Webchick's test profile (6.x-0.1-unstable3) - en to sq translation catalogue (433 entries)

en: list
sq: lista

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Show on every page except the listed pages.
sq: Shfaqe në çdo faqe, me përjashtim të faqeve në listë.

en: Show on only the listed pages.
sq: Shfaqe vetëm tek faqet në listë.

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Request new password via e-mail.
sq: Kërko një fjalëkalim të ri via e-mail.

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: Wrong username or password.
sq: Emër apo fjalëkalim i gabuar përdoruesi.

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Available variables are:
sq: Të ndryshueshmet në dispozicion janë:

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Related terms
sq: Terme të lidhur

en: Required
sq: Kërkohet

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: History
sq: Kronollogjia

en: The configuration options have been reset to their default values.
sq: Opsionet e konfigurimit u kthyen në vlerat e tyre të prezgjedhura.

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: read more
sq: lexo akoma

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
sq: Emri i lajmit, zakonisht emri i sitit web nga ku merrni përmbajtjen.

en: Update interval
sq: Intervali i rifreskimit

en: The fully-qualified URL of the feed.
sq: Adresa e plotë URL e burimit.

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: Question
sq: Pyetja

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Configuration saved.
sq: Konfigurimi u ruajt.

en: Mission
sq: Misioni

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Url
sq: Adresa Url

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Visibility
sq: Dukshmëria

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Input format
sq: Formati i input

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Term name
sq: Emri i termit

en: E-mail address
sq: E-mail adresa

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Severity
sq: Rendësia

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Vote
sq: Voto

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: blocked
sq: bllokuar

en: active
sq: aktiv

en: OPML feed
sq: Burimi OPML

en: Number of news items in block
sq: Numri i titujve me lajme në bllok

en: View this feed's recent news.
sq: Shfaq lajmet e fundit nga ky burim.

en: Feed overview
sq: Përshkrimi i burimit

en: Items
sq: Elementët

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: Next update
sq: Rifreskimi ardhshëm

en: %time ago
sq: %time më parë

en: %time left
sq: %time akoma

en: remove items
sq: hiq elementët

en: update items
sq: rifresko elementët

en: URL:
sq: Adresa URL:

en: Updated:
sq: Rifreskimi:

en: %ago ago
sq: %ago më parë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: edit feed
sq: ndrysho burimin

en: The feed %feed has been updated.
sq: Burimi %feed u përditësua.

en: Feed %feed deleted.
sq: Burimi %feed u hoq.

en: The feed %feed has been deleted.
sq: Burimi %feed është eleminuar.

en: Feed %feed added.
sq: U shtua burimi %feed.

en: The feed %feed has been added.
sq: Burimi %feed është shtuar.

en: Delete all
sq: Eleminoi të gjithë

en: The news items from %site have been removed.
sq: Lajmet nga %site u eleminuan.

en: The RSS-feed from %site seems to be broken, due to "%error".
sq: Burimi RSS nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të "%error".

en: The RSS-feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
sq: Burimi RSS nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error".

en: Performance
sq: Performanca

en: 1 attachment | @count attachments
sq[0]: 1 i bashkangjitur
sq[1]: @count të bashkangjitur

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Send
sq: Dërgo

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: security
sq: siguria

en: node
sq: nyjë

en: Table
sq: Tabela

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Color
sq: Ngjyra

en: Updated URL for feed %title to %url.
sq: U rifreskua adresa URL për burimin %title tek %url.

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Referrer
sq: Referues

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: access denied
sq: ndalohet hyrja

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sq: Shfaqe vetëm nëse kodi PHP në vazhdim kthen <code>TRUE</code> (Modalitet-PHP, vetëm ekspertë).

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Votes
sq: Votat

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Formatting guidelines
sq: Udhëzimet e formatimit

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sq: Formati: %time. Lëre bosh për të përdorur kohën e dërgimit të formularit.

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: File attachments
sq: File të bashkangjitur

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: Are you sure you want to delete these items?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni këta zëra?

en: Sources
sq: Burimet

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: No items selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë element.

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Refine
sq: Përcakto më me hollësi

en: Undo
sq: Anullo

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Request new password
sq: Kërko një fjalëkalim të ri

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sq: Vizitorët mund të krijojnë profile pa patur nevojë për aprovim nga ana e administratorit.

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: Posts
sq: Dërgime

en: Mission statement
sq: Përshkrimi i misionit

en: Revert
sq: Rikthe

en: Existing system path
sq: Adresa ekzistuese e sistemit

en: Path alias
sq: shto alias

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
sq: Specifiko adresën ekzistuese për të cilën duhet krijuar alias. Për shembull: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Spam link deterrent
sq: Vështirësues për Spam tek lidhjet

en: Autocomplete taxonomy
sq: Plotësimi automatik i taxonomy

en: configure block
sq: konfiguro bllokun

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sq: Je i sigurt që dëshiron të eleminosh bllokun %name?

