Drupal core (8.6.0-rc1) - en to ca translation catalogue (6817 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Moderated content
ca: Contingut moderat

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Groups
ca: Grups

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Closed
ca: Tancat

en: yes
ca: sí

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Send email
ca: Envia el correu

en: closed
ca: tancat

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Last comment
ca: Últim comentari

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: not verified
ca: no verificat

en: Action
ca: Acció

en: Last updated
ca: Última actualització

en: On
ca: Actiu

en: For
ca: Per a

en: new
ca: nou

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Logging
ca: Registre

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Home page
ca: Portada

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: unpublished
ca: sense publicar

en: updated
ca: actualitzat

en: Overview
ca: Resum

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Release notes
ca: Notes de versió

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: taxonomy terms
ca: termes de taxonomia

en: Test
ca: Prova

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Account Name
ca: Nom del compte

en: Password
ca: Contrasenya

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Add container
ca: Afegeix un contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit container
ca: edita el contenidor

en: edit
ca: edita

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Description field
ca: Camp descripció

en: settings
ca: paràmetres

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: Outline
ca: Esquema

en: header
ca: capçalera

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Session opened for %name.
ca: S'ha obert la sessió per a %name.

en: Help
ca: Ajuda

en: Image settings
ca: Paràmetres de configuració de les imatges

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Preset Name
ca: Nom de l'ajustament

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Blank
ca: Buit

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Core
ca: Nucli

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Archive
ca: Arxiva

en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Icon
ca: Icona

en: Add new
ca: Afegeix-ne nous

en: Time
ca: Hora

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: Audio
ca: Àudio

en: History
ca: Història

en: hidden
ca: ocult

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: File extensions
ca: Extensions de fitxer

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Modules
ca: Mòduls

en: Clear index
ca: Neteja l'índex

en: General discussion
ca: Debat general

en: edit forum
ca: edita el fòrum

en: Forum name
ca: Nom del fòrum

en: forum
ca: fòrum

en: Manage
ca: Gestiona

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: link
ca: enllaç

en: Anchor
ca: Àncora

en: Display
ca: Visualització

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: Updated
ca: Actualitzat

en: actions
ca: accions

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: Select a layout
ca: Selecciona una disposició

en: aggregator
ca: agregador

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: The fully-qualified URL of the feed.
ca: L'URL complet del canal.

en: Add forum
ca: Afegeix un fòrum

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Search keywords
ca: Termes de cerca

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Search Keywords
ca: Paraules clau de cerca

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per accedir a aquesta pàgina.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: States
ca: Estats

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: Upload image
ca: Carrega imatge

en: Taxonomy settings
ca: Paràmetres de la taxonomia

en: content types
ca: tipus de contingut

en: content type
ca: tipus de contingut

en: Mail
ca: Correu

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: New user: %name %email.
ca: Usuari nou: %name %email.

en: Created
ca: Creat

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Include
ca: Incloure

en: Exclude
ca: Exclou

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Revert to defaults
ca: Torna als valors predeterminats

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: vocabularies
ca: vocabularis

en: term
ca: terme

en: Expanded
ca: Expandit

en: Parent item
ca: Element pare

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: Content type for child pages
ca: Tipus de contingut per a les pàgines fill

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: Remove from outline
ca: Elimina de la sinopsi

en: Unknown export format.
ca: El format d'exportació és desconegut.

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Done
ca: Fet

en: Last post
ca: Darrer article

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Area
ca: Àrea

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Add view
ca: Afegeix vista

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: 1 minute | @count minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Logo
ca: Logotip

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Good
ca: Bona

en: Node types
ca: Tipus de node

en: User settings
ca: Configuracions d'usuari

en: Site
ca: Lloc

en: Web Server
ca: Servidor web

en: Database
ca: Base de dades

en: Not found
ca: No trobat

en: Module
ca: Mòdul

en: Off
ca: Inactiu

en: Host
ca: Servidor

en: Available updates
ca: Actualitzacions disponibles

en: Manual update check
ca: Comprova les actualitzacions manualment

en: Never
ca: Mai

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Drupal core update status
ca: Estat d'actualització del nucli de Drupal

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator feed ID
ca: ID de l'agregador del canal

en: Feed description
ca: Descripció del canal

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Aggregator item ID
ca: ID de l'element de l'agregador

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Throttle
ca: Regula

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Role ID
ca: ID del rol

en: Revision ID
ca: ID de la revisió

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Signature
ca: Signatura

en: Cacheable
ca: Emmagatzemable en memòria cau

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Source string
ca: Cadena font

en: Locale
ca: Local

en: Title field label
ca: Etiqueta del camp títol

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File MIME type
ca: Tipus MIME del fitxer

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Node revision ID
ca: ID de la revisió de node

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: User role
ca: Rol de l'usuari

en: Role name
ca: Nom del rol

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Severity
ca: Severitat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Multiple values
ca: Valors múltiples

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Set name
ca: Nom del conjunt

en: Original image
ca: Imatge original

en: Link to URL
ca: Enllaç a la URL

en: Heading
ca: Capçalera

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: Warning
ca: Avís

en: blocked
ca: bloquejat

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: Number of news items in block
ca: Nombre d'elements de notícies en un bloc

en: View this feed's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquest canal.

en: Feed overview
ca: Resum dels canals

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Next update
ca: Següent actualització

en: %time ago
ca: fa %time

en: %time left
ca: en queden %time

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Processor
ca: Processador

en: The feed %feed has been updated.
ca: El canal %feed s'ha actualitzat.

en: Feed %feed added.
ca: Canal %feed afegit.

en: The feed %feed has been added.
ca: El canal %feed s'ha afegit.

en: Disclaimer
ca: Descàrrec

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Up
ca: Amunt

en: Performance
ca: Rendiment

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Maximum
ca: Màxim

en: Scale
ca: Escalar

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Plain text
ca: Text pla

en: standard
ca: estàndard

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Widget
ca: Giny

en: Last reply
ca: Última resposta

en: Prev
ca: Ant.

en: System
ca: Sistema

en: Domain
ca: Domini

en: Processors
ca: Processadors

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Current
ca: Actual

en: State
ca: Estat

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Enter a valid username.
ca: Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: Owner
ca: Propietari

en: Recipient
ca: Destinatari

en: OR
ca: O

en: Add a role to the selected users
ca: Afegeix un rol als usuaris seleccionats

en: Remove a role from the selected users
ca: Elimina un rol dels usuaris seleccionats

en: Administer content
ca: Administra el contingut

en: Directory
ca: Directori

en: Method
ca: Mètode

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: May
ca: maig

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Forum
ca: Fòrum

en: Configuration
ca: Configuració

en: Security
ca: Seguretat

en: Other
ca: Altres

en: Align
ca: Alineació

en: Loop
ca: Bucle

en: Display title
ca: Mostra el títol

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Navigation
ca: Navegació

en: Basic
ca: Bàsic

en: Appearance
ca: Aparença

en: Link URL
ca: URL de l'enllaç

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Allow
ca: Admet

en: Ignore
ca: Ignora

en: User data
ca: Dades de l'usuari

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Updated URL for feed %title to %url.
ca: Actualitzat l'URL pel canal %title a %url.

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: No terms available.
ca: No hi ha termes disponibles.

en: Counter
ca: Comptador

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: External
ca: Extern

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Referrer
ca: Referència

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Button
ca: Botó

en: Square
ca: Quadrat

en: Both
ca: Ambdós

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Save and edit
ca: Desa i edita

en: Tools
ca: Eines

en: Edit view
ca: Edita la vista

en: Administer views
ca: Administra les vistes

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Expose
ca: Exposa

en: Option
ca: Opció

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Exposed Filters
ca: Filtres Exposats

en: Order
ca: Ordre

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Random
ca: Aleatori

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Plain
ca: Pla

en: Position
ca: Posició

en: Integer
ca: Enter

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Pattern
ca: Patró

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Cron settings
ca: Configuració de cron

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Anonymous users
ca: Usuaris anònims

en: Found
ca: Trobat

en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Close
ca: Tanca

en: fields
ca: camps

en: Add group
ca: Afegeix un grup

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Duration
ca: Durada

en: Multiplier
ca: Multiplicador

en: Session closed for %name.
ca: S'ha tancat la sessió per a %name.

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Your search yielded no results.
ca: La vostra cerca no ha retornat cap resultat.

en: Germany
ca: Alemanya

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: comments
ca: comentaris

en: Full
ca: Complet

en: 1 new | @count new
ca[0]: 1 nou
ca[1]: @count nous

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Condition
ca: Condició

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn Islands
ca: Illes Pitcairn

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Vatican City
ca: Ciutat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Identity
ca: Identitat

en: Modified
ca: Modificat

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database password
ca: Clau de pas de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Display Name
ca: Nom a mostrar

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Queued
ca: En cua

en: contact form
ca: formulari de contacte

en: Show
ca: Mostra

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: Key
ca: Clau

en: Link to node
ca: Enllaça al node

en: File Upload
ca: Càrrega de fitxer

en: block
ca: bloc

en: Site language
ca: Llengua del lloc

en: Change
ca: Canvia

en: English
ca: Anglès

en: Spanish
ca: Espanyol

en: in
ca: a

en: Messages
ca: Missatges

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Switch
ca: Canvia

en: Import OPML
ca: Importa un OPML

en: OPML File
ca: Fitxer OPML

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Sources
ca: Fonts

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: Feed items
ca: Elements del Feed

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: menu
ca: menú

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: Node title
ca: Títol del node

en: Result
ca: Resultat

en: Browser
ca: Navegador

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: Add Block
ca: Afegeix un bloc

en: published
ca: publicat

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Undo
ca: Desfés

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: No users selected.
ca: No s'ha seleccionat cap usuari.

en: Select all rows in this table
ca: Selecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Deselect all rows in this table
ca: Deselecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: User search
ca: Cerca d'usuaris

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Please enter some keywords.
ca: Introduïu algunes paraules clau.

en: Front page
ca: Portada

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Successful
ca: Correctament

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Languages
ca: Llengües

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Definition
ca: Definició

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Textfield size
ca: Mida del camp de text

en: Today
ca: Avui

en: Activity
ca: Activitat

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Lists
ca: Llistes

en: Limit
ca: Límit

en: Minimum height
ca: Alçada mínima

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: Query
ca: Consulta

en: Locale settings
ca: Configuració local

en: Search fields
ca: Camps de recerca

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: Block name
ca: Nom del bloc

en: How many content items to display in "day" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "dia".

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Posts
ca: Articles

en: Map
ca: Mapa

en: Node settings
ca: Paràmetres del node

en: Alignment
ca: Alineació

en: Configure permissions
ca: Configura permisos

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: AND
ca: I

en: Fixed
ca: Fixat

en: Negate
ca: Nega

en: Empty
ca: Buit

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Path alias
ca: Àlies de camí

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Notice
ca: Notificació

en: Caption
ca: Subtítol

en: Buttons
ca: Botons

en: Log out
ca: Surt

en: Number of day's top views to display
ca: Nombre de les més vistes del dia a mostrar

en: Number of all time views to display
ca: Nombre de visualitzacions històriques a mostrar

en: Number of most recent views to display
ca: Nombre de visualitzacions més recents a mostrar

en: Extend
ca: Amplia

en: characters
ca: caràcters

en: Su
ca: Dg.

en: Mo
ca: Dl.

en: Tu
ca: Dt.

en: We
ca: Dc.

en: Th
ca: Dj.

en: Fr
ca: Dv.

en: Sa
ca: Ds.

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Add workflow
ca: Afegeix un flux de treball

en: Add state
ca: Afegeix estat

en: Transition
ca: Transició

en: workflow
ca: flux de treball

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: Seconds
ca: Segons

en: role
ca: rol

en: User registration
ca: Registre d'usuari

en: People
ca: Gent

en: Add section
ca: Afegiu una secció

en: Created new term %term.
ca: S'ha creat el terme nou %term.

en: Deleted term %name.
ca: S'ha esborrat el terme %name.

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Notify user when account is activated
ca: Notifica a l'usuari quan el compte ha estat activat

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Notify user when account is blocked
ca: Notifica a l'usuari quan es bloqueja el seu compte

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Reference
ca: Referència

en: Enabled filters
ca: Filtres habilitats

en: Updating
ca: Actualitzant

en: or
ca: o

en: Getting Started
ca: Primers passos

en: Aggregate JavaScript files
ca: Agrega fitxers JavaScript

en: Convert
ca: Converteix

en: Binary
ca: Binari

en: Delete term
ca: Esborra terme

en: List terms
ca: Llista de termes

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un terme esborrarà tots els seus fills si n'hi ha algun. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Parent term
ca: Terme pare

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Syndicate
ca: Sindica

en: Video
ca: Vídeo

en: Books
ca: Llibres

en: Style
ca: Estil

en: Forums
ca: Fòrums

en: Glossary
ca: Glossari

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: The specified passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Session
ca: Sessió

en: Missing
ca: Perdut

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: Permissions
ca: Permisos

en: roles
ca: rols

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Plugin
ca: Connector

en: Link color
ca: Color dels enllaços

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Display label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Changed
ca: Canviat

en: Date created
ca: Data creada

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Testing
ca: Proves

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Standard
ca: Estàndard

en: Ascension Island
ca: Illa de l'Ascensió

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Saint Helena
ca: Santa Helena

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
ca: Illes Verges Americanes

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Not published
ca: No publicat

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: Unformatted
ca: Sense format

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: New
ca: Nou

en: Redirect to URL
ca: Redirigeix a la URL

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: relationships
ca: relacions

en: Migrate
ca: Migració

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ca: El nom d'usuari %name no ha estat activat o està bloquejat.

en: Login attempt failed for %user.
ca: L'intent d'inici de sessió ha fallat per a %user.

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Oldest first
ca: Els més antics primer

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Base path
ca: Camí base

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ca: El nom de l'usuari a qui voleu assignar l'autoria.

en: The action has been successfully saved.
ca: L'acció s'ha desat satisfactòriament.

en: Themes
ca: Temes

en: Multilingual
ca: Multilingüe

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: comment
ca: comentari

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Content options
ca: Opcions del contingut

en: Last changed
ca: Canviat per última vegada

en: not published
ca: no publicat

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Protected
ca: Protegit

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Default options
ca: Opcions predeterminades

en: Ok
ca: D'acord

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: Ban
ca: Bloqueja

en: users
ca: usuaris

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Reset password
ca: Inicialitza contrasenya

en: Processing
ca: Processant

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: User status
ca: Estat de l'usuari

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Shortcuts
ca: Accessos directes

en: Shortcut
ca: Enllaç directe

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Password strength:
ca: Complexitat de la contrasenya:

en: Passwords match:
ca: Les contrasenyes concorden:

en: Slogan
ca: Eslògan

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: The name used to indicate anonymous users.
ca: El nom utilitzat per a referir-se als usuaris anònims.

en: Image crop
ca: Retalla la imatge

en: Apply
ca: Aplica

en: Enabled modules
ca: Mòduls habilitats

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Translatable
ca: Traduïble

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Bold
ca: Negreta

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Copy
ca: Copia

en: Tasks
ca: Tasques

en: Plugins
ca: Connectors

en: Delete role
ca: Suprimeix el rol

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Basic configuration
ca: Configuració bàsica

en: Recipe
ca: Recepta

en: Preparation time
ca: Temps de preparació

en: Recipes
ca: Repectes

en: No caching
ca: No emmagatzemar en memòria cau

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Language switcher
ca: Commutador de llengua

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Source field
ca: Camp original

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
ca: Configureu quin contingut de bloc apareix a la barra lateral del vostre lloc i a altres regions.

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: Save blocks
ca: Desa els blocs

en: The block settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del bloc.

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: Menus
ca: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol personalització es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
ca: Permet als administradors personalitzar el menú de navegació del lloc.

en: taxonomy term
ca: terme de taxonomia

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Edit vocabulary
ca: Edita vocabulari

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Updated vocabulary %name.
ca: S'ha actualitzat el vocabulari %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el vocabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un vocabulari esborrarà tots els seus termes. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Deleted vocabulary %name.
ca: Vocabulari %name esborrat.

en: Above
ca: A sobre

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Add field
ca: Afegeix camp

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Used in
ca: Usat a

en: Add a new field
ca: Afegeix un nou camp

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduïu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella de selecció actiu/inactiu

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
ca: Defineix els ginys de selecció, casella i botó de ràdio per als camps numèrics i de text.

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Defines simple text field types.
ca: Defineix tipus de camp de text simple.

en: Index
ca: Índex

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Theme-engine-specific settings
ca: Configuracions específiques del motor del tema

en: Form
ca: Formulari

en: Debug
ca: Depuració

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: The parent comment
ca: El comentari pare

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Permission
ca: Permís

en: @module module
ca: mòdul @module

en: More information
ca: Més informació

en: Grid
ca: Graella

en: Redo
ca: Refés

en: Italic
ca: Cursiva

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Hide
ca: Oculta

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: Default comment setting
ca: Paràmetres de comentaris predeterminats

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: parent
ca: pare

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: 1 new comment | @count new comments
ca[0]: 1 comentari nou
ca[1]: @count comentaris nous

en: Save content type
ca: Desa el tipus de contingut

en: Show descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Not present
ca: No està present

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Source code
ca: Codi font

en: Contact link
ca: Enllaç de contacte

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: There was an error saving the menu link.
ca: Hi ha hagut un error desant l'enllaç de menú.

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: 1 second | @count seconds
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Edit profile
ca: Edita el perfil

en: Edit container
ca: Edita el contenidor

en: Plugin settings
ca: Paràmetres del connector

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Outdent
ca: Redueix el sagnat

en: Unlink
ca: Desfés l'enllaç

en: Thread
ca: Fil

en: Reply
ca: Respon

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: Add Section
ca: Afegeix una secció

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: Title text
ca: Text del títol

en: Mapping
ca: Associacions

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: Distinct
ca: Diferents

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Extension
ca: Extensió

en: Deploy
ca: Desplega

en: Space
ca: Espai

en: New forum topics
ca: Nous temes de debat

en: @type: deleted %title revision %revision.
ca: @type: suprimit %title amb revisió %revision.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: More help
ca: Més ajuda

en: Bullet list
ca: Llista de pics

en: Account blocked
ca: Compte bloquejat

en: Expand
ca: Expandeix

en: Administrator
ca: Administrador

en: Change layout
ca: Canvia la disposició

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: Aggregate
ca: Agrega

en: Node access
ca: Accés al node

en: Sizes
ca: Mides

en: Add terms
ca: Afegeix termes

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Resize
ca: Redimensionar

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: Defines a file field type.
ca: Defineix un tipus de camp fitxer.

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Activate
ca: Activat

en: empty
ca: buit

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Restore
ca: Restaura

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: Path to custom logo
ca: Camí al logotip personalitzat

en: Supported formats
ca: Formats suportats

en: Updated term %term.
ca: Terme %term actualitzat.

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Parser
ca: Analitzador

en: Discard items older than
ca: Descartar elements més antics de

en: Aggregator
ca: Agregador

en: There is no new syndicated content from %site.
ca: No hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
ca: Hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: URL to the feed.
ca: URL al canal.

en: An image representing the feed.
ca: Una imatge que representa el canal.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
ca: Clau primària: ID únic per element de canal.

en: Title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: Link to the feed item.
ca: Enllaç a l'element del canal.

en: Author of the feed item.
ca: Autor de l'element del canal.

en: Body of the feed item.
ca: Cos de l'element del canal.

en: Unique identifier for the feed item.
ca: Identificador únic per a l'element del canal.

en: Alias
ca: Àlies

en: Values
ca: Valors

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: Clean URLs
ca: URLs netes

en: My account
ca: El meu compte

en: Number of topics
ca: Nombre de temes

en: Active forum topics
ca: Temes de debat actius

en: Read the latest forum topics.
ca: Llegiu els nous temes de debat.

en: HTTP authentication
ca: Autenticació HTTP

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: Pager
ca: Paginador

en: Identifier
ca: Identificador

en: Taxonomy vocabulary
ca: Vocabulari de la taxonomia

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Columns
ca: Columnes

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Layout settings
ca: Opcions de format

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: No temporary directories to remove.
ca: No hi ha directoris temporals per eliminar.

en: German
ca: Alemany

en: Link to file
ca: Enllaça al fitxer

en: contains
ca: conté

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Allow Upscaling
ca: Permet el sobreescalat

en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ca: El nombre de graus que s'ha de girar la imatge. Els valors positius són en sentit horari i els negatius en sentit antihorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ca: Fes l'angle de rotació de cada imatge de forma aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utilitza com a màxim.

en: Flush
ca: Neteja

en: Print
ca: Impressió

en: Field mapping
ca: Correspondència de camps

en: The file could not be created.
ca: El fitxer no s'ha pogut crear.

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ca: Les instruccions per a la inicialització de la contrasenya s'han enviat a %name a %email.

en: types
ca: tipus

en: Data
ca: Dades

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: Any
ca: Qualsevol

en: Check for updates
ca: Comprova actualitzacions

en: All newer versions
ca: Totes les noves versions

en: Only security updates
ca: Només actualitzacions de seguretat

en: No update data available
ca: No hi ha dades d'actualització disponibles

en: Not secure!
ca: No segur!

en: Revoked!
ca: Revocat!

en: Unsupported release
ca: Versió no suportada

en: Can not determine status
ca: No es pot determinar l'estat

en: (version @version available)
ca: (versió @version disponible)

en: See the available updates page for more information:
ca: Per a més informació, vegeu la pàgina d'actualitzacions disponibles:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha disponible una actualització de seguretat per a la vostra versió de Drupal. Per garantir la seguretat del vostre servidor, hauríeu d'actualitzar immediatament!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Drupal està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-la!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
ca: La versió instal·lada d'algun dels vostres mòduls o temes està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-lo o inhabilitar-lo!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Drupal ja no està suportada. És molt recomanable actualitzar-la!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a la vostra versió de Drupal. Per a assegurar un bon funcionament del vostre lloc, hauríeu d'actualitzar tan aviat com sigui possible.

en: Project not secure
ca: Projecte no segur

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte ha estat marcat com a insegur per l'equip de seguretat de Drupal i ja no està disponible per a baixar-se'l. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!

en: Project revoked
ca: Projecte revocat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte està revocat, i ja no està disponible per baixar-se'l. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!

en: Project not supported
ca: Projecte no suportat

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte no està suportat, i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!

en: No available releases found
ca: No s'han trobat noves versions disponibles

en: Release revoked
ca: Versió revocada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió!

en: Release not supported
ca: Versió no suportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada no està suportada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-la o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió!

en: Invalid info
ca: Informació no vàlida

en: Security update required!
ca: Actualització de seguretat necessària!

en: Not supported!
ca: No suportat!

en: Recommended version:
ca: Versió recomanada:

en: Security update:
ca: Actualització de seguretat:

en: Latest version:
ca: Última versió:

en: Development version:
ca: Versió de desenvolupament:

en: Also available:
ca: També disponible:

en: No name
ca: Sense nom

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: File MIME
ca: MIME del fitxer

en: User Role
ca: Rol d'usuari

en: Search help
ca: Ajuda de la cerca

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Edit forum
ca: Edita el fòrum

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ca: Aquest és el vocabulari assignat del fòrum. Algunes de les opcions de vocabulari normal s'han eliminat.

en: Leave shadow copy
ca: Deixa una còpia d'ombra

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ca: Si moveu aquest tema, podreu deixar un enllaç al fòrum antic que apunti al nou fòrum.

en: Container name
ca: Nom de contenidor

en: forum container
ca: contenidor de fòrum

en: Created new @type %term.
ca: Crea un nou @type %term.

en: The @type %term has been updated.
ca: El @type %term s'ha actualitzat.

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Content ranking
ca: Rànquing de contingut

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: Content search
ca: Cerca de contingut

en: Expand layout to include descriptions.
ca: Expandeix el format per a incloure-hi descripcions.

en: Hide descriptions
ca: Oculta les descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
ca: Comprimeix el format per a amagar les descripcions.

en: Or
ca: O

en: Color set
ca: Joc de colors

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: Underline
ca: Subratllat

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Maximum link text length
ca: Longitud màxima del text de l'enllaç

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ca: Els URL més llargs que aquest nombre de caràcters seran truncats per prevenir cadenes llargues que rompin el format. L'enllaç serà retingut; només el tros de text de l'enllaç serà truncat.

en: Reports
ca: Informes

en: Setting
ca: Paràmetre

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers al servidor, utilitzeu aquest camp per carregar el vostre logotip.

en: Link class
ca: Classe de l'enllaç

en: Install profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: %percentage of the site has been indexed.
ca: S'ha indexat el %percentage del lloc.

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Teaser length
ca: Longitud del resum

en: not set
ca: no establert

en: Web server
ca: Servidor web

en: Memory limit
ca: Límit de memòria

en: Indexes
ca: Índexs

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ca[0]: Queda un element per indexar.
ca[1]: Queden @count elements per indexar.

en: The content access permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut han estat reconstruïts.

en: Column
ca: Columna

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: and
ca: i

en: Manage actions
ca: Administra accions

en: Action type
ca: Tipus d'acció

en: Display a message to the user
ca: Mostra un missatge a l'usuari

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ca: Retira el comentari que contingui les paraules clau

en: Page path
ca: Camí de la pàgina

en: Banner image
ca: Imatge del bàner

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Content language
ca: Llengua del contingut

en: Enables the categorization of content.
ca: Habilita l'organització de contingut en categories.

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
ca: Resposta automàtica opcional. Deixeu-ho en blanc si no voleu enviar a l'usuari un missatge de resposta automàtica.

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Not promoted
ca: No promocionat

en: Not sticky
ca: No estàtic

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: Author's website
ca: Lloc web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre al comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: UI settings
ca: Paràmetres de la IU

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: field
ca: camp

en: Update settings
ca: Paràmetres de l'Update

en: Formatter
ca: Formatador

en: Some required modules must be enabled
ca: Alguns mòduls requerits s'han d'activar

en: New posts
ca: Nous articles

en: View settings
ca: Paràmetres de la vista

en: Week @week
ca: Setmana @week

en: mm/dd/yy
ca: mm/dd/aa

en: Delete view
ca: Elimina vistes

en: Accessibility features
ca: Característiques d'accessibilitat

en: Translate
ca: Tradueix

en: Translation file
ca: Fitxer de traducció

en: File to import not found.
ca: El fitxer a importar no s'ha trobat.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Cache options
ca: Opcions de la memòria cau

en: Time ago
ca: Fa...

en: Admin menu
ca: Menú d'administració

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Crop
ca: Tallar

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: Insert Image
ca: Insereix imatge

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Sort direction
ca: Direcció de l'ordenació

en: Radios
ca: Botons d'opció

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: Web services
ca: Serveis web

en: Field options
ca: Opcions del camp

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: Effect
ca: Efecte

en: Route
ca: Ruta

en: Sequence
ca: Seqüència

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: Embed
ca: Incrustra

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Test settings
ca: Configuració de prova

en: Delete content type
ca: Elimina el tipus de contingut

en: Quick edit
ca: Edició ràpida

en: Change book (update list of parents)
ca: Canvia el llibre (actualitza la llista de pares)

en: Manage your site's book outlines.
ca: Gestioneu l'esquema del llibre del vostre lloc.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ca: La vostra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: vocabulary
ca: vocabulari

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Recommended version
ca: Versió recomanada

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Acronym
ca: Acrònim

en: More link path
ca: Camí per a l'enllaç "llegir més"

en: No vocabularies available.
ca: Cap vocabulari disponible.

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Starting level
ca: Nivell inicial

en: Title only
ca: Només el títol

en: Notification settings
ca: Paràmetres de notificació

en: Not defined
ca: No definit

en: Validator
ca: Validador

en: Debugging
ca: Depuració

en: Inherit
ca: Hereta

en: No preview
ca: Sense vista prèvia

en: Save as
ca: Desa com

en: Preview image
ca: Previsualitza la imatge

en: pixels
ca: píxels

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: 1 month | @count months
ca[0]: 1 mes
ca[1]: @count mesos

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: done
ca: fet

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Current state
ca: Estat actual

en: The date the node was last updated.
ca: La data en què es va actualitzar per darrer cop el node.

en: Direction
ca: Direcció

en: Drupal core
ca: Nucli del Drupal

en: Book navigation block display
ca: Visualització del bloc de navegació del llibre

en: Relations
ca: Relacions

en: Invalid display id @display
ca: Identificador (ID) de la vista @display és invàlid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: no existeix el controlador per @table > @field!

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzis una relació

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: button
ca: botó

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Default display order
ca: Ordre de visualització predeterminat

en: Administration theme
ca: Tema d'administració

en: The cache has been cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau.

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Diego Garcia
ca: Diego García

en: Role ID.
ca: ID del rol.

en: Run cron
ca: Executa el cron

en: Run updates
ca: Executa les actualitzacions

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Combine
ca: Combina

en: of
ca: de

en: Tour
ca: Recorregut

en: Title field
ca: Camp títol

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar a causa d'un error desconegut.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ca: No es pot carregar el fitxer especificat %name.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
ca: El nom del fitxer és buit. Doneu-li un nom al fitxer.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els fitxers amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: El fitxer, de %filesize, excedeix la vostra quota de %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ca: Error de càrrega. No s'ha pogut moure l'arxiu carregat %file a la destinació %destination.

en: Add to book outline
ca: Afegeix a l'esquema del llibre

en: New set
ca: Nou conjunt

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Add Link
ca: Afegeix enllaç

en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

en: outdated
ca: obsoleta

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ca: Gestioneu les etiquetes, les categories i la classificació del vostre contingut.

en: Re-index site
ca: Torna a indexar el lloc

en: Log searches
ca: Registra les cerques

en: Are you sure you want to re-index the site?
ca: Esteu segur que voleu tornar a indexar el lloc?

en: No test results to display.
ca: No hi ha resultats a mostrar.

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Row
ca: Fila

en: Table name prefix
ca: Prefix de nom de taula

en: Migration
ca: Migració

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Maximum height
ca: Alçada màxima

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Link options
ca: Paràmetres de l'enllaç

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Properties
ca: Propietats

en: Cached
ca: En memòria cau

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Difficulty
ca: Dificultat

en: Boolean
ca: Booleà

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Tips
ca: Consells

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Status report
ca: Informe d'estat

en: Not writable
ca: No s'hi pot escriure

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Configuration name
ca: Nom de la configuració

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Drupal version
ca: Versió del Drupal

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: This will be the top-level page in this book.
ca: Aquesta serà la pàgina principal d'aquest llibre.

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Notify user of new account
ca: Notifica a l'usuari del nou compte

en: Created timestamp
ca: Marca horària de creació

en: Is one of
ca: És un de

en: Form mode
ca: Mode de formulari

en: View comment
ca: Mostra el comentari

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb la cadena de permisos especificada.

en: Decimal value
ca: Valor decimal

en: Comma
ca: Coma

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Uses
ca: Usos

en: Path to custom icon
ca: Camí a la icona personalitzada

en: Your email address
ca: La vostra adreça de correu electrònic

en: Frontpage
ca: Portada

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Default display mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: Default comments per page
ca: Comentaris per pàgina predeterminats

en: Comment controls
ca: Controls de comentari

en: Comment subject field
ca: Camp d'assumpte del comentari

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Access type
ca: Tipus d'accés

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: Add feed
ca: Afegeix un canal

en: List links
ca: Llista els enllaços

en: Text settings
ca: Paràmetres del Text

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: File system
ca: Sistema de fitxers

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Enter your @s username.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari de @s.

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ca: Comentari: Enviat un comentari no autoritzat o a un enviament tancat %subject.

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: RDF mapping
ca: Correspondència de RDF

en: Parent ID
ca: ID del pare

en: Default style
ca: Estil per defecte

en: The node ID of the node.
ca: L'ID de node del node.

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: Files directory
ca: Directori dels fitxers

en: Delete all revisions
ca: Esborra totes les revisions

en: No role
ca: Sense rol

en: Block title.
ca: Títol del bloc.

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: 1 view | @count views
ca[0]: 1 vista
ca[1]: @count vistes

en: The file's MIME type.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The MIME type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: @type %title has been created.
ca: S'ha creat @type %title.

en: @type %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %title.

en: The post could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'enviament.

en: Menu link ID
ca: ID de l'enllaç de menú

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter
ca[1]: @count caràcters

en: Filter settings
ca: Paràmetres del filtre

en: You do not have any administrative items.
ca: No teniu cap element administratiu.

en: No help is available for module %module.
ca: L'ajuda no es troba disponible pel mòdul %module.

en: @module administration pages
ca: Pàgines d'administració de: @module

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtra la vista a l'usuari que està actualment connectat.

en: Save translation
ca: Desa la traducció

en: Add language
ca: Afegeix una llengua

en: PHP extensions
ca: Extensions del PHP

en: Comments per page
ca: Comentaris per pàgina

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: The file could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Export configuration
ca: Exporta la configuració

en: Collaboration
ca: Col·laboració

en: Administration pages
ca: Pàgines d'administració

en: Draft
ca: Esborrany

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ca: El lloc ha trobat un error inesperat. Torneu-ho a provar més tard.

en: Run tests
ca: Executa les proves

en: Clean test environment
ca: Neteja l'entorn de proves

en: Clean environment
ca: Neteja l'entorn

en: No tests to display.
ca: No hi ha proves a mostrar.

en: Processing test @num of @max - %test.
ca: Processant la prova @num de @max - %test

en: Processed test @num of @max - %test.
ca: Processada la prova @num de @max - %test

en: 1 pass | @count passes
ca[0]: 1 passada
ca[1]: @count passades

en: 1 fail | @count fails
ca[0]: 1 fallada
ca[1]: @count fallades

en: 1 exception | @count exceptions
ca[0]: 1 excepció
ca[1]: @count excepcions

en: Provides a framework for unit and functional testing.
ca: Proporciona un marc de treball per a proves unitàries i funcionals.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ca: L'usuari %name ha utilitzat l'enllaç d'inici de sessió d'un sol cop a les %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
ca: Registre realitzat correctament. Ara ja esteu validat al sistema.

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Sum
ca: Suma

en: The comment body.
ca: El cos del comentari.

en: Default argument
ca: Paràmetre predeterminat

en: sorted by
ca: ordenat per

en: Available actions
ca: Accions disponibles

en: Remove group
ca: Elimina el grup

en: The comment ID.
ca: L'ID del comentari.

en: Add link
ca: Afegeix un enllaç

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: View comments
ca: Accedeix als comentaris

en: Not set
ca: Sense establir

en: Set password
ca: Estableix la contrasenya

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ca: %name: aquest camp no pot tenir més de @count valors.

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: Content author
ca: Autor del contingut

en: Vertical Tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: By @name on @date
ca: Per @name el @date

en: By @name
ca: Per @name

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Source language
ca: Llengua de la font

en: Initializing.
ca: Inicialitzant.

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: Your page will be a part of the selected book.
ca: La vostra pàgina formarà part del llibre seleccionat.

en: Numeric
ca: Numèric

en: mobile
ca: mòbil

en: Media settings
ca: Paràmetres del mèdia

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: Notify user
ca: Notifica a l'usuari

en: 0 sec
ca: 0 seg

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Is published
ca: Està publicat

en: Configure @block
ca: Configura @block

en: Filter log messages
ca: Filtrar els missatges de registre

en: You must select something to filter by.
ca: Heu de seleccionar alguna cosa per la qual filtrar.

en: New revision
ca: Nova revisió

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ca: Per a canviar la contrasenya actual de l'usuari, introduïu la nova contrasenya en els dos camps.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ha caducat. Demaneu-ne un de nou utilitzant el formulari de sota.

en: This login can be used only once.
ca: Aquest inici de sessió només es pot utilitzar un cop.

en: Add comment link
ca: Enllaç d'afegir un comentari

en: Strike-through
ca: Ratllat

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Justify
ca: Justifica

en: Horizontal rule
ca: Línia horitzontal

en: Paste Text
ca: Enganxa text

en: Paste from Word
ca: Enganxa des del Word

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Character map
ca: Mapa de caràcters

en: HTML block format
ca: Format HTML del bloc

en: Font style
ca: Tipus de lletra

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Provide a password for the new account in both fields.
ca: Proporcioneu una contrasenya pel nou compte en els dos camps.

en: Changes cannot be made to a locked view.
ca: No es poden fer canvis a una vista bloquejada.

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Crea llistats personalitzats i consultes de la vostra base de dades.

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: Current date
ca: Data actual

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna qualsevol paràmetre

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Al marcar aquest camp, us podeu assegurar que les vistes amb més paràmetres dels necessaris no passin la validació.

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Character limit
ca: Límit de caràcters

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: Exclude from display
ca: Exclou de la presentació

en: Link path
ca: Camí de l'enllaç

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de Drupal o la URL absoluta per aquest enllaç. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS per aplicar a l'enllaç.

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només entre paraules

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si es marca, aquest camp només es pot retallar entre paraules. Això garanteix que sigui el nombre màxim de caràcters o menys. Si no hi ha espais entre les paraules, el camp podria retallar-se fins a quedar buit.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: File size display
ca: Presentació de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Amb format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes sense format

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: Operator identifier
ca: Identificador d'operació

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest operador.

en: Filter identifier
ca: Identificador de filtre

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
ca: Aquest filtre exposat és opcional i s'han afegit opcions per permetre que no s'hagi d'establir.

en: Remember
ca: Recorda

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ca: Recorda el darrer paràmetre que l'usuari va donar a aquest filtre.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és obligatori si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: exposed
ca: exposat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Limit list to selected items
ca: Limita la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si se selecciona, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: not in
ca: no està a

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: Està entre

en: between
ca: entre

en: Is not between
ca: No està entre

en: not between
ca: no entre

en: Min
ca: Mínim

en: And max
ca: I màxim

en: And
ca: I

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: Broken
ca: Trencat o perdut

en: Displays
ca: Presentacions

en: These queries were run during view rendering:
ca: S'han executat aquestes consultes en representar la vista:

en: This display has no path.
ca: Aquesta presentació no té camí.

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Temps de processament de la sortida de la vista

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No s'ha pogut previsualitzar degut als errors de validació.

en: View name
ca: Nom de la vista

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
ca: El bloqueig s'ha trencat i ara podeu editar aquesta vista.

en: Go to the real page for this display
ca: Anar a la pàgina real per aquesta presentació

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Change settings for this style
ca: Canvia els paràmetres per aquest estil

en: View analysis
ca: Anàlisi de la vista

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza @type

en: Broken field @id
ca: Camp trencat @id

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres addicionals per a @type %item

en: Clear Views' cache
ca: Neteja la memòria cau del Views

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegeix la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: Disable views data caching
ca: Inhabilita la memòria cau de dades de les vistes

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
ca: El Views emmagatzema en memòria cau dades sobre les taules, els mòduls i les vistes disponibles, per millorar el rendiment. Al marcar aquesta casella, el Views ometrà aquesta memòria cau i sempre reconstruirà aquestes dades quan les necessiti. Això pot suposar un impacte seriós en el rendiment del vostre lloc.

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la construcció de la sortida quan es fa la previsualització en viu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: El Drupal té el potencial d'executar diverses consultes mentre s'està construint la sortida d'una vista. Marcant aquesta casella se us mostrarà cada consulta executada mentre es construeix la sortida de la vista com a part de la previsualització en viu.

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de la vista no ha trobat res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista té només una presentació predeterminada i per tant no es col·locarà enlloc al vostre lloc; potser voleu afegir una presentació de tipus pàgina o bloc.

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres predeterminats per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb una URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ca: Els adjunts s'afegeixen a altres pantalles per aconseguir vistes múltiples a la mateixa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com un canal, com si fos un canal RSS.

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: HTML List
ca: Llista d'HTML

en: Displays rows in a grid.
ca: Mostra les files en una graella.

en: Displays rows in a table.
ca: Mostra les files en una taula.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
ca: Mostra el resum sense format, amb les opcions una darrera l'altra o en línia.

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Will be available to all users.
ca: Estarà disponible per a tots els usuaris.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb qualsevol dels rols especificats.

en: No caching of Views data.
ca: No emmagatzemar en memòria les dades del Views.

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The link to the source URL of the feed.
ca: L'enllaç a l'URL origen del canal.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
ca: Mostra l'element agregador utilitzant les dades de l'origen.

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de nivell superior tenen una profunditat d'1.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Node link
ca: Enllaç al node

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o hi ha comentat.

en: Display the comment as RSS.
ca: Mostra el comentari com a RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Whether or not the node is published.
ca: Si el node és o no publicat.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: Created year
ca: Any de creació

en: Created month
ca: Mes de creació

en: Created day
ca: Dia de creació

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Filter by access.
ca: Filtrar per accés.

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de la taxonomia s'adjunten als nodes.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtra els resultats de "Taxonomia: Terme" a un vocabulari en particular.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia dels vocabularis especificats associats amb un node.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The user ID
ca: L'ID de l'usuari

en: The user or author name.
ca: El nom d'usuari o autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
ca: L'adreça de correu electrònic donat un usuari. Aquest camp normalment no es mostra als usuaris, per tant, sigueu cautelós quan l'utilitzeu.

en: User ID from URL
ca: ID d'usuari de la URL

en: User ID from logged in user
ca: ID d'usuari de l'usuari autenticat

en: Randomize the display order.
ca: Ordena de forma aleatòria la presentació.

en: Null
ca: Nul

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició real del resultat de la vista

en: No user
ca: Sense usuari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: contact
ca: contacte

en: Contact %user
ca: Contacte amb %user

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Check for new comments as well
ca: Comprova igualment si hi ha comentaris nous

en: Alternative sort
ca: Ordenació alternativa

en: Alternate sort order
ca: Alterna el criteri d'ordenació

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Display score
ca: Mostra la puntuació

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ca: S'ha seleccionat un vocabulari incorrecte. Si us plau, canvia-ho a les opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Select terms
ca: Selecciona termes

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari que ha iniciat sessió

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu un llistat de noms d'usuari separats per comes.

en: Also look for a node and use the node author
ca: Cerca també per node i utilitza l'autor del node

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari basat en el rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Restringeix als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, estaran permesos els usuaris de qualsevol rol.

en: Unrestricted
ca: Sense restricció

en: No role(s) selected
ca: No s'ha(n) seleccionat cap rol(s)

en: Multiple roles
ca: Rols múltiples

en: You must select at least one role if type is "by role"
ca: Heu de seleccionar com a mínim un rol si el tipus és "per rol"

en: PHP validate code
ca: Codi PHP de validació

en: Never cache
ca: No desis mai

en: Query results
ca: Resultats de consulta

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: Rendered output
ca: Sortida processada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Broken field
ca: Camp trencat

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta vista.

en: Use AJAX
ca: Usa AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta presentació usarà o no AJAX.

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu els paràmetres del paginador d'aquesta presentació.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta presentació proporcionarà o no un enllaç "més".

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per aquesta presentació.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus d'emmagatzemament en memòria cau per aquesta presentació.

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'emmagatzemament en memòria cau.

en: Link display
ca: Presentació d'enllaç

en: Exposed form in block
ca: Formulari exposat en un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permet que el formulari exposat aparegui en un bloc en comptes de la vista.

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on els títols es mostren normalment; p. ex., com el títol de la pàgina, del bloc, etc.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç "més" a la part inferior de la presentació.

en: Create more link
ca: Crea un enllaç "més"

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per l'enllaç "més".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: How should this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil d'aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que escolliu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de paràmetres que apareixerà al seu costat al resum de la vista.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions de l'estil de la fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil de cada fila d'aquesta vista

en: Which display to use for path
ca: Quina presentació cal utilitzar pel camí

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina presentació cal utilitzar per obtenir el camí d'aquesta presentació per coses com els enllaços de resum, enllaços del canal RSS, enllaços "més", etc.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
ca: Si s'estableix, qualsevol giny exposat no apareixerà amb aquesta vista. En el seu lloc, un bloc serà posat a disposició del sistema d'administració de blocs del Drupal, i el formulari exposat apareixerà allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha d'habilitar manualment. El Views no l'habilitarà per a vosaltres.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: La presentació "@display" utilitza camps però no n'hi ha cap de definit per aquesta o bé tots estan exclosos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La presentació "@display" utilitza un camí però aquest no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La presentació "@display" té un connector d'estil invàlid.

en: Exposed form: @view-@display_id
ca: Formulari exposat: @view-@display_id

en: Attachment settings
ca: Paràmetres d'adjunció

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Multiple displays
ca: Múltiples vistes

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de filtres exposats de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjunta-ho abans o després de la presentació pare?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina presentació o presentacions s'ha d'adjuntar.

en: Block admin description
ca: Descripció a l'administració de blocs

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc web

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzar el nom del lloc web per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible a les presentacions seleccionades.

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia configuració per al menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: Ruta del menú o URL per aquesta vista

en: Menu item entry
ca: Entrada de l'element de menú

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: Default tab options
ca: Opcions de la pestanya predeterminada

en: Already exists
ca: Ja existent

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu la descripció de l'element.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ca: No es pot utilitzar "%" com a inici d'un camí.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: El Views no pot crear un element de menú normal per camins que tinguin un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una presentació la qual el seu camí acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per aquest tipus de menú.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre els camps en línia per evitar que quedin premuts un contra l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Podeu especificar de forma opcional un camp pel qual agrupar els registres. Deixeu-ho en blanc per no agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: L'estil @style requereix un estil de fila però el connector de fila és invàlid.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a baix.

en: RSS description
ca: Descripció de l'RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
ca: Això apareixerà en el mateix canal RSS.

en: Display record count with link
ca: Mostra el comptador de registres amb un enllaç

en: Override number of items to display
ca: Sobreescriu el nombre d'elements a mostrar

en: Display items inline
ca: Mostra els elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normal si s'utilitza l'ordenació per clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: Parent link ID
ca: ID de l'enllaç de l'element pare

en: Administration menu
ca: Menú d'administració

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ca: Intentant tornar a executar el cron mentre encara està funcionant.

en: Cron run completed.
ca: L'execució del cron s'ha completat.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Visitors
ca: Visitants

en: Compact
ca: Compacta

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Module dependencies
ca: Dependències del mòdul

en: Update translations
ca: Actualitza les traduccions

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
ca: Un booleà que indica si aquesta traducció s'ha d'actualitzar.

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Edit language
ca: Editeu l'idioma

en: External links only
ca: Només enllaços externs

en: Filter criteria
ca: Criteris de filtratge

en: The content type %name has been updated.
ca: El tipus de contingut %name s'ha actualitzat.

en: The content type %name has been added.
ca: El tipus de contingut %name s'ha afegit.

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Pagination
ca: Paginació

en: Block Content
ca: Contingut del bloc

en: Blue Lagoon (default)
ca: Llacuna blava (predeterminat)

en: The requested page could not be found.
ca: La pàgina sol·licitada no s'ha pogut trobar.

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: The user account %id does not exist.
ca: No existeix el compte d'usuari %id.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
ca: S'ha intentat cancel·lar un compte d'usuari que no existeix: %id.

en: Requirements problem
ca: Problema amb els requeriments

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Select an installation profile
ca: Seleccioneu un perfil d'instal·lació

en: Choose language
ca: Escolliu la llengua

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: No profiles available
ca: No hi ha perfils disponibles

en: Drupal already installed
ca: Drupal ja està instal·lat

en: Installing @drupal
ca: Instal·lant el @drupal

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Configure site
ca: Configuració del lloc

en: Installed %module module.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: Choose profile
ca: Escolliu un perfil

en: Verify requirements
ca: Comprova els requisits

en: Set up database
ca: Configuració de la base de dades

en: Set up translations
ca: Configura les traduccions

en: Install site
ca: Instal·lació del lloc

en: Finish translations
ca: Finalització de les traduccions

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ca: Per defecte, les dates en aquest lloc web es mostraran en el fus horari triat.

en: Update notifications
ca: Notificacions d'actualització

en: Check for updates automatically
ca: Comprova les actualitzacions automàticament

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
ca: Joc d'eines de manipulació d'imatges GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: Right to left
ca: Dreta a esquerra

en: Left to right
ca: Esquerra a dreta

en: Add custom language
ca: Crea una llengua personalitzada

en: Save language
ca: Desa la llengua

en: Direction that text in this language is presented.
ca: Direcció del text en què es presenta en aquesta llengua.

en: String contains
ca: La cadena conté

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ca: Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les cadenes. La cerca és sensible a les majúscules i minúscules.

en: Search in
ca: Cerca a

en: Both translated and untranslated strings
ca: Cadenes traduïdes i no traduïdes

en: Only translated strings
ca: Només cadenes traduïdes

en: Only untranslated strings
ca: Només cadenes no traduïdes

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: The language %language has been created.
ca: L'idioma %language ha estat creat.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ca: La cadena enviada conté HTML no autoritzat: %string

en: Importing interface translations
ca: S'estan important les traduccions d'interfície

en: Error importing interface translations
ca: Hi ha hagut un error en importar les traduccions d'interfície

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ca: Intent de tramesa d'una cadena de traducció amb HTML no autoritzat: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha actualitzat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha creat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha produït un error durant la creació del fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: Standard PHP
ca: PHP estàndard

en: PHP Mbstring Extension
ca: Extensió PHP Mbstring

en: Unicode library
ca: Biblioteca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
ca: No s’ha pogut convertir la codificació XML %s a UTF-8.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
ca: El nom del canal (o el nom del lloc web que proveeix el canal).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
ca: Afegiu un canal en format RSS, RDF o Atom. Un canal pot contenir sols una entrada.

en: Update items
ca: Actualitza els elements

en: No blocks in this region
ca: Cap bloc en aquesta regió

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
ca: El bloc %info es va assignar a la regió no vàlida %region  i ha estat desactivat.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
ca: El tipus de contingut per a l'enllaç %add-child ha de ser un dels seleccionats com a tipus d'esquema de llibre permès.

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ca: Aquest llibre ha estat modificat per un altre usuari, els canvis no s'han pogut desar.

en: Title changed from %original to %current.
ca: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: book: updated %title.
ca: llibre: actualitzat %title.

en: Update book outline
ca: Actualitza l'esquema del llibre

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: No changes were made
ca: No es realitzaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
ca: S'ha afegit  l'enviament al llibre seleccionat. Ara podeu posicionar-lo en relació a les altres pàgines.

en: The book outline has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'esquema del llibre.

en: There was an error adding the post to the book.
ca: Hi ha hagut un error en afegir l'enviament al llibre.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
ca: %title té pàgines filles associades que es reubicaran automàticament per tal de mantenir la seva connexió amb el llibre. Per a recrear la jerarquia (tal com estava abans d'esborrar la pàgina), es pot afegir %title un altre cop utilitzant la pestanya Esquema i reubicar manualment cadascuna de les seves pàgines filles.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ca: %title pot ser afegit un altre cop a la jerarquia usant la pestanya Esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %title de la jerarquia del llibre?

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina del llibre i les seves subpàgines.

en: Show block on all pages
ca: Mostrar el bloc a totes les pàgines

en: Show block only on book pages
ca: Mostrar el bloc sols a les pàgines de llibre

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
ca: Si <em>Mostra el bloc a totes les pàgines</em> està seleccionat, el bloc contindrà els menús generats automàticament per a tots els llibres del lloc. Si <em>Mostra el bloc sols a les pàgines de llibre</em> està seleccionat, el bloc contindrà sols el menú corresponent a la pàgina de llibre actual. En aquest cas, si la pàgina actual no és d'un llibre, el bloc no es mostrarà. Les <em>Configuracions específiques de visibilitat de pàgines</em> o altres configuracions de visibilitat poden ser usades a més a més de la forma seleccionada per mostrar aquest bloc.

en: This is the top-level page in this book.
ca: Aquesta és la pàgina principal d'aquest llibre.

en: No book selected.
ca: Cap llibre seleccionat.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
ca: %title és part d'un esquema de llibre i té pàgines filles associades. Si continueu amb l'esborrat, les pàgines filles seran reubicades automàticament.

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: Book page
ca: Pàgina del llibre

en: Delete the selected comments
ca: Esborra els comentaris seleccionats

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ca: Permet als usuaris fer comentaris sobre el contingut publicat.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
ca: Exemple: "resposta del lloc web" o "informació del producte".

