Drupal core (7.87) - en to my translation catalogue (737 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Reset to defaults
my: မူလ အတိုင်း ပြန်ထားရန်

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Create a new user account.
my: Account အသစ်တစ်ခုပြုလုပ်ရန်

en: Request new password via e-mail.
my: စကားဝှက်အသစ်ကို အီးမေးလ်မှ တောင်းရန်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: administrator
my: အုပ်ချုပ်သူ

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Article
my: ဆောင်းပါး

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: not verified
my: အတည်မပြုနိုင်သေး

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: Last updated
my: နောက်ဆုံး ပြင်ခဲ့သည် အချိန်

en: new
my: အသစ်

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Tags
my: Tag များ

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Homepage
my: မူလစာမျက်နှာ

en: Home page
my: အဖွင့် စာမျက်နှာ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: updated
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုပြုလုပ်ပြီး

en: File information
my: ဖိုင် အချက်အလက်

en: File
my: ဖိုင်

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Release notes
my: ထုတ်ပြန်ချက် မှတ်စုများ

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Help text
my: အကူအညီ စာသား

en: Types
my: အမျိုးအစားများ

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Settings
my: အစီအမံများ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: up
my: အပေါ်သို့

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Open
my: ဖွင့်ပါ/ဖွင့်သည်။

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Core
my: အူကြောင်း

en: Time
my: အချိန်

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: Format
my: ပုံစံ

en: History
my: သမိုင်းမှတ်တမ်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Filename
my: ဖိုင်အမည်

en: Modules
my: Module များ

en: Clear index
my: အညွှန်းများ ရှင်းလင်းရန်

en: General discussion
my: အထွေထွေ ဆွေးနွေးချက်

en: edit forum
my: ဖိုရမ်ကို ပြင်ရန်

en: Forum name
my: ဖိုရမ် အမည်

en: forum
my: ဖိုရမ်

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
my: ဖိုရမ် %name ကို ဖျက်မှာ သေချာပါသလား

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Visible
my: မြင်တွေ့နိုင်သည်

en: Menu
my: မီနူး

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: mail
my: စာပို့ခြင်း

en: actions
my: ဆောင်ရွက်ချက်များ

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Add term
my: ဝေါဟာရ ထည့်ရန်

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Advanced search
my: အဆင့်မြင့် ရှာဖွေခြင်း

en: You are not authorized to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာအား ကြည့်ရှုရန်(ပြင်ဆင်ရန်) သင့်တွင်တရားဝင်လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ........

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Find content
my: အကြောင်းအရာ သတင်းအချက်အလက်များ ရှာဖွေရန်

en: Database type
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမျိုးအစား

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: no
my: မဟုတ်/မလုပ်

en: Done
my: ပြီးစီးပါပြီ

en: Access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Add content
my: အကြောင်းအရာ ထည့်ရန်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Add block
my: block တစ်ခုထပ်ပေါင်းရန်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Good
my: ကောင်းသည်

en: php
my: PHP  ပရိုဂရမ် ဘာသာစကား

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Up to date
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေနှင့် ကိုက်ညီသည်

en: Drupal core update status
my: Drupal core update အခြေအနေ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Inline
my: တပြေးတည်း

en: Recipients
my: လက်ခံရရှိမည့်သူများ

en: Your name
my: သင့်အမည်

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: E-mail address
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Original image
my: မူလရင်းမြစ် ဓာတ်ပုံ

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: OK
my: အိုခေ (ခ) ဟုတ်ကဲ့

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: Last update
my: နောက်ဆုံးပြုပြင်မွန်းမံချိန်

en: %time left
my: %time အချိန်ကျန်ရှိသေး

en: remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: update items
my: အချက်အလက်များအား ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Categorize
my: အမျိုးအစားခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာ

en: %ago ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %ago က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Month
my: လ

en: Prev
my: ယခင်

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Israel
my: အစ္စရေး

en: Iran
my: အီရန်

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်

en: Cuba
my: ကျူးဘား

en: Brazil
my: ဘရာဇီး

en: Chile
my: ချီလီ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေး

en: Poland
my: ပိုလန်

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: Mon
my: တနင်္လာနေ့

en: Tue
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wed
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thu
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Fri
my: သောကြာနေ့

en: Sat
my: စနေနေ့

en: Sun
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: January
my: ဇန္နဝါရီလ

en: February
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: March
my: မတ်လ

en: April
my: ဧပြီလ

en: May
my: မေလ

en: June
my: ဇွန်လ

en: July
my: ဇူလှိုင်လ

en: August
my: သြဂုတ်လ

en: September
my: စက်တင်ဘာလ

en: October
my: အောက်တိုဘာလ

en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Text color
my: စာသားအရောင်

en: Navigation
my: သွားလာရန်

en: Color
my: အရောင်

en: Appearance
my: အသွင်အပြင်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Log in
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Add a new comment to this page.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် မှတ်ချက်အသစ် ရေးမည်။

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
my: ဤအကြောင်းအရာနှင့် ပတ်သက်၍ သင့်အမြင်နှင့် အယူအဆ များကို ပါ၀င်ဆွေးနွေး နိုင်ပါသည်။

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
my: @site ပြုပြင်ထိန်းသိမ်း နေပါသည်။ မကြာမီ ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်ပါမည်။ ကျေးဇူးတင်ပါသည်...

