Ubercart (6.x-2.11) - en to kn translation catalogue (416 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: PayPal
kn: ಪೇಪಾಲ್

en: Transaction ID
kn: ವ್ಯವಹರಿಸಿದ ಐಡಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Cost
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Purchased
kn: ಖರೀದಿಸಲ್ಪಟ್ಟ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Changes
kn: ಬದಲಾವಣೆಗಳು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: link
kn: ಸಂಪರ್ಕಕೊಂಡಿ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: Sender
kn: ಕಳುಹಿಸಿದವರು

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: print
kn: ಮುದ್ರಿಸು

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Egypt
kn: ಈಜಿಪ್ಟ್‍

en: Namibia
kn: ನಮೀಬಿಯಾ

en: Israel
kn: ಇಸ್ರೇಲ್

en: New Zealand
kn: ನ್ಯೂಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Tonga
kn: ಟೊಂಗಾ

en: Cuba
kn: ಕ್ಯೂಬಾ

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Paraguay
kn: ಪರುಗ್ವೆ

en: Jamaica
kn: ಜಮೈಕಾ

en: Japan
kn: ಜಪಾನ್

en: Libya
kn: ಲಿಬಿಯಾ

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Singapore
kn: ಸಿಂಗಪೂರ್

en: Turkey
kn: ಟರ್ಕಿ

en: Day
kn: ದಿನ

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Downloads
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್‌ಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Create content
kn: ಬರಹವನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Process
kn: ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Afghanistan
kn: ಅಫಘಾನಿಸ್ತಾನ

en: Albania
kn: ಅಲ್ಬೇನಿಯ

en: Algeria
kn: ಅಲ್ಜೀರಿಯ

en: American Samoa
kn: ಅಮೆರಿಕನ್ ಸಮೊವ

en: Andorra
kn: ಅಂಡೊರಾ

en: Angola
kn: ಅಂಗೋಲಾ

en: Anguilla
kn: ಆಂಗ್ವಿಲಾ

en: Antigua and Barbuda
kn: ಆಂಟಿಗುವಾ ಹಾಗು ಬಾರ್ಬುಡ

en: Argentina
kn: ಅರ್ಜಂಟೀನಾ

en: Armenia
kn: ಅರ್ಮೇನಿಯಾ

en: Aruba
kn: ಅರುಬಾ

en: Australia
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Azerbaijan
kn: ಅಝರ್ಬೈಜಾನ್

en: Bahamas
kn: ಬಹಮಾಸ್

en: Bahrain
kn: ಬಹರೈನ್

en: Bangladesh
kn: ಬಾಂಗ್ಲಾದೇಶ್

en: Barbados
kn: ಬಾರ್ಬಡೋಸ್

en: Belarus
kn: ಬೆಲಾರಿಸ್

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Belize
kn: ಬುಲೀಝ್

en: Benin
kn: ಬೆನಿನ್

en: Bermuda
kn: ಬರ್ಮುಡಾ

en: Bhutan
kn: ಭೂತಾನ್

en: Bosnia and Herzegovina
kn: ಬೋಸ್ನಿಯಾ ಹಾಗು ಹರ್ಝೆಗೋವಿನಾ

en: Botswana
kn: ಬೋಟ್ಸ್‍ವಾನಾ

en: Bulgaria
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯಾ

en: Burkina Faso
kn: ಬರ್ಕಿನಾ ಫಾಸೊ

en: Burundi
kn: ಬುರುಂಡಿ

en: Cambodia
kn: ಕಾಂಬೋಡಿಯಾ

en: Cameroon
kn: ಕೆಮರೂನ್

en: Canada
kn: ಕೆನಡಾ

en: Cape Verde
kn: ಕೇಪ್ ವರ್ಡ್

en: Cayman Islands
kn: ಕೇಮ್ಯಾನ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Central African Republic
kn: ಸೆಂಟ್ರಲ್ ಆಫ್ರಿಕನ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Chad
kn: ಚಾಡ್