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
ca: Activa l'ús de formularis de contacte personal i del lloc.

en: View events that have recently been logged.
ca: Vegeu esdeveniments registrats recentment.

en: Top 'page not found' errors
ca: Darrers errors de "pàgina no trobada"

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: Top 'access denied' errors
ca: Darrers errors d'"accés denegat"

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: Logs and records system events to the database.
ca: Registra els esdeveniments de sistema a la base de dades.

en: No roles may use this format
ca: Cap rol pot emprar aquest format

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
ca: Les àncores es fan servir per fer enllaços a altres pàgines.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
ca: Per defecte les etiquetes de salt de línia s'afegeixen automàticament, així que entra aquesta etiqueta per afegir els salts addicionals. L'ús d'aquesta etiqueta és diferent perquè no s'utilitza en parells d'obertura/tancament com altres. Utilitza el "/" extra a dins de l'etiqueta per mantenir compatibilitat amb XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
ca: Text amb <br />ruptura de línia

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
ca: Per defecte les etiquetes de paràgraf s'afegeixen automàticament, així que utilitza aquesta etiqueta per afegir els addicionals.

en: Paragraph one.
ca: Paràgraf u.

en: Paragraph two.
ca: Paràgraf dos.

en: Strong
ca: Fort

en: Emphasized
ca: Emfatitzat

en: Cited
ca: Citat

en: Coded text used to show programming source code
ca: Text codificat emprat per mostrar codi font de programació

en: Coded
ca: Codificat

en: Bolded
ca: En negreta

en: Italicized
ca: En cursiva

en: Superscripted
ca: Sobreposat

en: <sup>Super</sup>scripted
ca: <sup>Sobre</sup>posat

en: Subscripted
ca: Sotaposat

en: <sub>Sub</sub>scripted
ca: <sub>Sota</sub>posat

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
ca: <abbr title="Abreviació">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
ca: <acronym title="Acrònim de tres lletres">ATL</acronym>

en: Block quoted
ca: Citat en bloc

en: Quoted inline
ca: Citat en línia

en: Table header
ca: Capçalera de taula

en: Table cell
ca: Cel·la de taula

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista endreçada - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: First item
ca: Primer element

en: Second item
ca: Segon element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista sense endreçar - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
ca: Les llistes de definicions són similars a altres llistes HTML. &lt;dl&gt; comença la llista de definició, &lt;dt&gt; comença el terme definit i &lt;dd&gt; comença la descripció de la definició.

en: First term
ca: Primer terme

en: First definition
ca: Primera definició

en: Second term
ca: Segon terme

en: Second definition
ca: Segona definició

en: Subtitle three
ca: Subtítol tres

en: Subtitle four
ca: Subtítol quatre

en: Subtitle five
ca: Subtítol cinc

en: Subtitle six
ca: Subtítol sis

en: Tag Description
ca: Descripció d'etiqueta

en: You Type
ca: Escriviu

en: You Get
ca: Obteniu

en: No help provided for tag %tag.
ca: No hi ha ajuda per l'etiqueta %tag.

en: Quotation mark
ca: Marca d'interrogació

en: Character Description
ca: Descripció de caràcter

en: Lines and paragraphs break automatically.
ca: Les línies i paràgrafs es trenquen automàticament.

en: Compose tips
ca: Trucs de composició

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
ca: Nom curt però significatiu per aquesta col·lecció de debats.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ca: Descripció i directrius per a debats dins d'aquest fòrum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
ca: Nom curt però significatiu per a aquesta col·lecció de fòrums relacionats.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ca: Nombre de temes de fòrum mostrats per pàgina.

en: Default display order for topics.
ca: Ordre de visualització per defecte dels temes.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
ca: Els contenidors es posen normalment al primer nivell (arrel), però també es poden posar dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
ca: Els fòrums es poden posar al primer nivell (arrel), o dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forum topic
ca: Tema de debat

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ca: No esteu autoritzat a publicar nou contingut al fòrum.

en: Manages the display of online help.
ca: Gestiona la visualització de l'ajuda en línia.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
ca: Aquesta pàgina exporta les cadenes traduïdes que utilitza el vostre web. L'arxiu d'exportació pot estar en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>, utilitzat per compartir traduccions amb altra gent) el qual inclou tant la cadena original com la traducció, o en format de plantilla Gettext Portable Object (<em>.pot</em>, utilitzat per crear noves traduccions amb un editor Gettext), el qual inclou només les cadenes originals.

en: Submission form settings
ca: Configuració del formulari d'enviament de dades

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Added content type %name.
ca: Tipus de contingut %name afegit.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
ca[0]: S'ha canviat el tipus de contingut d'1 contribució de %old-type a %type.
ca[1]: S'ha canviat el tipus de contingut de @count contribucions de %old-type a %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
ca: Esteu segur de voler reconstruir els permisos del contingut del lloc web?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció reconstrueix tots els permisos del lloc web i pot ser un procés llarg. Aquesta acció no es pot desfer.

en: language
ca: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
ca: Ha succeït un error i el procés no s'ha completat.

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ca: S'ha esborrat la revisió de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut.

en: Rebuilding content access permissions
ca: Reconstruint els permisos d'accés al contingut

en: Content permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos de contingut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut no s'han reconstruït adequadament.

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Revert to earlier revision
ca: Canvia a una revisió anterior

en: Delete earlier revision
ca: Suprimeix una revisió anterior

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
ca: Permet que el contingut sigui tramès al lloc i mostrat a les pàgines.

en: The alias %alias is already in use in this language.
ca: L'àlies %alias ja està en ús en aquest idioma.

en: The alias has been saved.
ca: L'àlies s'ha desat.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'àlies del camí %title?

en: Filter aliases
ca: Filtrar àlies

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
ca: Entra el camí al que voleu crear un àlies seguit pel nom del nou àlies.

en: URL aliases
ca: Àlies d'URL

en: Edit alias
ca: Edita l'àlies

en: Delete alias
ca: Elimina l'àlies

en: Add alias
ca: Afegeix un àlies

en: Allows users to rename URLs.
ca: Permet als usuaris canviar el nom de les URLs.

en: Indexing throttle
ca: Regulació de la indexació

en: Number of items to index per cron run
ca: Nombre d'elements a indexar en cada execució del cron

en: Indexing settings
ca: Paràmetres de la indexació

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
ca: On aplicar un separador sil·làbic de xinès/japonès/coreà senzill basat en seqüències que es superposen. Desactiveu-lo si voleu emprar un pre-processador extern per a això. No afecta a altres idiomes.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Top search phrases
ca: Les frases de cerca més actives

en: View most popular search phrases.
ca: Visualitzeu les frases de cerca més populars.

en: Enables site-wide keyword searching.
ca: Habilita la cerca de paraules clau per tot el web.

en: Content viewing counter settings
ca: Paràmetres del comptador de visualització dels continguts

en: Count content views
ca: Compta les visualitzacions dels continguts

en: Increment a counter each time content is viewed.
ca: Incrementa un comptador cada vegada que es visualitza un contingut.

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: How many content items to display in "all time" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "històriques".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "vist recentment".

en: Today's:
ca: D'avui:

en: All time:
ca: Històrics:

en: Last viewed:
ca: Darrera visualització:

en: Logs and records system events to syslog.
ca: Registra els esdeveniments del sistema al Syslog.

en: User pictures in posts
ca: Imatges d'usuari en els articles

en: User pictures in comments
ca: Imatges d'usuari en els comentaris

en: Shortcut icon
ca: Icona drecera

en: Upload logo image
ca: Carrega una imatge de logotip

en: Shortcut icon settings
ca: Paràmetres de la icona drecera

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers del servidor, utilitzeu aquest camp per carregar la vostra icona drecera.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ca: @module (<span class="admin-missing">falta</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
ca: Els següents mòduls es desinstal·laran completament del lloc i <em>totes les dades d'aquests mòduls es perdran</em>!

en: Confirm uninstall
ca: Confirma la desinstal·lació

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ca: Us agradaria continuar desinstal·lant-ho?

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: The selected modules have been uninstalled.
ca: Els mòduls seleccionats s'han desinstal·lat.

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Caches cleared.
ca: Memòries cau netejades.

en: Select an image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatges

en: Number of items in each feed
ca: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
ca: Nombre d'elements a incloure a cada canal per defecte.

en: Feed content
ca: Contingut del canal

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ca: Configuració global de com s'han de mostrar per defecte els elements de contingut de cada font.

en: Formatting
ca: Format

en: Cron ran successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: Cron run failed.
ca: L'execució de cron ha fallat.

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
ca: Aquesta pàgina us mostra totes les tasques administratives disponibles per a cada mòdul.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
ca: El bloc <em>Funcion amb el Drupal</em> és un enllaç opcional a la pàgina principal del projecte Drupal. Tot i que no hi ha cap requeriment en absolut que els webs incorporin aquest enllaç, es pot fer servir com una manera d'evidenciar el nostre suport a Drupal.

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
ca: No s'ha pogut esborrar l'arxiu temporal "%path" durant la recol·lecció de la brossa.

en: Compact mode
ca: Mode compacte

en: Image toolkit
ca: Joc d'eines d'imatge

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ca: Escolliu quin joc d'eines d'imatge s'ha d'usar si en teniu diversos d'instal·lats.

en: RSS publishing
ca: Publicació RSS

en: Date and time
ca: Data i hora

en: -1 (Unlimited)
ca: -1 (sense límit)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
ca: La vostra instal·lació PHP és massa antiga. Drupal requereix com a mínim PHP %version.

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'instal·lació.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la vostra memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'actualització.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ca: Depenent de la vostra configuració, Drupal pot executar-se amb el límit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en alguns casos es recomana un límit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment, si el vostre lloc web utilitza mòduls addicionals propis o contribuïts.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ca: Augmenteu el límit de memòria editant el paràmetre <em>memory_limit</em> en el fitxer %configuration-file i reinicieu el servidor web (o contacteu amb l'administrador del sistema o bé amb el vostre proveïdor d'hostatge per rebre assistència).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ca: Contacteu l'administrador o bé el proveïdor d'hostatge per rebre assistència de com augmentar el límit de memòria de PHP.

en: Not protected
ca: No protegit

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ca: El fitxer %file no està protegit contra modificacions i suposa un risc de seguretat. Heu de canviar els permisos d'escriptura del fitxer perquè no se'n permeti la seva sobre escriptura.

en: Cron has not run recently.
ca: El cron no s'ha executat recentment.

en: Cron maintenance tasks
ca: Tasques de manteniment del cron

en: The directory %directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: Writable (<em>public</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>públic</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>privat</em>)

en: Database updates
ca: Actualitzacions de la base de dades

en: Access to update.php
ca: Accés a update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
ca: Gestiona la configuració general del lloc pels administradors.

en: Reset to alphabetical
ca: Reinicia a ordre alfabètic

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
ca: Els termes es mostren per ordre de pes creixent.

en: Weight value must be numeric.
ca: El pes ha de ser un valor numèric.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
ca: Esteu segur de voler reordenar el vocabulari %title alfabèticament?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
ca: Reiniciant un vocabulari anul·larem totes les ordenacions personalitzades i el reordenarem alfabèticament.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ca: Reordenar el vocabulari %name alfabèticament.

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: This translation needs to be updated
ca: S'ha d'actualitzar aquesta traducció

en: Unknown release date
ca: Data de la versió desconeguda

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
ca: Trieu amb quina freqüència es comprovarà automàticament si hi ha noves versions dels vostres mòduls i temes ara instal·lats.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
ca: Aquí podeu trobar informació sobre les actualitzacions disponibles per als mòduls i temes instal·lats. Noteu que cada mòdul o tema és part d'un "projecte" que pot tenir o no el mateix nom i que pot incloure altres mòduls o temes addicionals.

en: Module and theme update status
ca: Estat d'actualització de mòduls i temes

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha actualitzacions de seguretat disponibles per a un o més dels vostres mòduls o temes. Per tal de no comprometre la seguretat del vostre servidor, hauríeu d'actualitzar immediatament!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a un o més dels vostres mòduls o temes. Per tal d'assegurar el bon funcionament del lloc web hauríeu d'actualitzar-lo al més aviat possible.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
ca: Vegeu un informe d'estat de les actualitzacions disponibles dels vostres mòduls i temes instal·lats.

en: %name has been deleted.
ca: %name ha estat eliminat.

en: You must enter a username.
ca: Heu d'introduir un nom d'usuari.

en: The username cannot begin with a space.
ca: El nom d'usuari no pot començar amb un espai.

en: The username cannot end with a space.
ca: El nom d'usuari no pot acabar amb un espai.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ca: El nom d'usuari no pot contenir espais consecutius.

en: The username contains an illegal character.
ca: El nom d'usuari conté un caràcter il·legal.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ca: El nom d'usuari %name és massa llarg: ha de tenir %max caràcters o menys.

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: Enter the password that accompanies your username.
ca: Introduïu la contrasenya per al vostre nom d'usuari.

en: Unblock the selected users
ca: Desbloqueja els usuaris seleccionats

en: Block the selected users
ca: Bloqueja els usuaris seleccionats

en: Deleted user: %name %email.
ca: Usuari suprimit: %name %email.

en: Edit role
ca: Edita el rol

en: Manages the user registration and login system.
ca: Gestiona el sistema de registre i d'entrada d'usuaris.

en: Language list
ca: Llista de llengües

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: wide
ca: ample

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Path settings
ca: Paràmetres de Path

en: The file upload failed. %upload
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer. %upload

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. El fitxer carregat ha superat probablement la mida màxima de fitxer (@size) que suporta aquest servidor.

en: Starting upload...
ca: Iniciant la càrrega...

en: Uploading... (@current of @total)
ca: Carregant... (@current de @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers utitlitzant APC RFC1867. Tingueu en compte que només hi ha suport per una sola càrrega a la vegada. Si és possible, és recomanable l'ús de <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ca: Progrés de càrrega

en: Preferred language
ca: Llengua preferida

en: Number field
ca: Camp numèric

en: Styles
ca: Estils

en: Item ID
ca: ID d'element

en: Posted on
ca: Publicat a

en: Page count
ca: Nombre de pàgines

en: The size of the file in bytes.
ca: La mida del fitxer en bytes.

en: Interface
ca: Interfície

en: Thresholds
ca: Llindars

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: Serialized
ca: Serialitzat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Discard changes
ca: Descarta els canvis

en: Text format
ca: Format del text

en: No new posts
ca: No hi ha articles nous

en: Sticky topic
ca: Tema estàtic

en: Emergency
ca: Urgència

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: The name of the term.
ca: El nom del terme.

en: Optional features
ca: Paràmetres opcionals

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Allow settings
ca: Permet la parametrització

en: Title override
ca: Sobreescriptura del títol

en: Style settings
ca: Paràmetres d'estil

en: Show description
ca: Mostra la descripció

en: Alert
ca: Alerta

en: Critical
ca: Crític

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: Warnings
ca: Alertes

en: Format string
ca: Cadena de format

en: Add format
ca: Afegeix un format

en: Delete date format
ca: Suprimeix format de data

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: Taxonomy Term
ca: Terme de la taxonomia

en: Slate
ca: Pissarra

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Check settings
ca: Paràmetres de comprovació

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: - Select an existing field -
ca: - Seleccioneu un camp existent -

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: New group
ca: Nou grup

en: Regional settings
ca: Paràmetres de regió

en: Content moderation
ca: Moderació del contingut

en: Unsigned
ca: Sense signe

en: Number of pages
ca: Nombre de pàgines

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: The weight of this term in relation to other terms.
ca: El pes d'aquest terme en relació amb altres termes.

en: Help text to display for the vocabulary.
ca: Text d'ajuda a mostrar per al vocabulari.

en: Views settings
ca: Paràmetres del Views

en: Rotate
ca: Girar

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Remove selected
ca: Elimina la selecció

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Limited
ca: Limitat

en: Current revision
ca: Revisió actual

en:  minutes
ca:  minuts

en: Definitions
ca: Definicions

en: URL of the origin of the event.
ca: URL de l'origen de l'esdeveniment.

en: Referer
ca: Referència

en: Hostname of the user who triggered the event.
ca: Nom d'amfitrió de l'usuari que activa l'esdeveniment.

en: Database is encoded in UTF-8
ca: La base de dades està codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
ca: El Drupal no ha pogut determinar la codificació de la base de dades i s'ha establert a UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ca: S'ha inicialitzat el PostgreSQL.

en: Structure
ca: Estructura

en: Workflows
ca: Fluxes de treball

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Saving
ca: Desant

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
ca: Seleccioneu la(es) prova(es) o grup(s) de proves que voleu executar i feu clic a <em>Executa les proves</em>

en: All (@count)
ca: Totes (@count)

en: Pass (@count)
ca: Passades (@count)

en: Fail (@count)
ca: Fallades (@count)

en: Return to list
ca: Torneu a la llista

en: Clear results after each complete test suite run
ca: Neteja els resultats després de que es completi cada execució d'un conjunt de proves

en: Provide verbose information when running tests
ca: Proporciona informació detallada quan s'executin les proves

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ca: Les dades detallades es mostraran juntament amb les assercions estàndards i són útils per a la depuració. Aquestes s'esborraran entre l'execució de cada conjunt de proves. La seva sortida és molt detallada i només s'ha d'utilitzar durant la depuració.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
ca: Paràmetres de l'autenticació HTTP per a ser utilitzats pel navegador de SimpleTest durant les proves. És útil quan el lloc requereix autenticació bàsica HTTP.

en: The test run did not successfully finish.
ca: L'execució de la prova no ha acabat amb èxit.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
ca: La neteja de resultats està inhabilitada i per tant, la taula de resultats de les proves no es netejarà.

en: No leftover tables to remove.
ca: No hi ha taules temporals per eliminar.

en: 1 debug message | @count debug messages
ca[0]: 1 missatge de depuració
ca[1]: @count missatges de depuració.

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
ca[0]: Eliminat 1 resultat de prova.
ca[1]: Eliminats @count resultats de prova.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
ca[0]: Eliminada 1 taula temporal.
ca[1]: Eliminades @count taules temporals.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
ca[0]: Eliminat 1 directori temporal.
ca[1]: Eliminats @count directoris temporals.

en: Test result
ca: Resultat de la prova

en: Node status
ca: Estat del node

en: Edit style
ca: Edita l'estil

en: All content
ca: Tot el contingut

en: Moderation state
ca: Estat de moderació

en: Maximum file size
ca: Mida màxima de fitxer

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: Content statistics
ca: Estadístiques del contingut

en: Translation files
ca: Fitxers de la traducció

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Delete items
ca: Elimina els elements

en: Fetcher
ca: Recollidor

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ca: Aquest permís s'hereta del rol d'usuari autentificat.

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Filter format
ca: Format del filtre

en: Pager type
ca: Tipus de paginador

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
ca: Target de l'enllaç, com per exemple _blank, _parent o un nom d'iframe. Aquest camp és rarament utilitzat.

en: @argument title
ca: Títol de @argument

en: @argument input
ca: Entrada de @argument

en: Count the number 0 as empty
ca: Conta el número 0 com a buit

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: Starting value
ca: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
ca: Especifiqueu el número pel qual ha de començar el comptador.

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: The view %name has been saved.
ca: S'ha desat la vista %name.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
ca: Aquest filtre pot produir que elements que tenen més d'una de les següents opcions apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre provoca resultats duplicats, aquesta casella de selecció pot reduir aquests duplicats; però, com més termes hagi de buscar, més lenta serà la consulta, per tant, utilitzeu-ho amb precaució. No s'ha d'establir en els camps d'un sol valor, ja que pot causar que desapareguin valors de la visualització, si s'utilitza en un camp incompatible.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha enviat el comentari. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'ID del terme de la taxonomia pel terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom de terme de la taxonomia pel terme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom del vocabulari al que pertany el terme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Escolliu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un nou registre, pel que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: The name of the role.
ca: El nom del rol.

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
ca: No mostris els camps, etiquetes o marcat per als camps que estan buits.

en: Title of the feed.
ca: Títol del canal.

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Language select
ca: Selector de llengua

en: Site email address
ca: Adreça de correu electrònic del lloc

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
ca: L'adreça del <em>De</em> pels correus electrònics automàtics que s'envien durant el registre i la petició de nova contrasenya, i d'altres notificacions. (Utilitzeu una adreça que acabi igual que el domini del vostre lloc per ajudar a prevenir que aquest correu es marqui com a correu brossa.)

en: Administer forums
ca: Administra els fòrums

en: This identifier is used by another handler.
ca: Aquest identificador l'està emprant un altre gestor.

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
ca: La consulta es generarà i s'executarà utilitzant l'API de base de dades del Drupal.

en: revision user
ca: usuari de la revisió

en: Exposed form
ca: Formulari exposat

en: Cancel account
ca: Cancel·la el compte

en: Maximum number of characters
ca: Nombre màxim de caràcters

en: Current Theme
ca: Tema actual

en: Dependencies
ca: Dependències

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ca: Hi ha hagut un error mentre es processava %error_operation amb els arguments: @arguments

en: Base table
ca: Taula base

en: Administrator role
ca: Rol d'administrador

en: Inherit pager
ca: Hereta el paginador

en: Render pager
ca: Pàgina renderitzada

en: Render
ca: Renderitza

en: Image scale
ca: Escalat d'imatge

en: No revision
ca: No hi ha cap revisió

en: Requires a title
ca: Requereix un títol

en: Filter value
ca: Valor del filtre

en: Entities
ca: Entitats

en: Private files
ca: Fitxers privats

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Operations links
ca: Enllaços d'operacions

en: Toolbar buttons
ca: Botons de la barra d'eines

en: Book ID
ca: ID de llibre

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
ca: L'adreça IP de l'ordinador des del qual s'ha enviat el comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
ca: El contingut formatat del comentari.

en: The URL of the comment.
ca: La URL del comentari.

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: The URL of the comment's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del comentari.

en: The date the comment was posted.
ca: La data en què es va enviar el comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
ca: El pare del comentari, si estan actius els comentaris en fils.

en: New comment count
ca: Comptador de nous comentaris

en: The unique ID of the node's latest revision.
ca: L'ID únic de la darrera revisió del node.

en: The human-readable name of the node type.
ca: El nom llegible-pels-humans del tipus de contingut.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The URL of the node's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del node.

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: The date the node was most recently updated.
ca: La data de l'actualització més recent del node.

en: The number of visitors who have read the node.
ca: El número de visitant que han llegit el node.

en: The number of visitors who have read the node today.
ca: El número de visitant que han llegit el node avui.

en: Last view
ca: Darrera visualització

en: The date on which a visitor last read the node.
ca: La data en què un visitant ha llegit per darrer cop un node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: The URL of the site's front page.
ca: La URL de la portada del lloc.

en: Login page
ca: Pàgina d'inici de sessió

en: The URL of the site's login page.
ca: La URL de la pàgina d'inici de sessió del lloc.

en: The unique ID of the uploaded file.
ca: L'ID únic del fitxer carregat.

en: The name of the file on disk.
ca: El nom del fitxer al disc.

en: The web-accessible URL for the file.
ca: La URL del fitxer accessible a través de la web.

en: The date the file was most recently changed.
ca: La data en què el fitxer s'ha modificat més recentment.

en: The user who originally uploaded the file.
ca: L'usuari que originàriament va pujar el fitxer.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ca: L'ID únic del terme de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
ca: El nombre de nodes etiquetats amb el terme de la taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
ca: La URL del terme de la taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
ca: El vocabulari al qual pertany el terme de la taxonomia.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
ca: El terme pare del terme de la taxonomia, si n'existeix cap.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
ca: L'ID únic del vocabulari de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ca: El nombre de nodes etiquetats amb termes que pertanyen al vocabulari de la taxonomia.

en: Term count
ca: Nombre de termes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ca: El nombre de termes que pertanyen al vocabulari de la taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
ca: L'ID únic del compte d'usuari.

en: The login name of the user account.
ca: El nom d'inici de sessió del compte d'usuari.

en: The email address of the user account.
ca: L'adreça de correu electrònic del compte d'usuari.

en: The URL of the account profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
ca: La data en què l'usuari va iniciar sessió al lloc per darrer cop.

en: The date the user account was created.
ca: La data en què es va crear el compte d'usuari.

en: Review log
ca: Revisa el registre

en: Sender name
ca: Nom del remitent

en: Sender email
ca: Correu electrònic del remitent

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Archived
ca: Arxivat

en: Time zone settings
ca: Paràmetres del fus horari

en: Total rows
ca: Total de files

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: You are not allowed to access this page.
ca: No esteu autoritzats a accedir a aquesta pàgina.

en: Authorize file system changes
ca: Autoritza canvis al sistema de fitxers

en: It appears you have reached this page in error.
ca: Sembla ser que heu arribat a aquesta pàgina per error.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè s'ha usat una clau no vàlida.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè el lloc està en mode de manteniment.

en: Default country
ca: País predeterminat

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: Al vostre fitxer %settings_file heu configurat que el @drupal utilitzi un servidor de %driver, tanmateix la vostra instal·lació PHP no suporta actualment aquest tipus de base de dades.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ca: No s'ha pogut trobar cap perfil d'instal·lació. Els perfils d'instal·lació diuen quins mòduls cal habilitar i quin esquema cal instal·lar a la base de dades. Es necessita un perfil per a continuar amb el procés d'instal·lació.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ca: Felicitats, heu instal·lat el @drupal!

en: Settings file
ca: Fitxer de configuració

en: Site maintenance account
ca: Compte de manteniment del lloc

en: Select the default country for the site.
ca: Seleccioneu el país per defecte pel lloc.

en: No pending updates.
ca: No hi ha actualitzacions pendents.

en: 1 pending update | @count pending updates
ca[0]: 1 actualització pendent
ca[1]: @count actualitzacions pendents

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
ca: Impossible continuar, no hi ha disponible cap mètode de transferència de fitxers

en: To continue, provide your server connection details
ca: Per continuar, proporcioneu els detalls de connexió al vostre servidor

en: Connection method
ca: Mètode de connexió

en: Enter connection settings
ca: Introduïu els paràmetres de connexió

en: @backend connection settings
ca: Paràmetres de connexió de @backend

en: Change connection type
ca: Canvia el tipus de connexió

en: No active batch.
ca: No hi ha cap procés per lots actiu.

en: Site under maintenance
ca: El web està en manteniment

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
ca: La classe Archiver només pot funcionar per arxius en local: %file no està suportat.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %source perquè ja existeix un fitxer amb aquest nom en el destí %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
ca: El nom del fitxer excedeix el límit de 240 caràcters. Reanomeneu-lo i torneu-ho a provar.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
ca: %path és un directori i no es pot esborrar utilitzant file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
ca: El fitxer %path no és d'un tipus reconegut i per tant no s'ha eliminat.

en: The file permissions could not be set on %uri.
ca: No s'han pogut definir els permisos del fitxer a %uri.

en: Completed @current of @total.
ca: S'han finalitzat @current d'un total de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
ca: No s'han pogut executar totes les tasques contra el servidor de base de dades. No s'ha trobat la tasca %task.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut modificar %settings. Verifiqueu els permisos del fitxer.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut obrir %settings. Verifiqueu els permisos del fitxer.

en: Required modules
ca: Mòduls necessaris

en: Required modules not found.
ca: No s'han trobat els mòduls necessaris.

en: %module module uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el mòdul %module.

en: No strings available.
ca: No hi ha cadenes disponibles.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
ca: S'ha perdut el fitxer de traduccions JavaScript %file.js.

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Operating in maintenance mode.
ca: Treballant en mode de manteniment.

en: Status message
ca: Missatge d'estat

en: Unable to determine the type of the source directory.
ca: No s'ha pogut determinar el tipus del directori font.

en: Cannot determine the type of project.
ca: No es pot determinar el tipus de projecte.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
ca: Error fatal al actualitzar, el sistema es nega de forma covarda a eliminar el directori d'instal·lació.

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
ca: No s'ha pogut crear %directory a causa del següent: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
ca: Hi ha hagut un error HTTP d'AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
ca: Codi de resultat HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
ca: Una petició HTTP d'AJAX ha acabat de forma anormal.

en: Debugging information follows.
ca: A continuació hi ha informació de depuració.

en: Path: !uri
ca: Camí: !uri

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
ca: Carregueu un fitxer OPML que contingui tota la llista de canals a importar.

en: OPML Remote URL
ca: URL remota de l'OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
ca: Introduïu la URL del fitxer OPML. aquest fitxer es descarregarà i es processarà un sol cop al enviar el formulari.

en: No new feed has been added.
ca: No s'ha afegit cap nou canal.

en: The URL %url is invalid.
ca: La URL %url és invàlida.

en: A feed named %title already exists.
ca: Ja existeix un canal anomenat %title.

en: A feed with the URL %url already exists.
ca: Ja existeix un canal amb la URL %url.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
ca: Els recollidors descarreguen dades d'una font externa. Escolliu un recollidor adequat a la font externa des de la que voleu descarregar.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
ca: Els analitzadors transformen les dades descarregades en estructures estàndards. Escolliu un analitzador adequat al tipus de canals que voleu agregar.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
ca: Els processadors actuen sobre les dades de canal analitzades, per exemple emmagatzemen els elements de canal. Escolliu els processadors adequats a la vostra tasca.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
ca: Per la majoria de tasques d'agregació, els paràmetres predeterminats van bé.

en: Default fetcher
ca: Recollidor predeterminat

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
ca: Descarrega les dades d'una URL utilitzant el controlador de peticions HTTP del Drupal.

en: Default parser
ca: Analitzador predeterminat

en: Default processor
ca: Processador predeterminat

en: Creates lightweight records from feed items.
ca: Crea registres lleugers a partir d'elements del canal.

en: Default processor settings
ca: Paràmetres del processador predeterminat

en: Number of items shown in listing pages
ca: Nombre d'elements que es mostren a les pàgines de llistat

en: Length of trimmed description
ca: Llargada de la descripció retallada

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
ca: El nombre màxim de caràcters utilitzats en la versió retallada del contingut.

en: Viewing feeds
ca: Consulta de canals

en: Adding, editing, and deleting feeds
ca: Afegir, editar i esborrar canals

en: Configuring cron
ca: Configuració del cron

en: Administer news feeds
ca: Administra els canals de notícies

en: View news feeds
ca: Accedeix als canals de notícies

en: Controlling visibility
ca: Control de la visibilitat

en: Creating custom blocks
ca: Creació de blocs personalitzats

en: Demonstrate block regions (@theme)
ca: Mostra les regions de bloc (@theme)

en: Administer blocks
ca: Administra els blocs

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
ca: Controla els blocs de construcció visual amb què està construïda una pàgina. Els blocs són caixes de contingut que es pinten en una àrea o una regió d'una pàgina web.

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: The block cannot be placed in this region.
ca: No es pot posar el bloc en aquesta regió.

en: No books available.
ca: No hi ha llibres disponibles.

en: Content types allowed in book outlines
ca: Tipus de contingut permesos als esquemes de llibre

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ca: Els usuaris amb el permís %outline-perm poden afegir tots els tipus de contingut.

en: Administer book outlines
ca: Administra els esquemes dels llibres

en: Adding and managing book content
ca: Afegir i gestionar contingut de llibres

en: Printing books
ca: Impressió de llibres

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
ca: Els usuaris amb el permís de <em>Veure llibres per imprimir</em> poden seleccionar l'enllaç <em>versió per a imprimir</em> visible a la part inferior de la pàgina de contingut d'un llibre per a generar una vista per a imprimir de la pàgina i totes les seves subseccions.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
ca: El mòdul book ofereix una forma d'organitzar una col·lecció de pàgines de contingut relacionades, col·lectivament conegudes com a llibre. Quan es consulta, aquest contingut mostra automàticament enllaços a les pàgines adjacents del llibre, proporcionant un sistema de navegació simple per a la creació i revisió de contingut estructurat.

en: Create new books
ca: Crea nous llibres

en: View printer-friendly books
ca: Accedeix a la versió per a imprimir dels llibres

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
ca: Accediu a una pàgina d'un llibre i a totes les seves subpàgines com un sol document per a facilitar-ne la impressió. Pot ser pesat en temes de rendiment.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
ca: Els <em>llibres</em> tenen una jerarquia de navegació interna. Utilitzeu-los per a manuals o tutorials.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
ca: Permet als usuaris crear i organitzar contingut relacionat en un esquema.

en: Changing colors
ca: Canvi de colors

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
ca: Permet als administradors canviar l'esquema de color dels temes compatibles.

en: Select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per tal de dur-hi a terme l'actualització.

en: Deleted comment @cid and its replies.
ca: S'ha suprimit el comentari @cid i les seves respostes.

en: Comment approved.
ca: Comentari aprovat.

en: Tokens for comments posted on the site.
ca: Tokens per als comentaris enviats al lloc.

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Unapproved comments (@count)
ca: Comentaris sense aprovar (@count)

en: Administer comments and comment settings
ca: Administra els comentaris i els paràmetres de comentari

en: Edit own comments
ca: Edita els comentaris propis

en: Threading
ca: En fils

en: Show comment replies in a threaded list.
ca: Mostreu les respostes dels comentaris en una llista amb fils.

en: Allow comment title
ca: Permet títol als comentaris

en: Show reply form on the same page as comments
ca: Mostra el formulari de resposta a la mateixa pàgina que els comentaris

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
ca: Els usuaris amb el permís "Envia comentaris" poden enviar comentaris.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
ca: Els usuaris no poden enviar comentaris, però es mostraran els comentaris existents.

en: Comments are hidden from view.
ca: Els comentaris estan ocults a la vista.

en: Users cannot post comments.
ca: Els usuaris no poden enviar comentaris.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a que un administrador del lloc el revisi i el publicarà després de la seva aprovació.

en: Your comment has been posted.
ca: S'ha enviat el vostre comentari.

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
ca: El comentari es retirarà si conté qualsevol de les frases citades. Utilitzeu una llista de frases sensibles a majúscules, separada per comes. Exemple: divertit, salt de caiguda lliure, "Company, Inc.".

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc i la cua d'aprovació de comentaris.

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
ca: No podeu enviar més de %limit missatges en @interval. Proveu-ho més tard.

en: Contact @username
ca: Contacta amb @username

en: Administer contact forms and contact form settings
ca: Administra els formularis de contacte i els paràmetres del formulari de contacte

en: Use the site-wide contact form
ca: Utilitza el formulari de contacte del lloc

en: Use users' personal contact forms
ca: Utilitza els formularis de contacte personal dels usuaris

en: Changing this setting will not affect existing users.
ca: El canvi d'aquest paràmetre no afectarà als usuaris existents.

en: Displaying contextual links
ca: Mostra els enllaços contextuals

en: Use contextual links
ca: Utilitza els enllaços contextuals

en: Contextual links
ca: Enllaços contextuals

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
ca: Proporciona enllaços contextuals per a dur a terme accions relacionades amb els elements d'una pàgina.

en: Database log cleared.
ca: S'ha netejat el registre de la base de dades.

en: Monitoring your site
ca: Supervisar el vostre lloc

en: Debugging site problems
ca: Depuració dels problemes del lloc

en: List (text)
ca: Llista (text)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses a les etiquetes: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
ca: El valor d'aquest camp es determina per la funció %function i no es pot canviar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser un enter o un decimal vàlid.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser una cadena de com a molt 255 caràcters.

en: Allowed values list: keys must be integers.
ca: Llista de valors permesos: les claus han de ser enters.

en: This field stores a number in the database as an integer.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades com un enter.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ca: El valor mínim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap mínim.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ca: El valor màxim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a prefix del valor, com per exemple '$' o '&euro; '. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Summary input
ca: Introducció del resum

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
ca: Això permet a l'autor introduir un resum explícit, per a ésser mostrat en comptes del text retallat automàticament a l'utilitzar el mode de visualització de "Resum o retallat".

en: Summary or trimmed
ca: Resum o retallat

en: Text area with a summary
ca: Àrea de text amb un resum

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
ca: Deixeu-ho en blanc per a utilitzar el valor retallat del text com a resum.

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: Edit field settings.
ca: Edita els paràmetres del camp.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen al camp %field a qualsevol lloc que s'utilitzi. Aquests paràmetres impacten en la manera en què s'emmagatzemen les dades a la base de dades i no es poden canviar un cop les dades s'hagin creat.

en: Updated field %label field settings.
ca: S'ha actualitzat els paràmetres del camp %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
ca: Ha fallat l'intent d'actualitzar el camp %label: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
ca: El camp %field ha estat eliminat del tipus de contingut %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
ca: Hi ha hagut un problema en esborrar el camp %field del tipus de contingut %type.

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: The default value for this field, used when creating new content.
ca: El valor predeterminat d'aquest camp, utilitzat quan es crea contingut nou.

en: Saved %label configuration.
ca: S'ha desat la configuració de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
ca: Aquest llistat mostra tots els camps que s'utilitzen actualment per a una fàcil referència.

en: Field list
ca: Llista de camps

en: Manage display
ca: Gestiona la presentació

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ca: Aquest camp emmagatzema l'ID d'un camp com un valor enter.

en: Enable <em>Display</em> field
ca: Habilita el camp <em>Visualització</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
ca: L'opció de visualització permet als usuaris escollir si s'ha de mostrar un fitxer quan es visualitza el contingut.

en: Files displayed by default
ca: Els fitxers es mostren per defecte

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
ca: Aquest paràmetre només té efecte si l'opció de visualització està habilitada.

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ca: Introduïu un valor com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per a restringir la mida de fitxer permesa. Si ho deixeu en blanc, la mida del fitxer només es limitarà per la mida màxima de post i la mida de les càrregues de fitxers del PHP (el límit actual és <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
ca: Habilita el camp <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
ca: El camp descripció permet als usuaris introduir una descripció sobre el fitxer carregat.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ca: La llista d'extensions permeses no és vàlida. Assegureu-vos d'excloure el punt inicial i de separa les extensions amb una coma o un espai.

en: Generic file
ca: Fitxer genèric

en: Table of files
ca: Taula de fitxers

en: Add a new file
ca: Afegeix un nou fitxer

en: Include file in display
ca: Inclou el fitxer en la visualització

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ca: La descripció es pot utilitzar com a l'etiqueta de l'enllaç al fitxer.

en: All roles may use this format
ca: Tots els rols poden utilitzar aquest format

en: The text format ordering has been saved.
ca: S'ha desat l'ordre dels formats de text.

en: Add text format
ca: Afegeix un format de text

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
ca: Tots els rols per aquest format de text han d'estar habilitats i no es poden canviar.

en: Filter processing order
ca: Ordre de processament dels filtres

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
ca: Els noms dels formats de text han de ser únics. Ja existeix un format anomenat %name.

en: Added text format %format.
ca: S'ha afegit el format de text %format.

en: The text format %format has been updated.
ca: S'ha actualitzat el format de text %format.

en: Text formats
ca: Formats de text

en: Choosing a text format
ca: Elecció d'un format de text

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
ca: Avís: Aquest permís pot tenir implicacions de seguretat en funció de com estigui configurat el format de text.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
ca: Transforma els salts de línia en HTML (ex. <code>&lt;br&gt;</code> i <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
ca: Transforma les URL en enllaços

en: Correct faulty and chopped off HTML
ca: Corregeix HTML defectuós i tallat

en: Display any HTML as plain text
ca: Mostra qualsevol HTML com a text pla

en: Display basic HTML help in long filter tips
ca: Mostra ajuda bàsica d'HTML en suggeriments llargs de filtratge

en: Add rel="nofollow" to all links
ca: Afegeix rel="nofollow" a tots els enllaços

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
ca: Aquest lloc permet contingut HTML. Mentre aprendre tot l'HTML pot semblar intimidatori, aprendre com s'han d'utilitzar un petit nombre de les "etiquetes" més bàsiques de l'HTML és ben senzill. Aquesta taula proporciona exemples de cadascuna de les etiquetes habilitades en aquest lloc.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
ca: Molts caràcters poc usuals es poden introduir sense cap problema.

en: No HTML tags allowed.
ca: No es permet l'ús d'etiquetes HTML.

en: Filters content in preparation for display.
ca: Filtra el contingut per preparar-lo per a la presentació.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
ca: El nombre de respostes que ha de tenir un tema per a considerar-lo "calent".

en: Starting a discussion
ca: Iniciar un debat

en: Moving forum topics
ca: Moure temes de debat

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
ca: Un tema de debat (i tots els seus comentaris) pot ser mogut entre els fòrums seleccionant-ne un de diferent mentre s'edita el tema de debat. Al moure'l entre fòrums, l'opció <em>Deixa una còpia d'ombra</em> crea un enllaç al fòrum original apuntant a la nova localització.

en: Locking and disabling comments
ca: Bloqueig i inhabilitació de comentaris

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
ca: Al seleccionar <em>Tancat</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, bloquejarà (hi evitarà nous comentaris) el fil. Al seleccionar <em>Ocult</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, amagarà els comentaris existents al fil, i n'evitarà de nous.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
ca: Els fòrums contenen temes de debat. Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: Use containers to group related forums.
ca: Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: A forum holds related forum topics.
ca: Un fòrum conté temes de debat relacionats.

en: Add new @node_type
ca: Afegeix un nou @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
ca: L'element %forum és un contenidor de fòrums, no pas un fòrum. Seleccioneu un dels següents fòrums.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
ca: Un <em>tema de debat</em> comença un nou fil de discussió en un fòrum.

en: Control forum hierarchy settings.
ca: Controleu els paràmetres de jerarquia dels fòrums.

en: Forum navigation vocabulary
ca: Vocabulari de navegació de fòrum

en: Provides discussion forums.
ca: Proporciona fòrums de debat.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
ca: Seguiu aquests passos per a configurar i començar a utilitzar el vostre lloc web:

en: Providing a help reference
ca: Proporciona una ajuda de referència

en: Image style name
ca: Nom de l'estil d'imatge

en: Select a new effect
ca: Selecciona un nou efecte

en: Select an effect to add.
ca: Seleccioneu un efecte per afegir-lo.

en: The image effect was successfully applied.
ca: S'ha aplicat correctament l'efecte d'imatge.

en: Style name
ca: Nom de l'estil

en: Create new style
ca: Crea un nou estil

en: Style %name was created.
ca: S'ha creat l'estil %name.

en: Replacement style
ca: Estil de reemplaçament

en: Optionally select a style before deleting %style
ca: Seleccioneu, de forma opcional, un estil abans de suprimir %style

en: Edit %label effect
ca: Edita l'efecte %label

en: Add %label effect
ca: Afegeix l'efecte %label

en: Update effect
ca: Actualitza l'efecte

en: Add effect
ca: Afegeix l'efecte

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'efecte @effect de l'estil %style?

en: The image effect %name has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'efecte d'imatge %name.

en: Width and height can not both be blank.
ca: L'amplada i l'alçada no poden ser ambdues buides.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ca: La part de la imatge que es mantindrà durant el procés de tallat.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
ca: El color de fons que s'usarà per a les parts exposades de la imatge. Utilitzeu colors en estil web en hexadecimal (#FFFFFF pel blanc, #000000 pel negre). Deixeu-ho en blanc per a transparència als tipus d'imatge que ho suportin.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ca: Actualment no hi ha efectes en aquest estil. Afegiu-ne un seleccionant una opció de sota.

en: view actual size
ca: veure en mida real

en: Sample original image
ca: Imatge original d'exemple

en: Sample modified image
ca: Imatge modificada d'exemple

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
ca: El redimensionat farà les imatges d'unes mides exactes. Això pot causar que les imatges s'estreteixin o s'estirin desproporcionadament.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
ca: L'escalat mantindrà la relació d'aspecte de la imatge original. Si només s'especifica una sola dimensió, l'altra serà calculada.

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
ca: L'escalat i tallat mantindrà la relació d'aspecte de la imatge i tallarà el que sobri per la part més gran. Això és útil per a crear miniatures quadrades exactes sense estirar la imatge.

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
ca: La dessaturació transforma una imatge a escala de grisos.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
ca: La rotació d'una imatge farà que les seves dimensions augmentin per a encaixar la diagonal.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el redimensionat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat i el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el dessaturat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: S'ha produït un error en girar la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ca: El camp emmagatzema l'ID d'una imatge com un valor enter.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ca: Si no es carrega cap imatge, al visualitzar el contingut es mostrarà aquesta.

en: Minimum image resolution
ca: Resolució mínima de la imatge

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan el ratolí passa per sobre de la imatge.

en: Preview image style
ca: Estil de la previsualització de la imatge

en: no preview
ca: sense previsualització

en: The preview image will be shown while editing the content.
ca: La previsualització de la imatge es mostra mentre s'edita el contingut.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
ca: Els estils d'imatge solen proporcionar les miniatures de les imatges escalant-les i tallant-les, però també poden afegir diversos efectes abans que es mostri una imatge. Quan es mostra una imatge amb un estil, es crea un nou fitxer i la imatge original es manté sense canvis.

en: Administer image styles
ca: Administra els estils d'imatge

en: No defined styles
ca: No hi ha estils definits

en: Image generation in progress. Try again shortly.
ca: Generació de la imatge en progrés. Torneu-ho a provar en breu.

en: Error generating image.
ca: Error al generar la imatge.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ca: No s'ha pogut generar la imatge derivada que es troba a %path.

en: Failed to create style directory: %directory
ca: No s'ha pogut crear el directori d'estil: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
ca: Ja existeix el fitxer d'imatge de memòria cau %destination. Pot haver-hi un problema amb la configuració de reescriptura.

en: Image styles
ca: Estils d'imatge

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
ca: Configureu els estils que es poden usar per a redimensionar o ajustar les imatges a la pantalla.

en: Edit image effect
ca: Edita un efecte d'imatge

en: Delete image effect
ca: Suprimeix l'efecte d'imatge

en: Add image effect
ca: Afegeix un efecte d'imatge

en: Detection method
ca: Mètode de detecció

en: Part of the URL that determines language
ca: Part de la URL que determina la llengua

en: Request/session parameter
ca: Paràmetre de petició/sessió

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
ca: Nom del paràmetre de petició/sessió utilitzat per a determinar la llengua desitjada.

en: Filter translatable strings
ca: Filtra les cadenes que es poden traduir

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
ca: Determina la llengua a partir d'un paràmetre de la petició/sessió. Exemple: "http://example.com?language=de" estableix la llengua a Alemany basant-se en l'ús de "de" al paràmetre "language".

en: Administer languages
ca: Administra les llengües

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de la llengua per al contingut. Si una versió del contingut està disponible en la llengua detectada, es mostrarà.

en: Follow the user's language preference.
ca: Segueix la preferència de llengua de l'usuari.

en: Language switcher (@type)
ca: Commutador de llengua (@type)

en: Detection and selection
ca: Detecció i selecció

en: URL language detection configuration
ca: Configuració de detecció de la llengua via URL

en: Session language detection configuration
ca: Configuració de la detecció de llengua per sessió

[ctx: Long month name]
en: January
ca: gener

[ctx: Long month name]
en: February
ca: febrer

[ctx: Long month name]
en: March
ca: març

[ctx: Long month name]
en: April
ca: abril

[ctx: Long month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Long month name]
en: June
ca: juny

[ctx: Long month name]
en: July
ca: juliol

[ctx: Long month name]
en: August
ca: agost

[ctx: Long month name]
en: September
ca: setembre

[ctx: Long month name]
en: October
ca: octubre

[ctx: Long month name]
en: November
ca: novembre

[ctx: Long month name]
en: December
ca: desembre

en: The text to be used for this link in the menu.
ca: El text que s'utilitzarà al menú per aquest enllaç.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ca: Els enllaços de menú que no estiguin habilitats no es llistaran a cap menú.

en: Show as expanded
ca: Mostra'l ampliat

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ca: Si se selecciona i aquest enllaç de menú té fills, el menú apareixerà sempre ampliat.

en: Parent link
ca: Enllaç pare

en: The menu link %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'enllaç de menú %title.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
ca: Esteu segur de voler restablir l'enllaç %item als seus valors predeterminats?

en: The menu link was reset to its default settings.
ca: S'ha restablert l'enllaç de menú als seus paràmetres predeterminats.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
ca: S'ha suprimit el menú personalitzat %title i tots els seus enllaços de menú.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
ca[0]: <strong>Avís:</strong> Actualment hi ha 1 enllaç de menú a %title. Aquest se suprimirà (els elements definits pel sistema es restabliran).
ca[1]: <strong>Avís:</strong> Actualment hi ha @count enllaços de menú a %title. Aquests se suprimiran (els elements definits pel sistema es restabliran).

en: Managing menus
ca: Gestió de menús

en: Displaying menus
ca: Mostra els menús

en: Administer menus and menu items
ca: Administra els menús i els elements de menú

en: Provide a menu link
ca: Proporciona un enllaç de menú

en: Available menus
ca: Menús disponibles

en: The menus available to place links in for this content type.
ca: Els menús disponibles per a afegir-hi enllaços per aquest tipus de contingut.

en: Default parent item
ca: Element pare predeterminat

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ca: Escolliu l'element de menú que serà el pare predeterminat per a un enllaç nou en el formulari de creació de continguts.

en: Edit menu link
ca: Edita l'enllaç de menú

en: Reset menu link
ca: Restableix l'enllaç de menú

en: Delete menu link
ca: Suprimeix l'enllaç de menú

en: Preview before submitting
ca: Previsualitza abans d'enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
ca: Aquest text es mostrarà a la part superior de la pàgina quan es creï o s'editi contingut d'aquest tipus.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
ca: Els usuaris amb el permís <em>Administra el contingut</em> poden sobreescriure aquestes opcions.

en: Author username and publish date will be displayed.
ca: Es mostrarà el nom d'usuari de l'autor i la data de publicació.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Publish selected content
ca: Publica el contingut seleccionat

en: Unpublish selected content
ca: Retira el contingut seleccionat

en: Promote selected content to front page
ca: Promou el contingut seleccionat a la portada

en: Demote selected content from front page
ca: Degrada el contingut seleccionat de la portada

en: Make selected content sticky
ca: Fes el contingut seleccionat estàtic

en: Make selected content not sticky
ca: Fes el contingut seleccionat no estàtic

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ca[0]: Esteu segur de voler suprimir aquest element?
ca[1]: Esteu segur de voler suprimir aquests elements?

en: <em>Edit @type</em> @title
ca: <em>Edita @type</em> @title

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
ca: Tokens relacionats amb elements de contingut individuals, o "nodes".

en: The unique ID of the content item, or "node".
ca: L'ID únic de l'element de contingut o "node".

en: The main body text of the node.
ca: El text del cos principal del node.

en: The summary of the node's main body text.
ca: El resum del text del cos principal del node.

en: Creating content
ca: Creació de contingut

en: Creating custom content types
ca: Creació de tipus de contingut personalitzat

en: Administering content
ca: Administració de contingut

en: Creating revisions
ca: Creació de revisions

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
ca: El mòdul Node també us permet crear múltiples revisions de qualsevol contingut, i tornar a revisions anteriors utilitzant el paràmetre <em>Informació de revisió</em>.

en: User permissions
ca: Permisos d'usuari

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
ca: Els tipus de contingut individuals poden tenir diferents camps, comportaments i permisos assignats.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
ca: Els elements de contingut es poden visualitzar en diversos modes: Resum, Contingut sencer, Impressió, RSS, etc. El <em>resum</em> és un format curt que típicament s'utilitza en llistats de múltiples elements de contingut. El <em>contingut sencer</em> s'utilitza típicament quan el contingut es visualitza en la seva pròpia pàgina.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
ca: Aquí podeu definir quins camps es mostren i quins s'oculten quan es visualitza el tipus de contingut %type segons el mode de visualització, i definir com s'han de veure els camps a cada mode.

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Administer content types
ca: Administra els tipus de contingut

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ca: Avís: Assigneu-lo només als rols de confiança; aquest permís té implicacions en la seguretat.

en: View published content
ca: Accedeix al contingut publicat

en: Bypass content access control
ca: Evita el control d'accés al contingut

en: View own unpublished content
ca: Accedeix al contingut propi no publicat

en: Content is sticky at top of lists
ca: El contingut és estàtic a la part superior dels llistats

en: Content is promoted to the front page
ca: El contingut és promocionat a la portada

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: No front page content has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap contingut per a la portada.

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Change the author of content
ca: Canvia l'autor del contingut

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Unpublish content containing keyword(s)
ca: Retira el contingut que contingui les paraules clau

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
ca: El contingut es retirarà si conté qualsevol de les frases citades. Utilitzeu una llista de frases sensibles a majúscules, separada per comes. Exemple: divertit, salt de caiguda lliure, "Company, Inc.".

en: Node Access Permissions
ca: Permisos d'Accés als Nodes

en: One permission in use | @count permissions in use
ca[0]: Un permís en ús
ca[1]: @count permisos en ús

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Don't display post information
ca: No mostris la informació de l'entrada

en: Creating aliases
ca: Creació d'àlies

en: Managing aliases
ca: Gestió dels àlies

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
ca: Un àlies defineix un nom diferent per una URL existent - per exemple, l'àlies 'about' per la URL 'node/1'. Una URL pot tenir múltiples àlies.

en: Administer URL aliases
ca: Administra els àlies URL

en: Create and edit URL aliases
ca: Crea i edita els àlies URL

en: The alias is already in use.
ca: Ja s'està utilitzant l'àlies.

