Quiz (6.x-4.3) - en to hu translation catalogue (654 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: unpublished
hu: rejtett

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: Response
hu: Válasz

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Add category
hu: Kategória hozzáadása

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Back
hu: Vissza

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Update
hu: Frissítés

en: Views
hu: Nézetek

en: Last month
hu: Múlt hónapban

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Titles
hu: Címek

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: term
hu: kifejezés

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: All
hu: Mind

en: Allowed
hu: Engedélyezve

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Score
hu: Eredmény

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Terms
hu: Kifejezések

en: node
hu: tartalom

en: browse
hu: böngészés

en: Time limit
hu: Időkorlát

en: Start
hu: Kezdete

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Latest
hu: Utolsó

en: unanswered
hu: megválaszolatlan

en: Duration
hu: Időtartam

en: 1 Day
hu: 1 nap

en: 2 Days
hu: 2 nap

en: 3 Days
hu: 3 nap

en: 4 Days
hu: 4 nap

en: 5 Days
hu: 5 nap

en: 6 Days
hu: 6 nap

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Manual
hu: Kézi

en: published
hu: közzétett

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Today
hu: Ma

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Results
hu: Eredmények

en: Match
hu: Egyezik

en: Changed
hu: Módosítva

en: Failed
hu: Sikertelen

en: This action cannot be undone
hu: A művelet nem visszavonható

en: Forbidden
hu: Tiltott

en: Charts
hu: Grafikonok

en: cancel
hu: mégsem

en: Finished
hu: Kész

en: Questions
hu: Kérdések

en: go back
hu: vissza

en: Do not show
hu: Nem mutat

en: Passed
hu: Kihagyott

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
hu: Más felhasználó már módosította ezt a tartalmat, ezért a változások nem menthetőek.

en: Available
hu: Elérhető

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Global Configuration
hu: Általános beállítás

en: Finish
hu: Befejezés

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: and
hu: és

en: Choose an action
hu: Művelet kiválasztása

en: Started
hu: Indult

en: Choose
hu: Választás

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: This week
hu: A héten

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: This year
hu: Ebben az évben

en: Choose one
hu: Választás

en: Email Settings
hu: Email beállítások

en: Direction
hu: Irány

en: Presets
hu: Beállítások

en: of
hu: /

en: Last week
hu: Múlt hét

en: Last year
hu: Tavaly

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Created on
hu: Létrehozva

en: 1 time | @count times
hu[0]: 1 alkalommal
hu[1]: @count alkalommal

en: Supply a number of days to calculate the default close date for new quizzes.
hu: Meg kell adni a napok számát az új kvízek alapértelmezett lezárási dátumának kiszámításához.

en: Please supply a valid date.
hu: Valós dátumot kell megadni.

en: Add a title that will help distinguish this question from other questions. This will not be seen during the quiz.
hu: Egy cím adható a kérdéshez, ami segít megkülönböztetni azt a többitől. Nem jelenik meg kvíz közben.

en: Matching
hu: Egyezés

en: Multiple answers
hu: Többszörös válaszok

en: Correct
hu: Helyes

en: Quiz Results
hu: Kvíz eredmények

en: Quiz
hu: Kvíz

en: Manage questions
hu: Kérdések kezelése

en: My results
hu: Saját eredmények

en: User results
hu: Felhasználói eredmények

en: Number of questions
hu: Kérdések száma

en: Backwards navigation
hu: Visszalépés

en: At the end of the @quiz
hu: @quiz befejezésekor

en: After each question
hu: Minden kérdés után

en: Availability options
hu: Elérhetőségi lehetőségek

en: Always Available
hu: Mindig elérhető

en: Click this option to ignore the open and close dates.
hu: Ennek a lehetőségnek a kijelölésével figyelmen kívül hagyható a kezdő és befejező dátum.

en: Open Date
hu: Nyitási dátum

en: The date this @quiz will become available.
hu: Az a dátum, amikortól ez a @quiz elérhető.

en: Close Date
hu: Zárási dátum

en: The date this @quiz will cease to be available.
hu: Az a dátum, amikortól ez a @quiz már nem elérhető.

en: Questions updated successfully.
hu: A kérdések sikeresen frissítve.

en: This @quiz is not currently available.
hu: @quiz nevű teszt jelenleg nem elérhető.

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Result ID
hu: Eredmény azonosító

en: correct
hu: helyes

en: incorrect
hu: helytelen

en: User Answer
hu: Felhasználó válasza

en: Correct Answer
hu: Helyes válasz

en: The ID of the Quiz Node.
hu: A kvíz tartalomazonosítója (ID-ja)

en: The ID of the user who took this quiz.
hu: A felhasználó azonosítója, aki kitöltötte a kvízt.

en: Time the quiz was started.
hu: Az az idő, amikor a kvíz elkezdődött.

en: Quiz End Time
hu: A kvíz végideje

en: Time the quiz was finished.
hu: Az az idő, amikor a kvíz befejeződött.

en: Score on the Quiz.
hu: A kvíz eredménye.

en: Pass rate
hu: Teljesítési százalék

en: Feedback Time
hu: Visszajelzési idő

en: The first time a new quiz can be taken.
hu: Az első időpont amikor az új kvíz kitölthető.

en: The last time a new quiz can be taken.
hu: Az utolsó időpont amikor a kvíz még kitölthető.

en: The number of times a quiz can be taken.
hu: A lehetőségek száma ahányszor a kvíz kitölthető.

en: New revision
hu: Új változat

en: There was an error updating the @quiz.
hu: @quiz frissítésekor hiba történt.

en: Control aspects of the Quiz module's display
hu: A Quiz modul megjelenési lehetőségeinek ellenőrzése

en: Default number of days before a @quiz is closed
hu: A @quiz kvíz lezárásáig hátralévő napok alapértelmezett száma

en: Allow quiz creators to set a pass/fail option when creating a @quiz.
hu: Lehetővé teszi a kvíz készítőjének, hogy Sikeres/sikertelen kitöltési lehetőségeket állítson be a @quiz létrehozásakor.

en: Maximum Result Options
hu: Maximális eredmény beállításai

en: Number of days that you like to keep the incomplete quiz records
hu: Azon napok száma, amíg a be nem fejezett Quiz rekordokat meg kell őrizni

en: UserPoints
hu: Felhasználói pontok

en: Addons Configuration
hu: Bővítmények beállítása

en: Look and Feel Settings
hu: Megjelenés és érzet beállítások

en: Change the name of the quiz type. Do you call it <em>test</em> or <em>assessment</em> instead? Change the display name of the module to something else. Currently, it is called @quiz. By default, it is called <em>Quiz</em>.
hu: A kvíztípus nevének megváltoztatása. Megfelelőbb lenne a <em>Felmérőteszt</em> vagy <em>Tudáspróba</em> helyette? Megváltoztatható a modul neve bármi másra. Alapértelmezés szerint a neve <em>Quiz</em>, jelenleg pedig: „@quiz”.

