eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc8) - en to ast translation catalogue (655 entries)

en: list
ast: llista

en: Home
ast: Entamu

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: user
ast: usuariu

en: Filter HTML tags
ast: Filtrar etiquetes HTML

en: Pages
ast: Páxines

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Reset to defaults
ast: Valores predefiníos

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Administer
ast: Alministrar

en: Create a new user account.
ast: Facer una cuenta d'usuariu nueva.

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: content
ast: conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Replies
ast: Rempuestes

en: Closed
ast: Zarráu

en: Wrong username or password.
ast: Nome d'usuariu o clave non válidos

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: closed
ast: zarráu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: deny
ast: torgar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Read more
ast: Lleer más

en: Log
ast: Rexistru

en: RSS feed
ast: Feed RSS

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Comments
ast: Comentarios

en: More
ast: Más

en: not verified
ast: ensin comprobar

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: new
ast: nuevu

en: error
ast: fallu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Block title
ast: Títulu del bloque

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Aquamarine
ast: Aguamarina

en: Belgian Chocolate
ast: Chiculate belga

en: Cold Day
ast: Día frio

en: Mercury
ast: Mercuriu

en: Olivia
ast: Aceituna

en: Pink Plastic
ast: Plásticu rosa

en: Shiny Tomato
ast: Tomate brillante

en: Content types
ast: Triba de conteníos

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Categories
ast: Categoríes

en: Download
ast: Baxar

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: updated
ast: anováu

en: Available variables are:
ast: Las variables válidas son:

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Release notes
ast: Notes de la versión

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: default
ast: predefiníu

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: No log messages available.
ast: Nun hai rexistru de mensaxes.

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Types
ast: Tribes

en: Single
ast: Cenciellu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Related terms
ast: Terminos rellacionaos

en: Synonyms
ast: Sinónimos

en: Multiple select
ast: Escoyeta múltiple

en: Required
ast: Requeríu

en: root
ast: raigañu

en: Parent
ast: Padre

en: Parents
ast: pás

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Add container
ast: Amestar contenedor

en: Settings
ast: Preferencies

en: Add category
ast: Amestar categoría

en: Name
ast: Nome

en: edit container
ast: editar contenedor

en: edit
ast: editar

en: Go to previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: up
ast: arriba

en: Go to parent page
ast: Dir a la páxina padre

en: Go to next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Import
ast: Importar

en: Book
ast: Llibru

en: Export
ast: Esportar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Field
ast: Campu

en: category
ast: categoría

en: Outline
ast: Contornu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Session opened for %name.
ast: Sesión abierta pa %name.

en: Help
ast: Aida

en: username
ast: nome d'usuariu

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Top
ast: Cimeru

en: Small
ast: Pequeñu

en: Large
ast: Grande

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: History
ast: Historial

en: Path
ast: Camín

en: Vocabularies
ast: Vocabularios

en: Modules
ast: Preseos

en: Clear index
ast: Llimpiar l'índiz

en: edit forum
ast: efitar foru

en: Forum name
ast: Nome del foru

en: Region
ast: Rexón

en: Display
ast: Pantalla

en: Menu
ast: Menú

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: results
ast: Resultaos

en: search
ast: guetar

en: Core - optional
ast: Motor - opcional

en: never
ast: nunca

en: The username %name does not exist.
ast: El usuariu %name nun esiste.

en: mail
ast: corréu

en: Add item
ast: Amestar elementu

en: Updated
ast: Anováu

en: actions
ast: aiciones

en: Text
ast: Testu

en: read more
ast: lleer más

en: Update interval
ast: Intervalu d'anovamientos

en: Add forum
ast: Amestar foru

en: Add term
ast: Amestar términu

en: theme
ast: tema

en: Screenshot for %theme theme
ast: Captura pal tema %theme

en: no screenshot
ast: ensin captura

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Access log settings
ast: Configuración del rexistru d'accesos

en: Enable access log
ast: Activar el rexistru d'accesos

en: Preview comment
ast: Entever el comentariu

en: Unassign
ast: ensin asignar

en: Please contact the site administrator.
ast: Por favor contauta col alministrador del sitiu.