en: access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Recent comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: IP Address
my: အင်တာနက် ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: Server settings
my: ဆာ​ဗာ​အား​တည်ဆောက်​ပြင်ဆင်​ထား​ပုံ

en: Logout
my: ထွက်ခွာရန်

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: Database username
my: ဒေတာဘေ့စ် အသုံးပြုသူအမည်

en: Database password
my: ဒေတာဘေ့စ် စကားဝှက်

en: Database name
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမည်

en: Authored on
my: ရေးသားချိန်

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: Show
my: ပြပါ

en: Enabled languages
my: ထည့်သွင်းထားသော ဘာသာစကား

en: Arabic
my: အာရေးဗျ

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: French
my: ပြင်သစ်

en: Italian
my: အီတလီ

en: Spanish
my: စပိန်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: မှန်ကန်သည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ တစ်ခု ဖြစ်ရမည်။ ဤဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံး ထိုလိပ်စာသို့ ရောက်ရှိပါမည်။ သင့်အီးမေးလ်ကို အခြားသူများ မမြင်နိုင်ပါ။ သင့်အနေဖြင့် စကားဝှက်အသစ် တောင်းခြင်း၊ သတင်းစကား အသစ်များနှင့် အခြား သတိပေးချက်များကို ရယူသည့်အခါများတွင်လည်း ဤလိပ်စာကို သုံးပါမည်။

en: Remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: Sources
my: မူလအရင်းအမြစ်

en: ‹ previous
my: ‹ ယခင်

en: next ›
my: နောက် ›

en: View user profile.
my: Profile ကိုကြည့်ရန်

en: Language file
my: ဘာသာစကား ဖိုင်

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Member for
my: အသင်း၀င်ဖြစ်ခဲ့သည့်ကာလ

en: @time ago
my: @time အချိန်က

en: Select all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးရွေးရန်

en: Deselect all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးမရွေးရန်

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Front page
my: ပထမဆုံး စာမျက်နှာ

en: Request new password
my: စကားဝှက်အသစ်တောင်းရန်

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Today
my: ယနေ့

en: Edit menu
my: Menu ကို ပြင်ရန်

en: Minimum height
my: အများဆုံး အနံ (ပမာဏ)

en: Minimum width
my: အနည်းဆုံး အလျှား (ပမာဏ)

en: Locale settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Jan
my: ဇန္နဝါရီလ

en: Feb
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: Mar
my: မတ်လ

en: Apr
my: ဧပြီလ

en: Jun
my: ဇွန်လ

en: Jul
my: ဇူလှိုင်လ

en: Aug
my: သြဂုတ်လ

en: Sep
my: စက်တင်ဘာလ

en: Oct
my: အောက်တိုဘာလ

en: Nov
my: နိုဝင်ဘာလ

en: Dec
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Long
my: ရှည်ရှည်

en: Short
my: တိုတို

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Su
my: တနင်္ဂနွေ

en: We
my: ဗုဒ္ဒဟူး

en: Th
my: ကြာသပတေး

en: Fr
my: သောကြာ

en: Sa
my: စနေ

en: Create new account
my: Account အသစ်ပြုလုပ်ရန်

en: Info
my: အချက်အလက်

en: People
my: လူများ

en: warning
my: သတိပေးချက်

en: No statistics available.
my: အချက်အလက်များ မရရှိသေးပါ။

en: Last run !time ago
my: !time က နောက်ဆုံး Run ခဲ့ပါသည်

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: critical
my: ဆိုးရွားနေသည့်/ဆိုးရွားနေ

en: Results
my: ရလဒ်

en: Visitor
my: လာရောက်လည်ပတ်သူ

en: The specified passwords do not match.
my: စကားဝှက်ထပ်မံ အတည်ပြုချက် မကိုက်ညီပါ

en: Track
my: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Standard
my: စံ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: image
my: ပုံရိပ်

en: Action '%action' added.
my: လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ထည့်သွင်းလိုက်သည်။

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: Delete comments
my: မှတ်ချက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: not published
my: ရေးသားဆဲ

en: Published comments
my: ထုတ်ပြန်ပြီး မှတ်ချက်များ

en: Privacy
my: ပုဂ္ဂလိကလွတ်လပ်ခွင့်

en: Protected
my: ကာကွယ်ထားသည်

en: You are here
my: သင်ဒီနေရာမှာပါ

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Finished
my: ပြီးပါပြီ။

en: Shortcuts
my: Shortcut များ

en: Default value
my: ပင်ကိုယ် တန်ဖိုး

en: The specified date is invalid.
my: သတ်မှတ်ထားသောရက်စွဲ ကိုက်ညီမှုမရှိပါ

en: Password strength:
my: စကားဝှက် လုံခြုံရေး အဆင့်အတန်း

en: Go to first page
my: ပထမဆုံးစာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to last page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာသို့ သွားရန်

en: Go to page @number
my: စာမျက်နှာ @number  သို့သွားရန်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Tasks
my: လုပ်ငန်းများ

en: English name
my: အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Native name
my: မိခင်တိုင်းရင်းအမည်

en: Block description
my: block အကြောင်းအရာဖော်ပြချက်

en: Delete block
my: block ကိုပယ်ဖျက်ရန်

en: Save blocks
my: block များကို သိမ်းပါ

en: Save block
my: block ကို သိမ်းပါ

en: The block configuration has been saved.
my: block အစိတ်အပိုင်းများအားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: The block has been created.
my: block တစ်ခု အသစ်ဖန်တီးပြီးပါပြီ

en: Above
my: အပေါ်

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Index
my: အညွှန်း

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
my: ဤနေရာမှာ သီးသန့်နေရာ ဖြစ်၍ မသက်ဆိုင်သူများ မြင်ရမည် မဟုတ်ပါ။

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: debug
my: ယုတ္တိအမှား ရှာဖွေဖော်ထုတ်သည်