en: @quiz title
hu: @quiz cím

en: @quiz Title
hu: @quiz cím

en: No @quiz results found.
hu: Nincsenek @quiz eredmények.

en: This quiz has not been scored yet.
hu: Ennek a kvíznek még nincs eredménye.

en: 7 Days
hu: 7 nap

en: 8 Days
hu: 8 nap

en: 9 Days
hu: 9 nap

en: 10 Days
hu: 10 nap

en: 11 Days
hu: 11 nap

en: 12 Days
hu: 12 nap

en: 13 Days
hu: 13 nap

en: 14 Days
hu: 14 nap

en: 15 Days
hu: 15 nap

en: 16 Days
hu: 16 nap

en: 17 Days
hu: 17 nap

en: 18 Days
hu: 18 nap

en: 19 Days
hu: 19 nap

en: 20 Days
hu: 20 nap

en: 21 Days
hu: 21 nap

en: 22 Days
hu: 22 nap

en: 23 Days
hu: 23 nap

en: 24 Days
hu: 24 nap

en: 25 Days
hu: 25 nap

en: 26 Days
hu: 26 nap

en: 27 Days
hu: 27 nap

en: 28 Days
hu: 28 nap

en: 29 Days
hu: 29 nap

en: 30 Days
hu: 30 nap

en: 35 Days
hu: 35 nap

en: 40 Days
hu: 40 nap

en: 45 Days
hu: 45 nap

en: 50 Days
hu: 50 nap

en: 55 Days
hu: 55 nap

en: 60 Days
hu: 60 nap

en: 65 Days
hu: 65 nap

en: 70 Days
hu: 70 nap

en: 75 Days
hu: 75 nap

en: 80 Days
hu: 80 nap

en: 85 Days
hu: 85 nap

en: 90 Days
hu: 90 nap

en: 95 Days
hu: 95 nap

en: 100 Days
hu: 100 nap

en: 105 Days
hu: 105 nap

en: 110 Days
hu: 110 nap

en: 115 Days
hu: 115 nap

en: 120 Days
hu: 120 nap

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
hu: @quiz értékelése még nem teljes, az alábbi pontszám nem végleges.

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
hu: %question_count kérdésre %num_correct helyes válasz érkezett.

en: Thanks for taking the quiz!
hu: Köszönet a kvíz teljesítéséért!

en: @quiz management
hu: @quiz kezelés

en: @quiz configuration
hu: @quiz beállítás

en: @quiz results
hu: @quiz eredmények

en: The name of the @quiz.
hu: @quiz neve.

en: A description of what the @quiz entails
hu: @quiz tartalmának, összetételének leírása

en: Assign Action
hu: Akció hozzárendelése

en: Select an action to be preformed after a user has completed this @quiz.
hu: Kiválasztható egy @quiz kitöltésének végeztével végrehajtódó művelet.

en: Indicates at what point feedback for each question will be given to the user
hu: Megmutatja, hogy milyen pontszám visszajelzést kap a felhasználó az egyes kérdésekhez

en: Quiz Addons Properties
hu: Kvíz bővítmény tulajdonságok

en:  Time Limit
hu:  Időkorlát

en: If checked, marks scored in this @quiz will be credited to userpoints. For each correct answer 1 point will be added to user's point.
hu: @quiz kvíz pontszámozott kérdésein elért eredmények jóváíródjanak-e a felhasználónál (minden helyes válaszért 1 pontot kap).

en: Pass rate for @quiz (%)
hu: @quiz sikerességi aránya (%)

en: Summary text if passed
hu: Összegző szöveg, ha sikeres

en: Default summary text
hu: Alapértelmezett összegző szöveg

en: Result Option
hu: Eredmény lehetőség

en: The name of the result
hu: Az eredmény neve

en: Percentage Start Range
hu: Százalékos kezdőérték

en: Percentage End Range
hu: Százalékos végérték

en: Display text for the result
hu: Megjelenítendő szöveg az eredményhez

en: Result summary. This is the summary that is displayed when the user falls in this result set determined by his/her responses.
hu: Eredmény összesítés. Ez az összesítés jelenik meg akkor, ha a felhasználó ebbe az eredménycsoportba esik az adott válaszai alapján.

en: Option has no summary text.
hu: A lehetőség nem rendelkezik összefoglaló szöveggel.

en: The start must be less than the end of the range.
hu: A kezdőértéknek kevesebbnek kell lennie mint a végértéknek.

en: The ranges must not overlap each other. (%intersect)
hu: Az értéktartományoknak nem szabad átfedniük egymást. (%intersect)

en: Option has a summary, but no name.
hu: A lehetőség rendelkezik összefoglalóval, de nincs neve.

en: Attened @title @quiz on @time
hu: @title című @quiz kvízen @time időpontban való részvétel

en: !title Results Notice from !sitename
hu: !title eredmény értesítés !sitename oldalról

en: Test Description : !desc
hu: Teszt leírás : !desc

en: There was a problem starting the @quiz. Please try again later.
hu: @quiz indítása közben hiba történt. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: Resuming a previous quiz in-progress.
hu: Előzőleg megkezdett kvíz folytatása folyamatban.

en: The user passed this quiz.
hu: A felhasználó sikeresen teljesítette ezt a kvízt.

en: The user failed this quiz.
hu: A felhasználó sikertelenül teljesítette ezt a kvízt.

en: the user completed this quiz.
hu: A felhasználó tökéletesen teljesítette ezt a kvízt.

en: quiz
hu: kvíz

en: _quiz_get_random_questions was called incorrectly.
hu: _quiz_get_random_questions szabálytalanul lett meghívva.

en: access quiz
hu: kvíz elérése

en: create quiz
hu: kvíz létrehozása

en: edit own quiz
hu: saját kvíz szerkesztése

en: edit any quiz
hu: bármely kvíz szerkesztése

en: delete any quiz
hu: bármely kvíz törlése

en: delete own quiz
hu: saját kvíz törlése

en: view quiz question outside of a quiz
hu: kvízkérdés megtekintése kvízen kívül

en: View results.
hu: Eredmények megtekintése.

en: Create interactive, multipage quizzes. This module must have at least one question-type module enabled in order to function properly. If in doubt, use the Multichoice module.
hu: Interaktív, többoldalas kvíz létrehozása. A megfelelő működéshez legalább egy kérdéstípust nyújtó modul engedélyezése szükséges. Kétség esetén a <em>Multichoice</em> modul használható.

en: Quizzes are collections of questions that are taken and scored.
hu: A kvíz kérdések gyűjteménye amik megválaszolhatóak és pontozhatóak.

