XML sitemap (6.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (142 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Priority
hu: Fontosság

en: Hourly
hu: Óránként

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: Settings
hu: Beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Never
hu: Soha

en: Cache directory
hu: Gyorstár könyvtára

en: Submission URL
hu: Webcím beküldés

en: Tools
hu: Eszközök

en: Cron limit
hu: Időzített feladatok korlátja

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Front page
hu: Címlap

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: Yearly
hu: Évi

en: Sitemap
hu: Webhelytérkép

en: Search engines
hu: Keresőmotorok

en: Front page priority
hu: Címlap fontossága

en: Submission settings
hu: Beküldés beállításai

en: Verification link
hu: Ellenőrzési hivatkozás

en: Authentication key
hu: Hitelesítési kulcs

en: Yahoo! will ask you to put an authentication key in the verification file.
hu: A Yahoo! egy hitelesítési kulcs elhelyezését fogja kérni az ellenőrzési fájlban.

en: Authentication file
hu: Hitelesítési fájl

en: Google verification page
hu: Google hitelesítő oldal

en: Yahoo! verification page
hu: Yahoo! hitelesítő oldal

en: The default priority is %priority.
hu: A fontosság alapértelmezés szerinti értéke %priority.

en: Priority adjustment
hu: Fontosság módosítása

en: This number will be added to the priority of this content type.
hu: Ez a szám hozzá lesz adva az ilyen tartalomtípusok fontosságához.

en: This will be the default priority of terms in this vocabulary.
hu: Ez lesz a szótár kifejezéseinek alapértelmezés szerinti fontossága.

en: Default user priority
hu: Alapértelmezés szerinti felhasználói fontosság

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Add all the links to the default language sitemap
hu: Minden hivatkozás hozzáadása az alapértelmezés szerinti nyelvű webhelytérképhez

en: This option will be used only when the language negotiation uses a path prefix mechanism.
hu: Ez a beállítás csak akkor lesz felhasználva, ha a nyelv megállapítása útvonal előtagot használ.

en: The number of links that are updated in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hu: A hivatkozások száma, melyket az <a href="@cron">időzített feladatok</a> minden futásakor frissíteni kell.

en: The directory where the cache files are created; change it only if you are having problems with the default setting.
hu: A gyorstár fájlok létrehozásának helye. Csak akkor kell módosítani, ha problémák vannak az alapértelmezés szerinti beállítással.

en: Use stylesheet
hu: Stíluslap használata

en: Specify a xml stylesheet for the sitemap?
hu: XML stíluslap meghatározása a webhelytérképhez?

en: Front page change frequency
hu: Kezdőlap változásának gyakorisága

en: The change frequency associated with the front page.
hu: A kezdőlaphoz kapcsolódó változási gyakoriság.

en: The absolute priority for the front page.
hu: A kezdőlap abszolút fontossága.

en: Chunk size has been updated to @chunk-size.
hu: Az adagméret módosult @chunk-size méretre.

en: The maximum number of allowed links has been reached.
hu: El lett érve az engedélyezett hivatkozások felső korlátja.

en: Could not create the cache file @file.
hu: @file gyorstárfáj nem hozható létre.

en: The sitemap is located at <a href="@sitemap">@sitemap</a>.
hu: A webhelytérkép itt található: <a href="@sitemap">@sitemap</a>.

en: XML sitemap automatically creates a sitemap that conforms to the <a href="@sitemaps.org">sitemaps.org specification</a>. This helps search engines keep their search results up to date.
hu: Az XML webhelytérkép modul automatikusan létrehoz egy webhelytérképet, ami megfelel a <a href="@sitemaps.org">sitemaps.org előírásoknak</a>. Ez segíti a keresőmotorokat, hogy frissen tartsák a keresési eredményeket.

en: Supporting modules
hu: Támogató modulok

en: By itself, the XML sitemap module adds only the front page of your site to the sitemap. Other types of links are handled by supporting modules.
hu: Az XML webhelytérkép modul önmagában csak a kezdőlapot adja hozzá a webhelytérképhez. A hivatkozások egyéb típusait a támogató modulok kezelik.

en: Links may be assigned a priority between 0.0 and 1.0. The default priority is 0.5. A priority of <em>Not in sitemap</em> excludes a link from the sitemap.
hu: A hivatkozásokhoz egy fontossági értéket lehet rendelni 0.0 és 1.0 között. Az alapértelmezés szerinti fontosság 0.5. A <em>Nincs a webhelytérképen</em> fontossági szint kizárja a hivatkozást a webhelytérképből.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@xmlsitemap">XML sitemap module</a>.
hu: További információk az <a href="@xmlsitemap">XML webhelytérkép modul</a> online kézikönyv bejegyzésénél.