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: KB
my: ကီလိုဘိုက်

en: Page not found
my: စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ

en: info
my: သတင်းအချက်အလက်

en: « first
my: « ပထမ

en: last »
my: နောက်ဆုံး ›

en: Alias
my: နာမည်အတု

en: Account settings
my: ကိုယ်ရေးအချက်အလက်များ

en: Clean URLs
my: ရှင်းလင်းသော URL ပုံစံ

en: My account
my: မိမိ၏account

en: ajax
my: Ajax

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Bulgarian
my: ဘူလ်ဂေးရီးယား

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှား

en: Czech
my: ချက်

en: Danish
my: ဒိန်းမတ်ဘာသာစကား

en: Dutch
my: ဒတ်ချ်

en: German
my: ဂျာမာန်

en: Greek
my: ဂရိတ်

en: Hebrew
my: ေဟၿဗဲဘာသာစကား

en: Hungarian
my: ဟန်ဂေရီ

en: Indonesian
my: အင်ဒိုနီးရှား

en: Romanian
my: ရိုမေးနီးယား

en: Russian
my: ရုရှား

en: Slovak
my: ဆလိုဗက်

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: The file could not be created.
my: ဖိုင်အသစ် မလုပ်နိုင်ပါ

en: Locked
my: ပိတ်ထားသည်

en: No update data available
my: Update လုပ်ရန် လိုအပ်သည့် အချက်အလက်များ မရသေးပါ။

en: Skip to main content
my: အဓိကအကြောင်းအရာသို့ သွားမည်

en: About
my: အကြောင်း

en: Database host
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်အား သိမ်းထားသည့်နေရာ (Host)

en: Reports
my: အစီရင်ခံစာများ

en: Web server
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာ

en: Action %action saved.
my: လုပ်ဆောင်ချက် %action အားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: When cron runs
my: Cron run သည့်အခါ

en: When content is viewed by an authenticated user
my: အကြောင်းအရာကို ခွင့်ပြုချက်ရသူတစ်ဦးမှ ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated comment
my: ပြင်ထားသည့် မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has been deleted
my: User တစ်ဦးကို ပယ်ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has logged in
my: User တစ်ဦး log in ၀င်ပြီးနောက်

en: After a user has logged out
my: User တစ်ဦး ပြန်ထွက်ပြီးနောက်

en: When a user's profile is being viewed
my: User တစ်ဦး၏ profile ကို ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new term to the database
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated term to the database
my: ပြင်ထားသည့် အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a term
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: - Select -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Auto-reply
my: အလိုအလျှောက်ပြန်ကြား

en: mm/dd/yy
my: လလ/နေ့နေ့/နှစ်နှစ်

en: File to import not found.
my: import လုပ်ရမည့် ဖိုင် မတွေ့ပါ

en: Save translations
my: ဘာသာပြန်များအား သိမ်းဆည်းရန်

en: Export template
my: template ကို export  ထုတ်ရန်

en: Error message
my: အမှားဖြစ်ပေါ်မှု အသိပေးချက်

en: Original text
my: မူလစာသား

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
my: လုံခြုံရေးပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် သင်ထည့်သွင်းခဲ့သည့် ဖိုင်၏ အမည်အား %filename သို့ ပြောင်းလဲလိုက်ပါသည်။

en: notice
my: အကြောင်းကြားစာ

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: done
my: ပြီးပါပြီ

en: Direction
my: လမ်းညွန်ချက်၊ လမ်းကြောင်း

en: Password field is required.
my: စကားဝှက်ဖြည့်ရန် လိုပါသည်

en: Confirm password
my: အထက်ပါ စကားဝှက်ကို ထပ်မံထည့်သွင်း အတည်ပြုပါ။

en: Administration theme
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း လုပ်ငန်းများတွင် သုံးမည့် theme

en: Warning message
my: သတိပေးချက်

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
my: %file ဖိုင်အား သိမ်းဆည်း၍ မရပါ။ အမျိုးအမည်မသိသော ပြဿနာတစ်ခုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
my: ဖိုင်အမည်မရှိပါ၊ကျေးဇူးပြု၍ဖိုင်အမည်ပေးပါ

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
my: JPEG၊ PNG နှင့် GIF အမျိုးအစား ဓာတ်ပုံများကိုသာ လက်ခံခွင့်ပြုသည်။

en: Database port
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အားဆက်သွယ်ရန် လမ်းကြောင်း အပေါက် (Port)

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
my: ဤရွေးချယ်စရာများသည် အချို့ ဝက်ဆိုဒ်များတွင်သာ လိုအပ်ပါသည်။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် မရေမရာ ဖြစ်နေပါက နဂိုရှိပြီးသားအတိုင်းထားရှိပါ သို့မဟုတ် သင့် ဝက်ဆိုဒ်ထားရှိသည့် ကုမ္ပဏီအား မေးမြန်းပါ။

en: If your database is located on a different server, change this.
my: အကယ်၍ သင့်ဒေတာဘေ့စ်သည် အခြား ဆာဗာပေါ်တွင် ရှိပါက ဤအချက်ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
my: စပေ့များ သုံးခွင့်ပြုသည်။ ဖူးစတော့(့)၊ တုံးတို သင်္ကေတ(-) နှင့် တုံးရှည် သင်္ကေတ(_) များမှ လွဲ၍ အခြား ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ် သင်္ကေတများ သုံးခွင့်မပြုပါ။

en: IP address
my: IP လိပ်စာ

en: Maximum height
my: အများဆုံး အနံ (ပမာဏ)

en: Maximum width
my: အများဆုံး အလျှား (ပမာဏ)

en: Timor-Leste
my: အရှေ့တီမော

en: Add new content
my: အကြောင်းအရာသစ်ထည့်ရန်

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
my: တရားမဝင်ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ခဲ့ကြောင်း စစ်ဆေးတွေ့ရှိရပါသည်၊ ကျေးဇူးပြု၏ ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာအား စီမံအုပ်ချုပ်သူအား ဆက်သွယ်ပါ

en: You are not authorized to view comments.
my: ဤမှတ်ချက်များအား သင်ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: List links
my: Link များစာရင်း

en: File system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Enter your @s username.
my: သင့် @s အမည်ကို ထည့်ပါ

en: Email:
my: အီးမေးလ် -

en: All languages
my: ဘာသာစကားအားလုံး

en: Dashboard
my: အလုပ်စားပွဲ

en: Add language
my: ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်

en: Are you sure you want to delete the language %name?
my: %name ဘာသာစကားအား အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်ထုတ်ပြစ်မှာ သေချာပါသလား

en: Currently using !item !version
my: လက်ရှိ !item !version အားအသုံးပြုနေပါသည်။

en: Main menu
my: ပင်မ menu

en: Hindi
my: ဟင်ဒီ

en: After saving new content
my: အကြောင်းအရာသစ်တစ်ခု သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting content
my: အကြောင်းအရာ တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: No alias
my: နာမည်အတုမလုပ်ပါ

