Chaos Tool Suite (ctools) (6.x-1.15) - en to hu translation catalogue (1213 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Pages
hu: Oldalak

en: context
hu: környezet

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Go
hu: Mehet

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: Weight
hu: Súly

en: Center
hu: Középen

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Depth
hu: Mélység

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: style
hu: stílus

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállít

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Node
hu: Tartalom

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzáadása űrlap

en: All
hu: Mind

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Bottom
hu: Alja

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Mission
hu: Küldetés

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Custom
hu: Egyéni

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: Up
hu: Fel

en: Medium
hu: Közepes

en: System
hu: Rendszer

en: Terms
hu: Kifejezések

en: security
hu: biztonság

en: General
hu: Általános

en: All views
hu: Összes nézet

en: Base
hu: Alap

en: Align
hu: Igazítás

en: Basic
hu: Alap

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: Exists
hu: Létezik

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: <All>
hu: < Mind >

en: Clone
hu: Klónozás

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Down
hu: Le

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Order
hu: Rendelés

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Operation
hu: Művelet

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Rules
hu: Szabályok

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Some
hu: Néhány

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: Change
hu: Változtat

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Token
hu: Vezérjel

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Front page
hu: Címlap

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: First
hu: Első

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Second
hu: Második

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Style
hu: Stílus

en: Changed
hu: Módosítva

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: New
hu: Új

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Themes
hu: Sminkek

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Tabs
hu: Fülek

en: Storage
hu: Tárolás

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Bold
hu: Vastag

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: Menus
hu: Menük

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Form
hu: Űrlap

en: Title tag
hu: Cím címke

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Italic
hu: Dőlt

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Loading
hu: Betöltés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: Views panes
hu: Views táblák

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Edit this node
hu: Ennek a tartalomnak a szerkesztése

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form input format
hu: Tartalom űrlap beviteli forma

en: Input format for the body field on a node.
hu: A törzs mező beviteli formája egy tartalomban.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form categories
hu: Tartalom űrlap kategóriák

en: Taxonomy categories for the node.
hu: Taxonómia kategóriák a tartalomhoz.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Categories.
hu: Kategóriák.

en: Book options
hu: Könyvvázlat beállítások

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: Input format.
hu: Beviteli forma.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Term synonyms
hu: Szinonimák

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Egy tartalom hozzáadása űrlap.

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómiakifejezés-objektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Local
hu: Helyi

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómiakifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Locked
hu: Zárolt

en: Finish
hu: Befejezés

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható! %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <code>!htaccess</code>

en: Row
hu: Sor

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Variants
hu: Variánsok

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törlése megtörtént.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Drupal 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Drupalt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: - All -
hu: – Mind –

en: Import code
hu: Kód importálása

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: HTTP response code
hu: HTTP válaszkód

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hu: „%directory” könyvtárra vonatkozó jogosultság az írhatóság érdekében meg lett változtatva.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Styles
hu: Stílusok

en: Hello world!
hu: Hello világ!

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törlése megtörtént.

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorsítótár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorsítótárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorsítótár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek olyan objektumok a rendszerben amiket exportálni lehetne.

en: use bulk exporter
hu: tömeges exportáló használata

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Variánsok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Variáns műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: use page manager
hu: oldalkezelő használata

en: administer page manager
hu: oldalkezelő adminisztrációja

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által használt neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Variánsok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrehozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómiakifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómiakifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómiakifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómiakifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> modul használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómiakifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómiakifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómiakifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómiakifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a szerepkörök, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifier típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: szerepkör

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik szerepkörben lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómiakifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Configure this block's 'block settings' in administer >> site building >> blocks
hu: Ennek a blokknak a beállításait az Adminisztráció
     >> Webhelyépítés >> Blokkok oldalon lehet módosítani

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: Teaser mode
hu: Bevezető mód

en: Check here to show links in teaser mode.
hu: Be kell jelölni, hogy a hivatkozások megjelenjenek előnézeti módban.

en: Whatever is placed here will appear in $node->panel_identifier to help theme node links displayed on the panel
hu: Bármi kerül ide, meg fog jelenni a $node->panel_identifier változóban, hogy segítse a smink tartalomhivatkozásainak megjelenítését a panelen.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: "@s" node form input format
hu: „@s” tartalom űrlap beviteli forma

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: "@s" node form select taxonomy
hu: „@s” tartalom űrlap taxonómia kiválasztása

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómiakifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a <em>Views</em> tartalmak használatát a <em>Panels</em>, a <em>Dashboard</em> és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Panel oldal

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: szerepkör

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that its criteria (as specified below) will be used.
hu: Ha egynél több változat van az oldalon, az oldal meglátogatásakor minden változatnak lehetősége van megjelenni. Az első változattól kezdve egészen az utolsóig mindegyik ellenőrizve lesz, hogy megfelel-e a kiválasztási szabályoknak. Az első változat ami megfelel a feltételnek (ahogy az fentebb meg lett határozva) lesz használva.