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Advanced search
ast: Gueta avanzada

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Attachment
ast: Axuntu

en: Settings for @role
ast: Preferencies pa @role

en: n/a
ast: n/d

en: Upload
ast: Xubir

en: Picture
ast: Imaxe

en: type
ast: triba

en: Database type
ast: Tipo de base datos

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: action
ast: Aición

en: Continue
ast: Siguir

en: Configure
ast: Configurar

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: file
ast: ficheru

en: status
ast: estáu

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Contact
ast: Contautu

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: The subject of the message.
ast: Asuntu pal mensaxe.

en: Create
ast: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar %title?

en: Save categories
ast: Guardar categoríes

en: Content management
ast: Xestor de conteníos

en: Menu item
ast: Elementu del menú

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Parent item
ast: Elementu padre

en: Question
ast: Entruga

en: Add child page
ast: Amestar una páxina fia

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Remove from outline
ast: Quitar del contornu

en: Unknown export format.
ast: Formatu d'esportación desconocíu.

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Post
ast: Espublizar

en: Last post
ast: Artículu últimu

en: Access denied
ast: Accesu torgáu

en: Page title
ast: Títulu de la páxina

en: Block
ast: Bloque

en: Add block
ast: Amestar bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Bottom
ast: Abaxo

en: 1 hour | @count hours
ast[0]: 1 hora
ast[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Configuration saved.
ast: Guardóse la configuración.

en: Footer message
ast: Mensaxe pal pie

en: Mission
ast: Misión

en: Search box
ast: Caxa de gueta

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Site slogan
ast: Eslogan del sitiu

en: php
ast: PHP

en: User settings
ast: Preferencies del usuariu

en: Public registrations
ast: Rexistros públicos

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Host
ast: Sirvidor

en: Available updates
ast: Hai versiones nueves

en: Never
ast: Nunca

en: Check manually
ast: Comprobar manualmente

en: Up to date
ast: Anováu

en: Update available
ast: Hai una versión nueva

en: Out of date
ast: Ensin anovar

en: Update status
ast: Estáu de l'anovación

en: Header
ast: Encabezáu

en: Left sidebar
ast: Barra llateral a manzorga

en: Right sidebar
ast: Barra llateral a mandrecha

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Recipients
ast: Destinatarios

en: Selected
ast: Esbilláu

en: You must enter a category.
ast: Tienes de poner una categoría.

en: Category %category has been added.
ast: Amestóse la categoría %category.

en: Category %category has been updated.
ast: Anovóse la categoría %category

en: Are you sure you want to delete %category?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la categoría %category?

en: Category %category has been deleted.
ast: Desanicióse la categoría %category.

en: Hourly threshold
ast: Umbral automáticu

en: Your name
ast: El to nome

en: Your e-mail address
ast: Les tos señes de corréu-e

en: Send e-mail
ast: Unviar corréu-e

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Comment
ast: Comentariu

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Input format
ast: Formatu d'entrada

en: Signature
ast: Robla

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Locale
ast: Llocal

en: Title field label
ast: Títulu pa la etiqueta del campu

en: Body field label
ast: Títulu pa la etiqueta del cuerpu

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Log message
ast: Rexistru del mensaxe

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Poll duration
ast: Duración del cuestionariu

en: Explanation
ast: Esplicación

en: Selection options
ast: Opciones d'esbilla

en: Vocabulary name
ast: Nome de vocabulariu

en: Term name
ast: Nome del términu

en: Role name
ast: Nome del rol

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Theme configuration
ast: Configuración dle tema

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Severity
ast: Severidá

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Global settings
ast: Preferencies globales

en: Widget type
ast: Triba de widget

en: Count
ast: Cuenta

en: RSS - blogs
ast: RSS - blogues

en: Search settings
ast: Preferencies de gueta

en: Mode
ast: Mou

en: blocked
ast: torgáu

en: active
ast: activu

en: OPML feed
ast: Feed OPML

en: configure
ast: configurar

en: Feed overview
ast: Vista del feed

en: Items
ast: Elementos

en: Last update
ast: Cambéu últimu

en: Next update
ast: Cambéu siguiente

en: %time left
ast: Falten %time

en: remove items
ast: desaniciar elementos

en: update items
ast: anovar elementos

en: Category overview
ast: Vista de la categoría

en: The categories have been saved.
ast: Guardáronse les categoríes.

