Drupal core (7.73) - en to jv translation catalogue (3813 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Pages
jv: Kācā

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: delete
jv: busak

en: Create a new user account.
jv: Gawé akun panganggo anyar.

en: Request new password via e-mail.
jv: Njaluk sandhi anyar dikirim liwat email.

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: approve
jv: ditrima

en: Approve
jv: Sarujuk

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: closed
jv: tutup

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: RSS feed
jv: Pasokan RSS

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Article
jv: Artikel

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: not verified
jv: ora diverifikasi

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: new
jv: anyar

en: error
jv: salah

en: Tags
jv: Tautan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: The title of the block as shown to the user.
jv: Judhul blok sing ditudhuhna marang panganggo.

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Belgian Chocolate
jv: Soklat Belgia

en: Bluemarine
jv: Biru laut

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: view
jv: tampilan

en: updated
jv: wis diupdate

en: Overview
jv: Sekilas

en: File information
jv: Informasi berkas

en: File
jv: Berkas

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Release notes
jv: Cathetan rilis

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Test
jv: Ujian

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: No log messages available.
jv: Ora ānā pesen log sing disediaknā.

en: Password
jv: Sandhi

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
jv: Kācā sing nduwéni tingkatan diurutaké miturut bobot banjur miturut judhul.

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Add container
jv: Tambah kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: Add category
jv: Tambah kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: edit container
jv: sunting kontainer

en: edit
jv: sunting

en: No categories available.
jv: Ora ana kategori sing cumawis.

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: up
jv: munggah

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Session opened for %name.
jv: Sesi dibuka kanggo %name.

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Core
jv: Inti

en: Time
jv: Wektu

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Clear index
jv: Indék dibusak

en: General discussion
jv: Diskusi umum

en: edit forum
jv: sunting forum

en: Forum name
jv: Jeneng forum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak foum %name?

en: Refresh
jv: Anyari

en: Visible
jv: Kétok

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Tampilan

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: never
jv: ora tau

en: The username %name does not exist.
jv: Jeneng panganggo %name ora ana.

en: mail
jv: serat

en: Updated
jv: Wis anyar

en: actions
jv: aksi

en: Text
jv: Teks

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: Update interval
jv: Jangka wektu nganyari

en: The fully-qualified URL of the feed.
jv: Alamat URL feed sing paling apik.

en: Add forum
jv: Tambah forum

en: Add term
jv: Tambah tetembungan

en: theme
jv: téma

en: no screenshot
jv: ora ana screenshot

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Access log settings
jv: Sétingan log aksés.

en: Enable access log
jv: Uripna aksés log

en: Discard access logs older than
jv: Jarna waé log akses sing luwih suwè saka

en: Preview comment
jv: Tudhuhnā komèntar

en: <none>
jv: <nihil>

en: Unassign
jv: Dicopot

en: Statistics
jv: Statistik

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: You are not authorized to access this page.
jv: Sampéyan ora diidinaké ngakses kācā iki.

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: type
jv: tipe

en: Find content
jv: Temokaké kontén

en: Database type
jv: Tipe Database

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: action
jv: aksi

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimānā email marang %recipient

en: Unable to send email to %recipient
jv: Ora bisa ngirim email marang %recipient

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Create
jv: Gawé

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: Save categories
jv: Simpena kategori

en: Parent item
jv: Item indhukan

en: Question
jv: Pitakonan

en: Add child page
jv: Tambah kācā anakan

en: Printer-friendly version
jv: Versi cetakan suméh

en: Content type for child pages
jv: Tipe kontèn kanggo kācā anakan

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: Remove from outline
jv: Buang sākā outline

en: Unknown export format.
jv: Format ékspor sing ora dikenal.

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Done
jv: Rampung

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Add block
jv: Tambah blok

en: Page
jv: Kācā

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Configuration saved.
jv: Konfigurasi uwis disimpen.

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Good
jv: Apik

en: Only site administrators can create new user accounts.
jv: Mung administrator laman sing olé nggawé akun pangganggo anyar.

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Available updates
jv: Update sing cumawis

en: Manual update check
jv: Ngecèk update manual

en: Never
jv: Ora tahu

en: Check manually
jv: Ngecèk kanthi manual

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Update available
jv: Update cumawis

en: Drupal core update status
jv: Status update inti Drupal

en: Out of date
jv: Wis lawas

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: Recipients
jv: Penerima

en: Selected
jv: Kepilih

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
jv: Setèlana dadi <em>Ya</em> yén Sampéyan péngin kategori iki dadi pilihan sing baku.

en: You must enter a category.
jv: Sampéyan kudu nglebokna kategori

en: Are you sure you want to delete %category?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %category?

en: Category %category has been deleted.
jv: Kategori %category uwis dibusak.

en: Your name
jv: Jenengmu

en: Your e-mail address
jv: Alamat emailmu

en: Send e-mail
jv: Kirim email

en: You must select a valid category.
jv: Sampéyan kudu milih kategori sing bener.

en: You must enter a valid e-mail address.
jv: Sampéyan kudu nglebokna alamat e-mail sing bener.

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: To
jv: Marang

en: Feed description
jv: Katrangan Feed

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Published
jv: Dipacak

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Locale
jv: Lokal

en: Title field label
jv: Judul field

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll choices
jv: Pilihané poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Explanation
jv: Katrangan

en: Selection options
jv: Opsi pemilihan

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Vocabulary name
jv: Jeneng vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Role name
jv: Jeneng parāgā

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Vote
jv: Pilih

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Set name
jv: Setèl jenengé

en: Original image
jv: Gambar asli

en: Heading
jv: Irahan

en: Search settings
jv: Séting penggolékan

en: Warning
jv: Weling

en: blocked
jv: diblokir

en: OPML feed
jv: Pasokan OPML

en: configure
jv: konfigurasi

en: Number of news items in block
jv: Jumlah judul berita nang blok

en: View this feed's recent news.
jv: Tampilaké pasokan sing sering diwarta.

en: View this category's recent news.
jv: Tampilna kategori sing sering di britakna.

en: Feed overview
jv: Tampilan feed sekilas

en: Items
jv: Item

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: Next update
jv: Update selanjuté

en: %time left
jv: kurang sākā %left

en: remove items
jv: mbuwang item

en: update items
jv: anyari item

en: Category overview
jv: Sekilas kategori

en: Categorize
jv: Pengkategorian

en: The categories have been saved.
jv: Kategori uwis disimpen.

en: %age old
jv: umuré %age

en: %ago ago
jv: %ago kepungkur

en: Nodes
jv: Node

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: The feed %feed has been updated.
jv: Pasokan %feed uwis dianyari.

en: Feed %feed deleted.
jv: Pasokan %feed dibusak.

en: The feed %feed has been deleted.
jv: Pasokan %feed uwis dibusak.

en: Feed %feed added.
jv: Pasokan %feed ditambahaké.

en: The feed %feed has been added.
jv: Pasokan %feed uwis ditambahaké.

en: The news items from %site have been removed.
jv: Item layang kabar saka %site uwis dibuwang.

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Line
jv: Baris

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Widget
jv: Piranti

en: Last reply
jv: Balesan terakhir

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Send
jv: Kirim

en: Code
jv: Kode

en: Enter a valid username.
jv: Iséknā jeneng panganggo sing bener.

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Recipient
jv: Penerima

en: Add a role to the selected users
jv: Tambahānā parāgā marang panganggo sing kepilih

en: Remove a role from the selected users
jv: Mbuwang parāgā sākā panganggo sing kepilih

en: security
jv: keamanan

en: Administer content
jv: Pengelola kontèn

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Egypt
jv: Mesir

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Cuba
jv: Kuba

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Turkey
jv: Turki

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: !time ago
jv: !time kepungkur

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Basic
jv: Dasar

en: Color
jv: Kelir

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: Role
jv: Parāgā

en: User login
jv: Login panganggo

en: Updated URL for feed %title to %url.
jv: Nganyari URL kanggo pasokan %title dadi %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
jv: Mlumpat marang komèntar pertama tulisan iki.

en: Jump to the first new comment of this posting.
jv: Mlumpat marang komèntar anyar pertama tulisan iki.

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: Add a new comment to this page.
jv: Tambah komèntar anyar nang kaca iki.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
jv: Tulisana pikiran lan opini Sampéyan gegayutan karo tulisan iki.

en: String
jv: Tembung

en: Users
jv: Panganggo

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Choices
jv: Pilihané

en: Minimum cache lifetime
jv: Umur minimal telih

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: 1 vote | @count votes
jv[0]: 1 pilihan
jv[1]: @count pilihan

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
jv: @site saiki lagi di beneri. Mengko arep mbalik manéh secepeté. Maturnuwun sampun purun nunggu.

en: Default front page
jv: Kācā utama gawan

en: Top pages
jv: Kaca paling dhuwur

en: Text processing
jv: Lagi mproses téks

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Rows
jv: Baris

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: access denied
jv: aksés ditolak

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Install
jv: Dipasang

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: Recent hits
jv: Hits anyar

en: Set default
jv: Setèl dadi gawan

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
jv: Komèntar karo balesan-balesané uwis dibusak.

en: Preformatted
jv: Pra format

en: Profile
jv: Profil

en: Anonymous users
jv: Panganggo asing

en: Clear cache
jv: Resikānā telih

en: Visibility settings
jv: Sétingan sing diketokné

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Function
jv: Fungsi

en: Session closed for %name.
jv: Sési ditutup kanggo % name.

en: You have to specify a valid date.
jv: Sampéyan kudu temtokaké tanggal sing bener.

en: Server settings
jv: Sétingan server

en: The field %field is required.
jv: Mbutuhaké field %field.

en: Germany
jv: Jerman

en: Logout
jv: Metu

en: 1 new | @count new
jv[0]: 1 anyar
jv[1]: @count anyar

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Antigua and Barbuda
jv: Antigua lan Barbuda

en: Bosnia and Herzegovina
jv: Bosnia Herzegovina

en: Brunei
jv: Brunei Darussalam

en: Cambodia
jv: Kamboja

en: Cameroon
jv: Kamerun

en: Canada
jv: Kanada

en: Czech Republic
jv: Republik Ceko

en: Dominica
jv: Dominika

en: Dominican Republic
jv: Republik Dominika

en: Ecuador
jv: Ekuador

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Guatemala
jv: Guatémala

en: Hungary
jv: Hungaria

en: Iceland
jv: Islandia

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Italy
jv: Italia

en: Kenya
jv: Kénya

en: Lebanon
jv: Libanon

en: Liberia
jv: Libéria

en: Luxembourg
jv: Luksemburg

en: Madagascar
jv: Madagaskar

en: Maldives
jv: Maladewa

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Monaco
jv: Monako

en: Mozambique
jv: Mozambik

en: Netherlands
jv: Belanda

en: New Caledonia
jv: Kaledonia Baru

en: Nicaragua
jv: Nikaragua

en: North Korea
jv: Korea Utara

en: Northern Mariana Islands
jv: Kepulauan Mariana Lor

en: Norway
jv: Norwegia

en: Papua New Guinea
jv: Papua Nugini

en: Philippines
jv: Filipina

en: Slovakia
jv: Slowakia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Syria
jv: Suriah

en: Trinidad and Tobago
jv: Trinidad lan Tobago

en: Turkmenistan
jv: Turkménistan

en: Ukraine
jv: Ukraina

en: United Arab Emirates
jv: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Uzbekistan
jv: Uzbékistan

en: Venezuela
jv: Vénézuéla

en: Wallis and Futuna
jv: Wallis lan Futuna

en: Yemen
jv: Yaman

en: Zimbabwe
jv: Zimbabwé

en: Table prefix
jv: Ater-ater Tabel

en: Database username
jv: Panganggo database

en: Database password
jv: Sandi database

en: Database name
jv: Jeneng database

en: Add user
jv: Tambah panganggo

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Kétoknā

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
jv: Uripna utawa paténi telih kaca kanggo panganggo ora dikenal lan tentukna optimasi ambané data CSS lan JS .

en: Key
jv: Kunci

en: Enabled languages
jv: Basa sing diuripaké

en: Arabic
jv: Basa Arab

en: English
jv: Basa Inggris

en: French
jv: Basa Prancis

en: Italian
jv: Basa Italia

en: Spanish
jv: Basa Spanyol

en: Japanese
jv: Basa Jepang

en: Korean
jv: Basa Korea

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
jv: Alamat e-mail asli. Kabèh surat saka sistem dikirim marang alamat iki. Alamat e-mail ora ditudhuhna marang khalayak umum nanging dienggo kanggo nrima password anyar utawa nrima brita pilihan anyar utawa woro-woro sing liwat email.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
jv: Alamat e-mail %email uwis tau kedhaftar. <a href="@password">Apa Sampéyan lali kode sandhiné?</a>

en: Import OPML
jv: Ngimpor OPML

en: Remove items
jv: Mbuwang item

en: OPML File
jv: File OPML

en: Allowed HTML tags
jv: Tag HTML sing diidinaké

en: Sources
jv: Sumber

en: !title category latest items
jv: !title kategori item terakhir

en: !title feed latest items
jv: !title feed item terakhir

en: The category %category has been updated.
jv: Kategori %category uwis dibusak.

en: Category %category deleted.
jv: Kategori %category dibusak.

en: The category %category has been deleted.
jv: Kategori %category uwis dibusak.

en: Category %category added.
jv: Kategori %category ditambahna.

en: The category %category has been added.
jv: Kategori %category uwis ditambahna.

en: 1 item | @count items
jv[0]: 1 item
jv[1]: @count item

en: Add menu
jv: Tambah menu

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: No items selected.
jv: Ora ānā item kapilih.

en: The update has been performed.
jv: Update uwis dilakoaké.

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: Titles only
jv: Judul tok

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: This cannot be undone.
jv: Ora bisa dibalékna.

en: Upload picture
jv: Ngunggah gambar

en: Language file
jv: Berkas basa

en: published
jv: dipacak

en: Average page generation time
jv: Rata-rata wektu nampilna kaca

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Show only users where
jv: Tampilna mung kanggo user nalika

en: Refine
jv: Alusana

en: Undo
jv: Baléknā

en: Member for
jv: Anggota kanggo

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: No users selected.
jv: Ora ānā panganggo sing dipilih.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
jv: Kedeteksi cara licik kanggo ngubah panganggo sing dilindhungi.

en: Select all rows in this table
jv: Pilih kabèh baris nang tabel iki

en: Deselect all rows in this table
jv: Ngilangi pilihan kabèhan baris nang tabel iki

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Please enter some keywords.
jv: Mānggā isénānā keyword.

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: Request new password
jv: Njaluk tembung sandhi anyar

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Today
jv: Dinā iki

en: Edit menu
jv: Sunting menu

en: Delete menu
jv: Busak menu

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Locale settings
jv: Sétingan lokal

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: How many content items to display in "day" list.
jv: Cacahé item kontèn sing ditampilnā nang daftar "dinā".

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field tèks

en: Long
jv: Dawa

en: Short
jv: Cendhek

en: Posts
jv: Kiriman

en: Configure permissions
jv: Konfigurasi kawenangan

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Randomize
jv: Diacak

en: Revert
jv: Baléknā

en: Empty
jv: Kosong

en: Existing system path
jv: Sistim path sing disediaknā

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
jv: Temtokaké path alternatif kanggo ngaksés data. Contoné, ketikana "gegayutan" kanggo kaca katrangan situs Sampéyan. Gunakna path relatif lan aja ditambahi garis miring nang mburiné jalaran alias URL bisa ora mlaku.

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: any
jv: sembarang

en: Choice
jv: Pilihan

en: Log out
jv: Metu log

en: Number of day's top views to display
jv: Jumlah tampilan harian paling akèh sing ditampilna

en: Number of all time views to display
jv: Jumlah total tampilan sing ditampilna

en: Number of most recent views to display
jv: Jumlah kunjungan terakhir sing ditampilaké

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: characters
jv: karakter

en: profile
jv: profil

en: Su
jv: Mg

en: Mo
jv: Sn

en: Tu
jv: Sl

en: We
jv: Rb

en: Th
jv: Km

en: Fr
jv: Jm

en: Sa
jv: St

en: First day of week
jv: Dinā pertama sākā pekan

en: Autocomplete taxonomy
jv: Taksonomi otomatis

en: Send yourself a copy.
jv: Kirim marang awakmu dhéwé salinane.

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: Create new account
jv: Gawé akun anyar

en: role
jv: paraga

en: Are you sure you want to delete the block %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak jeneng blok %name?

en: The block %name has been removed.
jv: Jeneng blok %name uwis dibuwang.

en: People
jv: Pawongan

en: list terms
jv: daftar tetembungan

en: add terms
jv: tambah tetembungan

en: Created new term %term.
jv: Gawé  tetembungan anyar %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak tetembungan %title?

en: Deleted term %name.
jv: Mbusak tetembungan %name.

en: warning
jv: weling

en: No statistics available.
jv: Ora ana data statistik sing cumawis.

en: Last run !time ago
jv: Terakhir dilakoaké !time kepungkur

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Enabled filters
jv: Saringan sing urip

en: critical
jv: Kritis

en: Results
jv: Kasilé

en: Older polls
jv: Poling lawas

en: View the list of polls on this site.
jv: Delengana daftar poling nang situs iki.

en: Poll settings
jv: Ngatur poling

en: You must fill in at least two choices.
jv: Sampéyan kudu ngisi paling ora rong pilihan.

en: open
jv: mbukak

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
jv: Tabel iki nampilaké daftar rekaman pemilih poling. Yén panganggo anonim diidinaké milih, dhéwéké arep dikenali karo alamat IP komputeré nalika milih.

en: Visitor
jv: Dhayoh

en: Cancel your vote
jv: Batalna pilihan

en: View the current poll results.
jv: Delengana kasil poling saiki.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
jv: Mbusak tetembungan arep mbusaki anakané uga. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: Syndicate
jv: Sindikasi

en: Blogs
jv: Blog

en: Books
jv: Buku

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
jv: Pasokan saka %site ketoké macet, nduwéni kesalahan "%error" nang baris %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
jv: Pasokan saka %site ketoké macet, merga kesalahan "%error" nang baris %line.

en: Forums
jv: Forum

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: !date by !username
jv: !date déning !username

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: current revision
jv: révisian saiki

en: The specified passwords do not match.
jv: Kode sandhi ora cocok.

en: Session
jv: Sési

en: No forums defined
jv: Ora ānā forum sing digawé

en: This topic has been moved
jv: Topik iki uwis dipindhah

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Installed
jv: Dipasang

en: permission
jv: kawenangan

en: Your vote was recorded.
jv: Pilihanmu uwis direkam.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
jv: Ngidinaké situs Sampéyan kanggo ngumpulaké pilihan topik sing béda-béda nang form pitakonan pilihan gandha.

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Testing
jv: Ujian

en: Standard
jv: Standar

en: South Korea
jv: Korea Selatan

en: %type settings
jv: sétingan %type

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: Formats
jv: Format

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: Redirect to URL
jv: Alihna marang URL

en: details
jv: detil

en: The username %name has not been activated or is blocked.
jv: Jeneng pangganggo %name ora aktif utāwā uwis ditolak.

en: Login attempt failed for %user.
jv: Kegagalan login kanggo %user.

en: image
jv: gambar

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
jv: Jeneng panganggo sākā panganggo sing arep diwénéhi hak kepemilikan.

en: Manage the actions defined for your site.
jv: Natani aksi-aksi sing digawé kanggo situs Sampéyan.

en: Delete action
jv: Busak aksi

en: The action has been successfully saved.
jv: Aksi iki suksés disimpen.

en: Deleted action %aid (%action)
jv: Mbusak aksi %aid (%action)

en: Action '%action' added.
jv: Aksi '%action' ditambahké.

en: Remove orphaned actions
jv: Mbuwang aksi sing lola

en: Themes
jv: Téma

en: JPEG quality
jv: Kualitas JPEG

en: Delete comments
jv: Mbusak komèntar

en: not published
jv: ora dipacak

en: Published comments
jv: Komèntar sing dipacak

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Protected
jv: Diprotèksi

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: not sticky
jv: ora sticky

en: not promoted
jv: ora dipromosikna

en: promoted
jv: promosikna

en: You are here
jv: Sampéyan nang kene

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Contact settings
jv: Ngatur kontak

en: Reset password
jv: Séting ulang sandhi

en: Processing
jv: Lagi proses

en: Finished
jv: Wis rampung

en: disable
jv: mati

en: Temporary directory
jv: Direktori sementara

en: date
jv: tanggal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
jv: Ngunggah file gagal. Ora bisa mindhahaké berkas.

en: Shortcuts
jv: Sidhatan

en: Shortcut
jv: Dalan pintas

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: The specified date is invalid.
jv: Tanggal sing ditemtokné ora bener.

en: Password strength:
jv: Kekuatan sandhi:

en: Passwords match:
jv: Sandhiné cocok:

en: Slogan
jv: Sesanti

en: The name used to indicate anonymous users.
jv: Jeneng kanggo nandhani panganggo anonim.

en: Alternate text
jv: Teks alternatif

en: Please wait...
jv: Mangga dipun tunggu...

en: Assign
jv: Canthélna

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Go to page @number
jv: Nang kaca @number

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Underlined
jv: Garis ngisor

en: Tasks
jv: Préntah

en: Delete role
jv: Mbusak parāgā

en: Basic configuration
jv: Konfigurasi dasar

en: List menus
jv: Daftar menu

en: Customize menu
jv: Kostumisasi menu

en: Croatia
jv: Kroasia

en: Macedonia
jv: Makédonia

en: English name
jv: Jeneng Inggris

en: Native name
jv: Jeneng Daerah

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: Form name
jv: Jeneng form

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
jv: Jeneng field anyar. Jeneng iki arep ditampilaké nang panganggo. Conton judhul yaiku "Warna Favorit".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
jv: Katrangan tambahan kanggo field anyar. Katrangan iki arep ditudhuhaké marang panganggo.

en: Save field
jv: Nyimpen field

en: Blocks
jv: Blok

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
jv: Natani blok kontèn endi waé sing arep dikétokaké nang sidebar situs Sampéyan lan/utāwā region liyané.

en: Delete block
jv: Mbusak blok

en: Save blocks
jv: Nyimpen blok

en: The block settings have been updated.
jv: Sétingan blok uwis diubah.

en: '%name' block
jv: blok '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
jv: Idinaké panganggo pribadi kanggo ngowahi visibilitas blok iki nang sétingan akun dhéwéké.

en: Show block for specific roles
jv: Tudhuhna blok kanggo paraga iki

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
jv: Tampilna blok iki khusus kanggo paraga sing dipilih. Yén ora ana parga sing kepilih, blok ditampilna marang kabèh user.

en: Show block on specific pages
jv: Tudhuhna blok nang kaca sing ditentokna iki

en: Save block
jv: Simpen blok

en: The block configuration has been saved.
jv: Pengaturan blok uwis disimpen.

en: The block has been created.
jv: Blok uwis digawé.

en: Block body
jv: Isi blok

en: The content of the block as shown to the user.
jv: Isiné blok sing diketokaké marang panganggo.

en: Menus
jv: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
jv: Sembarang owahan arep diilangi. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
jv: Ngdinaké administrator kanggo ngatur menu navigasi situs.

en: Add vocabulary
jv: Tambah vokabulari

en: edit vocabulary
jv: sunting vokabulari

en: Created new vocabulary %name.
jv: Vokabulari anyar @name uwis digawé.

en: Updated vocabulary %name.
jv: Vokabulari @name uwis dianyari.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak vokabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
jv: Mbusaki vokabulari bisa mbusak kabèh isi daftar tetembungan. Aksi iki ora bisa dibalekaké.

en: Deleted vocabulary %name.
jv: Vokabulari @name uwis dibusak.

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Number of values
jv: Jumlahé nilai

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Add field
jv: Tambah field

en: Trimmed
jv: Dipangkas

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: Add existing field
jv: Tambah field sing uwis ana

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
jv: Yén Sampéyan nduwéni sembarang kontén nang njeroné field iki, iku kabèh bisa ilang. Aksi iki ora bisa dibalekaké.

en: Save field settings
jv: Simpen setingan field

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Decimal
jv: Desimal

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
jv: Karakter panganggo arep dilebokna kangga nandhani titik desimal nang form.

en: Defines numeric field types.
jv: Nggawé tipe field angka.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
jv: Kanggo piranti 'cekboks on/off tunggal', gawé kna biji 'off' dhisik, terus biji 'on' nang seksi <strong>Biji sing diidinaké</strong>. Kanggo cathetan cekboks arep dijenengi nganggo jeneng biji 'on'.

en: Check boxes/radio buttons
jv: Cekboks/tombol radio

en: Single on/off checkbox
jv: Kotak cénthang on/off tunggal

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
jv: Pilihana, piranti cekboks lan tombol radio kanggo field teks lan angka.

en: Text area (multiple rows)
jv: Kotak tèks (barisé akèh)

en: Defines simple text field types.
jv: Nggawé tipe field teks ringkes.

en: Index
jv: Indek

en: Enable clean URLs
jv: Uripna URLs resik

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Theme-engine-specific settings
jv: Setèlan khusus engine-tema

en: Exception
jv: Pengecualian

en: Permission
jv: Kawenangan

en: @module module
jv: modul @module

en: Incompatible with this version of PHP
jv: Ora cocok karo PHP versi iki

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
jv: Modul iki mbutuhaké PHP versi @php_required lan iki ora cocok karo PHP versi !php_version.

en: More information
jv: Katrangan selengkapé

en: My blog
jv: Blogku

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Anonymous commenting
jv: Komèntar sākā jeneng ora dikenal

en: Anonymous posters may not enter their contact information
jv: Pengirim anonim ora bisa mlebu informasi kontak

en: Anonymous posters may leave their contact information
jv: Pengirim anonim bisa ninggalaké informasi kontak

en: Anonymous posters must leave their contact information
jv: Pengirim anonim kudu ninggalaké informasi kontak

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
jv: Isine field iki dadi duwéké pribadi lan ora ditontonaké marang umum.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
jv: Tandha tangan Sampéyan arep ditampilaké nang ngisor komèntar Sampéyan.

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: 1 comment | @count comments
jv[0]: 1 komèntar
jv[1]: @count komèntar

en: 1 new comment | @count new comments
jv[0]: 1 komèntar anyar
jv[1]: @count komèntar anyar

en: Save content type
jv: Simpen tipe kontèn

en: Show descriptions
jv: Tampilna katrangané

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Save role
jv: Simpen paraga

en: debug
jv: métani

en: file system
jv: sistim berkas

en: Menu link title
jv: Judul pranala menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
jv: Sistim menu namung nyimpen sistim path, nanging ditampilaké kanggo URL alias. %link_path uwis disimpen dadi %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
jv: Path '@link_path' ora ānā sing sah utāwā Sampéyan ora nduwé kawenangan ngaksés.

en: There was an error saving the menu link.
jv: Ānā kaluputan nalikā nyimpen pranala menu.

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
jv: Sampéyan yakin kepéngin mbusak menu %title?

en: Number of users to display
jv: Jumlah panganggo sing ditampilaké

en: Profiles
jv: Profil

en: Edit container
jv: Sunting kontainer

en: Last visit
jv: Kunjungan terakhir

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kācā

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisiknā

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif didhisikna

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: @user's picture
jv: Foto @user's

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Maximum upload size
jv: Ukuran maksimal file unggahan

en: Space
jv: Spasi

en: New forum topics
jv: Forum topik anyar

en: Page not found
jv: Kācā ora ditemokaké

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: More help
jv: Bantual selengkapé

en: Preview trimmed version
jv: Tampilna versi sing dipotong

en: Preview full version
jv: Tampilna versi lengkap

en: Account blocked
jv: Akun ditolak

en: Expand
jv: Kembangna

en: The name %name is already taken.
jv: Jeneng %name uwis ana sing nganggo.

en: OpenID redirect
jv: Pengalihan OpenID

en: OpenID Login
jv: Mlebu OpenID

en: Delete OpenID
jv: Mbusak OpenID

en: Log in using OpenID
jv: Mlebu karo OpenID

en: Cancel OpenID login
jv: Batalna mlebu karo OpenID

en: What is OpenID?
jv: Apa ta OpenID kuwi?

en: OpenID login failed.
jv: Mlebu OpenID gagal.

en: OpenID login cancelled.
jv: Mlebu OpenID dibatalna.

en: Successfully added %identity
jv: Suksesl nambah %identity

en: Add an OpenID
jv: Nambah OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
jv: OpenID uwis siap dienggo nang situs iki.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak OpenID %authname kanggo %user?

en: OpenID deleted.
jv: OpenID dibusak.

en: edit menu
jv: ngubah menu

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Overlay
jv: Ngambang

en: Resize
jv: Ngubah ukuran

en: Loading
jv: Ngemot

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: Defines a file field type.
jv: Definisikan berkas tipe field.

en: Show only items where
jv: Tampilna item iki yén

en: No comments available.
jv: Ora ānā komèntar sing cumawis.

en: Rebuild permissions
jv: Mbangun ulang kawenangan

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: @type: added %title.
jv: f@type: dirambah %title.

en: Error saving user account.
jv: Gagal nyimpen akun panganggo.

en: Action %action has been unassigned.
jv: Aksi %action uwis ora ditandhai.

en: Add role
jv: Tambahnā parāgā

en: You must specify a valid role name.
jv: Sampéyan kudu ngisi jeneng paraga sing bener.

en: The role has been added.
jv: Paraga uwis ditambahaké.

en: Path to custom logo
jv: Path marang logo kostum

en: taxonomy
jv: taksonomi

en: Updated term %term.
jv: Nganyari tetembungan %term.

en: - Please choose -
jv: - Mangga dipilih -

en: - None selected -
jv: - Ora ānā sing dipilih -

en: Parser
jv: Pemisah

en: Discard items older than
jv: Lirwaknā item luwih suwé sākā

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
jv: @site_name - ngumpulaké pasokan nang kategori @title

en: @site_name - aggregated feeds
jv: @site_name - ngumpulaké pasokan-pasokan

en: @site_name aggregator
jv: @site_name pengepul

en: !title feed
jv: !title pasokan

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
jv: Pasokan saka %site ketoké rusak, mergané ana kesalahan "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
jv: Ora ānā kontèn sindikasi anyar sākā situs %site.

en: There is new syndicated content from %site.
jv: Ānā kontèn sindikasi anyar sākā situs %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
jv: Pasokan saka %site ketoké rusak, kesalahané "%error".

en: Feed aggregator
jv: Pengepul pasokan

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
jv: Narik kontén sindikasi (Umpan RSS, RDF, lan Atom)

en: Alias
jv: Singlon

en: Account settings
jv: Pangaturan akun

en: The content type %name has been deleted.
jv: Tipe kontén %name uwis dibusak.

en: Deleted content type %name.
jv: Mbusak tipe kontén %name.

en: Enter your keywords
jv: Ketiknā tembung kunci

en: Clean URLs
jv: URL resik

en: My account
jv: Akunku

en: Number of topics
jv: Jumlah topik

en: Active forum topics
jv: Forum topik aktif

en: Read the latest forum topics.
jv: Maca topik forum terakhir.

en: HTTP authentication
jv: Pengenalan HTTP

en: User activity
jv: Kegiatan warga

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
jv: Kategori kanggo field anyar kudu dadi bagiane. Kategori digunakaké kanggo nglompokaké data. Contoné yaiku kategori "Informasi pribadi".

en: The user must enter a value.
jv: Panganggo kudu nglebokaké sembarang data.

en: Visible in user registration form.
jv: Ditampilaké nang form pendaftaran panganggo.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
jv: Pasokan item anyar otomatis diisekna nang kategori kepilih.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
jv: Panganggo dianggep online saksuwene iki sakwisé nonton kācā pungkasan.

en: Maximum number of currently online users to display.
jv: Jumlah maksimum panganggo online sing ditampilaké.

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Found the @submit button
jv: Nemokaké tombol @submit

en: Failed to set field @name to @value
jv: Gagal ngubah jeneng field @name marang @value

en: No temporary directories to remove.
jv: Ora ānā direktori sawetara kanggo dibuwang.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
jv: Lakokaké pangujian antarané inti Drupal lan modul aktif Sampéyan. Pengujian iki kanggo mestekaké yén kode situs Sampéyan mlaku kaya sing dikarepaké.

en: Palestinian Territory
jv: Palestina

en: Vatican
jv: Vatikan

en: Bulgarian
jv: Bulgaria

en: Croatian
jv: Kroasia

en: Danish
jv: Denmark

en: Dutch
jv: Belanda

en: Greek
jv: Yunani

en: Hebrew
jv: Israél

en: Hungarian
jv: Hungaria

en: Indonesian
jv: Basa Indonesia

en: Russian
jv: Russia

en: Slovak
jv: Slowakia

en: Swedish
jv: Swedia

en: Featured
jv: Fitur

en: Send message
jv: Kirim pesen

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Allow Upscaling
jv: Oléh digedhéaké

en: Let scale make images larger than their original size
jv: Jarna pengskala nggedhéaké gambar tinimbang ukuran asline.

en: Rotation angle
jv: Sudhut puteran

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
jv: Angka derajat sing kanggo muter gambar. Angka positif searah jarum jam, angka negatif kewalikané arah jarum jam.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
jv: Acakānā sudut puteran kanggo saben gambar. Sudut nang dhuwur iki digunakaké kanggo puteran maksimum.

en: Print
jv: Céthak

en: The file could not be created.
jv: File ora bisa digawé.

en: Locked
jv: Dikunci

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
jv: Pitudhuh ngreset tembung sandhi dikirim marang %name nang %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
jv: Alamat e-mail %mail ora bener.

en: Account
jv: Akun

en: authenticated user
jv: panganggo biasa

en: Any
jv: Sembarang

en: E-mail addresses to notify when updates are available
jv: Alamat e-mail kanggo ngélingaké nalika ana update sing cumawis

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
jv: Nalika situs Sampéyan mriksa updatetan lan nemokna rilis anyar, kuwi bisa dikabaraké marang panganggo liwat e-mail. Jupukana saben alamat e-mail nang baris dhéwé. Yén kosong, ora ana e-mail singa arep dikirimaké.

en: Check for updates
jv: Priksa sing luwih anyar

en: All newer versions
jv: Kabèh versi anyar

en: Only security updates
jv: Namung update keamanan

en: %email is not a valid e-mail address.
jv: %email dudu alamat e-mail sing bener.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
jv: %emails kabèh dudu alamat e-mail sing bener.

en: No update data available
jv: Ora ānā update data sing cumawis

en: Not secure!
jv: Ora aman!

en: Revoked!
jv: Dicabud!

en: Unsupported release
jv: Rilis ora didukung

en: Can not determine status
jv: Ora bisa ngenali status

en: (version @version available)
jv: (versi @version uwis cumawis)

en: See the available updates page for more information:
jv: Delengānā kācā updatetan anyar kanggo informasi selengkapé:

en: New release(s) available for !site_name
jv: Rilis anyar uwis cumawis kanggo situs !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
jv: Ānā update keamanan cumawis kanggo versi Drupal Sampéyan. Kanggo mestékaké keamanan server, Sampéyan kudu nganyari secepété!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
jv: Versi Drupal Sampéyan uwis dicabud lan ora disediaknā kanggo diundhuh manéh. Luwih apik diupgrade waé!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
jv: Sak orané ānā siji modul utāwā téma Sampéyan sing versine uwis dicabud lan ora cumawis manèh kanggo diundhuh . Luwih apik dianyari utāwā dipaténi waé!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
jv: Versi Drupal Sampéyan uwis ora didukung manèh. Digatekaké tenanan supaya nganggo versi sing paling anyar!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
jv: Ānā versi anyar sing cumawis kanggo nganyari Drupal Sampéyan. Kanggo mestékaké situs Sampéyan mlaku normal, Sampéyan kudu nganyari secepeté.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
jv: Delengana kaca <a href="@available_updates">update cumawis</a> kanggo katrangan selengkapé.

en: Project not secure
jv: Proyek ora aman

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
jv: Proyek iki uwis ditandhani ora aman karo regu jagabaya Drupal, lan ora suwè manèh disediaknā kanggo diundhuh. Sakcepeté matèni kabèh sākā proyek iki diajabaké banget!

en: Project revoked
jv: Proyek dicabud

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
jv: Proyek iki uwis dicabud, lan ora suwè manèh disediaknā kanggo diundhuh. Matèni kabèh sākā proyek iki diajabaké banget!

en: Project not supported
jv: Proyek ora didukung

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
jv: Proyek iki uwis ora didukung manèh, lan ora suwè manèh disediaknā kanggo diundhuh. Matèni kabèh sākā proyek iki diajabaké banget!

en: No available releases found
jv: Ora ānā rilis cumawis sing ditemokaké

en: Release revoked
jv: Rilis dicabud

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
jv: Rilis instalasi Sampéyan saiki uwis dicabud, lan ora suwè manèh disediaknā kanggo diundhuh. Matèni kabèh sākā rilis iki utāwā dianyari versine diajabaké banget!

en: Release not supported
jv: Rilis ora didukung

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
jv: Rilis instalasi Sampéyan saiki uwis ora didukung, lan ora suwè manèh disediaknā kanggo diundhuh. Matèni kabèh sākā rilis iki utāwā dianyari versine diajabaké banget!

en: Invalid info
jv: Infoné ora sah

en: Security update required!
jv: Kudu nganyari keamanan!

en: Not supported!
jv: Ora disengkuyung!

en: Recommended version:
jv: Versi sing disyarataké:

en: Security update:
jv: Update keamanan:

en: Latest version:
jv: Versi terakhir:

en: Development version:
jv: Versi pengembangan:

en: Also available:
jv: Uga cumawis:

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Edit forum
jv: Sunting forum

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
jv: Iki vokabulari kanggo ndisain forum. Sakpérangan opsi vokabulari normal iki uwis dibuwang.

en: Leave shadow copy
jv: Tinggalna salinan bayangan

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
jv: Yén Sampéyan mindhah topik iki, Sampéyan bisa ninggalaké pranala nang forum lawas marang forum anyar.

en: Container name
jv: Jeneng Kontainer

en: forum container
jv: kontainer forum

en: Created new @type %term.
jv: Gawé @type anyar %term.

en: The @type %term has been updated.
jv: @type %term iki uwis dianyari.

en: Add new field
jv: Tambah field anyar

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wāndā

en: Containing none of the words
jv: Ora ānā isiné tetembungan

en: Only of the type(s)
jv: Namung jinising

en: Content ranking
jv: Peringkat kontèn

en: Keyword relevance
jv: Gumantung tembung kunci

en: Recently posted
jv: Sering dikirim

en: Number of comments
jv: Jumlah komèntar

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Factor
jv: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
jv: Megaraké tata-letak kanggo ngiséni katrangané.

en: Hide descriptions
jv: Umpetna katrangané

en: Compress layout by hiding descriptions.
jv: Tetelānā tata-letak kanggo ngumpetna katrangané.

en: Or
jv: Utāwā

en: Color set
jv: Daftar warna

en: Content ID
jv: ID kontèn

en: About
jv: Ngenani

en: Database host
jv: Host database

en: Maximum link text length
jv: Dawa maksimum teks pranala

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
jv: ORL luwih dawa sākā jumlah karakter iki arep dikurangi kanggo njaga dawané teks sing ngrusak formatan teks. Pranalané dhéwé tetep dijaga; namung bagéyan teks pranala sing dikurangi.

en: Reports
jv: Laporan

en: Default picture
jv: Gambar gawan

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
jv: URL foto sing ditampilaké marang panganggo sing ora nduwéni foto pilhan dhéwé. Kosongaké waé yén ora ana.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
jv: Yén jumlah kothaké ora cukup, klik nang kene kanggo nambahi pilihan.

en: Toggle display
jv: Tampilan sewalikané

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
jv: Yén Sampéyan ora nduwéni hubungan langsung marang server, gunaknā field iki kanggo ngunggah gambar logo.

en: Configuration file
jv: Berkas konfigurasi

en: Install profile
jv: Masang profil

en: %percentage of the site has been indexed.
jv: %percentage situs uwis diindeks.

en: File directory
jv: Direktori berkas

en: Default theme
jv: Téma gawan

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
jv[0]: Kurang 1 item manèh kanggo ngindeks.
jv[1]: Kurang @count item manèh kanggo ngindeks.

en: The content access permissions have been rebuilt.
jv: Kawenangan hak aksés kontèn uwis dibangun ulang.

