokazem slajdów a następnie wraca na nią ponownie rozpocznij pokaz slajdów na ostatnim wyświetlanym obrazku.

en: Length of Time to Remember Last Slide
pl: Okres czasu pamiętania ostatniego slajdu

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
pl: Liczba dni, przez które serwis pamięta ostatnio oglądany slajd. Domyślnie jest to 1

en: Custom style
pl: Styl własny

en: Status updates
pl: Aktualizacje statusu

en: Your submission has triggered the profanity filter and will not be accepted until the inappropriate language is removed.
pl: Twoje zgłoszenie zawiera niewłaściwe słownictwo, które uruchomiło filtr blokujący wulgaryzmy.

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
pl: Jeśli zaznaczone, podczas walidacji pole URL będzie weryfikowane pod kątem poprawności.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że pole URL będzie opcjonalne i dozwolone będzie wysyłanie samego tytułu. Jeżeli URL będzie pominięty tytuł będzie wyświetlany jako zwykły tekst.

en: Title, as plain text
pl: Tytuł jako tekst

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała dodać dodatkowe pole @identifier, ale tabela @table nie mogła być dodana!

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
pl: Czas w milisekundach pomiędzy przejściami slajdów. Ustaw tą wartość na 0 w celu wyłączenia automatycznego pokazu slajdów.

en: Retroactive transliteration is not supported for the database system of this Drupal installation. If you think this should be fixed please <a href="@issues-url">file an issue</a> in the project issue queue.
pl: Baza danych tej instalacji Drupala nie obsługuje transliteracji działającej wstecz.  Jeśli uważasz, że to powinno to być naprawione, <a href="@issues-url">zgłoś problem</a> do kolejki problemów tego projektu.

en: Transliteration is not required.
pl: Transliteracja nie jest wymagana.

en: There are currently no files names containing non-ASCII characters.
pl: Aktualnie nie ma plików, których nazwy zawierają znaki spoza ASCII.

en: Transliterated file name
pl: Nazwa pliku po transliteracji.

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
pl: Baza danych pokazuje @x_filenames zawierających znaki spoza ASCII.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
pl: Uwaga: tabela pokazuje tylko pierwszych 10 pozycji.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
pl: <strong>OSTRZEŻENIE:</strong> jeśli wpisywałeś ścieżki do pliku albo obrazka w polach tekstowych (na przykład w polu albo edytorze WYSIWYG), zmiana nazw plików zepsuje te odnośniki. Ponieważ nie ma aktualnie sposobu na automatyczną naprawę odnośników w treści, zrobienie kopii zapasowej bazy danych i katalogu %files zawczasu jest bardzo dobrym pomysłem. Nie dotyczy to modułów, które korzystają z plików za pomocą ich identyfikatorów w systemie.

en: Transliterate file names during upload.
pl: Przeprowadź transliterację nazw plików podczas ich przesyłania.

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility.
pl: Włącz, żeby przekształcić nazwy plików zawierające znaki spoza zbioru ASCII i uzyskać zgodność z innymi platformami.

en: This is a recommended setting to prevent issues with case-insensitive file systems. It has no effect if transliteration has been disabled.
pl: To jest zalecane ustawienie, żeby uniknąć problemów z systemami plików, które nie odróżniają wielkich i małych liter. Nie ma ono znaczenia, jeśli transliteracja jest wyłączona.

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
pl: Włącz pauzę kiedy pokaz slajdów nie jest widoczny

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
pl: Kiedy pokaz slajdów znajdzie się poza widocznym obszarem w przeglądarce lub kiedy okno przeglądarki jest zmniejszone ukrywając pokaz slajdów ta opcja włączy pauzę.

en: How to Calculate Amount of Slide that Needs to be Shown
pl: Jak obliczyć ilość slajdów, które muszą być pokazane.

en: Entire slide
pl: Cały slajd

en: Set amount of vertical
pl: Ustaw ilość w pionie

en: Set amount of horizontal
pl: Ustaw ilość w poziomie

en: Set total area of the slide
pl: Ustaw całkowity obszar tego slajdu

en: Choose how to calculate how much of the slide has to be shown. Entire Slide: All the slide has to be shown. Vertical: Set amount of height that has to be shown. Horizontal: Set amount of width that has to be shown. Area: Set total area that has to be shown.
pl: Wybierz jak obliczyć ile slajdu musi być pokazane. Cały slajd: cały slajd musi być widoczny. Pionowo: ustaw wysokość jaka musi być widoczna. Poziomo: ustaw szerokość jaka musi być widoczna. Obszar: ustaw całkowity obszar, jaki musi być widoczny.

en: Amount of Slide Needed to be Shown
pl: Ilość slajdu, która musi być widoczna

en: The amount of the slide that needs to be shown to have it rotate. You can set the value in percentage (ex: 50%) or in pixels (ex: 250). The slidehsow will not rotate until it's height/width/total area, depending on the calculation method you have chosen above, is less than the value you have entered in this field.
pl: Ilość slajdu jaka musi być widoczna, żeby nastąpiła jego zmiana. Możesz ustawić wartość w procentach (np. 50%) lub w pikselach (np. 250). Pokaz slajdów nie zmieni się do momentu aż jego wysokość/szerokość/całkowity obszar, w zależności od wybranej powyżej metody obliczania, nie będzie mniejszy niż wartość wpisana w tym polu.

