eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.2) - en to pl translation catalogue (611 entries)

en: list
pl: lista

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Image !current of !total
pl: Zdjęcie !current z !total

en: Next
pl: Dalej

en: Login successful
pl: Zalogowano pomyślnie

en: Show on every page except the listed pages.
pl: Pokaż na wszystkich stronach z wyjątkiem wypisanych.

en: Show on only the listed pages.
pl: Pokaż tylko na wypisanych stronach.

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: enabled
pl: włączone

en: weight
pl: waga

en: enable
pl: włącz

en: delete
pl: usuń

en: value
pl: wartość

en: Administer
pl: Administruj

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: page
pl: strona

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: not verified
pl: niezweryfikowany

en: On
pl: Włączony

en: unknown
pl: nieznane

en: Requested
pl: Żądane

en: error
pl: błąd

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: Overview
pl: Przegląd

en: all
pl: wszystkie

en: Login
pl: Zaloguj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: None
pl: Brak

en: Scheme
pl: Schemat

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Error Message
pl: Komunikat błędu

en: Password
pl: Hasło

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Typy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Node ID
pl: ID węzła

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: url
pl: odnośnik

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Display a PDF version of this page.
pl: Wyświetl wersję PDF tej strony.

en: Top
pl: Góra strony

en: Relevancy
pl: Trafność

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Add
pl: Dodaj

en: remove
pl: usuń

en: View
pl: Pokaż

en: Path
pl: Ścieżka

en: Region
pl: Obszar

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: never
pl: nigdy

en: Notes
pl: Notatki

en: Remove item
pl: Usuń element

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Text
pl: Tekst

en: name
pl: nazwa

en: add
pl: dodaj

en: path
pl: ścieżka

en: theme
pl: skórka

en: n/a
pl: n.d.

en: type
pl: typ

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: All
pl: Wszystko

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Off
pl: Wyłączony

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Selected
pl: Wybrany

en: Hourly threshold
pl: Wiadomości na godzinę

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Source URL
pl: Adres URL źródła

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Click here
pl: Kliknij tutaj

en: Conditions
pl: Warunki

en: active
pl: aktywny

en: configure
pl: konfiguruj

en: Nodes
pl: Węzły

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
pl: Zezwól użytkownikowi na modyfikację ustawień lightbox2

en: Lightbox filter
pl: Filtr Lightbox

en: administer lightbox2
pl: zarządzaj lightbox2

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Details
pl: Szczegóły

en: Number of terms
pl: Liczba pozycji

en: Amount
pl: Ilość

en: Current
pl: Bieżący

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Kategorie

en: email
pl: e-mail

en: Send
pl: Wyślij

en: total
pl: razem

en: node
pl: węzeł

en: General
pl: Ogólne

en: Method
pl: Metoda

en: here
pl: tutaj

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Other
pl: Inne

en: Logo URL
pl: Adres URL loga

en: Personal information
pl: Informacje personalne

en: !name settings
pl: Ustawienia !name

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Destination
pl: Cel

en: Online
pl: Włączona

en: Button
pl: Przycisk

en: Robots META tags
pl: META tagi robotów

en: Add noindex
pl: Dodaj noindex

en: Add nofollow
pl: Dodaj nofollow

en: Add noarchive
pl: Dodaj noarchive

en: Printer-friendly pages
pl: Strony przyjazne drukowaniu

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Position
pl: Pozycja

en: Message Subject
pl: Temat wiadomości

en: Send to
pl: Wyślij do

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Template
pl: Szablon

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pl: Wyświetlaj, jeśli poniższy kod PHP zwraca prawdę - <code>TRUE</code> (tryb PHP, tylko dla ekspertów).

en: Profile
pl: Profil

en: Clear cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Close
pl: Zamknij

en: fields
pl: pola

en: Property
pl: Właściwość

en: Location name
pl: Nazwa lokalizacji

en: Street
pl: Ulica

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Your e-mail
pl: Twój adres e-mail

en: Share
pl: Udostępnij

en: create
pl: utwórz

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Delete location
pl: Usuń lokalizację

en: normal
pl: normalna

en: Show
pl: Pokaż

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Printer-friendly
pl: Wersja do wydruku

en: Display a printer-friendly version of this page.
pl: Wyświetl wersję do wydruku tej strony.