en: Updated:
ast: Anováu:

en: blog it
ast: "bloguealu"

en: %age old
ast: %age

en: %ago ago
ast: hai %age

en: Nodes
ast: Noyos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: The feed %feed has been updated.
ast: Anovóse'l feed %feed.

en: Feed %feed deleted.
ast: Desanicióse'l feed %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
ast: Desanicióse'l feeed %feed.

en: Feed %feed added.
ast: Amestóse'l feed %feed.

en: The feed %feed has been added.
ast: Amestóse'l feed %feed.

en: Delete all
ast: Desanicialo too

en: administer news feeds
ast: alministrar feeds de noticies

en: access news feeds
ast: accesu a feeds de noticies

en: Performance
ast: Rendimientu

en: 1 attachment | @count attachments
ast[0]: 1 axuntu
ast[1]: @count axuntos

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: This field is required.
ast: Esti campu ye obligatoriu.

en: Medium
ast: Mediu

en: Details
ast: Detalles

en: Last reply
ast: Rempuesta última

en: System
ast: Sistema

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Send
ast: Unviar

en: Code
ast: Códigu

en: No posts available.
ast: Nun hai artículos.

en: Recipient
ast: Destinatariu

en: security
ast: seguridá

en: node
ast: noyu

en: General
ast: Xeneral

en: Method
ast: Métodu

en: Recent posts
ast: Unvios recientes

en: Navajo
ast: Navaxo

en: Table
ast: Tabla

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: May
ast: Mayu

en: !time ago
ast: hai !time

en: Other
ast: Otru

en: Text color
ast: Color del testu

en: Navigation
ast: Navegación

en: Basic
ast: Básicu

en: Theme-specific settings
ast: Configuraciones específiques del tema

en: access content
ast: accesu al conteníu

en: Allow
ast: Permitir

en: Deny
ast: Torgar

en: Signatures
ast: Robles

en: User login
ast: Nome d'usuariu

en: Log in
ast: Entrar

en: Blog
ast: Blogue

en: Add new comment
ast: Amestar comentariu nuevu

en: No terms available.
ast: Nun hai terminos disponibles.

en: reset
ast: reafitar

en: String
ast: Cadena

en: Users
ast: Usuarios

en: Not installed
ast: Ensin instalar

en: Referrer
ast: Esin referencies

en: Site maintenance
ast: Caltenimientu del sistema

en: Online
ast: En llinia

en: Off-line
ast: Fuera de llinia

en: Default front page
ast: Paxina d'etamu predefinida

en: Top pages
ast: Páxines principales

en: Create content
ast: Crear conteníu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Uninstall
ast: Desinstalar

en: Filters
ast: Filtros

en: Optional
ast: Opcional

en: Recent comments
ast: Comentarios recientes

en: Recent hits
ast: Visites recientes

en: The comment no longer exists.
ast: El comentariu nun esiste.

en: Do not display
ast: Anubrir

en: Preformatted
ast: Preformatíau

en: Profile
ast: Perfil

en: Clear cache
ast: Llimpiar caché

en: Close
ast: Zarrar

en: Votes
ast: Votos

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: Operation
ast: Operación

en: reply
ast: retrucar

en: Session closed for %name.
ast: Zarróse la sesión de %name

en: Tracker
ast: Rastrexador

en: Server settings
ast: Preferencies del sirvidor

en: The name %name is a reserved username.
ast: El nome %name ta reserváu.

en: The field %field is required.
ast: El campu %field ye obligatoriu,

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: 1 new | @count new
ast[0]: 1 nuevu
ast[1]: @count nuevos

en: Add rule
ast: Amestar regla

en: Delete rule
ast: Desaniciar regla

en: Table prefix
ast: Prefixu pa la tabla

en: Database username
ast: Nome d'usuariu pa la base datos

en: Database password
ast: Clave pa la base datos

en: Database name
ast: Nome de la base datos

en: Add user
ast: Amestar usuariu

en: Port
ast: Puertu

en: Formatting guidelines
ast: Indicaciones del formatu

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Attachments
ast: Axuntos

en: File attachments
ast: Ficheros axuntos

en: Show
ast: Amosar

en: Syslog
ast: Rexistru del sistema

en: WIDTHxHEIGHT
ast: ANCHORxALTOR

en: Arabic
ast: Árabe

en: English
ast: Inglés

en: French
ast: Francés

en: Italian
ast: Italianu

en: Spanish
ast: Castellanu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Edit term
ast: Editar términu

en: Are you sure you want to delete these items?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estos elementos?

