Mica Distribution (7.x-8.0-rc6) - en to si translation catalogue (293 entries)

en: Home
si: නිවස

en: User interface
si: පරිශීලක අතුරු මුහුණත

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Body
si: බඳ

en: Image size
si: රූපයෙහි ප්‍රමාණය

en: Previous
si: පෙර

en: Next
si: ඊලඟ

en: user
si: පරිශීලකයා

en: Show on every page except the listed pages.
si: ලැයිස්තුගත පිටු හැර ඉතිරි සියලු පිටු පෙන්වන්න.

en: Show on only the listed pages.
si: ලැයිස්තුගත පිටු පමණක් පෙන්වන්න.

en: Pages
si: පිටු

en: Save configuration
si: සැකැස්ම සුරක්ෂිතකරන්න

en: Reset to defaults
si: පෙරනිමිති සදහා නැවත සකසන්න.

en: enabled
si: සක්‍රීය කලා

en: enable
si: සක්‍රීය කරන්න

en: context
si: පරිචිය

en: delete
si: මකාදැමීම

en: Status
si: තත්වය

en: Register
si: ලියාපදිංචිවීම

en: Create a new user account.
si: නව පරිශීලක ගිණුමක් විවෘත ක්කරන්න.

en: Request new password via e-mail.
si: නව මුරපදයක් විද්‍යුත් තැපෑල හරහා ඉල්ලා සිටින්න.

en: Markup
si: සලකූණ

en: approve
si: අනුමත කරන්න

en: E-mail
si: විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනය

en: Approve
si: අනුමත කරන්න

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Submit
si: ඉදිරිපත් කරන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Value
si: අගය

en: Totals
si: එකතුව

en: Username
si: පරිශීලක නාමය

en: Real name
si: සත්‍යයය නාමය

en: Email address
si: විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනය

en: Item
si: අයිතමය

en: content
si: අන්තර්ගතය

en: Development
si: සංවර්ධනය

en: Groups
si: සමූහ

en: Group
si: සමූහය

en: Type
si: වර්ගය

en: Replies
si: ප්‍රතිපිලිතුරු

en: Last Post
si: අවසාන පලකිරීම

en: Closed
si: වසාඇත

en: yes
si: ඔව්

en: Wrong username or password.
si: වැරදි පරිශීලකනාමයක් හෝ මුරපදයක්.

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: Subject
si: කාරණය

en: Send email
si: විද්‍යුත් තැපැල යවන්න

en: closed
si: වසාදැමුවා

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: disabled
si: සක්‍රීය නොවන

en: Confirm
si: තහවුරු කරන්න

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: administrator
si: පාලකයා

en: Age
si: වයස

en: Description
si: විස්තරය

en: Language
si: භාෂාව

en: Read more
si: තව කියවන්න

en: more
si: තවත්

en: Enable
si: සක්‍රීයකරන්න

en: Disable
si: අක්‍රීයකරන්න

en: Access control
si: ප්‍රවේශ පාලක

en: Article
si: ලිපි

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Administration
si: පාලනය

en: Priority
si: ප්‍රමුඛතාව

en: More
si: තව

en: not verified
si: තහවුරු වී නොමැත

en: error
si: දෝෂය

en: File
si: ගොනුව

en: Advanced options
si: සංකීර්ණ විකල්ප

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Search
si: සොයන්න

en: Number
si: අංකය

en: Password
si: මුරපදය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Types
si: වර්ග

en: Required
si: අත්‍යවශ්‍යයි

en: Name
si: නම

en: edit
si: සංස්‌කරණය

en: Import
si: ආනයනය කරන්න

en: Export
si: අපනයනය කරන්න

en: Label
si: ලේබලය

en: Help
si: සහාය

en: History
si: ඉතිහාසය

en: Modules
si: මොඩියුල

en: mail
si: ලියුම

en: actions
si: ක්‍රියාමාර්ග

en: Text
si: වගන්ති

en: You are not authorized to access this page.
si: මෙම පිටුවට පැමිනීමට ඔබට අවශ්‍ය බලය නැත.