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Christmas Island
kn: ಕ್ರಿಸ್‍ಮಸ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Cocos (Keeling) Islands
kn: ಕೊಕೋಸ್ (ಕೀಲಿಂಗ್) ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Colombia
kn: ಕೊಲೊಂಬೋ

en: Comoros
kn: ಕೊಮೊರೋಸ್

en: Cook Islands
kn: ಕುಕ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Costa Rica
kn: ಕೋಸ್ಟಾ ರಿಕಾ

en: Cyprus
kn: ಸೈಪ್ರಸ್

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Dominica
kn: ಡೊಮಿನಿಕಾ

en: Dominican Republic
kn: ಡೊಮಿನಿಕನ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Ecuador
kn: ಈಕ್ವೆಡಾರ್

en: El Salvador
kn: ಎಲ್ ಸಾಲ್ವೆಡಾರ್

en: Equatorial Guinea
kn: ಈಕ್ವೆಟೋರಿಯಲ್ ಗಿನಿ

en: Eritrea
kn: ಎರಿಟ್ರಿಯಾ

en: Estonia
kn: ಎಸ್ತೋನಿಯಾ

en: Ethiopia
kn: ಇಥಿಯೋಪಿಯಾ

en: Faroe Islands
kn: ಫರೋಯ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Finland
kn: ಫಿನ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: French Guiana
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಗಿಯಾನ

en: French Polynesia
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಪಾಲಿನೆಶಿಯಾ

en: Gabon
kn: ಗೆಬಾನ್

en: Gambia
kn: ಗ್ಯಾಂಬಿಯಾ

en: Ghana
kn: ಘಾನಾ

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: Greenland
kn: ಗ್ರೀನ್‍ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Grenada
kn: ಗ್ರೆನೆಡಾ

en: Guadeloupe
kn: ಗ್ವಾಡ್‍ಲೂಪ್

en: Guam
kn: ಗುವಾಮ್

en: Guinea
kn: ಗಿನಿ

en: Guinea-Bissau
kn: ಗಿನಿ-ಬಿಸ್ಸಾವು

en: Guyana
kn: ಗಯಾನ

en: Haiti
kn: ಹೈತಿ

en: Honduras
kn: ಹೊಂಡುರಾಸ್

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: Iceland
kn: ಐಸ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Indonesia
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯಾ

en: Iraq
kn: ಇರಾಕ್

en: Ireland
kn: ಐರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Kazakhstan
kn: ಕಝಕಿಸ್ತಾನ್

en: Kenya
kn: ಕೀನ್ಯಾ

en: Kiribati
kn: ಕಿರಿಬಾತಿ

en: Kyrgyzstan
kn: ಕಿರ್ಗಿಸ್ತಾನ್

en: Latvia
kn: ಲ್ಯಾಟ್ವಿಯಾ

en: Lesotho
kn: ಲೆಸೋತೊ

en: Liechtenstein
kn: ಲೈಕ್ಟೆನ್-ಸ್ಟಿನ್

en: Lithuania
kn: ಲಿತುಯಾನ

en: Luxembourg
kn: ಲಕ್ಸಂಬರ್ಗ್

en: Madagascar
kn: ಮಡಗಾಸ್ಕರ್

en: Malawi
kn: ಮಲಾವಿ

en: Malaysia
kn: ಮಲೇಶಿಯಾ

en: Maldives
kn: ಮಾಲ್ಡೀವ್ಸ್‍

en: Mali
kn: ಮಾಲಿ

en: Malta
kn: ಮಾಲ್ಟಾ

en: Marshall Islands
kn: ಮಾರ್ಶಲ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Martinique
kn: ಮಾರ್ಟಿನಿಕ್

en: Mauritania
kn: ಮಾರುಟೇನಿಯಾ

en: Mauritius
kn: ಮಾರಿಶಸ್

en: Mayotte
kn: ಮಯೊಟ್

en: Mexico
kn: ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: Monaco
kn: ಮೊನ್ಯಾಕೊ

en: Mongolia
kn: ಮಂಗೋಲಿಯಾ

en: Montserrat
kn: ಮೊಂಟ್ಸೆರಾಟ್

en: Morocco
kn: ಮೊರೊಕ್ಕೊ

en: Mozambique
kn: ಮೊಝಾಂಬಿಕ್

en: Myanmar
kn: ಮ್ಯಾನ್ಮಾರ್

en: Nauru
kn: ನೌವ್ರು

en: Nepal
kn: ನೇಪಾಲ್

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: New Caledonia
kn: ನ್ಯೂ ಕೆಲಡೋನಿಯಾ

