Drupal core (8.0-alpha5) - en to sk translation catalogue (3793 entries)

en: Forms
sk: Formuláre

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Next
sk: Ďalej

en: user
sk: používateľ

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Create a new user account.
sk: Vytvoriť nový používateľský účet.

en: Request new password via e-mail.
sk: Požiadať o zaslanie nového hesla e-mailom.

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Last comment
sk: Posledný príspevok

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: Log
sk: Záznam

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Explanation or submission guidelines
sk: Vysvetlenie alebo rady pre odoslanie príspevku

en: Article
sk: Článok

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: not verified
sk: bez overenia

en: Action
sk: Akcia

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: On
sk: Zapnúť

en: new
sk: nové

en: error
sk: chyba

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
sk: Nadpis bloku zobrazený používateľom.

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Categories
sk: Kategórie

en: Download
sk: Prevziať

en: view
sk: zobraziť

en: updated
sk: aktualizované

en: Overview
sk: Prehľad

en: File information
sk: Informácie o súbore

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Release notes
sk: Poznámky k vydaniu

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Monthly
sk: Mesačne

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Message
sk: Správa

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sk: Stránky na určenej úrovni sa zoradia najprv podľa váhy a potom podľa názvu.

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit container
sk: upraviť kontajner

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Session opened for %name.
sk: Začiatok session pre používateľa %name.

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Blank
sk: Prázdne

en: Top
sk: Navrch

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: High
sk: Vysoká

en: Low
sk: Nízka

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: hidden
sk: skryté

en: Path
sk: Cesta

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Clear index
sk: Vymazať index

en: General discussion
sk: Všeobecná diskusia

en: edit forum
sk: upraviť fórum

en: Forum name
sk: Názov fóra

en: forum
sk: fórum

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Anchor
sk: Kotva

en: Display
sk: Zobraziť

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: never
sk: nikdy

en: The username %name does not exist.
sk: Používateľské meno %name neexistuje.

en: mail
sk: pošta

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: aggregator
sk: agregátor

en: Update interval
sk: Interval aktualizácie

en: The fully-qualified URL of the feed.
sk: Celá URL adresa kanála správ.

en: theme
sk: téma vzhľadu

en: no screenshot
sk: bez ukážky

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Preview comment
sk: Náhľad komentára

en: Component
sk: Komponent

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: You are not authorized to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pre prístup k tejto stránke.

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Database type
sk: Typ databázy

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Files
sk: Súbory

en: file
sk: súbor

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: New user: %name %email.
sk: Nový používateľ: %name %email.

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Open link in new window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Save categories
sk: Uložiť kategórie

en: term
sk: termín

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Add child page
sk: Pridať zviazanú stranu

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: Content type for child pages
sk: Typ obsahu podriadených stránok

en: Update options
sk: Možnosti aktualizácie

en: Remove from outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: Unknown export format.
sk: Neznámy typ formátu pre export.

en: All
sk: Všetky

en: Active
sk: Aktívny

en: Done
sk: Hotovo

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Strana

en: Pager ID
sk: ID stránkovania

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Bottom
sk: Naspodok

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Good
sk: Dobré

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Available updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Never
sk: Nikdy

en: Check manually
sk: Skontrolovať ručne

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Drupal core update status
sk: Stav aktualizácie jadra Drupalu

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Header
sk: Hlavička

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Selected
sk: Zvolené

en: Your name
sk: Vaše meno

en: Your e-mail address
sk: Vaša e-mailová adresa

en: Send e-mail
sk: Poslať e-mail

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: To
sk: Komu

en: Feed description
sk: Popis kanálu správ

en: Aggregator item
sk: Agregovaná položka

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Source string
sk: Zdrojový reťazec

en: Locale
sk: Lokalizácia

en: Title field label
sk: Menovka poľa Nadpis

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File MIME type
sk: MIME typ súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: Role name
sk: Názov kategórie používateľov

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Set name
sk: Názov sady

en: Original image
sk: Originálny obrázok

en: Heading
sk: Nadpis

en: Search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Warning
sk: Varovanie

en: blocked
sk: blokovaný

en: active
sk: aktívny

en: OPML feed
sk: Kanál správ OPML

en: Number of news items in block
sk: Počet položiek v bloku

en: View this feed's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kanála správ.

en: View this category's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kategórie.

en: Feed overview
sk: Náhľad kanála správ

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: Next update
sk: Nasledujúca aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: %time left
sk: Zostáva: %time

en: Category overview
sk: Prehľad kategórií

en: Categorize
sk: Kategorizovať

en: The categories have been saved.
sk: Kategórie boli uložené.

en: %age old
sk: %age starý

en: %ago ago
sk: pred %ago

en: Nodes
sk: Uzly

en: Authored by
sk: Autor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: The feed %feed has been updated.
sk: Kanál správ %feed bol aktualizovaný.

en: Feed %feed deleted.
sk: Kanál správ %feed odstránený.

en: The feed %feed has been deleted.
sk: Kanál správ %feed bol odstránený.

en: Feed %feed added.
sk: Kanál správ %feed pridaný.

en: The feed %feed has been added.
sk: Kanál správ %feed bol pridaný.

en: The news items from %site have been removed.
sk: Správy z %site boli odstránené.

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Line
sk: Riadok

en: Scale
sk: Škálovať

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Zoraďovateľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Last reply
sk: Posledná odpoveď

en: Prev
sk: Predch

en: System
sk: Systém

en: Domain
sk: Doména

en: Processors
sk: Procesory

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Filter by
sk: Filtrovať podľa

en: Enter a valid username.
sk: Zadajte platné používateľské meno.

en: Owner
sk: Vlastník

en: Recipient
sk: Príjemca

en: next
sk: ďalej

en: OR
sk: ALEBO

en: Add a role to the selected users
sk: Pridať kategóriu vybraným používateľom

en: Remove a role from the selected users
sk: Odobrať kategóriu vybraným používateľom

en: security
sk: bezpečnosť

en: node
sk: obsah

en: Administer content
sk: Spravovať obsah

en: General
sk: Všeobecné

en: Method
sk: Metóda

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Israel
sk: Izrael

en: Iran
sk: Irán

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: Cuba
sk: Kuba

en: Brazil
sk: Brazília

en: Chile
sk: Čile

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Japan
sk: Japonsko

en: Libya
sk: Lýbia

en: Poland
sk: Poľsko

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Singapore
sk: Singapúr

en: Turkey
sk: Turecko

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: January
sk: január

en: February
sk: február

en: March
sk: marec

en: April
sk: apríl

en: May
sk: máj

en: June
sk: jún

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Forum
sk: Fórum

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Display title
sk: Zobrazovaný názov

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Basic
sk: Základné

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Log in
sk: Prihlásenie

en: Updated URL for feed %title to %url.
sk: Aktualizácia URL adresy pre kanál správ %title na %url.

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Jump to the first comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý komentár tohto príspevku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý nový komentár tohto príspevku.

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: Add a new comment to this page.
sk: Pridať komentár k tejto stránke.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sk: Podeľte sa o svoje myšlienky a názory k tomuto príspevku.

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Both
sk: Oba

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Rows
sk: Riadky

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: access denied
sk: prístup odmietnutý

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Install
sk: Inštalácia

en: Save and edit
sk: Uložiť a upraviť

en: Tools
sk: Nástroje

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Option
sk: Možnosť

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Set default
sk: Predvoliť

en: Position
sk: Pozícia

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Pattern
sk: Vzor

en: The comment and all its replies have been deleted.
sk: Komentár a všetky jeho odpovede boli odstránené.

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Anonymous users
sk: Neprihlásení používatelia

en: Clear cache
sk: Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Add group
sk: Pridať skupinu

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Function
sk: Funkcia

en: Session closed for %name.
sk: Koniec session pre používateľa %name.

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: You have to specify a valid date.
sk: Musíte zadať platný dátum.

en: Germany
sk: Nemecko

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Dátum aktualizácie

en: comments
sk: komentáre

en: Full
sk: Plný

en: 1 new | @count new
sk[0]: 1 nový
sk[1]: @count nové
sk[2]: @count nových

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Albania
sk: Albánsko

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Andorra
sk: Andora

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Argentina
sk: Argentína

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Australia
sk: Austrália

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Azerbaijan
sk: Azerbajďžan

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Bouvet Island
sk: Ostrov Bouvet

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Canada
sk: Kanada

en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická republika

en: Chad
sk: Čad

en: China
sk: Čína

en: Christmas Island
sk: Vianočnný ostrov

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Comoros
sk: Komory

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Czech Republic
sk: Česko

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Djibouti
sk: Ďžibuti

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska republika

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Faroe Islands
sk: Faerské Ostrovy

en: Finland
sk: Fínsko

en: France
sk: Francúzsko

en: French Guiana
sk: Francúzska Guayana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Greece
sk: Grécko

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
sk: Ostrov Heard a McDonaldove Ostrovy

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Iceland
sk: Island

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgizsko

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Lesotho
sk: Lesoto

en: Liberia
sk: Libéria

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Lithuania
sk: Litva

en: Luxembourg
sk: Luxembursko

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Maldives
sk: Maledivy

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Monaco
sk: Monako

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Nauru
sk: Nauruština

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: North Korea
sk: Severná Kórea

en: Norway
sk: Nórsko

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Qatar
sk: Katar

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Russia
sk: Rusko

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Seychelles
sk: Seychelly

en: Slovakia
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: South Africa
sk: JAR

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Georgia a Južné Sendvičove Ostrovy

en: Spain
sk: Španielsko

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Sudan
sk: Sudán

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sk: Svalbard a Jan Mayen

en: Swaziland
sk: Swazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Syria
sk: Sýria

en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkmenistan
sk: Turkménsko

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Veľká Británia

en: United States
sk: Spojené štáty

en: Wallis and Futuna
sk: Wallis a Futuna

en: Yemen
sk: Jemen

en: Modified
sk: Upravené

en: Table prefix
sk: Predpona tabuliek

en: Database username
sk: Prihlasovacie meno k databáze

en: Database password
sk: Heslo k databáze

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Hidden
sk: Skryté

en: Approved
sk: Schválené

en: Are you sure you want to delete %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť %name?

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
sk: Zapnúť alebo vypnúť prednačítavanie stránky pre anonymných používateľov a nastaviť šírku pásma pre optimalizačné možnosti CSS a JS.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Key
sk: Kľúč

en: Site language
sk: Jazyk stránky

en: Change
sk: Zmeniť

en: Arabic
sk: Arabčina

en: English
sk: Angličtina

en: French
sk: Francúzština

en: Italian
sk: Taliančina

en: Spanish
sk: Španielčina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sk: Zadajte platnú e-mailovú adresu. Na túto adresu budú posielané všetky e-maily. E-mailová adresa sa nezverejňuje a použije sa jedine, pokiaľ požiadate o zaslanie zabudnutého hesla alebo o upozorňovanie na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: E-mailová adresa %email je už registrovaná.  <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: Remove items
sk: Odstrániť položky

en: OPML File
sk: Súbor OPML

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: Sources
sk: Zdroje

en: The category %category has been updated.
sk: Kategória %category bola aktualizovaná.

en: Category %category deleted.
sk: Kategória %category odstránená.

en: The category %category has been deleted.
sk: Kategória %category bola odstránená.

en: Category %category added.
sk: Kategória %category pridaná.

en: The category %category has been added.
sk: Kategória %category bola pridaná.

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: No items selected.
sk: Žiadne položky neboli vybraté.

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: Browser
sk: Prehliadač

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa.

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: published
sk: zverejnené

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Member for
sk: Členom už

en: @time ago
sk: pred @time

en: No users selected.
sk: Žiadni používatelia nie sú vybraní.

en: Select all rows in this table
sk: Označiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Deselect all rows in this table
sk: Odznačiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Topic
sk: Téma

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: Today
sk: Dnes

en: Edit menu
sk: Upraviť menu

en: Delete menu
sk: Odstrániť menu

en: Edit menu item
sk: Upraviť položku menu

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Minimum height
sk: Minimálna výška

en: Minimum width
sk: Minimálna šírka

en: Query
sk: Dotaz

en: Locale settings
sk: Lokálne nastavenia

en: Search fields
sk: Vyhľadávacie polia

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Block name
sk: Názov bloku

en: How many content items to display in "day" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v "dennom" zozname.

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Map
sk: Mapa

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Configure permissions
sk: Nastaviť oprávnenia

en: Workflow
sk: Postup práce

en: Randomize
sk: Náhodne

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Are you sure you want to delete %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť %label?

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Path alias
sk: Alias cesty

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Zadajte alternatívnu cestu, pod ktorou budú dáta prístupné. Napr. "informacie" pre informačnú stránku. Používajte relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL fungovať.

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: Notice
sk: Oznam

en: Caption
sk: Popis

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Number of day's top views to display
sk: Počet zobrazovaných denných návštev

en: Number of all time views to display
sk: Počet zobrazovaných všetkých návštev

en: Number of most recent views to display
sk: Počet zobrazovaných posledných návštev

en: Extend
sk: Rozšíriť

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: characters
sk: znaky

en: Su
sk: Ne

en: Mo
sk: Po

en: Tu
sk: Ut

en: We
sk: St

en: Th
sk: Št

en: Fr
sk: Pi

en: Sa
sk: So

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Send yourself a copy.
sk: Poslať mi kópiu.

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť blok %name?

en: The block %name has been removed.
sk: Blok %name bol odstránený.

en: People
sk: Používatelia

en: list terms
sk: zobraziť termíny

en: add terms
sk: pridať termíny

en: Created new term %term.
sk: Vytvorený nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť termín %title?

en: Deleted term %name.
sk: Termín %name bol odstránený.

en: warning
sk: upozornenie

en: Last run !time ago
sk: Posledný krát spustený pred !time

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Enabled filters
sk: Povolené filtre

en: or
sk: alebo

en: Results
sk: Výsledky

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení termínu sa odstránia aj všetky podriadené termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: Created new term %name.
sk: Bol vytvorený nový termín %name.

en: Syndicate
sk: Syndikovať

en: Books
sk: Knihy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: Superscript
sk: Horný index

en: Revisions for %title
sk: Verzie %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: The specified passwords do not match.
sk: Zadané heslá sa nezhodujú.

en: No forums defined
sk: Nie sú definované žiadne diskusie

en: This topic has been moved
sk: Táto téma bola presunutá

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Installed
sk: Inštalované

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Reversed
sk: Obrátený

en: Changed
sk: Zmenené

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Testing
sk: Testovanie

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Falkland Islands
sk: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

en: South Korea
sk: Južná Kórea

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Saint Helena
sk: Svätá Helena

en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné teritóriá

en: Saint Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadíny

en: British Virgin Islands
sk: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
sk: U.S. Panenské ostrovy

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Redirect to URL
sk: Presmerovať na URL

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sk: Používateľské meno %name nie je aktivované alebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
sk: Neúspešný pokus o prihlásenie používateľa %user.

en: image
sk: obrázok

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
sk: Používateľské meno používateľa, ktorému bude priradené vlastníctvo príspevku.

en: Manage the actions defined for your site.
sk: Spravovať definované akcie.

en: The action has been successfully saved.
sk: Akcia bola úspešne uložená.

en: Deleted action %aid (%action)
sk: Odstránená akcia %aid (%action)

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Delete comments
sk: Odstrániť komentáre

en: not published
sk: nezverejnené

en: Published comments
sk: Zverejnené komentáre

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Protected
sk: Chránený

en: Automatic
sk: Automatický

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Contact settings
sk: Nastavenia kontaktného formulára

en: Reset password
sk: Znovunastavenie hesla

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: Finished
sk: Ukončené

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Temporary directory
sk: Dočasný priečinok

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Password strength:
sk: Bezpečnosť hesla:

en: Passwords match:
sk: Heslá sú totožné:

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: Alternate text
sk: Alternatívny text

en: Apply
sk: Použiť

en: Translation language
sk: Jazyk prekladu

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: Select
sk: Zvoľte

en: Translatable
sk: Prekladateľný

en: Show blocks
sk: Zobraziť bloky

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Bold
sk: Hrubé

en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Variables
sk: Premenné

en: Delete role
sk: Odstrániť kategóriu používateľov

en: Basic configuration
sk: Základná konfigurácia

en: List menus
sk: Zoznam menu

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské teritórium Indického oceánu

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: Language switcher
sk: Prepínač jazykov

en: Block description
sk: Popis bloku

en: Translation
sk: Preklad

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
sk: Nastaviť, ktoré bloky sa majú objaviť v postranných stĺpcoch a v ostatných regiónoch webu.

en: Save blocks
sk: Uložiť bloky

en: The block settings have been updated.
sk: Nastavenia bloku boli aktualizované.

en: Show block for specific roles
sk: Zobraziť blok len určitým kategóriám používateľov

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sk: Zobraziť tento blok iba vybraným kategóriám používateľov. Pokiaľ nevyberiete žiadnu kategóriu používateľov, blok bude viditeľný pre všetkých používateľov.

en: Show block on specific pages
sk: Zobraziť blok na určitých stránkach

en: Save block
sk: Uložiť blok

en: The block configuration has been saved.
sk: Nastavenie bloku bolo uložené.

en: Menus
sk: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Tento krok nie je možné vrátiť späť.

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: edit vocabulary
sk: upraviť slovník

en: Created new vocabulary %name.
sk: Vytvorený nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
sk: Slovník %name aktualizovaný.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení slovníka sa odstránia taktiež všetky jeho termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Deleted vocabulary %name.
sk: Slovník %name bol odstránený.

en: Above
sk: Nad

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Theme-engine-specific settings
sk: Špecifické nastavenie tém vzhľadu

en: Debug
sk: Ladenie

en: Exception
sk: Výnimka

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Tento modul požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilný s PHP verziou !php_version.

en: More information
sk: Viac informácií

en: Grid
sk: Mriežka

en: Redo
sk: Obnoviť

en: Italic
sk: Šikmé

en: Hide
sk: Skryť

en: Anonymous commenting
sk: Anonymné komentovanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sk: Anonymní používatelia nemôžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters may leave their contact information
sk: Anonymní používatelia môžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters must leave their contact information
sk: Anonymní používatelia musia zadať kontaktné informácie

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sk: Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sk: Váš podpis sa pripojí na koniec vašich komentárov.

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: 1 comment | @count comments
sk[0]: @count komentár
sk[1]: @count komentáre
sk[2]: @count komentárov

en: 1 new comment | @count new comments
sk[0]: 1 nový komentár
sk[1]: @count nové komentáre
sk[2]: @count nových komentárov

en: Save content type
sk: Uložiť typ obsahu

en: Global
sk: Globálny

en: Show descriptions
sk: Zobraziť popisy

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: file system
sk: súborový systém

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Menu link title
sk: Názov odkazu v menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Zadaná cesta '@link_path' nie je správna alebo nemáte do nej prístup.

en: There was an error saving the menu link.
sk: Nastala chyba pri ukladaní odkazu z menu.

en: Menu name
sk: Názov menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastné menu %title?

en: Display message
sk: Zobraziť správu

en: Number of users to display
sk: Počet zobrazených používateľov

en: Edit profile
sk: Upraviť profil

en: Edit container
sk: Upraviť kontajner

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Thread
sk: Vlákno

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: Maximum upload size
sk: Maximálna veľkosť nahraného súboru

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Space
sk: Medzera

en: New forum topics
sk: Nové témy

en: @type: deleted %title revision %revision.
sk: @type: odstránené %title revízia %revision.

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: More help
sk: Ďalšia pomoc

en: Preview trimmed version
sk: Náhľad skrátenej verzie

en: Preview full version
sk: Náhľad plnej verzie

en: Bullet list
sk: Zoznam s odrážkami

en: Account blocked
sk: Účet zablokovaný

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: The name %name is already taken.
sk: Meno %name je už obsadené.

en: Aggregate
sk: Spojiť

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: No comments available.
sk: Žiadne komentáre nie sú dostupné.

en: ok
sk: OK

en: empty
sk: prázdne

en: Rebuild permissions
sk: Obnoviť oprávnenia

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Path to custom logo
sk: Cesta k voliteľnému logu

en: taxonomy
sk: taxonómia

en: Updated term %term.
sk: Aktualizovaný termín %term.

en: - None selected -
sk: - Žiadne vybrané -

en: Discard items older than
sk: Vyradiť položky staršie ako

en: !title feed
sk: kanál správ !title

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: There is no new syndicated content from %site.
sk: %site neobsahuje žiadny nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
sk: %site obsahuje nový obsah.

en: Feed aggregator
sk: Čítačka správ

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
sk: Čas , kedy bol kanál správ naposledy skontrolovaný, udaný Unixovou časovou známkou.

en: An image representing the feed.
sk: Ikona kanálu správ.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
sk: HTTP entita hlavičky, používaná pre potvrdzovanie cache.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
sk: Čas, kedy bol posledný krát upravený kanál správ, udaný Unixovou časovou známkou.

en: Unique identifier for the feed item.
sk: Jedinečný identifikátor položky kanála správ.

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: The content type %name has been deleted.
sk: Typ obsahu %name bol odstránený.

en: Deleted content type %name.
sk: Odstránený typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
sk: Zadajte kľúčové slová

en: My account
sk: Môj účet

en: Number of topics
sk: Počet diskusií

en: Active forum topics
sk: Aktívne témy

en: Read the latest forum topics.
sk: Prečítať najnovšie diskusie.

en: HTTP authentication
sk: HTTP autentifikácia

en: User activity
sk: Aktivita používateľa

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
sk: V označených kategóriách boli automaticky vyplnené  nové položky kanála správ.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sk: Používateľ sa považuje za online v tomto čase od posledného zobrazenia stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
sk: Maximálny počet zobrazovaných online používateľov.

en: Context
sk: Kontext

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Pager
sk: Stránkovanie

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použiť stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Failed to set field @name to @value
sk: Nepodarilo sa zmeniť pole @name na @value

en: No temporary directories to remove.
sk: Žiadne dočasné adresáre na odstránenie.

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Croatian
sk: Chorvátčina

en: Czech
sk: Čeština

en: Danish
sk: Dánčina

en: Dutch
sk: Holandčina

en: Finnish
sk: Fínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Polish
sk: Poľština

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: The term name.
sk: Meno termínu.

en: contains
sk: obsahuje

en: Send message
sk: Poslať správu

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Allow Upscaling
sk: Povoliť zväčšovanie

en: Let scale make images larger than their original size
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov väčších ako originálna veľkosť

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: The file could not be created.
sk: Súbor nie je možné vytvoriť.

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sk: Inštrukcie pre znovunastavenie hesla pre %name boli odoslané na %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: Any
sk: Akékoľvek

en: E-mail addresses to notify when updates are available
sk: Ak je dostupná aktualizácia, oznámenie poslať na e-mail

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
sk: Akonáhle systém skontroluje dostupnosť aktualizácií a nájde novú verziu, môže e-mailom upozorniť používateľov zo zoznamu. Vložte každú adresu do samostatného riadka. Ak je zoznam prázdny, žiadny email sa nebude posielať.

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: All newer versions
sk: Všetky novšie verzie

en: Only security updates
sk: Iba bezpečnostné aktualizácie

en: %email is not a valid e-mail address.
sk: %email nie je platná e-mailová adresa.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
sk: %emails nie sú platné e-mailové adresy.

en: No update data available
sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

en: Not secure!
sk: Nebezpečné!

en: Revoked!
sk: Odvolané!

en: Unsupported release
sk: Nepodporované vydanie

en: Can not determine status
sk: Nie je možné určiť stav

en: (version @version available)
sk: (je dostupná verzia @version)

en: See the available updates page for more information:
sk: Pozrieť dostupnú stránku s aktualizáciou pre viac informácií:

en: New release(s) available for !site_name
sk: Je dostupné nové vydanie(a) pre !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
sk: Bola vydaná bezpečnostná aktualizácia vašej verzie Drupalu. Na zaistenie bezpečnosti vášho servera odporúčame aktualizovať čo najskôr.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša verzia Drupalu bola odvolaná a nie je možné ju ďalej sťahovať. Odporúčame aktualizáciu!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
sk: Nainštalovaná verzia niektorého modulu (modulov) alebo tém stiahnutá a už nie je viac dostupná. Aktualizujte, alebo zakážte ich používanie.

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša verzia Drupalu je už zastaralá. Podpora pre ňu už skončila. Odporúčame, aby ste ju aktualizovali.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sk: Bola vydaná aktualizácia pre vašu verziu Drupalu. Ak chcete aby vaša stránka správne fungovala, odporúčame, aby ste ju čo najskôr aktualizovali na novú verziu.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
sk: Viac informácií je na stránke <a href="@available_updates">dostupné aktualizácie</a>.

en: Project not secure
sk: Projekt nezabezpečený

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Tento projekt bol bezpečnostným tímom Drupalu označený ako nebezpečný. Bezodkladne zakážte všetko čo s týmto projektom súvisí!

en: Project revoked
sk: Projekt odvolaný

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Tento projekt bol ukončený a už nie je viac k dispozícii na stiahnutie. Veľmi odporúčame zakázať všetko, čo súvisí s týmto projektom.

en: Project not supported
sk: Projekt nie je podporovaný

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Podpora pre tento produkt skončila a už ho nie je možné viac stiahnuť. Veľmi odporúčame zakázať všetko čo súvisí s týmto projektom.

en: No available releases found
sk: Neboli nájdené nové vydania

en: Release revoked
sk: Vydanie zrušené

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaše súčasné vydanie už nie je k dispozícii na stiahnutie a nebude viac podporované. Veľmi odporúčame vypnutie všetkého, čo obsahuje toto vydanie!

en: Release not supported
sk: Nepodporovaná verzia

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša nainštalovaná verzia už nie je podporované a ani viac nie je dostupná na stiahnutie. Doporučujeme zakázať všetko z tohoto vydania, alebo aktualizovať na novú verziu.

en: Invalid info
sk: Neplatné informácie

en: Security update required!
sk: Je potrebná bezpečnostná aktualizácia!

en: Not supported!
sk: Bez podpory!

en: Recommended version:
sk: Odporúčaná verzia:

en: Security update:
sk: Bezpečnostná aktualizácia:

en: Latest version:
sk: Najnovšia verzia:

en: Development version:
sk: Testovacia verzia:

en: Also available:
sk: Tiež dostupné:

en: No name
sk: Bez názvu

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Edit forum
sk: Upraviť fórum

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sk: Toto je slovník vyhradený pre fórum. Boli odstránené niektoré voľby bežných slovníkov.

en: Leave shadow copy
sk: Ponechať tieňovú kópiu

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
sk: Keď presuniete túto tému, môžete v starom fóre nechať odkaz na nové fórum.

en: Container name
sk: Názov kontajnera

en: forum container
sk: kontajner fóra

en: Created new @type %term.
sk: Vytvorené: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
sk: Aktualizované: @type %term.

en: Add new field
sk: Pridať nové pole

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Only of the type(s)
sk: Len typu

en: Content ranking
sk: Hodnotenie obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sk: Nasledujúce čísla určujú, ktoré vlastnosti by malo zohľadniť vyhľadávanie obsahu pri radení výsledkov. Čím vyššie číslo, tým vyšší vplyv. Nula znamená, že sa vlastnosť ignoruje. Zmena týchto hodnôt nevyžaduje prestavenie indexov. Zmeny sa prejavia ihneď.

en: Keyword relevance
sk: Relevancia kľúčových slov

en: Recently posted
sk: Pridané nedávno

en: Number of comments
sk: Počet komentárov

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Factor
sk: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
sk: Rozšíriť výpis zobrazením popisov.

en: Hide descriptions
sk: Skryť popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
sk: Skrátiť výpis skrytím popisov.

en: Or
sk: Alebo

en: Color set
sk: Množina farieb

en: Content ID
sk: ID obsahu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Database host
sk: Adresa servera databázy

en: Maximum link text length
sk: Maximálna dĺžka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sk: URL dlhšie ako toto číslo budú skrátené, aby sa predišlo dlhým textom, ktoré ničia formátovanie. Samotný odkaz bude zachovaný, skráti sa len textová časť odkazu.

en: Reports
sk: Hlásenia

en: Toggle display
sk: Prepnúť zobrazenie

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: %percentage of the site has been indexed.
sk: Bolo preindexovaných %percentage webu.

en: File directory
sk: Adresár súborov

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
sk[0]: Zostáva preindexovať @count položku.
sk[1]: Zostáva preindexovať @count položky.
sk[2]: Zostáva preindexovať @count položiek.

en: The content access permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu boli obnovené.