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%term because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a taxonomy/term/%term elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
hu: Ez az azonosító a tartalmat megjelenítő sablonjavaslataként lesz hozzáadva: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. A sablonjavaslatokról részletesen a Drupal smink kézikönyvben lehet olvasni.

en: Treat this as the primary node page
hu: Elsődleges tartalomoldalként kezelés

en: This can affect title rendering and breadcrumbs from some node types.
hu: Befolyásolhatja néhány tartalomtípusnál a cím létrehozását és a morzsát.

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the site mission statement as content.
hu: A webhely céljainak hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable search/@name/%menu_tail because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a search/@name/%menu_tail elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Page footer message
hu: Oldal lábléc üzenete

en: Add the page footer message as content.
hu: Az oldal láblécüzenetének hozzáadása tartalomként.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom (a <em>Node</em> modul által) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómiakifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: No keywords text
hu: Nincs kulcsszó szöveg

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: styles
hu: stílusok

en: Thickness
hu: Vastagság

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
hu: Belső kiszolgálóhiba. További információkért meg kell tekinteni a kiszolgáló vagy a PHP hibanaplóját.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
hu: @path útvonalon hiba történt.
    
    A hiba leírása: @error

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Context exists
hu: A környezet létezik

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: Not equal to regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter the context type
hu: Környezettípus megadása

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorsítótár könyvtárát @path útvonalon. Ellenőrizni kell a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorsítótára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: String: URL path
hu: String: Webcím

en: Allow access on the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az alábbi oldalakhoz

en: Allow access on all pages except the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes oldalhoz, kivéve az alábbiakat

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Taxonomy: parent term
hu: Taxonómia: szülő kifejezés

en: Control access by vocabulary.
hu: Hozzáférések szabályozása szótár alapján.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
hu: Csak a kiválasztott szótárak lesznek érvényesek.

en: Current theme
hu: Jelenlegi smink

en: Current theme is "@theme"
hu: A jelenlegi smink: "@theme"

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómiakifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Feed icons
hu: Hírcsatorna-ikonok

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Term Description
hu: Kifejezés leírása

en: Concatenator
hu: Összefűző

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: Custom content panes
hu: Egyedi tartalomtáblák

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: content pane
hu: tartalomtábla

en: content panes
hu: tartalomtáblák

en: Content panes
hu: Tartalomtáblák

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Missing/deleted content
hu: Hiányzó/törölt tartalom

en: Make this content reusable
hu: Tartalom újrahasznosíthatóvá tétele

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: A tartalom gépi neve. Ennek egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, akkor már nem lehet megváltoztatni!

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A név csak kisbetűket, aláhúzást és számokat tartalmazhat.

en: Link the node title to the node
hu: Hivatkozás a tartalom címéről a tartalomhoz

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
hu: Ezt a pontot bejelölve a tartalom címéről kattitható hivatkozás jön létre a tartalomhoz.

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: - No tag -
hu: - Nincs címke -

en: CSS class to use
hu: Használandó CSS osztály

en: Enabled, name
hu: Engedélyezett, név

en: You have unsaved changes. These changes will not be made permanent until you click <em>Save</em>.
hu: Nem mentett változások vannak. Ezek csak a <em>Mentés</em>-re kattintva válnak véglegessé.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: @plugin code
hu: @plugin kód

en: Allow import to overwrite an existing record.
hu: Létező rekord felülírásának engedélyezése import során.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
hu: Egy @plugin már létezik ezzel a névvel. Másik nevet kell választani, vagy a létező elemet törölni kell az új létrehozása előtt.

en: There are no custom styles.
hu: Nincsenek egyedi stílusok.

en: Manage styles
hu: Stílusok kezelése

en: Create custom styles for applications such as Panels.
hu: Egyéni stílusokat hoz létre olyan alkalmazásokhoz, amilyen például a <em>Panels</em>.

en: Administrative settings
hu: Adminisztrációs beállítások

en: Select style type
hu: Stílus típusának kiválasztása

en: View attachment
hu: Csatolmány megtekintése

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: "@context" attachment
hu: „@context” csatolmány

en: View empty text
hu: Üres szöveg nézete

en: "@context" empty text
hu: "@context" üres szöveg

en: "@context" footer
hu: "@context" lábléc

en: "@context" header
hu: "@context" fejléc

en: "@context" pager
hu: "@context" lapozó

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row @number
hu: @number. sor

en: Row information
hu: Sorinformáció

en: Broken view
hu: Hibás nézet

en: You must select a view.
hu: Ki kell választani egy nézetet.

