Mica Distribution (7.x-8.2-rc2) - en to km translation catalogue (881 entries)

en: Home
km: ដើម

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Image size
km: ទំហំ​រូបភាព

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: user
km: អ្នក​ប្រើ

en: Show on every page except the listed pages.
km: បង្ហាញ​នៅ​​​​លើ​គ្រប់​ទំព័រ​ទាំងអស់ លើកលែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ ។

en: Show on only the listed pages.
km: បង្ហាញ​តែ​លើ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Reset to defaults
km: កំណត់​​ទៅ​លំនាំ​ដើម​ឡើង​វិញ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Request new password via e-mail.
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​តាម​រយៈ​អ៊ីមែល ។

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: approve
km: អនុម័ត

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Item
km: ធាតុ

en: content
km: មាតិកា

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: Wrong username or password.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ឬ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Article
km: អត្ថបទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: footer
km: បាត​កថា

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: More
km: បន្ថែម

en: Action
km: អំពើ

en: Last updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Home page
km: គេហ​ទំព័រ

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Download
km: ទាញយក

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Available variables are:
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​មាន ៖

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: default
km: លំនាំដើម

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: The configuration options have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ជម្រើស​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Variable
km: អថេរ

en: Link
km: តំណ

en: Center
km: កណ្តាល

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: header
km: បឋម​កថា

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Core
km: សំខាន់

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: The configuration options have been reset to their default values.
km: ជម្រើស​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​​ឡើង​វិញ ។

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Clear index
km: ជម្រះលិបិក្រម​

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Region
km: តំបន់

en: Visible
km: ដែល​អាច​មើល​ឃើញ

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: search
km: ស្វែងរក

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Add item
km: បន្ថែម​ធាតុ​

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Statistics
km: ស្ថិតិ

en: Advanced search
km: ការ​ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: You are not authorized to access this page.
km: អ្នក​គ្មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​ទេ ។

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Permitted file extensions
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​អនុញ្ញាត

en: n/a
km: គ្មាន

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: Picture
km: រូបភាព

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: action
km: សកម្មភាព

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Files
km: ឯកសារ

en: status
km: ស្ថានភាព

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: no
km: ទេ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Create
km: បង្កើត

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: term
km: ពាក្យ

en: Menu item
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: Printer-friendly version
km: កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​បោះពុម្ព

en: Update options
km: ជម្រើស​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Submit @name
km: ដាក់​ស្នើ​ @name

en: Access denied
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: 1 hour | @count hours
km[0]: @count ម៉ោង

en: 1 day | @count days
km[0]: @count ថ្ងៃ

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: Good
km: ល្អ

en: User settings
km: ការ​កំណត់​អ្នក​ប្រើ

en: Public registrations
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ជា​សាធារណៈ

en: Only site administrators can create new user accounts.
km: មាន​តែ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​អាច​បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Available updates
km: បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន

en: Never
km: កុំ

en: Up to date
km: ទាន់​សម័យ

en: Update available
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Left sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងឆ្វេង​

en: Right sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងស្ដាំ​

en: Footer
km: បាតកថា

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Hourly threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រចាំ​ម៉ោង

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ច្រើន​ជាង %number ក្នុង​មួយ​ម៉ោង​​បាន​ទេ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: Your e-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​

en: Send e-mail
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល

en: You must enter a valid e-mail address.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Feed description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​​​មតិព័ត៌មាន

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Revision ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការពិនិត្យ​ឡើងវិញ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Input format
km: ​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Sticky at top of lists
km: ដាក់​នៅ​លើ​គេ​ក្នុង​បញ្ជី

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Poll duration
km: ថិរវេលា​ស្ទង់មតិ

en: Poll votes
km: ការ​បោះ​ឆ្នោត​ស្ទង់​មតិ

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary ID
km: លេខ​សម្គាល់​វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: E-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Last login
km: ការ​ចូល​ចុង​ក្រោយ

en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Count
km: រាប់

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Mode
km: របៀប​

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: Items
km: ធាតុ

en: Last update
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: This field is required.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Caching
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Month
km: ខែ

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Processors
km: ប្រព័ន្ធ​ដំណើរ​ការ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Code
km: កូដ

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Add a role to the selected users
km: បន្ថែម​តួនាទី​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Recent posts
km: ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: !time ago
km: !time កន្លង​ទៅ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: access content
km: ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Log in
km: ចូល