en: Quiz Node NID
hu: Kvíz tartalom azonosító

en: Quiz Version
hu: A kvíz változata

en: Quiz Node VID
hu: A kvíz változatának azonosítója

en: The Revision ID of the Quiz Node.
hu: A kvíz típusú tartalom változatazonosítója (ID).

en: quiz node revision
hu: kvíz tartalom változat

en: Number of random questions
hu: A véletlen kérdések száma

en: The number of questions on this quiz that will be randomly selected.
hu: Azon kérdések száma, amik a kvízben véletlenszerűen lesznek kiválasztva.

en: The time limit on a quiz.
hu: Egy kvíz időkorlátja.

en: Open time
hu: Nyitási idő

en: Close time
hu: Zárási idő

en: Allowed takes
hu: Engedélyezett kitöltések

en: The term ID used to select questions based on taxonomy.
hu: A témakör azonosító a taxonómia alapú kérdés kiválasztáshoz használható.

en: Quiz Questions
hu: Kvízkérdések

en: Quiz Node ID
hu: Kvíz tartalom azonosító

en: The node id of the quiz to which the question is attached.
hu: Annak a kvíznek a tartalomazonosítója, amihez a kérdés hozzá lesz rendelve.

en: Quiz node id
hu: Kérdés tartalom azonosító

en: Quiz node revision
hu: A kérdés változata

en: Question Node ID
hu: Kérdés tartalom azonosító

en: The question node id.
hu: A kérdés tartalom azonosítója.

en: Question node nid
hu: Kérdés tartalom azonosító

en: Question Node VID
hu: A kérdés változatának azonosítója

en: The question node revision id.
hu: A kérdés változatának azonosítója.

en: Question node revision
hu: A kérdés változata

en: Question Status
hu: Kérdés állapota

en: Filter results based on the question's status in the relevant quiz.
hu: Szűrési eredmények a hivatkozó kvízben található kérdés állapota alapján.

en: Number of Questions
hu: Kérdések száma

en: The number of questions assigned to the quiz.
hu: A kvízhez rendelt kérdések száma.

en: The Version ID of the Quiz Node.
hu: A kvíz típusú tartalom verzióazonosítója (ID).

en: node revision
hu: tartalom változatai

en: Filter on the user who owns the quiz results.
hu: Szűrés a kvíz eredményeinek tulajdonosára.

en: Quiz Start Time
hu: A kvíz kezdőideje

en: Is Invalid
hu: Érvénytelen

en: Indicates whether or not a quiz result is valid. This is a simple database boolean; the meaning of the "valid" flag should vary according to your use case.
hu: A kvíz eredményének érvényességét jelző egyszerű logikai érték az adatbázisban. A „valid” jelző jelentése változhat a felhasználás feltételeitől függően.

en: Quiz State
hu: Kvíz állapota

en: Quiz revision(s) to use
hu: A kvíz használni kívánt változatai

en: All: ALL versions of the quiz.
hu: Összes: a kvíz összes változata.

en: Include random questions?
hu: Hozzá legyenek fűzve véletlenszerű kérdések?

en: Not Started
hu: Nincs elkezdve

en: Question Status in Quiz
hu: A kérdés állapota a kvízben

en: Use Quiz Results
hu: Kvíz eredményeinek használata

en: Use Quiz Questions
hu: Kvíz kérdéseinek használata

en: Secondary Grouping
hu: Másodlagos csoportosítás

en: Use Current User
hu: Jelenlegi felhasználó használata

en: Filter using the current user; only quiz results owned by the current user will be shown.
hu: Szűrés a jelenlegi felhasználót használva. Csak a jelenlegi felhasználó által birtokolt kvíz eredmények jelennek meg.

en: If you are using the Quiz Status, this box must be checked; otherwise, the field will not work properly.
hu: A <em>Quiz Status</em> használata esetén ezt a jelölőnégyzetet ki kell jelölni, különben a mező nem fog megfelelően működni.

en: Current User
hu: Aktuális felhasználó

en: NOT Current User
hu: NEM aktuális felhasználó

en: All Results (Do not filter)
hu: Minden eredmény (nincs szűrés)

en: Output will be limited to only include quiz results in this state. If the filter is exposed, the value set here will be used as the default. Note that "Any" is only useful for exposed filters.
hu: A kimenet korlátozva van, hogy csak ennek a feltételnek megfelelő eredményeket tartalmazzon. Ha a szűrő fel van fedve, az itt beállított érték alapértelmezettként lesz használva. A „Bármely” csak felfedett szűrők esetén hasznos.

en: Score answer to "@title"
hu: „@title” válaszának pontozása

en: Maximum Score
hu: Legtöbb pont

en: The score for this essay, between 0 and @max
hu: A pont ehhez az esszéhez, 0 és @max közötti érték

en: Save this score
hu: Pontszám mentése

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
hu: Itt lehet megadni a választ. Ha több helyre van szükség, a mező alján található szürke sávra kattintva, majd azt lefele húzva lehet a teret megnövelni.

en: This answer has not yet been scored.
hu: Ez a válasz még nem lett pontozva.

en: Until the answer is scored, the total score will not be correct.
hu: A válasz értékeléséig az összpontszám nem végleges.

en: Long Answer
hu: Hosszú válasz

en: Correct answer
hu: Helyes válasz

en: Feedback Settings
hu: Visszajelzési beállítások

en: Feedback Text
hu: Visszajelzés szövege

en: Text to be displayed when the results are displayed
hu: Az a szöveg ami az eredmények megjelenítésekor olvasható

en: Missing question.
hu: Hiányzó kérdés.

en: Support for Quiz question types.
hu: Támogatás a kvíz kérdéstípusokhoz.

en: Question text is empty.
hu: A kérdés szövege üres.

en: Quiz Question
hu: Kvíz kérdés

en: Enter your answer here
hu: Itt adható meg a válasz

en: Provide the answer and the method by which the answer will be evaluated.
hu: Biztosítja a választ, és a kiértékeléshez szükséges módszert.

en: About regular expressions
hu: A reguláris kifejezésekről

en: Short Answer
hu: Rövid válasz

en: Export as HTML
hu: Exportálás HTML formátumba

en: Export as XML
hu: Exportálás XML formátumba

en: Export as CSV
hu: Exportálás CSV formátumba

en: Question Results
hu: Kérdések eredményei

en: No questions were found. Please !assign_questions before trying to take this @quiz.
hu: Nem találhatóak kérdések. @quiz kvíz újbóli kitöltése előtt !assign_questions szükséges.

en: assign questions
hu: kérdések hozzárendelése

en: You have run out of time.
hu: Lejárt az idő.