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
ca: Enriqueix el vostre contingut amb metadades per tal que d'altres aplicacions (p.ex. cercadors, agregadors) entenguin millor les seves relacions i atributs.

en: Searched %type for %keys.
ca: Cercat %type per %keys.

en: Administer search
ca: Administra la cerca

en: Use search
ca: Utilitza la cerca

en: Use advanced search
ca: Utilitza la cerca avançada

en: Choose a set of shortcuts to use
ca: Escolliu un conjunt d'accessos directes a utilitzar

en: Choose a set of shortcuts for this user
ca: Escolliu un conjunt d'accessos directes per aquest usuari

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
ca: %user utilitza a partir d'ara un nou conjunt d'accessos directes anomenat %set_name. El podeu editar des d'aquesta pàgina.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
ca: Esteu utilitzant el conjunt d'accessos directes %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
ca: %user utilitza a partir d'ara el conjunt d'accessos directes %set_name.

en: Change set
ca: Canvia el conjunt

en: The shortcut set has been updated.
ca: S'ha actualitzat el conjunt d'accessos directes.

en: The name of the shortcut.
ca: El nom de l'accés directe.

en: The shortcut %link has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'accés directe %link.

en: Added a shortcut for %title.
ca: S'ha afegit un accés directe per %title.

en: The shortcut %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'accés directe %title.

en: Unable to add a shortcut for %title.
ca: No es pot afegir un accés directe per %title.

en: Adding and removing shortcuts
ca: Afegir i eliminar enllaços directes

en: Displaying shortcuts
ca: Visualització d'accessos directes

en: Administer shortcuts
ca: Administra els accessos directes

en: Add to %shortcut_set shortcuts
ca: Afegeix-ho als accessos directes %shortcut_set

en: Add to shortcuts
ca: Afegeix-ho als accessos directes

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
ca: Esborra-ho dels accessos directes %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
ca: Esborra-ho dels accessos directes

en: Edit shortcuts
ca: Edita els accessos directes

en: Add shortcut
ca: Afegeix un accés directe

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
ca: Permet als usuaris gestionar llistats d'enllaços d'accessos directes personalitzables.

en: GSS negotiate
ca: Negociació GSS

en: Any safe
ca: Qualsevol segur

en: Running tests
ca: Execució de les proves

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
ca: Després d'executar les proves, es mostrarà un missatge al costat de cada conjunt de proves indicant si la prova ha passat, ha fallat o ha llançat una excepció. Si ha passat significa que la prova ha retornat el resultat esperat, mentre que si ha fallat indica el contrari. Normalment, una excepció indica un error fora de l'abast de la prova, com pot ser un avís o una notificació de PHP. Si hi ha hagut errors o excepcions, els resultats s'expandiran i les proves que han tingut algun errors o excepcions, s'indicaran amb files de color vermell o rosa. Podeu utilitzar llavors aquests resultats per a refinar el vostre codi i les proves, fins que totes passin.

en: Administer tests
ca: Administra les proves

en: The test run finished in @elapsed.
ca: L'execució de la prova ha acabat en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
ca: Utilitzeu el botó <em>Neteja l'entorn</em> per a netejar els fitxers i taules temporals.

en: PHP open_basedir restriction
ca: Restricció PHP open_basedir

en: Displaying popular content
ca: Mostra el contingut popular

en: Page view counter
ca: Comptador de pàgines vistes

en: Administer statistics
ca: Administra les estadístiques

en: View content hits
ca: Consulta els accessos al contingut

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
ca: Registre per a UNIX, Linux i Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
ca: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
ca: Al Microsoft Windows, els missatges sempre s'envien al registre d'esdeveniments utilitzant el codi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
ca: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ca: Depenent de la configuració del sistema, el Syslog i d'altres eines de registre utilitzen aquest codi per a identificar o filtrar els missatge dintre del registre sencer del sistema.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
ca: No s'ha pogut girar la imatge %file perquè la funció imagerotate() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: default theme
ca: tema predeterminat

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
ca: Escolliu "Tema predeterminat" per utilitzar sempre el mateix tema que a la resta del lloc.

en: Use the administration theme when editing or creating content
ca: Utilitza el tema d'administració quan s'editi o es creï contingut

en: The %theme theme was not found.
ca: No s'ha trobat el tema %theme.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
ca: Tingueu en compte que el tema d'administració encara està establert al tema %admin_theme; conseqüentment, el tema en aquesta pàgina no ha canviat. Totes les seccions no administratives del lloc, mostraran el tema %selected_theme  seleccionat per defecte.

en: %theme is now the default theme.
ca: %theme és ara el tema predeterminat.

en: User verification status in comments
ca: Estat de verificació de l'usuari en els comentaris

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
ca: Aquests paràmetres només existeixen pels temes basats en el motor de tema %engine.

en: The custom logo path is invalid.
ca: El camí personalitzat del logo és invàlid.

en: The custom favicon path is invalid.
ca: El camí personalitzat del favicon és invàlid.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ca: @module (<span class="admin-missing">incompatible amb la</span> versió @version)

en: Would you like to continue with the above?
ca: Voleu continuar amb això?

en: Enter a valid IP address.
ca: Introduïu una adreça IP vàlida.

en: The IP address %ip was deleted.
ca: S'ha suprimit l'adreça IP %ip.

en: How this is used depends on your site's theme.
ca: Com es fa servir això depèn del vostre tema del lloc.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan el document demanat és denegat a l'usuari actual. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica d'"accés denegat".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan no hi ha cap contingut que coincideixi amb el document demanat. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica de "pàgina no trobada".

en: Errors and warnings
ca: Errors i avisos

en: Clear all caches
ca: Neteja totes les memòries cau

en: Bandwidth optimization
ca: Optimització de l'amplada de banda

en: Public file system path
ca: Camí del sistema de fitxers públic

en: Private file system path
ca: Camí del sistema de fitxers privat

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
ca: Un camí del sistema de fitxers local on s'emmagatzemaran els fitxers temporals. Aquest directori no ha de ser accessible a través de la web.

en: Default download method
ca: Mètode de descàrrega predeterminat

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
ca: Aquest paràmetre s'utilitza com mètode de descàrrega preferit. L'ús de fitxers públics és més eficient però no proporciona cap tipus de control d'accés.

en: Description of your site, included in each feed.
ca: Descripció del vostre lloc que s'inclou a cada canal.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Only applied if users may set their own time zone.
ca: Només s'aplica si els usuaris han establert el seu propi fus horari.

en: Time zone for new users
ca: Fus horari per als nous usuaris

en: Put site into maintenance mode
ca: Posa el lloc en mode de manteniment

en: Displayed as %date
ca: Mostrat com %date

en: Save format
ca: Desa el format

en: Custom date format updated.
ca: S'ha actualitzat el format de data personalitzat.

en: Custom date format added.
ca: S'ha afegit el format de data personalitzat.

en: Available actions:
ca: Accions disponibles:

en: Create an advanced action
ca: Crea una acció avançada

en: Deleted %ip
ca: S'ha suprimit %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
ca[0]: Heu d'habilitar el mòdul @required per a instal·lar @module.
ca[1]: Heu d'habilitar els mòduls @required per a instal·lar @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
ca: Tokens per a paràmetres del lloc i altra informació global.

en: Tokens related to times and dates.
ca: Tokens relacionats amb hores i dates.

en: Tokens related to uploaded files.
ca: Tokens relacionats amb fitxers carregats.

en: URL (brief)
ca: URL (curta)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
ca: La URL sense el protocol de la portada del lloc.

en: Short format
ca: Format curt

en: A date in 'short' format. (%date)
ca: Una data en format 'curt'. (%date)

en: Medium format
ca: Format mitjà

en: A date in 'medium' format. (%date)
ca: Una data en format 'mitjà'. (%date)

en: Long format
ca: Format llarg

en: A date in 'long' format. (%date)
ca: Una data en format 'llarg'. (%date)

en: Time-since
ca: Temps des de

en: Raw timestamp
ca: Marca horària sense format

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
ca: Una data en format de marca horària del UNIX (%date)

en: Managing modules
ca: Gestió dels mòduls

en: Managing themes
ca: Gestió dels temes

en: Configuring basic site settings
ca: Configuració dels paràmetres bàsics del lloc

en: Administer modules
ca: Administra els mòduls

en: Administer site configuration
ca: Administra la configuració del lloc

en: Administer themes
ca: Administra els temes

en: Administer actions
ca: Administra les accions

en: Use the administration pages and help
ca: Utilitza les pàgines d'administració i ajuda

en: Use the site in maintenance mode
ca: Utilitza el lloc en mode de manteniment

en: View site reports
ca: Accedeix als informes del lloc

en: Public files
ca: Fitxers públics

en: Public local files served by the webserver.
ca: Fitxers locals públics servits pel servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
ca: Fitxers locals privats servits pel Drupal.

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: Temporary local files for upload and previews.
ca: Fitxers temporals locals per a les càrregues i les previsualitzacions.

en: Update modules
ca: Actualitza mòduls

en: Update themes
ca: Actualitza temes

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ca: La vostra contrasenya no es desa a la base de dades i només s'utilitza per a establir una connexió.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
ca: La connexió es crearà entre el vostre servidor web i la màquina que allotja els fitxers del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la mateixa màquina, i per tant, "localhost" és correcte.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
ca: Seleccioneu l'hora local i el fus horari desitjat. Les dates i hores d'aquest lloc es mostraran utilitzant aquest fus horari.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ca: El directori %directory no existeix i no s'ha pogut crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ca: El directori %directory existeix però no s'hi pot escriure i no s'ha pogut fer que s'hi escrigui.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
ca: Administreu els blocs, els tipus de contingut, els menús, etc.

en: Delete IP address
ca: Suprimeix l'adreça IP

en: Maintenance mode
ca: Mode de manteniment

en: Logging and errors
ca: Registre i errors

en: Regional and language
ca: Regió i llengua

en: Edit date format
ca: Edita el format de data

en: Search and metadata
ca: Cerca i metadades

en: Content authoring
ca: Creació de contingut

en: more information
ca: més informació

en: Tokens related to taxonomy terms.
ca: Tokens relacionats amb els termes de les taxonomies.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
ca: Tokens relacionats amb els vocabularis de les taxonomies.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
ca: Les taxonomies serveixen per a categoritzar el contingut. Els termes s'agrupen en vocabularis. Per exemple, un vocabulari anomenat "Fruita" contindria els termes "Poma" i "Plàtan".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
ca: Podeu reorganitzar els termes de %capital_name utilitzant l'opció d'arrossegar-i-deixar-anar i agrupar termes sota un terme pare arrossegant-los sota i a la dreta del pare.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
ca: %capital_name conté termes agrupats sota els termes dels pares. Podeu reorganitzar els termes de %capital_name arrossegant-los-i-deixant-los-anar.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
ca: %capital_name conté termes amb múltiples pares. No hi ha suport per l'arrossega-i-deixa-anar de termes amb múltiples pares, però podeu tornar-lo a habilitar editant cada terme per incloure un sol pare.

en: Administer vocabularies and terms
ca: Administra els vocabularis i els termes

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: Use the administration toolbar
ca: Utilitza la barra d'eines d'administració

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
ca: Proporciona una barra d'eines que mostra els elements de primer nivell del menú d'administració i enllaços d'altres mòduls.

en: Tracking new and updated site content
ca: Seguiment del contingut nou o actualitzat del lloc

en: Tracking user-specific content
ca: Seguiment de contingut específic d'un usuari

en: My recent content
ca: El meu contingut recent

en: Enables tracking of recent content for users.
ca: Permet als usuaris el seguiment del contingut recent.

en: Translating content
ca: Traducció del contingut

en: Installing updates
ca: Instal·lant les actualitzacions

en: Preparing to update your site
ca: Preparant per a actualitzar el vostre lloc

en: Installing %project
ca: Instal·lant %project

en: Preparing to install
ca: Preparant per a instal·lar

en: Error installing / updating
ca: Error instal·lant/actualitzant

en: Installed %project_name successfully
ca: S'ha instal·lat %project_name correctament

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
ca: L'actualització s'ha completat correctament. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Update was completed successfully.
ca: L'actualització s'ha completat correctament.

en: Update failed! See the log below for more information.
ca: L'actualització ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
ca: L'actualització ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
ca: La instal·lació s'ha completat correctament. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Installation was completed successfully.
ca: La instal·lació s'ha completat correctament.

en: Installation failed! See the log below for more information.
ca: La instal·lació ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
ca: La instal·lació ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Failed to get available update data.
ca: No s'ha pogut obtenir la informació d'actualització disponible.

en: No available update data
ca: No hi ha informació d'actualització disponible

en: Checking available update data
ca: Comprovant dades d'actualitzacions disponibles

en: Trying to check available update data ...
ca: Tractant de comprovar les dades d'actualització disponibles ...

en: Error checking available update data.
ca: Error al comprovar les dades d'actualització disponibles.

en: Checking available update data ...
ca: Comprovant dades d'actualitzacions disponibles ...

en: Checked available update data for %title.
ca: Verificades les dades d'actualització disponibles per %title.

en: Failed to check available update data for %title.
ca: No s'han pogut comprovar les dades d'actualització disponibles per %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
ca: Hi ha hagut un error en intentar obtenir les dades de les actualitzacions disponibles.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
ca[0]: Comprovades les dades d'actualització disponibles per un projecte.
ca[1]: Comprovades les dades d'actualització disponibles per @count projectes.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
ca[0]: No s'han pogut obtenir les dades d'actualització disponibles d'un projecte.
ca[1]: No s'han pogut obtenir les dades d'actualització disponibles de @count projectes.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
ca: Hi ha hagut un problema a l'obtenir la informació de l'actualització. Torneu-ho a provar més tard.

en: (Theme)
ca: (Tema)

en: (Security update)
ca: (Actualització de seguretat)

en: (Unsupported)
ca: (Sense suport)

en: All of your projects are up to date.
ca: Tots els vostres projectes estan al dia.

en: Download these updates
ca: Descarrega aquestes actualitzacions

en: Manual updates required
ca: Actualitzacions manuals necessàries

en: You must select at least one project to update.
ca: Heu de seleccionar com a mínim un projecte a actualitzar.

en: Downloading updates
ca: Descarregant les actualitzacions

en: Preparing to download selected updates
ca: Preparant per a descarregar les actualitzacions seleccionades

en: Downloading updates failed:
ca: Ha fallat la descàrrega de les actualitzacions:

en: Updates downloaded successfully.
ca: Les actualitzacions s'han descarregat correctament.

en: Fatal error trying to download.
ca: Error fatal al intentar descarregar.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
ca: Realitza les actualitzacions amb el lloc en mode de manteniment (molt recomanable)

en: Install from a URL
ca: Instal·la a partir d'una URL

en: For example: %url
ca: Per exemple: %url

en: Upload a module or theme archive to install
ca: Puja el fitxer comprimit del mòdul o del tema a instal·lar

en: For example: %filename from your local computer
ca: Per exemple: %filename del vostre ordinador local

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
ca: Per a instal·lar, heu de proporcionar una URL o carregar un fitxer comprimit.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
ca: No es pot recuperar el projecte del Drupal des de %url.

en: Provided archive contains no files.
ca: El fitxer comprimit proporcionat no conté fitxers.

en: Unable to determine %project name.
ca: No es pot determinar el nom de %project.

en: %project is already installed.
ca: %project ja està instal·lat.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ca: No es pot extreure %file, no és un fitxer comprimit vàlid.

en: Downloading %project
ca: Descarregant %project

en: Failed to download %project from %url
ca: La descàrrega de %project des de %url ha fallat

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Enabled: %includes
ca: Habilitat: %includes

en: Disabled: %disabled
ca: Inhabilitat: %disabled

en: Checking for available updates
ca: Comprovant les actualitzacions disponibles

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
ca: Podeu instal·lar de forma automàtica les actualitzacions que us falten utilitzant l'Update manager:

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
ca: La versió instal·lada d'almenys un dels vostres mòduls o temes ja no té més suport. És molt recomanable d'actualitzar-lo o desactivar-lo. Aneu a la pàgina del projecte per a més detalls.

en: Ready to update
ca: Preparat per actualitzar

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
ca: Comprova les actualitzacions disponibles i pot instal·lar o actualitzar de forma segura mòduls i temes a través de la interfície web.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
ca: A aquest rol se li assignaran automàticament els nous permisos quan s'activi un nou mòdul. El canvi d'aquest paràmetre no afectarà als permisos existents.

en: Registration and cancellation
ca: Registre i cancel·lació

en: Who can register accounts?
ca: Qui pot registrar comptes?

en: Administrators only
ca: Només els administradors

en: Visitors, but administrator approval is required
ca: Visitants, però es requereix aprovació per part de l'administrador

en: When cancelling a user account
ca: Al cancel·lar un compte d'usuari

en: Select method for cancelling account
ca: Selecciona el mètode de cancel·lació del compte

en: Administer users
ca: Administra els usuaris

en: Welcome (new user created by administrator)
ca: Benvinguda (nou usuari creat per l'administrador)

en: Welcome (awaiting approval)
ca: Benvinguda (pendent d'aprovació)

en: Welcome (no approval required)
ca: Benvinguda (no cal aprovació)

en: Password recovery
ca: Recuperació de la contrasenya

en: Account activation
ca: Activació de compte

en: Account cancellation confirmation
ca: Confirmació de la cancel·lació del compte

en: Account canceled
ca: Compte cancel·lat

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ca: L'enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que heu fet clic no és vàlid.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
ca: Acabeu d'utilitzar el vostre enllaç d'inici de sessió d'un sol cop. Ja no és necessari utilitzar aquest enllaç per iniciar sessió. Canvieu la vostra contrasenya.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
ca: <p>Aquest és un inici de sessió d'un sol cop per a %user_name que expirarà el %expiration_date.</p><p>Feu clic en aquest botó per iniciar sessió al lloc i canviar la vostra contrasenya</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ja ha estat utilitzat o ja no és vàlid. Demaneu-ne un de nou utilitzant el següent formulari.

en: When cancelling your account
ca: Al cancel·lar el vostre compte

en: When cancelling the account
ca: Al cancel·lar el compte

en: Are you sure you want to cancel your account?
ca: Esteu segur de voler cancel·lar el vostre compte?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
ca: Esteu segur de voler cancel·lar el compte %name?

en: Select the method to cancel the account above.
ca: Seleccioneu a continuació el mètode de cancel·lació del compte.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
ca: Es bloquejarà el vostre compte i ja no podreu iniciar sessió. El vostre contingut s'ocultarà a tothom menys als administradors.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
ca: S'eliminarà el vostre compte i se suprimirà tota la seva informació. El vostre contingut s'assignarà a l'usuari %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
ca: S'eliminarà el vostre compte i se suprimirà tota la seva informació. El vostre contingut també s'eliminarà.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç de cancel·lació de compte que ja ha expirat. Demaneu-ne un de nou utilitzant el següent formulari.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
ca: S'ha enviat una petició de cancel·lació de compte a %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
ca: Tokens relacionats amb els comptes d'usuari individuals.

en: Tokens related to the currently logged in user.
ca: Tokens relacionats amb l'usuari que està actualment connectat.

en: Creating and managing users
ca: Creació i gestió d'usuaris

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
ca: Aquest formulari permet als administradors configurar com s'han de mostrar els camps al visualitzar una pàgina de perfil d'usuari.

en: Administer permissions
ca: Administra els permisos

en: Change own username
ca: Canvia el nom d'usuari propi

en: Cancel own user account
ca: Cancel·la el compte d'usuari propi

en: Select method for cancelling own account
ca: Selecciona el mètode per a cancel·lar el compte propi

en: Cancelling account
ca: Cancel·lació de compte

en: Cancelling user account
ca: Cancel·lació de compte d'usuari

en: %name has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat %name.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: When cancelling these accounts
ca: Al cancel·lar aquests comptes

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
ca: Esteu segur de voler cancel·lar aquests comptes d'usuari?

en: Cancel accounts
ca: Cancel·la els comptes

en: Add lowercase letters
ca: Afegiu lletres en minúscules

en: Add uppercase letters
ca: Afegiu lletres en majúscules

en: Add numbers
ca: Afegiu números

en: Add punctuation
ca: Afegiu símbols de puntuació

en: Make it different from your username
ca: Feu-la diferent del vostre nom d'usuari

en: Weak
ca: Feble

en: Fair
ca: Passable

en: Blocked user: %name %email.
ca: Usuari bloquejat: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Confirm account cancellation
ca: Confirmeu la cancel·lació del compte

en: Minimal
ca: Mínima

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Install with commonly used features pre-configured.
ca: Instal·leu amb les característiques d'ús comú preconfigurades.

en: Contact forms
ca: Formularis de contacte

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Exposed
ca: Exposat

en: Remove this display
ca: Elimina aquesta vista

en: Operator to use on all groups
ca: Operador per fer servir a tots els agrupaments

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
ca: Tant "grup 0 AND grup 1 AND grup 2" com "grup 0 OR grup 1 OR grup 2", etc

en: Remove group @group
ca: Esborra l'agrupament @group

en: Default group
ca: Grup predeterminat

en: Group @group
ca: Grup @group

en: Ungroupable filters
ca: Filtres no agrupables

en: Basic exposed form
ca: Formulari exposat bàsic

en: Input required
ca: Entrada de dades obligatòria

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
ca: Un formulari exposat que només mostra una vista si el formulari conté dades entrades per l'usuari.

en: Display all items
ca: Mostra tots els elements

en: Display a specified number of items
ca: Mostra un nombre específic d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
ca: Mostra un nombre limitat d'elements que aquesta vista pugui trobar.

en: Paged output, full pager
ca: Sortida paginada, paginador complet

en: Paged output, full Drupal style
ca: Sortida paginada, estil per defecte Drupal

en: Paged output, mini pager
ca: Sortida paginada, paginador mini

en: Name (raw)
ca: Nom (sense filtrar)

en: Provide markup text for the area.
ca: Proporciona text amb etiquetes per l'àrea.

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Change the machine name of this display.
ca: Canvieu el nom màquina d'aquesta presentació.

en: Change settings for this pager type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus de paginador.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
ca: Permeteu l'agrupament i agregació (càlcul) de camps.

en: Exposed form style
ca: Estil del formulari exposat

en: Select the kind of exposed filter to use.
ca: Seleccioneu el tipus de filtres exposat a utilitzar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
ca: Paràmetres del formulari exposat per aquest estil de formulari exposat.

en: The machine name of this display
ca: El nom màquina d'aquesta presentació

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
ca: Si ho habiliteu, alguns camps poden no estar disponibles. Tots els camps que estiguin seleccionats per agrupar-se es col·lapsaran en un sol registre per cada valor diferent. Els altres camps que estiguin seleccionats per agregar-se se'ls hi executarà la funció. Per exemple, podeu agrupar nodes per títol i contar el nombre de nids per obtenir un llistat dels títols duplicats.

en: Exposed Form
ca: Formulari exposat

en: Exposed form options
ca: Opcions d'un formulari exposat

en: Pager options
ca: Opcions del paginador

en: Display id should be unique.
ca: L'identificador de la presentació ha de ser únic.

en: Include reset button
ca: Inclou un botó de reinicialització

en: Reset button label
ca: Etiqueta del botó de reinicialització

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ca: Text a mostra al botó de reinicialització del formulari exposat.

en: Exposed sorts label
ca: Etiqueta de l'ordenació exposada

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: Text on demand
ca: Text de la demanda

en: Exposed options
ca: Opcions exposades

en: Items per page label
ca: Etiqueta d'elements per pàgina

en: Exposed items per page options
ca: Opcions de l'exposició dels elements per pàgina

en: Expose Offset
ca: Exposa el desplaçament

en: Offset label
ca: Etiqueta del desplaçament

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
ca[0]: Mini paginador, @count element, salta'n @skip
ca[1]: Mini paginador, @count elements, salta'n @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
ca[0]: Mini paginador, @count element
ca[1]: Mini paginador, @count elements

en: All items, skip @skip
ca: Tots els elements, saltar @skip

en: All items
ca: Tots els elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
ca[0]: @count element, saltant @skip
ca[1]: @count elements, saltant @skip

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Group results together
ca: Agrupa els resultats

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Add custom block
ca: Afegeix un bloc personalitzat

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
ca[0]: 1 actualització pendent (@number_applied per aplicar, @number_incompatible s'ha omès)
ca[1]: @count actualitzacions pendents (@number_applied per aplicar, @number_incompatible s'ha omès)

en: Author textfield
ca: Camp de text de l'autor

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
ca: API de Field per afegir camps a entitats com nodes i usuaris.

en: Overview of fields on all entity types.
ca: Resum dels camps a tots els tipus d'entitats.

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: Error messages to display
ca: Missatges d'error a mostrar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
ca: És recomanat que els llocs que s'executen en entorns de producció no mostrin cap error.

en: Cannot open %file_path
ca: No s'ha pogut obrir %file_path

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
ca: El camp de la vostra contrasenya actual és buit o incorrecte; és obligatori canviar el %name.

en: Configure user accounts.
ca: Configureu els comptes d'usuari.

en: Terminology
ca: Terminologia

en: Last access timestamp
ca: Marca horària de l'últim accés

en: Last login timestamp
ca: Marca horària de l'últim inici de sessió

en: Severity level
ca: Nivell de gravetat

en: Maximize
ca: Maximitzar

en: Update preview
ca: Actualitza la previsualització

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Administer media
ca: Administra el media

en: View media
ca: Visualitza mèdia

en: Remove block
ca: Suprimeix el bloc

en: all languages
ca: totes les llengües

en: %module module installed.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: @node_type comment
ca: Comentari de @node_type

en: Administer text formats and filters
ca: Administra els formats de text i els filtres

en: @type language detection
ca: Detecció de llengua de @type

en: Use the detected interface language.
ca: Utilitza la llengua d'interfície detectada.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
ca: El nou conjunt es crea a partir d'una còpia dels elements del conjunt predeterminat d'enllaços directes.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
ca: El nou conjunt es crea a partir d'una còpia dels elements del conjunt %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
ca: Actualment esteu utilitzant el conjunt d'accessos directes %set-name.

en: Create new set
ca: Crea un nou conjunt

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
ca: S'ha creat el conjunt d'accessos directes %set_name. El podeu editar des d'aquesta pàgina.

en: Updated set name to %set-name.
ca: S'ha actualitzat el nom del conjunt a %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
ca: Si heu escollit aquest conjunt d'accessos directes com el predeterminat per alguns o tots els usuaris, ells també es veuran afectats per l'esborrat.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
ca[0]: 1 usuari ha escollit o ha estat assignat a aquest conjunt d'accessos directes.
ca[1]: @count usuaris han escollit o han estat assignats a aquest conjunt d'accessos directes.

en: Administering shortcuts
ca: Administració d'accessos directes

en: Choosing shortcut sets
ca: Elecció del conjunt d'enllaços directes

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
ca: Els usuaris amb permisos per a canviar de conjunt d'accessos directes poden escollir-ne un des de la pestanya d'accessos directes de la seva pàgina de compte d'usuari.

en: Edit current shortcut set
ca: Edita el conjunt d'accessos directes actual

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
ca: L'edició del conjunt d'accessos directes actual afectarà a altres usuaris si aquest conjunt ha estat assignat o seleccionat per altres usuaris. La concessió del permís "Selecciona qualsevol conjunt d'accessos directes" juntament amb aquest permís permetrà editar qualsevol conjunt d'accessos directes.

en: Select any shortcut set
ca: Selecciona qualsevol conjunt d'accessos directes

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
ca: A partir de tots els conjunts d'accessos directes, seleccioneu-ne un per a ser el vostre conjunt actiu. Sense aquest permís, un administrador selecciona els conjunts d'accessos directes pels usuaris.

en: Add and modify shortcut sets.
ca: Afegiu i modifiqueu conjunts d'enllaços directes.

en: Add shortcut set
ca: Afegeix un conjunt d'enllaços directes

en: Edit set name
ca: Edita el nom del conjunt

en: Delete shortcut set
ca: Suprimeix el conjunt d'accessos directes

en: @remote could not be saved to @path.
ca: No s'ha pogut desar @remote a @path.

en: Database support
ca: Suport de la base de dades

en: Cache type
ca: Tipus de memòria cau

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
ca: Utilitza un enllaç absolut (comença per "http://")

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
ca: Canvieu el(s) nom(s) de la(es) classe(s) CSS que s'afegiran a aquesta presentació.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ca: Les classes CSS han de ser alfanumèriques o amb guions baixos.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
ca: Establiu entre quins valors l'usuari pot escollir al determinar els elements per pàgina. Separats per comes.

en: Update @name
ca: Actualitza @name

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Link field
ca: Enllaç al camp

en: Attachment before
ca: Adjunt abans

en: Attachment after
ca: Adjunt després

en: Feed icon
ca: Icona del canal

en: Content moderation states
ca: Estats de moderació del contingut

en: Transitions
ca: Transicions

en: Cache configuration
ca: Configuració de la memòria cau

en: Editing
ca: Editant

en: GD library PNG support
ca: Biblioteca GD de suport PNG

en: The date the comment was most recently updated.
ca: La data en què es va modificar el comentari per darrer cop.

en: Comment posted: %subject.
ca: Comentari enviat: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
ca: Aquest camp ha estat inhabilitat perquè no teniu suficients permisos per a editar-lo.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
ca: Accedeix, edita i suprimeix tot el contingut independentment de les restriccions de permís.

en: Syslog format
ca: Format del syslog

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
ca: Els recursos externs poden ser optimitzats automàticament, la qual cosa pot reduir la mida i el nombre de peticions fetes al vostre lloc web.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
ca: Una data en el format 'temps des de'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
ca: La localització del fitxer relativa a l'arrel del Drupal.

en: Your modules have been downloaded and updated.
ca: Els vostres mòduls han estat descarregats i actualitzats.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Translation update status
ca: Estat d'actualització de la traducció

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Filter modules
ca: Filtra els mòduls

en: Vocabulary machine name
ca: Nom màquina del vocabulari

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Main background
ca: Fons principal

en: Sidebar background
ca: Fons de la barra lateral

en: Sidebar borders
ca: Vores de les barres lateral

en: Footer background
ca: Fons del peu

en: Plum
ca: Pruna

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: Title link
ca: Enllaç del títol

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ca: Una llista separada per espais d'etiquetes HTML permeses en el contingut dels elements del canal. Les etiquetes no permeses se separen del contingut.

en: %field cannot contain any markup.
ca: %field no pot contenir cap tipus de marcat.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de presentació del tema %name. Quan el vostre lloc es mostri utilitzant aquest tema, s'utilitzaran aquests paràmetres.

en: Administer software updates
ca: Administra les actualitzacions de programari

en: @required_name (Missing)
ca: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
ca: @required_name (Versió @compatibility requerida)

en: @name requires at least PHP @version.
ca: @name necessita com a mínim PHP @version.

en: Unresolved dependency
ca: Dependència sense resoldre

en: @name requires this module.
ca: @name necessita aquest mòdul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
ca: @name requereix aquest mòdul i versió. Actualment s'està usant @required_name en la versió @version

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Site details
ca: Detalls del lloc

en: Subscribe to @title
ca: Subscriu-te a @title

en: The email address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic %mail no és vàlida.

en: Add media
ca: Afegeix mèdia

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Title and slogan
ca: Títol i eslògan

en: Firehouse
ca: Parc de bombers

en: Ice
ca: Gel

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ca: El prefix de taula de la base de dades que heu introduït, %prefix, no és vàlid. El prefix de taula només pot contenir caràcters alfanumèrics,  punts o guions baixos.

en: Default settings file
ca: Fitxer de paràmetres predeterminat

en: The default settings file does not exist.
ca: El fitxer de paràmetres predeterminat no existeix.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
ca: L'instal·lador de @drupal necessita que el fitxer %default-file no hagi estat modificat de cap forma del de la descàrrega original.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ca: Reordeneu les files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
ca: Mostra el pes de les files

en: Hide row weights
ca: Amaga el pes de les files

en: %name: the value may be no less than %min.
ca: %name: el valor no ha de ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ca: %name: el valor no ha de ser més gran que %max.

en: Custom display settings
ca: Paràmetres de presentació personalitzats

en: User interface for the Field API.
ca: Interfície d'usuari per al Field API.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai o una coma i no inclogueu el punt inicial.

en: Node module element
ca: Element del mòdul Node

en: not yet assigned
ca: no assignat encara

en: not yet created
ca: no creat encara

en: Comment type
ca: Tipus de comentari

en: Edit permissions
ca: Edita els permisos

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Reusable
ca: Reutilitzable

en: Configuration files
ca: Fitxers de configuració

en: Row class
ca: Classe de la fila

en: The URL of the account edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte.

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Edit translations
ca: Edita traduccions

en: - Use default -
ca: - Usa el predeterminat -

en: Query type
ca: Tipus de consulta

en: Search page
ca: Pàgina de cerca

en: Search pages
ca: Pàgines de cerca

en: Add search page
ca: Afegeix una pàgina de cerca

en: Unknown content type
ca: Tipus de contingut desconegut

en: Drupal Upgrade
ca: Actualització del Drupal

en: Summary options
ca: Opcions del resum

en: Back to site
ca: Torna al lloc

en: Never (manually)
ca: Mai (manualment)

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
ca: No es pot copiar el fitxer especificat %file a %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ca: No s'han pogut desar les dades perquè la destinació %destination és invàlida. Això sovint es deu a l'ús indegut de file_save_data() o a l'absència d'un embolcall de flux.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
ca: No s'ha pogut connectar al vostre servidor de base de dades. El servidor ha reportat el següent missatge: %error.<ul><li>Està en marxa el servidor de base de dades?</li><li>Existeix la base de dades i heu introduït el nom de la base de dades correcte?</li><li>Heu introduït el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Heu introduït el nom correcte de la màquina de la base de dades?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
ca: Surt de la demostració de les regions de bloc

en: Database log messages to keep
ca: Missatges de registre de la base de dades a mantenir

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a sufix del valor, com per exemple 'm' o 'kb/s'. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Display prefix and suffix.
ca: Mostra el prefix i el sufix.

en: Display with prefix and suffix.
ca: Mostra amb el prefix i el sufix.

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: Trim length
ca: Retalla la llargada

en: No field is displayed.
ca: No hi ha cap camp que es mostri.

en: No field is hidden.
ca: No hi ha cap camp amagat.

en: Format settings:
ca: Paràmetres del format:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
ca: Els formats de text es presenten a les pàgines d'edició de contingut en l'ordre definit en aquesta pàgina. El primer format disponible per un usuari serà seleccionat de forma predeterminada.

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Image style: @style
ca: Estil de la imatge: @style

en: Linked to content
ca: Enllaçada al contingut

en: Linked to file
ca: Enllaçada al fitxer

en: Shown when hovering over the menu link.
ca: Es mostra quan es passa per damunt de l'enllaç de menú.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. El format de data és YYYY-MM-DD i %timezone és el desplaçament respecte l'UTC del fus horari. Deixeu-ho en blanc per utilitzar la data d'enviament del formulari.

en: Syslog identity
ca: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ca: Una cadena de text que s'anteposarà a cada missatge registrat al Syslog. Si esteu registrant múltiples llocs al mateix fitxer de registres del Syslog, una identitat única per lloc fa que sigui fàcil de mantenir les entrades del registre a part.

en: Error pages
ca: Pàgines d'error

en: Run cron every
ca: Executa el cron cada

en: Manage automatic site maintenance tasks.
ca: Gestioneu les tasques automàtiques de manteniment del lloc.

en: Weight for added term
ca: Pes pel terme afegit

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
ca: Perfil mínim per executar les proves. Inclou només els mòduls obligatoris.

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Administrative name
ca: Nom d'administració

en: Saint Martin
ca: Sant Martí

en: Invalid merge query: no conditions
ca: Consulta d'unió invàlida: no hi ha condicions

en: Weight for @block block
ca: Pes pel bloc de @block

en: Region for @block block
ca: Regió pel bloc de @block

en: Post comments
ca: Envia comentaris

en: Skip comment approval
ca: Omet l'aprovació dels comentaris

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
ca: Esteu segur de voler inhabilitar el format de text %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
ca: Els formats de text inhabilitats s'esborren completament de la interfície d'administració, i qualsevol contingut emmagatzemat amb aquest format no serà mostrat. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Disabled text format %format.
ca: S'ha inhabilitat el format de text %format.

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Disable text format
ca: Inhabilita el format de text

en: Hot topic, new comments
ca: Tema calent, nous comentaris

en: Hot topic
ca: Tema calent

en: Normal topic
ca: Tema normal

en: Closed topic
ca: Tema tancat

en: Reference for usage, configuration, and modules.
ca: Referència per a l'ús, la configuració i els mòduls.

en: Configure @module permissions
ca: Configura els permisos de @module

en: Administer settings.
ca: Administreu els paràmetres.

en: View reports, updates, and errors.
ca: Consulteu els informes, actualitzacions i errors.

en: Install new module or theme
ca: Instal·la un nou mòdul o tema

en: Install new module
ca: Instal·la un nou mòdul

en: Install new theme
ca: Instal·la un nou tema

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Nothing
ca: Res

en: Update @title
ca: Actualitza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom llegible-per-la-màquina. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només caràcters.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només lletres en minúscules, números i guions.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ca: El nom llegible-per-la-màquina ja està essent utilitzat. Ha de ser únic.

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Weight for row @number
ca: Pes de la fila @number

en: Label display for @title
ca: Presentació de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
ca: Formatador per @title

en: Parents for @title
ca: Pares per @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
ca: Hi ha dades per aquest camp a la base de dades. Ja no es poden canviar els paràmetres del camp.

en: Weight for new file
ca: Pes del nou fitxer

en: Choose a file
ca: Escolliu un fitxer

en: Weight for new effect
ca: Pes del nou efecte

en: Enable @title menu link
ca: Habilita l'enllaç de menú @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
ca: Un nom únic per a construir la URL del menú, Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina per aquest tipus de contingut. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos. Aquest nom s'utilitzarà per construir les URLs de la pàgina d'%node-add, on els guions baixos es convertiran en guions.

en: Schema version
ca: Versió de l'esquema

en: Number of servings
ca: Nombre de porcions

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: URL fallback
ca: URL alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
ca: Utilitza una llengua ja detectada per a les URLs si no se'n troba cap.

en: %type_name: Create new content
ca: %type_name: Crea nou contingut

en: %type_name: Edit own content
ca: %type_name: Edita el contingut propi

en: %type_name: Edit any content
ca: %type_name: Edita qualsevol contingut

en: %type_name: Delete own content
ca: %type_name: Suprimeix el contingut propi

en: %type_name: Delete any content
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol contingut

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
ca: L'estat de publicació del comentari. (0 = Publicat, 1 = No Publicat)

en: The comment author's name.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: Next steps
ca: Següents passos

en: @driver_name settings
ca: Paràmetres del @driver_name

en: Database file
ca: Fitxer de base de dades

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
ca: El camí absolut al fitxer on les dades del @drupal s'emmagatzemaran. El servidor de base de dades ha de poder escriure-hi i hauria d'estar fora de l'arrel del web.

en: No fields are present yet.
ca: No hi ha camps presents encara.

[ctx: Font weight]
en: Strong
ca: Marcat

en: Uninstall @module module
ca: Desinstal·la el mòdul @module

en: Enable newly added modules
ca: Habilita els mòduls acabats d'afegir

en: View the administration theme
ca: Accedeix al tema d'administració

en: Database system
ca: Sistema de la base de dades

en: Database system version
ca: Versió del sistema de la base de dades

en: Indexed %count content items for tracking.
ca: S'ha indexat @count element de contingut per a seguiment.

en: Release notes for @project_title
ca: Notes de la versió per @project_title

en: The role settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del rol.

en: Disable the account and keep its content.
ca: Inhabilita el compte i preserva el seu contingut.

en: Disable the account and unpublish its content.
ca: Inhabilita el compte i retira el seu contingut.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
ca: Suprimeix el compte i fes que el seu contingut pertanyi a l'usuari %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
ca: Suprimeix el compte i el seu contingut.

en: Drupal system listing compatible test
ca: Prova compatible amb el sistema de llistats del Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
ca: Mòdul de suport per provar la funció drupal_system_listing.

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: String settings
ca: Paràmetres de les cadenes

en: Use field label instead of the "On value" as label
ca: Utilitza l'etiqueta del camp en comptes del "Valor actiu" com a etiqueta

en: List (integer)
ca: Llista (enters)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
ca: Aquest camp emmagatzema valors enters d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Temps de vida en dies': 1 => 1 dia, 7 => 1 setmana, 31 => 1 mes.

en: List (float)
ca: Llista (coma flotant)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
ca: Aquest camp emmagatzema valors en coma flotant d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Fracció': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
ca: Aquest camp emmagatzema valors de text d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Estats Units': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ca: Els valors possibles que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per línia, en el format clau|etiqueta.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
ca: La clau és el valor emmagatzemat, i ha de ser numèrica. L'etiqueta s'utilitzarà al mostrar els valors i als formularis d'edició.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
ca: L'etiqueta és opcional: si una línia conté un sol número, aquest s'utilitzarà com a clau i com a etiqueta.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
ca: Els llistats d'etiquetes també estan acceptats (una etiqueta per línia), només si el camp no conté encara cap valor. Les claus numèriques es generaran automàticament a partir de les posicions a la llista.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ca: La clau és el valor emmagatzemat. L'etiqueta s'utilitzarà al mostrar els valors i als formularis d'edició.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ca: L'etiqueta és opcional: si una línia conté una sola cadena, aquesta s'utilitzarà com a clau i com a etiqueta.

en: Allowed values list: invalid input.
ca: Llista de valors permesos: entrada no vàlida.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
ca: Llista de valors permesos: alguns valors estan essent eliminats mentre que encara estan en ús.

en: The entity type.
ca: El tipus d'entitat.

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta

en: Unable to parse info file: %info_file.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer info: %info_file.

en: Custom blocks
ca: Blocs personalitzats

en: HTML element
ca: Element HTML

en: Label HTML element
ca: Etiqueta de l'element HTML

en: Place a colon after the label
ca: Posa dos punts després de l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
ca: Element HTML del contenidor

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: Add default classes
ca: Afegeix les classes predeterminades

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
ca: Utilitzeu les classes predeterminades del Views per identificar el camp, l'etiqueta del camp i el contingut del camp.

en: Use absolute path
ca: Utilitza camins absoluts

en: Rel Text
ca: Text rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
ca: Inclou l'atribut Rel per a utilitzar-lo amb el lightbox2 o d'altres utilitats JavaScript.

en: Preserve certain tags
ca: Preserva algunes etiquetes

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
ca: Llisteu les etiquetes que necessiten ser preservades durant el procés d'eliminació d'etiquetes. Exemples &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; preservaran tots els elements p i br

en: Format plural
ca: Formata el plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ca: Si es marca, s'utilitzarà una gestió especial per als plurals.

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ca: El text que s'utilitzarà per la forma plural, @count serà reemplaçat pel valor.

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Nom únic de màquina per aquesta vista. Únicament pot contenir lletres en minúscules, nombres i guions baixos.

en: Weight for @display
ca: Pes per @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
ca: Aquest títol es mostrarà a les pàgines d'edició de les vistes en comptes del títol predeterminat. Això pot ser útil si teniu el mateix element dos cops.

en: The unique ID of the aggregator item.
ca: L'ID únic de l'element de l'agregador.

en: The guid of the original imported item.
ca: El guid de l'element importat original.

en: Date and time of when the comment was created.
ca: Data i hora de quan es va crear el comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
ca: Data i hora de quan es va actualitzar per darrer cop el comentari.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
ca: Si el comentari està aprovat (o encara està a la cua de moderació).

en: Last comment CID
ca: CID del darrer comentari

en: Last Comment
ca: Darrer comentari

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: File Usage
ca: Ús de fitxer

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
ca: Un fitxer associat a aquest node, habitualment perquè és en un camp d'aquest node.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
ca: Un usuari que està associat amb el fitxer, generalment perquè el fitxer està en un camp de l'usuari.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest usuari, normalment perquè està en un camp de l'usuari.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
ca: Un comentari associat a aquest fitxer, habitualment perquè aquest fitxer es troba en un camp en aquest comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest comentari, normalment perquè està en un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
ca: Un terme de la taxonomia que està associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer està en un camp del terme de la taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest terme de taxonomia, normalment perquè està en un camp del terme de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
ca: El mòdul que gestiona aquesta relació de fitxer.

en: The type of entity that is related to the file.
ca: El tipus d'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: The number of times the file is used by this entity.
ca: El nombre de cops que el fitxer és utilitzar per aquesta entitat.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
ca: Usat per l'estil: taula per determinar la columna real amb la qual feu clic en ordenar el camp. L'opció predeterminada sol estar bé.

en: Group column
ca: Columna de grup

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
ca: Seleccioneu la columna d'aquest camp per aplicar la funció d'agrupació seleccionada anteriorment.

en: Group columns (additional)
ca: Grup de columnes (addicional)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
ca: Seleccioneu qualsevol columna addicional d'aquest camp per incloure a la consulta i agrupar-la.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom màquina del vocabulari al qual pertany el terme.

en: Display error message
ca: Mostra el missatge d'error

en: Comment or document this display.
ca: Comenteu o documenteu aquesta presentació.

en: Query settings
ca: Paràmetres de la consulta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
ca: Permet establir alguns paràmetres avançats per al connector de consultes

en: The name and the description of this display
ca: El nom i la descripció d'aquesta presentació

en: Query options
ca: Opcions de la consulta

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
ca: El nom d'una presentació només pot contenir lletres, números o guions baixos.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de paginació de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
ca: Això apareixerà com el nom d'aquest bloc a administració >> estructura >> blocs.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ca: Text a mostrar en comptes dels resultats quan l'usuari encara no hagi seleccionat i aplicat un filtre exposat.

en: Include all items option
ca: Inclou una opció per a tots els elements

en: All items label
ca: Etiqueta per a tots els elements

en: Disable SQL rewriting
ca: Inhabilita la reescriptura de l'SQL

en: The class to provide on each row.
ca: La classe proporcionada a cada fila.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ca: Podeu fer servir tokens de camp com a "Patrons de reemplaçament" utilitzat a "Reescriu la sortida d'aquest camp" per a tots els camps.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe proporcionada a l'element de la llista.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
ca: Definiu el camí base per als enllaços d'aquesta vista de resum, p. ex. http://example.com/<strong>camí_de_la_vostra_vista/arxiu</strong>. No inclogueu les barres inicial i final. Si aquest valor és buit, les vistes utilitzaran el primer camí que trobin com a camí base, a les presentacions de pàgina, o/si no es pot trobar cap camí.

en: files
ca: fitxers

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Content access
ca: Accés contingut

en: Sticky status
ca: Estat fixat

en: RSS category
ca: Categoria del RSS

en: RSS enclosure
ca: Tancament RSS

en: Paste your configuration here
ca: Enganxeu la vostra configuració aquí

en: Import configuration
ca: Importa la configuració

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: URL to image
ca: URL a la imatge

en: Content revisions
ca: Revisions de contingut

en: Custom block
ca: Bloc personalitzat

en: Recipient ID
ca: ID del destinatari

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Language selection
ca: Selecció de la llengua

en: Delete all translations
ca: Suprimeix totes les traduccions

en: No Access
ca: Sense accés

en: Manage layout
ca: Gestiona la disposició

en: text formats
ca: formats de text

en: Search page path
ca: Camí de la pàgina de cerca

en: Many to one
ca: Molts a un

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Logo settings
ca: Paràmetres del logotip

en: Delete field.
ca: Suprimeix el camp.

en: No results behavior
ca: Comportament quan no hi ha resultats

en: Edit @section
ca: Edita @section

en: View to insert
ca: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
ca: La vista a inserir en aquesta àrea.

en: Inherit contextual filters
ca: Hereta els filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ca: Si es marca, aquesta vista rebrà els mateixos filtres contextuals que el seu pare.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ca: S'ha detectat recursivitat a la vista @view presentació @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
ca: Quan el valor del filtre <em>NO</em> es troba a la URL

en: Exception value
ca: Valor de l'excepció

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor, el filtre s'ignorarà; p. ex. "tots els valors"

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
ca: Quan el valor del filtre <em>ES</em> troba a la URL o es proporciona un valor predeterminat

en: Provide title
ca: Proporciona un títol

en: Specify validation criteria
ca: Especifica els criteris de validació

en: Action to take if filter value does not validate
ca: Acció a prendre si el valor del filtre no valida

en: Display all results for the specified field
ca: Mostra tots els resultats pel camp especificat

en: Provide default value
ca: Proporciona un valor predeterminat

en: Show "Page not found"
ca: Mostra "Pàgina no trobada"

en: Display a summary
ca: Mostra un resum

en: Display contents of "No results found"
ca: Mostra el contingut de "No s'han trobat resultats"

en: Skip default argument for view URL
ca: Omet el paràmetre predeterminat de la URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
ca: Seleccioneu si cal o no incloure aquest paràmetre predeterminat al construir la URL per aquesta vista. Ometre els paràmetres predeterminats és molt útil, per exemple, en el cas dels canals.

en: Number of records
ca: Nombre de registres

[ctx: Sort order]
en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

[ctx: Sort order]
en: Date
ca: Data

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ca: Numèric

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples valors de la forma 1+2+3 (per fer un OR lògica) o 1,2,3 (per fer una AND lògica).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si està seleccionat, múltiples instàncies d'aquest filtre poden funcionar conjuntament, com si s'hagués passat múltiples valors al mateix filtre. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Reduir duplicats".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
ca: Si està seleccionat, s'exclouran del filtre els nombres introduïts, en lloc de limitar la vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats al valor del filtre, el qual permet a la vista de resum actuar com un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
ca: Quants caràcters del valor del filtre s'utilitzaran per a filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la primera lletra del filtre es tindran en compte.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
ca: Al imprimir el títol i el resum, com transformar la caixa del valor del filtre.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Create a label
ca: Crea una etiqueta

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
ca: Permet carregar aquest camp com a ocult. Sovint usat per agrupar els camps o per utilitzar-lo com a token en un altre camp.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
ca: Escolliu l'element HTML per contenir aquest camp, p. ex. H1, H2, etc.

en: Create a CSS class
ca: Crea una classe CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
ca: Escolliu l'element HTML per contenir aquesta etiqueta, p. ex. H1, H2, etc.

en: Rewrite results
ca: Reescriu els resultats

en: Replace spaces with dashes
ca: Substitueix els espais per guions

en: External server URL
ca: URL del servidor extern

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
ca: Enllaceu a un servidor extern utilitzant una URL completa: p. ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
ca: Converteix tots els caràcters de línia nova a etiquetes HTML &lt;br&gt;

en: No results text
ca: Text quan no hi ha resultats

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
ca: Permet mostrar el "text quan no hi ha resultats" si el camp conté el número 0.

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates futures tenen un "-" anteposat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates passades tenen un "-" anteposat)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
ca: Com s'han de mostrar les dades serialitzades. Podeu escollir una clau de la matriu/objecte en concret o un print_r de la sortida completa.

en: Full data (unserialized)
ca: Totes les dades (sense serialitzar)

en: Full data (serialized)
ca: Totes les dades (serialitzades)

en: A certain key
ca: Una clau en concret

en: Which key should be displayed
ca: Quina clau s'ha de mostrar

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
ca: Heu d'introduir una clau si voleu mostrar una clau concreta de les dades.

en: How many different units to display in the string.
ca: Quantes unitats diferents a mostrar en la cadena.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquest filtre no està exposat. Exposeu-lo per a permetre als usuaris modificar-lo.

en: Expose filter
ca: Exposa el filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquest filtre està exposat. Si l'amagueu, els usuaris ja no podran modificar-lo.

en: Hide filter
ca: Amaga el filtre

en: Expose operator
ca: Exposa l'operador

en: Allow the user to choose the operator.
ca: Permetre a l'usuari seleccionar l'operador.

en: Allow multiple selections
ca: Habilitar múltiples seleccions

en: Enable to allow users to select multiple items.
ca: Permetre a l'usuari seleccionar diferents elements.

en: Remember the last selection
ca: Recorda l'última selecció

en: Enable to remember the last selection made by the user.
ca: Habiliteu per recordar l'última selecció realitzada per l'usuari.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
ca: Heu de triar un valor excepte en el cas de que aquest sigui un filtre exposat optatiu.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
ca: Permet amagar elements que no contenen aquesta relació

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquesta ordenació no està exposada. Exposeu-la per permetre als usuaris canviar-la.

en: Expose sort
ca: Exposa l'ordenació

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquesta ordenació està exposada. Si l'amagueu, els usuaris ja no podran modificar-la.

en: Hide sort
ca: Oculta l'ordenació

en: Provide description
ca: Proporcioneu una descripció

en: Update "@title" choice
ca: Actualitza l'opció "@tittle"

en: Update "@title" choice (@number)
ca: Actualitzada l'opció "@title˝ (@number)

en: Auto preview
ca: Previsualitza automàticament

en: Preview with contextual filters:
ca: Previsualitza amb els filtres contextuals:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
ca: Separeu els valors dels filtres contextuals amb una "/". Per exemple, %example.

en: Apply and continue
ca: Aplica i continua

en: @current of @total
ca: @current de @total

en: All displays (except overridden)
ca: Totes les presentacions (excepte sobreescrites)

en: All displays
ca: Totes les presentacions

en: This @display_type (override)
ca: Aquest(a) @display_type (sobreescriu)

en: Create new filter group
ca: Crea un nou grup de filtres

en: No filters have been added.
ca: No s'han afegit filtres.

en: Drag to add filters.
ca: Arrossegueu per afegir filtres.

en: Add and configure @types
ca: Afegeix i configura @types

en: Configure @type: @item
ca: Configureu el @type: @item

en: Always show advanced display settings
ca: Mostra sempre els paràmetres avançats de la presentació

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
ca: Etiqueta pel valor "Qualsevol" pels filtres exposats no obligatoris de llistat desplegable no múltiples

en: Live preview settings
ca: Paràmetres de la previsualització en viu

en: Automatically update preview on changes
ca: Actualitza de forma automàtica la previsualització davant d'un canvi

en: Show information and statistics about the view during live preview
ca: Mostra informació i estadístiques sobre la vista al fer les previsualitzacions en viu

en: Above the preview
ca: Abans de la previsualització

en: Below the preview
ca: Després de la previsualització

en: Show the SQL query
ca: Mostra la consulta SQL

en: Show performance statistics
ca: Mostra les estadístiques de rendiment

en: Master
ca: Mestre

en: Display | Displays
ca[0]: Presentació
ca[1]: Presentacions

en: Unformatted list
ca: Llista sense format

en: Contextual filters
ca: Filtres contextuals

en: contextual filters
ca: filtres contextuals

en: Contextual filter
ca: Filtre contextual

en: contextual filter
ca: filtre contextual

en: filter criteria
ca: criteris de filtratge

en: Filter criterion
ca: Criteri de filtratge

en: filter criterion
ca: criteri de filtre

en: no results behavior
ca: comportament sense resultats

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: The content title.
ca: El títol del contingut.

en: The date the content was posted.
ca: La data en què es va enviar el contingut.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
ca: Ignora el contingut sense publicar si l'usuari actual no el pot veure.

en: Whether or not the content is sticky.
ca: Si el contingut és o no estàtic a la part superior dels llistats.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
ca: Si el contingut és o no enganxós. Per a enumerar primer el contingut enganxós, configureu-lo com a descendent.

en: Relate content to the user who created it.
ca: Relacioneu el contingut amb l'usuari que el va crear.

en: User has a revision
ca: L'usuari ha fet una revisió

en: All nodes where a certain user has a revision
ca: Tots els nodes on un determinat usuari té una revisió

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
ca: Relacioneu una revisió de contingut amb l'usuari que la va crear.

en: Get the actual content from a content revision.
ca: Obté el contingut real a partir d'una revisió de contingut.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
ca: Proporciona un simple enllaç per suprimir la revisió del contingut.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtrar per accés a contingut per visualització. <strong>No és necessari si esteu utilitzant el node com a taula base.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
ca: Mostra una marca si el contingut és nou o actualitzat.

en: Show only content that is new or updated.
ca: Mostrar únicament el contingut nou o actualitzat.

en: Display the content with standard node view.
ca: Mostra el contingut amb la vista estàndard de nodes.

en: Content ID from URL
ca: ID del contingut de la URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
ca: Contingut que està associat amb aquest fitxer, generalment perquè aquest fitxer està en un camp del contingut.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ca: Permet la "profunditat" de la taxonomia: identificació de termini (amb profunditat) que es modifica a través d'un valor de filtre contextual addicional.

en: Content authored
ca: Contingut publicat

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
ca: Relacioneu el contingut amb l'usuari que el va crear. Aquesta relació crearà un registre per cada element de contingut creat per l'usuari.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
ca: Permet ignorar un valor del filtre contextual. La consulta no s'alterarà amb aquest valor de filtre contextual. Es pot utilitzar quan els valors del filtre contextual provenen de l'URL i cal ignorar una part de l'URL.

en: View area
ca: Àrea de la vista

en: Insert a view inside an area.
ca: Insereix una vista en una àrea.

