Drupal core (all releases) - en to eu translation catalogue (1629 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: approve
eu: Onartu

en: E-mail
eu: E-posta

en: Approve
eu: Onartu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Explanation or submission guidelines
eu: Azalpena edo bidalketaren jarraibideak

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: not verified
eu: ez da egiaztatu

en: new
eu: berria

en: error
eu: errorea

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: The title of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen izenburua.

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Home page
eu: Azala

en: Categories
eu: Kategoriak

en: view
eu: ikusi

en: updated
eu: eguneratua

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: File information
eu: Fitxategiaren informazioa

en: File
eu: Fitxategi

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Reset
eu: Garbitu

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Password
eu: Pasahitza

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: root
eu: erroa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Add container
eu: Gehitu edukiontzia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Name
eu: Izena

en: edit container
eu: editatu edukiontzia

en: edit
eu: editatu

en: No categories available.
eu: Kategoria erabilgarririk ez.

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Field
eu: Eremua

en: Outline
eu: Aurkibidea

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: edit forum
eu: editatu foroa

en: Forum name
eu: Foro izena

en: forum
eu: foro

en: Refresh
eu: Berritu

en: Region
eu: Atal

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Anchor
eu: Aingura

en: Display
eu: Bistaratu

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: never
eu: inoiz ez

en: mail
eu: posta

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: actions
eu: ekintzak

en: Text
eu: Testua

en: aggregator
eu: agregatzailea

en: read more
eu: irakurri gehiago

en: Update interval
eu: Eguneratzeko tartea

en: The fully-qualified URL of the feed.
eu: Jarioaren guztiz baliozkotutako URLa

en: Add forum
eu: Gehitu foroa

en: theme
eu: tema

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Preview comment
eu: Aurreikusi iruzkina

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Attachment
eu: Eranskina

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Upload
eu: Igo

en: type
eu: mota

en: Database type
eu: Datu-base mota

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: file
eu: fitxategia

en: status
eu: egoera

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Node
eu: Nodoa

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Save categories
eu: Gorde kategoriak

en: Parent item
eu: Elementu gurasoa

en: Add child page
eu: Gehitu menpeko orria

en: Printer-friendly version
eu: Inprimatzeko egokitutako bertsioa

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: Unknown export format.
eu: Esportatzeko formatu ezezaguna.

en: All
eu: Guztiak

en: Done
eu: Eginda

en: Last post
eu: Azken argitalpena

en: Access denied
eu: Sarrera debekatua

en: Year
eu: Urtea

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Recipients
eu: Hartzaileak

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
eu: <em>Bai</em> ezarri ezazu kategoria hau lehenetsi nahi baduzu.

en: Are you sure you want to delete %category?
eu: Ziur al zaude %category ezabatu nahi duzula?

en: Category %category has been deleted.
eu: %category kategoria ezabatu da.

en: Your name
eu: Zure izena

en: Your e-mail address
eu: Zure posta elektroniko helbidea

en: You must select a valid category.
eu: Balio duen kategoria bat aukeratu behar duzu.

en: You must enter a valid e-mail address.
eu: Eposta helbide baliogarri bat sartu behar duzu.

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Locale
eu: Bertakoa

en: Title field label
eu: Izenburu eremuaren etiketa

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Original image
eu: Irudi originala

en: RSS - blogs
eu: RSS - blogak

en: Mode
eu: Modoa

en: active
eu: aktiboa

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: configure
eu: konfiguratu

en: Number of news items in block
eu: Berrien elementu kopurua blokean

en: View this feed's recent news.
eu: Ikusi jario honen azken berriak.

en: View this category's recent news.
eu: Ikusi kategoria honetako azken berriak

en: Feed overview
eu: Jarioen ikuspegi orokorra

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Next update
eu: Hurrengo eguneraketa

en: %time left
eu: %time gelditzen da

en: remove items
eu: elementuak kendu

en: update items
eu: elementuak eguneratu

en: Category overview
eu: Kategoria ikuspena

en: Categorize
eu: Sailkatu

en: The categories have been saved.
eu: Kategoriak gorde dira.

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: %age old
eu: %age d(it)u

en: %ago ago
eu: duela %ago

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: The feed %feed has been updated.
eu: %feed jarioa eguneratua izan da.

en: Feed %feed deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua.

en: The feed %feed has been deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua izan da.

en: Feed %feed added.
eu: %feed jarioa gehitua.

en: The feed %feed has been added.
eu: %feed jarioa gehitua izan da.

en: The news items from %site have been removed.
eu: Berrien elementuak ezabatuak izan dira %site gunetik.

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Month
eu: Hilabetea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Last reply
eu: Azken erantzuna

en: Prev
eu: Aur

en: Domain
eu: Domeinua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Code
eu: Kodea

en: security
eu: segurtasuna

en: node
eu: nodoa

en: Egypt
eu: Egipto

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Cuba
eu: Kuba

en: Brazil
eu: Brasil

en: Chile
eu: Txile

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Libya
eu: Libia

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Turkey
eu: Turkia

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Forum
eu: Foroa

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Color
eu: Kolore

en: Updated URL for feed %title to %url.
eu: %title jarioaren URLa eguneratua izan da %url-ra.

en: Blog
eu: Bloga

en: Jump to the first comment of this posting.
eu: Joan bidalketa honetako lehenengo iruzkinera

en: Jump to the first new comment of this posting.
eu: Joan argitalpen honetako lehenengo iruzkin berrira

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Add a new comment to this page.
eu: Gehitu iruzkin berria orri honetan

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eu: Partekatu argitalpen honi buruzko zure ideiak eta iritziak

en: reset
eu: garbitu

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Text processing
eu: Testu-prozesaketa

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Rows
eu: Lerroak

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: access denied
eu: Sarbidea ukatuta

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Order
eu: Ordena

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Integer
eu: Osokoa

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: The comment and all its replies have been deleted.
eu: Iruzkina eta haren erantzun guztiak ezabatu dira.

en: Visibility settings
eu: Ikuspen ezarpenak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: You have to specify a valid date.
eu: Data baliogarri bat zehaztu behar duzu.

en: Server settings
eu: Zerbitzailearen ezarpenak

en: Germany
eu: Alemania

en: 1 new | @count new
eu[0]: berri 1
eu[1]: @count berri

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: American Samoa
eu: Samoa Amerikarra

en: Anguilla
eu: Angila

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Azerbaijan
eu: Azerbaian

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Bahrain
eu: Bahrein

en: Barbados
eu: Barbadoak

en: Belarus
eu: Bielorusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bhutan
eu: Butan

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia eta Herzegovina

en: Botswana
eu: Boswana

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Irla

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Cayman Islands
eu: Kaiman Irlak

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdialdeko Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Pazko Irlak

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Koko Irlak

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Cook Islands
eu: Cook Irlak

en: Costa Rica
eu: Kosta Rika

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Czech Republic
eu: Errepublika Txekiarra

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: El Salvador
eu: Salbador

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatoriar Ginea

en: Faroe Islands
eu: Faroe irlak

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: French Guiana
eu: Frantses Guaiana

en: French Polynesia
eu: Frantses Polinesia

en: Gambia
eu: Ganbia

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea-Bisau

en: Guyana
eu: Guaiana

en: Heard Island and McDonald Islands
eu: Heard Irlak eta McDonald Irlak

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italy
eu: Italia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kazakhstan
eu: Kazajistan

en: Kenya
eu: Kenia

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgistan

en: Latvia
eu: Letonia

en: Lebanon
eu: Libano

en: Lesotho
eu: Lesoto

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: Malaysia
eu: Malasia

en: Maldives
eu: Maldibak

en: Marshall Islands
eu: Marshall Irlak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizioak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Moldova
eu: Moldabia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Moroko

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Netherlands
eu: Holanda

en: Netherlands Antilles
eu: Antiletako Holanda

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Irla

en: North Korea
eu: Ipar Korea

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Irlak

en: Norway
eu: Noruega

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea-Berri

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Romania
eu: Errumania

en: Russia
eu: Errusia

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: Seychelles
eu: Seitxeleak

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Slovakia
eu: Eslobakia

en: Slovenia
eu: Eslobenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Irlak

en: South Africa
eu: Hego-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eu: Hego-Georgia eta Hego Sandwich-Irlak

en: Spain
eu: Espainia

en: Svalbard and Jan Mayen
eu: Svalbard eta Jan Mayen

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syria
eu: Siria

en: Thailand
eu: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Tunisia
eu: Tunisisa

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turkiar eta Caicos Irlak

en: Ukraine
eu: Ukrania

en: United Arab Emirates
eu: Emirato Arabiar Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako Ingurualdeko Irla Txikiak

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Wallis and Futuna
eu: Wallis eta Futuna

en: Table prefix
eu: Taularen aurrizkia

en: Database username
eu: Datu-basearen erabiltzaile izena

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Port
eu: Ataka

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Leave blank for %anonymous.
eu: Hutsik utzi %anonymous -rentzat.

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Show
eu: Erakutsi

en: Key
eu: Giltza

en: Enabled languages
eu: Hizkuntzak gaituta

en: Arabic
eu: Arabiera

en: English
eu: Ingelesa

en: French
eu: Frantsesa

en: Italian
eu: Italiera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Import OPML
eu: Inportatu OPML

en: Remove items
eu: Ezabatu elementuak.

en: OPML File
eu: OPML Fitxategia

en: Allowed HTML tags
eu: HTML markak baimenduta

en: Sources
eu: Iturburuak

en: !title category latest items
eu: !title kategoriako azken elementuak

en: !title feed latest items
eu: !title jarioko azken elementuak

en: The category %category has been updated.
eu: %category kategoria eguneratua izan da.

en: Category %category deleted.
eu: %category kategoria ezabatua.

en: The category %category has been deleted.
eu: %category kategoria ezabatua izan da.

en: Category %category added.
eu: %category kategoria gehitua.

en: The category %category has been added.
eu: %category kategoria gehitua izan da.

en: aggregator - @title
eu: agregatzailea - @title

en: 1 item | @count items
eu[0]: Elementu bat
eu[1]: @count elementu

en: Add menu
eu: Gehitu menua

en: menu
eu: menua

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: No items selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: Browser
eu: Nabigatzailea

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Message:
eu: Mezua:

en: Language file
eu: Hizkuntza fitxategia

en: published
eu: argitaratuta

en: Refine
eu: Findu

en: Undo
eu: Desegin

en: @time ago
eu: duela @time

en: Select all rows in this table
eu: Aukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Deselect all rows in this table
eu: Desaukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Topics
eu: Gaiak

en: Topic
eu: Gaia

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Today
eu: Gaur

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Delete menu
eu: Ezabatu menua

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Minimum width
eu: Zabalera minimoa

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Posts
eu: Bidalketak

en: any
eu: edozein

en: Su
eu: Ig

en: Mo
eu: Al

en: Tu
eu: Ar

en: We
eu: Az

en: Th
eu: Og

en: Fr
eu: Or

en: Sa
eu: Lr

en: Send yourself a copy.
eu: Zure buruari kopia bidali.