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Not installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង

en: Minimum cache lifetime
km: អាយុកាល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​អប្បបរមា

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
km: @site ​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ការ​ថែទាំ ។ យើង​នឹង​ត្រឡប់​មក​វិញ​ក្នុង​ពេល​ឆាប់​ៗ​នេះ​ ។ សូម​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​រង់​ចាំ​ ។

en: Default front page
km: ទំព័រ​មុខ​លំនាំដើម

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Create content
km: បង្កើត​មាតិកា

en: Save changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Filters
km: តម្រង

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Recent comments
km: មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: IP Address
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
km: បង្ហាញ ប្រសិនបើ​កូដ​ PHP ដូច​ខាងក្រោម​ត្រឡប់ <code>TRUE</code> (សម្រាប់​តែ​អ្នក​ជំនាញ​របៀប PHP ប៉ុណ្ណោះ) ។

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Close
km: បិទ

en: Visibility settings
km: ការ​កំណត់​ភាព​មើល​ឃើញ

en: Term description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: Session closed for %name.
km: បាន​បិទ​សម័យ​សម្រាប់ %name ។

en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Add user
km: បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Key
km: សំខាន់

en: Maximum file size per upload
km: ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងៗ

en: English
km: អង់គ្លេស

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Sources
km: ប្រភព

en: 1 item | @count items
km[0]: ធាតុ @count

en: menu
km: ម៉ឺនុយ

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: update
km: ភាព​ទាន់សម័យ

en: Titles only
km: បានតែ​ចំណងជើង​

en: Full text
km: អត្ថបទ​ពេញ

en: published
km: បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: The changes have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ហើយ ។

en: Member for
km: សមាជិក​សម្រាប់

en: No users available.
km: គ្មាន​អ្នក​ប្រើ ។

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Your search yielded no results
km: ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​គ្មាន​លទ្ធផល

en: Please enter some keywords.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន ។

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Request new password
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ហើយ​​មិន​ចាំបាច់​មាន​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ឡើយ ។

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Languages
km: ភាសា

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Create new revision
km: បង្កើត​​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ថ្មី

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: Long
km: វែង

en: Short
km: ខ្លី

en: Workflow
km: លំហូរ​ការងារ

en: None.
km: គ្មាន

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Empty
km: ទទេ

en: Path alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​​ផ្លូវ

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: any
km: ណា​មួយ

en: Log out
km: ចេញ

en: The settings have not been saved because of the errors.
km: ការកំណត់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុកទេ ព្រោះមាន​កំហុស ។

en: First day of week
km: ថ្ងៃ​ដើម​សប្ដាហ៍

en: Autocomplete taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Your message has been sent.
km: សារ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ហើយ ។

en: Create new account
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: warning
km: ព្រមាន

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Results
km: លទ្ធផល

en: open
km: បើក

en: Visitor
km: អ្នក​ទស្សនា

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: Blogs
km: កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Books
km: សៀវភៅ

en: Forums
km: វេទិកា

en: Revisions for %title
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​សម្រាប់​ %title

en: !date by !username
km: !date តាម !username

en: revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: current revision
km: ការ​ពិនិត្យឡើង​វិញ​បច្ចុប្បន្ន

en: Session
km: សម័យ

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: Length of trimmed posts
km: ប្រវែង​ប្រកាស​ដែល​បាន​តម្រឹម

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
km: ចំនួន​តួអក្សរ​អតិបរមា​បនា​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កំណែតុបតែង​នៃ​ការ​ប្រកាស​មួយ ។ Drupal នឹង​ប្រើ​កា​រកំណត់​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ប្រវែងអុហ្វសិត​នៃ​ការ​ប្រកាស​ដែលគួរ​ត្រូវ​បាន​តុបតែង ។ កំណែ​ដែល​បាន​តុបតែង​របស់​កំណែ​នៃ​ការ​ប្រកាស​ជា​ធម្មតា​​ត្រូ​វបានប្រើ​ជា​សំណួរ នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ទំព័រ​មេ នៅ​ក្នុង​មតិ​អ្នកប្រើ XML ។ល។ ដើម្បី​បិទ​សំណួរ កំណត់​ទៅ​ជា 'មិន​បាន​កំណត់' ។ ចំណាំ​ថា ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​លើ​មាតិកា​ថ្មី ឬ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ហើយ​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់សំណួរ​ដែល​មាន​ស្រាប់ទេ ។

en: System default
km: លំនាំ​ដើម​របស់​​ប្រព័ន្ធ

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: MB
km: មេកាបៃ

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
km: ការ​កំណត់ PHP របស់​អ្នក ​កំណត់​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដង​​ដល់ %size ។