en: Items per slide
pl: Elementów na slajd

en: The number of items per slide
pl: Liczba elementów na jednym slajdzie

en: Edit components
pl: Edytuj komponenty

en: Required by: !dependents
pl: Wymagane przez: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
pl: Konflikty z: !conflicts

en: Views API
pl: API Views

en: The title of the box as shown to the user.
pl: Tytuł pojemnika wyświetlany użytkownikowi.

en: Custom ruleset
pl: Własny zestaw reguł

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
pl: Niestandardowe zestawy zasad są kombinacjami wtyczek dostępu, których możesz użyć do kontroli dostępu, kryteriów selekcji i przejrzystości panela.

en: There are no custom rulesets.
pl: Brak własnych zestawów reguł.

en: Manage custom rulesets
pl: Zarządzaj własnymi zestawami reguł

en: Custom rulesets
pl: Własne zestawy reguł

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych zestawów reguł dostępu dla aplikacji, takich jak Panels.

en: ruleset
pl: zestaw reguł

en: Ruleset
pl: Zestaw reguł

en: rulesets
pl: zestawy reguł

en: Rulesets
pl: Zestawy reguł

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
pl: Niestandardowy panele zawartości są podstawowym HTML, który wprowadzasz, które może być użyty ponownie we wszystkich panelach.

en: There are no custom content panes.
pl: Brak własnych okienek z zawartością.

en: Manage custom content
pl: Zarządzaj własną treścią

en: Custom content panes
pl: Własne okienka z zawartością

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych okienek zawartości dla aplikacji, takich jak Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W której kategorii powinna pojawiać się ta zawartość. Jeżeli pozostanie puste kategorią będzie "Miscellaneous".

en: content pane
pl: panel treści

en: content panes
pl: okienka z zawartością

en: Content panes
pl: Okienka z zawartością

en: @type will not display due to missing context
pl: @type nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: Reverse (NOT)
pl: Udwrotność (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
pl: Brakuje klucza %key dla definicji wtyczki @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
pl: Definicja wtyczki @plugin nie może zlokalizować schematu %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
pl: Definicja wtyczki @plugin używa %schema, ale nie posiada sekcji eksportowania.

en: Add a new @plugin
pl: Dodaj nowy @plugin

en: Edit @plugin %title
pl: Edytuj @plugin %title

en: Clone @plugin %title
pl: Klonuj @plugin %title

en: Import @plugin
pl: Importuj @plugin

en: Export @plugin %title
pl: Eksportuj @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić %title?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
pl: Ta akcja trwale usunie wszystkie dostosowania tego elementu.

en: The item has been reverted.
pl: Pozycja została przywrócona.

en: This action will permanently remove this item from your database..
pl: Ta akcja trwale usunie ten elementu z twojej bazy danych.

en: %title has been created.
pl: %title został utworzony.

en: %title could not be created.
pl: %title nie mógł zostać utworzony.

en: %title has been updated.
pl: %title został zaktualizowany.

en: %title could not be updated.
pl: %title nie może być zaktualizowany.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
pl: Możesz zaimportować wyeksportowaną definicję, wklejając kod wyeksportowanego obiektu w polu poniżej.

en: @plugin %title was enabled.
pl: @plugin %title został włączony.

en: @plugin %title was disabled.
pl: @plugin %title został wyłączony.

en: Configuration error. No handler found.
pl: Błąd konfiguracji. Nie znaleziono obsługi.

en: No item found.
pl: Nie znaleziono elementu.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
pl: W eksporcie definicji @table brakuje właściwości "primary key".

en: Configure style
pl: Zmień ustawienia stylu

en: Limit to these vocabularies
pl: Ogranicz do tych słoników.

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
pl: Jeżeli nie zaznaczono słowników, będą akceptowane terminy ze wszystkich słowników.

en: Missing/deleted content
pl: Brakująca/usunięta zawartość

en: Make this content reusable
pl: Spraw, aby treść była wielokrotnego użytku

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa może zawierać tylko małe litery, podkreślenia i cyfry.

en: Link the node title to the node
pl: Utwórz odnośnik do zawartości z tytułu zawartości

en: Select a build mode for this node.
pl: Wybierz tryb wyświetlania tego węzła.

en: Shows links to register or login.
pl: Pokazuje odnośniki do rejestracji lub logowania.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
pl: Jeśli anonimowe komentarze nie są dozwolone, to wyświetli odnośniki do logowania i rejestracji.

en: - No tag -
pl: - Bez tagu -

en: CSS class to use
pl: Klasa CSS do użycia

en: Enabled, name
pl: Włączone, imię

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Pojawi się w interfejsie administracyjnym w celu łatwej identyfikacji.

en: The unique ID for this @export.
pl: Unikalne ID dla elementu @export.

en: @plugin code
pl: @plugin - kod

en: Allow import to overwrite an existing record.
pl: Pozwól na nadpisanie istniejących wpisów przy importowaniu.

en: Manage styles
pl: Zarządzaj stylami

en: Administrative settings
pl: Ustawienia administracyjne

en: Select style type
pl: Wybierz typ stylu

en: View attachment
pl: Zobacz załącznik

en: View context
pl: Wyświetl kontekst

en: View header
pl: Zobacz nagłówek

en: View pager
pl: Zobacz stronicowanie

en: Display the view pager if there are no results.
pl: Wyświetl stronicowanie w widoku przy braku wyników.