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: The block %name has been removed.
eu: %name blokea ezabatu da.

en: warning
eu: abisua

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Enabled filters
eu: Filtroak gaituak izan dira

en: critical
eu: larria

en: Blogs
eu: Blogak

en: Books
eu: Liburuak

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: Forums
eu: Foroak

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: !date by !username
eu: !username erabiltzaileak !date datan

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: current revision
eu: Uneko berrikuspena

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Session
eu: Sesioa

en: No forums defined
eu: Ez da fororik definitu

en: This topic has been moved
eu: Gai hau mugitu da

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Aland Islands
eu: Aland Irlak

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: Falkland Islands
eu: Falkland Irlak

en: South Korea
eu: Hego Korea

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Helena
eu: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: %type settings
eu: %type ezarpenak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: Allowed file extensions
eu: Onartutako fitxategien luzapena

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: image
eu: irudia

en: Action '%action' added.
eu: '%action' ekintza gehitua.

en: Remove orphaned actions
eu: Ezabatu gurasorik gabeko ekintzak

en: Delete comments
eu: Ezabatu iruzkinak

en: not published
eu: argitaratu gabe

en: Published comments
eu: Argitaratutako iruzkinak

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: not sticky
eu: ez itsaskorra

en: sticky
eu: itsakorra

en: not promoted
eu: Nabarmendu gabea

en: promoted
eu: Nabarmendua

en: You are here
eu: Hemen zaude

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Contact settings
eu: Kontatu ezarpenak

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Finished
eu: Amaituta

en: disable
eu: ezgaitu

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: The specified date is invalid.
eu: Zehaztutako data ez da baliokoa.

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Underlined
eu: Azpimarratuta

en: Basic configuration
eu: Oinarrizko konfigurazioa

en: List menus
eu: Menual listatu

en: Customize menu
eu: Menua pertsonalizatu

en: Croatia
eu: Kroazioa

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: English name
eu: Ingeleraren izena

en: Native name
eu: Jatorrizko izena

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eu: Konfiguratu zer blokea eduki guneko alboko barrak eta beste eskualde agertzen da.

en: Delete block
eu: Blokea ezabatu

en: Save blocks
eu: Gorde blokeak

en: The block settings have been updated.
eu: Blokeen ezarpenak eguneratu dira.

en: '%name' block
eu: '%name' blokea

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eu: Bloke honen ikusgarritasuna erabiltzaile bakoitzak pertsonalizatu dezake bere kontuaren ezarpenak.

en: Show block for specific roles
eu: Funtzio konkretuentzako blokea erakutsi

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eu: Aukeratutako funtzioentzako soilik erakutsi bloke hau. Funtzio ez bada aukeratzen, erabiltzaile  guztiek ikusi ahal izango dute.

en: Show block on specific pages
eu: Blokea orrialde konkretuetan erakutsi

en: Save block
eu: Gorde blokea

en: The block configuration has been saved.
eu: Blokearen konfigurazioa gorde da.

en: The block has been created.
eu: Blokea sortu da.

en: Block body
eu: Blokearen testua

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen testua.

en: Menus
eu: Menuak

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eu: Uzten ditu kudeatzaileak guneko nabigazio menua pertsonaliza dezaten.

en: Above
eu: Gainean

en: Number of values
eu: Balioaren zenbakia

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Used in
eu: Erabilita

en: Add existing field
eu: Gehitu existitzen den eremua

en: Save field settings
eu: Gorde eremu ezarpenak

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Defines numeric field types.
eu: Definitu zenbakizko eremu mota.

en: Text area (multiple rows)
eu: Testu eremua (lerro anitza)

en: Defines simple text field types.
eu: Definitu testu soileko eremu motak.

en: My blog
eu: Nire bloga

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Anonymous commenting
eu: Iruzkin anonimoa

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek ezin dute idatzi kontaktatzeko informaziorik

en: Anonymous posters may leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatz dezakete kontaktatzeko informazioa

en: Anonymous posters must leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatzi behar dute kontaktatzeko informazioa

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: 1 comment | @count comments
eu[0]: iruzkin 1
eu[1]: @count iruzkin

en: 1 new comment | @count new comments
eu[0]: Iruzkin berri 1
eu[1]: @count iruzkin berri

en: Save content type
eu: Eduki mota gorde

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: debug
eu: arazketa

en: Menu link title
eu: Menu estekaren izenburua

en: There was an error saving the menu link.
eu: Errore bat izan da menuko lotura gordetzerakoan.

en: Menu name
eu: Menu izena

en: Edit container
eu: Editatu edukiontzia

en: Topics per page
eu: Zenbat gai orri bakoitzeko

en: Posts - most active first
eu: Argitalpenak - aktiboenak lehenengo

en: Posts - least active first
eu: Argitalpenak - geldienak lehenengo

en: Maximum upload size
eu: Kargaren gehienezko tamaina

en: New forum topics
eu: Foroko gai berriak

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: More help
eu: Laguntza gehio

en: Preview trimmed version
eu: Aurreikusi bertsio laburra

en: Preview full version
eu: Aurreikusi bertsio osoa

en: edit menu
eu: editatu menua

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Show only items where
eu: Erakutsi soilik elementuak non

en: No comments available.
eu: Ez dago iruzkinik eskuragarri.

en: Rebuild permissions
eu: Berreraiki baimenak

en: @type: updated %title.
eu: @type: %title eguneratuta.

en: @type: added %title.
eu: @type: %title gehituta.

en: - Please choose -
eu: - Hautatu -

en: Discard items older than
eu: Kendu elementuak zaharragoak direnak hau baino:

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eu: @site_name - agregatutako jarioak @title kategorian

en: @site_name - aggregated feeds
eu: @site_name - agregatutako jarioak

en: @site_name aggregator
eu: @site_name agregatzailea

en: !title feed
eu: !title jarioa

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta.

en: There is no new syndicated content from %site.
eu: Ez dago sindikatutako eduki berririk %site gunetik.

en: There is new syndicated content from %site.
eu: Sindikatutako eduki berria dago %site gunetik.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta.

en: Feed aggregator
eu: Jario agregatzailea

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eu: Sindikatutako jarioak biltzen ditu (RSS, RDF eta Atom jarioak)

en: Number of topics
eu: Gai kopurua

en: Active forum topics
eu: Foroko gai aktiboak

en: Read the latest forum topics.
eu: Irakurri foroko azken gaiak

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
eu: Jario eduki berriak markatutako kategorietan automatikoki jasotzen dira.

en: Context
eu: Testuingurua

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Finnish
eu: suomiera

en: German
eu: Alemanera

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Print
eu: Inprimatu

en: The file could not be created.
eu: Fitxategia ezin izan da sortu.

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Edit forum
eu: Editatu foroa

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Container name
eu: Edukiontziaren izena

en: forum container
eu: Foro edukiontzia

en: Add new field
eu: Gehitu eremu berria

en: Number of comments
eu: Iruzkin kopurua

en: Color set
eu: Kolore sorta

en: Content ID
eu: Eduki IDa

en: About
eu: (r)i buruz

en: Database host
eu: Datu-basearen hostalaria

en: Install profile
eu: Instalazio profila

en: File directory
eu: Fitxategi direktorioa

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
eu: Pilaren gainezkatzea: Dei gehiegi actions_do()-ri. Bertan behera uzten errekurtsibotasun infinitua saihesteko.

en: Action %action saved.
eu: %action ekitza gordea.

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Path prefix
eu: Bidearen aurrizkia

en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: Auto-reply
eu: Automatikoki erantzun

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
eu: Auto-erantzun opzionala. Hutsik utzi ezazu ez badiozu auto-erantzun bat bidali nahi erabiltzaileari.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
eu: %recipient helbide elektronikoa ez da baliogarria.

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Up to date translation
eu: Itzulpena eguneratuta dago

en: Outdated translation
eu: Itzulpen zaharkitua

en: New posts
eu: Post berriak

en: mm/dd/yy
eu: hh/ee/uu

en: Translate
eu: Itzuli

en: File to import not found.
eu: Inportatzeko fitxategia ez da aurkitu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: Save translations
eu: Gorde itzulpenak

en: Export template
eu: Esportatu txantiloia

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: Effect
eu: Efektua

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Original text
eu: Jatorrizko testua

en: Delete content type
eu: Ezabatu eduki mota

en: Change book (update list of parents)
eu: Liburuz aldatu (gurasoen zerrenda eguneratu)

en: create a new book
eu: liburu berri bat sortu

en: edit order and titles
eu: ordena eta izenburuak editatu

en: Manage your site's book outlines.
eu: Zure guneko liburuen antolaketa kudeatu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: notice
eu: oharra

en: Acronym
eu: Akronimo

en: original
eu: jatorrizkoa

en: pixels
eu: pixel-ak

en: 1 month | @count months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: @count hilabetetatik

en: done
eu: eginda

en: Direction
eu: Helbidea

en: %name: illegal value.
eu: %name: balio ilegala

en: Password field is required.
eu: Pasahitza eremua beharrezkoa da.

