Metatag (7.x-1.5) - en to et translation catalogue (112 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Development
et: Arendus

en: Groups
et: Grupid

en: Type
et: Liik

en: Author
et: Autor

en: Subject
et: Teema

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Enable
et: Luba

en: Disable
et: Keela

en: Article
et: Artikkel

en: Currency
et: Valuuta

en: License
et: Litsents

en: Tag
et: Sildid

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: Size
et: Suurus

en: None
et: Puudub

en: This action cannot be undone.
et: Seda toimingut pole võimalik tagasi võtta.

en: - None -
et: - Puudub -

en: Country
et: Riik

en: Image
et: Pilt

en: Category
et: Kategooria

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Book
et: Raamat

en: Export
et: Ekspordi

en: Taxonomy term
et: Taksonoomia termin

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: Views
et: Vaated

en: View
et: Kuva

en: Format
et: Vorming

en: Region
et: Regioon

en: Advanced settings
et: Täpsemad sätted

en: Event
et: Sündmus

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Paths
et: Asukohad

en: User
et: Kasutaja

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: Email
et: E-kiri

en: Node
et: Postitus

en: All
et: Kõik

en: Page title
et: Lehe pealkiri

en: Page
et: Lehekülg

en: Site name
et: Saidi nimi

en: Locale
et: Regiooniseaded

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Overridden
et: Üle kirjutatud

en: Gallery
et: Galerii

en: Advanced
et: Täpsem

en: Medium
et: Keskmine

en: Price
et: Hind

en: Company
et: Asutus

en: General
et: Üldine

en: Color
et: Värv

en: First name
et: Eesnimi

en: Last name
et: Perekonnanimi

en: Blog
et: Ajaveeb

en: Pattern
et: Muster

en: Profile
et: Profiil

en: Expiration
et: Aegumine

en: Tracker
et: Jälgija

en: Defaults
et: Vaikesätted

en: City
et: Linn

en: Latitude
et: Laiuskraad

en: Longitude
et: Pikkuskraad

en: Fax number
et: Faksi number

en: Phone number
et: Telefoni number

en: Condition
et: Tingimus

en: Gender
et: Sugu

en: Source
et: Allikas

en: Front page
et: Avaleht

en: Activity
et: Tegevus

en: (disabled)
et: (keelatud)

en: Revert
et: Lähtesta

en: People
et: Kasutajad

en: See also
et: Vaata lisaks

en: Availability
et: Saadavus

en: Day(s)
et: päev(a)

en: Week(s)
et: nädal(at)

en: Year(s)
et: aasta(t)

en: Product
et: Toode

en: Street address
et: Tänav

en: Review
et: Kontroll

en: Photo
et: Pilt

en: Form
et: Vorm

en: Global
et: Globaalne

en: Abstract
et: Abstraktne

en: Context
et: Kontekst

en: Pager
et: Lehitseja

en: Identifier
et: Identifikaator

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Content language
et: Sisu keel

en: Activities
et: Tegevused, eesmärgid

en: Creator
et: Looja

en: Meta tags
et: Metasildid

en: Release date
et: Avaldamise kuupäev

en: References
et: Viited

en: Robots
et: Robotid

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
et: Ilmnes viga %error_operation töötlemisel argumentidega @arguments

en: Government
et: Valitsus

en: Tokens related to views.
et: Vaadetega seotud tekstiasendajad.

en: The description of the view.
et: Vaate kirjeldus.

en: The title of current display of the view.
et: Praeguse vaate pealkiri.

en: The URL of the view.
et: Vaate URL.

en: Drupal core is compatible
et: Drupali tuum on ühilduv