en: The items have been deleted.
ast: Desaniciaronse los elementos

en: Remove items
ast: Desaniciar elementos

en: Allowed HTML tags
ast: Permítense etiquetes HTML

en: Sources
ast: Fontes

en: The category %category has been updated.
ast: Anovóse la categoría %category.

en: Category %category deleted.
ast: Desanicióse la categoría %category.

en: The category %category has been deleted.
ast: Desanicióse la categoría %category.

en: Category %category added.
ast: Amestóse la categoría %category.

en: The category %category has been added.
ast: Amestóse la categoría %category.

en: aggregator - @title
ast: amestador - @title

en: 1 item | @count items
ast[0]: 1 elementu
ast[1]: @count elementos

en: Add menu
ast: Amestar menú

en: menu
ast: menú

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.

en: update
ast: anovar

en: View user profile.
ast: Amosar perfil del usuariu.

en: locked
ast: torgáu

en: Titles only
ast: Namás que títulos

en: Full text
ast: Testu completu

en: This cannot be undone.
ast: Esto non puede desfacese.

en: Upload picture
ast: Xubir imaxe

en: Message:
ast: Mensax:

en: Language file
ast: Ficheru de llingua

en: published
ast: espublizáu

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: Refine
ast: Refinar

en: Undo
ast: Desfacer

en: Member for
ast: Miembru hai

en: @time ago
ast: hai @time

en: No users available.
ast: Nun hai usuarios disponibles.

en: No users selected.
ast: Nun s'esbilló nengún usuariu.

en: Search results
ast: Resultaos de la gueta

en: Your search yielded no results
ast: La gueta nun dió con resultaos

en: Request new password
ast: Pedir una clave nueva

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Languages
ast: Llingües

en: Topics
ast: Asuntos

en: Topic
ast: Asuntu

en: Edit menu
ast: Editar menú

en: Delete menu
ast: Desaniciar menú

en: Edit menu item
ast: Editar un elementu del menú

en: Reset menu item
ast: Reafitar un elementu del menú

en: Delete menu item
ast: Desaniciar un elementeu del menú

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Locale settings
ast: Preferencies llocales

en: Configure block
ast: Configurar bloque

en: Jan
ast: Xin

en: Apr
ast: Abr

en: Jun
ast: Xun

en: Jul
ast: Xnt

en: Aug
ast: Ago

en: Sep
ast: Set

en: Oct
ast: Och

en: Nov
ast: Pay

en: Dec
ast: Avi

en: Text field
ast: Campu de testu

en: Posts
ast: Artículos

en: Mission statement
ast: Declaración de la misión

en: Configure permissions
ast: Configurar permisos

en: None.
ast: Nengún.

en: Revert
ast: Desfacer

en: Existing system path
ast: Camín del sistema esistente

en: Path alias
ast: Alias del camín

en: Greater than
ast: Mayor que

en: Less than
ast: Menor que

en: Choice
ast: Esbilla

en: Log out
ast: Desconeutar

en: profile
ast: perfil

en: First day of week
ast: Primer día de la selmana

en: Autocomplete taxonomy
ast: Taxonomía del autocompletáu

en: The message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva

en: role
ast: rol

en: list terms
ast: llista de términos

en: add terms
ast: amestar términos

en: Created new term %term.
ast: El términu %term t'acabante de facese.

en: Deleted term %name.
ast: Desaniciar el terminu %name.

en: warning
ast: avisu

en: No statistics available.
ast: Nun hai estadísitiques disponibles.

en: Last run !time ago
ast: Executóse hai !time

en: Never run
ast: Ensin executar

en: Site information
ast: Información del situ

en: Blocked
ast: Torgáu

en: critical
ast: críticu

en: Results
ast: Resultaos

en: Older polls
ast: Cuestionarios más vieyos

en: Poll settings
ast: Preferencies de los cuestionarios

en: open
ast: abiertu

en: List terms
ast: Llista de términos

en: Parent terms
ast: Términos padres

en: Syndicate content
ast: Conteníu con feeds

en: Books
ast: Llibros

en: administer taxonomy
ast: Alministrar taxonomía

en: administer filters
ast: alministrar filtros

en: view revisions
ast: ver revisiones

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: !date by !username
ast: !date por !username

en: revert
ast: desfacer

en: Revision
ast: Revisión

en: current revision
ast: revisión d'anguaño

en: The specified passwords do not match.
ast: Les claves nun casen.

