Brainstorm profile (7.x-1.0-beta3) - en to gl translation catalogue (2172 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: select
gl: seleccionar

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: enabled
gl: activado

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Markup
gl: Marcado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: approve
gl: aprobar

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Private
gl: Privado

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Groups
gl: Grupos

en: Is
gl: É

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Last Post
gl: Último envío

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: Organic groups
gl: Grupos orgánicos

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: more
gl: máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: required
gl: requerido

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: footer
gl: pé

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: Action
gl: Acción

en: On
gl: Activo

en: For
gl: Para

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Node type settings
gl: Configuración do tipo de nodo

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Categories
gl: Categorías

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Overview
gl: Vista xeral

en: all
gl: todos

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: File path
gl: Ruta do ficheiro

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Number
gl: Número

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User edit form
gl: Formulario de edición de usuario/a.

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Center
gl: Centrar

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Pai

en: Parents
gl: Pais

en: Depth
gl: Profundidade

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: up
gl: arriba

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Description field
gl: Campo descripción

en: settings
gl: opcións

en: Back
gl: Voltar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: header
gl: cabeceira

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Download PDF
gl: Descargar PDF

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Core
gl: Núcleo

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Manage
gl: Xestionar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Placeholder tokens
gl: Comodíns receptáculos

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: Picture
gl: Imaxe

en: Custom breadcrumbs
gl: Migas de pan personalizadas

en: Titles
gl: Títulos

en: Paths
gl: Rutas

en: Custom Breadcrumbs
gl: Migas de pan personalizadas

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Promoted
gl: Promocionado

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Check
gl: Comprobar

en: Files
gl: Ficheiros

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Separator
gl: Separador

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: term
gl: termo

en: Expanded
gl: Expandida

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Access log
gl: Rexistro de acceso

en: Active
gl: Activo

en: Done
gl: Feito

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Submitted
gl: Enviado

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: General information
gl: Información xeral

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Display links
gl: Amosar ligazóns

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Bottom
gl: Botón

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Submission information
gl: Información do envío

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Node types
gl: Tipos de nodo

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Public registrations
gl: Altas públicas

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Not found
gl: Non atopada

en: Module
gl: Módulo

en: Off
gl: Desactivado

en: Never
gl: Nunca

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Inline
gl: En liña

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: Preview message
gl: Previsualizar a mensaxe

en: From
gl: De

en: Aggregator category
gl: Categoría do agregador

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Feed description
gl: Descripción da orixe

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Poll votes
gl: Votos da enquisa

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: User role
gl: Rol de usuario

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Is not
gl: Non é

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Conditions
gl: Condicións

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Mode
gl: Modo

en: OK
gl: Aceptar

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: %time ago
gl: hai %time

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: Nodes
gl: Nodos

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Range
gl: Rango

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: Load
gl: Cargar

en: End Date
gl: Data de Fin

en: Introduction
gl: Introdución

en: System
gl: Sistema

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Current
gl: Actual

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Send
gl: Enviar

en: Serial
gl: Número de serie

en: Owner
gl: Propietario

en: OR
gl: OU

en: node
gl: nodo

en: General
gl: Xeral

en: Example
gl: Exemplo

en: Method
gl: Método

en: Recent posts
gl: Entradas recentes

en: Recent posts for %1
gl: Entradas recentes para %1

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: here
gl: aquí

en: Start
gl: Comezo

en: Now
gl: Agora

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Pattern for all %vocab-name paths
gl: Patrón para todas as rutas %vocab-name

en: Verbose
gl: Detallado

en: Maximum alias length
gl: Lonxitude máxima do alias

en: Maximum component length
gl: Lonxitude máxima do componente

en: Update action
gl: Actualizar acción.

en: Strings to Remove
gl: Textos a borrar

en: Configuration
gl: Configuración

en: Security
gl: Seguranza

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: Color
gl: Cor

en: Repeat
gl: Repetir

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Blog
gl: Blogue

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Users
gl: Usuarios

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Referrer
gl: Referente

en: Exists
gl: Existe

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Button
gl: Botón

en: Both
gl: Ambos

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Provider
gl: Proveedor

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Clone
gl: Clonar

en: Administer views
gl: Administrar vistas

en: Existing Views
gl: Vistas existentes

en: Default Views
gl: Vistas Predeterminadas

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Option
gl: Opción

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Exposed Filters
gl: Filtros expostos

en: Order
gl: Orde

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
gl: O nome da vista só pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos.

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Random
gl: Aleatorio

en: Untitled
gl: Sen título

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Position
gl: Posición

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Additional options
gl: Opcións adicionais

en: Last checked
gl: Última comprobación

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: You must give a profile name.
gl: Debe darlle un nome ao perfil.

en: filters
gl: filtros

en: File browser settings
gl: Configuración do explorador de ficheiros

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: fields
gl: campos

en: Add group
gl: Engadir grupo

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Duration
gl: Duración

en: Tracker
gl: Seguimento

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Collapsed
gl: Contraida

en: with comments
gl: con comentarios

en: without comments
gl: sen comentarios

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: comments
gl: comentarios

en: Full
gl: Completo

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Virgin Islands
gl: Illas Virxes

en: Modified
gl: Modificado

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Hidden
gl: Oculto

en: Approved
gl: Aprobado

en: Root
gl: Raíz

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Show
gl: Amosar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: Timer
gl: Temporizador

en: Change
gl: Cambiar

en: in
gl: en

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: Time format
gl: Formato de tempo

en: Week of @date
gl: Semana de @date

en: Countries
gl: Paises

en: Clear
gl: Limpar

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, e non se precisa aprobación do administrador.

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Languages
gl: Idiomas

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: First
gl: Primeiro

en: Middle
gl: Medio

en: Query
gl: Consulta

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Block name
gl: Nome do bloque

en: Period
gl: Periodo

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Date's time zone
gl: Franxa horaria predeterminada

en: No time zone conversion
gl: Sen conversión de fuso horario

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
gl: As datas sen granularidade de horas non deben utilizar xestión de zona horaria

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: is equal to
gl: é igual a

en: is not equal to
gl: é diferente de

en: Date field
gl: Campo data

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: E-mail subject
gl: Asunto do correo electrónico

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: author
gl: autor

en: AND
gl: E

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: any
gl: calquera

en: Buttons
gl: Botóns

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: views
gl: vistas

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: Default template
gl: Persoal por defecto

en: Maxlength
gl: Lonxitude máxima

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: What links here
gl: O que enlaza aquí

en: Seconds
gl: Segundos

en: White
gl: Branco

en: Slow
gl: Amodo

en: Fast
gl: Rápido

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: or
gl: ou

en: Results
gl: Resultados

en: open
gl: aberta

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Style
gl: Estilo

en: Forums
gl: Foros

en: revert
gl: volver

en: Missing
gl: Perdido

en: Permissions
gl: Permisos

en: All tags
gl: Todas as etiquetas

en: Path Filter
gl: Flitro de ruta

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Reversed
gl: Invertido

en: Changed
gl: Cambiado

en: Date created
gl: Data de creación

en: Completed
gl: Completado

en: Reverse
gl: Invertido

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Interval
gl: Intervalo

en: completed
gl: completado

en: Length of trimmed posts
gl: Lonxitude dos envíos recortados

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
gl: O número máximo de caracteres que se deben empregar na versión recortada dun envío. Drupal emprega esta opción para determinar en qué punto se deben cortar os envíos excesivamente longos. A versión recortada dun envío soe ser o avance do envío que se mostra na páxina principal, nos orixes XML, etc. Para desactivar as ligazóns, defínao como "Ilimitado". Teña en conta que esta definición só afecta ó contido novo ou actualizado e os avances existentes non se van a ver afectados.

en: Not published
gl: Non publicado

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Documents
gl: Documentos

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: New
gl: Novo

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: Oldest first
gl: O máis antigo primeiro

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Base path
gl: Ruta base

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Translations
gl: Traduccións

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Loading...
gl: Cargando...

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Automatic
gl: Automático

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: You are here
gl: Vostede está aquí

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Ok
gl: Correcto

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Complete
gl: Completa

en: Line break converter
gl: Conversor de saltos de liña

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Submissions
gl: Envíos

en: Analysis
gl: Análise

en: Clear Form Submissions
gl: Limpar envíos do formulario

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
gl: Seguro que quere borrar todos os envíos para este formulario?

en: Webform %title entries cleared.
gl: Borráronse as respostas ao webform %title.

en: Are you sure you want to delete this submission?
gl: Está seguro que desexa borrar leste envío?

en: Submitted values are
gl: Os valores enviados son:

en: webform
gl: Formulario Web (Webform)

en: Q
gl: P

en: View and edit all the available webforms on your site.
gl: Ver e editar todos os webforms do sitio.

en: Webform
gl: Formulario web

en: Global configuration of webform functionality.
gl: Configuración global de webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
gl: Crear un novo formulario ou cuestionario dispoñible para os usuarios. Os resultados e estatísticas dos envíos gárdanse e están dispoñibles a usuarios con ese permiso concedido.

en: E-mail to address
gl: Correo electrónico de destino

en: E-mail from name
gl: Nome do remitente do correo electrónico

en: ever
gl: nunca

en: every hour
gl: cada hora

en: every day
gl: cada día

en: every week
gl: cada semana

en: Field Key
gl: Clave do campo

en: Submitted by !name
gl: Enviado por !name

en: Next Page >
gl: Páxina seguinte >

en: < Previous Page
gl: < Páxina anterior

en: Go back to the form
gl: Voltar ao formulario

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Questions
gl: Preguntas

en: Slogan
gl: Eslogan

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
gl: A páxina de inicio amosa o contido deste URL relativo. Se non está seguro, indique "node".