en: create a quiz
hu: kvíz létrehozása

en: Quiz Addon
hu: Kvíz bővítmény

en: Quiz Grade Range
hu: Kvíz osztályozási tartomány

en: 0 to 20 % -
hu: 0-tól 20%-ig

en: 20 to 40 % -
hu: 20-tól 40%-ig

en: 40 to 60 % -
hu: 40-től 60%-ig

en: 60 to 80 % -
hu: 60-tól 80%-ig

en: 80 to 100 % -
hu: 80-tól 100%-ig

en: Quiz Attendees
hu: Kvíz kitöltők

en: % pass
hu: % sikeres

en: % fail
hu: % sikertelen

en: % incomplete
hu: % befejezetlen

en: No questions were found.
hu: Nem találhatóak kérdések

en: Generates a report on quiz results for quiz creators.
hu: A kvíz eredményeiről készít egy jelentést a kvíz készítők számára.

en: You have not marked any alternatives as correct. If there are no correct alternatives you should allow multiple answers.
hu: Egyetlen lehetőség sem lett helyesnek megjelölve. Ha nincs helyes válaszlehetőség, akkor engedélyezni kell a több helyes válasz módot.

en: The alternative is marked as correct, but gives more points if you don't select it.
hu: A lehetőség helyesnek lett megjelölve, de több pont jár, ha nincs kiválasztva.

en: The alternative is not marked as correct, but gives more points if you select it.
hu: A lehetőség nincs helyesnek jelölve, de több pont kerül kiosztásra ha ki van választva.

en: Maximum number of alternatives allowed
hu: Alternatívák megengedett maximális száma

en: Alternatives
hu: Alternatívák

en: Alternative !i
hu: !i alternatíva

en: Feedback if chosen
hu: Visszajelzés, ha ki lett választva

en: Feedback if not chosen
hu: Visszajelzés, ha nem lett kiválasztva

en: Score if chosen
hu: Pont, ha ki lett választva

en: Score if not chosen
hu: Pont, ha nem lett kiválasztva

en: Manage presets
hu: Előbeállítások kezelése

en: Provide alternatives for the user to answer.
hu: Válasz alternatívák biztosítása a felhasználó számára.

en: Select a set of alternatives
hu: Alternatívák készletének kiválasztása

en: Save as a new preset
hu: Mentés új előbeállításként

en: Current alternatives will be saved as a new preset
hu: A jelenlegi választási lehetőségek elmentve, mint új előbeállítás

en: Manage your preset collections
hu: Saját előbeállítás gyűjtemények kezelése

en: New global collection(available to all users)
hu: Új globális gyűjtemény (minden felhasználónak elérhető)

en: You don't have any preset collections
hu: Nincs semmilyen előre beállított gyűjtemény

en: Available to all users
hu: Minden felhasználó számára elérhető

en: What will you do?
hu: Mi történjen?

en: Delete this preset(This will not affect existing questions)
hu: Előbeállítás törlése (nem érinti a létező kérdéseket)

en: New preset has been added
hu: Új előbeállítás hozzáadva

en: Edit global presets
hu: Globális előbeállítások szerkesztése

en: True False
hu: Eldöntendő

en: Module to create True or False Kind of Questions
hu: Modul amivel Igaz vagy Hamis típusú kérdéseket lehet létrehozni

en: Length of automatically set question titles
hu: Az automatikusan beállított kvíz címek hossza

en: The autotitle length value must be an integer between 0 and 128.
hu: Az automatikus cím hosszértékének 0 és 128 közötti egész számnak kell lennie.

en: AJAX version of quiz. Successive quiz questions will be loaded in the same page without page reload.
hu: A kvíz Ajax-os változata. A következő kvízkérdések ugyanarra az oldalra kerülnek betöltésre, de az oldal egészének újratöltése nélkül.

en: AJAX Quiz
hu: AJAX Kvíz

en: No Statistics found.
hu: Nem található statisztika

en: Random order
hu: Véletlenszerű rendezés

en: Simple scoring
hu: Egyszerű pontozás

en: Your settings will be remembered.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Add more alternatives
hu: Több alternatíva hozzáadása

en: Should have chosen
hu: Kellene választani

en: Wrong
hu: Helytelen

en: Rubric
hu: Értékelési szempontok

en: The number of questions to be randomly selected each time someone takes this quiz
hu: A kvíz minden elindításakor véletlenszerűen kiválasztott kérdések száma.

en: <em>Up to date</em>
hu: <em>Naprakész</em>

en: revisions
hu: változat

en: No question types are enabled
hu: Nincs engedélyezett kérdés típus

en: Browse for questions to add
hu: Hozzáadható kérdések böngészése

en: Mark all the questions you want to add.
hu: Az összes hozzáadandó kérdés kijelölése

en: You can filter questions by using the textfields and select boxes.
hu: A kérdések közötti szűrés a szövegmezőkkel és a választódobozokkal lehetséges.

en: You can sort by pressing the table headers.
hu: A tábla fejlécére kattintva lehet rendezni.

en: No filter
hu: Nincs szűrő beállítva

en: Two days ago
hu: Két nappal ezelőtt

en: Long ago
hu: Régen

en: Max score
hu: Maximum pontszám

en: Compulsory
hu: Kötelező

en: Allow Skipping questions
hu: Kérdés kihagyásának engedélyezése

en: Randomize questions
hu: Kérdések véletlenszerűvé tétele

en: Pass rate for the @quiz as a percentage score.
hu: @quiz sikerességi aránya százalékos formában.

en: Show this result for scored quizzes in this range (0-100).
hu: A kitöltött kvíz eredmények mutatása ebben a tartományban (0-100).

en: Last question skipped.
hu: A legutóbbi kérdés kihagyva.

en: Your results have been sent to your e-mail address.
hu: Az eredmény el lett küldve a megadott email címre.

en: A quiz question could not be scored: No scoring info is available
hu: A kvíz kérdés nem pontozható: nem érhető el pontozási információ

en: The question pool cannot be generated.
hu: A kérdések halmazát nem lehet létrehozni.

en: Quiz %title has been created.
hu: %title kvíz létrejött

en: Something went wrong. Please try again
hu: Valami hiba történt. Sajnos újra meg kell próbálni.

en: Top scorers
hu: Legjobb pontszerzők

en: This chart shows what question takers have the highest scores
hu: A legmagasabb pontszámot elért válaszadók összehasonlító táblázata

en: Attempts
hu: Próbálkozások

en: See charts
hu: Táblázatok megtekintése

en: Quiz Statistics
hu: Kvíz Statisztikák

en: Result Statistics
hu: Eredmény Statisztikák

en: The score has been saved.
hu: A pontszám el lett mentve.

en: Error saving the score. The selected answer was not scored.
hu: Hiba a pontszám mentése közben. A kiválasztott válasz nincs pontozva.

