Mica Distribution (7.x-8.0-rc7) - en to jv translation catalogue (933 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Image size
jv: Ukuran gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Show on every page except the listed pages.
jv: Tudhuhna saben kaca kejaba nang daftar halaman iki.

en: Show on only the listed pages.
jv: Tudhuhna kudu nang daftar kaca-kaca iki.

en: Pages
jv: Kaca

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: delete
jv: busak

en: Request new password via e-mail.
jv: Njaluk sandhi anyar dikirim liwat email.

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: approve
jv: ditrima

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Groups
jv: Grup

en: Group
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Last Post
jv: Kiriman pungkasan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: Wrong username or password.
jv: Jeneng panganggo utawa sandhine salah.

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepake

en: Enable
jv: Diuripna

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Article
jv: Artikel

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: footer
jv: bilah suku

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: For
jv: Kanggo

en: Tags
jv: Tautan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontén

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: Available variables are:
jv: Variabel sing disediakna:

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Balékna

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibalékna.

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Parents
jv: Baboné

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: PAsokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: header
jv: bilah ndhuwur

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Pratinjau

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: username
jv: jeneng panganggo

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Sénén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Core
jv: Inti

en: Add new
jv: Tambah anyar

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: The configuration options have been reset to their default values.
jv: Opsi konfigurasi wis dibalekna nang nilai asline.

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Clear index
jv: Indék dibusak

en: Visible
jv: Kétok

en: Display
jv: Layar

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Add item
jv: Tambahana item

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: Keywords
jv: tembung kunci

en: Statistics
jv: Statistik

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: You are not authorized to access this page.
jv: Sampéyan ora diidinaké ngakses kaca iki.

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Promoted
jv: Promosikna

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontén

en: action
jv: aksi

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Create
jv: Gawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejaba

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: Expanded
jv: Mekarna

en: Printer-friendly version
jv: Versi cetakan suméh

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontén

en: Page title
jv: Judhul kaca

en: Block
jv: Blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: Page
jv: Kaca

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedina
jv[1]: @count dina

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Good
jv: Apik

en: Only site administrators can create new user accounts.
jv: Mung administrator laman sing olé nggawé akun pangganggo anyar.

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Available updates
jv: Update sing cumawis

en: Never
jv: Ora tahu

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Update available
jv: Update cumawis

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: Recipients
jv: Penerima

en: Selected
jv: Kepilih

en: Your name
jv: Jenengmu

en: Your e-mail address
jv: Alamat emailmu

en: Send e-mail
jv: Kirim email

en: You must enter a valid e-mail address.
jv: Sampéyan kudu nglebokna alamat e-mail sing bener.

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: To
jv: Marang

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Feed description
jv: Katrangan Feed

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Paraga

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Ditampilna

en: Input format
jv: Format inputan

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosikna nang kaca ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang saka

en: Is less than or equal to
jv: Kurang saka utawa pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih saka utawa padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih saka

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Warning
jv: Weling

en: Items
jv: Item

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Nodes
jv: Node

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutake

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Unlimited
jv: Ora ana batesé

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Add a role to the selected users
jv: Tambahana paraga marang panganggo sing kepilih

en: General
jv: Umum

en: Example
jv: Contoné

en: Method
jv: Metode

en: Recent posts
jv: Kiriman pungkasan

en: Recent posts for %1
jv: Kiriman pungkasan kanggo %1

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: here
jv: nag kéné

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Security
jv: Jagabaya

en: !time ago
jv: !time kepungkur

en: Other
jv: Liyane

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna téks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Basic
jv: Dasar

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Paraga

en: Select all
jv: Pilih kabeh

en: User login
jv: Login panganggo

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Users
jv: Panganggo

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Minimum cache lifetime
jv: Umur minimal telih

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
jv: @site saiki lagi di beneri. Mengko arep mbalik manéh secepeté. Maturnuwun sampun purun nunggu.

en: Default front page
jv: Kaca utama gawan

en: Both
jv: Karone

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: Save and edit
jv: Simpen lan sunting

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Profile
jv: Profil

en: Visibility settings
jv: Sétingan sing diketokné

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Session closed for %name.
jv: Sési ditutup kanggo % name.