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: is
gl: é

en: Examples
gl: Exemplos

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Bold
gl: Negriña

en: Information
gl: Información

en: Plugins
gl: Complementos

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Blocks
gl: Bloques

en: Menus
gl: Menús

en: A valid date is required for %title.
gl: É necesaria unha data válida para %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
gl: Unha API  para datas que pode ser usada por outros módulos.

en: The Strtotime default value is invalid.
gl: O valor predefinido strtotime non é valido.

en: Relative
gl: Relativo

en: Above
gl: Enriba

en: Within
gl: Dentro

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
gl: Almacenar a data na base de datos coma unha data ISO; recomendado para datas históricas ou parciais.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
gl: Almacenar a data na base de datos como un campo datetime; recomendado para datas e horas completas que podrían precisar conversións horarias.

en: Until
gl: Até

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Text area
gl: Área de texto

en: Used in
gl: Usado en

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: Permalink
gl: Enlace permanente

en: Form
gl: Formulario

en: Debug
gl: Depuración

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Permission
gl: Permiso

en: Grid
gl: Grella

en: API documentation
gl: documentación da API

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: < Previous
gl: < Anterior

en: Submission settings
gl: Axustes do envio

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: Image gallery
gl: Galería de imaxes

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Thread
gl: Fío

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Title text
gl: Texto do título

en: From name
gl: Nome do remitente

en: Distinct
gl: Distintos

en: Extension
gl: Extensión

en: Space
gl: Espazo

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Automatic alias
gl: Alias automático de ruta

en: Change to lower case
gl: Cambiar a minúsculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
gl: Non facer nada. Deixar o alias vello intacto.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
gl: Crear un novo alias. Deixar o alias existente funcionando.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
gl: Cear un novo alias. Borrar o anterior alias.

en: Transliterate prior to creating alias
gl: Transliterar antes de crear o alias

en: Delete aliases now!
gl: Borrar os alias agora!

en: All of your path aliases have been deleted.
gl: Todos os teus alias de ruta foron eliminados.

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Provided by
gl: Proporcionada por

en: Contexts
gl: Contextos

en: Export format
gl: Formato de exportación

en: Aggregate
gl: Engadir

en: <Any>
gl: <Algún>

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Skin
gl: Tema

en: Loading
gl: Cargando

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: empty
gl: baleiro

en: Package
gl: Paquete

en: All types
gl: Todos os tipos

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Rebuilding
gl: Reconstruindo

en: Cancel link
gl: Enlace para cancelar

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Identifier
gl: Identificador

en: Menu options
gl: Opcións de menú

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: Keyword
gl: Chave

en: No title
gl: Sen título

en: Right above
gl: Dereita arriba

en: Left below
gl: Esquerda abaixo

en: Right below
gl: Dereita abaixo

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: Greek
gl: Grego

en: begins with
gl: comeza con

en: contains
gl: contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Print
gl: Imprimir

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Registration form
gl: Formulario de rexistro

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: No name
gl: Sen nome

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Validation
gl: Validación

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Or
gl: Ou

en: Underline
gl: Subliñado

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Available as block
gl: Dispoñible como bloque

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: and
gl: e

en: Popup
gl: Emerxente

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Not promoted
gl: Non promocionado

en: Not sticky
gl: Non pegañoso

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: The parent comment.
gl: O comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Reply-to link
gl: Enlace de "Responder"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Link this field to its user or an author's homepage
gl: Enlaza este campo co seu usuario ou coa páxina web do autor

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Formatter
gl: Formateador

en: clone
gl: clon

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Step
gl: Paso

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The taxonomy vocabulary ID
gl: O ID do vocabulario da taxonomía.

en: Fonts
gl: Fontes

en: Button image HTML attributes
gl: Atributos da imaxe do botón

en: Extra HTML attributes for img tag. Example: alt=""
gl: Atributos extra para a marca HTML img. Por exemplo: alt=""

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Portrait
gl: Vertical

en: Embed
gl: Incrustar

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: The language the content is in.
gl: A lingua na que está o contido.

en: Patterns
gl: Patróns

en: edit order and titles
gl: editar orde e títulos

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Resizable
gl: Redimensionable

en: Installed version
gl: Versión instalada

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: User account
gl: Conta de usuario

en: More link path
gl: Enlace "Ver máis"

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title only
gl: Só título

en: Not defined
gl: Sen definir

en: Validator
gl: Validador

en: Debugging
gl: Depuración

en: Inherit
gl: Herdar

en: pixels
gl: píxeles

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Category ID
gl: ID da categoría

en: Direction
gl: Dirección

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: export
gl: exportar

en: Webform submissions
gl: Envíos dos formularios

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Run updates
gl: Executar actualizacións

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: of
gl: de

en: Title field
gl: Campo de título

en: translate
gl: traducir

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Row
gl: Ringleira

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Properties
gl: Propiedades

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Boolean
gl: Booleano

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: First sidebar
gl: Primeira barra lateral

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Delimited text
gl: Texto delimitado

en: Comma (,)
gl: Coma (,)

en: Tab (\t)
gl: Tabulador(\t)

en: Semicolon (;)
gl: Punto e coma (;)

en: Colon (:)
gl: Dous puntos (:)

en: Pipe (|)
gl: Tubería (|)

en: Period (.)
gl: Punto (.)

en: Space ( )
gl: Espazo ( )

en: ends with
gl: remata en

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Book outline
gl: índice

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Hide submit button
gl: Ocultar botón de enviar

en: Is one of
gl: É un de

en: Expression
gl: Expresión

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Site default language
gl: Idioma predefinido do sitio

en: Comma
gl: Coma

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Uses
gl: Usos

en: Comments are responses to node content.
gl: Os comentarios son respostas ao contido dos nodos.

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: Theming information
gl: Información de plantilla

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Ends with
gl: Remata en

en: Undated
gl: Sen data

en: XSS Filter
gl: Filtro XSS

en: XSS Filter.
gl: Filtro XSS

en: Switch to plain text editor
gl: Cambiar ao editor de texto plano

en: Switch to rich text editor
gl: Cambiar ao editor de texto mellorado

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Auto-detect language
gl: Detectar automaticamente o idioma

en: System path to the private folder is: !system_path.
gl: A ruta do sistema ao directorio privado é: !system_path

en: Current path: !path
gl: Ruta actual: !path

en: Security filters
gl: Filtros de seguranza

en: Security settings
gl: Configuración da seguranza

en: Enter mode
gl: Modo Intro

en: Font formats
gl: Formato de tipos de letra

en: Predefined styles
gl: Estilos predefinidos

en: Predefined styles path
gl: Ruta dos estilos predefinidos

en: Path to uploaded files
gl: Ruta aos ficheiros enviados

en: Absolute path to uploaded files
gl: Ruta absoluta aos ficheiros enviados

en: Link to paths only
gl: Ligar só a rutas

en: Link using internal: links
gl: Ligar usando ligazóns internal:

en: Path Filter & Link To Content integration
gl: Integración con «Filtro de ruta» e «Ligazón ao contido».

en: Link To Content
gl: Ligazón ao contido

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
gl: Este nome de perfil está reservado. Elixa outro nome.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
gl: O nome del perfil debe ser único. Xa existe un perfil con ese nome.

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Uploading images and files
gl: Enviar ficheiros e imaxes

en: There are three ways for uploading files:
gl: Hai tres maneiras de enviar ficheiros.

en: By using the core upload module.
gl: Empregando o módulo de transferencias do núcleo.

en: Rich text editor settings
gl: Configuración do editor de texto mellorado

en: Configure the rich text editor.
gl: Configurar o editor de texto mellorado

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Do not cache
gl: Non incluir na caché

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
gl: Sobrescribir o valor que mostrar aos usuarios anónimos

en: Text to display for anonymous users
gl: Texto que se mostrará aos usuarios anónimos

en: Use default RSS settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Title plus teaser
gl: Títulos e resumo

en: Front page feed
gl: Fonte da páxina de inicio

en: Primary
gl: Primario

en: The node ID of the node.
gl: O ID do nodo.

en: Tab weight
gl: Peso da lapela

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: No role
gl: Sen rol

en: View link
gl: Ver ligazón

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The MIME type of the file.
gl: O tipo MIME do arquivo.

en: Link this field
gl: Ligar este campo

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Theme registry
gl: Rexistro do tema

en: Node_access summary
gl: Resumo de node_access

en: Custom button URL
gl: URL do botón personalizado

en: URL to the button image of your choosing. Example: http://example.com/share.png
gl: URL ao imaxe do botón que elixa. Por exemplo: http://exemplo.com/compartir.png

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Localization
gl: Localización

en: Cache once for everything (global)
gl: Poñer en caché dunha sóla vez para todo (global)

en: Per page
gl: Por páxina

en: Per role
gl: Por rol

en: Per role per page
gl: Por rol por páxina

en: Per user
gl: Por usuario

en: Per user per page
gl: Por usuario por páxina

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples idiomas

en: Enabled, with translation
gl: Activado, con traducción

en: Has Avatar
gl: Ten Avatar

en: Draft
gl: Borrador

en: Save Draft
gl: Gardar borrador

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: Main menu
gl: Menú principal