en: Printer-friendly page link
pl: Odnośnik do wersji do wydruku

en: Printer-friendly URLs list
pl: Lista odnośników do drukowania

en: Open the printer-friendly version in a new window
pl: Otwórz wersję do wydruku w nowym oknie

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje otwieranie wersji do wydruku w nowym oknie/karcie.

en: Send to printer
pl: Wyślij do drukarki

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
pl: Automatyczne odwołanie do funkcji drukowania w przeglądarce, w momencie otwarcia strony do wydruku.

en: Display source URL
pl: Wyświetl odnośnik do źródła

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
pl: Odnośnik do oryginalnej strony zostaje dodany na dole wersji do wydruku.

en: Add current time/date to the source URL
pl: Dodaj aktualną datę i czas do odnośnika źródła

en: Display the current date and time in the Source URL line.
pl: Wyświetl aktualną datę i czas przy odnośniku do źródła.

en: Force use of node ID in source URL
pl: Wymuś użycie ID węzła w adresie URL do źródła

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
pl: Drupal domyślnie używa aliasów adresów treści. Aby wymusić używanie przy wersji do wydruku oryginalnych adresów treści, aktywuj tą opcję.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
pl: Poinstruuj roboty, aby nie indeksowały wersji do wydruku. Zalecane dla poprawy wyników wyszukiwania w przeglądarkach.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
pl: Poinstruuj roboty, aby nie podążały za odnośnikiem do wersji do wydruku

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
pl: Niestandardowy znacznik, który poinstruuje roboty wyszukiwarek aby nie pokazywały odnośnika do kopii wersji do wydruku. Uznawane przez Googlebot.

en: access print
pl: dostęp do wydruku

en: administer print
pl: zarządzaj wydrukiem

en: message
pl: wiadomość

en: Default height
pl: Domyślna wysokość

en: Default width
pl: Domyślna szerokość

en: block administration
pl: administracja blokami

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: Display all menu items
pl: Wyświetl wszystkie elementy menu

en: access administration menu
pl: dostęp do menu administracyjnego

en: Please enter some keywords.
pl: Wprowadź proszę jakieś słowa kluczowe.

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Display name
pl: Nazwa szablonu wyświetlania

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Topic
pl: Temat

en: Reindex
pl: Indeksuj ponownie

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: Caption
pl: Podpis

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: Results
pl: Wyniki

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: Missing
pl: Brakujące

en: Schema
pl: Schemat

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Schedules
pl: Harmonogramy

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Templates
pl: Szablony

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Formats
pl: Formaty

en: New
pl: Nowe

en: details
pl: szczegóły

en: Oldest first
pl: Najstarsze pierwsze

en: Facets
pl: Fasety

en: Facet
pl: Faseta

en: Indexing
pl: Indeksowanie

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: hits
pl: kliknięć

en: disable
pl: wyłącz

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Sets
pl: Ustawienia wartości

en: Information
pl: Informacja

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: View Image Details
pl: Pokaż szczegóły obrazu

en: Request
pl: Żądanie

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Currency Code
pl: Kod waluty

en: <None>
pl: &lt;Brak&gt;

en: Add server
pl: Dodaj serwer

en: Usage
pl: Użycie

en: Available
pl: Dostępne

en: inactive
pl: nieaktywne

en: Width then height
pl: Najpierw szerokość potem wysokość

en: Height then width
pl: Najpierw wysokość potem szerokość

en: Resize duration
pl: Czas trwania zmiany rozmiaru

en: Overlay color
pl: Kolor nakładki

en: Overlay opacity
pl: Przeźroczystość nakładki

en: Close keys
pl: Klawisze zamknięcia

en: Previous keys
pl: Klawisze opcji "Poprzedni"

en: Next keys
pl: Klawisze opcji "Następny"

en: ok
pl: W porządku

en: ignored
pl: ignorowane

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Print
pl: Drukuj

en: Your message
pl: Twoja wiadomość

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Factor
pl: Czynnik

en: Common Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
pl: Jeśli włączone, na dole wersji do wydruku zostaje wyświetlona lista odnośników zawartych w treści.

