Customer Profile Type UI (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: None
hu: Nincs

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Name
hu: Név

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
hu: A programok által használt név nem tartalmazhat csak számot.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
hu: Megrendelés

en: Commerce (contrib)
hu: Commerce (kiegészítő modul)

en: Commerce Customer profile
hu: Commerce vevőprofil

en: Customer Profiles
hu: Vevőprofilok

en: Select customer profiles to enable
hu: Az engedélyezni kívánt vevőprofilok kiválasztása

en: Add a customer profile type
hu: Vevőprofil típus hozzáadása

en: Add a new customer profile type.
hu: Új vevőprofil típus hozzáadása.
