Bootstrap Tour (7.x-1.0-beta7) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Path
fa: مسیر

en: Visible
fa: نمایان

en: Event
fa: رویداد

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Bottom
fa: پایین

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Address
fa: نشانی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Finished
fa: پایان

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Entities
fa: موجودیت‌ها
