UC Worldpay (6.x-1.1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: yes
fr: oui

en: List
fr: Lister

en: Log
fr: Journal

en: unknown
fr: inconnu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Default
fr: Par défaut

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: no
fr: non

en: Amount
fr: Montant

en: Address
fr: Adresse

en: Postcode
fr: Code postal

en: Callback URL
fr: URL de la procédure de rappel (callback)

en: Both
fr: Les deux

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Screen
fr: Écran

en: Order review submit button text
fr: Texte du bouton de vérification de commande

en: Submit Order
fr: Valider la commande

en: Order created through website.
fr: Commande créée par l'intermédiaire du site web.

en: Order complete
fr: Commande terminée

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Payment methods
fr: Modes de paiement

en: Credit card
fr: Carte bancaire

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Card type
fr: Type de carte