en: Unsupported database.
jv: Database ora dikenal

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Add user
jv: Tambah panganggo

en: Size of textfield
jv: Ukuran field téks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Ketokna

en: Key
jv: Kunci

en: English
jv: Basa Inggris

en: Sources
jv: Sumber

en: 1 item | @count items
jv[0]: 1 item
jv[1]: @count item

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Titles only
jv: Judul tok

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: published
jv: ditampilna

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Member for
jv: Dadi Anggota

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Please enter some keywords.
jv: Isekna keyword

en: Front page
jv: Kaca Ngajeng

en: Request new password
jv: Njaluk tembung sandhi anyar

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Languages
jv: Basa-basa

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Code length
jv: Dawane kode

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Spam control
jv: Pengawas Spam

en: Characters to use in the code
jv: Karakter sing dienggo nang kode

en: The list of characters to use should not contain spaces.
jv: Daftar karakter sing dienggo ora ken

en: Math question
jv: Pitakonan Matematik

en: For language %lang_name (code %lang_code)
jv: Kanggo bahasa %lang_name (kode %lang_code)

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Period
jv: Periode

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field téks

en: Long
jv: Dawa

en: Short
jv: Cendhek

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Revert
jv: Balékna

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih saka

en: Less than
jv: Kurang saka

en: any
jv: sembarang

en: Log out
jv: Metu log

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: First day of week
jv: Dina pertama saka pekan

en: Autocomplete taxonomy
jv: Taksonomi otomatis

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: Create new account
jv: Gawé akun anyar

en: Slide
jv: Geser

en: warning
jv: weling

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Results
jv: Kasilé

en: open
jv: mbukak

en: Visitor
jv: Dhayoh

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: Blogs
jv: Blog

en: Books
jv: Buku

en: change
jv: ganti

en: Forums
jv: Forum

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: !date by !username
jv: !date déning !username

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: current revision
jv: révisian saiki

en: Session
jv: Sési

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Standard
jv: Standar

en: Not published
jv: Ora ditampilna

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: details
jv: detil

en: The username %name has not been activated or is blocked.
jv: Jeneng pangganggo %name ora aktif utawa uwis ditolak.

en: image
jv: gambar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: Themes
jv: Téma

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Processing
jv: Lagi proses

en: disable
jv: mati

en: Default value
jv: Nilai gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: low
jv: sethithik

en: medium
jv: sedeng

en: high
jv: ak

en: Passwords match:
jv: Sandhiné cocok:

en: Slogan
jv: Sesanti

en: The name used to indicate anonymous users.
jv: Jeneng kanggo nandhani panganggo anonim.

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: Display on separate page
jv: Tampilna nang kaca sing beda/misah

en: Add CAPTCHA administration links to forms
jv: Tambahana link kanggo ngatur CAPTCHA nang form

en: administer CAPTCHA settings
jv: pengelola setingan CAPTCHA

en: Challenge description
jv: Katrangan challenge

en: Always add a challenge.
jv: Kudu ditambahi kesempatan

en: Log wrong responses
jv: Log respon sing salah

en: The CAPTCHA settings were saved.
jv: Setingan CAPTCHA wis disimpen.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
jv: Jeneng form_id Drupal kanggo ditambahi CAPTCHA nang.

en: Challenge type
jv: Jenis kesempatan

en: The CAPTCHA type to use for this form
jv: Jenis CAPTCHA kanggo form iki

en: Illegal form_id
jv: form_id ora bener

en: Saved CAPTCHA point settings.
jv: Simpen setingan CAPTCHA titik.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
jv: Sampeyan yakin arep mbusek CAPTCHA sing nang form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
jv: Sampéyan yakin arep maténi CAPTCHA sing nang form_id %form_id

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
jv: Mbusek CAPTCHA sing nang form %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
jv: Maténi CAPTCHA sing nang form %form_id

en: 10 more examples of this challenge.
jv: 10 conto manéh kanggo chalengge iki.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
jv: CAPTCHA kuwi singkatan seka "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". Kagunaane kanggo nguji respon pengetikan komputer kanggo ndeteksi nek kuwi menungsa asli. Modul CAPTCHA kuwi perlengkapan kanggo nglawan kiriman otomatis seka user sing mbebayani (spamming) contone kiriman form komentar, form pendaftaran anggota, buku tamu lan liya-liyane. Sampeyan isa nambahi form nganggo tambahan challenge sing gampang diwaca menungsa nanging angel kanggone script utawa spam otomatis.

en: Location of comment submission form
jv: Lokasi kanggo form pengisian komentar