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: No content available.
eu: Ez dago eduki erabilgarririk.

en: Congo (Kinshasa)
eu: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
eu: Kongo (Brazzaville)

en: Hong Kong S.A.R., China
eu: Hong Kong E.A.B., Txina

en: Macao S.A.R., China
eu: Makao E.A.B., Txina

en: Afar
eu: Afarera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Komi
eu: Komiera

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eu: Hautatutako %file fitxategia ezin da kopiatu, halako fitxategirik ez dagoelako. Egiaztatu ezazu mesedez fitxategi izen zuzena jarri duzula.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
eu: %file fitxategia ez da kopiatu bere burua gainidatziko zuelako.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde igoerentzat baimendutako %maxsize tamaina maximoa gainditzen duelako.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde, igoera ez baita osatu.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: The specified file %name could not be uploaded.
eu: Ezin izan da %name fitxategia gora kargatu.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
eu: Fitxategiaren izena hutsik dago. Eman izen bat fitxategiari mesedez.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
eu: JPEG, PNG eta GIF irudiak bakarrik onartzen dira.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eu: Irudia tamainaz aldatua izan da baimendutako %dimensions tamaina maximoarekin bat etortzeko.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia handiegia da; baimendutako tamaina maximoak %dimensions pixel dira.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia txikiegia da; baimendutako tamaina minimoak %dimensions pixel dira.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
eu: %path fitxategia ez da ezabatu, halakorik ez dagoelako.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: Add to book outline
eu: Gehitu liburu eskema

en: Database port
eu: Datu-basearen portua

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eu: Aukera hauek gune batzuetarako bakarrik dira beharrezkoak. Ez bazaude ziur hemen jarri beharrekoarekin, utzi lehenetsitako aukerak edo zure "hosting" hornitzailearekin aztertu.

en: If your database is located on a different server, change this.
eu: Zure datu-basea beste zerbitzari baten badago, aldatu hau.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eu: Zure datu-base zerbitzaria portu ez estandar batean entzuten ari bada, sartu ezazu portuaren zenbakia.

en: Database port must be a number.
eu: Datu-basearen portuak zenbaki bat izan behar du.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eu: Hutsuneak baliozkoak dira; puntuazio markak ez daude baimenduta puntua, marra eta azpimarra ezik.

en: Maximum height
eu: Altuera maximoa

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Add new content
eu: Eduki berria sortu

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Maximum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio maximoa

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: View comment
eu: Iruzkina ikusi

en: Comma
eu: Koma

en: Uses
eu: Erabilerak

en: You are not authorized to post comments.
eu: Ez duzu iruzkinak egiteko baimenik.

en: The comment you are replying to does not exist.
eu: Erantzuten ari zaren iruzkina ez dago.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eu: Eztabaida itxi da: ezin duzu iruzkin gehiago bidali

en: You are not authorized to view comments.
eu: Ez duzu iruzkinak ikusteko baimenik.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
eu: Ziur al zaude %title iruzkina ezabatu nahi duzula?

en: Publish the selected comments
eu: Argitaratu hautatutako iruzkinak

en: Unpublish the selected comments
eu: Hautatutako iruzkinak des-argitaratu

en: You have to specify a valid author.
eu: Autore baliagarri bat zehaztu behar duzu.

en: The name you used belongs to a registered user.
eu: Erabiltzen ari zaren izena beste erabiltzaile batena da.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eu: Eman duzun' helb. elek. baliogabea da.

en: (No subject)
eu: (Gairik ez)

en: Default image
eu: Irudi lehenetsia

en: Add feed
eu: Jarioa gehitu

en: List links
eu: Estekak zerrendatu

en: @name's blog
eu: !name-ren blog-a

en: Posted in
eu: Noiz bidalia

en: !name's blog
eu: !name-ren bloga

en: All languages
eu: Hizkuntza denak

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: @type %title has been created.
eu: %title @type sortua izan da.

en: @type %title has been updated.
eu: %title @type eguneratua izan da.

en: The post could not be saved.
eu: Sarrera ezin izan da gorde.

en: Filter settings
eu: Filtro ezarpenak

en: Help topics
eu: Laguntza gaiak

en: Help is available on the following items:
eu: Honako elementuei buruzko laguntza eskuragarri dago:

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri %module modulurako.

en: @module administration pages
eu: @module-(a)ren kudeaketa orriak

en: Translate interface
eu: Interfazea itzuli

en: Add language
eu: Gehitu hizkuntza

en: Edit string
eu: Editatu katea

en: Delete string
eu: Ezabatu katea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eu: Ziur al zaude %name hizkuntza ezabatu nahi duzula?

en: The language %locale has been removed.
eu: %locale hizkuntza ezabatua izan da.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
eu: Ziur al zaude "%source" katea ezabatu nahi duzula?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
eu: Katea ezabatzean, kate honen hizkuntza guztietako itzulpena ezabatuko da. Ekintza hau ezin da desegin.

en: locale
eu: erregionalizazioa

en: Comments per page
eu: Orri bakoitzean erakutsiko diren iruzkinak

en: Multilingual support
eu: Hizkuntz-aniztasun sostengua

en: Publish comment
eu: Argitaratu iruzkina

en: The file could not be uploaded.
eu: Ezin izan da igo fitxategia.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eu: Aukeratutako %toolkit irudi manipulatzaile tresnak ezin du egoki prozesatu %function.

en: Administration pages
eu: Administrazio orriak

en: Currently using !item !version
eu: Orain erabiltzen !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
eu: Webguneak espero ez zuen errorea aurkitu du. Mesedez frogatu berriro geroago.

en: Add link
eu: Esteka gehitu

en: View comments
eu: Iruzkinak bistaratu

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
eu: %name: eremu hau ezin du mantendu @count balio baino gehiago.

en: Vertical Tabs
eu: Fitxa bertikalak

en: New book
eu: Liburu berria

en: Not in menu
eu: Ez dago estekarik menuan

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
eu: Mesedez, jarraitu ezazu <a href="@error_url">errore orrian</a>

en: HTTP POST is required.
eu: HTTP POST behar da.

en: Your page will be a part of the selected book.
eu: Zure orria hautatutako liburuaren barruan jasoko da.

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: form
eu: formularioa

en: alert
eu: erne

en: emergency
eu: larrialdia

en: Filter log messages
eu: Filtratu log mezuak

en: The translation import of %filename failed.
eu: %filename fitxategiaren itzulpen inportazioak huts egin du.

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Inserted
eu: Txertatuta

en: filter
eu: iragazi

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: contact
eu: kontaktatu

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eu: Cron berriz exekutatzeko saiakera egiten lehendik martxan dagoen bitartean.

en: Cron run completed.
eu: Cron exekuzioa amaitua

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Already added languages
eu: Dagoeneko gehitu diren hizkuntzak

en: Recent blog posts
eu: Azken blog argitalpenak

en: Language name
eu: Hizkuntza izena

en: Edit language
eu: Editatu hizkuntza

en: Edit category
eu: Kategoria editatu

en: The content type %name has been updated.
eu: Eduki mota %name eguneratua izan da.

en: The content type %name has been added.
eu: %name eduki mota gehitu da.

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eu: Taula honetan egindako aldaketak ez dira gordeko formularioa bidaltzen ez den artean.

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: Requirements problem
eu: Eskakizunekin arazoa

en: Database configuration
eu: Datu-base konfigurazioa

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eu: Zure @drupal-en datuak gordeko dituen datu-basearen mota.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren datu-basearen izena. Zure zerbitzarian existitu behar du @drupal instalatu baino lehen.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
eu: Aplikazio bat baino gehiagok datu-basea erabiliko badu, sar ezazu hemen taularen aurrizkia zure @drupal gunearen %prefix -a dagoen era beran.

en: Select an installation profile
eu: Instalazio profil bat aukeratu

en: Choose language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: Learn how to install Drupal in other languages
eu: Ikasi nola instalatu Drupal beste hizkuntza batzuetan

en: (built-in)
eu: (barnean sartua)

en: No profiles available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: Drupal already installed
eu: Drupal instalatuta dago jadanik

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
eu: <ul><li>Berriz hasieratik hasteko, zure datu-basea hustu behar duzu.</li><li>Beste datu-base batean instalatzeko, editatu <em>settings.php</em> fitxategi egokia <em>sites</em> direktorioan.</li><li>Aurretik existitzen den instalazio bat eguneratzeko, joan <a href="@base-url/update.php">eguneraketa script</a>-era.</li><li>Ikusi zure<a href="@base-url">uneko gunea</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
eu: @drupal instalatzen

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: Configure site
eu: Gunea konfiguratu

en: @drupal installation complete
eu: @drupal instalazioa amaitua

en: Installed %module module.
eu: %module modulua instalatu da.

en: Choose profile
eu: Aukeratu profila

en: Verify requirements
eu: Eskakizunak egiaztatu

en: Set up database
eu: Datu-basea konfiguratu

en: Set up translations
eu: Itzulpenak konfiguratu

en: Install site
eu: Gunea instalatu

en: Finish translations
eu: Itzulpenak amaitu

en: Site e-mail address
eu: Gunearen e-posta helbidea

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
eu: Lehenespenez, gune hontako datak aukeratutako ordu zonaldean erakutsiko dira.

en: Update notifications
eu: Eguneratze oharrak

en: Check for updates automatically
eu: Eguneraketak automatikoki bilatu

en: Removed orphaned action '%action' from database.
eu: Gurasorik gabeko '%action' ekintza datu-basetik ezabatua.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eu: Cron exekuzioak denbora muga gainditu du eta bertan behera utzi da.

en: 1 byte | @count bytes
eu[0]: byte 1
eu[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eu: !name izenak ezin du %max karaktere baino luzeagoa izan, baina %length luzera dauka.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eu: %choice aukera ilegala %name elementuan.