en: View row
pl: Wiersz widoku

en: Select context
pl: Wybierz kontekst

en: Configure rows
pl: Konfiguruj wiersze

en: Invalid context selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy kontekst.

en: Context contains an invalid view.
pl: Kontekst zawiera nieprawidłowy widok.

en: Row @number
pl: Wiersz @number

en: Display specific fields
pl: Wyświetl określone pola

en: Row information
pl: Informacje o wierszu

en: Broken view
pl: Uszkodzony widok

en: Displaying: !fields
pl: Wyświetlanie: !fields

en: Displaying the configured row.
pl: Wyświetlanie skonfigurowanego wiersza.

en: You must select a view.
pl: Należy wybrać widok.

en: Node from view
pl: Węzeł z widoku

en: Row number
pl: Numer wiersza

en: Term from view
pl: Termin z widoku

en: Contains rows in contexts.
pl: Zawiera wiersze w kontekstach.

en: Context settings
pl: Ustawienia kontekstu

en: User account form
pl: Formularz konta użytkownika

en: Active for
pl: Włączony dla

en: Only the current user
pl: Tylko bieżący użytkownik

en: Only other users
pl: Tylko inni użytkownicy

en: Only on node form
pl: Tylko na formularzu węzła

en: Path to registration page
pl: Ścieżka do strony z rejestracją

en: You have already invited the following recipient: | You have already invited the following recipients:
pl[0]: Zaprosiłeś już następującego odbiorcę:
pl[1]: Zaprosiłeś już następujących odbiorców:

en: administer invitations
pl: Zarządzanie zaproszeniami

en: What port to use for the connection.
pl: Numer portu do wykorzystania przy połączeniu.

en: PHPMailer exception: !details
pl: Wyjątek PHPMailer: !details

en: Remember from previous page
pl: Zapamiętaj z poprzedniej strony

en: Administrative links.
pl: Odnośniki administracyjne.

en: Context allows you to manage contextual conditions and reactions for different portions of your site. You can think of each context as representing a "section" of your site. For each context, you can choose the conditions that trigger this context to be active and choose different aspects of Drupal that should react to this active context.
pl: Context umożliwia zarządzanie warunkami zależnymi od kontekstu oraz reakcjami różnych części strony. O każdym kontekście można myśleć jako o reprezentacji "sekcji" strony. Dla każdego kontekstu można wybrać warunki, które powodują jego aktywację oraz wybrać różne aspekty Drupala, które powinny reagować na ten kontekst, gdy jest aktywny.

en: contexts
pl: konteksty

en: Show all regions
pl: Pokaż wszystkie regiony

en: Active context: !name
pl: Aktywny kontekst: !name

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pl: Wyjaśnienie ostatnich zmian dokonanych na segmencie.

en: The URL of the account edit page.
pl: Adres URL strony edycji konta.

en: The title of the current page.
pl: Tytuł bieżącej strony

en: The URL of the current page.
pl: URL bieżącej strony

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pl: Numer strony w trakcie przeglądanie stronicowanej listy.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
pl: Element %element-title używa niedozwolonych wzorców: @invalid-tokens.

en: Please make sure you are using the latest version of the Token module.
pl: Proszę upewnić się, że zainstalowana jest najnowsza wersja modułu Token.

en: The %name should contain at least one token to ensure unique URL aliases are created.
pl: Nazwa %name powinna zawierać przynajmniej jeden znacznik w celu zapewnienia unikalności tworzonych aliasów URL.

en: You are using the token [%token] which has a raw companion token [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
pl: Używasz wzorca [%token], który posiada odpowiednik niesformatowany [$raw_token]. Wzory Pathauto powinny używać wersji wzorców z końcówką -raw chyba, że używanie ich bez tej końcówki jest celowe. Więcej informacji znajduje się w <a href="@pathauto-help">pomocy Pathauto</a>

en: The field %name is not a valid number.
pl: Pole %name nie jest prawidłową liczbą.

en: The field %name cannot be greater than @max.
pl: Pole %name nie może być większe niż @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
pl: Pole %name nie może być mniejsze niż @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
pl: Pole <em>znaki do usunięcia</em> nie może zawierać HTML. Należy upewnić się, że edytory WYSIWYG dla tego pola są wyłączone.

en: Right parenthesis )
pl: Prawy nawias )

en: Slash /
pl: Ukośnik /

en: Backslash \
pl: Ukośnik odwrotny \

en: Node paths
pl: Ścieżki węzłów

en: Taxonomy term paths
pl: Ścieżki terminów kategorii.

en: Forum paths
pl: Ścieżki forum

en: User paths
pl: Ścieżki użytkowników

en: Blog paths
pl: Ścieżki bloga.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
pl: Tak jak [cat-raw], ale wraz z kategoriami nadrzędnymi oddzielonymi przez /.

en: The URL alias of the taxonomy term.
pl: Alias URL terminu kategorii.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
pl: Tak jak [term-raw], ale wraz z kategoriami nadrzędnymi oddzielonymi przez /.

en: The URL alias of the parent book of the node.
pl: Alias URL książki nadrzędnej dla węzła.