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Use field template
ca: Utilitza la plantilla de camp

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
ca: Si marqueu aquesta opció, els valors del grup de visualització i del separador seran ignorats.

en: Multiple field settings
ca: Paràmetres de camps múltiples

en: Display all values in the same row
ca: Mostra tots els valors a la mateixa fila

en: Display @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: Raw @column
ca: @column sense format

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaça aquest camp a la peça original de contingut

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ca: Habiliteu aquesta opció per a mostrar un enllaç absolut. Obligatori si voleu utilitzar el camí com a destinació d'un enllaç ( a "presenta aquest camp com un enllaç" més amunt).

en: Access operation to check
ca: Operació d'accés a comprovar

en: Load default filter from term page
ca: Carrega el filtre predeterminat de la pàgina de terme

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ca: Transforma els guions a les URLs en espais als noms  de terme en valors dels filtres

en: Change the way content is formatted.
ca: Canvieu la forma en què es format el contingut.

en: Change settings for this format
ca: Canvia paràmetres de configuració per aquest format

en: Change the way each row in the view is styled.
ca: Canvia com es veu cada filera a la vista.

en: Hide attachments in summary
ca: Amaga els adjunts al resum

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
ca: Canvieu si mostrar o no els fitxers adjunts quan es mostra un resum del filtre contextual.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
ca: Amaga els adjunts al mostrar un resum d'un filtre contextual

en: Attachment position
ca: Posició d'adjunció

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els valors dels seus filtres contextuals de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. És recomanat que el camí sigui alguna cosa com "cami/%/%/feed" o "cami/%/%/rss.xml", posant un % al camí per cada filtre contextual que hàgiu definit a la vista.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
ca[0]: Paginat, @count elements, saltant @skip elements
ca[1]: Paginat, @count elements, saltant @skip elements

en: @count item | Paged, @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: Paginat, @count elements

en: Create a page
ca: Crea una pàgina

en: Create a menu link
ca: Crea un enllaç de menú

en: Include an RSS feed
ca: Inclou un canal RSS

en: Feed path
ca: Camí del canal

en: Feed row style
ca: Estil de fila del canal

en: Create a block
ca: Crea un bloc

en: of fields
ca: de camps

en: of type
ca: del tipus

en: tagged with
ca: etiquetat amb

en: teasers
ca: resums

en: full posts
ca: entrades senceres

en: titles
ca: títols

en: titles (linked)
ca: títols (enllaçats)

en: Sorts
ca: Ordenacions

en: HTTP method
ca: Mètode HTTP

en: Hide view
ca: Amaga la vista

en: @group (historical data)
ca: @group (dades històriques)

en: User limit
ca: Limitació d'usuari

en: Use path alias
ca: Utilitza l'àlies de la ruta

en: Cooking time
ca: Temps de cocció

en: View any unpublished content
ca: Accedeix qualsevol contingut no publicat

en: Relative default value
ca: Valor relatiu predeterminat

en: The comment UUID.
ca: L'UUID del comentari.

en: The file UUID.
ca: El UUID del fitxer.

en: The term UUID.
ca: El terme UUID.

en: The user UUID.
ca: UUID de l'usuari.

en: Field item
ca: Element de camp

en: Appearance settings
ca: Paràmetres de l'aparença

en: Delete translation
ca: Suprimeix la traducció

en: Unsorted
ca: Sense ordre

en: Changes to the style have been saved.
ca: S'han desat els canvis a l'estil.

en: Aggregation type
ca: Tipus d'agregació

en: Create media
ca: Crea mèdia

en: Use replacement tokens from the first row
ca: Utilitza tokens de reemplaçament des de la primera fila

en: Allow multiple filter values to work together
ca: Permet a múltiples valors de filtres funcionar conjuntament

en: Customize field HTML
ca: Personalitza l'HTML del camp

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
ca: Podeu utilitzar la substitució de valors amb tokens de la secció de reescriptura en aquesta classe.

en: Customize label HTML
ca: Personalitza l'HTML de l'etiqueta

en: Customize field and label wrapper HTML
ca: Personalitza l'HTML del contenidor del camp i l'etiqueta

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
ca: Escolliu l'element HTML que ha de contenir aquest camp i etiqueta, p. ex. H1, H2, etc. Això no es pot utilitzar si el camp i l'etiqueta no es pinten junts, com passa en una taula.

en: Remove whitespace
ca: Elimina els espais en blanc

en: Hide rewriting if empty
ca: Amaga la reescriptura si és buit

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
ca: No mostreu el contingut reescrit si aquest camp és buit.

en: Thousands marker
ca: Marca de milers

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
ca: Mostra aquest filtre als visitants, per a permetre'ls fer-hi canvis

en: Representative sort order
ca: Ordre d'ordenació representatiu

en: Subquery namespace
ca: Espai de noms del subquery

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
ca: Avançat. Introduïu un espai de noms pel subquery emprat per aquesta relació.

en: Representative view
ca: Vista representativa

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
ca: Avançat. Empreu una altra vista per a generar el subquery de relació. Això us permet emprar filtrat i més d'una ordenació. Si trieu una vista aquí, les opcions d'ordenació de més amunt s'ignoraran. La vostra vista ha de tenir la ID de la seva base com a camp únic i hauria de tenir alguna ordenació.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
ca: Regenerarà la subconsulta d'aquesta relació cada cop que s'executi la vista, en lloc de fer-ho només quan es desin aquestes opcions. Empreu-ho per fer proves si esteu fent canvis a algun lloc. ATENCIÓ: provoca seriosos problemes de rendiment.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
ca: Mostra aquesta ordenació als visitants, per a permetre'ls canviar-la

en: This display is disabled.
ca: Aquesta vista està desactivada.

en: Aggregation settings
ca: Paràmetres de l'agregació

en: Select extensions of the views interface.
ca: Seleccioneu complements de la interfície de vistes.

en: Configure aggregation settings for @type %item
ca: Configureu els paràmetres d'agregació per @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
ca: Seleccioneu la funció d'agregació a utilitzar en aquest camp.

en: Raw value from URL
ca: Valor sense filtrar de la URL

en: Apply (all displays)
ca: Aplica (a totes les presentacions)

en: Apply (this display)
ca: Aplica (a aquesta presentació)

en: The date of the most recent new content on the feed.
ca: La data del contingut nou més recent al canal.

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
ca: Això és un àlies per @group: @field.

en: @group (historical data): @field
ca: @group (data històrica): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
ca: Delta - Apareix a: @bundles.

en: User who uploaded
ca: Usuaris que han carregat

en: Representative node
ca: Node representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
ca: Obté un únic node representatiu per a cada terme, d'acord amb un criteri de classificació escollit.

en: Content with term
ca: Contingut amb el terme

en: Relate all content tagged with a term.
ca: Relaciona tot el contingut etiquetat amb un terme.

en: Has taxonomy term ID
ca: Té l'ID de terme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
ca: Mostra el contingut si té els següents termes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
ca: Té terme de taxonomia

en: Taxonomy terms on node
ca: Termes de taxonomia al node

en: All taxonomy terms
ca: Tots els termes taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ca: Mostra contingut si té els termes de taxonomia seleccionats o els fills dels termes seleccionats. A causa de la complexitat addicional, això té menys opcions que les versions sense profunditat.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
ca: Té l'ID de terme de taxonomia (amb profunditat)

en: Has taxonomy terms (with depth)
ca: Té termes de taxonomia (amb profunditat)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
ca: Té un modificador de profunditat d'identificació del terme de taxonomia

en: @entity using @field
ca: @entity utilitza @field

en: Taxonomy term ID from URL
ca: ID del terme de taxonomia a la URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
ca: Obté un únic node representatiu per a cada usuari, d'acord amb un criteri de classificació escollit.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
ca: Si es marca, els múltiples valors per aquest camp es mostraran a la mateixa fila. Si no es marca, cada valor en aquest camp crearà una nova fila. Si esteu utilitzant un agrupador, assegureu-vos d'agrupar per "ID de l'entitat" per tal que aquest paràmetre tingui algun efecte.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
ca: Carregueu el filtre predeterminat des de la pàgina del node, això és bo per als blocs de taxonomia relacionats

en: Path component
ca: Component del camí

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
ca: La numeració comença des de l'1, p. ex. a la pàgina admin/structure/types, el 3r component del camí és "types".

en: Use aggregation
ca: Utilitza l'agregació

en: Display title may not be empty.
ca: El títol de la presentació no pot ser buit.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
ca: Quan el valor del filtre <em>NO</em> està disponible

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
ca: Quan el valor del filtre <em>ESTÀ</em> disponible o es proporciona un de predeterminat

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
ca: Aquesta presentació no té una font per als filtres contextuals, per tant, no estarà disponible un valor pel filtre a menys que en 'Proporcioneu un valor predeterminat'.

en: Query Comment
ca: Comentari de la consulta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
ca: Si s'estableix, aquest comentari s'incrustarà a la consulta i es passarà al servidor SQL. Això pot ser d'ajuda per a tasques de registre o depuració.

en: Count DISTINCT
ca: Contar diferents (Count DISTINCT)

en: Provide default field wrapper elements
ca: Proporcioneu els elements de contenidor de camps predeterminats

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
ca: Els camps en línia es mostraran un al costat de l'altre enlloc d'un darrere l'altre. Tingueu en compte que alguns camps ignoraran això si són elements de bloc, particularment els camps del cos i altre HTML formatat.

en: Show the empty text in the table
ca: Mostrar la taula sense text

en: The block could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar el bloc.

en: Language (fr, en, ...)
ca: Llengua (fr, en, ...)

en: Link attributes
ca: Atributs de l'enllaç

en: Last Cron Run
ca: Darrera execució del cron

en: The user ID.
ca: L'ID d'usuari.

en: Latest revision
ca: Última revisió

en: Responsive image
ca: Imatge responsiva

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a títol del canal RSS per a cada filera.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a descripció d'un element RSS per cada fila.

en: Creator field
ca: Camp creat per

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a creador d'un element RSS per cada fila.

en: Publication date field
ca: Camp data de publicació

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
ca: El connector d'estil de la fila necessita que s'especifiqui quins camps de views s'usaran pels elements del RSS.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ca: El nivell de gravetat de l'esdeveniment, va de 0 (Emergència) al 7 (Depuració).

en: Logo image
ca: Imatge del logotip

en: Réunion
ca: Illa de la Reunió

en: Sint Maarten
ca: Sant Martí

en: Manage view modes
ca: Gestiona els modes de visualització

en: The layout has been saved.
ca: S'ha desat la disposició.

en: JavaScript settings
ca: Paràmetres del JavaScript

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ca: Mostra les entitats referenciades generades per entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada

en: Rendered as @mode
ca: Mostra-ho com @mode

en: Language types
ca: Tipus de llengua

en: Add view mode
ca: Afegeix un mode de visualització

en: Edit view mode
ca: Edita el mode de visualització

en: Filter HTML
ca: Filtra HTML

en: Default date
ca: Data predeterminada

en: Default end date
ca: Data de fi predeterminada

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Date value
ca: Valor de tipus data

en: Entity reference
ca: Referència d'entitat

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: Fields pending deletion
ca: Camps pendents d'esborrat

en: No translatable fields
ca: No hi ha camps traduïbles

en: Translations of %label
ca: Traduccions de %label

en: This translation is published
ca: S'ha publicat la traducció

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir la traducció de %label al @language?

en: Shown
ca: Mostrat

en: Translate any entity
ca: Tradueix qualsevol entitat

en: Hide empty columns
ca: Amaga les columnes buides

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: Autocomplete (Tags style)
ca: Autocompleta (tipus Etiquetes)

en: Mail system
ca: Sistema de correu electrònic

en: Hide empty column
ca: Amaga columnes buides

en: Restrict images to this site
ca: Restringeix les imatges d'aquest lloc

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
ca: Prohibeix l'ús d'orígens de l'etiqueta &lt;img&gt; que no estan allotjades en aquest lloc tot reemplaçant-les per una imatge de reemplaç.

en: Maximum dimensions
ca: Dimensions màximes

en: Fallback image style
ca: Estil d'imatge alternatiu

en: Wide
ca: Ample

en: The operator is invalid on filter: @filter.
ca: Aquest operador no és vàlid pel filtre: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
ca: S'han trobat valors no vàlids al filtre: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
ca: El valor @value no és una matriu per a @operator al filtre: @filter

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Si no està marcada, els camps que no estiguin configurats per personalitzar els seus elements HTML no reben cap embolcall per al seu camp, etiqueta i embolcall de camp + etiqueta. Podeu utilitzar-ho per reduir ràpidament la quantitat de marcat que proporciona la vista de forma predeterminada, a costa de fer més difícil d'aplicar CSS.

en: banned IP addresses
ca: adreces IP bloquejades

en: The IP address %ip has been banned.
ca: S'ha bloquejat l'adreça IP %ip.

en: CKEditor settings
ca: Paràmetres del CKEditor

en: Checked
ca: Comprovat

en: The field name.
ca: El nom del camp.

en: Validate options
ca: Opcions de la validació

en: Whether the user is active or blocked.
ca: Si un usuari està actiu o bloquejat.

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
ca: Deixeu això en blanc per eliminar tant l'usuari com la contrasenya existent.

en: To change the password, enter the new password here.
ca: Per canviar la contrasenya, entreu la nova contrasenya aquí.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
ca: Les credencials d'autenticació HTTP han d'incloure un nom d'usuari, a més d'una contrasenya.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
ca: El cron s'encarrega d'executar les tasques periòdiques com la comprovació de les actualitzacions i la indexació del contingut per a la cerca.

en: User name and password
ca: Nom d'usuari i contrasenya

en: User module account form elements.
ca: Elements de formulari de compte del mòdul User.

en: Manage form display
ca: Gestiona la presentació del formulari

en: View modes
ca: Modes de visualització

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
ca: Una ruta d'accés a Drupal o un URL extern al que s'assenyalarà més enllaç. Tingueu en compte que això anul·larà la configuració de visualització de l'enllaç anterior.

en: Resource type
ca: Tipus de recurs

en: <em>Alt</em> field required
ca: Cal un camp <em>alt</em>

en: <em>Title</em> field required
ca: El camp <em>Títol</em> és obligatori

en: Link to entity
ca: Enllaça a l'entitat

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: View: @view - Display: @display
ca: Vista: @view - Presentació: @display

en: Transform the case
ca: Canvia la caixa

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ca: Si "Personalitza", vegeu <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">els documents PHP</a> per als formats de data. En cas contrari, introduïu el nombre de diferents unitats de temps que es mostraran, que s'estableixen per defecte a 2.

en: Representative sort criteria
ca: Criteri d'ordenació representatiu

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
ca: L'ordenació a emprar pel criteri d'ordenació triat més amunt.

en: Revert to default
ca: Tornar als valors per defecte

en: No fields have been used in views yet.
ca: Encara no s'han afegit camps a la vista.

en: Provide a simple link to approve the comment.
ca: Facilita un enllaç per aprovar el comentari.

en: Author uid
ca: Identificador (UID) de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field fixat a la imatge.

en: The tid of a taxonomy term.
ca: El tid d'un terme de taxonomia.

en: The user permissions.
ca: Els permisos d'usuari.

en: First and last only
ca: Primer i últim únicament

en: Multiple-value handling
ca: Maneig de múltiples valors

en: Filter to items that share all terms
ca: Filtra als elements que comparteixen tots els termes

en: Filter to items that share any term
ca: Filtra a elements que comparteixen qualsevol terme

en: Use a pager
ca: Utilitza un paginador

en: Logo path
ca: Camí del logotip

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ca: @module (<span class="admin-missing">no és compatible amb</span> aquesta versió del nucli del Drupal)

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Tokens related to views.
ca: Tokens relacionats amb la vista.

en: The description of the view.
ca: La descripció de la vista.

en: The title of current display of the view.
ca: El títol de la presentació actual de la vista.

en: The URL of the view.
ca: La URL de la vista.

en: -Select-
ca: -Selecciona-

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
ca: Habiliteu l'amagat d'aquest camp si està buit. Tingueu en compte que l'etiqueta del camp o els resultats reescrits encara es poden mostrar. Per a amagar les etiquetes, comproveu els paràmetres de l'estil o de l'estil de fila per a camps buits. Per a amagar el contingut reescrit, marqueu la casella  "Amaga la reescriptura si és buit".

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
ca: Si necessiteu més camps que l'uid, afegiu el comentari: relació d'autor

en: Last comment uid
ca: Identificador de l'últim comentari

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
ca: L'usuari que ha creat el contingut. Si necessiteu més camps a banda de l'uid, afegiu la relació contingut:autor.

en: Use rendered output to group rows
ca: Utilitza la sortida renderitzada per a agrupar les files

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
ca: Si està activat, la sortida renderitzada del camp d'agrupació s'utilitza per agrupar les files.

en: Block count
ca: Recompte de blocs

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
ca: Podeu fer servir codi HTML en aquest camp. S'admeten els següents tokens:

en: Result summary
ca: Resum de resultats

en: Shows result summary, for example the items per page.
ca: Mostra un resum del resultat, per exemple els elements per pàgina.

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzar la configuració RSS per defecte del site

en: Displays the link in contextual links
ca: Mostra l'enllaç als enllaços contextuals

en: Grouping field Nr.@number
ca: Agrupant camps Nr.@number

en: Original language
ca: Llengua original

en: Response status code
ca: Codi d'estat de la resposta

en: Callback function
ca: Funció Callback

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ca: La vostra cerca usa massa expressions AND/OR. Només els primers @count termes s'han inclòs en aquesta cerca.

en: Other…
ca: Altres...

en: Hide description
ca: Amaga la descripció

en: Display field as machine name.
ca: Mostra el camp com a nom de màquina.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
ca: Proporciona una presentació que pot ser incrustada utilitzant l'API del mòdul Views.

en: Only has the 'authenticated user' role
ca: Només té el rol 'usuari autenticat'

en: Remove tags from rendered output
ca: Esborra les etiquetes de la sortida renderitzada

en: Fields to be included as contextual links.
ca: Camps a incloure com a enllaços contextuals.

en: Include destination
ca: Incloure destinació

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
ca: Inclou un paràmetre "destí" a l'enllaç per tornar l'usuari a la vista original en acabar l'acció contextual.

en: Contextual Links
ca: Enllaços contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
ca: Mostrar els camps com enllaços en un menú.

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %file perquè la càrrega no s'havia completat.

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Authentication provider
ca: Proveïdor d'autenticació

en: Maximum attempts
ca: Intents màxims

en: Select media
ca: Selecciona mèdia

en: Third party settings
ca: Paràmetres de tercers

en: Enable translation
ca: Habilita la traducció

en: Drupal Version
ca: Versió del Drupal

en: Default translation
ca: Traducció predeterminada

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: Add transition
ca: Afegeix una transició

en: Export options
ca: Opcions d'exportació

en: No content selected.
ca: No s'ha seleccionat cap contingut.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
ca: No es poden canviar les claus d'un camp llista (@field_name) que ja té dades.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina que contingui lletres, números i guions baixos.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ca: Si no es carrega cap imatge, aquesta imatge es mostrarà a la presentació i sobreescriurà la imatge predeterminada del camp.

en: No blocked IP addresses available.
ca: No hi ha disponibles adreces IP bloquejades.

en: The menu name. Primary key.
ca: El nom del menú. Clau primària.

en: The human-readable name of the menu.
ca: El nom llegible-pels-humans del menú.

en: A description of the menu
ca: Una descripció del menú

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
ca: L'ID de l'enllaç de menú (mlid) és l'enter clau primària.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
ca: Pes de l'enllaç entre els enllaços en el mateix menú a la mateixa profunditat.

en: blocks
ca: blocs

en: Bulk operation
ca: Operació massiva

en: View used to select the entities
ca: Veure utilitzat per seleccionar les entitats

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ca: Trieu la visualització i visualització que seleccioneu les entitats a les que es pot fer referència. <br /> Només són vàlides les vistes amb una visualització del tipus "Referència d'entitat".

en: Views: Filter by an entity reference view
ca: Views: Filtra per una vista de referència d'entitat

en: Entity Reference Source
ca: Origen de referència de l'entitat

en: Entity Reference list
ca: Llista de referència d'entitat

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ca: Seleccioneu el(s) camp(s) on es buscarà a l'utilitzar el giny d'autocompletat.

en: Public files directory
ca: Directori de fitxers públics

en: Temporary files directory
ca: Directori de fitxers temporals

en: Private files directory
ca: Directori de fitxers privats

en: Comment Statistics
ca: Estadístiques de comentari

en: In-place content editing.
ca: Edició de contingut en línia.

en: You have unsaved changes
ca: Teniu canvis no desats

en: Loading…
ca: Carregant...

en: Translation for @language
ca: Traducció per @language

en: Use site name
ca: Utilitza el nom del lloc web

en: Use site slogan
ca: Utilitza l'eslògan del lloc web

en: File status
ca: Estat del fitxer

en: Reduce
ca: Redueix

en: Easy
ca: Fàcil

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: Needs to be updated
ca: Cal que sigui actualitzada

en: Does not need to be updated
ca: No cal que sigui actualitzada

en: Edit comment @subject
ca: Edita el comentari @subject

en: Only this translation is published. You must publish at least one more translation to unpublish this one.
ca: Només hi ha publicada aquesta traducció. Heu de publicar una traducció més per a retirar aquesta.

en: Time interval
ca: Interval de temps

en: Used in views
ca: Utilitzat a la vista

en: Views plugins
ca: Connectors del Views

en: Overview of plugins used in all views.
ca: Resum dels connectors utilitzats a totes les vistes.

en: Display "Access Denied"
ca: Mostra "Accés denegat"

en: Timezone to be used for date output.
ca: Fus horari que s'emprarà per mostrar dates.

en: - Default site/user timezone -
ca: - Fus horari predeterminat pel lloc o usuari -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
ca: Els filtres agrupats permeten triar entre parells operador|valor.

en: Filter type to expose
ca: Tipus de filtre que es mostrarà

en: Single filter
ca: Filtre simple

en: Grouped filters
ca: Filtres agrupats

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
ca: Recorda la selecció exposada només pels rols d'usuari seleccionats. Si no seleccioneu cap rol, les dades exposades no es desaran.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
ca: Trieu quin tipus de giny s'emprarà per representar el grup de filtres

en: grouped
ca: agrupat

en: Choose fields to combine for filtering
ca: Trieu camps per a combinar-los en el filtre

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
ca: Aquest filtre no funciona per a gestors de camps molt especials.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ca: Heu d'afegir alguns camps per a poder emprar aquest filtre.

en: @entity types
ca: tipus d'@entity

en: There is no lock on view %name to break.
ca: No hi ha cap bloqueig a la vista %name per desfer.

en: &lt;Any&gt;
ca: &lt;Qualsevol&gt;

en: There are no enabled views.
ca: No hi ha vistes habilitades.

en: Display fields as RSS items.
ca: Mostra els camps com a elements RSS.

en: - No value -
ca: - cap valor -

en: Provide a simple link to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple a la revisió.

en: The ID of the entity that is related to the file.
ca: L'ID de l'entitat que està relaciona amb el fitxer.

en: Unfiltered text
ca: Text sense filtrar

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
ca: Afegeix text o marcatge personalitzat sense limitacions. Això és semblant al camp de text personalitzat.

en: Combine fields filter
ca: Combina camps en un filtre

en: Column used for click sorting
ca: La columna utilitzada en l'ordenació per clic

en: Use path alias instead of internal path.
ca: Utilitza l'àlies del camí en comptes del camí intern.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
ca: El temps en segons que s'ha de desar a la memòria cau el resultat sense filtrar.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
ca: El temps en segons que s'ha de desar a la memòria cau la sortida en HTML.

en: Custom time values must be numeric.
ca: Els valors personalitzats d'hora han de ser numèrics.

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
ca: Canvieu si voleu mostrar enllaços contextuals per a aquesta vista.

en: Display 'more' link only if there is more content
ca: Mostra l'enllaç "més" només si existeix més contingut

en: Number of pager links visible
ca: Nombre d'enllaços visibles del paginador

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
ca: Especifiqueu el nombre d'enllaços a pàgines a mostrar al paginador.

en: Query Tags
ca: Etiquetes de la consulta

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
ca: Si s'estableix, aquestes etiquetes s'adjuntaran a la consulta i es poden usar per a identificar-la en un mòdul. Això pot ser d'ajuda per a alterar consultes.

en: GUID settings
ca: Configuració GUID

en: GUID field
ca: Camp GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
ca: L'identificador únic global de l'element RSS.

en: GUID is permalink
ca: GUID és el camp d'enllaç permanent

en: The RSS item GUID is a permalink.
ca: L'element RSS és un enllaç permanent.

en: Add views row classes
ca: Afegeix les classes de fila de views

en: Force using fields
ca: Forçar a utilitzar els camps

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
ca: Si ni la fila ni el connector d'estil admet camps, aquest camp permet activar-los i podeu utilitzar, per exemple, un "agrupar per".

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
ca: Un tema flexible, amb possibilitat de canviar-li el color, amb moltes regions i una disposició responsiva i centrada en mòbil.

en: Enter 0 for no limit.
ca: Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: Entity label
ca: Etiqueta de l'entitat

en: The @type %title has been deleted.
ca: S'ha eliminat la @type %title.

en: The URL %url is not valid.
ca: La URL %url no és vàlida.

en: Layout options
ca: Opcions de la disposició

en: The views entity selection mode requires a view.
ca: El mode de selecció d'entitat del views requereix d'una vista.

en: Revision user
ca: Usuari de la revisió

en: The connection protocol %backend does not exist.
ca: El protocol de connexió %backend no existeix.

en: Unknown (@langcode)
ca: Desconeguda (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %file perquè és més gran de %maxsize, el màxim permès per a les càrregues.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer perquè la destinació %destination no és vàlida.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
ca: El fitxer %path no s'ha eliminat perquè no existeix.

en: %name field is not in the right format.
ca: El camp %name no està en el format correcte.

en: %name is not a valid number.
ca: %name no és un nombre vàlid.

en: %name must be a valid color.
ca: %name ha de ser un color vàlid.

en: Theme hook %hook not found.
ca: No s'ha trobat el hook de tema %hook.

en: Table @name already exists.
ca: Ja existeix la taula @name.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
ca: No es pot canviar el nom de la taula @table per @table_new: la taula @table no existeix.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
ca: No es pot canviar el nom de la taula @table a @table_new: la taula @table_new ja existeix.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir el camp @table.@field: la taula no existeix.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
ca: No es pot afegir el camp @table.@field: el camp ja existeix.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
ca: No es pot establir el valor predeterminat per al camp @table.@field: el camp no existeix.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
ca: No es pot suprimir el valor per defecte per al camp @table.@field: el camp no existeix.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir la clau primària a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
ca: No es pot afegir la clau primària a la taula @table: la clau primària ja existeix.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir la clau única @name a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
ca: No es pot afegir la clau única @name a la taula @table: la clau única ja existeix.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir l'índex @name a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
ca: No es pot afegir l'índex @name a la taula @table: l'índex ja existeix.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
ca: No es pot canviar la definició del camp @table.@name: el camp no existeix.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
ca: No es pot canviar el nom del camp @table.@name a @name_new: aquest nom de camp ja existeix.

en: Boolean value
ca: Valor booleà

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Integer value
ca: Valor enter

en: Language object
ca: Objecte de llengua

en: Text value
ca: Valor de tipus text

en: Show all columns
ca: Mostra totes les columnes

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
ca: Mostra les cel·les de la taula que s'amagaven per fer cabre la taula en una pantalla petita.

en: List additional actions
ca: Llista les accions addicionals

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
ca: Una etiqueta única per aquesta acció avançada. Aquesta etiqueta es mostrarà a la interfície dels mòduls que s'integren amb accions.

en: Perform tasks on specific events triggered within the system.
ca: Realitza tasques en determinats esdeveniments desencadenats pel sistema.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds) from external sources.
ca: Agrega contingut sindicat (RSS, RDF i canals Atom) des de fonts externes.

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
ca: El canal de %site sembla estar trencat a causa de l'error "%error".

en: This IP address is already banned.
ca: Aquesta adreça IP ja està bloquejada.

en: You may not ban your own IP address.
ca: No hauries de bloquejar la teva pròpia adreça IP.

en: Banning IP addresses
ca: Bloquegeu les adreces IP

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
ca: Les adreces IP mostrades a continuació estan bloquejades per accedir a aquest lloc web.  Aquestes adreces tenen completament prohibit l'accés al lloc i veuen un breu missatge explicant el motiu de la restricció.

en: Ban IP addresses
ca: Bloqueja adreces IP

en: IP address bans
ca: Adreces IP bloquejades

en: Enables banning of IP addresses.
ca: Habilita el bloqueig d'adreces IP.

en: No book content available.
ca: No hi ha contingut de llibres disponible.

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
ca: Heu d'introduir un valor vàlid del color en hexadecimal per a %name.

en: Allows administrators to manage configuration changes.
ca: Permet als administradors gestionar els canvis en la configuració.

en: URL only
ca: Només URL

en: Show URL as plain text
ca: Mostra l'URL com a text pla

en: Add rel="nofollow" to links
ca: Afegeix rel="nofollow" als enllaços

en: Link text trimmed to @limit characters
ca: Enllaça text retallat a @limit caràcters

en: Link text not trimmed
ca: Text de l'enllaç sense tallar

en: Show URL only as plain-text
ca: Mostra només l'URL com a text pla

en: Show URL only
ca: Mostra només l'URL

en: Add rel="@rel"
ca: Afegeix rel="@rel"

en: Provides a simple link field type.
ca: Proporciona un tipus de camp enllaç simple.

en: Thin space
ca: Lleuger espai

en: Processed text
ca: Text processat

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir el fòrum %label?

en: Edit style %name
ca: Edita l'estil %name

en: Error generating image, missing source file.
ca: S'ha produït un error en generar la imatge, falta el fitxer font.

en: Set @title as default
ca: Establiu @title com a predeterminat

en: Custom language...
ca: Llengua personalitzada...

en: The language %language has been created and can now be used.
ca: S'ha creat i ja es pot usar la llengua %language.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
ca: S'ha eliminat la llengua %language (%langcode).

en: Path prefix configuration
ca: Configuració del prefix del camí

en: Domain configuration
ca: Configuració del domini

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
ca: Prefix del camí per %language (%langcode) (llengua per defecte)

en: %language (%langcode) path prefix
ca: Prefix del camí per %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
ca: Domini de %language (%langcode)

en: The domain for %language, %value, is not unique.
ca: El domini per %language, %value, no és únic.

en: Existing languages
ca: Llengües existents

en: Browser language code
ca: El codi de llengua del navegador

en: Browser language codes must be unique.
ca: Els codis de llengua del navegador han de ser únics.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
ca: Els codis de llengua del navegador només poden contenir lletres en minúscula i un guió (-).

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
ca: Esteu segur de voler suprimir %browser_langcode?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
ca: Afegiu una llengua per a ser usada pel vostre lloc. Si la llengua que voleu no està disponible, seleccioneu <em>Llengua personalitzada...</em> al final i proporcioneu un codi de llengua i els altres detalls de forma manual.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
ca: Llengua de la URL (prefix de camí o domini).

en: Language from a request/session parameter.
ca: Llengua d'un paràmetre de petició/sessió.

en: Language from the browser's language settings.
ca: Llengua dels paràmetres de llengua del navegador.

en: Account administration pages
ca: Pàgines d'administració de compte

en: Account administration pages language setting.
ca: Paràmetres de la llengua de les pàgines d'administració del compte.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
ca: S'ha actualitzat la llengua %language (%langcode).

en: A Gettext Portable Object file.
ca: Un fitxer Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
ca: Tracta les cadenes importades com a traduccions personalitzades

en: Overwrite non-customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions no personalitzades

en: Overwrite existing customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions personalitzades existents

en: Source text only, no translations
ca: Només el text d'origen, sense traduccions

en: Include non-customized translations
ca: Inclou les traduccions no personalitzades

en: Include customized translations
ca: Inclou les traduccions personalitzades

en: Include untranslated text
ca: Inclou el text sense traduir

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
ca: @count cadenes HTML prohibides en els fitxers: @files.

en: Translation type
ca: Tipus de traducció

en: Non-customized translation
ca: Traducció no personalitzada

en: Customized translation
ca: Traducció personalitzada

en: The strings have been saved.
ca: S'han desat les cadenes.

en: In Context
ca: En context

en: Interface translation
ca: Traducció d'interfície

en: not applicable
ca: no aplicable

en: Enable interface translation to English
ca: Habilita la traducció de la interfície a l'anglès

en: Interface translations directory
ca: Directori de les traduccions de la interfície

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
ca: S'ha suprimit el fitxer de traduccions JavaScript per la llengua %language perquè actualment no existeix cap traducció per aquesta llengua.

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ca: S'ha omès la importació de la cadena " %string" a causa de l'HTML no permès o mal format.

en: logged in users only
ca: només usuaris identificats

en: Author's preferred language
ca: La llengua preferida de l'autor

en: The language code of the language the node is written in.
ca: El codi de llengua de la llengua en què ha estat escrit el node.

en: Briefly describe the changes you have made.
ca: Descriviu breument els canvis que heu fet.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- None -</em>.
ca: S'utilitzarà sempre un àlies de camí establert per a una llengua específica al mostrar-se aquesta pàgina en aquesta llengua, i té precedència sobre els àlies de camí establerts com a <em>- Cap -</em>.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
ca: Utilitza la icona de drecera que proporciona el tema

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
ca: Exemples: <code>@implicit-public-file</code> (per un fitxer al sistema de fitxers públic), <code>@explicit-file</code>, o <code>@local-file</code>.

en: Message to display when in maintenance mode
ca: Missatge a mostrar en mode de manteniment

en: This theme requires the base theme @base_theme to operate correctly.
ca: Aquest tema requereix el tema base @base_theme per a operar correctament.

en: This theme requires the theme engine @theme_engine to operate correctly.
ca: Aquest tema requereix el motor de tema @theme_engine per a operar correctament.

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
ca: Utilitzeu el mode de manteniment en fer actualitzacions importants, particularment si les actualitzacions poden interrompre els visitants o el procés d'actualització. Exemples com actualitzar, importar o exportar contingut, modificar un tema, modificar tipus de continguts o fer còpies de seguretat.

en: A language object.
ca: Un objecte de llengua.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
ca: Tot tipus d'entitats, p. ex., nodes, comentaris o usuaris.

en: An entity field containing a boolean value.
ca: Un camp d'entitat que conté un valor booleà.

en: An entity field referencing a language.
ca: Un camp d'entitat que referencia un idioma.

en: An entity field containing an entity reference.
ca: Un camp d'entitat que conté una referència d'entitat.

en: Add and enable modules to extend site functionality.
ca: Afegiu i habiliteu mòduls per ampliar la funcionalitat del lloc.

en: Configuration directories
ca: Directoris de configuració

en: Apply pending updates
ca: Aplica les actualitzacions pendents

en: Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
ca: El nom per a aquest rol. Per exemple: "Moderador", "Consell editor", "Arquitecte del lloc".

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
ca: S'assumeix també que és la llengua primària per a la informació de perfil d'aquest compte.

en: Administration pages language
ca: Llengua de les pàgines d'administració

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
ca: Construïu un lloc personalitzat sense cap funcionalitat preconfigurada. Apropiat per a usuaris avançats.

en: Header background top
ca: Fons superior de la capçalera

en: Header background bottom
ca: Fons inferior de la capçalera

en: Site's default language (@lang_name)
ca: La llengua predeterminada del lloc (@lang_name)

en: Installation profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: Selected language
ca: Llengua seleccionada

en: Use a custom %field_name
ca: Utilitza un %field_name personalitzat

en: @dir can not be opened
ca: No es pot obrir @dir

en: Manage breakpoints and breakpoint groups for responsive designs.
ca: Gestioneu els punts de ruptura i els grups de punts de ruptura per dissenys responsius.

en: Save and manage fields
ca: Desa i gestiona els camps

en: Image removed.
ca: Imatge eliminada.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
ca: Aquesta imatge s'ha eliminat. Per raons de seguretat, només s'accepten imatges ubicades en aquest domini.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
ca: Només les imatges allotjades en aquest lloc es poden usar en etiquetes &lt;img&gt;.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
ca[0]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per un projecte.
ca[1]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per @count projectes.

en: Available translation updates
ca: Actualitzacions de traducció disponibles

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
ca: Obtingueu un informe d'estat sobre les traduccions d'interfície disponibles per als vostres mòduls i temes instal·lats.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
ca: Especifiqueu de forma opcional una URL relativa que es mostrarà com a portada. Deixeu-lo en blanc per a mostrar la portada predeterminada.

en: Vocabulary language
ca: Llengua del vocabulari

en: View profile
ca: Veure el perfil

en: User account actions
ca: Accions del compte d'usuari

en: The base table used for this view.
ca: La taula base utilitzada per aquesta vista.

en: Base field
ca: Camp base

en: The base field used for this view.
ca: El camp base utilitzat per aquesta vista.

en: The total amount of results returned from the view. The current display will be used.
ca: El nombre total de resultats que retorna la vista. S'utilitzarà la presentació actual.

en: The number of items per page.
ca: El nombre d'elements per pàgina.

en: The current page of results the view is on.
ca: La pàgina actual dels resultats mostra la vista.

en: The total page count.
ca: El recompte total de pàgines.

en: Override the default view title for this view. This is useful to display an alternative title when a view is empty.
ca: Anul·la el títol de la vista predeterminada per a aquesta vista. Això és útil per mostrar un títol alternatiu quan una vista està buida.

en: Overridden title
ca: Títol sobreescrit

en: Manage customized lists of content.
ca: Gestioneu llistats personalitzats de contingut.

en: Administrative interface for Views.
ca: Interfície d'administració pel Views.

en: Tracker - User
ca: Tracker - Usuari

en: The translation authoring username %name does not exist.
ca: No existeix el nom d'usuari %name de l'autor de la traducció.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
ca: No s'ha trobat la base de dades %database. El servidor informa del següent missatge quan ha intentat crear la base de dades: %error.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist or does the database user have sufficient privileges to create the database?</li><li>Have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor de la vostra base de dades. El servidor ha reportat el següent missatge: %error.<ul><li>Està el servidor de base de dades en funcionament?</li><li>Existeix la base de dades o l'usuari de la base de dades té suficients permisos per crear la base de dades?</li><li>Heu introduït correctament el nom de la base de dades?</li><li>Heu introduït correctament el nom d'usuari i la contrasenya?</li><li>Heu introduït correctament el nom del servidor de base de dades?</li></ul>

en: Install another module
ca: Instal·la un altre mòdul

en: Are you sure you want to unblock %ip?
ca: Esteu segur de voler desbloquejar %ip?

en: Import all
ca: Importa tot

en: The configuration was imported successfully.
ca: La configuració s'ha importat correctament.

en: @count new | @count new
ca[0]: @count nou
ca[1]: @count nous

en: @count changed | @count changed
ca[0]: @count canviat
ca[1]: @count canviats

en: @count removed | @count removed
ca[0]: @count eliminat
ca[1]: @count eliminats

en: Synchronize configuration
ca: Sincronitza la configuració

en: Flag other translations as outdated
ca: Marca altres traduccions com a obsoletes

en: Do not flag other translations as outdated
ca: No marquis altres traduccions com a obsoletes

en: Provides an image formatter and breakpoint mappings to output responsive images using the HTML5 picture tag.
ca: Proporciona un formatador d'imatge i correspondència de punt de ruptura per mostrar imatges responsives utilitzant l'etiqueta picture de l'HTML5.

en: Example: 'Hero image' or 'Author image'.
ca: Exemple: 'Imatge d'heroi' o 'Imatge d'autor'.

en: Breakpoint group
ca: Grup de punts de ruptura

en: Exposes entities and other resources as RESTful web API
ca: Exposa entitats i d'altres recursos com una API RESTful web

en: User-defined shortcuts
ca: Accessos directes definits per l'usuari

en: Displayed as %date_format
ca: Mostrat com %date_format

en: opened
ca: obert

en: Enabling translation
ca: Activant la traducció

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
ca: Si feu un canvi significant, que significa que les altres traduccions han de ser actualitzades, podeu marcar totes les traduccions d'aquest contingut com a obsoletes. Això no canviarà cap altra propietat del contingut, com per exemple si està publicat o no.

en: Source language set to: %language
ca: L'idioma origen s'ha establert a: %language

en: This will delete all the translations of %label.
ca: Això eliminarà totes les traduccions de %label.

en: No path is set
ca: No s'ha establert cap camí

en: View differences
ca: Veure diferències

en: Menu language
ca: Llengua del menú

en: Block types
ca: Tipus de blocs

en: media item
ca: element mèdia

en: media items
ca: elements mèdia

en: No item selected.
ca: Cap element seleccionat.

en: Modified timestamp
ca: Marca horària de modificació

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir el @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
ca: S'ha suprimit el @entity-type %label.

en: Edit %label
ca: Edita %label

en: Add @bundle
ca: Afegeix @bundle

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: Delete state
ca: Suprimeix l'estat

en: Horizontal orientation
ca: Orientació horitzontal

en: Vertical orientation
ca: Orientació vertical

en: Tray orientation changed to @orientation.
ca: L'orientació de la safata ha canviat a @orientation.

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per al valor VERTADER

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per al valor FALS

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
ca: Gràcies per sol·licitar un compte. El vostre compte està pendent d'aprovació per part de l'administrador del lloc. <br />Mentrestant, s'ha enviat un missatge de benvinguda amb instruccions addicionals a la vostra adreça de correu electrònic.

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
ca: S'ha produït un error irrecuperable. Podeu trobar el missatge d'error a continuació. Es recomana copiar-lo al porta-retalls com a referència.

en: Place block
ca: Situa el bloc

en: Port number
ca: Número de port

en: Revision timestamp
ca: Marca horària de la revisió

en: Administer account settings
ca: Administra la configuració del compte

en: Entity language
ca: Llengua de l'entitat

en: Hide empty
ca: Amaga si està buit

en: Registered timestamp
ca: Marca horària de registre

en: Signature format
ca: Format de la signatura

en: Update form
ca: Formulari d'actualització

en: HTTP Basic Authentication
ca: Identificació bàsica per HTTP

en: Storage settings
ca: Paràmetres de l'emmagatzemament

en: File added
ca: Fitxer afegit

en: File removed
ca: Fitxer eliminat

en: Translate configuration
ca: Configuració de traducció

en: Translations directory
ca: Directori de traduccions

en: The translations directory does not exist.
ca: No existeix el directori de traduccions.

en: The translations directory is not readable.
ca: El directori de traduccions no té permisos de lectura.

en: The translations directory is not writable.
ca: El directori de traduccions no té permisos d'escriptura.

en: The translations directory is writable.
ca: No es pot escriure al directori de traduccions.

en: The translation server is offline.
ca: El servidor de traducció està fora de línia.

en: The translation server is online.
ca: El servidor de traducció està en línia.

en: The %language translation is not available.
ca: La traducció %language no està disponible.

en: The %language translation is available.
ca: La traducció %language està disponible.

en: The %language translation could not be downloaded.
ca: La traducció de %language no s'ha pogut descarregar.

en: Not blank
ca: No buit

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
ca: Permet als usuaris aplicar una acció a un o més elements.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
ca: Un nom únic per aquesta acció. Ha de contenir només lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: All actions, except selected
ca: Totes les accions, excepte les seleccionades

en: Only selected actions
ca: Només les accions seleccionades

en: Selected actions
ca: Accions seleccionades

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ca[0]: %action s'ha aplicat a @count element.
ca[1]: %action s'ha aplicat a @count elements.

en: The feed language code.
ca: El codi de llengua del canal.

en: The link of the feed.
ca: L'enllaç del canal.

en: The ID of the aggregator feed.
ca: Identificador (ID) de l'agregador del canal d'informació.

en: The title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: The feed item language code.
ca: El codi de llengua de l'element del canal.

en: The link of the feed item.
ca: L'enllaç de l'element del canal.

en: The author of the feed item.
ca: L'autor de l'element del canal.

en: The body of the feed item.
ca: El cos de l'element del canal.

en: Edit custom block %label
ca: Edita el bloc personalitzat %label

en: Custom block types
ca: Tipus de bloc personalitzat

en: Add custom block type
ca: Afegeix un tipus de bloc personalitzat

en: @type %info has been created.
ca: S'ha creat @type %info.

en: @type %info has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %info.

en: @type: added %info.
ca: @type: afegeix %info.

en: @type: updated %info.
ca: @type: %info ha estat actualitzat.

en: The custom block ID.
ca: L'ID del bloc personalitzat.

en: The custom block UUID.
ca: L'UUID del bloc personalitzat.

en: The revision ID.
ca: L'ID de la revisió.

en: The comment language code.
ca: El codi de llengua del comentari.

en: The block type.
ca: El tipus de bloc.

en: Provide a label for this block type to help identify it in the administration pages.
ca: Proporcioneu una etiqueta per aquest tipus de bloc per ajudar a identificar-lo a les pàgines d'administració.

en: Enter a description for this block type.
ca: Introduïu una descripció per aquest tipus de bloc.

en: Create a new revision by default for this block type.
ca: Creeu una nova revisió de forma predeterminada per aquest tipus de bloc.

en: Custom block type %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de bloc personalitzat %label.

en: Custom block type %label has been added.
ca: S'ha afegit el tipus de bloc personalitzat %label.

en: Add %type custom block
ca: Afegiu un bloc personalitzat %type

en: Select the region where this block should be displayed.
ca: Seleccioneu la regió on s'ha de mostrar aquest bloc.

en: - Create a new book -
ca: - Crea un nou llibre -

en: Edit order and titles
ca: Edita l'ordre i els títols

en: Toolbar configuration
ca: Configuració de la barra d'eines

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: Active toolbar
ca: Barra d'eines activa

en: No styles configured
ca: No s'han configurat estils

en: @count styles configured
ca: @count estils configurats

en: Button separator
ca: Separador de botons

en: You must configure the selected text editor.
ca: Heu de configurar l'editor de text seleccionat.

en: Approved status
ca: Estat d'aprovat

en: Approved comment status
ca: Estat del comentari aprovat

en: Link to approve comment
ca: Enllaç per aprovar el comentari

en: Link to reply-to comment
ca: Enllaç per contestar el comentari

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
ca: L'ID del comentari pare si aquest és una resposta a un comentari.

en: The user ID of the comment author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: The comment author's hostname.
ca: El nom d'amfitrió de l'autor de comentaris.

en: Send copy to sender
ca: Envia una còpia al remitent

en: Contact module form element.
ca: Element de formulari del mòdul Contact.

en: Selected user
ca: Usuari seleccionat

en: The sender's name
ca: El nom del remitent

en: The name of the person that is sending the contact message.
ca: El nom de la persona que està enviant el missatge de contacte.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
ca: Si s'ha d'enviar una còpia del missatge al remitent.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
ca: L'ID de l'usuari destinatari dels missatges de contacte personals.

en: @action @title configuration options
ca: @action @title opcions de configuració

en: Press the esc key to exit.
ca: Premeu la tecla esc per sortir.

en: @count contextual link | @count contextual links
ca[0]: @count enllaç contextual
ca[1]: @count enllaços contextuals

en: Create and store date values.
ca: Crea i emmagatzema dates.

en: Choose the type of date to create.
ca: Escolliu el tipus de data a crear.

en: Date only
ca: Només data

en: Set a default value for this date.
ca: Establiu un valor predeterminat per aquesta data.

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field és requerida. Introduïu una data en el format %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field no és vàlida. Introduïu una data en el format %format.

en: The %field date is required.
ca: La data %field és requerida.

en: The %field date is invalid.
ca: La data %field no és vàlida.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %format. Deixa-ho en blanc per utilitzar la data de l'enviament del formulari.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ca: Escolliu un format per a mostrar la data. Estigueu segurs d'establir un format correcte per al camp, p. ex. ometeu l'hora per a un camp que només té una data.

en: Month/Day/Year
ca: Mes/Dia/Any

en: Day/Month/Year
ca: Dia/Mes/Any

en: Year/Month/Day
ca: Any/Mes/Dia

en: 24 hour time
ca: Format horari 24 hores

en: 12 hour time
ca: Format horari 12 hores

en: Text editor
ca: Editor de text

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
ca: Aquesta opció està desactivada perquè no hi ha cap mòdul habilitat que proporcioni un editor de text.

en: Text formats and editors
ca: Formats de text i editors

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: @entity_type selection
ca: Selecció @entity_type

en: There are no entities matching "%value".
ca: No hi ha entitats que coincideixin amb "%value".

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a recollir els suggeriments d'autocompletat. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot provocar problemes de rendiment en llocs amb milers d'entitats.

en: If checked, field api classes will be added by field templates. This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
ca: Si es marca, s'afegiran les classes de l'api de camps a través de les plantilles de camp. Això no es recomana a menys que el vostre CSS depengui d'aquestes classes. Si no es marca, no s'utilitzarà la plantilla.

en: %entity_label: Administer fields
ca: %entity_label: Administra els camps

en: %entity_label: Administer display
ca: %entity_label: Administra la visualització

en: Allowed number of values
ca: Nombre de valors permesos

en: Number of values is required.
ca: El nombre de valors és obligatori.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ca: Es poden carregar un nombre il·limitat de fitxers en aquest camp.

en: The file ID.
ca: ID del fitxer.

en: The file language code.
ca: El codi de llengua del fitxer.

en: The user ID of the file.
ca: L'ID d'usuari del fitxer.

en: The time that the node was created.
ca: L'hora en què es va crear el node.

en: Detect if tar is part of the extension
ca: Detecta si tar és part de l'extensió

en: This format is shown when no other formats are available
ca: Aquest format es mostra quan no n'hi ha cap d'altre disponible

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
ca: Segons la configuració de l'editor de text, aquestes etiquetes s'han afegit automàticament: <strong>@tag-list</strong> .

en: Forum content
ca: Contingut del fòrum

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
ca: El fòrum %label i tots els seus subfòrums s'han eliminat.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
ca: forum: eliminat %label i tot els seus subfòrums.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ca: No s'ha trobat l'origen de la imatge %source_image_path mentre s'intentava generar una imatge a %derivative_path.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ca: Text alternatiu de la imatge, per l'atribut 'alt' de la imatge.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
ca: Text del títol de la imatge, per l'atribut 'title' de la imatge.

en: The width of the image in pixels.
ca: L'amplada de la imatge en píxels.

en: The height of the image in pixels.
ca: L'alçada de la imatge en píxels.

en: Custom language settings
ca: Paràmetres personalitzats de llengua

en: Settings successfully updated.
ca: S'han actualitzat correctament els paràmetres.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
ca: Canvieu els paràmetres de llengua per als <em>tipus de contingut</em>, <em>vocabularis de taxonomia</em>, <em>perfils d'usuari</em> o qualsevol altre element admès al vostre lloc. De manera predeterminada, els paràmetres de llengua oculten el selector de llengua i la llengua és la llengua predeterminat del lloc.

en: Show language selector on create and edit pages
ca: Mostra el selector de llengua a les pàgines de creació i edició

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
ca: Seleccioneu les llengües a forçar. Si no se'n selecciona cap, seran permeses totes les llengües.

en: The language is not @languages.
ca: La llengua no és @languages.

en: The language is @languages.
ca: La llengua és @languages.

en: Allow link text
ca: Permetre el text de l'enllaç

en: Placeholder for URL
ca: Reemplaçament per l'URL

en: Placeholder for link text
ca: Reemplaçament pel text de l'enllaç

en: Checked translation for %project.
ca: Comprovada la traducció per %project.

en: Downloaded translation for %project.
ca: Traducció descarregada per %project.

en: Importing translation for %project.
ca: Important la traducció de %project.

en: Imported translation for %project.
ca: Importada traducció per %project.

en: Translation file not found: @uri.
ca: No s'ha trobat el fitxer de traducció: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
ca: Impossible de descarregar el fitxer de traducció @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
ca[0]: No es pot comprovar un fitxer de traducció. Vegeu el registre pels detalls.
ca[1]: No es poden comprovar @count fitxers de traducció. Vegeu el registre pels detalls.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
ca: Important el fitxer de traducció: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
ca: Traduccions importades.

en: Updating configuration translations
ca: Actualitzant les traduccions de la configuració

en: Starting configuration update
ca: Iniciant l'actualització de la configuració

en: Error updating configuration translations
ca: Hi ha hagut un error durant l'actualització de les traduccions de la configuració

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
ca: S'ha actualitzat correctament la configuració. S'han actualitzat %number objectes de configuració.

en: No configuration objects have been updated.
ca: No s'ha actualitzat cap objecte de configuració.