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
jv: Pangapunten, jeneng panganggo utawa tembung sandhiné ora dikenali. <a href="@password">Sampéyan lali karo tembung sandhiné?</a>

en: Publish content
jv: Kontén sing dipacak

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
jv: Stack overflow: kakèhan panggilan actions_do (). Diaborsi kanggo nyegah rekursi sing ora ana watesé.

en: Action %action saved.
jv: Aksi '%action' disimpen

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
jv: Sampéyan kudu mroses marang kaca <a href="@url">Pemicu</a> kanggo nambahaké aksi marang sistem even.

en: Manage actions
jv: Natani aksi

en: Configure an advanced action
jv: Ngatur aksi lanjutan

en: Delete an action.
jv: Mbusak aksi.

en: Remove orphans
jv: Mbuwang lola

en: Triggers
jv: Pemicu

en: Unassign an action from a trigger.
jv: Mbuwang aksi saka pemicu.

en: Choose an advanced action
jv: Pilihānā aksi lanjutan

en: Action type
jv: Jinis aksi

en: Are you sure you want to delete the action %action?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak aksi %action?

en: Action %action was deleted
jv: Aksi %action uwis dibusak

en: Deleted orphaned action (%action).
jv: Mbusak aksi lola (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
jv: Sampéyan yakin arep ngilangaké aksi %action?

en: You can assign it again later if you wish.
jv: Sampéyan bisa nambahaké manéh mengko sakarepé.

en: unassign
jv: dibuwang

en: Choose an action
jv: Pilihana aksi

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
jv: Aksi sing Sampéyan pilih uwis ana nang pemicu.

en: When cron runs
jv: Yén cron dilakoaké

en: When content is viewed by an authenticated user
jv: Nalika konten ditonton déning panganggo kedaftar

en: Display a message to the user
jv: Tudhuhna pesen marang panganggo

en: Unpublish comment
jv: Komèntar ora dipacak

en: Unpublish comment containing keyword(s)
jv: Komèntar ora dipacak sing ngandhut tembung

en: Block current user
jv: Blok panganggo saiki

en: Ban IP address of current user
jv: Blokir alamat IP panganggo saiki

en: Set @type %title to published.
jv: Setèl @type %title dadi dipacak.

en: Set @type %title to unpublished.
jv: Setèl @type %title dadi ora dipacak.

en: Set @type %title to sticky.
jv: Setèl @type %title netep nang urutan ndhuwur.

en: Set @type %title to unsticky.
jv: Setèl @type %title ilang saka urutan ndhuwur.

en: Promoted @type %title to front page.
jv: Promosiaké @type %title nang kaca ngarep.

en: Removed @type %title from front page.
jv: Mbuwang @type %title saka kaca ngarep.

en: Saved @type %title
jv: Simpen @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
jv: Ubah hak milik @type %title nang uid %name.

en: After saving a new comment
jv: Sakwisé nyimpen komèntar anyar

en: After saving an updated comment
jv: Sakwisé ngubah komèntar

en: After deleting a comment
jv: Sakwisé mbusak komèntar

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
jv: Nalika komèntar ditonton nang panganggo kedaftar

en: Unpublished comment %subject.
jv: Komèntar %subject ora diterbitaké.

en: After a user has been deleted
jv: Sakwisé panganggo dibusak

en: After a user has logged in
jv: Sakwisé panganggo mlebu login

en: After a user has logged out
jv: Sakwisé panganggo metu

en: When a user's profile is being viewed
jv: Yén profil panganggo dideleng

en: Blocked user %name.
jv: Blokir panganggo %name.

en: Banned IP address %ip
jv: Blokir alamat IP %ip

en: After saving a new term to the database
jv: Sakwisé nyimpen tetembungan anyar nang database

en: After saving an updated term to the database
jv: Sakwisé nyimpen tetembungan anyaran nang database

en: After deleting a term
jv: Sakwisé mbusak tetembungan

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
jv: Nguripna aksi kanggo nyegat even sistem sing diperlokaké, kayata nalika konten anyar digawé .

en: 1 read | @count reads
jv[0]: 1 sing maca
jv[1]: @count sing maca

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Enables the categorization of content.
jv: Uripna pengkategorian kontèn.

en: Path prefix
jv: Awalan path

en: Delete contact
jv: Mbusak kontak

en: Auto-reply
jv: Balesan otomatis

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
jv: Opsi balesan-otomatis. Kosongi waé yén Sampéyan ora péngin ngirimi panganggo pesen balesan-otomatis.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
jv: %recipient iki dudu alamat e-mail sing bener.

en: Lithuanian
jv: Lithuania

en: Up to date translation
jv: Terjemahan paling anyar

en: Outdated translation
jv: Terjemahan uwis kadaluwarsa

en: Some required modules must be enabled
jv: Ānā modul persyaratan sing kudu diuripaké

en: New posts
jv: Kiriman anyar

en: Translate
jv: Terjemahna

en: File to import not found.
jv: Berkas sing diimpor ora ana.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
jv: Ora bisa ngimpor terjemahan, jalaran berkas %filename ora kewaca.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr_plural" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah tulisané nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgid" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr[]" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ana téks sing ora dikarepaké nang baris %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename uwis rampung nang baris %line sing ora dikarepaké.

en: Save translations
jv: Simpen terjemahan

en: Export template
jv: Ekspor cithakan

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: The custom menu %title has been deleted.
jv: Menu kostum %title uwis dibusak.

en: @type %title has been deleted.
jv: @type %title uwis dibusak.

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
jv: Pitudhuh kanggo panganggo ditampilaké nang ngisor field nang form suntingan. <br />Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: anonymous user
jv: panganggo anonim

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-disabled">mati</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-enabled">urip</span>)

en: Web services
jv: Layanan web

en: Save permissions
jv: Simpen kawenangan

en: The e-mail address %email is already taken.
jv: Alamat e-mail %email uwis ana sing nganggo.

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Original text
jv: Teks asli

en: Delete content type
jv: Mbusak tipe kontèn

en: Change book (update list of parents)
jv: Ngowahi buku (nganyari daftar indhung)

en: create a new book
jv: gawé buku anyar

en: edit permissions
jv: sunting kawenangan

en: edit order and titles
jv: sunting urutané lan judhul

en: Manage your site's book outlines.
jv: Natani cengkorongan buku situs Sampéyan.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
jv: Merga alasan keamanan, berkas unggahanmu diganti jenengé dadi %filename.

en: Installed version
jv: Versi sing dipasang

en: Recommended version
jv: Versi sing dianjuraké

en: Cron run successfully.
jv: Cron sukses dilakokaké.

en: notice
jv: Woro-woro

en: User account
jv: Akun panganggo

en: File download
jv: Ngundhuh berkas

en: Acronym
jv: Singkatan

en: original
jv: asli

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
jv: Gagal ngunggah gambar potrét, direktori %directory ora ana utawa ora bisa ditulisi.

en: Dates
jv: Tanggal

en: The field has been updated.
jv: Field iki uwis dianyari.

en: pixels
jv: piksel

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: Save order
jv: Simpen urutan

en: done
jv: rampung

en: List, edit, or add user roles.
jv: Daftar, edit utawa nambah paraga panganggo.

en: edit role
jv: nyunting paraga

en: Custom format
jv: Format kostum

en: Direction
jv: Arah

en: %name: illegal value.
jv: %name: biji larangan.

en: Edit %title
jv: Sunting %title

en: Drupal core
jv: Inti Drupal

en: Book navigation block display
jv: Tampilan blok navigasi buku

en: Relations
jv: Relasi

en: Password field is required.
jv: Field sandhi kudu diisi.

en: Confirm password
jv: Ketik ulang sandhiné

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: Administration theme
jv: Administrasi téma

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
jv: Matur nuwun sampun ndaftar akun teng mriki. Akun panjenengan téksih ditahan teng administrator situs.<br />Maksudipun, cathetan pendaftaran lan pituduh saklanjute sampun dikirim teng e-mail panjenengan.

en: Ivory Coast
jv: Pantai Gading

en: Montenegro
jv: Monténégro

en: Somali
jv: Somalia

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: Warning message
jv: Welingan

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
jv: Weling keamanan: Ora bisa nulis berkas .htaccess. Mangga digawé dhisik berkas .htaccess nang direktori %directory sing isine baris iki: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, merga ora ana berkas sing jenengé kuwi. Mangga di cèk nganggo jeneng sing bener.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa disalin mergané arep numpuk berkasé dhéwé.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
jv: file %file ora bisa disimpen, merga ngluwihi %maxsize, ukuran paling akéh kanggi ngunggah.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
jv: file %file ora bisa disimpen, merga unggahan-ne durung kumplit.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
jv: File %file ora bisa disimpen, merga ānā kesalahan sing ora di ngerteni.

en: The specified file %name could not be uploaded.
jv: File %name ora bisa diunggah.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
jv: Jeneng file kosong. Wenehānā jeneng disik nang berkasé.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi disk quota %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
jv: Mung gambar JPEG, PNG lan GIF sing oléh.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
jv: Gambar iki uwis diubah marang ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki kegedhén ukurané; ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki keciliken ukurané; ukuran minimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
jv: Berkas %path ora bisa dibusak, merga berkasé ora ana.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
jv: Pangunggahan gagal. Ora bisa mindhahaké berkas %file marang tujuan %destination.

en: Add to book outline
jv: Tambah nang cengkorongan buku

en: New set
jv: Setèlan anyar

en: outdated
jv: kadaluwarsa

en: add translation
jv: tambah terjemahan

en: Translations of %title
jv: Terjemahané %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
jv: Natani tautan, ngategoriaké, lan nggolongaké konten Sampéyan.

en: Database port
jv: Nomer port database

en: Re-index site
jv: Ngindéks ulang situs

en: Are you sure you want to re-index the site?
jv: Sampéyan yakin arep ngindek ulang situs?

en: Fail
jv: Gagal

en: No test results to display.
jv: Ora ānā kasil tés kanggo ditampilaké .

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
jv: Pilihan-pilihan ngisor iki namung penting nang sawerna laman. Yén Sampéyan ora yakin karo sing diisékaké, jarna waé setingané utawa dicèk nang nggoné penyedia hosting Sampéyan.

en: If your database is located on a different server, change this.
jv: Yén database Sampéyan disimpen nang server liyané, owahana.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
jv: Yén server database Sampéyan disambungaké karo port sing ora standar, isènana nomer porté.

en: Database port must be a number.
jv: Port database kudu diisi angka

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
jv: Spasi diidinaké; pratandha ora oléh kejaba titik, tanda hubung, lan tanda garis ngisor.

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Maximum height
jv: Dhuwur maksimum

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Timor-Leste
jv: Timor Wétan

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Enable or disable the display of certain page elements.
jv: Nguripna utawa matèni tampilan elemen kaca sing sering ditonton.

en: Add new content
jv: Tambah kontén anyar

en: Maximum image resolution
jv: Resolusi gambar maksimum

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
jv: Pilihan ilegal kedetèksi. Mangga dihubungi administrator pengelola situs.

en: Illegal choice %choice in !name element.
jv: Pilihan sing dilarang %choice nang elemen !name.

en: First sidebar
jv: Sidebar pertama

en: Status report
jv: Laporan status

en: Not writable
jv: Ora bisa ditulisi

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: This will be the top-level page in this book.
jv: Iki arep dadi kācā tingkatan paling dhuwur nang buku iki.

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Notify user of new account
jv: Welingānā panganggo akun anyar

en: View comment
jv: Ndeleng komèntar

en: Comma
jv: Koma

en: Path to custom icon
jv: Path kanggo kostum icon

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: You are not authorized to post comments.
jv: Sampéyan ora nduwé wenang kanggo ngirim komèntar.

en: The comment you are replying to does not exist.
jv: Komèntar sing Sampéyan balesi ora ana.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
jv: Diskusi iki uwis ditutup: Sampéyan ora bisa ngirim komèntar anyar.

en: You are not authorized to view comments.
jv: Sampéyan ora nduwéni hak kanggo nonton komèntar.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak komèntar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
jv: Sembarang balesan nang komèntar iki arep diilangi. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Publish the selected comments
jv: Pacak komenter sing kepilih

en: Unpublish the selected comments
jv: Ajā dipacak komenter sing kepilih

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak komèntar-komèntar iki lan anakané?

en: You have to specify a valid author.
jv: Sampéyan kudu ngisi jeneng penulis sing bener.

en: The name you used belongs to a registered user.
jv: Jeneng sing Sampéyan gunakna uwis ana sing nganggo.

en: The e-mail address you specified is not valid.
jv: Alamat e-mail sing Sampéyan tulis ora bener.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
jv: URL laman Sampéyan ora cocog. Elingana iku kabèh kudu bener lan pener, contoné <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
jv: (Ora ānā subyek)

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
jv: Teks iki digunakaké dening tukang maca layar, mesin penggolékan, utāwā nalikā gambar ora bisa diamot.

en: Add feed
jv: Tambah pasokan

en: List links
jv: Daftar pranala

en: @name's blog
jv: Blogé @name

en: Enter your @s username.
jv: Leboknā jeneng @s Sampéyan.

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
jv: Komèntar: ngirimi komèntar ora resmi utāwā ngirimi komèntar marang posting sing ditutup %subject.

en: !name's blog
jv: blogé !name

en: All languages
jv: Kabèh basa

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: @type %title has been created.
jv: @type %title uwis digawé .

en: @type %title has been updated.
jv: @type %title uwis dianyari.

en: The post could not be saved.
jv: Kiriman ora biosa disimpen.

en: 1 character | @count characters
jv[0]: 1 karakter
jv[1]: @count karakter

en: Filter settings
jv: Setingan filter

en: You do not have any administrative items.
jv: Sampéyan ora nduwéni sembarang item administrasi.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
jv: Salah siji masalah utawa akéh kedeteksi nang instalasi Drupal Sampéyan. Priksa <a href="@status">laporan status</a> kanggo informasi liyané.

en: Help topics
jv: Topik pitulungan

en: Help is available on the following items:
jv: Pitulungan uwis cumawis nang item-item iki:

en: No help is available for module %module.
jv: Ora ānā pitulungan sing cumawis kanggo modul %module.

en: @module administration pages
jv: Kācā administrasi @module

en: Translate interface
jv: Terjemahna polatan

en: Add language
jv: Tambah bāsā

en: Edit string
jv: Sunting tembung

en: Delete string
jv: Busak tembung

en: Are you sure you want to delete the language %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak basa %name iki?

en: The language %locale has been removed.
jv: Basa %locale uwis dibuwang.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak tembung "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
jv: Mbusak téks iki bisa mbuwang téks-téks terjemahan tembung iki nang kabèh basa. Préntah iki ora bisa dibatalaké.

en: locale
jv: pelokalan

en: PHP extensions
jv: Ekstensi PHP

en: Comments per page
jv: Komèntar per kācā

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: Enabled, with translation
jv: Uripna karo diterjemahaké

en: Publish comment
jv: Pacak komèntar

en: The file could not be uploaded.
jv: Berkas ora bisa diunggah.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
jv: Perangkat pangolahan gambar %toolkit sing kepilih ora bisa mbeneraké proses %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
jv: Direktori %file ora aman saka owah-owahan lan kiriman sing ngganggu resiko keamanan. Sampéyan kudu ngganti kawenangan direktori bén ora bisa ditulisi (read-only).

en: Collaboration
jv: Kolaborasi

en: Administration pages
jv: Kācā pengaturan

en: Currently using !item !version
jv: Saiki nggunakna !item !version

en: Created content type %type.
jv: Gawé  tipe kontén %type.

en: User created with name %name and pass %pass
jv: Panganggo uwis digawé nganggo jeneng %name lan sandhi %pass

en: Created permissions: @perms
jv: Gawé kawenangan: @perms

en: Invalid permission %permission.
jv: Kawenangan %permission ora sah.

en: Username field found.
jv: Field jeneng panganggo ditemokaké.

en: Password field found.
jv: Field password ora ditemokaké .

en: !method @url returned @status (!length).
jv: !method @url ngasilaké @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
jv: Kode valid HTML ketemu nang "@path"

en: Parsed page successfully.
jv: Sukses misahi kaca.

en: Found the requested form fields at @path
jv: Nemokaké field form penjalukan nang path

en: Did not find field by name @name
jv: Ora nemokaké field sing jenengé @name

en: Found field by id @id
jv: Nemokaké field sing id-né @id

en: Did not find field by id @id
jv: Ora nemokaké field sing id-né @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
jv: Tanggapan HTTP keliru !code, actual !curl_code

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
jv: Situs iki ngalami kesalahan sing ora dinyana. Coba manèh mengko.

en: Tests
jv: Ujian

en: Run tests
jv: Lakoaké pengujian

en: Clean test environment
jv: Pengujian resik perangkat

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
jv: Mbuwang tabel nganggo ater-ater "simpletest" lan direktori sawetara sing ditinggalaké pangujian sing dadi rusak. Iki kudu digatekaké developer nalika nggawé  tes.

en: Clean environment
jv: Perangkat resik

en: No tests to display.
jv: Ora ānā pengujian sing ditampilaké .

en: @pass, @fail, and @exception
jv: @pass, @fail, lan @exception

en: No test(s) selected.
jv: Ora ana tes sing kepilih.

en: Processing test @num of @max - %test.
jv: Agi mroses tes @num sākā @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
jv: Diproses tes @num sākā @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
jv[0]: 1 lulus
jv[1]: @count lulus

en: 1 fail | @count fails
jv[0]: 1 gagal
jv[1]: @count gagal

en: 1 exception | @count exceptions
jv[0]: 1 pangecualian
jv[1]: @count pengecualian

en: PHP DOMDocument class
jv: Kelas PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
jv: Nyediaknā framework kanggo nguji unit lan fungsi.

en: Main menu
jv: Menu utama

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
jv: Panganggo %name nggunaknā pranala mlebu log sepisanan nang %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
jv: Gawé akun panganggo anyar kanggo <a href="@url">%name</a>. Ora ana e-mail sing dikirim.

en: Registration successful. You are now logged in.
jv: Pendaftaran sukses. Sampéyan saiki uwis bisa mlebu log.

en: New user: %name (%email).
jv: Panganggo anyar: %name (%email).

en: Trigger
jv: Pemicu

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: View comments
jv: Nonton komèntar

en: Username or e-mail address
jv: Jeneng panganggo utawa alamat e-mail

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
jv: %name: field iki ora bisa nampung luwih sākā @count biji.

en: No fields available.
jv: Ora ānā field sing cumawis.

en: After saving new content
jv: Sakwisé nyimpen kontén

en: After deleting content
jv: Sakwisé mbusak kontén

en: Vertical Tabs
jv: Tabs vertikal

en: Not in book
jv: Ora kalebu buku

en: New book
jv: Buku anyar

en: By @name on @date
jv: Nang @name tanggal @date

en: By @name
jv: Nang @name

en: Not in menu
jv: Ora kalebu menu

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: User autocomplete
jv: Panganggo otomatis lengkap

en: Initializing.
jv: Kenalan.

en: An error has occurred.
jv: Ānā kesalahan.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
jv: Mangga diterusaké marang <a href="@error_url">kaca kesalahan</a>

en: HTTP POST is required.
jv: mbutuhaké HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
jv: Kācā Sampéyan arep dadi bagéyan buku sing kepilih.

en: 0 sec
jv: 0 dtk

en: alert
jv: waspada

en: emergency
jv: Darurat

en: Filter log messages
jv: Penyaring pesen log

en: You must select something to filter by.
jv: Sampéyan kudu milih salah sijiné kanggo nyaring.

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
jv: Kanggo ngganti sandhi panganggo saiki, leboknā sandhi anyar nang field keloroné.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
jv: Sampéyan uwis nyoba nggunaknā pranala mlebu log sepisanan sing uwis kadaluwarsa. Mangga njaluk manéh sing anyar nganggo form ngisor iki.

en: This login can be used only once.
jv: Mlebu log iki namung bisa dienggo sepisan waé.

en: The translation import of %filename failed.
jv: Gagal ngimpor terjemahan %filename.

en: More choices
jv: Pilihan liyané

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: Provide a password for the new account in both fields.
jv: Sediaknā tembung sandhi kanggo akun anyar nang field keloroné.

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dinā iki

en: contact
jv: kontak

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
jv: Nggoléki kanggo rong tetembungan sing béda nganggo huruf gédhé <strong>OR</strong>. Contoné, <strong>kucing OR segawon</strong>.

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
jv: Nyoba nge-cron ulang nalikā uwis mlaku.

en: Cron run completed.
jv: Cron uwis rampung dilakokaké.

en: HTTP request status
jv: Status panjalukan HTTP

en: Fails
jv: Gagal

en: Visitors
jv: Pengunjung

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Already added languages
jv: Siap nambah basa

en: Recent blog posts
jv: Kiriman blog pungkasan

en: Who's new
jv: Panganggo anyar

en: Language name
jv: Jeneng bāsā

en: Edit language
jv: Sunting bāsā

en: list links
jv: daftar pranala

en: Edit category
jv: Nyunting kategori

en: The content type %name has been updated.
jv: Tipe konten %name uwis diupdate.

en: The content type %name has been added.
jv: Tipe konten %name uwis ditambah.

en: Catalan
jv: Katalunya

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Drag to re-order
jv: Gérédi kanggo ngurutaké

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
jv: Owahan sing digawé  nang tabel iki ora arep disimpen nganti formulire dikirim.

en: Blue Lagoon (default)
jv: Blue Lagoon (gawan)

en: The requested page could not be found.
jv: Kācā panjalukan ora ditemokaké.

en: The user account %id does not exist.
jv: Akun panganggo %id ora ditemokaké.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
jv: Ngupayaknā mbatalaké akun panganggo sing ora ana: %id.

en: Requirements problem
jv: Ānā masalah persyaratan

en: Database configuration
jv: Konfigurasi database

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
jv: Tipe database, data @drupal Sampéyan arep disimpen nang kene.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
jv: Tipe database kanggo nyimpen data @drupal Sampéyan. Iki kudune uwis digawé sakdurungé @drupal dipasang.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
jv: Yén ana luwih saka siji aplikasi sing nganggo database iki, tambahna jeneng ater-ater tabel contoné %prefix kanggo situs %drupal iki.

en: Select an installation profile
jv: Pilih profil instalasiné

en: Choose language
jv: Pilihānā bāsā

en: Learn how to install Drupal in other languages
jv: Sinau carané nginstal Drupal nang basa liya

en: (built-in)
jv: (némpél)

en: No profiles available
jv: Ora ānā profil sing cumawis

en: Drupal already installed
jv: Drupal uwis siap dipasang

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
jv: <ul><li>Kanggo mulai Sampéyan kudu ngosongi database sing ana.</li><li>Kanggo nginstall databse sing béda, ubah sebagian isi file <em>settings.php</em> sing nang folder <em>sites</em>.</li><li>Kanggo ng-upgrade instalasi sing uwis ana, lakonana <a href="@base-url/update.php">skrip update</a>.</li><li>Ndelokana <a href="@base-url">situs sing uwis ana</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
jv: Lagi masang @drupal

en: The installation has encountered an error.
jv: Instalasi nemoknā kesalahan.

en: Configure site
jv: Pangaturan situs

en: @drupal installation complete
jv: Instalasi @drupal rampung

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Choose profile
jv: Pilihānā profil

en: Verify requirements
jv: Verifikasi persyaratan

en: Set up database
jv: Nyéting databasae

en: Set up translations
jv: Nyéting terjemahan

en: Install site
jv: Masang situs

en: Finish translations
jv: Rampung nerjemahaké

en: Site e-mail address
jv: Alamat e-mail situs

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
jv: <em>Saka</em> alamat nang kiriman e-mail otomatis wayah pendaftaran lan panjalukan sandhi anyar uga welingan liyané. (Gunakna alamat akhir domain situs Sampéyan kanggo alamat emailé njagani supaya ora dianggep e-mail spam.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
jv: Asliné, tanggal nang situs iki arep ditampilna nang zona wekti sing dipilih.

en: Update notifications
jv: Cathetan update

en: Check for updates automatically
jv: Priksa kanggo update otomatis

en: Removed orphaned action '%action' from database.
jv: Mbuwang aksi '%action' sing ora duwé indung saka database.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
jv: Cron kentékan wates wektu lan pedhot nang dalan.

en: 1 byte | @count bytes
jv[0]: 1 byte
jv[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
jv: !name ora bisa luwih dawa saka %max karakter nanging saiki dawané %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
jv: Larangan milih %choice nang elemen %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
jv: Perangkat manipulasi gambar GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
jv: Perangkat GD uwis dipasang lan mlaku lancar.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
jv: Nentokaké kualitas gambar kanggo manipulasi JPEG. Reng-rengan biji sākā 0 marang 100. Biji sing gedhé nudhuhaké kwalitas sing apik nanging ukuran berkasé dadi gedhé.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
jv: Perangkat gambar GD merlokaké modul GD kanggo PHP kepasang lan diatur kanthi bener. Kanggo info rambahan wacanana <a href="@url">dokumentasi gambar PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
jv: Kualitas JPEG kudu angka antarané 0 nganti 100.

en: Right to left
jv: Tengen mangiwā

en: Left to right
jv: Kiwā manengen

en: Predefined language
jv: Basa tambahan dhéwé

en: Custom language
jv: Basa tambahan

en: Add custom language
jv: Tambah bāsā liyané

en: Save language
jv: Nyimpen bāsā

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
jv: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> pengenal basa resmi. Kode basa biasané nggunakna kode negara, lan kala-kala nganggo aksara utawa jeneng regional. <em>Contone: "en", "en-US" lan "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
jv: Jeneng basa nang basa Inggris

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
jv: Jeneng nang basa Inggris. Arep disediakna kanggo diterjemahna nang kabèh basa.

en: Native language name
jv: Jeneng basa asli

en: Name of the language in the language being added.
jv: Jeneng basa nang basa iki uwis ditambahaké.

en: Language domain
jv: Domain basa

en: Direction that text in this language is presented.
jv: Pengarahan tèks kuwi nang bāsā iki uwis dituduhnā.

en: The language %language (%code) already exists.
jv: Basa %language iki (%code) uwis ana.

en: Invalid language code.
jv: Kode basa ora bener.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
jv: Basa %language uwis digawé lan saiki bisa digunakaké. Informasi tambahan cumawis nang <a href="@locale-help">layar pitulungan</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
jv: Domain lan awalan path apike ora disetél nang wektu sing padha.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
jv: Domain (%domain) uwis digunakaké nang basa (language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
jv: Namung basa gawan iki sing bisa nduwéni kabèh domain lan awalan (prefix) kosong.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
jv: Awalan (%domain) uwis digunakaké nang basa (language).

en: The English language cannot be deleted.
jv: Basa Inggris iki ora bisa dibusak.

en: The default language cannot be deleted.
jv: Basa gawan iki ora bisa dibusak.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
jv: Mbusak salah sijining basa bisa mbuwang terjemahan polatan lan sing sing ana gandheng cenengé, lan tulisan nang basa iki arep diséting nang basa nétral. Aksi iki ora bisa dibalèkna.

en: Language negotiation configuration saved.
jv: Pengaturan negosiasi basa uwis disimpen.

en: English (built-in)
jv: Basa Inggris (gawan)

en: String contains
jv: Isi tembungé

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
jv: Kosongnā kanggo nampilna kabèh tenbung. Penggolékan iki mbédaknā huruf gedhé-cilik.

en: English (provided by Drupal)
jv: Basa Inggris (disediakna Drupal)

en: Search in
jv: Goleki nang

en: Both translated and untranslated strings
jv: Kaloroné tembung sing diterjemahna utāwā durung diterjemahna

en: Only translated strings
jv: Namung tembung sing diterjemahna

en: Only untranslated strings
jv: Namung tembung sing durung diterjemahna

en: Limit search to
jv: Watesi penggolèkan nang

en: All text groups
jv: Kabèh kelompok teks

en: Languages not yet added
jv: Bāsā-bāsā durung ditambahnā

en: Import translation
jv: Ngimpor terjemahan

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
jv: Berkas Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
jv: Diimpor nang

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
jv: Pilihana basa sing Sampéyan karepaké kanggo ditambahi string. Yén Sampéyan milih basa sing durung di set-up, basa iki arep ditambahna.

en: Text group
jv: Kelompok téks

en: Imported translations will be added to this text group.
jv: Terjemahan impor arep ditambahaké nang kelompok téks iki.

en: The language %language has been created.
jv: Basa %language uwis di gawé.

en: Export translation
jv: Ngekspor terjemahan

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
jv: Pilih basa kanggo ngekspor nang format Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
jv: Kasilana berkas cithakan Gettext Portable Object (<em>.pot</em>) sing isiné kabèh tembung saka Database pelokalan Drupal.

en: String not found.
jv: Tembungé ora ditemokna.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
jv: Tembung sing dikirim isiné ānā kode HTML sing ora diidinaké: %string

en: The string has been saved.
jv: Tembungé uwis disimpen.

en: The string has been removed.
jv: Tembung iki uwis dibuwang.

en: The language selected for import is not supported.
jv: Basa sing dipilih kanggo ngimpor ora didukung.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
jv: Berkas terjemahan %filename ketoke nduwéni format header sing ilang utawa rusak.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
jv: Terjemahané uwis sukses di impor. Ana %number tembung terjemahan anyar sing digawé, %update tembung sing dianyari lan %delete tembung sing dibuwang.

en: Importing interface translations
jv: Ngimpor terjemahan polatan

en: Starting import
jv: Mulai ngimpor

en: Error importing interface translations
jv: Gagal ngimpor terjemahan polatan

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
jv: Ānā usaha pengiriman tembung terjemahan nganggo kode HTML sing dilarang: %string

en: The %language language (%code) has been created.
jv: Basa %language (%code) uwis digawé.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
jv: Ngimpor %file nang %locale: %number tembung terjemahan anyar ditambahaké, %update dianyari lan %delete dibuwang.

en: Exported %locale translation file: %filename.
jv: Ngékspor berkas terjemahan %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
jv: Ngekspor berkas terjemahan: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nganyari berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
jv: Gawé berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
jv: Mbuwang berkas terjemahan Javascript kanggo basa %language, jalaran ora ana terjemahan sing saiki ana nang basa kuwi.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nemokaké kaluputan nalikā gawé  berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
jv[0]: Siji tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.
jv[1]: @count tembung terjemahan ditolak jalaran nganggo kode HTML sing dilarang.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
jv[0]: Siji berkas terjemahan diimpor kanggo modul anyar sing dipasang.
jv[1]: @count berkas terjemahan diimpor kanggo modul anyar sing dipasang.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
jv[0]: Siji berkas terjemahan diimpor kanggo modul sing diuripna.
jv[1]: @count berkas terjemahan diimpor kanggo modul sing diuripna.

en: Javanese
jv: Basa Jawa

en: Kazakh
jv: Kazakhstan

en: Cambodian
jv: Kamboja

en: Sudanese
jv: Sudan

en: Thai
jv: Thailand

en: Uzbek
jv: Uzbekistan

en: Vietnamese
jv: Vietnam

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
jv: Kaluputan ngirim e-mail (saka %from marang %to).

en: sort ascending
jv: urutan maju

en: sort descending
jv: urutan mundur

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
jv: Operasi nang teks unicode kuwi diemulasi nganggo upaya paling apik. Pasangana <a href="@url">ekstensi mbstring nang PHP</a> kanggo ndandani dukungan Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Overloading fungsi string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.func_overload</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi input string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.encoding_translation</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi input string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.http_input</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
jv: Konversi output string multibyte nang PHP uwis aktif lan kudu dipateni. Priksanana setélan <em>mbstring.http_input</em> nang berkas php.ini. Mangga gayutaké marang <a href="@url">dokumentasi mbstring PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Standard PHP
jv: PHP Standar

en: Unicode library
jv: Pustaka unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
jv: Ora bisa ngonversi pengkodean XML %s marang UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
jv: Pangkodean sing ora didukung %s. Mangga masang iconv, GNU recode utawa mbstring kanggo PHP.