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
pl[0]: Zaktualizowano alias URL dla jednego węzła.
pl[1]: Zaktualizowano aliasy URL @count węzłów.
pl[2]: Zaktualizowano aliasy URL @count węzłów.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
pl[0]: Zaktualizowano aliasy URL 1 konta użytkownika.
pl[1]: Zaktualizowano aliasy URL @count kont użytkowników.
pl[2]: Zaktualizowano aliasy URL @count kont użytkowników.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet?
pl: Jeżeli wzór zawiera określone znaki (np. z akcentami) czy Pathauto powinno próbować transliterować je do alfabetu ASCII-96?

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: Does not exist
pl: Nie istnieje

en: Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the following possible locations, in order of precedence: !locations
pl: Transliteracja określona jest przez plik i18n-ascii.txt w następujących możliwych lokalizacjach w kolejności występowania: !locations

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
pl: Wygeneruj masowo aliasy dla ścieżek forum, które nie mają aliasów

en: User tracker paths
pl: Ścieżki historii użytkownika

en: User contact forms paths
pl: Ścieżki formularzy kontaktowych użytkowników

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
pl: Tymczasowy token otrzymany z @endpoint  został odrzucony z powodu błędnego formatu. Token: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
pl: Token otrzymany z @endpoint jest z innego czasu (różnica czasu: @intervals). Sprawdź godzinę na serwerze.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
pl: Ponowne żądanie o token zablokowane z @ip, token: @nonce.

en: @revision by @name
pl: @revision autorstwa @name

en: Use ISO-8601 week numbers
pl: Używaj numerów tygodni zgodnie z ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
pl: WAŻNE! Jeśli zaznaczone, poniedziałek musi być ustawiony jako pierwszy dzień tygodnia.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
pl: Jeśli używasz numerów tygodni zgodnie z ISO-8601, musisz ustawić poniedziałek jako pierwszy dzień tygodnia.

en: Date Popup default
pl: Domyślnie wyskakujący kalendarz

en: jQuery UI default
pl: Domyślnie jQuery UI

en: The Date Popup module now requires the <a href="@link">jQuery UI module</a> as a source for the datepicker. Please install it immediately.
pl: Moduł Date Popup wymaga <a href="@link">modułu jQuery UI</a> do kalendarza. Zainstaluj go.

en: Datepicker css
pl: CSS kalendarza

en: Choose the css to use for the jQuery UI datepicker.
pl: Wybierz css dla kalendarza jQuery UI.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. You must install the jQuery UI module for this to work. It has its own css file, or there is a Drupal adaptation included in Date Popup that you can use.</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup korzysta z kontrolki jQuery UI. Musisz zainstalować moduł jQuery UI, żeby kalendarz działał. Moduł zawiera własny plik CSS albo możesz skorzystać z kodu wykorzystanego w Date Popup.</p>

en: Field @label (@field_name)
pl: Pole @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
pl: Nie ma pól daty w tej bazie danych

en: The date field which whose type should be changed.
pl: Pole daty, którego typ powinien zostać zmieniony.

en: The type of date to change the field to.
pl: Typ daty, na który ma być zmienione to pole.

en: New type:
pl: Nowy typ:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
pl: Aktualny typ jest identyczny z wybranym. Nie ma czego zmienić.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
pl: Typ pola @field_name został zmieniony z @old_type na @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
pl: Zmień typ pola daty. Funkcja bardzo eksperymentalna, używaj na własną odpowiedzialność!

en: Ignore case
pl: Ignoruj rozmiar litery

en: Moderation status
pl: Status moderacji

en: Role request access
pl: Żądanie dostępu do roli

en: Configure %form-title protection
pl: Konfiguracja ochrony %form-title

en: Text analysis
pl: Analiza tekstu

en: Text fields to analyze
pl: Pole tekstowe do analizy

en: At least one text analysis check is required.
pl: Wymagana jest przynajmniej jedna analiza tekstu.

en: At least one field is required for text analysis.
pl: Wymagane jest przynajmniej jedno pole do analizy tekstu.

en: The form protection has been added.
pl: Ochrona formularza została włączona.

en: The form protection has been updated.
pl: Ochrona formularza została zaktualizowana.

en: Access keys
pl: Klucze dostępu

en: Used to uniquely identify you.
pl: Używane jako Twój unikalny identyfikator.

en: Used to prevent someone else from hijacking your requests. Similar to a password, it should never be shared with anyone.
pl: Używane do zapobiegania przejmowania Twoich zapytań przez inne osoby. Podobnie jak hasło, ta informacja nigdy nie powinna być udostępniana osobom niepowołanym.

en: Block all form submissions
pl: Blokuj wszystkie wpisy w formularzach

en: Accept all form submissions
pl: Akceptuj wszystkie wpisy w formularzach

en: Enable testing mode
pl: Włączanie trybu testowego

en: Submitting "ham", "unsure", or "spam" on a protected form will trigger the corresponding behavior, and similarly, word verifications will only respond to "correct" and "incorrect", instead of the actual characters asked for. This option should be disabled in production environments.
pl: Wysłanie  "ham", "unsure", lub "spam" w chronionym formularzu uruchomi odpowiednie zachowanie, oraz podobnie, weryfikacja słowa odpowie tylko na "correct" i "incorrect", zamiast rzeczywistych znaków o które proszono. Ten tryb powinien być wyłączony w środowisku produkcyjnym.