en: Include comments in printer-friendly version
pl: Dołącz komentarze do wersji do wydruku

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
pl: Aktywacja tej opcji spowoduje dodanie do wersji do wydruku również komentarzy. Wymagany moduł comment.

en: New window method
pl: Metoda otwierania w nowym oknie

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
pl: Za pomocą atrybutu target HTML'a (niezgodne ze standardem XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
pl: Za pomocą Javascript (wymagane wsparcie przeglądarki)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
pl: Wybierz metodę otwierania stron w nowym oknie/zakładce.

en: Logo options
pl: Opcje loga

en: Logo type
pl: Typ loga

en: None (Disabled)
pl: Brak (wyłączone)

en: Current theme's logo
pl: Logo bieżącej skórki

en: User-specified
pl: Określone przez użytkownika

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
pl: Wybierz typ loga do wyświetlenia na stronie w wersji do wydruku. W przypadku lokalizacji użytkownika, wprowadź poniżej ścieżkę lub adres URL.

en: Upload logo
pl: Wyślij logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Footer options
pl: Opcje stopki

en: Footer type
pl: Typ stopki

en: Site's footer
pl: Stopka strony

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
pl: Wybierz typ stopki wyświetlany na stronie w wersji do wydruku. W przypadku wybrania własnej stopki, wprowadź ją poniżej.

en: Web page options
pl: Opcje witryny

en: Links area
pl: Obszar odnośników

en: Content corner
pl: Narożnik treści

en: Advanced link options
pl: Zaawansowane opcje odnośników

en: Icon only
pl: Tylko ikona

en: Icon and Text
pl: Ikona i tekst

en: Select the visual style of the link.
pl: Wybierz styl wyglądu odnośnika.

en: Link visibility
pl: Widoczność odnośnika

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Show link in system (non-content) pages
pl: Pokaż odnośnik na stronach systemowych

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
pl: Aktywowanie tej opcji spowoduje dodanie odnośnika do wersji do wydruku na stronach utworzonych przez Drupala oraz włączone moduły.

en: Published on %site_name
pl: Opublikowane na %site_name

en: retrieved on %date
pl: wygenerowano %date

en: By %author
pl: Przez %author

en: Created %date
pl: Utworzono %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
pl: Dodaje odnośnik do wersji przyjaznej wydrukowi na stronach zawartości i administracji.

en: Web page
pl: Strona internetowa

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
pl: Strona ustawień wersji do wydruku jest dostępna pod adresem !link.

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Errors
pl: Błędy

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Newest first
pl: Najnowsze pierwsze

en: field
pl: pole

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Display in node teasers
pl: Wyświetl w skrócie węzła

en: administer addthis
pl: zarządzaj addthis

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Portrait
pl: Portret

en: Message Content
pl: Treść wiadomości

en: District
pl: Dzielnica

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: Page !current of !total
pl: Strona !current z !total

en: Video !current of !total
pl: Wideo !current z !total

en: Download Original
pl: Pobierz Oryginał

en: Use lightbox2 lite
pl: Używaj lightbox2 lite

en: Use alternative layout
pl: Użyj alternatywnego układu

en: Force visibility of navigation links
pl: Wymuś widoczność odnośników nawigacyjnych

en: Continuous galleries
pl: Galerie ciągłe

en: Image count text
pl: Tekst liczby obrazków

en: Page count text
pl: Tekst liczby stron

en: Video count text
pl: Wideo !current z !total

en: Image resize settings
pl: Modyfikacja rozmiaru obrazków

en: Disable resizing feature
pl: Wyłącz możliwość zmiany rozmiaru

en: Disable zoom in / out feature
pl: Wyłącz możliwość pomniejszenia/powiększenia