en: Nicaragua
kn: ನಿಕಾರಾಗುವಾ

en: Niger
kn: ನೈಗರ್

en: Nigeria
kn: ನೈಜೀರಿಯಾ

en: Niue
kn: ನಿವುಯೆ

en: Norfolk Island
kn: ನೋರ್ಫೋಲ್ಕ್‍ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Northern Mariana Islands
kn: ನಾರ್ತರ್ನ್ ಮಾರಿಯಾನ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Norway
kn: ನಾರ್ವೆ

en: Oman
kn: ಒಮಾನ್

en: Pakistan
kn: ಪಾಕಿಸ್ತಾನ್

en: Palau
kn: ಪಲಾವು

en: Panama
kn: ಪನಾಮ

en: Papua New Guinea
kn: ಪಪುವಾ ನ್ಯೂ ಗಿನಿ

en: Philippines
kn: ಫಿಲಿಫೈನ್ಸ್

en: Puerto Rico
kn: ಪೋರ್ಟೊ ರಿಕೊ

en: Qatar
kn: ಕತಾರ್

en: Romania
kn: ರೊಮೇನಿಯಾ

en: Rwanda
kn: ರುವಾಂಡಾ

en: Samoa
kn: ಸಮೋವಾ

en: Saudi Arabia
kn: ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ

en: Senegal
kn: ಸೆನೆಗಲ್

en: Seychelles
kn: ಸಿಶೆಲ್ಸ್‍

en: Sierra Leone
kn: ಸಿಯರಾ ಲಿಯೋನ್

en: Slovakia
kn: ಸ್ಲೊವೋಕಿಯಾ

en: Slovenia
kn: ಸ್ಲೊವೇನಿಯಾ

en: Solomon Islands
kn: ಸೊಲೊಮನ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Somalia
kn: ಸೊಮಾಲಿಯಾ

en: South Africa
kn: ಸೌತ್ ಆಫ್ರಿಕಾ

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
kn: ಸೌತ್ ಜಾರ್ಜಿಯಾ ಆಂಡ್ ಸೌತ್‌ ಸ್ಯಾಂಡ್‌ವಿಚ್‌ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sri Lanka
kn: ಶ್ರೀಲಂಕಾ

en: Sudan
kn: ಸುಡಾನ್

en: Suriname
kn: ಸರೀನೇಮ್

en: Svalbard and Jan Mayen
kn: ಸ್ವಾಲ್ಬಾರ್ಡ್ ಹಾಗು ಜಾನ್ ಮೇಯನ್

en: Swaziland
kn: ಸ್ವಾಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Tajikistan
kn: ತಜಿಕಿಸ್ತಾನ್

en: Thailand
kn: ಥೈಲ್ಯಾಂಡ್

en: Togo
kn: ಟೊಗೊ

en: Tokelau
kn: ಟೊಕೆಲಾವ್

en: Trinidad and Tobago
kn: ಟ್ರಿನಿಡಾಡ್ ಆಂಡ್ ಟೊಬಾಗೊ

en: Tunisia
kn: ಟುನಿಶಿಯಾ

en: Turkmenistan
kn: ಟರ್ಕ್‍ಮೆನಿಸ್ತಾನ್

en: Turks and Caicos Islands
kn: ಟರ್ಕ್ಸ್‍ ಹಾಗು ಕೈಕೋಸ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Tuvalu
kn: ಟುವಾಲು

en: Uganda
kn: ಉಗಾಂಡಾ

en: Ukraine
kn: ಉಕ್ರೇನ್

en: United Arab Emirates
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಅರಬ್ ಎಮಿರೈಟ್ಸ್‍

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: United States Minor Outlying Islands
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್  ಮೈನರ್ ಔಟ್‍ಲೈಯಿಂಗ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Uruguay
kn: ಉರುಗ್ವೆ

en: Uzbekistan
kn: ಉಝ್ಬೆಕಿಸ್ತಾನ್

en: Vanuatu
kn: ವನೌಟು

en: Viet Nam
kn: ವಿಯೆಟ್ ನಾಮ್

en: Wallis and Futuna
kn: ವಾಲಿಸ್ ಹಾಗು ಫುಟುನಾ

en: Yemen
kn: ಯೆಮನ್

en: Zambia
kn: ಝಾಂಬಿಯಾ

en: Zimbabwe
kn: ಜಿಂಬಾಬ್ವೆ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: unlimited
kn: ಅನಿಯಮಿತ