en: Picture
si: පින්තූරය

en: Database type
si: Database වර්ගය

en: User
si: පාවිච්චි කරන්නා

en: Continue
si: පෙරට යන්න

en: file
si: ගොනුව

en: Error
si: දෝෂය

en: All
si: සියල්ල

en: Access denied
si: පිවිසුම තහනම්

en: Year
si: අවුරුද්ද

en: 1 hour | @count hours
si[0]: පැයක්
si[1]: පැය @count ක්

en: 1 day | @count days
si[0]: දිනක්
si[1]: දින @count ක්

en: Configuration saved.
si: සැකසුම් සුරකින ලදී.

en: Site name
si: වෙබ් අඩවියේ නම

en: Signature
si: අත්සන

en: E-mail address
si: ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Average
si: සාමාන්‍ය ගණන

en: Count
si: එකතුව

en: Maximum
si: උපරිමය

en: Plain text
si: සරල වගන්ති

en: Month
si: මාසය

en: Unlimited
si: අනන්තයි

en: security
si: ආරක්‍ෂාව

en: Day
si: දවස

en: Mon
si: සඳු

en: Tue
si: අග

en: Wed
si: බදා

en: Thu
si: බ්‍රහස්‌

en: Fri
si: සිකු

en: Sat
si: සෙන

en: Sun
si: ඉරි

en: January
si: ජනවාරි

en: February
si: පෙබරවාරි

en: March
si: මාර්තු

en: April
si: අප්‍රේල්

en: May
si: මැයි

en: June
si: ජුනි

en: July
si: ජූලි

en: August
si: අගෝස්‌තු

en: September
si: සැප්තැම්බර්

en: October
si: ඔක්‌තෝම්බර්

en: November
si: නොවැම්බර්

en: December
si: දෙසැම්බර්

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Navigation
si: යාත්‍රණය

en: Basic
si: මූලික

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Users
si: පරිශ්‍රීලකයින්

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
si: @site මෙම මොහොතේ අලුත් වැඩියා  කෙරෙමින් පවතී. ස්වල්ප මොහොතකින් අප නැවත පැමිණෙනු ඇත. රැදී සිටියට ස්තුතියි.

en: Order
si: පිලිවෙල

en: Server settings
si: Server සැකසුම්

en: Database username
si: Database භාවිතා කරන නම

en: Database password
si: Database භාවිතා කරන මුරපදය

en: Database name
si: Database නම

en: Clear
si: පිරිසිදු කරන්න

en: ‹ previous
si: ‹ පෙර

en: next ›
si: ඊලඟ ›

en: Front page
si: මුල් පිටුව

en: Languages
si: භාෂා

en: Jan
si: ජන

en: Feb
si: පෙබ

en: Mar
si: මාර්

en: Apr
si: අප්‍රේ

en: Jun
si: ජුනි

en: Jul
si: ජුලි

en: Aug
si: අගෝ

en: Sep
si: සැප්

en: Oct
si: ඔක්‌

en: Nov
si: නොවැ

en: Dec
si: දෙසැ

en: Hour
si: පැය

en: Minute
si: මිනිත්තු

en: Second
si: තත්පර

en: People
si: පරිශ්‍රීලකයා

en: warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: Site information
si: වෙබ් අඩවිය පිලිබඳ තොරතුරු

en: critical
si: අවදානම්

en: The specified passwords do not match.
si: මුර පද ගැලපෙන්නේ නැත.

en: Permissions
si: අවසර

en: permission
si: අවසර

en: image
si: රූපය

en: Action '%action' added.
si: '%action' ක්‍රියාමාර්ගය එකතු කරන ලදී.

en: Processing
si: සැකසෙමින් පවතී

en: Finished
si: සම්පූර්ණයි

en: Tasks
si: කාර්ය

en: English name
si: ඉංග්‍රීසි නම

en: Default time zone
si: සම්මත හෝරා කලාපය  (වෙලාව)

en: Minimum
si: අවමය

en: Index
si: පටුන

en: Page not found
si: වෙබ් පිටුව සොයගනීමට නොහැකියි

en: info
si: තොරතුරු

en: « first
si: « ප්‍රථම

en: last »
si: අන්තිම »