en: Modal form settings
pl: Ustawienia formularza modalnego

en: Enable login support
pl: Włącz dla formularza logowania

en: Enable contact form support
pl: Włącz dla formularza kontaktowego

en: Video settings
pl: Ustawienia wideo

en: Enable video support
pl: Włącz wsparcie dla wideo

en: Path to FLV Player
pl: Ścieżka do FLV Player

en: Enable lightbox2 on specific pages
pl: Włącz lightbox2 na wybranych stronach

en: CCK display settings
pl: Ustawienia wyświetlania CCK

en: No grouping
pl: Bez grupowania

en: Group by field name
pl: Grupuj wg. nazwy pola

en: Group by node id
pl: Grupuj wg. ID wezła

en: Group by field name and node id
pl: Grupuj wg. nazwy pola i ID węzła

en: Location of javscript
pl: Lokalizacja javascriptu

en: Click on overlay or lightbox to close it
pl: Kliknij na nakładkę lub lightbox, by go zamknąć

en: Zoom keys
pl: Klawisz przybliżania

en: Skin settings
pl: Ustawienia skórki

en: Border size
pl: Rozmiar konturu

en: Enter the size of the border in pixels to display around the image.
pl: Wpisz rozmiar konturu obrazka w pikselach

en: Lightbox color
pl: Kolor lightboxa

en: Distance from top
pl: Odstęp od góry

en: Overlay settings
pl: Ustawienia nakładki

en: Animation settings
pl: Ustawienia animacji

en: Enable border
pl: Włącz kontur

en: HTML content
pl: Zawartość HTML

en: HTML content grouped
pl: Zgrupowana zawartość HTML

en: Acidfree settings
pl: Ustawienia Acidfree

en: Basic example:
pl: Prosty przykład:

en: HTML Content
pl: Zawartość HTML

en: Automatic image handling
pl: Automatyczna obsługa obrazów

en: Relations
pl: Relacje

en: Display type
pl: Typ wyświetlacza

en: Initials
pl: Inicjały

en: Enable developer modules
pl: Włącz moduły deweloperskie

en: Disable developer modules
pl: Wyłącz moduły deweloperskie

en: Collapse fieldsets on modules page
pl: Zwiń grupy modułów na stronie modułów

en: Current anonymous / authenticated users
pl: Anonimowi / zalogowani użytkownicy

en: Disabled these modules: !module-list.
pl: Wyłączone moduły: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
pl: Moduły deweloperskie są wyłączone.

en: display drupal links
pl: wyświetl odnośniki drupala

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: permissions
pl: uprawnienia

en: Properties
pl: Właściwości

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Citation
pl: Cytat

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: location
pl: lokalizacja

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Organization Name
pl: Nazwa organizacji

en: Text settings
pl: Ustawienia tekstu

en: Join summary
pl: Połącz podsumowanie z resztą wpisu

en: Split summary at cursor
pl: Oddziel podsumowanie w miejscu kursora

en: Operations:
pl: Czynności:

en: Menu link ID
pl: ID odnośnika menu

en: Send to friend
pl: Powiadom znajomego

en: Node creation
pl: Utworzenie węzła

en: Authentication type
pl: Typ autentykacji

en: PHP DOMDocument class
pl: Klasa PHP DOMDocument

en: label
pl: etykieta

en: Content Types page
pl: Strona rodzajów zawartości

en: Use URL alias instead of node ID
pl: Używaj aliasu URL zamiast ID węzła

en: Current page and sub-pages
pl: Bieżąca strona i jej podstrony

en: Current page only
pl: Tylko bieżąca strona

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
pl: Zapisanie tego napisu spowoduje wyłączenie jego tłumaczenia w systemie tłumaczeń. Użyj przycisku resetowania, aby powrócić do oryginalnej postaci.

en: Text strings
pl: Łańcuchy tekstowe

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
pl: Tekst użyty w odnośniku do wersji przyjaznej wydrukowi.