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: Prepáčte, nesprávne meno alebo heslo. <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: and
sk: a

en: Choose an advanced action
sk: Vyberte pokročilú akciu

en: Action type
sk: Typ akcie

en: Are you sure you want to delete the action %action?
sk: Určite chcete vymazať akciu %action?

en: Action %action was deleted
sk: Akcia %action bola vymazaná

en: Display a message to the user
sk: Zobraziť správu používateľovi

en: Unpublish comment
sk: Nezverejnený komentár

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sk: Zrušiť zverejnenie komentára obsahujúceho kľúčové slovo/á

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Content language
sk: Jazyk obsahu

en: Path prefix
sk: Predpona cesty

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sk: Voliteľná automatická odpoveď. Pokiaľ nechcete používateľovi zaslať automatickú odpoveď, ponechajte prázdne.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sk: Zadaná adresa %recipient nie je platná.

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Not sticky
sk: Neprilepený

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: field
sk: pole

en: nodes
sk: obsahy

en: Some required modules must be enabled
sk: Niektoré požadované moduly musia byť zapnuté

en: New posts
sk: Nové príspevky

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: mm/dd/yy
sk: mm/dd/rr

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Translate
sk: Preložiť

en: Translation file
sk: Súbor s prekladom

en: File to import not found.
sk: Súbor, z ktorého sa má importovať, sa nepodarilo nájsť.

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Target
sk: Cieľ

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: The custom menu %title has been deleted.
sk: Vlastné menu %title bolo odstránené.

en: @type %title has been deleted.
sk: @type %title bol vymazaný.

en: Crop
sk: Orezať

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: Insert Image
sk: Vložiť obrázok

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Pokyny zobrazené používateľovi pod týmto poľom vo formulári pre editáciu.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: Sort direction
sk: Smer zoradenia

en: Block type
sk: Typ bloku

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-disabled">zakázaný</SPAN>)

en: Web services
sk: Webové služby

en: Save permissions
sk: Uložiť oprávnenia

en: The e-mail address %email is already taken.
sk: E-mailová adresa %email je už obsadená.

en: Effect
sk: Efekt

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Embed
sk: Vložiť

en: Error message
sk: Chybová správa

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Delete content type
sk: Odstrániť typ obsahu

en: Quick edit
sk: Rýchla úprava

en: Change book (update list of parents)
sk: Zmeniť knihu (aktualizovať zoznam nadradených položiek)

en: Manage your site's book outlines.
sk: Správa osnov kníh na tomto webe.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sk: Z bezpečnostných dôvodov bol váš nahraný súbor premenovaný na %filename.

en: Entity type
sk: Typ entity

en: Installed version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Recommended version
sk: Odporúčaná verzia

en: Cron run successfully.
sk: Beh cronu bol dokončený.

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Acronym
sk: Skratka

en: No vocabularies available.
sk: Nebol vytvorený žiadny slovník.

en: original
sk: pôvodný

en: Title only
sk: Iba názov

en: Dates
sk: Dátumy

en: Inherit
sk: Zdediť

en: pixels
sk: pixelov

en: Mime type
sk: Mime typ

en: 1 month | @count months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: @count mesiace
sk[2]: @count mesiacov

en: Save order
sk: Uložiť poradie

en: done
sk: hotovo

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Direction
sk: Smer

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: Drupal core
sk: Jadro Drupalu

en: Book navigation block display
sk: Zobraziť navigáciu knihy

en: Relations
sk: Vzťahy

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Password field is required.
sk: Musíte zadať heslo.

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Confirm password
sk: Potvrdenie hesla

en: button
sk: tlačidlo

en: Not applicable
sk: Neurčené

en: No content available.
sk: Žiaden obsah nie je dostupný.

en: Administration theme
sk: Téma vzhľadu administrácie

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sk: Ďakujem, že ste požiadali o účet. Váš účet práve čaká na schválenie administrátorom stránky.<br />Zatiaľ vám bola na vašu e-mailovú adresu odoslaná uvítacia správa s detailnými pokynmi.

en: Isle of Man
sk: Ostrov Man

en: Montenegro
sk: Čierna Hora

en: Saint Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

en: Serbia
sk: Srbsko

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Warning message
sk: Správa s upozornením

en: of
sk: z

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné upozornenie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím, vytvorte súbor .htaccess v priečinku %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
sk: Uvedený súbor %file nebol prekopírovaný, pretože by prepísal sám seba.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť. Došlo k neznámej chybe.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sk: Špecifikovaný súbor %name nemohol byť nahraný.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
sk: Názov súboru je prázdny. Prosím zadajte názov súboru.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Rozmery obrázka boli zmenené  tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixelov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nepodarilo sa uložiť súbor %file do %destination.

en: Add to book outline
sk: Pridať do osnovy

en: New set
sk: Nová sada

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: outdated
sk: zastaraný

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
sk: Správa označovania, kategorizácie a triedenie obsahu.

en: Database port
sk: Port databázy

en: Re-index site
sk: Preindexovať web

en: Are you sure you want to re-index the site?
sk: Naozaj chcete preindexovať web?

en: Pass
sk: Úspešné

en: Fail
sk: Zlyhanie

en: No test results to display.
sk: Žiadne vysledky testu k zobrazeniu.

en: Save and continue
sk: Uložiť a pokračovať

en: Row
sk: Riadok

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sk: Tieto nastavenia sú potrebné len pre niektoré servery. Pokiaľ si nie ste istý, čo sem máte zadať, ponechajte predvolené hodnoty alebo požiadajte vášho poskytovateľa webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
sk: Pokiaľ je vaša databáza uložená na inom serveri, tak zadajte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sk: Ak váš databázový server používa neštandardný port, tu napíšte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
sk: Port k databáze musí byť číslo.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sk: Medzery sú dovolené; interpunkcia dovolená nie je, okrem bodiek, pomlčiek a podčiarkovníkov.

en: IP address
sk: IP adresa

en: Maximum height
sk: Maximálna výška

en: Maximum width
sk: Maximálna šírka

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Timor-Leste
sk: Východný Timor

en: Primary tabs
sk: Primárne karty

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie určitých elementov stránky.

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Add new content
sk: Pridať nový obsah

en: Boolean
sk: Logické hodnoty

en: Maximum image resolution
sk: Maximálne rozlíšenie obrázka

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: Bundles
sk: Zväzky

en: Status report
sk: Hlásenie stavu

en: Not writable
sk: Nie je zapisovateľný

en: Bundle
sk: Zväzok

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
sk: Toto bude hlavná stránka knihy.

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Notify user of new account
sk: Upozorniť používateľa na nový účet

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Form mode
sk: Režim formulára

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Comma
sk: Čiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Uses
sk: Používa

en: Path to custom icon
sk: Cesta k voliteľnej ikone

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzla.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Current user
sk: Aktuálny používateľ

en: You are not authorized to post comments.
sk: Nemáte oprávnenie na posielanie komentárov.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sk: Táto diskusia je uzatvorená: nemôžete písať nové komentáre.

en: You are not authorized to view comments.
sk: Nemáte oprávnenie na prezeranie komentárov.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť komentár %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sk: Budú odstránené taktiež reakcie na tento komentár. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Publish the selected comments
sk: Zverejniť zvolené komentáre

en: Unpublish the selected comments
sk: Zrušiť zverejnenie zvolených komentárov

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto a s nimi zviazané komentáre?

en: You have to specify a valid author.
sk: Musíte zadať platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
sk: Meno, ktoré ste použili, patrí zaregistrovanému používateľovi.

en: (No subject)
sk: (bez predmetu)

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: List links
sk: Zobraziť odkazy

en: MIME type
sk: MIME typ

en: File system
sk: Systém súborov

en: Ends with
sk: Končí s

en: Enter your @s username.
sk: Zadajte svoje používateľské meno @s.

en: Posted in
sk: Poslané do

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sk: Nemáte právo posielať komentáre alebo ste poslali komentár k uzavretému príspevku %subject.

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: Parent ID
sk: Nadradené ID

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: The file's MIME type.
sk: MIME typ súboru.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: @type %title has been created.
sk: @type %title bol vytvorený.

en: @type %title has been updated.
sk: @type %title bol aktualizovaný.

en: The post could not be saved.
sk: Príspevok nemôže byť uložený.

en: 1 character | @count characters
sk[0]: @count znak
sk[1]: @count znaky
sk[2]: @count znakov

en: Filter settings
sk: Nastavenia filtra

en: You do not have any administrative items.
sk: Nenašli sa žiadne položky administrácie.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
sk: Vo vašej inštalácii Drupalu bol nájdený jeden alebo viac problémov. Pre viac informácií prosím skontrolujte stránku s <a href="@status">hlásením stavu</a>.

en: Help topics
sk: Témy pomocníka

en: Help is available on the following items:
sk: Pomocník je dostupný pre nasledujúce položky:

en: No help is available for module %module.
sk: Pre modul %module nie je k dispozícii pomocník.

en: @module administration pages
sk: Stránky pre administráciu modulu @module

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Save translation
sk: Uložiť preklad

en: Add language
sk: Pridať jazyk

en: locale
sk: lokalizácia

en: AM
sk: dopoludnia

en: PM
sk: popoludní

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: PHP extensions
sk: PHP rozšírenia

en: Comments per page
sk: Komentárov na stránku

en: Publish comment
sk: Zverejniť komentár

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: Collaboration
sk: Spolupráca

en: Administration pages
sk: Stránky administrácie

en: Currently using !item !version
sk: Práve sa používa !item !version

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Created content type %type.
sk: Typ obsahu %type bol vytvorený.

en: Created permissions: @perms
sk: Vytvorené oprávnenia: %perms

en: Invalid permission %permission.
sk: Neplatné oprávnenie %permission.

en: Valid HTML found on "@path"
sk: Nájdené validné HTML na "@path"

en: Parsed page successfully.
sk: Stránka úspešne analyzovaná.

en: Did not find field by name @name
sk: Nenájdené pole podľa mena @name

en: Found field by id @id
sk: Nájdené pole podľa id @id

en: Did not find field by id @id
sk: Nenájdené pole podľa id @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
sk: Očakávaná HTTP odpoveď !code, aktuálna !curl_code

en: Tests
sk: Testy

en: Run tests
sk: Spustiť testy

en: Clean test environment
sk: Vyčistiť testovacie prostredie

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
sk: Odstrániť tabuľky s predponou "simpletest" a dočasných adresárov, ktoré zostali po nedokončených testoch. Je to určené pre vývojárov, ak vytvárajú testy.

en: Clean environment
sk: Vyčistiť prostredie

en: No tests to display.
sk: Žiadne testy k zobrazeniu.

en: @pass, @fail, and @exception
sk: @pass, @fail, a @exception

en: No test(s) selected.
sk: Žiaden test(y) nebol(i) vybraté.

en: Processing test @num of @max - %test.
sk: Spracovávanie testu @num z @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
sk: Spracované @num z @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
sk[0]: 1 úspešný priebeh
sk[1]: @count úspešné priebehy
sk[2]: @count úspešných priebehov

en: 1 fail | @count fails
sk[0]: 1 zlyhanie
sk[1]: @count zlyhania
sk[2]: @count zlyhaní

en: 1 exception | @count exceptions
sk[0]: 1 výnimka
sk[1]: @count výnimky
sk[2]: @count výnimiek

en: PHP DOMDocument class
sk: Trieda PHP DOMDocument

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Hindi
sk: Hindčina

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sk: Používateľ %name použil jednorazový prihlasovací odkaz v čase %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
sk: Bol vytvorený nový účet používateľa <a href="@url">%name</a>. E-mail nebol poslaný.

en: Registration successful. You are now logged in.
sk: Úspešná registrácia. Boli ste prihlásený.

en: Custom text
sk: Vlastný text

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Available actions
sk: Dostupné akcie

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: Add link
sk: Pridať odkaz

en: Numbered list
sk: Číslovaný výpis

en: View comments
sk: Zobraziť komentáre

en: Username or e-mail address
sk: Používateľské meno alebo e-mailová adresa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: Content author
sk: Autor obsahu

en: Not in book
sk: Nie je v knihe

en: New book
sk: Nová kniha

en: By @name on @date
sk: Od používateľa @name - @date

en: By @name
sk: Podľa @name

en: Not in menu
sk: Nie je v menu

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Source language
sk: Zdrojový jazyk

en: Initializing.
sk: Inicializujem

en: An error has occurred.
sk: Vyskytla sa chyba

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sk: Pokračujte na <a href="@error_url">stránke chýb</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
sk: Vaša stránka bude súčasťou vybranej knihy.

en: Numeric
sk: Číselný

en: 0 sec
sk: 0 sekúnd

en: form
sk: formulár

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: Filter log messages
sk: Filter zaznamenaných správ

en: You must select something to filter by.
sk: Musíte zvoliť, podľa čoho filtrovať.

en: New revision
sk: Nová revízia

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sk: Pre zmenu hesla aktuálneho používateľa zadajte nové heslo do obidvoch polí.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sk: Použitému jednorazovému prihlasovaciemu odkazu už vypršala platnosť. Prosím, požiadajte o nový, pomocou formulára nižšie.

en: This login can be used only once.
sk: Tento odkaz na prihlásenie možno použiť iba raz.

en: Strike-through
sk: Preškrtnuté

en: Align left
sk: Zarovnať vľavo

en: Align center
sk: Zarovnať na stred

en: Align right
sk: Zarovnať vpravo

en: Justify
sk: Zarovnať do bloku

en: Horizontal rule
sk: Horizontálna čiara

en: Paste from Word
sk: Vložiť z Word-u

en: Remove format
sk: Odstrániť formátovanie

en: Character map
sk: Mapa znakov

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Provide a password for the new account in both fields.
sk: Zadajte heslo nového účtu do oboch polí.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač tisícov.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Displays the fields with an optional template.
sk: Zobrazí polia s voliteľnou šablónou.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
sk: Agregované položky sa importujú z externých kanálov RSS a Atom.

en: The title of the aggregator item.
sk: Názov agregovanej položky.

en: The link to the original source URL of the item.
sk: Odkaz na pôvodnú URL adresu položky.

en: The author of the original imported item.
sk: Autor pôvodnej importovanej položky.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraziť komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Provide a simple link to revert to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na návrat k revízii.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: Taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: Language of the user
sk: Jazyk používateľa

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť hierarchiu vo roletovom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Restrict to the selected roles
sk: Obmedziť na vybrané kategórie používateľov

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Block caching type
sk: Režim vyrovnávacej pamäte bloku

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Placeholder
sk: Zástupný reťazec

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sk: Cron práve beží, nie je možné ho spustiť znova.

en: Cron run completed.
sk: Beh programu cron dokončený.

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Visitors
sk: Návštevníci

en: The maximum length of the field in characters.
sk: Maximálna dĺžka poľa v znakoch.

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Update translations
sk: Aktualizovať preklady

en: Who's new
sk: Kto je nový

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: Filter criteria
sk: Filtrovať podľa

en: Edit category
sk: Upraviť kategóriu

en: The content type %name has been updated.
sk: Typ obsahu %name bol aktualizovaný

en: The content type %name has been added.
sk: Typ obsahu %name bol pridaný.

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Drag to re-order
sk: Potiahnutím zmeníte poradie

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sk: Zmeny vykonané v tejto tabuľke nebudú uložené pokiaľ sa formulár neodošle.

en: Blue Lagoon (default)
sk: Modrá Lagúna (predvolené)

en: The requested page could not be found.
sk: Vyžiadaná stránka nebola nájdená.

en: The user account %id does not exist.
sk: Používateľský účet %id neexistuje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
sk: Pokus o zrušenie neexistujúceho používateľského účtu : %id.

en: Requirements problem
sk: Problém s požiadavkami

en: Database configuration
sk: Konfigurácia databázy

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
sk: Typ databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
sk: Pokiaľ bude zdieľať túto databázu viac ako jedna aplikácia, zadajte pre tento @drupal web predponu pre tabuľky ako napríklad %prefix.

en: Select an installation profile
sk: Vyberte inštalačný profil

en: Choose language
sk: Výber jazyka

en: No profiles available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne inštalačné profily.

en: Drupal already installed
sk: Drupal je už nainštalovaný

en: Installing @drupal
sk: Inštalácia @drupal

en: The installation has encountered an error.
sk: V inštalácii sa vyskytla chyba.

en: Configure site
sk: Nastavenie webu

en: @drupal installation complete
sk: Inštalácia @drupal je kompletná

en: Installed %module module.
sk: Inštaluje sa modul %module.

en: Choose profile
sk: Výber profilu

en: Verify requirements
sk: Overenie požiadaviek

en: Set up database
sk: Nastavenie databázy

en: Set up translations
sk: Importovanie prekladu

en: Install site
sk: Inštalácia webu

en: Finish translations
sk: Dokončenie prekladu

en: Site e-mail address
sk: E-mail adresa stránky

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sk: Adresa použitá pre odosielanie automaticky generovaných e-mailov posielaných pri registrácii, požiadavkách o nové heslo, a iných oznámeniach. (Použite e-mailovú adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sk: Za normálnych okolností budú dátumy zobrazované podľa zvoleného časového pásma.

en: Update notifications
sk: Upozornenia na aktualizácie

en: Check for updates automatically
sk: Automatická kontrola aktualizácií

en: 1 byte | @count bytes
sk[0]: @count bajt
sk[1]: @count bajty
sk[2]: @count bajtov

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
sk: Nástroj GD2 na spracovanie obrázkov

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sk: Nastavte kvalitu obrázkov pri ich zmenách. Kvalita je vyjadrená číslom od 0 do 100. Väčšie číslo znamená lepšiu kvalitu, ale tiež väčší súbor.

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Add custom language
sk: Pridať vlastný jazyk

en: Save language
sk: Uložiť jazyk

en: Language name in English
sk: Názov jazyka v angličtine

en: Direction that text in this language is presented.
sk: Smer textu, aký sa používa v danom jazyku.

en: The default language cannot be deleted.
sk: Prednastavený jazyk nemôže byť odstránený.

en: Language negotiation configuration saved.
sk: Konfigurácia pravidla pre výber jazyka bola uložená.

en: String contains
sk: Hľadať reťazec

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sk: Ak necháte pole prázdne, zobrazia sa všetky reťazce. Hľadanie rozlišuje veľké a malé písmená.

en: Search in
sk: Hľadať v

en: Both translated and untranslated strings
sk: Preložené aj nepreložené reťazce

en: Only translated strings
sk: Iba preložené reťazce

en: Only untranslated strings
sk: Iba nepreložené reťazce

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: The language %language has been created.
sk: Bol vytvorený jazyk: %language

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sk: Odoslaný reťazec obsahuje nepovolený HTML kód:  %string

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: Importing interface translations
sk: Importovanie prekladu rozhrania

en: Error importing interface translations
sk: Chyba pri importovaní prekladu rozhrania

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sk: Nevydarené odoslanie reťazca s prekladom, ktorý obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol aktualizovaný JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol vytvorený JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sk: Počas vytvárania prekladového súboru JavaScript pre jazyk %language nastala chyba.

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Amharic
sk: Amharčina

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžančina

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Bengali
sk: Bengálčina

en: Tibetan
sk: Tibetčina

en: Bosnian
sk: Bosniačtina

en: Welsh
sk: Waleština

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Faeroese
sk: Faerčina

en: Irish
sk: Írčina

en: Scots Gaelic
sk: Škótska gaelčina

en: Galician
sk: Galícijčina

en: Gujarati
sk: Gudžarátčina

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Icelandic
sk: Islandčina

en: Javanese
sk: Jávčina

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: Kazakh
sk: Kazaština

en: Kannada
sk: Kannadčina

en: Kurdish
sk: Kurdčina

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Malagasy
sk: Malgaština

en: Macedonian
sk: Macedónčina

en: Malayalam
sk: Malajálamčina

en: Mongolian
sk: Mongolčina

en: Marathi
sk: Maráthčina

en: Burmese
sk: Barmčina

en: Nepali
sk: Nepálčina

en: Norwegian Bokmål
sk: Nórsky bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky nynorsk

en: Occitan
sk: Okcitánčina

en: Punjabi
sk: Pandžábčina

en: Portuguese, Portugal
sk: Portugalčina (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
sk: Portugalčina (Brazília)

en: Northern Sami
sk: Severná saamčina

en: Sinhala
sk: Sinhálčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Serbian
sk: Srbčina

en: Swahili
sk: Svahilčina

en: Tamil
sk: Tamilčina

en: Telugu
sk: Telugčina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Urdu
sk: Urdčina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Chinese, Simplified
sk: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese, Traditional
sk: Čínština (tradičná)

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
sk: Chyba pri posielaní e-mailu (odosielateľ %from adresát %to).

en: sort ascending
sk: zoradiť vzostupne

en: sort descending
sk: zoradiť zostupne

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sk: Štandardné PHP: operácie s Unicode reťazcami sú emulované s maximálnou snahou. Pre lepšiu podporu Unicode nainštalujte <a href="@url">PHP mbstring rozšírenie</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Preťaženie funkcií pre prácu s viacbajtovými reťazcami je v PHP aktívne a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácií PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
sk: Štandardné PHP

en: PHP Mbstring Extension
sk: PHP Mbstring rozšírenie

en: Unicode library
sk: Unicode knižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sk: Nie je možné  skonvertovať XML kódovanie '%s' na UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sk: Nepodporované kódovanie '%s'. Nainštalujte prosím iconv, GNU recode alebo mbstring pre PHP.

en: Parse error. Not well formed
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar

en: Parse error. Request not well formed.
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar požiadavky.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sk: Chyba servera. Neplatné XML-RPC. Požiadavka musí byť methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sk: Chyba servera. Požadovaná metóda @methodname nebola špecifikovaná.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sk: Chyba servera. Nesprávny počet parametrov metódy.

en: Server error. Invalid method parameters.
sk: Chyba servera. Neplatné parametre metódy.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sk: Chyba servera. Požadovaná funkcia @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sk: Chybná syntax pre system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sk: Rekurzívne volania system.multicall sú zakázané.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sk: Chyba servera. Popis požadovanej metódy @methodname nebol špecifikovaný.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
sk: Meno kanála správ (alebo meno stránky, na ktorej je kanál správ).

en: Categorize news items
sk: Kategorizácia položiek noviniek

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky položky z kanála správ %feed?

en: checkboxes
sk: zaškrtávacie polia

en: multiple selector
sk: viacnásobný výber

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
sk: Tisícky webových stránok (hlavne spravodajské) publikujú svoje najnovšie články pomocou  kanálov správ. Formáty podporované Drupalom: <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
sk: Aktuálne zdroje sú vypísané nižšie. Ak potrebujete, môžete <a href="@addfeed">pridať nové zdroje</a>. Pre každý zdroj alebo kategóriu zdrojov môže byť blok s <em>najnovšími položkami</em> aktivovaný na stránke <a href="@block">administrácia blokov</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
sk: Pridať kanál správ RSS, RDF alebo Atom. Kanál správ môže mať iba jeden záznam.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
sk: Kategórie umožňujú zoskupovanie položiek z rôznych zdrojov. Napríklad niekoľko zdrojov zaoberajúcich sa športom môže patriť do kategórie pomenovanej <em>Športy</em>. Položky zdrojov sa môžu zoskupovať automaticky (pokiaľ je vybraná kategória pri vytvorení alebo úprave zdroja), alebo ručne (cez stránku <em>Kategorizovať</em>, ktorá je dostupná vo výpise položiek zdroja). Každá kategória poskytuje svoju vlastnú stránku zdrojov a blok.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
sk: Nastavenie obsahu pridaného do čítačky z iných webov, ako často bude obnovovaný a ako bude kategorizovaný.

en: Update items
sk: Obnoviť položky

en: Edit feed
sk: Upraviť kanál správ

en: No blocks in this region
sk: Bez blokov v tejto oblasti

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
sk: Blok %info bol priradený do neplatnej oblasti (%region) a bol vypnutý.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
sk: Typ obsahu pre odkaz %add-child musí byť jedným z typov obsahov povolených v osnove.

en: Save book pages
sk: Uložiť strany knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
sk: Táto kniha bola upravená iným používateľom, zmeny nemôžu byť uložené.

en: Title changed from %original to %current.
sk: Nadpis bol zmenený z %original na %current.

en: Updated book %title.
sk: Kniha %title bola aktualizovaná.

en: book: updated %title.
sk: kniha: aktualizované %title.

en: Update book outline
sk: Aktualizovať osnovu

en: Remove from book outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: No changes were made
sk: Nevykonali sa žiadne zmeny

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
sk: Príspevok bol zaradený do vybranej knihy. Teraz ho môžete zaradiť relatívne vzhľadom k iným stránkam.

en: The book outline has been updated.
sk: Osnova knihy bola aktualizovaná.

en: There was an error adding the post to the book.
sk: Pri odosielaní príspevku do knihy nastala chyba.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
sk: %title má pridružené zviazané strany, ktoré budú automaticky prenesené aby sa zachovalo spojenie s knihou. Pre opätovné vytvorenie hierarchie (tak ako to bolo pred odstránením tejto stránky) je potrebné znovu %title pridať pomocou záložky Osnova a ručne preniesť zviazané strany.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
sk: %title môže byť opäť pridaný do hierarchie pomocou záložky Osnova.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
sk: Príspevok bol z knihy odstránený.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sk: Zobraziť túto stranu a jej podstrany vo verzii pre tlač.

en: Show block on all pages
sk: Zobraziť blok na všetkých stránkach

en: Show block only on book pages
sk: Zobraziť blok iba na stránkach knihy

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
sk: Ak je vybraná voľba <em>Zobraziť blok na všetkých stránkach</em>, blok bude obsahovať automaticky generované menu pre všetky knihy webu. Ak je vybrané <em>Zobrazit bloky iba na stránkach knihy</em>, blok bude obsahovať iba menu aktuálnej knihy. V tomto prípade, ak práve zobrazovaná stránka nie je súčasťou knihy, blok sa nezobrazí. Ďalšie možnosti kontroly zobrazenia bloku sú na stránke <em>Špecifické nastavenie viditeľnosti pre stránku</em>.

en: This is the top-level page in this book.
sk: Toto je hlavná stránka knihy (stránka najvyššej úrovne).

en: No book selected.
sk: Nebola zvolená žiadna kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Rodičovská stránka v knihe. Maximálna hĺbka knihy a všetkých zviazaných strán je !maxdepth. Niektoré stránky vybranej knihy nemôžu byť vybrané ako rodičovské, v prípade, že by to znamenalo prekročenie tejto hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
sk: %title je súčasťou osnovy knihy, a má pridružené zviazané strany. V prípade zmazania %title budú zviazané strany automaticky prenesené.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
sk: PHP nemá dostatok pamäte, aby mohol zmeniť farebnú schému témy vzhľadu. Je treba aspoň o %size viacej pamäte. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP</a>.

en: Delete the selected comments
sk: Odstrániť vybrané komentáre

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
sk: Príklad: 'informácie o produkte' alebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise kategórií sa tie ľahšie (nižšia váha) zobrazia pred ťažšími (väčšia váha). Kategórie s rovnakou váhou sa zoradia abecedne.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
sk: Kontaktný formulár nebol vytvorený. <a href="@add">Pridaj jednu alebo viac kategórií</a> do formulára.

en: Personal contact form
sk: Osobný kontaktný formulár

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sk: Vytvoriť systémový kontaktný formulára a nastaviť kategórie formulára.

en: Edit contact category
sk: Upraviť kategórie kontaktov

en: View events that have recently been logged.
sk: Zobrazenie naposledy zaznamenaných udalostí.