en: All listed forms below are protected by Mollom, unless users are able to <a href="@permissions-url">bypass Mollom's protection</a>.
pl: Wszystkie formularze umieszczone na wykazie poniżej są chronione przez Mollom, chyba, że użytkownicy posiadają prawa do <a href="@permissions-url">omijania zabezpieczeń Mollom</a>.

en: You can <a href="@add-form-url">add a form</a> to protect, configure already protected forms, or remove the protection.
pl: Możesz  <a href="@add-form-url">dodać formularz</a> do ochrony, konfigurować już chronione formularze lub wyłączać ochronę.

en: Data is processed and stored as explained in our <a href="@mollom-privacy">Web Service Privacy Policy</a>. It is your responsibility to provide any necessary notices and obtain the appropriate consent regarding Mollom's use of your data. For more information, see <a href="@mollom-works">How Mollom Works</a> and the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
pl: Dane są przetwarzane oraz przechowywane zgodnie z zasadami określonymi w <a href="@mollom-privacy">Polityce Prywatności Serwisu Internetowego</a>. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie wszelkich niezbędnych ogłoszeń oraz uzyskanie odpowiednich zezwoleń dotyczących korzystania z danych przez Mollom. Aby dowiedzieć się więcej zobacz <a href="@mollom-works">Jak działa Mollom</a> oraz <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.

en: The blacklist is optional. There is no whitelist, i.e., if a blacklist entry is matched in a post, it overrides any other filter result and the post will not be accepted. Blacklisting potentially ambiguous words should be avoided.
pl: Czarna lista jest opcjonalna. Nie ma białej listy, na przykład: jeśli wpis z czarnej listy będzie pasować do wpisu w formularzu, nadpisze on wszystkie inne filtry w konsekwencji czego wpis może nie zostać zaakceptowany. Radzimy unikać wpisywania  potencjalnie dwuznacznych słów.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to disable it.
pl: Odwiedź <a href="@settings-url">stronę z ustawieniami Mollom</a> aby to wyłączyć.

en: Mollom testing mode is still enabled. !admin-message
pl: Mollom pracuje w trybie testowym. !admin-message

en: The word verification field is required.
pl: Pole weryfikacja słowa jest wymagane.

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
pl: Weryfikacja słowa nie została przeprowadzona prawidłowo. Prosimy wpisać poprawnie nowe słowo i spróbować jeszcze raz.

en: Mollom CAPTCHA or privacy policy link
pl: Mollom CAPTCHA oraz odnośnik do polityki prywatności

en: verify using image
pl: Potwierdzanie przy użyciu obrazka

en: Type the characters you see in this picture.
pl: Wpisz znaki, które widzisz na obrazku.

en: verify using audio
pl: potwierdzanie przy użyciu dźwięku

en: Configure blacklists.
pl: Konfiguracja czarnej listy.

en: Configure spam blacklist entries.
pl: Konfiguracja czarnej listy wpisów.

en: Configure profanity blacklist entries.
pl: Konfiguracja czarnej listy przekleństw.

en: Configure unwanted blacklist entries.
pl: Konfiguracja czarnej listy niechcianych wpisów.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to configure your keys.
pl: Odwiedź  <a href="@settings-url">Stronę z ustawieniami Mollom</a> aby skonfigurować klucze.

en: The Mollom API keys are not configured yet. !admin-message
pl: Klucze Mollom API nie zostały jeszcze skonfigurowane. !admin-message

en: The configured Mollom API keys are invalid. !admin-message
pl: Skonfigurowane klucze Mollom API nie są poprawne. !admin-message

en: Syslog identity
pl: Identyfikator Syslog

en: Organization name
pl: Nazwa organizacji

en: Settings for site administration tools.
pl: Ustawienia dla narzędzi administracyjnych strony.

en: @token (defined by modules: @modules)
pl: @token (zdefiniowany przez moduły: @modules)

en: Duplicate tokens
pl: Powielone wzorce

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
pl: Następujące wzorce są definiowane przez więcej niż jeden moduł równocześnie i mogą sprawiać problemy w trakcie podstawiania.

en: Modal Login (default style)
pl: Logowanie przez pływające okno (domyślny styl)

en: Login via modal
pl: Logowanie przez pływające okno

en: Modal Login (custom style)
pl: Logowanie przez pływające okno (własny styl)

en: Wizard (no modal)
pl: Kreator (brak pływającego okna)

en: Wizard (default modal)
pl: Kreator (domyślne wyskakujące okno)

en: Pick an animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Wizard (custom modal)
pl: Kreator (własne wyskakujące okno)

en: Replace text with "hello world"
pl: Zastępuje tekst z "witaj świecie"

en: Sample Content
pl: Przykładowa zawartość

en: Delete this row
pl: Usuń ten wiersz

en: Hello World
pl: Witaj świecie

en: remain here
pl: zostań tutaj

en: Go to your account
pl: Przejdź do swojego konta

en: your account
pl: twoje konto

en: Login Success
pl: Zalogowano pomyślnie

en: Choose animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Configure animal
pl: Konfiguruj zwierzę

en: Sheep
pl: Owca

en: Configure sheep
pl: Konfiguruj owcę

en: Lizard
pl: Jaszczurka

en: Configure lizard
pl: Konfiguruj jaszczurkę

en: Configure raptor
pl: Konfiguruj raptora

en: Choose your animal
pl: Wybierz swoje zwierzę

en: Name your sheep
pl: Nazwij swoją owcę

en: What kind of sheep
pl: Jaki rodzaj owcy

en: Merino
pl: Merynos

en: You have a @type sheep named "@name".
pl: Posiadasz owcę @type o imieniu "@name".