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
jv: CAPTCHA iki gawéyané Carnegie Mellon University.

en: skip CAPTCHA
jv: liwati CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
jv: Pitakonan iki kanggo nguji nék sampeyan kuwi pengunjung menungsa lan njagani seka kiriman spam mesin otomatis.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
jv: User sing ora dipercaya arep weruh CAPTCHA nang kene (!settings).

en: general CAPTCHA settings
jv: Sétingan umum CAPTCHA

en: Enabled challenge
jv: Uripna challenge

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
jv: Séléhna CAPTCHA nang kéné kanggo user sing ora dipercaya.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
jv: Jawaban CAPTCHA sing sampeyan tulis Ora Bener.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
jv: Jawaben rumus matematik sederhana iki lan tulis hasil

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
jv: Pengaturan kanggo CAPTCHA sing digunaake.

en: Examples
jv: Contoné

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
jv: Sampéyan saiki <a href="!captcha_admin"> sing ngelola modul CAPTCHA  </a> kanggo situs sampeyan.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
jv: Modul CAPTCHA dasar kanggo nambahi challenge seka form sing owah-owah terus.

en: Code settings
jv: Setingan Kode

en: Font settings
jv: S

en: tiny
jv: tipis

en: small
jv: cilik

en: large
jv: gedh

en: Character spacing
jv: Amban

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
jv: Isikn

en: Additional variation of text color
jv: Tambah

en: moderate
jv: sedeng

en: very high
jv: dhuwur banget

en: Distortion and noise
jv: distorsi lan gangguan

en: Distortion level
jv: tingkatane distorsi

en: Set the degree of wave distortion in the image.
jv: Aturana gedhene ombak distorsi sing nang gambar.

en: Smooth distortion
jv: distorsi alus

en: This option adds randomly colored point noise.
jv: Opsi iki nambahi titik warna acak nang noise

en: Add line noise
jv: Tambahi garis noise

en: Noise level
jv: Tingkatan noise

en: Background color is not a valid hexadecimal color value.
jv: Kode Warna background dudu angka hexadecimal sing bener.

en: Text color is not a valid hexadecimal color value.
jv: Kode Warna teks dudu angka hexadecimal sing bener.

en: Image CAPTCHA
jv: CAPTCHA gambar

en: What code is in the image?
jv: Apa kode sing nang gambar?

en: Provides an image based CAPTCHA.
jv: Nyediakn

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketikna tetembungan sing arep digoléki.

en: Blocks
jv: Blok

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: Decimal
jv: Desimal

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Index
jv: Indek

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: file system
jv: sistim berkas

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
jv: Sistim menu namung nyimpen sistim path, nanging ditampilaké kanggo URL alias. %link_path uwis disimpen dadi %normal_path

en: Profiles
jv: Profil

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kaca

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisikna

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif di dhisikna

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: <None>
jv: <Kosong>

en: Space
jv: Spasi

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: Account blocked
jv: Akun ditolak

en: Expand
jv: Kembangna

en: <Any>
jv: <Sembarang>

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Resize
jv: Ngubah ukuran

en: Loading
jv: Ngemot

en: No comments available.
jv: Ora ana komèntar sing cumawis.

en: Error saving user account.
jv: Gagal nyimpen akun panganggo.

en: Parser
jv: Pemisah

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: Alias
jv: Singlon

en: Enter your keywords
jv: Ketikna tembung kunci

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Sort
jv: Urutna

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Print
jv: Cétak

en: Locked
jv: Dikunci

en: Check for updates
jv: Priksa sing luwih anyar

en: No update data available
jv: Ora ana update data sing cumawis

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Add new field
jv: Tambah field anyar

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Or
jv: Utawa

en: About
jv: Ngenani

en: Default picture
jv: Gambar gawan

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
jv: URL foto sing ditampilaké marang panganggo sing ora nduwéni foto pilhan dhéwé. Kosongaké waé yén ora ana.