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: An error has occurred.
my: အမှားအယွင်းတခုဖြစ်ခဲ့သည်

en: 0 sec
my: ၀ စက္ကန့်

en: form
my: ဖောင်

en: alert
my: သတိပေးချက်

en: emergency
my: အရေးပေါ်

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုပါက၊ စကားဝှက်အသစ်ကို အထက်ပါ နေရာနှစ်ခုလုံးတွင် တူညီစွာ ထည့်သွင်းပါ။

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Language settings
my: ဘာသာစကားဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
my: Cron အလုပ်လုပ်နေစဉ် နောက်ထပ် အလုပ်သစ်ခိုင်းရန် ကြိုးစားသည်။

en: Cron run completed.
my: Cron လုပ်ဆောင်ချက်များ ပြီးမြောက်ပါပြီ။

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Who's new
my: အသင်း၀င်သစ်များ

en: Language name
my: ဘာသာစကားအမည်

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: The requested page could not be found.
my: သင်ကြည့်လိုသော(တောင်းဆိုသော)စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ.....

en: Requirements problem
my: လိုအပ်ချက်များနှင့် ပတ်သက်သည့် ပြဿနာများ

en: Database configuration
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အား တပ်ဆင်ခြင်း

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
my: သင်၏ @drupal အချက်အလက်များကို သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစား

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: @drupal ၏ သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) ၏ အမည်။ ထိုဒေတာဘေ့စ်သည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အားတပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ပြင်ဆင်ပြီးသား ဖြစ်ရပါမည်။

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
my: အကယ်၍ တစ်ခုထက်ပိုသော Application (လုပ်ငန်းများ) များက အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်တစ်ခုတည်းကို အသုံးပြုနေပါက သင့် @drupal ဝက်ဆိုဒ်အတွက် %prefix ကဲ့သို့သော table prefix ကို ဤနေရာတွင် ရေးသွင်းပါ

en: Choose language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ပါ

en: Learn how to install Drupal in other languages
my: အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ်အား တပ်ဆင်နည်းကို လေ့လာရန်

en: (built-in)
my: (နဂိုမူလပါရှိပြီးသား)

en: No profiles available
my: Profileများ အဆင်သင့် မရှိပါ။

en: Drupal already installed
my: ဒရူးပယ်လ်တပ်ဆင်ပြီးသားဖြစ်ပါသည်။

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
my: <ul><li>လုပ်ငန်း ပြန်စရန်အတွက် ယခုရှိနေသော ဒေတာဘေ့စ်ကို ဦးစွာ ရှင်းလင်းပါ။</li><li>အခြား ဒေတာဘေ့စ်တစ်ခုဖြင့် တပ်ဆင်လိုပါက <em>sites</em> ဖိုလ်ဒါ အတွင်းရှိ သင့်လျော်သည့် <em>settings.php</em> ဖိုင်တွင် ပြင်ဆင်ပါ။</li><li>ယခုတပ်ဆင်ထားသည့် အပြင်အဆင်ကို အဆင့်မြှင့်လိုပါက <a href="@base-url/update.php">update script</a> ကို သုံးပါ။</li><li>သင့် <a href="@base-url">ယခုလက်ရှိ ဝက်ဘ်ဆိုက် (existing site)</a> ကို ကြည့်ရန်။</li></ul>

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Configure site
my: ဝက်ဘ်ဆိုက်ကို မွမ်းမံပြင်ဆင်ရန်။

en: @drupal installation complete
my: @drupal အားထည့်သွင်း တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးစီးပါပြီ

en: Installed %module module.
my: %module မော်ဂျုးကို တပ်ဆင်ခဲ့ပါသည်။

en: Choose profile
my: profile ကို ရွေးပါ။

en: Verify requirements
my: လိုအပ်ချက်များ ပြည့်မှီကြောင်း အတည်ပြုပါ

en: Set up database
my: ဒေတာဘေ့စ်တပ်ဆင်ရန်

en: Set up translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းကို တပ်ဆင်ရန် (အခြားဘာသာစကားများအား တပ်ဆင်ရန်)

en: Install site
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား တပ်ဆင်နေပါသည်။

en: Finish translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းများပြီးစီးပါပြီး

en: Site e-mail address
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
my: အသင်းဝင်သစ်များ မှတ်ပုံတင်ခြင်း၊ စကားဝှက် အသစ်တောင်းခံခြင်းနှင့် အခြားသော အသိပေးချက်ဆိုင်ရာ အီးမေးလ်များကို ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ အလိုအလျောက် 
    
    ပေးပို့သည့်အခါ <em>From</em> လိပ်စာကို သုံးပါသည်။ (ဤအီးမေးလ်ကို spam အဖြစ် သတ်မှတ်ခံရခြင်းမှ ကာကွယ်နိုင်ရန် သင့်ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ဒိုမိန်း အမည်ပါသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာတစ်ခုကို သုံးသင့်ပါသည်။)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
my: ပုံမှန်အားဖြင့် အင်တာနက်စာမျက်နှာပေါ်တွင် နေ့စွဲကိုဖော်ပြရာတွင် သင်ရွေးချယ်ထားသော နေ့ရက်ကို ဖော်ပြပါသည်

en: Update notifications
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေ သတိပေးချက်များ

en: Check for updates automatically
my: ပြုပြင်မွန်းမံမှု အသစ်များကို အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးရန်

en: Removed orphaned action '%action' from database.
my: အသုံးမဝင်တော့သည့် လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ဒေတာဘေ့စ်မှ ဖယ်ရှားခဲ့သည်။

