Bazaarvoice (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Attribute
id: Atribut

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: File path
id: Jalur berkas

en: Edit
id: Sunting

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Never
id: Tidak pernah

en: By
id: Oleh

en: here
id: di sini

en: Select
id: Pilih

en: Locales
id: Lokal

en: Attribute ID
id: ID atribut