en: Printer, e-mail and PDF versions
pl: Wersja do wydruku, e-mail i PDF

en: Most printed
pl: Najczęściej drukowane

en: Show link
pl: Pokaż odnośnik

en: Show link in individual comments
pl: Pokaż odnośnik w poszczególnych komentarzach

en: Show Printer-friendly URLs list
pl: Pokaż listę odnośników przyjaznych drukowaniu

en: use PHP for link visibility
pl: użyj PHP do uwidocznienia linka

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
pl: Zarządzaj > Konfiguracja witryny > Wersja do wydruku, e-mail i PDF

en: Send by e-mail options
pl: Opcje wysyłania za pomocą e-maila

en: Send by e-mail link
pl: Odnośnik do wysyłania e-mailem

en: The maximum number of e-mails a user can send per hour.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które użytkownik może wysłać w ciągu godziny.

en: Send only the teaser
pl: Wyślij tylko skrót

en: Enable teaser/full mode choice
pl: Włącz wybór między skrótem a pełną treścią

en: Send e-mails using Job Queue
pl: Wyślij wiadomość używając stosując kolejkowanie zadań

en: !user has sent you a message from !site
pl: Użytkownik !user wysłał Ci wiadomość z !site

en: Message Preamble
pl: Preambuła wiadomości

en: Message from sender
pl: Wiadomość od nadawcy

en: Set the default contents of the message.
pl: Ustaw domyślną zawartość wiadomości.

en: Thank You Message
pl: Wiadomość z podziękowaniami

en: Thank you for spreading the word about !site.
pl: Dziękujemy za popularyzację strony !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
pl: Komunikat ten zostanie wyświetlony po udanym wysłaniu formularza przez użytkownika.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
pl: Wprowadź wiele adresów rozdzielonych przecinkami lub każdy adres w osobnej lini

en: Page to be sent
pl: Strona do wysłania

en: View page
pl: Zobacz stronę

en: Clear form
pl: Wyczyść formularz

en: Someone
pl: Ktoś

en: an interesting site
pl: interesująca strona

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
pl: Nie możesz wysłać więcej niż %number wiadomości na godzinę. Proszę zmniejszyć liczbę odbiorców.

en: print_mail: From %from
pl: print_mail: Od %from

en: %name [%from] sent %page to [%to]
pl: %name [%from] wysłał(a) %page do [%to]

en: Send page by e-mail
pl: Wyślij stronę poprzez e-mail

en: Most emailed
pl: Najczęściej przesyłanych przez email

en: Send by e-mail
pl: Wyślij poprzez e-mail

en: Send this page by e-mail.
pl: Wyślij tę stronę poprzez e-mail

en: Provides the capability to send the web page by e-mail
pl: Umożliwia wysyłanie strony przez e-mail

en: PDF options
pl: Opcje PDF

en: PDF generation tool
pl: Narzędzie do generowania PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
pl: Dzięki tej opcji wybierzesz narzędzie, które posłuży do generowania PDF.

en: PDF version link
pl: Odnośnik do wersji PDF

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
pl: Aktywowanie tej opcji spowoduje dodanie odnośnika do wersji PDF na stronach utworzonych przez Drupala oraz włączone moduły.

en: Open PDF in
pl: Otwórz PDF w

en: Same browser window
pl: Tym samym oknie przeglądarki

en: New browser window
pl: Nowym oknie przeglądarki

en: Save dialog
pl: Oknie zapisywania pliku

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
pl: Wybierz metodę otwierania pliku PDF w przeglądarce.

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Choose the paper size of the generated PDF.
pl: Wybierz rozmiar papieru dla generowanego dokumentu PDF.

en: Page orientation
pl: Orientacja strony

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
pl: Wybierz orientację strony dla generowanego dokumentu PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
pl: (Tylko TCPDF) Ustaw rodzinę używanej czcionki. Przykłady: %examples.

en: wkhtmltopdf options
pl: Opcje wkhtmltopdf

en: PDF File Name
pl: Nazwa pliku PDF

en: Replacement Patterns
pl: Wzorce zamienników

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
pl: Nie znaleziono żadnego narzędzia do generowania PDF. Zainstaluj narzędzie do generowania PDF wspierane przez ten moduł. Więcej szczegółów znajdziesz w pliku INSTALL.txt.