en: Track
ast: Rastrexar

en: No forums defined
ast: Nun hai foros definíos

en: User management
ast: Xestión d'usuarios

en: Permissions
ast: Permisos

en: e-mail
ast: Corréu

en: permission
ast: permisos

en: Link color
ast: Color del enllaz

en: Date created
ast: Data de creación

en: Fiji
ast: Islles Fixi

en: 200 characters
ast: 200 caráuteres

en: 400 characters
ast: 400 caráuteres

en: 600 characters
ast: 600 caráuteres

en: 800 characters
ast: 800 caráuteres

en: 1000 characters
ast: 1.000 caráuteres

en: 1200 characters
ast: 1.200 caráuteres

en: 1400 characters
ast: 1.400 caráuteres

en: 1600 characters
ast: 1.600 caráuteres

en: 1800 characters
ast: 1.800 caráuteres

en: 2000 characters
ast: 2.000 caráuteres

en: System default
ast: Predefiníu del sistema

en: Not published
ast: Ensin espublizar

en: File settings
ast: Preferencies de ficheru

en: Menu settings
ast: Preferenciés del menú

en: XML feed
ast: Feed XML

en: Color scheme
ast: Esquema de colores

en: Gray
ast: Gris

en: Attach new file
ast: Axuntar ficheru nuevu

en: Attach
ast: Axuntar

en: Formats
ast: Formatos

en: Story
ast: Historial

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu

en: Protected
ast: Protexíu

en: Processing
ast: Procesando

en: Finished
ast: Completáu

en: Default time zone
ast: Zona horaria preferida

en: The directory %directory does not exist.
ast: La carpeta %directory nun esiste.

en: Primary links
ast: Enllaces principales

en: Clean URLs
ast: URLs llimpies

en: Database host
ast: Sirvidor de la base datos

en: Configuration file
ast: Ficheru de configuración

en: Install profile
ast: Installar perfil

en: Web server
ast: Sirvidor web

en: Not enabled
ast: Ensin activar

en: Database port
ast: Puertu de la base datos

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ast: Estes opciones namás que son necesaries pa dalgunos sitios. Si nun tas seguru de lo que ties de poner equí, dexa les opciones predefiníes o entruga'l to agospiador web.

en: If your database is located on a different server, change this.
ast: Si la to base datos s'agospia nun sirvidor distintu, cambialu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ast: Si el puertu d'accesu al sirvidor nun ye l'estandar, pon el so númberu.

en: Database port must be a number.
ast: El puertu de la base datos tien de ser un númberu.

en: Secondary links
ast: Enllaces secundarios

en: Not writable
ast: Non editable

en: File system
ast: Sistema de ficheros

en: Currently using !item !version
ast: Usando !item !version

en: PHP DOMDocument class
ast: Clase PHP DOMDocument

en: Initializing.
ast: Anicializando.

en: Remaining @remaining of @total.
ast: Queden @remaining de @total.

en: An error has occurred.
ast: Hebo un fallu.

en: Basic options
ast: Opciones básiques

en: HTTP request status
ast: Estáu de la petición HTTP.

en: Requirements problem
ast: Problemes de requisitos

en: Database configuration
ast: Configuración de la base datos

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ast: Paez que'l to sirvidor web nun soporta nenguna base datos común. Comprueba que'l to agospiador ufre base de datos <a href="@drupal-databases">soportaes por Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ast: Pa configurar la to base de datos de @drupal, apurri la información que te pido darréu.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ast: El tipo de base datos onde los tos datos de @drupal van guardase.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ast: El nome de la base datos onde vas guardar los tos datos de @drupal. Tien d'esistir enantes d'instalar @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ast: El nomes de la base datos  %db_type onde los datos del to @drupal van guardase. Tien d'esistir enantes d'instalar @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ast: Si hai más d'una aplicación compartiendo esta base datos, pon un prefixu pa les tables como %prefix pal to sitiu @drupal.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ast: El prefixu pa les tables de la base datos que punxisti, %db_prefix, nun val. El prefixu pa les tables namás que puede tener lletres, númberos, puntos o guiones baxos.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ast: Nel to ficheru %settings_file configuraste @drupal pa usar un sirvidor %db_type, sicasí la to instalación de PHP nun soporta esti tipu de base datos.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
ast: Pa que Drupal funcione, y siguir col procesu d'instalación, tienes d'iguar tolos problemes de permisos que vienen darréu. Tenemos de comprobar que tenemos permisu pa executar estos comandos: %commands. Si necesites aida pa configurar el to sirvidor de bases de datos, consulta'l <a href="http://drupal.org/node/258">Manual d'instalación y anovamientu</a>. Si nun tas seguru de que significa dalguna cosa deberíes contautar col to agospiador web.

