Validation API (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Module
tr: Modül

en: Fields
tr: Alanlar

en: Click here
tr: Burayı tıklayın

en: Clone
tr: Kopya

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: update
tr: güncelle

en: Empty
tr: Boş

en: Rule
tr: Kural

en: Validator
tr: Doğrulayıcı

en: The field has been updated.
tr: Alan güncellendi.