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
ca: Traduccions importades: %number afegides, %update actualitzades, %delete eliminades.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
ca: S'ha actualitzat correctament la configuració. %number objectes de configuració actualitzats.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
ca[0]: S'ha importat un fitxer de traducció. S'han afegit %number traduccions, se n'han actualitzat %update i se n'han eliminat %delete.
ca[1]: S'han importat @count fitxers de traducció. S'han afegit %number traduccions, se n'han actualitzat %update i se n'han eliminat %delete.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció perquè contenia HTML no permès o mal format. Aneu al registre per veure'n els detalls.
ca[1]: S'han omès @count cadenes de traducció perquè contenien HTML no permès o mal format. Aneu al registre per veure'n els detalls.

en: Checking translations
ca: Comprovant les traduccions

en: Error checking translation updates.
ca: Error comprovant les actualitzacions de les traduccions.

en: Updating translations
ca: Actualitzant les traduccions

en: Error importing translation files
ca: Hi ha hagut un error a l'importar els fitxers de traducció.

en: Updating translations.
ca: Actualitzant les traduccions.

en: Source string (@language)
ca: Font de la cadena (@language)

en: Built-in English
ca: Integrat en anglès

en: Translated string (@language)
ca: Cadena  traduïda (@language)

en: All translations up to date.
ca: Totes les traduccions estan al dia.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer ni a %remote_path ni a %local_path

en: File not found at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer a %local_path

en: Translation file location could not be determined.
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació del fitxer de traducció.

en: Missing translations for:
ca: Falten traduccions per:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ca[0]: Falten traduccions per un projecte
ca[1]: Falten traducciones per @count projectes

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
ca: Un camí del sistema de fitxers local on s'emmagatzemaran els fitxers de traducció d'interfície.

en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Missing translations
ca: Falten traduccions

en: Translation source
ca: Origen de la traducció

en: Drupal translation server and local files
ca: Servidor de traduccions del Drupal i fitxers locals

en: Local files only
ca: Només fitxers locals

en: The source of translation files for automatic interface translation.
ca: L'origen dels fitxers de traducció per la traducció automàtica de la interfície.

en: Don't overwrite existing translations.
ca: No sobreescriguis les traduccions existents.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
ca: Sobreescriu només les traduccions importades, les traduccions personalitzades es mantenen.

en: Overwrite existing translations.
ca: Sobreescriu les traduccions existents.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
ca: Com tractar les traduccions existents quan s'actualitzen de forma automàtica les traduccions de la interfície.

en: Edit menu %label
ca: Edita el menú %label

en: Add menu link
ca: Afegeix un enllaç de menú

en: Administrative summary
ca: Resum administratiu

en: Menu %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el menú %label.

en: Menu %label has been added.
ca: S'ha afegit el menú %label.

en: The menu link has been saved.
ca: S'ha desat l'enllaç de menú.

en: Published status or admin user
ca: Estat de publicació o usuari administrador

en: Promoted to front page status
ca: Estat de promogut a la portada

en: Node operations bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: Add a form element that lets you run operations on multiple nodes.
ca: Afegeix un element de formulari que et permet executar operacions en múltiples nodes.

en: Empty Node Frontpage behavior
ca: Comportament de la portada sense node

en: Provides a link to the node add overview page.
ca: Proporciona un enllaç a la pàgina resum d'afegir un nou node.

en: Link to revision
ca: Enllaç a la revisió

en: Link to revert revision
ca: Enllaç per revertir la revisió

en: Link to delete revision
ca: Enllaç per a suprimir la revisió

en: Access the Content overview page
ca: Accedeix a la pàgina d'informació general del contingut

en: View all revisions
ca: Veure totes les revisions

en: Revert all revisions
ca: Revertir totes les revisions

en: %type_name: View revisions
ca: %type_name: Visualitza revisions

en: %type_name: Revert revisions
ca: %type_name: Reverteix les revisions

en: %type_name: Delete revisions
ca: %type_name: Suprimeix les revisions

en: Promotion options
ca: Opcions de promoció

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
ca: Llegeix més<span class="visually-hidden"> sobre @title</span>

en: The node revision ID.
ca: L'ID de la revisió del node.

en: The time that the node was last edited.
ca: L'hora en què es va editar el node per darrera vegada.

en: The time that the current revision was created.
ca: L'hora en què es va crear la revisió actual.

en: The user ID of the author of the current revision.
ca: L'ID d'usuari de l'autor de la revisió actual.

en: Float value
ca: Valor de coma flotant

en: An entity field containing a path alias and related data.
ca: Un camp d'entitat que conté un àlies del camí i les dades relacionades.

en: Path id
ca: ID del camí

en: Created entity %type with ID %id.
ca: S'ha creat l'entitat %type amb ID %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
ca: S'ha actualitzat l'entitat %type amb ID %id.

en: All field aliases must be unique
ca: Tots els àlies de camp han de ser únics

en: Accepted request formats
ca: Formats de petició acceptats

en: Request formats that will be allowed in responses. If none are selected all formats will be allowed.
ca: Formats de petició que seran permesos a les respostes. Si no se'n selecciona cap es permetran tots els formats.

en: Enter test name…
ca: Introdueix el nom de la prova...

en: Enter at least 3 characters of the test name or description to filter by.
ca: Introduïu com a mínim 3 caràcters del nom o descripció de la prova a filtrar.

en: Any data
ca: Qualsevol data

en: An entity field containing a UUID.
ca: Un camp d'entitat que conté un UUID.

en: Date and time formats
ca: Formats de data i hora

en: Name of the date format
ca: Nom del format de data

en: @toolkit settings
ca: Paràmetres de @toolkit

en: Update this item
ca: Actualitza aquest element

en: This value should not be null.
ca: Aquest valor no pot ser nul.

en: This value should be %limit or more.
ca: Aquest valor hauria de ser %limit o més.

en: The term language code.
ca: El codi de llengua del terme.

en: Create referenced entities if they don't already exist
ca: Crea les entitats referenciades si encara no existeixen

en: Telephone number
ca: Número de telèfon

en: This field stores a telephone number in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un número de telèfon a la base de dades.

en: Link using text: @title
ca: Enllaça utilitzant el text: @title

en: Link using provided telephone number.
ca: Enllaça utilitzant el número de telèfon facilitat.

en: Toolbar items
ca: Elements de la barra d'eines

en: !tour_item of !total
ca: !tour_item de !total

en: End tour
ca: Final del recorregut

en: Translatable elements
ca: Elements traduïbles

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ca: <strong>@language_name (Llengua original)</strong>

en: Administer translation settings
ca: Administra els paràmetres de la traducció

en: Create translations
ca: Crea traduccions

en: Delete translations
ca: Suprimeix traduccions

en: Translate %bundle_label @entity_label
ca: Tradueix %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
ca: Tradueix @entity_label

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
ca: Una traducció no publicada no serà visible sense permisos de traducció.

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
ca: <p>Aquest és un inici de sessió d'un sol ús per a %user_name.</p><p>Feu clic en aquest botó per iniciar sessió al lloc i canviar la contrasenya.</p>

en: Provides access to the user data service.
ca: Proporciona accés al servei de dades d'usuari.

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
ca: Afegeix un element de formulari que et permet executar operacions en múltiples usuaris.

en: Edit user account
ca: Edita el compte d'usuari

en: Login attempt failed from %ip.
ca: Intent d'inici de sessió erroni des de %ip.

en: Cancel user
ca: Cancel·lació d'usuari

en: Enable password strength indicator
ca: Habilita l'indicador de complexitat de la contrasenya

en: Admin (user awaiting approval)
ca: Admin (usuari esperant aprovació)

en: Role %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el rol %label.

en: Role %label has been added.
ca: S'ha afegit el rol %label.

en: The user language code.
ca: El codi de llengua de l'usuari.

en: The time that the user last accessed the site.
ca: L'hora de l'últim accés al lloc de l'usuari.

en: The time that the user last logged in.
ca: L'hora en què l'usuari ha entrat per darrer cop.

en: The email address used for initial account creation.
ca: L'adreça de correu electrònic utilitzada per la creació de comptes d'usuari.

en: The roles the user has.
ca: Els rols que té l'usuari.

en: Update the user %name
ca: Actualitza l'usuari %name

en: The label of the view.
ca: L'etiqueta de la vista.

en: The machine-readable ID of the view.
ca: L'identificador llegible per la màquina de la vista.

en: Dropbutton
ca: Botó desplegable

en: Display fields in a dropbutton.
ca: Mostra els camps en un botó desplegable.

en: Rendered entity - @label
ca: Entitat renderitzada - @label

en: Displays a rendered @label entity in an area.
ca: Mostra una entitat @label renderitzada en una àrea.

en: Display the @label
ca: Mostra @label

en: Available global token replacements
ca: Tokens globals de reemplaçament disponibles

en: Administrative comment
ca: Comentari administratiu

en: Machine name of the display
ca: Nom màquina de la presentació

en: CSS class name(s)
ca: Nom de la(es) classe(s) CSS

en: Show contextual links on this view.
ca: Mostra els enllaços contextuals en aquesta vista.

en: Show contextual links
ca: Mostra els enllaços contextuals

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
ca: Al menú, els enllaços amb més pes es posicionen al final i els de menys al començament.

en: Allow people to choose the sort order
ca: Permet a la gent escollir l'ordenació

en: If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
ca: Si l'ordenació no està exposada, els paràmetres del criteri d'ordenació determinaran el seu ordre.

en: Label for ascending sort
ca: Etiqueta per a l'ordenació ascendent

en: Label for descending sort
ca: Etiqueta per a l'ordenació descendent

en: @name format: @date
ca: Format @name: @date

en: Override the output of this field with custom text
ca: Sobreescriu la sortida d'aquest camp amb text personalitzat

en: Output this field as a custom link
ca: Mostra aquest camp com un enllaç personalitzat

en: Trim this field to a maximum number of characters
ca: Retalla aquest camp al màxim de caràcters indicats

en: More link label
ca: Etiqueta de l'enllaç "més"

en: You may use the "Replacement patterns" above.
ca: Podeu utilitzar els "Patrons de reemplaçament" de més amunt.

en: An HTML corrector will be run to ensure HTML tags are properly closed after trimming.
ca: Es farà córrer un corrector d'HTML per assegurar que les etiquetes HTML estan correctament tancades després del retallat.

en: Fields to be included as links.
ca: Camps que s'inclouran com enllaç.

en: First page link text
ca: Text de l'enllaç de la primera pàgina

en: Last page link text
ca: Text de l'enllaç de la darrera pàgina

en: Offset (number of items to skip)
ca: Desplaçament (nombre d'elements que s'ometran)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ca: Per exemple, establiu-lo a 3 i els 3 primers elements no es mostraran.

en: Pager link labels
ca: Etiquetes dels enllaços del paginador

en: Previous page link text
ca: Text de l'enllaç de pàgina anterior

en: Next page link text
ca: Text de l'enllaç de pàgina següent

en: Insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
ca: Introduïu una llista de valors numèrics enters separats per comes: p. ex.: 10, 20, 50, 100

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Use this option only if you understand and accept this security risk.
ca: AVÍS: Deshabilitar la reescriptura de SQL significa que la seguretat d'accés al node està desactivada. Això pot permetre als usuaris veure dades que no haurien de poder veure si la vostra vista està mal configurada. Utilitzeu aquesta opció només si enteneu i accepteu aquest risc de seguretat.

en: No view mode selected
ca: No s'ha seleccionat cap mode de visualització

en: Caption for the table
ca: Llegenda per la taula

en: Table details
ca: Detalls de la taula

en: Summary title
ca: Títol del resum

en: Table description
ca: Descripció de la taula

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
ca: Proporcioneu detalls addicionals sobre la taula per augmentar l'accessibilitat.

en: Enable @display_title
ca: Habilita @display_title

en: Delete @display_title
ca: Suprimeix @display_title

en: Undo delete of @display_title
ca: Desfés l'eliminació de @display_title

en: Disable @display_title
ca: Inhabilita @display_title

en: Edit view name/description
ca: Edita el nom/descripció de la vista

en: Analyze view
ca: Analitza la vista

en: Reorder displays
ca: Reordena les presentacions

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
ca: Afegeix <span class="visually-hidden">@type</span>

en: Rearrange <span class="visually-hidden">@type</span>
ca: Reorganitza <span class="visually-hidden">@type</span>

en: This display has one or more validation errors.
ca: Aquesta presentació té un o més errors de validació.

en: There are no disabled views.
ca: No hi ha vistes inhabilitades.

en: Do you want to break the lock on view %name?
ca: Voleu trencar el bloqueig a la vista %name?

en: View language
ca: Llengua de la vista

en: Language of labels and other textual elements in this view.
ca: Llengua de les etiquetes i altres elements textuals en aquesta vista.

en: No displays available.
ca: No hi ha presentacions disponibles.

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Hard
ca: Difícil

en: Book Page
ca: Pàgina de llibre

en: Aggregator feed item
ca: Element de l'agregador del canal

en: Custom Block
ca: Bloc Personalitzat

en: Custom block type
ca: Tipus de bloc personalitzat

en: CKEditor core
ca: Nucli del CKEditor

en: Styles dropdown
ca: Desplegable d'estils

en: Comment selection
ca: Selecció de comentaris

en: Contact message
ca: Missatge de contacte

en: My Editor
ca: El meu editor

en: Entity display
ca: Presentació de l'entitat

en: Entity form display
ca: Presentació del formulari d'una entitat

en: Display the ID of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: Entity Reference inline fields
ca: Camps en línia de referència d'entitat

en: File selection
ca: Selecció de fitxer

en: Separate link text and URL
ca: Separa el text de l'enllaç i la URL

en: REST export
ca: Exportació REST

en: Create a REST export resource.
ca: Crea un recurs d'exportació REST.

en: Serializer
ca: Serialitzador

en: Serializes views row data using the Serializer component.
ca: Serialitza les dades de les files de la vista utilitzant el component Serialitzador.

en: Shortcut set
ca: Conjunt d'accessos directes

en: Handles .tar files.
ca: Gestiona fitxers .tar.

en: Handles zip files.
ca: Gestiona fitxers .zip.

en: Telephone link
ca: Enllaç del telèfon

en: User selection
ca: Selecció d'usuari

en:  - Basic validation -
ca:  - Validació bàsica -

en: A simple pager containing previous and next links.
ca: Un paginador simple que conté enllaços d'anterior i següent.

en: Display all items that this view might find.
ca: Mostra tots els elements que aquesta vista pugui trobar.

en: Displays rows as HTML list.
ca: Mostra les files com un llistat HTML.

en: menus
ca: menús

en: Toolkit
ca: Conjunt d'eines

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
ca: Paràmetres sobre la informació estadística que el Drupal mantindrà per al vostre lloc.

en: - empty image -
ca: - imatge buida -

en: Field formatters
ca: Formatadors de camp

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
ca: Edició WYSIWYG per a camps de text rics utilitzant CKEditor.

en: The directory %translations_directory exists.
ca: El directori %translations_directory ja existeix.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
ca: MySQL, MariaDB, Percona Server o equivalent

en: The referenced language
ca: La llengua referenciada

en: Language reference
ca: Referència de la llengua

en: URI value
ca: Valor URI

en: An entity field containing a URI.
ca: Un camp d'entitat que conté una URI.

en: Caribbean Netherlands
ca: Carib Neerlandès

en: Cocos [Keeling] Islands
ca: Illes Cocos [Keeling]

en: Côte d’Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Clipperton Island
ca: Illa Clipperton

en: Ceuta and Melilla
ca: Ceuta i Melilla

en: Hong Kong SAR China
ca: Hong Kong RAS de la Xina

en: Canary Islands
ca: Illes Canàries

en: Macau SAR China
ca: Macau RAS de la Xina

en: Palestinian Territories
ca: Territoris palestins

en: Outlying Oceania
ca: Perifèria d'Oceania

en: São Tomé and Príncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: U.S. Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques dels EEUU

en: Using simple actions
ca: Utilització d'accions senzilles

en: Creating and configuring advanced actions
ca: Creació i configuració d'accions avançades

en: Allows the creation of custom blocks through the user interface.
ca: Permet la creació de blocs personalitzats des de la interfície gràfica.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
ca: Un nom únic per aquesta instància de bloc. Ha de ser alfanumèric i separat per guions baixos.

en: Filter by block name
ca: Filtra per nom de bloc

en: Enter a part of the block name to filter by.
ca: Introduïu part del nom del bloc a filtrar.

en: Items per block
ca: Elements per bloc

en: @count (default setting)
ca: @count (paràmetre predeterminat)

en: Formatting content
ca: Formatant contingut

en: Uploads disabled
ca: Càrrega de fitxes inhabilitada

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ca: Càrrega de fitxers habilitada, mida màxima: @size @dimensions

en: Edit Image
ca: Edita imatge

en: Drupal link
ca: Enllaç Drupal

en: CKEditor plugin settings
ca: Paràmetres dels connectors de CKEditor

en: Enable image uploads
ca: Habilita la càrrega d'imatges

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
ca: Un directori relatiu al directori de fitxers del Drupal on s'emmagatzemaran les imatges carregades.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
ca: Si es deixa buit, llavors la mida del fitxer es limitarà per la mida màxima de carrega del PHP de @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
ca: Imatges més grans que aquestes dimensions s'escalaran cap abaix.

en: Placeholder: @placeholder
ca: Marcador de posició: @placeholder

en: No placeholder
ca: Sense marcador de posició

en: Add, edit, and delete custom display modes.
ca: Afegiu, editeu i suprimiu modes de presentacions personalitzades.

en: Display modes
ca: Modes de visualització

en: Configure what displays are available for your content and forms.
ca: Configureu quines visualitzacions estan disponibles per al vostre contingut i formularis.

en: Manage custom view modes.
ca: Gestioneu els modes de visualització personalitzats.

en: Form modes
ca: Modes de formulari

en: Manage custom form modes.
ca: Gestioneu els modes de formulari personalitzats.

en: Add form mode
ca: Afegeix un mode de formulari

en: Add new %label @entity-type
ca: Afegeix un nou @entity-type %label

en: Choose view mode entity type
ca: Trieu el tipus d'entitat en mode de visualització

en: Choose form mode entity type
ca: Trieu el tipus d'entitat de mode de formulari

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
ca: Si suprimiu @entity-type, qualsevol sortida que encara sol·liciti utilitzar @entity-type  utilitzarà la configuració de visualització per defecte.

en: Saved the %label @entity-type.
ca: S'ha desat el @entity-type %label.

en: Autocomplete matching: @match_operator
ca: Coincidència en l'autocompletat: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ca: No existeix l'entitat referenciada (%type: %id).

[ctx: Sort order]
en: Order
ca: Ordena
    en context: Classifica l'ordre

en: %entity_label: Administer form display
ca: %entity_label: Administra la visualització de formulari

en: Plugin for @title
ca: Connector per a @title

en: @type (module: @module)
ca: @type (mòdul: @module)

en: Widget settings:
ca: Paràmetres del giny:

en: The label of the entity that is related to the file.
ca: L'etiqueta de l'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: Access the Files overview page
ca: Accedeix a la pàgina d'informació general dels fitxers

en: Progress indicator: @progress_indicator
ca: Indicador de progrés: @progress_indicator

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
ca: Les línies i els paràgrafs es reconeixen de forma automàtica. L'etiqueta de salt de línia &lt;br /&gt;, de paràgraf &lt;p&gt; i de tancament de paràgraf &lt;/p&gt; s'afegeixen de forma automàtica. Si no es reconeixen els paràgrafs afegiu simplement dos línies en blanc.

en: Missing filter. All text is removed
ca: Falta el filtre. S'ha eliminat tot el text

en: Missing filter plugin: %filter.
ca: Falta el connector de filtre: %filter.

en: Updated @type %term.
ca: S'ha actualitzat %term de @type.

en: Add image style
ca: Afegeix un estil d'imatge

en: Preview image style: @style
ca: Previsualitza l'estil d'imatge: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
ca: Al suprimir una llengua s'eliminaran totes les traduccions de la interfície associades i el contingut en aquesta llengua s'establirà com a neutre lingüísticament. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
ca: Tingueu en compte que importar fitxers .po molt grans pot trigar diversos minuts.

en: Content items can be edited using different form modes. Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is edited in each form mode, and define how the field form widgets are displayed in each form mode.
ca: Els elements de contingut es poden editar utilitzant diversos modes de formulari. Tot seguit podeu definir quins camps es mostren i quins s'oculten quan s'edita contingut del tipus %type a cada mode de formulari i definir com es mostra el giny de formulari del camp per cadascun dels modes de formulari.

en: Edit %label content type
ca: Edita el tipus de contingut %label

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
ca: El contingut o bé ha estat modificat per un altre usuari, o bé ja n'havíeu enviat modificacions. Com a resultat, els vostres canvis no s'han pogut desar.

en: Use field label: @display_label
ca: Utilitza l'etiqueta del camp: @display_label

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
ca: Pots trobar més informació sobre com configurar les tasques planificades <a href="@url">llegint el manual cron a drupal.org</a>.

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
ca: Un camí del sistema de fitxers local on es desaran els fitxers públics. Aquest directori ha d'existir i ha de poder ser escrit pel Drupal. Aquest directori ha de ser relatiu al directori d'instal·lació del Drupal i ser accessible a través de la web. Això s'ha de canviar al settings.php

en: %name: the telephone number may not be longer than @max characters.
ca: El número de telèfon %name no potser més llarg de @max caràcters.

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
ca: %name: el text no pot ser més llarg de @max caràcters.

en: Summary rows
ca: Files del resum

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
ca: La barra d'eines no es pot establir en una orientació horitzontal quan està bloquejada.

en: This form lets administrators add and edit fields for storing user data.
ca: Aquest formulari permet als administradors afegir i editar camps per emmagatzemar les dades de l'usuari.

en: This form lets administrators configure how form fields should be displayed when editing a user profile.
ca: Aquest formulari permet als administradors configurar com s'han de mostrar els camps de formulari en editar un perfil d'usuari.

en: Alter the HTTP response status code used by this view, mostly helpful for empty results.
ca: Modifiqueu el codi d'estat de la resposta HTTP usat per aquesta vista, sobretot útil per resultats buits.

en: HTTP status code
ca: Codi d'estat HTTP

en: Always display the more link
ca: Mostra sempre l'enllaç "més"

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
ca: Heu d'afegir alguns camps addicionals a aquesta presentació abans d'utilitzar aquest camp. Si ho preferiu, aquests camps es poden marcar com <em>Excloure de la presentació</em>. Tingueu en compte que a causa de l'ordre del pintat, no es poden utilitzar camps que vénen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no figura en aquesta llista, cal que reorganitzeu els vostres camps.

en: Automatic width
ca: Amplada automàtica

en: The width of each column will be calculated automatically based on the number of columns provided. If additional classes are entered or a theme injects classes based on a grid system, disabling this option may prove beneficial.
ca: L'amplada de cada columna es calcularà automàticament basant-se en el nombre de columnes proporcionat. Si s'especifiquen classes addicionals o si el tema n'injecta a partir d'un sistema de graelles, desactivar aquesta opció pot resultar beneficiós.

en: Default column classes
ca: Classes predeterminades de la columna

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegeix les classes predeterminades de la columna de la vista com views-col, col-1 i clearfix a la sortida. Podeu usar això per a reduir ràpidament el volum de marcat que proporciona la vista de forma predeterminada, al cost de fer una mica més difícil aplicar-hi CSS.

en: Custom column class
ca: Classe personalitzada de la columna

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
ca: Classes addicionals a afegir a cada columna. Separades per un espai.

en: Default row classes
ca: Classes predeterminades de la fila

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegeix les classes predeterminades de la fila de la vista com views-row, row-1 i clearfix a la sortida. Podeu usar això per a reduir ràpidament el volum de marcat que proporciona la vista de forma predeterminada, al cost de fer una mica més difícil aplicar-hi CSS.

en: Custom row class
ca: Classe predeterminada de la fila

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
ca: Classes addicionals a afegir a cada fila. Separades per un espai.

en: Default wizard
ca: Assistent per defecte

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Views inclouran el nom de la vista i de la presentació 'view-name:display-name' com una cadena al final de la sentència SELECT. Això simplifica la identificació de les consultes de Views als registres de la base de dades del servidors, però només s'hauria d'emprar per a resoldre problemes.

en: Selected:
ca: Seleccionat:

[ctx: Validation]
en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
ca[0]: Heu de seleccionar almenys %limit opció.
ca[1]: Heu de seleccionar almenys %limit opcions.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
ca[0]: Heu de seleccionar com a molt %limit opció.
ca[1]: Heu de seleccionar com a molt %limit opcions.

[ctx: Validation]
en: Bundle
ca: Embolcall

en: The entity must be of bundle %bundle.
ca: L'entitat ha de ser de l'embolcall %bundle.

en: This collection should contain %limit element or more. | This collection should contain %limit elements or more.
ca[0]: Aquesta col·lecció ha de contenir %limit element o més.
ca[1]: Aquesta col·lecció ha de contenir %limit elements o més.

en: This collection should contain %limit element or less. | This collection should contain %limit elements or less.
ca[0]: Aquesta col·lecció ha de contenir %limit element o menys.
ca[1]: Aquesta col·lecció ha de contenir %limit elements o menys.

en: This collection should contain exactly %limit element. | This collection should contain exactly %limit elements.
ca[0]: Aquesta col·lecció ha de contenir exactament %limit element.
ca[1]: Aquesta col·lecció ha de contenir exactament %limit elements.

[ctx: Validation]
en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: The entity must be of type %type.
ca: L'entitat ha de ser del tipus %type.

[ctx: Validation]
en: Length
ca: Longitud

en: This value is too long. It should have %limit character or less. | This value is too long. It should have %limit characters or less.
ca[0]: Aquest valor és massa llarg. Hauria de tenir %limit caràcter o menys.
ca[1]: Aquest valor és massa llarg. Hauria de tenir %limit caràcters o menys.

en: This value is too short. It should have %limit character or more. | This value is too short. It should have %limit characters or more.
ca[0]: Aquest valor és massa curt. Hauria de tenir %limit caràcter o més.
ca[1]: Aquest valor és massa curt. Hauria de tenir %limit caràcters o més.

en: This value should have exactly %limit character. | This value should have exactly %limit characters.
ca[0]: Aquest valor hauria de tenir exactament %limit caràcter.
ca[1]: Aquest valor hauria de tenir exactament %limit caràcters.

[ctx: Validation]
en: Primitive type
ca: Tipus primitiu

en: This value should be of the correct primitive type.
ca: Aquest valor hauria de ser del tipus primitiu correcte.

[ctx: Validation]
en: Range
ca: Rang

en: This value should be %limit or less.
ca: Aquest valor hauria de ser %limit o menys.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
ca: Referència d'Entity Reference vàlida

[ctx: Validation]
en: User name
ca: Nom d'usuari

en: %name must be higher than or equal to %min.
ca: %name ha de ser major o igual a %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
ca: %name ha de ser menor o igual a %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
ca: Entitat modificada

en: Block layout
ca: Disposició dels blocs

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: The custom block language code.
ca: El codi de llengua del bloc personalitzat.

en: The time that the custom block was last edited.
ca: L'hora en què el bloc personalitzat va ser editat per última vegada.

en: Block category
ca: Categoria de bloc

en: Hide block if the view output is empty
ca: Amaga el bloc si el resultat de la vista està buit

en: Block empty settings
ca: Paràmetres dels blocs buits

en: Hide block if no result/empty text
ca: Amaga el bloc si no hi ha cap resultat o el resultat no té text

en: Hide the block if there is no result and no empty text and no header/footer which is shown on empty result
ca: Amaga el bloc si no hi ha cap resultat i no hi ha text buit i cap encapçalament / peu de pàgina que es mostra en resultat buit

en: Enter caption here
ca: Introduïu el subtítol aquí

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
ca: El @entity_type al qual respon el comentari.

en: The number of comments an entity has.
ca: El nombre de comentaris que té una entitat.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
ca: El més recent del darrer comentari publicat o entitat actualitzada.

en: Display the last comment of an entity
ca: Mostra l'últim comentari d'una entitat

en: The last comment of an entity.
ca: L'últim comentari d'una entitat.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del darrer comentari d'una entitat.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
ca: El tipus d'entitat del qual el comentari n'és una resposta.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard per afegir un comentari que s'usa als @entity_type regulars, el qual només es mostrarà si l'usuari que veu la pàgina té accés per afegir un comentari.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha enviat el @entity_type o ha comentat el @entity_type.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
ca: Comentaris del camp @entity_type utilitzant el camp: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
ca: Relaciona tots els comentaris al tipus @entity_type. Això crearà un registre duplicat per a cada comentari. En general, si ho necessiteu, és millor crear una visualització de comentaris.

en: Edit comment %title
ca: Edita el comentari %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
ca: L'ID de l'entitat de la qual aquest comentar és una resposta.

en: The entity type to which this comment is attached.
ca: El tipus d'entitat a què s'adjunta aquest comentari.

en: Comment field name
ca: El nom del camp del comentari

en: The field name through which this comment was added.
ca: El nom del camp a través del qual s'ha afegit aquest comentari.

en: Last comment ID
ca: ID de l'últim comentari

en: Last comment timestamp
ca: Marca horària de l'últim comentari

en: The time that the last comment was created.
ca: L'hora en què es va crear l'últim comentari.

en: Last comment name
ca: Nom de l'últim comentari

en: The name of the user posting the last comment.
ca: El nom de l'usuari que va escriure l'últim comentari.

en: Last comment user ID
ca: ID de l'usuari del darrer comentari

en: The number of comments.
ca: El nombre de comentaris.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
ca: Aquest camp administra la configuració i presentació de comentaris sobre una entitat.

en: Comment list
ca: Llistat de comentaris

en: Content language and translation
ca: Llengua del contingut i traducció

en: Configure language and translation support for content.
ca: Configureu el suport de llengua i traducció pel contingut.

en: Log entries
ca: Registre d'entrades

en: The variables of the log entry in a serialized format.
ca: Les variables de l'entrada de registre en un format serialitzat.

en: URL of the previous page.
ca: URL de la pàgina anterior.

en: Date when the event occurred.
ca: Data en què va ocórrer l'esdeveniment.

en: One file only. | Maximum @count files.
ca[0]: Només un fitxer.
ca[1]: Màxim @count fitxers.

en: Delete forum
ca: Elimina el fòrum

en: Configure language support for content.
ca: Configureu el suport de llengua pel contingut.

en: Number (decimal)
ca: Nombre (decimal)

en: Number (float)
ca: Nombre (coma flotant)

en: Number (integer)
ca: Nombre (enter)

en: Alias for @id
ca: Àlies per @id

en: Raw output for @id
ca: Sortida sense filtrar per @id

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
ca: El serialitzador divideix aquest procés en dues parts. La normalització converteix un objecte a una estructura de matriu normalitzada. La codificació agafa aquesta matriu i la converteix en una cadena de text.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
ca: El procés de desinstal·lació elimina totes les dades relacionades amb un mòdul.

en: The date the term was last updated.
ca: La data de la darrera actualització del terme.

en: The user account %name cannot be canceled.
ca: No es pot cancel·lar el compte d'usuari %name.

en: Default actions
ca: Accions predeterminades

en: Grouping @id
ca: Agrupant @id

en: Columns for @field
ca: Columnes per @field

en: Sortable for @field
ca: Ordenable per @field

en: Default sort order for @field
ca: Ordenació predeterminada per a @field

en: Default sort for @field
ca: Ordenació predeterminada per @field

en: Alignment for @field
ca: Alineació per @field

en: Separator for @field
ca: Separador per @field

en: Hide empty column for @field
ca: Amaga la columna buida per @field

en: No default sort
ca: Sense ordenació predeterminada

en: Page display settings
ca: Paràmetres de visualització de la pàgina

en: Block display settings
ca: Paràmetres de visualització del bloc

en: View basic information
ca: Informació bàsica de Views

en: Always show the master (default) display
ca: Mostra sempre la presentació mestra (predeterminada)

en: Allow embedded displays
ca: Permet incrustar presentacions

en: Embedded displays can be used in code via views_embed_view().
ca: Les presentacions incrustades es poden usar al codi via views_embed_views().

en: Show SQL query
ca: Mostra la consulta SQL

en: Remove @title
ca: Elimina @title

en: Weight for @id
ca: Pes per @id

en: Group for @id
ca: Grup per @id

en: Remove @id
ca: Elimina @id

en: PHP date format
ca: Format data PHP

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Media types
ca: Tipus de mèdia

en: Not fully protected
ca: No protegit completament

en: Reset your password
ca: Reinicialitzeu la vostra contrasenya

en: Number of new comments
ca: Nombre de nous comentaris

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
ca: Moveu un botó a <em>Barra d'eines activa</em> per habilitar-lo, o al llistat de <em>Botons disponibles</em> per inhabilitar-lo. Els botons es poden moure amb el ratolí o les fletxes del teclat. Es proporcionen noms per als grups de la barra d'eines per donar suport als usuaris amb lectors de pantalla. Els grups de la barra d'eines buits s'esborraran al desar-se.

en: Button divider
ca: Divisor de botons

en: Hide group names
ca: Amaga el nom dels grups

en: Show group names
ca: Mostra el nom dels grups

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
ca: Grup de botons @groupName a la posició @position de @positionCount a la fila @row de @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new row.
ca: Premeu la tecla de fletxa cap avall per crear una nova fila.

en: Press the down arrow key to activate.
ca: Premeu la tecla de fletxa cap avall per activar-la.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
ca: @name @type a la posició @position de @positionCount al grup de botons @groupName a la fila @row de @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
ca: Premeu la tecla de fletxa cap avall per crear un nou grup de botons en una nova fila.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
ca: Aquest és l'últim grup. Mou el botó cap endavant per crear un grup nou.

en: The "@name" button is currently enabled.
ca: El botó "@name" està actualment habilitat.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
ca: Utilitza els cursors del teclat per canviar la posició d'aquest botó.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
ca: Prem la tecla de cursor "amunt" a la fila superior per inhabilitar el botó.

en: The "@name" button is currently disabled.
ca: El botó "@name" està actualment inhabilitat.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
ca: Utilitzeu la tecla de fletxa cap avall per moure aquest botó a la barra d'eines activa.

en: This @name is currently enabled.
ca: Aquest @name està actualment habilitat.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
ca: Utilitzeu les tecles de fletxa del teclat per canviar la posició d'aquest separador.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
ca: Els separadors s'utilitzen per dividir visualment els botons individuals.

en: This @name is currently disabled.
ca: Aquest @name està actualment inhabilitat.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
ca: Utilitzeu la tecla de fletxa cap avall per moure aquest separador a la barra d'eines activa.

en: You may add multiple separators to each button group.
ca: Podeu afegir diversos separadors a cada grup de botons.

en: Please provide a name for the button group.
ca: Si us plau, proporcioneu un nom per al grup de botons.

en: Button group name
ca: Nom del grup de botons

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
ca: Edició del nom del nou grup de botons en un diàleg.

en: Place a button to create a new button group.
ca: Col·loqueu un botó per crear un nou grup de botons.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
ca: Afegeix un grup de botons de CKEditor al final d'aquesta filera.

en: Simple configuration
ca: Configuració simplificada

en: Configuration type
ca: Tipus de configuració

en: Here is your configuration:
ca: Aquesta és la vostra configuració:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
ca: Esteu segur de coler actualitzar el @type %name?

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest nom màquina però la importació no especifica un UUID.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest nom màquina però el UUID no coincideix.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest UUID però el nom màquina no coincideix.

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: Configuration translation
ca: Traducció de la configuració

en: Translate the configuration.
ca: Traduïu el contingut.

en: @label fields
ca: Camps @label

en: Enter block, theme or category
ca: Introduïu bloc, tema o categoria

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
ca: Introduïu part del bloc, tema o categoria a filtrar.

en: Translations for %label
ca: Traduccions per %label

en: Enter label
ca: Introdueix una etiqueta

en: Enter a part of the label or description to filter by.
ca: Introduïu part de l'etiqueta o descripció a filtrar.

en: Enter field or @bundle
ca: Introduïu el camp o @bundle

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
ca: Introduïu part del camp o @bundle a filtrar.

en: Add @language translation for %label
ca: Afegeix traducció a @language per %label

en: Successfully saved @language translation.
ca: S'ha desat correctament la traducció per a @language.

en: Successfully updated @language translation.
ca: S'ha actualitzat correctament la traducció de @language.

en: (Empty)
ca: (Buit)

en: About text formats
ca: Sobre els formats de text

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ca: La imatge que s'ha de mostrar si no se'n carrega cap.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, motors de cerca i quan la imatge no es pugui carregar.

en: Action title
ca: Títol de l'acció

en: The title shown above the actions dropdown.
ca: El títol que es mostra per sobre de la llista desplegable d'accions.

en: - Restricted access -
ca: - Accés restringit -

en: Workflow type
ca: Tipus de flux de treball

en: List of items
ca: Llista d'elements

en: The ID of the feed item.
ca: L'identificador de l'element del canal.

en: Configuring block settings
ca: Configurant els paràmetres de bloc

en: Adding custom blocks
ca: Afegint blocs personalitzats

en: Custom block ID
ca: ID del bloc personalitzat

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A no ser que tingueu problemes amb els paginadors relacionats amb aquest camp, heu de deixar això a 0. Si utilitzeu diversos paginadors en una sola pàgina, és possible que hagueu d'establir aquest número amb un valor superior per no entrar en conflicte dins de la pestanya? Page = array. Els valors grans afegiran moltes comes als vostres URL, de manera que eviteu si és possible.

en: Pager ID: @id
ca: ID del paginador: @id

en: The sender's email
ca: El remitent del correu electrònic

en: The email of the person that is sending the contact message.
ca: El correu electrònic de la persona que està enviant el missatge de contacte.

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ca: L'entrada de registre que explica els canvis d'aquesta revisió.

en: The ID of the shortcut.
ca: L'identificador de l'accés directe.

en: Route name
ca: Nom de la ruta

en: Shortcut link
ca: Enllaç d'accés directe

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
ca: Relaciona nodes amb termes de taxonomia, especificant el vocabulari o vocabulari que cal utilitzar. Aquesta relació causarà registres duplicats si hi ha diversos termes.

en: Taxonomy term ID
ca: Identificador de terme de taxonomia

en: Taxonomy term name
ca: Nom del terme de la taxonomia

en: Return to site content
ca: Torneu al contingut del lloc

en: The name of this user.
ca: El nom d'aquest usuari.

en: The password of this user (hashed).
ca: La contrasenya d'aquest usuari (hash).

en: The email of this user.
ca: L'adreça de correu electrònic d'aquest usuari.

en: The timezone of this user.
ca: El fus horari d'aquest usuari.

en: The time that the user was created.
ca: La data en la que es va crear l'usuari.

en: Initial email
ca: Adreça de correu electrònic inicial

en: User ID from route context
ca: Identificador d'usuari del context de la ruta

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore.
ca: Si canvieu el títol aquí voldrà dir que no pot ser alterat dinàmicament més.

en: Validate @label
ca: Valida @label

en: Validate user has access to the %name
ca: Valida que l'usuari té accés a %name

en: Multiple arguments
ca: Múltiples arguments

en: Single ID
ca: ID únic

en: One or more IDs separated by , or +
ca: Un o més identificadors separats per , o per +

en: Tag based
ca: Basat en etiqueta

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
ca: Emmagatzemament de dades en memòria cau basat en etiqueta. La memòria cau persistirà fins s'invalidin les etiquetes de memòria cau relacionades.

en: Name and description
ca: Nom i descripció

en: Administrative tags
ca: Etiquetes administratives

en: Enter a comma-separated list of words to describe your view.
ca: Introduïu un llistat de paraules separades per comes que descriguin la vostra vista.

en: Defines a field type for telephone numbers.
ca: Defineix un tipus de camp per a números de telèfon.

en: The date the file created.
ca: Data de creació del fitxer.

en: The timestamp that the file was created.
ca: La marca horària de creació del fitxer.

en: The timestamp that the file was last changed.
ca: La marca horària de l'última modificació del fitxer.

en: Language based on a selected language.
ca: Llengua basada en una llengua seleccionada.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ca: Els enllaços de menú amb pesos menors es mostren abans que els enllaços amb pesos majors.

en: The name of the user role.
ca: El nom del rol d'usuari.

en: Influence
ca: Influència

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ca: La influència és un multiplicador numèric utilitzat per ordenar els resultats de cerca. Un nombre més alt significa que el factor corresponent té més influència en els resultats de cerca; zero significa que el factor s'ignora. El canvi d'aquests nombres no requereix que es reconstrueixi l'índex de cerca. Els canvis tenen efecte immediatament.

en: Search page type
ca: Tipus de pàgina de cerca

en: - Choose page type -
ca: - Escull el tipus de pàgina -

en: No search pages have been configured.
ca: No s'ha configurat cap pàgina de cerca.

en: Edit %label search page
ca: Edita la pàgina de cerca %label

en: The %label search page has been added.
ca: S'ha afegit la pàgina de cerca %label.

en: Save search page
ca: Desa la pàgina de cerca

en: The %label search page has been updated.
ca: S'ha actualitzat la pàgina de cerca %label.

en: The label for this search page.
ca: L'etiqueta per aquesta pàgina de cerca.

en: The search page path must be unique.
ca: El camí de pàgina de cerca ha de ser únic.

en: Trimming the text length
ca: Retallar la longitud del text

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed". If needed you can even specify named route parameters like taxonomy/term/%taxonomy_term
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc web. Podeu utilitzar "%" a la URL per representar valors que s'utilitzaran com a filtres contextuals: Per exemple, "node/%/feed". Si cal, podeu especificar paràmetres de ruta com taxonomy/term/%taxonomy_term

[ctx: Text alignment]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: Text alignment]
en: Center
ca: Centrat

[ctx: Text alignment]
en: Right
ca: Dreta

en: State label
ca: Etiqueta de l'estat

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
ca: Integració <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>

[ctx: Validation]
en: Comment author name
ca: Nom de l'autor del comentari

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
ca: Si canvieu el format de text a %text_format, es suprimirà permanentment el contingut que no està permès en aquest format de text. <br><br>Deseu els canvis abans de canviar el format del text per evitar perdre dades.

en: Change text format?
ca: Canvia el format de text?

en: Entity view display
ca: Presentació de la visualització d'una entitat

en: Import behavior
ca: Comportament de la importació

en: The keywords to search for.
ca: Les paraules clau a cercar.

en: Simpletest site directory
ca: Directori del lloc per Simpletest

en: Dependency of required module @module
ca: Dependència del mòdul requerit @module

en: Viewing tours
ca: Veure recorreguts

en: Creating tours
ca: Crear recorreguts

en: Missing profile parameter.
ca: Falta el paràmetre del perfil.

en: Timestamp value
ca: Marca horària

en: Synchronizing configuration
ca: Sincronitzant la configuració

en: Starting configuration synchronization.
ca: Iniciant la sincronització de la configuració.

en: Administer responsive images
ca: Administra imatges responsives

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ca: Definit a la pàgina de paràmetres de l'aparença o en tema. No teniu els permisos apropiats per a canviar el logotip del lloc.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ca: Definit a la pàgina d'Informació del lloc. No teniu els permisos apropiats per a canviar el logotip del lloc.

en: Toggle branding elements
ca: Alternar elements de marca

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
ca: Escolliu quins elements de marca voleu mostrar en aquesta instància de bloc.

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Rendering language
ca: Llengua de representació

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
ca: S'ha desajustat l'id del formulari en intentar desar el formulari a la memòria cau.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
ca: Sincronitzant configuració: @op name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
ca: Error inesperat durant la importació amb l'operació @op per @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
ca: La configuració "@name" ha estat eliminada i reemplaçada.

en: Update target "@name" is missing.
ca: L'objectiu a actualitzar "@name" no es troba.

en: The config name @config_name is invalid.
ca: El nom de configuració @config_name no és vàlid.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ca: %name: L'enter ha de ser més gran o igual a %min.

en: Size of URI field
ca: Mida del camp URI

en: URI field
ca: Camp URI

en: The news items from %site have been deleted.
ca: S'han suprimit les notícies de %site.

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: no caching
ca: no desis en memòria cau

en: Completed @current step of @total.
ca: S'ha completat el pas @current de @total.

en: The configuration synchronization failed validation.
ca: La sincronització de configuració no s'ha pogut validar correctament.

en: The configuration was imported with errors.
ca: La configuració s'ha importat amb errors.

en: Allowed link type
ca: Tipus d'enllaços permesos

en: Internal links only
ca: Només enllaços interns

en: Both internal and external links
ca: Enllaços interns i externs

en: Importing translation files
ca: Important fitxers de traducció

en: Checking the translation status
ca: Validant l'estat de les traduccions

en: Format ID.
ca: ID del format.

en: (this translation)
ca: (aquesta traducció)

en: (all translations)
ca: (totes les traduccions)

en: Search is currently disabled
ca: La cerca està inhabilitada

en: No screenshot
ca: Sense captura de pantalla

en: Configuration deletions
ca: Configuracions suprimides

en: The listed configuration will be deleted.
ca: S'eliminarà la següent configuració llistada.

en: User's roles
ca: Rols d'usuari

en: Single name
ca: Nom senzill

en: One or more names separated by , or +
ca: Un o més noms separats per , o +

en: If none are selected, all are allowed.
ca: Si no n'hi ha cap seleccionat, tots estan permesos.

en: Tab options
ca: Opcions de pestanya

en: Enable menu link
ca: Habilita l'enllaç de menú

en: Allowed HTML
ca: HTML permès

en: @label entities
ca: Entitats @label

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
ca: Sincronitzant la configuració: @op @name a @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
ca: L'entitat de configuració "@name" ha estat eliminada i reemplaçada

[ctx: Entity type group]
en: Content
ca: Contingut

[ctx: Entity type group]
en: Other
ca: Altre

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
ca: Configuració

en: Action ID
ca: ID de l'acció

en: Action configuration
ca: Configuració de l'acció

en: Action description
ca: Descripció de l'acció

en: The feed ID.
ca: L'identificador del canal.

en: Refresh frequency in seconds.
ca: Freqüència de refresc en segons.

en: The block numeric identifier.
ca: L'identificador numèric del bloc.

en: The module providing the block.
ca: El mòdul que proporcionar el bloc.

en: The block's delta.
ca: El delta del bloc.

en: Which theme the block is placed in.
ca: En quin tema aquest bloc està posicionat.

en: Whether or not the block is enabled.
ca: Si el bloc està o no habilitat.

en: Weight of the block for ordering within regions.
ca: Pes del bloc per a l'ordenació dins les regions.

en: Region the block is placed in.
ca: Regió en la que està posicionat el bloc.

en: Visibility expression.
ca: Expressió de visibilitat.

en: Pages list.
ca: Llista de pàgines.

en: Cache rule.
ca: Regla de memòria cau.

en: The numeric identifier of the block/box
ca: L'identificador numèric del bloc/caixa

en: The block/box content
ca: El contingut del bloc/caixa

en: Admin title of the block/box.
ca: El títol d'administració del bloc/caixa.

en: Input format of the custom block/box content.
ca: Format d'entrada del contingut personalitzat del bloc/caixa.

en: The primary identifier for this version.
ca: L'identificador primari per aquesta versió.

en: Comment ID.
ca: ID del comentari.

en: The comment title.
ca: El títol del comentari.

en: The node type
ca: El tipus de node

en: Primary Key: Unique category ID.
ca: Clau primària: ID de categoria únic.

en: Category name.
ca: Nom de la categoria.

en: The machine name of field.
ca: El nom màquina del camp.

en: Weight.
ca: Amplada.

en: A name to show.
ca: Un nom per mostrar.

en: Status of widget
ca: Estat del giny

en: Content type where this field is used.
ca: Tipus de contingut on s'utilitza aquest camp.

en: The published status of a file.
ca: L'estat de publicació d'un fitxer.

en: Machine name of the node type.
ca: Nom màquina del tipus de node.

en: Title of the field shown to the end user.
ca: Títol del camp que es mostra a l'usuari final.

en: Internal name of the field used in the form HTML and URLs.
ca: Nom intern del camp utilitzat als formularis HTML i URLs.

en: Explanation of the field to end users.
ca: Explicació del camp al usuaris finals.

en: Profile category that the field will be grouped under.
ca: Categoria del perfil on es classificarà el camp.

en: Type of form field.
ca: Tipus de camp de formulari.

en: Weight of field in relation to other profile fields.
ca: Pes del camp en relació a d'altres camps del perfil.

en: The user Id.
ca: L'identificador de l'usuari.

en: The file Id.
ca: L'identificador del fitxer.

en: The node Id.
ca: L'identificador del node.

en: The version Id.
ca: L'identificador de la versió.

en: The file description.
ca: La descripció del fitxer.

en: Timezone (Date)
ca: Fus horari (Data)

en: The name of the vocabulary.
ca: El nom del vocabulari.

en: The description of the vocabulary.
ca: La descripció del vocabulari.

en: Displays messages in an area.
ca: Mostra missatges en una àrea.

en: Route Name
ca: Nom de la ruta

en: Route Params
ca: Paràmetres de la ruta

en: Param
ca: Paràmetres

en: Configuration dependencies
ca: Dependències de la configuració

en: Theme dependencies
ca: Dependències del tema

en: Extension settings
ca: Paràmetres de l'extensió

en: Recursion limit for actions
ca: Límit de recurrències per accions

en: Redirect to URL configuration
ca: Configuració de la redirecció a un URL

en: Display a message to the user configuration
ca: Configuració de mostrar un missatge a l'usuari

en: Aggregator settings
ca: Paràmetres de l'agregador

en: Provides the HTTP Basic authentication provider
ca: Proporciona el mecanisme d'identificació bàsica HTTP

en: Admin info
ca: Informació d'administració

en: Book settings
ca: Paràmetres de configuració del llibre

en: Button groups
ca: Grups de botons

en: Button group
ca: Grup de botons

en: List of styles
ca: Llista d'estils

en: Comment display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització dels comentaris

en: Publish comment configuration
ca: Configuració de la publicació de comentaris

en: Save comment configuration
ca: Desa la configuració dels comentaris

en: Unpublish comment containing keyword(s) configuration
ca: Configuració de la retirada de comentaris que continguin les paraules clau

en: Unpublish comment configuration
ca: Configuració de la retirada de comentaris

en: Comment depth
ca: Profunditat del comentari

en: Comment link
ca: Enllaç al comentari

en: Last comment date
ca: Data de l'últim comentari

en: Comment approve link
ca: Enllaç d'aprovació del comentari

en: Comment reply link
ca: Enllaç per respondre el comentari

en: Comment node status
ca: Estat del node del comentari

en: Entity options
ca: Opcions de l'entitat

en: Single import
ca: Importació simple

en: Single export
ca: Exportació simple

en: Translate @type_name
ca: Tradueix @type_name

en: Provides a translation interface for configuration.
ca: Proporciona una interfície de traducció per a la configuració.

en: Personal contact form enabled by default
ca: Formulari de contacte personal habilitat de forma predeterminada

en: Allows users to translate content entities.
ca: Permet als usuaris traduir entitats de contingut.

en: Defines datetime form elements and a datetime field type.
ca: Defineix elements de formulari per a data i hora i un tipus de camp per a data i hora.

en: Provides a means to associate text formats with text editor libraries such as WYSIWYGs or toolbars.
ca: Proporciona un mitjà per associar formats de text amb biblioteques d'editors de text com WYSIWYGs o barres d'eines.

en: Delete view mode
ca: Suprimeix el mode de visualització

en: Entity view mode settings
ca: Paràmetres del mode de visualització de l'entitat

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí

en: Entity form mode settings
ca: Paràmetres del mode de formulari de l'entitat

en: View or form mode machine name
ca: Nom màquina del mode de visualització o formulari

en: Field display setting
ca: Paràmetres de la presentació del camp

en: Text field display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de camp de text

en: Sort settings
ca: Paràmetres d'ordenació

en: Entity reference rendered entity display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'entitat renderitzada de la referència d'entitat

en: Entity reference entity ID display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'ID de l'entitat de la referència d'entitat

en: Entity reference label display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'etiqueta de la referència d'entitat