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Sum
gl: Suma

en: sorted by
gl: ordeado por

en: Placement
gl: Ubicación

en: Date year range
gl: Rango de anos da data

en: Format: @date
gl: Formato: @date

en: date ical
gl: data ical

en: The dates are invalid.
gl: As datas non son válidas.

en: Repeats
gl: Repítese

en: every week | every @count weeks
gl[0]: cada semana
gl[1]: cada @count semanas

en: every month | every @count months
gl[0]: cada mes
gl[1]: cada @count meses

en: every year | every @count years
gl[0]: cada ano
gl[1]: cada @count anos

en: every day | every @count days
gl[0]: cada día
gl[1]: cada @count días

en: Not Approved
gl: Rexeitado

en: Remove group
gl: Borrar grupo

en: is greater than
gl: é maior que

en: is less than
gl: é menor que

en: Secondary
gl: Secundario

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: No alias
gl: Sen alias

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: Numeric
gl: Numérico

en: Custom URL
gl: URL personalizada

en: form
gl: formulario

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Submit button text
gl: Texto do botón de envío

en: Date field(s)
gl: Campo(s) da data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
gl: Método para manexar múltiples campos de data na mesma consulta. Devolve os elementos que teñen calquer campo de data coincidinte (data = campo_1 OU campo_2), ou só queles que coincidan con todos os campos de data seleccionados (data = campo_1 E campo_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
gl: Debe seleccionar o menos un campo de data para este filtro.

en: Missing date fields!
gl: Campos de data perdidos!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
gl: (@field) <strong>Exposto</strong> @widget @format

en: The results of this submission may be viewed at:
gl: Os resultados deste envío poden ser vistos en:

en: Form: !form
gl: Formulario: !form

en: Thank you, your submission has been received.
gl: Grazas, o seu envío foi recibido.

en: Webform submission
gl: Envío de formulario

en: User timezone
gl: Franxa horaria do usuario/a

en: Leaving blank will use the default size.
gl: Deixándoo en branco utilizarase o tamaño por defecto.

en: Examples: $, #, -.
gl: Exemplos: $, #, -.

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Justify
gl: Xustificado

en: Broken handler @table.@field
gl: Manexador  @table.@field deteriorado

en: Skipping broken view @view
gl: Omitindo a vista rota @view

en: Ajax callback for view loading.
gl: Función callback Ajax para a carga de vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
gl: Interface administrativo das vistas. Sen este módulo non se poden crear ou editar as vistas.

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
gl: O manexador deste argumento falta ou está deteriorado e non se pode usar. Se o proporcionou un módulo que foi desactivado, reactivalo podería restaurar o manexador. Doutro modo, probablemente debería borrar este elemento.

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Rewrite the output of this field
gl: Reescribir a saída deste campo

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: O texto para mostrar neste campo. Pode incluír HTML. Ten que indicar os datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: Output this field as a link
gl: Amosar este campo como unha ligazón

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
gl: Si márcase. este campo converterase en enlace. O destino debe indicarse a continuación.

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
gl: <p>Debe engadir algúns campos adicionais a esta presentación antes de usar este campo. Estes campos pódense marcar con <em>Excluír de a presentación</em> si prefíreo. Teña en conta que debido á orde de construción, non pode usar campos logo deste campo. Si necesita un campo non listado aquí, reordene os seus campos.</p>

en: Trim this field to a maximum length
gl: Recortar este campo a unha lonxitude máxima

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Add an ellipsis
gl: Engadir puntos suspensivos

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
gl: si se marca, engadirase un "..." si se recortase o campo.

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
gl: si se marca, todas as etiquetas HTML eliminaranse.

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
gl: si se marca, activarase o corrector HTML para asegurarse de que as etiquetas quedan correctamente pechadas despois do recorte.

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este filtro. Non pode ser en branco.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
gl: O filtro exposto é opcional e engadiranse opcións para permitir que non actue.

en: Remember
gl: Lembrar

en: Remember the last setting the user gave this filter.
gl: Lembrar os últimos axustes do filtro polo usuario.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Contén todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: Broken
gl: Roto

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: View name
gl: Nome da vista

en: View description
gl: Ver a descrición

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
gl: Esta descrición aparecerá nas páxinas de administración de vistas para informar en que consiste a vista.

en: View tag
gl: Ver marca

en: The view has been deleted.
gl: A vista foi eliminada.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
gl: Estas seguro de querer romper o bloqueo na vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
gl: Rompendo este bloqueo perderase calquer cambio feito polo usuario !user non gardado.

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
gl: Escriba o nome que se usará para esta vista si fose distinto do da vista orixinal. Deixe o campo baleiro si desexa usar o nome orixinal da vista.

en: Paste view code here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Unable to interpret view code.
gl: Non se pode interpretar o código da vista.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
gl: Unha vista con este nome xa existe; por favor elixa un nome diferente

en: Display plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de visualización @plugin no está dispoñíbel.

en: Style plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de estilo @plugin no está dispoñíbel

en: Row plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de fila @plugin no está dispoñíbel.

en: @type handler @table.@field is not available.
gl: O manejador @type de @table.@field non está dispoñible.

en: Unable to import view.
gl: Non é posíbel importar a vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
gl: Preme en un elemento para editar os detalles do elementos.

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: View analysis
gl: Ver análise

en: Configure @type
gl: Configurar @type

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Configure summary style for @type %item
gl: Configurar o estilo do sumario para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: Error: missing @component
gl: Erro: @component perdido

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: Displays rows as an HTML list.
gl: Amosar as filas como unha lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The title of the aggregator category.
gl: O título da categoría de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The comment ID of the field
gl: O ID do comentario do campo

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: Provide a simple link to view the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para ver o comentario.

en: Provide a simple link to edit the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o comentario.

en: Provide a simple link to delete the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o comentario

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: The Comment ID of the parent comment.
gl: O ID de comentario do comentario pai.

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
gl: Se os comentario están activados ou desactivados no nodo.

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment with standard comment view.
gl: Mostrar o comentario coa vista estándar de comentario.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Link to contact page
gl: Ligazón á páxina de contacto

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Locale source
gl: Orixe de regionalización

en: The group the translation is in.
gl: O grupo no que está a tradución.

en: The full original string.
gl: A cadea orixinal completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
gl: A versión do núcleo de Drupal para o que é esta cadea.

en: Provide a simple link to edit the translations.
gl: Provee unha ligazón para editar as traduccións.

en: Locale target
gl: Destino de regionalización

en: The full translation string.
gl: A cadea de traducción completa.

en: The language this translation is in.
gl: A lingua na que está a traducción.

en: Singular LID
gl: LID singular

en: Whether or not the translation is plural.
gl: Si a tradución é plural ou non.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: Whether or not the node is published.
gl: Si o nodo está ou non publicado

en: Published or admin
gl: Publicado ou administrado

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: Created year
gl: Ano de creación

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: Revert link
gl: Revertir o enlace

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Poll
gl: Enquisa

en: Whether the poll is open for voting.
gl: Si a enquisa permanece aínda aberta para votar ou non.

en: Profile textfield
gl: Campo de texto de perfil

en: Profile textarea
gl: Área de texto de perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile selection
gl: Selección de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
gl: lista de perfil en formulario libre %field-name.

en: Links from
gl: Ligazón desde

en: Other nodes that are linked from the node.
gl: Outros nodos ligados desde este nodo.

en: Links to
gl: Ligazón a

en: Other nodes that link to the node.
gl: Outros nodos que ligan con este nodo.

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: The terms to search for.
gl: Os termos a buscar.

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: Stores site access information.
gl: Almacena información de acceso ao sitio.

en: Title of page visited.
gl: Título da páxina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
gl: Nome do host do usuario que visitou a páxina.

en: The user who visited the site.
gl: O usuario que visitou o sitio.

en: The ID of the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The path of the file.
gl: A ruta do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The status of the file.
gl: O estado do ficheiro.

en: The date the file was uploaded.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: Taxonomy term name.
gl: Nome de termo da taxonomía.

en: The parent term of the term.
gl: O termo pai do termo.

en: Node translation
gl: Tradución do nodo

en: Source translation
gl: Orixe de tradución

en: The source that this content was translated from.
gl: O orixinal do que se traduciu este contido.

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Language of the user
gl: Lingua do usuario

en: The user's picture, if allowed.
gl: A imaxe do usuario, se está permitida.

en: The date the user was created.
gl: A data que o usuario foi creado.

en: The user's last access date.
gl: A última data de acceso do usuario.

en: The user's last login date.
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: Whether a user is active or blocked.
gl: Se un usuario está activo ou bloqueado.

en: The user's signature.
gl: A sinatura do usuario.

en: Provide a simple link to edit the user.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o usuario.

en: Roles that a user belongs to.
gl: Roles asignados a un usuario.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: Link this field to its comment
gl: Liga este campo aos comentarios

en: contact
gl: contacto

en: Unknown group
gl: Grupo descoñecido

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Current installed version
gl: Versión actualmente instalada

en: Node IDs separated by , or +
gl: IDs dos nodos separados por , ou +

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its taxonomy term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Select terms
gl: Seleccionar termos

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term IDs separated by , or +
gl: IDs dos termos separados por, ou +

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Translation option
gl: Opcións de tradución

en: To the user
gl: Para o usuario

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
gl[0]: Non foi posíbel atopar o usuario: @users
gl[1]: Non foi posíbel atopar os usuarios: @users

en: Restrict user based on role
gl: Restrinxir usuario baseándose no rol

en: Restrict to the selected roles
gl: Restrinxir aos roles seleccionados

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
gl: Só os usuarios ca marca de permiso seleccionada poderán acceder a esta presentación. Teña en conta cos usuarios con permiso para "acceder a todas as vistas" poderán ver cualquera vista sin importar outros permisos.