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
jv: Yén Sampéyan ora nduwéni hubungan langsung marang server, gunakna field iki kanggo ngunggah gambar logo.

en: Default theme
jv: téma gawan

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Auto-reply
jv: Balesan otomatis

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Translate
jv: Terjemahna

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
jv: Ora bisa ngimpor terjemahan, jalaran berkas %filename ora kewaca.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: dikarepaké "msgstr_plural" tapi ora ketemu nang baris %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah tulisané nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgid" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr[]" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ora dikarepaké "msgstr" nang baris %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana sing salah: ana téks sing ora dikarepaké nang baris %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename uwis rampung nang baris %line sing ora dikarepaké.

en: Save translations
jv: Simpen terjemahan

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-disabled">mati</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
jv: @module (<span class="admin-enabled">urip</span>)

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Original text
jv: Teks asli

en: edit order and titles
jv: sunting urutané lan judhul

en: User account
jv: Akun panganggo

en: Acronym
jv: Singkatan

en: original
jv: asli

en: Dates
jv: Tanggal

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: Add salt and pepper noise
jv: Tambah

en: Custom format
jv: Format kostum

en: Drupal core
jv: inti Drupal

en: Relations
jv: Relasi

en: No content available.
jv: Ora ana kontén sing cumawis.

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: Warning message
jv: Welingan

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: outdated
jv: kadaluwarsa

en: add translation
jv: tambah terjemahan

en: Translations of %title
jv: Terjemahané %title

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Maximum image resolution
jv: Resolusi gambar maksimum

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
jv: Pilihan ilegal kedeteksi. Mangga dihubungi administrator pengelola situs.

en: Illegal choice %choice in !name element.
jv: Pilihan sing dilarang %choice nang elemen !name.

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Comma
jv: Koma

en: The comment you are replying to does not exist.
jv: Komèntar sing Sampéyan balesi ora ana.

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: 1 character | @count characters
jv[0]: 1 karakter
jv[1]: @count karakter

en: Filter settings
jv: Setingan filter

en: Edit string
jv: Sunting tembung

en: locale
jv: pelokalan

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: Enabled, with translation
jv: Uripna karo diterjemahaké

en: Main menu
jv: Menu utama

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
jv: Panganggo %name nggunakna pranala mlebu log sepisanan nang %timestamp.

en: New user: %name (%email).
jv: Panganggo anyar: %name (%email).

en: Username or e-mail address
jv: Jeneng panganggo utawa alamat e-mail

en: No fields available.
jv: Ora ana field sing cumawis.

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
jv: Kanggo ngganti sandhi panganggo saiki, lebokna sandhi anyar nang field keloroné.

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dina iki

en: contact
jv: kontak

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ana hasilé

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: Language settings
jv: Ngatur basa

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Already added languages
jv: Siap nambah basa

en: Add translation
jv: Nambah terjemahan

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
jv: <em>Saka</em> alamat nang kiriman e-mail otomatis wayah pendaftaran lan panjalukan sandhi anyar uga welingan liyané. (Gunakna alamat akhir domain situs Sampéyan kanggo alamat emailé njagani supaya ora dianggep e-mail spam.)

en: Languages not yet added
jv: Basa-basa durung ditambahna

en: String not found.
jv: Tembungé ora ditemokna.

en: The string has been saved.
jv: Tembungé uwis disimpen.

en: The language selected for import is not supported.
jv: Basa sing dipilih kanggo ngimpor ora didukung.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
jv: Berkas terjemahan %filename ketoke nduwéni format header sing ilang utawa rusak.

en: Error importing interface translations
jv: Gagal ngimpor terjemahan polatan

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
jv: Ngimpor %file nang %locale: %number tembung terjemahan anyar ditambahaké, %update dianyari lan %delete dibuwang.

en: Allowed HTML tags: @tags
jv: Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kaca laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
jv: Basa gawan akun kanggo e-mail, lan basa pigunan kanggo tampilan situs.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
jv: Nguripna dukungan multibasa kanggo tipe konten iki. Yén urip, field pilihan basa bakal ditambahaké marang form suntingan, ngidinaké Sampéyan kanggo milih saka salah sijining <a href="!languages">basa sing diuripna</a>. Yén mati, postingan anyar disimpen nganggo basa gawan. Konten sing wis ana ora kepengaruh karo owahané opsi iki.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunakna huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Notes:
jv: Cathetan:

en: The value provided for %field is not a valid URL.
jv: Biji sing disediakna kanggo %field dudu URL sing bener.

en: Edit field
jv: Sunting field

en: Supports configurable user profiles.
jv: Ndukung profil panganggo sing bisa diowahi dhéwé.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Popular content
jv: Konten populer

en: Default 403 (access denied) page
jv: Kaca Default 403 (akses ditolak)

en: Default 404 (not found) page
jv: Kaca Default 404 (kaca ora ditemokaké )

en: Number of items in each feed
jv: Jumlah item nang saben pasokan

en: Default number of items to include in each feed.
jv: Gunggunge item kanggo dilebokna nang saben pasokan.

en: Feed content
jv: Konten pasokan

en: Titles plus teaser
jv: Judhul lan ringkesané

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
jv: Setélan global kanggo tampilan gawan item  konten ing saben pasokan.