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Predefined language
eu: Aurretik zehaztutako hizkuntza

en: Custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua

en: Add custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua gehitu

en: Save language
eu: Hizkuntza gorde

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
eu: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> betetzen duen hizkuntza identifikatzailea. Hizkuntza kodeek normalean herrialde kode bat erabiltzen dute, eta aukeran, idazkera edo lurralde aldaera bat. <em>Adibideak: "eu", "en-US" eta "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
eu: Hizkuntzaren izena ingeleraz

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
eu: Hizkuntzaren izena ingelesez. Itzulpenerako eskuragarri egongo da hizkuntza guztietan.

en: Native language name
eu: Hizkuntzaren jatorrizko izena

en: Name of the language in the language being added.
eu: Gehitzen ari zaren hizkuntzan, hizkuntza horren izena.

en: Language domain
eu: Hizkuntzaren domeinua

en: Direction that text in this language is presented.
eu: Hizkuntza honetan testua aurkezten den norantza.

en: The language %language (%code) already exists.
eu: %language hizkuntza (%code) lehendik existitzen da.

en: Invalid language code.
eu: Hizkuntza kode okerra.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
eu: %language hizkuntza sortu da eta orain erabili ahal daiteke. Informazio gehiago dago eskuragarri <a href="@locale-help">laguntza gunean</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
eu: Domeinu eta bide aurrizki balioak ez lirateke alde berean ezarri behar

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
eu: Domeinua (%domain) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
eu: Lehenetsitako helbideak bakarrik izan ditzake domeinua eta zehaztutako helbidea hutsik.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
eu: Zehaztutako helbidea (%prefix) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: The English language cannot be deleted.
eu: Hizkuntza Ingelesa ezin daiteke ezabatu.

en: The default language cannot be deleted.
eu: Lehentsitako hizkuntza ezin da ezabatu.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
eu: Hizkuntza bat ezabatzerakoan, hizkuntza horri lotutako interfaze itzulpen guztiak ezabatuko dira, eta hizkuntza horretan eginiko bidalketak hizkuntza neutral moduan ezarriko dira. Ekintza hau ezin da desegin.

en: Language negotiation configuration saved.
eu: Hizkuntza negoziazio konfigurazioa gordea.

en: English (built-in)
eu: Ingelera (inkorporatua)

en: String contains
eu: Kateak dauka

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eu: Utzi hutsik kate guztiak erakusteko. Bilaketa honek maiuskulak eta minuskulak bereizten ditu.

en: English (provided by Drupal)
eu: Ingelera (Drupalek dakar)

en: Search in
eu: Bilatu honetan

en: Both translated and untranslated strings
eu: Itzuli eta itzuli gabeko kateak

en: Only translated strings
eu: Itzulitako kateak bakarrik

en: Only untranslated strings
eu: Itzuli gabeko kateak bakarrik

en: Limit search to
eu: Mugatu bilaketa honela

en: All text groups
eu: Testu talde guztiak

en: Languages not yet added
eu: Oraindik gehitu ez diren hizkuntzak

en: Import translation
eu: Itzulpena inportatu

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
eu: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) bat.

en: Import into
eu: Inportatu hemen

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
eu: Aukeratu kateak gehitu nahi dizkiozun hizkuntza. Oraindik ezarria izan ez den hizkuntza bat aukeratzen baduzu, gehitua izango da.

en: Text group
eu: Testu multzoa

en: Imported translations will be added to this text group.
eu: Inportatutako itzulpenak testu multzo honetan gehituko dira.

en: The language %language has been created.
eu: %language hizkuntza sortu da.

en: Export translation
eu: Esportatu itzulpena

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
eu: Aukeratu Gettext Portable Object (<em>.po</em>) esportatzeko hizkuntza.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
eu: Sortu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) txantiloi fitxategia Drupal-en lokalearen datu-baseko kate guztiekin.

en: String not found.
eu: Katea ez da aurkitu.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eu: Bidalitako kateak onartzen ez den HTML kodea darama: %string

en: The string has been saved.
eu: Katea gorde da.

en: The string has been removed.
eu: Katea ezabatua izan da.

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
eu: Itzulpena arrakastaz inportatua izan da. %number itzulpen kate berri sortu, %update kate eguneratu eta %delete kate ezabatu dira.

en: Importing interface translations
eu: Interfaze itzulpenak inportatzen

en: Starting import
eu: Inportatzea hasten

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
eu: Onartu gabeko HTML-dun itzulpena bidaltzeko saiakera: %string

en: The %language language (%code) has been created.
eu: %language hizkuntza (%code) sortua izan da.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eu: %locale itzulpen fitxategia esportatu da: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eu: Esportatutako itzulpen fitxategia: %filename

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia eguneratu da.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortua izan da.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia ezabatua izan da, hizkuntza horrentzat ez baita existitzen itzulpenik une honetan.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
eu: Errore bat gertatu da %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortzerakoan.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
eu[0]: Itzulketa bat baztertu egin da onartu gabeko HTML karaktereak dituelako.
eu[1]: @count itzulketa baztertu egin dira onartu gabeko HTML karakterak dituztelako.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua instalatu berri diren moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak instalatu berri diren moduluentzat.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua gaitutako moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak gaitutako moduluentzat.

en: Abkhazian
eu: Abkhazera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Akan
eu: Akanera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avar
eu: Avarera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bashkir
eu: Bashkiera

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bambara
eu: Bambarera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Breton
eu: Bretoia

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chamorro
eu: Chamorroera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Cree
eu: Creera

en: Old Slavonic
eu: Eslabiera Zaharra

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Maldivian
eu: Maldivera

en: Bhutani
eu: Bhutaniera

en: Ewe
eu: Eweera

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskera

en: Persian
eu: Persiera

en: Fulah
eu: Fulera

en: Faeroese
eu: Faeroesera

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Irish
eu: Gaelera, Irlandakoa

en: Scots Gaelic
eu: Gaelera, Eskoziakoa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Manx
eu: Manxera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Igbo
eu: Igboera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuitera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Kongo
eu: Kongoar hizkuntzak

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kwanyama
eu: Kwanyamaera

en: Kazakh
eu: Kazakera

en: Greenlandic
eu: Inuitera (groenlandiera)

en: Cambodian
eu: Kanbodiar hizkuntzak

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kanuri
eu: Kanuriera

en: Kashmiri
eu: Kashmirera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Cornish
eu: Kornubiera

en: Luxembourgish
eu: Luxenburgera

en: Lingala
eu: Lingalera

en: Laothian
eu: Laosera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Malagasy
eu: Malagasyera

en: Marshallese
eu: Marshalleseera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Burmese
eu: Lolo-burmatar

en: North Ndebele
eu: Ndebeleera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiar bokmålera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiar Nynorskera

en: South Ndebele
eu: Ndebeleera, Hegoaldekoa

en: Chichewa
eu: Chewera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Oromo
eu: Oromoera

en: Oriya
eu: Oriyera

en: Ossetian
eu: Ossetiera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Pashto
eu: Pashtoera

en: Portuguese, Portugal
eu: Portugesa

en: Portuguese, Brazil
eu: Portugesa, Brasil

en: Quechua
eu: Quechuera

en: Rhaeto-Romance
eu: Erromantze hizkuntzak

en: Kinyarwanda
eu: Kinyarwandera

en: Sanskrit
eu: Sanskrito

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Northern Sami
eu: Samiera

en: Sango
eu: Sangoera

en: Serbo-Croatian
eu: Serbokroaziera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Shona
eu: Shonera

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sudanese
eu: Sudanera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Tigrinya
eu: Trigrinyera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Setswana
eu: Setsuana

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Venda
eu: Vendera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yoruba
eu: Yorubera

en: Zhuang
eu: Zhuangera

en: Chinese, Simplified
eu: Txinera, Sinplifikatua

en: Chinese, Traditional
eu: Txinera, Tradizionala

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
eu: Errorea posta-e bidaltzean (%from-tik %to-ra).

en: sort ascending
eu: ordenatu gora

en: sort descending
eu: ordenatu behera

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eu: Unicode kateen eragiketak emulatu egiten dira esfortzu-hobearen printzioz. Instalatu <a href="@url">PHP mbstring extentsioa</a> Unicode gaitasun hobea edukitzeko.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string funtzio gainkarga PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.func_overload</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string sarrera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Ana

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string irteera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.http_output</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Standard PHP
eu: PHP estandarra

en: PHP Mbstring Extension
eu: PHP Mbstring Hedapena

en: Unicode library
eu: Unicode liburutegia

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eu: Ezin izan da %s XML kodeketa UTF-8-ra bilakatu.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eu: %s kodeketa ezin da erabili. Mesedez, instalatu iconv, GNU recode edo mbstring, PHP-rentzat.

en: Parse error. Not well formed
eu: Analizatzaile errorea. Ez dago ondo eratua.

en: Parse error. Request not well formed.
eu: Analizatzaile errorea. Eskaera ez dago ondo eratua.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eu: Zerbitzari erroera. Baliogabeko XML-RPC. Eskaerak methodCall bat izan behar du.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodoa ez dago espezifikatua.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Metodoaren parametro kopuru okerra.

en: Server error. Invalid method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Baliogabeko metodo parametroak.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @method funtzioa ez da existitzen.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eu: Sintaxi okerra system.multicall-entzat.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eu: Debekatuak daude system.multicall-en dei errekurtsiboak.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodo sinadura espezifikatu gabea.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
eu: Jarioaren izena (edo jarioa ematen duen web-gunearen izena).