en: Top 'page not found' errors
sk: Chyby "stránka nenájdená"

en: View 'page not found' errors (404s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "stránka nenájdená" (chyba 404).

en: Top 'access denied' errors
sk: Chyby "prístup odmietnutý"

en: View 'access denied' errors (403s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "prístup odmietnutý" (403).

en: No roles may use this format
sk: Tento formát nemôžu používať žiadne kategórie používateľov

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
sk: Odkazy na iné stránky.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
sk: Implicitne sa zalomenie riadkov vkladá automaticky, takže touto značkou pridáte ďalšie. Táto značka sa líši, pretože nemá otváraciu a ukončovaciu značku ako ostatné. Pre kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky naviac " /".

en: Text with <br />line break
sk: Text so <br />zalomením riadka

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
sk: Implicitne sa odstavce pridávajú automaticky, takže touto značkou pridáte ďalší.

en: Paragraph one.
sk: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
sk: Odstavec dva.

en: Strong
sk: Silné

en: Emphasized
sk: Zdôraznené

en: Cited
sk: Citácia

en: Coded text used to show programming source code
sk: Zobrazenie zdrojového kódu

en: Coded
sk: Kód

en: Bolded
sk: Tučné

en: Italicized
sk: Kurzíva

en: Superscripted
sk: Horný index

en: <sup>Super</sup>scripted
sk: <sup>Horný</sup> index

en: Subscripted
sk: Dolný index

en: <sub>Sub</sub>scripted
sk: <sub>Dolný</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sk: <abbr title="Skratka">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
sk: <acronym title="Dvojznaková skratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
sk: Odsadenie bloku

en: Quoted inline
sk: Vložená citácia

en: Table header
sk: Záhlavie tabuľky

en: Table cell
sk: Bunka tabuľky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Číslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: First item
sk: Prvá položka

en: Second item
sk: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Nečíslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sk: Zoznam definície je podobný ostatným HTML zoznamom. &lt;dl&gt; začína zoznam definícii, &lt;dt&gt; začína termín a &lt;dd&gt; začína popis definície.

en: First term
sk: Prvý termín

en: First definition
sk: Prvá definícia

en: Second term
sk: Druhý termín

en: Second definition
sk: Druhá definícia

en: Subtitle three
sk: Podnadpis tretej úrovne

en: Subtitle four
sk: Podnadpis štvrtej úrovne

en: Subtitle five
sk: Podnadpis piatej úrovne

en: Subtitle six
sk: Podnadpis šiestej úrovne

en: Tag Description
sk: Popis značky

en: You Type
sk: Napíšete

en: You Get
sk: Získate

en: No help provided for tag %tag.
sk: Chýba pomocník pre značku %tag.

en: Quotation mark
sk: Úvodzovky

en: Character Description
sk: Popis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
sk: Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
sk: Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
sk: Nastaviť spôsob filtrovania vstupov zadaných používateľom, vrátane povolených HTML značiek. Umožňuje tiež zapnutie filtrov poskytnutých modulmi.

en: Compose tips
sk: Rady pre písanie

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
sk: Krátky, ale výstižný názov tejto kolekcie diskusií.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
sk: Popis a pravidlá tohto fóra.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
sk: Krátky, ale výstižný názov tejto kolekcie súvisiacich fór.

en: Default number of forum topics displayed per page.
sk: Prednastavený počet tém fóra zobrazených na jednej stránke.

en: Default display order for topics.
sk: Predvolené nastavenie zobrazenia tém.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
sk: Kontajnery sú väčšinou umiestnené ako hlavné kategórie, ale môžu byť umiestnené aj vo vnútri iného kontajnera alebo fóra.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
sk: Fóra môžu byť umiestnené ako hlavná kategória alebo vnútri iného kontejneru či fóra.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@forum">modul Forum</a>.

en: Forum topic
sk: Príspevok do diskusie

en: You are not allowed to post new content in the forum.
sk: Nemáte oprávnenie pridávať nový obsah do fóra.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
sk: Táto stránka slúži na export preložených reťazcov zo stránky. Export môže byť vo forme Gettext Portable Object (<em>.po</em>), ktorá obsahuje originálne aj preložené reťazce (používa sa na zdieľanie prekladu s ostatnými), alebo vo forme Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), ktorá obsahuje iba originálne reťazce (používa sa na vytvorenie nových prekladov pomocou Gettext editora).

en: Configure languages for content and the user interface.
sk: Nastaviť jazyk pre obsah a používateľské rozhranie.

en: Submission form settings
sk: Nastavenie formulára

en: This content type does not have a title field.
sk: Tento typ obsahu nemá pole Nadpis.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
sk: Naozaj chcete odstrániť typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
sk: Pridaný typ obsahu %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
sk[0]: Typ obsahu príspevku bol zmenený z %old-type na %type.
sk[1]: Typ obsahu @count príspevkov bol zmenený z %old-type na %type.
sk[2]: Typ obsahu @count príspevkov bol zmenený z %old-type na %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
sk: Naozaj chcete obnoviť práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
sk: Táto akcia obnoví všetky oprávnenia na obsah stránok a môže dlho trvať. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: language
sk: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
sk: Nastala chyba a spracovanie sa nedokončilo.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sk: Náhľad príspevku ukazuje, ako sa príspevok zobrazí na titulnej stránke alebo pri exporte do čítačky správ. <span class="no-js">Oddeľovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez úvodzoviek) použite na mieste, kde má byť váš príspevok rozdelený.</span>

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
sk: @type %title bol nahradený predchádzajúcou revíziou z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sk: Revízia @type %title z %revision-date bola odstránená.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sk: @type: vrátené %title  revízia %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
sk: Práva prístupu k obsahu musia byť obnovené.

en: Rebuilding content access permissions
sk: Obnovujem práva pre obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre obsah boli obnovené.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu neboli správne obnovené.

en: Add content type
sk: Pridať typ obsahu

en: Revert to earlier revision
sk: Vrátiť sa k predchádzajúcej revízii

en: Delete earlier revision
sk: Odstrániť predchádzajúcu revíziu

en: The alias %alias is already in use in this language.
sk: Alias %alias sa už používa pre tento jazyk.

en: The alias has been saved.
sk: Alias bol uložený.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť alias %title?

en: Filter aliases
sk: Filtrovať aliasy

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
sk: Zadajte cestu, pre ktorú chcete vytvoriť alias, a potom názov nového aliasu.

en: URL aliases
sk: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
sk: Zmeniť URL cesty na vašom webe použitím aliasov.

en: Edit alias
sk: Upraviť alias

en: Delete alias
sk: Odstrániť alias

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: The index will be rebuilt.
sk: Index bude pregenerovaný.

en: Indexing status
sk: Stav indexácie

en: Indexing throttle
sk: Rýchlosť indexácie

en: Number of items to index per cron run
sk: Počet položiek, ktoré sa budú indexovať pri jednom spustení cronu.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
sk: Maximálny počet položek, ktoré sa indexujú pri jednom spustení <a href="@cron">cronu</a>.  Ak je to nutné k zabráneniu expirácie a problémov s pamäťou, znížte počet položiek.

en: Indexing settings
sk: Nastavenia indexácie

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
sk: <p><em>Zmena nastavení spôsobí, že sa bude znova zostavovať index. Vyhľadávací index sa nevymazáva, ale systematicky aktualizuje tak, aby zohľadnil nové nastavenia. Vyhľadávanie bude stále funkčné, ale nový obsah nebude indexovaný pokiaľ nedôjde k novej reindexácii existujúceho obsahu.</em></p><p><em>Predvolené nastavenie by malo byť vhodné pre drvivú väčšinu stránok.</em></p>

en: Minimum word length to index
sk: Minimálna dĺžka slova pre indexáciu

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
sk: Počet znakov, ktoré musí mať slovo, aby bolo indexované. Nižšie číslo znamená lepšie výsledky vyhľadávania, ale väčšiu databázu. Každá vyhľadávacia požiadavka musí obsahovať aspoň jedno slovo tejto dĺžky (alebo dlhšie).

en: Simple CJK handling
sk: Spracovanie Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
sk: Určuje, či sa má použiť zjednodušený tokenizer čínštiny/japončiny/kórejčiny založený na prekrývajúcich sa sekvenciách. Vypnite, pokiaľ chcete použiť externý preprocesor. Neovplyvňuje iné jazyky.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
sk: Vyhľadávací modul udržuje index slov, ktoré sa vyskytujú na stránkach tohto webu. Aby sa index zostavil a udržiaval aktuálny, je nutné mať správne nastavený <a href="@cron">cron</a>. Správanie indexu sa dá upraviť pomocou nastavení zobrazených nižšie.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Top search phrases
sk: Najhľadanejšia fráza

en: View most popular search phrases.
sk: Zobrazenie najhľadanejších fráz na tomto webe.

en: Content viewing counter settings
sk: Nastavenie počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
sk: Počítadlo zobrazenia obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
sk: Pri každom zobrazení obsahu zvýšiť počítadlo.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
sk: <p>Nastavenia štatistických informácií, ktoré bude Drupal sledovať. Aktuálne informácie nájdete v časti <a href="@statistics">štatistika</a>.</p>

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "všetky príspevky".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "posledne zobrazené".

en: Today's:
sk: Dnes:

en: All time:
sk: Za celý čas:

en: Last viewed:
sk: Posledne zobrazené:

en: User pictures in posts
sk: Používateľské obrázky v príspevkoch

en: User pictures in comments
sk: Požívateľské obrázky v komentároch

en: Shortcut icon
sk: Ikona webu

en: Logo image settings
sk: Nastavenia obrázka loga

en: Upload logo image
sk: Nahrať obrázok loga

en: Shortcut icon settings
sk: Nastavenia ikony webu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sk: Zmenšená ikona tzv. 'favicon' sa zobrazuje v poli adresa a v záložkách väčšiny prehliadačov.

en: Upload icon image
sk: Nahrať obrázok ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie ikony webu na server.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-missing">chýbajúci</SPAN>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
sk: Nasledujúce moduly budú kompletne odinštalované z vášho webu a <em>všetky dáta týchto modulov budú stratené</em>!

en: Confirm uninstall
sk: Potvrdiť odinštaláciu

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
sk: Chcete pokračovať s odinštaláciou vyššie uvedeného?

en: No modules selected.
sk: Nie sú vybrané žiadne moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
sk: Vybrané moduly boli odinštalované.

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Cesta '@path' nie je správna, alebo k nej nemáte prístupové práva.

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Caches cleared.
sk: Vyrovnávacia pamäť bola vyprázdnená.

en: Select an image processing toolkit
sk: Vyberte nástroj pre spracovávanie obrázkov

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Cron ran successfully.
sk: Spustenie Cronu prebehlo úspešne.

en: Cron run failed.
sk: Beh cronu zlyhal.

en: No modules are available to uninstall.
sk: Žiadne moduly pre odinštaláciu nie sú k dispozícii.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Táto téma vzhľadu požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilná s PHP verziou !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
sk: Tato stránka ukazuje dostupné administračné možnosti pre každý modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje zobrazenie celého webu, všetkých tém. Použijú sa tie nastavenia, ktoré nie sú zmenené v určitej téme.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
sk: Blok <em>Beží na Drupale</em> je dobrovoľný odkaz na domovskú stránku projektu Drupal. Aj keď nie je nutné ho mať, jeho použitie je vyjadrením podpory Drupalu.

en: Powered by Drupal
sk: Beží na Drupale

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
sk: Počas garbage collection sa nepodarilo zmazat dočasný súbor „%path“.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
sk: Nastaviť umiestnenia nahratých súborov a nastavení pre prístup k ním.

en: Image toolkit
sk: Nástroje pre prácu s obrázkami

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
sk: Zvoliť, ktorá sada nástrojov pre prácu s obrázkami sa má použiť v prípade, ak je dispozícii viac sád.

en: RSS publishing
sk: RSS exporty

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
sk: Zobrazenie hlásenia stavu vášho webu a prípadných problémov.

en: -1 (Unlimited)
sk: -1 (neobmedzene)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
sk: Vaše PHP je staré. Drupal vyžeduje minimálne PHP verziu %version.

en: Enabled ('@value')
sk: Povolené ('@value')

en: PHP memory limit
sk: Pamäťové obmedzenie PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sk: Ak chete predísť problémom, zvýšte limit pamäti pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sk: Aby ste predišli chybám, zvážte zvýšenie limitu pamäte pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sk: V závislosti na konfigurácii potrebuje Drupal limit pamäti pre PHP %memory_limit. Ale odporúča sa aspoň %memory_minimum_limit , najmä ak tento web používa ďalšie moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sk: Zvýšte limit pamäte pre PHP zmenou parametra memory_limit v konfiguračnom súbore %configuration-file a potom reštartujte webový server (alebo kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sk: Kontaktujte správcu vášho hostingu aby vám zvýšil limit pamäte pre PHP.

en: Not protected
sk: Nie je  chránený

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
sk: Súbor %file nie je chránený proti zmenám a preto je bezpečnostným rizikom. Musíte zmeniť práva tohto súboru, aby nebol zapisovateľný pre všetkých.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@cron-handbook">konfiguráciu cronu</a>.

en: Cron has not run recently.
sk: Cron nebol dávno spustený.

en: Cron maintenance tasks
sk: Údržba webu pomocou cronu

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
sk: Cron môžete spustiť aj <a href="@cron">manuálne</a>.

en: The directory %directory is not writable.
sk: Do priečinka %directory sa nedá zapisovať.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
sk: Treba nastaviť správny priečinok na stránke <a href="@admin-file-system">nastavenia súborového systému</a> alebo zmeniť práva súčasného priečinka tak, aby bol zapisovateľný.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>verejný</em> prístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>neverejný</em> prístup)

en: Database updates
sk: Aktualizácie databázy

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
sk: Niektoré moduly obsahujú zmeny v databáze. Je potrebné ihneď spustiť <a href="@update">update.php skript</a>.

en: Access to update.php
sk: Prístup k súboru update.php

en: Reset to alphabetical
sk: Znovu nastaviť na abecedný

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
sk: Termíny budú zobrazené vzostupne podľa váhy.

en: Weight value must be numeric.
sk: Váha musí byť číslo.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
sk: Naozaj chcete zoradiť slovník %title podľa abecedy?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
sk: Znovu nastavenie slovníka odstráni vaše vlastné zoradenia a zoradí položky abecedne.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
sk: Znovu nastaviť slovník %name na abecedné poradie.

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: This translation needs to be updated
sk: Tento preklad je potrebné aktualizovať

en: Unknown release date
sk: Neznámy dátum uverejnenia

en: Last checked: @time ago
sk: Naposledy skontrolované pred: @time

en: Last checked: never
sk: Naposledy kontrolované: nikdy

en: Includes: %includes
sk: Obsahuje: %includes

en: Disabled modules
sk: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
sk: Vypnuté témy

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
sk: Vyberte si ako často má systém automaticky kontrolovať dostupnosť nových verzií nainštalovaných modulov a tém.

en: E-mail notification threshold
sk: Úroveň e-mail notifikácie

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
sk: Môžete zvoliť zasielanie e-mailov len v prípade, ak je k dispozícii bezpečnostná aktualizácia alebo byť informovaný o všetkých nových verziách. Ak je k dispozícii aktualizácia jadra Drupalu alebo niektorého z nainštalovaných modulov a tém vzhľadu, na stránke <a href="@status_report">hlásenie stavu</a> bude automaticky zobrazená správa, a tiež sa zobrazí chybové hlásenie na administračných stránkach, v prípade, ak je k dispozícii bezpečnostná aktualizácia.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
sk: Tu môžete nájsť informácie o dostupných aktualizáciách pre vaše nainštalované moduly a témy. Všimnite si že, každý modul a téma sú súčasťou "projektu", pričom môžu ale nemusia mať rovnaké meno, a môžu v sebe obsahovať viacero ďalších modulov a tém.

en: Module and theme update status
sk: Stav aktualizácie modulov a tém

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
sk: Boli vydané bezpečnostné aktualizácie pre niektoré moduly vašej verzie Drupalu. Pre zaistenie bezpečnosti vášho servera odporúčame aktualizovať čo najskôr.

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sk: Boli vydané aktualizácie niektorých modulov vašej verzie Drupalu. Na zaistenie správnej funkcie vašej stránky ich odporúčame aktualizovať.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
sk: Zobrazenie stavových hlásení o dostupných aktualizáciách pre nainštalované moduly a témy.

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: E-mail new password
sk: Poslať nové heslo

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na váš e-mail boli odoslané ďalšie inštrukcie.

en: %name has been deleted.
sk: Používateľ %name bol odstránený.

en: You must enter a username.
sk: Musíte zadať používateľské meno.

en: The username cannot begin with a space.
sk: Používateľské meno nesmie začínať medzerou.

en: The username cannot end with a space.
sk: Používateľské meno nesmie končiť medzerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sk: Používateľské meno nesmie obsahovať viac medzier po sebe.

en: The username contains an illegal character.
sk: Používateľské meno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sk: Používateľské meno %name je príliš dlhé: musí byť kratšie ako 56 znakov.

en: Who's online
sk: Kto je online

en: User list length
sk: Dĺžka zoznamu používateľov

en: Enter the password that accompanies your username.
sk: Zadajte svoje heslo.

en: Signature settings
sk: Nastavenia podpisu

en: Unblock the selected users
sk: Povoliť vybraných používateľov

en: Block the selected users
sk: Zablokovať vybraných používateľov

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
sk: Tieto stránky umožňujú administrátorom vytvárať nových používateľov. Ich mená a mailové adresy musia byť jedinečné.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
sk: Zadajte jednoduchý vzor ("*" bude použitá ako náhrada znaku) pre vyhľadanie prihlasovacieho mena alebo e-mailovej adresy. Napríklad, keby  hľadáte výraz "br" Drupal by mohol vrátiť "brian", "brad", a "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
sk: Odstránený používateľ: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sk: Oprávnenia pre prístup k jednotlivým prvkom webu pre kategórie používateľov.

en: Edit role
sk: Upraviť kategóriu používateľov

en: The contact form has not been configured.
sk: Kontaktný formulár nie je nastavený.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Path settings
sk: Nastavenia cesty

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania súboru. Ukazovateľ stavu nahrávania súboru vyžaduje beh PHP s mod_php a nie ako FastCGI.

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Styles
sk: Štýly

en: Item ID
sk: ID položky

en: The size of the file in bytes.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch.

en: Interface
sk: Rozhranie

en: All messages
sk: Všetky správy

en: Text format
sk: Textový formát

en: No new posts
sk: Bez nových príspevkov

en: Sticky topic
sk: Prilepená téma

en: Emergency
sk: Stav núdze

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Administrative title
sk: Názov pre administráciu

en: Administrative description
sk: Popis pre administráciu

en: Alert
sk: Výstrahy

en: Critical
sk: Kritické

en: Format string
sk: Formátovací reťazec

en: Removed date format %format.
sk: Formát %format bol odstránený.

en: Add format
sk: Pridať formát

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Taxonomy Term
sk: Termín taxonómie

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: New group
sk: Nová skupina

en: Regional settings
sk: Regionálne nastavenia

en: The weight of this term in relation to other terms.
sk: Váha termínu v pomere k iným termínom.

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Page bottom
sk: Koniec stránky

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: URL of the origin of the event.
sk: URL, kde udalosť vznikla.

en: Hostname of the user who triggered the event.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý zapríčinil udalosť.

en: Database is encoded in UTF-8
sk: Databáza je v UTF-8 kódovaní

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
sk: Drupal nemohol zistiť kódovanie databázy nastavené bolo UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
sk: PostgreSQL sa automaticky inicializovalo.

en: Structure
sk: Štruktúra

en: "@text" found
sk: "@text" nájdený

en: "@text" not found
sk: "@text" nenájdený

en: Pattern "@pattern" found
sk: Vzorka "@pattern" nájdená

en: Pattern "@pattern" not found
sk: Vzorka "@pattern" nenájdená

en: Checkbox field @id is checked.
sk: Zaškrtávacie pole @id je zaškrtnuté.

en: Checkbox field @id is not checked.
sk: Zaškrtávacie pole @id nie je zaškrtnuté.

en: Verbose message
sk: Detailná správa

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
sk: Vyberte jeden alebo viac testov alebo testovacích skupín, ktoré chcete spustiť a kliknite na <em>Spustiť testy</em>.

en: All (@count)
sk: Všetky (@count)

en: Pass (@count)
sk: Prešli (@count)

en: Fail (@count)
sk: Zlyhali (@count)

en: Return to list
sk: Vrátiť do zoznamu

en: Clear results after each complete test suite run
sk: Vymazať výsledky po každom behu testovacej sady

en: Provide verbose information when running tests
sk: Poskytnúť podrobné informácie počas behu testov

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
sk: @pass, @fail, @exception, a @debug

en: The test run did not successfully finish.
sk: Test nebol úspešne dokončený.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
sk: Zmazanie výsledkov je zakázané a preto tabuľka s výsledkami testov nebude vymazaná.

en: No leftover tables to remove.
sk: Žiadne prebytočné tabuľky pre odstránenie.

en: 1 debug message | @count debug messages
sk[0]: 1 ladiaca správa
sk[1]: @count ladiace správy
sk[2]: @count ladiacich správ

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
sk[0]: Odstránený 1 testovací výsledok.
sk[1]: Odstránené @count testovacie výsledky.
sk[2]: Odstránených @count testovacích výsledkov.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
sk[0]: Odstránená 1 prebytočná tabuľka.
sk[1]: Odstránené @count prebytočné tabuľky.
sk[2]: Odstránených @count prebytočných tabuliek.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
sk[0]: Odstránený 1 dočasný adresár.
sk[1]: Odstránené @count dočasné adresáre.
sk[2]: Odstránených @count dočasných adresárov.

en: Test result
sk: Testovací výsledok

en: View result of tests.
sk: Zobraziť výsledok testov.

en: Search block
sk: Vyhľadávací blok

en: Edit style
sk: Upraviť štýl

en: All content
sk: Všetok obsah

en: Check for updates of disabled modules and themes
sk: Kontrolovať aktualizácie pre zakázané moduly a témy vzhľadu.

en: Content statistics
sk: Štatistika obsahu

en: Fetcher
sk: Spôsob preberania

en: Published status
sk: Stav zverejnenia

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sk: Toto oprávnenie sa dedí z kategórie Prihlásený používateľ.

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: not_begins
sk: nezačína

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: not_ends
sk: nekončí

en: Submitted by !username on !datetime
sk: Pridané používateľom !username dňa !datetime

en: Administer forums
sk: Spravovať fóra

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Cancel account
sk: Zrušiť účet

en: Secondary menu
sk: Sekundárne menu

en: Administrator role
sk: Kategória administrátora

en: No revision
sk: Žiadna revízia

en: Requires a title
sk: Vyžaduje nadpis

en: Private files
sk: Privátne súbory

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The formatted content of the comment itself.
sk: Formátovaný obsah samotného komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The author of the comment, if they were logged in.
sk: Autor komentára, ak bol prihlásený.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The unique ID of the node's latest revision.
sk: Unikátny identifikátor poslednej revízie uzlu.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
sk: Používateľom čitateľný názov typu uzlov.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
sk: Nadradený termín termínu taxonómie, ak existuje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet uzlov označených termínmi patriacimi k slovníku taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: Main page content
sk: Hlavný obsah stránky

en: You are not allowed to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pristupovať k tejto stránke.

en: Authorize file system changes
sk: Autorizovať zmeny súborového systému

en: It appears you have reached this page in error.
sk: Zdá sa, že ste sa na tejto stránke ocitli v dôsledku chyby.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
sk: Cron nebol spustený pretože bol použitý neplatný kľúč.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
sk: Cron nebol spustený, pretože stránka sa nachádza v režime údržby.

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
sk: Vo vašom súbore %settings_file je nastavené, aby @drupal používal %driver server, ale tento typ databázy momentálne vaša inštalácia PHP nepodporuje.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
sk: Je nám ľúto, pre pokračovanie inštalácie je potrebné zvoliť jazyk.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
sk: Nenašli sme žiadne inštalačné profily. Inštalačné profily nám radia, ktoré moduly treba povoliť a ktoré schémy nainštalovať do databázy. Na pokračovanie inštalácie je potrebný profil.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
sk: Je nám ľúto, zvolený profil sa nedá načítať.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sk: Boli vykonané všetky potrebné zmeny na %dir a %file, takže pre nich môžete odstrániť povolenie pre zápis, aby ste sa vyhli bezpečnostnému riziku. Ak neviete ako to urobiť, nazrite do <a href="@handbook_url">online príručky</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
sk: Gratulujeme, nainštalovali ste @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
sk: Skontrolujte správu zobrazenú vyššie pred navštívením <a href="@url">vašej novej stránky</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
sk: <a href="@url">Navštívte svoju novú stránku</a>.

en: Settings file
sk: Súbor s nastaveniami

en: The settings file does not exist.
sk: Súbor s nastaveniami neexistuje.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
sk: @drupal inštalátor požaduje, aby ste vytvorili súbor s nastaveniami ako súčasť inštalačného procesu. Nakopírujte súbor %default_file do %file. Ďalšie informácie o inštalácii Drupalu sú k dispozícii v <a href="@handbook_url">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
sk: Súbor %file existuje.

en: The settings file is not writable.
sk: Do súboru s nastaveniami nie je možné zapisovať.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sk: Inštalátor @drupal počas inštalácie vyžaduje povolenie pre zápis do súboru %file. Ak neviete ako sa udeľuje povolenie pre zápis, nazrite do <a href="@handbook_url">online príručky</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
sk: Automaticky generované e-maily, napr. pri potvrdení registrácie, budú odosielané z tejto adresy. Použite adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.

en: Site maintenance account
sk: Účet správcu stránky

en: Select the default country for the site.
sk: Vyberte predvolenú krajinu pre túto stránku.

en: Receive e-mail notifications
sk: Dostávať e-mailové upozornenia

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
sk: Systém vás bude informovať o aktualizáciách a dôležitých bezpečnostných opravách všetkých nainštalovaných súčastí. Anonymné informácie o vašej stránke budú odosielané na <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
sk: Žiadne čakajúce aktualizácie.

en: 1 pending update | @count pending updates
sk[0]: 1 čakajúca aktualizácia
sk[1]: @count čakajúcich aktualizácií
sk[2]: @count čakajúce aktualizácie

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
sk: Pri spracovaní požiadavky nastala chyba: Server dostal neplatný vstup.

en: Invalid form POST data.
sk: Neplatné údaje POST formulára

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
sk: Nemožno pokračovať, nie sú k dispozícií žiadne metódy prenosu súboru

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
sk: VAROVANIE: Nepoužívate šifrované pripojenie, takže vaše heslo sa pošle ako jednoduchý text. <a href="@https-link">Dozvedieť sa viac</a>.

en: To continue, provide your server connection details
sk: Ak chcete pokračovať, vyplňte podrobnosti pripojenia

en: Connection method
sk: Metóda pripojenia

en: Enter connection settings
sk: Zadajte nastavenia pripojenia

en: @backend connection settings
sk: @backend nastavenia pripojenia

en: Change connection type
sk: Zmeniť typ pripojenia

en: No active batch.
sk: Žiadna aktívna dávka.

en: Site under maintenance
sk: Stránka v režime údržby

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
sk: Archivačné programy môžu pracovať len na súboroch umiestnených lokálne: %file nie je podporovaný

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
sk: Súbor %source nebolo možné nahrať, pretože súbor s týmto menom už v %directory existuje.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
sk: Meno súboru prekračuje limit 240 znakov. Prosím premenujte súbor a skúste to znovu.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
sk: %path je adresár a nemožno ho odstrániť pomocou file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
sk: Súbor %path je neznámeho typu, preto nebol odstránený.

en: The file permissions could not be set on %uri.
sk: Oprávnenia súboru nebolo možné nastaviť na %uri.

en: Completed @current of @total.
sk: Dokončené @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
sk: Nepodarilo sa vykonať všetky úlohy na databázovom serveri. Nenašla sa úloha %task.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
sk: Zlyhalo upravenie %settings. Overte oprávnenia súboru.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
sk: Zlyhalo otvorenie %settings. Overte prístupové práva k súboru.

en: Required modules
sk: Požadované moduly

en: Required modules not found.
sk: Požadované moduly nenájdené.

en: system
sk: systém

en: %module module uninstalled.
sk: Modul %module odinštalovaný.

en: Saint Barthélemy
sk: Svätý Bartolomej

en: No strings available.
sk: Nie sú žiadne reťazce.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
sk: JavaScript prekladový súbor %file.js sa nenašiel.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
sk: E-mail nie je možné odoslať. Ak problém pretrváva, kontaktujte administrátora.