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: Translation settings
jv: Setélan terjemahan

en: Flag translations as outdated
jv: Tandhani terjemahan dadi kadaluwarsa

en: This translation needs to be updated
jv: Terjemahan iki butuh dianyari

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
jv: Nalika opsi iki di centang, terjemahan iki perlu dianyari jalaran sumber kirimané uwis owah. Aja dicentang yén terjemahan uwis dianyari manéh.

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Disabled modules
jv: Modul-modul ora aktif

en: Disabled themes
jv: Téma-téma ora aktif

en: Notify user when account is activated.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diaktifna.

en: Notify user when account is blocked.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diblokir.

en: Picture guidelines
jv: Pitudhuh gambar

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
jv: Teks iki ditampilaké nang form unggahan gambar kanggo tambahan marang petunjuk gawan. Iki migunani kanggo mbantu utawa petunjuk panganggo sampéyan.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
jv: Petunjuk sing lengkap uwis dikirim nang alamat e-mail Sampéyan.

en: Allow CAPTCHAs and CAPTCHA administration links on administrative pages
jv: Idinna CAPTCHA lan tautan administrasi CAPTCHA nang kaca administrasi

en: Add a description to the CAPTCHA
jv: Tambahna katrangan nang CAPTCHA

en: CAPTCHA description
jv: Katrangan CAPTCHA

en: Default CAPTCHA validation
jv: Validasi CAPTCHA baku

en: Added CAPTCHA point.
jv: Tambahna CAPTCHA titik.

en: Reset of CAPTCHA description for language %language.
jv: Reset katrangan CAPTCHA kanggo basa %language

en: Reset of CAPTCHA description.
jv: Reset katrangan CAPTCHA.

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
jv: CAPTCHA: challenge "@type" wis urip

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
jv[0]: Wis nolak 1 kiriman form
jv[1]: Wis nolak  @count kiriman form

en: CAPTCHA point administration
jv: Pengaturan CAPTCHA titik

en: extra large
jv: gedhe banget

en: tight
jv: d

en: Item ID
jv: ID Item

en: Text format
jv: Format téks

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
jv: Berkas terjemahan %filename ana kaluputane: "msgctxt" ora dikarepaké nang baris %line.

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Regional settings
jv: Seting regional

en: Structure
jv: Struktur

en: Color and image settings
jv: Setingan warna lan gambar

en: PNG with transparent background
jv: PNG nganggo background transparan

en: @level - no distortion
jv: @level - ora ana distorsi

en: @level - low
jv: @level - endh

en: @level - medium
jv: @level - sedeng

en: @level - high
jv: @level - dhuwur

en: Check for updates of disabled modules and themes
jv: Mriksa update-tan kanggo modul lan téma sing dicopot

en: Fetcher
jv: Alat njupuk

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
jv: Kawenangan iki turunan saka panganggo paraga kedaftar.

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Libraries
jv: Pustaka

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kaca nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: The node the comment was posted to.
jv: Node sing dikirimi komèntar .

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kaca sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal owahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The author of the node.
jv: Penulis node.

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing maca node dina iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalika tamu terakhir maca node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kaca ngarep situs.

en: Login page
jv: Kaca login

en: The URL of the site's login page.
jv: URL kaca login situs

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
jv: Jumlah node sing ana tautané karo tetembungan taksonomi.

en: The URL of the taxonomy term.
jv: URL tetembungan taksonomi.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
jv: Vokabulari duwéké tetembungan taksonomi.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
jv: Indhung tetembungané tetembungan taksonomi, yén salah sijiné ana.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: Term count
jv: Jumlah tetembungan

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kaca akun profil.

en: The date the user last logged in to the site.
jv: Tanggal pungkasan panganggo mlebu log situs.

en: The date the user account was created.
jv: Tanggal digawéné akun panganggo.