en: Categorize news items
eu: Elementu berriak kategorizatu

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
eu: Ziur al zaude %feed jarioko elementu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: checkboxes
eu: hautaketa-kutxak

en: multiple selector
eu: hautaketa anitzak

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eu: Milaka gune dira (bereziki berriak ematen dituzten guneak eta blogak) beraien azken titularrak eta bidalketak jarioetan argitaratzen dituztenak, estandarizatutako XML-n oinarritutako formatu desberdinak erabiliz. Agregatzaileak erabili ditzaken formatuak <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, eta <a href="@atom">Atom</a> dira.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
eu: Uneko jarioak behean zerrendatzen dira, eta <a href="@addfeed">jario berriak gehitu daitezke</a>. Jario edo jario kategoria bakoitzeko, <em>azken elementuaren</em> blokea gaitu daiteke <a href="@block">blokeen administrazio orrian</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
eu: Gehitu jario bat RSS, RDF edo Atom formatuan. Jario bat behin bakarrik egon daiteke.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
eu: Kategoriek, jario desberdinetako jario elementuak bilduta egotea ahalbidetzen dute. Adibidez, kirolekin erlazionatutako jarioak <em>Kirolak</em> izena duen kategoria batean bilduta egon daitezke. Jario elementuak automatikoki bildu daitezke (kategoria aukeratuz jarioa gehitu edo editatzean) edo eskuz (<em>Kategorizazio</em> orria erabiliz, jario elementuen zerrendetan). Kategori bakoitzak jario orri eta bloke propioa eskaintzen du.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
eu: Konfiguratu zein eduki agregatzen duen zure guneak beste guneetatik, zein aniztasunekin ikertzen dituen, eta nola diren kategorizatuak.

en: Update items
eu: Elementuak eguneratu

en: Edit feed
eu: Jarioa editatu

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
eu: %info blokea %region onartu gabeko gunean kokatu denez ezgaitu egin da.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
eu: Bloke hauetan egindako aldaketak ez dira gordeko <em>Blokeak gorde</em> botoia sakatu arte.

en: Post new blog entry.
eu: Argitaratu blog sarrera bat.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
eu: Ez duzu blog sarrera berri bat sortzeko baimenik.

en: You have not created any blog entries.
eu: Ez duzu blog sarrerarik sortu.

en: !author has not created any blog entries.
eu: !author-(e)k ez du blog sarrerarik sortu.

en: No blog entries have been created.
eu: Ez dago blogen sarrerarik  sortu dira

en: Blog entry
eu: Blog sarrera

en: View recent blog entries
eu: Ikusi azken blog sarrerak

en: Read !username's latest blog entries.
eu: Irakurri !username -ren azken blog sarrerak.

en: !username's blog
eu: !username -ren bloga

en: Read the latest blog entries.
eu: Irakurri azken blog sarrerak

en: Save book pages
eu: Gorde liburu orriak

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
eu: Liburua hau beste erabiltzaile batek aldatu du, ezin dira aldaketak gorde.

en: Title changed from %original to %current.
eu: Izenburua aldatu egin da %original-(e)tik %current-(e)ra.

en: Updated book %title.
eu: %title liburua eguneratua

en: Update book outline
eu: Eguneratu liburu eskema

en: Remove from book outline
eu: Kendu liburu eskematik

en: No changes were made
eu: Ez da aldaketarik egin

en: The post has been removed from the book.
eu: Sarrera liburutik ezabatua izan da.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eu: Erakutsi liburu honetako orri eta azpiorrien inprimatzeko bertsioa.

en: Show block on all pages
eu: Erakutsi blokea orri guztietan

en: No book selected.
eu: Ez da libururik hautatu.

en: Book page
eu: Liburu orria

en: Delete the selected comments
eu: Ezabatu hautatutako iruzkinak

en: Allows users to comment on and discuss published content.
eu: Erabiltzaileak argitaratutako edukiaren gainean iruzkinak eta eztabaidak egiteko ahalbidetzen ditu

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
eu: Adibidez: 'webguneko berriak' edo 'produktuen informazioa'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
eu: Kategoriak zerrendatzean, pixu gehiagoko (handiagoa) kategoriak baino lehenago zerrendatuko dira pixu arinagokoak (txikiagoa). Pixu bereko kategoriak alfabetikoki antolatzen dira.

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: Edit contact category
eu: Editatu kontaktuaren kategoria

en: Database logging
eu: Datu-basearen log-ak

en: View events that have recently been logged.
eu: Ikusi erregistroan gordetako azken gertaerak.

en: Top 'page not found' errors
eu: Azken 'orria ez da aurkitu' erroreak

en: View 'page not found' errors (404s).
eu: Ikusi "orria ez da aurkitu" erroreak (404ak).

en: Top 'access denied' errors
eu: Azken 'atzipena ukatuta' erroreak

en: View 'access denied' errors (403s).
eu: Ikusi "sarrera debekatua" erroreak (403ak).

en: Allowed HTML tags: @tags
eu: Baimendutako HTML markak: @tags

en: Paragraph one.
eu: Lehenengo paragrafoa.

en: Paragraph two.
eu: Bigarren paragrafoa.

en: Coded
eu: Kodetua

en: Block quoted
eu: Bloke iruzkindua

en: Table header
eu: Taularen goiburua

en: Table cell
eu: Taularen gelaxka

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatutako zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First item
eu: Lehen item-a

en: Second item
eu: Bigarren item-a

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatu gabeko zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First term
eu: Lehenengo terminoa

en: First definition
eu: Lehenengo definizioa

en: Second term
eu: Bigarren terminoa

en: Second definition
eu: Bigarren definizioa

en: Subtitle three
eu: Hirugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle four
eu: Laugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle five
eu: Bostgarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle six
eu: Seigarren mailako azpi-izenburua

en: Tag Description
eu: Tag-aren deskribapena

en: You Type
eu: Idazten duzuna

en: You Get
eu: Lortzen duzuna

en: Character Description
eu: Karakterearen deskribapena

en: Lines and paragraphs break automatically.
eu: Lineak eta paragrafoak automatikoki egiten dira.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
eu: Web gune eta posta helbideak lotura bezala agertuko dira automatikoki.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
eu: Konfiguratu nola iragazi erabiltzaileen testu sarrera eta onartzen diren HTML etiketak. Era berean moduluak emandako iragazkiak gaitzea probesten du.

en: Compose tips
eu: Konposizio aholkuak

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@forum">Forum moduluko</a> sarrera.

en: Forum topic
eu: Foroko gaia

en: Manages the display of online help.
eu: Lineako laguntzaren bistaraketa kudeatzen du .

en: Built-in interface
eu: Barneko interfazea

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eu: E-posta eta gune mezuen kontu honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: This account's default language for e-mails.
eu: Kontu honen epostetan erabiliko den hizkuntza lehenetsia.

en: Configure languages for content and the user interface.
eu: Configuratu eduki eta erabiltzaileen interfazerako hizkuntzak.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
eu: Itzuli eratutako interfazea eta beste hainbat testu.

en: Submission form settings
eu: Bidalketa formulariaren ezarpenak

en: This content type does not have a title field.
eu: Eduki mota honek ez dauka izenburu eremurik.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
eu: Zihur zaude %type eduki-mota ezabatu nahi duzula?

en: language
eu: hizkuntza

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
eu: <strong>Zure web lekua konfiguratu</strong> Behin sartu zarela, bisitatu <a href="@admin">kudeaketa gunea</a>. Han zure lekuaren alderdi guztiak <a href="@config">konfigura ditzakezu</a>.

en: Top search phrases
eu: Bilaketetako esaldi nagusiak

en: View most popular search phrases.
eu: Ikusi gehien bilatutako esaldiak.

en: URL to file
eu: URL-tik fitxategira

en: Uploading... (@current of @total)
eu: Igotzen... (@total -tik @current )

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
eu: Gaituta (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
eu: Kargatu aurrerapena

en: Interface
eu: Interfazea

en: (empty)
eu: (hutsik)

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: No new posts
eu: Post berririk ez

en: Sticky topic
eu: Itsatsitako gaia

en: Region settings
eu: Eskualde ezarpenak

en: Top center
eu: Goian erdian

en: Bottom center
eu: Behean erdian

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -

en: - Select a widget -
eu: - Aukeratu widget bat -

en: Type of data to store.
eu: Datu mota gordetzeko.

en: Form element to edit the data.
eu: Formulario elementu datuak editatu

en: - Select an existing field -
eu: - Existitzen den eremua hautatu -

en: Field to share
eu: Eremua partekatzeko

en: Add new field: you need to provide a label.
eu: Eremua berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
eu: Eremua berria gehitu: eremuaren izena eman behar duzu.

en: Add new field: you need to select a field type.
eu: Eremu berria gehitu: eremu mota hautatu behar duzu.

en: Add new field: you need to select a widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add new field: invalid widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget baliogabea.

en: Add existing field: you need to provide a label.
eu: Existitzen den eremua gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a field.
eu: Existitzen den eremua gehitu: eremu bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: invalid widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget baliogabea.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
eu: %field eremua blokeatu dago eta ezin da editatu

en: Maximum number of values users can enter for this field.
eu: Gehienezko kopuruaren balio erabiltzaileak sartu ahal ditu eremu honetan

en: %name must be an integer.
eu: %name osokoa izan behar da.

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Only numbers are allowed in %field.
eu: %field zenbakiak bakarrik onartzen dira.

en: Rotate
eu: Biratu

en: width @width
eu: zabalera @width

en: height @height
eu: altuera @height

en: Database is encoded in UTF-8
eu: UTF-8 erabiliz kodetuta dago datubasea

en: !site_name blogs
eu: !site_name blogak

en: Edit style
eu: Estiloa editatu

en: Delete style
eu: Estiloa ezabatu

en: Administer forums
eu: Foroak kudeatu

en: @number comments per page
eu: @number iruzkin orrialde bakoitzean

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: Other blocks
eu: Beste blokeak

en: The URL of the comment.
eu: Iruzkinaren URL-a

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: The URL of the comment's edit page.
eu: Iruzkinak editatzeko orrialdearen URL-a.

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: New comment count
eu: Iruzkin berrien zenbaketa

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The author of the node.
eu: Nodo-aren sortzailea.

en: You are not allowed to access this page.
eu: Ez daukazu orri honetara sartzeko baimenik.

en: Authorize file system changes
eu: Fitxategi-sistemaren aldaketak baimendu

en: It appears you have reached this page in error.
eu: Antza denez, errore bati esker iritsi zara orri honetara.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, gako baliogabe bat erabili delako.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, webgunea mantentze moduan dagoelako.