en: Parse error. Not well formed
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Formate ora apik.

en: Parse error. Request not well formed.
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Format panjalukané ora apik.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
jv: Server rusak. XML-RPC ora sah. Panjalukan kudu methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan metode @methodname ora disebutna.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
jv: Kaluputan server. Salah nomer nang parametere metode.

en: Server error. Invalid method parameters.
jv: Server rusak. Parameter metode ora cocog.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
jv: Kaluputan server. Panjalukan fungsi @method ora ana.

en: Invalid syntax for system.multicall.
jv: Sintak system.multicall ora sah.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
jv: Panggilan muter-balik marang system.multicall iku dilarang.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan tandha tangan metode @methodname ora disebutna.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
jv: Jeneng pasokan (utāwā jeneng laman sing nyediaknā pasokan).

en: Categorize news items
jv: Ngategoriaké tetembungan berita.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
jv: Sampéyan yakin arep mbuwang kabèh item saka pasokan %feed?

en: checkboxes
jv: cekbox

en: multiple selector
jv: pemilih ganda

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
jv: Ewonan situs (sakpérangané situs berita lan blog) nerbitaké judhul kabar utama lan ngirimaké marang pasokan, nggunakna standar format XML-dhasar. Format didhukung dening pengepul kayata <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, lan<a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
jv: Pasokan pungkasan daftare nang ngisor iki, lan <a href="@addfeed">pasokan anyar mungkinuwis ditambahaké</a>. Kanggo saben pasokan utawa kategori pasokan, blok <em>tetembungan pungkasan</em> mungkin diuripna nang <a href="@block">blok kaca adminisatrasi</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
jv: Nambah pasokan nang RSS, RDF utāwā format Atom. Pasokan mungkin nduwéni namung siji entri.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
jv: Kanggo ngatur konten endi sing situs sampeyan ngumpulake konten såkå situs liyane, sepirå seringe dijupuk lan carane dikategoriake.

en: Update items
jv: Nganyari tetembungan

en: Edit feed
jv: Sunting pasokan

en: No blocks in this region
jv: Ora ānā blok nang region iki

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
jv: Blok %info ditandhani dadi region ora sah %region lan uwis dipaténi.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
jv: Owahan marang blok iki ora bisa disimpen nganti tombol <em>Simpen blok</em> dipejet.

en: Post new blog entry.
jv: Kirim blog entri anyar.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
jv: Sampéyan ora diidinaké ngirim blog entri anyar.

en: You have not created any blog entries.
jv: Sampéyan ora bisa gawé sembarang blog entri.

en: !author has not created any blog entries.
jv: !author durung gawé blog entri.

en: No blog entries have been created.
jv: Ora ana blog entri sing uwis digawé .

en: Blog entry
jv: Blog entri

en: View recent blog entries
jv: Ndeleng blog entri paling anyar

en: Read !username's latest blog entries.
jv: Maca blog entri paling anyar saka !username.

en: !username's blog
jv: Bloggé !username

en: Read the latest blog entries.
jv: Maca blog entri pungkasan.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
jv: Tipe konten kanggo pranala %add-link kudu salah sijining pilihan sing dadi tipe buku outline sing diidinaké.

en: Save book pages
jv: Simpen kācā buku

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
jv: Buku iki uwis diowahi nang panganggo liya, owahan iki ora bisa disimpen.

en: Title changed from %original to %current.
jv: Judhul diowahi sākā %original marang %current.

en: Updated book %title.
jv: Nganyari buku %title.

en: book: updated %title.
jv: buku: nganyari %title.

en: Update book outline
jv: Nganyari cengkorongan buku

en: Remove from book outline
jv: Mbuwang sākā cengkorongan buku

en: No changes were made
jv: Ora ānā owahan sing digawé

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
jv: Tulisan uwis ditambahnā marang buku kepilih. Sampéyan bisa mindhahaké gumantung kācā liyané.

en: The book outline has been updated.
jv: Cengkorongan buku uwis dianyari.

en: There was an error adding the post to the book.
jv: Ānā kesalahan nalikā nambah postingan marang buku.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
jv: %title bisa ditambahnā marang urutan manèh nganggo tab Cengkorongan.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
jv: Sampéyan yakin arep mbuwang %title sākā cengkorongan buku?

en: The post has been removed from the book.
jv: Postingan uwis dibuwang sākā buku.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
jv: Tudhuhna versi cetakan-sumeh kanggo kācā buku iki lan kācā anakané.

en: Show block on all pages
jv: Tudhuhna blok nang kabèh kācā

en: Show block only on book pages
jv: Tudhuhna blok namung nang kācā buku

en: This is the top-level page in this book.
jv: Iki kācā pucuk nang buku iki.

en: No book selected.
jv: Ora ānā buku kepilih.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
jv: Kaca indhung nang buku. Maksimum jerone buku lan kabèh anakan yaiku !maxdepth. Sakpérangan kaca nang buku sing dipilih mungkin ora bisa dadi indhung yén milih terus bisa ngliwati wates limit.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
jv: %title kuwi bagéyané cengkorongan buku, lan nduwéni kācā anakan. Yén Sampéyan nerusaké mbusak, kācā-kācā anakané otomatis dipindhah.

en: Re-order book pages and change titles
jv: Ngurutaké ulang kācā buku lan ngowahi judhul

en: Book page
jv: Kācā buku

en: Base color
jv: Warna dasar

en: Header top
jv: Header ndhuwur

en: Header bottom
jv: Header Ngisor

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
jv: Ora cukup memory PHP kanggo ngubah pakeliran téma. Paling ora gedhéne %size. Wacanana <a href="@url">dokumentasi PHP</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Delete the selected comments
jv: Busak komèntar sing kepilih

en: Allows users to comment on and discuss published content.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo ngomèntari lan ngrembug konten sing dipacak.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
jv: Contone: 'ngontak webmaster' utāwā 'info produk'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
jv: Nalika ngurutaké kategori, sing nduwéni bobot luwih cilik diurutaké sakdurungé sing boboté luwih gedhé. Kategori sing nduwéni bobot sing padha diurutaké miturut abjad.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
jv: Kontak form durung diatur. <a href="@add">Tambahana kategori siji waé utawa luwih </a> kanggo form iki.

en: Personal contact form
jv: Form kontak pribadi

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
jv: Gawé form sistim kontak lan setèlana kategori kanggo form sing dienggo.

en: Edit contact category
jv: Sunting kategori kontak

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
jv: Uripānā kagunan form kontak pribadi lan form kontak situs.

en: Database logging
jv: Pencathetan database

en: View events that have recently been logged.
jv: Nonton kedadén sing paling sering kecathet.

en: Top 'page not found' errors
jv: Kaluputan 'kācā ora ditemokaké' sing paling akèh

en: View 'page not found' errors (404s).
jv: Nonton kaluputan 'kācā ora ditemokaké' (404s).

en: Top 'access denied' errors
jv: Kaluputan 'akses ditolak' paling akèh

en: View 'access denied' errors (403s).
jv: Nonton kaluputan 'akses ditolak' (403s).

en: Logs and records system events to the database.
jv: Nyathet lan ngrekam kegiatan sistem nang database.

en: No roles may use this format
jv: Ora ānā parāgā sing bisa nganggo format iki

en: Allowed HTML tags: @tags
jv: Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
jv: Jangkar dienggo kanggo gawé pranala nang kācā liyané.

en: Text with <br />line break
jv: Teks nganggo <br />line break

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
jv: Gawane, tautan paragraf otomatis ditambahnā, mangka gunaknā tautan iki kanggo nambah tambahan liyané.

en: Paragraph one.
jv: Paragraf siji.

en: Paragraph two.
jv: Paragraf loro.

en: Strong
jv: Kandel

en: Emphasized
jv: Ditenet

en: Cited
jv: Miring

en: Coded text used to show programming source code
jv: Teks kode dienggo kanggo nudhuhaké kode sumber pemrograman

en: Coded
jv: Kode

en: Bolded
jv: Kandel

en: Italicized
jv: Miring

en: Superscripted
jv: Superscrip

en: <sup>Super</sup>scripted
jv: <sup>Super</sup> huruf ndhuwur

en: Subscripted
jv: Mudhunaké

en: <sub>Sub</sub>scripted
jv: <sub>Sub</sub>huruh ngisor

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
jv: <abbr title="Singkatan">Singk.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
jv: <acronym title="Singkatan Telung-Aksara">STA</acronym>

en: Block quoted
jv: Petikan blok

en: Quoted inline
jv: Petikan baris

en: Table header
jv: Judhul tabel

en: Table cell
jv: Sel tabel

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
jv: Daftar urut - gunaknā &lt;li&gt; kanggo mulai saben daftar item

en: First item
jv: Item pertama

en: Second item
jv: Item keloro

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
jv: Daftar ora urut - gunaknā &lt;li&gt; kanggo mulai saben daftar item

en: First term
jv: Tetembungan pertama

en: First definition
jv: Definisi pertama

en: Second term
jv: Tetembungan keloro

en: Second definition
jv: Definisi keloro

en: Subtitle three
jv: Sub judhul telu

en: Subtitle four
jv: Sub judhul papat

en: Subtitle five
jv: Sub judhul lima

en: Subtitle six
jv: Sub judhul enem

en: Tag Description
jv: Katrangan tautan

en: You Type
jv: Sampéyan ngetik

en: You Get
jv: Sampéyan Oléh

en: No help provided for tag %tag.
jv: Ora ānā pitulung kanggo tag %tag.

en: Quotation mark
jv: Tandha petik loro

en: Character Description
jv: Katrangan karakter

en: Lines and paragraphs break automatically.
jv: Baris lan paragraf otomatis dipegat.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
jv: Baris lan paragraf otomatis dikenali. Tandha &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph lan &lt;/p&gt; tag penutup paragraf otomatis disisipaké. Yén paragraf ora dikenali gampangané ditambah sepasang baris kosong.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
jv: Alamat laman situs lan alamat e-mail otomatis diubah dadi pranala aktif.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
jv: Ngatur carané nglebokna konten saka panganggo kuwi disaring, kalebu kode HTML sing diidinaké. Uga ngidinaké nguripna modul-gawanan penyaring.

en: Compose tips
jv: Gawénānā tips

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan topik diskusi iki.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
jv: Katrangan lan pitudhuh kanggo diskusi sakjroning forum.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
jv: Forum ditampilaké ngurut mangisor miturut tingkatan (forum sing tingkatané padha ditampilaké miturut alfabet).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan iki sing gegayutan karo forum.

en: Description and guidelines for forums within this container.
jv: Katrangan lan pitudhuh kanggo forum ing kontainer iki.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
jv: Kontainer ditampilaké ngurut mangisor miturut tingkatan (kontainer sing padha tingkatané ditampilaké miturut abjad).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
jv: Mbusak forum utawa kontainer uga mbusaki sub-forume. Kanggo mbusak kiriman nang forum , tiliki dhisik <a href="@content">administrasi kontén</a>. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kācā laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
jv: Kontainer bisané nempati panggonan tingkatan paling pucuk (root), nanging bisa uga manggon nang sakjroning kontainer utāwā forum liyané.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
jv: Forum biasané manggon nang tingkatan dhuwur (root), utāwā nang njerone kontainer utāwā forum liyané.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
jv: Info saklengkapé, wacanana buku panduan bab <a href="@forum">modul Forum</a>.

en: Forum topic
jv: Topik forum

en: You are not allowed to post new content in the forum.
jv: Sampéyan ora oléh ngirim kontèn anyar nang forum.

en: Manages the display of online help.
jv: Natani tampilan kanggo pitulung online.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
jv: Kaca iki nyediakna gambaran téks sing bisa diterjemahna. Drupal nampilna téks sing bisa diterjemahna nang kelompok téks; modul bisa ditambahi kelompok téks sing isiné téks liyané sing bisa diterjemahna. Jalaran kelompok téks nyiapna cara kanggo kelompok téks sing ana gandhengané, mau kabèh sering digunakaké kanggo usaha nerjemahna sing khusus nang panggonan area polatan Drupal.

en: Built-in interface
jv: Polatan gawan

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
jv: Basa gawan akun kanggo e-mail, lan basa pigunan kanggo tampilan situs.

en: This account's default language for e-mails.
jv: Basa gawan akun digawé kanggo e-mail.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
jv: Setelan alias path kanggo basa spesifik bakal dienggo nalika nampilaké kaca iki nang basa kuwi, lan ngganteni setelan alias path kanggo <em>Kabéh basa</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
jv: Nguripna dukungan multibasa kanggo tipe konten iki. Yén urip, field pilihan basa bakal ditambahaké marang form suntingan, ngidinaké Sampéyan kanggo milih saka salah sijining <a href="!languages">basa sing diuripna</a>. Yén mati, postingan anyar disimpen nganggo basa gawan. Konten sing wis ana ora kepengaruh karo owahané opsi iki.

en: Configure languages for content and the user interface.
jv: Konfigurasi basa kanggo kontén lan polatan panganggo.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
jv: Terjemahna polatan gawan lan téks pilihan liyané.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
jv: Ngopéni kagunan panambahan basa lan bisa nguripna terjemahan polatan nang basa liya, seliyané basa Inggris.

en: Submission form settings
jv: Setèlan form pengisian

en: This content type does not have a title field.
jv: Tipe konten iki ora nduwéni field judhul.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunaknā huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The human-readable name %name is already taken.
jv: Jeneng kewaca manungsa %name uwis dijupuk.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak tipe kontén %type?

en: Added content type %name.
jv: Nambahi tipe konten %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
jv[0]: Ngubah tipe konten 1 tulisan sākā %old-type marang %type.
jv[1]: Ngubah tipe konten @count tulisan sākā %old-type marang %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
jv: Sampéyan yakin arep mbangun ulang kawenangan nang kontèn situs?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
jv: Aksi iki mbangun ulang kabèh kawenangan nang kontèn situs, lan mbutuhaké wektu. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: language
jv: basa

en: An error occurred and processing did not complete.
jv: Ditemokaké kaluputan lan prosese ora lengkap.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
jv: Versi irisan saka tulisan Sampéyan nudhuhaké kaya apa tulisan Sampéyan nalika dipromosikna nang kaca utama utawa nalika diekspor kanggo sindikasi.<span class="no-js"> Sampéyan bisa nyisipaké kode watesan "&lt;!--break--&gt;" (tanpa tandha petik) kanggo ngapiki nalika tulisan Sampéyan dipisah.</span>

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
jv: @type %title uwis dibalékna manèh marang revisi saka %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
jv: Revisi sākā %revision-date nang @type %title uwis dibusak.

en: @type: reverted %title revision %revision.
jv: @type: dibaléknā %title revisi %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
jv: Kawenangan hak akses konten perlu dibangun ulang.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
jv: <strong>Ngatur situs Sampéyan</strong> Mlebu log sepisanan, mlebuwa nang <a href="@admin">séksi administrasi</a>, nangkéné Sampéyan bisa <a href="@config">ngatur lan natani</a> kabèh bagian situs Sampéyan.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
jv: <strong>Nguripna fungsi tambahan</strong> Saklanjuté, mlebuwa nang <a href="@modules">daftar modul</a> lan uripana fitur sing Sampéyan péngini lan butuhaké. Sampéyan bisa nemokaké modul tambahan nang <a href="@download_modules">kaca Undhuhan modul Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
jv: <strong>Ngatur disain laman Sampéyan</strong> Kanggo ndandani "sawangan lan rupa" situs Sampéyan, mlebuwa nang <a href="@themes">séksi Pakeliran</a>. Sampéyan bisa milih salah siji téma utawa ngundhuh téma tambahan saka <a href="@download_themes">kaca ngundhuh téma Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
jv: Mbangun ulang hak kawenangan konten

en: Content permissions have been rebuilt.
jv: Kawenangan konten uwis dibangun ulang.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
jv: Hak kawenangan konten ora bisa dibangun ulang kanthi bener.

en: Add content type
jv: Tambah tipe konten

en: Revert to earlier revision
jv: Baléknā nang revisi terakhir

en: Delete earlier revision
jv: Busak revisi terakhir

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
jv: Ngidinaké konten kanggo dikirm marang situs lan ditampilaké nang kācā.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
jv: Kanggo nggunakna OpenID, sepisanan Sampéyan kudu mestekaké identitas nang server OpenID pribadi utawa umum. Yén Sampéyan ora nduwé OpenID lan kudu nduwéni, coba ndeleng nang <a href="@openid-providers">penyedia publik gratis</a>. Sampéyan bisa nemokaké lengkap ngenani OpenID nang <a href="@openid-net">situs iki</a>.

en: OpenID identities
jv: Jatidhiri OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
jv: Ngidinaké panganggo mlebu log situs nggunakna OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
jv: Alias %alias uwis siap dienggo nang bāsā iki.

en: The alias has been saved.
jv: Alias uwis disimpen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak alias path %title?

en: Filter aliases
jv: Penyaring alias

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
jv: Tulisānā path sing Sampéyan karepaké kanggo gawé  alias, ditambahi karo jeneng alias anyar.

en: URL aliases
jv: URL alias

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
jv: Ngubah path URL situs Sampéyan nganggo alamat alias.

en: Edit alias
jv: Sunting alias

en: Delete alias
jv: Mbusak alias

en: Add alias
jv: Tambah alias

en: Allows users to rename URLs.
jv: Ngidinaké panganggo ngubah jeneng URL.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
jv: <a href="@drupal">Drupal.org</a> nduwéni <a href="@php-snippets">sapérangan conto snipet PHP</a>, utawa Sampéyan bisa gawé  dhéwé nganggo kode PHP sing dikuasani lan pengetahuan dasar sistim Drupal.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
jv: Sampéyan bisa ngirim kode PHP. Sampéyan kudu nglebokna tag &lt;?php ?&gt.

en: Using custom PHP code
jv: Nggunakna kode PHP gawéyan dhéwé

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
jv: Yén Sampéyan ora kulina karo PHP, SQL, utawa Drupal, ora usah nggunakna kode PHP nang jroning tulisan. Coba-coba nganggo kode PHP bisa marakaké rusak database, situs Sampéyan ora mlaku utawa gawé  keamanan sing mbebayani.

en: Notes:
jv: Cathetan:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
jv: Elingana kanggo mriksa ulang saben baris marang sintak lan kaluputan logika <strong>sadurunge</strong> nyimpen.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
jv: Statemen kudu dipestekaké mandheg nganggo tandha titik-koma.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
jv: <code>register_globals</code> sedang <strong>dimatikan</strong>. yén Sampéyan mbutuhaké kanggo form, ngertenana lan gunakna fungsi iki nang <a href="@formapi">Form API Drupal </a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
jv: Gunakna statemen <code>print</code> utawa <code>return</code> nang kode Sampéyan kanggo nampilaké output konten.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
jv: Ati-ati yén kabisan nempélaké kode PHP nang njero konten kuwi disediakake saka modul filter PHP. Yén modul iki dipaténi utawa dibusak nyebabaké block lan konten sing nganggo kode PHP bisa ditampilaké lan ngeksekusi kode PHPné.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
jv: Conto dhasar: <em>Gawé blok "Sugeng Rawuh" kanggo ngucapaké pesen keslametan marang dhayoh situs.</em>

en: PHP evaluator
jv: Evaluator PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
jv: Ngéksekusi saperangan kode PHP. Kagunan filter iki kudi diwatesi kanggo administrator waé!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
jv: Ngidinaké témpélan kode PHP/snippet kanggo diteliti.

en: Total votes: @votes
jv: Total pilihan: @votes

en: Most recent poll
jv: Poling pungkasan

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
jv: <em>Poling</em> yaiku pitakonan sing nganggo jawaban sing uwis ditemtokaké pilihané. <em>Poling</em> nalika digawé otomatis ngumpulaké jumlah jawaban saka pemilih sing mélu milih.

en: Poll status
jv: Status poling

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
jv: Yén poling ditutup, dhayoh situs ora bisa milih manéh.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
jv: Sakwise wayah iki, poling arep ditutup otomatis.

en: Negative values are not allowed.
jv: Biji negatif ora diidinaké.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
jv: Pilihan Sampéyan ora bisa direkam jalaran Sampéyan ora milih sembarang pilihan.

en: Vote count
jv: Jumlah pilihan

en: Polls
jv: Poling

en: Profile fields have been updated.
jv: Field profil uwis dianyari.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
jv: Ora ana field nang kategori iki. Yén kategori iki tetep kosong nalika disimpen, iki arep dibuwang.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
jv: Jenengé field. Jeneng form ora ditontonaké marang panganggo nanging digunakake nang kode HTML lan URLs. 
    Yén sampeyan ngerti åpå sing dilakoni, iki banget dianjurake supåyå sampeyan ménéhi awalan <code>profile_</code> marang jeneng form kanggo ngindhari tabrakan karo field liyané. Spasi utawa karakter saliyane minus (-) lan garis ngisor (_) ora diidinaké. Contoné jeneng "profile_favorite_color" utawa namung "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
jv: Daftar saka kabèh pilihan. Tulisana saben pilihan nang baris dhéwé-dhéwé. Conto pilihane kayata "abang", "biru", "ijo", lsp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
jv: Field profil sing diumpetna, namung bisa diakses karo administrator, modul lan tema.

en: Private field, content only available to privileged users.
jv: Field pribadi, konten namung cumawis marang panganggo winates.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
jv: Field umum, konten ditudhuhaké nang kaca profil nanging ora dienggo nang kaca daftar anggota.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
jv: Field umum, konten ditudhuhna nang kaca profil lan nang kaca daftar anggota.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
jv: Bobot nudhuhaké urutan préntah nang form field sing ditontonaké.  Field sing "float up" bakal manggon nang kategori sing paling dhuwur.

en: Form will auto-complete while user is typing.
jv: Form otomatis-komplit nalika panganggo lagi ngetik.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
jv: Kanggo keamanan, fungsi otomatis-komplit dipatèni nalika panganggo sing ora nduwéni wenang marang profil panganggo.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
jv: Jeneng form ngandhut siji utawa luwih karakter sing ilegal. Spasi utawa sembarang karakter spesial kejaba minus (-) lan garis ngisor (_) ora diidinaké.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
jv: Jeneng form khusus iki dicadangaké kanggo kagunan Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
jv: Jeneng kategori khusus iki dicadangaké kanggo kagunan Drupal.

en: The specified title is already in use.
jv: Judhul khusus iki uwis dienggo.

en: The specified name is already in use.
jv: Jeneng khusus iki uwis dienggo.

en: A hidden field cannot be required.
jv: Field sing diumpetna ora bisa diwajibaké.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
jv: Field sing diumpetna ora bisa disetél kanggo form pendaftaran panganggo.

en: The field has been created.
jv: Field uwis digawé .

en: Are you sure you want to delete the field %field?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak field %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
jv: Aksi iki ora bisa dibalekaké. Yén panganggo uwis ngisi biji marang field nang profilé, isian iki uga mélu dibusak. Yén sampéyan kepéngin nyimpen data sing uwis diisékaké panganggo, gantine mbusak field iki sampéyan bisa <a href="@edit-field">nyunting field iki</a> lan ngowahi dadi field profil sing umpetan, dadiné namung administrator sing bisa ngaksés.

en: The field %field has been deleted.
jv: Field %field uwis dibusak.

en: Profile field %field added under category %category.
jv: Field profil %field ditambahi ngisore kategori %catgory.

en: Profile field %field deleted.
jv: Field profil %field dibusak.

en: User list
jv: Daftar panganggo

en: single-line textfield
jv: kotak téks sebaris

en: multi-line textfield
jv: kotak téks akéh baris

en: checkbox
jv: kotak pilih

en: list selection
jv: daftar pilihan

en: freeform list
jv: daftar form bebas

en: Author information
jv: Informasi penulis

en: Link to full user profile
jv: Pranala marang profil lengkap panganggo

en: Profile fields to display
jv: Field profil kanggo ditampilna

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
jv: Pilihana field profil endi sing arep ditontonaké nang njero blok. Namung field sing digawé dadi publik nang <a href="@profile-admin">konfigurasi field profil</a> sing cumawis.

en: View full user profile
jv: Nonton profil panganggo komplit

en: About %name
jv: Babagan %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
jv: Jupukana saben item nang baris sing dipisah utawa dipisah karo koma. Ora diidinaké ngandhut kode HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
jv: Biji sing disediakna kanggo %field dudu URL sing bener.

en: Create customizable fields for your users.
jv: Gawé  fields sing bisa diowahi dhéwé kanggo anggota Sampéyan.

en: Profile category autocomplete
jv: Kategori profil otomatis-komplit

en: Edit field
jv: Sunting field

en: Delete field
jv: Mbusak field

en: Profile autocomplete
jv: Profil otomatis-komplit

en: Supports configurable user profiles.
jv: Ndukung profil panganggo sing bisa diowahi dhéwé.

en: The index will be rebuilt.
jv: Indeks arep dibangun ulang.

en: Indexing status
jv: Status pangindekan

en: Indexing throttle
jv: Trotel pangindekan

en: Number of items to index per cron run
jv: Jumlah item kanggo pangindekan per njalanaké cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
jv: Jumlah item indeks maksimum nang saben kesuksesan <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>. Yén perlu, kurangi jumlah item kanggo njaga suwene wektu lan kaluputan memori nalika proses ngindeks.

en: Indexing settings
jv: Setèlan pangindekan

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
jv: <p><em>Ngowahi sétingan nang ngisor iki bisa marahaké indek situs dibangun ulang. Indek panggolékan ora resik nanging otomatis dianyari kanggo nangkep sétingan anyar. Panggolékan bakal diterusaké kanggo usaha nanging konten anyar ora bisa di indek nganti kabeh konten sing uwis ana di indek ulang. </em></p><p><em>Setélan gawan kuduné cocok kanggo sawernaning situs.</em></p>

en: Minimum word length to index
jv: Dawané tembung minimum kanggo indeks

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
jv: Cacahé karakter nang tembung sing kudu di indek. Nyetél sethithik artiné ngasilaké rangking panggolékan sing luwih apik nanging nggedhéni ukuran database. Saben antrian panggolékan kudu ngandhut paling ora se-tembung nang ukuran iki (utawa luwih suwé).

en: Simple CJK handling
jv: Nangani Simple CJK

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
jv: Mesin Panggolékan ngowahi daftar indék tetembungan sing ditemokna nang situs sampéyan. Kanggo natani lan mbangun indek iki, mbutuhaké pangaturan <a href="@cron">cron préntah rawatan</a> sing bener. Solahbawa indék bisa ditatani nganggo setélan ngisor iki.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Top search phrases
jv: Frase panggolèkan paling akèh

en: View most popular search phrases.
jv: Nonton Frase panggolèkan sing paling populer.

en: Enables site-wide keyword searching.
jv: Uripānā panggolèkan tembung kunci laman-situs.

en: Total page generation time
jv: Gunggunge wektu nggenerasi kaca

en: Top pages in the past %interval
jv: Kaca paling akéh ditonton nang %interval pungkasan

en: Top visitors in the past %interval
jv: Dhayoh paling akéh nang %interval pungkasan

en: Top referrers in the past %interval
jv: Referer paling akéh nang %interval pungkasan

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
jv: Cathetan aksés saben kaca. Dibutuhaké kanggo rujukan statistik.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
jv: Entri akses log sing uwis suwe (kalebu referer statistik) otomatis dilirwaké. (Mbutuhaké konfigurasi sing bener <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
jv: Setélan itungan nonton konten

en: Count content views
jv: Ngitung sing nonton konten

en: Increment a counter each time content is viewed.
jv: Tambahānā itungan saben konten ditonton.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
jv: Setélan kanggo informasi statistik sing direksa Drupal ngenani situs iki. Wacanana <a href="@statistics">statistik situs</a> kanggo informasi sing aktual.

en: This page displays the site's most recent hits.
jv: Kaca iki nampilaké sing paling akéh ngeklik laman.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
jv: Kaca iki nampilaké kabèh sing pereferensi njaba, utawa referensi njaba marang situs Sampéyan.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
jv: Nalika Sampéyan nolak dhayoh, Sampéyan nyegah alamat IPné dhayoh saka ngakses situs Sampéyan. Ora kaya ngeblok panganggo, nolak dhayoh tetep bisa kelakon sanajan mlebu nganggo pangganggo anonim. Iki biasané dienggo nolak bot sing nganggo resources sing akéh utawa mesin web crawler.

en: Popular content
jv: Konten populer

en: How many content items to display in "all time" list.
jv: Pira cacahé item konten kanggo ditampilaké marang daftar "kabèh wayah".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
jv: Pira cacahé item konten kanggo ditampilaké marang daftar "ditonton pungkasan".

en: Today's:
jv: Dinā iki:

en: All time:
jv: Kabèh wektu:

en: Last viewed:
jv: Ditonton pungkasan:

en: View pages that have recently been visited.
jv: Tampilana kaca sing paling sering didhayohi.

en: View pages that have been hit frequently.
jv: Tampilana kaca sing paling sering diklik.

en: Top visitors
jv: Dayoh paling sering

en: View visitors that hit many pages.
jv: Tampilana dhayoh sing paling akéh ngeklik kaca.

en: Top referrers
jv: Sing ngreferensi paling akéh.

en: View top referrers.
jv: Tudhuhana sing ngreferensi paling akéh.

en: View access log.
jv: Nonton log akses.

en: Track page visits
jv: Nglacak kaca kedhayohan

en: Logs access statistics for your site.
jv: Statistik akses log marang situs Sampéyan.

en: Logs and records system events to syslog.
jv: Nyathet lan ngrekam kedadeyan sistim marang sislog.

en: User pictures in posts
jv: Potret panganggo nang tulisan

en: User pictures in comments
jv: Potret panganggo nang komèntar

en: Shortcut icon
jv: Ikon sidhatan

en: Logo image settings
jv: Setèlan gambar logo

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
jv: Yén walikan urip, logo iki arep ditampilaké.

en: Use the default logo
jv: Gunakna logo gawan

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
jv: Centang nang kene yén Sampéyan pengin tema iki nggunakna logo sing wis ana.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
jv: Path marang berkas gambar Sampéyan sing Sampéyan pengin enggo dadi logo gantiné berkas saka logo gawan.

en: Upload logo image
jv: Ngunggah gambar logo

en: Shortcut icon settings
jv: Setèlan ikon sidhatan

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
jv: Ikon sidhatan Sampéyan utawa 'favicon' ditampilaké nang baris alamat lan bookmark peramban sing umum.

en: Use the default shortcut icon.
jv: Gunakna ikon sidhatan gawan.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
jv: Centang kene yén Sampéyan pengin tema iki nggunakna ikon sidhatan gawan.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
jv: Path marang berkas gambar Sampéyan sing Sampéyan pengin gunakna kanggo ikon sidhatan gawéyan dhéwé.

en: Upload icon image
jv: Ngunggah gambar ikon

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
jv: Yén sampéyan ora nduwéni hak aksés langsung marang berkas nang server, gunaknā field iki kanggo ngunggah ikon sidhatan sampéyan.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
jv: @module (<span class="admin-missing">ilang</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
jv: Modul-modul iki arep dicopot kabèh sākā situs Sampéyan, lan <em>data sākā modul-modul iki bisa ilang kabèh</em> !

en: Confirm uninstall
jv: Konfirmasi pencopotan

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
jv: Sampéyan kepéngin nerusaké nyopot modul kuwi?

en: No modules selected.
jv: Ora ānā modul sing dipilih.

en: The selected modules have been uninstalled.
jv: Modul sing kepilih uwis dicopot.

en: Default 403 (access denied) page
jv: Kācā Default 403 (akses ditolak)

en: Default 404 (not found) page
jv: Kācā Default 404 (kācā ora ditemokaké )

en: Caches cleared.
jv: Telihé uwis diresiki.

en: Select an image processing toolkit
jv: Pilih perangkat kanggo pemroses gambar

en: Number of items in each feed
jv: Jumlah item nang saben pasokan

en: Default number of items to include in each feed.
jv: Gunggunge item kanggo dileboknā nang saben pasokan.

en: Feed content
jv: Konten pasokan

en: Titles plus teaser
jv: Judhul lan ringkesané

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
jv: Setélan global kanggo tampilan gawan item  konten ing saben pasokan.

en: Cron ran successfully.
jv: Cron uwis sukses dilakokaké.

en: Cron run failed.
jv: Cron gagal dilakokaké.

en: No modules are available to uninstall.
jv: Ora ānā modul cumawis sing bisa dicopot.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
jv: Tema iki mbutuhaké PHP versi @php_required lan sing saiki ora cocok karo PHP versi !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
jv: Kācā iki nudhuhaké kabéh préntah administrasi sing cumawis kanggo saben modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
jv: Opsi iki kanggo ngatur setingan tampilan gawan situs sampéyan kalebu sakabehing tema. Yén ora nduweni tema dhewe sing numpuki, setingan iki bakal digunakaké.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
jv: Blok <em>Digawé  karo Drupal</em> yakuwi pranala opsional marang laman proyek Drupal. Nalika tenanan ora ānā sing dibutuhaké kanggo situs pranala iki kemungkinan kanggo nudhuhaké dukungan marang Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
jv: Nang kéné Sampéyan bisā nemokaké gambaran parameter situs Sampéyan lan apiké maneh uga bisā nemokaké sakabehing masalah sing ditemokaké nang instalasi Sampéyan. Iki migunani kanggo nyalin lan njupuk informasi kanggo kalengkapan berkas menawa ana panjalukan saka forum dukungan drupal.org lan daftar issue proyek.

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
jv: Ora bisa mbusak berkas sawetara "%path" sakjroning ngumpulaké koleksi bekas

en: Compact mode
jv: Mode ringkes

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
jv: Ngandhani Drupal panggonan kanggo nyimpen berkas unggahan lan kepiyé kanggo ngaksesé.

en: Image toolkit
jv: Piranti gambar

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
jv: Pilihānā perangkat gambar sing dienggo yén Sampéyan uwis masang perangkat tambahan.

en: RSS publishing
jv: Macak RSS

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: Date and time lookup
jv: Gambaran tanggal lan wektu

en: Enable or disable clean URLs for your site.
jv: Nguripna utawa maténi URLs resik nang situs Sampéyan.

en: Clean URL check
jv: Priksa URL resik

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
jv: Jupukana laporan status gegayutan karo operasi situs Sampéyan lan sakabèhing masalah sing dikenali.

en: -1 (Unlimited)
jv: -1 (Ora dibatesi)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
jv: Instalasi PHP Sampéyan uwis kadaluwarsa. Drupal mbutuhaké saorane PHP versi %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
jv: <em>register_globals</em> uwis dipasang. Drupal mbutuhaké konfigurasi direktif iki kanggo dipateni. Situs Sampéyan mungkin dadi ora aman nalika <em>register_globals</em> diuripna. Pitudhuh manual PHP nerangaké <a href="http://php.net/configuration.changes">carane ngubah setèlan konfigurasi</a>.

en: Enabled ('@value')
jv: Diuripna ('@value')

en: PHP memory limit
jv: Batesan memori PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
jv: Dianjuraké nambahi wates memori PHP dadi %memory_minimum_limit kanggo ngindari kaluputan nang sakjroning proses pemasangan.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
jv: Dianjuraké nambahi wates memori PHP dadi %memory_minimum_limit kanggo ngindari kaluputan nang sakjroning proses penganyaran.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
jv: Gumantung karo konfigurasi Sampéyan, Drupal bisa nglakokaké karo memory limit PHP %memory_limit. Nanging limit memori PHP %memory_minimum_limit kuwi dianjuraké, mliginé yén situs Sampéyan nggunaknā tambahan modul kostum utāwā modul kontribusi.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
jv: Tambahānā wates memori kanthi nyunting parameter memory_limit nang berkas %configuration-file lan restart server web smpeyan (utāwā kandhani admin sistim Sampéyan utāwā penyedia hosting kanggo mbantu nulungi).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
jv: Kandhani administrator utāwā asisten penyedia hosting Sampéyan kanggo mbantu nulungi nambahi limit memori PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
jv: Wacanana <a href="@url">persyaratan Drupal</a> kanggo informasi saklengkape.

en: Not protected
jv: Ora aman

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
jv: Berkas %file ora direksa sākā owah-owahan lan kiriman ngandhut resiko keamanan. Sampéyan kudu ngubah kawenangan berkas dadi ora-bisa-ditulisi.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
jv: Kanggo informasi saklengkape, wacanana buku panduan online bab <a href="@cron-handbook">ngatur prentah cron</a>.

en: Cron has not run recently.
jv: Cron jarang dilajuaké.

en: Cron maintenance tasks
jv: Gawéyan ngrumati Cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
jv: Sampéyan bisa <a href="@cron">nglajuaké cron manual</a>.

en: The directory %directory is not writable.
jv: Direktori %directory ora bisa ditulisi.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
jv: Sampéyan merlokaké nyetel direktori sing bener nang <a href="@admin-file-system">kaca setèlan sistim berkas</a> utawa ngubah kawenangan direktori saiki supaya bisa ditulisi.

en: Writable (<em>public</em> download method)
jv: Bisa ditulisi (metode ngundhuh <em>umum</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
jv: Bisa ditulisi (metode ngundhuh <em>pribadi</em>)

en: Database updates
jv: Nganyari database

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
jv: Sakperangan modul nduwéni update skema database sing kudu dipasang. Sampéyan kudu sering nglakokaké <a href="@update">database update script</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
jv: Skrip update.php bisa di aksés sapa waé tanpa pengecèkan, iki mbebayani keamanan sistem. Sampéyan kudu ngubah nilai $update_free_access nang file settings.php dadi FALSE.

en: Access to update.php
jv: Ngaksés update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
jv: Ngayahi konfigurasi situs umum kanggo administrator.

en: Reset to alphabetical
jv: Baléknā marang urutan alfabet

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
jv: Tetembungan ditampilaké ngurut mangisor miturut tingkatan.

en: Weight value must be numeric.
jv: Biji bobot kudu angka wilangan.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā vokabulari %title nang urutan alfabet?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
jv: Mbalekaké vokabulari arep lirwakaké kabèh urutan owahan dhéwé lan ngurutaké item marang urutan alfabet.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
jv: Mbaléknā vokabulari %name marang urutan alfabet.

en: Translation settings
jv: Setélan terjemahan

en: Flag translations as outdated
jv: Tandhani terjemahan dadi kadaluwarsa

en: This translation needs to be updated
jv: Terjemahan iki butuh dianyari

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
jv: Nalika opsi iki di centang, terjemahan iki perlu dianyari jalaran sumber kirimané uwis owah. Aja dicentang yén terjemahan uwis dianyari manéh.