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
sk: Pracujete v režime údržby. <a href="@url">Spustiť online.</a>

en: Operating in maintenance mode.
sk: Prevádzka v režime údržby.

en: Status message
sk: Stavová správa

en: Unable to determine the type of the source directory.
sk: Nepodarilo sa určiť typ zdrojového adresára.

en: Cannot determine the type of project.
sk: Nepodarilo sa určiť typ projektu.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
sk: Závažná chyba počas aktualizácie, odstránenie obsahu inštalačného adresára odmietnuté kvôli obavám.

en: File Transfer failed, reason: !reason
sk: Prenos súboru zlyhal, dôvod: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
sk: Nepodarilo sa vytvoriť %directory z dôvodu: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
sk: Nepodarilo sa nastaviť Drupal s existujúcou databázou. Skontrolujte akékoľvek chyby.

en: An AJAX HTTP error occurred.
sk: Vyskytla sa chyba AJAX HTTP.

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
sk: Abnormálne ukončenie AJAX HTTP požiadavky.

en: Debugging information follows.
sk: Nasleduje výpis ladiacich informácií.

en: Path: !uri
sk: Cesta: !uri

en: StatusText: !statusText
sk: Stavový text: !statusText

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
sk: Nie sú dostupné žiadne zdroje. <a href="@link">Pridať zdroj</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
sk: Nie sú dostupné žiadne kategórie. <a href="@link">Pridať kategóriu</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Časový interval medzi aktualizáciami kanálu správ. Vyžaduje správne nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
sk: Kanál správ pomenovaný %feed už existuje. Zadajte jedinečný názov.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
sk: Kanál správ s touto URL adresou %url už existuje. Zadajte jedinečnú URL adresu.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
sk: Nahrajte OPML súbor obsahujúci zoznam importovaných vlákien.

en: OPML Remote URL
sk: Vzdialené URL OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
sk: Vložte URL OPML súboru. Tento súbor sa prevezme a spracuje len raz, pri odoslaní formulára.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
sk: Musíte <em>buď</em> nahrať súbor alebo zadať URL.

en: No new feed has been added.
sk: Nebol pridaný žiadny nový zdroj.

en: The URL %url is invalid.
sk: URL adresa %url je neplatná.

en: A feed named %title already exists.
sk: Zdroj pomenovaný ako %title už existuje.

en: A feed with the URL %url already exists.
sk: Zdroj s URL adresou %url už existuje.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
sk: Zvoleným spôsobom sa preberú údaje z externého zdroja. Zvoľte spôsob preberania vhodný pre externý zdroj, z ktorého chcete preberať.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
sk: Parsery prepracujú prevzaté údaje do štandarných štruktúr. Zvoľte parser vhodný pre typ zdroja, ktorý chcete agregovať.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
sk: Procesory pracujú s parsovaným zdrojom údajov, napríklad položkami zdroja noviniek. Zvoľte procesor, ktorý je vhodný pre vašu úlohu.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
sk: Predvolené hodnoty sú vhodné pre väčšinu agregačných úloh.

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
sk: Kategória s názvom %category už existuje. Zadajte jedinečný názov.

en: Default fetcher
sk: Predvolený spôsob preberania

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
sk: Preberá údaje z URL použitím Drupalom vyslanej HTTP požiadavky.

en: Default parser
sk: Predvolený parser

en: Default processor
sk: Predvolený procesor

en: Creates lightweight records from feed items.
sk: Vytvorí jednoduché záznamy z položiek zdroja.

en: Default processor settings
sk: Nastavenia predvoleného procesora

en: Number of items shown in listing pages
sk: Množstvo položiek na stránkach výpisov.

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Vyžaduje správne nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: Select categories using
sk: Výber kategórií pomocou

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
sk: Pri menšom množstve kategórií sa lepšie pracuje so zaškrtávacími políčkami, pri väčšom množstve je vhodnejší viacnásobný výber.

en: Length of trimmed description
sk: Dĺžka skráteného popisu

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
sk: Maximálny počet znakov použitých v skrátenej verzii obsahu.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator-module">Aggregator module</a>.
sk: Modul Aggregator je syndikátor a čítač správ, ktorý zbiera čerstvý obsah z kanálov RSS, RDF a Atom, prístupných cez web. Tisícky webov (najmä stránky s novinkami a blogy) zverejňujú najnovšie titulky prostredníctvom kanálov, a to v niekoľkých štandardných formátoch, založených na XML. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@aggregator-module">modul Aggregator</a>.

en: Viewing feeds
sk: Zobrazovanie zdrojov

en: Feeds contain published content, and may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed content in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href="@aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">Blocks administration page</a>.
sk: Zdroje noviniek obsahujú publikovaný obsah a možno ich združovať do kategórií, väčšinou podľa témy. Používateľ si tento obsah prezerá v <a href="@aggregator">hlavnom okne agregátora</a>, alebo cez <a href="@aggregator-sources">ich zdroj</a> (zvyčajne pomocou RSS čítačky). Najnovší obsah zdroja noviniek či kategórie je možné zobraziť ako blok pomocou <a href="@admin-block">stránky Spáva blokov</a>.

en: Adding, editing, and deleting feeds
sk: Pridávanie, upravovanie a odstraňovanie zdrojov

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
sk: Administrátori môžu pridať, upraviť alebo odstrániť zdroje a nastavujú ako často sa majú kontrolovať novoaktualizované položky jednotlivých kanálov na <a href="@feededit">stránke administrácie Agregátora zdrojov</a>.

en: OPML integration
sk: OPML integrácia

en: A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href="@import-opml">imported via an OPML file</a>.
sk: Zverejní sa <a href="@aggregator-opml">Strojovo čitateľný súbor OPML</a> zo všetkých kanalóv. OPML je formát založený na XML, používaný na zdieľanie štrukturovaných informácií, ako napr. RSS kanály. Kanály tiež možno <a href="@import-opml">importovať z OPML súboru</a>.

en: Configuring cron
sk: Konfigurácia cronu

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
sk: Na automatické aktualizácie zdrojov sa vyžaduje správne nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> is an XML format used to exchange multiple feeds between aggregators. A single OPML document may contain a collection of many feeds. Drupal can parse such a file and import all feeds at once, saving you the effort of adding them manually. You may either upload a local file from your computer or enter a URL where Drupal can download it.
sk: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> Je formát založený na XML, používaný na výmenu viacerých kanálov medzi agregátormi. Jediný OPML dokument môže obsahovať zbierku mnohých kanálov. Drupal vie takýto súbor parsovať a importovať všetky kanály naraz, čím vám ušetrí námahu pri ich manuálnom vkladaní. Môžete buď nahrať lokálne uložený súbor alebo zadať URL, odkiaľ si Drupal súbor prevezme.

en: Administer news feeds
sk: Spravovať zdroje noviniek

en: View news feeds
sk: Zobraziť zdroje noviniek

en: All pages except those listed
sk: Všetky stránky okrem týchto vypísaných

en: Only the listed pages
sk: Len vypísané stránky

en: Positioning content
sk: Umiestnenie obsahu

en: When working with blocks, remember that all themes do <em>not</em> implement the same regions, or display regions in the same way. Blocks are positioned on a per-theme basis. Users with the <em>Administer blocks</em> permission can disable blocks. Disabled blocks are listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>, but are not displayed in any region.
sk: Nezabudnite pri práci s blokmi, že všetky témy <em>nemusia</em> obsahovať rovnaké regióny, ani zobrazovať regióny rovnakým spôsobom. Umiestnenie blokov je dané jednotlivými témami. Používatelia s oprávnením <em>Správa blokov</em> môžu bloky vypnúť. Vypnuté bloky sú uvedené na <a href="@blocks">stránke Správa blokov</a>, ale nie sú zobrazené v žiadnom regióne.

en: Controlling visibility
sk: Ovládanie viditeľnosti

en: Creating custom blocks
sk: Vytváranie vlastných blokov

en: Demonstrate block regions (@theme)
sk: Ukázať regióny blokov (@theme)

en: Administer blocks
sk: Spravovať bloky

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
sk: Stručný popis tohto bloku. Je použitý na stránke <a href="@overview">Správa blokov</a>.

en: Restricted to certain pages
sk: Obmedziť pre konkrétne stránky

en: The block cannot be placed in this region.
sk: Blok nemôže byť umiestnený v tomto regióne.

en: No books available.
sk: Nie sú dostupné žiadne knihy.

en: Content types allowed in book outlines
sk: Typy obsahu povolené v osnovách kníh

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
sk: Používatelia s oprávnením %outline-perm môžu pridať akýkoľvek typ obsahu.

en: Administer book outlines
sk: Spravovať osnovy kníh

en: Adding and managing book content
sk: Pridávanie a správa obsahu knihy

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents menu.
sk: Knihy môžu byť tvorené kolaboratívne, nakoľko umožňujú používateľom s príslušným oprávnením pridávať stránky do existujúcich kníh a pridávať tieto stránky do vlastného menu s obsahom.

en: Printing books
sk: Tlač kníh

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
sk: Používatelia s príslušným oprávnením môžu kliknúť na odkaz <em>verzia pre tlač</em> na spodu obsahu stránky knihy a zobraziť tak stránku a všetky podsekcie vo formáte pre tlač.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
sk: Modul book ponúka prostriedky na usporiadanie skupiny súvisiacich stránok nazývaných spoločným názvom známym ako názov knihy. Pri zobrazení obsahu tvoreného knihou sa automaticky zobrazia odkazy na susedné stránky tejto knihy, ktoré poskytujú jednoduchý navigačný systém pre vytváranie a prezeranie štruktúrovaného obsahu.

en: Create new books
sk: Vytvoriť nové knihy

en: Add content and child pages to books
sk: Pridať obsah a zviazané strany do kníh

en: View printer-friendly books
sk: Zobraziť knihy optimalizované pre tlač

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
sk: Zobraziť stranu knihy a jej podstrany ako jeden dokument pre jednoduchšiu tlač. Môže byť náročné na výkon.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to quickly and easily change the color scheme of themes that have been built to be compatible with it. For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
sk: Modul Color umožňuje používateľom s oprávnením <em>spravovať nastavenia stránky</em> jednoducho a rýchlo zmeniť farebnú schému témy vzhľadu, ktorá bola vytvorená s podporou pre tento modul. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@color">modul Color</a>.

en: Changing colors
sk: Zmena farieb

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD pre PHP je zapnutá, ale skompilovaná bez podpory formátu PNG. Pre informácie o náprave tohto stavu pozri <a href="@url">dokumentáciu k PHP image</a>.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD pre PHP chýba alebo je neaktuálna. Pre informácie o náprave tohto stavu pozri <a href="@url">dokumentáciu k PHP image</a>.

en: Select one or more comments to perform the update on.
sk: Vyberte jeden alebo viac komentárov, na ktorých chcete vykonať aktualizáciu.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
sk: Zdá sa, že nie sú k dispozícií žiadne komentáre na odstránenie, alebo vami vybrané komentáre boli odstránené iným administrátorom.

en: Deleted @count comments.
sk: Odstránených @count komentárov.

en: Deleted comment @cid and its replies.
sk: Odstránený komentár @cid a jeho odpovede.

en: Comment approved.
sk: Komentár schválený.

en: Tokens for comments posted on the site.
sk: Tokeny pre komentáre odoslané na stránke.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
sk: Modul Comment umožňuje používateľom komentovať obsah na stránke, nastaviť predvolené správanie komentárov, a tiež moderovať komentáre. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@comment">modul Comment</a>.

en: Default and custom settings
sk: Predvolené a vlastné nastavenia

en: Unapproved comments (@count)
sk: Neschválené komentáre (@count)

en: Administer comments and comment settings
sk: Spravovať komentáre a ich nastavenia

en: Edit own comments
sk: Upraviť vlastné komentáre

en: Number of recent comments
sk: Počet nových komentárov

en: Threading
sk: Vetvenie

en: Show comment replies in a threaded list.
sk: Zobraziť komentáre ako rozvetvené konverzácie.

en: Allow comment title
sk: Povoliť nadpis komentára

en: Show reply form on the same page as comments
sk: Zobraziť formulár na odpoveď na stránke s komentármi

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
sk: Používatelia s oprávnením "Odosielať komentáre" môžu odosielať komentáre.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
sk: Používatelia nemôžu komentovať, ale existujúce komentáre sa zobrazia.

en: Comments are hidden from view.
sk: Komentáre sa nezobrazia.

en: Users cannot post comments.
sk: Používatelia nemôžu odosielať komentáre.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
sk: Váš komentár bol zaradený do frontu na overenie administrátorom a bude zobrazený po schválení.

en: Your comment has been posted.
sk: Váš komentár bol odoslaný.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sk: Ak chcete komentovať, <a href="@login">prihláste sa</a> alebo <a href="@register">zaregistrujte</a>

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
sk: <a href="@login">Prihlásiť sa</a> pre odoslanie komentárov

en: Flat list
sk: Jednoduchý zoznam

en: Threaded list
sk: Rozvetvené konverzácie

en: Save comment
sk: Uložiť komentár

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
sk: Komentár sa nezverejní, ak obsahuje niektoré z vyššie uvedených slov či slovných spojení. Použite čiarkami oddelený zoznam výrazov s rozlíšením veľkých a malých písmen. Príklad: smiešny, bungee jumping, "Spoločnosť s.r.o."

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
sk: Zoznam a úprava komentárov na stránke a komentárov čakajúcich na schválenie.

en: Unapproved comments
sk: Neschválené komentáre

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
sk: Príklad: 'webmaster@example.com' alebo 'sales@example.com,support@example.com' . Pre viacerých príjemcov, oddeľte e-mailové adresy čiarkou.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
sk: Nemôžte odoslať viac ako %limit správ za @interval. Skúste to neskôr.

en: Contact @username
sk: Kontaktovať používateľa @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
sk: %sender-name (@sender-from) poslal e-mail kategórie %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
sk: Používateľ %sender-name (@sender-from) poslal e-mail používateľovi %recipient-name.

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
sk: Modul Contact umožňuje používateľom kontaktovať administrátorov stránky a iných používateľov. Používateľ zadá predmet, napíše správu, a zároveň si môže vyžiadať kópiu správy pre vlastné účely. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@contact">modul Contact</a>.

en: User contact forms
sk: Kontaktné formuláre používateľov

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
sk: Používatelia webu môžu byť kontaktovaní pomocou formulára modulu Contact, ktorý uloží ich e-mailovú  adresu ako skrytú. Vlastný kontaktný formulár môžu používatelia povoliť,alebo zakázať na stránke <em>Môj účet</em>. Ak je povolený, záložka <em>Kontakt</em> vedie na kontaktný formulár zobrazený v používateľskom profile. Administrátori webu môžu kontaktný formulár používať aj ak je zakázaný. Záložka <em>Kontakt</em> se nezobrazuje pri prehliadaní vlastného obsahu.

en: Site-wide contact forms
sk: Globálne kontaktné formuláre

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
sk: Stránka <a href="@contact">Kontakt</a> poskytuje používateľom s oprávnením <em>Použiť globálny kontaktný formulár</em> jednoduchý formulár na zasielanie komentárov, spätnej väzby a ďalších požiadaviek. Môžete definovať kategórie na smerovanie správ pre predvolených príjemcov. Napríklad na komerčnom webe môžu byť kategórie ako "Spätná väzba" (správy pre administrátorov webu) a "Informácie o produktoch" (správy pre pracovníkov oddelenia predaja). Zadané e-mailové adresy pre jednotlivé kategórie sa verejne nezobrazujú.

en: Customization
sk: Prispôsobenie

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
sk: Ak potrebujete pridať ďalší text na stránku globálneho alebo osobného kontaktného formulára, použite blok. Bloky môžete vytvárať a upravovať na stránke <a href="@blocks">Administrácia blokov</a>

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
sk: Vložte jednu alebo viac kategórií a nastavte globálny <a href="@form">kontaktný formulár</a>.

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
sk: Ak potrebujete pridať ďalší text na stránku globálneho alebo osobného kontaktného formulára, použite blok. Bloky môžete vytvárať a upravovať na stránke <a href="@blocks">Administrácia blokov</a>

en: Administer contact forms and contact form settings
sk: Spravovať kontaktné formuláre a ich nastavenia

en: Use the site-wide contact form
sk: Použiť globálny kontaktný formulár

en: Use users' personal contact forms
sk: Použiť osobné kontakné formuláre používateľov

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
sk: Používateľ !sender-name (!sender-url) poslal správu použitím kontaktného formulára na !form-url.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
sk: Ak si neželáte príjmať podobné e-maily, môžete si zmeniť svoje nastavenia tu !recipient-edit-url.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
sk: Predvolene povoliť osobný kontaktný formulár pre nových používateľov.

en: Changing this setting will not affect existing users.
sk: Zmena tohto nastavenia neovplyvní existujúcich používateľov.

en: Displaying contextual links
sk: Zobrazovanie kontextových odkazov

en: Use contextual links
sk: Použiť kontextové odkazy

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
sk: Na vykonanie akcií na prvkoch stránky použite kontextové odkazy.

en: Contextual links
sk: Kontextové odkazy

en: Clear log messages
sk: Zmazať správy v logu

en: This will permanently remove the log messages from the database.
sk: Záznamy z logu budú natrvalo odstránené z databázy.

en: Database log cleared.
sk: Databázový log bol vyčistený.

en: Monitoring your site
sk: Monitorovanie vašej stránky

en: Debugging site problems
sk: Ladenie problémov na stránke

en: Enabling field types
sk: Zapnutie typov polí

en: The Field module provides the infrastructure for fields and field attachment; the field types and input widgets themselves are provided by additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal core includes the following field type modules: Number (required), Text (required), List (required), Taxonomy (optional), Image (optional), and File (optional); the required Options module provides input widgets for other field modules. Additional fields and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href="@contrib">contributed module section of Drupal.org</a>. Currently enabled field and input widget modules:
sk: Modul Field poskytuje infraštruktúru pre polia a prílohy polí. Samotné typy polá a vstupné ovládacie prvky sú poskytované prídavnými modulmi. Niektoré moduly sú automaticky požadované. Voliteľné moduly môžu byť povolené na stránke<a href="@modules"> pre administráciu modulov</a>. Jadro Drupalu obsahuje nasledujúce typy polí: Číslo (požadovaný), Text (požadovaný), Zoznam (požadovaný), Taxonómia (voliteľný), Obrázok (voliteľný) a Súbor (voliteľný). Požadovaný modul Options poskytuje vstupné ovládacie prvky pre ďalšie moduly polí. Prídavné polia a ovládacie prvky môžu byť poskytnuté ďalšími modulmi, ktoré môžete nájsť na stránke <a href="@contrib">Drupal.org v sekcii pre moduly</a>. Aktuálne povolené moduly polí a vstupných ovládacích prvkov:

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
sk: Toto pole ukladá voľby s jednoduchými možnosťami typu áno/nie alebo zapnuté/vypnuté.

en: List (text)
sk: Zoznam (textový)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
sk: Povolené HTML značky v menovkách: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
sk: Hodnota tohto poľa sa zisťuje funkciou %function a nemožno ju zmeniť.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
sk: Zoznam povolených hodnôt: Každý kľúč musí byť platné celé alebo desatinné číslo.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
sk: Zoznam povolených hodnôt: každý kľúč musí byť reťazec dlhý najviac 255 znakov.

en: Allowed values list: keys must be integers.
sk: Zoznam povolených hodnôt: kľúče musia byť celé čísla.

en: The Number module defines various numeric field types for the Field module. Numbers can be in integer, decimal, or floating-point form, and they can be formatted when displayed. Number fields can be limited to a specific set of input values or to a range of values. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
sk: Mnoho modulov definuje rôzne typy číselných polí na použitie modulom Field. Čísla môžu byť celé, desatinné, s plávajúcou desatinnou čiarkou a pri zobrazení ich možno formátovať. Podrobnejšie informácie o poliach nájdete na <a href="@field-help">stránke pomocníka modulu Field</a>.

en: This field stores a number in the database as an integer.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme celého čísla.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme čísla s pevnou desatinnou čiarkou.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme čísla s plávajúcou desatinnou čiarkou.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
sk: Minimálna hodnota povolená v tomto poli. Nechajte prázdne, ak minimum určiť nechcete.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
sk: Maximálna hodnota povolená v tomto poli. Nechajte prázdne, ak maximum určiť nechcete.

en: This field stores varchar text in the database.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu varchar.

en: Long text
sk: Dlhý text

en: This field stores long text in the database.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu long text.

en: Long text and summary
sk: Dlhý text a zhrnutie

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu long text súčasne s voliteľným zhrnutím.

en: Filtered text (user selects text format)
sk: Filtrovaný text (používateľ zvolí textový formát)

en: Summary input
sk: Zadanie zhrnutia

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
sk: Táto možnosť umožní autorom vložiť zhrnutie textu namiesto automaticky orezaného textu pri zobrazení typu "Zhrnutie alebo skrátenie".

en: Summary or trimmed
sk: Zhrnutie alebo skrátený

en: Text area with a summary
sk: Textové pole so zhrnutím

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
sk: Nechajte prázdne a orezaná verzia plného textu sa použije ako zhrnutie.

en: Hide summary
sk: Skryť zhrnutie

en: Edit summary
sk: Upraviť zhrnutie

en: Edit field settings.
sk: Upraviť nastavenia poľa.

en: Edit instance settings.
sk: Zmeniť nastavenia inštancie.

en: Delete instance.
sk: Odstrániť inštanciu.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané pretože je zamknuté.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
sk: Vyskytol sa problém počas vytvárania inštancie poľa %label: @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
sk: Zatiaľ neexitujú žiadne polia. Môžete pridať nové polia na stránke <a href="@link">Správa polí</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
sk: Toto nastavenie sa použije kdekoľvek sa pole %field bude vyskytovať. Nastavenie má vplyv na spôsob uloženia údajov v databáze a po vložení údajov sa už viac nedá modifikovať.

en: Updated field %label field settings.
sk: Aktualizované nastavenia poľa pre pole %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
sk: Pokus o aktualizáciu poľa %label zlyhal: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
sk: Pole %field bolo odstránené z typu obsahu %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
sk: Vyskytol sa problém počas odstraňovania poľa %field z typu obsahu %type.

en: Required field
sk: Požadované pole

en: The default value for this field, used when creating new content.
sk: Predvolená hodnota v tomto poli, použije sa pri vytvorení nového obsahu.

en: Saved %label configuration.
sk: Konfigurácia %label uložená.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
sk: Tento zoznam polí zobrazuje všetky aktuálne používané polia.

en: Field list
sk: Zoznam polí

en: Manage display
sk: Spravovať zobrazenie

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
sk: Toto pole ukladá ID súboru ako celočíselnú hodnotu.

en: Enable <em>Display</em> field
sk: Povoliť pole<em>Zobraziť</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
sk: Voľba zobrazenia umožňuje používateľom nastaviť, či sa má súbor zobrazovať pri prezeraní obsahu.

en: Files displayed by default
sk: Súbory zobrazené predvolene

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
sk: Toto nastavenie má účinok len ak je povolená voľba zobrazenia.

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: Enable <em>Description</em> field
sk: Povoliť pole <em>Popis</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
sk: Pole popis umožňuje používateľom zadať popis k nahranému súboru.

en: Generic file
sk: Generický súbor

en: Table of files
sk: Tabuľka súborov

en: Add a new file
sk: Pridať nový súbor

en: Include file in display
sk: Zahrnúť súbor do zobrazenia

en: The description may be used as the label of the link to the file.
sk: Popis môže byť použitý ako označenie odkazu na súbor.

en: Images must be exactly !size pixels.
sk: Obrázky musia mať presne !size pixelov.

en: Images must be between !min and !max pixels.
sk: Obrázky musia mať medzi !min a !max pixelov.

en: Images must be larger than !min pixels.
sk: Obrázky musia mať viac ako !min pixelov.

en: Images must be smaller than !max pixels.
sk: Obrázky musia mať menej ako !max pixelov.

en: Attaching files to content
sk: Pripojenie súborov k obsahu

en: Managing attachment display
sk: Spravovanie zobrazovania príloh

en: Managing file locations
sk: Spravovanie umiestnení súborov

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Doba použiteľnosti tohto formulára vypršala. Skúste stránku obnoviť a následne formulár znova odoslať.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
sk: Súbor, na ktorý odkazuje pole !name, neexistuje.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania. Ukazovateľ priebehu nahrávania vyžaduje Apache server a PHP s mod_php.

en: All roles may use this format
sk: Všetky kategórie používateľov môžu použiť tento formát

en: The text format ordering has been saved.
sk: Poradie textového formátu bolo uložené.

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
sk: Všetky kategórie používateľov musia byť povolené pre tento textový formát a nemôžu byť zmenené.

en: Filter processing order
sk: Poradie spracovania filtrov

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
sk: Názvy textových formátov musia byť jedinečné. Formát nazvaný %name už existuje.

en: Added text format %format.
sk: Bol pridaný textový formát %format.

en: The text format %format has been updated.
sk: Textový formát %format bol aktualizovaný.

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. A text format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
sk: Modul Filter umožňuje administrátorom konfigurovať formáty textu. Textový formát definuje HTML značky, kódy a ďalšie vstupy povolené v obsahu a komentároch, čo je kľúčová vlastnosť v zabezpečení proti potencionálnemu chybnému zadávaniu dát zlomyseľnými používateľmi. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@filter">modul Filter</a>.

en: Applying filters to text
sk: Aplikácia filtrov na text

en: Defining text formats
sk: Definícia textových formátov

en: Choosing a text format
sk: Voľba textového formátu

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
sk: Upozornenie: Toto oprávnenie môže mať bezpečnostné následky závisiace na tom ako je nakonfigurovaný textový formát.

en: Use the !text_format text format
sk: Použiť textový formát !text_format

en: Limit allowed HTML tags
sk: Obmedziť povolené HTML tagy

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
sk: Konvertovať zalomenia riadkov do HTML (napr. <code>&lt;br&gt;</code> a <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
sk: Konvertovať URL adresy na odkazy

en: Correct faulty and chopped off HTML
sk: Opraviť chybné a neukončené HTML

en: Display any HTML as plain text
sk: Zobraziť ľubovoľné HTML ako obyčajný text

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
sk: Zoznam HTML tagov ktoré môžu byť použité. JavaScriptové atribúty udalostí, JavaScriptové URL adresy a CSS bude vždy odstránené.

en: Display basic HTML help in long filter tips
sk: Zobraziť základného HTML pomocníka v dlhších tipoch filtrov

en: Add rel="nofollow" to all links
sk: Pridať rel="nofollow" všetkým odkazom

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
sk: Táto stránka povoľuje HTML obsah. Naučiť sa celé HTML môže byť odstrašujúce, ale naučiť sa používať niekoľko málo z najzákladnejších HTML "značiek" je veľmi jednoduché. Tato tabuľka poskytuje príklady pre každú značku povolenú na tejto stránke.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
sk: Viac informácií nájdete v <a href="@html-specifications">HTML špecifikácii</a> od W3C konzorcia alebo použite svoj obľúbený vyhľadávač pre vyhľadanie iných stránok, ktoré používanie HTML vysvetľujú.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
sk: Väčšinu nezvyčajných znakov môžete bez problémov vložiť priamo.

en: No HTML tags allowed.
sk: Nie sú dovolené žiadne HTML značky.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
sk: Počet odpovedí, ktoré musí mať téma, aby sa dala považovať za "živú".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
sk: Žiadne kontajnery či fóra nie sú k dispozícii. <a href="@container">Vyvoriť kontajner</a> alebo <a href="@forum">Vytvoriť fórum</a>.