en: score this response
hu: válasz értékelése

en: Subquestion
hu: Alkérdés

en: Correct match
hu: Pontos egyezés

en: No questions were found
hu: A kérdések nem találhatóak

en: This quiz has been answered. To maintain correctnes of existing answer reports changes should be saved as a new revision.
hu: A kvíz már meg lett válaszolva. A létező válaszok jelentésének hitelessége érdekében javasolt új változatként menteni a módosításokat.

en: There aren't enough data to generate statistics for this quiz.
hu: Nincs elég adat ebben a kvízben statisztikai adatok gyártásához.

en: You must provide an answer
hu: Meg kell adni egy választ

en: Give max score if everything is correct. Zero points otherwise.
hu: Legmagasabb pontszám, ha minden helyes. Nulla pont minden más esetben.

en: The current revision has been answered. We create a new revision so that the reports from the existing answers stays correct.
hu: A jelenlegi változat már meg lett válaszolva. Létrehozásra kerül egy új változat, így a meglévő válaszok jelentései helyesek maradnak.

en: Almost correct
hu: Majdnem helyes

en: This answer is correct, but there is an answer that gives a higher score
hu: Ez a válasz is helyes, de van ennél jobb válasz is

en: answered
hu: megválaszolt

en: Replace the old revision of the question with the new revision.
hu: Kérdés régi verziójának lecserélése az új változattal.

en: Revise
hu: Új változat létrehozása

en: If a quiz has been answered you should make a new revision to ensure that excisting answer statistics and reports remain correct.
hu: Ha a kvíz már meg lett válaszolva, ajánlatos egy új változatot készíteni belőle a meglévő eredmények és statisztikák hitelességének megőrzése érdekében.

en: If the new revision of the question only correct spelling errors etc. you don't need to revise.
hu: Ha a kérdés új változata csak például helyesírási hibákat javít, akkor nincs szükség új változat létrehozására.

en: Update, revise and unpublish
hu: Frissítés, felülvizsgálás és nincs publikálás

en: Update and revise
hu: Frissítés és új változat létrehozása

en: Update and Unpublish
hu: Frissítés és nincs publikálás

en: Update, revise and publish
hu: Frissítés, felülvizsgálás és publikálás

en: Update and publish
hu: Frissítés és közzététel

en: Revision actions
hu: Változat műveletek

en: Take
hu: Kitöltés

en: Repeat until correct
hu: Ismétlés, amíg nem jó

en: Require the user to re-try the question until they answer it correctly.
hu: A felhasználónak addig kell újra válaszolni a kérdésre, amíg a válasz nem helyes.

en: The answer was incorrect. Please try again.
hu: A válasz helytelen. Újra kell próbálni.

en: There are currently no questions in this quiz. Assign existing questions by using the question browser below. You can also use the links above to create new questions.
hu: Jelenleg nincs kérdés a kvízhez rendelve. Hozzárendelhető létező kérdés a kérdés keresővel. Továbbá létre lehet hozni új kérdéseket az alábbi linkek használatával.

en: Create new question
hu: Új kérdés készítése

en: > 1 m
hu: > 1 perc

en: > 5 m
hu: > 5 perc

en: > 10 m
hu: > 10 perc

en: > 1 h
hu: > 1 óra

en: > 8 h
hu: > 8 óra

en: > 24 h
hu: > 24 óra

en: < 1 m
hu: < 1 perc

en: < 5 m
hu: < 5 perc

en: < 10 m
hu: < 10 perc

en: < 1 h
hu: < 1 óra

en: < 8 h
hu: < 8 óra

en: < 24 h
hu: < 24 óra

en: These results should be stored for each user
hu: Ezeket az eredményeket minden felhasználó számára el kell tárolni

en: The best
hu: A legjobb

en: The newest
hu: A legújabb

en: No @quiz that you have created was found. You do not have permission to see any other results.
hu: A létrehozott @quiz kvíz nem található. Nincs jogosultság további eredmények megjelenítésére.

en: No @quiz found.
hu: @quiz nem található.

en: Confirm deletion
hu: Törlés megerősítése

en: Are you sure you want to delete all of these results?
hu: Biztosan törölhető az összes eredmény?

en: Delete all marked results
hu: A összes kijelölt eredmény törlése

en: Special filters
hu: Speciális szűrők

en: Only show each users best result
hu: Csak a felhasználó legjobb eredménye jelenjen meg

en: Do not show quizzes in progress
hu: Folyamatban lévő kvízek elrejtése.

en: Evaluated
hu: Értékelt

en: Results have been deleted.
hu: Az eredmények törlése megtörtént.

en: Opens
hu: Megnyílik

en: Closes
hu: Lezáródik

en: Start quiz
hu: Kvíz elindítása

en: No randomization
hu: Nincs véletlenszerű rendezés

en: Multiple takes
hu: Többszörös kitöltés

en: Please assign questions...
hu: Kérdést kell hozzárendelni...

en: view any quiz results
hu: minden kvíz eredményének megtekintése

en: view own quiz results
hu: Saját kvízeredmények megtekintése

en: view results for own quiz
hu: Saját kvíz eredményeinek megtekintése

en: delete any quiz results
hu: bármely kvíz eredményének törlése

en: delete results for own quiz
hu: saját kvíz eredményének törlése

en: score any quiz
hu: bármely kvíz értékelése

en: score own quiz
hu: saját kvíz értékelése

en: assign any action to quiz events
hu: bármilyen művelet hozzárendelése a kvíz eseményekhez

en: manual quiz revisioning
hu: kvízváltozat készítése

en: Randomization
hu: Véletlenszerűsítés

en: Long answer question
hu: Hosszú válaszos kérdés

en: Instruction
hu: Utasítás

en: Multiple choice question
hu: Több válaszlehetőséges kérdés

en: Default number of alternatives
hu: Az alternatívák alapértelmezett száma

en: Multiple choice question type for quiz.
hu: Több válaszlehetőséges kérdés típus a kvízhez.

en: Configure the question types.
hu: Kérdéstípus beállítása.

en: Question configuration
hu: Kérdés konfiguráció

en: Scale question
hu: Osztályozó kérdés

en: Quiz questions that allow a user to choose from a scale.
hu: Kvízkérdések, amik lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy egy skáláról válasszanak.

en: Pick an evaluation method
hu: Értékelési módszer választása

en: Short answer question
hu: Rövid válaszos kérdés

en: True/false question
hu: Eldöntendő kérdés

en: (skipped)
hu: (kihagyva)

en: Not evaluated
hu: Nem értékelt

en: No results were found
hu: Nem található eredmény

en: The number of resultoptions must be an integer between 0 and 100.
hu: Az eredménylehetőségek számának 0 és 100 közötti egész számnak kell lennie.