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Allows content to be translated into different languages.
jv: Idinaké kontén kanggo diterjamahna basa liya.

en: Unknown release date
jv: Tanggal rilis ora dikenali

en: Last checked: @time ago
jv: Terakhir dipriksā: @time kepungkur

en: Last checked: never
jv: Terakhir dipriksā: ora tau

en: Disabled modules
jv: Modul-modul ora aktif

en: Disabled themes
jv: Téma-téma ora aktif

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
jv: Pilihānā sering orané Sampéyan pengin mriksā otomatis kanggo rilis anyar kanggo modul lan tema sing saiki dipasang.

en: E-mail notification threshold
jv: Watese balesan email

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
jv: Sampéyan bisa milih kanggo ngirim e-mail namung yén update security uwis ana, utawa diwelingi ngenani kabèh versi anyar. Yén uwis ana update kanggo inti Drupal utawa sembarang modul lan tema sing uwis kepasang, situs Sampéyan mesti nduwéni weling nang kaca <a href="@status_report">laporan status</a>, lan uga nampilaké pesen kesalahan nang kaca administrasi yén ana update keamanan.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
jv: Nang kéné bisa nemokaké informasi ngenani update sing cumawis kanggo modul lan tema sing dipasang. Elingānā yén saben modul utāwā tema kuwi bageyane "project", sing bisa utāwā kala-kala ora nduweni jeneng sing padha, lan bisa kalebu tikel-tikel modul lan tema nang kéné.

en: Module and theme update status
jv: Status penganyaran modul lan tema

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
jv: Ānā update keamanan wis cumawis kanggo siji utāwā luwih kanggo modul utāwā tema. Kanggo mestekaké keamanan server, sampéyan kudu ng-update sakcepeté!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
jv: Ānā update keamanan wis cumawis kanggo siji utāwā luwih kanggo modul utāwā tema. Kanggo mestekaké lancar lan apiké situs, sampéyan kudu ng-update sakcepeté.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
jv: Jupukānā laporan status ngenani update sing cumawis kanggo modul lan tema sing dipasang Sampéyan.

en: Notify user when account is activated.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diaktifna.

en: Notify user when account is blocked.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diblokir.

en: Picture guidelines
jv: Pitudhuh gambar

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
jv: Teks iki ditampilaké nang form unggahan gambar kanggo tambahan marang petunjuk gawan. Iki migunani kanggo mbantu utawa petunjuk panganggo sampéyan.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
jv: Jeneng kanggo paraga iki. Tuladha: "moderator", "editorial board", "site architect".

en: The role has been renamed.
jv: Paraga iki uwis diganti jenengé.

en: The role has been deleted.
jv: Paraga iki uwis dibusak.

en: E-mail new password
jv: Kirimana sandhi anyar liwat email

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
jv: Pangapunten, %name ora diidinaké kanggo jeneng panganggo utawa alamat email.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
jv: Petunjuk sing lengkap uwis dikirim nang alamat e-mail Sampéyan.

en: %name has been deleted.
jv: %name uwis dibusak.

en: You must enter a username.
jv: Sampéyan kudu ngleboknā jeneng panganggo.

en: The username cannot begin with a space.
jv: Jeneng panganggo ora kena diwiwiti karo tanda spasi.

en: The username cannot end with a space.
jv: Jeneng panganggo ora kena diakhiri karo tanda spasi.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
jv: Jeneng panganggo ora kena diiséni tanda spasi luwih sākā siji.

en: The username contains an illegal character.
jv: Jeneng panganggo ngandhut karakter sing dilarang.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
jv: Jeneng panganggo %name kedawan: kudune paling dawa %max karakter utāwā kurang.

en: You must enter an e-mail address.
jv: Sampéyan kudu ngisi alamat e-mail.

en: Who's online
jv: Panganggo Online

en: User list length
jv: Dawané daftar panganggo

en: Enter the password that accompanies your username.
jv: Leboknā tembung sandi sing cocog karo jeneng panganggo.

en: Signature settings
jv: Setèlan tandha tangan

en: Delete picture
jv: Busak gambar

en: Check this box to delete your current picture.
jv: Cénthangen kotak iki kanggo ngapus gambarmu.

en: Unblock the selected users
jv: Ilangna blokir panganggo kepilih

en: Block the selected users
jv: Blokir panganggo kepilih

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
jv: Kaca laman iki ngidinaké administrator ndaftaraké panganggo anyar. Alamat e-mail lan jeneng pangaggo kudu unik.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
jv: Ketikna pola sederhana ("*" mungkin dienggo dadi wildcard sing cocok) kanggo nggolèki jeneng panganggo utawa alamat e-mail. Contone, panggolèkan "br" Drupal arep ngasilaké "brian", "brad", lan "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
jv: Mbusak panganggo: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
jv: Ngenali aksés kanggo fitur karo milih kawenangané paraga.

en: Edit role
jv: Nyunting parāgā

en: Manages the user registration and login system.
jv: Ngelola pendaftaran anggota lan sistim login.

en: Run the clean URL test
jv: Lajuaké tes URL resik

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
jv: Judhul iki dienggo tool tip nalikā panganggo nggésér mouse nang ndhuwuré gambar.

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: The file upload failed. %upload
jv: Gagal ngunggah berkas. %upload

en: URL to file
jv: URL marang berkas

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
jv: Kedadéyan kaluputan sing ora bisa dibalékaké. Berkas sing diunggah kétoké ngluwihi wates maksimum ukuran (@size) sing didukung server.

en: Starting upload...
jv: Mulai ngunggah ...

en: Uploading... (@current of @total)
jv: Lagi ngunggah... (@current sākā @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas, nanging ora nduwé pustaka sing dibutuhaké. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> (yén mampu) utawa masang <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC RFC1867. Nanging namung ndukung sakunggahan berkas sakwektune. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> yén mungkinaké.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
jv: Server Sampéyan ora nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas. Progress unggahan berkas mbutuhaké PHP nganggo mod_php dudu nganggo FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC, nanging durung diuripna. Tambahana <code>apc.rfc1867 = 1</code> marang berkas konfigurasi php.ini. Pilihan liyané, dianjurna masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> sing ndukung luwih saka siji unggahan simultan.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
jv: Nguripna (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
jv: Nguripnā (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">Pustaka PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
jv: Kemajuan unggahan

en: Interface
jv: Polatan

en: All messages
jv: Kabèh pesen

en: (empty)
jv: (kosong)

en: Text format
jv: Format tèks

en: No new posts
jv: Ora ānā kiriman anyar

en: Sticky topic
jv: Topic pucuk

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana kaluputane: "msgctxt" ora dikarepaké nang baris %line.

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Format string
jv: Format tembung

en: Are you sure you want to remove the format %format?
jv: Sampéyan yakin arep mbuwang format %format?

en: Removed date format %format.
jv: Mbuwang format tanggal %format.

en: Add format
jv: Tambah format

en: Allow users to add additional date formats.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo nambah format tanggal tambahan.

en: Delete date format
jv: Busak format tanggal

en: Allow users to delete a configured date format.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo mbusak pengaturan format tanggal.

en: Configure date formats for each locale
jv: Ngatur format tanggal kanggo saben basa lokal

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: - Select a field type -
jv: - Milih tipe field -

en: - Select a widget -
jv: - Milih widget -

en: Type of data to store.
jv: Tipe data kanggo nyimpen.

en: Form element to edit the data.
jv: Elemen form kanggo nyunting data.

en: - Select an existing field -
jv: - Milih field sing uwis ānā -

en: Field to share
jv: Field kanggo dibagi

en: Add new field: you need to provide a label.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add new field: you need to provide a field name.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni jeneng field.

en: Add new field: you need to select a field type.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih tipe field.

en: Add new field: you need to select a widget.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add new field: invalid widget.
jv: Tambah field anyar: widget ora cocog.

en: Add existing field: you need to provide a label.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add existing field: you need to select a field.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih field.

en: Add existing field: you need to select a widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add existing field: invalid widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: widget ora cocog.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
jv: Field %field iki dikunci lan ora bisa di sunting.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
jv: Jumlah maksimum biji panganggo sing bisa ngisi field iki.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
jv: 'Ora ana wates' arep nampilaké tombol 'Tambah manéh', mulané pangganggo bisa nambahi biji sakarepé dhéwé.

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: Only numbers are allowed in %field.
jv: Namung angka sing oléh diisékna nang field %field.

en: Regional settings
jv: Seting regional

en: Rotate
jv: Diputer

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Hello <strong>@username</strong>
jv: Sugeng rawuh <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
jv: Tudhuhna sidhatané

en: width @width
jv: ambané @width

en: height @height
jv: dhuwure @height

en: upscaling allowed
jv: oléh digedhéaké

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
jv: ngacak antarané -@degrees&deg lan @degrees&deg

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Database is encoded in UTF-8
jv: Database dikodeaké nang UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
jv: Drupal ora bisa ngenali pengkodean database sing disetèl UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
jv: PostgreSQL nepungaké awaké dhéwé.

en: Structure
jv: Struktur

en: Created role of name: @name, id: @rid
jv: Gawé paraga jenengé: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
jv: Panganggo %name uwis sukses mlebu log.

en: Raw "@raw" found
jv: Raw "@raw" ketemu

en: Raw "@raw" not found
jv: Raw "@raw" ora ditemokaké

en: "@text" found
jv: "@text" ketemu

en: "@text" not found
jv: "@text" ora ditemokaké

en: Pattern "@pattern" found
jv: Pattern "@pattern" ketemu

en: Pattern "@pattern" not found
jv: Pattern "@pattern" ora ditemokaké

en: Checkbox field @id is checked.
jv: Field chekbox @id dicenthang.

en: Checkbox field @id is not checked.
jv: Field chekbox @id ora dicenthang.

en: Verbose message
jv: Pesen akéh isiné

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
jv: Pilih test utāwā kelompok test sing sampéyan arep lajuaké, lan klik <em>Nglakoaké test</em>.

en: All (@count)
jv: Kabèh (@count)

en: Pass (@count)
jv: Lulus (@count)

en: Fail (@count)
jv: Gagal (@count)

en: Return to list
jv: Mbalik nang daftar

en: Clear results after each complete test suite run
jv: Resikānā kasilé sawisé saben test lengkap sukses dilakoaké

en: Provide verbose information when running tests
jv: Nyediakaké informasi sing akèh nalikā nglakokaké tes

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
jv: Data sing akèh isiné bakal suwé dicetak ngganggo pawarta baku lan iki migunani kanggo métani program. Data sing akèh bakal dibusak antarané saben tes sing mlakuné apik. Output data sing akèh kuwi lengkap banget lan namung kudu dienggo nalikā proses métani program.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
jv: Setelan HTTP asli kudu dienggo karo peramban SimpleTest sajroning pangetesan. Migunani yén situs mbutuhaké keaslian HTTP dasar.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
jv: @pass, @fail, @exception, lan @debug

en: The test run did not successfully finish.
jv: Pengujian iki ora rampung kanthi sukses.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
jv: Pengresik kasil dipaténi lan tabel kasil tes ora bisa diresiki.

en: No leftover tables to remove.
jv: Ora ānā bekas table sing dibuwang.

en: 1 debug message | @count debug messages
jv[0]: 1 métani pesen
jv[1]: @count métani pesen

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
jv[0]: Mbuwang 1 kasil tes.
jv[1]: Mbuwang @count kasil tes.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
jv[0]: Mbuwang 1 tabel.
jv[1]: Mbuwang @count tabel.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
jv[0]: Mbuwang 1 direktori sawetara.
jv[1]: Mbuwang @count direktori sawetara.

en: Test result
jv: Kasilé tés

en: View result of tests.
jv: Nonton kasil tes.

en: Comment permalink
jv: Permalink Komèntar

en: !site_name blogs
jv: blog duwéké !site_name

en: Search block
jv: Blok panggolèkan

en: Edit style
jv: Nyunting gagrag

en: Delete style
jv: Mbusak gagrag

en: Fetcher
jv: Alat njupuk

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
jv: Kawenangan iki turunan sākā parāgā panganggo kedaftar.

en: Submitted by !username on !datetime
jv: Dikirim !username ing !datetime

en: Administer forums
jv: Ngelola forum

en: Cancel account
jv: Batalaké akun

en: Secondary menu
jv: Menu keloro

en: Administrator role
jv: Pengelola parāgā

en: No revision
jv: Ora ānā revisi

en: @number comments per page
jv: @number komèntar per kaca

en: Requires a title
jv: Mbutuhaké judhul

en: Private files
jv: Berkas pribadi

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: Other blocks
jv: Blok liyané

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The formatted content of the comment itself.
jv: Konten sing diformat komèntare dhéwé.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kācā nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: The node the comment was posted to.
jv: Node sing dikirimi komèntar .

en: The author of the comment, if they were logged in.
jv: Penulis komèntar, yén uwis padha mlebu log.

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The unique ID of the node's latest revision.
jv: ID unik node revisi pungkasan.

en: Translation set ID
jv: Setèl ID terjemahan

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
jv: ID unik versi basa-asli saka node, yén salah sijine ana.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The human-readable name of the node type.
jv: Jeneng kewaca-menungsa sākā tipe node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kācā sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The author of the node.
jv: Penulis node.

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing måcå node ing dinå iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalikā tamu terakhir maca node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kācā ngarep situs.

en: Login page
jv: Kācā login

en: The URL of the site's login page.
jv: URL kācā login situs.

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
jv: Jumlah node sing ānā tautané karo tetembungan taksonomi.

en: The URL of the taxonomy term.
jv: URL tetembungan taksonomi.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
jv: Vokabulari duwéké tetembungan taksonomi.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
jv: Indhung tetembungané tetembungan taksonomi, yén salah sijiné ana.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah node sing tautan karo tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: Term count
jv: Jumlah tetembungan

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kācā akun profil.

en: The date the user last logged in to the site.
jv: Tanggal pungkasan panganggo mlebu log situs.

en: The date the user account was created.
jv: Tanggal digawéné akun panganggo.

en: Your OpenID
jv: OpenID Sampéyan

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
jv: OpenID iki arep disampiraké marang akun Sampéyan sawisé pendaftaran.

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: You are not allowed to access this page.
jv: Sampéyan ora oléh ngakses kācā iki.

en: Authorize file system changes
jv: Hak akses file sistem uwis ganti

en: It appears you have reached this page in error.
jv: Ketoke Sampéyan nggawé kesalahan nang kācā iki.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
jv: Cron ora bisa mlaku, merga kunci ora sah sing digawé.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
jv: Cron ora bisa mlaku, merga situs lagi nang mode perawatan.

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
jv: Priksa pesen kesalahan lan <a href="!url">karo mroses instalasi</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
jv: Nang berkas %settings_file Sampéyan kudu ngatur @drupal ngangggo %driver server sing dienggo, émané instalasi PHP Sampéyan sing saiki, ora ndhukung tipe database iki.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
jv: Pangapuntené, Sampéyan kudu milih basa kanggo nerusaké instalasi

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
jv: Aku ora bisa nemokaké sembarang profil instalasi. Profil instalasi ngandhani modul apa sing diuripnā lan skéma kanggo masang nang database. Profil kuwi penting kanggo nerusaké proses instalasi.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
jv: Pangapurané, profil sing dipilih ora bisa diemot.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
jv: Kabéh owahan penting marang %dir lan %file wis digawé, mila sampéyan kudu mbuwang kawenangan nulis marang dhéwéké kanggo ngindhari resiko jagabaya. Yén sampéyan ora yakin piyé carané, wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan online</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
jv: Wilujeng, panjenengan sampun sukses masang @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
jv: Nonton manéh pesen nang ndhuwur sakdurunge niliki <a href="@url">situs anyar Sampéyan</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
jv: <a href="@url">Kunjungi situs Sampéyan</a>.

en: Settings file
jv: Berkas setelan

en: The settings file does not exist.
jv: Berkas pengaturan ora ana.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
jv: File <em>settings.php</em>ora ditemokna. Pemasangan @drupal mbutuhaké file iki kanggo nerusaké proses instalasi. Copy berkas asli %default_file dadi %file. Katrangan lengkap carané masang Drupal bisa diwaca nang <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
jv: Ora ana file %file.

en: The settings file is not writable.
jv: File seting ora bisa ditulisi.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
jv: Pemasang @drupal mbutuhaké kawenangan nulis marang %file sakjroné prosés instalasi. Yén Sampéyan ora yakin carané meneh kawenangan, delengana petunjuké nang <a href="@handbook_url">buku petunjuk online</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
jv: Pengiriman e-mail otomatis, arep ngirimaké informasi pendaftaran saka alamat situs iki. Luwih apik gunakna alamat e-mail sing nggunakna domain situs Sampéyan kanggo ngindhari e-mail supaya ora dianggep spam.

en: Site maintenance account
jv: Akun pangrumatan laman

en: Select the default country for the site.
jv: Pilih Jeneng negara kanggo laman iki.

en: Receive e-mail notifications
jv: Ntrima e-mail pemberitahuan

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
jv: Sistim iki arep awéh kabar Sampéyan yén ana <em>update</em> lan rilis keamanan penting sing cumawis kanggo komponen sing dipasang. Informasi ora dikenal ngenani situs Sampéyan dikirim nang <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
jv: Ora ānā update sing ngantri.

en: 1 pending update | @count pending updates
jv[0]: 1 penganyaran isih ngenténi
jv[1]: @count penganyaran ngenténi

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
jv: Ana kesalahan nalika nangani panjaluk: Server nampa input sing ora sah.

en: Invalid form POST data.
jv: Formulir data POST ora sah.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
jv: Ora bisa nerusaké, ora ānā metode sing cumawis kanggo transfer berkas

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
jv: WELING: Sampéyan ora nggunakna koneksi sing dienkripsi, tembung sandhi dikirim awujud aksara wuda. <a href="@https-link">Sinauni lengkapé</a>.

en: To continue, provide your server connection details
jv: Kanggo nerusaké, leboknā detil sambungan nang server

en: Connection method
jv: Metode sambungan

en: Enter connection settings
jv: Leboknā pangaturan sambungan

en: @backend connection settings
jv: @backend pangaturan sambungan

en: Change connection type
jv: Ubah jenisé sambungan

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
jv: Salah, jenise protokol sambungan (%backend) ora ana.

en: No active batch.
jv: Ora ānā batch sing aktif.

en: Site under maintenance
jv: Laman lagi didandani

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
jv: Pangarsip namung bisa dilakokaké nang berkas lokal: %file ora didukung

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
jv: Berkas ora kena diunggah, merga tujuan %destination ora sah.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
jv: File %source ora kena diunggah merga uwis ānā jeneng file sing pada nang direktori %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
jv: Jenenge file ngluwihi wates 240 aksara. Rubahen jenenge lan dicoba manèh.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
jv: %path iki awujud direktori lan ora bisa dibuwang nganggo file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
jv: Berkas %path dudu tipe sing dikenali, merga kuwi ora bisa dibusak.

en: The file permissions could not be set on %uri.
jv: Kawenangan berkas ora bisa disetél nang %uri.

en: Completed @current of @total.
jv: Nglengkapi @current sākā @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
jv: Gagal nglakokaké sakabèhing prentah marang sever database.  Prentah %task ora ditemokaké.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
jv: Gagal ngowahi %settings. Priksa kawenangan berkasé.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
jv: Gagal mbuka %settings. Priksa kawenangan berkasé.

en: Required modules
jv: Mbutuhaké modul

en: Required modules not found.
jv: Modul sing dibutuhaké ora ana.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
jv: Modul nang ngisor iki dibutuhaké nanging ora ditemokna. Pindhahana marang subdirektori modul sing dikongkon, yaiku <em>sites/all/modules</em>. Modul sing ilang: !modules

en: system
jv: sistem

en: %module module uninstalled.
jv: Modul %module uwis dicopot.

en: Use the default site language (@language_name).
jv: Gunakna basa gawanan situs (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
jv: Berkas penerjemahan %filepath ana isi kaluputane: formula jamak ora bisa dipisah.

en: No strings available.
jv: Ora ānā tembung sing cumawis.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
jv: @count kode tembung HTML dilarang nang %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
jv: Berkas terjemahan JavaScript %file.js ilang.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
jv: Ora bisa ngirim e-mail. Hubungi administrator situs yén masalahé esih ana.

en: Class %class does not implement interface %interface
jv: Klas %class ora nerapaké polatan %interface

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
jv: Nglakokaké mode perawatan. <a href="@url">Online-aké.</a>

en: Operating in maintenance mode.
jv: Lagi nglakokaké mode perawatan.

en: %module module enabled.
jv: modul %module diuripna.

en: %module module disabled.
jv: modul %module dipaténi.

en: Status message
jv: Status pesen

en: Unable to determine the type of the source directory.
jv: Ora bisa ngenali tipe direktori sumber.

en: Cannot determine the type of project.
jv: Ora bisa ngenali tipe proyek.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
jv: Kaluputan sing ngrusak nang panganyaran, ora bisa mbuwang kanthi resik direktori pamasangan.

en: File Transfer failed, reason: !reason
jv: Berkas pengiriman gagal, alasane: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
jv: Ora bisa gawé %directory mergané: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
jv: Drupal ora bisa mbeneraké setup nganggo database sing ana. Dandanana kabèh kaluputan.

en: An AJAX HTTP error occurred.
jv: Nemokaké kaluputan AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
jv: HTTP ngasilaké Kode: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
jv: Panjalukan HTTP AJAX dimandhegi ora normal.

en: Debugging information follows.
jv: Métani informasi.

en: StatusText: !statusText
jv: StatusTeks: !statusText

en: ResponseText: !responseText
jv: ResponseTeks: !responseText

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
jv: Ora ana pasokan sing cumawis. <a href="@link">Tambah pasokan</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
jv: Ora ana kategori sing cumawis. <a href="@link">Tambah kategori</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
jv: Suwene antara panganyaran pasokan. Mbutuhaké konfigurasi sing bener <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>.

en: News items in block
jv: Item berita nang blok

en: Drupal can make a block with the most recent news items of this feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in this feed's block. If you choose '0' this feed's block will be disabled.
jv: Drupal bisa gawé blok karo item berita paling anyar saka pasokan iki. Sampéyan bisa <a href="@block-admin">ngatur blok</a> kanggo nampilaké nang sidebar kaca sampéyan. Setélan iki ngidinaké sampeyan kanggo ngatur jumlah item berita sing ditampilaké nang blok pasokan. Yén sampéyan milih '0' blok pasokan iki bakal dipaténi.

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
jv: URL %url ora sah. Lebokaké URL sing bener, contone http://www.example.com/feed.xml.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
jv: Jeneng pasokan %feed uwis ana. Gunakna jeneng sing unik.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
jv: URL pasokan %feed uwis ana. Gunakna URL sing unik.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
jv: Ngunggah berkas OPML sing isine daftar feed kanggo ngimpor.

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
jv: Lebokaké URL kanggo berkas OPML. Berkas iki arep diundhuh lan diproses namung sepisan nang form pengiriman.

en: Drupal can make a block with the most recent news items of a feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in a feed's block. If you choose '0' these feeds' blocks will be disabled.
jv: Drupal bisa gawé blok karo item berita paling anyar saka sembarang pasokan. Sampéyan bisa <a href="@block-admin">ngatur blok</a> kanggo nampilaké nang sidebar kaca sampéyan. Setélan iki ngidinaké sampeyan kanggo ngatur jumlah item berita sing ditampilaké nang blok pasokan. Yén sampéyan milih '0' blok pasokan iki bakal dipaténi.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
jv: Sampéyan kudu ngunggah berkas <em>liyané</em> utawa nglebokaké URL.

en: This URL is not valid.
jv: URL iki ora cocog.

en: No new feed has been added.
jv: Ora ānā pasokan sind uwis ditambahaké.

en: The URL %url is invalid.
jv: URL %url iki ora sah.

en: A feed named %title already exists.
jv: Jeneng pasokan %title uwis ana.

en: A feed with the URL %url already exists.
jv: Jeneng pasokan nganggo URL %url uwis ana.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
jv: Njupuk data undhuhan sākā sumber njaba. Pilihānā piranti njupuk sing cocok kanggo sumber njaba sing sampéyan seneng kanggo ngundhuh.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
jv: Kanggo panggawé yan pengepulan sing lumrah, setélan iki uwis apik.

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
jv: Jeneng kategori %category uwis ana. Gunakna jeneng sing unik.

en: Default fetcher
jv: Alat njupuk gawan

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
jv: Ngundhuh dara sākā URL nggunaknā handler panjalukan HTTP duweke Dupal.

en: Default parser
jv: Pemisah gawan

en: Default processor
jv: Prosesor gawan

en: Creates lightweight records from feed items.
jv: Nggawé rekaman ringkes sākā pasokan item.

en: Default processor settings
jv: Setélan prosesor gawan

en: Number of items shown in listing pages
jv: Jumlah item sing ditudhuhaké ing kācā daftar

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
jv: Mbutuhaké konfigurasi sing bener <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>.

en: Select categories using
jv: Pilih kategori nganggo

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
jv: Kanggo kategori sing sithik, cekbox luwih gampang dienggo yén pemilih-jamak luwih gampang dienggo kanggo kategori sing akéh.

en: Length of trimmed description
jv: Dawané katrangan sing diiris

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
jv: Jumlah maksimum karakter sing dienggo nang konten sing versi diiris.

en: Viewing feeds
jv: Nontoni pasokan

en: Adding, editing, and deleting feeds
jv: Nambah, nyunting lan mbusak pasokan

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
jv: Administrator bisa nambah, nyunting lan mbusak pasokan, lan milih sepira seringe kanggo mriksa saben pasokan saka penganyaran item sing pungkasan nang <a href="@feededit">Kaca administrasi pengepul pasokan</a>.

en: OPML integration
jv: Integrasi OPML

en: Configuring cron
jv: Ngonfigurasi cron

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
jv: Konfigurasi sing bener <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a> dibutuhaké kanggo nganyari pasokan otomatis.

en: Administer news feeds
jv: Ngelola pasokan berita

en: View news feeds
jv: Nonton pasokan berita

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
jv: Temtokaké nang tema lan region endi blok iki arep ditampilaké.

en: All pages except those listed
jv: Kabèh kaca kejaba nang daftar iki

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
jv: Kaca sing mbalekaké kode PHP iki dadi <code>TRUE</code> (namung sing mumpuni)

en: Pages or PHP code
jv: Kaca utawa kode PHP

en: Customizable per user
jv: Bisa diatur per panganggo

en: Not customizable
jv: Ora bisa diatur dhéwé

en: Customizable, visible by default
jv: Bisa ditata, gawané dikétokna

en: Customizable, hidden by default
jv: Bisa ditata, gawané diumpetna

en: Ensure that each block description is unique.
jv: Pastekaké yén saben blok nduwéni katrangan sing unik.

en: Positioning content
jv: Posisi kontén

en: Controlling visibility
jv: Ngawasi visibilitas

en: Creating custom blocks
jv: Nggawé blok gawénan dhéwé

en: Administer blocks
jv: Natani blok

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
jv: Katrangan ringkes block sampéyan. Dienggo nang <a href="@overview">kaca Blok administrasi</a>.

en: Personalize blocks
jv: Blok pribadi

en: Cache blocks
jv: Telih blok

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kācā tinamtu

en: The block cannot be placed in this region.
jv: Blok ora bisa diséléhaké nang region iki.

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
jv: Dienggo blog panganggo-jamak. Saben panganggo oléh blog pribadi.

en: Single-user blogs
jv: Blog panganggo tunggal

en: Multi-user blogs
jv: Blog panganggo jamak

en: Create new blog entry
jv: Gawé entri blog anyar

en: Enables multi-user blogs.
jv: Uripaké blog panganggo-jamak.

en: No books available.
jv: Ora ānā buku sing cumawis.

en: Content types allowed in book outlines
jv: Tipe konten sing diidinaké nang cengkorongan buku

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
jv: Panganggo sing duwé kawenangan %outline-perm bisa nambahi sembarang tipe konten.

en: Administer book outlines
jv: Ngelola cengkorongan buku

en: Adding and managing book content
jv: Nambahi lan natani konten buku

en: Printing books
jv: Nyethak buku

en: Create new books
jv: Gawé  buku anyar

en: Add content and child pages to books
jv: Gawé  konten lan kaca anakan marang buku

en: View printer-friendly books
jv: Nonton buku cethakan-ramah

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
jv: <em>Buku</em> nduwéni jenjang navigasi dhéwé. Dienggo buku cekhelan utāwā tutorial.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo gawé lan ngatur konten nang cengkorongan.

en: Changing colors
jv: Ngubah warna

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
jv: Ngidinaké administrator kanggo ngubah warna pakeliran téma sing cocog.

en: Select one or more comments to perform the update on.
jv: Pilihānā siji utāwā luwih komèntar kanggo ngetokaké panganyaran.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
jv: Ora ana sembarang komèntar sing bisa dibusak, utawa komèntar sing dipilih uwis dibusak nang administrator liyané.

en: Deleted @count comments.
jv: Mbusak @count komèntar.

en: Deleted comment @cid and its replies.
jv: Mbusak komèntar @cid lan balesan komèntaré.

en: Comment approved.
jv: Komèntar ditrima.

en: Tokens for comments posted on the site.
jv: Token kanggo komèntar sing dikirm nang situs.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
jv: Modul Komentar ngidinaké panganggo kanggo ngomentari konten situs, setélana komentar gawan lan kawenangané lan moderasi komentar. Kanggo informasi salengkapé, wacanana buku panduan bab <a href="@comment">Modul Komentar</a>.

en: Default and custom settings
jv: Gawan asli lan setélan dhéwé

en: Full comment
jv: Komèntar sawutuhé

en: Unapproved comments (@count)
jv: Komentar durung disarujuki (@count)

en: Administer comments and comment settings
jv: Ngelola komèntar lan sétingan komèntar

en: Edit own comments
jv: Nyunting komèntare dhéwé

en: Number of recent comments
jv: Jumlah komèntar sing sering

en: Threading
jv: Guneman

en: Show comment replies in a threaded list.
jv: Tudhuhaké komèntar nganggo daftar guneman.

en: Default comment setting for new content
jv: Setélan komèntar gawan kanggo konten anyar

en: Allow comment title
jv: Idinaké judhul komèntar

en: Show reply form on the same page as comments
jv: Tudhuhna form balesan nang kācā sing padha karo kācā komèntar

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
jv: Panganggo sing nduwèni kawenangan "Post comments" bakal bisa ngirim komèntar.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
jv: Panganggo ora bisa ngirim komèntar, tapi komèntar sing uwis ānā arep ditampilaké.

en: Comments are hidden from view.
jv: Komèntar diumpetaké sākā tampilan.

en: Users cannot post comments.
jv: Panganggo ora bisa ngirim komèntar.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
jv: Komentar sampéyan uwis mlebu antrian kanggo diwaca nang administrator situs lan bakal dipacak sawisé disarujuki.

en: Your comment has been posted.
jv: Komèntar samapeyan uwis dikirim.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
jv: <a href="@login">Login</a> utawa <a href="@register">Ndaftar</a> kanggo komèntar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
jv: <a href="@login">Login</a> kanggo komèntar

en: Flat list
jv: Daftar rata

en: Threaded list
jv: Daftar bertingkat

en: Save comment
jv: Simpen komèntar

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
jv: Komentar ora bakal dipacak yén ngandhut tetembungan nang dhuwur iki. Bedakaké huruf gedhé-cilik, pisahānā daftar tembung nganggo tandha koma. Contoné: funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: Published comment %subject.
jv: Komèntar %subject dipacak.

en: Saved comment %title
jv: Simpen komèntar %title

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
jv: Daftar lan sunting komèntar situs lan antrian ntrima komèntar.

en: Unapproved comments
jv: Komèntar sing ora ditrima

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
jv: Conto: 'webmaster@example.com' utawa 'sales@example.com,support@example.com'. Kanggo nemtokaké panerima sing akéh, pisahana saben alamat e-mail nganggo tandha koma.

en: Category %category has been saved.
jv: Kategori %category uwis disimpen.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
jv: Sampéyan ora bisa ngirim luwih sākā bates %limit pesen nang jarak @interval. Coba mengko diulangi manèh.

en: Contact @username
jv: Kontak @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
jv: %sender-name (@sender-from) ngirimi e-mail liwat %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
jv: %sender-name (@sender-from) dikirimi e-mail %recipient-name.

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
jv: Modul Kontak ngidinake dhayoh situs ngontak administrator situs lan panganggo liyane. Panganggo kudu ngisi subyek, nulis pesené lan bisa nduweni salinan pesen dheweké sing dikirim marang alamat emailé. Kanggo informasi salengkapé, wacanana buku pandhuan online bab <a href="@contact">Modul Kontak</a>.

en: User contact forms
jv: Form kontak panganggo

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
jv: Panganggo situs bisa dikontak karo formulir kontak-user sing tetep ngumpetaké alamat emailé. Panganggo bisa nguripake utawa maténi formulir kontak-pribadi karo nyunting kaca <em>Akunku</em>. Yén urip, tab <em>Kontak</em> nudhuhaké formulir kontak pribadi nang kaca profil panganggo. Administrator situs tetep bisa nganggo kontak form, sanajan dipaténi panganggo. Tab <em>Kontak</em> ora ditudhuhaké yén sampéyan nonton profilé dhéwé.

en: Site-wide contact forms
jv: Form kontak laman situs

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
jv: <a href="@contact">Kaca kontak</a> nyediakaké formulir ringkes kanggo panganggo sing nduwéni kawenangan <em>Nganggo formulir kontak situs-jembar</em> kanggo ngirim komentar, umpan balik, utawa panjalukan liyané. Sampéyan bisa gawe kelompok panerima kanggo ngontak langsung formulir pesen. Kategori sing umum kaya situs bisnis, contoné bisa "Website feedback" (pesen dikirimaké marang administrator situs) lan "Informasi produk" (pesen dikirim marang anggota departemen penjualan). Alamat email sing dikelompokaké dadi kategori ora ditudhuhaké marang publik.

en: When the site-wide contact form is enabled, a link in the main <em>Navigation</em> menu is created, but the link is disabled by default. This menu link can be enabled on the <a href='@menu'>Menus administration page</a>.
jv: Yén form kontak situs diuripna, pranala nang menu <em>Navigasi</em> utama digawékna, nanging gawan pranalané dipaténi. Pranala menu bisa diuripna nang <a href='@menu'>Kaca menu administrasi</a>.

en: Customization
jv: Kostumisasi

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
jv: Yén sampéyan kepéngin nambahi teks supaya kétok nang sajroning situs utawa kaca kontak pribadi, gunakaké block. Sampéyan bisa gawé lan nyunting block nang <a href="@blocks">Kaca administrasi Block</a>.