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Use AJAX when available to load this view
gl: Empregar AJAX, cando sexa posíbel, para cargar esta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
gl: O número de elementos a amosar por páxina. Poña "0" para sen límite.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
gl: Isto fará que a vista mostre só elementos únicos. Si hai varios elementos idénticos, só se mostrará un unha vez. Pode usar esta opción para eliminar duplicados dunha vista, aínda que non sempre funciona. Teña en conta que isto pode reducir a velocidade das consultas, polo que debe usarse con precaución

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Display output
gl: Amosar a saida

en: Style output
gl: Estilo de saída

en: Alternative style
gl: Estilo alternativo

en: Row style output
gl: Saída do estilo de fila

en: Alternative row style
gl: Estilo de fila alternativo

en: Field @field (ID: @id)
gl: Campo @field (ID: @id)

en: Change theme
gl: Cambiar o tema

en: Theming information (display)
gl: Información da plantilla (visualización)

en: Back to !info.
gl: Voltar a !info.

en: theming information
gl: información da plantilla

en: This display has no theming information
gl: Esta visualización non ten información de plantilla

en: This is the default theme template used for this display.
gl: Esta é a plantilla predeterminda para esta visualización.

en: This is an alternative template for this display.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para esta visualización.

en: Theming information (style)
gl: Información da plantilla (estilo)

en: This display has no style theming information
gl: Esta visualización non ten información de estilo da plantilla

en: This is the default theme template used for this style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada por este estilo.

en: This is an alternative template for this style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo.

en: Theming information (row style)
gl: Información da plantilla (estilo de fila)

en: This display has no row style theming information
gl: A visualización non ten información da plantilla do estilo de fila

en: This is the default theme template used for this row style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada neste estilo de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo de fila.

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: File found in folder @template-path
gl: Ficheiro atopado no cartafol @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
gl: (Ficheiro non atopado, no cartafol @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Block caching type
gl: Tipo de caché do bloque

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Lapela de menú

en: Default menu tab
gl: Lapela de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da lapela

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
gl: "$arg" xa non está soportada. Agora podes usar %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha presentación onde a ruta remata cun % non pode ser unha lapela.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar baleiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
gl: A alineación horizontal situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara á dereita. A alineación vertical situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara abaixo.

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: The style selected does not utilize fields.
gl: O estilo seleccionado non usa campos.

en: None defined
gl: Ningún definido

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
gl: Esta vista está sendo editada polo usuario !user, polo que está bloqueada para ser editada por outros. Este bloqueo ten !age. Preme aquí para <a href="!break">romper o bloqueo</a>.

en: New view
gl: Nova vista

en: Changed view
gl: Cambiar vista

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
gl: Vista %name, amosando elementos do tipo <strong>@base</strong>.

en: Live preview
gl: Vista previa

en: @current of @max
gl: @current de @max

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: Must users preview posts before submitting?
gl: Deben os usuarios facer unha vista previa do contido antes de o enviar?

en: - All -
gl: - Todo -

en: Compact
gl: Compacto

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Textarea
gl: Área de texto

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiples valores

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: No changes have been made to this feature.
gl: Non se realizaron cambios nesta funcionalidade.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Download feature
gl: Descargar funcionalidade

en: Enable and disable features.
gl: Activar e desactivar funcionalidades.

en: Display components of a feature.
gl: Amosar os compoñentes dunha funcionalidade.

en: Dependency
gl: Dependencia

en: No features available.
gl: Non hai funcionalidades dispoñíbeis

en: Filter criteria
gl: Criterios de filtrado

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Pagination
gl: Paxinación

en: Standard deviation
gl: Desviación estándar

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
gl: O enderezo <em>remitente</em> en envíos automatizados de correo-e durante o rexistro e as peticións de novo contrasinal e outras notificacións. (Use un enderezo rematado co dominio do seu sitio para previr que este enderezo de correo sexa marcado como lixo.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: Latin
gl: Latín

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
gl: A lingua predefinida da conta para os correos-e, e lingua preferida para a visualización do sitio.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activa o compatibilidade multi idioma para este tipo de contido. Se está activada, engadirase un campo de selección de idioma ao formulario de edición, permitíndolle seleccionar algún dos <a href="!languages">idiomas activos</a>. Se está desactivada, os novos artigos gárdanse co idioma predeterminado. O contido xa existente non será afectado polo cambio nesta opción.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
gl: O usuarios con permiso de <em>administrar nodos</em> poderán modificar estas opcións en cada caso.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: Number of posts on main page
gl: Número de entradas na páxina principal

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Popular content
gl: Contido popular

en: The name of this website.
gl: O nome deste sitio web.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
gl: O lema, eslogan ou frase vendedora do seu sitio (amosado frecuentemente xunto co título do sitio).

en: Default 403 (access denied) page
gl: Páxina 403 (acceso denegado) predefinida

en: Default 404 (not found) page
gl: Páxina predeterminada 404 (non se atopa)

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
gl: Configuración global predeterminada de elementos de contido mostrados en cada fonte.

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activar a compatibilidade multilingüe para este tipo de contido. Se está activado, engadirase ao formulario de edición un campo de selección de idioma, o que lle permitirá seleccionar un entre os <a href="!languages">idiomas activados</a>. Tamén pode activar a tradución para este tipo de contido, para permitirlle dispor do contido traducido a calquera dos idiomas activados. Si está desactivado, as novas entradas gardaranse co idioma predeterminado. O contido xa existente non se verá afectado por cambiar esta opción.

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, pero se necesita a aprobación dun administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
gl: Requirir verificación por correo-e cando un/ha usuario/a crea unha conta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
gl: Se esta caixa está activa, aos novos usuarios requeriráselle a validación das súas direccións de correo-e para iniciar sesión no sitio, e lle asignará unha contrasinal xerado polo sistema. Se está desactivada, os usuarios iniciarán sesión inmediatamente despois de rexistrarse, e deberán seleccionar as suas propias contrasinais durante o rexistro.

en: User registration guidelines
gl: Guías para a alta de usuarios.

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto mostrase por enriba do formulario de rexistro dos usuarios. É útil para proporcionar axuda e orientar ós usuarios.

en: Welcome, new user created by administrator
gl: Benvido, novo usuario creado polo administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios creados polo administrador.

en: Welcome, no approval required
gl: Benvido, non é necesaria a aprobación

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
gl: Personalizar o a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Welcome, awaiting administrator approval
gl: Benvido, esperase a aprovación do administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Password recovery email
gl: Correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios que solicitan un novo contrasinal.

en: Account activation email
gl: Email de activación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando as contas son activada (cando un administrador activa unha conta dun usuario que xa se rexistrou, nun sitio onde a supervisión administrativa é necesaria).

en: Notify user when account is activated.
gl: Notificar ao usuario cando se active a conta.

en: Account blocked email
gl: O correo-e da conta está bloqueado

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se bloquean as súas contas.

en: Notify user when account is blocked.
gl: Notificar ao usuario cando a conta esté bloqueada.

en: Account deleted email
gl: Correo electrónico de eliminación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se eliminan as súas contas.

en: Notify user when account is deleted.
gl: Notificar ao usuario cando se borre a conta.

en: Signature support
gl: Soporte para sinaturas

en: Picture support
gl: Compatibilidade de imaxes

en: Picture maximum dimensions
gl: Dimensións máximas da imaxe

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
gl: Dimensións máxima das de imaxes, en píxeles.

en: Picture maximum file size
gl: Tamaño máximo de ficheiros de imaxes

en: Maximum file size for pictures, in kB.
gl: O tamaño máximo de ficheiro para as imaxes, en kB.

en: Picture guidelines
gl: Directrices de imaxes

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: Styles
gl: Estilos

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Sort descending
gl: Ordenar de maneira descendente

en: Sort ascending
gl: Ordenar de maneira ascedente

en: URL path
gl: Ruta URL

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Optional features
gl: Características opcionais

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Administrative description
gl: Descrición administrativa

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Form settings
gl: Axustes do formulario

en: %title is invalid.
gl: @title non é válido.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
gl: HTTP Request Error importando %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
gl: Fallou a apertura do ficheiro: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
gl: Ficheiro de calendario non válido: %filename

en: Invalid calendar file.
gl: Ficheiro de calendario non válido.

en: Custom input format
gl: Formato de entrada personalizado

en: Hide repeat rule
gl: Ocultar a regra de repetición

en: Current exceptions
gl: Actuais excepcións

en: Date wizard
gl: Asistente de data

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
gl: O nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _). Crearase o tipo de contido se este non é un tipo de contido existente

en: Content type label
gl: Etiqueta do tipo de contido

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
gl: O nome lexíbel polos humanos para este tipo de contido. So é preciso cando se crea un tipo de contido novo.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
gl: Un tipo de contido data que está ligado a unha Vista de calendario.

en: Content type description
gl: Descrición do tipo de contido

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
gl: Unha descripción do tipo de contido. Só necesario cando se cree un novo tipo de contido.

en: Date field name
gl: Nome do campo data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
gl: Nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _) Non debe de ser un nome de campo xa existente.

en: Date field label
gl: Etiqueta do campo data

en: The human-readable label for this field.
gl: A etiqueta lexíbel por humanos para este campo.