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
sk: Voliteľné kontajnery (napr. <em>Podpora a pomoc</em>), ktoré môžu združovať:

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
sk: Fóra (napr., <em>Inštalácia Drupalu</em>), ktoré môžu obsahovať:

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
sk: Diskusné témy odoslané používateľmi (napr. <em>Ako začať s Drupal 6</em>), ktoré sú začiatkom diskusií a počiatočnými bodmi pre:

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
sk: Vetvené komentáre poslané používateľmi (napr. <em>Máte tieto možnosti...</em>).

en: Setting up forum structure
sk: Nastavenie štruktúry diskusného fóra

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
sk: Navštívte stránku <a href="@forums">Diskusné fóra</a> a vytvorte kontajnery a fóra na združovanie diskusných tém.

en: Starting a discussion
sk: Začnite diskusiu

en: Moving forum topics
sk: Presúvanie diskusných tém

en: Locking and disabling comments
sk: Zamknutie a deaktivácia komentárov

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
sk: Voľba <em>Zatvorené</em> v sekcii <em>Nastavenie komentárov</em> počas úpravy diskusnej témy uzamkne komentáre do diskusie (znemožní pridávať nové). Voľba <em>Skryté</em> v sekcii <em>Nastavenie komentárov</em> počas úpravy diskusnej témy skyje všetky existujúce komentáre v diskusii a zabráni pridávať nové.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
sk: Fóra obsahujú diskusné témy. Kontajnery použite na začlenenie súvisiacich fór do skupín.

en: Use containers to group related forums.
sk: Použite kontajnery na združenie súvisiacich fór do skupín.

en: A forum holds related forum topics.
sk: Fóra obsahujú súvisiace diskusné témy.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
sk: Nastavte zobrazenie tém fóra. Usporiadajte fóra na <a href="@forum-structure">stránke štruktúry fóra</a>.

en: Add new @node_type
sk: Pridať nový @node_type

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
sk: <a href="@login">Prihláste sa</a>, ak sa chcete zapojiť do diskusie.

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
sk: Položka %forum je kontajner, nie fórum. Zvoľte jedno z nižšie dostupných fór.

en: Control forum hierarchy settings.
sk: Ovládať nastavenia hierarchie fóra.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
sk: Postupujte podľa nasledujúcich krokov pre nastavenie a začatie používania vašej stránky:

en: Providing a help reference
sk: Poskytuje odkaz pre pomocníka

en: Providing context-sensitive help
sk: Poskytuje kontextového pomocníka

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
sk: Modul Help zobrazí radu a vysvetlenia v závislosti od kontextu na rôznych stránkach.

en: Image style name
sk: Názov štýlu obrázku

en: Select a new effect
sk: Vybrať nový efekt

en: Update style
sk: Aktualizovať stýl

en: Select an effect to add.
sk: Vybrať efekt na pridanie.

en: The image effect was successfully applied.
sk: Tento efekt bol úspešne aplikovaný.

en: Style name
sk: Názov štýlu

en: Create new style
sk: Vytvoriť nový štýl

en: Style %name was created.
sk: Štýl %name bol vytvorený.

en: No replacement, just delete
sk: Nenahradzovať, len vymazať

en: Replacement style
sk: Nahradzujúci štýl

en: Optionally select a style before deleting %style
sk: Voliteľne vyberte štýl pred odstránením %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
sk: Pokiaľ je tento štýl použitý na stránke, môžete zvoliť iný štýl, ktorý ho nahradí. Všetky obrázky, ktoré boli vygenerované pre tento štýl, budú natrvalo odstránené.

en: Style %name was deleted.
sk: Štýl %name bol odstránený.

en: Edit %label effect
sk: Upraviť efekt %label

en: Add %label effect
sk: Pridať efekt %label

en: Update effect
sk: Aktualizovať efekt

en: Add effect
sk: Pridať efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
sk: Naozaj chcete odstrániť efekt @effect zo štýlu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
sk: Obrázkový efekt %name bol odstránený.

en: !name must be a hexadecimal color value.
sk: !name musí byť farba v hexadecimálnom formáte.

en: Width and height can not both be blank.
sk: Šírka a výška nemôžu byť súčasne prázdne.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
sk: Časť obrázku, ktorá bude zachována pri orezaní.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
sk: Farba pozadia, ktorá sa má použiť pre nepokryté oblasti obrázka. Zadajte hexadecimálny kód farby, ako ste zvyknutí na webe (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Ponechajte prázdne pre použitie priehľadnosti na formátoch, ktoré to podporujú.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
sk: Aktuálne neexistujú žiadne štýly. <a href="!url">Pridať nový</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
sk: Tento štýl nemá zatiaľ žiadne efekty. Pridajte jeden výberom z nižšie uvedených možností.

en: view actual size
sk: zobraziť aktuálnu veľkosť

en: Sample original image
sk: Ukážkový originálny obrázok

en: Sample modified image
sk: Ukážkový modifikovaný obrázok

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
sk: Tento efekt zmení veľkosť obrázkov na presné rozmery, čo môže mať za dôsledok, že budú neúmerne roztiahnuté alebo zmrštené.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
sk: Pri zmene veľkosti bude dodržaný pomer strán pôvodného obrázku. Ak zadáte len jeden rozmer, druhý rozmer bude dopočítaný.

en: Scale and crop
sk: Zmena veľkosti a orezanie

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
sk: Najskôr sa zmení veľkosť so zachovaním pomeru strán pôvodného obrázku, až následne sa urobí orez dlhších strán. Tento efekt je vhodný pri vytváraní náhľadov s pravidelnými rozmermi bez rozťahovania obrázku.

en: Desaturate
sk: Desaturovať

en: Desaturate converts an image to grayscale.
sk: Desaturácia prevedie obrázok do odtieňov šedej.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
sk: Otočenie obrázku môže mať za následok zväčšenie rozmerov, aby sa obrázok zmestil diagonálne.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti obrázku pomocou %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarila

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti obrázku pomocou  %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarila

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Orezanie obrázku pomocou @toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarilo

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti a orezanie obrázku pomocou %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepoodarila

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Desaturácia obrázku použitím súpravy nástrojov %toolkit na %path (%mimetype, %dimensions) zlyhala

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Otočenie obrázka pomocou nástroja %toolkit na %path bolo neúspešné (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
sk: Toto pole ukladá ID súboru obrázku ako číselnú hodnotu.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
sk: Tento obrázok bude zobrazený v prípade, ak nie je nahratý žiaden obrázok.

en: Minimum image resolution
sk: Minimálne rozlíšenie obrázka

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
sk: Minimálna povolená veľkosť obrázka vyjadrená ako ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Ponechajte prázdne pre žiadne obmedzenia. Pri nahrávaní menšieho súboru, bude takýto súbor odmietnutý.

en: Enable <em>Alt</em> field
sk: Povoliť <em>Alt</em> pole

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
sk: Atribút 'alt' môže byť použitý vyhľadávacími nástrojmi, čítačkami obrazovky a aj v prípade ak obrázok nemôže byť načítaný.

en: Enable <em>Title</em> field
sk: Zapnúť pole <em>Názov</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
sk: Atribút 'title' je použitý ako popis, ktorý je zobrazený pri pohybe myšou nad obrázkom.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
sk: Hodnoty pre výšku a šírku musia byť špecifikované v poli !name.

en: Preview image style
sk: Náhľad štýlu obrázku

en: no preview
sk: bez náhľadu

en: The preview image will be shown while editing the content.
sk: Náhľad obrázku bude zobrazený počas úpravy obsahu.

en: Manipulating images
sk: Manipulácia s obrázkami

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
sk: Na základe toho, kde bude použitý: napr. <em>profilovy-obrazok</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
sk: Popisujúci svoj vzhľad: napr. <em>stvorec-85x85</em>

en: Attaching images to content as fields
sk: Pripájanie obrázkov k obsahu ako polia

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
sk: Štýly obrázkov zvyčajne poskytujú veľkosti náhľadov upravené zmenou veľkosti a orezaním obrázkov, takisto môžu pridávať rôzne efekty predtým ako sa obrázok zobrazí. Pokiaľ je obrázok zobrazený pomocou štýlu, vytvorí sa nový súbor a pôvodný obrázok zostane nezmenený.

en: Administer image styles
sk: Administrácia štýlov obrázkov

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
sk: Vytvoriť a upraviť štýly na generovanie modifikácií obrázkov, napríklad náhľadov.

en: No defined styles
sk: Žiadne definované štýly

en: Image generation in progress. Try again shortly.
sk: Práve prebieha generovanie obrázku. Skúste trochu neskôr.

en: Error generating image.
sk: Chyba generovania obrázku.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
sk: Nepodarilo sa generovať odvodený obrázok umiestnený na %path.

en: Failed to create style directory: %directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár štýlov: %directory

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
sk: Nastaviť štýly, ktoré môžu byť použité pre zmenu veľkosti a úpravu obrázkov pre zobrazenie.

en: List the current image styles on the site.
sk: Zobraziť aktuálne štýly obrázkov na stránke.

en: Configure an image style.
sk: Konfigurovať štýl obrázku.

en: Edit image effect
sk: Upraviť obrázkový efekt

en: Delete image effect
sk: Odstrániť obrázkový efekt

en: Add image effect
sk: Pridať obrázkový efekt

en: Add a new effect to a style.
sk: Pridať štýlu nový efekt.

en: Detection method
sk: Metóda detekcie

en: Part of the URL that determines language
sk: Časť URL adresy, ktorá určuje jazyk

en: Request/session parameter
sk: Parameter požiadavky/relácie

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
sk: Názov parametra požiadavky/relácie použitého na zistenie požadovaného jazyka.

en: Filter translatable strings
sk: Filtrovať prekladateľné reťazce

en: Date type
sk: Typ dátumu

en: Translating interface text
sk: Prekladanie textu rozhrania

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
sk: Preklady textov v Drupal rozhraní môžu byť poskytnuté nasledujúcimi modulmi:

en: Configuring a multilingual site
sk: Konfigurácia viacjazyčnej stránky

en: Administer languages
sk: Spravovať jazyky

en: Translate interface texts
sk: Preložiť texty rozhrania

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
sk: Poradie metód na zistenie jazyka používateľského rozhrania. Ak je k dispozícii preklad textu používateľského rozhrania v zistenom jazyku, bude zobrazený.

[ctx: Long month name]
en: January
sk: január

[ctx: Long month name]
en: February
sk: február

[ctx: Long month name]
en: March
sk: marec

[ctx: Long month name]
en: April
sk: apríl

[ctx: Long month name]
en: May
sk: máj

[ctx: Long month name]
en: June
sk: jún

[ctx: Long month name]
en: July
sk: júl

[ctx: Long month name]
en: August
sk: august

[ctx: Long month name]
en: September
sk: september

[ctx: Long month name]
en: October
sk: október

[ctx: Long month name]
en: November
sk: november

[ctx: Long month name]
en: December
sk: december

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
sk: Zatiaľ neexitujú žiadne odkazy v menu. <a href="@link">Pridať odkaz</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
sk: Text, ktorý bude použitý pre tento odkaz v menu.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta pre tento odkaz v menu. Môže to byť interná cesta v Drupale, napr. %add-node alebo externá URL adresa, napr. %drupal. Zadajte %front pre odkaz na hlavnú stránku.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
sk: Odkazy v menu, ktoré nie sú povolené nebudú zobrazené v žiadnom menu.

en: Show as expanded
sk: Zobraziť ako rozbalené

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
sk: Ak je vybrané a tento odkaz v menu má potomkov, menu sa zobrazí vždy rozbalené.

en: Parent link
sk: Nadradený odkaz

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre odkaz a všetkých jeho potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré odkazy v menu nemusia byť dostupné ako rodič pokiaľ presiahli tento limit potomkov.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. Ťažšie odkazy v menu sa budú padať nižšie a ľahšie odkazy budú postavené vyššie.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastný odkaz menu %item?

en: The menu link %title has been deleted.
sk: Odkaz menu %title bol odstránený.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
sk: Naozaj chcete obnoviť odkaz %item na jeho predvolené hodnoty?

en: The menu link was reset to its default settings.
sk: Odkaz menu bol obnovený na jeho predvolené nastavenia.

en: No Main links
sk: Žiadne Hlavné odkazy

en: Source for the Main links
sk: Zdroj pre Hlavné odkazy

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
sk: Zvoľte čo by malo byť zobrazené v primárnych odkazoch (typicky na vrchu stránky).

en: No Secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Source for the Secondary links
sk: Zdroj pre Sekundárne odkazy

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
sk: Odstránený vlastný odkaz menu %title a všetky jeho podradené odkazy.

en: Deleted menu link %title.
sk: Odstránený odkaz menu %title.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
sk[0]: <strong>Upozornenie:</strong> Aktuálne existuje 1 menu odkaz v %title. Bude odstránený (systémom definované položky budú obnovené na predvolené hodnoty).
sk[1]: <strong>Upozornenie:</strong> Aktuálne existuje @count menu odkazy v %title. Budú odstránené (systémom definované položky budú obnovené na predvolené hodnoty).
sk[2]: <strong>Upozornenie:</strong> Aktuálne existuje @count menu odkazov v %title. Budú odstránené (systémom definované položky budú obnovené na predvolené hodnoty).

en: Managing menus
sk: Spravovanie menu

en: Displaying menus
sk: Zobrazovanie menu

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
sk: Môžete povoliť novovytvorený blok pre toto menu na <a href="@blocks">stránke správy blokov</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
sk: Každé menu má svoj vlastný blok, ktorý je možné spravovať na stránke <a href="@blocks">administrácia blokov</a>.

en: Administer menus and menu items
sk: Spravovať menu a položky menu

en: Provide a menu link
sk: Vytvoriť odkaz v menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
sk: Odkazy menu s nižšími váhami sú zobrazené pred odkazmi s vyššími váhami.

en: Available menus
sk: Dostupné menu

en: The menus available to place links in for this content type.
sk: Menu, do ktorých bude možné umiestniť odkazy pre tento typ obsahu.

en: Default parent item
sk: Predvolená nadradená položka

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
sk: Vyberte položku menu, ktorá bude predvolený rodič pre nový odkaz vo formulári pre vytváranie obsahu.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
sk: Pridať nové menu na vašu web stránku, upraviť existujúce menu a premenovať a reorganizovať odkazy menu.

en: Edit menu link
sk: Upraviť odkaz menu

en: Reset menu link
sk: Obnoviť odkaz menu

en: Delete menu link
sk: Odstrániť odkaz menu

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
sk: Nie sú k dispozícií žiadne typy obsahu. <a href="@link">Pridať typ obsahu</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
sk: Názov tohto typu obsahu čitateľný pre ľudí. Tento text bude zobrazený v zozname na stránke <em>Pridať nový obsah</em>. Odporúča sa, aby názov začínal s veľkým písmenom a obsahoval len znaky, čísla a medzery. Tento názov musí byť jedinečný.

en: Machine name: @name
sk: Strojový názov: @name

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
sk: Opíšte tento typ obsahu. Text sa zobrazí na stránke <em>Pridať nový obsah</em>.

en: Preview before submitting
sk: Náhľad pred odoslaním

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
sk: Tento text sa zobrazí na vrchu stránky pri vytváraní alebo úprave obsahu tohto typu.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>Spravovať obsah</em> budú mať možnosť tieto nastavenia nahradiť.

en: Display author and date information.
sk: Zobraziť informáciu o autorovi a dátum.

en: Author username and publish date will be displayed.
sk: Používateľské meno autora a dátum zverejnenia budú zobrazené.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sk: Neplatné strojovo čitateľné meno. Zadajte iné meno ako %invalid.

en: Publish selected content
sk: Zverejniť zvolený obsah

en: Unpublish selected content
sk: Zrušiť zverejnenie zvoleného obsahu

en: Promote selected content to front page
sk: Propagovať zvolený obsah na hlavnej stránke

en: Demote selected content from front page
sk: Zrušiť propagáciu zvoleného obsahu na hlavnej stránke

en: Make selected content sticky
sk: Prilepiť zvolený obsah

en: Make selected content not sticky
sk: Zrušiť prilepenie zvoleného obsahu

en: Delete selected content
sk: Odstrániť zvolený obsah

en: Deleted @count posts.
sk: Vymazaných @count príspevkov.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť túto položku?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?

en: <em>Edit @type</em> @title
sk: <em>Upraviť @type</em> @title

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
sk: Tokeny súvisiace s individuálnymi položkami obsahu alebo "uzlami".

en: The unique ID of the content item, or "node".
sk: Jedinečné ID položky obsahu alebo "uzlu".

en: The main body text of the node.
sk: Hlavný text tela uzlu.

en: The summary of the node's main body text.
sk: Zhrnutie hlavného textu tela uzlu.

en: Creating content
sk: Vytváranie obsahu

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href="@content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href="@content-type">type of content</a> on your site.
sk: Pri vytvorení nového obsahu, modul Node uloží základné informácie o obsahu, vrátane mena autora, dátumu vytvorenia a <a href="@content-type">typu obsahu</a>. Taktiež je možné upraviť <em>nastavenia zverejnenia</em>, ktoré definujú, či je obsah zverejnený, zobrazený na titulnej strane alebo prilepený na vrch zoznamu. Predvolené nastavenie je možné nastaviť pre každý <a href="@content-type">typ obsahu</a> na vašej stránke.

en: Creating custom content types
sk: Vytváranie vlastných typov obsahu

en: Administering content
sk: Spravovanie obsahu

en: Creating revisions
sk: Vytváranie revízií

en: User permissions
sk: Používateľské oprávnenia

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
sk: Individuálne typy obsahu môžu mať rôzne polia, správania a oprávnenia k ním pridelené.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
sk: Verzie umožňujú sledovanie rozdielov jednotlivých revízií obsahu ako aj návrat k staršej revízii.

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
sk: Tento obsah bol modifikovaný iným používateľom, vaše úpravy nemožno uložiť.

en: Administer content types
sk: Spravovať typy obsahu

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sk: Upozornenie: Prideľujte len dôveryhodnej kategórii používateľov; toto oprávnenie má dôsledky na zabezpečenie systému.

en: View published content
sk: Zobraziť zverejnený obsah

en: Bypass content access control
sk: Obísť kontrolu prístupu k obsahu

en: View own unpublished content
sk: Zobraziť vlastný nezverejnený obsah

en: Content is sticky at top of lists
sk: Obsah je prilepený na vrchu zoznamov

en: Content is promoted to the front page
sk: Obsah je propagovaný na hlavnej stránke

en: Recent content
sk: Najnovší obsah

en: Number of recent content items to display
sk: Počet najnovších položiek obsahu, ktoré sa majú zobraziť

en: Show block for specific content types
sk: Zobraziť blok na určených typoch obsahu

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
sk: Zobraziť tento blok len na stránkach, ktoré zobrazujú obsah určeného typu(ov). Pokiaľ nezvolíte žiaden typ, zobrazenie bloku nebude obmedzené pre žiaden špecifický typ obsahu.

en: Change the author of content
sk: Zmeniť autora obsahu

en: Save content
sk: Uložiť obsah

en: Unpublish content containing keyword(s)
sk: Zrušiť zverejnenie obsahu s kľúčovými slovami

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
sk: Pokiaľ máte na vašom webe problém s oprávneniami k obsahu, je možné, že je potrebné obnoviť vyrovnávaciu pamäť oprávnení. Obnovenie odstráni všetky práva k obsahu a nahradí ich oprávneniami, ktoré vychádzajú z používaných modulov a nastavení. Pokiaľ stránka obsahuje veľa obsahu alebo komplexné nastavenia oprávnení, ich obnova môže chvíľu trvať. Po obnovení bude obsah automaticky používať nové oprávnenia.

en: Node Access Permissions
sk: Oprávnenia prístupu k uzlom

en: One permission in use | @count permissions in use
sk[0]: Používa sa jedno oprávnenie
sk[1]: Používajú sa @count oprávnenia
sk[2]: Používa sa @count oprávnení

en: Find and manage content.
sk: Vyhľadať a spravovať obsah

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
sk: Spravovať typy obsahu, vrátane predvoleného stavu, zobrazenia na titulnej stránke, nastavení komentárov, atď.

en: Edit content type
sk: Upraviť typ obsahu

en: Don't display post information
sk: Nezobrazovať informácie o publikovaní

en: Access the administrative overlay
sk: Prístup k vrstve na správu

en: View administrative pages in the overlay.
sk: Zobraziť stránky administrácie vo vrstve nad stránkou.

en: @title dialog
sk: @title dialóg

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
sk: Definujte existujúcu cestu, pre ktorú si želáte vytvoriť alias. Napr.: node/28, forum/1, taxonomy/term/1

en: Creating aliases
sk: Vytváranie aliasov

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
sk: <em>clen/jane-smith</em> alias pre internú cestu <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
sk: <em>o-nas/tim</em> alias pre internú cestu <em>node/456</em>

en: Managing aliases
sk: Spravovať aliasy

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
sk: Alias definuje rozdielny názov pre existujúcu URL cestu - napríklad alias 'o-nas' pre URL cestu 'node/1'. URL cesta môže mať viacero aliasov.

en: Administer URL aliases
sk: Spravovať URL aliasy

en: Create and edit URL aliases
sk: Vytvoriť a upraviť aliasy

en: The alias is already in use.
sk: Tento alias sa už používa.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Voliteľne môžete zadať alternatívnu URL, pod ktorou bude tento termín prístupný. Použite relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL alias fungovať.

en: Searching content and users
sk: Vyhľadávanie obsahu a používateľov

en: Users with <em>Use search</em> permission can use the search block and <a href="@search">Search page</a>. Users with the <em>View published content</em> permission can search for content containing exact keywords. Users with the <em>View user profiles</em> permission can search for users containing the keyword anywhere in the user name, and users with the <em>Administer users</em> permission can search for users by email address. Additionally, users with <em>Use advanced search</em> permission can find content using more complex search methods and filtering by choosing the <em>Advanced search</em> option on the <a href="@search">Search page</a>.
sk: Používatelia s oprávnením <em>Používať vyhľadávanie</em> môžu používať blok a <a href="@search">stránku</a> vyhľadávania. Používatelia s oprávnením <em>Zobraziť zverejnený obsah</em> môžu vyhľadávať obsah, ktorý obsahuje konkrétne kľúčové slová. Používatelia s oprávnením <em>Zobraziť používateľské profily</em> môžu vyhľadávať používateľov, ktorých používateľské mená obsahujú kľúčové slovo a používatelia s oprávnením <em>Spravovať používateľov</em> môžu vyhľadávať používateľov na základe e-mailovej adresy. Dodatočne môžu používatelia s oprávnením <em>Používať pokročilé vyhľadávanie</em> vyhľadávať obsah použitím oveľa komplexnejších vyhľadávacích metód a filtrov pomocou možností <em>Pokročilého vyhľadávania</em> na <a href="@search">stránke vyhľadávania</a>.

en: Indexing content with cron
sk: Indexácia obsahu pomocou cronu

en: Configuring search settings
sk: Konfigurácia nastavení vyhľadávania

en: Extending Search module
sk: Rozšírený vyhľadávací modul

en: Administer search
sk: Spravovať vyhľadávanie

en: Use search
sk: Používať vyhľadávanie

en: Use advanced search
sk: Používať pokročilé vyhľadávanie

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
sk: Nastaviť relevantné nastavenia pre vyhľadávanie a ďalšie nastavenia indexovania.

en: Choose a set of shortcuts to use
sk: Zvoľte sadu skratiek, ktorú chcete použiť

en: Choose a set of shortcuts for this user
sk: Zvoľte sadu skratiek pre tohto používateľa

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
sk: Aktuálne používate novú sadu skratiek %set_name. Na tejto stránke ju môžete upraviť alebo <a href="@switch-url">prepnúť na inú.</a>

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
sk: %user aktuálne používa novú sadu skratiek %set_name. Na tejto stránke ju môžete upraviť.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
sk: Aktuálne používate sadu skratiek %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
sk: %user aktuálne používa sadu skratiek %set_name.

en: Change set
sk: Zmeniť sadu

en: The shortcut set has been updated.
sk: Sada skratiek bola aktualizovaná.

en: Add new shortcut
sk: Pridať novú skratku

en: Editing @shortcut
sk: Úprava skratky @shortcut

en: The link must correspond to a valid path on the site.
sk: Odkaz sa musí zhodovať s platnou cestou na webe.

en: The shortcut %link has been updated.
sk: Skratka %link bola aktualizovaná.

en: Added a shortcut for %title.
sk: Pridaná skratka pre %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
sk: Naozaj odstrániť skratku %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
sk: Skratka %link bola odstránená.

en: Unable to add a shortcut for %title.
sk: Nebolo možné pridať skratku pre %title.

en: Adding and removing shortcuts
sk: Pridávanie a odstránenie skratiek

en: Displaying shortcuts
sk: Zobrazovanie skratiek

en: Administer shortcuts
sk: Spravovať skratky

en: Add to %shortcut_set shortcuts
sk: Pridať skratky do %shortcut_set

en: Add to shortcuts
sk: Pridať medzi skratky

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
sk: Odstrániť zo sady %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
sk: Odstrániť zo skratiek

en: Edit shortcuts
sk: Upraviť skratky

en: Edit shortcut
sk: Upraviť skratku

en: Delete shortcut
sk: Odstrániť skratku

en: Value @value is TRUE.
sk: Hodnota @value je TRUE.

en: Value @value is FALSE.
sk: Hodnota @value je FALSE.

en: Value @value is NULL.
sk: Hodnota @value je NULL.

en: Value @value is not NULL.
sk: Hodnota @value nie je NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
sk: Hodnota @first je rovná hodnote @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
sk: Hodnota @first nie je rovná hodnote @second.

en: Value @first is identical to value @second.
sk: Hodnota @first je identická hodnote @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
sk: Hodnota @first nie je identická hodnote @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
sk: Test nebol úspešne ukončený kvôli kritickej chybe.

en: Link with label %label found.
sk: Odkaz s popisom %label nájdený.

en: Link with label %label not found.
sk: Odkaz s popisom %label nenájdený.

en: Link containing href %href found.
sk: Odkaz obsahujúci href %href nájdený.

en: No link containing href %href found.
sk: Odkaz obsahujúci href %href nenájdený.

en: Option @option for field @id is selected.
sk: Voľba @option pre pole @id je vybratá.

en: Option @option for field @id is not selected.
sk: Voľba @option pre pole @id nie je vybratá.

en: Any safe
sk: ľubovoľný bezpečný

en: Running tests
sk: Spúšťanie testov

en: Administer tests
sk: Spravovať testy

en: The test run finished in @elapsed.
sk: Beh testu ukončený za @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
sk: Použite tlačidlo <em>Vyčistiť prostredie</em> pre odstránenie dočasných súborov a tabuliek.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
sk: Testovací framework vyžaduje vypnuté obmedzenie PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a>. Skontrolujte vašu konfiguráciu webservera alebo kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
sk: Testovací framework nebolo možné nainštalovať, pretože PHP knižnica <a href="@curl_url">cURL</a> nie je k dispozícii.

en: PHP open_basedir restriction
sk: Obmedzenie PHP open_basedir

en: Displaying popular content
sk: Zobrazovanie obľúbeného obsahu

en: Page view counter
sk: Počítadlo zobrazenia stránky

en: Administer statistics
sk: Spravovať štatistiky

en: View content hits
sk: Zobraziť počty zobrazenia obsahu

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
sk: Zaznamenávanie pre UNIX, Linux a Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
sk: Zaznamenávanie pre Windows

en: Syslog facility
sk: Vlastnosti syslogu

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
sk: V závislosti na systémovej konfigurácii, Syslog a iné nástroje pre záznam používajú tento kód na identifikovanie, alebo filtrovanie správ v celom systémovom zázname.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
sk: Obrázok %file nemôže byť desaturovaný, pretože funkcia imagefilter() nie je v tejto inštalácii PHP dostupná.