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
jv: Tambahana siji utawa luwih kategori nang kaca iki kanggo nyetel <a href="@form">form kontak</a> situs Sampéyan.

en: A <em>Contact</em> menu item (disabled by default) is added to the Navigation menu, which you can modify on the <a href="@menu-settings">Menus administration page</a>.
jv: Item menu <em>Kontak</em> (gawané dipaténi) kuwi ditambahaké marang menu Navigasi, sing bisa sampéyan owahi nang <a href="@menu-settings">Kaca administrasi Menu</a>.

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
jv: Yén sampéyan kepéngin nambahi teks supaya kétok nang kaca kontak situs, gunakaké block. Sampéyan bisa gawé lan nyunting block nang <a href="@blocks">Kaca administrasi Block</a>.

en: Administer contact forms and contact form settings
jv: Ngelola formulir kontak lan setélan formulir kontak

en: Use the site-wide contact form
jv: Gunaknā form kontak laman situs

en: Use users' personal contact forms
jv: Gunaknā form kontak pribadi panganggo

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
jv: !sender-name (!sender-url) ngirim pesen nggunakna form kontak nang !form-url.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
jv: !sender-name (!sender-url) uwis ngirim Sampéyan pesen liwat form kontak Sampéyan (!form-url) nang !site-name.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
jv: Yén sampéyan ora kepéngin nrima saka email, sampéyan bisa ngowahi sétingané nang !recipient-edit-url.

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your e-mail address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
jv: Ngidinaké panganggo liyané ngontak sampéyan liwat <a href="@url">form kontak pribadi</a> nanging tetep ngumpetaké alamat email sampéyan. Nanging saperangan panganggo khusus kaya administrator, ésih tetep bisa ngontak sampéyan sanajan sampéyan maténi fasilitas iki.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
jv: Uripna form kontak pribadi, dadekna gawan kanggo panganggo anyar.

en: Changing this setting will not affect existing users.
jv: Ngowahi setèlan iki ora bakal ngaruhi panganggo sing uwis ana.

en: The Contextual links module displays links related to regions of pages on your site to users with <em>access contextual links</em> permission. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contextual">Contextual links module</a>.
jv: Modul Kontekstual link nampilaké sesambungané pranala marang kaca region nang situs sampéyan marang panganggo sing nduwéni kawenangan <em>ngaksés pranala kontekstual</em>. Kanggo informasi salengkapé, wacanana buku panduan online bab <a href="@contextual">Modul Pranala kontekstual</a>.

en: Displaying contextual links
jv: Tudhuhna pranala kontekstual

en: Use contextual links
jv: Gunaknā pranala kontekstual

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
jv: Gunakna pranala kontekstual kanggo nglakokaké aksi gegayutan karo elemen nang kaca.

en: Contextual links
jv: Pranala kontekstual

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
jv: Nyediaknā pranala sing gegayutan kanggo gawe aksi gumantung marang elemen nang kācā.

en: Tracking user activity
jv: Nglacak aktifitas panganggo

en: By enabling blocks such as <em>Who's online</em> and <em>Who's new</em>, site users can track who is logged in and new user signups at a centralized location.
jv: Yén nguripaké block <em>Sing Online</em> lan <em>Sapa anggota anyar</em>, panganggo situs bisa nonton sapa sing lagi mlebu log lan sapa sing nembé ndaftar dadi anggota.

en: Tracking content activity
jv: Njejaki aktifitas konten

en: By enabling blocks such as <em>Recent blog posts</em>, <em>New forum topics</em> and <em>Recent comments</em>, site users can view newly added site content at a glance.
jv: Yén nguripaké block <em>Kiriman blog pungkasan</em>,<em>Forum topik anyar</em> lan <em>Komentar pungkasan</em>, panganggo situs bisa nonton konten anyar sing nembé digawé.

en: View the administrative dashboard
jv: Ndeleng administrasi dasbor

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
jv: Region dasbor iki kosong. Klik <em>Ngatur dasbor</em> kanggo nambahi blok nang njeroné.

en: DRAG HERE
jv: GERED NGKENE

en: Provides a dashboard page in the administrative interface for organizing administrative tasks and tracking information within your site.
jv: Nyediakna kaca dasbor nang polatan administrasi kanggo ngatur préntah administrasi lan njejak informasi sakjroné situs Sampéyan.

en: Customize dashboard
jv: Ngatur dasbor

en: Clear log messages
jv: Busak daftar log pesen

en: This will permanently remove the log messages from the database.
jv: Iki arep mbuwang saklawase daftar pesen log saka database.

en: Database log cleared.
jv: Log database uwis resik.

en: The Database logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@dblog">Database logging module</a>.
jv: Modul Database logging nyatheti daftar kedadénan marang database Drupal. Kanggo informasi salengkapé, wacanana buku panduan online bab <a href="@dblog">Modul Database logging</a>.

en: Monitoring your site
jv: Ngawasi situs Sampéyan

en: Debugging site problems
jv: Métani masalah situs

en: Field validation errors
jv: Kaluputan validasi field

en: Attempt to create a field with a name longer than 32 characters: %name
jv: Nyoba gawé field sing dawané jeneng luwih saka 32 karakter: %name

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
jv: Nyoba gawé jeneng field %name sing uwis ana lan uwis aktif.

en: Attempt to create field name %name which already exists, although it is inactive.
jv: Nyoba gawé jeneng field %name sing uwis ana, sanajan durung aktif.

en: Attempt to create field name %name which is reserved by entity type %type.
jv: Nyoba gawé jeneng field %name sing dicadhangaké karo tipe entity @type.

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
jv: Nyoba gawé field sing tipené ora dikenal %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
jv: Nyoba gawé field sing nganggo tipe penyimpen ora dikenal %type.

en: Attempt to create an instance of field @field_name without a bundle.
jv: Nyoba gawé pengalamatan field @field_name sing ora nganggo dipakét.

en: Enabling field types
jv: Nguripna tipe field

en: Managing field data storage
jv: Natani panyimpen data field

en: Developers of field modules can either use the default <a href="@sql-store">Field SQL storage module</a> to store data for their fields, or a contributed or custom module developed using the <a href="@storage-api">field storage API</a>.
jv: Pengembang modul field bisa nganggo <a href="@sql-store">Modul Field SQL storage</a> gawan kanggo nyimpen data field, utawa pengembang modul kontribusi utawa modul gawénan dhéwé bisa nganggo <a href="@storage-api">field storage API</a>.

en: The Field SQL storage module stores field data in the database. It is the default field storage module; other field storage mechanisms may be available as contributed modules. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
jv: Modul Field SQL storage digunakna kanggo nyimpen data nang database. Iki modul penyimpenan field gawan; mekanisme penyimpenan field liyané mungkin disediaknan nang modul kontribusi. Wacanana <a href="@field-help">Kaca pitulungan modul  Field</a>  kanggo informasi saklengkpe.

en: Default SQL storage
jv: Panyimpen SQL gawan

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
jv: Nyimpen field nang SQL database lokal, gunakna tabel per field

en: Field SQL storage
jv: Panyimpen field SQL

en: Stores field data in an SQL database.
jv: Nyimpen data field ing database SQL.

en: The List module defines various fields for storing a list of items, for use with the Field module. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
jv: Daftar modul nudhuhaké manéka werna field kanggo nyimpen daftar item, sing digunakna karo modul Field. Biasané item iki dilebokaké liwat daftar pilihan, ceckbox, utawa tombol radio. Wacanana <a href="@field-help">Kaca pitulungan modul  Field</a>  kanggo informasi saklengkpe ngenani field.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
jv: Field iki nyimpen data sederhana pilihan on/off utawa yes/no.

en: List (text)
jv: Daftar (teks)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
jv: Komponen 'checkbok/tombol radio' bakal nampilaké kotak centang yén opsi <em>cacahé Biji</em> luwih gedhé saka 1 kanggo field iki, yén ora namung radio sing bakal ditampilaké.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
jv: Ngidinaké kode HTML nang judhul: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
jv: Biji field iki uwis dikenali fungsi %function lan ora bisa diowahi.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
jv: Daftar biji sing diidinaké: saben kunci kudu wilangan bulat utāwā desimal.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
jv: Daftar nilai sing diidinaké: saben kunci kudu tembung sing dawané paling akèh 255 karakter.

en: Allowed values list: keys must be integers.
jv: Daftar biji sing diidinaké: saben kunci kudu wilangan bulat.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
jv: Temtokaké daftar tipe field. Gunakna karo opsi pilihan kanggo gawé daftar pilihan

en: This field stores a number in the database as an integer.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi wilangan bulat.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi format desimal tetep.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi format titik desimal.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
jv: Biji minimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
jv: Biji maksimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
jv: Gawé a tembung sing awalané kayata '$ ' utāwā '&euro; '. Kosongna yén ora ana. Singel lan jamak dipisahaké tandha pipa ('pound|pounds).

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
jv: Namung angka lan watesan desimal (@separator) sing diidinaké nang %field.

en: The Options module defines checkbox, selection, and other input widgets for the Field module. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
jv: Modul Option nudhuhaké cekbox, pilihan, lan piranti input liyané kanggo modul Field. Wacanana <a href="@field-help">Kaca pitulungan modul  Field</a>  kanggo informasi saklengkpe ngenani field.

en: This field stores varchar text in the database.
jv: Field iki nyimpen teks varchar nang database.

en: Long text
jv: Teks dawa

en: This field stores long text in the database.
jv: Field iki nyimpen teks sing dawa nang database.

en: Long text and summary
jv: Teks dawa lan rangkuman

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
jv: Field iki nyimpen teks sing dawa nang database karo ringkesan teks tambahan.

en: Filtered text (user selects text format)
jv: Teks kesaring (panganggo milih format teks)

en: Summary input
jv: Input rangkuman

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
jv: Iki ngidinaké penulis kanggo nglebokaké rangkuman sing ketok, ditampilaké ngganténi teks tugelan otomatis nalikā nganggo jenis tampilan "Rangkuman utāwā tugelan".

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
jv: %name: teks ora oleh luwih dawa saka %max karakter.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
jv: %name: rangkuman ora oleh luwih dawa saka %max karakter.

en: Summary or trimmed
jv: Rangkuman utāwā irisan konten

en: Text area with a summary
jv: Kothak teks karo ringkesan

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
jv: Kosongānā yén nganggo irisan konten lengkap dadi rangkumane.

en: Hide summary
jv: Umpetna rangkuman

en: Edit summary
jv: Sunting rangkuman

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
jv: %field (@field_name) field mbutuhaké piranti %widget_type sing disediani dening modul %widget_module

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
jv: Field sing ora aktif ora ditudhuhaké nganti modul sing nyediakna dheweke diuripna. Field-field iki ora diuripna: !list

en: Edit field settings.
jv: Sunting setingan field.

en: Change widget type.
jv: Ganti tipe piranti.

en: Edit instance settings.
jv: Sunting setingan instan.

en: Delete instance.
jv: Mbusak instan.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
jv: Judul field %label ora bisa ditambahi jalaran dikunci.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
jv: Ana kaluputan nggawé instan field %label: @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
jv: Durung ana field sing uwis ditambahaké. Sampéyan bisa nambah field anyar nang kaca <a href="@link">Nata field</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
jv: Setèlan iki ditrapaké marang field %field nang ngendi wae digunaknā. Setèlan iki ngaruhi carane data disimpen nang database lan ora bisa diowahi yén data uwis sepisanan digawe.

en: %field has no field settings.
jv: %field ora nduwéni setélan field.

en: Updated field %label field settings.
jv: Nganyari setélan field %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
jv: Nyoba nganyari jeneng field %label kesalahan:%message.

en: Change widget
jv: Ganti piranti

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
jv: Tipe elemen form kanggo nontonaké marang panganggo nalika gawé field iki nang tipe %type.

en: Changed the widget for field %label.
jv: Ngubah piranti kanggo field %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
jv: Ana masalah ngubah piranti kanggo field %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
jv: Field iki <strong>dikunci</strong> lan ora bisa dibusak.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
jv: Field %field uwis dibusak sākā tipe kontèn %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
jv: Ānā masalah mbuwang %field sākā tipe konten %field.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
jv: Setélan iki ditrapaké marang field %field nalika nggunakna tipe %type.

en: Required field
jv: Mbutuhaké field

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
jv: Setélan iki ditrapaké marang field %field nang endi waé dienggo. Jalaran field iki nduwéni data, sapérangan setélan ora bisa diowahi manéh.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
jv: Setélan iki ditrapaké marang field %field nang endi waé dienggo.

en: %field field settings
jv: Setél field %field

en: The default value for this field, used when creating new content.
jv: Biji gawan field iki, digunaknā nalikā gawé konten anyar.

en: Saved %label configuration.
jv: Nyimpen konfigurasi %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
jv: Daftar iki nudhuhaké kabèh field sing saiki dienggo kanggo referensi.

en: Save and add fields
jv: Simpen lan nambah field

en: Field list
jv: Daftar field

en: Manage display
jv: Nata tampilan

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
jv: Field iki nyimpen ID berkas dadi biji wilangan bulat.

en: Enable <em>Display</em> field
jv: Uripna field <em>Display</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
jv: Opsi tampilan ngidinaké panganggo kanggo milih yén berkasé kudu ditudhuhaké nalikā nonton konten.

en: Files displayed by default
jv: Berkas ditampilna bakuné

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
jv: Sétingan iki namung efektif yén opsi display diuripnā.

en: Upload destination
jv: Tujuan pangunggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
jv: Pilihānā panggonan kanggo nyimpen berkas pungkasan. Panyimpenan berkas pribadi luwih aman tinimbang berkas umum, nanging ngidinaké akses kewates marang berkas nganggo field iki.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
jv: Isènānā biji kaya "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) utāwā "50 MB" (megabytes) kanggo mbatesi gedhéne berkas sing diidinaké. Yén bijine kosong ukuran berkas diwatesi karo ukuran unggahan berkas maksimum PHP (saiki wates maksimume <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
jv: Uripna field <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
jv: Field katrangan ngidinaké panganggo kanggo nglebokaké katrangan ngenani berkas sing diunggah.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
jv: Opsi "!name" kudu nganggo biji sing cocog. Sampéyan bisa ngosongaké utawa diiséni kaya "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) utawa "50 MB" (megabytes).

en: Generic file
jv: Berkas generik

en: Table of files
jv: Tabel berkas

en: Add a new file
jv: Tambah berkas anyar

en: Include file in display
jv: Leboknā berkas ing tampilan

en: The description may be used as the label of the link to the file.
jv: Katrangan bisa digunaknā dadi judhul pranala berkas.

en: Files must be less than !size.
jv: Berkas kudu kurang saka !size.

en: Allowed file types: !extensions.
jv: Tipe berkas sing diidinaké: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
jv: Gambar kudu pas ukuran !size piksel.

en: Images must be between !min and !max pixels.
jv: Gambar ukurané kudu wetara !min lan !max piksel.

en: Images must be larger than !min pixels.
jv: Gambar ukurané kudu luwih gedhé saka !min piksel.

en: Images must be smaller than !max pixels.
jv: Gambar ukurané kudu luwih cilik saka !max piksel.

en: Attaching files to content
jv: Nglampiraké berkas marang konten

en: Managing attachment display
jv: Natani tampilan lampiran

en: Managing file locations
jv: Natani panggonan berkas

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
jv: Nemokaké kaluputan sing ora bisa dibalékna. Formulir iki uwis kadaluwarsa. Lagi nyoba ngemot kaca iki lan kirimaké manéh.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
jv: Referensi berkas field !name ora ana.

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
jv: Berkas nang field !name ora bisa diunggah.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
jv: Server Sampéyan bisa kanggo nampilaké progress unggahan berkas. Progres unggahan berkas mbutuhaké server Apache nganggo ekstensi PHP mod_php.

en: All roles may use this format
jv: Kabèh parāgā bisa nggunakaké format iki

en: The text format ordering has been saved.
jv: Pesenan format teks uwis disimpen.

en: Add text format
jv: Tambah format teks

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
jv: Kabèh parāgā sing nganggo format tèks iki kudu aktif lan ora bisa diubah.

en: Filter processing order
jv: Pesenan mroses berkas

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
jv: Jeneng format kudu unik. Jeneng format %name uwis ānā sing nganggo.

en: Added text format %format.
jv: Nambah format teks %format.

en: The text format %format has been updated.
jv: Format teks %format uwis dianyari.

en: Text formats
jv: Format teks

en: Applying filters to text
jv: Ngetrapaké filter marang teks

en: Defining text formats
jv: Nggawé format teks

en: Choosing a text format
jv: Milih format teks

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
jv: Welingan: Kawenangan iki nduwéni akibat sing bisa mbebayani gumantung marang konfigurasi format teks.

en: Use the !text_format text format
jv: Gunakna format teks !text_format

en: More information about text formats
jv: Informasi saklengkape ngenani format teks

en: Limit allowed HTML tags
jv: Kode HTML sing diidinaké

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
jv: Ngubah ganti baris dadi  kode HTML (contone <code>&lt;br&gt;</code> lan <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
jv: Owahānā  URLs dadi pranala

en: Correct faulty and chopped off HTML
jv: Gagal mbeneri lan ngirisi kode HTML

en: Display any HTML as plain text
jv: Nampilaké sembarang kode HTML dadi teks biasa

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
jv: Daftar kode HTML sing bisa digunakna. Atribut even Javascript, URL Javascript lan CSS mesti dicoret.

en: Display basic HTML help in long filter tips
jv: Nampilaké pitulung HTML dhasar nang tips filter sing dawa

en: Add rel="nofollow" to all links
jv: Tambah rel="nofollow" marang kabèh pranala

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
jv: Kanggo informasi salengkape wacanana <a href="@html-specifications">spesifikasi HTML</a> W3C utawa gunakna search engine kanggo nemokaké situs sing nerangaké HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
jv: Karakter sing jarang dienggo bisa dileboknā langsung tanpa masalah.

en: No HTML tags allowed.
jv: Ora ānā kode HTML sing diidinaké.

en: Filters content in preparation for display.
jv: Saringan konten ing persiapan tampilan.

en: By !author @time ago
jv: Nang !author @time kepungkur

en: The forum %term and all sub-forums have been deleted.
jv: Forum tetembungan %term lan kabèh sub-forum uwis dibusak.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
jv: Ora ana kontainer utawa forum sing cumawis. <a href="@container">Tambah kontainer</a> utawa <a href="@forum">Tambah forum</a>.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums.
jv: forum: mbusak %term lan kabèh sub-forumé.

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
jv: Kontainer tambahan (contone, <em>Dukungan</em>), sing bisa kanggo madahi:

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
jv: Forum (contone, <em>Masang Drupal</em>), sing bisa kanggo madahi:

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
jv: Topik forum dikirim dening panganggo (contone, <em>Carane gawe Drupal multisitus</em>), kanggo mulai diskusi lan iki dadi mula bukané kanggo:

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
jv: Caturan komentar dikirim dening panganggo (contone, <em>Sampeyan nduweni pilihan...</em>).

en: Setting up forum structure
jv: Nyetel struktur forum

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
jv: Tilikana <a href="@forums">Kaca Forum</a> kanggo nyetel kontainer lan forum sing madahi topik diskusi Sampéyan.

en: Starting a discussion
jv: Miwiti diskusi

en: The <a href="@create-topic">Forum topic</a> link on the <a href="@content-add">Add new content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
jv: Pranala <a href="@create-topic">Topik Forum</a> nang kaca <a href="@content-add">Tambah konten anyar</a> kanggo gawé tulisan pertama obrolan diskusi anyar utawa guneman.

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu item in the navigation menu that links to the <a href="@forums">Forums page</a>.
jv: Nguripna modul Forum kanggo nyediakna item menu <em>Forum</em> nang menu navigasi sing nduwéni pranala marang <a href="@forums">Kaca Forum</a>.

en: Moving forum topics
jv: Mindhahna topik forum

en: Locking and disabling comments
jv: Ngunci lan mateni komèntar

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
jv: Milih <em>Tutup</em> ngisore <em>setélan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngunci (njaga sākā komèntar anyar) guneman. Milih <em>Umpetna</em> ngisore <em>stelan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngumpetna kabèh komèntar nang guneman, lan njagani salah sijine.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
jv: Forum isine topik forum. Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: Use containers to group related forums.
jv: Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: A forum holds related forum topics.
jv: Forum ngrangkuli topik-topik forum sing gegayutan.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
jv: Cocogaké tampilan topik diskusi Sampéyan. Tatani forume nang <a href="@forum-structure">kaca struktur forum</a>.

en: Add new @node_type
jv: Tambah @node_type anyar

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
jv: <a href="@login">Login</a> kanggo nulis kontén anyar nang forum.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
jv: <em>Topik forum</em> kanggo nggawé  guneman diskusi anyar nang njero forum.

en: Control forum hierarchy settings.
jv: Ngatur setélan silsilah forum.

en: Forum navigation vocabulary
jv: Navigasi vokabulari forum

en: Provides discussion forums.
jv: Nyediaknā forum diskusi.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
jv: Lakokaké langkah-langkah ngisor iki kanggo nyetèl lan mulai nganggo situs Sampéyan:

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
jv: <strong>Mulai ngirim konten</strong> Pungkasane, Sampéyan bisa <a href="@content">nambah konten anyar</a> kanggo situs Sampéyan.

en: For more information, refer to the specific topics listed in the next section or to the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a> or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
jv: Kanggo info saklengkapé, tujukna marang daftar topik nang séksi saklanjuté utawa marang <a href="@handbook">Buku cekelan Drupal online</a>. Sampéyan uga bisa ngirim nang <a href="@forum">Forum diskusi Drupal</a> utawa nonton <a href="@support">opsi dukungan liyané</a> sing cumawis.

en: Providing a help reference
jv: Nyediaknā referensi pitulungan

en: Providing context-sensitive help
jv: Nyediakna sensitif-konteks pitulungan

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
jv: Modul Help nampilaké pitudhuh sing cetha lan diterangake marang werna-werna kaca.

en: Edit %name style
jv: Nyunting gagrag %name

en: This image style is currently being provided by a module. Click the "Override defaults" button to change its settings.
jv: Gagrag gambar iki saiki disediakna saka modul. Klik tombol "Override defaults" kanggo ngubah setingané.

en: Image style name
jv: Jeneng gagrag gambar

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
jv: Jenenge digunakna nang URL kanggo ngasilaké gambar. Gunakna namung karakter huruf cilik, angka, garis ngisor (_), lan tandha hubung (-).

en: Select a new effect
jv: Milih efek anyar

en: Override defaults
jv: Numpuki gawan asline

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Select an effect to add.
jv: Milih efek kanggo nambahi.

en: The image effect was successfully applied.
jv: Efek gambar iki sukses ditrapna.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
jv: Gagrag %style uwis ditumpuki, ngidinaké Sampéyan kanggo ngowahi setélan.

en: Style name
jv: Jeneng gagrag

en: Create new style
jv: Gawé gagrag anyar

en: Style %name was created.
jv: Gagrag %name uwis digawé.

en: The image style name %name is already in use.
jv: Gagrag gambar %name uwis ana sing nggunakna.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
jv: Kula suwun namung nggunakaké karakter huruf cilik, angka, garis ngisor (_), lan tandha hubung (-).

en: No replacement, just delete
jv: Ora ana penggantian, namung mbusak

en: Replacement style
jv: Ngganti gagrag

en: Optionally select a style before deleting %style
jv: Oleh milih gagrag sakdurunge mbusak %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
jv: Yén gagrag iki digunakna nang situs, Sampéyan bisa milih gagrag liyané kanggo ngganténi. Kabèh gambar sing uwis diowahi nganggo gagrag iki arep kebusak kabèh.

en: Style %name was deleted.
jv: Gagrag %name uwis dibusak.

en: Revert the %style style?
jv: Mbalekaké gagrag %style?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
jv: Mbalekaké gagrag iki arep mbusak setingan owahan dhéwé lan mbalekaké setélan gawan sing disediakna module @module.

en: Edit %label effect
jv: Sunting efek %label

en: Add %label effect
jv: Tambah efek %label

en: Update effect
jv: Nganyari efek

en: Add effect
jv: TAmbah efek

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak éfék @effect sākā gagrag %style?

en: The image effect %name has been deleted.
jv: Efek gambar %name uwis dibusak.

en: !name must be an integer.
jv: !name kudu angka bulat.

en: !name must be a positive integer.
jv: !name kuda angka bulat positif.

en: !name must be a hexadecimal color value.
jv: !name kudu angka heksadesimal kelir.

en: Width and height can not both be blank.
jv: Ambané lan dhuwure ora kena kosong karone.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
jv: Bagéyan gambar sing bakal dijupuk sakjroning pangethokan.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
jv: Saiki ora ana gagrag. <a href="!url">Tambahi sing anyar</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
jv: Saiki ora ānā efek nang njerone gagrag. TAmbah salah siji kanthi milih opsi nang ngisor iki.

en: view actual size
jv: tonton ukuran asline

en: Sample original image
jv: Conto gambar asli

en: Sample modified image
jv: Conto gambar owahan

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
jv: Ngowahi ukuran bisa ndadekaké gambar nduwéni dimensi sing baku. Iki bisa nyebabaké gambar mulur utāwā mleyat-mleyot.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
jv: Ngowahi ukuran gambar tetep njaga perbandingan ukuran gambare. Yén namung sakdimensi sing diowahi, dimensi liyané ngetutaké.

en: Scale and crop
jv: Skalaké lan crop

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
jv: Ngethok gambar bakal mbuwang sebagéyan gambar kanggo ngepasaké ukuran sing ditemtokaké.

en: Desaturate
jv: Desaturasi

en: Desaturate converts an image to grayscale.
jv: Desaturasi ngubah gambar dadi klawu.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
jv: Muteraké gambar bisa nyebabaké dimensi gambar nambah kanggo ngepasi ukuran diagonale.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ngowahi ukuran gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Nggedhéaké gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ngecrop gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Nggedhéaké lan ngecrop gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ndesaturasi gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Muteraké gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
jv: Field iki nyimpen ID berkas gambar dadi biji angka integer.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
jv: Yén ora ānā gambar sing diunggah, gambar iki bakal ditudhuhaké nang layar.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
jv: Ukuran gambar minimum sing diidinaké yaiku WIDTHxHEIGHT (contone 640x480). Kosongana yén ora ana watesane. Yén gambar sing diunggah luwih gedhé, gambar bakal dicilikaké marang ukuran iki. Ngowahi ukuran gambar nalika diunggah bisa nyebabaké ilange data <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF sing ana nang gambar.

en: Minimum image resolution
jv: Resolusi gambar minimum

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
jv: Ukuran gambar minimum sing diidinaké yaiku WIDTHxHEIGHT (contone 640x480). Kosongana yén ora ana watesane. Yén gambar sing diunggah luwih cilik, bakal ditolak.

en: Enable <em>Alt</em> field
jv: Uripna field <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
jv: Atribut alt mungkin digunakna nang search engine, pawaca layar, lan nalika gambar ora bisa diemot.

en: Enable <em>Title</em> field
jv: Uripna field <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
jv: Atribut jeneng digunaknā kanggo tooltip nalikā kursor mouse digeser nang ndhuwur gambar.

en: Height and width values must be numeric.
jv: Biji dhuwur lan ambane gambar kudu awujud angka.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
jv: Biji dhuwur lan ambane kudu ditulisaké nang jeneng !field.

en: Preview image style
jv: Tampilānā gagrag gambar

en: no preview
jv: ora ānā pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
jv: Pratinjau gambar arep ditontonaké nalikā nyunting konten.

en: The Image module allows you to manipulate images on your website. It exposes a setting for using the <em>Image toolkit</em>, allows you to configure <em>Image styles</em> that can be used for resizing or adjusting images on display, and provides an <em>Image</em> field for attaching images to content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@image">Image module</a>.
jv: Modul gambar ngidinaké Sampéyan manipulasi gambar nang situs Sampéyan. Iki ngekspos setèlan kanggo nggunakna <em>piranti Gambar</em>, ngidinaké Sampéyan kanggo ngonfigurasi <em>gagrag Gambar</em> sing busa digunakna kanggo ngowahi ukuran lan ngepasaké gambar nang layar, lan nyediakaké field <em>Gambar</em> kanggo nglampiraké gambar marang konten. Kanggo informasi saklengkapé, wacanana buku panduan online bab <a href="@image">Modul gambar</a>.

en: Manipulating images
jv: Manipulasi gambar

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
jv: Gumantung nang endi bakal dienggo: contoné <em>foto-profil</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
jv: Nerangaké wujudé: contoné <em>kothak-85x85</em>

en: Attaching images to content as fields
jv: Nglampiraké gambar marang konten dadi field

en: Administer image styles
jv: Ngelola gagrag gambar

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
jv: Gawé lan ngowahi gagrag kanggo ngasilaké gambar owah-owahan kayadéné gambar ukuran cilik.

en: No defined styles
jv: Ora ānā gagrag

en: Image generation in progress. Try again shortly.
jv: Lagi nglakokaké pamrosesan gambar. Coba sedhela maneh.

en: Error generating image.
jv: Kaluputan mroses gambar.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
jv: Ora bisa mroses gambar turunan nang %path.

en: Failed to create style directory: %directory
jv: Gagal gawé gagrag nang direktori: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
jv: Berkas telih gambar %destination uwis ana. Mungkin ānā kesalahan karo konfigurasi penulisan berkas sampéyan.

en: Generate image style
jv: Mroses gagrag gambar

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
jv: Natani gagrag sing bisa dienggo kanggo ngowahi ukuran utāwā ngepasaké gambar nang tampilan.

en: List the current image styles on the site.
jv: Daftar gagrag gambar sing cumawis nang situs.

en: Add style
jv: Tambah gagrag

en: Add a new image style.
jv: Nambah gagrag gambar anyar.

en: Configure an image style.
jv: Natani gagrag gambar.

en: Delete an image style.
jv: Mbusak gagrag gambar.

en: Revert style
jv: Mbalékna gagrag

en: Revert an image style.
jv: Mbalékna gagrag gambar.

en: Edit image effect
jv: Sunting efek gambar

en: Delete image effect
jv: Mbusak efek gambar

en: Add image effect
jv: Tambah efek gambar

en: Add a new effect to a style.
jv: Nambah efek gambar marang gagrag.

en: Provides image manipulation tools.
jv: Nyediakna perangkat manipulasi gambar.

en: Use the <em>Custom language</em> section below if your desired language does not appear in this list.
jv: Gunakna seksi <em>Basa gawénan dhéwé</em> nang ngisor iki yén basa Sampéyan ora ana nang daftar iki.

en: Path prefix language code
jv: Ater-ater path kode basa

en: Detection method
jv: Metode detèksi

en: Part of the URL that determines language
jv: Bagéyan URL sing ngenali bāsā

en: Request/session parameter
jv: Parameter panjalukan/sesi

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
jv: Jeneng parameter panjalukan/sesi digunaknā kanggo nerangaké bāsā ding dikarepaké.

en: Filter translatable strings
jv: Saringānā tembung sing bisa diterjemahna

en: Date type
jv: Tipe data

en: Are you sure you want to reset the date formats for %language to the global defaults?
jv: Sampéyan yakin arep mbalékna format tanggal kanggo basa %language nang format global gawan?

en: Resetting will remove all localized date formats for this language. This action cannot be undone.
jv: Nyeting ulang bisa mbuwang kabèh formatan tanggal lokal kanggo basa iki. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Translating interface text
jv: Nerjemahna téks polatan

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
jv: Terjemahan téks polatan Drupal bisa disediakna nang:

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
jv: Nerjemahna jeroané situs Sampéyan, gunakna modul Locale sing nyambung karo <a href='@translate'>terjemahan polatan</a>

en: Configuring a multilingual site
jv: Ngonfigurasi situs multibasa

en: See the <a href="@languages">Languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
jv: Wacanana <a href="@languages">Kaca Basa</a> kanggo informasi lengkap carané nambahi dukungan kanggo basa tambahan.

en: Administer languages
jv: Ngatur bāsā-bāsā

en: Translate interface texts
jv: Nerjemahna téks polatan

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
jv: Ngenali basa saka URL (ater-ater Path utawa domain).

en: Determine the language from a request/session parameter.
jv: Ngenali basa saka parameter panjalukan/sesi.

en: Follow the user's language preference.
jv: Gunaknā preferensi bāsā panganggo.

en: Determine the language from the browser's language settings.
jv: Ngenali basa saka setèlan basa peramban.

en: Language switcher (@type)
jv: Pengubah bāsā (@type)

en: Detection and selection
jv: Detèksi lan seleksi

en: URL language detection configuration
jv: Ndetèksi konfigurasi bāsā URL

en: Session language detection configuration
jv: Ndetèksi konfigurasi bāsā Sesi

en: Localize
jv: Lokal

en: Localize date formats
jv: Format tanggal lokal

en: Reset date formats
jv: Mbalekaké format tanggal

en: Reset localized date formats to global defaults
jv: Mbalekaké format tanggal lokal marang format global gawan

[ctx: Long month name]
en: January
jv: Januari

[ctx: Long month name]
en: February
jv: Fébruari

[ctx: Long month name]
en: March
jv: Maret

[ctx: Long month name]
en: May
jv: Mei

[ctx: Long month name]
en: June
jv: Juni

[ctx: Long month name]
en: July
jv: Juli

[ctx: Long month name]
en: August
jv: Agustus

[ctx: Long month name]
en: September
jv: Sèptèmber

[ctx: Long month name]
en: October
jv: Oktober

[ctx: Long month name]
en: November
jv: Nopèmber

[ctx: Long month name]
en: December
jv: Dèsèmber

en: add link
jv: tambah pranala

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
jv: Durung ana pranala menu. <a href="@link">Tambah pranala</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
jv: Teks sing digunaknā kanggo pranala iki nang menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
jv: Pranala menu sing ora diuripnā ora bakal didaftaraké marang sembarang menu.

en: Show as expanded
jv: Tudhuhna dadi mekar

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
jv: Yén dipilih lan pranala menu iki nduweni anakan, menu bakal terus dimegaraké.

en: Parent link
jv: Pranala indhung

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
jv: Jero maksimum kanggo pranala lan kabèh anakané ditetepaké dadi !maxdepth. Sapérangan pranala menu mungkin ora cumawis dadi indhungan yén milih iki bisa ngliwati watesan.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
jv: Opsi pilihan. Nang menu, pranala sing dawa bakal ditenet lan pranala sing cendhek manggon nang ndhuwur.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak tautan menu kustom %item?

en: The menu link %title has been deleted.
jv: Pranala menu %title uwis dibusak.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā tautan %item nang tautan gawané?

en: The menu link was reset to its default settings.
jv: Pranala maneu uwis dibalekaké marang setèlan gawan.

en: No Main links
jv: Ora ana pranala utama

en: Source for the Main links
jv: Sumber nang pranala utama

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
jv: Pilihana apa sing kudu ditampilaké dadi pranala Utama (biasane manggon nang ndhuwur kaca).

en: No Secondary links
jv: Ora ana pranala sekunder

en: Source for the Secondary links
jv: Sumber kanggo pranala sekunde

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
jv: Mbusak menu kostum %title lan kabèh pranala menuné.

en: Deleted menu link %title.
jv: Mbusak pranala menu %title.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
jv[0]: <strong>Weling:</strong> Saiki ānā 1 pranala menu %title. Iki arep dibusak (system-defined items will be reset).
jv[1]: <strong>Weling:</strong> Saiki ānā @count pranala menu %title. Iki arep dibusak (system-defined items will be reset).

en: Managing menus
jv: Natani menu

en: Displaying menus
jv: Nampilaké menu

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
jv: Sawise Sampéyan gawe menu, Sampéyan kudu nguripna lan blok panggonan menuné nang <a href="@blocks">Blok kaca administrasi</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
jv: Sampeyan bisa nguripna blok gawenan anyar kanggo menu iki nang <a href="@blocks">Blok kaca administrasi</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
jv: Saben menu nduweni gegayutan blok kanggo natani menu nang <a href="@blocks">Blok kaca administrasi</a>.

en: Administer menus and menu items
jv: Ngelola menu lan item-item menu

en: Provide a menu link
jv: Sediaknā pranala menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
jv: Pranala menu sing boboté luwih cilik ditampilaké sakdurungé pranala sing boboté luwih gedhé.

en: Available menus
jv: Menu sing cumawis

en: The menus available to place links in for this content type.
jv: Menu bisa diwenehi pranala sākā tipe konten iki.

en: Default parent item
jv: Indung item gawan

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
jv: Pilihānā item menu sing dadi indhung gawan kanggo pranala anyar nang form panulisan konten.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
jv: Tambah menu anyar kanggo situs Sampéyan, nyunting menu sing uwis ana, lan ngganti jeneng uga natani pranala menu.

en: Parent menu items
jv: Indhung menu tetembungan

en: Edit menu link
jv: Sunting pranala menu

en: Reset menu link
jv: Mbaléknā pranala menu

en: Delete menu link
jv: Mbusak pranala menu

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
jv: Menu <em>Navigasi</em> isine pranala kanggo tamu situs. Pranala ditambahaké otomatis marang menu <em>Navigasi</em> saka modul-modul.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
jv: Menu <em>manajemen></em> isiné tautan kanggo ngatur préntah-préntah.

en: manage display
jv: nata tampilan

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
jv: Ora ana tipe konten sing cumawis.<a href="@link">Tambah tipe konten</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
jv: Jeneng kewaca manungsa kanggo tipe konten iki. Teks iki arep ditudhuhaké dadi bagéyan daftar nang kaca <em>Nambah konten anyar</em>. Dianjurake supaya nganggo huruf kapital nang ngarep jeneng lan namung ngandhut huruf, angka lan spasi. Jeneng iki kudu unik.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
jv: Terangaké tipe konten iki. Teks iki bakal ditudhuhake nang kaca <em>Tambah konten anyar</em>.

en: Preview before submitting
jv: Tudhuhānā sakdurungé dikirim

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
jv: Teks iki ditampilna nang ndhuwur kācā nalikā gawé utāwā ngowahi jenis kontèn iki.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
jv: Panganggo sing nduwéni kawenangan <em>Administer kontèn</em> bisa ngilangaké opsi iki.

en: Display author and date information.
jv: Tampilna penulis karo informasi tanggal.

en: Author username and publish date will be displayed.
jv: Jeneng penulis lan tanggal dipacak arep ditampilnā.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
jv[0]: %type digunakna karo 1 jenis kontén nang situs Sampéyan. Yén Sampéyan mbuwang tipe kontén iki, Sampéyan ora bisa ngowahi kontén %type lan ora bisa nampilna kanthi bener.
jv[1]: %type digunakna karo @count jenis kontén nang situs Sampéyan. Yén Sampéyan mbuwang tipe kontén iki, Sampéyan ora bisa ngowahi kontén %type lan ora bisa nampilna kanthi bener.

en: Publish selected content
jv: Pacak kontèn sing kepilih

en: Unpublish selected content
jv: Ajā dipacak kontèn sing kepilih

en: Promote selected content to front page
jv: Promosiknā kontèn sing kepilih nang kācā ngarep

en: Demote selected content from front page
jv: Ājā dipromosiknā kontèn sing kepilih nang kācā ngarep

en: Make selected content sticky
jv: Dadèknā kontèn sing kepilih sticky

en: Make selected content not sticky
jv: Dadèknā kontèn sing kepilih ora sticky

en: Delete selected content
jv: Busak kontén sing kepilih

en: Deleted @count posts.
jv: Mbusak @count kiriman.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
jv: Disediakna kanggo nerangake owahan sing Sampéyan gawe. Katrangan iki bisa mbantu penulis liya ngerteni marang motivasi Sampéyan.

