UC Worldpay (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: yes
de: Ja

en: List
de: Liste

en: Log
de: Protokoll

en: unknown
de: unbekannt

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: no
de: Nein

en: Amount
de: Betrag

en: Address
de: Adresse

en: Postcode
de: Postleitzahl

en: Callback URL
de: Callback-URL

en: Both
de: Beide

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Screen
de: Bildschirm

en: Order review submit button text
de: Text für Bestellungs-Vorschau-Button

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Order created through website.
de: Bestellung auf der Website eingegangen.

en: Order complete
de: Bestellung abgeschlossen

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Payment methods
de: Zahlungsmethoden

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Card type
de: Kreditkarten-Typ

en: Test URL
de: URL testen