en: Date widget type
gl: Tipo de widget de data

en: Show repeating date options
gl: Amosar as opcións de repetición de data

en: Date field type
gl: Tipo de campo de data

en: Date timezone handling
gl: Xestión do fuso horario

en: Create a calendar for this date field
gl: Crear un calendario para este campo de data

en: This field name already exists.
gl: Este nome de campo xa existe.

en: Date Tools
gl: Ferramentas de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
gl: Ferramentas para importar e crear automaticamente datas e calendarios.

en: Date browser
gl: Navegador de datas

en: Date browser style
gl: Estilo do navegador de datas

en: Date (!base_table)
gl: Data (!base_table)

en: Navigate to previous year
gl: Navegar ao ano anterior

en: Navigate to next year
gl: Navegar ao seguinte ano

en: Navigate to previous month
gl: Navegar ao mes anterior

en: Navigate to next month
gl: Navegar ao seguinte mes

en: Navigate to previous week
gl: Navegar á semana anterior

en: Navigate to next week
gl: Navegar á seguinte semana

en: Navigate to previous day
gl: Navegar ao día anterior

en: Navigate to next day
gl: Navegar ao día seguinte

en: Taxonomy Term
gl: Término de taxonomía

en: Flush all caches
gl: Baleirar todas as cachés

en: manage fields
gl: administrar campos

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: <No value>
gl: <Sin valor>

en: Custom label
gl: Etiqueta personalizada

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: Regional settings
gl: Configuración rexional

en: Number of pages
gl: Número de páxinas

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Page top
gl: Parte superior da páxina

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: Lock
gl: Bloquear

en: Hello <strong>@username</strong>
gl: Benvido, <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
gl: Amosar accesos rápidos

en: Administration menu Toolbar style
gl: Estilo da Barra de Ferramentas do Menú de Administración

en: A better Toolbar.
gl: Unha barra de ferramentas mellor.

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Sidebar first
gl: Primeira barra lateral

en: Structure
gl: Estrutura

en: Default values
gl: Valores predeterminados

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: features
gl: funcionalidades

en: Create feature
gl: Crear funcionalidade

en: Create a new feature.
gl: Crear unha nova funcionalidade.

en: Progress bar
gl: Barra de progreso

en: What You See Is What You Get
gl: O que ve é o que obtén (What You See Is What You Get)

en: official project page
gl: páxina oficial do proxecto

en: Custom path
gl: Ruta personalizada

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
gl: O número máximo de caracteres que este campo pode ter.

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como baleiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar si está baleiro

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Hostname of user that posted the comment.
gl: Nome do equipo do usuario que enviou o comentario.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: The role ID of the role.
gl: O ID do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
gl: Non mostrar campos, etiquetas ou marcas para campos que estean baleiros.

en: Submitted by !username on !datetime
gl: Enviado por !username a !datetime

en: Site email address
gl: Dirección de correo electrónico do sitio

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: SQL Query
gl: Consulta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
gl: A consulta crearase e executará usando a API de bases de datos de Drupal.

en: revision user
gl: usuario revisor

en: Exposed form
gl: Formulario exposto

en: Cancel account
gl: Cancelar conta

en: User menu
gl: Menú de usuario

en: Secondary menu
gl: Menú secundario

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Recreate
gl: Recrear

en: Mark as reviewed
gl: Marcar como revisada

en: Manage features.
gl: Xestionar funcionalidades.

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: Serial number
gl: Número de serie

en: The order of pages in the book hierarchy.
gl: A orde das páxinas na xerarquía do libro.

en: CKEditor Global Profile
gl: Perfil global de CKEditor

en: Always run security filters for CKEditor.
gl: Executar sempre os filtros de seguranza para CKEditor

en: Run security filters only when CKEditor is set to start automatically.
gl: Executar os filtros de seguranza só cando CKEditor estea configurado para executarse automaticamente.

en: CKEditor default
gl: Predeterminado de CKEditor

en: Select manually
gl: Seleccionar manualmente

en: Color module: base
gl: Módulo de cor: base

en: Color module: top
gl: Módulo de cor: arriba

en: Color module: bottom
gl: Módulo de cor: abaixo

en: The language for the CKEditor interface.
gl: O idioma para a interface de CKEditor.

en: Use theme ckeditor.styles.js
gl: Usar o tema «ckeditor.styles.js»

en: Define path to ckeditor.styles.js
gl: Definir a ruta a «ckeditor.styles.js»

en: Select the file browser that you would like to use to upload files.
gl: Seleccionar o explorador de ficheiros que quere usar para enviar ficheiros.

en: Select the file browser that you would like to use to upload images.
gl: Seleccione o explorador de ficheiros que quere usar para enviar imaxes

en: Path to CKEditor
gl: Ruta a CKEditor

en: Local path to CKEditor
gl: Ruta local a CKEditor

en: The path relative to the location of the private directory where CKEditor should store uploaded files.
gl: A ruta relativa á localización do directorio privado onde CKEditor debe almacenar os ficheiros enviados.

en: for developers only
gl: só para desenvolvedores

en: CKEditor homepage
gl: Páxina de CKEditor

en: Choose a CKEditor skin.
gl: Elixa un tema visual de CKEditor

en: Insert Teaser Break
gl: Inserir unha separación de resumo

en: Insert Page Break
gl: Inserir un salto de páxina

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
gl: O documento xa conten unha separación de resumo. Quere continuar eliminándoa antes?

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
gl: A dirección IP do ordenador dende a que foi enviado o comentario.

en: The name left by the comment author.
gl: O nome deixado polo autor comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The URL of the comment.
gl: A URL do comentario.

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: The URL of the comment's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do comentario.

en: The date the comment was posted.
gl: Data na que foi enviado o comentario.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
gl: O comentario pai, se o fío de comentarios está activado.

en: The node the comment was posted to.
gl: O nó o que enviou o comentario.

en: The number of comments posted on a node.
gl: O número de comentarios enviados a un nodo.

en: New comment count
gl: Nova conta de comentarios

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
gl: A cantidade de comentarios enviados a un nodo dende a última vez que o usuario o visitou

en: The type of the node.
gl: O tipo de nodo.

en: The language the node is written in.
gl: O idioma no que está escrito o nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The URL of the node's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do nodo.

en: Date changed
gl: Data modificada

en: The date the node was most recently updated.
gl: A data de actualización máis recente do nodo.

en: The author of the node.
gl: O autor do nodo.

en: Poll winner
gl: Ganador de enquisa

en: The winning poll answer.
gl: A resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner votes
gl: Votos da opción ganadora da enquisa

en: The number of votes received by the winning poll answer.
gl: A cantidade de votos recibidos pola resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner percent
gl: Porcentaxe da opción ganadora da enquisa

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
gl: O porcentaxe de votos recibidos pola opción ganadora da enquisa.

en: The number of visitors who have read the node.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo.

en: The number of visitors who have read the node today.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo hoxe.

en: Last view
gl: Última visita

en: The date on which a visitor last read the node.
gl: A data na que un visitante accedeu por última vez o nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: The URL of the site's login page.
gl: a URL da páxina de inicio de sesión no sitio.

en: The unique ID of the uploaded file.
gl: O ID único do arquivo subido o servidor.

en: The name of the file on disk.
gl: O nome do arquivo no disco.

en: The web-accessible URL for the file.
gl: A URL do arquivo accesible a través da web.

en: The date the file was most recently changed.
gl: A data da modificación máis recente do arquivo.

en: The user who originally uploaded the file.
gl: O usuario que orixinalmente subiu o ficheiro.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
gl: O número de nodos etiquetados co termo de taxonomía.

en: The URL of the taxonomy term.
gl: La URL do termo de taxonomía.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
gl: O vocabulario de taxonomía o que pertence o termo.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: Term count
gl: Conteo de termos

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: O número de termos pertencentes ao vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: The date the user last logged in to the site.
gl: A data na que o último usuario identificouse na páxina web.

en: The date the user account was created.
gl: A data na que se creou a conta de usuario.

en: All parent terms
gl: Todos os termos pais

en: the list of common problems
gl: a lista de problemas comúns

en: Embed Media Dialog
gl: Incrustar o dialogo multimedia

en: Embed media code
gl: Incrustar código multimedia

en: Paste embed code here
gl: Pegue o código incrustado aquí

en: Default country
gl: País predefinido

en: system
gl: sistema

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Cache blocks
gl: Caché de bloques

en: No books available.
gl: Non hai libros dispoñibles.

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
gl: A cantidade de réspostas que unha conversación debe ter para que se considere "candente".

en: Forum navigation vocabulary
gl: Vocabulario de navegación de foro

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: Date type
gl: Tipo de data

en: No Main links
gl: Sen enlaces principais

en: Source for the Main links
gl: Fonte dos enlaces principais

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
gl: Selecione o que se debería amosar como enlaces principais (usualmente na parte superior da páxina).

en: No Secondary links
gl: Sen enlaces secundarios

en: Source for the Secondary links
gl: Fonte dos enlaces secundarios

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
gl: O menú de <em>Navegación</em> contén enlaces para os visitantes o sitio. Algúns módulos agregan enlaces o menú de <em>Navegación</em> automáticamente.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
gl: O menú <em>Usuario</em> contén enlaces relacionados ca conta do usuario, como o enlace 'Pechar sesión'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
gl: O menú <em>Administrar</em> contén enlaces as tarefas administrativas.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
gl: O menú <em>Principal</em> empregase en moitos sitios web para amosar as seccións principais do sitio, xeralmente nunha barra de navegación.

en: manage display
gl: xestionar presentación

en: Preview before submitting
gl: Previsualizar antes de enviar

en: Display author and date information.
gl: Amosar información do autor e data.

en: Author username and publish date will be displayed.
gl: Amosaránse o nome do autor e a data de publicación.