en: Delete the sitemap cache files
hu: Webhelytérkép gyorstárfájl törlése

en: Flag the sitemap as requiring update
hu: „Frissítés szükséges” jelzés hozzáadása a webhelytérképhez

en: Last items successfully processed:
hu: Sikeresen feldolgozott utolsó elemek:

en: 2000 rows
hu: 2000 sor

en: 1500 rows
hu: 1500 sor

en: 1000 rows
hu: 1000 sor

en: 500 rows
hu: 500 sor

en: 250 rows
hu: 250 sor

en: 100 rows
hu: 100 sor

en: 50 rows
hu: 50 sor

en: 25 rows
hu: 25 sor

en: 20 rows
hu: 20 sor

en: 15 rows
hu: 15 sor

en: 10 rows
hu: 10 sor

en: 5 rows
hu: 5 sor

en: Do not process via cron
hu: Ne legyen időzített feladaton keresztüli feldolgozás

en: 0.9
hu: 0,9

en: 0.8
hu: 0,8

en: 0.7
hu: 0,7

en: 0.6
hu: 0,6

en: 0.5
hu: 0,5

en: 0.4
hu: 0,4

en: 0.3
hu: 0,3

en: 0.2
hu: 0,2

en: 0.1
hu: 0,1

en: Not in sitemap
hu: Nincs a webhelytérképen

en: XML sitemap
hu: XML webhelytérkép

en: 1 item successfully processed. | @count items successfully processed.
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva.
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva.

en: override node settings
hu: tartalombeállítások felülbírálása

en: override profile settings
hu: profilbeállítások felülbírálása

en: Configure the XML sitemap.
hu: XML webhelytérkép beállítása.

en: Sitemap tools.
hu: Webhelytérkép eszközök.

en: Sitemap index
hu: Webhelytérkép index

en: Sitemap !number
hu: Webhelytérkép !number

en: XML sitemap term has been deprecated in favor of XML sitemap taxonomy; enable it in the <a href="@modules">modules page</a>.
hu: Az XML webhelytérkép kifejezés elavult az XML webhelytérkép taxonómiával szemben. Engedélyezni a <a href="@modules">modulok oldalon</a> lehet.

en: You have not correctly followed the installation instructions for this module. You must make certain that the old xmlsitemap/xmlsitemap diretory is removed. The xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* files have been moved back to the modules root directory. The install instructions were to remove the modules/xmlsitemap directory completely before extracting the update. If you had followed that step you would have prevented this message.
hu: Nem megfelelően lettek követve a modul telepítési utasításai. Meg kell bizonyosodni arról, hogy a régi xmlsitemap/xmlsitemap el lett távolítva. Az xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* fájlok át lettek helyezve a modul gyökérkönyvtárába. A telepítési utasítás úgy szólt, hogy a modules/xmlsitemap könyvtárat teljesen el kell távolítani a frissítés kibontása előtt. Ha követve lettek volna ezek a lépések, akkor ez az üzenet nem jelent volna meg.

en: Installation issue
hu: Telepítési probléma

en: You have not correctly followed the installation instructions for this module. You must make certain that the old xmlsitemap/xmlsitemap diretory is removed. The xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* files have been moved back to the modules root directory. The install instructions were to removed the modules/xmlsitemap directory completely before extracting the update. If you had followed that step you would have prevented this message.
hu: Nem megfelelően lettek követve a modul telepítési utasításai. Meg kell bizonyosodni arról, hogy a régi xmlsitemap/xmlsitemap el lett távolítva. Az xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* fájlok át lettek helyezve a modul gyökérkönyvtárába. A telepítési utasítás úgy szólt, hogy a modules/xmlsitemap könyvtárat teljesen el kell távolítani a frissítés kibontása előtt. Ha követve lettek volna ezek a lépések, akkor ez az üzenet nem jelent volna meg.

en: Create a XML sitemap conforming to sitemaps.org specifications.
hu: Létrehoz egy XML webhelytérképet a sitemaps.org előírásainak megfelelően.

en: Submit the sitemap when content changes
hu: Webhelytérkép elküldése a tartalom megváltozásakor

en: If enabled, the search engines will be notified of changes to the sitemap each time the sitemap content is changed.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a keresőmotorok értesítve lesznek a webhelytérkép változásáról minden alkalommal, amikor a webhelytérkép tartalma módosul.

