OpenideaL - idea management system (7.x-4.1) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: My account
bn: আমার এ্যাকাউন্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Region settings
bn: অঞ্চল-ভিত্তিক সেটিংস