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
eu: Konprobatu errore mezuak eta <a href="!url">instalazioarekin jarraitu</a>.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
eu: Barkatu, hizkuntza bat aukeratu behar duzu instalazioarekin jarraitzeko.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
eu: Beharrezko aldaketa guztiak egin dira %dir eta %file -en, beraz idazketa baimenak kendu behar zenizkieke segurtasun arriskuak saihesteko.Hau egiteko ziurtazunik ez baduzu <a href="@handbook_url">sareko gida liburua</a> kontsultatu.

en: Congratulations, you installed @drupal!
eu: Zorionak, @drupal instalatu duzu!

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
eu: <a href="@url">Zure webgune berria bisitatu</a>.

en: Settings file
eu: Ezarpenen fitxategia

en: The settings file does not exist.
eu: Ezarpenen fitxategia ez da existitzen.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
eu: @drupal instalatzaileak zuk ezarpenen fitxategi bat sor dezazun behar du instalazioaren prozesuaren parte bezala. %default_file fitxategia kopiatu ezazu %file(e)ra. Drupal instalatzearen inguruko zehaztasun gehiago dituzu <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> fitxategian.

en: The %file file exists.
eu: %file existitzen da.

en: The settings file is not writable.
eu: Ezarpenaren fitxategia ez da idazgarria.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
eu: @drupal instalatzaileak idazketa baimenak behar ditu %file fitxategian instalazio prozesuan zehar. Ez badakizu ziur fitxategi baimenak nola ezarri, kontsulta ezazu <a href="@handbook_url">on-line eskuliburua</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
eu: E-posta automatikoak, erregistro informazioa adibidez, helbide honekin bidaliko dira. Erabili ezazu zure webgunearen dominioa spam marka saihesteko.

en: Site maintenance account
eu: Gunearen mantentze kontua

en: Select the default country for the site.
eu: Webgunearen herrialde lehenetsia hautatu ezazu.

en: Receive e-mail notifications
eu: E-posta bidezko jakinarazpenak jaso

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
eu: Eguneraketak edo ziurtazun oharrak daudelak abizatuko zaitu sistemak. Zure webguneari buruzko informazio anonimoa <a href="@drupal">Drupal.org</a>-era bidaliko du sistemak.

en: No pending updates.
eu: Ez dago burutu gabeko eguneraketarik.

en: 1 pending update | @count pending updates
eu[0]: Burutu gabeko eguneraketa bat
eu[1]: @count burutu gabeko eragiketa

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
eu: Arazo bat egon da eskaera manipulatzeko orduan: Zerbitzariak baliogabeko sarrera bat jaso du.

en: Invalid form POST data.
eu: Baliogabeko POST formulario datuak.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
eu: Ezin da jarraitu, ez dago transferitzeko metodorik eskuragarri.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
eu: KONTUZ: ez zabiltza enkriptatutako konexio bat erabiltzen, horregaitik zure pasahitza textu arruntean bidaliko da. <a href=" @https - link">Gehiago ezagutu</a>.

en: To continue, provide your server connection details
eu: Zure zerbitzariaren konexioaren informazio gehiago eman jarraitzeko.

en: Connection method
eu: Konexio metodoa

en: Enter connection settings
eu: Sartu konexio ezarpenak

en: @backend connection settings
eu: @backend -(e)ko konexio ezarpenak

en: Change connection type
eu: Aldatu konexio mota

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
eu: Errorea, konexio protokolo mota hau (%backend) ez da existitzen.

en: No active batch.
eu: Ez dago batch aktiborik.

en: Site under maintenance
eu: Webgunea mantentze lanetan dago

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
eu: Artxibategiek bertako fitxategiak bakarrik maneiatu ditzakete: %file ez dago onartua

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
eu: Fitxategia ezin izan da gora kargatu, %destination helburua baliogabea delako.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
eu: %source fitxategia ezin izan da gora kargatu izen berdineko fitxategi bat existitzen dalako %directory helburan.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
eu: Fitxategiaren izenak 240 karaktereko muga gainditzen du. Jarri iezaiozu izen berri bat eta saiatu berriro mesedez.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
eu: %path direktorioa da eta ezin da ezabatu file_unmanaged_delete() erabiliz.

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
eu: %path fitxategia ez da ezabatu, mota ezezagunekoa delako.

en: Completed @current of @total.
eu: @total-(e)tik @current osatu dira.

en: Required modules
eu: Beharrezko moduluak

en: Required modules not found.
eu: Ez dira beharrezko moduluak aurkitu.

en: system
eu: sistema

en: %module module uninstalled.
eu: %module modulua desinstalatu da.

en: Use the default site language (@language_name).
eu: Erabili webgunearen hizkuntza lehenetsia (@language_name).

en: No strings available.
eu: Ez dago katerik eskuragarri.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
eu: %file.js JavaScript itzulpen fitxategia galdu egin da.

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
eu: Mantentze moduan funtzionatzen ari da. <a href="@url">Online jarri.</a>

en: Operating in maintenance mode.
eu: Mantentze moduan erabiltzen.

en: %module module enabled.
eu: %module modulua gaitua izan da.

en: %module module disabled.
eu: %module modulua ezgaitua izan da.

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: An AJAX HTTP error occurred.
eu: AJAX HTTP errorea gertatu da.

en: The URL %url is invalid.
eu: %url URL-a baliogabea da .

en: Default processor
eu: Prozesadore lehenetsiak

en: Default processor settings
eu: Prozesadore lehenetsiaren ezarpenak

en: Number of items shown in listing pages
eu: Ikusiko diren elementu kopurua zerrenda orrietan

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
eu: Beharrezkoa da <a href="@cron">cron mantzen zereginak</a> ongi konfiguratuak izatea.

en: Configuring cron
eu: Cron konfiguratu

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
eu: Hautatu zein eremu eta gaia-n ikusiko den bloke hau.

en: All pages except those listed
eu: Orri guztietan zerrendan agertzen direnetan izan ezik

en: Only the listed pages
eu: Bakarrik zerrendatutako orrialdeetan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Zehaztu orrialdeen bideak (paths) erabiliz. Lerro bakoitzean bide (path) bat idatzi. '*' komodina (wildcard) da. Adbz.: blogaren orrialdearen bidea %blog da eta blog pertsonalen bidea %blog-wildcard da. %front hasiera orria (front page) da.

en: Pages or PHP code
eu: Orrialdeak edo PHP kodea

en: Customizable per user
eu: Erabiltzaileak egokitu ahal izatea

en: Not customizable
eu: Ezin du egokitu

en: Customizable, visible by default
eu: Egokitu daiteke, berez ikusgarri

en: Customizable, hidden by default
eu: Egokitu daiteke, berez ezkutatua

en: Controlling visibility
eu: ikusgaitasuna kontrolatzen

en: Creating custom blocks
eu: Egokitutako blokeak sortzen

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page. Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings.
eu: Orrialde honek blokeak eskualde ezberdinetan antolatzeko aukera eskaintzen digu hauek mugituz eta askatuz, baita ordena kudeatzeko ere. Gaien eskualde eta izenak ezberdinak izan daitezke. Horregatik eskualdeen ordena gai bakoitzaren arabera antolatzen da . Gogoratu zure aldaketak ez direla gordeko <em>Gorde blokeak</ em> orrialdearen oinean dagoen esteka sakatu arte. Bloke bakoitzari bere izenburua eta ikuspen ezarpenak zehazteko sakatu <em>Konfiguratu</ em> esteka.

en: Administer blocks
eu: Blokeak kudeatu

en: Personalize blocks
eu: Blokeak egokitu

en: Cache blocks
eu: Blokeen cache-a

en: Restricted to certain pages
eu: Orri konkretuetan murriztua

en: Create new blog entry
eu: Blog-ean sarrera berria sortu

en: No books available.
eu: Ez dago libururik eskuragarri.

en: Printing books
eu: Liburuak inprimatzen

en: Create new books
eu: Liburu berriak sortu

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
eu: <em>Liburuek</em> barne nabigaketa hierarkizatua dute. Erabili manual eta tutorialentzat.

en: Changing colors
eu: Koloreak aldatzen

en: Deleted @count comments.
eu: @count iruzkin ezabatu dira.

en: Comment approved.
eu: Iruzkina onartua izan da.

en: Default and custom settings
eu: Lehenetsitako eta egokitutako ezarpenak

en: Full comment
eu: Iruzkin osoa

en: Unapproved comments (@count)
eu: Onespenik gabeko iruzkinak (@count)

en: Administer comments and comment settings
eu: Kudeatu iruzkinak eta iruzkinen ezarpenak

en: Edit own comments
eu: Zure iruzkinak editatu

en: Threading
eu: Iruzkin hariak

en: Show comment replies in a threaded list.
eu: Iruzkinei egindako erantzunak hari zerrenda batean erakutzi.

en: Default comment setting for new content
eu: Berezko aukerak eduki berrien iruzkinentzako

en: Allow comment title
eu: Izenburua baimendu iruzkinetan

en: Show reply form on the same page as comments
eu: Erakutsi iruzkinak erantzuteko formularioa iruzkinak dauden orri berean

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
eu: "Edukietan iruzkinak idatzi" baimena duten erabiltzaileek iruzkinak sortu ahalko dituzte.

en: Comments are hidden from view.
eu: Iruzkinak bistatik ezkutatu.

en: Users cannot post comments.
eu: Erabiltzaileek ezin dute komentariorik erantsi.

en: Your comment has been posted.
eu: Zure iruzkina post-eatua izan da.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
eu: <a href="@login">Saioa hasi</a> edo <a href="@register">erregistratu</a> komentarioak post-eatzeko

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
eu: <a href="@login">Logeatu</a> iruzkinak post-eatzeko

en: Save comment
eu: Iruzkina gorde

en: Published comment %subject.
eu: %subject iruzkina publikatua izan da.

en: Saved comment %title
eu: %title iruzkina gorde da.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
eu: Webgunean jasotako komentarioak eta komentarioen onespen zerrenda kudeatu.

en: Unapproved comments
eu: Onespenik gabeko iruzkinak

en: Category %category has been saved.
eu: %category kategoria gorde da.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
eu: ezin duzu %limit mezu baino gehiago bidali @interval-ko tartean. Geroxeago saiatu zaitez berriro.

en: Contact @username
eu: Kontaktatu @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
eu: %sender-name (@sender-from)-k eposta bat bidali du %category-(r)i buruz.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
eu: %sender-name (@sender-from)-ek eposta bat bidali dio %recipient-name-(r)i.

en: User contact forms
eu: Erabiltzaileen kontaktu formularioak

en: Customization
eu: Pertsonalizazioa

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your e-mail address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
eu: <a href="@url">zure harremanetarako orriaren</a> bitartez zurekin harremanetan jartzeko aukera eskaini . Ez da zure e-posta agerian geratuko. Kontutan izan aukera hau ezgaituta ere guneko kudeatzaileek zurekin harremanetan jartzeko formularioa erabili dezaketela.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
eu: Harremanetarako orria gaituta egotea lehenetsi da erabiltzaile berrientzat.

en: Changing this setting will not affect existing users.
eu: Ezarpen honen aldaketak ez du ondoriorik izango gainontzeko erabiltzaileengan.

