XML sitemap (6.x-2.0-beta3) - en to oc translation catalogue (178 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Pages
oc: Paginas

en: title
oc: títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Custom links
oc: Ligams personalizats

en: Add custom link
oc: Apondre un ligam personalizat

en: Edit custom link
oc: Modificar un ligam personalizat

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Submitted
oc: Somés

en: Never
oc: Pas jamai

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Location
oc: Emplaçament

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: Medium
oc: Mejan

en: Users
oc: Utilizaires

en: Short
oc: Cort

en: Included
oc: Inclús

en: Excluded
oc: Exclús

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Available
oc: Disponible

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Writable
oc: Inscriptible

en: Last modification date
oc: Data de la darrièra modificacion

en: Submit the sitemap to search engines.
oc: Sometre lo sitemap als motors de recèrca.

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
oc: Apondre los ligams de tèrmes de taxonomia al sitemap.

en: Default priority
oc: Prioritat per defaut

en: Indexed
oc: Indexé

en: Minimum sitemap lifetime
oc: Durada de vie minimale de la mapa del site

en: No minimum
oc: Pas de minimum

en: Number of links in each sitemap page
oc: Nombre de ligams sus cada pagina de la mapa del site

en: Maximum number of sitemap links to process at once
oc: Nombre maximal de ligams de la mapa del site a procedir a la fois

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
oc: Se avètz des problèmas al lancement del cron o a reconstruire la mapa del site, vous pourriez vouloir diminuer aquesta valor.

en: Sitemap cache directory
oc: Repertòri del cache de la mapa del site

en: Change frequency
oc: Cambiar la fréquence

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
oc: Lo nombre de ligams per pagina de plan de site (@count) creara mai de 1 000 paginas de plan de site. Veuillez augmenter lo nombre de ligams.

en: Invalid base URL.
oc: Basa d'URL invalida.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
oc: La mapa de vòstre site es a jorn e n'a pas besonh d'èsser reconstruite.

en: Rebuild sitemap
oc: Reconstruire la mapa del site

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
oc: La prioritat d'aquesta URL relativament a las autres URL de vòstre site.

en: Default (@value)
oc: (@value) per defaut

en: Rebuilding Sitemap
oc: Reconstruction de la mapa del site

en: Could not open file @file for writing.
oc: N'a pu dobrir lo fichièr @file en écriture.

en: Unknown error occurred while writing to file @file.
oc: Una error desconeguda s'es produite en inscrivant dins lo fichièr @file.

en: Sitemap file
oc: Fichièr de la mapa del site.

en: Generated by the <a href="@link-xmlsitemap">Drupal XML sitemap module</a>.
oc: Generada pel <a href="@link-xmlsitemap">modul Drupal XML sitemap</a>.

en: Number of sitemaps in this index
oc: Nombre de mapas del site dins aqueste indèx

en: Click on the table headers to change sorting.
oc: Clicar suls entèstas de la taula per cambiar la triada.

en: Sitemap URL
oc: URL de la mapa del site

en: Number of URLs in this sitemap
oc: Nombre d'URL dins aquesta mapa del site

en: URL location
oc: Emplaçament de l'URL

en: Invalid sitemap link priority %priority.<br />@link
oc: Prioritat del ligam de la mapa del site %priority invalida.

en: Negative changecount value. Please report this to <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link
oc: Valor changecount négative. Merci de lo signaler a <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link

en: Rebuild the site map.
oc: Reconstruire la mapa del site.

en: XML sitemap cache directory
oc: Repertòri del cache de XML sitemap

en: Cached files have not been generated yet.
oc: Los fichièrs en cache n'ont pas encara été generats.

en: The XML cached files are out of date and need to be regenerated. You can <a href="@link-cron">run cron manually</a> to regenerate the sitemap files.
oc: Los fichièrs XML en cache ne son mai a jorn e devon èsser regenerats. Podètz <a href="@link-cron">lancer lo cron manualament</a> per regenerar los fichièrs de la mapa del site.

en: Path to link
oc: Camin cap al ligam

en: There is already an existing link in the sitemap with the path %link.
oc: Existís ja un ligam dins lo plan de site amb lo camin %link.

en: The custom link %link is either invalid or it cannot be accessed by anonymous users.
oc: Lo ligam personalizat %link es invalid o es pas accessible per los utilizaires anonims.

en: The custom link for %loc was saved.
oc: Lo ligam personalizat per %loc es estat enregistrat.