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
jv: Token gegayutan marang item konten pribadi, utāwā "node".

en: The unique ID of the content item, or "node".
jv: ID unik item konten, utāwā "node".

en: The main body text of the node.
jv: Isi teks utama node.

en: The summary of the node's main body text.
jv: Rangkuman isi teks utama node.

en: Creating content
jv: Nggawé konten

en: Creating custom content types
jv: Gawe tipe konten karepan dhewe

en: Administering content
jv: Ngelola konten

en: Creating revisions
jv: Gawe revisi

en: User permissions
jv: Kawenangan panganggo

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: Administer content types
jv: Ngelola tipe kontèn

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
jv: Welingan: Wénéhānā kanggo parāgā sing dipercaya waé; kawenangan iki nduwéni pengaruh marang keamanan situs.

en: View published content
jv: Nonton konten sing dipacak

en: Access the content overview page
jv: Ngaksés kaca gambaran konten

en: Bypass content access control
jv: Nrobos pangawasan akses konten

en: View content revisions
jv: Nonton revisi kontén

en: Revert content revisions
jv: Mbalekaké revisi kontén

en: Delete content revisions
jv: Mbusak revisi konten

en: View own unpublished content
jv: Nonton konten dhewe sing ora kepacak

en: Content is sticky at top of lists
jv: Konten dadi pucuk nang daftar pungkasan

en: Content is promoted to the front page
jv: Konten dipromosiknā nang kācā ngarep

en: Recent content
jv: Konten pungkasan

en: Number of recent content items to display
jv: Jumlah item konten anyar sing ditampilaké

en: Show block for specific content types
jv: Tudhuhana blok nang tipe konten iki

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
jv: Tudhuhana blok iki namung nang kaca sing nampilaké tipe konten iki. Yén ora ana sing dipilih, berarti ora ana watesan tipene.

en: Welcome to @site-name
jv: Sugeng rawuh dateng @site-name

en: No front page content has been created yet.
jv: Durung ānā kontèn sing digawé kanggo kācā ngarep.

en: Unpublish content
jv: Konten ājā dipacak

en: Make content sticky
jv: Dadeknā konten pucuk

en: Make content unsticky
jv: Ora dadi konten pucuk

en: Promote content to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Remove content from front page
jv: Mbuwang konten sākā kācā ngarep

en: Change the author of content
jv: Ganti jeneng penulis konten

en: Save content
jv: Simpen konten

en: Unpublish content containing keyword(s)
jv: Ājā dipacak konten sing ngandhut tembung

en: Node Access Permissions
jv: Kawenangan Akses Node

en: One permission in use | @count permissions in use
jv[0]: Siji kawenangan lagi digunaknā
jv[1]: @count kawenangan lagi digunaknā

en: Find and manage content.
jv: Nggolèki lan natani konten.

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
jv: Natani tipe konten, kalebu status gawan, promosi nang kaca ngarep, setélan komèntar, lsp.

en: Edit content type
jv: Sunting tipe konten

en: Don't display post information
jv: Ājā nampilaké informasi pengiriman

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you log in, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
jv: Yén sampéyan wis nduwéni OpenID, lebokaké URL marang server OpenID ngisor iki (contone: myusername.openidprovider.com). Sawayah-wayah sampeyan mlebu log, sampéyan bakal bisa nganggo URL iki ngganténi jeneng panganggo lan sandhi sing umum. Sampéyan bisa nduwéni akeh OpenID server  yén sampéyan gelem; namung nambahi nang kéné.

en: Logging in with OpenID
jv: Mlebu log nganggo OpenID

en: Once you have verified your e-mail address, you may log in via OpenID.
jv: Sepisan waé sampéyan mriksa alamat email sampéyan, sampéyan bisa mlebu log nganggo OpenID.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Ensure you have spelled your ID correctly.
jv: Ngapurané, iki dudu akun OpenID sing sah. Pestekaké sampéyan nulis jeneng ID kanthi bener.

en: Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
jv: Rampungke pendaftaran kanthi ngisi formulir iki. Yén Sampéyan uwis duwé akun, Sampéyan bisa <a href="@login">login</a> saiiki lan nambahi OpenID Sampéyan nang "Akun ku".

en: The Overlay module makes the administration pages on your site display in a JavaScript overlay of the page you were viewing when you clicked the administrative link, instead of replacing the page in your browser window. Use the close link on the overlay to return to the page you were viewing when you clicked the link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@overlay">Overlay module</a>.
jv: Modul Overlay Modul Overlay gunané kanggo nampilaké kaca administrasi nang jendela overlay, jendela iki ketok nalika sampéyan ngeklik pranala administrasi. Klik pranala tutup nang jendela overlay kanggo mbalik maneh nang kaca biasa. Kanggo informasi saklengkapé, wacanana buku pandhuan online bab <a href="@overlay">modul Overlay</a>.

en: Access the administrative overlay
jv: Ngakses administrasi overlay.

en: View administrative pages in the overlay.
jv: Nonton kaca administrasi nang overlay.

en: Displays the Drupal administration interface in an overlay.
jv: Nampilna administrasi polatan Drupal nang tampilan ngambang.

en: @title dialog
jv: Dialog @title

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
jv: Temtokaké path sing uwis ana kanggo gawé  alias. Contone: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.

en: Creating aliases
jv: Nggawé  alias

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
jv: Panganggo sing nduwéni <a href="@permissions">kawenangan</a> bisa gawé  alias nang ngisor seksi <em>setélan path URL</em> nalika padha gawé  utawa nyunting konten. Sapérangan conto alias yakuwi:

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
jv: <em>warga/jane-smith</em> alias kanggo path internal <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
jv: <em>about-us/team</em> aliase marang path internal <em>node/456</em>

en: Managing aliases
jv: Natani alias

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
jv: Modul Path nyediakaké cara kanggo nggoléki lan nonton <a href="@aliases">daftar sakabehing alias</a> sing digunakaké situs sampeyan. Aliasé bisa ditambahi, disunting lan dibusak saka daftar iki.

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
jv: Alias nudhuhaké jeneng sing beda kanggo path URL sing uwis ānā - kanggo conto, alias 'about' kanggo path URL 'node/1'. Path URL bisa nduwéni akèh alias.

en: Administer URL aliases
jv: Ngelola alias URL

en: Create and edit URL aliases
jv: Gawé  lan sunting URL alias

en: The alias is already in use.
jv: Alias uwis siap digunakna.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
jv: Luwih apik nemtokaké URL alternatif supaya tetembungan iki bisa diakses. Gunakaké path relatif lan aja ditambahi tanda slash, yén ora URLé ora bisa mlaku.

en: Enabling execution of PHP in text fields
jv: Nguripake eksekusi PHP nang jroning field.

en: Use PHP for settings
jv: Nggunakake PHP kanggo nyeting.

en: Creating a poll
jv: Gawé poling

en: Viewing polls
jv: Nonton poling

en: Vote on polls
jv: Milih poling

en: Cancel and change own votes
jv: Mbatalaké lan ngowahi pilihan dhéwé

en: Your vote was cancelled.
jv: Pilihan Sampéyan uwis dibatalaké.

en: Adding fields to the default profile
jv: Nambah field marang profil gawan

en: User information pages
jv: Kaca informasi panganggo

en: Author information block
jv: Blok informasi penulis

en: The active search modules have been changed.
jv: Modul panggolekan sing aktif uwis diowahi.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
jv[0]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo 1 karakter utawa luwih.
jv[1]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo @count karakter utawa luwih.

en: Searched %type for %keys.
jv: Nggolèk %type kanggo %keys.

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
jv: Modul Search nyediakaké kagunan kanggo ngindek lan nggoléki konten karo tembung kunci sing cocok uga panganggo karo jeneng panganggo utawa email. Kanggo informasi saklengkapé, wacanana buku pandhuan online bab <a href="@search-module">modul Search</a>.

en: Searching content and users
jv: Nggolèki konten lan panganggo

en: Indexing content with cron
jv: Ngindeks konten nganggo cron

en: Configuring search settings
jv: Nyetel konfigurasi panggolèkan

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
jv: Modul Search kalebu blok <em>form Search</em> gawan, sing bisa diuripaké lan diatur nang <a href="@blocks">kaca administrasi blok</a>.  Blok iki cumawis kanggo panganggo sing nduwéni kawenangan <em>Nggoléki konten</em>.

en: Extending Search module
jv: Ngembangaké modul panggolèkan

en: Administer search
jv: Ngelola panggolèkan

en: Use search
jv: Gunaknā panggolèkan

en: Use advanced search
jv: Gunaknā panggolèkan mahir

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
jv: Ngatur setélan sing rélevan kanggo panggolékan lan opsi pangindekan.

en: Choose a set of shortcuts to use
jv: Pilihānā setèlan shidatan sing digunakaké

en: Choose a set of shortcuts for this user
jv: Pilihānā setèlan sidhatan kanggo panganggo iki

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
jv: Sampéyan saiki nganggo setélan sidhatan anyar %set_name. Sampéyan bisa nyunting dhéwéké saka kaca iki utawa <a href="@switch-url">mbalikaké manéh marang liyané.</a>

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
jv: %user saiki nganggo setélan sidhatan anyar sing jenengé %set_name. Sampéyan bisa nyunting dhéwéké sākā kācā iki.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
jv: Sampéyan saiki nganggo setélan sidhatan %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
jv: %user saiki nganggo setélan sidhatan %set_name.

en: Change set
jv: Ngowahi setèlan

en: The shortcut set has been updated.
jv: Setèlan sidhatan uwis dianyari.

en: Add new shortcut
jv: Nambah sidhatan anyar

en: Editing @shortcut
jv: Nyunting @shortcut

en: The name of the shortcut.
jv: Jeneng sidhatan.

en: The path to the shortcut.
jv: Path marang sidhatan

en: The link must correspond to a valid path on the site.
jv: Pranala kudu gegayutan marang path sing bener ana ing situs iki.

en: The shortcut %link has been updated.
jv: Sidhatan %link uwis dianyari.

en: Added a shortcut for %title.
jv: Nambahi sidhatan kanggo %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak sidhatan %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
jv: Sidhatan %title uwis dibusak.

en: Unable to add a shortcut for %title.
jv: Ora bisa nambah sidhatan marang %title.

en: Adding and removing shortcuts
jv: Nambah lan mbusak sidhatan

en: Displaying shortcuts
jv: Nampilna sidhatan

en: Administer shortcuts
jv: Ngelola sidhatan

en: @shortcut_set shortcuts
jv: Sidhatan @shortcut_set

en: Add to %shortcut_set shortcuts
jv: Tambahnā nang sidhatan %shortcut_set

en: Add to shortcuts
jv: Tambahnā nang sidhatan

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
jv: Mbuwang sākā sidhatan %shorcut_set

en: Remove from shortcuts
jv: Mbuwang sākā sidhatan

en: Edit shortcuts
jv: Sunting sidhatan

en: Add shortcut
jv: Nambah sidhatan

en: Edit shortcut
jv: Sunting sidhatan

en: Delete shortcut
jv: Mbusak sidhatan

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo natani daftar kostum pranala sidhatan.

en: Value @value is TRUE.
jv: Biji @value kuwi TRUE.

en: Value @value is FALSE.
jv: Biji @value kuwi FALSE.

en: Value @value is NULL.
jv: Biji @value kuwi NULL.

en: Value @value is not NULL.
jv: Biji @value kuwi dudu NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
jv: Biji @first padha karo biji @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
jv: Biji @first ora padha karo biji @second.

en: Value @first is identical to value @second.
jv: Biji @first mémper karo biji @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
jv: Biji @first ora mémper karo biji @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
jv: Pangujian ora komplit dilakokaké nganti ana kaluputan mbebayani.

en: Link with label %label found.
jv: Pranala nganggo label %label ditemokna.

en: Link with label %label not found.
jv: Pranala nganggo label %label ora ditemokna.

en: Link containing href %href found.
jv: Pranala isiné href %href ditemokna.

en: No link containing href %href found.
jv: Ora ana pranala isiné href %href ditemokna.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
jv: Pranala klik %label (@url_target) saka @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
jv: Opsi @option kanggo field @id dipilih.

en: Option @option for field @id is not selected.
jv: Opsi @option kanggo field @id ora dipilih.

en: GSS negotiate
jv: Negosiasi GSS

en: Any safe
jv: Saben aman

en: Running tests
jv: Nglakokaké tes

en: Administer tests
jv: Ngelola pangujian

en: The test run finished in @elapsed.
jv: Pangujian rampung nang @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
jv: Gunaknā tombol <em>Perkakas pembersih</em> kanggo ngresiki berkas sawetara lan tabel-tabel.

en: PHP open_basedir restriction
jv: Watesan PHP open_basedir

en: unblock IP address
jv: Aja diblokir alamat IP

en: block IP address
jv: Blokir alamat IP

en: Managing logs
jv: Natani log-log

en: Viewing site usage
jv: Nonton kagunan situs

en: <a href="@recent-hits">Recent hits</a> displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page that was accessed, the user name (if available) and the IP address of the viewer.
jv: <a href="@recent-hits">Sering ngeklik</a> nampilaké informasi ngenani aktifitas pungkasan nang situs Sampéyan, kalebu URL lan judhul kaca sing diakses, jeneng panganggo (yén ana) lan alamat IP sing nonton.

en: <a href="@top-referrers">Top referrers</a> displays where visitors came from (referrer URL).
jv: <a href="@top-referrers">Referer paling akéh</a> ditampilaké nalika ana dhayoh sing teka saka (referer URL).

en: <a href="@top-pages">Top pages</a> displays a list of pages ordered by how often they were viewed.
jv: <a href="@top-pages">Kaca paling sering ditonton</a> nampilaké daftar kaca gumantung sing sering ditonton.

en: <a href="@top-visitors">Top visitors</a> shows you the most active visitors for your site and allows you to ban abusive visitors.
jv: <a href="@top-visitors">Dhayoh paling sering</a> nudhuhaké Sampéyan dhayoh sing paling aktif marnag situs Sampéyan lan ngidinaké Sampéyan mblokir dhayoh sing ngrusak.

en: Displaying popular content
jv: Nampilaké konten populer

en: Page view counter
jv: Kācā ngetung sing nonton

en: Administer statistics
jv: Statistik administrasi

en: View content access statistics
jv: Nonton statistik akses konten

en: View content hits
jv: Nonton kontèn sing diklik

en: Control details about what and how your site logs access statistics.
jv: Ngawasi lengkap ngenani apa waé lan piyé situs sampéyan dicathet aksés log statistik.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
jv: Log mlebu kanggo UNIX, Linux, lan Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
jv: Log mlebu kanggo Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
jv: Nang OS Microsoft Windows, pesen mesti dikirimaké marang Log Even nggunaknā kode <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
jv: Fasilitas Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
jv: Gumantung konfigurasi sistim, Syslog lan perangkat log liyané nggunaknā kode iki kanggo ngenali utāwā nyaring pese sākā sakabèhing log sistim.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
jv: Berkas gambar %file ora bisa diputer jalaran fungsi imagerotate() ora disediaknā nang instalasi PHP iki.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
jv: Berkas gambar %file ora bisa digawé  klawu jalaran fungsi imagefilter() ora disediakna nang instalasi PHP iki.

en: Screenshot for !theme theme
jv: Screenshot kanggo téma !theme

en: Settings for !theme theme
jv: Sétingan kanggo téma !theme

en: Disable !theme theme
jv: Paténi téma !theme

en: Set !theme as default theme
jv: Setèl téma !theme dadi téma standar

en: Enable !theme theme
jv: Uripaké téma !theme

en: Enable and set default
jv: Uripaké lan setèl dadi gawan

en: Enable !theme as default theme
jv: Uripaké téma !theme dadi téma standar

en: default theme
jv: téma baku

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
jv: Pilih "Téma gawan" kanggo madhakaké téma marang kabèh laman.

en: Use the administration theme when editing or creating content
jv: Gunaknā téma administrasi nalikā nyunting utāwā nggawé konten

en: The %theme theme has been enabled.
jv: Téma %theme uwis diuripaké.

en: The %theme theme was not found.
jv: Téma %theme ora ditemokaké.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
jv: Téma %theme iki standar téma ora oléh dipaténi.

en: The %theme theme has been disabled.
jv: Téma %theme uwis dipaténi.

en: %theme is now the default theme.
jv: Téma %theme saiki dadi téma standar.

en: User verification status in comments
jv: Nlisik status panganggo nang komèntar

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
jv: Setélan iki namung ānā kanggo tema dhasar nang téma engine %engine.

en: The logo could not be uploaded.
jv: Logo ora bisa diunggah.

en: The favicon could not be uploaded.
jv: Favicon ora bisa diunggah.

en: The custom logo path is invalid.
jv: Path kostum logo ora sah.

en: The custom favicon path is invalid.
jv: Path kostum favicon ora sah.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
jv: @module (<span class="admin-missing">ora cocog karo</span> versi @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
jv: Versi iki ora cocog karo Drupal !core_version lan kudu diganti.

en: Would you like to continue with the above?
jv: Sampéyan pengin nerusaké nganggo kuwi?

en: Enter a valid IP address.
jv: Leboknā alamat IP sing bener.

en: This IP address is already blocked.
jv: Alamat IP iki uwis diblokir.

en: You may not block your own IP address.
jv: Sampéyan ora oléh mblokir alamat IPné dhéwé.

en: The IP address %ip has been blocked.
jv: Alamat IP %ip uwis diblokir.

en: Are you sure you want to delete %ip?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %ip?

en: The IP address %ip was deleted.
jv: Alamat IP %ip uwis dibusak.

en: How this is used depends on your site's theme.
jv: Kepriye maneh iki mau gumantung karo tema situs Sampéyan.

en: Number of posts on front page
jv: Jamlah kiriman nang laman ngarep.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
jv: Gunggunge kiriman maksimum ditampilaké nang kaca gambaran kayadene kaca ngarep.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā panjalukan dokumen ditolak karo panganggo saiki. Kosongaké kanggo nampilaké kācā "akses ditolak" asli.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā ora ānā konten sing cocok karo panjalukan dokumen. Kosongaké kanggo nampilaké kācā asli "kācā ora ditemokna".

en: Errors and warnings
jv: Kaluputan lan welingan

en: Clear all caches
jv: Ngresiki kabèh telih

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
jv: <strong class="error">Nyetel<a href="!file-system">direktori berkas umum</a> supaya optimasi iki bisa digunakna.</strong>

en: Bandwidth optimization
jv: Optimisasi Pita-amba

en: Compress cached pages.
jv: Netelaké telihé kaca.

en: Public file system path
jv: Path sistim berkas umum

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
jv: Path sistim berkas lokal kanggo nyimpen berkas publik. Direktori iki kudu ana lan bisa ditulisi karo Drupal. Direktori iki kudu relatif karo direktori instalasi Drupal lan bisa diakses sakjroning laman.

en: Private file system path
jv: Path sistim berkas pribadhi

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
jv: Path sistim berkas lokal kanggo nyimpen berkas sawetara. Direktori iki kudu ora kena diakses sakjroning laman.

en: Default download method
jv: Metode undhuhan gawan

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
jv: Setèlan iki digunaknā dadi metode undhuhan biasa. nggunaknā berkas publik luwih kepenak, nanging ora nduweni hak akses lan kawenangan.

en: No image toolkits were detected. Drupal includes support for <a href='!gd-link'>PHP's built-in image processing functions</a> but they were not detected on this system. You should consult your system administrator to have them enabled, or try using a third party toolkit.
jv: Ora ana perangkat gambar ditemokaké. Drupal kegolong ndhukung <a href='!gd-link'>fungsi pemrosesan gambar PHP built-in</a> nanging ora kedeteksi nang sistim iki. Sampeyan kudu ngomong karo administrator supaya diuripaké, utawa coba gunakna perangkat saka pihak katelu.

en: Description of your site, included in each feed.
jv: Katrangan situs Sampéyan, kalebu marang saben pasokan.

en: Time zones
jv: Zona wektu

en: Users may set their own time zone.
jv: Panganggo kudu nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
jv: Elingaké panganggo nalikané login kapisanan yén zona waktuné durung disetél.

en: Only applied if users may set their own time zone.
jv: Namung ditrapké yén panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Time zone for new users
jv: Zona wektu kanggo panganggo anyar

en: Default time zone.
jv: Zona wektu gawan.

en: Empty time zone.
jv: Kosongna zona wektu.

en: Users may set their own time zone at registration.
jv: Panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé nalika ndaftar.

en: No date types available. <a href="@link">Add date type</a>.
jv: Ora ana tipe tanggal sing disediakna. <a href="@link">Tambah tipe tanggal</a>.

en: Add date type
jv: Tambah tipe tanggal

en: The date type must contain only alphanumeric characters and underscores.
jv: Tipe tanggal kudu diiseni namung karakter angka lan garis ngisor.

en: This date type already exists. Enter a unique type.
jv: Tipe tanggal iki uwis ana. Isènana tipe sing unik.

en: New date type added successfully.
jv: Tipe tanggal anyar uwis ditambahaké kanthi sukses.

en: Put site into maintenance mode
jv: Dadéknā situs nang mode perawatan

en: Maintenance mode message
jv: Pesen kanggo mode perawatan

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
jv: Pesen kanggo nudhuhi tamu yén situs iki lagi nglakoaké mode Rumatan Situs.

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
jv: Nggunakna URL kayata <code>example.com/user</code> ngganténi saka <code>example.com/?q=user</code>.

en: Requires: !module-list
jv: Mbutuhaké: !module-list

en: Required by: !module-list
jv: Dibutuhaké déning: !module-list

en: Are you sure you want to remove the date type %type?
jv: Sampéyan yakin arep mbuwang tipe tanggal %type?

en: Removed date type %type.
jv: Mbuwang tipe tanggal %type.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
jv: Ora ana format tanggal kostum sing disediakna. <a href="@link">Tambah format tanggal</a>.

en: Displayed as
jv: Ditampilaké dadi

en: Displayed as %date
jv: Ditampilaké dadi %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
jv: Format tanggal gawenan panganggo dhewe. Wacanana <a href="@url">pitudhuh manual PHP</a> kanggo pilihan sing cumawis.

en: Save format
jv: Simpen format

en: This format already exists. Enter a unique format string.
jv: Format iki uwis ana. Lebokna format tembung sing unik.

en: Custom date format updated.
jv: Format tanggal gaweyan dhewe uwis dianyari.

en: Custom date format added.
jv: Format tanggal gaweyan dhewe uwis tambahaké.

en: Available actions:
jv: Aksi sing cumawis:

en: Create an advanced action
jv: Gawe aksi mahir

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
jv: Jeneng unik kanggo aksi lanjutan. Jeneng iki arep ditampilaké nang polatan modul sing ana gandhengané karo aksi, kayata modul Pemicu.

en: Deleted %ip
jv: Mbusak %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
jv[0]: Tema urip
jv[1]: Tema-tema urip

en: Disabled theme | Disabled themes
jv[0]: Tema mati
jv[1]: Tema-tema mati

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
jv[0]: Sampéyankudu nguripnā modul @required kanggo masang @module.
jv[1]: Sampéyankudu nguripnā modul-modul @required kanggo masang @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
jv: Token kanggo nyetel sakabèhing situs lan informasi umum liyané.

en: Tokens related to times and dates.
jv: Token gegayutan karo wektu lan tanggal.

en: Tokens related to uploaded files.
jv: Token gegayutan karu pangunggahan berkas.

en: URL (brief)
jv: URL (ringkes)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
jv: URL kācā ngarep situs tanpa protokol.

en: Short format
jv: Format cendhek

en: A date in 'short' format. (%date)
jv: Tanggalan nang format 'cendhek'. (%date)

en: Medium format
jv: Format sedhengan

en: A date in 'medium' format. (%date)
jv: Tanggal nang format 'sedhengan'. (%date)

en: Long format
jv: Format dawa

en: A date in 'long' format. (%date)
jv: Tanggalan nang format 'dawa'. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
jv: Tanggalan nang format gawenan dhewe. Wacanana !php-date saklengkape.

en: the PHP documentation
jv: dokumentasi PHP

en: Time-since
jv: Wektu-nalikā

en: Raw timestamp
jv: Tanggal mentah

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
jv: Tanggal ing format tanggal wektu UNIX (%date)

en: Managing modules
jv: Natani modul-modul

en: Managing themes
jv: Natani tema-tema

en: Managing caching
jv: Natani telih

en: Performing system maintenance
jv: Nglakokaké rumatan sistim

en: Configuring basic site settings
jv: Ngonfigurasi setelan dhasar situs

en: Configuring actions
jv: Ngonfigurasi aksi

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
jv: Setèl lan aturana téma gawan situs Sampéyan. Pilihan <a href="@themes">téma</a> liyané uga uwis cumawis.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
jv: Ngundhuh tambahan <a href="@modules">modul sumbangan</a> kanggo ngembangaké kekuatan Drupal.

en: Administer modules
jv: Ngelola modul

en: Administer site configuration
jv: Ngelola konfigurasi situs

en: Administer themes
jv: Ngelola tema

en: Administer actions
jv: Ngelola aksi

en: Use the administration pages and help
jv: Nggunaknā kācā administrasi lan pitulungan

en: Use the site in maintenance mode
jv: Nggunaknā situs nang mode perawatan

en: View site reports
jv: Nonton laporan situs

en: Block IP addresses
jv: Mblokir alamat IP

en: Public files
jv: Berkas umum

en: Public local files served by the webserver.
jv: Berkas lokal publik dilayani dening webserver.

en: Private local files served by Drupal.
jv: Berkas lokal pribadhi dilayani dening Drupal.

en: Temporary files
jv: Berkas sawetārā

en: Temporary local files for upload and previews.
jv: Berkas lokal sawetārā kanggo ngunggah lan pratinjau.

en: Update modules
jv: Nganyari modul

en: Update themes
jv: Nganyari tema

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
jv: Tembung sandhi sampéyan ora disimpen nang database lan iki namung dienggo kanggo netepaké koneksi.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
jv: Ngonfigurasi <a href="@user-edit">setelan zona wektu akun</a> sampeyan.

en: System help
jv: Pitulungan sistim

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
jv: Direktori %directory ora ānā lan ora bisa digawe.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
jv: Direktori %directory uwis ānā nanging ora bisa ditulisi lan ora bisa digawe bisa-ditulisi.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
jv: Digawé karo <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
jv: Natani blok, tipe konten, menu, lsp.

en: Select and configure your theme
jv: Pilih lan aturana téma Sampéyan

en: Enable theme
jv: Nguripna tema

en: Disable theme
jv: Mateni tema

en: Set default theme
jv: Nyetèl téma gawan

en: Configure default and theme specific settings.
jv: Ngonfigurasi gawan lan nyetel tema sing spesifik.

en: IP address blocking
jv: Mblokir alamat IP

en: Manage blocked IP addresses.
jv: Ngatur alamat IP sing arep di blokir.

en: Delete IP address
jv: Mbusak alamat ip

en: Tools related to web services.
jv: Perangkat gegayutan karo pelayanan web.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
jv: Ngelola katrangan situs, cacahé item per pasokan lan natani pasokan mliginé njenengi/ringkesan/teks wutuh.

en: Development tools.
jv: Perangkat pangembangan.

en: Maintenance mode
jv: Mode Ngrumati Situs

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
jv: Dadèkna situs iki mati sementara kanggo perawatan utawa balèkna dadi online manèh.

en: Logging and errors
jv: Log mlebu lan kaluputan

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
jv: Setèlan kanggo log mlebu lan welingan modul. Maneka werna modul bisa nggolèki dalan nang even sistim Drupal marang tujuan sing beda, kaya syslog, database, email lsp.

en: Regional and language
jv: Tlatah lan bāsā

en: Regional settings, localization and translation.
jv: Setèlan regional,  pelokalan lan penerjemahan.

en: Settings for the site's default time zone and country.
jv: Nyéting zona wektu lan negara kanggo laman gawan.

en: Configure display formats for date and time.
jv: Ngatur format tampilan kanggo tanggal lan wektu.

en: Add new date type.
jv: nambah tipe tanggal anyar.

en: Delete date type
jv: Mbusak tipe tanggal.

en: Allow users to delete a configured date type.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo mbusak konfigurasi tipe data.

en: Configure display format strings for date and time.
jv: Atur format tampilan tembung kanggo tanggal lan wektu.

en: Edit date format
jv: Sunting format tanggal

en: Allow users to edit a configured date format.
jv: Idinaké panganggo kanggo nyunting konfigurasi format tanggal.

en: Search and metadata
jv: Panggolékan lan metadata

en: Local site search, metadata and SEO.
jv: Panggolèkan situs lokal, metadata lan SEO.

en: General system related configuration.
jv: Konfigurasi relasi sistim umum.

en: Tools that enhance the user interface.
jv: Piranti kanggo ngembangaké polatan panganggo.

en: Content workflow, editorial workflow tools.
jv: Alurkerja konten, perangkat suntingan alurkerja.

en: Content authoring
jv: Penulisan kontèn

en: Settings related to formatting and authoring content.
jv: Setélan gegayutan karo formating lan panulisan konten.

en: The host !host is no longer blocked because it is not a valid IP address.
jv: Host !host ora bisa suwé diblokir manéh jalaran iki dudu alamat IP sing sah.

en: Inserted into {role_permission} the permissions for role ID !id
jv: Lebokaké nang {role_permission} kawenangan kanggo paraga ID !id

en: more information
jv: informasi lengkapé

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
jv: Kanggo nglakokaké Cron saka njaba situs, nuju marang <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
jv: Konfigurasi Sampéyan uwis disimpen.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
jv: Ora ana vokabulari sing cumawis. <a href="@link">Tambah vokabulari</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
jv: Ora ana tetembungan cumawis. <a href="@link">Tambah tetembungan</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
jv: Saiki ora ana konten sing digolongaké marang tetembungan iki.

en: Tokens related to taxonomy terms.
jv: Token gegayutan karo tetembungan taksonomi.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
jv: Token gegayutan karo vokabulari taksonomi.

en: Creating vocabularies
jv: Nggawe vokabulari

en: <em>vocabulary</em>: Music
jv: <em>vokabulari</em>: Music

en: <em>term</em>: Jazz
jv: <em>tetembungan</em>: Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
jv: <em>sub-tetembungan</em>: Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
jv: <em>sub-tetembungan</em>: Fusion

en: <em>term</em>: Rock
jv: <em>tetembungan</em>: Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
jv: <em>sub-tetembungan</em>: Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
jv: <em>sub-tetembungan</em>: Hard rock

en: Assigning vocabularies to content types
jv: Nglebokaké vokabulari marang tipe konten

en: Classifying content
jv: Nggolongaké konten

en: Viewing listings and RSS feeds by term
jv: Nontoni daftar lan pasokan RSS gumantung tetembungan

en: Extending Taxonomy module
jv: Ngembangaké modul taksonomi

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
jv: Ana <a href="@taxcontrib">akéh modul kontribusi</a> sing ngembangaké solahbawa modul taksonomi kanggo tampilan lan kelompok tetembungan.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
jv: Taksonomi iku kanggo ngategoriaké kontèn. Tetembungan diklompokaké marang vokabulari. Contoné, vokabulari "Woh-wohan" kuduné isi tetembungan "Apel" lan "Gedhang".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
jv: Sampéyan bisa natani tetembungan nang %capital_name nganggo cekelan gered-lan-ceblok, lan kelompok tetembungan ngisore indhung tetembungan karo nggeser kabèh ngisor lan marang tengene indhung.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
jv: %capital_name isine kelompok tetembungan ngisore indhung tetembungan. Sampéyan bisa ngatur ulang tetembungan nang %capital_name nggunaknā cekelan gered-lan-ceblok.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
jv: %capital_name isine tetembungan karo indhung jamak. Gered lan cebloknā tetembungan sing nganggo indhung jamak ora didukung, nanging Sampéyan bisa nguripnā manéh dukungan gered-lan-ceblok karo nyunting saben tetembungan kanggo nglebokaké indung tunggal.