en: Frequency of sitemap submission
hu: Webhelytérkép elküldésének gyakorisága

en: The rate at which the sitemap is submitted to the search engines.
hu: Az az érték, amellyel a webhelytérképet el kell küldeni a keresőmotoroknak.

en: Every 6 months
hu: Minden 6 hónap

en: Every 15 days
hu: Minden 15 nap

en: Submit the sitemap to Ask.com
hu: Webhelytérkép elküldése az Ask.com-nak

en: The URL to submit the sitemap to. Use %placeholder as placeholder for the sitemap URL.
hu: A webcím, amire a webhelytérképet el kell küldeni. %placeholder használható a webcím helykitöltőjeként.

en: Submit the sitemap to Google
hu: Webhelytérkép elküldése a Google-nak

en: The URL to submit the sitemap to. Use %placeholder like placeholder for the sitemap URL.
hu: A webcím, amire a térképet küldeni kell. %placeholder használható a webcím helykitöltőjeként.

en: In order to show statistics, Google will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here and the XML sitemap module will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
hu: A Google egy bizonyos nevű fájl létrehozásával igazolást fog kérni a webhely üzemeltetőjétől. Itt kell megadni a nevet, hogy az XML webhelytérkép modul létrehozhassa a fálnévhez tartozó útvonalat. Ez csak abban az esetben működik, ha engedélyezve vannak a rövid webcímek.

en: Submit the sitemap to Moreover.com
hu: Webhelytérkép elküldése a Moreover.com-nak

en: Bing (formerly Live Search)
hu: Bing (korábban Live Search)

en: Submit the sitemap to Bing
hu: Webhelytérkép elküldése a Bing-nek

en: Before allowing you to view additional information, Bing will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here, and XML sitemap will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
hu: A további információk megtekintése előtt a Bing egy bizonyos nevű fájl létrehozásával igazolást fog kérni a webhely üzemeltetőjétől. Itt kell megadni a nevet, hogy az XML webhelytérkép modul létrehozhassa a fájlnévhez tartozó útvonalat. Ez csak abban az esetben működik, ha engedélyezve vannak a rövid webcímek.

en: Bing authentication tag
hu: Bing hitelesítési címke

en: Bing will give you an authentication tag.
hu: A Bing adni fog egy hitelesítési címkét.

en: Submit the sitemap to Yahoo!
hu: Webhelytérkép elküldése a Yahoo!-nak

en: Before allowing you to view additional information, Yahoo! will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here, and XML sitemap will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
hu: A további információk megtekintése előtt a Yahoo! egy bizonyos nevű fájl létrehozásával igazolást fog kérni a webhely üzemeltetőjétől. Itt kell megadni a nevet, hogy az XML webhelytérkép modul létrehozhassa a fájlnévhez tartozó útvonalat. Ez csak abban az esetben működik, ha engedélyezve vannak a rövid webcímek.

en: Submit the sitemap to all the active search engines
hu: Webhelytérkép elküldése az összes aktív keresőmotornak

en: Sitemap successfully submitted to !engine.
hu: A webhelytérkép sikeresen el lett küldve ide: !engine.

en: Error occurred submitting sitemap to !engine: !code.
hu: Hiba történt a webhelytérkép !engine keresőmotornak történő elküldésekor: !code.

en: Configure the submission settings of the XML sitemap to the search engines.
hu: Az XML webhelytérkép keresőmotoroknak történő elküldésének beállításai.

en: Bing verification page
hu: Bing ellenőrzőoldal

en: Variable "xmlsitemap_engines_cron_timestamp_submit" has been created.
hu: „xmlsitemap_engines_cron_timestamp_submit” változó létrejött.

en: XML sitemap engines
hu: XML webhelytérkép motorok

en: Submit the sitemap to search engines.
hu: Webhelytérkép elküldése a keresőmotoroknak.

en: The settings for the nodes to include in the sitemap.
hu: A tartalmak webhelytérképbe történő illesztésének beállításai.

en: Promotion priority adjustment
hu: Címlapos tartalmak fontosságának beállítása

en: This number will be added to the priority of each post that is promoted to the front page. This setting doesn't apply for the nodes for which the priority is overriden.
hu: Ez a szám hozzá lesz adva minden címlapra helyezett tartalom fontosságához. Ez a beállítás nem vonatkozik azokra a tartalmakra, amelyeknél a fontosság felül lett bírálva.