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo ligam personalizat de %loc ?

en: The custom link for %loc has been deleted.
oc: Lo ligam personalizat per %loc es estat suprimit.

en: XML sitemap custom
oc: XML sitemap personalisé

en: Adds user configurable links to the sitemap.
oc: Apond des ligams configurables per l'utilizaire al plan de site.

en: Submit the sitemap to the following engines
oc: Sometre lo sitemap als motors de recèrca.

en: Do not submit more often than every
oc: Ne pas sometre mai souvent que cada

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
oc: Ne sometre que se lo plan de site a été mes a jorn dempuèi la darrièra somission.

en: Custom submission URLs
oc: URLs de somission personalizadas

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
oc: Plan de site soumis a %url e responsa @code reçue.

en: Search Engines
oc: Motors de recèrca

en: XML sitemap menu
oc: menú de XML sitemap

en: Adds menu item links to the sitemap.
oc: Apond des ligams d'element de menú al plan de site.

en: Adds content links to the sitemap.
oc: Apond des ligams de contenguts al plan de site.

en: Automatic (recommended)
oc: Automatique (recomandat)

en: (highest)
oc: (le mai grand)

en: (lowest)
oc: (le mai pichon)

en: Please increase the number of links per page.
oc: Veuillez augmenter lo nombre de ligams per pagina.

en: XML sitemap link count
oc: Nombre de ligams XML sitemap

en: You have exceeded the number of links that your sitemap can contain (@num).
oc: Avètz depassat lo nombre de ligams que vòstre plan de site pòt contenir (@num).

en: XML sitemap page count
oc: Nombre de paginas XML sitemap

en: Creates an XML sitemap conforming to the <a href="http://sitemaps.org/">sitemaps.org protocol</a>.
oc: Creat un plan de site XML conformément al protocòl <a href="http://sitemaps.org/">sitemaps.org</a>.

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
oc: Inclure una feuille d'estil amb lo plan de site per les humains.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
oc: Una reconstruction es pas necessària. Se volètz juste régenerar les fichièr XML sitemaps, podètz <a href="@link-cron">lancer lo cron manualament</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
oc: Enregistratz e restaurez tota inclusion personalizada e los ligams prioritaires.

en: This action rebuilds your site's XML sitemap and regenerates the cached files, and may be a lengthy process. If you just installed XML sitemap, this can be helpful to import all your site's content into the sitemap. Otherwise, this should only be used in emergencies.
oc: Aquesta accion reconstruit lo plan de site XML de vòstre site e régenèra los fichièrs mis en cache, e pòt èsser una processus long. Se vous venez d'installer XML sitemap, aquò pòt èsser utile per importar tot lo contengut de vòstre site dins lo plan del site. Sinon, aquò ne deuriá èsser utilizat qu'en cas d'urgence.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
oc: Active lo multilengatge per les plans de site XML.

en: Inclusion: @value
oc: Inclusion : @value

en: Priority: @value
oc: Prioritat : @value

en: Existing sitemap.xml file found.
oc: Fichièr sitemap.xml existent trobat.

en: The XML sitemap module cannot display its XML output if there is an existing sitemap.xml file in your website root.
oc: Lo modul XML sitemap ne pòt pas afichar ses sortidas XML s'il y a un fichièr sitemap.xml existent dins la raiç de vòstre site.