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
ca: Paràmetres de format de la visualització d'autocompletat de referència d'entitat (estil Tags)

en: Entity reference autocomplete display format settings
ca: Paràmetres de format de la visualització d'autocompletat de referència d'entitat

en: Search field
ca: Camp de cerca

en: - Hidden - format settings
ca: - Ocult - paràmetres del format

en: Integer settings
ca: Paràmetres enters

en: Decimal settings
ca: Paràmetres decimals

en: Float settings
ca: Paràmetres de coma flotant

en: Number decimal display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres decimals

en: Number unformatted display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres sense format

en: Number default display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització del número per defecte

en: Fallback text format
ca: Format de text alternatiu

en: HTML help
ca: Ajuda HTML

en: Filter URL
ca: Filtra URL

en: URL length
ca: Longitud de l'URL

en: Serializes entities using Hypertext Application Language.
ca: Serialitza entitats utilitzant Hypertext Application Language.

en: Records which user has read which content.
ca: Registra quin usuari ha llegit quin contingut.

en: History user
ca: Històric de l'usuari

en: Defines an image field type and provides image manipulation tools.
ca: Defineix un tipus de camp d'imatge i proporciona eines de manipulació d'imatges.

en: Enable Title field
ca: Habilita el camp Títol

en: Title field required
ca: Camp títol és obligatori

en: Allows users to configure languages and apply them to content.
ca: Permet als usuaris configurar llengües i aplicar-les al contingut.

en: Delete language
ca: Suprimeix la llengua

en: Translates the built-in user interface.
ca: Tradueix la interfície d'usuari incorporada.

en: Overwrite customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions personalitzades

en: Overwrite non customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions no personalitzades

en: Updates for: @module_list
ca: Actualitzacions per: @module_list

en: Menu machine name
ca: Nom màquina del menú

en: Handles migrations
ca: Gestiona les migracions

en: Contains migrations from older Drupal versions.
ca: Conté les migracions des de versions més antigues del Drupal.

en: Unpublish content containing keyword(s) configuration
ca: Configuració de la retirada del contingut que contingui les paraules clau

en: Node bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: Link to a node revision
ca: Enllaç a una revisió de node

en: Link to delete a node revision
ca: Enllaç per a suprimir una revisió de node

en: Link to revert a node to a revision
ca: Enllaç per a tornar a una versió anterior d'un node

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Single on/off checkbox format settings
ca: Paràmetres de format de la casella de selecció on/off

en: Responsive Image
ca: Imatge responsiva

en: GET method settings
ca: Paràmetres del mètode GET

en: POST method settings
ca: Paràmetres del mètode POST

en: PATCH method settings
ca: Paràmetres del mètode PATCH

en: DELETE method settings
ca: Paràmetres del mètode DELETE

en: Supported format
ca: Format suportat

en: Supported authentication
ca: Autenticació suportada

en: Configure search pages and search indexing options.
ca: Configureu pàgines de cerca i opcions d'indexació de cerca.

en: Add new search page
ca: Afegeix nova pàgina de cerca

en: Tag h1 weight
ca: Pes de l'etiqueta h1

en: Tag h2 weight
ca: Pes de l'etiqueta h2

en: Tag h3 weight
ca: Pes de l'etiqueta h3

en: Tag h4 weight
ca: Pes de l'etiqueta h4

en: Tag h5 weight
ca: Pes de l'etiqueta h5

en: Tag h6 weight
ca: Pes de l'etiqueta h6

en: Source link
ca: Enllaç origen

en: Provides a service for (de)serializing data to/from formats such as JSON and XML
ca: Proporciona un servei per a (de)serialitzar dades a/des de formats com JSON i XML

en: Logs content statistics for your site.
ca: Registra les estadístiques del contingut del vostre lloc.

en: Statistics settings
ca: Paràmetres de les estadístiques

en: Add date format
ca: Afegeix un format de data

[ctx: With components]
en: Extend
ca: Amplia

en: Set as default theme
ca: Estableix com a tema predeterminat

en: Site UUID
ca: UUID del lloc

en: Users may set their own time zone
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari

en: Remind users at login if their time zone is not set
ca: Recorda als usuaris en autenticar-se que no han establert el seu fus horari

en: Aggregate CSS files
ca: Agrega fitxers CSS

en: Fast 404 settings
ca: Paràmetres del Fast 404

en: Fast 404 enabled
ca: Fast 404 habilitat

en: Fast 404 page html
ca: HTML de la pàgina Fast 404

en: JavaScript performance settings
ca: Paràmetres del rendiment del JavaScript

en: Compress JavaScript files.
ca: Comprimeix fitxers JavaScript.

en: System action
ca: Acció de sistema

en: Theme global settings
ca: Paràmetres globals del tema

en: Maintain index table
ca: Mantingues la taula d'indexació

en: Override selector
ca: Sobreescriu el selector

en: Number of terms per page
ca: Nombre de termes per pàgina

en: Taxonomy language
ca: Llengua de la taxonomia

en: Number of summary rows
ca: Nombre de files del resum

en: Provides guided tours.
ca: Proporciona recorreguts guiats.

en: Days since last check
ca: Dies des de la darrera comprovació

en: Timeout in seconds
ca: Temps d'espera en segons

en: Notify user when password reset
ca: Notifica a l'usuari quan es restableixi la contrasenya

en: Account created by administrator
ca: Compte creat per l'administrador

en: Account cancelled
ca: Compte cancel·lat

en: IP limit
ca: Límit IP

en: User role settings
ca: Paràmetres dels rols d'usuari

en: User role weight
ca: Pes del rol d'usuari

en: The ID of the role to add
ca: L'identificador del rol a afegir

en: List of permission
ca: Llista de permisos

en: List of roles
ca: Llista de rols

en: Default area
ca: Àrea predeterminada

en: The shown text of the area
ca: El text que es mostra de l'àrea

en: Text custom
ca: Text personalitzat

en: Node Creation Time
ca: Data de creació del node

en: Node Update Time
ca: Data d'actualització del node

en: Day Date
ca: Data Dia

en: Formula
ca: Fórmula

en: Full Date
ca: Data completa

en: Group by Numeric
ca: Agrupar per camp numèric

en: Month Date
ca: Data Mes

en: Week Date
ca: Data setmana

en: Year Date
ca: Data Any

en: YearMonthDate
ca: DataAnyMes

en: Date Year month
ca: Data Any mes

en: Basic validation
ca: Validació bàsica

en: Tag based caching
ca: Emmagatzematge en memòria cau basat en etiquetes

en: Time based caching
ca: Emmagatzematge en memòria cau basat en el temps

en: Exposed form type
ca: Tipus de formulari exposat

en: Row type
ca: Tipus de filera

en: Filter groups
ca: Grups de filtres

en: Display comment
ca: Mostra el comentari

en: Plugin ID
ca: ID del connector

en: A unique ID per handler type
ca: Un identificador únic per tipus de controlador

en: The views_data table for this handler
ca: La taula views_data per aquest controlador

en: The views_data field for this handler
ca: El camp views_data per aquest controlador

en: The ID of the relationship instance used by this handler
ca: L'identificador de la instància de la relació utilitzada per aquest controlador

en: A string to identify the handler instance in the admin UI.
ca: Una cadena per a identificar la instància del controlador a la interfície d'administració.

en: Convert newlines to HTML <br> tags
ca: Converteix línies noves en etiquetes HTML <br>

en: SQL pager
ca: Paginador SQL

en: Grouping field number %i
ca: Agrupament de camp número %i

en: Group items
ca: Elements agrupats

en: Group item
ca: Element agrupat

en: Page display options
ca: Opcions de visualització de la pàgina

en: Default field
ca: Camp per defecte

en: Drop button
ca: Botó eliminar

en: Default filter
ca: Filtre predeterminat

en: Group by numeric
ca: Agrupa per camp numèric

en: IN operator
ca: Operador IN

en: Reduce duplicate
ca: Redueix els duplicats

en: Default pager
ca: Paginador predeterminat

en: RSS field options
ca: Opcions del camp RSS

en: Guid settings
ca: Paràmetres del Guid

en: Display plugin
ca: Connector de visualització

en: Boolean sort
ca: Ordenació booleana

en: Date sort
ca: Ordenació per data

en: Boolean sort expose settings
ca: Paràmetres de l'ordenació de booleans exposada

en: Date sort expose settings
ca: Paràmetres de l'ordenació de data exposada

en: Standard sort expose settings
ca: Paràmetres de l'ordenació estàndard exposada

en: Random sort expose settings
ca: Paràmetres de l'ordenació aleatòria exposada

en: Custom row classes
ca: Classes de fila personalitzades

en: Default views row classes
ca: Classes de fila predeterminades de la vista

en: Custom column classes
ca: Classes de columna personalitzades

en: Columns name
ca: Nom de les columnes

en: Columns info
ca: Informació de les columnes

en: Column info
ca: Informació de la columna

en: Preview view
ca: Previsualitza la vista

en: Bartik settings
ca: Paràmetres del Bartik

en: Seven settings
ca: Paràmetres del Seven

en: Stark settings
ca: Paràmetres del Stark

en: Visibility Conditions
ca: Condicions de visibilitat

en: Visibility Condition
ca: Condició de visibilitat

en: Context assignments
ca: Assignacions de context

en: Display variant
ca: Variant de visualització

en: Requirements review
ca: Revisió dels requeriments

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic. Contacteu amb l'administrador del lloc si el problema persisteix.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
ca: Error enviant correu electrònic (de %from a %to amb resposta a %reply).

en: The label for this display variant.
ca: L'etiqueta per a la variant de presentació.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
ca: %name: l'adreça de correu electrònic no pot ser més llarga de @max caràcters.

en: An entity field containing an email value.
ca: Un camp d'entitat que conté un valor de correu electrònic.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
ca: Els correus electrònics automàtics, com per exemple la informació de registre, s'enviaran des d'aquesta adreça. Useu una adreça que acabi en el domini del vostre lloc per prevenir que aquests correus es marquin com a correu brossa.

en: Receive email notifications
ca: Rebre notificacions per correu electrònic

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
ca: Hi ha dos tipus d'accions: les simples i les avançades. Les accions simples no requereixen cap tipus de configuració addicional i es mostren automàticament a aquest llistat. Les accions avançades han de ser creades i configurades abans de poder-les utilitzar, atès que tenen opcions que cal especificar prèviament, com ara enviar un correu electrònic a una adreça específica o despublicar contingut que contingui determinades paraules. Per a crear una acció avançada cal que seleccioneu l'acció desitjada de la llista desplegable de la secció "Accions avançades" que es mostra a continuació i posteriorment cliqueu el botó <em>Crea</em>.

en: Send email configuration
ca: Configuració de l'enviament per correu electrònic

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida o utilitzeu un token d'adreça de correu electrònic com %author.

en: Aggregator feed block
ca: Bloc de l'agregador de canals

en: Show for the listed pages
ca: Mostra-ho per a les pàgines llistades

en: Hide for the listed pages
ca: Amaga-ho per a les pàgines llistades

en: Duplicate @display_title
ca: Duplica @display_title

en: Book navigation block
ca: Bloc de navegació del llibre

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: The field name from which the comment originated.
ca: El nom del camp des del qual s'ha fet el comentari.

en: Approving and managing comments
ca: Aprovació i gestió dels comentaris

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
ca: Aquesta pàgina proporciona un llistat de tots els tipus de comentaris del lloc i us permet administrar els camps, els paràmetres de formularis i de presentació de cada un d'ells.

en: Administer comment types and settings
ca: Administra els tipus de comentari i els paràmetres

en: Comment types
ca: Tipus de comentaris

en: Comment type settings
ca: Paràmetres del tipus de comentari

en: Target Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat destí

en: Comment type %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de comentari %label.

en: Comment type %label has been added.
ca: S'ha afegit el tipus de comentari %label.

en: The comment author's email address.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Comment Type
ca: Tipus de Comentari

en: The comment type.
ca: El tipus de comentari.

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
ca: Aquesta pàgina llista tots els elements de configuració del vostre lloc que tenen text traduïble, com ara el nom del vostre lloc, els noms dels rols, etc.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
ca: Permeteu a altres usuaris contactar-vos mitjançant un formulari de contacte personal que mante la vostra adreça de correu electrònic oculta. Tingueu en compte que alguns usuaris amb privilegis, com poden ser els administradors del lloc, podran contactar-vos encara que hàgiu escollit inhabilitar aquesta característica.

en: %recipient is an invalid email address.
ca: %recipient és una adreça de correu electrònic invàlida.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
ca: %sender-name (@sender-from) ha enviat %recipient-name un correu electrònic.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
ca: gen.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
ca: febr.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
ca: març

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
ca: abr.

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
ca: juny

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
ca: jul.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
ca: ag.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
ca: set.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
ca: oct.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
ca: nov.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
ca: des.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
ca: dg.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
ca: dl.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
ca: dt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
ca: dc.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
ca: dj.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
ca: dv.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
ca: ds.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
ca: dg

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
ca: dl

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
ca: dt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
ca: dc

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
ca: dj

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
ca: dv

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
ca: ds

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
ca: dg.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
ca: dl.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
ca: dt.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
ca: dc.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
ca: dj.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
ca: D

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
ca: ds.

en: Track images uploaded via a Text Editor
ca: Fes el seguiment de les imatges carregades a través de l'Editor de text

en: Ensures that the latest versions of images uploaded via a Text Editor are displayed.
ca: Assegureu que es mostren les darreres versions de les imatges carregades a través de l'Editor de Text.

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
ca: L'estat del fitxer, temporal (FALSE) i permanent (TRUE).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
ca: Les adreces web i de correu electrònic es transformen en enllaços automàticament.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: Promote, change ownership, edit revisions, and perform other tasks across all content types.
ca: Promocioneu, canvieu de propietat, modifiqueu les revisions i realitzeu altres tasques en tots els tipus de contingut.

en: Use site logo
ca: Utilitza el logotip del lloc web

en: The current theme is not @theme
ca: El tema actual no és @theme

en: The current theme is @theme
ca: El tema actual és @theme

en: Username or email address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònic

en: Email addresses to notify when updates are available
ca: Adreces de correu electrònic a notificar quan hi hagi actualitzacions disponibles

en: Email notification threshold
ca: Llindar de notificacions de correu electrònic

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via email. Put each address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
ca: Sempre que el vostre lloc comprovi les actualitzacions disponibles i trobi noves versions, pot notificar a una llista d'usuaris a través de correu electrònic. Afegiu cada adreça en una línia separada. Si ho deixeu en blanc, no s'enviarà cap correu electrònic.

en: %email is not a valid email address.
ca: %email no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: %emails are not valid email addresses.
ca: %emails no són adreces de correu electrònic vàlides.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' email addresses and usernames must be unique.
ca: Aquesta pàgina web permet als administradors registrar nous usuaris. Les adreces electròniques dels usuaris i els noms d'usuari han de ser únics.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida. Tots els correus provinents del sistema seran enviats aquí. L'adreça no es fa mai pública i només s'utilitzarà en cas que desitgeu rebre una nova contrasenya o notificacions per correu.

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
ca: La llengua predeterminada d'aquest compte per als correus electrònics i la presentació del lloc.

en: This account's preferred language for emails.
ca: La llengua preferida per aquest compte per als correus electrònics.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
ca: Als nous usuaris se'ls obligarà a validar la seva adreça de correu electrònic abans d'autenticar-se al lloc, i se'ls assignarà una contrasenya generada pel sistema. Amb aquest paràmetre inhabilitat, els usuaris seran autenticats immediatament després de registrar-se i podran seleccionar la seva contrasenya durant el registre.

en: Notification email address
ca: Adreça de correu electrònic de notificació

en: The email address to be used as the 'from' address for all account notifications listed below. If <em>'Visitors, but administrator approval is required'</em> is selected above, a notification email will also be sent to this address for any new registrations. Leave empty to use the default system email address <em>(%site-email).</em>
ca: L'adreça de correu electrònic per a ser usada com a adreça del remitent per a totes les notificacions del compte llistades més avall. Si s'ha seleccionat més amunt <em>'Visitants, però es requereix aprovació per part de l'administrador'</em>, s'enviarà igualment una notificació per correu electrònic a aquesta adreça per qualsevol nou registre. Deixeu-ho en blanc per a usar l'adreça de correu electrònic predeterminada del sistema <em>(%site-email).</em>

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Editeu el missatge de correu electrònic de benvinguda enviat als nous membres creats per un administrador.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ca: Editeu el missatge de correu electrònic de benvinguda enviat als nous membres un cop s'han registrat, quan cal l'aprovació per part de l'administrador.

en: Edit the email notifying the site administrator that there are new members awaiting administrative approval.
ca: Editeu el correu electrònic que notifica a l'administrador del lloc que hi ha nous membres a l'espera de l'aprovació administrativa.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ca: Editeu el missatge de correu electrònic de benvinguda enviat als nous membres un cop registrats, quan no cal l'aprovació per part de l'administrador.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic que s'envien als usuaris que sol·liciten una nova contrasenya.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ca: Permet i edita missatges de correu electrònic enviats als usuaris després de l'activació del compte (quan un administrador activa un compte d'un usuari que ja ha registrat, en un lloc on es requereix l'aprovació administrativa).

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
ca: Activa i edita missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes estan bloquejats.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
ca: Edita els missatges de correu electrònic que s'envien als usuaris quan intenten cancel·lar els seus comptes.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
ca: Permet i editeu missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes es cancel·lin.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
ca: Quan està habilitat, l'usuari ha de confirmar la cancel·lació del compte per correu electrònic.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
ca: Les instruccions per a reinicialitzar la contrasenya s'enviaran per correu electrònic a %email. Heu de tancar sessió per tal d'utilitzar l'enllaç de reinicialització que trobareu al correu electrònic.

en: Further instructions have been sent to your email address.
ca: S'han enviat més instruccions a la vostra adreça de correu electrònic.

en: When the user has the following roles
ca: Quan l'usuari té els següents rols

en: If you select no roles, the condition will evaluate to TRUE for all users.
ca: Si no seleccioneu cap rol, la condició avaluarà a CERT per a tots els usuaris.

en: The user is not a member of @roles
ca: L'usuari no és membre de @roles

en: The user is a member of @roles
ca: L'usuari és membre de @roles

en: Use Replica Server
ca: Utilitza servidor rèplica

en: Query parameter
ca: Paràmetre de la consulta

en: The query parameter to use.
ca: El paràmetre de consulta a usar.

en: Fallback value
ca: Valor alternatiu

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
ca: El valor alternatiu a usar quan el paràmetre de la consulta anterior no estigui present.

en: Conjunction to use when handling multiple values. E.g. "?value[0]=a&value[1]=b".
ca: Conjunció a utilitzar quan es manegen valors múltiples. Per exemple "?value[0]=a&value[1]=b".

en: Use Secondary Server
ca: Utilitza un servidor secundari

en: This will make the query attempt to connect to a replica server if available.  If no replica server is defined or available, it will fall back to the default server.
ca: Això farà que la consulta intenti connectar a un servidor rèplica si aquest està disponible. Si no hi ha cap rèplica definit o disponible, tornarà al servidor predeterminat.

en: Type attribute
ca: Atribut tipus

en: The type of this row.
ca: El tipus d'aquesta fila.

en: Text attribute
ca: Atribut text

en: Created attribute
ca: Atribut creat

en: Description attribute
ca: Atribut descripció

en: HTML URL attribute
ca: Atribut URL HTML

en: Language attribute
ca: Atribut llengua

en: XML URL attribute
ca: Atribut URL XML

en: URL attribute
ca: Atribut URL

en: OPML fields
ca: Camps OPML

en: OPML Feed
ca: Canal OPML

en: Generates an OPML feed from a view.
ca: Genera un canal OPML des d'una vista.

en: Duplicate view
ca: Duplica la vista

en: Duplicate of @label
ca: Duplicat de @label

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: The default administration theme for Drupal 8 was designed with clean lines, simple blocks, and sans-serif font to emphasize the tools and tasks at hand.
ca: El tema d'administració per defecte del Drupal 8 ha estat dissenyat amb línies netes, blocs senzills i un tipus de lletra de pal sec per ressaltar les eines i tasques disponibles.

en: Authentication methods
ca: Mètodes d'autenticació

en: "On" label
ca: Etiqueta per "Actiu"

en: "Off" label
ca: Etiqueta per "Inactiu"

en: Edit menu link %title
ca: Edita l'enllaç de menú %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
ca: Aquest enllaç el proporciona el mòdul @name. No es poden editar ni el títol ni el camí.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La profunditat màxima per un enllaç i els seus fills és fixa. Alguns enllaços de menú poden no estar disponibles com a pares si en seleccionar-los se supera aquest límit.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ca: Pes de l'enllaç entre els enllaços en el mateix menú a la mateixa profunditat. Al menú, els enllaços amb pes més elevat s'enfonsen i els enllaços amb pes menor es posicionen a la part superior.

en: Add comment type
ca: Afegeix un tipus de comentari

en: Manage form and displays settings of comments.
ca: Gestioneu el formulari i els paràmetres de visualització dels comentaris.

en: The message UUID.
ca: L'UUID del missatge.

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
ca: Esteu segur de voler suprimir els registres recents?

en: Format type machine name
ca: Nom màquina del tipus de format

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciada des de @field_name

en: Boolean settings
ca: Paràmetres dels booleans

en: On label
ca: Etiqueta per al valor actiu

en: Off label
ca: Etiqueta per al valor inactiu

en: Visually Hidden
ca: Visualment amagada

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
ca: Actualitzant les traduccions pel JavaScript i la configuració predeterminada.

en: Updating default configuration (@percent%).
ca: Actualitzant la configuració predeterminada (@percent%).

en: Allows administrators to create custom menu links.
ca: Permet als administradors crear enllaços de menú personalitzats.

en: Parent plugin ID
ca: Identificador del connector principal

en: Custom menu link
ca: Enllaç personalitzat de menú

en: The comment type
ca: El tipus de comentari

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Comments without subject field
ca: Comentaris sense camp títol

en: Allows commenting on content, comments without subject field
ca: Permet comentar al contingut, comentaris sense un camp d'assumpte

en: The comment type label
ca: L'etiqueta del tipus de comentari

en: The comment type description
ca: La descripció del tipus de comentari

en: The value for this field.
ca: El valor per aquest camp.

en: The language of the content or translation.
ca: La llengua del contingut o de la traducció.

en: Callable
ca: Cridable

en: Search index progress
ca: Progrés de l'índex de cerca

en: @percent% (@remaining remaining)
ca: @percent% (falten @remaining)

en: Indexing progress
ca: Progrés de la indexació

en: %num_indexed of %num_total indexed
ca: Indexat %num_indexed de %num_total

en: Does not use index
ca: No utilitza cap índex

en: If checked, all searches will be logged. Uncheck to skip logging. Logging may affect performance.
ca: Si està marcat, totes les cerques es registraran. Desmarqueu-lo per ometre el registre. El registre pot afectar el rendiment.

en: Overall results:
ca: Resultats totals:

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ca: Retalla una imatge a un rectangle especificat per les dimensions donades.

en: The image '@file' could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
ca: No es pot dessaturar la imatge '@file' perquè la funció imagefilter() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: Converts an image to grayscale.
ca: Transforma una imatge a escala de grisos.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ca: Redimensiona una imatge a les dimensions donades (ignorant la relació d'aspecte).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
ca: Gira una imatge els graus especificats.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ca: Escala una imatge mentre manté la relació d'aspecte. La imatge resultant pot ser més petita per una o ambdues de les seves dimensions finals.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
ca: Escala una imatge a l'amplada i alçada exactes donades. Aquest connector aconsegueix la relació d'aspecte destí retallant la imatge original per igual per ambdós costar, o igual per la part superior i inferior. Aquesta funció és útil per a crear avatars de mida uniforme a partir d'imatges més grans.

en: Site administration toolbar
ca: Barra d'eines d'administració del lloc

en: View user information
ca: Visualitza la informació d'usuari

en: Add "…" at the end of trimmed text
ca: Afegeix "..." al final del text retallat

en: This link is provided by the Views module from view %label.
ca: Aquest enllaç el proporciona el mòdul Views a la vista %label.

en: Change to
ca: Canvia a

en: Region for @title
ca: Regió per a @title

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Base field bundle override
ca: Sobrescriptura camp base de l'embolcall

en: Datetime timestamp display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de la marca horària de data i hora

en: Boolean checkbox display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de la casella de selecció booleana

en: Installed themes
ca: Temes instal·lats

en: The %file does not exist.
ca: El fitxer %file no existeix.

en: The %file exists.
ca: El fitxer %file existeix.

en: The %file is not readable.
ca: El %file no es pot llegir.

en: The %file is not writable.
ca: El %file no es pot escriure.

en: The @file is writable.
ca: El @file és editable.

en: The @file is owned by the web server.
ca: El servidor web és el propietari de @file.

en: Negate the condition
ca: Nega la condició

en: Finalizing configuration synchronization.
ca: Finalitzant la sincronització de la configuració.

en: Datetime Timestamp
ca: Marca horària de data i hora

en: %theme theme installed.
ca: S'ha instal·lat el tema %theme.

en: Base field override
ca: Sobreescriptura de camp base

en: Display prefix and suffix
ca: Mostra el prefix i el sufix

en: Text (plain)
ca: Text (pla)

en: Text (plain, long)
ca: Text (pla, llarg)

en: You cannot use an external URL, please enter a relative path.
ca: No podeu utilitzar un URL extern, introduïu un camí relatiu.

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
ca: Aquest camí no existeix o no teniu permisos per enllaçar a %path.

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
ca: El tipus d'entitat destí no es podrà modificar una vegada s'hagi creat el tipus de comentari.

en: There are no configuration changes to import.
ca: No hi ha cap canvi de configuració a importar.

en: Enable the personal contact form by default for new users
ca: Habilita el formulari de contacte personal per als nous usuaris de forma predeterminada

en: Add contact form
ca: Afegiu un formulari de contacte

en: Create and manage contact forms.
ca: Crea i gestiona els formularis de contacte.

en: Make this the default form
ca: Fes d'aquest el formulari predeterminat

en: Contact form %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el formulari de contacte %label.

en: Contact form %label has been added.
ca: S'ha afegit el formulari de contacte %label.

en: Send yourself a copy
ca: Envia'm una còpia

en: Users may translate this field
ca: Els usuaris poden traduir aquest camp

en: Short description for the visually impaired
ca: Breu descripció per als discapacitats visuals

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
ca: Afegeix un nou camp: heu de proporcionar un nom màquina per al camp.

en: Allowed types: @extensions.
ca: Tipus permesos: @extensions.

en: Back to content editing
ca: Torna a l'edició del contingut

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
ca: 
            <p>Podeu alinear imatges, vídeos, cites i d'altres a l'esquerra, dreta o al centre. Exemples:</p>
            <ul>
              <li>Alinea una imatge a l'esquerra: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Alinea una imatge al centre: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Alinea una imatge a la dreta: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… i podeu aplicar això a altres elements també: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>

en: Align images
ca: Alinea les imatges

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
ca: Useu un atribut <code>data-align</code> a les etiquetes <code>&lt;img&gt;</code> per alinear imatges.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
ca: 
            <p>Podeu subtitular imatges, vídeos, cits, i d'altres. Exemples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="Això és un subtítol" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="El ball del Drupal" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal és genial!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hola món en JavaScript."&gt;alert("Hola món!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>

en: Caption images
ca: Subtítol d'imatges

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
ca: Useu l'atribut <code>data-caption</code> a l'etiqueta <code>&lt;img&gt;</code> per afegir un subtítol a les imatges.

en: One translation file could not be imported. See the log for details. | @count translation files could not be imported. See the log for details.
ca[0]: No es pot importar un fitxer de traducció. Vegeu el registre pels detalls.
ca[1]: No es poden importar @count fitxers de traducció. Vegeu el registre pels detalls.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
ca: Una marca de si l'enllaç s'ha d'habilitar als menús o s'ha d'amagar.

en: Recently created
ca: Creat recentment

en: Display author and date information
ca: Mostra la informació de l'autor i la data de publicació

en: Unable to delete the shortcut for %title.
ca: No s'ha pogut suprimir l'accés directe per %title.

en: A date in a custom format. See <a href="http://php.net/manual/function.date.php">the PHP documentation</a> for details.
ca: Una data en un format personalitzat. Consulteu <a href="http://php.net/manual/function.date.php">la documentació de PHP</a> per obtenir més informació.

en: Drupal database update
ca: Actualització de la base de dades del Drupal

en: Maximum number of levels
ca: Nombre màxim de nivells

en: Use this utility to update your database whenever a new release of Drupal or a module is installed.
ca: Utilitzeu aquesta eina per actualitzar la vostra base de dades cada vegada que s'instal·la una nova versió del Drupal o d'un mòdul.

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
ca: <strong>Feu una còpia de seguretat del vostre codi</strong>. Consell: quan estigueu fent la copia de seguretat del codi d'un mòdul, no deixeu aquesta còpia de seguretat als directoris 'modules' o 'sites/*/modules' ja que pot confondre els mecanismes d'auto-descobriment del Drupal.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
ca: <strong>Feu una còpia de seguretat de la base de dades</strong> . Aquest procés canviarà els valors de la vostra base de dades i, en cas d'emergència, és necessari tornar a fer una còpia de seguretat.

en: Install your new files in the appropriate location, as described in the handbook.
ca: Instal·leu els fitxers nous a la ubicació adequada, tal com es descriu al manual.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
ca: Quan hagueu realitzat els passos anteriors, podeu procedir.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
ca: S'ha detectat automàticament la versió de Drupal que actualitzeu.

en: All errors have been logged.
ca: S'han registrat tots els errors.

en: Update #@count
ca: Actualitza #@count

en: The following updates returned messages:
ca: Les següents actualitzacions han retornat els missatges:

en: Review updates
ca: Revisa les actualitzacions

en: Starting updates
ca: Iniciant actualitzacions

en: Install and set as default
ca: Instal·la'l i estableix-lo com a predeterminat

en: Installed theme | Installed themes
ca[0]: Tema instal·lat
ca[1]: Temes instal·lats

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
ca[0]: Tema desinstal·lat
ca[1]: Temes desinstal·lats

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
ca: El tema %theme és el tema predeterminat i no es pot desinstal·lar.

en: The %theme theme has been uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el tema %theme.

en: The %theme theme has been installed.
ca: S'ha instal·lat el tema %theme.

en: Empty time zone
ca: Fus horari buit

en: Users may set their own time zone at registration
ca: Els usuaris poder establir el seu propi fus horari durant el registre

en: Menu levels
ca: Nivells de menú

en: Whether or not the content related to a term is sticky.
ca: Si el contingut relacionat amb un terme és o no enganxós.

en: Whether or not the content related to a term is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
ca: Si el contingut relacionat amb un terme és o no enganxós. Per a enumerar primer el contingut enganxós, configureu-lo com a descendent.

en: The date the content related to a term was posted.
ca: La data en què es va publicar el contingut relacionat amb un terme.

en: Text (formatted) settings
ca: Paràmetres del text (amb format)

en: Text (formatted, long) settings
ca: Paràmetres del text (amb format, llarg)

en: Text (formatted, long, with summary) settings
ca: Paràmetres del text (amb format, llarg, amb resum)

en: Text (formatted)
ca: Text (amb format)

en: This field stores a text with a text format.
ca: Aquest camp emmagatzema un text amb un forma de text.

en: Text (formatted, long)
ca: Text (amb format, llarg)

en: This field stores a long text with a text format.
ca: El camp emmagatzema un text llarg amb un format de text.

en: Text (formatted, long, with summary)
ca: Text (amb format, llarg, amb resum)

en: This field stores long text with a format and an optional summary.
ca: Aquest camp emmagatzema un text llarg amb un format i un resum opcional.

en: Require email verification when a visitor creates an account
ca: Requereix verificació per correu electrònic quan un visitant creï un compte

en: - No preference -
ca: - Cap preferència -

en: Notify user when account is canceled
ca: Notifica l'usuari quan es cancel·li el compte

en: The time that the user was last edited.
ca: La data en què l'usuari fou editat per darrer cop.

en: Require email confirmation to cancel account
ca: Requereix confirmació per correu electrònic per a cancel·lar un compte

en: Add a read-more link if output is trimmed
ca: Afegeix un enllaç de llegir més si es retalla la sortida

en: @entity_type revision
ca: Revisió de @entity_type

en: @entity_type revisions
ca: Revisions de @entity_type

en: Include reset button (resets all applied exposed filters)
ca: Inclou el botó de restabliment (restablirà tots els filtres exposats aplicats)

en: REST export settings
ca: Paràmetres d'exportació REST

en: Provide a REST export
ca: Proporciona una exportació REST

en: REST export path
ca: Camí d'exportació REST

en: Default value callback
ca: Callback per al valor predeterminat

en: URI as link display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'URI com a enllaç

en: Timestamp ago display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de la marca de temps passat

en: Link to URI
ca: Enllaç a URI

en: Items associated with this feed
ca: Elements associats amb aquest canal

en: The feed image
ca: La imatge del canal

en: The description of this feed
ca: La descripció d'aquest canal

en: A more link to the feed detail page
ca: Un enllaç de veure més a la pàgina detall del canal

en: The description of this feed item
ca: La descripció d'aquest element del canal

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
ca: Més<span class="visually-hidden"> entrades sobre @title</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
ca: El període de temps entre les actualitzacions del feed. Requereix una tasca de manteniment cron configurada correctament.

en: Source feed
ca: Canal d'origen

en: Edit storage settings.
ca: Edita la configuració d'emmagatzematge.

en: %field settings for %bundle
ca: Paràmetres de %field per a %bundle

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ca: La mida d'imatge mínima permesa expressada com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-ho en blanc per deixar-ho sense restriccions. Si es carrega una imatge més petita, es rebutjarà.

en: Testing multilingual
ca: Provant multilingüe

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
ca: Aquest bloc està trencat o falta. Pot ser que falti contingut o heu d'habilitar el mòdul original.

en: Broken/Missing
ca: Trencat/Perdut

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
ca: No teniu accés a l'entitat referenciada (%type: %id).

en: @label ID
ca: ID de @label

[ctx: Validation]
en: Email
ca: Adreça de correu electrònic

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
ca: Molts llocs publiquen els titulars i publicacions als feeds, utilitzant una sèrie de formats basats en XML estàndard. L'agregador admet <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a> , <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a> i <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a> .

en: Rich Text Editor, !label field
ca: Editor de text enriquit, !label field

en: Filename: %name
ca: Nom del fitxer: %name

en: Recipient username
ca: Nom d'usuari del destinatari

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
ca: Podeu alinear imatges (<code>data-align="center"</code>), però també vídeos, cites i d'altres.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
ca: Podeu capturar imatges (<code>data-caption="Text"</code>), però també vídeos, bloquejos, etc.

en: Making this field required is recommended.
ca: Es recomana fer aquest camp obligatori.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut del títol s'utilitza com a descripció d'eina quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana habilitar aquest camp ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.

en: The domain may not be left blank for %language.
ca: El domini no pot ser buit per %language.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
ca: El nom llegible-per-humans d'aquest tipus de contingut. Aquest text es mostrarà com a part del llistat a la pàgina d'<em>Afegeix contingut</em>. Aquest nom ha de ser únic.

en: Search for @keywords
ca: Cerca per @keywords

en: Set a new image
ca: Estableix una nova imatge

en: The text with the text format applied.
ca: El text amb el format de text aplicat.

en: Processed summary
ca: Resum proccessat

en: The summary text with the text format applied.
ca: El resum del text amb el format de text aplicat.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
ca: El vostre compte quedarà bloquejat i ja no podreu iniciar la sessió. Tot el vostre contingut es mantindrà atribuït al vostre nom d'usuari.

en: Language of the translation of user information
ca: Llengua de la traducció d'informació d'usuari

en: Preferred language of the user
ca: Llenguatge preferit de l'usuari

en: Preferred administrative language of the user
ca: Llenguatge administratiu preferit de l'usuari

en: Cache metadata
ca: Metadades de la memòria cau

en: Cache contexts
ca: Contexts de la memòria cau

en: Path is empty.
ca: El camí està buit.

en: No query allowed.
ca: No s'ha permès la consulta.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
ca: Camí no vàlid. Els caràcters vàlids són els alfanumèrics a més a més de "-", ".", "_" i "~".

en: Select a @context value:
ca: Seleccioneu un valor de @context:

en: Domain to use for this language.
ca: Domini a usar per aquesta llengua.

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Configuration entity dependencies
ca: Dependències de l'entitat de configuració

en: Content entity dependencies
ca: Dependències de l'entitat de contingut

en: Enforced configuration dependencies
ca: Dependències de configuració forçades

en: String (long) settings
ca: Paràmetres de cadenes (llargues)

en: URI settings
ca: Paràmetres de l'URI

en: Created timestamp settings
ca: Paràmetres de la marca horària de creació

en: Changed timestamp settings
ca: Paràmetres de la marca horària de modificació

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
ca: Si la base de dades estarà compartida per més d'una aplicació, l'ús d'un prefix de nom per les taules - com %prefix - previndrà col·lisions de nom.

en: The author name of the comment.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ca: S'ha suprimit la correspondència del codi de llengua del navegador %browser.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ca: S'ha suprimit la correspondència de detecció de llengua del navegador per al codi de llengua del navegador %browser.

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: The selected style or row format does not use fields.
ca: L'estil o format de fila seleccionat no utilitza camps.

en: The selected display type does not use @type plugins
ca: El tipus de presentació seleccionat no utilitza connectors de @type

en: The entity type
ca: El tipus d'entitat

en: Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge

en: Database storage size
ca: Mida d'emmagatzematge de la base de dades

en: Text with text format
ca: Text amb format de text

en: Field widgets
ca: Ginys de camp

en: Field widget
ca: Giny de camp

en: Widget type machine name
ca: Nom màquina del tipus de giny

en: Textarea display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de l'àrea de text

en: Email field display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització del camp de correu electrònic

en: Link to the entity
ca: Enllaça a l'entitat

en: Synchronizing extensions: @op @name.
ca: Sincronitzant les extensions: @op @name.

en: Link to the @entity_label
ca: Enllaça a @entity_label

en: Linked to the @entity_label
ca: Enllaçat a @entity_label

en: Simple page
ca: Pàgina bàsica

en: Page with blocks
ca: Pàgina amb blocs

en: Jump to the first comment.
ca: Anar al primer comentari.

en: Jump to the first new comment.
ca: Anar al primer comentari nou.

en: Share your thoughts and opinions.
ca: Comparteix els teus pensaments i opinions.

en: Group by column
ca: Agrupa per columna

en: Group by columns
ca: Agrupa per columnes

en: Re-use an existing field
ca: Reutilitza un camp existent

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
ca: Proporciona un connector de filtre que s'està usant als següents formats de filtre: %formats

en: Content Language Settings
ca: Configuració de l'idioma del contingut

en: Default indexing settings
ca: Paràmetres d'indexació predeterminats

en: All search indexes will be rebuilt.
ca: Es reconstruiran tots els índexs de cerca.

en: Add shortcut link
ca: Afegeix un enllaç d'accés directe

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
ca: Un camí del sistema de fitxers local existent per emmagatzemar fitxers privats. Hauria de poder ser escrit pel Drupal i no ser accessible a través de la web. Això s'ha de canviar al settings.php

en: Publish status
ca: Estat de publicació

en: Whether or not the content related to a term is published.
ca: Si es publica o no el contingut relacionat amb un terme.

en: Tray "@tray" @action.
ca: Safata "@tray" @action.

en: Tray @action.
ca: Safata @action.

en: Major upgrade warning
ca: Avís d'actualització major

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
ca: Només els usuaris amb el permís seleccionat podran accedir a aquesta presentació.

en: The formatted text of the area
ca: El text amb format de l'àrea

en: The plugin ID
ca: L'identificador del connector

en: Row options
ca: Opcions de fila

en: Number integer display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres enters

en: Static menu link overrides
ca: Sobreescriptures de l'enllaç de menú estàtic

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
ca: Existeixen entitats del tipus %entity_type i %bundle_label %bundle. Cal esborrar aquestes entitats abans d'importar.

[ctx: Validation]
en: Feed title
ca: Títol del canal

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
ca: Ja existeix un canal anomenat %value. Introduïu un títol únic.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
ca: URL del canal

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
ca: Ja existeix un canal amb aquest URL %value. Introduïu un URL únic.

[ctx: Plural]
en: Disabled
ca: Inhabilitats

en: The language code of the language the comment is written in.
ca: El codi de llengua de la llengua en que ha estat escrit el comentari.

en: The message language code.
ca: El codi de llengua del missatge.

en: Translation author
ca: Autor de la traducció

en: The author of this translation.
ca: L'autor d'aquesta traducció.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
ca: Un booleà que indica si la traducció és visible per a no traductors.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
ca: El text alternatiu és obligatori.<br />(Només en casos excepcionals s'hauria de deixar buit. Per a crear un text alternatiu buit, introduïu <code>""</code> — dues cometes dobles sense cap contingut).

en: Fields and field types
ca: Camps i tipus de camps

en: Configuring field display
ca: Configuració de la visualització del camp

en: Configuring view and form modes
ca: Configuració dels modes de visualització i formulari

en: Listing fields
ca: Llista de camps

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de <strong>@size</strong> píxels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels. Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
ca: Definiu com es gestiona el text combinant filtres en formats de text.

en: The menu link language code.
ca: El codi de llengua de l'enllaç de menú.

en: Node authored by (uid)
ca: Node elaborat per (uid)

en: Revision authored by (uid)
ca: Revisió elaborada per (uid)

en: Trusted Host Settings
ca: Paràmetres del servidor de confiança

en: The trusted_host_patterns setting is set to allow %trusted_host_patterns
ca: La configuració trusted_host_patterns està configurada per permetre %trusted_host_patterns

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
ca: Canvieu el nom del lloc, l'adreça de correu electrònic, l'eslògan, la portada predeterminada i les pàgines d'error.

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
ca: Això només s'utilitza quan el lloc està configurat per utilitzar un tema d'administració diferent a la pàgina d'aparença.

en: Link to any page
ca: Enllaça a qualsevol pàgina

en: This allows to bypass access checking when linking to internal paths.
ca: Això permet evitar la verificació d'accés quan es vincula a rutes internes.

en: narrow
ca: estret

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the anonymous user depending on the configured user settings.
ca: Nota: el contingut es pot mantenir, no publicat, esborrat o transferit a l'usuari anònim en funció de la configuració de l'usuari configurat.

[ctx: Plural]
en: Enabled
ca: Habilitat

en: Active menu trail
ca: Ruta del menú actiu

en: Configuration updates
ca: Actualitzacions de la configuració

en: The listed configuration will be updated.
ca: S'actualitzarà la configuració llistada.

en: An entity field containing a password value.
ca: Un camp d'entitat que conté un valor de contrasenya.

en: The feed %label has been deleted.
ca: S'ha suprimit el canal %label.

en: Responsive image style %label saved.
ca: S'ha desat l'estil d'imatge responsiva %label.

en: Selected language configuration
ca: Configuració de la llengua seleccionada

en: Language detection configuration saved.
ca: S'ha desat la configuració de la detecció de la llengua.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
ca: Codis de llengua o un altre text personalitzat que s'utilitzarà com a prefix de ruta per a la detecció de la llengua de l'URL. Per a la llengua de alternativa seleccionada, aquest valor es pot deixar en blanc. <strong>Modificar aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: especificar "deutsch" com a codi de prefix de ruta per als resultats en alemany a un URL com "example.com/deutsch/contact".

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ca: Els camins introduïts manualment han de començar amb /, ? o #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ca: Comenceu a escriure el títol d'una peça de contingut per a seleccionar-la. Podeu també introduir un camí intern com %add-node o una URL externa com %url. Introduïu %front per a enllaçar a la portada.

en: The location this menu link points to.
ca: La localització on apunta aquest enllaç de menú.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
ca: Indica si s'haurien de redescobrir els enllaços del menú

en: @title [%language translation]
ca: @title [Traducció al: %language]

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: Responsive image styles
ca: Estils d'imatges responsives

en: Add responsive image style
ca: Afegeix un estil d'imatge responsiva

en: Responsive image style
ca: Estil d'imatge responsiva

en: Responsive image style @label saved.
ca: S'ha desat l'estil d'imatge responsiva @label.

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
ca: Esteu segur de voler suprimir el format %name : %format?

en: Managing vocabularies
ca: Gestionar els vocabularis

en: Managing terms
ca: Gestionar els termes

en: The target entity
ca: L'entitat destí

en: Provides links to perform entity operations.
ca: Proporciona enllaços per a dur a terme operacions en entitats.

en: Content language of view row
ca: La llengua del contingut de la fila de la vista

en: Original language of content in view row
ca: La llengua original del contingut de la fila de la vista

en: @entity_type_label ID
ca: ID de @entity_type_label

en: Rendering Language
ca: Llengua de representació

en: The contextual filter values are provided by the URL.
ca: Els valors del filtre contextual són proporcionats per l'URL.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
ca: Els següents tokens de reemplaçament estan disponibles per a aquest camp. Tingueu en compte que a causa de l'ordre de la representació, no es poden utilitzar camps que vénen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no figura en aquesta llista, cal que reorganitzeu els vostres camps.

en: Entity reference field storage settings
ca: Paràmetres d'emmagatzemament del camp de referència a entitat

en: Entity reference field settings
ca: Paràmetres del camp de referència d'entitat

en: Entity reference selection plugin settings
ca: Paràmetres del connector de selecció de referències d'entitat

en: Display in native language
ca: Mostra en l'idioma nadiu

en: HTTP cookies
ca: Cookies HTTP

en: HTTP headers
ca: Capçaleres HTTP

en: Is super user
ca: És super usuari

en: Query arguments
ca: Paràmetres de la consulta

en: Request format
ca: Format de la petició

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ca: Un indicador que marca si aquesta és la traducció predeterminada.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
ca: Paràmetres del camp (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
ca: Mostrat en l'idioma natiu

en: Hide lower priority columns
ca: Amaga les columnes amb baixa prioritat

en: Submitted by @username on @datetime
ca: Enviat per @username el @datetime

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
ca: Aquesta pàgina també proporciona un resum sobre com de traduïda està la interfície del lloc per cada llengua configurada.

en: This must be an external URL such as %url.
ca: Aquest valor hauria de ser una URL externa com %url.

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Use upper-case OR to get more results. Example: cat OR dog (content contains either "cat" or "dog").
ca: Utilitzeu majúscules OR per obtenir més resultats. Exemple: gat OR gos (el contingut conté "gat" o "gos").

en: Use quotes to search for a phrase. Example: "the cat eats mice".
ca: Utilitza cometes per cercar una frase. Exemple: "el gat menja ratolins".

en: You can precede keywords by - to exclude them; you must still have at least one "positive" keyword. Example: cat -dog (content must contain cat and cannot contain dog).
ca: Es poden precedir les paraules clau amb - per excloure-les; S'ha de tenir almenys una paraula clau "positiva". Exemple: gat -gos (el contingut ha de contenir gat i no pot contenir gos).

en: The testing framework requires the %sites-simpletest directory to exist and be writable in order to run tests.
ca: L'entorn de proves requereix que el directori %sites-simpletest existeixi i que tingui permisos d'escriptura per tal de poder executar les proves.

en: User is admin
ca: L'usuari és administrador

en: Include the anonymous user in the matched entities.
ca: Inclou l'usuari anònim en les entitats coincidents.

en: Include the anonymous user.
ca: Incloure l'usuari anònim.

en: Disabling SQL rewriting will omit all query tags, i. e. disable node access checks as well as override hook_query_alter() implementations in other modules.
ca: La desactivació de la reescriptura d'SQL ometrà totes les etiquetes de consulta, és a dir, deshabilitar les comprovacions d'accés al node, així com anul·lar les implementacions hook_query_alter () en altres mòduls.

en: Account's permissions
ca: Permisos del compte

en: Existing password
ca: Contrasenya existent

en: Using the personal contact form
ca: Ús del formulari de contacte personal

en: Linking to contact forms
ca: Enllaçar als formularis de contacte

en: Adding content to contact forms
ca: Afegir contingut als formulari de contacte

en: @label (Translation is not supported).
ca: @label (Sense suport per a traducció).

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name configurat en el @label.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
ca: El giny <em>Autocompleta (tipus Etiquetes)</em> mostra un camp de text múltiple on els usuaris poden escriure en una llista separada per comes d'etiquetes d'entitats.

en: File link
ca: Enllaç al fitxer

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
ca: Les revisions us permeten fer un seguiment de les diferències entre diverses versions del vostre contingut i tornar a versions anteriors.

en: PHP versions higher than 5.6.5 or 5.5.21 provide built-in SQL injection protection for mysql databases. It is recommended to update.
ca: Les versions del PHP superiors a la 5.6.5 o 5.5.21 proporcionen protecció contra injecció d'SQL per a bases de dades del mysql. Es recomana que actualitzeu.

en: Site default language code
ca: El codi de la llengua predeterminada del lloc

en: Please log in to access this page.
ca: Inicieu sessió per accedir a aquesta pàgina.

en: Link to the user
ca: Enllaça a l'usuari

en: Display the user or author name.
ca: Mostra l'usuari o el nom de l'autor.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
ca: El text que s'utilitzarà per la forma singular, @count serà reemplaçat pel valor.

en: Testing multilingual with English
ca: Provant multilingüe amb anglès

en: Contains US ASCII characters only
ca: Conté només caràcters ASCII US

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
ca: Procés de compra finalitzat! Gràcies per la vostra compra.

en: Resolving missing content
ca: Resolent el contingut perdut

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ca: La següent traducció de @entity-type se suprimirà:

en: Delete @language translation
ca: Suprimeix la traducció @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ca: La traducció de @entity-type %label a @language ha estat eliminada.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir la traducció del @language del @entity-type %label?

en: The core.extension configuration does not exist.
ca: No existeix la configuració core.extension.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
ca: No es pot instal·lar el mòdul %module ja que no existeix.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el mòdul %module ja el mòdul dependent %dependent_module està instal·lat.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
ca: No és possible instal·lar el tema %theme ja que aquest no existeix.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
ca: No és possible instal·lar el tema %theme ja que requereix el tema %required_theme.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el tema %theme perquè depèn del tema %dependent_theme que està instal·lat.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn del mòdul %owner que no estarà instal·lat després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn del tema %owner que no estarà instal·lat després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn de l'extensió %owner que no s'instal·larà després de la importació.

en: Unable to install the %module module since it requires the %required_module module. | Unable to install the %module module since it requires the %required_module modules.
ca[0]: No s'ha pogut instal·lar el mòdul %module perquè requereix el mòdul %required_module.
ca[1]: No s'ha pogut instal·lar el mòdul %module perquè requereix els mòduls %required_module.

en: Configuration %name depends on the %module module that will not be installed after import. | Configuration %name depends on modules (%module) that will not be installed after import.
ca[0]: La configuració %name depèn del mòdul %module que no estarà instal·lat després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn dels mòduls %module que no estaran instal·lats després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %theme theme that will not be installed after import. | Configuration %name depends on themes (%theme) that will not be installed after import.
ca[0]: La configuració %name depèn del tema %theme que no s'instal·larà després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn del temes %theme que no s'instal·laran després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %config configuration that will not exist after import. | Configuration %name depends on configuration (%config) that will not exist after import.
ca[0]: La configuració %name depèn de la configuració %config que no existirà després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn de la configuració (%config ) que no existirà després de la importació.

en: Interface text
ca: Text d'interfície

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de llengua per al text de la interfície. Si hi ha disponible una traducció del text de la interfícies en la llengua detectada, aquesta es mostrarà.

en: Inaccessible
ca: No accessible

[ctx: Validation]
en: Null
ca: Nul

en: Provides a link to add a new block.
ca: Facilita un enllaç per afegir un nou bloc.

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
ca: Tipus de contingut per a l'enllaç <em>Afegeix una pàgina filla</em>

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
ca: No es pot importar la configuració perquè ha fallat la validació per les següents raons:

en: Interface text language selected for page
ca: La llengua del text de la interfície seleccionada per la pàgina

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
ca: Personalitza la detecció de la llengua %language_name per a diferir dels paràmetres de detecció de la llengua del text de la interfície

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
ca: El domini per %language només pot contenir el nom de domini, sense barra final, protocol i/o port.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
ca: S'ha eliminat la traducció al @language de @type %label.

en: For more detailed information, see the <a href="https://www.drupal.org/upgrade">upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: Per informació més detallada, vegeu el <a href="http://drupal.org/upgrade">manual d'actualització</a>. Si no esteu segurs del que signifiquen aquests termes probablement hauríeu de contactar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Trimmed limit
ca: Límit del retallat

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
ca: Si el resum no està configurat, el camp retallat %label acabarà a la darrera oració completa abans d'aquest límit de caràcters.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
ca: Límit del retallat: @trim_length caràcters

en: Entity link
ca: Enllaç a entitat

en: Entity delete link
ca: Enllaç per suprimir l'entitat

en: Entity edit link
ca: Enllaç per editar l'entitat

en: Link to @entity_type_label
ca: Enllaça a @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
ca: Proporciona un enllaç a la visualització de @entity_type_label.

en: Link to edit @entity_type_label
ca: Enllaç per editar @entity_type_label

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
ca: Proporciona un enllaç d'edició a @entity_type_label.

en: Link to delete @entity_type_label
ca: Enllaç per suprimir @entity_type_label

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
ca: Proporciona un enllaç de suprimir @entity_type_label.

en: Options such as paging, table sorting, and exposed filters will not initiate a page refresh.
ca: Les opcions com la paginació, l'ordenació de la taula i els filtres exposats no iniciaran una actualització de la pàgina.

en: Select pager
ca: Selecciona el paginador

en: This can be an internal Drupal path such as node/add or an external URL such as "https://www.drupal.org". You may use the "Replacement patterns" above.
ca: Aquest pot ser un camí intern del Drupal com node/add o una URL externa com "https://drupal.org". Podeu utilitzar els "Patrons de reemplaçament" de més amunt.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
ca: Per una vista buida la taula està oculta de forma predeterminada. Amb aquesta opció és possible de mostrar una taula buida amb el text a dins.

en: Cache tags
ca: Etiquetes de la memòria cau

en: Timestamp display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de la marca de temps

en: Future format
ca: Format del futur

en: Past format
ca: Format del passat

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
ca: @requirements_message (S'està usant @item version @version)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
ca: El motor d'emmagatzematge MyISAM no està suportat.