en: Screenshot for !theme theme
sk: Náhľad témy vzhľadu !theme

en: Settings for !theme theme
sk: Nastavenia pre tému vzhľadu !theme

en: Disable !theme theme
sk: Odstrániť tému vzhľadu !theme

en: Set !theme as default theme
sk: Nastaviť !theme ako predvolenú téma vzhľadu

en: Enable !theme theme
sk: Povoliť tému vzhľadu !theme

en: Enable and set default
sk: Povoliť a predvoliť

en: Enable !theme as default theme
sk: Povoliť tému vzhľadu !theme ako predvolenú tému

en: default theme
sk: predvolená téma vzhľadu

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
sk: Vyberte "Predvolená téma vzhľadu" pre použitie rovnakej témy na celej stránke.

en: Use the administration theme when editing or creating content
sk: Použiť tému vzhľadu administrácie pre úpravu a vytváranie obsahu

en: The %theme theme has been enabled.
sk: Téma vzhľadu %theme bola zapnutá.

en: The %theme theme was not found.
sk: Téma vzhľadu %theme nebola nájdená.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
sk: %theme je predvolená téma vzhľadu a nemôže byť zakázaná.

en: The %theme theme has been disabled.
sk: Téma vzhľadu %theme bola vypnutá.

en: %theme is now the default theme.
sk: %theme je teraz predvolená téma vzhľadu.

en: User verification status in comments
sk: Overenia stavu používateľa v komentároch

en: The logo could not be uploaded.
sk: Logo nemôže byť nahrané.

en: The favicon could not be uploaded.
sk: Favicon nemôže byť nahraná.

en: The custom logo path is invalid.
sk: Vlastná cesta k logu je neplatná.

en: The custom favicon path is invalid.
sk: Vlastná cesta k favicon je neplatná.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
sk: @module (<span class="admin-missing">nekompatibilný s</span> verziou @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
sk: Táto verzia nie je kompatibilná s Drupalom !core_version a mala by byť nahradená.

en: Would you like to continue with the above?
sk: Chcete pokračovať s vyššie uvedeným?

en: Enter a valid IP address.
sk: Vložte platnú IP adresu.

en: The IP address %ip was deleted.
sk: IP adresa %ip bola odstránená.

en: How this is used depends on your site's theme.
sk: Ako bude použitý závisí od vašej témy vzhľadu web stránky.

en: Number of posts on front page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "prístup odmietnutý" ponechajte toto pole prázdne.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "stránka nebola nájdená" ponechajte toto pole prázdne.

en: Errors and warnings
sk: Chyby a varovania

en: Clear all caches
sk: Vyprázdniť celú vyrovnávaciu pamäť

en: Bandwidth optimization
sk: Optimalizácia priepustnosti

en: Compress cached pages.
sk: Komprimovať stránky vo vyrovnávacej pamäti.

en: Public file system path
sk: Cesta verejného systému súborov

en: Private file system path
sk: Cesta súkromného systému súborov

en: Default download method
sk: Predvolený spôsob sťahovania

en: Description of your site, included in each feed.
sk: Popis vašej stránky, pripojený ku každému kanálu správ.

en: Time zones
sk: Časové pásma

en: Users may set their own time zone.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
sk: Pripomenúť používateľom pri prihlásení ak ich časové pásmo nie je nastavené.

en: Only applied if users may set their own time zone.
sk: Aplikovateľné len ak používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Time zone for new users
sk: Časové pásmo pre nových používateľov

en: Default time zone.
sk: Predvolené časové pásmo.

en: Empty time zone.
sk: Žiadne časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo pri registrácií.

en: Put site into maintenance mode
sk: Prepnúť stránku do režimu údržby

en: Requires: !module-list
sk: Požaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
sk: Požadované modulmi: !module-list

en: Displayed as %date
sk: Zobrazené ako %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
sk: Používateľsky definovaný formát dátumu. Pozrite si <a href="@url">PHP manuál</a> pre dostupné možnosti.

en: Save format
sk: Uložiť formát

en: This format already exists. Enter a unique format string.
sk: Tento formát už existuje. Vložte unikátny reťazec formátu.

en: Custom date format updated.
sk: Vlastný formát dátumu aktualizovaný.

en: Custom date format added.
sk: Vlastný formát dátumu pridaný.

en: Available actions:
sk: Dostupné akcie:

en: Create an advanced action
sk: Vytvoriť pokročilú akciu

en: Deleted %ip
sk: Odstránené %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
sk[0]: Zapnutá téma vzhľadu
sk[1]: Zapnuté témy vzhľadu
sk[2]: Zapnuté témy vzhľadu

en: Disabled theme | Disabled themes
sk[0]: Zakázaná téma vzhľadu
sk[1]: Zakázané témy vzhľadu
sk[2]: Zakázané témy vzhľadu

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
sk[0]: Musíte povoliť modul @required pre nainštalovanie modulu @module.
sk[1]: Musíte povoliť moduly @required pre nainštalovanie modulu @module.
sk[2]: Musíte povoliť moduly @required pre nainštalovanie modulu @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
sk: Tokeny pre celostránkové nastavenia a iné globálne informácie.

en: Tokens related to times and dates.
sk: Tokeny súvisiace s časmi a dátumami.

en: Tokens related to uploaded files.
sk: Tokeny súvisiace s nahratými súbormi.

en: URL (brief)
sk: URL adresa (krátka)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu bez protokolu.

en: Short format
sk: Krátky formát

en: A date in 'short' format. (%date)
sk: Dátum v 'krátkom' formáte. (%date)

en: Medium format
sk: Stredne dlhý formát

en: A date in 'medium' format. (%date)
sk: Dátum v 'stredne dlhom' formáte. (%date)

en: Long format
sk: Dlhý formát

en: A date in 'long' format. (%date)
sk: Dátum v 'dlhom' formáte. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
sk: Dátum vo vlastnom formáte. Pozrite !php-date pre viac informácií.

en: the PHP documentation
sk: PHP dokumentácia

en: Time-since
sk: Čas od

en: Raw timestamp
sk: Hrubá časová značka

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
sk: Dátum ako časová značka v UNIX formáte (%date)

en: Managing modules
sk: Spravovanie modulov

en: Managing themes
sk: Spravovanie tém vzhľadu

en: Managing caching
sk: Spravovanie vyrovnávacej pamäte

en: The System module allows users with the appropriate permissions to manage caching on the <a href='@cache-settings'>Performance settings page</a>. Drupal has a robust caching system that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Pages requested by anonymous users are stored in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
sk: Modul System umožňuje používateľom s potrebnými oprávneniami spravovať vyrovnávaciu pamäť na <a href='@cache-settings'>stránke nastavenia výkonu</a>. Drupal obsahuje robustný systém vyrovnávacej pamäte, ktorý umožňuje znovu efektívne použiť už predtým vygenerované stránky alebo ich komponenty. Stránky vyžiadané anonymnými používateľmi sú uložené v komprimovanom formáte. V závislosti na konfigurácii vašej stránky a množstve prenesených dát anonymnými používateľmi môže systém vyrovnávacej pamäte výrazne zvýšiť rýchlosť vašej stránky.

en: Performing system maintenance
sk: Vykonávanie systémovej údržby

en: Configuring basic site settings
sk: Konfigurácia základných nastavení stránky

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
sk: Nastavte východziu tému vzhľadu vašej stránky. K dispozícii sú alternatívne <a href="@themes">témy</a>.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
sk: Stiahnite si <a href="@modules">prídavné moduly</a> pre rozšírenie funkcionality Drupal-u.

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
sk: Pravidelne kontrolujte a inštalujte <a href="@updates">dostupné aktualizácie</a> aby ste udržali stránku aktuálnu a bezpečnú. Pri každej aktualizácii modulu spustite <a href="@update-php">aktualizačný skript</a>.

en: Administer modules
sk: Spravovať moduly

en: Administer site configuration
sk: Spravovať nastavenia stránky

en: Administer themes
sk: Spravovať témy vzhľadu

en: Administer actions
sk: Spravovať akcie

en: Use the administration pages and help
sk: Použite stránky administrácie a pomocníka

en: Use the site in maintenance mode
sk: Používať stránku v režime údržby

en: View site reports
sk: Zobraziť hlásenia webu

en: Public files
sk: Verejné súbory

en: Public local files served by the webserver.
sk: Verejné lokálne súbory poskytované webserverom.

en: Private local files served by Drupal.
sk: Súkromné lokálne súbory riadené Drupalom.

en: Temporary files
sk: Dočasné súbory

en: Temporary local files for upload and previews.
sk: Dočasné lokálne súbory pre nahratia a náhľady.

en: Update modules
sk: Aktualizovať moduly

en: Update themes
sk: Aktualizovať témy

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
sk: Vaše heslo nie je uložené v databáze a je použité len pre vytvorenie spojenia.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
sk: Vytvorí sa prepojenie medzi vaším web serverom a strojom, na ktorom sú uložené súbory web servera. Vo veľkej väčšine prípadov je to ten istý stroj, a teda "localhost" je správne.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
sk: Nastavte <a href="@user-edit">nastavenia časového pásma vášho účtu</a>.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
sk: Vyberte si miestny čas a časové pásmo. Dátumy a časy na tejto stránke sa budú zobrazovať v tomto časovom pásme.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
sk: Nastavenia vášho časového pásma budu automaticky zistené ak je to možné. Potvrďte výber a kliknite na Uložiť.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sk: Adresár %directory neexistuje a nemohol byť vytvorený.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
sk: Adresár %directory existuje, ale nie je zapisovateľný a nemohol byť nastavený pre zápis.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
sk: Beží na <a href="@poweredby">Drupale</a>

en: AHAH callback
sk: AHAH spätné volanie

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
sk: Spravovať bloky, typy obsahu, menu a pod.

en: Delete IP address
sk: Odstrániť IP adresu

en: Media tools.
sk: Nástroje médií.

en: Tools related to web services.
sk: Nástroje spojené s webovými službami.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
sk: Nastaviť popis stránky, počet položiek pre zdroj a či zdroje majú byť nadpisy/upútavky/fulltext.

en: Development tools.
sk: Vývojové nástroje.

en: Maintenance mode
sk: Režim údržby

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
sk: Prepnúť web stránku do režimu offline kvôli údržbe alebo ju vrátiť späť online.

en: Logging and errors
sk: Zaznamenávanie a chyby

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
sk: Nastavenia pre zaznamenávanie a varovania modulov. Rôzne moduly môžu presmerovať systém udalostí Drupalu do rôznych umiestnení, napr. do syslogu, databázy, e-mailu, atď.

en: Regional and language
sk: Región a jazyk

en: Regional settings, localization and translation.
sk: Regionálne nastavenia, lokalizácia a preklad.

en: Settings for the site's default time zone and country.
sk: Nastavenia pre predvolené časové pásmo a krajinu stránky.

en: Configure display format strings for date and time.
sk: Konfigurovať formát zobrazenia reťazcov pre dátum a čas.

en: Edit date format
sk: Upraviť formát dátumu

en: Allow users to edit a configured date format.
sk: Povoliť používateľom upraviť konfigurovaný formát dátumu.

en: Search and metadata
sk: Vyhľadávanie a metaúdaje

en: Local site search, metadata and SEO.
sk: Lokálne vyhľadávanie na stránke, metadáta a SEO.

en: General system related configuration.
sk: Všeobecné systémové nastavenia.

en: Tools that enhance the user interface.
sk: Nástroje na zlepšenie používateľského rozhrania.

en: Content workflow, editorial workflow tools.
sk: Proces správy obsahu, nástroje na redakčnú správu.

en: Content authoring
sk: Vytváranie obsahu

en: Settings related to formatting and authoring content.
sk: Nastavenia súvisiace s formátovaním a správou obsahu.

en: more information
sk: viac informácií

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
sk: Funkcia phpinfo() bola z bezpečnostných dôvodov zakázaná. Ak chcete vidieť informácie z phpinfo() vášho servera, upravte nastavenie PHP alebo kontaktujte vášho správcu servera. Pre viac informácií pozri stránku príručky <a href="@phpinfo">Povolenie a zakázanie phpinfo()</a>.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
sk: Pre spustenie cronu zvonku, použite <a href="!cron">!cron</a>

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sk: Automatický pokus o vytvorenie priečinka zlyhal, pravdepodobne kvôli problému s oprávneniami. Aby bolo možné pokračovať v inštalácii, najskôr vytvorte priečinok a ručne nastavte jeho oprávnenia, alebo sa uistite či má inštalátor oprávnenie vytvárať ich automaticky. Ďalšie informácie nájdete v súbore INSTALL.txt alebo v <a href="@handbook_url">online príručke</a>.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
sk: Nie sú dostupné žiadne slovníky. <a href="@link">Pridať slovník</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
sk: Žiadne dostupné termíny. <a href="@link">Pridať termín</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Tokens related to taxonomy terms.
sk: Tokeny súvisiace s termínmi taxonómie.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
sk: Tokeny súvisiace so slovníkmi taxonómie.

en: Creating vocabularies
sk: Vytváranie slovníkov

en: <em>vocabulary</em>: Music
sk: <em>slovník</em>: Hudba

en: <em>term</em>: Jazz
sk: <em>termín</em>: Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
sk: <em>podtermín</em>: Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
sk: <em>podtermín</em>: Fusion

en: <em>term</em>: Rock
sk: <em>termín</em>: Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
sk: <em>podtermín</em>: Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
sk: <em>podtermín</em>: Hard rock

en: Assigning vocabularies to content types
sk: Priradenie slovníkov k typom obsahu

en: Classifying content
sk: Triedenie obsahu

en: Viewing listings and RSS feeds by term
sk: Zobrazovanie výpisov a RSS zdrojov podľa termínu

en: Extending Taxonomy module
sk: Rozšírený modul taxonómie

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
sk: Taxonómia slúži na kategorizáciu obsahu. Termíny sú zoskupené do slovníkov. Napríklad, slovník nazvaný "Ovocie" by obsahoval termíny "Jablko" a "Banán"

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
sk: Môžete reorganizovať termíny v kategórii %capital_name spôsobom ťahaj-a-pusť a zoskupiť termíny pod rodičovským termínom potiahnutím termínu dole a doprava pod rodiča.

en: Administer vocabularies and terms
sk: Spravovať slovníky a termíny

en: Edit terms in %vocabulary
sk: Upraviť termíny v slovníku %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
sk: Odstrániť termíny zo slovníka %vocabulary

en: Term reference
sk: Odkaz na termín

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
sk: Toto pole uchováva referencie k termínom taxonómie.

en: Autocomplete term widget (tagging)
sk: Ovládací prvok pre automatické dokončovanie termínov (značenie)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
sk: Slovník, ktorý ponúka možnosti pre toto pole.

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
sk: Modul Toolbar vo vrchej časti okna zobrazuje odkazy na menu položky prvej úrovne a odkazy z iných modulov. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@toolbar">modul Toolbar</a>.

en: Displaying administrative links
sk: Zobrazovanie administratívnych odkazov

en: Use the administration toolbar
sk: Použiť administračný panel

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
sk: Modul Tracker module zobrazuje najnovšie vložený a aktualizovaný obsah na vašich stránkach a umožňuje sledovanie nového obsahu vytvoreného každým používateľom. Tento modul nemá žiadne konfiguračné voľby. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@tracker">modul Tracker</a>.

en: Tracking new and updated site content
sk: Sledovanie nového a aktualizovaného obsahu stránky

en: Tracking user-specific content
sk: Sledovanie špecifického obsahu používateľa

en: My recent content
sk: Môj nový obsah

en: Translating content
sk: Preklad obsahu

en: Maintaining translations
sk: Údržba prekladov

en: Installing updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Preparing to update your site
sk: Pripravuje sa aktualizácia vašej stránky

en: Installing %project
sk: Inštaluje sa %project

en: Preparing to install
sk: Pripravuje sa inštalácia

en: Error installing / updating
sk: Chýba pri inštalácii / aktualizácii

en: Installed %project_name successfully
sk: %project_name bol úspešne nainštalovaný

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sk: Aktualizácia bola úspešne ukončená. Režim údržby na vašom webe bol vypnutý.

en: Update was completed successfully.
sk: Aktualizácia bola úspešne dokončená.

en: Update failed! See the log below for more information.
sk: Aktualizácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sk: Aktualizácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie. Váš web zostáva v režime údržby.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sk: Inštalácia prebehla úspešne. Režim údržby bol vypnutý.

en: Installation was completed successfully.
sk: Inštalácia prebehla úspešne.

en: Installation failed! See the log below for more information.
sk: Inštalácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sk: Inštalácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie. Vaša stránka je stále v režime údržby.

en: Failed to get available update data.
sk: Prevzatie dostupných aktualizačných údajov zlyhalo.

en: No available update data
sk: Žiadne dostupné údaje aktualizácie

en: Checking available update data
sk: Kontrolujú sa dostupné údaje aktualizácie

en: Trying to check available update data ...
sk: Pokus o kontrolu dostupných údajov aktualizácie ...

en: Error checking available update data.
sk: Chyba pri kontrole dostupných dát aktualizácie.

en: Checking available update data ...
sk: Kontrolujú sa dostupné údaje aktualizácie ...

en: Checked available update data for %title.
sk: Vyhľadávanie dostupných aktualizačných údajov pre %title skončilo.

en: Failed to check available update data for %title.
sk: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre %title zlyhalo.

en: An error occurred trying to get available update data.
sk: Pri pokuse o prevzatie dostupných aktualizačných údajov došlo k chybe.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
sk[0]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre jeden projekt sa skončilo.
sk[1]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre @count projekty sa skončilo.
sk[2]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre @count projektov sa skončilo.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
sk[0]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre jeden projekt zlyhalo.
sk[1]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre @count projekty zlyhalo.
sk[2]: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre @count projektov zlyhalo.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
sk: Pri preberaní aktualizačných informácií nastal problém. Skúste znova neskôr.

en: (Theme)
sk: (Téma vzhľadu)

en: (Release notes)
sk: (Poznámky k verzii)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
sk: Toto je aktualizácia na nové hlavné číslo verzie. To znamená, že nemusí byť spätne kompatibilná s verziou, ktorú v súčasnosti používate. Odporúčame vám najprv si prečítať Poznámky o vydaní a pokračovať len na vlastné riziko.

en: (Security update)
sk: (Bezpečnostná aktualizácia)

en: (Unsupported)
sk: (Nepodporované)

en: All of your projects are up to date.
sk: Všetky vaše projekty sú aktualizované.

en: Download these updates
sk: Prevziať aktualizácie

en: Manual updates required
sk: Vyžaduje sa ručná aktualizácia

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
sk: Aktualizácia jadra Drupalu nie je v súčasnosti podoporovaná.

en: You must select at least one project to update.
sk: Zvoľte aspoň jeden projekt, ktorý chcete aktualizovať.

en: Downloading updates
sk: Preberanie aktualizácií

en: Preparing to download selected updates
sk: Prípravuje sa preberanie zvolených aktualizácií

en: Downloading updates failed:
sk: Preberanie aktualizácií zlyhalo:

en: Updates downloaded successfully.
sk: Aktualizácie úspešne prevzaté.

en: Fatal error trying to download.
sk: Pri pokuse o preberanie došlo k neopraviteľnej chybe.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
sk: Pred tým ako budete pokračovať, zálohujte stránku a databázu. <a href="@backup_url">Zistite ako</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
sk: Aktualizácie vykonávať s webom v režime údržby (silne odporúčané)

en: Install from a URL
sk: Inštalovať z URL adresy

en: For example: %url
sk: Napríklad: %url

en: Upload a module or theme archive to install
sk: Nahrajte archív modulu alebo témy k inštalácii

en: For example: %filename from your local computer
sk: Napríklad: %filename z vášho lokálneho počítača

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
sk: Musíte zadať URL adresu alebo nahrať súbor s archívom k inštalácii.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
sk: Nebolo možné prevziať projekt z %url.

en: Provided archive contains no files.
sk: Zadaný archív neobsahuje súbory.

en: Unable to determine %project name.
sk: Nepodarilo sa zistiť meno pre %project.

en: %project is already installed.
sk: %project je už nainštalovaný.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
sk: Nepodarilo sa rozbaliť %file, nie je platný archív.

en: Downloading %project
sk: Preberanie %project

en: Failed to download %project from %url
sk: Preberanie projektu %project z %url

en: Includes:
sk: Zahŕňa:

en: Enabled: %includes
sk: Povolené: %includes

en: Disabled: %disabled
sk: Zakázané: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sk: Závisí na: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sk: Vyžadované od: %subthemes

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
sk: Manažér aktualizácií umožňuje tiež administrátorom aktualizovať a inštalovať moduly a témy cez administrátorské rozhranie.

en: Checking for available updates
sk: Kontrola dostupných aktualizácií

en: Performing updates through the user interface
sk: Vykonanie aktualizácie cez používateľské rozhranie

en: Installing new modules and themes through the user interface
sk: Inštalácia nových modulov a tém vzhľadu použitím používateľského rozhrania

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
sk: Žiadne informácie o aktualizáciách. <a href="@run_cron">Spustite cron</a> alebo <a href="@check_manually">skontrolujte manuálne</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
sk: Chýbajúce aktualizácie môžete automaticky inštalovať použítím Manažéra aktualizácii:

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
sk: Váš web je momentálne nastavený na posielanie e-mailov v prípade, že sú dostupné ľubovoľné aktualizácie. Ak chcete upozorňovanie len na bezpečnostné aktualizácie, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
sk: Váš web je momentálne nastavený na posielanie e-mailov len v prípade, že sú dostupné bezpečnostné aktualizácie. Ak chcete upozorňovanie na všetky aktualizácie, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
sk: Niektoré z vašich modulov či tém už nie sú podporované. Silne vám opdorúčame ich inováciu alebo vypnutie. Pre podrobnosti navštívte domovskú stránku dotyčných projektov.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
sk: Nastal problém pri kontrole <a href="@update-report">dostupných aktualizácií</a> Drupalu.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
sk: Nastal problém pri kontrole <a href="@update-report">dostupných aktualizácií</a> vašich modulov a tém vzhľadu.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
sk: Pre viac informácií prejdite na stránku <a href="@available_updates">dostupných aktualizácií</a> a nainštalujte chýbajúce aktualizácie.

en: Update manager
sk: Manažér aktualizácií

en: No people available.
sk: Nie sú dostupný žiadni používatelia.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
sk: Tejto kategórii používateľov budú automaticky pridelené oprávnenia pri povolení modulu. Zmena tohto nastavenia neovplyvní existujúce oprávnenia.

en: Registration and cancellation
sk: Registrácia a zrušenie

en: Who can register accounts?
sk: Kto môže zaregistrovať účty?

en: Administrators only
sk: Len administrátori

en: Visitors, but administrator approval is required
sk: Návštevníci, vyžadované schválenie administrátorom

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
sk: Požadovať overenie e-mailom keď návštevník vytvorí účet.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Od nových používateľov bude vyžadované overiť ich e-mailovú adresu pred prihlásením sa na stránku a bude im priradené systémovo-generované heslo. Pokiaľ je táto možnosť vypnutá, používatelia budú prihlásení okamžite po registrácii a môžu zvoliť vlastné heslá počas registrácie.

en: When cancelling a user account
sk: Pri zrušení používateľského účtu

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
sk: Používatelia s <a href="@permissions-url">oprávneniami</a> %select-cancel-method alebo %administer-users môžu zmeniť túto predvolenú metódu.

en: Select method for cancelling account
sk: Zvoľte metódu zrušenia účtu

en: Administer users
sk: Spravovať používateľov

en: Personalization
sk: Personalizácia

en: Enable signatures.
sk: Povoliť podpisy.

en: E-mails
sk: E-maily

en: Welcome (new user created by administrator)
sk: Vitajte (nový používateľ vytvorený administrátorom)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Zmeniť privítaciu správu, ktorá sa posiela novým členom vytvorených administrátorom.

en: Welcome (awaiting approval)
sk: Vitajte (čaká na povolenie)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sk: Zmeniť privítaciu správu, ktorá sa posiela novým členom po registrácií, keď sa vyžaduje schválenie.

en: Welcome (no approval required)
sk: Vitajte (nepožaduje sa potvrdenie)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sk: Zmeniť privítaciu správu, ktorá sa posiela novým členom po registrácií, keď sa schválenie nevyžaduje.

en: Password recovery
sk: Obnova hesla

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
sk: Upraviť e-mailové správy odoslané používateľom, ktorí požiadajú o nové heslo.

en: Account activation
sk: Aktivácia účtu

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sk: Povoliť a zmeniť spávu, ktorá sa posiela používateľom po aktivácii účtu (v prípade, že administrátor aktivuje účet používateľa, ktorý sa predtým zaregistroval na web s vyžadovaným schvaľovaním).