en: No TrueType support
jv: Ora ana TrueType sing dikenali

en: Font preview of @font (@file)
jv: Tampilan huruf @font (@file)

en: Preview of built-in font
jv: Tampilan huruf gawan

en: PHP built-in font: !font_preview
jv: Huruf PHP gawan: !font_preview

en: You need to select at least one font.
jv: Samp

en: The following fonts are not readable: %fonts.
jv: Huruf-huruf iki ora kena diwaca: %fonts.

en: Enter the characters shown in the image.
jv: Ketikna karakter sing k

en: Font example
jv: Conto huruf

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: Site maintenance account
jv: Akun pengrumatan laman

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
jv: @count kode tembung HTML dilarang nang %file

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Status message
jv: Status pesen

en: All pages except those listed
jv: Kabèh kaca kejaba nang daftar iki

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
jv: Kaca sing mbalekaké kode PHP iki dadi <code>TRUE</code> (namung sing mumpuni)

en: Pages or PHP code
jv: Kaca utawa kode PHP

en: Not customizable
jv: Ora bisa diatur dhéwé

en: Cache blocks
jv: Telih blok

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kaca tinamtu

en: Default and custom settings
jv: Gawan asli lan setélan dhéwé

en: Text formats
jv: Format teks

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: Add new @node_type
jv: Tambah @node_type anyar

en: Forum navigation vocabulary
jv: Navigasi vokabulari forum

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Add effect
jv: TAmbah efek

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: Date type
jv: Tipe data

en: Localize
jv: Lokal

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
jv: Path kanggo pranala menu iki. Iki bisa saka path njero Drupal kaya %add-node utawa URL njaba kaya %drupal. Ketikna  %front kanggo pranala marang kaca ngarep.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
jv: Jero maksimum kanggo pranala lan kabèh anakané ditetepaké dadi !maxdepth. Sapérangan pranala menu mungkin ora cumawis dadi indhungan yén milih iki bisa ngliwati watesan.

en: No Main links
jv: Ora ana pranala utama

en: Source for the Main links
jv: Sumber nang pranala utama

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
jv: Pilihana apa sing kudu ditampilaké dadi pranala Utama (biasane manggon nang ndhuwur kaca).

en: No Secondary links
jv: Ora ana pranala sekunder

en: Source for the Secondary links
jv: Sumber kanggo pranala sekunde

en: manage display
jv: nata tampilan

en: Preview before submitting
jv: Tudhuhana sakdurungé dikirim

en: Display author and date information.
jv: Tampilna penulis karo informasi tanggal.

en: Author username and publish date will be displayed.
jv: Jeneng penulis lan tanggal kirim arep ditampilna.

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
jv[0]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo 1 karakter utawa luwih.
jv[1]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo @count karakter utawa luwih.

en: Searched %type for %keys.
jv: Nggolèk %type kanggo %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
jv: Gunggunge kiriman maksimum ditampilaké nang kaca gambaran kayadene kaca ngarep.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
jv: Kaca iki ditampilaké nalika panjalukan dokumen ditolak karo panganggo saiki. Kosongaké kanggo nampilaké kaca "akses ditolak" asli.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
jv: Kaca iki ditampilaké nalika ora ana konten sing cocok karo panjalukan dokumen. Kosongaké kanggo nampilaké kaca asli "kaca ora ditemokna".

en: Compress cached pages.
jv: Netelaké telihé kaca.

en: Description of your site, included in each feed.
jv: Katrangan situs Sampéyan, kalebu marang saben pasokan.

en: Users may set their own time zone.
jv: Panganggo kudu nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
jv: Elingaké panganggo nalikané login kapisanan yén zona waktuné durung disetél.

en: Only applied if users may set their own time zone.
jv: Namung ditrapké yén panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Time zone for new users
jv: Zona wektu kanggo panganggo anyar

en: Default time zone.
jv: Zona wektu gawan.

en: Empty time zone.
jv: Kosongna zona wektu.

en: Users may set their own time zone at registration.
jv: Panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé nalika ndaftar.

en: Put site into maintenance mode
jv: Dadékna situs nang mode perawatan.

en: Maintenance mode message
jv: Pesen kanggo mode perawatan

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
jv: Pesen kanggo nudhuhi tamu yén situs iki lagi nglakoaké mode Rumatan Situs.

en: Requires: !module-list
jv: Mbutuhaké: !module-list

en: Required by: !module-list
jv: Dibutuhaké déning: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
jv: Saiki ora ana konten sing digolongaké marang tetembungan iki.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
jv: Direktori %directory ora ana utawa ora bisa ditulisi.