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Full content
gl: Contido completo

en: @title dialog
gl: Diálogo @title

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl[0]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva cun ou máis caracteres.
gl[1]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva con @count ou máis caracteres.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
gl: O número máximo de mensaxes aparecen nas páxinas de resumos, como a páxina principal.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
gl: Esta páxina móstrase cando o documento solicitado non é acesible polo o usuario actual. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "acceso denegado".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
gl: Esta páxina móstrase cando ningún contido corresponde co documento solicitado. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "páxina non atopada".

en: Compress cached pages.
gl: Comprimir páxinas en caché.

en: Description of your site, included in each feed.
gl: A descrición do seu sitio, incluida en cada canle de novas.

en: Users may set their own time zone.
gl: Os usuarios poden establecer o seu fuso horario.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
gl: Recordar os usuarios cando se identifiquen se o sue fuso horario non foi especificado.

en: Only applied if users may set their own time zone.
gl: Só se aplica se os usuarios poden establecer o seu propio fuso horario.

en: Time zone for new users
gl: Fuso horario para usuarios novos.

en: Default time zone.
gl: Fuso horario predeterminado.

en: Empty time zone.
gl: Fuso horario baleiro.

en: Users may set their own time zone at registration.
gl: O usuarios poden establecer o seu propio fuso horario o rexistrarse.

en: Put site into maintenance mode
gl: Poñer o sitio en modo de mantemento

en: Maintenance mode message
gl: Mensaxe do modo de mantemento

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
gl: Mensaxe para mostrar aos visitantes cando o sitio está en modo de mantemento.

en: Public files
gl: Arquivos públicos

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
gl: A carpeta %directory non existe e non se puido crear.

en: There is currently no content classified with this term.
gl: Actualmente non hai contido clasificado con este termo.

en: Picture directory
gl: Directorio de imaxes

en: E-mails
gl: Correos electrónicos

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
gl: Editar as mensaxes de correo enviadas aos usuarios cando tentan cancelar as súas contas.

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
gl: A etiqueta para esta área que se amosará só de forma administrativa.

en: Exposed
gl: Exposto

en: Remove this display
gl: Quitar esta visualización

en: Operator to use on all groups
gl: Operador para usar en todos os grupos

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
gl: Xa sexa «grupo 0 E grupo 1 E grupo 2» ou «grupo 0 Ou grupo 1 Ou grupo 2», etc.

en: Remove group @group
gl: Quitar o grupo @group

en: Default group
gl: Grupos predefinidos

en: Group @group
gl: Grupo @group

en: Ungroupable filters
gl: Filtros inagrupables

en: Configure group settings for @type %item
gl: Configurar os axustes do grupo para @type %item

en: Display all items
gl: Amosar todos os elementos

en: Display a specified number of items
gl: Amosar un número específico de elementos

en: Display a limited number items that this view might find.
gl: Mostrar un número limitado de elementos que esta vista podería atopar.

en: Paged output, full pager
gl: Saída paxinada, paxinador completo

en: Paged output, full Drupal style
gl: Saída paginada, estilo Drupal completo

en: Paged output, mini pager
gl: Saída paxinada, paxinador mini

en: The taxonomy vocabulary name
gl: O nome do vocabulario da taxonomía

en: Name (raw)
gl: Nome (crudo)

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Exposed form style
gl: Estilo do formulario exposto

en: Exposed Form
gl: Formulario exposto

en: Exposed form options
gl: Opciós do formulario exposto

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
gl: O número de artículos a omitir. Por exemplo, si este campo é 3, os 3 primeros elementos serán omitidos e non se amosarán.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
gl: O número total de páxinas. Déixeo baleiro para mostrar todas as páxinas.

en: Exposed options
gl: Opcións expostas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
gl: Expoñer esta opción permite os usuarios definir os seus valores nun formulario exposto cando se amosa a vista

en: All items, skip @skip
gl: Todos os elementos, omitir @skip

en: All items
gl: Todos os elementos

en: Group results together
gl: Agrupar resultados

en: Authentication module
gl: Módulo de autentificación

en: Webform is currently not enabled on any content types.
gl: Actualmente o webform non está habilitado para ningún tipo de contido.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
gl: Esta páxina lista tódolos contidos do sitio que poden ter un webform asociado.

en: Webform settings
gl: Configuración de Webform

en: Other...
gl: Outro...

en: Confirmation message
gl: Mensaxe de confirmación

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
gl: Mostrar as notificaciones sobre envíos anteriores que aparecen cando os usuarios xa enviaron este formulario previamente.

en: Submission ID
gl: ID de envío

en: draft
gl: borrador

en: @name form
gl: Formulario @name

en: Administer pathauto
gl: Administrar alias de URL automáticos

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
gl: Permite a un usuario configurar patróns de alias, así como crear ou eliminar os alias de URL de forma masiva.

en: Forum settings
gl: Configuración do foro

en: Update preview
gl: Vista previa da actualización

en: Access all webform results
gl: Acceder a tódolos resultados de webform

en: Access own webform results
gl: Acceder aos propios resultados de webform

en: Edit all webform submissions
gl: Editar tódolos envíos de webform

en: Delete all webform submissions
gl: Borrar tódolos envíos de webform

en: Default: %value
gl: Predefinido: %value

en: Search filter
gl: Filtro de busca

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Provide a simple link to edit the term.
gl: Prover unha ligazón para editar o termo.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
gl: Especifique entre cales valores pode elixir o usuario ao determinar os elementos por páxina. Separados por comas.

en: Submitter
gl: Autor do envío

en: Attachment before
gl: Adxunto antes

en: Attachment after
gl: Adjunto despois

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
gl: Os recursos externos poden ser optimizados automáticamente, o que reducirá tanto o tamaño como o número de peticións o seu sitio web.

en: Current page
gl: Páxina actual

en: Cache pages for anonymous users
gl: Caché de páxinas para usuarios anónimos

en: Highlighted
gl: Resaltado

en: Sidebar second
gl: Segunda barra lateral

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
gl: As paxinas en cache non serán recreadas ata que non transcurra o menos este periodo.

en: Expiration of cached pages
gl: Caducidade das páxinas en caché

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
gl: O tempo máximo que unha caché externa pode empregar unha versión antiga dunha páxina.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
gl: Engadir un novo @plugin

en: Clone @plugin %title
gl: Clonar @plugin %title

en: Enabled, name
gl: Activado, nome

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
gl: A explicación dos cambios máis recentes realizados no contido.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: - Use default -
gl: - Usar predeterminado -

en: Unknown content type
gl: Tipo de contido descoñecido

en: Trim length
gl: Recortar lonxitude

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
gl: Se é activado, so os usuarios co <a href="@permissions-url">permiso</a> «Usar sitio en modo de mantemento» poden entrar e realizar o mantemento; o resto dos visitantes verán o aviso de modo de mantemento configurado abaixo. Os usuarios autorizados poden entrar na páxina de <a href="@user-login">iniciar sesión</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
gl: Subdirectorio das carpetas de arquivos subidos no que se gardarán as imáxes.

en: View mode
gl: Modo de vista

en: and where
gl: e onde

en: Dark
gl: Escuro

en: Schema version
gl: Versión do esquema

en: Aggregate and compress CSS files.
gl: Xuntar e comprimir os arquivos CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
gl: Xuntar os arquivos JavaScript.

en: Fixed value
gl: Valor fixo

en: Access the views administration pages.
gl: Acceder as páxinas de administración das vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
gl: Saltar o control de acceso cando accedes as vistas.

en: Add new view
gl: Engadir unha nova vista

en: - Basic validation -
gl: - Validación básica -

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Place a colon after the label
gl: Poñer os dous puntos despois da etiqueta

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: Add default classes
gl: Engadir clases predefinidas

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome interno do sistema único para este View. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guiones baixos.

en: Weight for @display
gl: Peso para @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
gl: Este título amosarase na páxina de edición de vistas en lugar do predefinido. Esto pode ser útil se ten o mesmo elemento dúas veces.

en: Last comment CID
gl: CID do último comentario

en: Last Comment
gl: Último Comentario

en: The extension of the file.
gl: A extensión do arquivo.

en: File Usage
gl: Uso do Arquivo

en: The type of entity that is related to the file.
gl: O tipo de entidade que está relacionado co arquivo.

en: Query options
gl: Opcións de consulta

en: Field Language
gl: Idioma de campo

en: The class to provide on each row.
gl: A clase a proporcionar en cada fila.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
gl: Podes usar comodines de campo, de acordo aos "Patróns de remplazo" que se utiliza en "Reescribir a saída deste campo" para todos os campos.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase da listaxe

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.

en: Administration tools.
gl: Ferramentas de administración.

en: Content access
gl: Acceso ao contido

en: Display:
gl: Presentación:

en: Multiple values:
gl: Varios valores:

en: starting from @isodate
gl: a partir de @isodate

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
gl: Amosar @count valor(es) comezando por @date1 e rematando en @date2

en: earliest
gl: o máis antigo

en: latest
gl: o máis recente

en: The year is invalid.
gl: O ano non é válido.

en: The month is invalid.
gl: O mes non é válido.

en: The day is invalid.
gl: O día non é válido.

en: The hour is invalid.
gl: A hora non é válida.

en: The minute is invalid.
gl: O minuto non é válido.

en: The second is invalid.
gl: O segundo non é válido.