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
my: Cron အလုပ်လုပ်သည်မှာ သတ်မှတ်ချိန်ထက် ကျော်လာသည်။ ရပ်တန့်လိုက် ပါမည်။

en: 1 byte | @count bytes
my[0]: ၁ ဘိုက်
my[1]: @count ဘိုက်

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
my: JPEG quality နံပါတ်သည် ၁ မှ ၁၀၀ အတွင်းဖြစ်ရမည်

en: Right to left
my: ညာမှဘယ်

en: Left to right
my: ဘယ်မှညာ

en: Predefined language
my: မူလကတည်းက သတ်မှတ်ထားသော ဘာသာစကား

en: Custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကား

en: Add custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကားတစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: Save language
my: ဘာသာစကားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Language name in English
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်၊ အခြားဘာသာ စကားများသို့ ဘာသာပြန်ရန် အတွက် ရရှိမည်ဖြစ်သည်

en: Native language name
my: မိခင်တိုင်းရင်းဘာသာစကားအမည်

en: Language domain
my: ဘာသာစကား၏ လိပ်စာ

en: The language %language (%code) already exists.
my: ထည့်သွင်းသည့် ဘာသာစကား %language (%code) သည် နဂိုကတည်းက ထည့်သွင်းထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Invalid language code.
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ မှားယွင်းနေသည်။

en: The English language cannot be deleted.
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: The default language cannot be deleted.
my: မူလဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: English (built-in)
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ(built-in)

en: English (provided by Drupal)
my: အင်္ဂလိပ် (ဒရူးပယ်မှ ကြိုတင် စီစဉ်ထားသည်။)

en: Both translated and untranslated strings
my: ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသားနှင့် ဘာသာမပြန်ဆိုရသေးသည့် အကြောင်းအရာ နှစ်ခုစလုံး

en: Only translated strings
my: ဘာသာပြန်ပြီးသော စာသားများ သာလ ျှင်

en: Import translation
my: ဘာသာပြန်အား ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: Export translation
my: ဘာသာပြန်ပြီးသားများကို export  ထုတ်ရန်

en: The string has been saved.
my: စာကြောင်းကို သိမ်းဆည်းလိုက်ပါပြီ။

en: The string has been removed.
my: စာကြောင်းများဖယ်ရှားပြီးပါပြီ..

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
my: ဘာသာပြန်ကို အောင်မြင်စွာ ထည့်သွင်းပြီးပါပြီ။ ထိုအထဲတွင် အသစ်ထည့်ထားသည့် ဘာသာပြန် အကြောင်းအရာ %number ခုကို တည်ဆောက်ပြီးသွားပြီး %update ခုအား ပြုပြင်မွမ်းမံပြီးစီးပါပြီ။ ထိုနောက် မလိုအပ်သည့် %delete ခုအား ထုတ်ပယ်ပြီး ဖြစ်ပါသည်။

en: Importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းနေပါသည်

en: Starting import
my: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းကို စတင်နေပါပြီ

en: Error importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။

en: Afrikaans
my: အာဖရိကဘာသာစကား

en: Assamese
my: အာဆမ်ဘာသာ

en: Azerbaijani
my: အာဇာဘိုင်ဂျန်ဘာသာ

en: Bihari
my: ဘီဟာရီး

en: Bengali
my: ဘင်္ဂလီ

en: Tibetan
my: တိဘက်

en: Welsh
my: ဝေလဘာသာစကား

en: Persian
my: ပါးရှား

en: Irish
my: အိုင်းရစ်

en: Cambodian
my: ကမ္ဘာဒီးယား

en: Latin
my: လက်တင်

en: Mongolian
my: မွန်ဂိုးလီးယား

en: Burmese
my: မြန်မာဘာသာ

en: Nepali
my: နီပါလီ

en: Portuguese, Portugal
my: ပေါ်တူဂီ (ပေါ်တူဂီ)

en: Portuguese, Brazil
my: ပေါ်တူဂီ (ဘရာဇီး)

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Chinese, Simplified
my: တရုတ်၊ သာမာန်

en: Chinese, Traditional
my: တရုတ်၊ ရိုးရာ

en: Zulu
my: ဇူးလူး

en: Categorize news items
my: သတင်းအချက်အလက်များအား အမျိုးအစားခွဲခြားရန်

en: multiple selector
my: ရွေးချယ်မှုအမျိုးမျိုး

en: Allows users to comment on and discuss published content.
my: ရေးသားပြီး အကြောင်းအရာများထဲတွင် အခြားသူများကို မှတ်ချက်ပေးခြင်း၊ ပါ၀င်ဆွေးနွေးခြင်းများ ခွင့်ပြုသည်။

en: Compose tips
my: ရေးသားနည်းများ

en: Configure languages for content and the user interface.
my: အကြောင်းအရာများ နှင့် user interface အတွက် ဘာသာစကားများ သတ်မှတ်ရန်

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Popular content
my: လူအများနှစ်သက်သော အကြောင်းအရာ

en: Track page visits
my: သွားခဲ့သည့် စာမျက်နှာများ

en: Powered by Drupal
my: Drupal ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
my: Upload လုပ်ပြီးသည့် ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းရန်နေရာနှင့် အသုံးပြုပုံကို Drupal အား ပြောပြရန်

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Enable or disable clean URLs for your site.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက်တွင် clean URL သုံး/မသုံး သတ်မှတ်ရန်

en: Clean URL check
my: Clean URL စစ်ဆေးမှု

en: Cron maintenance tasks
my: Cron ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှု လုပ်ငန်းများ