en: Enter your keywords
si: ඔබගේ ප්‍රධාන වචන ඇතුල් කරන්න

en: My account
si: මගේ ගිණුම

en: 1 year | @count years
si[0]: වර්ෂයක්
si[1]: වර්ෂ @count ක්

en: 1 week | @count weeks
si[0]: සතියක්
si[1]: සති @count ක්

en: 1 min | @count min
si[0]: මිනිත්තුවක්
si[1]: මිනිත්තු @count ක්

en: 1 sec | @count sec
si[0]: තත්පරයක්
si[1]: තත්පර @count ක්

en: Items to display
si: ප්‍රදර්ශනය කල යුතු ඒකක

en: Print
si: මුද්‍රණය කරන්න

en: Account
si: ගිණුම

en: Reports
si: වාර්තා

en: Install profile
si: ආකෘතිය (Profile) Install කරන්න

en: Text to display
si: ප්‍රදර්ශනය කිරීමට අවශ්‍ය වචනය

en: File to import not found.
si: ආනයනය කිරීමට අවශ්‍ය ගොනුව සොයාගත නොහැකිය.

en: notice
si: දැන්වීම

en: User account
si: ඔබගේ ගිණුම

en: 1 month | @count months
si[0]: මාසයක්
si[1]: මාස @count ක්

en: Direction
si: දිශාව

en: Confirm password
si: මුරපදය ස්‌ථීර කරන්න

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
si: අවසර තිබෙනුයේ JPEG, PNG සහ GIF වර්ගවල ගොනු සදහා පමණි.

en: Save and continue
si: Save කර ඉදිරියට යන්න.

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
si: මෙම විකල්ප අවශ්‍ය වන්නේ සමහර වෙබ් අඩවි සඳහා පමණි. මෙහි කුමක්‌ අතුලත් කල යුතුදැයි ඔබට අපැහැදිලිනම් කිසිවක්‌ වෙනස්‌ නොකරන්න. නැතිනම් ඔබගේ වෙබ් hosting සපයන්නා ගෙන් අසන්න.

en: If your database is located on a different server, change this.
si: ඔබගේ වෙනත් Server යක තිබේනම් මෙය වෙනස්‌ කරන්න.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
si: ඔබගේ database server සම්මත port එක පාවිච්චි නොකරන්නේනම්, අදාල port අංකය අතුලත් කරන්න.

en: Database port must be a number.
si: Database port එක අංකයක්‌ විය යුතුය.

en: Dashboard
si: උපකරණ පුවරුව

en: Save translation
si: පරිවර්තණය සුරකින්න

en: Add language
si: භාෂාවක් ඇතුල් කරන්න

en: Currently using !item !version
si: දැන් ප්‍රයෝජනය කරන්නේ !item !version

en: Sum
si: මුළු ගණන

en: Initializing.
si: ආරම්භ වෙමින් පවතී.

en: 0 sec
si: තත්පර 0

en: form
si: පෝරමය

en: alert
si: සෝදිසිය

en: emergency
si: හදිසි තත්ත්වය

en: Items per page
si: පිටුවක දිස්‌වන ඒකක

en: Language name
si: භාෂා නාමය

en: The requested page could not be found.
si: ඔබ ඉල්ලූ වෙබ් පිටුව සොයා ගැනීමට නොහැකිය.

en: Requirements problem
si: අවශ්‍යතා පිලිබඳ ප්‍රශ්න

en: Database configuration
si: Database ආකෘතිය

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
si: ඔබගේ දත්ත ගබඩා කරන Database වර්ගය @drupal

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
si: @drupal දත්ත ගබඩා කිරීමට යොදාගන්නා Database නම. @drupal  Database පිහිටුවීමට පෙර එය ඔබගේ Server තුල පිහිටීමට අවශ්‍ය වේ.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
si: එක වැඩසටහනකට  වඩා මෙම database එක භවිතා කරන්නේනම් හඳුනාගැනීමට පහසු %prefix පදයක්‌ මුලට යොදන්න.

en: Select an installation profile
si: Install කරන්න අවශ්‍ය ආකෘතිය තෝරන්න.

en: Choose language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: Learn how to install Drupal in other languages
si: වෙනත් භාෂා වලින් Drupal Install කරන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙනගන්න.

en: No profiles available
si: ආකෘතියක්‌ නොමැත.

en: Drupal already installed
si: Drupal දැනටමත් Install වී ඇත.

en: Installing @drupal
si: @drupal Install වෙමින් පවතී.

en: The installation has encountered an error.
si: Install කිරීමේදී දෝශයක්‌ ඇතිවිය.