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sk: Povoliť a zmeniť správu, ktorá sa posiela používateľom po zablokovaní účtu.

en: Account cancellation confirmation
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
sk: Povoliť a zmeniť správu, ktorá sa posiela používateľom pri pokuse o zrušenie účtu.

en: Account canceled
sk: Účet zrušený

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
sk: Povoliť a zmeniť správu, ktorá sa posiela používateľom po zrušení účtu.

en: Notify user when account is canceled.
sk: Upozorniť používateľa na zrušenie účtu

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
sk: Ste prihlásený ako používateľ %user. <a href="!user_edit">Zmeňte svoje heslo.</a>

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
sk: Z tohto počitača je už k tomuto webu prihlásený iný používateľ  (%other_user). Pokúsili ste sa o použitie jednorazového odkazu pre používateľa %resetting_user. Prosím <a href="!logout">odhláste sa</a> a skúste znova.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
sk: Váš jednorazový odkaz na prihlásenie je neplatný.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
sk: Práve ste využili jednorazový odkaz na prihlásenie. Ďalej už nie je potrebné používať tento odkaz na prihlasovanie. Prosím, nastavte si nové heslo.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
sk: <p>Toto je jednorazový odkaz na prihlásenie pre používateľa %user_name. Jeho platnosť skončí %expiration_date.</p><p>Pre prihlásenie kliknite na toto tlačidlo a následne zmeňte heslo.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sk: Pokúsili ste sa využiť neplatný alebo už raz použitý odkaz na prihlásenie. Pomocou nižšie uvedeného formulára požiadajte prosím o nový.

en: When cancelling your account
sk: Pri zrušení vášho účtu

en: When cancelling the account
sk: Pri zrušení účtu

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
sk: Pred odstránením účtu vyžiadať potvrdenie emailom.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
sk: Ak je povolené, používateľ musí odsúhlasiť odstránenie účtu prostredníctvom emailu.

en: Are you sure you want to cancel your account?
sk: Naozaj chcete zrušiť váš účet?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
sk: Naozaj chcete zrušiť účet %name?

en: Select the method to cancel the account above.
sk: Zvoľte metódu na zrušenie vyššie uvedeného účtu.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
sk: Na vašu e-mailovú adresu bola odoslaná požiadavka o potvrdenie zrušenia účtu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
sk: Váš účet bude zablokovaný a už viac nebude možné sa naň prihlásiť. Všetok vami vytvorený obsah zostane pripísaný vášmu používateľskému menu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
sk: Váš účet bude zablokovaný a už viac nebude možné sa naň prihlásiť. Všetok vami vytvorený obsah bude skrytý pred všetkými okrem administrátorov.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
sk: Váš účet bude odstránený a všetky informácie z neho budu zmazané. Všetok vami vytvorený obsah bude pripísaný používateľovi %anonymous.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
sk: Váš účet bude odstránený a všetky informácie z neho budú zmazané. Všetok vami vytvorený obsah bude zmazaný tiež.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
sk: Pokúsili ste sa využiť neplatný alebo už raz použitý odkaz na zrušenie účtu. Pomocou nižšie uvedeného formulára požiadajte prosím o nový.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
sk: Požiadavka o zrušenie účtu %name bola zaslaná na %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
sk: Tokeny súvisiace s individuálnymi používateľskými účtami.

en: Tokens related to the currently logged in user.
sk: Tokeny momentálne prihláseného používateľa.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
sk: Modul User umožňuje používateľom registráciu, prihlásenie a odhlásenie. Oprávneným používateľom dáva možnosť spravovať kategórie používateľov a oprávnenia, ktoré sú s týmito kategóriami spojené. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@user">modul User</a>.

en: Creating and managing users
sk: Vytváranie a správa používateľov

en: The User module allows users with the appropriate <a href="@permissions">permissions</a> to create user accounts through the <a href="@people">People administration page</a>, where they can also assign users to one or more roles, and block or delete user accounts. If allowed, users without accounts (anonymous users) can create their own accounts on the <a href="@register">Create new account</a> page.
sk: Modul User umožňuje používateľom s príslušnými <a href="@permissions">oprávneniami</a> vytvárať používateľské účty cez stránku <a href="@people">Ľudia</a>, kde tiež možno zaraďovať používateľov do kategórií, blokovať či zrušiť účet. Ak je to povolené, používatelia bez účtov (anonymní používatelia) si môžu vytvoriť vlastné účty na stránke <a href="@register">Vytvoriť nový účet</a>.

en: User roles and permissions
sk: Kategórie používateľov a oprávnenia

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
sk: Anonymný používateľ: táto kategória sa prideľuje neprihláseným návštevníkom alebo návštevníkom, ktorý nemajú používateľský účet.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
sk: Prihlásený používateľ: táto kategória sa prideľuje automaticky všetkým prihláseným návštevníkom.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
sk: Tento formulár umožní administrátorom nastaviť ako budú polia zobrazené pri vykreslení stránky s profilom používateľa.

en: Administer permissions
sk: Spravovať oprávnenia

en: View user profiles
sk: Zobraziť používateľské profily

en: Change own username
sk: Zmeniť vlastné používateľské meno

en: Cancel own user account
sk: Odstrániť vlastný používateľský účet

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
sk: Upozornenie: obsah môže byť ponechaný, nezverejnený, odstránený alebo premiestnený používateľovi  %anonymous-name v závislosti od aktuálnych <a href="@user-settings-url">nastavení používateľa</a>.

en: Select method for cancelling own account
sk: Zvoľte spôsob zrušenia vlastného účtu

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
sk: Medzery sú dovolené; interpunkcia s výnimkou bodky, spojovníka, apostrofu a podčiarkovníka nie je dovolená.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
sk: Podpis je príliš dlhý: musí mať maximálne %max znakov alebo menej.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
sk: Prepáčte, priveľa neplatných pokusov o prihlásenie z vašej IP adresy. Adresa je dočasne zablokovaná. Skúste neskôr alebo <a href="@url">požiadajte o nové heslo</a>.

en: Cancelling account
sk: Prebieha zrušenie účtu

en: Cancelling user account
sk: Prebieha zrušenie používateľského účtu

en: %name has been disabled.
sk: %name bol zakázaný.

en: Cancel the selected user accounts
sk: Odstrániť vybraných používateľov

en: When cancelling these accounts
sk: Pri odstránení týchto účtov

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
sk: Naozaj chcete zrušiť tieto používateľské účty?

en: Cancel accounts
sk: Odstrániť účty

en: To make your password stronger:
sk: Pre posilnenie kvality hesla:

en: Make it at least 6 characters
sk: Zadajte minimálne 6 znakov

en: Add lowercase letters
sk: Pridajte malé písmená

en: Add uppercase letters
sk: Pridajte veľké písmená

en: Add numbers
sk: Pridajte čísla

en: Add punctuation
sk: Pridajte diakritiku

en: Make it different from your username
sk: Musí byť iné ako vaše používateľské meno

en: Weak
sk: Slabé

en: Fair
sk: Uspokojivé

en: Blocked user: %name %email.
sk: Blokovaný používateľ: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
sk[0]: Aktuálne je online 1 používateľ.
sk[1]: Aktuálne sú online @count používatelia.
sk[2]: Aktuálne sú online @count používatelia.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
sk[0]: Ospravedlňujeme sa, ale zaznamenali sme viac ako jeden neúspešný pokus o prihlásenie k tomuto účtu. Účet je dočasne zablokovaný. Skúste to neskôr alebo <a href="@url">požiadajte o nové heslo</a>.
sk[1]: Ospravedlňujeme sa, ale zaznamenali sme viac ako @count neúspešné pokusy o prihlásenie k tomuto účtu. Účet je dočasne zablokovaný. Skúste to neskôr alebo <a href="@url">požiadajte o nové heslo</a>.
sk[2]: Ospravedlňujeme sa, ale zaznamenali sme viac ako @count neúspešných pokusov o prihlásenie k tomuto účtu. Účet je dočasne zablokovaný. Skúste to neskôr alebo <a href="@url">požiadajte o nové heslo</a>.

en: Confirm account cancellation
sk: Potvrdiť zrušenie účtu

en: Basic page
sk: Základná stránka

en: Entity ID
sk: ID Entity

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Display a specified number of items
sk: Zobraziť určené množstvo položiek

en: Display a limited number items that this view might find.
sk: Zobraziť obmedzený počet položiek, ktoré vie toto zobrazenie vyhľadať.

en: Name (raw)
sk: Názov (neformátorný)

en: Machine Name
sk: Strojový názov

en: @count item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položiek

en: Group results together
sk: Výsledky zoskupiť spolu

en: Add custom block
sk: Pridať vlastný blok

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
sk[0]: 1 čakajúca aktualizácia (budu použité: @number_applied, preskočené: @number_incompatible)
sk[1]: @count čakajúce aktualizácie (budu použité: @number_applied, preskočené: @number_incompatible)
sk[2]: @count čakajúcich aktualizácií (budu použité: @number_applied, preskočené: @number_incompatible)

en: Author textfield
sk: Textové pole Autor

en: Subject textfield
sk: Textové pole Predmet

en: Hello !recipient-name,
sk: Ahoj !recipient-name,

en: Overview of fields on all entity types.
sk: Prehľad polí na všetkých typoch entity.

en: Configuring text formats
sk: Konfigurácia formátov textu

en: Text formats define the HTML tags, code, and other formatting that can be used when entering text. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. Learn more on the <a href="@filterhelp">Filter module help page</a>.
sk: Textové formáty určujú HTML kód a iné formátovanie, ktoré môže byť použité pri vkladaní textu. <strong>Nesprávne nastavenie textového formátu môže spôsobiť bezpečnostné riziko</strong>. Viac informácií na <a href="@filterhelp">stránke pomocníka modulu Filter</a>.

en: Show more content
sk: Ukázať ďalší obsah

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
sk: Testovací framework vyžaduje DOMDocument triedu. Skontrolujte konfiguračný príkaz na <a href="@link-phpinfo">PHP info stránke</a>.

en: Error messages to display
sk: Zobraziť chybové správy

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
sk: Odporúča sa nezobrazovať žiadne chyby na stránkach bežiacich v ostrej prevádzke.

en: Cannot open %file_path
sk: Nepodarilo sa otvoriť %file_path

en: Term name textfield
sk: Textové pole Názov termínu

en: Term description textarea
sk: Textový blok Popis termínu

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
sk: Pokyny na obnovenie hesla budú odoslané na %email. Pred použitím zaslaného odkazu na obnovu hesla sa musíte odhlásiť.

en: Current password
sk: Aktuálne heslo

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
sk: Vaše súčasné heslo chýba alebo je nesprávne; je nevyhnutné zmeniť %name.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
sk: Uvítacia správa s ďalšími inštrukciami bola zaslaná e-mailom  novému používateľovi <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sk: Uvítacia správa s ďalšími inštrukciami bola zaslaná na vašu e-mailovú adresu.

en: Configure user accounts.
sk: Nastaviť používateľské účty.

en: all languages
sk: všetky jazyky

en: %module module installed.
sk: Modul %module bol nainštalovaný.

en: Planning fields
sk: Plánovanie polí

en: What the field will be called
sk: Ako sa pole bude volať

en: What type of data the field will store
sk: Aký typ údajov bude pole ukladať

en: How the data will be input and displayed
sk: Spôsob zadávania a zobrazenia údajov

en: How many values the field will store
sk: Koľko hodnôt bude pole ukladať

en: Reusing fields
sk: Znovupoužitie polí

en: Fields on content items
sk: Polia na obsahových položkách

en: Fields on taxonomy terms
sk: Polia na termínoch taxonómie

en: Fields on user accounts
sk: Polia na používateľských účtoch

en: Fields on comments
sk: Polia na komentároch

en: Administer text formats and filters
sk: Spravovať textové formáty a filtre

en: @type language detection
sk: @type zisťovanie jazyka

en: User interface text
sk: Text používateľského rozhrania

en: Use the detected interface language.
sk: Použiť zistený jazyk rozhrania.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
sk: Nová sada bude vytvorená nakopírovaním položiek z vašej predvolenej sady.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
sk: Novú sadu vytvoríte skopírovaním položiek zo sady %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
sk: Práve používate sadu skratiek %set-name.

en: Create new set
sk: Vytvoriť novú sadu

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
sk: Sada skratiek %set_name bola vytvorená. Na tejto stránke ju môžte zmeniť.

en: Updated set name to %set-name.
sk: Aktualizovaný názov sady: %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
sk: Ak ste túto sadu skratiek zvolili ako predvolenú pre niektorých alebo všetkých používateľov, jej odstránením môžu byť títo používatelia dotknutí.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
sk: Naozaj odstrániť sadu skratiek %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
sk: Sada skratiek %title bola odstránená.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
sk[0]: 1 používateľ si vybral alebo bol priradený k tejto sade skratiek.
sk[1]: @count používatelia si vybrali alebo boli priradení k tejto sade skratiek.
sk[2]: @count používateľov si vybralo alebo bolo priradených k tejto sade skratiek.

en: Administering shortcuts
sk: Spravovať skratky

en: Choosing shortcut sets
sk: Voľba sady skratiek

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
sk: Na stránke vášho účtu na <a href="@shortcut-link">karte Skratky</a> určte, ktorá sada skratiek sa má použiť.

en: Edit current shortcut set
sk: Upraviť aktuálnu sadu skratiek

en: Select any shortcut set
sk: Vyberte ľubovoľnú sadu skratiek

en: Add and modify shortcut sets.
sk: Pridať a upraviť sady skratiek.

en: Add shortcut set
sk: Pridať sadu skratiek

en: @remote could not be saved to @path.
sk: @remote sa nepodarilo uložiť do @path.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
sk: Drupal vyžaduje, aby ste povolili PHP rozšírenia uvedené v tomto zozname (pozri <a href="@system_requirements">stránku systémových požiadaviek</a>):

en: Database support
sk: Podpora databázy

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
sk: Zdá sa, že váš webový server nepodporuje žiadne z bežných PDO databázových rozšírení. Spýtajte sa vášho poskytovateľa hostingu, či podporujú PDO (PHP Data Objects) a niektorú z databáz, s ktorými je <a href="@drupal-databases">Drupal kompatibilný</a>.

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Term edit link
sk: Odkaz na úpravu termínu

en: Kyrgyz
sk: Kirgizština

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
sk: theme() nemôže byť volaná pokiaľ nie sú načítané všetky moduly.

en: GD library PNG support
sk: Podpora PNG GD knižnice

en: The date the comment was most recently updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie komentára.

en: Comment posted: %subject.
sk: Odoslaný komentár: %subject.

en: On value
sk: Hodnota Zapnuté

en: If left empty, "1" will be used.
sk: Ak necháte prázdne, použije sa "1".

en: Off value
sk: Hodnota Vypnuté

en: If left empty, "0" will be used.
sk: Ak necháte prázdne, použije sa "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
sk: Toto pole je vypnuté pretože nemáte dostatočné práva na jeho zmenu.

en: Select a forum.
sk: Zvoľte fórum.

en: GD library rotate and desaturate effects
sk: Otáčanie a efekty desaturácie GD knižnice

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
sk: Zobraziť, upraviť a odstrániť obsah bez ohľadu na oprávnenia.

en: The HTML ID %id is unique.
sk: HTML ID %id je unikátne.

en: Syslog format
sk: Syslog formát

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
sk: Uveďte formát syslog záznamu. Dostupné sú tieto premenné: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Základná URL adresa stránky.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt> <dd>Unixová časová značka záznamu.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategória, do ktorej táto správa patrí.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP adresa používateľa, ktorého prístup sa zaznamenáva.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Vyžiadaná URI adresa.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer pokiaľ je dostupný.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID používateľa.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Odkaz priradený k správe.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Správa, ktorá sa má zaznamenať.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
sk: Externé zdroje môžu byť optimalizované automaticky, čo môže zredukovať veľkosť aj počet požiadaviek na vašu stránku.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
sk: Dátum v 'čase od' formáte. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
sk: Umiestnenie súboru relatívne ku koreňovému priečinku Drupalu.

en: Your modules have been downloaded and updated.
sk: Moduly boli prevzaté a aktualizované.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
sk: <a href="@update">Spustiť aktualizácie databázy</a>

en: Filipino
sk: Filipínčina

en: Swiss German
sk: Švajčiarska nemčina

en: Scots
sk: Škótština

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Main background
sk: Hlavné pozadie

en: Sidebar background
sk: Pozadie postranného stĺpca

en: Sidebar borders
sk: Okraje postranného stĺpca

en: Footer background
sk: Pozadie päty

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
sk: Zoznam HTML tagov oddelených medzerou, ktoré sú povolené v obsahu položiek kanálu správ. Zakázané tagy budú z obsahu odstránené.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
sk: %field môže obsahovať len znaky a-z, podčiarkovníky alebo pomlčky.

en: %field cannot contain any markup.
sk: %field nemôže obsahovať ľubovoľné značky.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
sk: Žiadny dostupný URL alias. <a href="@link">Pridať URL alias</a>.

en: Content reindexing
sk: Reindexácia obsahu

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
sk: Tieto voľby ovládajú nastavenia pre zobrazenie témy vzhľadu %name. Tieto nastavenia budú použité, ak bude vaša stránka používať túto tému vzhľadu.

en: Administer software updates
sk: Administrácia aktualizácií softvéru

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
sk: Vložte platný e-mail alebo použite tokenovú e-mailovú adresu ako napr. %author.

en: @required_name (Missing)
sk: @required_name (Chýbajúce)

en: @required_name (Version @compatibility required)
sk: @required_name (Vyžaduje sa verzia @compatibility)

en: @name requires at least PHP @version.
sk: @name vyžaduje najmenej PHP @version.

en: Unresolved dependency
sk: Nevyriešená závislosť

en: @name requires this module.
sk: @name vyžaduje tento modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
sk: @name vyžaduje tento modul a verziu. Momentálne používate @required_name verzia @version

en: Site details
sk: Detaily web stránky

en: Title and slogan
sk: Nadpis a slogan

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
sk: Zadaný prefix tabuľky %prefix je neplatný. Prefix tabuľky môže obsahovať len alfanumerické znaky, zátvorky a podčiarkovníky.

en: Default settings file
sk: Súbor s predvolenými nastaveniami

en: The default settings file does not exist.
sk: Súbor s predvolenými nastaveniami neexistuje.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
sk: Inštalátor @drupal vyžaduje, aby súbor %default-file neobsahoval žiadne zmeny v porovnaní s pôvodne prevzatým súborom.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sk: Namiesto ťahania preusporiadajte riadky pomocou číselných váh.

en: Show row weights
sk: Zobraziť váhy riadkov

en: Hide row weights
sk: Skryť váhy riadkov

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
sk: Pokus o odstránenie poľa @field_name, ktoré ešte má inštancie.

en: %name: the value may be no less than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menej ako %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: Custom display settings
sk: Vlastné nastavenia zobrazenia

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sk: Prípony oddeľte medzerou alebo čiarkou a na začiatok prípony nepíšte bodku.

en: Edit an existing effect within a style.
sk: Zmeniť existujúci efekt v štýle.

en: Delete an existing effect from a style.
sk: Odstrániť efekt zo štýlu.

en: Node module element
sk: Prvok modulu Node

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
sk: Sada skratiek s názvom %name už existuje. Zvoľte iný názov.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
sk[0]: Počas tohto testu bol odoslaný 1 e-mail.
sk[1]: Počas tohto testu boli odslané @count e-maily.
sk[2]: Počas tohto testu bolo odslaných @count e-mailov.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
sk: ešte nie je priradené

en: not yet created
sk: ešte nie je vytvorené

en: Edit permissions
sk: Spravovať oprávnenia

en: None (original image)
sk: Žiadny (pôvodný obrázok)

en: Configuration files
sk: Konfiguračné súbory

en: %title has been updated.
sk: "%title" bolo aktualizované.

en: The URL of the account edit page.
sk: URL stránky s formulárom používateľského účtu.

en: Bulk update
sk: Hromadná aktualizácia

en: New field name
sk: Nový názov poľa

en: Never (manually)
sk: Nikdy (manuálne)

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
sk: Súbor %file nemôže byť prekopírovaný, pretože súbor s rovnakým názvom už v cieľovom adresári existuje.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
sk: Súbor %file (%realpath) nemožno skopírovať, pretože neexistuje.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
sk: Súbor %file nenožno skopírovať, pretože by prepísal sám seba.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
sk: Zadaný súbor %file nemožno skopírovať do %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
sk: Dáta nemôžu byť uložené lebo cieľový adresár %destination je neplatný. Toto môže byť spôsobené nesprávnym použitím file_save_data() alebo chýbajúcim prúdovým zariadením.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
sk: Vaša konfigurácia PHP podporuje len jeden typ databázy, preto bol automaticky zvolený.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
sk: Pripojenie k vášmu databázovému serveru zlyhalo. Server hlási túto chybu: %error.<ul><li>Skontrolujte či databázový server beží.</li><li>Skontrolujte, či je vytvorená databáza a či ste zadali správne meno databázy.</li><li>Skontolujte, či ste zadali správne meno a heslo používateľa.</li><li>Skontrolujte správne zadanie mena databázového servera.</li></ul>

en: Exit block region demonstration
sk: Opustiť ukážku regiónov blokov

en: Database log messages to keep
sk: Počet záznamov na ponechanie v logu

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Maximálny počet správ, ktoré sa ponechajú v zázname databázy. Vyžaduje <a href="@cron">cron</a>.

en: Recent log messages
sk: Nedávne záznamy logu

en: Thousand marker
sk: Oddelovač tisícov

en: Display prefix and suffix.
sk: Zobraziť predponu a príponu.

en: Display with prefix and suffix.
sk: Zobraziť s predponou a príponou.

en: - Select a value -
sk: - Zvoľte hodnotu -

en: Trim length
sk: Dĺžka skráteného textu

en: No field is displayed.
sk: Nie je zobrazené žiadne pole.

en: No field is hidden.
sk: Nie je skryté žiadne pole.

en: Format settings:
sk: Nastavenia formátu:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
sk: Na súbor použitý v poli !name nie je možné odkázať.

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
sk: Textové formáty sú zobrazené na stránkach pre úpravu obsahu v poradí určenom na tejto stránke. Prvý formát dostupný používateľovi bude zvolený ako predvolený.

en: Missing text format: %format.
sk: Chýbajúci textový formát: %format.

en: Link image to
sk: Pripojiť obrázok ku

en: Image style: @style
sk: Štýl obrázka: @style

en: Linked to content
sk: Viazaný s obsahom

en: Linked to file
sk: Viazaný so súborom

en: Shown when hovering over the menu link.
sk: Zobrazí sa pri nájazde myšou nad odkaz v menu.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %time. Formát dátumu je YYYY-MM-DD a %timezone je časová zóna podľa UTC. Ponechajte prázdne pre použitie aktuálneho času po odoslaní formulára.

en: Administrative overlay
sk: Vrstva na správu

en: Use the overlay for administrative pages.
sk: Použiť vrstvu nad stránkou pre stránky administrácie.

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
sk: Zobraziť stránky administrácie nad stránkou, na ktorej ste. Táto stránka zostane ako počiatočná stránka a po ukončení administrácie sa znova zobrazí

en: Search is currently disabled.
sk: Vyhľadávanie je práve vypnuté.

en: Syslog identity
sk: Identifikátor syslogu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
sk: Reťazec, ktorý bude predradený pred každú správu zaznamenanú do Syslog. Pokiaľ máte viac stránok, ktoré zaznamenávajú udalosti do rovnakého Syslog súboru, unikátny identifikátor pre každú stránku uľahčuje oddelenie záznamov.

en: Error pages
sk: Chybové stránky

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Cesta '%path' je buď neplatná, alebo k nej nemáte prístup.

en: Last run: %cron-last ago.
sk: Naposledy spustený pred: %cron-last

en: Run cron every
sk: Spustiť cron každé

en: Manage automatic site maintenance tasks.
sk: Spravovať automatické úlohy údržby stránky.

en: Weight for added term
sk: Váha pridaného termínu

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: Save and publish
sk: Uložiť a zverejniť

en: The settings file is writable.
sk: Súbor s nastaveniami je zapisovateľný.

en: The settings file is owned by the web server.
sk: Práva súboru s nastaveniami patria webovému serveru.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sk: Inštalátor @drupal nedokázal vytvoriť konfiguračný súbor s príslušnými vlastníckymi právami. Prihláste sa na web server, odstáňte existujúci súbor %file, a vytvorte nový skopírovaním súboru %default_file na %file. Podrobnejšie o inštalácii Drupalu pozri v <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Ak máte na serveri problém s oprávneniami súbor, prezrite si <a href="@handbook_url">online príručku</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
sk: Nesprávna zlučovacia požiadavka: žiadne podmienky

en: Weight for @block block
sk: Váha pre blok @block

en: Region for @block block
sk: Región pre blok @block

en: Comment approval
sk: Schvaľovanie komentárov

en: Post comments
sk: Odoslať komentáre

en: Skip comment approval
sk: Preskočiť schvaľovanie komentára

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
sk: Naozaj chcete vypnúť textový formát %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
sk: Vypnuté textové formáty sú úplne odstránené zo správcovskej časti a každý obsah uložený v danom formáte nebude zobrazený.

en: Disabled text format %format.
sk: Textový formát %format bol vypnutý.

en: Text Formats
sk: Textové formáty

en: Disable text format
sk: Zakázať textový formát

en: Hot topic, new comments
sk: Aktívna téma, nové komentáre

en: Hot topic
sk: Aktívna téma

en: Normal topic
sk: Normálna téma

en: Closed topic
sk: Zatvorená téma

en: Reference for usage, configuration, and modules.
sk: Príručka pre používanie, konfiguráciu a moduly.

en: Current URL is @url.
sk: Aktuálne URL je @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
sk: Nadpis stránky @actual je rovnaký ako @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
sk: Nadpis stránky @actual nie je rovnaký ako @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
sk: Neočakávaná HTTP odpoveď !code, aktuálna !curl_code

en: Configure @module permissions
sk: Nastaviť oprávnenia modulu @module

en: Select and configure your themes.
sk: Zvoľte a nastavte vaše témy vzhľadu.

en: Administer settings.
sk: Nastavenia administrácie.

en: View reports, updates, and errors.
sk: Zobraziť správy, aktualizácie a chyby.

en: Install new module or theme
sk: Inštalovať nový modul alebo tému vzhľadu

en: Install new module
sk: Inštalovať nový modul

en: Install new theme
sk: Inštalovať novú tému vzhľadu

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sk: Spravovať používateľské účty, kategórie používateľov a oprávnení.

en: Nothing
sk: Nič

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
sk: %type: !message v %function (riadok %line z %file).

en: Update @title
sk: Aktualizovať @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov. Môže obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarkovníky.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
sk: Strojovo čitateľný názov musí obsahovať jedinečné znaky.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
sk: Strojovo čitateľný názov môže obsahovať len malé písmená, čísla a spojovníky.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
sk: Tento strojovo čitateľný názov sa už používa. Musí byť jedinečný.

en: Asturian
sk: Astúrčina

en: Haitian Creole
sk: Haitská kreolčina

en: Weight for @title
sk: Váha pre @title

en: Weight for row @number
sk: Váha riadku @number

en: New field label
sk: Nová menovka poľa

en: Type of new field
sk: Typ nového poľa

en: Existing field label
sk: Existujúci nadpis poľa

en: Existing field to share
sk: Existujúce pole pre zdieľanie

en: Label display for @title
sk: Zobrazenie menovky pre @title

en: Formatter for @title
sk: Formátovač pre @title

en: Parents for @title
sk: Nadradení pre @title

en: Visibility for @title
sk: Viditeľnosť pre @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
sk: Pre toto pole už existujú údaje v databáze. Nastavenie poľa sa už nedá meniť.

en: Weight for new file
sk: Váha nového nadpisu

en: Choose a file
sk: Vybrať súbor

en: Weight for new effect
sk: Váha nového efektu

en: Enable @title menu link
sk: Povoliť odkaz menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
sk: Jedinečný názov pre vytvorenie URL adresy pre menu. Môže obsahovať len malé písmená, čísla a pomlčky.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
sk: Unikátne strojovo čitateľné meno tohto obsahového typu. Smie obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarkovníky. Používa sa na zostavenie URL stránky %node-add, v ktorej sa podčiarkovníky nahradia spojovníkmi.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
sk: Zdá sa, že váš webový server nepodporuje PDO (PHP Data Objects). Spýtajte sa vášho poskytovateľa hostingu, či podporuje rozšírenie PDO. Pre viac informácií pozrite <a href="@link">systémové požiadavky</a>.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
sk: Verzia databázy %version je nižšia ako minimálne vyžadovaná verzia %minimum_version.

en: URL fallback
sk: zástupné URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
sk: Ak sa jazyk nepodarí nájsť, na vytvorenie URL použiť predtým rozpoznaný jazyk.

en: %type_name: Create new content
sk: %type_name: Vytvoriť nový obsah

en: %type_name: Edit own content
sk: %type_name: Upraviť vlastný obsah

en: %type_name: Edit any content
sk: %type_name: Upraviť ľubovoľný obsah

en: %type_name: Delete own content
sk: %type_name: Odstrániť vlastný obsah

en: %type_name: Delete any content
sk: %type_name: Odstrániť ľubovoľný obsah

en: The message has been dismissed. You can change your overlay settings at any time by visiting your profile page.
sk: Zobrazenie oznamu bolo potlačené. Nastavenie zobrazovania môžete kedykoľvek zmeniť vo vašom profile.

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
sk: Ak máte problémy s prístupom k stránkam administrácie na tomto webe, zakážte vrstvu na správu vo vašom profile.

en: Dismiss this message.
sk: Odmietnuť túto správu.

en: Next steps
sk: Ďalšie kroky

en: @driver_name settings
sk: Nastavenia @driver_name

en: Database file
sk: Databázový súbor

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
sk: Absolútna cesta k súboru, kde budú uložené údaje @drupal. Web server musí mať právo pre zápis a mal by byť umiestnený mimo koreňového adresára webu.

en: Autocomplete popup
sk: Pole s automatickým doplňovaním

en: Searching for matches...
sk: Hľadajú sa zhody...

[ctx: Font weight]
en: Strong
sk: Tučné

en: After you create an image style, you can add effects: crop, scale, resize, rotate, and desaturate (other contributed modules provide additional effects). For example, by combining effects as crop, scale, and desaturate, you can create square, grayscale thumbnails.
sk: Po vytvorení štýlu obrázku možno pridať efekty: orezanie, škálovanie, zmena veľkosti, otočenie, odfarbenie (ďalšie efekty sú dostupné v rozširujúcich moduloch). Napríklad spojením efektov orezanie, škálovanie a odfarbenie môžete vytvoriť štvorcové čiernobiele miniatúry.

en: Uninstall @module module
sk: Odinštalovať modul @module

en: Aggregate JavaScript files.
sk: Spojiť JavaScript súbory.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
sk[0]: Pre odinštalovanie modulu @module, je potrebné, ako prvé, odinštalovať nasledujúci modul: @required_modules
sk[1]: Pre odinštalovanie modulu @module, je potrebné, ako prvé, odinštalovať nasledujúce moduly: @required_modules
sk[2]: Pre odinštalovanie modulu @module, je potrebné, ako prvé, odinštalovať nasledujúce moduly: @required_modules

en: Enable newly added modules
sk: Povoľte novopridané moduly

en: Enable newly added themes
sk: Povoľte novopridané témy

en: View the administration theme
sk: Zobraziť tému vzhľadu administrácie

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
sk: Používa sa len v prípade, že tento web má oddelenú tému vzhľadu administrácie pomocou nastavenia na stránke <a href="@appearance-url">Vzhľad</a>.

en: Database system
sk: Databázový systém

en: Database system version
sk: Verzia databázového systému

en: Indexed %count content items for tracking.
sk: Na sledovanie bolo zindexovaných %count položiek obsahu.

en: Release notes for @project_title
sk: Poznámky k verzii pre @project_title

en: The role settings have been updated.
sk: Nastavenia kategórií používateľov boli aktualizované.

en: Disable the account and keep its content.
sk: Zakázať účet a ponechať jeho obsah.

en: Disable the account and unpublish its content.
sk: Zakázať účet a zrušiť zverejnenie jeho obsahu.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
sk: Odstrániť účet a jeho obsah priradiť používateľovi %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
sk: Odstrániť účet a jeho obsah.