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
my: <a href="@cron">သင်ကိုယ်တိုင် cron ကို Run</a> နိုင်ပါသည်။

en: Access to update.php
my: update.php ကို သုံးမည်

en: Content translation
my: သတင်းအချက်အလက်များကို ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Who's online
my: ရောက်ရှိနေသူများ

en: Enter the password that accompanies your username.
my: သင့်နှင့်သက်ဆိုင်သည့် စကားဝှက်ကို ထည့်ပါ

en: Interface
my: အသွင်အပြင်

en: @size KB
my: @size ကီလိုဘိုက်

en: @size MB
my: @size မီကာဘိုက်

en: Text format
my: စာသားပုံစံ

en: The name of the site.
my: website ၏နာမည်

en: Regional settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Hello <strong>@username</strong>
my: မင်္ဂလာပါ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
my: Shortcut များကြည့်ရန်

en: Structure
my: တည်ဆောက်မှု

en: Seven
my: ခုနှစ် (ဆဲဗင်း)

en: Submitted by !username on !datetime
my: !username က !datetime အချိန်တွင် ရေးခဲ့၏

en: Secondary menu
my: ဒုတိယ menu

en: Not restricted
my: ကန့်သတ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: The name left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ပြုသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အမည်

en: The email address left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The home page URL left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အင်တာနက်လိပ်စာ

en: The slogan of the site.
my: website ၏ဆောင်ပုဒ်

en: The administrative email address for the site.
my: ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အုပ်ချုပ်ရေးအီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The email address of the user account.
my: အသုံးပြုသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Main page content
my: အဓိကစာမျက်နှာပါ အကြောင်းအရာ

en: Site maintenance account
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြုပြင်ရန် account

en: Receive e-mail notifications
my: အီးမေး(လ်) သတိပေးချက် လက်ခံရရှိခြင်း

en: Site under maintenance
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြင်ဆင်နေပါတယ်

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
my: ဖိုင်အမည် သည် စာလုံးရေ ၂၄၀ ထက်ပို နေသည်၊ဖိုင်နာမည် ပြန်ပေးပါ

en: Status message
my: အခြေအနေပြစာသား

en: An AJAX HTTP error occurred.
my: AJAX HTTP အမှားတစ်ခု ဖြစ်နေသည်။

en: HTTP Result Code: !status
my: HTTP ရလဒ်အမှတ်အသား: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
my: AJAX HTTP တောင်းဆိုမှု ပုံမှန်မဟုတ်ဘဲ ရပ်သွားသည်။

en: StatusText: !statusText
my: အခြေအနေ အသိပေးချက် : !statusText

en: ResponseText: !responseText
my: တုန့်ပြန်မှု အသိပေးချက် : !responseText

en: ReadyState: !readyState
my: အဆင်သင့် အခြေအနေ : !readyState

en: All pages except those listed
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ ကျန်စာမျက်နှာများ

en: Only the listed pages
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာ

en: Not customizable
my: လိုရာသို့ပြုပြင်မွမ်းမံ၍မရနိုင်

en: Restricted to certain pages
my: သီးသန့်စာမျက်နှာများအတွက် ကန့်သတ်ထားသည်

en: Full comment
my: မှတ်ချက် အပြည့်အစုံ

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
my: မှတ်ချက်ရေးရန်အတွက် <a href="@login">Login ၀င်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="@register">အသင်း၀င်ပါ။</a>

en: User contact forms
my: အသုံးပြုသူ ဆက်သွယ်ရန် ဖောင်ပုံစံ

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် - ဘာသာပြန်သူတစ်ဦးအနေဖြင့် ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသည့် စာကြောင်းများနှင့် မပြန်ဆိုရသေးသည့် စာကြောင်းများကို   ရှာနိုင်ပါသည်။ ထို့ပြင် ဘာသာပြန်ခြင်း နှင့် ပြင်ဆင်ခြင်းများ ကိုလည်း လုပ်နိုင်ပါသည်။ (မှတ်ရန် - စာကြောင်းများစွာ ပါရှိသည့် ဘာသာပြန်လုပ်ငန်းများကို ပြုလုပ် ရတော့မည်ဆိုပါက မူရင်းစာကြောင်းများကို  <a href="@export">export</a> ပြုလုပ်ပြီး ကွန်ပျူတာတွင် Gettext ဘာသာပြန် ပရိုဂရမ်ဖြင့် ဦးစွာ ပြန်ဆိုခြင်းက ပိုအဆင်ပြေမည် ဖြစ်ပါသည်။) စာလုံးများ ရှာဖွေသည့်အခါ သက်ဆိုင်ရာ စာလုံးအုပ်စု (သို့) ဘာသာစကားကို မူတည်ကာ အဖြေများကို ကန့်သတ်နိုင်ပါသည်။

en: Language switcher (@type)
my: ဘာသာစကား ပြောင်းရန် (@type)

[ctx: Long month name]
en: January
my: ဇန်နဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: February
my: ဖေဖေါ်ဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: March
my: မတ်လ

[ctx: Long month name]
en: April
my: ဧပြီလ

[ctx: Long month name]
en: May
my: မေလ

[ctx: Long month name]
en: June
my: ဇွန်လ

[ctx: Long month name]
en: July
my: ဇူလိုင်လ

[ctx: Long month name]
en: August
my: သြဂုတ်လ

[ctx: Long month name]
en: September
my: စက်တင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: October
my: အောက်တိုဘာလ