[ctx: date_nav]
en: Prev
gl: Anterior
    no contexto: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
gl: Seguinte
    no contexto: date_nav

en: Administer date tools
gl: Administrar ferramentas de data

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: Content revisions
gl: Revisións de contido

en: Machine name:
gl: Nome de sistema:

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
gl: Envío gardado. Pode volver a este formulario máis tarde e restaurará os valores actuais.

en: All Day
gl: Todo o día

en: Bypass views access control
gl: Saltar o control de acceso das vistas

en: No results behavior
gl: Comportamento se non hai resultados

en: Edit @section
gl: Editar @section

en: Edit this view to add a display.
gl: Edite esta vista para engadir unha visualización.

en: Add view from template
gl: Engadir vista dende plantilla

en: View to insert
gl: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
gl: A vista a insertar nesta área.

en: Inherit contextual filters
gl: Herdar filtros contextuais

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
gl: Se é marcada, esta vista recibirá os mesmos filtros contextuais co seu pai.

en: Recursion detected in view @view display @display.
gl: Recursividade detectada na vista @view presentación @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
gl: Cando o valor do filtro <em>NON</em> está na URL

en: Exception value
gl: Valor da excepción

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se recibe este valor, o filtro será ignorado; i.e, «todos os valores»

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
gl: Sobrescribir a vista e outros títulos de argumento. Utilice «%1» para o primeiro argumento, «%2» para o segundo, etc.

en: Provide title
gl: Proporcionar título

en: Override breadcrumb
gl: Sobrescribir migas de pan (breadcrumb)

en: Provide breadcrumb
gl: Proporcionar migas de pan (breadcrumb)

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
gl: Escriba un nome que lle gustaría usar para as migas de pan (breadcrumb). Véxase «Título» para sustitucións de porcentaxes.

en: Specify validation criteria
gl: Especificar criterios de validación

en: Action to take if filter value does not validate
gl: Acción a tomar se o valor do filtro non pasa a validación

en: Display all results for the specified field
gl: Mostra todos os resultados para o campo especificado

en: Provide default value
gl: Proporcionar valor predeterminado

en: Show "Page not found"
gl: Amosar "Páxina non atopada"

en: Display a summary
gl: Amosar un resumo

en: Display contents of "No results found"
gl: Amosar contido de «Non se atoparon resultados»

en: Skip default argument for view URL
gl: Saltar argumento predeterminado para o URL da vista

en: Number of records
gl: Número de rexistros

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gl: Numérica

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
gl: Se o marca, os números indicados para o filtro serán excluidos en lugar de limitar a vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
gl: O modo glosario aplica un límite o número de caracteres utilizados no valor do filtro, o cal permite ca vista de resumo funcione como un glosario.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
gl: Alfabético
    en contexto: Orden

en: Create a label
gl: Crear unha etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
gl: Active para crear unha etiqueta para este campo.

en: Create a CSS class
gl: Crear unha clase CSS

en: Rewrite results
gl: Reescribir resultados

en: Replace spaces with dashes
gl: Remprazar espazos con guións

en: External server URL
gl: URL de servidor externo

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
gl: Active para amosar o texto de «non hai resultados» se o campo contén o número 0.

en: Expose filter
gl: Expoñer filtro

en: Hide filter
gl: Ocultar filtro

en: Expose operator
gl: Expoñer operador

en: Allow the user to choose the operator.
gl: Permitir o usuario elexir o operador.

en: Allow multiple selections
gl: Permitir seleccións múltiples

en: Enable to allow users to select multiple items.
gl: Active para permitir os usuarios seleccionar múltiples elementos.

en: Remember the last selection
gl: Recordar a última selección

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
gl: Active para ocultar elementos que non conteñen esta relación

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
gl: Esta orde non está exposto. Expóñao para permitir aos usuarios cambialo.

en: Expose sort
gl: Expoñer orde

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
gl: Esta orde está exposto. Si ocúltao, os usuarios non poderán cambialo.

en: Hide sort
gl: Ocultar orde

en: Provide description
gl: Proporcionar descrición

en: Update "@title" choice
gl: Actualizar opción «@title»

en: Update "@title" choice (@number)
gl: Actualizar opción «@title» (@number)

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
gl: * Todolos cambios son almacenados de forma temporal. Faga clic en Gardar para facer os seus cambios permanentes. Faga clic en Cancelar para descartar os seus cambios.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
gl: Modificar as visualizacións da súa vista abaixo ou engadir novas visualizacións.

en: edit view name/description
gl: editar nome/descrición da vista

en: @display_title details
gl: Detalles de @display_title

en: Auto preview
gl: Previsualización automática

en: Preview with contextual filters:
gl: Previsualización con filtros contextuales:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
gl: Separe os valores dos filtros contextuales cun «/». Por exemplo, %example.

en: Apply and continue
gl: Aplicar e continuar

en: @current of @total
gl: @current de @total

en: All displays (except overridden)
gl: Todas as presentacións (excepto as sobrescritas)

en: All displays
gl: Todas as presentacións

en: This @display_type (override)
gl: Este @display_type (sobrescribir)

en: Create new filter group
gl: Crear novo grupo de filtros

en: Drag to add filters.
gl: Arrastre para agregar filtros.

en: Add and configure @types
gl: Agregar e configurar @types

en: Configure @type: @item
gl: Configurar @type: @item

en: Show filters on the list of views
gl: Amosar filtros na listaxe de vistas

en: Above the preview
gl: Arriba da vista previa

en: Below the preview
gl: Abaixo da vista previa

en: Unformatted list
gl: Lista sen formato

en: HTML list
gl: Lista HTML

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: contextual filters
gl: filtros contextuais

en: Contextual filter
gl: Filtro contextual

en: contextual filter
gl: filtro contextual

en: filter criteria
gl: criterio de filtrado

en: no results behavior
gl: comportamento sen resultados

en: The node ID.
gl: ID do nodo.

en: The content title.
gl: O título do contido.

en: User has a revision
gl: O usuario ten unha revisión

en: Get the actual content from a content revision.
gl: Obter o contido real dunha revisión de contido.

en: Content ID from URL
gl: ID do contido desde a URL

en: Load default filter from term page
gl: Cargar filtro predeterminado da páxina de térmo

en: Change the way content is formatted.
gl: Cambiar o xeito en que se da formato o contido.

en: Hide attachments in summary
gl: Ocultar adxuntos no resumo

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
gl: Tamén pode axustar as !settings para a restricción de acceso seleccionada actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo de fila seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o paxinador seleccionado actualmente.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
gl: Se o marca, amosarase o valor de filtro contextual actual coma a opción predeterminada no menú de salto, se é aplicable.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
gl: Por defecto a táboa ocultase para unha vista valeira. Con esta opción, e posible amosar unha táboa valeira co texto adentro.

en: All storage
gl: Todo o almacenamento

en: All status
gl: Todos os estados

en: No tags
gl: Sin etiquetas

en: No views match the search criteria.
gl: Ninguna vista coincide cos criterios de búsca.

en: Create view from template @template
gl: Crear vista da prantilla @template

en: Clone of | Clone @count of
gl[0]: Clon de
gl[1]: Clon @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
gl: Esta acción eliminará permanentemente cualquera personalización que foxe feita a esta vista.

en: The view has been reverted.
gl: Esta vista foi revertida.

en: This action will permanently remove the view from your database.
gl: Esta acción eliminará permanentemente a vista da sua base de datos.

en: Create a page
gl: Crear unha páxina

en: Create a menu link
gl: Crear un enlace de menú

en: Include an RSS feed
gl: Incluír un Feed RSS

en: Feed path
gl: Ruta da fonte web

en: Feed row style
gl: Estilo da fila do canle de novas

en: Create a block
gl: Crear un bloque

en: of fields
gl: de campos

en: of type
gl: de tipo

en: tagged with
gl: etiquetado con

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
gl: Intentouse create_view con valores que non foron validados

en: Should links be displayed below each comment
gl: Determina se debería amosar enlaces debaixo de cada comentario

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
gl: con enlaces (permitir que os usuarios respondan o comentario, etc.)

en: without links
gl: sin enlaces

en: teasers
gl: resúmos

en: full posts
gl: envíos completos

en: titles
gl: títulos

en: titles (linked)
gl: títulos (con enlace)

en: Should links be displayed below each node
gl: No caso de enlaces aparecerán debaixo de cada nodo

en: with links (allow users to add comments, etc.)
gl: con enlaces (permitindo os usuarios escribir comentarios, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
gl: En caso de comentarios mostraránse debaixo de cada nodo

en: Number of hits
gl: Número de visitas

en: Hide view
gl: Ocultar vista

en: Date field values
gl: Valores do campo Data

en: The date value.
gl: O valor de data.

en: Submission
gl: Envío

en: Unsorted
gl: Sen ordenar

en: Customize field HTML
gl: Personaliza campo HTML

en: Hide rewriting if empty
gl: Ocultar reescritura se está baleiro

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
gl: Non amosar contido reescrito se este campo está baleiro.

en: Thousands marker
gl: Separador de miles

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
gl: Avanzado. Ingrese un espazo de nome para a Sub-consulta usada por esta relación.

en: This display is disabled.
gl: Esta presentación está deshabilitada

en: enable @display_title
gl: habilitar @display_title

en: clone @display_title
gl: clonar @display_title

en: delete @display_title
gl: eliminar @display_title

en: disable @display_title
gl: desactivar @display_title

en: undo delete of @display_title
gl: desfacer borrado de @display_title

en: Aggregation settings
gl: Opcións de agregación

en: Select extensions of the views interface.
gl: Seleccione as extensións da interfaz de vistas.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
gl: configurou o display %display cunha ruta que tamén están en un alias. Isto podería ocasionar problemas non desexados, mellor utilice unha ruta interna.

en: Configure aggregation settings for @type %item
gl: Configurar agregación para @type %item

en: Apply (all displays)
gl: Aplicar (todas as presentacións)

en: Apply (this display)
gl: Aplicar (esta presentación)

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: Delta - Appears in: @bundles.
gl: Delta - Aparece en: @bundles.

en: User who uploaded
gl: O usuario que fixo a subida

en: Representative node
gl: Nodo representativo

en: Content with term
gl: Contido con término

en: Relate all content tagged with a term.
gl: Relacionar todo o contido etiquetado cun término.

en: Taxonomy terms on node
gl: Termos de taxonomía no nodo

en: All taxonomy terms
gl: Todos os termos de taxonomía

en: Query Comment
gl: Comentario da consulta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
gl: Si establécese, este comentario integrarase na consulta e pásase ao servidor SQL. Isto pode ser útil para o rexistro ou a depuración.