en: Select an installation profile
ast: Esbilla un perfil d'instalación

en: Choose language
ast: Esbilla una llingua

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
ast: Amestando un paquete de torna apropiáu, el instalador ye capaz de siguir col procesu n'otra llingua que tu esbilles. Pa instalar Drupal n'otra llingua distinta al inglés:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
ast: Comprueba si hai <a href="@translations" target="_blank">una torna pa esta versión de Drupal</a> que te valga. La torna faise gracies a un paquete de torna; esti paquete de torna amuesa una versión específica de Drupal nuna llingua específica. Dalgunes llingües nun tan disponibles pa toles versiones de Drupal.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
ast: Si hai un paquete de torna que te valga, baxalu y estrai el so conteníu nel raigañu de la to instalación Drupal.

en: How should the installation continue?
ast: ¿Cómo tien de siguir la instalación?

en: Continue installation in English
ast: Siguir n'inglés

en: Return to choose a language
ast: Tornar pa esbillar una llingua

en: Install Drupal in English
ast: Instalar Drupal n'inglés

en: Learn how to install Drupal in other languages
ast: Deprendi a instalar Drupal n'otres llingües

en: (built-in)
ast: (internu)

en: Select language
ast: Esbillar una llingua

en: No profiles available
ast: Nun hai perfiles disponibles

en: Drupal already installed
ast: Drupal yá ta instaláu

en: Installing @drupal
ast: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
ast: Hebo un fallu al instalar.

en: Configure site
ast: Configurar el sitiu

en: Testing clean URLs...
ast: Prebando URLs llimpies...

en: @drupal installation complete
ast: Completóse la instalación de @drupal

en: Installed %module module.
ast: Preséu %module instaláu.

en: Choose profile
ast: Esbilla un perfil

en: Verify requirements
ast: Comprobar los requisitos

en: Set up database
ast: Configurar la base datos

en: Set up translations
ast: Configurar les tornes

en: Install site
ast: Instalar el sitiu

en: Finish translations
ast: Acabar les tornes

en: Site e-mail address
ast: Señes de corréu-e pal sitiu

en: Administrator account
ast: Cuenta d'alministrador

en: Update notifications
ast: Avisos de versiones nueves

en: Check for updates automatically
ast: Busca de versiones nueves automática

en: MySQL database
ast: Base de datos MySQL

en: PostgreSQL database
ast: Base de datos PostgreSQL

en: PHP MySQL support not enabled.
ast: PHP nun tien soporte pa MySQL.

en: PHP MySQLi support not enabled.
ast: PHP nun tien soporte pa MySQLi.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
ast: PHP nun tien soporte pa PostgreSQUL.

en: Importing interface translations
ast: Importando tornes d'interfaz

en: Starting import
ast: Entamar a importar

en: Error importing interface translations
ast: Fallu al importar les tornes d'interfaz

en: Standard PHP
ast: PHP estándar

en: PHP Mbstring Extension
ast: Estensión PHP Mbstring

en: Unicode library
ast: Llibrería Unicode

en: Enabled ('@value')
ast: Activu ('@value')

en: PHP memory limit
ast: Llimite de memoria de PHP

en: Not protected
ast: Ensin protexer

en: Cron has not run.
ast: Cron nun ta funcionando.

en: Cron maintenance tasks
ast: Xeres de mantenimientu de Cron

en: The directory %directory is not writable.
ast: Nun puedo escribir na carpeta %directory

en: Database updates
ast: Versiones nueves de la base datos

en: Access to update.php
ast: Dir a update.php