en: No PDF tool selected
pl: Nie wybrano narzędzia PDF

en: Font size must be at least 1.
pl: Wielkość czcionki musi być większa od 1.

en: PDF version
pl: Wersja PDF

en: Page !n of !total
pl: Strona !n z !total

en: Printer-friendly PDF
pl: Wersja do druku w PDF

en: Most PDFd
pl: Najczęściej zapisywane do PDF

en: Please configure it in the <a href="@url">PDF settings page</a>.
pl: Proszę skonfigurować na <a href="@url">stronie ustawień PDF</a>.

en: Adds the capability to export pages as PDF.
pl: Dodaje możliwość eksportu stron jako PDF.

en: See video
pl: Zobacz video

en: Not Available
pl: Niedostępne

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: between
pl: z przedziału

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: Adjust top margin
pl: Ustawienia marginesu górnego

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
pl: Jeśli włączone, strona jest obniżona w dół o 20 pikseli w celu wyświetlenia menu administracyjnego. Jeśli wyłączone, niektóre elementy strony zwłaszcza te pozycjonowane absolutnie lub na sztywno mogą zostać przykryte przez menu administracyjne.

en: Keep menu at top of page
pl: Przyklej menu do góry strony

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
pl: Jeśli włączone, menu administracyjne jest zawsze przyklejone do góry strony nawet jeśli skrolujemy stronę. <strong>Uwaga! W niektóych przeglądarkach to ustawienie może powodować rozjechanie elementów strony, znikanie kursora, niewybieralne elementy formularza lub inne problemy z wyświetlaniem. Jeśli po włączeniu tej opcji zaczną występować problemy zrezygnuj z tej opcji.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
pl: Jeśli włączone, grupy <a href="!modules-url">modułów</a> są automatycznie zwijane po włączeniu strony.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
pl: Jeśli moduł Utility został zainstalowany do tego celu można go bezpiecznie wyłączyć i odinstalować.

en: Move local tasks into menu
pl: Przenosi lokalne zadania do menu.

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że karty na przeglądanej stronie zostaną przeniesione do menu administracyjnego. Funkcjonalność jest dostępna wyłącznie w skórkach, które wykorzystują klasy CSS: <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code> dla kart.

en: Administration menu settings
pl: Ustawienia menu administracyjnego

en: Parent link ID
pl: ID odnośnika wyższego rzędu

en: Display additional data for each menu item
pl: Wyświetla dodatkowe dane dla każdego menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
pl: Wyświetla wybrane elementy obok każdego odnośnika w menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
pl: Jeśli włączone wszystkie elementy menu są wyświetlane bez względu na uprawnienia. <em>Lepiej nie uruchamiać w serwisach produkcyjnych!</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
pl: Włączone moduły: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego. Poniższe ustawienia pozwalają dopasować wyglądu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego z szybkim dostępem. Menu administracyjne wyświetla także liczbę anonimowych i zalogowanych użytkowników oraz umożliwia modułom zamieszczanie własnych odnośników, których liczba i odwołania są różne. Przykładowo moduł <a href="@drupal">Devel</a> bardzo silnie wykorzystuje menu administracyjne w celu szybkiego uruchamiania narzędzi deweloperskich.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
pl: <a href="@settings">Dopasowanie ustawień menu administracyjnego</a> umożliwia zmianę niektórych elementów i ich wyglądu. Ponieważ wygląd menu jest uzależniony od używanej skórki możliwe, że niektóre zmiany będą możliwe dopiero po modyfikacji plików skórki i odpowiednich plików CSS. Zajrzyj do pliku README.txt w katalogu z modułem po więcej informacji na temat modyfikacji styli CSS.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
pl: Elementy menu administracyjnego zależą od uprawnień użytkownika. Przede wszystkim menu administracyjne jest wyświetlane wyłącznie dla ról posiadających uprawnienie <em>Dostęp do menu administracyjnego</em> (moduł admin_menu). Oprócz tego użytkownik powinien mieć uprawnienie <em>dostęp do stron zarządzania</em> (moduł system), żeby widzieć odnośniki do poszczególnych części zarządzania systemem. Wyświetlane są wyłącznie bezpośrednio wskazane odnośniki, tzn. jeżeli użytkownik nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie uprawnieniami</em> (moduł user) oraz nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie użytkownikami</em> (moduł user) - wówczas menu <em>zarządzanie użytkownikami</em> nie będzie wyświetlane.