en: Administer vocabularies and terms
jv: Ngelola vokabulari lan tetembungan

en: Edit terms in %vocabulary
jv: Sunting tetembungan nang %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
jv: Mbusak tetembungan sākā %vocabulary

en: Taxonomy term page
jv: Kācā tetembungan taksonomi

en: Term reference
jv: Réferénsi tetembungan

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
jv: Field iki nyimpen referensi marang tetembungan taksonomi.

en: Autocomplete term widget (tagging)
jv: Piranti tetembungan otomatis (tautan)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
jv: Vocabulari sing menehi opsi kanggo field iki.

en: Displaying administrative links
jv: Nampilaké pranala administrasi

en: Use the administration toolbar
jv: Nggunaknā toolbar administrasi

en: Toggle drawer visibility
jv: Walikana visibilitas drawer

en: Tracking new and updated site content
jv: Njejaki anyare lan nganyari konten situs

en: Tracking user-specific content
jv: Njejaki konten sākā panganggo-spesifik

en: All recent content
jv: Kabèh konten pungkasan

en: My recent content
jv: Konten pungkasanku

en: Track content
jv: Jejak konten

en: Enables tracking of recent content for users.
jv: Nguripnā panjejakan marang konten sing sering diakses marang panganggo.

en: Configuring content types for translation
jv: Ngonfigurasi tipe konten kanggo panerjemahan

en: Assigning a language to content
jv: Nglebokaké basa marang konten

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing content.
jv: Gunakna daftar pilihan <em>Basa</em> kanggo milih basa sing cocog nalika gawe utawa nyunting konten.

en: Translating content
jv: Nerjemahna konten

en: Maintaining translations
jv: Natani terjemahan

en: Translate content
jv: Terjemahna konten

en: There is already a translation in this language.
jv: Wis ana terjemahan kanggo basa iki.

en: Trigger: !description
jv: Pemicu: !description

en: No actions available for this trigger. <a href="@link">Add action</a>.
jv: Ora ana aksi sing cumawis kanggo pemicu iki. <a href="@link">Tambah aksi</a>.

en: Missing/undefined save action (%save_aid) for %aid action.
jv: Kelangan/aksi panyimpenan sing ora dikenal (%save_aid) marang %aid action.

en: Configuring triggers and actions
jv: Ngatur pemicu lan aksi

en: When either saving new content or updating existing content
jv: Nalika nyimpen konten anyar liyané utawa nganyari konten sing uwis ana

en: After saving updated content
jv: Sakwisé nyimpen kontén owahan

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
jv: Nalika nyimpen komentar anyar liyané utawa nganyari komentar sing uwis ana

en: After creating a new user account
jv: Sawise nggawe akun panganggo anyar

en: After updating a user account
jv: Sawise nganyari akun panganggo

en: Configure when to execute actions.
jv: Aturana kapan yén arep ngéksekusi aksi.

en: Installing updates
jv: Masang update-tan

en: Preparing to update your site
jv: Nyiapaké kanggo nganyari situs

en: Installing %project
jv: Masang %project

en: Preparing to install
jv: Nyiapaké kanggo masangi

en: Error installing / updating
jv: Kaluputan pamasangan / panganyaran

en: Installed %project_name successfully
jv: Masang %project uwis kelakon

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
jv: Panganyaran uwis kelakon kabèh. Situs Sampéyan uwis metu sākā mode rumatan situs.

en: Update was completed successfully.
jv: Panganyaran uwis kelakon kabèh.

en: Update failed! See the log below for more information.
jv: Panganyaran gagal! Wacanānā log nang ngisor iki kanggo informasi salengkape.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
jv: Panganyaran gagal! Wacanānā log nang ngisor iki kanggo informasi salengkape. Situs Sampéyan esih nang mode rumatan situs.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
jv: Pamasangan uwis kelakon kabèh. Situs Sampéyan uwis metu sākā mode rumatan situs.

en: Installation was completed successfully.
jv: Pamasangan uwis kelakon kabèh.

en: Installation failed! See the log below for more information.
jv: Pamasangan gagal!. Wacanānā log nang ngisor iki kanggo informasi salengkape.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
jv: Pamasangan gagal!. Wacanānā log nang ngisor iki kanggo informasi salengkape. Situs Sampéyan esih nang mode rumatan situs.

en: Failed to get available update data.
jv: Gagal njupuki update-tan data sing cumawis.

en: No available update data
jv: Ora ānā update-tan data cumawis

en: Checking available update data
jv: Mriksā update data sing cumawis

en: Trying to check available update data ...
jv: Lagi nyoba mriksā update data sing cumawis ...

en: Error checking available update data.
jv: Kaluputan mriksā update data sing cumawis ...

en: Checking available update data ...
jv: Lagi mriksā update-tan data sing cumawis ...

en: Checked available update data for %title.
jv: Mriksā update-tan data sing cumawis kanggo %title.

en: Failed to check available update data for %title.
jv: Gagal mriksā update-tan data sing cumawis kanggo %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
jv: Nemokaké kaluputan nalikā mriksā update data sing cumawis.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
jv[0]: Mriksā update-tan data sing cumawis kanggo saproyek.
jv[1]: Mriksa update-tan data sing cumawis kanggo @count proyek.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
jv[0]: Gagal njupuki update-tan data sing cumawis kanggo saproyek.
jv[1]: Gagal njupuki update-tan data sing cumawis kanggo @count proyek.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
jv: Ānā masalah njupuki informasi update-tan. Mengko dicoba maneh.

en: (Theme)
jv: (Téma)

en: (Release notes)
jv: (Cathetan rilis)

en: (Security update)
jv: (Update Keamanan)

en: (Unsupported)
jv: (Ora didukung)

en: All of your projects are up to date.
jv: Kabèh proyek Sampéyan uwis dianyari.

en: Download these updates
jv: Ngundhuh update-tan iki

en: Manual updates required
jv: Mbutuhaké cara update-tan manual

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
jv: Nganyari inti Drupal saiki durung bisa didukung.

en: You must select at least one project to update.
jv: Sampéyan kudu milih sakorane saproyek kanggo diupdate.

en: Downloading updates
jv: Lagi Ngundhuh update-tan

en: Preparing to download selected updates
jv: Persiapan kanggo ngundhuh update pilihan

en: Downloading updates failed:
jv: Ngundhuh update-tan gagal:

en: Updates downloaded successfully.
jv: Sukses ngundhuh update-tan.

en: Fatal error trying to download.
jv: Kaluputan nemen nalikā nyoba ngundhuh.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
jv: Back-up database sampeyan lan laman situs sakdurunge nerusake. <a href="@backup_url">Sinauni carane</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
jv: Nglakokaké panganyaran nganggo mode Rumatan situs (diajabaké banget)

en: Install from a URL
jv: Masang sākā URL

en: For example: %url
jv: Contone: %url

en: Upload a module or theme archive to install
jv: Ngunggah arsip modul utāwā tema kanggo dipasang

en: For example: %filename from your local computer
jv: Contone: %filename sākā komputer lokal Sampéyan

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
jv: Sampéyan kudu ngiseknā alamat URL utāwā unggahānā arsip berkas kanggo masang.

en: The provided URL is invalid.
jv: URL sing diisekna ora sah.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
jv: Ora bisa nrima proyek Drupal sākā %url.

en: Provided archive contains no files.
jv: Arsip sing disediaknā ora ānā isi berkasé.

en: Unable to determine %project name.
jv: Ora bisa ngenali jeneng %project.

en: %project is already installed.
jv: %project uwis dipasang.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
jv: Ora bisa ngekstrak %file, berkas iki ora bener.

en: Downloading %project
jv: Lagi ngundhuh %project

en: Failed to download %project from %url
jv: Gagal ngundhuh %project sākā %url

en: Includes:
jv: Kalebu:

en: Enabled: %includes
jv: Urip: %include

en: Disabled: %disabled
jv: Mati: %disabled

en: Depends on: !basethemes
jv: Gumantung: !basethemes

en: Required by: %subthemes
jv: Dibutuhaké dening: %subthemes

en: Checking for available updates
jv: Mriksa update-tan sing cumawis

en: Performing updates through the user interface
jv: Nglakokake panganyaran nganggo polatan panganggo

en: Installing new modules and themes through the user interface
jv: Masang modul lan téma anyar liwat polatan panganggo.

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
jv: Ora ana informasi anyar sing cumawis. <a href="@run_cron">Lajuaké cron</a> utawa <a href="@check_manually">priksa manual</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
jv: Sampéyan bisa masang update-tan otomatis nganggo Update Manager:

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
jv: Situs sampéyan saiki diatur kanggo ngirim email iki yen ana update sing cumawis. Kanggo nrima kabar namung saka update keamanan, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
jv: Situs sampéyan saiki diatur kanggo ngirim email namung nalika ana update keamanan sing cumawis. Kanggo nrima kabar saka update sing cumawis, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
jv: Versi instalasi sākā salah sijining modul utāwā tema wis ora didukung manéh. Dianyari utāwā dipaténi kuwi luwih apik. Tiliki laman proyek kuwi kanggo katrangan lengkapé.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
jv: Ana masalah nalika mriksa <a href="@update-report">update sing cumawis</a> kanggo Drupal.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
jv: Ana masalah nalika mriksa <a href="@update-report">update sing cumawis</a> kanggo modul lan tema sampeyan.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
jv: Wacanana kaca <a href="@available_updates">update sing cumawis</a> kanggo informasi pepake lan kanggo masang update sampeyan sing ilang.

en: Ready to update
jv: Siap dianyari

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
jv: Ngecèk <em>update</em> sing uwis cumawis, lan bisa kanthi aman masang utāwā nganyari modul lan téma liwat polatan web.

en: No people available.
jv: Ora ānā pawongan cumawis.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
jv: Parāgā iki otomatis didaftarna kawenangan anyar yén modul diaktifaké. Ngubah sétingan iki ora ngowahi karo kawenangan sing uwis ana.

en: Registration and cancellation
jv: Pendaftaran lan pembatalan

en: Who can register accounts?
jv: Sapa sing bisa ndaftar anggota?

en: Administrators only
jv: Administrator thok

en: Visitors, but administrator approval is required
jv: Dayohé situs, tapi mbutuhaké persetujonan administrator

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
jv: Ngewajibaké verifikasi e-mail yén tamu gawé akun.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
jv: Panganggo anyar bakal mbutuhake alamat e-mail sing sah sadurunge mlebu log marang situs, lan bakal diwenehi tembung sandhi saka sistim. Yen setelan iki dipateni, panganggo kapan wae bisa mlebu log sawise ndaftar lan bisa milih tembung sandhi dhewe sajroning pendaftaran.

en: When cancelling a user account
jv: Yén mbatalaké akun panganggo

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
jv: Panganggo sing nduweni %select-cancel-method utawa %administer-users <a href="@permissions-url">kawenangan</a> bisa numpuki metode gawan iki.

en: Select method for cancelling account
jv: Pilihānā metode kanggo mbatalaké akun

en: Administer users
jv: Ngelola panganggo

en: Personalization
jv: Personalisasi

en: Enable signatures.
jv: Uripana tapak asma.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
jv: Direktori %directory ora ana utawa ora bisa ditulisi.

en: Enable user pictures.
jv: Uripana gambar panganggo.

en: Picture directory
jv: Direktori foto

en: Picture display style
jv: Gagrag tampilan foto

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
jv: Gagrag sing kepilih arep dienggo nang tampilan, nanging gambar asliné disimpen. Gagrag bisa diolah nang area administrasi <a href="!url">Gagrag gambar</a>.

en: Picture upload dimensions
jv: Dimensi foto sing diunggah

en: Picture upload file size
jv: Ukuran berkas foto sing diunggah

en: Welcome (new user created by administrator)
jv: Sugeng Rawuh (panganggo anyar digawe karo Administrator)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
jv: Nyunting pesen e-mail Sugeng rawuh sing dikirim marang akun anggota anyar sing digawe karo Administrator.

en: Welcome (awaiting approval)
jv: Sugeng Rawuh (nunggu pasetujonan)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
jv: Nyunting pesen e-mail Sugeng rawuh sing dikirim marang anggota anyar sawise ndaftar, nalika mbutuhake pasetujonan Administrator.

en: Welcome (no approval required)
jv: Sugeng Rawuh (ora nunggu pasetujonan)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
jv: Nyunting pesen e-mail Sugeng rawuh sing dikirim marang anggota anyar sawise ndaftar, nalika ora mbutuhake pasetujonan Administrator.

en: Password recovery
jv: Mbalekaké tembung sandhi

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
jv: Nyunting pesen e-mail sing dikirim marang panganggo sing njaluk tembung sandhi anyar.

en: Account activation
jv: Ngaktifaké akun

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
jv: Nguripna lan nyunting pesen e-mail sing dikirim marang panganggo sawise ngaktifake akun (nalika administrator ngaktifake akun kanggo user sing uwis ndaftar nang situs mbutuhake pasetujonan administrator).

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
jv: Nguripna lan nyunting pesen e-mail sing dikirim marang panganggo nalika akun dheweke diblokir.

en: Account cancellation confirmation
jv: Konfirmasi pambatalan akun

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
jv: Nyunting pesen e-mail sing dikirim nang panganggo sing padha nyoba mbatalaké akuné dhéwé.

en: Account canceled
jv: Mbatalaké akun

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
jv: Nguripna lan nyunting pesen e-mail dikirm menyang panganggo nalika akuné dibatalna.

en: Notify user when account is canceled.
jv: Welingana panganggo nalika akune dibatalaké.

en: The role name %name already exists. Choose another role name.
jv: Jeneng paraga %name uwis ana. Pilihana jeneng paraga liyané.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
jv: Panganggo liyane (%other_user) uwis mlebu log ing situs nganggo komputer iki, nanging sampeyan nyoba nganggo pranala sepisan-klik kanggo panganggo %resetting_user. Mangga <a href="!logout">metu log</a> dhisik lan nyoba nganggo pranalané manéh.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
jv: Pranala mlebu log mung sepisan sing sampéyan klik ora sah.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
jv: Sampéyan nembe nggunaknā pranala mlebu log mung sepisan kanggo. Pranala iki ora diperlokaké maneh mengkone. Mangga ngganti tembung sandhi sampéyan.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
jv: <p>Iki mlebu log mung sepisanan kanggo %user_name lan bakal kadaluwarsa nang %expiration_date.</p><p>Klik tombol iki kanggo mlebu log marang situs lan ngganti tembung sandhi sampéyan.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
jv: Sampéyan nembe nyoba pranala mlebu log mung sepisanan sing uwis digunaknā utāwā uwis ora sah maneh. Mangga njaluk maneh nggunaknā formulir ngisor iki.

en: When cancelling your account
jv: Nalika mbatalaké akun Sampéyan

en: When cancelling the account
jv: Nalika mbatalaké akun

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
jv: Mbutuhake konfirmasi e-mail kanggo mbatalake akun.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
jv: Yén diuripna, panganggo mesti mbalesi akun pembatalan liwat e-mail.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
jv: Yén diuripna, panganggo arep oléh e-mail balesan sakwisé akuné dibatalna.

en: Are you sure you want to cancel your account?
jv: Sampéyan yakin arep mbatalaké akun Sampéyan?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbatalaké akun %name?

en: Select the method to cancel the account above.
jv: Pilihānā metode kanggo mbatalaké akun nang ndhuwur.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
jv: E-mail konfirmasi kanggo pembatalan akun Sampéyan uwis dikirim marang alamat e-mail Sampéyan.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
jv: Akun sampéyan bakal diblokir lan sampéyan ora bisa mlebu log manéh. Kabéh konten sampéyan bakal diilangake saka atribut panganggo sampéyan.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
jv: Akun sampéyan bakal diblokir lan sampéyan ora bisa mlebu log manéh. Kabéh konten sampéyan bakal diumpetaké sākā panganggo liyané kejaba administrator.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
jv: Akun Sampéyan arep dibuwang lan kabèh katrangan akuné dibusaki. Kontén Sampéyan kabèh arep dijenengi dadi panganggo %anonymous-user.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
jv: Akun Sampéyan arep dibuwang lan kabèh katrangan akuné dibusaki. Kontén Sampéyan kabèh uga melu dibusak.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
jv: Sampéyan lagi nyoba nganggo pranala pambatalan akun sing wis kadaluwarsa. Mangga njaluk manéh nganggo form nang ngisor iki.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
jv: Kirimānā email panjalukan pembatalan akun marang %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
jv: Token gegayutan karo akun panganggo pribadi.

en: Tokens related to the currently logged in user.
jv: Token gegayutan karo panganggo sing lagi mlebu log saiki.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
jv: Modul User ngidinaké panganggo kanggo ndaftar, mlebu log lan metu log. Uga ngidinake panganggo sing nduweni kawenangan kanggo ngatur role (paraga) panganggo lan natani kawenangané paraga kuwi. Kanggo informasi lengkapé, wacanana buku panduan online bab <a href="@user">modul User</a>.

en: Creating and managing users
jv: Nggawé lan natani panganggo

en: User roles and permissions
jv: Paraga panganggo lan kawenangan

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. By default there are two roles: <em>anonymous user</em> (users that are not logged in) and <em>authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on choices you made when you installed Drupal, the installation process may have defined more roles, and you can create additional custom roles on the <a href="@roles">Roles page</a>. After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href="@permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing a particular type of content, editing or creating content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
jv: <em>Paraga</em> digunakna kanggo nglompokaké lan mbagi panganggo; saben panganggo bisa nduwéni siji utawa luwih paraga. Ana rong jinis paraga saka gawan yaiku: <em>panganggo anonim</em> (panganggo sing durung login) lan <em>panganggo kedaftar</em> (panganggo sing uwis ndaftar lan login). Gumantung karo pilihan sing Sampéyan gawé nalika masang Drupal, proses instalasi bisa nduwéni akéh paraga, lan Sampéyan bisa gawé paraga tambahan nang <a href="@roles">Kaca paraga</a>. Sakwisé nggawé paraga, Sampéyan bisa ngatur kawenangan kanggo saben paraga nang <a href="@permissions_user">Kaca kawenangan</a>. Ménéhi kawenangan ndadékaké panganggo sing uwis diwénéhi paraga tinentu bisa nglakoaké aksi nang sakjroning situs, kayadéné nonton tipe kontén tinentu, nyunting utawa nggawé kontén, ngatur setingan kanggo modul, utawa nggunakna fungsi tinentu saka situs (kayadéné Panggolèkan).

en: By default, Drupal comes with two user roles:
jv: Saka gawané, Drupal uwis nduwéni rong paraga panganggo.

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
jv: Panganggo Anonymous: paraga iki digunakna kanggo panganggo-panganggo sing ora nduwéni akun panganggo utawa ora tau ndaftar.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
jv: Panganggo Oténtik: paraga iki otomatis diwénéhna marang kabèh panganggo sing login.

en: This form lets administrators add, edit, and arrange fields for storing user data.
jv: Form iki ngidinaké administrator nambah, nyunting, lan natani field kanggo nyimpen data panganggo.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
jv: Form iki ngidinaké administrator ngatur carane field kudu ditampilaké nalikā proses gawené kācā profil panganggo.

en: User module timezone form element.
jv: Elemen form modul panganggo zona wektu

en: User module history view element.
jv: Elemen nonton Modul sejarah panganggo

en: Administer permissions
jv: Ngelola kawenangan

en: View user profiles
jv: Nonton profil panganggo

en: Change own username
jv: Ngubah jenengé dhéwé

en: Cancel own user account
jv: Mbatalaké akun panganggo dhéwé

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
jv: Cathetan: kontén bisa uga disimpen, ora dipacak, dibusak utawa dipindhah marang panganggo %anonymous-name gumantung karo pangaturan <a href="@user-settings-url">sétingan panganggo</a>.

en: Select method for cancelling own account
jv: Pilih metode kanggo mbatalaké akuné dhéwé

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
jv: Oléh nganggo spasi; pratandha ora diidinaké kejaba tandha titik, minus, petik siji lan garis ngisor.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
jv: Tanda tangan kedawan: kudune paling dawa %max aksara utawa kurang.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
jv: Ngapurané, kakéhan kesalahan upaya mlebu log saka alamat IP Sampéyan. Alamat IP iki sawetara diblokir. Coba manèh mengko utawa <a href="@url">njaluk password anyar</a>.

en: Cancelling account
jv: Mbatalaké akun

en: Cancelling user account
jv: Mbatalaké akun panganggo

en: %name has been disabled.
jv: %name uwis dipatèni.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
jv: Akun lengkap panganggo [user:name] nang [site:name]

en: An administrator created an account for you at [site:name]
jv: Administrator nggawé akun kanggo Sampéyan nang [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
jv: Akun detil kanggo [user:name] nang [site:name] (pending admin approval)

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Matur nuwun uwis ndaftar teng [site:name]. Aplikasi Sampéyan kanggo akun saiki esih ditahan pasetujonane. Sepisan waé disarujuki, Sampéyan arep ntrima e-mail liyané sing isine informasi ngenani carané mlebu log, nyetel tembung sandhi lan katrangan detil liyané
    
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
jv: [user:name] uwis dipasang kanggo akun.
    
    [user:edit-url]

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
jv: Penggantian katrangan login kanggo [user:name] nang [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
jv: Katrangan akun kanggo [user:name] nang [site:name] (ditrima)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (blocked)
jv: Katrangan akun kanggo [user:name] nang [site:name] (diblokir)

en: Account cancellation request for [user:name] at [site:name]
jv: Penjalukan pembatalan akun kanggo [user:name] nang [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (canceled)
jv: Katrangan akun kanggo [user:name] nang [site:name] (dibatalaké)

en: Cancel the selected user accounts
jv: Mbatalna akun panganggo kapilih

en: The user account %name cannot be cancelled.
jv: Akun panganggo %name ora bisa dibatalaké.

en: When cancelling these accounts
jv: Nalika mbatalaké aku iki

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
jv: Sampéyan yakin arep mbatalaké akun-akun panganggo iki?

en: Cancel accounts
jv: Batalna pangganggo

en: To make your password stronger:
jv: Kanggo kekuatan kode sandhi Sampéyan:

en: Make it at least 6 characters
jv: Dadékna paling ora 6 karakter

en: Add lowercase letters
jv: Tambahaké huruf cilik

en: Add uppercase letters
jv: Tambahaké huruf kapital

en: Add numbers
jv: Tambahaké angka

en: Add punctuation
jv: Tambahaké pratandha

en: Make it different from your username
jv: Bédaknā sākā jeneng panganggo Sampéyan

en: Weak
jv: Lemah

en: Fair
jv: Mengkel

en: Blocked user: %name %email.
jv: Panganggo ditolak: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
jv[0]: Ana 1 panganggo sing online.
jv[1]: Ana @count panganggo sing online.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
jv[0]: Ngapurané, ana luwih saka siji gagal nyoba login nganggo akun iki. Sementara wektu ditolak. Mengko dicoba manèh utawa <a href="@url">njaluk tembung sandhi anyar</a>.
jv[1]: Ngapurané, ana luwih saka @count gagal nyoba login nganggo akun iki. Sementara wektu ditolak. Mengko dicoba manèh utawa <a href="@url">njaluk tembung sandhi anyar</a>.

en: Find and manage people interacting with your site.
jv: Temoknā lan natani sesrawungané wong-wong karo situs Sampéyan.

en: Confirm account cancellation
jv: Konfirmasi pembatalan panganggo

en: User passwords rehashed to improve security
jv: Tembung sandhi panganggo diacak manèh kanggo nambah keamanan

en: Migrated user time zones
jv: Pindahana zona wektu panganggo

en: Start with only a few modules enabled.
jv: Mulai namung nganggo jumlah modul sethithik.

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
jv: Gunaknā penanda kanggo nglompokaké artikel sing nduwéni topik mirip nang kategori.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
jv: Isékna tandha koma kanggo misahi daftar tembung marang katrangan konten Sampéyan.

en: Install with commonly used features pre-configured.
jv: Masang nganggo pra-konfigurasi fitur kagunan dhasar.

en: Content width
jv: Ambané kontén

en: Fluid width
jv: Ambané megaraké

en: Fixed width
jv: Ambané tetep

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
jv: Téma multi kolom sing bisa diatur kanggo ngowahi warna lan gampang dipindhah saka layout netep karo kampul ambané.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
jv: Kolum tunggal sederhana, tanpa tabel, téma administrasi sing kampul ambané.

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
jv[0]: 1 update ditahan (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
jv[1]: @count update ditahan (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)

en: Author textfield
jv: Penulis field tèks

en: Subject textfield
jv: Subyek field téks

en: A contact form with category %category already exists.
jv: Form kontak nganggo kategori %category uwis ana.

en: Hello !recipient-name,
jv: Hallo !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of a field @field_name that doesn't exist or is currently inactive.
jv: Nyoba gawé instan kanggo field @field_name sing ora ana utawa saiki ésih ora aktif.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
jv: Nyoba gawé instan kanggo field @field_name nang pakét @bundle sing uwis ana instané.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
jv: Field API kanggo nambah field marang entiti kayadéné node lan panganggo.

en: Overview of fields on all entity types.
jv: Gambaran ringkes field nang kabéh jenis entiti.

en: Configuring text formats
jv: Ngatur format téks

en: Show more content
jv: Tampilna luwih akéh kontén

en: Collapse
jv: Nyusut

en: Error messages to display
jv: Pesen kesalahan sing arep ditampilna

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
jv: Banget dianjuraké yén situs sing mlaku nang peralatan produksi ora nampilaké kaluputan manéh.

en: Cannot open %file_path
jv: Ora bisa mbukak %file_path

en: Term name textfield
jv: Jeneng tetembungan field téks

en: Term description textarea
jv: Katrangan tetembungan area téks

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
jv: Pitudhuh ngreset tembung sandhi bakal dikirim marang %email. Sampéyan kudu metu log yén arep nganggo pranala reset tembung sandhi nang email.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
jv: Lebokaké tembung sandhi saiki kanggo ngowahi %mail utawa %pass. !request_new.

en: Current password
jv: Kode Sandhi saiki

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
jv: Tembung sandhi sampéyan ilang utāwā ora bener; dianjuraké supaya ngganti %name.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
jv: Pesen Wilujeng Rawuh karo pitudhuh liyané wis dikirim marang email panganggo anyar <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
jv: Pesen Wilujeng Rawuh karo pitudhuh liyané wis dikirim marang alamat email sampéyan.

en: Configure user accounts.
jv: Ngatur akun panganggo.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
jv: Ngatur solah bawa panganggo gawan, uga persyaratan pendaftaran, e-mail, field, lan gambar foto panganggo.

en: %module module installed.
jv: modul %module uwis dipasang.

en: Use this page to create a new custom block.
jv: Gunakna kaca iki kanggo nggawe blok anyar gawenan dhewe.

en: Number of recent blog posts to display
jv: Cacahe kiriman blog pungkasan sing ditampilake

en: @node_type comment
jv: komentar @node_type

en: Edit comment %comment
jv: Sunting komèntar %comment

en: Planning fields
jv: Ngrancang field-field

en: What the field will be called
jv: Jeneng apa field iki kudu diundang

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
jv: Field nduweni <em>label</em> (jeneng iki ditampilaké nang polatan pangganggo) lan <em>jeneng mesin</em> (kanggo jeneng internal). Jenengé bisa diowahi sawisé Sampéyan gawé field (yén diperlokaké) nanging jeneng mesin ora bisa diowahi sawise Sampéyan gawé field.

en: What type of data the field will store
jv: Tipe data apa field bakal disimpen

en: How the data will be input and displayed
jv: Piyé carané data arep dilebokaké lan ditampilaké

en: How many values the field will store
jv: Pira akehé biji field sing arep disimpen

en: Reusing fields
jv: Nggunakna ulang field

en: Fields on content items
jv: Field nang item konten

en: Fields on content items are defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.
jv: Field nang item konten defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.

en: Fields on taxonomy terms
jv: Field nang tetembungan taksonomi

en: Fields on taxonomy terms are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.
jv: Field nang tetembungan taksonomi are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.

en: Fields on user accounts
jv: Field nang akun panganggo

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
jv: Field nang akun panganggo are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.

en: Fields on comments
jv: Field nang komèntar

en: Fields on comments are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.
jv: Field nang komèntar are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.

en: Administer text formats and filters
jv: Ngelola format teks lan penyaring

en: @type language detection
jv: ndetèksi bāsā @type

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
jv: Tembung-tembung nang berkas unggahan ngganténi sing uwis ana, sing anyar ditambahaké. Format jamak dianyari.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
jv: Tembung-tembung sing ana lan format jamak ora diowahi, namung tembung sing anyar sing ditambahaké.

en: User interface text
jv: Teks polatan panganggo

en: Use the detected interface language.
jv: Gunaknā bāsā polatan sing kedetèksi.

en: Add new %type
jv: Nambah %type anyar

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
jv: Setèlan anyar digawé kanthi nyalin item sākā setèlan sidhatan gawan Sampéyan.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
jv: Setèlan anyar digawé kanthi nyalin item sākā setèlan %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
jv: Sampéyan saiki nggunaknā setèlan sidhatan %set-name.

en: edit set name
jv: sunting setèlan jeneng

en: delete set
jv: mbusak set

en: Create new set
jv: Gawé  setèlan anyar

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
jv: Setèlan sidhatan %set-name uwis digawé . Sampéyan bisa nyunting sākā kācā iki.

en: Updated set name to %set-name.
jv: Nganyari jeneng setèlan marang %set-name.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak setèlan sidhatan %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
jv: Setèlan sidhatan %title uwis dibusak.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
jv[0]: 1 panganggo uwis dipilih utāwā uwis ditandhani marang setèlan sidhatan iki.
jv[1]: @count panganggo uwis dipilih utāwā uwis ditandhani marang setèlan sidhatan iki.

en: Administering shortcuts
jv: Ngelola sidhatan

en: Choosing shortcut sets
jv: Milih setèlan sidhatan

en: Edit current shortcut set
jv: Sunting kelompok sidhatan saiki

en: Select any shortcut set
jv: Milih sembarang setèlan sidhatan

en: Add and modify shortcut sets.
jv: Nambah lan ngowahi setèlan sidhatan.

en: Add shortcut set
jv: Nambah setèlan sidhatan

en: Edit set name
jv: Sunting setèlan jeneng

en: Delete shortcut set
jv: Mbusak setèlan sidhatan

en: @remote could not be saved to @path.
jv: @remote ora bisa disimpen dadi @path.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
jv: Drupal mbutuhaké sampéyan kanggo nguripaké ekstensi PHP nang daftar ngisor iki (wacanana <a href="@system_requirements">kaca persyaratan sistim</a> kanggo informasi saklengkapé):

en: Database support
jv: Database sing didukung

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
jv: Web server sampéyan ketoké ora ndhukung ekstensi database PDO dasar. Coba dipriksa penyedia hosting sampéyan kanggo mestekaké yén uwis ndhukung PDO (PHP Data Objects) lan nawaraké sembarang jenis database sing <a href="@drupal-databases">ndhukung Drupal</a>.

en: Footer first column
jv: Footer kolom pertama

en: Footer second column
jv: Footer kolom keloro

en: Footer third column
jv: Footer kolom ketelu

en: Footer fourth column
jv: Footer kolom kepapat

en: Kyrgyz
jv: Kyrgiztan

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
jv: theme() ora bisa dipasang nganti kabèh modul diemot.

en: The date the comment was most recently updated.
jv: Tanggal komentar uwis dianyari paling anyar.

en: Comment posted: %subject.
jv: Komentar dikirim: %subject.

en: On value
jv: Kegolong biji

en: If left empty, "1" will be used.
jv: yén sakdurunge kosong, "1" bakal digunakna.

en: Off value
jv: Ora kegolong biji

en: If left empty, "0" will be used.
jv: yén sakdurunge kosong, "0" bakal digunakna.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
jv: Field iki uwis dipaténi jalaran sampéyan ora nduwéni kawenangan kanggo nyunting.

en: Select a forum.
jv: Pilih forum.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
jv: Pustaka GD kanggo PHP diuripaké, nanging wis dikompile tanpa dukungan fungsi sing dienggo efek muter lan efek klawu. Kemungkinan dikompile nganggo pustaka GD resmi saka laman http://www.libgd.org dudu pustaka GD sing dipaket karo PHP. Sampéyan kudu ngompile ulang PHP --karo-gd nganggo paket pustaka GD. Wacanana <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">pitudhuh manual PHP</a>.

en: GD library rotate and desaturate effects
jv: Pustaka GD bisa kanggo efek muter lan efek ngilangi warna

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
jv: Nonton, nyunting lan mbusak kabéh konten ora merlokaké watesan kawenangan.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID.
jv: Sampéyan kudu nyocogaké alamat email sampéyan kanggo akun iki sakdurungé mlebu log nganggo OpenID.

en: The HTML ID %id is unique.
jv: Kode ID HTML %id kudu unik.

en: Syslog format
jv: Format syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
jv: Temtokaké format kanggo entri syslog. Variabel sing cumawis yaiku: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL dasar situs.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Tanggal Unix entri log.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategori kanggo sapa sing nduwéni pesen iki.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>alamat IP panganggo sing micu pesen.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>URI panjalukan.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>referensi HTTP yén cumawis.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID Panganggo.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Pranala kanggo nglompokaké pesen.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Pesen kanggo panyimpenan log.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
jv: Sumber njaba bisa otomatis dioptimalaké, sing bisa ngurangi ukuran lan jumlah panjalukan sing digawé marang situs sampéyan.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
jv: Tanggal ing format 'wiwit-tanggal'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
jv: Panggonan berkas relatif karo direktori utama Drupal.

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
jv: Nemokaké kaluputan HTTP @errorcode nalika nyoba ngumpulaké @remote.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
jv: Terjemahan %title nang %language uwis ana, %type anyar bakal digawé dudu saka terjemahan.

en: Your modules have been downloaded and updated.
jv: Modul-modul Sampéyan uwis diundhuh lan dianyari.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
jv: <a href="@update">Nglakokaké panganyaran database</a>

en: @name <em>(locked)</em>
jv: @name <em>(dikunci)</em>

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak paraga %name iki?

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
jv: Gunaknā <em>artikel</em> kanggo kontèn sing asring ditulis kaya warta berita, pengumuman utāwā blog.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
jv: Berkas %filename sing kapilih ora bisa diunggah. Namung berkas sing nganggo ekstensi iki sing diidinaké: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
jv: Telih kanggo panganggo anonim

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
jv: Fleksibel, téma bisa ganti warna uga regioné akéh.