en: The quiz name must be plain text.
hu: A kvíz nevének egyszerű szövegnek kell lennie.

en: Here you can change the default quiz settings for new users.
hu: Itt lehet megváltoztatni az alapértelmezett kvíz beállításokat az új felhasználók számára.

en: Settings for random questions
hu: Véletlenszerű kérdések beállításai

en: Randomly select from questions with this term, or choose from the question pool below
hu: Kérdések véletlenszerű kiválasztása a témakörből, vagy választás az alábbi kérdéshalmazból

en: A critical error has occured. Please report error code 28 on the quiz project page.
hu: Kritikus hiba történt. a Kvíz projekt oldalán a 28-as hibakód feltüntetésévél lehet jelezni a hibát.

en: Max score needs to be a positive number
hu: A maximális pontszámnak pozitív számnak kell lennie

en: @quiz settings
hu: @quiz beállításai

en: This quiz is closed
hu: A kvíz le van zárva

en: Taking options
hu: Beviteli lehetőségek

en: Random questions
hu: Véletlenszerű kérdések

en: Display solution
hu: Megoldás megjelenítése

en: Display the users answers and the correct answers for all questions along with the score for each question.
hu: Megjeleníti a felhasználó válaszait és a helyes válaszokat minden kérdéshez a hozzá tartozó pontszámokkal együtt.

en: Pass/fail options
hu: Sikeres/sikertelen beállítások

en: Result Comments
hu: Eredmény megjegyzések

en: The pass rate value must be a number between 0 and 100.
hu: A sikerességi arány értékének 0 és 100 közötti számnak kell lennie.

en: Time limit must be a non negative interger
hu: Az időkorlát pozitív egész szám kell, hogy legyen.

en: The range %start value must be a number between 0 and 100.
hu: %start értékének egy nulla és száz közötti számnak kell lennie.

en: This quiz is not available anymore.
hu: A kvíz többé már nem elérhető.

en: Time left
hu: Hátralévő idő

en: administer quiz configuration
hu: quiz beállítása

en: Score answer
hu: Válasz pontozása

en: Specify the criteria for grading the response.
hu: Kritérium meghatározása a válasz minősítéséhez.

en: The score needs to be a number between @min and @max
hu: A pontnak @min és @max közötti számnak kell lenni

en: The default number of alternatives must be between 2 and 50
hu: Az alternatívák alapértelmezett száma 2 és 50 közötti kell, hogy legyen

en: Helper module for all quiz question types
hu: Segédmodul minden kvízkérdéstípushoz

en: The number of alternatives must be between 2 and 50
hu: Az alternatívák számának 2 és 50 között kell lenni

en: !changed presets have been changed.
hu: !changed előbeállítás megváltozott.

en: !deleted presets have been deleted.
hu: !deleted előbeállítás törlése megtörtént.

en: Quiz questions that allow a user to select "true" or "false" as his response to a statement.
hu: Kvízkérdések amik lehetővé teszik a felhasználó számára „igaz” vagy „hamis” állítások választását.

en: Any unsaved changes will be lost. Are you sure you want to proceed?
hu: Minden elmentetlen változás el fog veszni. Biztosan folytatható?

en: Auto revisioning
hu: Automatikus változatkövetés

en: It is strongly recommended that auto revisioning is always on. It makes sure that when a question or quiz is changed a new revision is created if the current revision has been answered. If this feature is switched off result reports might be broken because a users saved answer might be connected to a wrong version of the quiz and/or question she was answering. All sorts of errors might appear.
hu: Erősen ajánlott az automatikus változatkészítést folyamatos bekapcsolása. Így biztosítható, hogy új változat készüljön egy kvízből vagy kérdésből, ha azt korábban már megválaszolták. Ennek a funkciónak a kikapcsolásával az eredményjelentések meghibásodhatnak, mivel a felhasználók elmentett válaszai így rossz változatú kvízhez/kérdéshez kapcsolódhatnak. Mindenféle típusú hiba megjelenhet.

en: Check this to display the pass/fail options in the @quiz form. If you want to prohibit other quiz creators from changing the default pass/fail percentage, uncheck this option.
hu: Bejelölve @quiz űrlapján megjelennek a sikeres/sikertelen lehetőségek. Ha a többi kvízkészítő számára nem engedélyezett az alapértelmezett sikeres/sikertelen százalékolás módosítása, akkor ez a jelölőnégyzet üresen hagyásával érhető el.

en: Set the maximum number of result options (categorizations for scoring a quiz). Set to 0 to disable result options.
hu: Be lehet állítani az eredmény lehetőségek számának felső határát (ez a kvíz pontozásának kategorizálása). Nullát megadva kikapcsolható ez a lehetőség.

en: Integer between 0 and 128. If the question creator doesn't set a question title the system will make a title automatically. Here you can decide how long the autotitle can be.
hu: Egész szám 0 és 128 között. Ha a kérdés létrehozója nem állított be kérdés címet, a rendszer automatikusan megcsinálja azt. Itt lehet megszabni milyen hosszú legyen az automatikus cím.

en: !userpoints is an <strong>optional</strong> module for Quiz. It provides ways for users to gain or lose points for performing certain actions on your site like attending @quiz. You will need to install the !userpoints module to use this feature.
hu: !userpoints egy <strong>nem kötelező</strong> kiegészítő a 
    <em>Quiz</em> modulhoz. Lehetőséget biztosít a felhasználóknak, hogy pontokat szerezzenek (vagy éppen veszítsenek) a webhelyen különböző feladatok (mint például egy @quiz kitöltésének) elvégzésével. !userpoints modul telepítése és engedélyezése szükséges e funkció igénybe vételéhez.

en: Send results to quiz author/attendee via e-mail. Configure e-mail subject and body.
hu: Eredmény elküldése e-mailben a kvíz készítőjének/résztvevőjének. E-mail tárgy és törzs konfigurálása.

en: E-mail for Quiz Takers
hu: E-mail küldése a kvízt teljesítők számára

en: E-mail results to quiz takers
hu: Eredmény küldése emailben a kvíz kitöltőjének.

en: Check this to send users their results at the end of a quiz.
hu: Ennek a kijelölésével a kvíz kitöltése után a felhasználók megkapják az eredményeiket.

en: Configure E-mail Subject
hu: E-mail tárgyának beállítása

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz.
hu: Ez a formátum lesz használva a kvíz végén elküldött eredményekhez.

en: Configure E-mail Format
hu: E-mail formátum beállítása

en: E-mail for Quiz Authors
hu: E-mail küldése a kvíz szerzőinek

en: E-mail all results to quiz author.
hu: Az összes eredmény elküldése e-mailben a kvíz szerzőjének.