en: Configure site
si: වෙබ් අඩවිය හැඩගස්‌වන්න.

en: @drupal installation complete
si: @drupal Install කිරීම සම්පූර්ණයි

en: Installed %module module.
si: මොඩියුලය %module ඉන්ස්‌ටෝල් කර හමාරයි.

en: Choose profile
si: ආකෘතිය (Profile) තෝරාගන්න

en: Verify requirements
si: අවශ්‍ය දෑ නිවැරදිදැයි පරීක්‍ෂා කරන්න

en: Set up translations
si: පරිවර්තන සකස් කරන්න

en: Install site
si: වෙබ් අඩවිය Install කරන්න

en: Finish translations
si: පරිවර්තන සකස්‌ කර හමාරයි

en: Site e-mail address
si: වෙබ් අඩවියේ ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Update notifications
si: යාවත්කාලීන කිරීම් පිලිබඳ දැනුම්දීම්

en: Right to left
si: දකුණ සිට වමට

en: Left to right
si: වමේ සිට දකුණට

en: Language name in English
si: ඉංග්‍රීසියෙන් භාෂාවේ නම

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Delete picture
si: පින්තූරය මකන්න

en: Number of pages
si: පිටු ගණන

en: Hello <strong>@username</strong>
si: ආයුබෝවන් <strong>@username</strong>

en: Structure
si: ආකෘතිය

en: You are not allowed to access this page.
si: ඔබට මෙම පිටුවට ප්‍රවේශ වීමට අවසර නොමැත.

en: Congratulations, you installed @drupal!
si: සුබපැතුම්! ඔබ @drupal Install කර ඇත.

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
si: <a href="@url">ඔබගේ නව වෙබ් අඩවියට</a> පිවිසීමට පෙර පහත පණිවිඩ පරීක්ෂා කරන්න.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
si: <a href="@url">ඔබගේ නව වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන්න<a/>.

en: Completed @current of @total.
si: @total න් @count ක් සම්පුර්ණ කර ඇත.

[ctx: Long month name]
en: January
si: ජනවාරි

[ctx: Long month name]
en: February
si: පෙබරවාරි

[ctx: Long month name]
en: March
si: මාර්තු

[ctx: Long month name]
en: April
si: අප්‍රේල්

[ctx: Long month name]
en: May
si: මැයි

[ctx: Long month name]
en: June
si: ජුනි

[ctx: Long month name]
en: July
si: ජූලි

[ctx: Long month name]
en: August
si: අගෝස්තු

[ctx: Long month name]
en: September
si: සැප්තැම්බර්

[ctx: Long month name]
en: October
si: ඔක්තෝබර්

[ctx: Long month name]
en: November
si: නොවැම්බර්

[ctx: Long month name]
en: December
si: දෙසැම්බර්

en: Welcome to @site-name
si: @site-name ඔබව සාදරයෙන් පිලිගනිමු.

en: All items
si: සියලුම ඒකක

en: Next steps
si: මීලග පියවර

[ctx: datetime]
en: All day
si: මුළු දවසම

[ctx: datetime]
en: Year
si: වසර

[ctx: datetime]
en: Month
si: මාසය

[ctx: datetime]
en: Week
si: සතිය

[ctx: datetime]
en: Day
si: දවස

[ctx: datetime]
en: Hour
si: පැය

[ctx: datetime]
en: Minute
si: මිනිත්තුව

[ctx: datetime]
en: Second
si: තත්පරය

[ctx: ampm]
en: am
si: පෙ.ව

[ctx: ampm]
en: pm
si: ප.ව

[ctx: day_name]
en: Sunday
si: ඉරිදා

[ctx: day_name]
en: Monday
si: සඳුදා

[ctx: day_name]
en: Tuesday
si: අඟහරුවාදා

[ctx: day_name]
en: Wednesday
si: බදාදා

[ctx: day_name]
en: Thursday
si: බ්‍රහස්පතින්දා

[ctx: day_name]
en: Friday
si: සිකුරාදා

[ctx: day_name]
en: Saturday
si: සෙනසුරාදා

[ctx: datetime]
en: Date
si: දිනය

[ctx: datetime]
en: Time
si: වෙලාව

en: The requested page "@path" could not be found.
si: ඉල්ලා සිටි පිටුව, "@path" සොයාගැනීමට නොහැකිය.