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
eu: Aginte-panelaren eskualde hau hutsik dago. Klikatu <em>Aginte-panela egokitu</em> blokea gehitzeko.

en: Customize dashboard
eu: Aginte-panela egokitu

en: Clear log messages
eu: Log mezuak ezabatu

en: This will permanently remove the log messages from the database.
eu: Eragiketa honek behin betiko ezabatuko ditu log mezuak datu-basetik.

en: Database log cleared.
eu: Datu basearen log-a ezabatu da.

en: Monitoring your site
eu: Zure webgunea monitorizatzen

en: Debugging site problems
eu: Zure webgunearen arazoak araztatzen

en: Enabling field types
eu: Eremu motak gaitzen

en: Long text
eu: Testu luzea

en: Long text and summary
eu: Testu luzea eta laburpena

en: Filtered text (user selects text format)
eu: Iragazitako testua (erabiltzaileak erabakiko du testuaren formatua)

en: Summary input
eu: Laburpenaren sarrera

en: Summary or trimmed
eu: Laburpena edo moztutakoa

en: Text area with a summary
eu: Testu eremua laburpenarekin

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
eu: Hutsik utzi testu osoaren laburpena automatikoki aukeratzea nahi baduzu.

en: Hide summary
eu: Laburpena ezkutatu

en: Edit summary
eu: Laburpena editatu

en: Edit field settings.
eu: Editatu eremuaren ezarpenak.

en: Change widget type.
eu: Aldatu widget mota.

en: Change widget
eu: Widget-a aldatu

en: Required field
eu: Bete beharreko eremua

en: %field field settings
eu: %field eremuaren ezarpenak

en: The default value for this field, used when creating new content.
eu: Eremu honen lehenetsitako balioa, eduki berria sortzean erabiliko da.

en: Field list
eu: Eremu zerrenda

en: Manage display
eu: Aurkezpena kudeatu

en: Upload destination
eu: Igotakoak duen helmuga

en: Generic file
eu: Fitxategi generikoa

en: Table of files
eu: Fitxategi taula

en: Add a new file
eu: Fitxategi berria erantsi

en: The description may be used as the label of the link to the file.
eu: Deskribapena fitxategira zuzendutako estekaren azalpen gisa erabili daiteke.

en: Files must be less than !size.
eu: Fitxategiak !size baino txikiagoak izan behar dira.

en: Allowed file types: !extensions.
eu: Baimendutako fitxategi motak: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
eu: Irudien tamaina !size pixelekoa izan behar da.

en: Images must be larger than !min pixels.
eu: Irudiak !min pixel baino handiagoak izan behar dira.

en: Images must be smaller than !max pixels.
eu: Irudiak !max pixel baino txikiagoak izan behar dira.

en: All roles may use this format
eu: Rol guztietan erabili daiteke formatu hau.

en: Add text format
eu: Testu formatoa gehitu

en: Text formats
eu: Testu formatuak

en: Defining text formats
eu: Testu formatuak definitzen

en: Choosing a text format
eu: Testu formatua aukeratzen

en: More information about text formats
eu: Informazion gehiago testu formatuei buruz

en: Limit allowed HTML tags
eu: Onartutako HTML etiketak mugatu

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
eu: Lerro jauziak HTML bihurtu (<code>&lt;br&gt;</code> eta <code>&lt;p&gt;</code> esaterako)

en: Convert URLs into links
eu: URL helbideak esteka bihurtu

en: Correct faulty and chopped off HTML
eu: Gaizki idatzitako edo oker moztutako HTML-a zuzendu

en: Display any HTML as plain text
eu: HTML oro testu soil gisara erakutsi

en: Add new @node_type
eu: @node_type berria gehitu

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
eu: <em>Foroko gai</em> batek foro barruko eztabaida berri bat hasten du.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
eu: Jarraitu itzazu honako urrats hauek zure webgunea egokitu eta erabiltzen hasteko:

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
eu: <strong>Edukia sortzen hasi</strong> Azkenik, <a href="@content">eduki berriak gehitu</a> ahal ditzakezu zure webgunerako.

en: Image style name
eu: Irudiaren tankeraren izena

en: Minimum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio minimoa

en: Enable <em>Alt</em> field
eu: <em>Alt</em> eremua gaitu

en: Enable <em>Title</em> field
eu: <em>Izenburu</em> eremua gaitu

en: Height and width values must be numeric.
eu: Altuera eta zabalera balioak zenbakiak izan behar dira.

en: Preview image style
eu: Aurreikusi irudi estiloa

en: no preview
eu: Ez dago aurreikuspenik

en: Administer image styles
eu: Irudi estiloak kudeatu

en: Generate image style
eu: Irudi estilo sortu

en: Image styles
eu: Irudiaren tankera

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
eu: Konfiguratu irudiak ikusgai daudenean erabili ahalko diren neurriratze edo egokitze estiloak.

en: List the current image styles on the site.
eu: Gunean ezarritako irudi ereduak zerrendatu.

en: Add style
eu: Estiloa gehitu

en: Add a new image style.
eu: Irudi estilo berri bat gehitu.

en: Path prefix language code
eu: Hizkuntza kodearen bide (path) aurrizkia

en: Filter translatable strings
eu: Iragazi itzuli daitezkeen testuak

en: Date type
eu: Data mota

en: With multiple languages enabled, interface text can be translated, registered users may select their preferred language, and authors can assign a specific language to content. <a href="@translations">Download contributed translations</a> from Drupal.org.
eu: Hizkuntza bat baino geiho gaituta izanda, testuak itzuli daitezke, erregistratutako erabiltzaileek beren hizkuntza hobetsia hautatu ahal izango dute eta egileek edukiak dagokion hizkuntzan ezarri ahalko dituzte. <a href="@translations"> Deskargatu komunitateak sortutako itzulpenak Drupal.org-etik </a>.

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
eu: Zehaztu hizkuntza saioaren edo eskaeraren parametroaren arabera. Adibidea: "http://example.com?language=de" Alemaniera ezarriko da "de" hizkuntza parametroa erabiliz.

en: See the <a href="@languages">Languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
eu: Ikusi <a href="@languages">Hizkuntza orria</a> beste hizkuntzaren bat gehitzeko moduari buruzko informazio gehiago izateko.

en: Administer languages
eu: Hizkuntzak kudeatu

en: Translate interface texts
eu: Interfazeko testuak itzuli

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
eu: Ordenatu hizkuntza zehazteko metodoak interfazea erabiltzailearen hizkuntzan ager dadin. Erabiltzailearen interfaze hizkuntza erabilgarri baldin badago hau aurkeztuko zaio.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
eu: Zehaztu hizkuntza URL-aren bitartez (bidearen aurrizki edo domeinua).

en: Determine the language from a request/session parameter.
eu: Zehaztu hizkuntza aukeraketa saioaren edo eskaeraren parametroatren arabera.

en: Follow the user's language preference.
eu: Jarraitu erabiltzailearen hizkuntza aukeraketa.

en: Determine the language from the browser's language settings.
eu: Nabigatzailearen hizkuntzaren arabera erabaki hizkuntza.

en: Language switcher (@type)
eu: Hizkuntz aldagailua (@type)

en: Detection and selection
eu: Antzematea eta hautatzea

en: URL language detection configuration
eu: URLeko hizkuntza atzemateko ezarpenak

en: Session language detection configuration
eu: Saioen hizkuntza atzemateko ezarpenak

en: Localize
eu: Lokalizatu

[ctx: Long month name]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: Long month name]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: Long month name]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: Long month name]
en: April
eu: Apirila

[ctx: Long month name]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: Long month name]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: Long month name]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: Long month name]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: Long month name]
en: September
eu: Iraila

[ctx: Long month name]
en: October
eu: Urria

[ctx: Long month name]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: Long month name]
en: December
eu: Abendua

en: add link
eu: esteka gehitu

en: The text to be used for this link in the menu.
eu: Esteka hontan erabiliko den testua menuan.

en: Show as expanded
eu: Zabalik erakutsi

en: Parent link
eu: Guraso esteka

en: Source for the Main links
eu: Lehen mailako estekeentzako iturburua

en: Source for the Secondary links
eu: Bigarren mailako estekeentzako iturburua

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
eu: Menu bakoitzak bloke bat dauka. Hauek kudeatzeko <a href="@blocks">Blokeen kudeatzeko orrira</a> joan.

en: Administer menus and menu items
eu: Kudeatu menuak eta menuen elementuak

en: Provide a menu link
eu: Menuan esteka ahal bidetzen du

en: Available menus
eu: Menu erabilgarriak

en: The menus available to place links in for this content type.
eu: Eduki mota honen estekak eskuragarri izango dituen menuak.

en: Default parent item
eu: Elementuaren guraso lehenetsia

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
eu: Aukeratu aita lehenetsia esteka berrientzako menuaren elementuen artean.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
eu: Guneari menu berriak erantsi, existitzen direnak editatu eta esteken izenak aldatu eta antolatu.