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
ca: La validació ha fallat degut a un conflicte amb el valor %field_name, al qual no pots accedir.

en: Unable to uninstall the %profile profile since it is the install profile.
ca: No és possible desinstal·lar el perfil %profile ja que és el perfil instal·lat.

en: The @module module is required
ca: El mòdul @module és requerit

en: Future date: %display
ca: Data futura: %display

en: Past date: %display
ca: Data passada: %display

en: - Default site/user time zone -
ca: - Fus horari predeterminat del lloc/usuari -

en: Date format: @date_format
ca: Format de data: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
ca: Format de data personalitzat: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
ca: Fus horari: @timezone

en: Revision translation affected
ca: Revisió de la traducció afectada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ca: Indica si la darrera edició d'una traducció pertany a la revisió actual.

en: Configuration archive
ca: Fitxer de configuració

en: Translate any configuration including those shipped with modules and themes.
ca: Traduïu qualsevol configuració que inclogui aquells enviats amb mòduls i temes.

en: Time zone override
ca: Sobreescriu el fus horari

en: The time zone selected here will always be used
ca: El fus horari seleccionat aquí serà utilitzat sempre

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tot el contingut de <em>Forum</em>

en: Translate interface text
ca: Tradueix el text de la interfície

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
ca: Tradueix qualsevol text d'interfície que incloent la configuració dels mòduls i els temes.

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.
ca: Especifiqueu el camí existent sobre el que voleu crear l'àlies. Per exemple: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.

en: The alias needs to start with a slash.
ca: L'àlies ha de començar amb una barra inclinada.

en: Last run: %time ago.
ca: Darrera execució: fa %time.

en: The selected modules could not be uninstalled, either due to a website problem or due to the uninstall confirmation form timing out. Please try again.
ca: No es poden desinstal·lar els mòduls seleccionats, ja sigui degut a un problema amb el lloc web o degut al temps d'espera del formulari de confirmació de la desinstal·lació. Torneu-ho a provar.

en: The path '%path' has to start with a slash.
ca: La ruta '%path' ha de començar amb una barra inclinada.

en: Allow user to control selected display options for this view.
ca: Permeteu als usuaris controlar les opcions de presentació seleccionades per aquesta vista.

en: Allow user to control the number of items displayed in this view
ca: Permet a l'usuari controlar el nombre d'elements que es mostren en aquesta vista

en: Allow user to specify number of items skipped from beginning of this view.
ca: Permet a l'usuari especificar el nombre d'elements saltats des del principi d'aquesta vista.

en: Testing config import
ca: Provant configuració d'importació

en: Plural variants
ca: Variants en plural

en: @label (Visibility: @plugin_ids)
ca: @label (Visibilitat: @plugin_ids)

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
ca: Situa un bloc <span class="visually-hidden">a la regió %region</span>

en: No blocks available.
ca: No hi ha blocs disponibles.

en: Exporting the full configuration
ca: Exportar la configuració completa

en: Importing a full configuration
ca: Importar una configuració completa

en: Exporting a single configuration item
ca: Exportant un únic element de configuració

en: Importing a single configuration item
ca: Important un únic element de configuració

en: Configuration synchronization
ca: Sincronització de la configuració

en: Import and export your configuration.
ca: Importeu i exporteu la vostra configuració.

en: @date by @username
ca: @date per @username

en: Manage responsive image styles.
ca: Gestioneu els estils d'imatge responsives.

en: Apache version
ca: Versió de l'Apache

en: !modules modules are available in the modified list.
ca: Els mòduls !modules estan disponibles a la llista modificada.

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
ca[0]: S'ha habilitat el mòdul %name.
ca[1]: S'han habiliat @count mòduls: %names.

en: Filter by name or description
ca: Filtra per nom o descripció

en: Enter a part of the module name or description
ca: Introduïu una part del nom o de la descripció del mòdul

en: The response failed verification so will not be processed.
ca: Ha fallat la verificació de la resposta i per tant no es processarà.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
ca: L'URL de la crida de retorn no és local i no és de confiança: !url

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file).

en: Container cannot be saved to cache.
ca: El contenidor no pot desar-se a la memòria cau.

en: The MySQLnd driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up.
ca: La versió %version del controlador de MySQLnd és menor que la mínima versió requerida. Actualitzeu a la versió %mysqlnd_minimum_version o superior del MySQLnd, o canvieu el controlador mysql a libmysqlclient versió %libmysqlclient_minimum_version o superior.

en: The libmysqlclient driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up.
ca: La versió del controlador libmysqlclient %versions és menor que la versió mínima requerida. Actualitzeu a la versió %libmysqlclient_minimum_version o superior del libmysqlclient, o canvieu el controlador mysql a MySQLnd versió %mysqlnd_minimum_version o superior.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
ca: No s'ha pogut configurar correctament el Drupal amb la base de dades existent degut al següent error: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
ca: La versió del servidor de base de dades %version és menor que la versió mínima requerida %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
ca: Cal seleccionar un valor per a %part.

en: @title (value @number)
ca: @title (valor @number)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
ca[0]: S'ha trobat 1 error:
ca[1]: S'han trobat @count errors:

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Shown tabs
ca: Pestanyes que es mostren

en: Select tabs being shown in the block
ca: Seleccioneu les pestanyes que es mostraran al bloc

en: Show primary tabs
ca: Mostra les pestanyes principals

en: Show secondary tabs
ca: Mostra les pestanyes secundàries

en: imminently
ca: imminent

en: The blocked IP address.
ca: L'adreça IP bloquejada.

en: Generating accessible content
ca: Generant contingut accessible

en: The label of the comment type.
ca: L'etiqueta del tipus de comentari.

en: Default comment mode.
ca: Mode de comentari predeterminat.

en: Number of comments visible per page.
ca: Nombre de comentaris visibles per pàgina.

en: Whether anonymous comments are allowed.
ca: Si els comentaris anònims estan permesos.

en: Location of the comment form.
ca: Ubicació del formulari de comentari.

en: Whether previews are enabled for the comment type.
ca: Si les previsualitzacions estan habilitades per al tipus de comentari.

en: Whether a subject field is enabled for the comment type.
ca: Si el camp assumpte està habilitar per al tipus de comentari.

en: The name of the format.
ca: El nom del format.

en: The status of the format
ca: L'estat del format

en: Weight for @title language detection method
ca: Pes per al mètode de detecció de l'idioma @title

en: Enable @title language detection method
ca: Activa el mètode de detecció de l'idioma @title

en: Core (Experimental)
ca: Nucli (Experimental)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
ca: La migració @id està ocupada amb una altra operació: @status

en: Sizes field
ca: Camp mides

en: Experimental modules enabled
ca: Mòduls experimentals habilitats

en: Entity/field definitions
ca: Definicions d'entitat/camp

en: Tabs block
ca: Bloc de pestanyes

en: Whether primary tabs are shown
ca: Es mostren les pestanyes primàries

en: Whether secondary tabs are shown
ca: Es mostren les pestanyes secundàries

en: Run database updates
ca: Executa les actualitzacions de base de dades

en: The weight of the role.
ca: El pes del rol.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
ca: Un títol associat semànticament amb la vostra taula per a una major accessibilitat.

en: Default comment field
ca: Camp de comentaris predeterminat

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <pre><code>@htaccess</code></pre>
ca: Avís de seguretat: No es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess al vostre directori %directory que contingui les següents línies: <pre><code>@htaccess</code></pre>

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
ca: Si us plau, continueu a la <a href=":error_url">pàgina d'error</a>.

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
ca: L'instal·lador requereix que creeu un directori de traduccions com a part del procés d'instal·lació. Creeu el directori %translations_directory . Hi ha més detalls sobre la instal·lació del Drupal disponibles a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador requereix permisos de lectura a %translations_directory en tot moment. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador requereix permisos d'escriptura a %translations_directory durant el procés d'instal·lació. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
ca: L'instal·lador necessita contactar amb el servidor de traduccions per a descarregar un fitxer de traducció. Comproveu la vostra connexió a Internet i verifiqueu que el vostre lloc web pot arribar al servidor de traducció a <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
ca: No està disponible el fitxer de traducció %language al servidor de traducció. <a href=":url">Trieu una llengua diferent</a> o seleccioneu Anglès i traduïu el vostre lloc web més tard.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
ca: No s'ha pogut descarregar el fitxer de traducció %language . <a href=":url">Trieu una altra llengua</a> o seleccioneu Anglès i traduïu el lloc vostre lloc web més tard.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
ca: L'instal·lador del @drupal requereix que creeu un %file com a part del procés d'instal·lació. Copieu el fitxer %default_file a %file. Hi ha més detalls sobre la instal·lació del Drupal disponibles a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: @drupal necessita permisos de lectura pel %file de forma permanent. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador del @drupal necessita tenir permisos d'escriptura a %file durant el procés d'instal·lació. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i altres temes.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador @drupal ha fallat a l'hora de crear un fitxer %file amb el propietari correcte. Inicieu sessió al vostre servidor web, elimineu el fitxer %file existent, i creeu-ne un de nou copiant el fitxer %default_file a %file. Més detalls sobre la instal·lació del Drupal a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. La secció de documentació <a href=":handbook_url">problemes d'allotjmanet web</a> ofereix ajuda sobre aquesta i altres qüestions.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
ca: Reviseu els missatges i <a href=":retry">torneu-ho a provar</a> o podeu escollir <a href=":cont">continuar de totes maneres</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
ca: Reviseu els missatges i <a href=":url">torneu-ho a provar</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
ca: Els següents mòduls són necessaris però no s'han trobat. Moveu-los al subdirectori de mòduls adequat, com <em>/modules</em>. Mòduls que falten: @modules

en: Updating @module
ca: Actualitzant @module

en: Post updating @module
ca: Post actualització de @module

en: Your MySQL server and PHP MySQL driver must support utf8mb4 character encoding. Make sure to use a database system that supports this (such as MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 and up), and that the utf8mb4 character set is compiled in. See the <a href=":documentation" target="_blank">MySQL documentation</a> for more information.
ca: El vostre servidor MySQL i el controlador PHP del MySQL ha de tenir suport per la codificació de caràcters utf8mb4. Assegureu-vos que useu un sistema de base de dades que ho suporti (com MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 i superiors), i que el joc de caràcters utf8mb4 hi és compilat. Aneu a la <a href=":documentation" target="_blank">documentació del MySQL</a> per a més informació.

en: The %driver database must use %encoding encoding to work with Drupal. Recreate the database with %encoding encoding. See <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> for more details.
ca: La base de dades %driver ha d'usar la codificació %encodif per a treballar amb el Drupal. Recreeu la base de dades amb la codificació %encoding. Aneu a <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> per a més informació.

en: Date (e.g. @format)
ca: Data (p. ex. @format)

en: Time (e.g. @format)
ca: Hora (p. ex. @format)

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
ca: Operant en mode de manteniment. <a href=":url">Posa-ho en línia.</a>

en: Textfield size: @size
ca: Mida del camp de text: @size

en: Number of rows: @rows
ca: Nombre de files: @rows

en: URI field size: @size
ca: Mida del camp URI: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
ca: AVÍS: No esteu utilitzant una connexió encriptada, per tan la vostra contrasenya s'enviarà en text pla. <a href=":https-link">Per saber-ne més</a>.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href=":link">reload this page</a>.
ca: El formulari s'ha quedat obsolet. Copieu els treballs sense desar al següent formulari i torneu a <a href=":link">carregar aquesta pàgina</a> .

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: @name no pot tenir més de %max caràcters però actualment en té %length.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a %dir i a %file, ja podeu doncs treure els permisos d'escriptura per tal d'evitar riscos de seguretat. Si no teniu clar com fer-ho, podeu consultar el <a href=":handbook_url">manual en línia</a>.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href=":drupal">Drupal.org</a>.
ca: El sistema us notificarà quan estiguin disponibles actualitzacions i versions de seguretat per als components instal·lats. S'enviarà informació anònima sobre el vostre lloc a <a href=":drupal">Drupal.org</a>.

en: File Transfer failed, reason: @reason
ca: Ha fallat la transferència del fitxer, a causa de: @reason

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ca: Ja existeix un @entity_type amb @field_name %value.

en: The Actions module provides tasks that can be executed by the site such as unpublishing content, sending email messages, or blocking a user. Other modules can trigger these actions when specific system events happen; for example, when new content is posted or when a user logs in. Modules can also provide additional actions. For more information, see the <a href=":documentation">online documentation for the Actions module</a>.
ca: El mòdul Actions proporciona tasques que poden ser executades pel lloc web com ara despublicar contingut, enviar missatges per correu electrònic o bloquejar un usuari. Altres mòduls poden activar aquestes accions quan es produeixen determinats esdeveniments de sistema, com per exemple quan es crea nou contingut o un usuari accedeix al lloc. Alguns mòduls poden fins i tot afegir accions addicionals. Per a més informació visiteu el <a href=":documentation">manual en línia del mòdul Actions</a>.

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
ca: Les <em>accions simples</em> no requereixen cap tipus de configuració i es mostren automàticament com a disponibles a la <a href=":actions">Pàgina d'accions</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
ca: Les <em>accions avançades</em> es creen manualment i cal configurar-les individualment. Creeu una acció avançada a la <a href=":actions">pàgina d'Accions</a> seleccionant un tipus d'acció a la llista desplegable. Posteriorment cal que configureu la vostra acció, com per exemple especificant el destinatari d'un missatge de correu electrònic automatitzat.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ca: El missatge que s'ha d'enviar. Podeu incloure reemplaçaments com [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] per a representar dades que seran diferents cada cop que s'enviï el missatge. No tots els reemplaçaments estaran disponibles en tots els contexts.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ca: El missatge a mostrar a l'usuari actual. Podeu incloure reemplaçaments com [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] per a representar dades que seran diferents cada cop que s'enviï el missatge. No tots els reemplaçaments estaran disponibles en tots els contexts.

en: Current feeds are listed below, and <a href=":addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href=":block">blocks administration page</a>.
ca: Els canals actuals s'enumeren a continuació i <a href=":addfeed">es poden afegir nous canals</a> . Per a cada feed, el bloc d'<em>elements més recents</em> es pot habilitar a la <a href=":block">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: @title feed
ca: Canal @title

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
ca: No hi ha cap canal disponible. <a href=":link">Afegeix-ne un</a>.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
ca: Requereix una <a href=":cron">tasca de manteniment cron</a> configurada correctament.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
ca: El mòdul BAN permet als administradors bloquejar visites als seus llocs des d'adreces IP individuals. Per a més informació, vegeu la <a href=":url">documentació en línia del mòdul Ban</a>.

en: Edit %label custom block type
ca: Edita el tipus de bloc personalitzat %label

en: Add a <a href=":url">custom block</a>.
ca: Afegiu un <a href=":url">bloc personalitzat</a> .

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. Enabling the module creates a new content type <em>Book page</em>. For more information, see the <a href=":book">online documentation for the Book module</a>.
ca: El mòdul Book s'utilitza per crear contingut estructurat, de diverses pàgines, com ara guies de recursos, manuals i wikis. Permet crear contingut amb capítols, seccions, subseccions, o qualsevol estructura de nivells semblant. A l'habilitar el mòdul es crea un nou tipus de contingut <em>Pàgina de llibre </em>. Per a més informació, aneu a la <a href=":book">documentació en línia del mòdul Book</a>.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
ca: La característica d'esquema permet incloure pàgines a la <a href=":book">jerarquia</a> del <a href=":book">llibre</a>, així com moure'ls dins de la jerarquia o <a href=":book-admin">reordenar un llibre sencer</a> .

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La pàgina principal del llibre. La profunditat màxima per a un llibre i totes les pàgines secundàries és @maxdepth. És possible que algunes pàgines del llibre seleccionat no estiguin disponibles com a pares si seleccionant-les es superés aquest límit.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
ca: En resposta a @parent_title de @parent_username

en: Name for @anonymous
ca: Nom per @anonymous

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
ca: <a href=":login">Inicia sessió</a> o <a href=":register">registra't</a> per fer comentaris

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
ca: <a href=":login">Inicia la sessió</a> per fer comentaris

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
ca: Seleccioneu el Tipus de comentari a usar per aquest camp de comentari. Gestioneu els tipus de comentari des de la <a href=":url">pàgina de resum de l'administració</a>.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
ca: Podeu importar un únic element de configuració enganxant-lo en format YAML al formulari a la <a href=":single-import">importació d'un sol element</a>.

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
ca: Exporteu i descarregueu la configuració completa d'aquest lloc com a fitxer .tar.gz.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
ca: Trieu un element de configuració per mostrar la seva estructura YAML.

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
ca: Importeu un únic element de configuració enganxant la seva estructura YAML al camp de text.

en: Full archive
ca: Fitxer complet

en: Single item
ca: Un únic element

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
ca: Els següents elements de la vostra configuració activa tenen canvis des de l'última importació que es poden perdre en la importació següent.

en: @source_name to @target_name
ca: @source_name a @target_name

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
ca: Per a poder traduir configuració, el lloc web ha de tenir com a mínim dues <a href=":url">llengües</a>.

en: Hello @recipient-name,
ca: Hola @recipient-name,

en: @name (not verified)
ca: @name (no verificat)

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
ca: Abans de poder traduir contingut, cal tenir com a mínim dues llengües afegides a la pàgina d'<a href=":url">administració de llengües</a>.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
ca: Per a configurar la traducció d'aquest camp, <a href=":language-settings-url">habiliteu el suport de llengua</a> per aquest tipus.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
ca: <a href=":settings_url">Habiliteu la traducció</a> de <em>tipus de contingut</em>, <em>vocabularis de taxonomia</em>, <em>comptes</em>, o qualsevol altre element que vulgueu traduir.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
ca: El mòdul Database Logging us permet consultar un registre d'un esdeveniment a la pàgina de <a href=":dblog">Missatges recents del registre</a>. El registre és una llista cronològica dels esdeveniments enregistrats que contenen dades d'ús, de rendiment, errors, avisos i informació operativa. Els administradors haurien de consultar el registre periòdicament per assegurar-se que el seu lloc funciona adequadament.

en: Caches pages for any user, handling dynamic content correctly.
ca: Emmagatzema les pàgines a la memòria cau per a qualsevol usuari, gestionant el contingut dinàmic correctament.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
ca: No s'han trobat visites elegibles. <a href=":create">Creeu una visualització</a> amb una visualització de <em>referència d'entitat</em> o afegiu aquesta visualització a una <a href=":existing">vista existent</a> .

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
ca: Encara no s'han afegit camps. Podeu afegir-ne de nous a la pàgina d'<a href=":link">Administra els camps</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
ca: El mode %display_mode ara utilitza la configuració de visualització personalitzada. És possible que vulgueu <a href=":url">configurar-los</a> .

en: @size limit.
ca: Límit de @size.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
ca: Utilitza el format de text <a href=":url">@label</a>

en: For more information see W3C's <a href=":html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
ca: Per obtenir més informació, consulteu les <a href=":html-specifications">Especificacions HTML</a> de W3C o utilitzeu el motor de cerca preferit per trobar altres llocs que expliquin HTML.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
ca: Si teniu problemes, proveu d'utilitzar entitats de caràcters HTML. Un exemple comú és &amp; amp; per un caràcter i caràcters. Per obtenir una llista completa d'entitats consulteu de <a href=":html-entities">entitats</a> pàgina. Alguns dels caràcters disponibles inclouen:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
ca: Limita les etiquetes HTML permeses i corregeix l'HTML defectuós

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
ca: Ajusteu la visualització dels temes del fòrum. Organitzeu els fòrums a la <a href=":forum-structure">pàgina de l'estructura</a> del <a href=":forum-structure">fòrum</a> .

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tots els termes de <a href=":url">%vocabulary</a>

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
ca: No hi ha contenidors o fòrums disponibles. <a href=":container">Afegiu un contenidor</a> o <a href=":forum">Afegiu un fòrum</a> .

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ca: <strong>Configureu el vostre lloc web</strong> Després d'haver-vos identificat, visiteu la <a href=":admin">Pàgina d'administració</a>, on podreu <a href=":config">personalitzar i configurar</a> tot allò relatiu al vostre lloc web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href=":modules">Extend page</a> and enable modules that suit your specific needs. You can find additional modules at the <a href=":download_modules">Drupal.org modules page</a>.
ca: <strong>Habiliteu funcionalitats addicionals</strong> A continuació, visiteu la <a href=":modules">pàgina "Amplieu"</a> i habiliteu els mòduls que s'ajustin a les vostres necessitats específiques. Podeu trobar mòduls addicionals a la  <a href=":download_modules">pàgina de mòduls de Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
ca: <strong>Personalitzeu el disseny del vostre lloc web</strong> Per a canviar l'"aspecte i el comportament" del vostre lloc web, aneu a la <a href=":themes">pàgina d'Aparença</a>. Podeu triar un dels temes inclosos o descarregar-ne d'addicionals de la <a href=":download_themes">pàgina de descàrrega de temes de Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
ca: <strong>Comenceu a crear contingut</strong> Finalment podeu <a href=":content">afegir contingut</a> al vostre lloc web.

en: image from @field_name
ca: imatge de @field_name

en: The primary identifier for an image style.
ca: L'identificador primari per un estil d'imatge.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
ca: Reordeneu les llengües configurades per a establir el seu ordre al bloc d'intercanviador de llengua i, a l'editar contingut, a la llista de llengües a seleccionar. Aquesta ordenació no té camp impacte en la <a href=":detection">detecció i selecció</a>.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
ca: També es pot establir la llengua predeterminada del lloc. Es recomana de no canviar la llengua predeterminada en un lloc en funcionament. <a href=":language-detection">Configureu el paràmetre de Llengua seleccionada</a> a la pàgina de detecció i selecció per a canviar la llengua alternativa en la selecció de llengua.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
ca: Definiu com s'ha de decidir quina llengua s'usa per a mostrar els elements de la pàgina (principalment el text proporcionat pels mòduls, com etiquetes dels camps i text d'ajuda). Aquesta decisió es fa avaluant una sèrie de mètodes de detecció per les llengües; el primer mètode de selecció que obtingui un resultat determinarà quina llengua s'utilitza per aquest tipus de text. Tingueu en compte que alguns mètodes de detecció són poc fiables sota algunes condicions, com per exemple la detecció mitjançant navegador quan la memòria cau de pàgina està activada i un usuari no està autenticat. Definiu l'ordre d'avaluació dels mètodes de detecció de llengua en aquesta pàgina. La llengua predeterminada es pot canviar al <a href=":admin-change-language">llistat de llengües</a>.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
ca: Els navegadors utilitzen codis de llengua diferents per a referir-se a les mateixes llengües. Internament, es fa un gran esforç per a determinar la llengua correcta basant-se en el codi que envia el navegador. Podeu afegir i editar correspondències addicionals de codis de llengua de navegador a <a href=":configure-languages">llengües del lloc</a>.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
ca: En canviar la llengua seleccionada aquí (i deixant aquesta opció com la darrera de la llista de detecció i selecció) és la forma més senzilla de canviar la llengua alternativa d'aquest lloc web, per si heu de canviar com funciona el vostre lloc de forma predeterminada (p. ex. en usar un prefix de camí buit o en utilitzar el domini predeterminat). <a href=":admin-change-language">Canviar la llengua predeterminada del lloc</a> en sí podria tenir d'altres efectes secundaris no desitjats.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
ca: Podeu trobar l'explicació de les opcions de llengua a la <a href=":languages_list_page">pàgina del llistat de llengües</a>.

en: Site's default language (@language)
ca: La llengua predeterminada del lloc (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
ca: Utilitzeu un dels blocs d'intercanviador de llengua per a permetre als visitants del vostre lloc canviar entre les llengües. Podeu habilitar aquests blocs a la <a href=":block-admin">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
ca: Utilitzeu un codi de llengua tal com ho <a href=":w3ctags">defineix el W3C</a> per a la seva interoperabilitat. <em>Per exemple: "en", "en-gb" i "zh-hant".</em>

en: One translation file could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: No es pot comprovar un fitxer de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.
ca[1]: No es poden comprovar @count fitxers de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.

en: One translation file could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: No es pot importar un fitxer de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.
ca[1]: No es poden importar @count fitxers de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció perquè contenia HTML no permès o mal format. <a href=":url">Aneu al registre</a> per veure'n els detalls.
ca[1]: S'han omès @count cadenes de traducció perquè contenien HTML no permès o mal format. <a href=":url">Aneu al registre</a> per veure'n els detalls.

en: Interface translations are automatically imported when a language is added, or when new modules or themes are enabled. The report <a href=":update">Available translation updates</a> shows the status. Interface text can be customized in the <a href=":translate">user interface translation</a> page.
ca: Les traduccions de la interfície s'importen de forma automàtica quan s'afegeix una nova llengua o quan s'habilita un nou mòdul o tema. L'informe de <a href=":update">Actualitzacions de traducció disponibles</a> mostra el seu estat. Es pot personalitzar el text de la interfície a la pàgina de <a href=":translate">traducció de la interfície d'usuari</a>.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
ca: Aquesta pàgina permet que un traductor cerqui cadenes específiques traduïdes o sense traduir, i es fa servir per crear o editar traduccions. (Nota: Com que les tasques de traducció impliquen moltes cadenes, pot ser més convenient <a title="Interfície d'usuari de l'exportació de traduccions" href=":export">exportar-les</a> per a editar-les posteriorment al vostre ordinador amb un editor de traduccions Gettext.) Les cerques hauran de limitar-se a cadenes d'un llenguatge en concret.

en: Translation files are automatically downloaded and imported when <a title="Languages" href=":language">languages</a> are added, or when modules or themes are enabled.
ca: Els fitxers de traducció es descarreguen automàticament i s'importen quan s'afegeixen <a title="Llengües" href=":language">llengües</a> o quan s'habilita un mòdul o tema.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
ca: Aquesta pàgina permet als traductors importar manualment cadenes traduïdes dins d'un fitxer Gettext Portable Object (.po). La importació manual s'ha d'usar per a traduccions personalitzades o per la traducció de mòduls i temes personalitzats. Per a personalitzar traduccions podeu descarregar un fitxer de traducció des del <a href=":url">servidor de traduccions del Drupal</a> o <a title="Exportació de la traducció de la interfície" href=":export">exportar</a> traduccions des del lloc, personalitzar les traduccions usant un editor de traduccions Gettext i importar el resultat utilitzant aquesta pàgina.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per: @languages. Visiteu la pàgina d'<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: Falten traduccions per: @languages. Aneu a la pàgina d'<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: No està disponible l'estat de la traducció. Aneu a la pàgina de les<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: Interface translation settings
ca: Paràmetres de la traducció de la interfície

en: Interface translation import
ca: Importació de la traducció de la interfície

en: Interface translation export
ca: Exportació de la traducció de la interfície

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
ca: Seleccioneu la freqüència en què voleu que es comprovi si hi ha noves traduccions per als mòduls i temes instal·lats actualment. <a href=":url">Comproveu si hi ha actualitzacions</a>.

en: Translation files are stored locally in the  %path directory. You can change this directory on the <a href=":url">File system</a> configuration page.
ca: Els fitxers de traducció s'emmagatzemen localment al directori %path . Podeu canviar aquest directori a la pàgina de configuració del <a href=":url">Sistema de fitxers</a>.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
ca: No està disponible l'estat de la traducció. <a href=":check">Comproveu-lo manualment</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
ca: Podeu habilitar el nou bloc acabat de crear per aquest bloc a la <a href=":blocks">pàgina de Disposició dels blocs</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
ca: Cada menú té el seu bloc corresponent que es gestiona des de la <a href=":blocks">pàgina de Disposició dels blocs</a>.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
ca: Encara no hi ha enllaços de menú. <a href=":url">Afegeix-ne un</a>.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href=":node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut. <a href=":node_access_rebuild">Reconstrueix els permisos</a>.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
ca: Si veieu que el lloc web té problemes amb els permisos de contingut, potser hauríeu de reconstruir la memòria cau dels permisos. La reconstrucció esborrarà tots els privilegis d'accés a contingut i els substituirà per permisos basats en els mòduls i configuracions actuals. El procés de reconstruir els permisos pot trigar força estona en cas d'haver-hi molt contingut o tenir configuracions complexes de permisos. Després que hagi finalitzat la reconstrucció, el contingut utilitzarà els nous permisos de forma automàtica. <a href=":rebuild">Reconstruir permisos</a>

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
ca: Manteniu els tipus de contingut disponibles i els camps associats a aquests tipus.

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
ca: Aquest text es mostrarà a la pàgina d'<em>Afegeix nou contingut</em>.

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
ca: No hi ha cap tipus de contingut disponible. <a href=":link">Afegeix un tipus de contingut</a>.

en: Node from URL
ca: Node de l'URL

en: Caches pages for anonymous users. Use when an external page cache is not available.
ca: Emmagatzema les pàgines a la memòria cau per a usuaris anònims. Utilitzeu-ho quan no hi hagi disponible un sistema extern de memòria cau de pàgina.

en: The link for this shortcut.
ca: L'enllaç per aquest accés directe.

en: The title for this shortcut.
ca: El títol per aquest accés directe.

en: The weight for this shortcut
ca: El pes per aquest accés directe

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href=":url">Follow these steps to continue</a>.
ca: El marc de treball de proves requereix que el límit de memòria del PHP sigui com a mínim de %memory_minimum_limit. El valor actual és de %memory_limit. <a href=":url">Segui aquests passos per a continuar</a>.

en: Version: @module-version
ca: Versió: @module-version

en: Requires: @module-list
ca: Requereix: @module-list

en: Required by: @module-list
ca: Requerit per: @module-list

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
ca: Establiu i configureu el tema predeterminat per al vostre lloc web. Teniu disponibles <a href=":themes">temes</a> alternatius.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
ca: Podeu posicionar blocs per a cada tema a la pàgina de <a href=":blocks">disposició dels blocs</a>.

en: Download additional <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
ca: Descarregueu <a href=":modules">mòduls contribuïts</a> addicionals per a estendre la funcionalitat del vostre lloc.

en: Regularly review available updates to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated. Enable the <a href=":update-manager">Update Manager module</a> to update and install modules and themes.
ca: Reviseu de forma regular les actualitzacions disponibles per a mantenir un lloc segur i al dia. Executeu sempre l'<a href=":update-php">script d'actualització</a> cada cop que s'actualitzi un mòdul. Habiliteu el <a href=":update-manager">mòdul Update Manager</a> per a actualitzar i instal·lar mòduls i temes.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on Drupal.org's support forums and project issue queues. Before filing a support request, ensure that your web server meets the <a href=":system-requirements">system requirements.</a>
ca: Aquí podeu trobar una visió general dels paràmetres del vostre lloc a més de qualsevol problema amb la vostra instal·lació que hagi estat detectat. Pot ser útil copiar i enganxar aquesta informació a les sol·licituds d'informació que envieu a Drupal.org a través dels fòrums o la cua d'incidències. Abans d'enviar una nova sol·licitud assegureu-vos que el vostre servidor web s'ajusta als <a href=":system-requirements">requeriments del sistema.</a>

en: Configure your <a href=":user-edit">account time zone setting</a>.
ca: Configureu el vostre<a href=":user-edit">paràmetre del compte de fus horari</a>.

en: The minimum version of Apache needed to run Drupal without mod_rewrite enabled is 2.2.16. See the <a href=":link">enabling clean URLs</a> page for more information on mod_rewrite.
ca: La versió mínima de l'Apache requerida per a executar el Drupal sense el mod_rewrite habilitat és la 2.2.16. Aneu a la pàgina d'<a href=":link">habilitar les URLs</a> netes per a més informació sobre el mod_rewrite.

en: Your server is capable of using clean URLs, but it is not enabled. Using clean URLs gives an improved user experience and is recommended. <a href=":link">Enable clean URLs</a>
ca: El vostre servidor és capaç d'usar URLs netes, però no estan habilitades. L'ús d'URLs netes millora l'experiència d'usuari i està recomanat. <a href=":link">Habilita les URLs netes</a>

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
ca: @phpversion (<a href=":url">més informació</a>)

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href=":system_requirements">system requirements page</a> for more information):
ca: Drupal requereix que activeu les extensions PHP a la llista següent (consulteu la <a href=":system_requirements">pàgina de requisits</a> del <a href=":system_requirements">sistema per</a> obtenir més informació):

en: PHP OPcode caching
ca: Memòria cau OPcode del PHP

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
ca: Sembla que el vostre servidor web té la versió incorrecta de PDO instal·lada. El Drupal requereix l'extensió PDO del nucli del PHP. Aquest sistema té la versió antiga del PECL. Aneu a la pàgina de <a href=":link">requeriments del sistema</a> per a més informació.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":memory-limit">increasing the PHP memory limit</a>.
ca: Per a més informació, aneu a l'entrada de l'ajuda en línia per a <a href=":memory-limit">incrementar el límit de memòria del PHP</a>.

en: See <a href=":url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
ca: Vegeu <a href=":url">@url</a> per obtenir informació sobre el fitxer .htaccess recomanat que s'hauria d'afegir al directori %directory per ajudar a protegir contra l'execució arbitrària del codi.

en: Last run @time ago
ca: Darrera execució fa @time

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
ca: Per obtenir més informació, consulteu l'entrada del manual en línia per <a href=":cron-handbook">configurar els treballs de cron</a> .

en: You may need to set the correct directory at the <a href=":admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
ca: És possible que necessiteu configurar el directori correcte a la <a href=":admin-file-system">pàgina de configuració del sistema de fitxers</a> o canviar els permisos del directori actual per tal que es pugui escriure.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ca: Ha fallat un intent automàtic de crear aquest directori, possiblement a causa d'un problema de permisos. Per seguir amb la instal·lació, creeu el directori i modifiqueu els seus permisos manualment o assegureu-vos que l'instal·lador té els permisos per a crear-lo automàticament. Per a més informació, llegiu-vos el fitxer INSTALL.txt o el <a href=":handbook_url">manual en línia</a>.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
ca: Alguns mòduls tenen actualitzacions d'esquema de bases de dades per instal·lar. Hauríeu d'executar l'<a href=":update">script d'actualització de la base de dades</a> immediatament.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
ca: No s'ha configurat el paràmetre trusted_host_patterns al fitxer settings.php. Això pot comportar riscos de seguretat i és <strong>altament recomanable</strong> que el configureu. Llegiu  <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> per a més informació.

en: Block module is not enabled so site branding elements, which have been converted to a block, are not visible anymore.
ca: El mòdul Block no està habilitat i per tant els elements de marca del lloc, que s'han convertit en blocs, ja no són visibles.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
ca: Posa el lloc en <a href=":url">mode de manteniment</a> .

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
ca: S'han <a href=":url">registrat</a> tots els errors.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
ca: S'han fet les actualitzacions. Si no veieu errors a continuació, podeu tornar tranquilament al vostre <a href=":url">lloc</a>. En cas contrari, potser necessitareu fer l'actualització de la base de dades manualment.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
ca: S'han detectat un o més problemes amb la instal·lació del vostre Drupal. Verifiqueu l'<a href=":status">informe d'estat</a> per a més informació.

en: Screenshot for @theme theme
ca: Captura de pantalla per al tema @theme

en: Settings for @theme theme
ca: Paràmetres per al tema @theme

en: Uninstall @theme theme
ca: Desinstal·la el tema @theme

en: Set @theme as default theme
ca: Estableix @theme com a tema predeterminat

en: Install @theme theme
ca: Instal·la el tema @theme

en: Install @theme as default theme
ca: Instal·la el tema @theme com a tema predeterminat

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
ca: Definit a la pàgina de <a href=":appearance">paràmetres de l'aparença</a> o a la de <a href=":theme">paràmetres del tema</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
ca: Definit a la pàgina d'<a href=":information">Informació del lloc</a>.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
ca: Funciona amb el <a href=":poweredby">Drupal</a>

en: Installation tasks
ca: Tasques d'instal·lació

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ca: No hi ha termes disponibles. <a href=":link">Afegeix-ne un</a>.

en: Number of summary rows: @rows
ca: Nombre de files del resum: @rows

en: @tour_item of @total
ca: @tour_item de @total

en: Uninstalled modules
ca: Mòduls desinstal·lats

en: Uninstalled themes
ca: Temes desinstal·lats

en: Regularly review and install <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
ca: Reviseu i instal·leu de forma regular les <a href=":updates">actualitzacions disponibles</a> per a mantenir un lloc segur i al dia. Feu córrer sempre el <a href=":update-php">script d'actualització</a> cada cop que actualitzeu un mòdul.

en: Regularly review <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
ca: Reviseu de forma regular les <a href=":updates">actualitzacions disponibles</a> per a mantenir un lloc segur i al dia. Executeu sempre l'<a href=":update-php">script d'actualització</a> cada cop que s'actualitzi un mòdul.

en: No update information available. <a href=":run_cron">Run cron</a> or <a href=":check_manually">check manually</a>.
ca: No hi ha cap informació d'actualització disponible. <a href=":run_cron">Executeu el cron</a> o <a href=":check_manually">comproveu-ho manualment</a>.

en: New release(s) available for @site_name
ca: Nova actualització(ns) disponibles per a @site_name

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for Drupal.
ca: Hi ha hagut un problema al comprovar les <a href=":update-report">actualitzacions disponibles</a> del Drupal.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for your modules or themes.
ca: Hi ha hagut un problema al comprovar les <a href=":update-report">actualitzacions disponibles</a> dels vostres mòduls o temes.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
ca: Aneu a la pàgina d'<a href=":available_updates">actualitzacions disponibles</a> per a més informació i per a instal·lar les actualitzacions que falten.

en: Update Manager settings
ca: Paràmetres del gestor d'actualitzacions

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
ca: Comprova les actualitzacions de mòduls i temes no instal·lats

en: You can choose to send email only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href=":status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
ca: Podeu escollir d'enviar un correu electrònic només si hi ha disponible una actualització de seguretat, o ésser notificat sobre totes les noves versions. Si hi ha actualitzacions disponibles del nucli del Drupal o qualsevol dels vostres mòduls i temes instal·lats, el vostre lloc mostrarà sempre un missatge a la pàgina de l'<a href=":status_report">informe d'estat</a>, i mostrarà també un missatge d'error a les pàgines d'administració si hi ha una actualització de seguretat.

en: You can find <a href=":module_url">modules</a> and <a href=":theme_url">themes</a> on <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
ca: Podeu trobar <a href=":module_url">mòduls</a> i <a href=":theme_url">temes</a> a <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. Les següents extensions de fitxer estan suportades: %extensions.

en: Deprecated: User Name
ca: Obsolet: Nom d'usuari

en: Deprecated: Use account-name or display-name instead.
ca: S'ha desactivat: utilitzeu el nom del compte o el nom de visualització.

en: The display name of the user account.
ca: El nom a visualitzar d'un compte d'usuari.

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href=":role">Roles</a> page to create a role.) Any permissions granted to the Authenticated user role will be given to any user who is logged in to your site. From the <a href=":settings">Account settings</a> page, you can make any role into an Administrator role for the site, meaning that role will be granted all new permissions automatically. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
ca: Els permisos us permeten controlar el que els usuaris poden fer i veure al vostre lloc. Podeu definir un conjunt específic de permisos per a cada rol. (Vegeu la pàgina <a href=":role">Rols</a> per crear un rol). Qualsevol permís concedit a la funció d'usuari autenticat es donarà a qualsevol usuari que hagi iniciat la sessió al vostre lloc. A la pàgina de <a href=":settings">Paràmetres del compte</a>, podeu fer que qualsevol rol sigui rol Administrador per al lloc, cosa que significa que aquest rol se li concediran tots els permisos nous de forma automàtica. Heu de tenir cura de garantir que només els usuaris de confiança rebin aquest accés i el nivell de control del vostre lloc.

en: A role defines a group of users that have certain privileges. These privileges are defined on the <a href=":permissions">Permissions page</a>. Here, you can define the names and the display sort order of the roles on your site. It is recommended to order roles from least permissive (for example, Anonymous user) to most permissive (for example, Administrator user). Users who are not logged in have the Anonymous user role. Users who are logged in have the Authenticated user role, plus any other roles granted to their user account.
ca: Un rol defineix un grup d'usuaris que tenen uns certs privilegis. Aquests privilegis es defineixen a la <a href=":permissions">pàgina de Permisos</a>. Aquí podeu definir els noms i els criteris d'ordenació de la visualització dels rols del vostre lloc. Es recomana ordenar els rols del menys permissiu (per exemple, l'usuari Anònim) al més permissiu (per exemple, l'usuari Administrador). Els usuaris que no han iniciat sessió tenen el rol d'usuari Anònim. Els usuaris que han iniciat sessió tenen el rol d'usuari Autenticat, a més a més de qualsevol altra rol que s'hagi concedit al compte d'usuari.

en: Make it at least 12 characters
ca: Ha de tenir almenys 12 caràcters

en: Configure site-wide settings and behavior for user accounts and registration. This includes account cancellation methods, the content of user emails and fields attached to users.
ca: Configureu la configuració i el comportament de tot el lloc per als comptes d'usuari i el registre. Això inclou mètodes de cancel·lació de comptes, el contingut dels correus electrònics d'usuari i els camps adjunts als usuaris.

en: Manage all user accounts. This includes editing all user information, changes of email addresses and passwords, issuing emails to users and blocking and deleting user accounts.
ca: Gestioneu tots els comptes d'usuari. Això inclou l'edició de tota la informació de l'usuari, canvis d'adreces de correu electrònic i contrasenyes, emissió de correus electrònics als usuaris i bloqueig i eliminació de comptes d'usuari.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
ca: Necessari si voleu canviar el %mail o  el %pass de sota. <a href=":request_new_url" title="Envieu les instruccions per a la reinicialització de la contrasenya via email.">Reinicialitzeu la vostra contrasenya</a>.

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href=":permissions-url">permissions</a> can override this default method.
ca: Els usuaris amb els <a href=":permissions-url">permisos</a> %select-cancel-method o %administer-users poden sobreescriure aquest mètode predeterminat.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ca: Les variables disponibles són: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
ca: S'ha creat un nou compte d'usuari per a <a href=":url">%name</a>. No s'ha enviat cap correu electrònic.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
ca: S'ha enviat un missatge de benvinguda amb instruccions addicionals al nou usuari <a href=":url">%name</a>.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
ca: Les instruccions per a reinicialitzar la contrasenya s'enviaran a la vostra adreça de correu electrònic registrada.

en: Send password reset instructions via email.
ca: Envia instruccions per restablir la contrasenya per correu electrònic.

en: Also known as:
ca: També conegut com a:

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore. (Try changing it directly in <a href=":url">@name</a>.)
ca: Si canvieu el títol aquí voldrà dir que no pot ser alterat dinàmicament més. (Proveu de canviar-lo directament a <a href=":url">@name</a>.)

en: This link is provided by the Views module. The path can be changed by editing the view <a href=":url">@label</a>
ca: Aquest enllaç el proporciona el mòdul Views. Es pot canviar el camí editant la vista <a href=":url">@label</a>

en: @type language selected for page
ca: S'ha seleccionat la llengua @type per a la pàgina

en: Will not be accessible.
ca: No serà accessible.

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
ca: Les següents fitxes estan disponibles. Podeu utilitzar la sintaxi de Twig en aquest camp.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field as well as the "arguments" and "raw_arguments" arrays.
ca: Anul·lar la vista i altres títols d'arguments. Podeu utilitzar la sintaxi de Twig en aquest camp, així com les matrius "arguments" i "raw_arguments".

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field.
ca: Anul·lar la vista i altres títols d'arguments. Podeu utilitzar la sintaxi de Twig en aquest camp.

en: The following replacement tokens are available for this argument.
ca: Els següents tokens de reemplaçament estan disponibles per a aquest argument.

en: The category this block will appear under on the <a href=":href">blocks placement page</a>.
ca: La categoria on apareixerà aquest bloc a la <a href=":href">pàgina de disposició dels blocs</a>.

en: Separate multiple classes by spaces.
ca: Separeu múltiples classes per espais.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected access restriction.
ca: També heu d'ajustar els @settings per a la restricció d'accés seleccionada.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected cache mechanism.
ca: També heu d'ajustar els @settings per al mecanisme de memòria cau seleccionada.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected style.
ca: També heu d'ajustar els @settings per a l'estil seleccionat.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected row style.
ca: També heu d'ajustar els @settings per a l'estil de fila seleccionat.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected pager.
ca: També heu d'ajustar els @settings per al paginador seleccionat.

en: Advanced Views settings
ca: Paràmetres avançats del Views

en: View @display_title
ca: Veure @display_title

en: Duplicate as @type
ca: Duplica com a @type

en: Add @display
ca: Afegeix @display

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per cancel·lar el vostre compte a [site:name].
    
    Ara podeu cancel·lar el vostre compte a [site:url-brief] fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTA: la cancel·lació del vostre compte no és reversible.
    
    Aquest enllaç caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    -- L'equip de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ca: [user:display-name] ha demanat un compte.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:account-name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat cancel·lat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: You must select a language to continue the installation.
ca: Heu d'escollir una llengua per a continuar amb la instal·lació.

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
ca: @display '@id': El component '@name' està desactivat perquè la seva configuració depèn de dependències eliminades.

en: No widget available for: %type.
ca: No hi ha cap giny disponible per: %type.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ca: Es permeten alguns caràcters especials, incloent-hi l'espai, el punt (.), el guió (-), l'apòstrof ('), el guió baix (_) i el símbol @.

en: This value is not valid.
ca: Aquest valor no és vàlid.

en: Create tasks that the system can execute.
ca: Creeu tasques que el sistema pugui executar.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
ca: L'URL on s'ha de redirigir a l'usuari. Aquest pot ser un URL intern com /node/1234 o un URL extern com @url.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
ca: Afegiu fonts o importeu OPML per reunir contingut extern i configurar la freqüència amb què s'actualitzen.

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
ca: Proporciona una forma automàtica de fer córrer les tasques del cron, executant-les al finalitzar la resposta del servidor.

en: Ban visits from specific IP addresses.
ca: Bloquegeu visites des d'una adreça IP específica.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
ca: La disposició dels blocs és específica per cada tema del vostre lloc. Els canvis no es desaran fins que no feu clic a <em>Desa els blocs</em> al peu de la pàgina.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
ca: Compareu la configuració del directori de sincronització amb la configuració actual abans de completar la importació.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
ca: Pugeu al directori de sincronització un fitxer amb tota la configuració del lloc web per a poder-lo comparar i importar a la pàgina de sincronització.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
ca: El mòdul Database Logging registra els esdeveniments del sistema a la base de dades del Drupal. Monitoritzeu o depureu els problemes del vostre lloc en aquesta pàgina.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
ca: Els formats de text defineixen com es filtra el text per a la sortida i com es mostren, reemplacen o eliminen etiquetes HTML i un altre text. <strong>La configuració incorrecta del format de text és un risc de seguretat.</strong> Més informació a la <a href=":filter_help">pàgina d'ajuda del mòdul Filtre</a> .

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
ca: Un format de conté filtres que canvien la visualització del text entrat per l'usuari; per exemple, eliminant HTML maliciós o fent que els URLs siguin clicables. Els filtres s'executen de dalt a baix i el seu ordre és important, ja que un filtre pot impedir un altre filtre faci la seva feina. Per exemple, quan els URLs es converteixen en enllaços abans que s'elimini etiquetes HTML no permeses, s'eliminen tots els enllaços. Quan això passa, pot ser necessari reordenar l'ordre dels filtres.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
ca: Configureu com es filtra el contingut quan es mostra, incloent-ne les etiquetes HTML i habilitar filtres proporcionats per mòduls.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
ca: Un llistat de les etiquetes HTML que es poden utilitzar. De forma predeterminada, només els atributs <em>lang</em> i <em>dir</em> estan permesos a totes les etiquetes HTML. Cada etiqueta HTML pot tenir atributs que es tracten com a noms d'atributs permesos per aquella etiqueta HTML. Cada atribut pot permetre tots els valors, o només permetre valors específics. Els noms o valors dels atributs es poden escriure com a prefix i comodí com per exemple <em>jump-*</em>. Els atributs d'esdeveniments del JavaScript, els URLs del JavaScript i els CSS s'eliminen sempre.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
ca: Configureu les llengües per al contingut, la interfície i la configuració.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
ca: Configureu la importació de fitxers de traducció i afegiu o personalitzeu les traduccions de la interfície.

en: Manage menus and menu links.
ca: Gestioneu els menús i els enllaços de menú.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
ca: <q>Inicieu sessió</q> per a usuaris anònims

en: Add custom URLs to existing paths.
ca: Afegiu URLs personalitzades a camins existents.

en: - None (original image) -
ca: - Cap (imatge original) -

en: The minimum character length for a word to be added to the index. Searches must include a keyword of at least this length.
ca: La llargada mínima de caràcters que ha de tenir una paraula per a ser afegida a l'índex. Les cerques han d'incloure una paraula clau de com a mínim aquesta llargada.

en: Run tests against the site's core code and enabled modules to review your code.
ca: Executeu les proves sobre el codi del nucli i dels mòduls habilitats del lloc per a revisar el vostre codi.

en: Configure the logging of content statistics.
ca: Configureu el registre de les estadístiques de contingut.

en: Checking site status
ca: Comprovant l'estat del lloc

en: Enable the <em>Automated Cron</em> module to allow cron execution at the end of a server response.
ca: Activa el mòdul <em>Automated Cron</em> per permetre l'execució del cron al final d'una resposta del servidor.

en: Public file base URL
ca: URL de la base de fitxers públics

en: The base URL that will be used for public file URLs. This can be changed in settings.php
ca: L'URL base que s'utilitzarà per als URL de fitxers públics. Això es pot canviar al settings.php

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
ca: Configureu <span class="visually-hidden">el mòdul @module</span>

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ca: Nom màquina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ca[0]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per la següent raó:
ca[1]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per les següents raons:

en: Configure default user account settings, including fields, registration requirements, and email messages.
ca: Configureu els paràmetres predeterminats del compte d'usuari, incloent-hi camps, requeriments de registre i missatges de correu electrònic.

en: Cache maximum age
ca: Edat màxima de la memòria cau

en: Creating and managing views
ca: Creació i gestió de views

en: Stable
ca: Estable

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per restablir la contrasenya del compte [site:name].
    
    Ara podeu iniciar la sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya. Caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Un administrador del lloc [site:name] us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot usar un sol cop per autenticar-vos i us durà a una pàgina on podreu establir la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, ja podreu autenticar-vos a [site:login-url] en un futur usant:
    
    nom d'usuari: [user:name]
    contrasenya: Your password
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: The language code.
ca: El codi de llengua.

en: Delete %label
ca: Suprimeix %label

en: Allow user to display all items
ca: Permet a l'usuari mostrar tots els elements

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
ca: Seleccioneu i configureu els editors de text i com es filtra el contingut quan es mostra.

en: Aggregator sources
ca: Orígens de l'agregador

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
ca: Una llista de classes que es proporcionarà al menú desplegable "Estils". Introduïu una o més classes a cada línia del format: element.classA.classB | Etiqueta. Exemple: h1.title | Títol. Exemple avançat: h1.fancy.title | títol fantàstic. <br /> Aquests estils haurien d'estar disponibles al fitxer CSS del vostre tema.

en: The English name of the language.
ca: El nom en anglès de la llengua.

en: The native name of the language.
ca: El nom natiu de la llengua.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
ca: La direcció de la llengua. (0 = LTR, 1 = RTL)

en: Path prefix used for this language.
ca: Prefix del camí usar per aquesta llengua.

en: Location of the JavaScript translation file.
ca: Ubicació del fitxer de traduccions JavaScript.

en: Mismatched entity and/or field definitions
ca: Entitats sense coincidència i/o definicions de camp

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ca: Deixeu-ho en blanc per a tots. En cas contrari, el primer terme seleccionat serà el valor predeterminat en comptes de "Qualsevol".

en: width @data.width
ca: amplada @data.width

en: height @data.height
ca: alçada @data.height

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ca: No es pot referenciar aquesta entitat (%type: %label).