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
sk[0]: Odstránený 1 komentár.
sk[1]: Odstránené @count komentáre.
sk[2]: Odstránených @count komentárov.

en: Use field label instead of the "On value" as label
sk: Použiť menovku poľa namiesto "Zapnuté"

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
sk[0]: Odstránený 1 príspevok.
sk[1]: Odstránené @count príspevky.
sk[2]: Odstránených @count príspevkov.

en: tracker
sk: sledovanie

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
sk: Automatická aktualizácia jadra Drupalu nie je podporovaná. Viac informácií o manuálnej aktualizácii jadra Drupalu nájdete v <a href="@upgrade-guide">sprievodcovi aktualizáciou</a>.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal !version: %names
sk[0]: %archive_file obsahuje verziu %names, ktorá nie je kompatibilná s Drupalom !version.
sk[1]: %archive_file obsahuje verzie modulov či tém, ktoré nie sú kompatibilné s Drupalom !version: %names
sk[2]: %archive_file obsahuje verzie modulov či tém, ktoré nie sú kompatibilné s Drupalom !version: %names

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
sk: Hodnota %setting je aktálne nastavená na '%current_value', ale má byť  '%needed_value'. Zmeníte ju spustením tejto požiadavky: !query

en: List (integer)
sk: Zoznam (celé čísla)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
sk: Toto pole ukladá celočíselné hodnoty zo zoznamu povolených dvojíc 'hodnota => menovka', napr. 'Dĺžka života v dňoch': 1 => 1 deň, 7 => 1 týždeň, 31 => 1 mesiac.

en: List (float)
sk: Zoznam (desatinné čísla)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
sk: Toto pole ukladá desatinné hodnoty zo zoznamu povolených dvojíc 'hodnota => menovka', napr. 'Zlomok': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
sk: Toto pole ukladá textové hodnoty zo zoznamu povolených párov 'hodnota => menovka', napr. 'Slovenské okresy': BA => Bratislava, BB => Banská Bystrica, KE => Košice.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sk: Všetky hodnoty, ktoré môže toto pole obsahovať. Vložte jednu hodnotu na riadok, vo formáte kľúč|menovka.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
sk: Kľúč predstavuje uloženú hodnotu, ktorá musí byť číselná. Menovka sa použije na zobrazenie hodnôt vo formulári.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
sk: Menovka je voliteľná: ak riadok obsahuje len číslo, použije sa ako kľúč i menovka.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
sk: V prípade, že pre pole ešte nie sú uložené žiadne hodnoty, môžete voľby zapísať aj ako zoznam menoviek (jedna menovka na riadok). Číselné kľúče sa automaticky vygenerujú podľa pozície menovky v zozname.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
sk: Kľúč predstavuje uloženú hodnotu. Menovka sa použije na zobrazenie hodnôt vo formulári.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
sk: Menovka je voliteľná: ak riadok obsahuje len jeden reťazec, použije sa ako kľúč i menovka.

en: Allowed values list: invalid input.
sk: Zoznam povolených hodnôt: neplatný vstup.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
sk: Zoznam povolených hodnôt: niektoré hodnoty, ktoré chcete odstrániť sa práve používajú.

en: Cannot update a list field to not include keys with existing data.
sk: Nie je možné aktualizovať zoznam tak, aby nezobrazoval kľúče, ktorých hodnoty sú už uložené.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
sk: Pripojenie k serveru zlyhalo. Server vrátil toto chybové hlásenie: !message. Pre viac informácií o inštalácii alebo aktualizácii kódu na váš server, pozrite <a href="@handbook_url">príručku</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
sk: Nepodarila sa syntaktická analýza info súboru: %info_file.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
sk: Testovací framework vyžaduje PHP memory limit najmenej %memory_minimum_limit. Aktuálna hodnota je %memory_limit. <a href="@url">Pokračujte pomocou tohto návodu</a>.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
sk: Na stránke <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a> môžete nájsť <a href="@module_url">moduly</a> a <a href="@theme_url">témy</a>. Povolené sú tieto prípony súborov: %extensions.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
sk: Váš server nepodporuje aktualizáciu modulov a tém vzhľadu cez toto rozhranie. Je potrebné aktualizovať moduly nahraním nových verzií priamo na server, podľa pokynov uvedených v <a href="@handbook_url">príručke</a>.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
sk: Váš server nepodporuje inštaláciu modulov a tém z tohto rozhrania. Namiesto toho, nainštalujte moduly a témy ich nahratím priamo na server, ako je to popísané v <a href="@handbook_url">príručke</a>.

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
sk[0]: Na aktualizáciu modulov a tém budete potrebovať  <strong>@backends prístup</strong> k vášmu serveru. O iných spôsoboch aktualizácie sa môžete informovať <a href="@handbook_url">príručke</a>.
sk[1]: Na aktualizáciu modulov a tém budete potrebovať prístup na server pomocou jedného z týchto spôsobov: <strong>@backends</strong>. O iných spôsoboch aktualizácie sa môžete informovať v <a href="@handbook_url">príručke</a>.
sk[2]: Na aktualizáciu modulov a tém budete potrebovať prístup na server pomocou jedného z týchto spôsobov: <strong>@backends</strong>. O iných spôsoboch aktualizácie sa môžete informovať v <a href="@handbook_url">príručke</a>.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
sk[0]: Na inštaláciu modulov a tém budete potrebovať <strong>@backends prístup</strong> na váš server. O iných spôsoboch inštalácie sa môžete informovať v <a href="@handbook_url">príručke</a>.
sk[1]: Na inštaláciu modulov a tém budete potrebovať prístup na server pomocou jedného z týchto spôsobov: <strong>@backends</strong>. O iných spôsoboch inštalácie sa môžete informovať v <a href="@handbook_url">príručke</a>.
sk[2]: Na inštaláciu modulov a tém budete potrebovať prístup na server pomocou jedného z týchto spôsobov: <strong>@backends</strong>. O iných spôsoboch inštalácie sa môžete informovať v <a href="@handbook_url">príručke</a>.

en: Add new view
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Place a colon after the label
sk: Za popisom umiestniť dvojbodku

en: The unique ID of the aggregator item.
sk: Jedinečné meno agragovanej položky.

en: The guid of the original imported item.
sk: GUID pôvodnej importovanej položky.

en: Last Comment
sk: Posledný komentár

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: File Usage
sk: Použitie súboru

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: term from !field_name
sk: termín z !field_name

en: Not specified
sk: Neurčené

en: Content access
sk: Prístup k obsahu

en: Administer content and comments.
sk: Spravovať obsah a komentáre.

en: Language selection
sk: Výber jazyka

en: Provide default value
sk: Nastaviť predvolenú hodnotu

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: The node ID.
sk: ID uzla.

en: The content title.
sk: Nadpis obsahu.

en: The date the content was posted.
sk: Dátum vytvorenia obsahu.

en: The date the content was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie obsahu.

en: All nodes where a certain user has a revision
sk: Všetky uzly, z ktorých má určitý používateľ revíziu

en: Content revision
sk: Revízia obsahu

en: Content ID from URL
sk: ID obsahu z URL

en: Block caching
sk: Vyrovnávacia pamäť bloku

en: Hide view
sk: Skryť pohľad

en: @group (historical data)
sk: @group (minulé údaje)

en: Changes to the style have been saved.
sk: Úpravy vykonané v štýle boli uložené.

en: The Menu module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. Each menu is rendered in a block that can be enabled and positioned through the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. You can view and manage menus on the <a href="@menus">Menus administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@menu">Menu module</a>.
sk: Modul Menu poskytuje rozhranie pre spravovanie menu. Menu sú hierarchické kolekcie odkazov, ktoré môžu byť externé alebo vrámci web stránky, vo všeobecnosti používané pre navigáciu. Každé menu je zobrazované v bloku, ktorý môže byť povolený a umiestňovaný cez stránku <a href="@blocks">administrácie blokov</a>. Menu môžete zobrazovať a spravovať na stránke <a href="@menus">administrácie menu</a>. Viac informácií nájdete v online príručke v sekcii pre <a href="@menu">modul Menu</a>.

en: Raw value from URL
sk: Surová hodnota z URL

en: Apply (all displays)
sk: Použiť (všetky zobrazenia)

en: Apply (this display)
sk: Použiť (toto zobrazenie)

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
sk: Toto je alias pre @group: @field.

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: The user that uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: Content with term
sk: Obsah s termínom

en: Has taxonomy term ID
sk: Má ID termínu taxonómie

en: Has taxonomy term
sk: Má termín taxonómie

en: Taxonomy terms on node
sk: Termíny taxonómie uzla

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Has taxonomy term ID (with depth)
sk: Má ID termínu taxonómie (s hĺbkou)

en: Has taxonomy terms (with depth)
sk: Má termíny taxonómie (s hĺbkou)

en: Taxonomy term ID from URL
sk: ID termínu taxonómie z URL

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
sk: Zobraziť ikonu reprezentujúcu typ súboru namiesto textového zobrazenia MIME typu (ako napríklad "image/jpeg")

en: Enabled modules: %modules
sk: Povolené moduly: %modules

en: File %file could not be copied because it does not exist.
sk: Súbor %file nebolo možné skopírovať, pretože neexistuje.

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
sk: Existujúca cesta k lokálnemu súborovému systému pre ukladanie privátnych súborov. Mala by byť zapisovateľná Drupalom a neprístupná z webu. Pre <a href="@handbook"> podrobnejšie informácie o zabezpečení privátnych súborov</a> navštívte online dokumentáciu.

en: Entity Reference
sk: Odkaz na entitu

en: An autocomplete text field.
sk: Samodokončovacie textové pole.

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
sk: Zobraziť odkazované entity zobrazené funkciou entity_view().

en: Rendered as @mode
sk: Zobrazené ako @mode

en: Add view mode
sk: Pridať režim zobrazenia

en: Date value
sk: Dátum

en: @name field is required.
sk: Pole @name je požadované.

en: Fields type(s) in use
sk: Typ(y) polí, ktoré sa používajú

en: Fields pending deletion
sk: Polia čakajúce na odstránenie

en: This translation is published
sk: Tento preklad je zverejnený

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť preklad pre  %label v jazyku @language?

en: Shown
sk: Zobrazené

en: Autocomplete (Tags style)
sk: Automatické dokončenie (značky)

en: The requested page "@path" could not be found.
sk: Požadovaná stránka "@path" nebola nájdená.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
sk: Formulár sa stal neaktuálnym. Skopírujte všetky neuložené zmeny vo formulári nižšie a potom <a href="@link">znovu načítajte stránku</a>.

en: To change the password, enter the new password here.
sk: Pre zmenu heslo sem vložte nové heslo.

en: User name and password
sk: Používateľské meno a heslo

en: User module account form elements.
sk: Elementy modulu User pre formulár účtu používateľa.

en: Manage form display
sk: Spravovať zobrazenie formulára

en: View modes
sk: Režimy zobrazenia

en: image from !field_name
sk: obrázok z !field_name

en: The user permissions.
sk: Oprávnenia používateľa.

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
sk: Súbor %file nebolo možné uložiť, pretože nahrávanie súboru neskončilo.

en: Enable translation
sk: Povoliť preklad

en: This field supports tokens.
sk: Toto pole podporuje tokeny.

en: @label (!name:language)
sk: @label (!name:jazyk)

en: @label:language
sk: @label:jazyk

en: Export options
sk: Možnosti exportovania

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov obsahujúci písmená, čísla a podčiarkovníky.

en: Entity Reference Source
sk: Odkaz na entitu - zdroj

en: Entity Reference list
sk: Zoznam odkazov na entitu

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
sk: <strong>Poznámka:</strong> V zobrazeniach "Odkaz na entitu" sa všetky polia zobrazia v riadku, pokiaľ sa tu nevykoná explicitný výber polí v riadku.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sk: Vyberte pole, ktoré sa bude vyhľadávať pri použití widgetu automatického dokončovania.

en: Translation for @language
sk: Preklad pre jazyk @language

en: Views plugins
sk: Zásuvné moduly pre Views

en: Display "Access Denied"
sk: Zobraziť "Prístup zamietnutý"

en: @entity types
sk: Typy @entity

en: The language the comment is in.
sk: Jazyk, v ktorom je komentár napísaný.

en: - No value -
sk: - Žiadna hodnota -

en: Provide a simple link to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na revíziu.

en: Unfiltered text
sk: Nefiltrovaný text

en: Number of pager links visible
sk: Počet viditeľných odkazov v stránkovaní

en: The URL %url is not valid.
sk: Adresa URL %url je neplatná.

en: The connection protocol %backend does not exist.
sk: Protokol spojenia %backend neexistuje.

en: Unknown (@langcode)
sk: Neznámy (@langcode)

en: "@key" is an invalid render array key
sk: "@key" je neplatný kľúč zobrazovacieho poľa

en: The specified file %file could not be copied because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sk: Určený súbor %file nebolo možné skopírovať, pretože súbor s týmto názvom neexistuje. Skontrolujte prosím názov súboru.

en: The specified file %file could not be copied because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
sk: Určený súbor %file nebolo možné skopírovať, pretože cieľový priečinok nie je správne nastavený. Príčinou môžu byť práva priečinku alebo súboru. Podrobnejšie informácie v systémovom logu.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sk: Súbor %file nebolo možné uložiť, pretože prekračuje %maxsize, maximálnu povolenú veľkosť pri nahrávaní.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
sk: Súbor nebolo možné nahrať, pretože cieľ %destination je neplatný.

en: File %file could not be copied because the destination directory %destination is not configured correctly.
sk: Súbor %file nebolo možné skopírovať, pretože cieľový priečinok %destination nie je správne nastavený.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
sk: Súbor %path nebolo možné zmazať, pretože neexistuje.

en: %name field is not in the right format.
sk: Pole %name nie je v správnom formáte

en: %name is not a valid number.
sk: %name nie je platný číselný údaj.

en: %name must be a valid color.
sk: %name musí byť platne zadaná farba.

en: Check the messages and <a href="!url">try again</a>.
sk: Skontrolujte hlásenia a <a href="!url">skúste znova</a>.

en: The settings file is not readable.
sk: Súbor s nastaveniami nie je prístupný na čítanie.

en: Subscribe to !feed-title
sk: Odoberať !feed-title

en: Table @name already exists.
sk: Tabuľka @name už existuje.

en: There is no @label yet.
sk: Nie sú tu žiadne entity typu @label.

en: Boolean value
sk: Logická hodnota

en: The referenced entity
sk: Odkazovaná entita

en: Integer value
sk: Celé číslo

en: Text value
sk: Text

en: Show all columns
sk: Zobraziť všetky stĺpce

en: Hide unimportant columns
sk: Skryť nepodstatné stĺpce

en: You may not ban your own IP address.
sk: Nemôžete zakázať prístup na web pre svoju vlastnú IP adresu.

en: active tab
sk: aktívna karta

en: Show URL as plain text
sk: Zobraziť URL ako obyčajný text

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť fórum %label?

en: Existing languages
sk: Existujúce jazyky

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
sk: Naozaj chcete odstrániť %browser_langcode?

en: The strings have been saved.
sk: Reťazce boli uložené.

en: Interface translation
sk: Preklad používateľského rozhrania

en: User interface translation
sk: Preklad používateľského rozhrania

en: Welcome to Drupal
sk: Vitajte na Drupale

en: Author's preferred language
sk: Jazyk preferovaný autorom

en: Briefly describe the changes you have made.
sk: Stručne opíšte zmeny, ktoré ste urobili.

en: admin theme
sk: administrátorská téma

en: Use the default logo supplied by the theme
sk: Použiť predvolené logo poskytnuté témou

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
sk: Použiť predvolenú ikonu webu

en: Add and enable modules to extend site functionality.
sk: Pridať a povoliť moduly pre rozšírenie funkcionality stránky.

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
sk: Toto je tiež primárny jazyk pre dáta v tomto profile.

en: The XML-RPC module gives external systems the opportunity to communicate with the site through the XML-RPC protocol. Pointing an XML-RPC client at <a href="@xmlrpc">xmlrpc.php</a> allows this communication to take place. For more information, see the online handbook entry for <a href="@xmlrpcapi">XML-RPC API</a>.
sk: Modul XML-RPC dáva externým systémom možnosť komunikovať so stránkou cez XML-RPC protokol. Nasmerovaním XML-RPC klienta na <a href="@xmlrpc">xmlrpc.php</a> prebehne komunikácia. Pre podrobnejšie informácie zájdite na stránku príručky o <a href="@xmlrpcapi">XML-RPC API</a>.

en: Header background top
sk: Pozadie hlavičky horné

en: Header background bottom
sk: Pozadie hlavičky dolné

en: Site's default language (@lang_name)
sk: Predvolený jazyk stránky (@lang_name)

en: Installation profile
sk: Inštalačný profil

en: Selected language
sk: Zvolený jazyk

en: @dir can not be opened
sk: @dir nemožno otvoriť

en: The website has encountered an error. Please try again later.
sk: Na stránke sa vyskytla chyba. Skúste prosím neskôr.

en: Save and manage fields
sk: Uložiť a spravovať polia

en: Available translation updates
sk: Dostupné aktualizácie prekladov

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
sk: Zobrazenie stavových hlásení o dostupných aktualizáciách prekladov pre nainštalované moduly a témy

en: Vocabulary language
sk: Jazyk slovníka

en: View profile
sk: Zobraziť profil

en: Manage customized lists of content.
sk: Spravovať prispôsobené zoznamy obsahu.

en: Install another module
sk: Inštalovať ďalší modul

en: Another request may be synchronizing configuration already.
sk: Iná požiadavka na synchornizáciu konfigurácie práve prebieha.

en: Langcode
sk: Kód jazyka

en: Object of type "@class" cannot be printed.
sk: Objekt typu "@class" nemožno vypísať.

en: Update !title
sk: Aktualizovať !title

en: No item selected.
sk: Nie je zvolená položka.

en: Horizontal orientation
sk: Horizontálna orientácia

en: Vertical orientation
sk: Vertikálna orientácia

en: Tray orientation changed to @orientation.
sk: Orientácia panela nástrojov sa zmenila na @orientation.

en: Custom output for TRUE
sk: Vlastný výstup pre TRUE

en: Custom output for FALSE
sk: Vlastný výstup pre FALSE

en: File added
sk: Pridanie súboru

en: File removed
sk: Odstránenie súboru

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%destination)
sk: Súbor %file nebolo možné skopírovať, pretože súbor s týmto názvom v cieľovom priečinku (%destination) už existuje

en: Translate configuration
sk: Nastavenie prekladania

en: Translations directory
sk: Priečinok s prekladmi

en: The translations directory does not exist.
sk: Priečinok s prekladmi neexistuje.

en: The translations directory is not readable.
sk: Priečinok s prekladmi nie je prístupný na čítanie.

en: The translations directory is not writable.
sk: Priečinok s prekladmi nie je prístupný na zapisovanie.

en: The translations directory is writable.
sk: Priečinok s prekladmi je prístupný na zapisovanie.

en: The translation server is offline.
sk: Prekladový server je nedostupný.

en: The translation server is online.
sk: Prekladový server je pripravený.

en: The %language translation is not available.
sk: Preklad v jazyku %language nie je dostupný.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href="!url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
sk: Súbor pre jazyk %language translation nie je na prekladovom serveri k dispozícii. <a href="!url">Zvoľte iný jazyk</a> alebo zvoľte angličtinu a preložte stránku do vášho jazyka neskôr.

en: The %language translation is available.
sk: Preklad v jazyku %language je k dispozícii.

en: The %language translation could not be downloaded.
sk: Preklad v jazyku %language nie je možné prevziať.

en: Negate the condition.
sk: Negovať podmienku.

en: Not blank
sk: Neprázdne

en: You have unsaved changes.
sk: Obsahuje neuložené zmeny.

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
sk[0]: %action bola vykonaná na @count položku.
sk[1]: %action bola vykonaná na @count položky.
sk[2]: %action bola vykonaná na @count položky.

en: Edit custom block %label
sk: Upraviť vlastný blok %label

en: Custom block types
sk: Typy vlastných blokov

en: @type %info has been created.
sk: @type %info bol vytvorený.

en: @type %info has been updated.
sk: @type %info bol aktualizovaný.

en: @type: added %info.
sk: @type: %info bol pridaný.

en: @type: updated %info.
sk: @type: %info bol aktualizovaný.

en: Provide a label for this block type to help identify it in the administration pages.
sk: Zadajte označenie na identifikáciu tohoto typu bloku na stránkach administrácie.

en: Enter a description for this block type.
sk: Zadajte popis pre tento typ bloku.

en: Create a new revision by default for this block type.
sk: Vytvoriť novú revíziu predvolene pre tento typ bloku.

en: Place blocks
sk: Umiestniť bloky

en: Block found in %region_name region.
sk: Našiel sa blok v regióne %region_name.

en: Edit order and titles
sk: Upraviť poradie a názvy

en: Available buttons
sk: Dostupné tlačidlá

en: Selected user
sk: Vybraní používatelia

en: @action @title configuration options
sk: Možnosti konfigurácie @action @title

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %format. Ponechajte prázdne pre použitie dátumu odoslania formulára.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
sk: Vyberte formát zobrazenia dátumu. Uistite sa, že ste nastavili formát vhodný pre dané pole, t. j. vynechanie času pre pole, ktoré obsahuje len dátum.

en: 24 hour time
sk: 24-hodinový čas

en: 12 hour time
sk: 12-hodinový čas

en: Text formats and editors
sk: Textové formáty a editory

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sk: Text, ktorý sa zobrazí priamo v poli až do zadania hodnoty. Tento tip je zvyčajne vzorový príklad očakávanej hodnoty alebo krátkym popisom očakávaného formátu.

en: Type of item to reference
sk: Typ položky, na ktorú sa má referencia vzťahovať

en: There are no entities matching "%value".
sk: Nenašli sme entitu s hodnotou "%value".

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
sk: Mnohé entity sa nazývajú %value. Určite tú, ktorú chcete, pridaním id v zátvorkách, napríklad "@value (@id)".

en: Multiple entities match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
sk: Tomuto referenčnému údaju zodpovedá viacero subjektov; "%multiple". Určite tú, ktorú chcete, pridaním id v zátvorkách, napríklad "@value (@id)".

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
sk: Vyberte metódu použitú pre zobrazenie návrhov automatického dokončovania. Poznámka: <em>Obsahuje</em> môže spôsobovať výkonnostné problémy na stránkach s tisíckami entít.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
sk: Do tohto poľa sa môže nahrávať neobmedzený počet súborov.

en: Save and keep published
sk: Uložiť a ponechať zverejnené

en: Save and unpublish
sk: Uložiť a nezverejniť

en: Show language selector on create and edit pages
sk: Zobraziť výber jazyka na stránkach pre vytvorenie a editáciu

en: The language is not @languages.
sk: Jazyk nie je @languages.

en: The language is @languages.
sk: Jazyk je @languages.

en: Placeholder for URL
sk: Zástupný reťazec pre URL

en: Placeholder for link text
sk: Zástupný reťazec pre odkaz

en: Checked translation for %project.
sk: Skontrolované preklady pre %project.

en: Updating translations for JavaScript and configuration strings.
sk: Aktualizácia prekladov pre JavaScript a reťazce v konfigurácii.

en: Updating configuration translations
sk: Aktualizácia prekladov konfigurácie

en: Error updating configuration translations
sk: Chyba pri aktualizácii prekladov konfigurácie

en: No configuration objects have been updated.
sk: Neboli aktualizované žiadne konfiguračné objekty.

en: Updating translations
sk: Aktualizácia prekladov

en: Error importing translation files
sk: Chyba pri importovaní prekladových súborov

en: Updating translations.
sk: Aktualizácia prekladov.

en: All translations up to date.
sk: Všetky preklady sú aktuálne.

en: Published status or admin user
sk: Zverejnené alebo administrátor

en: Link to revision
sk: Odkaz na revíziu

en: Link to revert revision
sk: Odkaz na vrátenie revízie

en: Promotion options
sk: Možnosti zobrazovania

en: Save as unpublished
sk: Uložiť ako nezverejnené

en: Save and keep unpublished
sk: Uložiť a ponechať nezverejnené

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
sk: Čítať viac<span class="visually-hidden"> o @title</span>

en: The time that the current revision was created.
sk: Čas vytvorenia aktuálnej revízie.

en: The user ID of the author of the current revision.
sk: Používateľské ID autora aktuálnej revízie.

en: Date and time formats
sk: Formátovanie dátumu a času

en: Aggregate CSS files.
sk: Agregovať CSS súbory.

en: The term language code.
sk: Kód jazyka termínu

en: Create referenced entities if they don't already exist
sk: Vytvoriť referencované entity, ak ešte neexistujú

en: Add the @label role to the selected users
sk: Pridať rolu @label vybraným používateľom

en: Remove the @label role from the selected users
sk: Odstrániť rolu @label zvoleným používateľom

en: Rendered entity - @label
sk: Zobrazená entita - @label

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
sk: Pridať <span class="visually-hidden">@type</span>

en: Last saved
sk: Naposledy uložené

en: Not saved yet
sk: Zatiaľ neuložené

en: Custom block type
sk: Typ vlastného bloku

en: Entity form display
sk: Zobrazenie formulára entity

en: Entity Reference inline fields
sk: Riadkové polia referencie entity

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
sk: Vráti výsledky ako PHP pole štítkov a zobrazených riadkov.

en: Edit Image
sk: Upraviť obrázok

en: Enable image uploads
sk: Povoliť nahrávanie obrázkov

en: Placeholder: @placeholder
sk: Zástupný reťazec: @placeholder

en: No placeholder
sk: Bez zástupného reťazca

en: Add, edit, and delete custom display modes.
sk: Pridať, upraviť alebo odstrániť vlastné módy zobrazenia.

en: Display modes
sk: Režimy zobrazenia

en: Form modes
sk: Režimy zobrazenia formulárov

en: Textfield size: !size
sk: Veľkosť textového poľa: !size

en: Widget settings:
sk: Nastavenie widgetu:

en: Preview image style: @style
sk: Náhľad štýlu obrázku: @style

en: No placeholders
sk: Bez zástupných reťazcov

en: Edit %label content type
sk: Upraviť typ obsahu %label

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
sk: Panel nástrojov nie je možné nastaviť na horizontálnu orientáciu, keď je uzamknutý.

en: This form lets administrators add and edit fields for storing user data.
sk: Tento formulár umožňuje správcom pridávať a upravovať polia na ukladanie používateľských údajov.

[ctx: Validation]
en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: Block layout
sk: Bloky

en: Custom block library
sk: Vlastné bloky

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
sk: ID autora posledného komentáru danej entity.

en: One file only. | Maximum @count files.
sk[0]: Iba jeden súbor.
sk[1]: Maximálne @count súbory.
sk[2]: Maximálne @count súborov.

en: Configuration translation
sk: Preklad konfigurácie

en: Add @language translation for %label
sk: Pridať preklad @language pre %label

en: Edit @language translation for %label
sk: Upraviť preklad @language pre %label

en: About text formats
sk: Rady pre písanie

en: Action title
sk: Názov akcie