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: Adjust administration menu settings.
pl: Dopasowanie ustawień menu administracyjnego.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
pl: Prezentuje rozwijane menu zawierające linki do większości zadań administracyjnych i innych typowych czynności (dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

en: Form elements
pl: Elementy formularza

en: Drag to re-order
pl: Chwyć, by zmienić kolejność

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Reorder
pl: Zmień kolejność

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
pl: Jeżeli menu administracyjne wyświetla powielone elementy można je przebudować korzystając z przycisku <em>Wyczyść i przebuduj</em>

en: Wipe and rebuild
pl: Wyczyść i przebuduj

en: Maps
pl: Mapy

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Director
pl: Dyrektor

en: Minimum word length
pl: Minimalna długość słowa

en: Maximum word length
pl: Maksymalna długość słowa

en: Add application
pl: Dodaj aplikację

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: My Account
pl: Moje konto

en: [none]
pl: [brak]

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Use JavaScript
pl: Użyj JavaScript

en: The human readable label.
pl: Czytelna dla człowieka etykieta.

en: Machine name.
pl: Nazwa wewnętrzna.

en: Processed @current out of @total
pl: Przetworzono @current z @total

en: entity type
pl: typ encji

en: HTML attributes
pl: Atrybuty HTML

en: Previous Image
pl: Poprzedni obraz

en: Next Image
pl: Następny obraz

en: Deauthorize
pl: Deautoryzuj

en: Hold
pl: Wstrzymaj

en: Production (Minified)
pl: Produkcja (Skompresowany)

en: Development (Uncompressed Code)
pl: Deweloperska (Nieskompresowany kod)

en: Header background
pl: Tło nagłówka

en: Time period
pl: Okres czasu

en: Delete list
pl: Usuń listę

en: Custom Stylesheet
pl: Własny arkusz stylów

en: Macros: %t (path to theme: "%theme")
pl: Makra: %t (ścieżka do skórki: "%theme")

en: Display printer-friendly link in teaser
pl: Wyświetl odnośnik wersji do druku w skrócie

en: Display send by e-mail link in teaser
pl: Wyświetl odnośnik do wysyłania e-mailem w skrócie

en: Send page as
pl: Wyślij stronę jako

en: Display link to the PDF version in teaser
pl: Wyświetl odnośnik do wersji PDF w skrócie

en: Use dompdf's Unicode Mode
pl: Użyj trybu Unikodu biblioteki dompdf

en: PDF generation library
pl: Biblioteka do generowania PDF

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: wkhtmltopdf library
pl: Biblioteka wkhtmltopdf

en: Non-executable permissions
pl: Niewykonywalne uprawnienia

en: Show image caption
pl: Pokaż podpis pod obrazkiem

en: Group all nodes and fields
pl: Grupuj wszystkie pola i węzły

en: Video Content
pl: Zawartość wideo

en: Close Lightbox
pl: Zamknij Lightboxa

en: Left Arrow
pl: Lewa strzałka

en: Right Arrow
pl: Prawa strzałka

en: z (not available in slideshow)
pl: z (niedostępne w pokazie slajdów)

en: Spacebar (slideshow only)
pl: Spacja (tylko pokaz slajdów)

en: Header color
pl: Kolor nagłówka

en: AddThis visibility settings
pl: Ustawienia widoczności AddThis

en: AddThis username
pl: Nazwa użytkownika AddThis

en: Refresh this list.
pl: Odśwież tę listę.

en: Service code
pl: Kod usługi

en: HTML classes
pl: Klasy HTML

en: Hide page title
pl: Ukryj tytuł strony

en: Select mode
pl: Wybierz tryb

en: You can leave us a message using the contact form below.
pl: Możesz zostawić nam wiadomość, korzystając z poniższego formularza.

en: trigger
pl: wyzwalacz