en: Name your lizard
pl: Nazwij swoją jaszczurkę

en: Venomous
pl: Jadowity

en: You have a @type lizard named "@name".
pl: Posiadasz jaszczurkę @type o imieniu "@name".

en: non-venomous
pl: niejadowity

en: venomous
pl: jadowite

en: Name your raptor
pl: Nazwij swojego raptora

en: What kind of raptor
pl: Jaki rodzaj raptora

en: Eagle
pl: Orzeł

en: Hawk
pl: Jastrząb

en: Owl
pl: Sowa

en: Buzzard
pl: Myszołów

en: Domesticated
pl: Oswojony

en: You have a @type @raptor named "@name".
pl: Posiadasz @raptor @type o nazwie "@name".

en: wild
pl: dzikie

en: domesticated
pl: udomowione

en: Chaos Tools AJAX Demo
pl: Demo AJAXa CTools

en: Animal
pl: Zwierzę

en: Post-Login Action
pl: Akcja po zalogowaniu

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
pl: Przykład AJAXa CTools

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
pl: Pokazuje jak wykorzystać możliwości Chaos AJAX.

en: Change general settings for this variant.
pl: Zmień ogólne ustawienia tego wariantu.

en: 404 Page not found
pl: Nie znaleziono strony (404)

en: 403 Access denied
pl: Brak dostępu (403)

en: 301 Redirect
pl: Przekierowanie (301)

en: Redirect destination
pl: Cel przekierowania

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
pl: Wprowadź ścieżkę na która przekierować. Możesz użyć podstawienia słów kluczowych z kontekstu. Możesz użyć zewnętrznych url (http://www.example.com/foo) lub wewnętrznych (node/1).

en: The first element in a path may not be dynamic.
pl: Pierwszy element w ścieżce nie może być dynamiczny.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
pl: Jeśli zaznaczone, słowa kluczowe kontekstu będą w tej zawartości zastąpione. Zauważ, że pola CCK mogą używać słów kluczowych wykorzystując wzorce takie jak <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: User signature
pl: Sygnatura użytkownika

en: The signature of a user.
pl: Sygnatura użytkownika.

en: "@s" user signature
pl: Podpis użytkownika "@s"

en: Format for sender name
pl: Format nazwy nadawcy

en: Format for sender email address
pl: Format adresu e-mail nadawcy

en: Has permission
pl: Posiada uprawnienia

en: Does not have permission
pl: Nie posiada uprawnień

en: lacks
pl: brakuje

en: User name autocomplete filter
pl: Filtr autouzupełniania nazwy użytkownika

en: Filters by first part of username, used for autocompleting users.
pl: Filtrowanie przez pierwszą część nazwy, używane w funkcji autouzupełniania nazwy użytkownika.

en: Limit to users that have permissions. Emulates user access: allows user 1, gives authenticated role.
pl: Ogranicz do użytkowników z uprawnieniami. Emulacja dostępu użytkownika: zezwolenie dla użytkownika 1, nadanie roli uwierzytelnionej.

en: Delete and save
pl: Usuń i zapisz

en: Enable and save
pl: Włącz i zapisz

en: Disable and save
pl: Wyłącz i zapisz

en: Revision: ID
pl: Rewizja: ID

en: Creates a node context from a revision ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID wersji.

en: Enter the revision ID of a node for this argument
pl: Podaj ID wersji węzła dla tego argumentu

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
pl: Nazwa terminu, pisana małymi literami oraz spacje przekonwertowane na myślniki.

en: discard
pl: odrzuć

en: retain
pl: wstrzymaj

en: The protection is omitted for users having any of the permissions: !permission-list
pl: Ochrona jest pomijana w przypadku użytkowników posiadających którekolwiek z uprawnień: !permission-list

en: When text analysis identifies spam
pl: W przypadku gdy analiza tekstu wskazuje na spam

en: Automatically discard the post
pl: Automatycznie odrzuć wpis

en: Retain the post for manual moderation
pl: Wstrzymaj wpis do ręcznej moderacji.

en: The form protection has been removed.
pl: Ochrona formularza została wyłączona.

en: exact
pl: dokładnie

en: Mollom servers verified your keys. The services are operating correctly.
pl: Serwer Mollom zweryfikował Twoje klucze. Usługi działają poprawnie.

en: When Mollom is down or unreachable
pl: Kiedy Mollom nie działa lub jest niedostępny

en: In case the Mollom services are unreachable, no text analysis can be performed and no CAPTCHAs can be generated. Subscribers to <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> receive access to <a href="@sla-url">Mollom's high-availability backend infrastructure</a>, not available to free users, reducing potential downtime.
pl: W przypadku gdy serwis Mollom nie jest dostępny, ani analiza tekstu ani zadania CAPTCHA nie będą mogły być generowane. Użytkownicy zapisani do <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> otrzymają dostęp do <a href="@sla-url">rozwiązań wysokiej dostępności Mollom </a>, usługa niedostępna dla darmowych użytkowników, redukuje potencjalne przerwy w dostawie usługi.