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
oc: Modificar aquestes tipes de paramètres afectarà totes los elements d'aqueste tipe qu'an una inclusion o una prioritat per defaut.

en: Purging links.
oc: Purge des ligams en cors.

en: XML sitemap settings have been modified and the files should be regenerated. You can <a href="@run-cron">run cron manually</a> to regenerate the cached files.
oc: Los paramètres de XML sitemap son estats modificats e los fichièrs devon èsser régenerats. Podètz <a href="@run-cron">executar lo cron manualament</a> per régenerar los fichièrs mis en cache.

en: Not found or not writable
oc: Pas trobat o non accessible en écriture

en: How frequently the page is likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page.
oc: A quelle fréquence la pagina est-elle susceptible d'èsser modificada. Aquesta valor provesís las informacions generalas als motors de recèrca e pòt ne pas correspondre exactement a la fréquence de visite qu'ils utilisent per explorer la pagina.

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
oc: Sosrepertòri ont las donadas del plan del site seràn emmagazinadas. Aqueste dossier <strong>ne deu pas èsser partejat</strong> amb d'autres sites Drupal o installacions utilisant XML sitemap.

en: Select which link types you would like to rebuild
oc: Seleccionar quels tipes de ligams volètz reconstruire

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
oc: Se aucun ligam n'est seleccionat, los fichièrs del plan del site seràn simplement régenerats.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
oc: Traitement en cors %entity @last_id (@progress sus @count).

en: Administer XML sitemap settings.
oc: Administrar los paramètres XML sitemap.

en: One or more problems were detected with your XML sitemap configuration: !messages
oc: Un o plusieurs problèmas son estats detectats amb la configuracion de vòstre plan de site XML : !messatges

en: Check the <a href="@status-report">status report</a> for more information.
oc: Verificar lo <a href="@status-report">rapport de statut</a> per mai d'informacion.

en: @bundle XML sitemap settings
oc: Paramètres de @bundle per XML sitemap

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
oc: Los paramètres per defaut de XML sitemap per aqueste @bundle pòdon èsser modificats <a href="@link-type">ici</a>.

en: Last modification date format
oc: Format de data de la darrièra modificacion

en: Enable developer mode to expose additional settings.
oc: Activar lo mòde desvolopaire per afichar de paramètres suplementaris.

en: You have exceeded the number of sitemap pages (@number).
oc: Avètz depassat lo nombre de paginas del plan de site (@number).

en: XML sitemap maximum file size
oc: Talha de fichièr maximum de XML sitemap

en: You have exceeded the maximum sitemap file size of @size. If possible, decrease the number of links per sitemap page.
oc: Avètz depassat la talha maximum de fichièr del plan de site de @size. Se possible, demesissètz lo nombre de ligams per pagina de plan de site.

en: No custom links available.
oc: Aucun ligam personalizat disponible.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
oc: Sasissètz una URL per linha. Lo geton [sitemap] serà remplaçat per l'URL de vòstre plan de site. Per exemple : %example-before deviendra %example-after.

en: Invalid URL %url.
oc: URL invalida %url.

en: Anonymous access to user profiles
oc: Accès anonim als perfils utilizaire

en: Adds user profile links to the sitemap.
oc: Apond de ligams de perfil utilizaire al plan de site.

en: None (sitemap locked)
oc: Aucun (plan de site verrolhat)

en: No XML sitemaps available.
oc: Aucun plan de site disponible.

en: No sitemaps selected.
oc: Aucun plan de site seleccionat.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
oc: Il n'y a actualament aucun contèxte XML sitemap disponible.

en: A sitemap with the same context already exists.
oc: Un plan de site amb lo meteissa contèxte existís ja.

en: The sitemap has been saved.
oc: Lo plan de site es estat enregistrat.

en: The sitemap has been deleted.
oc: Lo plan de site es estat suprimit.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
oc: Lo temps minimum que s'écoulera abans que les plans de site se régénèrent. Los plans de site ne seràn tanben régenerats pel prètzfach planificat (cron) que se des ligams son estats aponduts, mis a jour o suprimits.

en: Recommended value: %value.
oc: Valor recomandada : %value.

