Group (7.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Send invitation
ro: Trimite invitație

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: remove
ro: elimină

en: User
ro: Utilizator

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Active
ro: Activ

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Members
ro: Membri

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Operation
ro: Operație

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Refine
ro: Rafinează

en: any
ro: orice

en: Blocked
ro: Blocat

en: revert
ro: revenire

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: cancel
ro: revocare

en: Permission
ro: Permisiune

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: edit permissions
ro: modificare permisiuni

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: Group types
ro: Tipuri de grupuri

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: Group type
ro: Tipul de grup

en: and where
ro: și unde

en: Group role
ro: Rolul în grup

en: Providing module
ro: Furnizare modul

en: Bypass group access control
ro: Ocoliți controlul accesului la grup

en: %type_name: Create new group
ro: %type_name: Creați un grup nou

en: @label entities
ro: entități @label