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: Modal Login (default style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (alapértelmezett stílus)

en: Login via modal
hu: Bejelentkezés felugró ablakban

en: Modal Login (custom style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (egyéni stílus)

en: Wizard (no modal)
hu: Varázsló (nem felugró ablak)

en: Wizard (default modal)
hu: Varázsló (alapértelmezett felugró ablak)

en: Pick an animal
hu: Egy állat kiválasztása

en: Wizard (custom modal)
hu: Varázsló (egyéni felugró ablak)

en: Replace text with "hello world"
hu: Szöveg kicserélése „Helló világ”-ra

en: Sample Content
hu: Mintatartalom

en: Delete this row
hu: Sor törlése

en: Hello World
hu: Hello világ

en: remain here
hu: itt maradni

en: Go to your account
hu: Ugrás a saját felhasználói fiókra

en: your account
hu: saját felhasználói fiók

en: Login Success
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Choose animal
hu: Állat kiválasztása

en: Configure animal
hu: Állat beállítása

en: Sheep
hu: Birka

en: Configure sheep
hu: Birka beállítása

en: Lizard
hu: Gyík

en: Configure lizard
hu: Gyík beállítása

en: Raptor
hu: Ragadozó madár

en: Configure raptor
hu: Ragadozó madár beállítása

en: Choose your animal
hu: Állat kiválasztása

en: Name your sheep
hu: Birka elnevezése

en: What kind of sheep
hu: Birka fajtája

en: You have a @type sheep named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type birkám.

en: Name your lizard
hu: Gyík neve

en: Venomous
hu: Mérges

en: You have a @type lizard named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type gyíkom.

en: non-venomous
hu: nem mérges

en: venomous
hu: mérges

en: Name your raptor
hu: Ragadozó madár neve

en: What kind of raptor
hu: Milyen ragadozó madár

en: Eagle
hu: Sas

en: Hawk
hu: Sólyom

en: Owl
hu: Bagoly

en: Buzzard
hu: Héja

en: Domesticated
hu: Háziasított

en: You have a @type @raptor named "@name".
hu: Az állatom egy „@name” nevű @type @raptor .

en: wild
hu: vad

en: domesticated
hu: háziasított

en: Animal
hu: Állat

en: Post-Login Action
hu: Bejelentkezés utáni művelet

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
hu: Bemutatja, milyen izmos eszköz a Chaos AJAX.

en: Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a <em>CCK</em> mezőket kulcsszavakként lehet használni az alábbi minták használatával: <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
hu: További kulcsszavak lesznek elérhetőek, ha a <em>Token</em> modul telepítve van. Bővebben: http://drupal.org/project/token.

en: 404 Page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: 403 Access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: 301 Redirect
hu: 301 Átirányítás

en: Redirect destination
hu: Átirányítás célja

en: The first element in a path may not be dynamic.
hu: Az útvonal legelső eleme nem lehet dinamikus.

en: User signature
hu: Aláírás

en: Inherit path
hu: Útvonal öröklése

en: Learn more about the @module module.
hu: További információk @module modulról.

en: Learn more about the @module module by enabling the <a href="@path">Advanced help</a> module.
hu: @module modulról további információkhoz az <a href="@path">Advanced help</a> modul engedélyezésével lehet hozzájutni.

en: Delete and save
hu: Törlés és mentés

en: Enable and save
hu: Engedélyezés és mentés

en: Disable and save
hu: Tiltás és mentés

en: HTML anchor
hu: HTML horgony

en: If checked, an HTML anchor is added to allow linking within the same page. For example, http://example.com/node/2345#comment will take you to the comment area of the page.
hu: Ha be van jelölve, akkor hozzá lesz adva egy HTML horgony ami lehetővé teszi az oldalon belüli hivatkozást. Például a http://example.com/node/2345#comment hivatkozás az oldal hozzászólásaihoz fog ugrani.

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
hu: Kifejezés neve. A betűk kisbetűssé, a szóközök kötőjellé alakítva.

en: Configure content pane
hu: Tartalomtábla beállítása