en: Check this to send quiz results for all users to the quiz author.
hu: Ennek a kijelölésével minden felhasználó eredménye továbbítódik a kvíz készítőjéhez.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. Authors and quiz takers gets the same format.
hu: A kvíz kitöltésének végén elküldött eredményekhez használt formátum. A szerzők és kitöltők is ugyanazt a változatot kapják.

en: Default values for the quiz creation form can be edited <a href="!url">here</a>
hu: A kvíz létrehozás űrlapjának alapértékei <a href="!url">itt szerkeszthetőek</a>

en: Questions in this quiz
hu: A kvíz kérdései

en: Export full data as CSV
hu: Összes adat exportálása mint CSV

en: Note that this quiz is set to only keep each users best answer.
hu: Ez a kvíz csak az egyes felhasználók legjobb válaszainak megtartására szolgál.

en: The scoring data you provided has been saved.
hu: A megadott pontozási adatok elmentve.

en: Duration :  @value
hu: Időtartam: @value

en: @quiz that are not evaluated may have different score and grade when it is done.
hu: @quiz nem értékelt, így eltérő pontot és besorolást kaphat elkészültekor.

en: Attempts allowed
hu: Engedélyezett próbálkozások

en: Results for "@quiz_title"
hu: „@quiz_title” eredményei

en: Allowed number of attempts
hu: Próbálkozások engedélyezett száma

en: Display allowed number of attempts
hu: Engedélyezett próbálkozások számának megjelenítése

en: Display the allowed number of attempts on the starting page for this quiz.
hu: Megjeleníti a próbálkozások lehetséges számát a kvíz kezdőoldalán.

en: At least one question have been deleted from the quiz after you started taking it. You will have to start over.
hu: Legalább egy kérdés ki lett törölve a kvízből, mióta az el lett indítva, ezért a kvízt újra kell kezdeni.

en: Dear !author
hu: Kedves !author

en: !taker attended the quiz !title on !date
hu: !taker részt vett !title kvízben !date időpontban

en: !taker got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
hu: !taker kitöltő a megadott !total összes kérdésre !correct helyes választ adott !minutes perc alatt, ez !percentage százalékos eredmény.

en: You can access the result here !url
hu: Az eredmények elérhetőek itt !url

en: Dear !taker
hu: Kedves !taker

en: You attended the quiz !title on !date
hu: Részvétel !title című kvízen !date időpontban

en: You got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
hu: A megadott !total összes kérdésre !correct helyes válasz érkezett !minutes perc alatt, ez !percentage százalékos eredmény.

en: The module for the questiontype %type is not enabled
hu: %type kérdéstípus modulja nincs engedélyezve

en: You need to install and enable at least one question type(multichoice for instance) to use quiz.
hu: A kvíz használatához telepíteni és engedélyezni kell legalább egy kérdéstípust (például több választásos).

en: edit question titles
hu: kérdés címének szerkesztése

en: View results, score answers, run reports and edit configurations.
hu: Eredmények megtekintése, válaszok pontozása, jelentések futtatása és konfigurációk szerkesztése.

en: Change settings for the all Quiz project modules.
hu: Minden <em>Quiz</em> modul beállításainak módosítása.

en: Configure the Quiz module.
hu: A <em>Quiz</em> modul beállítása.

en: @quiz form configuration
hu: @quiz űrlap konfiguráció

en: Configure default values for the quiz creation form.
hu: Alapértékek konfigurálása a kvízkészítő űrlaphoz.

en: Quiz reports and scoring
hu: Kvíz jelentések és pontozás

en: View reports and score answers.
hu: Jelentések megtekintése és válaszok pontozása.

en: User answer
hu: Felhasználó válasza

en: Possible match
hu: Lehetséges egyezés

en: This answer is wrong
hu: A válasz helytelen

en: This answer is correct
hu: A válasz helyes

en: This answer is correct, but you didn't choose it
hu: A válasz helyes, de nem lett kiválasztva.

en: This module provides a scale question type for Quiz. It may be used to construct surveys.
hu: Ez a modul egy osztályozó kérdéstípust biztosít a kvízhez. Felmérések készítéséhez használható.

en: TrueFalse question type for the quiz module.
hu: Eldöntendő (igaz-hamis) kérdéstípus a kvíz modulhoz.

en: A question type for the quiz module. A simplified version of multichoice where "true" and "false" are the alternatives.
hu: Egy kérdéstípus a <em>Quiz</em> modulhoz. Egy egyszerűsített változata a több választásos kérdéseknek ahol „igaz” és „hamis” a választási lehetőség.

en: Default scoring method
hu: Alapértelmezett pontozási mód

en: Choose the default scoring method for questions with multiple correct answers.
hu: Alapértelmezett pontozási eljárás választása a több jó válasszal rendelkező kérdésekhez.

en: Give minus one point for incorrect answers
hu: Adjon mínusz 1 pontot a helytelen válaszokért

en: Give one point for each incorrect option that haven't been chosen
hu: Egy pont adása minden ki nem választott rossz válaszért

en: This is the last question. If you would like to go back and check some of your answers, click "Back", otherwise click the "Finish" button.
hu: Ez az utolsó kérdés. Most még a „Vissza” gombbal vissza lehet menni és ellenőrizni a válaszokat. A „Befejezés” gombbal viszont a kvíz kitöltése véget ér.

en: You just created a new quiz. Now you have to add questions to it. This page is for adding and managing questions. Here you can create new questions or add some of your already created questions. If you want to change the quiz settings, you can use the "edit" tab.
hu: Az új kvíz létrejött és ezen az oldalon hozzá lehet adni kérdéseket, amik lehetnek újonnan feltöltöttek vagy már korábbról létezők. A kvíz beállításait a „Szerkesztés” fülön lehet módosítani.

en: You are making your first @quiz. On this page you set the attributes, most of which you may tell the system to remember as defaults for the future. On the next screen you can add questions.
hu: Az első saját @quiz készítése elkezdődött. Ezen az oldalon beállíthatóak a tulajdonságok, melyek közül a legtöbb beállítható a rendszer alapértékének. A következő oldalon a kérdéseket lehet majd hozzáadni.

en: Remember my settings
hu: Beállítások megjegyzése

en: If this box is checked most of the quiz specific settings you have made will be remembered and will be your default settings next time you create a quiz.
hu: Bejelölésével a kvízre vonatkozó beállítások többsége megmarad és legközelebb egy új kvíz létrehozásakor alapértelmezett beállításként töltődik be.

en: Default settings have been saved
hu: Az alapértelmezett beállítások mentése megtörtént

en: Feedback:
hu: Visszajelzés:

en: Total score: @score %
hu: Összes pontszám: @score %

en: Your score: %score %
hu: Elért teljesítmény: %score %

en: Your score was: @score %
hu: Az elért teljesítmény @score % volt

en: The results has been sent to the users e-mail address.
hu: Az eredmények el lettek küldve a felhasználók e-mail címeire.