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Color scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Allowed file extensions
km: បាន​អនុញ្ញាត​កន្ទុយ​ឯកសារ

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: The username %name has not been activated or is blocked.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ %name មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ឬ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: image
km: រូបភាព

en: <Hidden>
km: <ដែល​លាក់>

en: Themes
km: ស្បែក

en: comment
km: មតិយោបល់

en: administer nodes
km: គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Default options
km: ជម្រើស​លំនាំដើម

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: disable
km: បិទ

en: Line break converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង​ការ​ចុះ​បន្ទាត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Passwords match:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ផ្គូផ្គង ៖

en: Slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក

en: Anonymous user
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: The name used to indicate anonymous users.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ប្រើ​​ដើម្បី​បញ្ជាក់​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក ។

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
km: គេហទំព័រ​បង្ហាញ​មាតិកា​ពី​ URL ដែល​ទាក់ទង​នេះ ។ ប្រសិន​បើ​មិន​ប្រាកដ បញ្ជាក់ "ថ្នាំង" ។

en: Not translated
km: មិន​បាន​បកប្រែ

en: Display on separate page
km: បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ផ្សេង​ពីគ្នា

en: Location of comment submission form
km: ទីតាំង​របស់​ទំរង់​ដាក់ស្នើ​មតិយោបល់

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
km: បើ​របៀប​ PHP ត្រូវបាន​ជ្រើស បញ្ចូល​កូដ​ PHP រវាង​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP មិន​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: No fields have been defined for any content type yet.
km: គ្មាន​វាល​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកាណា​មួយ​ឡើយ​​ទេ​ ។

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Unpublish
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Hide
km: លាក់

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: file system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
km: ប្រព័ន្ធ​ម៉ឺនុយ​ស្ដុក​តែ​ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ប៉ុណ្ណោះ ប៉ុន្តែ​វា​នឹង​ប្រើ​ឈ្មោះ​ URL ក្លែងក្លាយ​សម្រាប់​បង្ហាញ ។ %link_path ត្រូវ​បាន​គេ​ស្ដុក​ជា %normal_path

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Hot topic threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Topics per page
km: ប្រធានបទ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Posts - most active first
km: ប្រកាស - សកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: Posts - least active first
km: ប្រកាស - អសកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: URL path settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវ​របស់​​ URL

en: Space
km: ទំហំ

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: Account blocked
km: គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់

en: Expand
km: ពង្រីក

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

en: Loading
km: ផ្ទុក

en: Rearrange
km: រៀបចំ​ឡើងវិញ

en: No comments available.
km: គ្មាន​មតិយោបល់ ។

en: 1 user | @count users
km[0]: ​អ្នក​ប្រើ ១ នាក់

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Error saving user account.
km: កំហុស​ក្នុងការ​រក្សាទុក​គណនី​អ្នកប្រើ ។

en: Parser
km: ឧបករណ៍​ញែក

en: Aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូលផ្តុំ​

en: Title of the feed item.
km: ចំណងជើង​ធាតុ​មតិពណ៌មាន ។

en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Enter your keywords
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​របស់​អ្នក

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: Context
km: បរិបទ

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Taxonomy vocabulary
km: វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: 1 year | @count years
km[0]: @count ឆ្នាំ

en: 1 week | @count weeks
km[0]: @count សប្ដាហ៍

en: 1 min | @count min
km[0]: @count នាទី

en: 1 sec | @count sec
km[0]: @count វិនាទី

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Check for updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព

en: No update data available
km: មិន​មាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឡើយ

en: Node count
km: ចំនួន​ថ្នាំង

en: Field settings
km: ការ​កំណត់​វាល

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: Add new field
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី

en: Number of views
km: ចំនួន​មើល​

en: Or
km: ឬ

en: About
km: អំពី

en: Default picture
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
km: URL របស់​រូបភាព ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ ដែល​មិន​បាន​ជ្រើស​រូបភាព​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។ សូម​ទុក​វា​នៅ​ទទេ បើ​គ្មាន ។