en: Displays a link to the recommended <a href="@privacy-policy-url">privacy policy on mollom.com</a> on all forms that are protected via <a href="@help-url">textual analysis</a>. When disabling this option, you are required to inform visitors about data privacy through other means, as stated in the <a href="@terms-of-service-url">terms of service</a>.
pl: Pokazuje odnośnik do rekomendowanej  <a href="@privacy-policy-url">polityki prywatności na mollom.com</a> na każdej stronie z formularzem chronionym przez <a href="@help-url">analizę tekstu</a>. W przypadku wyłączenia tej opcji, jesteś zobowiązany do poinformowania odwiedzających na temat polityki prywatności za pomocą innych środków jak określono w <a href="@terms-of-service-url">warunkach korzystania z serwisu</a>.

en: Remove @rel_name
pl: Usuwanie @rel_name

en: User A
pl: Użytkownik A

en: User B
pl: Użytkownik B

en: Show links in Author Pane
pl: Pokaż odnośniki w zakładce autora

en: Relationship types to use
pl: Możliwe typy relacji do wykorzystania

en: Allowed extensions: %ext
pl: Dozwolone rozszerzenia: %ext

en: Maximum file size: %size
pl: Maksymalny rozmiar pliku: %size

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
pl: Tekst dołączony na końcu każdej wiadomości zapisanej w dzienniku systemowym. Jeżeli posiadasz wiele stron zapisujących w pliku dziennika systemowego zastosowanie unikalnego identyfikatora dla każdej strony ułatwia odróżnianie wpisów. Więcej informacji na temat dziennika systemowego znajduje się w <a href="@syslog_help">pomocy Syslog</a>.

en: Auto resize
pl: Autodopasowanie

en: Additional link classes
pl: Dodatkowe klasy odnośnika

en: Additional classes
pl: Dodatkowe klasy

en: Group content
pl: Grupowa zawartość

en: Legend Groups
pl: Grupy legendy

en: Please select Legend vocabularies first!
pl: Proszę najpierw wybrać słowniki legendy!

en: Group Legend Colors
pl: Kolory grup legendy

en: Dates to add to the list of repeating dates.
pl: Daty, jakie mają zostać dodane do listy cyklicznych powtórzeń.

en: Add more exceptions
pl: Dodaj więcej wyjątków

en: Add more additions
pl: Dodaj więcej elementów

en: Current additions
pl: Obecnie dodane

en: Also includes !additional_dates.
pl: Uwzględnia również !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
pl: Powtarza się !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
pl: Format zakresu lat musi mieć postać:  -9:+9, 2005:2010, -9:2010, lub 2005:+9

en: Example field
pl: Przykładowe pole

en: - Basic validation -
pl: - Podstawowa walidacja -

en: Use absolute path
pl: Użyj ścieżki bezwględnej

en: Rel Text
pl: Tekst Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
pl: Wykorzystaj atrybut Rel w skryptach javascript takich jak lightbox2 i inne.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
pl: <p>Dla tego pola dostępne są następujące wzorce podstawiania. Z uwagi na kolejność wyświetlania nie można wykorzystywać pól, które znajdują w kolejności za tym polem. Jeżeli niezbędne pole jest niedostępne należy zmienić kolejność pól. 
    W przypadku konieczności użycia znaków %5B i %5D należy wykorzystać kody "%5B" lub "%5D" lub zostaną one zamienione na spacje.</p>

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
pl: Wpisz operacje matematyczne takie jak 2 + 2 lub sqrt(5). Można przypisywać zmienne i tworzyć i wywoływać funkcje matematyczne. Należy używać ; do ich oddzielania. Na przykład: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the singular form.
pl: Tekst używany do formy liczby pojedynczej.

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pl: Przesunięcie względem aktualnego czasu takie jak "!example1" lub "!example2"

en: Feed Item ID
pl: ID elementu kanału

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
pl: Niektóre role nie posiadają uprawnień dostępu do zawartości, ale format wyświetlania nie posiada kontroli dostępu.

en: The user, who uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał plik.

en: Math expression
pl: Wyrażenie matematyczne

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
pl: Oblicza wyrażenie matematyczne i wyświetla wynik.

en: Use destination
pl: Użyj miejsca docelowego

en: Add destination to the link
pl: Dodaje do odnośnika miejsce docelowe

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
pl: Pokazuj odnośnik komentarza w formacie używanym w wersji skróconej a nie pełnej wersji węzła.

en: The url of the attached file.
pl: Adres url załączonego pliku.

en: Table summary
pl: Podsumowanie tabeli

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
pl: Ta wartość będzie wyświetlana jako atrybut podsumowania tabeli w HTML. Należy ustawić ją dla poprawy dostępności strony.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Ta opcja wyświetla aktualną ścieżkę jako domyślną opcję w menu wyboru, jeżeli jest to możliwe.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
pl: Zdefiniuj ścieżkę bazową dla odnośników w tym widoku podsumowania np. http://example.com/<strong>twoja_sciezka/archiwum</strong>. Nie dodawaj ukośnika na początku i na końcu. Jeżeli ta wartość będzie pusta, widoki wykorzystają pierwszą znalezioną ścieżkę jako bazową, w formacie wyświetlania strony lub / jeżeli nie będzie można jej znaleźć.

en: Text formats enabled for rich-text editing
pl: Formaty tekstu, w których można używać edytorów

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
pl[0]: Element %element-title musi zawierać co najmniej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorców.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
pl[0]: Element %element-title może zawierać co najwyżej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorców.

en: HTML classes
pl: Klasy HTML

en: Sender e-mail address
pl: Adres e-mail nadawcy

en: Include site style sheets
pl: Dołącz arkusze stylów witryny

en: Custom block
pl: Blok własny

en: %time hence
pl: %time od

en: Terms on node
pl: Kategorie węzła

en: Native language
pl: Język ojczysty

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie nazw języków w ich ojczystej pisowni.