en: Picture directory
jv: Direktori foto

en: Account cancellation confirmation
jv: Konfirmasi pambatalan akun

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
jv: Nyunting pesen e-mail sing dikirim nang panganggo sing padha nyoba mbatalaké akuné dhéwé.

en: Account canceled
jv: Mbatalake akun

en: Weak
jv: Lemah

en: Fair
jv: Mengkel

en: Basic page
jv: Kaca dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunakna <em>kaca dhasar</em> kanggo kontén statis Sampéyan, kaya déné kaca 'Ngenani aku'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
jv: Gunakna penanda kanggo nglompokaké artikel sing nduwéni topik mirip nang kategori.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
jv: Isékna tandha koma kanggo misahi daftar tembung marang katrangan konten Sampéyan.

en: Fixed width
jv: Ambané tetep

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
jv: Judul kanggo area iki sing arep ditudhuhna kanggo pengaturan

en: Collapse
jv: Nyusut

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
jv: Lebokaké tembung sandhi saiki kanggo ngowahi %mail utawa %pass. !request_new.

en: Current password
jv: Kode Sandhi saiki

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
jv: Sumber njaba bisa otomatis dioptimalaké, sing bisa ngurangi ukuran lan jumlah panjalukan sing digawé marang situs sampéyan.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
jv: Gunakna <em>artikel</em> kanggo kontén sing asring ditulis kaya warta berita, pengumuman utawa blog.

en: Cache pages for anonymous users
jv: Telih kanggo panganggo anonim

en: Image CAPTCHA requires GD library
jv: Image CAPTCHA mbutuhaké pustaka GD

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
jv: Telih kacané ora bisa digawé manéh nganti sak orané wektu saiki.

en: Expiration of cached pages
jv: Kadaluwarsané kaca telih

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
jv: Wektu maksimal kanggo cache njaba bisa nggunakna versi kaca lawas.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan

en: New field name
jv: Jeneng field anyar

en: Error opening socket @socket
jv: Kesalahan mbukak sokét @socket

en: Recent log messages
jv: Pesen log pungkasan

en: Linked to content
jv: Tautna nang kontén

en: Linked to file
jv: Tautna nang berkas

en: Administrative overlay
jv: Natani overlay

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
jv: Yén diuripna, namung panganggo sing nduwé  <a href="@permissions-url">kawenangan</a> "Gunakna situs nang mode perawatan" sing bisa ngakses situs Sampéyan kanggo nglakoaké perawatan;  kabèh dhayoh liyané wacanana pesen mode perawatan sing diatur nang ngisor iki. Panganggo sing dikenal bisa mlebu log langsung liwat kaca <a href="@user-login">mlebu log panganggo</a> page.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
jv: Sub direktori nang direktori unggahan berkas sing foto-foto arep disimpen.

en: Upload an image to go with this article.
jv: Unggah gambar karo artikel

en: Nothing
jv: Ora ana

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
jv: Jeneng kewaca-mesin uwis ana sing nganggo. Jeneng iki kudu unik.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Aggregate and compress CSS files.
jv: Kumpulaké lan dipenet berkas CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
jv: Kumpulaké berkas JavaScript.

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML

[ctx: Dates]
en: one day | @count days
jv[0]: sedina
jv[1]: @count dina

[ctx: day_name]
en: Sunday
jv: Minggu

[ctx: day_name]
en: Monday
jv: Senèn

[ctx: day_name]
en: Tuesday
jv: Selasa

[ctx: day_name]
en: Wednesday
jv: Rebo

[ctx: day_name]
en: Thursday
jv: Kemis

[ctx: day_name]
en: Friday
jv: Jemuah

[ctx: day_name]
en: Saturday
jv: Setu

en: @group (historical data)
jv: @group (sejarah data)

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
jv: Pustaka %dependency, sing pustaka %library gumantung, ora dipasang.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
jv: Versi %dependency_version saka pustaka %dependency ora kompatible karo pustaka %library.

en: The %library library could not be found.
jv: Pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: The version of the %library library could not be detected.
jv: Versi pustaka %library ora bisa dideteksi.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
jv: Versi %version pustaka %library sing dipasang ora didukung.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
jv: Varian %variant pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: -Select-
jv: -Pilih-

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).

[ctx: name]
en: and
jv: lan