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ឯកសារ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ សូម​ប្រើ​វាល​នេះ ដើម្បី​ផ្ទុក​រូប​សញ្ញា​របស់​អ្នក​ឡើង ។

en: Default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: and
km: និង

en: Auto-reply
km: ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ​

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
km: ចំនួន​អតិបរិមា​នៃ​ការ​ដាក់​ស្នើ​សំណុំ​បែបបទ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ប្រើ​អាច​ដំណើរ​ការ​ក្នុង​មួយ​ម៉ោង ។

en: User's {users}.uid.
km: {users}.uid របស់​អ្នកប្រើ ។

en: field
km: វាល

en: Depends on: !dependencies
km: អាស្រ័យ​លើ ៖ !dependencies

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
km: ការ​នាំ​ចូល​ការ​បកប្រែបាន​​បរាជ័យ ពីព្រោះ​ឯកសារ %filename មិន​អាច​អាន​បាន ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស ៖ "msgstr" ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុក ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​បន្ទាត់ %line ទេ ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid_plural" ត្រូវ​បាន​រំពឹង ​ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filenamកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ "msgstr[]" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgstr" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មិន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​បន្ទាត់ %line ។

en: Save translations
km: រក្សាទុកការបកប្រែ​

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
km: @module (<span class="admin-disabled">បាន​បិទ</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
km: @module (<span class="admin-enabled">បាន​បើក</span>)

en: Effect
km: បែប​ផែន

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: Original text
km: អត្ថបទ​ដើម

en: edit order and titles
km: កែសម្រួល​លំដាប់ និង​ចំណងជើង

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: Acronym
km: អក្សរ​កាត់

en: original
km: ដើម

en: Dates
km: កាល​បរិច្ឆេទ

en: 1 month | @count months
km[0]: ១​ ខែ

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
km: ទំហំ​រូបភាព​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត (ឧទាហរណ៍ ៦៤០x៤៨០) ។ កំណត់​ទៅ​ ០ សម្រាប់ការ​គ្មាន​​កម្រិត ។ បើសិនជា<a href="!image-toolkit-link">ប្រអប់​ឧបករណ៍​រូបភាព</a>ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ឯកសារ​ដែល​លើស​តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថយ​មាត្រដ្ឋាន​ឲ្យ​សម ។

en: Custom format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Drupal core
km: សារៈសំខាន់​របស់ Drupal

en: Relations
km: ទំនាក់​ទំនង

en: No content available.
km: គ្មា​ន​មាតិកា​ទេ​ ។

en: Run cron
km: រត់ cron

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: outdated
km: ហួស​សម័យ

en: <strong>@language_name</strong> (source)
km: <strong>@language_name</strong> (ប្រភព)

en: add translation
km: បន្ថែម​ការបកប្រែ

en: Translations of %title
km: ការបកប្រែ %title

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Primary tabs
km: ផ្ទាំង​ចម្បង

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Maximum image resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ​រូបភាព​អតិបរមា

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
km: រកឃើញ​ជម្រើស​មិនត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Illegal choice %choice in !name element.
km: ជម្រើស​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ %choice នៅ​ក្នុង​ធាតុ !name ។

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Book outline
km: គ្រោង​សៀវភៅ

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Comma
km: សញ្ញា​ក្បៀស (,)

en: Uses
km: ប្រើ

en: The comment you are replying to does not exist.
km: មិនមាន​មតិយោបល់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ឆ្លើយតប​នោះ​ទេ ។

en: MIME type
km: ប្រភេទ​ MIME

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: Posted in
km: បាន​ប្រកាស​ក្នុង

en: Dashboard
km: ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង

en: Search index
km: ស្វែង​រក​លិបិក្រម

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: The MIME type of the file.
km: ប្រភេទ​ MIME ​របស់​ឯកសារ​ ។

en: 1 character | @count characters
km[0]: ១​ តួអក្សរ

en: Filter settings
km: ការ​កំណត់​តម្រង

en: Localization
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយ​កម្ម

en: Edit string
km: កែ​សម្រួល​ខ្សែ​អក្សរ

en: locale
km: មូលដ្ឋាន

en: Multilingual support
km: ការ​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា

en: Enabled, with translation
km: បាន​អនុញ្ញាត​ការបកប្រែ

en: Main menu
km: ម៉ឺនុយ​មេ

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
km: អ្នក​ប្រើ %name បាន​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្ដង​នៅ​ម៉ោង %timestamp ។

en: New user: %name (%email).
km: អ្នកប្រើ​ថ្មី ៖ %name (%email) ។

en: Username or e-mail address
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: No fields available.
km: គ្មាន​វាល​ ។

en: Alias: @alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ៖ @alias

en: No alias
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
km: ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​អ្នក​ប្រើបច្ចុប្បន្ន សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​ក្នុង​វាល​ទាំងពី​នេះ ​​​​។