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
pl: Wybór alternatywnego pole po którym sortowana będzie tabela kiedy pole priorytetu wyszukiwania jest niedostępne.

en: Additional message
pl: Dodatkowa wiadomość

en: An invite has been sent to !users
pl: Zaproszenie zostało wysłane do !users

en: This is not a valid invitation.
pl: To nie jest prawidłowe zaproszenie.

en: This invitation has expired.
pl: To zaproszenie wygasło.

en: Invite members
pl: Zaproś członków

en: Join to group
pl: Dołącz do grupy

en: Create !name
pl: Dodaj !name

en: Select which styles should be available when sending items to text areas. If no styles are selected, the option to use a style is not displayed. If all styles are selected, new styles will be enabled by default.
pl: Wybierz które style powinny być dostępne podczas wstawiania elementów do pól tekstowych. Jeżeli żaden styl nie jest zaznaczony, opcja wyboru nie będzie dostępna podczas wstawiania. Jeżeli wszystkie style są zaznaczone, nowe style będą automatycznie dostępne.

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
pl: %name musi być poprawną wartością heksadecymalną wartości koloru CSS.

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links, as well as rename and reorganize menu items.
pl: Kontroluj menu nawigacyjne witryny, menu główne i dodatkowe oraz zmieniaj nazwy i kolejność elementów menu.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the Hide rewriting if empty checkbox.
pl: Włącz aby ukryć to pole jeżeli jest puste. Należy pamiętać, że etykieta pola lub zmodyfikowana wartość wyjściowa nadal mogą być wyświetlane. W celu ukrycia etykiet sprawdź ustawienia stylu lub stylu rzędu dla pusty pól. Aby ukryć treść zmodyfikowaną należy zaznaczyć opcję Ukryj modyfikowanie jeżeli puste.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago", enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
pl: Jeżeli "Własne", zobacz <href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">dokumentację PHP</a> dla formatów dat. Jeżeli "Czas temu" wprowadź liczbę jednostek czasu do wyświetlenia, domyślnie jest to 2.

en: Display title may not be empty.
pl: Tytuł formatu nie może być pusty.

en: Override label
pl: Nadpisz etykietę

en: Show available tokens
pl: Pokaż dostępne wzorce

en: Line !line
pl: Linia !line

en: Text analysis accuracy
pl: Dokładność analizy tekstu

en: Do not report
pl: Nie zgłaszaj

en: Your submission contains invalid characters and will not be accepted.
pl: Twoje zgłoszenie zawiera niepoprawne znaki i nie zostanie zaakceptowane.

en: Mollom content moderation
pl: Moderacja treści Mollom

en: Configure how the Mollom service moderates user-submitted content such as spam and profanity.
pl: Konfiguracja sposobu moderacji spamu oraz wulgaryzmów przez usługę Mollom.

en: Set parameters for %operation
pl: Ustaw parametry dla %operation

en: Skipped %operation on @type %title due to insufficient permissions.
pl: Pominięto operację %operation na @type %title z powodu niewystarczających uprawnień.

en: Updated time
pl: Data aktualizacji

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
pl: Czy na pewno chcesz wykonać operację %operation na wybranych elementach?

en: Saved to DB
pl: Zapisano do bazy danych

en: Restore values to DB
pl: Przywróć wartości do bazy danych

en: Logo path
pl: Ścieżka logo

en: PHP access
pl: Dostęp PHP

en: Advanced configuration for Vote up/down.
pl: Zaawansowana konfiguracja modułu Vote up/down.

en: The @body_label of your @type is too short. You need at least %words words.
pl: Etykieta @body_label w @type jest za krótka. Potrzeba przynajmniej %words słów.

en: The alias for path '@path' (language '@lang') was not updated to '@alias', because the path '@expath' already has the same alias.
pl: Alias dla ścieżki '@path' (dla języka: '@lang') nie został zamieniony na '@alias', ponieważ ścieżka '@expath' już ma ten alias.

en: The alias '@alias' for path '@path' (language '@lang') was not created, because the path '@expath' already has the same alias.
pl: Alias '@alias' dla ścieżki '@path' (dla języka: '@lang') nie został utworzony, ponieważ ścieżka '@expath' już ma ten alias.

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body, %term_name, %term_description, %term_id, %vocabulary_name, %vocabulary_description, %vocabulary_id. Not all variables will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która powinna zostać wysłana. Możesz użyć następujących zmiennych: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body, %term_name, %term_description, %term_id, %vocabulary_name, %vocabulary_description, %vocabulary_id. W niektórych przypadkach część zmiennych może być niedostępna.
