CRM Core Profile (7.x-1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Block Title
fa: عنوان بلوک

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: Display
fa: نمایش

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: State
fa: وضعیت

en: Clone
fa: تکرار

en: Profile name
fa: نام پروفایل

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Hidden
fa: پنهان

en: Page redirect
fa: هدایت صفحه

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Add new profile
fa: افزودن پروفایل جدید

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Address 1
fa: آدرس ۱

en: Structure
fa: ساختار

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Create a page
fa: ساخت صفحه

en: Create a block
fa: ایجاد بلوک