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
gl: Os campos En Liña (Inline) mostraranse uns á beira doutros, en lugar dun baixo o outro. Teña en conta que algúns campos ignorarán isto si son elementos de bloque, particularmente os campos do corpo e outros con formato HTML.

en: Show the empty text in the table
gl: Amosar o texto baleiro na táboa

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila. Leste debe ser unha ruta relativa de drupal.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
gl: O campo que se vai a utilizar como a descrición do elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
gl: O campo que se usará como creador de elementos RSS para cada fila.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
gl: O estilo do plug-in da fila necesita que se especifique que campos se usarán para o ítem RSS.

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
gl: Almacenar unha data na base de datos como un timestamp, formato obsoleto para soportar datos herdados.

en: Pop-up calendar
gl: Calendario emerxente

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de inicio' ('Start date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de fin' ('End date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: The End date value.
gl: O valor de data de fin ('end date').

en: Choose how users view dates and times:
gl: Escolla como usuarios ven as datas e horas:

en: Both Start and End dates
gl: Tanto as datas de inicio e de fin

en: Start date only
gl: Só data de inicio ('start date')

en: End date only
gl: Só a data de fin ('end date')

en: Display dates using the @format format
gl: Amosar datas co formato @format

en: Display both Start and End dates
gl: Amosar a data inicio e finalización

en: Display Start date only
gl: Amosar só a data de inicio

en: Display End date only
gl: Amosar só a data de fin

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: !start-date to !end-date
gl: !start-date a !end-date

en: E.g., @date
gl: Ex., @date

en: Page by date
gl: Páxinas por data

en: Link format
gl: Formato ligazón

en: Is empty
gl: Está baleiro

en: Hide empty column
gl: Ocultar columna baleira

en: The operator is invalid on filter: @filter.
gl: O operador non é válido no filtro: @filter.

en: Management
gl: Xestión

en: Generate automatic URL alias
gl: Xerar un alias automático da URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
gl: Desmarque esta opción para crear un alias personalizado abaixo.

en: Configure URL alias patterns.
gl: Configurar patróns do alias da URL

en: Is not Empty
gl: Non está baleiro

en: View: @view - Display: @display
gl: Vista: @view - Presentación: @display

en: Overview of fields used in all views.
gl: Resumo dos campos empregados en todas as vistas.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
gl: Edita a etiqueta administrativa presentada ao facer referencia a esa relación de filtros, etc

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
gl: A ordenación a usar para o criterio de ordenamiento seleccionado arriba.

en: Revert to default
gl: Volver ao valor inicial

en: Author uid
gl: Uid do autor

en: The tid of a taxonomy term.
gl: O tid dun término de taxonomía.

en: The user permissions.
gl: Os permisos do usuario.

en: Use a pager
gl: Usar unha páxina

en: Total submissions limit
gl: Límite total de envíos

en: Per user submission limit
gl: Límite de envíos por usuario

en: Tokens related to views.
gl: Comodíns relativos as vistas.

en: The human-readable name of the view.
gl: O nome da vista para os usuarios.

en: The description of the view.
gl: Descrición da vista.

en: The machine-readable name of the view.
gl: O nome da vista para o sistema.

en: The title of current display of the view.
gl: Título da presentación actual da vista.

en: The URL of the view.
gl: A URL da vista.

en: -Select-
gl: -Seleccionar-

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe

en: Last comment uid
gl: Uid de último comentario

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
gl: Si se habilita a saída interpretada do campo de agrupación é usada para agrupar as filas.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
gl: Vostede pode empregar cógido HTML neste campo. Son compatibles os seguintes símbolos:

en: Use site default RSS settings
gl: Usar a configuración RSS predeterminada do sitio

en: Grouping field Nr.@number
gl: Agrupando campos Nr. @number

en: Date submitted
gl: Data do envío

en: to:
gl: a:

en: Only has the 'authenticated user' role
gl: Só ten o rol 'usuario autenticado'

en: Include destination
gl: Incluír destino

en: Please choose a year.
gl: Por favor, escolla un ano.

en: Please choose a month.
gl: Por favor, escolla un mes.

en: Please choose a day.
gl: Por favor, escolla un día.

en: Please choose an hour.
gl: Por favor, escolla una hora.

en: Please choose a minute.
gl: Por favor, escolla un minuto.

en: Please choose a second.
gl: Por favor, escolla un segundo.

en: This field supports tokens.
gl: Este campo soporta tokens.

en: Language - Appears in: @bundles.
gl: Idioma - Aparece en: @bundles.

en: Clean URL
gl: URL limpo

en: Tokens related to webform submissions.
gl: Tokens relativos aos envíos de webform

en: The unique indentifier for the webform submission.
gl: O identificador único do envío do webform

en: The IP address that was used when submitting the webform.
gl: A dirección IP que se usou cando se enviou o webform

en: The user that submitted the webform result.
gl: O usuario que enviou o resultado do webform

en: Webform submission values
gl: Valores de envío do webform

en: Used in views
gl: Utilizado nas vistas

en: Views plugins
gl: Plugins de Views

en: Overview of plugins used in all views.
gl: Visión xeral dos plugins utilizados en todas as vistas.

en: Display "Access Denied"
gl: Amosar "Acceso denegado"

en: Display fields as RSS items.
gl: Mostrar os campos como ítems RSS.

en: Unfiltered text
gl: Texto sen filtrar

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
gl: Especificar o número de enlaces a páxinas a mostrar no paginador.

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
gl: Si establécese, estas etiquetas engadiranse á consulta e pódese utilizar para identificar a consulta nun módulo. Isto pode ser útil para modificar as consultas.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
gl: Campo que será usado como o elemento pubDate de cada elemento da RSS. Debe estar en formato RFC 2822.

en: GUID settings
gl: Axustes GUID

en: GUID field
gl: Campo GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
gl: O identificador único global do ítem RSS.

en: The RSS item GUID is a permalink.
gl: O ítem RSS GUID é un enlace permanente.

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
gl: Engadir á saída as clases por defecto para as filas como views-row-1. Pode usar isto para reducir rápidamente a cantidade de etiquetas que prové views por defecto, co custo de facer máis difícil de aplicar CSS.

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
gl: Si nin a fila nin o estilo do plugin soportan campos, este campo permite habilitarlos, de tal forma que pode por exemplo usar "Agrupar por".

en: Browse available tokens.
gl: Buscar tokens dispoñibles.

en: Use a custom %field_name
gl: Usa un %field_name personalizado

en: Custom output for TRUE
gl: Personalizar saída para verdadeiro

en: Custom output for FALSE
gl: Personalizar saída para FALSO

en: Column header format
gl: Formato de encabezado de columna

en: Available buttons
gl: Botóns dispoñibles

en: Exporting submissions
gl: Exportando envíos

en: Show progress bar
gl: Mostrar barra de progreso

en: Show the notification about previous submissions
gl: Mostrar a notificación dos envíos anteriores

en: Page @start of @end
gl: Páxina @start de @end

en: To use Webform, please enable it on at least one <a href="!url">content type</a>.
gl: Para usar Webform, por favor, habilitao polo menos nun <a href="!url">tipo de contido</a>.

en: Enable preview page
gl: Activar a páxina de vista previa

en: Preview page title
gl: Título da páxina de vista previa

en: The serial number of this webform submission.
gl: O numero de serie deste envío de webform

en: Next submission number
gl: Número do seguinte envío

en: Content authors: access and edit webform components and settings
gl: Autores de contido: Acceder e editar compoñentes e configuración de formularios web

en: Grants additional access to the webform components and settings to users who can edit the content. Generally an authenticated user permission.
gl: Outorga acceso adicional aos compoñentes e axustes dos formularios web aos usuarios que poden editar o contido. En xeral, un permiso de usuario autenticado.

en: !name field value must be greater than @min.
gl: O valor do campo !name debe ser superior a @min.

en: A partially-completed form was found. Please complete the remaining portions.
gl: Atopouse un formulario parcialmente completado. Por favor complete as porcións restantes.

en: This form is confidential. You must <a href="!url">Log out</a> to submit it.
gl: Este formulario é confidencial. Debe <a href="!url">Pechar sesión</a> para envialo.