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Forums
sq: Forume

en: view revisions
sq: shfaq revizionet

en: Revisions for %title
sq: Revizionet e %title

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Gray
sq: Gri

en: Attach
sq: Bashkangjit

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: details
sq: hollësi

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: Delete action
sq: Elemino aksionin

en: Themes
sq: Temat

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: comment
sq: komenti

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: users
sq: përdoruesit

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: date
sq: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Save blocks
sq: Ruaj blloqet

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sq: Nëse është zgjedhur modaliteti PHP, shkruaj kodin PHP midis %php. Ki parasysh që ekzekutimi i një kodi jokorrekt PHP mund të dëmtojë sitin tënd Drupal.

en: The content of the block as shown to the user.
sq: Përmbajtja e bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Menus
sq: Menutë

en: taxonomy term
sq: term i taxonomy

en: The name of this term.
sq: Emri për këtë term.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sq: Një listë termash të ndarë me presje, që përshkruan këtë përmbajtje. Shembull: argëtuese, bungie jumping, "Firma, Inc.".

en: Above
sq: Sipër

en: Default time zone
sq: Zona orare e parazgjedhur

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Permission
sq: Të drejta

en: Input formats
sq: Formatet e shkrimit

en: Read/Write
sq: Lexim/Shkrim

en: 1 comment | @count comments
sq[0]: 1 koment
sq[1]: @count komente

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: Number of users to display
sq: Numri i përdoruesve për t'u shfaqur

en: Reply
sq: Përgjigju

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sq: Duhet të jepni të paktën një fjalëkyç pozitiv me @count gërma apo më shumë.

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: Expand
sq: Shpalos

en: edit menu
sq: ndrysho menunë

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
sq: Nëse aktivohet, Drupal do të shtojë rel="nofollow" tek të gjithë lidhjet, si një masë për të zvogëluar efikashmërinë e lidhjeve të spam. Shënim: kjo do të bllokojë gjithashtu edhe ndjekjen e lidhjeve të vlefshme nga ana e motorrëve të kërkimit, pra është me efikase se aktivohet për përdoruesit anonimë.

en: Show only items where
sq: Shfaq vetëm elementët e llojit

en: Aggregator
sq: Agregues

en: There is no new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: There is new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sq: Libraria GD për PHP mungon ose është e vjetër. Për informacione në lidhje me menyrën e korrigjimit të problemit të mësipërm vizito <a href="@url">dokumentet për figurat në PHP</a>.

en: GD library
sq: Libraria GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sq: Gabim gjatë validimit. Nëse ky gabim ripërsëritet, kontakto administratorin e sajtit.

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Or
sq: ose

en: About
sq: Informacione

en: Error reporting
sq: Raportimi i gabimeve

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After saving an updated comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të përditësuar

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sq: <strong>%a</strong> është <strong>%b</strong>

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: Acronym
sq: Akronim

en: No vocabularies available.
sq: Asnjë flalor në dispozicion.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sq: Paralajmërim sigurie: I pamundur shkrimi tek skedari .htaccess. Të lutem krijo një skedar .htaccess tek direktoria %directory që të përmbajë rreshtat në vijim: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm skedarët me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: Skedari është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimale prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: Skedari është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimale të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e madhe; përmasat maksimale janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e vogël; përmasat minimale janë %dimensions pixel.

en: Add new content
sq: Krijo përmbajtje të re

en: create url aliases
sq: krijon alias url

en: administer url aliases
sq: administron alias-et e url-ve

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Delete comment
sq: Elemino komentin

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
sq: Intervali i freskimit tregon si dhe kur dëshironi të përditësoni këtë burim. Ka nevojë për crontab.

en: The RSS-feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
sq: Burimi RSS nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error" në rreshtin %line.

en: The RSS-feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
sq: Burimi RSS nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error" në rreshtin %line.

en: Localization
sq: Gjuha

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Kutia e veglave për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: After saving new content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së re

en: After deleting content
sq: Pas fshirjes së përmbajtjes

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: form
sq: formë

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sq: Për të ndryshuar fjalëkalimin aktual të përdoruresit, shkruaj fjalëkalimin e ri në të dy fushat.

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: upload
sq: ngarko

en: contact
sq: kontakti

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sq: Kërko njërin prej termeve me gërma të mëdha <strong>OR</strong>. Për shembull, <strong>mace OR qen</strong>.

en: More information about formatting options
sq: Informacione të tjera në lidhje me opsionet e formatimit

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sq: Të drejtat e direktorisë %directory u ndryshuan për ta bërë atë të shkruajtshme.

en: Allowed HTML tags: @tags
sq: Tags e lejuar HTML: @tags

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sq: Revizionet ju japin mundësi të ndiqni ndryshimet midis versioneve të ndryshëm të një shkrimi.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sq: Vlera e dhënë për %field nuk është një adresë e vlefshme URL.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Short date format
sq: Formati i shkurtër i datës

en: Medium date format
sq: Formati mesatar i datës

en: Long date format
sq: Formati i gjatë i datës

en: Cannot use %author token in this context.
sq: I pamundur përdorimi i token %author në këtë kontekst.

en: Image toolkit
sq: Instrumentët për figurat

en: Date and time lookup
sq: Data dhe verifikimi i kohës

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sq: Zmadho kufirin e kujtesës duke ndryshuar parametrin memory_limit tek file i konfigurimit %configuration-file dhe rinis serverin web (ose vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë për të zmadhuar kufirin e kujtesës së PHP.

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Add format
sq: Shto format

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
