Linkit - Enriched linking experience (7.x-3.4) - en to pl translation catalogue (79 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Options
pl: Opcje

en: Fields
pl: Pola

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Profile
pl: Profil

en: Link to content
pl: Link do zawartości

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: Storage
pl: Magazyn

en: Editor
pl: Edytor

en: Classes
pl: Klasy

en: Add new profile
pl: Dodaj nowy profil

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: Editors
pl: Redaktorzy

en: Target
pl: Cel

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: No results
pl: Brak wyników

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: Import profiles
pl: Importuj profile

en: Include unpublished nodes
pl: Dołącz nieopublikowane węzły

en: Autocomplete options
pl: Opcje pola Autocomplete

en: Profile type
pl: Typ profilu

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Enable @title
pl: Włącz @title

en: Administer Linkit
pl: Zarządzaj modułem Linkit

en: Insert link
pl: Dodaj link

en: Open file browser
pl: Otwórz przeglądarkę plików

en: Linkit profile
pl: Profil Linkita

en: Linkit profiles
pl: Profile Linkita.

en: Available tokens: %tokens.
pl: Dostępne wzorce: %tokens.

en: Show pixel dimensions
pl: Pokaż rozmiary wg. piksli

en: Note that only public files are supported.
pl: Pamiętaj, że obsługiwane są tylko pliki z dostępem publicznym.

en: Key press delay
pl: Opóźnienie pomiędzy naciśnięciami klawisza

en: !type plugin settings
pl: Ustawienia pluginu !type

en: Group by bundle
pl: Grupuj paczkami

en: Extend Linkit with @entity support.
pl: Rozszerz moduł Linkit o wsparcie dla @entity.

en: Linkit field settings
pl: Ustawienia Linkit dla pola

en: Insert plugin
pl: Dodaj wtyczkę

en: - Select an insert plugin -
pl: - Wybierz wtyczkę do dodawania -

en: HTML Link
pl: Odnośnik HTML

en: New window (_blank)
pl: Nowe okno (_blank)

en: Same window (_self)
pl: To samo okno (_self)

en: This is an internal path.
pl: To jest wewnętrzna ścieżka.

en: This page does not exist or you do not have access to it.
pl: Taka strona nie istnieje lub nie masz do niej uprawnień.

en: No information available
pl: Nie ma dostępnej informacji

en: This is an external URL, but we don't know where it leads.
pl: To jest zewnętrzny adres URL, ale nie wiemy gdzie on prowadzi.

en: Enable Linkit for this field.
pl: Włącz obsługę Linkit dla tego pola.

en: - Select a profile -
pl: - Wybierz profil -

en: Button text that activates linkit modal.
pl: Tekst przycisku, który aktywuje obsługę Linkit.

en: You must select an profile.
pl: Musisz wybrać profil.

en: Select profile to use
pl: Wybierz profil

en: Search for content.
pl: Wyszukaj zawartość.

en: Start typing to find content or paste a URL.
pl: Zacznij wpisywać, aby znaleźć zawartość lub wklej URL.

en: Can not find the profile type
pl: Nie mogę znaleźć typu profilu

en: Could not find the Linkit profile.
pl: Nie mogę odnaleźć profilu dla Linkita

en: Change profile
pl: Zmień profil

en: Loading Linkit dashboard...
pl: Ładowanie panelu Linkit...

en: Manage Linkit profiles.
pl: Zarządzaj profilami Linkita.

en: This profile will be used with
pl: Ten profil będzie używany z

en: This profile will be used with editors like CKeditor or TinyMCE.
pl: Ten profil będzie używany z takimi edytorami jak CKeditor lub TinyMCE.

en: Attach this profile to one or more text formats
pl: Dołącz ten profil do jednego lub więcej formatów tekstu.

en: - Select one or more text format-
pl: - Wybierz jeden lub więcej formatów tekstu -

en: Search plugins
pl: Wtyczki do wyszukiwania

en: Insert methods
pl: Metody dodawnia

en: Insert paths as:
pl: Dodawaj ścieżki jako:

en: These will have no effect on already created links.
pl: To nie będzie miało wpływu na już dodane odnośniki.

en: Enable !imce File Picker
pl: Włącz !imce File Picker