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
ca: Aquesta entitat (%type: %id) no pot ser referenciada.

en: Content type where this field is in use.
ca: Tipus de contingut on s'utilitza aquest camp.

en: Determines the content language from a request parameter.
ca: Determina la llengua del contingut a partir d'un paràmetre de la petició.

en: A default base theme using Drupal 8.0.0's core markup and CSS.
ca: Un tema base predeterminar que utilitza l'etiquetatge i CSS del nucli del Drupal 8.0.0.

en: There are no changes to import.
ca: No hi ha canvis per a importar.

en: Importing configuration
ca: Important la configuració

en: Starting configuration import.
ca: Iniciant la importació de la configuració.

en: Configuration import has encountered an error.
ca: S'ha trobat un error al importar la configuració.

en: The configuration import failed for the following reasons:
ca: La importació de configuració ha fallat pels següents motius:

en: Current workspace
ca: Espai de treball actual

en: HEAD method settings
ca: Paràmetres del mètode HEAD

en: PUT method settings
ca: Paràmetres del mètode PUT

en: Delete transition
ca: Suprimeix la transició

en: Update any media
ca: Actualitza qualsevol mèdia

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Delete any media
ca: Suprimeix qualsevol mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Field with source information
ca: Camp amb informació de la font

en: Install configuration
ca: Instal·la la configuració

en: The following changes were detected in the entity type and field definitions. @updates
ca: Es van detectar els següents canvis en el tipus d'entitat i en les definicions de camp. @updates

en: Show &mdash; @configuration.label
ca: Mostra &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
ca: Amaga &mdash; @configuration.label

en: Session exists
ca: La sessió ja existeix

en: Add workspace
ca: Afegeix un espai de treball

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: Create and manage workspaces.
ca: Configureu i gestioneu els espais de treball.

en: Administer workspaces
ca: Administra els espais de treball

en: Edit workspace %label
ca: Edita l'espai de treball %label

en: Workspace ID
ca: Identificador de l'espai de treball

en: Workspace %info has been created.
ca: S'ha creat l'espai de treball %info.

en: Workspace %info has been updated.
ca: S'ha actualitat l'espai de treball %info.

en: The workspace could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'espai de treball.

en: The workspace ID.
ca: L'identificador de l'espai de treball.

en: text format
ca: format de text

en: Default configuration hash
ca: Hash de la configuració per defecte

en: Label of the action
ca: Etiqueta de l'acció

en: Renders an entity in a view mode.
ca: Representa una entitat en mode de visualització.

en: Add @entity-type
ca: Afegeix @entity-type

en: Revision create time
ca: Data de creació de la revisió

en: Is default revision
ca: És la revisió predeterminada

en: The moderation state of this piece of content.
ca: L'estat de moderació d'aquesta peça de contingut.

en: Moderation control
ca: Control de la moderació

en: Revisions are required.
ca: Les revisions són obligatòries.

en: The moderation state has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'estat de moderació.

en: When content reaches this state it should be published.
ca: Quan el contingut arribi a aquest estat s'hauria de publicar.

en: Default revision
ca: Revisió per defecte

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
ca: Quan el contingut arribi a aquest estat s'hauria de marcar com la revisió predeterminada; això és implícit pels estat de publicat.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
ca: Estat de moderació vàlid

en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

[ctx: decimal places]
en: Scale
ca: Escala

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
ca: El mòdul BigPipe envia les pàgines amb contingut dinàmic d'una forma que permet que els navegadors les mostrin molt més rapid. Per a més informació, aneu a la <a href=":big_pipe-documentation">documentació en línia per al mòdul BigPipe</a>.

en: Size of email field
ca: Mida del camp de correu electrònic

en: A boolean indicating whether the node is visible on the front page.
ca: Un booleà que indica si el node és visible a la portada.

en: A boolean indicating whether the node should sort to the top of content lists.
ca: Un booleà que indica si el node hauria de classificar a la part superior de les llistes de contingut.

en: Default argument validator
ca: Validador predeterminat de l'argument

en: The %handler_type %handler uses a relationship that has been removed.
ca: El %handler_type %handler utilitza una relació que s'ha eliminat.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
ca: Les operacions amb cadenes Unicode s'emulen de la millor forma possible. Instal·leu l'<a href="http://php.net/mbstring">extensió mbstring del PHP</a> per a millorar el suport Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La sobrecàrrega de la funció de cadena multibyte del PHP està activada i s'han s'inhbailitar. Comproveu el paràmetre <em>mbstring.func_overload</em> al php.ini. Aneu a la <a href="http://php.net/mbstring">documentació del mbstring</a> del PHP per a més informació.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió de l'estrada de cadenes multibyte en PHP està activada i s'ha d'inhabilitar. Comproveu el paràmetre <em>mbstring.encoding_translation</em> al php.ini. Aneu a la <a href="http://php.net/mbstring">documentació del mbstring</a> del PHP per a més informació.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: Comproveu el paràmetre <em>mbstring.http_input</em> al php.ini. Aneu a la <a href="http://php.net/mbstring">documentació del mbstring</a> del PHP per a més informació.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: Comproveu el paràmetre <em>mbstring.http_output</em> al php.ini. Aneu a la <a href="http://php.net/mbstring">documentació del mbstring</a> del PHP per a més informació.

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
ca: S'ha d'instal·lar el tipus d'entitat %entity_type.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
ca: L'entitat %entity_type necessita actualitzar-se.

en: The %field_name field needs to be installed.
ca: S'ha d'instal·lar el camp %field_name.

en: The %field_name field needs to be updated.
ca: El camp %field_name necessita actualitzar-se.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
ca: S'ha de desinstal·lar el camp %field_name.

en: Custom text: @true_label / @false_label
ca: Text personalitzat: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
ca: Mostra: @true_label / @false_label

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ca: Vegeu <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">la documentació per als formats de data del PHP</a> .

en: An icon that links to the feed URL
ca: Una icona que enllaça a la URL del canal

en: United Nations' official languages
ca: Llengües oficials de les Nacions Unides

en: All @count languages
ca: Totes les @count llengües

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
ca: La llista de llengües que es mostra al menú desplegable de llengua. La llista bàsica només mostrarà les <a href=":url">sis llengües oficials de les Nacions Unides</a>. La llista estesa mostrarà les @count llengües disponibles al Drupal.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP documentation</a> for more information.
ca: No hi ha suficient memòria disponible al PHP per a canviar l'esquema de color d'aquest tema. Necessiteu un mínim de %size més. Comproveu la <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">documentació del PHP</a> per a més informació.

en: Completed step @current of @total.
ca: S'ha completat el pas @current de @total.

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
ca: Un format de data definit per l'usuari. Aneu al <a href="http://php.net/manual/function.date.php">manual del PHP</a> per a veure les opcions disponibles.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
ca: Aquest lloc només té habilitada una llengua. Per a poder traduir contingut cal <a href=":language_url">afegir com a mínim una llengua més</a>.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
ca: Descriviu una data en referència al dia d'avui, per exemple '+90 days' (90 dies des del dia en què es crea el camp) o '+1 Saturday' (el diumenge vinent). Vegeu <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> per a més detalls.

en: The %field_type_label field type is used in the following field: @fields | The %field_type_label field type is used in the following fields: @fields
ca[0]: El tipus de camp %field_type_label s'està usant al següent camp: @fields
ca[1]: El tipus de camp %field_type_label s'està usant als següents camps: @fields

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Aquest mòdul és experimental. Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: La mida màxima permesa de la imatge s'expressa com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-los en blanc per deixar-ho sense cap restricció. Si es carrega una imatge més gran, es redimensionarà per reflectir l'amplada i l'alçada donades. Si canvieu la mida de les imatges a la càrrega, es produirà una pèrdua de <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">dades EXIF</a> a la imatge.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
ca: Els noms de domini que s'utilitzen per a aquestes llengües. <strong>Modificar aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: especificar "de.exemple.cat" com a domini d'idioma per a alemany resultarà en un URL com "http://de.example.com/contact".

en: Operation stopped by request
ca: S'ha aturat l'operació per petició

en: Operation on @migration failed
ca: Ha fallat l'operació a @migration

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
ca: S'ha omès l'operació a @migration degut a dependències no resoltes

en: Upgrade process not completed
ca: No s'ha completat el procés d'actualització

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
ca: Enhorabona, has actualitzat el Drupal!

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
ca[0]: S'ha completat una tasca d'actualització correctament
ca[1]: S'han completat @count tasques d'actualització correctament

en: Source files
ca: Fitxers origen

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
ca: Controla quins rols poden "Accedir al tema d'administració" a la <a href=":permissions">pàgina de Permisos</a>.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
ca: Creeu i gestioneu els camps, formularis i els paràmetres de visualització del vostre contingut.

en: The language code of the URL alias.
ca: El codi de llengua de l'àlies URL.

en: The testing framework requires the PHP <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.open-basedir">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
ca: El marc de treball de proves requereix que s'inhabiliti la restricció del PHP <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.open-basedir">open_basedir</a>. Comproveu la configuració del vostre servidor web o contacteu el vostre allotjament web.

en: Experimental modules found: %module_list. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: S'han trobat els mòduls experimentals: %module_list. Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: PHP OPcode caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> installed on your server.
ca: La memòria cau OPcode del PHP pot millorar considerablement el rendiment del vostre lloc. És <strong>molt recomanable</strong> tenir instal·lat <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> al vostre servidor.

en: Protection disabled
ca: Protecció desactivada

en: Experimental modules
ca: Mòduls experimentals

en: Are you sure you wish to enable experimental modules?
ca: Esteu segur que voleu habilitar mòduls experimentals?

en: <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: The following modules are experimental: @modules
ca: Els següents mòduls són experimentals: @modules

en: Name (autocomplete)
ca: Nom (autocompletat)

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan imprimiu els camins URL, com transformar el cas del valor del filtre. No utilitzeu això a menys que tingui Postgres ja que utilitza comparacions entre majúscules i minúscules.

en: Specify which display or custom URL this display will link to.
ca: Especifiqueu quina visualització o URL personalitzada a la que es mostrarà aquesta visualització.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under pager. You can override the URL at the link display setting.
ca: Això afegirà un enllaç més al final d'aquesta vista, que enllaçarà amb la visualització de la pàgina. Si teniu més d'una visualització de pàgina, l'enllaç indicarà la visualització especificada a la secció "Visualització de vincles" sota el paginador. Podeu anul·lar l'URL a la configuració de visualització de l'enllaç.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
ca: Quan imprimiu els camins URL, com transformar el cas del valor del filtre.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank. Only letters, digits and the dot ("."), hyphen ("-"), underscore ("_"), and tilde ("~") characters are allowed.
ca: Això apareixerà a l'URL després de ? per identificar aquest filtre. No es pot deixar en blanc. Només es permeten lletres, dígits i el punt ("."), el guió ("-"), el guió baix ("_") i la titlla ("~").

en: This identifier has illegal characters.
ca: Aquest identificador té caràcters il·legals.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat bloquejat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: workspace
ca: espai de treball

en: Would you like to activate the %workspace workspace?
ca: Voleu activar l'espai de treball %workspace?

en: The workspace name.
ca: El nom de l'espai de treball.

en: The workspace owner.
ca: El propietari de l'espai de treball.

en: The time that the workspace was last edited.
ca: La data en què es va editar per darrer cop aquest espai de treball.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
ca: Embolcall assignat a les entitats creades automàticament.

en: Add a new @entity_type.
ca: Afegeix un nou @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ca: No hi ha encara cap @entity_type. @add_link

en: Store new items in
ca: Emmagatzema els nous elements a

en: Blocks in the block library belong to <a href=":types">Custom block types</a>, each with its own fields and display settings. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
ca: Els blocs de la biblioteca de blocs pertanyen als <a href=":types">tipus de blocs personalitzats</a>, cadascun amb els seus propis camps i paràmetres de visualització. Després de crear un bloc, col·loqueu-lo en una regió des de la pàgina de <a href=":blocks">disposició del bloc</a>.

en: Each block type has its own fields and display settings. Create blocks of each type on the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the custom block library.
ca: Cada tipus de bloc té els seus propis camps i paràmetres de visualització. Creeu blocs de cada tipus a la pàgina dels <a href=":block-library">Blocs</a> de la biblioteca de blocs personalitzats.

en: Describe this comment type. The text will be displayed on the <em>Comment types</em> administration overview page.
ca: Descriviu aquest tipus de comentari. El text es mostrarà a la pàgina d'administració de resum de <em>Tipus de comentaris</em>.

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
ca: Per a més informació, referiu-vos a l'ajuda llistada en aquesta pàgina o a la <a href=":docs">documentació en línia</a> i les pàgines de <a href=":support">suport</a> de <a href=":drupal">drupal.org</a>.

en: Module overviews
ca: Visions generals dels mòduls

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
ca: Les visions generals dels mòduls les proporcionen els mòduls. Les ajudes disponibles per als vostres mòduls instal·lats:

en: Source database does not contain a recognizable Drupal version.
ca: La base de dades origen no conté una versió reconeixible del Drupal.

en: Basic site settings
ca: Paràmetres bàsics del lloc

en: Select and configure themes.
ca: Seleccioneu i configureu temes.

en: Configure the location of uploaded files and how they are accessed.
ca: Configureu la localització dels fitxers carregats i com són accessibles.

en: Configure the site description, the number of items per feed, and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ca: Configureu la descripció del lloc, el nombre d'elements per canal i si els canals han de ser títols/resums/texts complets.

en: Configure and use development tools.
ca: Configura i utilitza eines de desenvolupament.

en: Take the site offline for updates and other maintenance tasks.
ca: Poseu el lloc fora de línia per actualitzacions i d'altres tasques de manteniment.

en: Configure caching and bandwidth optimization.
ca: Configureu la memòria cau i l'optimització de l'ample de banda.

en: Configure the display of error messages and database logging.
ca: Configureu la visualització dels missatges d'error i el registre de base de dades.

en: Configure regional settings, localization, and translation.
ca: Configura la configuració regional, la localització i la traducció.

en: Configure the locale and timezone settings.
ca: Configureu els paràmetres de lloc i fus horari.

en: Configure how dates and times are displayed.
ca: Configureu com es mostren les dates i les hores.

en: Configure site search, metadata, and search engine optimization.
ca: Configura la cerca del lloc, les metadades i l'optimització del motor de cerca.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
ca: Configura els paràmetres bàsics del lloc, les accions i el cron.

en: Configure the administrative user interface.
ca: Configura la interfície d'usuari administrativa.

en: Manage the content workflow.
ca: Gestioneu el flux de treball del contingut.

en: Configure content formatting and authoring.
ca: Configura el format i la creació de contingut.

en: Get a status report about your site's operation.
ca: Vegeu un informe d'estat sobre el funcionament del vostre lloc.

en: Tours
ca: Recorreguts

en: Delete @entity_type
ca: Suprimeix @entity_type

en: View the latest version
ca: Visualitza l'última versió

[ctx: Entity type label]
en: @count @label | @count @label entities
ca[0]: @count @label
ca[1]: @count entitats @label

en: Changed year + month
ca: Any canviat + mes

en: Changed year
ca: Any canviat

en: Changed month
ca: S'ha canviat el mes

en: Changed day
ca: S'ha canviat el dia

en: Changed week
ca: S'ha canviat la setmana

en: content item
ca: element de contingut

en: content items
ca: elements del contingut

en: Create a new workspace
ca: Crea un nou espai de treball

en: View own workspace
ca: Visualitza l'espai de treball propi

en: View any workspace
ca: Visualitza qualsevol espai de treball

en: Edit own workspace
ca: Edita l'espai de treball propi

en: Edit any workspace
ca: Edita qualsevol espai de treball

en: Delete own workspace
ca: Suprimeix l'espai de treball propi

en: Delete any workspace
ca: Suprimeix qualsevol espai de treball

en: Bypass content entity access in own workspace
ca: Evita el control d'accés de les entitats de contingut a l'espai de treball propi

en: Is Latest Revision
ca: És l'última revisió

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
ca: Envieu les pàgines usant la tècnica BigPipe que permet que els navegadors les mostrin molt més ràpid.

en: The Migrate Drupal UI module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
ca: S'ha habilitat el mòdul Migrate Drupal UI. Continueu al <a href=":url">formulari d'actualització</a>.

en: Provides a user interface for migrating from older Drupal versions.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per la migració des de versions antigues del Drupal.

en: Queue thumbnail downloads
ca: Encua la descàrrega de miniatures

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Parent path
ca: Camí pare

en: Selected combination of day and month is not valid.
ca: La combinació de dia i mes seleccionada no és vàlida.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href=":logout">log out</a> and try using the link again.
ca: Un altre usuari (%other_user) ja ha iniciat sessió al lloc d'aquesta computadora, però heu intentat utilitzar un enllaç d'un sol ús per a l'usuari %resetting_user. Tanqueu la <a href=":logout">sessió</a> i torneu a provar d'utilitzar l'enllaç.

en: The import failed with the following message: %message
ca: La importació ha fallat amb el següent missatge: %message

en: Size: %width x %height pixels
ca: Mida: %width x %height píxels

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: The specified file %file could not be moved/copied because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer especificat %file perquè no existeix cap fitxer amb aquest nom. Comproveu que heu proporcionat el nom de fitxer correcte.

en: The specified file %file could not be moved/copied because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer especificat %file perquè el directori destí no està correctament configurat. Això pot ser degut per un problema amb el fitxer o els permisos del directori. Teniu disponible més informació al registre del sistema.

en: The file %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file perquè ja existeix un altre fitxer amb aquest nom al directori destí.

en: The specified file %file was not moved/copied because it would overwrite itself.
ca: No s'ha mogut/copiat el fitxer especificat %file perquè se sobreescriuria a si mateix.

en: File %file (%realpath) could not be moved/copied because it does not exist.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file (%realpath) perquè no existeix.

en: File %file could not be moved/copied because it does not exist.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file perquè no existeix.

en: File %file could not be moved/copied because the destination directory %destination is not configured correctly.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file perquè el directori destí %destination no està configurat correctament.

en: File %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory (%destination)
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file perquè ja existeix un fitxer amb el mateix nom al directori destí (%destination)

en: File %file could not be moved/copied because it would overwrite itself.
ca: No s'ha pogut moure/copiar el fitxer %file perquè se sobreescriuria a si mateix.

en: The specified file %file could not be moved to %destination.
ca: No es pot moure el fitxer especificat %file a %destination.

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file) @backtrace_string.

en: The directory %directory could not be created. To proceed with the installation, either create the directory or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ca: No s'ha pogut crear el directori %directory. Per continuar amb la instal·lació, o bé creeu el directori o bé assegureu-vos que l'instal·lador té els permisos per crear-lo automàticament. Per més informació, aneu al <a href=":handbook_url">manual en línia</a>.

en: Starting execution of @module_cron().
ca: Iniciant l'execució del @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
ca: Iniciant l'execució del @module_cron(), l'execució del @module_previous_cron() ha pres @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
ca: L'execució de @module_previous_cron() ha trigat @time.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
ca: Existeix contingut per al tipus d'entitat: @entity_type. <a href=":url">Elimina @entity_type_plural</a>.

en: Allow administrators to place blocks from any Drupal page
ca: Permet als administrador situar blocs des de qualsevol pàgina del Drupal

en: The book page node.
ca: El node la pàgina del llibre.

en: Book Parent
ca: Pare del llibre

en: Page has Children
ca: La pàgina té fills

en: Flag indicating whether this book page has children
ca: Bandera que indica si aquesta pàgina del llibre té fills

en: Has Children
ca: Té fills

en: 1st parent
ca: 1r pare

en: 2nd parent
ca: 2n pare

en: 3rd parent
ca: 3r pare

en: 4th parent
ca: 4t pare

en: 5th parent
ca: 5è pare

en: 6th parent
ca: 6è pare

en: 7th parent
ca: 7è pare

en: 8th parent
ca: 8è pare

en: 9th parent
ca: 9è pare

en: The @parent of book node.
ca: El node @parent de llibre.

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies.
ca: Afegeix contingut i pàgines filles als llibres i gestiona les seves jerarquies.

en: Top Level Book from current node
ca: Llibre de nivell superior del node actual

en: Each style must have a unique label.
ca: Cada estil ha de tenir una etiqueta única.

en: Comments view mode
ca: Mode de visualització de comentaris

en: Select the view mode used to show the list of comments.
ca: Seleccioneu el mode de visualització utilitzat per mostrar la llista de comentaris.

en: Comment view mode: @mode
ca: Mode de visualització del comentari: @mode

en: Configuration directory: %type
ca: Directori de la configuració: %type

en: The path should start with /.
ca: El camí ha de començar amb /.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ca: Utilitza paràmetres de visualització personalitzats pels següents modes de @display_context

en: Manage form modes
ca: Gestiona els modes de formulari

en: Let scale make images larger than their original size.
ca: Deixeu que l'escala faci imatges més grans que la seva mida original.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu pel qual aquesta dada pot ser accedida. Per exemple, escriviu "/sobre" quan escriviu una pàgina sobre vosaltres.

en: Administer REST resource configuration
ca: Administra la configuració del recurs REST

en: Supported methods
ca: Mètodes suportats

en: Supported authentication providers
ca: Proveïdors d'autenticació suportats

en: REST resource config
ca: Configuració del recurs REST

en: REST resource config ID
ca: ID de la configuració del recurs REST

en: REST resource configuration
ca: Configuració del recurs REST

en: No authentication is set
ca: No s'ha establert cap autenticació

en: Control default display settings for your site, across all themes. Use theme-specific settings to override these defaults.
ca: Controleu els paràmetres predeterminats de visualització del vostre lloc, a tots els temes. Utilitzeu els paràmetres específics del tema per a sobreescriure aquests valors predeterminats.

en: administration theme
ca: tema d'administració

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tot @entity_type_plural?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
ca: Aquesta acció no es pot desfer. <br /> Feu una còpia de seguretat de la vostra base de dades si voleu poder restaurar aquests elements.

en: Delete all @entity_type_plural
ca: Suprimir totes @entity_type_plural

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
ca: No hi ha cap @entity_type_plural a suprimir.

en: Deleting @entity_type_plural
ca: Suprimint @entity_type_plural

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
ca: Suprimint elements... Completats @percentage% (@current de @total).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
ca: S'han suprimit totes les @entity_type_plural.

en: Page element display
ca: Elements de la pàgina

en: Use the logo supplied by the theme
ca: Utilitza el logotip proporcionat pel tema

en: Your shortcut icon, or favicon, is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
ca: La vostra icona o favicon es mostra a la barra d'adreça i d'adreces d'interès de la majoria de navegadors.

en: Use the favicon supplied by the theme
ca: Utilitza el favicon proporcionat pel tema

en: Upload favicon image
ca: Carrega una imatge de favicon

en: Apply to selected items
ca: Aplica als elements seleccionats

en: Access tours
ca: Accedir recorreguts

en: Recommendations to make your password stronger:
ca: Recomanacions per a fer la vostra contrasenya més segura:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
ca: No s'han reconegut el nom d'usuari o la contrasenya. <a href=":password">Heu oblidat la contrasenya?</a>

en: Combine multiple fields together and search by them.
ca: Combina diversos camps junts i cerca amb ells.

en: A label is required for the specified operator.
ca: És obligatori l'ús d'una etiqueta per a l'operador especificat.

en: A label is required if the value for this item is defined.
ca: És obligatori l'ús d'una etiqueta si el valor d'aquest element està definit.

en: A value is required if the label for this item is defined.
ca: Si es defineix l'etiqueta per aquest element llavors és obligatori especificar un valor.

en: Leave empty to show all pages.
ca: Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les pàgines.

en: Add the default row classes like @classes to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegiu les classes de fila predeterminades com a @classes a la sortida. Podeu utilitzar-ho per reduir ràpidament la quantitat de marcatge que proporciona la visualització per defecte, a costa de fer-ho més difícil d'aplicar CSS.

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
ca: Llistat d'estat i formulari per a l'estat de moderació de l'entitat.

en: @label moderation state
ca: Estat de moderació @label

en: The username of the entity creator.
ca: El nom d'usuari del creador de l'entitat.

en: The moderation state of the referenced content.
ca: L'estat de moderació de l'entitat referenciada.

en: Content entity type ID
ca: ID del tipus d'entitat de contingut

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
ca: L'identificador del tipus d'entitat de contingut la qual pertany a aquest estat de moderació.

en: Content entity ID
ca: ID de l'entita de contingut

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
ca: L'identificador de l'entitat de contingut la qual pertany a aquest estat de moderació.

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
ca: L'ID de la revisió de l'entitat de contingut pel qual és aquest estat de moderació.

en: Content moderation state
ca: Estat de moderació del contingut

en: content moderation state
ca: estat de moderació del contingut

en: content moderation states
ca: estats de moderació del contingut

en: Provides the ability to store end dates.
ca: Proporciona l'habilitat d'emmagatzemar dates fi.

en: Separator: %separator
ca: Separador: %separador

en: Start date value
ca: Valor de la data d'inici

en: End date value
ca: Valor de data de finalització

en: The @title end date cannot be before the start date
ca: La data de finalització de @title no pot ser abans de la data d'inici

en: PHPUnit dependency
ca: Dependència del PHPUnit

en: - Skip field -
ca: - Omet el camp -

en: <span class="visually-hidden">Place block in the %region region</span>
ca: <span class="visually-hidden">Situa un bloc a la regió %region</span>

en: Save @block
ca: Desa @block

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
ca: Especifiqueu les pàgines usant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Un camí d'exemple és %user-wildcard per a totes les pàgines d'usuari. %front és la portada.

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
ca: Proporciona una forma per als mòduls i temes de registrar disposicions.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

en: Media source
ca: Origen del media

en: Last upgrade: @date
ca: Última actualització: @date

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers, però no disposa de les biblioteques requerides. Es recomana instal·lar la <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca PECL uploadprogress</a>.

en: Is front page
ca: És portada

en: A boolean indicating the published state.
ca: Un booleà indicant l'estat de publicació.

en: Recipient email address
ca: Adreça de correu del destinatari

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
ca: També podeu usar tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separeu els destinataris amb una coma.

en: The Aggregator module requires the <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">PHP cURL library</a>. For more information, see the <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online information on installing the PHP cURL extension</a>.
ca: El mòdul Aggregator requereix la <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">biblioteca PHP cURL</a>. Per a més informació, aneu a la <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">informació en línia sobre la instal·lació de l'extensió PHP cURL</a>.

en: @label (disabled)
ca: @label (inhabilitat)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ca: Esteu segur que voleu eliminar @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
ca: S'ha eliminat @entity-type %label.

en: comment type
ca: tipus de comentari

en: comment types
ca: tipus de comentari

en: Preview sender message
ca: Previsualització del missatge a enviar

en: The workflow the moderation state is in.
ca: El flux de treball al qual pertany l'estat de moderació.

en: Adds layout capabilities to the Field UI.
ca: Afegeix la possibilitat de tenir disposicions al Field UI.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page.
ca: Aquesta ha de ser una ruta interna com %add-node. També podeu començar a escriure el títol d'un tros de contingut per seleccionar-lo. Introduïu %front per enllaçar a la portada.

en: The testing framework requires the <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">PHP cURL library</a>. For more information, see the <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online information on installing the PHP cURL extension</a>.
ca: El marc de treball de proves requereix la <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">biblioteca PHP cURL</a>. Per a més informació, aneu a la <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">informació en línia sobre la instal·lació de l'extensió PHP cURL</a>.

en: Random number generation
ca: Generació de nombre aleatori

en: Detailed cron logging
ca: Registre del cron detallat

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
ca: Els visitants només veuran el missatge de mode de manteniment. Només els usuaris amb el <a href=":permissions-url">permís</a> "@permission-label" podran accedir al lloc. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió directament des de la pàgina d'<a href=":user-login">inici de sessió</a>.

en: Initial visibility level
ca: Nivell de visibilitat inicial

en: The menu is only visible if the menu item for the current page is at this level or below it. Use level 1 to always display this menu.
ca: El menú només és visible si l'element de menú per a la pàgina actual està en aquest nivell o per sota d'aquest. Utilitzeu nivell 1 per a mostrar sempre aquest menú.

en: Number of levels to display
ca: Nombre de nivells a mostrar

en: This maximum number includes the initial level.
ca: Aquest número màxim inclou el nivell inicial.

en: Filter by view name, machine name, description, or display path
ca: Filtra per nom de la vista, nom màquina, descripció o camí de la visualització

en: Enter a part of the view name, machine name, description, or display path to filter by.
ca: Introduïu una part del nom de la vista, el nom màquina, la descripció o el camí d'accés per filtrar.

en: Configure workflows.
ca: Configureu fluxes de treball.

en: Edit state
ca: Edita l'estat

en: Edit transition
ca: Edita la transició

en: Workflow %label deleted.
ca: S'ha suprimit el flux de treball %label.

en: There are no states yet.
ca: No s'ha creat encara cap estat.

en: This workflow has no states and will be disabled until there is at least one, <a href=":add-state">add a new state.</a>
ca: Aquest flux de treball no té cap estat i s'inhabilitarà fins que n'hi hagi com a mínim un, <a href=":add-state">afegeix-ne un</a>.

en: Add a new state
ca: Afegeix un nou estat

en: There are no transitions yet.
ca: No s'ha creat encara cap transició.

en: Add a new transition
ca: Afegeix una nova transició

en: Saved the %label Workflow.
ca: S'ha desat el flux de treball %label.

en: Created %label state.
ca: S'ha creat l'estat %label.

en: State %label deleted.
ca: S'ha suprimit l'estat %label.

en: Saved %label state.
ca: S'ha desat l'estat %label.

en: The transition from %from to %to already exists.
ca: Ja existeix la transició des de %from a %to.

en: Created %label transition.
ca: S'ha creat la transició %label.

en: %transition transition deleted.
ca: S'ha suprimit la transició %transition.

en: Saved %label transition.
ca: S'ha desat la transició %label.

en: Restore to Draft
ca: Restableix com a esborrany

en: Warnings found
ca: Alertes trobades

en: Errors found
ca: Errors trobats

en: Language for this field.
ca: La llengua d'aquest camp.

en: General System Information
ca: Informació general del sistema

en: Created the %label Workflow.
ca: S'ha creat el flux de treball %label.

en: There are no transitions to or from this state yet.
ca: No hi ha cap transició des de o cap aquest estat encara.

en: An intentionally plain theme with no styling to demonstrate default Drupal’s HTML and CSS. Learn how to build a custom theme from Stark in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Guide</a>.
ca: Un tema intencionadament senzill sense cap estil per demostrar l'HTML i el CSS predeterminat del Drupal. Obteniu informació sobre com crear un tema personalitzat partint d'Stark a la <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Guia de Theming</a> .

en: There are no @label yet.
ca: Encara no hi ha cap @label.

en: Upgrade log
ca: Registre d'actualització

en: Upgrade content and configuration from either a Drupal 6 or a Drupal 7 site.
ca: Actualitza el contingut i la configuració des d'un lloc Drupal 6 o Drupal 7.

en: View the upgrade log.
ca: Vegeu el registre d'actualització.

en: TRACE method settings
ca: Paràmetres del mètode TRACE

en: OPTIONS method settings
ca: Paràmetres del mètode OPTIONS

en: CONNECT method settings
ca: Paràmetres del mètode CONNECT

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other update methods.
ca[0]: Es requereix <strong>accés @backends</strong> al vostre servidor per a actualitzar mòduls i temes. Vegeu <a href=":doc_url">Extendre el Drupal 8</a> per d'altres mètodes d'actualització.
ca[1]: Es requereix accés al vostre servidor per alguns dels següents mètodes:<strong>@backends</strong>, per a actualitzar mòduls i temes. Vegeu <a href=":doc_url">Extendre el Drupal 8</a> per d'altres mètodes d'actualització.

en: The user ID of the author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor.

en: The %field date is incomplete.
ca: La data %field és incompleta.

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
ca: Identificador Únic Universal

en: Comment operations bulk form
ca: Comenteu el formulari massiu d'operacions

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
ca: Afegeix un element de formulari que permet executar operacions en diversos comentaris.

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
ca: S'està utilitzant l'estat de moderació @state_label, però no està a l'emmagatzemament font.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
ca: S'està utilitzant el flux de treball @workflow_label i no es pot suprimir.

en: This workflow applies to:
ca: Aquest flux de treball aplica a:

en: @bundle types
ca: Tipus de @bundle

en: State %state does not exist on %workflow workflow
ca: No existeix l'estat %state al flux de treball %workflow

en: The field status.
ca: L'estat del camp.

en: The field storage status.
ca: L'estat de l'emmagatzematge del camp.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
ca: Aquesta targeta de camp s'estableix a @cardinality i no es pot configurar.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
ca: Situa els missatges d'error al costat dels camps d'entrada de formulari, per millorar la usabilitat i l'accessibilitat.

en: Add media type
ca: Afegeix un tipus de mèdia

en: Manage media types.
ca: Gestioneu els tipus de mèdia.

en: Administer media types
ca: Administra els tipus de mèdia

en: Update own media
ca: Actualitza el mèdia propi

en: Delete own media
ca: Suprimeix els mèdia propis

en: View all media revisions
ca: Visualitza totes les revisions de mèdia

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
ca: Per veure una revisió, també necessites tenir permisos a veure l'element mèdia.

en: "File" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Fitxer"

en: "Image" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Imatge"

en: - Create -
ca: - Crea -

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
ca: Seleccioneu el camp que emmagatzemarà la informació essencial sobre l'element mèdia. Si se selecciona "Crea" es crearà un nou camp de forma automàtica.

en: The human-readable name of this media type.
ca: El nom llegible-per-humans d'aquest tipus de mèdia.

en: A unique machine-readable name for this media type.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina per aquest tipus de mèdia.

en: Describe this media type. The text will be displayed on the <em>Add new media</em> page.
ca: Descriviu aquest tipus de mèdia. El text es mostrarà a la pàgina <em>Afegeix un nou mèdia</em>.

en: Media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
ca: Els orígens de mèdia poden proporcionar camps de metadades com poden ser el títol, subtítol, informació sobre les mides, crèdits, etc. El Media pot desar de forma automàtica aquestes metadades a camps de l'entitat que es configuren a continuació. La informació només serà emplenada si el camp de l'entitat és buit.

en: Media will be automatically published when created.
ca: El mèdia es publicarà automàticament quan es crei.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
ca: Crea noves revisions de forma automàtica. Els usuaris amb el permís "Administra mèdia" podran sobreescriure aquesta opció.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
ca: Descarregueu les miniatures a través d'una cua. En usar orígens remots de mèdia, la generació de miniatures pot ser un procés lent. Usant una cua permet que aquest procés es gestioni en segon pla.

en: The media type %name has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de mèdia %name.

en: The media type %name has been added.
ca: S'ha afegit el tipus de mèdia %name.

en: Added media type %name.
ca: S'ha afegit el tipus de mèdia %name.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
ca: No hi ha tipus de mèdia disponibles. <a href=":url">Afegeix un tipus de mèdia</a>.

en: The thumbnail of the media item.
ca: La miniatura de l'element mèdia.

en: The time the media item was created.
ca: L'hora en què es va crear l'element mèdia.

en: The time the media item was last edited.
ca: L'hora en què es va editar per darrer cop l'element mèdia.

en: media type
ca: tipus de mèdia

en: media types
ca: tipus de mèdia

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
ca: Per veure una revisió, també necessiteu permís per veure l'element de contingut.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
ca: Per revertir una revisió, també necessiteu permís per a editar l'element de contingut.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
ca: Per eliminar una revisió, també necessiteu permís per eliminar l'element de contingut.

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
ca: Per executar el cron des de fora del lloc, aneu a <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
ca: Els temps d'execució dels treballs individuals de cron s'escriuran al watchdog

en: Delete temporary files after
ca: Suprimiu els fitxers temporals després

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
ca: Els fitxers temporals no estan referenciats, però estan en el sistema de fitxers i, per tant, poden aparèixer als llistat d'administració. <strong>Avís:</strong> Si s'habilita, els fitxers temporals s'eliminaran de manera permanent i poden no ser recuperables.

en: Automatic updates of Drupal core are not supported at this time.
ca: Les actualitzacions automàtiques del nucli del Drupal no estan suportades en aquests moments.

en: Add the @label role to the selected user(s)
ca: Afegeix el rol @label al(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Remove the @label role from the selected user(s)
ca: Elimina el rol @label del(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: This workflow state is in use. You cannot remove this workflow state until you have removed all content using it.
ca: Aquest estat del flux de treball està en ús. No podeu esborrar aquest estat del flux de treball fins que no esborreu tot el contingut que l'usa.

en: Find and manage comments.
ca: Cerqueu i gestioneu els comentaris.

en: The approved comments listing.
ca: La llista de comentaris aprovats.

en: Comments published
ca: Comentaris publicats

en: The unapproved comments listing.
ca: El llistat de comentaris pendents d'aprovació.

en: Comments unapproved
ca: Comentaris pendents d'aprovació

en: Entity reference selection handler settings
ca: Paràmetres del gestor de selecció de referència de l'entitat

en: Default selection handler settings
ca: Configuració predeterminada del controlador de selecció

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
ca: Flux de treball %workflow: Utilitza la transició %transition.

en: Provides UI and API for managing workflows. This module can be used with the Content moderation module to add highly customizable workflows to content.
ca: Proporciona una UI i una API per gestionar fluxos de treball. Aquest mòdul es pot usar juntament amb el mòdul Content moderation per afegir fluxos de treball altament personalitzats al contingut.

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
ca: Selecciona els tipus de @entity_type per al flux de treball @workflow

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
ca: Selecciona els @entity_type_plural_label per al flux de treball @workflow

en: "Audio" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Àudio"

en: Access media overview
ca: Accedeix a la pàgina resum del mèdia

en: Users with this permission can access the media overview page.
ca: Els usuaris amb aquest permís poden accedir a la pàgina de resum del mèdia.

en: "Video" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Vídeo"

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
ca: Requereix el permís "Accedeix qualsevol contingut no publicat" o "Accedeix al contingut propi no publicat"

en: Moderation state filter
ca: Filtre d'estat de moderació

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
ca: No es  pot canviar el perfil d'instal·lació de %profile a %new_profile un cop Drupal ja està instal·lat.

en: Disclaimer block
ca: Bloc de descàrrega de responsabilitat

en: Entity action
ca: Acció d'entitat

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
ca: El fitxer d'imatge no és vàlid o el tipus d'imatge no està permès. Tipus permesos: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat per ajustar-se a les dimensions màximes permeses de %dimensions píxels. Les noves dimensions de la imatge redimensionada són %new_widthx%new_height píxels.

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
ca: La imatge redimensionada és massa petita. Les dimensions mínimes són %dimensions píxels i després del redimensionat, la mida de la imatge serà %widthx%height píxels.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
ca: La imatge és massa petita. Les dimensions mínimes són %dimensions píxels i la mida de la imatge és %widthx%height píxels.

en: One or more files could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar un o més fitxers.

en: Use description as link text
ca: Utilitzeu la descripció com a text de l'enllaç

en: Media Name
ca: Nom del mèdia

en: %type_name: Create new media
ca: %type_name: Crea nou mèdia

en: %type_name: Edit own media
ca: %type_name: Edita el mèdia propi

en: %type_name: Edit any media
ca: %type_name: Edita qualsevol mèdia

en: %type_name: Delete own media
ca: %type_name: Suprimeix els mèdia propis

en: %type_name: Delete any media
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol mèdia

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
ca: <em>L'origen del mèdia no es pot canviar després de que s'hagi creat el tipus de mèdia.</em>

en: Old site
ca: Lloc antic

en: The site you want to upgrade.
ca: El lloc que voleu actualitzar.

en: New site
ca: Lloc nou

en: Preparation steps
ca: Passos de preparació

en: Provides a sidebar to configure blocks on the page.
ca: Proporciona una barra lateral per a configurar els blocs a la pàgina.

en: Access the taxonomy vocabulary overview page
ca: Accediu a la pàgina de resum del vocabulari de la taxonomia

en: Get an overview of all taxonomy vocabularies.
ca: Obteniu una descripció general de tots els vocabularis de la taxonomia.

en: %vocabulary: Create terms
ca: %vocabulary: Crea termes

en: %vocabulary: Delete terms
ca: %vocabulary: Suprimeix termes

en: %vocabulary: Edit terms
ca: %vocabulary: Edita termes

en: Output the URL as text
ca: Mostra l'URL com a text

en: Output an absolute link
ca: Mostra un enllaç absolut

en: Transition label
ca: Etiqueta de transició

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: Find and moderate content.
ca: Cerca i modera contingut.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ca: No hi ha disponible contingut moderat. Només es llisten aquí les versions pendents de continguts, com poden ser els esborranys.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: A locally hosted audio file.
ca: Un fitxer d'àudio allotjat en local.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Workspace name
ca: Nom de l'espai de treball

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
ca: Camps no traduïbles de l'entitat

en: This profile is intended for demonstration purposes only.
ca: Aquest perfil està destinat només a finalitats de demostració.

en: Provides moderation states for content.
ca: Proporciona estats de moderació per al contingut.

en: Hide non translatable fields on translation forms
ca: Amaga els camps no traduïbles als formularis de traducció

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
ca: Els camps que s'apliquen a totes les llengües resten ocults per evitar canvis conflictius. <a href=":url">Editeu-los en el formulari de la llengua original</a>.

en: This layout builder tool allows you to configure the layout of the main content area.
ca: Aquesta eina de construcció de disposicions us permet configurar la disposició de l'àrea principal del contingut.

en: To manage other areas of the page, use the <a href="@block-ui">block administration page</a>.
ca: Per a gestionar altres àrees de la pàgina, utilitzeu la <a href="@block-ui">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: To manage other areas of the page, use the block administration page.
ca: Per a gestionar altres àrees de la pàgina, utilitzeu la pàgina d'administració dels blocs.

en: Configure any layout
ca: Configura qualsevol disposició

en: Configure section
ca: Configura la secció

en: Edit layout for %label
ca: Edita la disposició per %label

en: Allow each @entity to have its layout customized.
ca: Permet que cada @entity tingui la seva disposició personalitzada.

en: Type part of the media name.
ca: Escriu part del nom del mèdia.

en: Allowed media types: %types
ca: Tipus de mèdia permesos: %types

en: Create new media
ca: Crea nou mèdia

en: Drupal will drop support for this version on March 6, 2019. Upgrade to PHP version %recommended or higher to ensure your site can receive updates and remain secure. See <a href="http://php.net/supported-versions.php">PHP's version support documentation</a> and the <a href=":php_requirements">Drupal 8 PHP requirements handbook page</a> for more information.
ca: El Drupal eliminarà el suport per aquesta versió el 6 de març de 2019. Actualitzeu a la versió %recommended o superior del PHP per assegurar-vos que el vostre lloc pot rebre actualitzacions i seguir essent segur. Aneu a la <a href="http://php.net/supported-versions.php">documentació de suport de les versions del PHP</a> i a la <a href=":php_requirements">pàgina del manual de requeriments PHP del Drupal 8</a> per a més informació.

en: It is recommended to upgrade to PHP version %recommended or higher for the best ongoing support.  See <a href="http://php.net/supported-versions.php">PHP's version support documentation</a> and the <a href=":php_requirements">Drupal 8 PHP requirements handbook page</a> for more information.
ca: Es recomana d'actualitzar a la versió del PHP %recommended o superior per obtenir el millor suport continu. Aneu a la <a href="http://php.net/supported-versions.php">documentació de suport del PHP</a> i a la <a href=":php_requirements">pàgina del manual de requisits de PHP del Drupal 8</a> per a més informació.

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section above.
ca: Proporcioneu text per mostrar si aquest camp conté un resultat buit. Podeu incloure HTML. Podeu incloure dades d'aquesta vista segons els "Patrons de reemplaçament" a la secció "Reescriure resultats" més amunt.

en: Experimental installation profile used
ca: S'està usant un perfil d'instal·lació experimental

en: Demo: Umami Food Magazine (Experimental)
ca: Demo: Revista de menjar Umami (Experimental)

en: Install an example site that shows off some of Drupal’s capabilities.
ca: Instal·la un lloc d'exemple que mostra algunes de les capacitats del Drupal.

en: Search by keyword, ingredient, dish
ca: Cerca per paraula clau, ingredient, plat

en: The theme used for the Umami food magazine demonstration site.
ca: El tema usat per l'Umami, el lloc de demostració basat en una revista culinària

en: <span class="by-author">by @author_name</span> @created_date
ca: <span class="by-author">per @author_name</span> @created_date

en: Recipe Name
ca: Nom de la recepta

en: Promo text
ca: Text de la promoció

en: Promo title
ca: Títol de la promoció

en: The author of this recipe. Start typing their username to search.
ca: L'autor d'aquesta recepta. Comenceu a escriure el seu nom d'usuari per a buscar-lo.

en: Recipe category
ca: Categoria de la recepta

en: Large 21:9 (1440x620)
ca: Gran 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
ca: Gran 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
ca: Gran 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
ca: Gran 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
ca: Mitjana 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
ca: Mitjana 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
ca: Mitjana 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
ca: Mitjana 8:7 (266x236)

en: Small 21:9 (768x330)
ca: Petita 21:9 (768x330)

en: Square Large
ca: Quadrada gran

en: Square Medium
ca: Quadrada mitjana

en: Square Small
ca: Quadrada petita

en: 3:2 Image
ca: Imatge 3:2

en: Hero or Banner
ca: Hero o Bàner

en: Recipes listing
ca: Llistat de receptes

en: Umami Recipes Banner
ca: Bàner de receptes d'Umami

en: Umami disclaimer
ca: Descàrrec de responsabilitat de l'Umami

en: Umami footer promo
ca: Promoció del peu de l'Umami

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
ca: El camps no traduïbles només es poden canviar quan s'actualitza l'idioma original.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
ca: Les traduccions no es poden marcar com obsoletes quan el contingut està moderat.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
ca: @label (Traducció original) - <em>Se suprimiran les següents traduccions de @entity_type:</em>

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
ca[0]: Esteu segur de voler suprimir aquest @item?
ca[1]: Esteu segur de voler suprimir aquests @items?

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
ca[0]: S'ha suprimit @count element.
ca[1]: S'han suprimit @count elements.

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
ca[0]: @count element no s'ha suprimit perquè no teniu els permisos suficients.
ca[1]: @count elements no s'han suprimit perquè no teniu els permisos suficients.

en: The value of a color variable.
ca: El valor d'una variable de color.

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
ca: El camp @uri és obligatori quan s'especifica el camp @title.

en: Menu link title translation.
ca: Traducció del títol de l'enllaç de menú.

en: <h3>Resolve all issues below to continue the upgrade.</h3>
ca: <h3>Resolgueu totes les incidències de més avall per a continuar amb l'actualització.</h3>

en: The configuration ID
ca: L'ID de configuració

en: The default language
ca: La llengua predeterminada

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
ca: Si s'amaguen els camps no traduïbles als formularis de traducció

en: Configuration validation
ca: Validació de la configuració

en: The "%plugin_id" was not found
ca: No s'ha trobat "%plugin_id"

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
ca: Heu de tenir l'extensió PHP pdo_sqlite instal·lada. Vegeu core/INSTALL.sqlite.txt per les instruccions.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
ca: No s'ha pogut determinar automàticament un port. Utilitza --port per a especificar un port disponible.

en: No installation found. Use the 'install' command.
ca: No s'ha trobat cap instal·lació. Utilitzeu la comanda 'install'.

en: Error while opening up a one time login URL
ca: Error en obrir un URL d'inici de sessió d'un sol cop.

[ctx: Validation]
en: Entity has field
ca: L'entitat té el camp

en: The entity must have the %field_name field.
ca: L'entitat ha de tenir el camp %field_name.

en: The entity does not support fields.
ca: L'entitat no té suport per camps.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
ca: El perfil d'instal·lació seleccionat %install_profile no coincideix amb el perfil emmagatzemat a la configuració %config_profile.

en: Use existing configuration
ca: Utilitza configuració existent

en: Install %name using existing configuration.
ca: Instal·leu %name utilitzant configuració existent.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
ca: S'utilitzarà la configuració del directori %sync_directory.

en: Aggregator feed items
ca: Elements de l'agregador del canal

en: aggregator feed item
ca: element de l'agregador del canal

en: aggregator feed items
ca: elements de l'agregador del canal

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
ca: L'identificador numèric del bloc i18n_blocks.

en: The default theme.
ca: El tema predeterminat.

en: custom block
ca: bloc personalitzat

en: custom blocks
ca: blocs personalitzats

en: custom block type
ca: tipus de bloc personalitzat

en: custom block types
ca: tipus de blocs personalitzats

en: i18n_string table id
ca: id de la taula i18n_string

en: Block property
ca: Propietat de bloc

en: Block title translation.
ca: Traducció del títol del bloc.

en: Block body.
ca: Cos del bloc.

en: Block body translation.
ca: Traducció del cos del bloc.

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. <a href=":url">You can specify a different domain for serving oEmbed content here</a>.
ca: És potencialment insegur mostrar contingut oEmbed en un marc servit des del mateix domini que el vostre lloc Drupal principal, ja que això pot permetre l'execució de codi de tercers. <a href=":url">Podeu especificar aquí un domini diferent per a servir el contingut oEmbed</a>.

en: Manage media settings.
ca: Gestioneu els paràmetres del mèdia.

en: oEmbed media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia oEmbed

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. <a href="https://oembed.com/#section3" target="_blank">Take a look here for more information</a>.
ca: És potencialment insegur mostrar contingut oEmbed en un marc servit des del mateix domini que el vostre lloc Drupal principal, ja que això pot permetre l'execució de codi de tercers. <a href="https://oembed.com/#section3" target="_blank">Doneu-li un cop d'ull aquí per a més informació</a>.

en: iFrame domain
ca: Domini de l'iFrame

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
ca: No es pot recuperar la URL remota (@url).

en: The name of the author/owner
ca: El nom de l'autor/propietari

en: The URL of the author/owner
ca: L'URL de l'autor/propietari

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. <a href=":url" target="_blank">You can specify a different domain for serving oEmbed content here</a> (opens in a new window).
ca: És potencialment insegur mostrar contingut oEmbed en un marc servit des del mateix domini que el vostre lloc Drupal principal, ja que això pot permetre l'execució de codi de tercers. <a href=":url" target="_blank">Podeu especificar aquí un domini diferent per a servir el contingut oEmbed</a> (s'obre en finestra nova).

en: oEmbed source
ca: Origen oEmbed

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: The publishing status entity key has been added to custom menu links.
ca: La clau d'entitat d'estat de publicació s'ha afegit als enllaços de menú personalitzats.

en: custom menu link
ca: enllaç del menú personalitzat

en: custom menu links
ca: enllaços de menú personalitzats

en: Install profile in settings
ca: Instal·la el perfil a la configuració

en: Browser and proxy cache maximum age
ca: Temps màxim a la memòria cau al navegador i al servidor intermediari

en: This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
ca: Això s'utilitza com a valor per a max-age a les capçaleres Cache-Control.

en: Drupal provides an <a href=":module_enable">Internal Page Cache module</a> that is recommended for small to medium-sized websites.
ca: Drupal proporciona un <a href=":module_enable">mòdul de memòria interna de la pàgina</a> que es recomana per a llocs web petits o mitjans.

en: Taxonomy term hierarchy has been converted to default entity reference storage.
ca: La jerarquia de terme de taxonomia s'ha convertit en emmagatzematge de referència d'entitat per defecte.

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

en: Are you sure you want to disable Layout Builder?
ca: Esteu segurs de voler inhabilitar el Layout Builder?

en: Layout Builder has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat el Layout Builder.

en: Use Layout Builder
ca: Utilitza el Layout Builder

en: Zero items selected
ca: S'han seleccionat zero elements

en: Show media item weights
ca: Mostra el pes dels elements multimèdia

en: Hide media item weights
ca: Amaga el pes dels elements multimèdia

en: The maximum number of media items have been selected.
ca: S'ha seleccionat el nombre màxim d'elements multimèdia.

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
ca[0]: Resta un element mèdia.
ca[1]: Resten @count elements mèdia.

en: Provides a requirement for multilingual migrations.
ca: Proporciona un requisit per a les migracions multilingües.

en: The publishing status field has been added to taxonomy terms.
ca: El camp d'estat de publicació s'ha afegit als termes de taxonomia.

en: Switch workspace
ca: Canvieu d'espai de treball

en: Workspaces can not be installed when Content Moderation is also installed.
ca: No es pot instal·lar el Workspaces mentre el Content Moderation estigui també instal·lat.

en: This form can only be submitted in the default workspace.
ca: Aquest formulari només es pot enviar en l'espai de treball per defecte.

en: Switch to @workspace
ca: Canvia a @workspace

en: Deploy content
ca: Desplega contingut

en: Current workspace:
ca: Espai de treball actual:

en: Manage workspaces
ca: Gestiona els espais de treball

en: The time that the workspaces was created.
ca: La data en que es va crear aquest espai de treball.

en: workspaces
ca: espais de treball

en: The workspace of the referenced content.
ca: L'espai de treball del contingut referenciat.

en: Activate the %workspace workspace.
ca: Activa l'espai de treball %workspace.

en: %workspace_label is now the active workspace.
ca: %workspace_label és ara l'espai de treball actiu.

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
ca: No teniu accés per activar l'espai de treball %workspace_label.

en: Deploy %source_label workspace
ca: Desplega l'espai de treball %source_label

en: There are no changes that can be deployed from %source_label to %target_label.
ca: No hi ha canvis que es puguin desplegar des de %source_label a %target_label.

en: Successful deployment.
ca: Desplegament realitzat amb èxit.

en: Deployment failed. All errors have been logged.
ca: Ha fallat el desplegament. S'han registrat tots els errors.

en: There is @count item that can be deployed from %source_label to %target_label | There are @count items that can be deployed from %source_label to %target_label
ca[0]: Hi ha @count element que es pot desplegar des de %source_label a %target_label
ca[1]: Hi ha @count elements que es poden desplegar des de %source_label a %target_label

en: Deploy @count item to @target | Deploy @count items to @target
ca[0]: Desplega @count element a @target
ca[1]: Desplega @count elements a @target

en: Manages the creation, configuration of display of media items.
ca: Gestiona la creació, configuració de visualització d'elements multimèdia.

en: Enhances the media list with additional features to easier find and use existing media items.
ca: Millora el llistat de multimèdia amb funcionalitats addicionals per trobar i utilitzar més fàcilment elements multimèdia existents.

en: Allows users to browse and administer media items
ca: Permet als usuaris navegar i administrar els elements mèdia.