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: Triptych first
jv: Triptych pertama

en: Triptych middle
jv: Triptych tengah

en: Triptych last
jv: Triptych pungkasan

en: Main background
jv: Latar utama

en: Sidebar background
jv: Latare sidebar

en: Sidebar borders
jv: Garis wates sidebar

en: Footer background
jv: Latare footer

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
jv: Daftar spasi-watesan kode HTML diidinaké nang tetembungan konten pasokan. Kode tag sing ora oleh dicoret sākā konten.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
jv: %field namung oleh diiseni karakter a-z, garis ngisor, utawa tandha hubung.

en: %field cannot contain any markup.
jv: %field ora bisa diiseni kode HTML.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
jv: Ora ana URL alias sing cumawis. <a href="@link">Tambah URL alias</a>.

en: Content reindexing
jv: Ngindeks ulang konten

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
jv: Telih kacané ora bisa digawé manéh nganti sak orané wektu saiki.

en: Expiration of cached pages
jv: Kadaluwarsané kaca telih

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
jv: Wektu maksimal kanggo cache njaba bisa nggunakna versi kaca lawas.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
jv: Opsi-opsi iki ngatur setèlan tampilan kanggo tema %theme. Yén situs Sampéyan ditampilaké nganggo tema iki, setèlan iki bakal digunakaké.

en: Administer software updates
jv: Ngelola update perangkat alus

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
jv: Isènana alamat email sing bener utawa nganggo token alamat email kayata %author.

en: @required_name (Missing)
jv: @required_name (Ora ana)

en: @required_name (Version @compatibility required)
jv: @required_name (mbutuhaké Versi @compatibility)

en: @name requires at least PHP @version.
jv: @name mbutuhaké vèrsi minimal PHP @version.

en: Unresolved dependency
jv: Gumantungan ora bisa dirampungaké

en: @name requires this module.
jv: @name mbutuhaké modul iki.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
jv: @name mbutuhaké modul lan versi iki. Saiki nganggo @required_name versi @version

en: Site details
jv: Katrangan lengkap Situs

en: Title and slogan
jv: Judhul lan sesanti

en: Firehouse
jv: Omah kobaran (Firehouse)

en: Ice
jv: Es (Ice)

en: Can't handle more than one field storage engine
jv: Ora bisa nyekel luwih saka siji field mesin penyimpenan

en: Field storage engine not found.
jv: Mesin penyimpanan field ora ketemu.

en: For this query an entity type must be specified.
jv: Kanggo queri iki tipe entiti kudu dijelasaké.

en: Entity %entity has no base table.
jv: Entiti %entity ora nduweni tabel basis.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
jv: Ora mangerteni carane mrentah @key kanggo @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
jv: Ater-ater table database sing sampéyan iseknā, %prefix, ora sah. Ater-ater table namung oleh ngandhut karakter huruf-angka, tandha hubung utāwā garis ngisor.

en: Default settings file
jv: File pengaturan gawan

en: The default settings file does not exist.
jv: File berkas pengaturan gawan ora ana.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
jv: Installer @drupal mbutuhaké %default-file berkas ora diowahi sembarangan sākā undhuhan sing asli.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
jv: Ngatur ulang barisan nganggo nomer bobot ngganténi nggéréd.

en: Show row weights
jv: Tudhuhaké baris bobot

en: Hide row weights
jv: Umpetaké baris bobot

en: Attempt to create an instance of field @field_name without an entity type.
jv: Nyoba gawé instan kanggo field @field_name tanpa nduwéni tipe entity.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on forbidden entity type @entity_type.
jv: Nyoba gawé instan kanggo field @field_name nang larangan tipe entity @entity_type.

en: Attempt to update an instance of a nonexistent field @field.
jv: Nyoba nganyari instan kanggo field sing ora ana @field.

en: Attempt to update an instance of field @field on bundle @bundle that doesn't exist.
jv: Nyoba nganyari instan kanggo field @field nang pakét @bundle sing durung ana.

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
jv: Nyoba mbuwang field @field_name sing esih nduwéni instan.

en: %name: the value may be no less than %min.
jv: %name: bijine ora oleh luwih cilik sākā %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
jv: %name: bijine ora oleh luwih gedhe sākā %max.

en: No fields have been defined yet.
jv: Durung ana field sing ditulisake.

en: Weight for new field
jv: Bobot kanggo field anyar

en: Weight for added field
jv: Bobot kanggo field tambahan

en: Custom display settings
jv: Setèlan tampilan kostum

en: Use custom display settings for the following view modes
jv: Nggunakna setèlan tampilan kostum kanggo modé tontonan ngisor iki

en: The %view_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href="@url">configure them</a>.
jv: Mode %view_mode saiki nganggo setélan display kostum. Sampéyan bisa <a href="@url">ngatur dhéwéké</a>.

en: User interface for the Field API.
jv: Polatan panganggo kanggo Field API.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
jv: Pisahaké ekstensi nganggo spasi utāwā koma lan ora ngandhut tandha titik nang ngarepan.

en: Edit an existing effect within a style.
jv: Nyunting efek sing uwis ana nganggo gagrag.

en: Delete an existing effect from a style.
jv: mbusak efek sing uwis ana saka gagrag.

en: Node module element
jv: Elemén modul node

en: Close overlay
jv: Nutup overlay

en: Poll module settings
jv: Setèlan modul poling

en: Poll vote
jv: Milih poling

en: Poll results
jv: Kasil poling

en: The new set name is required.
jv: Dibutuhaké setèlan jeneng anyar.

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
jv: Setèlan sidhatan %name uwis ana. Pilih jeneng liyané.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
jv: Kaluputan teks ditemokaké nang @field kanggo pesen email: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
jv[0]: 1 e-mail uwis dikirim sakjroning pengujian.
jv[1]: @count e-mail uwis dikirim sakjroning pengujian.

en: Blocked IP addresses
jv: Alamat IP diblokir

en: IP addresses listed here are blocked from your site. Blocked addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
jv: Daftar alamat IP iki diblokir saka situs sampeyan. Pamblokiran alamat-alamat iki nglarang saka ngaksés situs lan dadi gantine nonton pesen ringkes sing nerangaké situasi.

en: Upload module has been migrated to File module.
jv: Modul Upload wis dipindhahaké dadi modul File.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
jv: durung ditandhai

en: not yet created
jv: durung digawé

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Matur nuwun uwis ndaftar nang situs [site:name]. Sampéyan saiki bisa mlebu log kanthi ngeklik pranala iki utawa nyalin lan némpél marang peramban:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Pranala iki namung bisa digawé sepisan kanggo mlebu log lan arep nuntun Sampéyan marang kaca sing bisa kanggo nyetél tembung sandhi.
    
    Sakwise nyetél tembung sandhi, Sampéyan bisa mlebu log nang [site:login-url] lan sakterusé:
    
    Jeneng panganggo: [user:name]
    Tembung sandhi: Your password
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Admin situs [site:name] uwis nggawé akun kanggo Sampéyan. Sampéyan uwis bisa mlebu log kanthi ngeklik pranala iki utawa nyalin lan tempel nang peramban Sampéyan:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Pranala iki namung bisa digawé sepisan kanggo mlebu log lan arep nuntun Sampéyan marang kaca sing bisa kanggo nyetel tembung sandhi.
    
    Sakwise nyetel tembung sandhi, Sampéyan bisa mlebu log nang [site:login-url] lan sakteruse:
    
    Jeneng panganggo: [user:name]
    Tembung sandhi: Your password
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Panjalukan kanggo mbusak tembung sandhi akun uwis digawé nang [site:name].
    
    Sampéyan uwis bisa mlebu log kanthi ngeklik pranala iki utawa nyalin lan tempel nang peramban Sampéyan:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Pranala iki namung bisa digawé sepisan kanggo mlebu log lan arep nuntun Sampéyan marang kaca sing bisa kanggo nyetel tembung sandhi. Iki arep kadaluwarsa nganti sedina lan ora ana apa-apa yén ora digunakna.
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Akun Sampéyan nang [site:name] uwis diblokir.
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Panjalukan kanggo mbatalaké akun Sampéyan uwis digawé nang [site:name].
    
    Sampéyan saiki uwis bisa mbatalaké akun nang [site:url-brief] karo ngeklik pranala iki utawa nyalin-tempel marang peramban Sampéyan:
    
    [user:cancel-url]
    
    WELING: Pambatalan akun Sampéyan ora bisa dibalekaké .
    
    Pranala iki arep kadaluwarsa nganti sedina lan ora ana apa-apa yén ora digunakna.
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Akun Sampéyan nang [site:name] uwis dibatalaké .
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: The URL of the account edit page.
jv: URL kanggo kācā nyunting akun.

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
jv: Nonce saka @endpoint ditolak jalaran ora bener formaté, nonce: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
jv: Nonce sing ditrima saka @endpoint ngluwihi jarak wektu (béda wektuné: @intervals). Priksa kemungkinan mbélok.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
jv: Upaya balesan nonce diblokir saka @ip, nonce: @nonce.

en: Comment display
jv: Tampilan komèntar

en: New field name
jv: Jeneng field anyar

en: Error opening socket @socket
jv: Kesalahan mbukak sokét @socket

en: delivery callback not found
jv: callback sing dipesen ora ditemokna

en: callback %callback not found: %q.
jv: callback %callback ora ditemokake: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing ditemtokake ora bisa di salin, jalaran direktori tujuane ora sah. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing ditemtokake ora bisa di salin, jalaran direktori tujuane ora diatur kanthi bener. Iki mungkin disebabake masalah kawenangan berkas utawa direktori. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
jv: file %file ora bisa dikopi merga file sing jenenge podho uwis ana nang direktori.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa dipindhah, merga panggonan tujuané ora sah. Informasi saklengkape cumawis nang cathetan sistem.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
jv: Berkas %file sing dipilih ora bisa dibusak, merga URI-ne cacat. Informasi saklengkape cumawis nang cathetan sistem.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
jv: Data ora bisa disimpen, jalaran direktori tujuane ora sah. Informasi pepake cumawis nang log sistim.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa disalin, merga sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_copy() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa disalin jalaran berkasé ora ana.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran berkas sing nganggo jeneng kuwi uwis ana nang direktori tujuané (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran arep numpuki berkasé dhéwé.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
jv: Berkas spesifik %file ora bisa disalin marang %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa dipindhah, mergané direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_move() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file (%realpath) ora bisa dibusak merga dudu URI sing valid. Iki bisa disebabaké saka file_delete() sing ora bener utawa kesalahan stream wrapper.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
jv: Datané ora bisa disimpen jalaran direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké sākā berkas file_save_data() sing ora bener utāwā alamat memori sing ilang.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
jv: Sétingan PHP Sampéyan namung bisa kanggo jenis database tunggal, mula kuwi ndadékaké otomatis kepilih.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
jv: Versi PHP sing digunakna sampeyan nduweni masalah karo PostgreSQL. Sampeyan kudu ngupgrade PHP marang versi 5.2.11, 5.3.1 utawa sing luwih anyar.

en: Exit block region demonstration
jv: Metu sākā demonstrasi blok region

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
jv: Ngatur dasbor mbutuhaké kawenangan !permission-name.

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
jv: Kanggo natani kaca dasbor, pindhahana blok-blok marang region dasbor nang <a href="@dashboard">Kaca administrasi Dasbor</a>, utawa uripana JavaScript nang kaca iki kanggo nggunakna polatan gered-ceblok.

en: Configure available dashboard blocks
jv: Ngatur blok dasbor sing uwis cumawis.

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
jv: Géréd lan tibakna blok iki marang kolom ngisor iki. Owahan otomatis kesimpen. Opsi liyané disediakna nang <a href="@dashboard-url">kaca pangaturan</a>.

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
jv: Ngatur konfigurasi blok sing bisa ditampilna nang dasbor.

en: Database log messages to keep
jv: Pesen log database kanggo disimpen

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
jv: Jumlah maksimum pesen sing disimpen nang log database. Mbutuhaké <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>.

en: Recent log messages
jv: Pesen log pungkasan

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan

en: Display prefix and suffix.
jv: Tampilna awalan lan akhiran.

en: Display with prefix and suffix.
jv: Tampilna karo awalan lan akhiran.

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: No field is displayed.
jv: Ora ānā field sing ditampilna.

en: No field is hidden.
jv: Ora ānā field sing diumpetna.

en: Format settings:
jv: Setèlan format:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
jv: Berkas sing digunakna nang field !name ketoke ora nduweni referensi.

en: Missing text format: %format.
jv: Kelangan format teks: %format.

en: Link image to
jv: Tautna gambar nang

en: Image style: @style
jv: Gayané gambar: @style

en: Linked to content
jv: Tautna nang kontèn

en: Linked to file
jv: Tautna nang berkas

en: Shown when hovering over the menu link.
jv: Ditampilna yén kursor ngliwati ndhuwur pranala menu.

en: Undefined language (@langcode)
jv: Basa sing ora dikenal (@langcode)

en: Administrative overlay
jv: Natani overlay

en: Use the overlay for administrative pages.
jv: Nggunakna overlay kanggo kaca administrasi.

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
jv: Tampilaké kaca administrasi nang ndhuwur kaca sing Sampéyan wiwiti.

en: A <a href="@php-code">PHP code</a> text format has been created.
jv: Format teks <a href="@php-code">kode PHP</a> uwis digawé .

en: Choose which search modules are active from the available modules.
jv: Pilihana modul panggolèkan sing arep diaktifna saka modul sing cumawis.

en: Default search module
jv: Modul panggolèkan gawan

en: Choose which search module is the default.
jv: Pilihana modul panggolèkan sing arep dadi gawan.

en: Your default search module is not selected as an active module.
jv: Modul panggolèkan gawan Sampéyan ora dipilih dadi modul aktif.

en: Search is currently disabled.
jv: Panggolèkan saiki ora diuripna.

en: Syslog identity
jv: Identitas syslog

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page.  Leave blank to display the default content feed.
jv: Ora kudu, temtokaké URL relatif kanggo nampilaké kaca ngarep. Kosongana yén nganggo tampilan pasokan konten gawan.

en: Error pages
jv: Kācā kaluputan

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
jv: Path '%path' ora sah utāwā Sampéyan ora nduwé hak ngakses nang kene.

en: Last run: %cron-last ago.
jv: Terakhir dilakokaké: %cron-last kepungkur.

en: Run cron every
jv: Nglakokaké cron saben

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
jv: Yén diuripna, namung panganggo sing nduwé  <a href="@permissions-url">kawenangan</a> "Gunakna situs nang mode perawatan" sing bisa ngakses situs Sampéyan kanggo nglakoaké perawatan;  kabèh dhayoh liyané wacanana pesen mode perawatan sing diatur nang ngisor iki. Panganggo sing dikenal bisa mlebu log langsung liwat kaca <a href="@user-login">mlebu log panganggo</a> page.

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
jv: Ngubah jeneng situs, alamat e-mail, slogan, kaca ngarep, jumlahé kiriman per kaca, lan kaca-kaca kesalahan.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
jv: Natani otomatis prèntah-prèntah rumatan situs.

en: Weight for added term
jv: Bobot kanggo tetembungan tambahan

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
jv: Sub direktori nang direktori unggahan berkas sing foto-foto arep disimpen.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
jv: Foto sing luwih gedhé saka dimensi iki arep dicilikaké lan dipasaké.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
jv: Ukuran berkas maksimum sing diidinaké kanggo ngunggah foto. Berkas unggahan biasané kewates saka setélan berkas unggahan maksimum PHP, lan gambar otomatis dicilikaké ngepasi ukuran dimensi ndhuwur.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
jv: Gambar virtual Sampéyan utawa foto. Foto luwih gedhé saka @dimensi piksel arep dicilikaké.

en: [user:name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
jv: [user:name],
    
    Akun Sampéyan nang [site:name] uwis diaktifaké.
    
    Sampéyan saiki bisa mlebu log kanthi ngeklik pranala iki utawa nyalin lan nempel marang peramban:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Pranala iki namung bisa digawé sepisan kanggo mlebu log lan arep nuntun Sampéyan marang kaca sing bisa kanggo nyetel tembung sandhi.
    
    Sakwise nyetel tembung sandhi, Sampéyan bisa mlebu log nang [site:login-url] lan sakterusé:
    
    Jeneng panganggo: [user:name]
    Tembung sandhi: Your password
    
    Nuwun.
    --  Tim [site:name]

en: Upload an image to go with this article.
jv: Unggah gambar karo artikel

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
jv: Profil minimal kanggo nglajuaké tes. Kalebu modul persyaratan mutlak.

en: The settings file is writable.
jv: File séting iki bisa ditulisi.

en: The settings file is owned by the web server.
jv: File séting iki duwéké web server.

en: Invalid merge query: no conditions
jv: Query gabungan ora sah: ora ānā kondisi

en: Weight for @block block
jv: Bobot kanggo blok @block

en: Region for @block block
jv: Region kanggo blok @block

en: Comment approval
jv: Komèntar sing disarujuki

en: Post comments
jv: Ngirim komèntar

en: Skip comment approval
jv: Nglangkahi pasetujonan komèntar

en: View and customize your dashboard.
jv: Nampilna lan ngatur dasbor Sampéyan.

en: Customize your dashboard.
jv: Kelola dasbor Sampéyan.

en: This function can only be used to delete fields without data
jv: Fungsi iki namung bisa mbusak field sing ora ana isi datané.

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
jv: Sampéyan yakin arep maténi format tèks %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
jv: Maténi formatan tèks arep dibuwang kabèh sākā polatan administrasi, lan sembarang kontèn sing disimpen karo format iku ora bakal ditampilaké. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Disabled text format %format.
jv: Paténi format tèks %format.

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Disable text format
jv: Paténi format tèks

en: Hot topic, new comments
jv: Topik gayeng, komèntar anyar

en: Hot topic
jv: Topik gayeng

en: Normal topic
jv: Topik biasa

en: Closed topic
jv: Topik ditutup

en: Reference for usage, configuration, and modules.
jv: Referénsi kanggo fungsi kagunan, konfigurasi lan modul.

en: and where %property is %value
jv: lan nalika %property padha karo %value

en: where %property is %value
jv: nalika %property padha karo %value

en: and where
jv: lan nalika

en: Current URL is @url.
jv: URL saiki yakuwi @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
jv: Judhul kaca @actual iki padha karo @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
jv: Judhul kaca @actual iki ora pada karo @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
jv: Tanggapan HTTP ora dikarepaké !code, asliné !curl_code

en: Configure @module permissions
jv: Ngatur kawenangan @module

en: Select and configure your themes.
jv: Pilih lan aturana téma Sampéyan.

en: Administer settings.
jv: Séting pengelolaan.

en: View reports, updates, and errors.
jv: Nonton laporan, update lan kaluputan.

en: Stores temporary data for system_update_7061.
jv: Nyimpen data sementara kanggo system_update_7061.

en: Administrative toolbar
jv: Toolbar pengelolaan

en: Install new module or theme
jv: Masang modul utāwā téma anyar

en: Install new module
jv: Masang modul anyar

en: Install new theme
jv: Masang téma anyar

en: %property is %value
jv: %property yakuwi %value

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
jv: Ngelola akun panganggo, parāgā lan kawenangan.

en: Renamed the 'post comments without approval' permission to 'skip comment approval'.
jv: Ngganti kawenangan 'ngirim komentar tanpa pasetujonan' dadi 'mlumpati pasetujonan komentar'.

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Update @title
jv: Nganyari @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik. Namung kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut karakter unik.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
jv: Jeneng kewaca-mesin uwis ānā sing nganggo. Jeneng iki kudu unik.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number

en: Parent for @title
jv: Induk kanggo @title

en: New field label
jv: Jeneng field anyar

en: Parent for new field
jv: Induk kanggo field anyar

en: Type of new field
jv: Jinis field anyar

en: Widget for new field
jv: Piranti kanggo field anyar

en: Existing field label
jv: Jeneng field sing uwis ana

en: Parent for existing field
jv: Induk kanggo field sing uwis ana

en: Existing field to share
jv: Field sing ana kanggo dibagi

en: Widget for existing field
jv: Piranti kanggo field sing uwis ana

en: Label display for @title
jv: Jeneng tampilan kanggo @title

en: Formatter for @title
jv: Pengformat kanggo @title

en: Parents for @title
jv: Induk kanggo @title

en: Visibility for @title
jv: Penampilan kanggo @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
jv: Ānā data kanggo field iki nang database. Sétingan field ora bisa suwé-suwé diowahi.

en: Weight for new file
jv: Bobot kanggo berkas anyar

en: Choose a file
jv: Pilih berkas

en: Weight for new effect
jv: Bobot kanggo éfék anyar

en: @title language provider
jv: @title penyedia basa

en: Enable @title menu link
jv: Uripnā tautan menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
jv: Jeneng unik kanggo nggawé URL marang menu. Namung kudu ngandhut huruf cilik, angka lan tandha minus.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik kanggo tipe konten iki. Iki kudu ngandhut namung huruf cilik, angka lan garis ngisor. Jeneng iki bakal dienggo kanggo mbangun alamat URL marang kācā %node-add, sing bakalan ngowahi tandha garis ngisor dadi tandha hubung.

en: Choice label
jv: Jeneng pilihan

en: New choice label
jv: Jeneng pilihan anyar

en: Vote count for choice @label
jv: Jumlah pilihan kanggo pilihan @label

en: Vote count for new choice
jv: Jumlah pilihan kanggo pilihan anyar

en: Weight for choice @label
jv: Bobot kanggo pilihan @label

en: Weight for new choice
jv: Bobot kanggo pilihan anyar

en: Category for @title
jv: Kategori kanggo @title

en: Active modules
jv: Modul aktif

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP 5.2.5, or PHP @version with the htmlspecialchars security patch backported.
jv: Instalasi PHP sampéyan uwis ketuwan. Drupal mbutuhaké sak orané PHP versi 5.2.5 utawa PHP @version sing nganggo htmlspecialchars security patch backported.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
jv: Web server sampeyan ketoké ora ndhukung PDO (PHP Data Object). Takonaké marang provider hosting sampéyan supaya masang ekstensi dasar PDO. Wacanana kaca  <a href="@link">persyaratan sistim</a> kanggo informasi saklengkapé.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal 7 requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
jv: Web server sampéyan ketoké nduwéni versi sing salah karo PDO sing dipasang. Drupal 7 mbutuhaké ekstensi PDO saka inti PHP. Sistim iki nduwéni versi PECL sing lawas. Wacanana kaca<a href="@link">prasyarat sistim</a> kanggo informasi sing detil .

en: List of trigger actions when !description
jv: Daftar aksi pemicu nalika !description

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
jv: Versi database %version iki kurang saka syarat minimal sing dibutuhaké yaiku versi %minimum_version.

en: !theme (default theme)
jv: !theme (téma gawan)

en: !theme (administration theme)
jv: !theme (ngelola téma)

en: Add other blocks
jv: Tambah blok liyané

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
jv: Gunakaké bāsā sing bisa kedetèksi kanggo URL yén ora ānā bāsā sing ditemokaké.

en: %type_name: Create new content
jv: %type_name: Gawé kontèn anyar

en: %type_name: Edit own content
jv: %type_name: Ngubah kontèné dhéwé

en: %type_name: Edit any content
jv: %type_name: Ngubah sembarang kontèn

en: %type_name: Delete own content
jv: %type_name: Mbusak kontène dhéwé

en: %type_name: Delete any content
jv: %type_name: Mbusak sembarang kontèn

en: The message has been dismissed. You can change your overlay settings at any time by visiting your profile page.
jv: Pesen iki uwis dibuwang. Sampéyan bisa ngowahi setélan overlay kapan waé sakwisé mlebu kaca profil sampéyan.

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
jv: Yén sampéyan nduwéni masalah ngaksés kaca administrasi situs iki, paténana layar overlay nang kaca profil sampéyan.

en: Dismiss this message.
jv: Ilangaké pesen iki.

en: Options for the administrative overlay
jv: Opsi kanggo natani overlay

en: Next steps
jv: Langkah lanjuté

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, jalaran direktori tujuan %destination ora disetél sing bener.

en: @driver_name settings
jv: Sétingan @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
jv: MySQL, MariaDB, utawa padhananné

en: Database file
jv: Berkas database

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
jv: Tautan sing pestén kanggo berkas nalikā data @drupal bakal di simpen. Iki kudu bisa ditulisi sākā server web lan kudu manggon sak njabaning web root.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
jv: Direktori sing Sampéyan tulisaké ora bisa ditulisi nang server web.

en: Autocomplete popup
jv: Popup otomatis-komplit

en: Searching for matches...
jv: Nggolèki sing cocok...

en: No fields are present yet.
jv: Durung ānā field sing diwenehna.

[ctx: Font weight]
en: Strong
jv: Kandel

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
jv: Waca lanjutané <span class="element-invisible"> ngenani @title</span>

en: The number of votes that have been cast on a poll.
jv: Jumlah pemilih sing uwis milih poling.

en: The length of time the poll is set to run.
jv: Suwéné wektu kanggo njalanaké poling.

en: Uninstall @module module
jv: Nyopot modul @module

en: Aggregate and compress CSS files.
jv: Kumpulaké lan dipenet berkas CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
jv: Kumpulaké berkas JavaScript.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
jv[0]: Kanggo nyopot modul @module, modul iki kudu dicopot dhisik: @required_modules
jv[1]: Kanggo nyopot modul @module, modul-modul iki kudu dicopot dhisik: @required_modules

en: Enable newly added modules
jv: Uripānā tambahan modul anyar

en: Enable newly added themes
jv: Uripana tambahan téma anyar

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it on the main <a href="@modules">Modules page</a>.
jv: Proses pencopotan modul bisa <strong>mbuwangi kabèh data</strong> sing gegayutan karo modul kuwi. Kanggo nyopot modul, sepisanan Sampéyan kudu maténi dhisik nang <a href="@modules">Kaca modul</a> utama.

en: View the administration theme
jv: Nonton administrasi tema

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
jv: Iki namung dienggo nalika situs ditatani nganggo sapérangan tema administrasi nang kaca <a href="@appearance-url">Pakeliran</a>.

en: Database system
jv: Sistim database

en: Database system version
jv: Versi sistim database

en: Hide shortcuts
jv: Umpetna sidhatané.

en: Indexed %count content items for tracking.
jv: Ngindek %count konten item kanggo njelajah.

en: Release notes for @project_title
jv: Cathetan rilis kanggo @project_title

en: The role settings have been updated.
jv: Sétingan parāgā uwis diubah.

en: Disable the account and keep its content.
jv: Patèni akun lan simpenānā kontène.

en: Disable the account and unpublish its content.
jv: Paténi akun lan ājā dipacak kontèné.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
jv: Busak akun lan dadéknā kontèné duwéké panganggo %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
jv: Busak akun lan kontèn duwéké.

en: Display on user registration form.
jv: Tampilaké nang form pendaftaran panganggo.

en: This is compulsory for 'required' fields.
jv: Iki wajib kanggo field 'required'.

en: Drupal system listing compatible test
jv: Sistem Drupal ndaftaraké ujian sing kompatibel

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
jv: Modul sing ndukung kanggo fungsi drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
jv: Sistem Drupal ndaftaraké ujian sing ora kompatibel

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
jv: @count aksi ora duwé induk (%orphans) sing ana nang tabel aksi . !link

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
jv[0]: Mbusak 1 komèntar.
jv[1]: Mbusak @count komèntar.

en: Use field label instead of the "On value" as label
jv: Gunaknā judhul field ngganténi "On value" dadi judhulé

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
jv[0]: Mbusak 1 tulisan.
jv[1]: Mbusak @count tulisan.

en: tracker
jv: jejak

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
jv: Update otomatis inti Drupal ora didukung. Wacanana <a href="@upgrade-guide">pitudhuh upgrade</a> kanggo informasi carané update inti Drupal kanthi manual.

en: List (integer)
jv: Daftar (integer)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
jv: Field iki nyimpen biji wilangan bulat sākā daftar sing diidinaké 'value => label', contone 'Wayah ing dina': 1 => 1 dina, 7 => 1 minggu, 31 => 1 sasi.

en: List (float)
jv: Daftar (pecahan)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
jv: Field iki nyimpen biji angka pecahan sākā daftar sing diidinaké 'value => label', contone 'Pecahan': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
jv: Field iki nyimpen biji teks sākā daftar sing diidinaké 'value => label', contone  'Negara bagian US': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
jv: Biji sing mungkin kanggo field iki bisa ngandhut. Lebokaké sakbiji per baris, nganggo format kunci|jeneng.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
jv: Ora mesti nganggo jeneng: yén barisé namung siji, iki bakal didadékaké kunci lan jeneng.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
jv: Judhul iki namung pilihan: Yén barisé ānā tembung tunggal, iku arep dadi tembung kunci lan judhul.

en: Allowed values list: invalid input.
jv: Daftar biji sing diidinaké: inputan ora sah.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
jv: Daftar biji sing diidinaké: sapérangan biji uwis dibuwang nalikā digunaknā.

en: Unable to parse info file: %info_file.
jv: Ora bisa misahaké berkas info: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
jv: file (%info_file) ora duwé atribut 'jeneng'.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
jv: Sampéyan bisa nemokaké <a href="@module_url">modul</a> lan <a href="@theme_url">tema</a> nang <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. Ekstensi berkas ngisor iki didukung: %extensions.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
jv: Server sampéyan ora ndhukung update modul lan tema saka polatan iki. Kanggo gantiné, update modul lan tema nganggo unggahan versi anyar langsung marang server, kaya diterangaké nang <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a>.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
jv: Server sampéyan ora ndhukung instalasi modul lan tema saka polatan iki. Kanggo gantiné, update modul lan tema nganggo unggahan versi anyar langsung marang server, kaya diterangaké nang <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a>.

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
jv[0]: Update modul lan tema mbutuhaké <strong>aksés @backends</strong> marang server sampéyan. Wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a> kanggo cara ngupdate liyané.
jv[1]: Update modul lan tema mbutuhaké aksés marang server sampéyan liwat salah sijining cara: <strong>@backends</strong>. Wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a> kanggo cara ngupdate liyané.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
jv[0]: Masang modul lan tema mbutuhaké <strong>aksés @backends</strong> marang server sampéyan. Wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a> kanggo cara ngupdate liyané.
jv[1]: Masang modul lan tema mbutuhaké aksés marang server sampéyan liwat salah sijining cara: <strong>@backends</strong>. Wacanana <a href="@handbook_url">buku pandhuan</a> kanggo cara ngupdate liyané.

en: %archive_file does not contain any .info files.
jv: %archive_file ora ngandhut sembarang berkas .info.

en: Administer content and comments.
jv: Pangaturan kontén lan komèntar

en: Comment fields
jv: Field komèntar

en: RSS category
jv: Kategori RSS

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
jv: %name kudu kode wilangan heksadesimal sing sah kanggo warna CSS .

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
jv: Ora bisa ngganti jeneng field %id (%old_field_name) marang %new_field_name jalaran ora nganggo tipe panyimpenan field_sql_storage.

en: Changes to the style have been saved.
jv: Owahan marang gagrag uwis disimpen.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
jv: Blok iki namung ditudhuhake yen <a href="@languages">sak orane rong basa</a> lan <a href="@configuration">negosiasi basa</a> disetel marang <em>URL</em> utawa <em>Sesi</em>.

en: (Machine name: @type)
jv: (Jeneng mesin: @type)

en: OpenID suggests the use of either the <a href="@gmp">GMP Math</a> (recommended for performance) or <a href="@bc">BC Math</a> libraries to enable OpenID associations.
jv: OpenID nyaranaké nganggo salah siji pustaka <a href="@gmp">GMP Math</a> (disaranaké kanggo performa) utawa <a href="@bc">BC Math</a> kanggo nguripaké asosiasi OpenID.

en: Not optimized
jv: Ora dioptimalaké

en: OpenID suggests the use of the GMP Math library for PHP for optimal performance. Check the <a href="@url">GMP Math Library documentation</a> for installation instructions.
jv: OpenID nyaranaké nganggo pustaka GMP Math for PHP kanggo performa sing optimal. Wacanana <a href="@url">dokumen pustaka GMP Math</a> kanggo carané nginstal.

en: OpenID Math library
jv: Pustaka Matematika OpenID

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
jv[0]: Modul @module iki ilang, merga kuwi modul iki bakal dipaténi: @depends.
jv[1]: Modul @module iki ilang, merga kuwi modul-modul iki bakal dipaténi: @depends.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
jv: Jeneng kewaca-mesin ora bisa "ditambah" utawa "kedaftar".

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
jv: Queri ditautaké karo aksés node nanging ora nduwéni nid. Tambahana kunci foreign marang node.nid nang tabel schema kanggo mbeneraké.

en: Unknown field: @field_name
jv: Field ora dikenal: @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
jv: %field: Kuduné namung ana siji tandha desimal (@separator).

en: Enable !title
jv: Uripana !title

en: Set !title as default
jv: Setèl !title dadi gawan

en: Enabled modules: %modules
jv: Uripana modul: %modules

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa disalin, jalaran direktori sing dituju %destination ora sah. Iki sering disebabaké saka berkas file_copy() sing ora bener utawa alamat memori sing ilang.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
jv: Berkas %file ora bisa disalin jalaran berkas iki ora ana.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa dipindhah, jalaran direktori tujuan %destination ora sah. Iki mungkin disebabake masalah kaluputan file_move() utawa memori wrapper sing ilang.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
jv: Berkas %file ora bisa dibusak merga dudu URI sing valid. Iki bisa disebabaké saka file_delete() sing ora bener utawa kesalahan stream wrapper.

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
jv: Kélangan hak milik paket nang tipe entiti @entity_type.

en: Fields type(s) in use
jv: Tipe field lagi digunakna

en: Fields pending deletion
jv: Field nunggu pambusekan

en: (module: !module)
jv: (modul: !module)

en: Extend site functionality.
jv: Ngrembakaaké fungsi situs.

en: The requested page "@path" could not be found.
jv: Kaca panjalukan "@path" ora bisa ditemokaké.

en: There are several decisions you will need to make before defining a field for content, comments, etc.:
jv: Ana manéka pertimbangan sing diperlokaké sakdurungé nambahi field marang konten, komentar lsp.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
jv: Tampilan throbber ora nontonaké status unggahan nanging ngurangi spasi. Ros progrés kuwi mbantu kanggo monitor progrés sākā unggahan sing gedhé.

en: New OpenID identifier %identity was added as a replacement for invalid identifier %invalid_identity. To finish the invalid OpenID transition process, please go to your <a href="@openid_url">OpenID identities page</a> and remove the old identifier %invalid_identity.
jv: Pangenal OpenID anyar %identity uwis ditambahake ngganteni pangenal sing ora sah %invalid_identity. Kanggo ngrampungake proses pamindhahan OpenID sing ora sah, mangga nuju marang <a href="@openid_url">kaca identitas OpenID</a> lan buwang pangenal lawas %invalid_identity.

en: Active search modules
jv: Modul-modul panggolèkan sing aktif

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
jv: Ora ana sidhatan sing cumawis. <a href="@link">Tambah sidhatan</a>.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
jv: Kosongaké waé kanggo mbusak jeneng panganggo lan tembung sandhi.

en: To change the password, enter the new password here.
jv: Kanggo ngubah tembung sandhi, ketiknā tembung sandhi sing anyar nang kéné.

en: Incompatible with this version of Drupal core.
jv: Ora cocok karo versi inti Drupal iki.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
jv: Cron njagani préntah-préntah periodik kayata mriksā update lan ngindek konten kanggo panggolékan.

en: The clean URL test passed.
jv: Pengujian URL resik suksés.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
jv: URL resik diaktifna, nanging pengujian URL resik gagal. Ilangana contréngan nang kotak ngisor iki kanggo maténi URL resik.

en: The clean URL test failed.
jv: Pengujian URL resik gagal.

en: Clean URLs cannot be enabled. If you are directed to this page or to a <em>Page not found (404)</em> error after testing for clean URLs, see the <a href="@handbook">online handbook</a>.
jv: URL resik ora bisa diuripaké. Yén Sampéyan dialihaké marang kaca iki utawa marang <em>Kaca ora ditemokaké (404)</em> sakwise nguji URL resik, wacanana <a href="@handbook">buku pandhuan online</a>.

en: User name and password
jv: Jeneng panganggo lan tembung sandhi

en: User module account form elements.
jv: Elemen form akun modul panganggo .

en: There was a problem creating field %label: !message
jv: Ana masalah nalika gawé  field %label: !message

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
jv: @module (<span class="admin-missing">ora cocog karo</span> versi inti Drupal iki)

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update manager module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href="@update">Update status handbook page</a>.
jv: Panganyaran welingan ora diuripna. Iki kudu <strong>digatékaké banget</strong> supaya Sampéyan nguripna modul 'update manager' nang  <a href="@module">kaca administrasi modul</a> kanggo mréntahaké supaya warta rilis anyar dianyari terus.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
jv: Panggolèkan Sampéyan nggunakno kakèhan ekspresi AND / OR. Namung @count tetembungan pertama sing bisa dilebokaké ing panggolèkan iki.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
jv: Pengujian ora bisa dilakokaké jalaran ora diséting sing bener.

en: Found field with name @name
jv: Ditemokaké field sing jenengé @name

en: Found field with name @name and value @value
jv: Ditemokaké field sing jenengé @name lan bijiné @value

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
jv: Daftar field (@field_name) sing ānā isi datané ora bisa diganti kuncine.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik ngandhut huruf, angka lan garis ngisor.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
jv: Gagrag %style uwis dibalekaké marang setèlan gawan.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
jv: Yén ora ānā gambar sing diunggah, gambar iki arep ditampilaké lan ngganténi field gambar gawan.

en: View details for all votes
jv: Nonton saklengkapé marang kabèh pilihan.

en: No blocked IP addresses available.
jv: Ora ānā alamat IP sing diblokir.

en: Taxonomy field @field_name not found.
jv: Field taksonomi @field_name ora ditemokaké.