en: Comment ratio priority adjustment
hu: Hozzászólási arány fontosságának beállítása

en: This number will be added to the priority of the post with the highest number of comments; for the other posts, the number is calculated proportionally to the number of comments. This doesn't apply if the maximum number of comments is one, nor for the nodes for which the priority is overriden.
hu: Ez a szám hozzá lesz adva a legtöbb hozzászólással rendelkező tartalom fontosságához. A többi tartalomhoz a szám a hozzászólások számának arányában lesz kiszámolva. Nem alkalmazható, ha a hozzászólások legnagyobb száma egy, és azoknál a tartalmaknál sem, ahol a fontosság felül lett bírálva.

en: Add the selected posts to the XML sitemap
hu: Kiválasztott tartalmak hozzáadása az XML webhelytérképhez

en: Change the XML sitemap priority of the selected posts to default
hu: A kiválasztott tartalmak webhelytérkép-fontosságának alapértelmezés szerinti értékre állítása

en: Remove the selected posts from the XML sitemap
hu: A kiválasztott tartalmak eltávolítása az XML webhelytérképről

en: XML sitemap node
hu: XML webhelytérkép tartalom

en: <em>XML sitemap node</em> adds nodes (content) to the sitemap. The default priority of a node is determined by a combination of its <a href="@content">content type</a> priority, whether it appears on the front page of your site, and the number of comments it has received. You can override the default priority for individual nodes when you add or edit a node.
hu: Az XML webhelytérkép tartalom modul tartalmakat ad hozzá a webhelytérképhez. A tartalmak alapértelmezés szerinti fontosságának megállapításában szerepet játszik a <a href="@content">tartalomtípus</a> fontossága, a tartalom címlapra helyezése és a tartalomhoz érkezett hozzászólások száma. Egyedileg felül lehet bírálni minden tartalom alapértelmezés szerinti fontosságát a tartalom hozzáadásakor vagy szerkesztésekor.

en: Add node links to the sitemap.
hu: Tartalomhivatkozások hozzáadása a webhelytérképhez.

en: XML sitemap taxonomy
hu: XML webhelytérkép taxonómia

en: The module adds <a href="@terms">taxonomy terms</a> (categories) to the sitemap. The term default priority may be changed while adding or editing vocabularies and the term default priority can be overridden while adding or editing terms.
hu: A modul <a href="@terms">taxonómia kifejezéseket</a> (kategóriákat) ad a webhelytérképhez. A kifejezés alapértelmezés szerinti fontossága módosítható a szótárak hozzáadásakor vagy szerkesztésekor, illetve a kifejezés alapértelmezés szerinti fontossága felülírható a kifejezések hozzáadásakor vagy szerkesztésekor.

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
hu: Taxonómia kifejezés hivatkozások hozzáadása a webhelytérképhez.

en: The default priority for users who have only the authenticated user role.
hu: Az azonosított felhasználó csoport felhasználóinak alapértelmezés szerinti fontossága.

en: Default priority
hu: Alapértelmezés szerinti fontosság

en: The priority of all user roles will be added together to set the user's default priority. If all role priorities are left at default, the user's default priority will be %priority.
hu: A felhasználó alapértelmezés szerinti fontossága a különböző felhasználói csoportok fontosságának összértékére  lesz beállítva. Ha minden csoport értéke az alapértelmezés szerinti értéken lett hagyva, akkor a felhasználó fontossága %priority lesz.

en: User priority
hu: Felhasználók fontossága

en: XML sitemap user
hu: XML webhelytérkép felhasználó

en: The module adds user profiles to the sitemap. The <em>anonymous user</em> role must have permission to access user profiles on the <a href="@access">access control page</a>. You can change the default user priority on the <a href="@user_settings">user settings</a> page. The <a href="@user">user role priority</a> will override the default user priority. You can override both the default priority and the role priority if you add or edit a user.
hu: A modul a felhasználói profilokat adja a webhelytérképhez. A <em>névtelen látogató</em> csoportnak felhasználói profilok hozzáférése jogosultságot kell adni a <a href="@access">hozzáférés szabályozása oldalon</a>. Az alapértelmezés szerinti felhasználói fontosságot a <a href="@user_settings">felhasználó beállításai</a> oldalon lehet módosítani. A <a href="@user">felhasználói csoport fontossága</a> felül fogja írni az alapértelmezés szerinti felhasználói fontosságot. Az alapértelmezés szerinti fontosság és a felhasználói fontosság is felülbírálható a felhasználó hozzáadásakor vagy szerkesztésekor.

en: The priority assigned to the role.
hu: A csoporthoz beállított fontosság.

en: Add user profile links to the sitemap.
hu: Felhasználói profilhivatkozások hozzáadása a webhelytérképhez.