[ctx: Long month name]
en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ
    အသုံးပြု စကားစု - လအမည် အပြည့်အစုံ

en: Full content
my: အကြောင်းအရာ အပြည့်အစုံ

en: View published content
my: ရေးသားပြီးအကြောင်းအရာကို ကြည့်ရန်

en: View own unpublished content
my: မိမိ၏ရေးသားဆဲ အကြောင်းအရာများကို ကြည့်ရန်

en: Recent content
my: လတ်တလော အကြောင်းအရာများ

en: Welcome to @site-name
my: @site-name မှ ကြိုဆိုပါ၏

en: No front page content has been created yet.
my: ရှေ့စာမျက်နှာတွင် ပြသရန်အတွက် မည်သည့် အကြောင်းအရာမျှ မရှိသေးပါ။

en: Add to %shortcut_set shortcuts
my: Shortcut %shortcut_set အဖြစ် သုံးရန်

en: Edit shortcuts
my: Shortcut များကို ပြင်ရန်

en: Public files
my: အများမြင်နိုင်သည့် ဖိုင်များ

en: Public local files served by the webserver.
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာမှ ဆောင်ရွက်ပေးနေသည့် အများမြင်နိုင်သည့် ဖိုင်များ

en: Temporary files
my: ယာယီအသုံးပြုသည့် ဖိုင်များ

en: Temporary local files for upload and previews.
my: Upload နှင့် Preview ပြုလုပ်ရန်အတွက် ယာယီအသုံးပြုသည့် ဖိုင်များ

en: System help
my: စနစ်၏အကူအညီ

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
my: <a href="@poweredby">Drupal</a> ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
my: Block, အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများနှင့် menu များ (စသည်) ကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Media tools.
my: မီဒီယာ Tool များ

en: Regional and language
my: နေရာဒေသနှင့် ဘာသာစကား

en: Regional settings, localization and translation.
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ၊ ဒေသန္တရပြုမှု နှင့် ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Settings for the site's default time zone and country.
my: ဤ၀က်ဘ်ဆိုက်၏ default time zone နှင့် နိုင်ငံဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Configure display formats for date and time.
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန် ဖော်ပြမည့်ပုံစံများကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Content authoring
my: အကြောင်းအရာများ ရေးသားခြင်း

en: more information
my: အခြားအချက်အလက်များ

en: Taxonomy term page
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး စာမျက်နှာ

en: After saving updated content
my: ပြင်ထားသည့် အကြောင်းအရာတစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
my: မှတ်ချက်သစ်တစ်ခု သိမ်းဆည်းသည့်အခါ (သို့) ရှိပြီး မှတ်ချက်တစ်ခုကို ပြင်ဆင်သည့်အခါ

en: After creating a new user account
my: User အသစ်တစ်ဦး ဖန်တီးပြီးနောက်

en: After updating a user account
my: User account တစ်ခုကို  ပြင်ပြီးနောက်

en: E-mails
my: အီးမေးလ်

en: Add numbers
my: ကိန်းဂဏန်းများထည့်သွင်းရန်

en: Weak
my: အားနည်း

en: Fair
my: ပုံမှန်

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
my[0]: လက်ရှိ အသုံးပြုသူ ၁ ဦး ရှိသည်။
my[1]: လက်ရှိ @count ဦး အသုံးပြုနေပါသည်။

en: Cannot open %file_path
my: %file_path သည်ဖွင့်မရပါ။

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
my: %mail (သို့) %pass ကို ပြောင်းလိုပါက ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို အရင် ထည့်သွင်းပါ။ !request_new

en: Current password
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်

en: Configure user accounts.
my: User account များကို ပြင်ဆင်ရန်

en: @node_type comment
my: @node_type မှတ်ချက်

en: Add new %type
my: %type အသစ်ထည့်ရန်

en: Filipino
my: ဖိလပိုင်ဘာသာစကား

en: Title and slogan
my: အမည်နှင့် ဆောင်ပုဒ်

en: Poll results
my: မဲဆန္ဒရလာဒ်

en: Comment display
my: မှတ်ချက်/အကြံပြုချက်များအား ပြသရန်/ပြသခြင်း

en: Thousand marker
my: ရာဂဏန်း အမှတ်အသား

en: - Select a value -
my: - တန်ဖိုးတစ်ခုကိုရွေးချယ်ပါ -

en: ... !excerpt ... !excerpt ...
my: .... !excerpt .... !excerpt ....

en: Error pages
my: အမှားအယွင်းစာမျက်နှာများ

en: Manage automatic site maintenance tasks.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက် အလိုအလျောက် ပြုပြင်ထိန်သိမ်းမှု လုပ်ငန်းများကို စီမံရန်

en: Post comments
my: မှတ်ချက် (အကြံပြုချက်) များ ရေးသားရန်

en: View and customize your dashboard.
my: သင့်အလုပ်စားပွဲကို ကြည့်ရန်နှင့်စိတ်တိုင်းကျ ပြုပြင်ရန်

en: Hot topic, new comments
my: မှတ်ချက် အသစ်များဖြည့်စွက်ထားသည့် လူကြိုက်များသော အကြောင်းအအရာများ

en: Hot topic
my: လူကြိုက်များသော အကြောင်းအရာများ

en: Normal topic
my: သာမာန်အကြောင်းအရာများ

en: Reference for usage, configuration, and modules.
my: သုံးစွဲမှု၊ အပြင်အဆင်နှင့် module များအတွက် ရည်ညွှန်းကိုးကားရန်

en: Current URL is @url.
my: လက်ရှိ URL  လိပ်စာမှာ @url ဖြစ်ပါသည်။

en: Select and configure your themes.
my: Themeများကို ရွေးချယ်၊ ပြင်ဆင်ရန်

en: Administer settings.
my: အပြင်အဆင်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: View reports, updates, and errors.
my: အစီရင်ခံချက်များ၊ အသစ်ရရှိမှုများနှင့် အမှားများကို ကြည့်ရန်

en: Administrative toolbar
my: စီမံခန့်ခွဲရေး toolbar

en: Install new module
my: မော်ဂျူးအသစ်အား တပ်ဆင်မယ်.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
my: User account များ၊အဆင့်အတန်းများနှင့် လုပ်ပိုင်ခွင့်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Nothing
my: တစ်ခုမှမဟုတ်