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
oc: Quand activat, aquò apondrea un formatage e des tablèus amb tri per rendre mai facile la visualizacion des donadas de XML sitemap, al luòc d'una vista XML brute. Los motors de recèrca ignoraront aquò.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
oc: Précargar los aliasses d'URL pendent la generacion del plan de site.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
oc: S'il y a des problèmas amb la reconstruction del plan de site, podètz paramétrer aquesta valor manualament. Se avètz mai de @max ligams, un index amb plusieurs paginas de plan de site serà generat. I a un maximum de @max paginas de plan de site.

en: Default base URL
oc: URL de basa per defaut

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
oc: Aquò es l'URL de basa per defaut utilizada per les plans de site e los ligams de plan de site.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
oc[0]: @accion @count XML sitemap.
oc[1]: @accion @count XML sitemaps.

en: Regenerating Sitemap
oc: Regeneracion del plan de site

en: Now generating %sitemap-url.
oc: Generacion de %sitemap-url en cors.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
oc: Generacion de l'indèx del plan de site %sitemap-url en cors.

en: Starting XML sitemap generation. Memory usage: @memory-peak.
oc: Début de la generacion del plan de site XML. Mémoire utilizada : @memory-peak.

en: Update cached files
oc: Metre a jorn los fichièrs del cache

en: Rebuild links
oc: Reconstruire los ligams

en: Submit to search engines
oc: Sometre als motors de recèrca

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueste XML sitemap ?

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
oc: Sètz segur que volètz reconstruire aqueste XML sitemap ?

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
oc: Los plans de site n'ont pas été régenerats amb succès.

en: The sitemap links were rebuilt.
oc: Los ligams del plan de site son estats rebastits.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
oc: Los ligams del plan de site n'ont pas été reconstruits amb succès.

en: Finished XML sitemap generation in @elapsed. Memory usage: @memory-peak.
oc: Generacion del plan de site XML terminée en @elapsed. Mémoire utilizada : @memory-peak.

en: The front page path can be changed in the <a href="@url-frontpage">site information configuration</a>.
oc: Lo camin de la pagina d'acuèlh pòt èsser modificat dins la <a href="@url-frontpage">configuracion de las informacions del site</a>.

en: XML sitemap settings for the @bundle-label %bundle have been saved.
oc: Los paramètres XML sitemap per @bundle-label %bundle son estats enregistrats.

en: Configure your site's XML sitemaps to help search engines find and index pages on your site.
oc: Configurar les plans de site XML de vòstre site per aider los motors de recèrca a trobar e indexer las paginas de vòstre site.

en: Edit XML sitemap
oc: Modificar XML sitemap

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
oc: Lo repertòri %directory n'a pas été trobat o es pas accessible en écriture pel servidor. Consultar <a href="@docpage">@docpage</a> per mai d'informacion.

en: The following directories were not found or are not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information. !directories
oc: Los repertòris seguents n'ont pas été trobats o ne son pas accessibles en écriture pel servidor. Consultar <a href="@docpage">@docpage</a> per mai d'informacion. !directories

en: Delete custom link
oc: Suprimir lo ligam personalizat

en: The following search engines have deprecated their XML sitemap ping services and have been disabled: !list.
oc: Los motors de recèrca seguents an renduts obsolètes lors services XML sitemap ping e on été desactivats : !list.

en: Provides an AJAX modal UI for common XML sitemap tasks.
oc: Provesís una interfàcia d'utilizaire modala AJAX pels prètzfaches correntas de XML sitemap.

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
oc: Lorsqu'activat, aquò cargara totes los aliasses d'URL d'un coup al luòc d'un a la fois pendent la generacion del plan de site. Per des sites de talha mejana o granda, il es recomandat de desactivar aquesta foncionalitat, perque elle utiliza beaucoup de mémoire.

en: XML sitemap PHP extensions
oc: Extensions PHP XML sitemap

en: The XML sitemap module requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@xmlsitemap_requirements">module's system requirements page</a> for more information):
oc: Lo modul XML sitemap nécessite que vous activiez les extensions PHP de la lista seguenta (consultar la <a href="@xmlsitemap_requirements">page des moduls sistèma requis</a> per mai d'informacion) :

en: Last attempted generation on !date (!interval ago).
oc: Darrièra temptativa de generacion lo !date (il y a !interval).