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: day
kn: ದಿನ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: options
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Total:
kn: ಒಟ್ಟು:

en: Fiji
kn: ಫಿಜಿ

en: Hong Kong
kn: ಹಾಂಗ್ ಕಾಂಗ್

en: Saint Kitts and Nevis
kn: ಸೈಂಟ್ ಕಿಟ್ಸ್‍ ಆಂಡ್ ನೆವಿಸ್

en: Saint Lucia
kn: ಸೈಂಟ್ ಲೂಸಿಯಾ

en: Sao Tome and Principe
kn: ಸಾವೋ ಟೋಮ್ ಹಾಗು ಪ್ರಿನ್ಸಿಪಿ

en: French Southern Territories
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಸೌತರ್ನ್ ಟೆರಿಟರಿಗಳು

en: Saint Vincent and the Grenadines
kn: ಸೈಂಟ್ ವಿನ್ಸೆಂಟ್ ಆಂಡ್ ದಿ ಗ್ರೆನೆಡೈನ್ಸ್‍

en: Inches
kn: ಇಂಚುಗಳು

en: Guernsey
kn: ಗರ್ನ್ಸಿ

en: Jersey
kn: ಜರ್ಸಿ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: British Indian Ocean Territory
kn: ಬ್ರಿಟಿಷ್ ಇಂಡಿಯನ್ ಓಶಿಯನ್ ಟೆರಿಟರಿ

en: Croatia
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: Macedonia
kn: ಮೆಸೆಡೋನಿಯಾ

en: Micronesia, Federated States of
kn: ಮೈಕ್ರೋನೇಸಿಯಾ, ಫೆಡರಲ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್‍ ಆಫ್

en: Pitcairn
kn: ಪಿಟ್‍ಕೈರ್ನ್

en: Western Sahara
kn: ವೆಸ್ಟರ್ನ್ ಸಹಾರ

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Rate
kn: ದರ

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: Falkland Islands (Malvinas)
kn: ಫಾಕ್‌ಲ್ಯಾಂಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್‌ಗಳು (ಮಾಲ್ವಿನಾಸ್)

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Print
kn: ಮುದ್ರಿಸು(_P)...

en: The e-mail address %mail is not valid.
kn: ನೀವು ಕೊಟ್ಟಿರುವ ಇ-ಮೇಯ್ಲ್ ವಿಳಾಸ ಸರಿಯಿಲ್ಲ.

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Authorization
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Remove this action
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ತೆಗೆದು ಹಾಕಿ

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: Balance:
kn: ಸಮತೋಲನ:

en: Charge
kn: ಚಾರ್ಜ್

en: Start Date:
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ:

en: Expiration Date:
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ:

en: Close this window
kn: ಈ ವಿಂಡೋವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: No match
kn: ಯಾವುದೂ ತಾಳೆಯಾಗುತ್ತಿಲ್ಲ

en: Service not available
kn: ಸೇವೆಯು ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Contents:
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು:

en: Dimensions:
kn: ಆಯಾಮಗಳು:

en: Label:
kn: ಲೇಬಲ್:

en: Centimeters
kn: ಸೆಂಟಿಮೀಟರುಗಳು

en: Millimeters
kn: ಮಿಲಿಮೀಟರುಗಳು

en: Password field is required.
kn: ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಕೊಡಲೇಬೇಕು

en: button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ(_P):

en: Initials
kn: ಇನಿಶಿಯಲ್‌ಗಳು

en: Isle of Man
kn: ಐಲ್ ಆಫ್ ಮ್ಯಾನ್

en: Montenegro
kn: ಮೊಂಟೆನೆಗ್ರೊ

en: Saint Pierre and Miquelon
kn: ಸೈಂಟ್ ಪಿಯರೆ ಆಂಡ್ ಮಿಕ್ಯುಲಾನ್

en: Serbia
kn: ಸರ್ಬಿಯಾ

en: Designer
kn: ದೋಷನಿವಾರಕ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Timor-Leste
kn: ತಿಮೋರ್-ಲೆಸ್ಟ್‍

en: Åland Islands
kn: ಅಲಾಂಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್‌ಗಳು

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: Only
kn: ಕೇವಲ

en: is greater than
kn: ಕ್ಕಿಂತ ಹೆಚ್ಚಿನ

en: is less than
kn: ಕ್ಕಿಂತ ಕಡಿಮೆಯ

en: Saint Barthélemy
kn: ಸೈಂಟ್ ಬಾರ್ತೆಲಮಿ