en: Edit menu link
eu: Menuko esteka editatu

en: Delete menu link
eu: Ezabatu esteka menuan

en: manage display
eu: aurkezpena kudeatu

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
eu: Ez dago eduki mota eskuragarririk. <a href="@link">Gehitu edu mota</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
eu: Pertsonek irakurgarri izango duten izena da. Testu hau <em>Eduki berria gehitu</em> orrialdean agertuko da. Komeni da izena letra larriz hasita idaztea eta letrak, zenbakiak eta hutsarteak bakarrik izatea. Behin bakarrik erabili beharreko izena da.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
eu: Eduki mota hau deskribatu. Testua <em>Eduki berria gehitu</em> orrialdean erakutsiko da.

en: Preview before submitting
eu: Aurreikusi bidali baino lehen

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
eu: Testu hau mota honetako edukia sortzeko edo aldatzeko orriaren goikaldean agertuko da.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
eu: <em>Edukia kudeatu</em> baimena duten erabiltzaileek ezarpen hauek aldatu ahalko dituzte.

en: Display author and date information.
eu: Bistaratu edukiaren sortzailea eta data.

en: Author username and publish date will be displayed.
eu: Sortzailearen izena eta publikazio data erakutsiko dira.

en: Publish selected content
eu: Aukeratutako edukia argitaratu

en: Unpublish selected content
eu: Des-argitaratu hautatutako edukia

en: Promote selected content to front page
eu: Azalean jarri hautatutako edukiak

en: Demote selected content from front page
eu: Azaletik kendu hautatutako edukia

en: Make selected content sticky
eu: Aukeratutako edukia itsaskorra bihurtu

en: Make selected content not sticky
eu: Aukeratutako edukia ez itsaskor bihurtu

en: Delete selected content
eu: Ezabatu hautatutako edukia

en: <em>Edit @type</em> @title
eu: <em>Editatu @type</em> @title

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
eu: Zure pasahitza ez da datubasean gordetzen eta konexioa ezartzeko bakarrik erabiltzen da.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
eu: Zure web-zerbitzariaren eta web-zerbitzariko fitxategiak gordetzen dituen makinaren artean ezarriko da konexioa. Kasu gehienetan, makina berbera izango da, eta "localhost" egokia da.

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
eu[0]: Eguneratze @count dago (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)
eu[1]: @count eguneratze daude (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)

en: Author textfield
eu: Egile testueremua

en: Subject textfield
eu: Testu eremuaren gaia

en: A contact form with category %category already exists.
eu: Dagoeneko badago %category kategoriko kontaktu-formulario bat.

en: Hello !recipient-name,
eu: Kaixo !recipient-name,

en: Overview of fields on all entity types.
eu: Entitate mota guztietan dauden eremuen gaineko informazio orokorra.

en: Configuring text formats
eu: Testu formatuak konfiguratzen

en: %module module installed.
eu: %module modulua instalatua izan da.

en: Use this page to create a new custom block.
eu: Erabili orrialde hau egokitutako bloke berria sortzeko.

en: @node_type comment
eu: @node_type iruzkina

en: Edit comment %comment
eu: %comment iruzkina editatu

en: Fields on comments
eu: Iruzkinen eremuak

en: @type language detection
eu: @type hizkuntza antzeman

en: User interface text
eu: Erabiltzailearen interfaze-ko testua

en: GD library PNG support
eu: GD liburutegiko PNG sostegua

en: GD library rotate and desaturate effects
eu: GD liburutegiko rotazio eta desaturazio efektuak

en: Can't handle more than one field storage engine
eu: Ezin du maneiatu eremu biltegiratze motore bat baino gehiago.

en: Field storage engine not found.
eu: Ez da eremu biltegiratze motorerik aurkitu.

en: For this query an entity type must be specified.
eu: Entitate mota zehaztu behar da kontsulta honetarako.

en: Entity %entity has no base table.
eu: %entity entitateak ez dauka oinarri taularik.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
eu: Ez dago jakiterik nola antolatu @key @entity_type-rentzat

en: Default settings file
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia

en: The default settings file does not exist.
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia ez da existitzen.

en: Show row weights
eu: Lerro bakoitzaren pisua erakutsi.

en: Hide row weights
eu: Ezkutatu lerro bakoitzaren pisua

en: Custom display settings
eu: Ikuspegi egokituen ezarpenak

en: Use custom display settings for the following view modes
eu: Edukien ikuspegi hauetarako ezarpen egokituak erabili

en: Comment display
eu: Iruzkinen aurkezpena

en: New field name
eu: Eremu berriaren izena

en: Error opening socket @socket
eu: Errorea @socket socketa irekitzean.

en: delivery callback not found
eu: Ez da callback erantzunik aurkitu

en: callback %callback not found: %q.
eu: %callback callback ez da aurkitu: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: %file fitxategia ezin izan da kopiatu helburu karpeta baliagarria ez delako. Sistemaren log-ean informazio gehiago eskuragarri duzu.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
eu: %file fitxategi ezin izan da kopiatu, helburuko direktorioa era egokian konfiguratuta ez dagoelako. Fitxategi edo direktorio baimenen arazoengatik izan daiteke. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
eu: %file fitxategia ezin izan da kopiatu helburuko direktorioan izen berdineko fitxategi bat existitzen delako.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: Ezin izan da %file fitxategia mugitu, helburua baliogabea delako. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
eu: Ezin izan da %file fitxategia ezabatu, baliodun URI bat ez delako. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: Datuak ezin izan dira gorde helburu karpeta baliagarria ez delako. Sistemaren log-ean informazio gehiago eskuragarri duzu.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
eu: %file fitxategia (%realpath) ezin izan da kopiatu %destination helburu karpeta baliagarria ez delako. Askotan file_copy()-ren erabilpen desegokiak edo edukiontziaren emariak eragiten du.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
eu: %file fitxategia ezin da %destination kopiatu.

en: Exit block region demonstration
eu: Atera bloke eskualdeen erakustalditik

en: Configure available dashboard blocks
eu: Eskuragarri dauden aginte-paneleko blokeak konfiguratu

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
eu: Konfiguratu zein bloke ikusi ahalko diren aginte-panelean.

en: Recent log messages
eu: Berriki gertatutako erregistro mezuak

en: - Select a value -
eu: - Balioa aukeratu -

en: No field is hidden.
eu: Ez dago eremu ezkuturik.

en: Format settings:
eu: Formatuaren ezarpenak:

en: Image style: @style
eu: Irudiaren tankera: @style

en: Linked to content
eu: Edukira estekatua

en: Linked to file
eu: fitxategira estekatua

en: Shown when hovering over the menu link.
eu: Erakutsi kurtsorea menuaren estekaren gainetik pasatzen denean.

en: The settings file is writable.
eu: settings fitxategia idazgarria da.

en: The settings file is owned by the web server.
eu: Web zerbitzaria settings fitxategiaren jabea da.

en: Weight for @block block
eu: @block blokearentzako pisua

en: Region for @block block
eu: @block blokearentzako eskualdea

en: Comment approval
eu: Iruzkin onespena

en: Post comments
eu: Iruzkinak argitaratu

en: Skip comment approval
eu: Komentarioaren onespena saihestu

en: View and customize your dashboard.
eu: Aginte-panela ikusi eta egokitu.

en: Customize your dashboard.
eu: Zure aginte-panela egokitu.

en: Disabled text format %format.
eu: Testu formatua ezgaitua %format.

en: Text Formats
eu: Testu formatuak

en: Disable text format
eu: Testu formatua ezgaitu

en: Normal topic
eu: Gai arrunta

en: Reference for usage, configuration, and modules.
eu: Erabilerarako erreferentzia, konfigurazioa eta moduluak.

en: Nothing
eu: Ezer

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
eu: %type: !message %function-en (%file-ren %line-garren lerroan).

en: Update @title
eu: @title eguneratu

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
eu: Makinarentzako irakurgarria den izen bereizia. Letra xehe, zenbaki eta azpimarraz bakarrik osatua.

en: Type of new field
eu: Eremu berriaren mota

en: Choose a file
eu: Fitxategia hautatu

en: !theme (default theme)
eu: !theme (berezko gaia)

en: !theme (administration theme)
eu: !theme (Kudeatzailearen gaia)

en: Add other blocks
eu: Gehitu beste bloke batzuk

en: Next steps
eu: Hurrengo pausoak

en: @driver_name settings
eu: @driver_name ezarpenak

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
eu: MySQL, MariaDB edo baliokideak

en: Database file
eu: Datu base fitxategia

en: The directory you specified is not writable by the web server.
eu: Web zerbitzariak ezin du idatzi zehaztu duzun direktorioan.

en: Searching for matches...
eu: Emaitzak bilatzen...

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
eu: %orphans-(e)tik @count akzio umezurtz daude akzio taulan. !link

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
eu[0]: Iruzkin 1 ezabatu da.
eu[1]: @count iruzkin ezabatu dira.

en: Center left
eu: Erdian ezkerrean

en: Center right
eu: Erdian eskuinean

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
eu: Ezin izan da zerbitzarira konektatu. Zerbitzariak mezu hau bueltatu du: !message . Laguntzarik nahi baduzu zerbitzariko kodea instalatzeko edo eguneratzeko, begiratu <a href=" @handbook_url">eskuliburua</a>.

en: Administer content and comments.
eu: Edukia eta iruzkinak kudeatu.

en: Comment fields
eu: Iruzkin eremuak

en: (Machine name: @type)
eu: (Makina izena: @type)

en: Unknown field: @field_name
eu: @field_name eremu ezezaguna

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
eu: Ez da aurkitzen @entity_type entitate motaren multzo ezaugarria.

en: (module: !module)
eu: (modulua: !module)

en: The requested page "@path" could not be found.
eu: Eskatutako "@path" orria ez da aurkitzen.

en: Subscribe to !feed-title
eu: !feed-title-rako harpidetza egin

en: No book content available.
eu: Ez dago liburu edukirik eskuragarri.

en: logged in users only
eu: erabiltzaile erregistratuak bakarrik

en: Demonstrate block regions (!theme)
eu: Blokeen eskualdeak erakutsi (!theme)