en: Unable to load question with nid %nid and vid %vid
hu: %nid NID és %vid VID azonosítójú kérdést nem lehet betölteni

en: Unable to delete result. A constructor could not be found for the question-type
hu: Az eredményt nem lehet törölni. A kérdés típusához nem található szerkesztő

en: You are only allowed to select one answer
hu: Csak egy válasz megadására nyílik lehetőség

en: Fieldset for customizing how a quiz is taken
hu: Mezőkészlet a kvíz kitöltésének testreszabásához

en: Fieldset for customizing when a quiz is available
hu: Mezőkészlet egy kvíz testreszabásához amikor az elérhető

en: Summary options
hu: Összefoglaló lehetőségek

en: Fieldset for customizing summaries in the quiz reports
hu: Mezőkészlet az összefoglalók testreszabásához a kvíz jelentésekben

en: Result options
hu: Eredmény beállításai

en: Fieldset for customizing result comments in quiz reports
hu: Mezőkészlet az eredmény megjegyzések testreszabásához a kvíz jelentésekben

en: Remember settings
hu: Beállítások megjegyzése

en: Checkbox for remembering quiz settings
hu: Jelölőnégyzet a kvíz beállítások megjegyzéséhez

en: You lose points by selecting incorrect options. You may leave an option blank to avoid losing points.
hu: A hibás válasz pontveszteséget okoz. Üresen hagyható a pontveszteség elkerülése érdekében.

en: Alternatives for multichoice
hu: Alternatívák a több lehetőséges válaszok számára

en: Add to @quiz
hu: Hozzáadás ehhez: @quiz

en: This question is already a member of
hu: Ez a kérdés már része a

en: Title for new @quiz
hu: Az új @quiz címe

en: New revision has been created for the @quiz %n
hu: @quiz %n új változata készült el

en: Add directly
hu: Közvetlen hozzáadás

en: Fieldset for adding a question directly into quizzes
hu: Mezőkészlet új kérdés közvetlen kvízhez adásához

en: Delete results when a user is deleted
hu: Eredmények törlése a felhasználó törlésekor

en: When a user is deleted delete any and all results for that user.
hu: Felhasználó törlésekor törlődjön az összes eredménye.

en: Index questions
hu: Index kérdések

en: If you turn this off questions will not show up in search results.
hu: Ennek a kikapcsolásakor a kérdések nem jelennek meg a keresési eredmények között

en: Type in the name of the term you would like to add questions from.
hu: Témakör nevének beírása, amiből a kérdés kiválasztásra kerül.

en: How many questions would you like to draw from this term?
hu: Mennyi kérdés húzható ki ebből a témakörből?

en: Max score for each question
hu: Az egyes kérdésekre adható maximális pontszám

en: The number of points a user will be awarded for each question he gets correct.
hu: A pontok száma, amit a felhasználó a helyes válaszokért kap.

en: You need to be more specific, or use the autocomplete feature. The term name you entered matches several terms: %terms
hu: Pontosítás szükséges, vagy az autocomplete szolgáltatás használata. A megadott témakör neve egyezik számos témakörrel: %terms

en: The term name you entered doesn't match any registered question terms.
hu: A beírt témakör neve nem egyezik egyetlen regisztrált kérdés témakörrel sem.

en: The category you are trying to add has already been added to this quiz.
hu: A hozzáadni kívánt kategória már hozzá lett adva a kvízhez.

en: The number of questions needs to be a positive integer
hu: A kérdések számának pozitív egész számnak kell lennie

en: The max score needs to be a positive integer or 0
hu: A maximális pontszámnak pozitív egész számnak vagy 0-nak kell lennie

en: Updates were made for the following terms: %terms
hu: A következő kifejezések frissítése megtörtént: %terms

en: The following terms were removed: %terms
hu: A következő kifejezések el lettek távolítva: %terms

en: The term was added
hu: A kifejezés hozzá lett adva

en: ORPHAN %uid
hu: Árva %uid

en: Max score per question
hu: Kérdésenkénti maximális pontszám

en: Question <span id="quiz-question-number">!x</span> of <span id="quiz-num-questions">@y</span>
hu: <span id="quiz-question-number">!x</span> / <span id="quiz-num-questions">@y</span> kérdés

en: Allow Resume
hu: Folytatás engedélyezése

en: Whether to allow users to leave the @quiz incomplete and then resume it from where they left off.
hu: @quiz kvíz kitöltését megszakíthassa-e a felhasználó, hogy később folytassa?

en: Allow jumping
hu: Ugrások engedélyezése

en: Whether to allow users to jump between questions using a menu in the @quiz
hu: Legyen-e lehetősége a felhasználónak a kérdések között ugrálni a @quiz által biztosított menü segítségével?

en: Categorized random questions
hu: Kategorizált véletlenszerű kérdések

en: The difference between "random order" and "random questions" is that with "random questions" questions are drawn randomly from a pool of questions. With "random order" the quiz will always consist of the same questions. With "Categorized random questions" you can choose several terms questions should be drawn from, and you can also choose how many questions that should be drawn from each, and max score for each term.
hu: A különbség a „véletlenszerű <em>rendezés</em>” és a „véletlenszerű <em>kérdések</em>” között az, hogy míg előbbi esetében a kvíz mindig ugyanazokat a kérdéseket tartalmazza (csak persze más-más sorrendben), míg utóbbi esetén a kérdések köre bővebb: a teljes készletből kerülnek automatikusan kiválasztásra. Ennek befolyásolására a „Kategorizált véletlenszerű kérdések” lehetőséggel ki lehet jelölni több feltételt, ami alapján válogat a program. Korlátozható az egyes kategóriájú kérdések darabszáma és a rájuk adható pontszám felső határa is.

en: If jumping is allowed skipping also has to be allowed.
hu: Ha az ugrálás engedélyezett, akkor a kihagyás is legyen engedélyezett.

en: Not enough random questions were found. Please add more questions before trying to take this @quiz.
hu: Nincs elég véletlenszerű kérdés. @quiz kvíz kérdéseihez még hozzá kell adni továbbiakat az új kitöltés előtt.

en: Quiz module has been enabled. To !create_a_quiz go to Create Content -> Quiz.
hu: <em>Quiz</em> modul engedélyezve. !create_a_quiz lehetőség elérhető a Tartalom beküldése > Kvíz menüpontban.

en: You are not allowed to view the solution for this question
hu: Ennek a kérdésnek a megoldásai nem tekinthetőek meg

en: Leave blank
hu: Üresen hagy

en: Leave blank and finish
hu: Üresen hagy és befejez