en: Update @title
my: @title ကို ပြုပြင်မွမ်းမံရန်

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
my: ဒေါင်အလိုက် Tab

en: English, British
my: အင်္ဂလိပ်၊ ဗြိတိန်

en: Portuguese, International
my: ပေါ်တူဂီ၊ နိုင်ငံတကာ

en: Choose a file
my: ဖိုင်တခု ရွေးချယ်ပါ

en: %type_name: Create new content
my: %type_name: အသစ်ဖန်တီးရန်

en: %type_name: Edit own content
my: %type_name: ကိုယ်ပိုင် ဆောင်းပါးအား ပြင်ဆင်ရန်

en: %type_name: Edit any content
my: %type_name: မည်သည့် ဆောင်းပါး မဆို ပြင်ဆင်ရန်

en: %type_name: Delete own content
my: %type_name: ကိုယ်ပိုင် ဆောင်းပါးအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: %type_name: Delete any content
my: %type_name: မည်သည့် ဆောင်းပါး မဆို ပယ်ဖျက်ရန်

en: Dismiss this message.
my: ဤအသိပေးချက်ကို ဖယ်ပါ

en: Options for the administrative overlay
my: Administrative overlay အတွက် ရွေးစရာများ

en: Next steps
my: နောက်တစ်ဆင့်

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
my: MySQL၊ MariaDB သို့မဟုတ် ၎င်းတို့နှင့် အဆင့်အတန်းတူညီသည့်အရာ

en: Searching for matches...
my: တူညီသည့်အကြောင်းအရာများကိုရှာဖွေနေသည် ...

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
my: <span class="element-invisible"> ဆက်ဖတ်ရန် @title</span>

en: The length of time the poll is set to run.
my: သဘောထားစစ်တမ်း (မဲ) အား ထားရှိမည့် အချိန်အတိုင်းအတာ

en: Uninstall @module module
my: @module မော်ကျူးလ် (module) အား ဖယ်ထုတ်ပြစ်ရန်

en: View the administration theme
my: အုပ်ချုပ်သူ၏ အပြင်အဆင်အား ပြပါ

en: Database system
my: Database စနစ်

en: Database system version
my: Database စနစ် version

en: Hide shortcuts
my: shortcut များဖွက်ထားရန်

en: Release notes for @project_title
my: @project_title အား ဖြန့်ချီခြင်းအတွက် မှတ်ချက်များ

en: Disable the account and keep its content.
my: အကောင့်အား ပိတ်ထားပြီး ၎င်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် သတင်းအချက်အလက်များအား ဆက်လက်ထားရှိရန်။

en: Delete the account and its content.
my: အသုံးပြုသူနှင့် ၎င်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် သတင်းအချက်အလက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: Display on user registration form.
my: အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင် စာရင်းပေးသွင်းရမည့် ဖောင် (နည်း) ပေါ်တွင် ဖော်ပြရန်

en: This is compulsory for 'required' fields.
my: 'မပါမဖြစ် လိုအပ်သည့်' နေရာဖြစ်သောကြောင့် မထည့်မနေရ ထည့်သွင်းရမည်။

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
my[0]: မှတ်ချက် ၁ ခု အား ပယ်ဖျက်ပြီး
my[1]: မှတ်ချက် @count ခုအား ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
my[0]: သတင်းအချက်အလက် ၁ ခုအား ပယ်ဖျက်ပြီ
my[1]: သတင်းအချက်အလက် @count အား ပယ်ဖျက်ပြီး

en: tracker
my: ခြေရာခံသူ/ခြေရာခံခြင်းကိုပြုလုပ်သည်အရာ

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
my: ဒရူးပယ်လ်အူကြောင်းအား မွမ်းမံမှု အလိုအလျှောက်ပြုလုပ်နိုင်ရန် အထောက်အကူ မပြုပါ။ ဒရူးပယ်လ်အူကြောင်းအား ကိုယ်တိုင် မွမ်းမံနည်းကို <a href="@upgrade-guide">မွမ်းမံနည်းစနစ် လမ်းညွှန်</a> တွင် ရယူဖတ်ရှုနိုင်ပါသည်။

en: Allowed values list: invalid input.
my: ခွင့်ပြုထားသည့် တန်ဖိုး စာရင်း၊ ထည့်သွင်းသည့်တန်ဖိုးမှာ တရားမဝင်ပါ။

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
my: ခွင့်ပြုထားသည့် တန်ဖိုးစာရင်း၊ အချို့တန်ဖိုးများမှာ လက်ရှိအသုံးပြုနေသည့် အတွက်ကြာင့် ဖယ်ရှားခဲ့ပါသည်။

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
my: ဆာဗာအားဆက်သွယ်ရန် ကြိုးစားမှုမအောင်မြင်ပါ။ ဆာဗာမှ အောက်ပါ အစီရင်ခံစာကို ပေးပို့ပါသည်။ !message သင်၏ဆာဗာပေါ်တွင် ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းနှင့် မွမ်းမံပြင်ဆင်မှုများပြုလုပ်ရန် အတွက်<a href="@handbook_url">လက်စွဲစာအုပ်အား</a> ကြည့်ရှုပါ။

en: %archive_file does not contain any .info files.
my: %archive_file တွင် .info အမျိုးအစားဖိုင် တစ်ခုမှ မပါရှိပါ

en: Administer content and comments.
my: အကြောင်းအရာများနှင့် မှတ်ချက်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Unknown field: @field_name
my: အမျိုးအမည် မသိသော field: @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
my: %field: ဆယ်လီစိတ်အမှတ်(@separator) တစ်ခုသာ ရှိသင့်သည်။

en: Enable !title
my: !title ကိုအတည်ပြုပါ။

en: Set !title as default
my: !title ကို default အဖြစ် သတ်မှတ်ပါ။

en: Enabled modules: %modules
my: မော်ဂျုးများကို အတည်ပြုပါ %modules