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: The title of the node.
km: ចំណង​ជើង​ថ្នាំង ។

en: The date the node was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: Poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Browser session ID of user that visited page.
km: លេខ​សម្គាល់​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Title of page visited.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ​ដែល​បាន​ទស្សនា ។

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
km: ផ្លូវ​ខាងក្នុង​ទៅ​ទំព័រ​បាន​ទស្សនា (ទំនាក់ទំនង​ទៅ Drupal root ។)

en: Referrer URI.
km: URI ភាគីយោង ។

en: Hostname of user that visited the page.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Time in milliseconds that the page took to load.
km: ពេលវេលា​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ទំព័រ​បាន​ចំណាយ​ដើម្បី​ផ្ទុក ។

en: Timestamp of when the page was visited.
km: ត្រា​ពេលវាលា​នៃ​ពេល​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Must users preview posts before submitting?
km: តើ​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​តែ​មើល​ប្រកាស​ជាមុន មុន​ពេល​ដាក់​ស្នើ​ឬ ?

en: Language settings
km: ការ​កំណត់​ភាសា

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: The value of the variable.
km: តម្លៃ​អថេរ ។

en: Already added languages
km: បាន​បន្ថែម​ភាសា​រួច​ហើយ

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
km: អាសយដ្ឋាន <em>ពី</em> ក្នុង​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ​អំឡុងពេល​ការ​ចុះឈ្មោះ និង​សំណើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ហើយ​និង​ការ​ជូន​ដំណឹង​ផ្សេង​ទៀត ។ (ប្រើ​អាស័យដ្ឋានដែល​បញ្ចប់​​ក្នុង​ដែន​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ជួយ​ការពារ​អ៊ីមែល​នេះ​ពី​ការ​ដាក់​ទង់​ជា​សារ​ឥត​បាន​ការ ។)

en: Languages not yet added
km: មិន​បាន​បន្ថែម​ភាសា​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: String not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ខ្សែអក្សរ ។

en: The string has been saved.
km: ខ្សែអក្សរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

en: The language selected for import is not supported.
km: ភាសា​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ការ​នាំចូល​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename ហាក់​ដូចជា​មាន​បឋមកថា​​បាត់បង ឬ​ដំណើរ​ការ​មិន​ប្រក្រតី ។

en: Error importing interface translations
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
km: បាន​នាំចូល​ %file ទៅ​ក្នុង %locale ៖ ខ្សែ​អក្សរ​ថ្មីៗ​ចំនួន %number ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ %update ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព និង %delete ត្រូវ​បាន​យកចេញ​។

en: Allowed HTML tags: @tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត ៖ @tags

en: Ampersand
km: សញ្ញា &

en: HTML filter
km: ​តម្រង HTML

en: Default number of forum topics displayed per page.
km: ចំនួន​ប្រធានបទ​វេទិកា​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ។

en: Default display order for topics.
km: លំដាប់​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​លំនាំដើម ។

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
km: ភាសា​លំនាំដើម​របស់​គណនី​នេះ​សម្រាប់​អ៊ីមែល និង​ភាសា​ដែល​ចូលចិត្ត​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: អនុញ្ញាត​ការ​​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើសិនជា​បាន​អនុញ្ញាត វាល​ជម្រើស​ភាស​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សំណុំបែបបទ​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a>​មួយ ។ បើសិនជា​មិនបាន​អនុញ្ញាត ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​មិន​រង​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ ។

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​<em>គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង</em> នឹង​អាច​បដិសេធ​ជម្រើស​ទាំង​នេះ​បាន ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Number of posts on main page
km: ចំនួន​ប្រកាស​លើ​ទំព័រ​មេ

en: Notes:
km: ចំណាំ ៖

en: The value provided for %field is not a valid URL.
km: តម្លៃ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ចំពោះ %field មិន​មែន​ជា URL ​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Edit field
km: កែ​សម្រួល​វាល

en: Supports configurable user profiles.
km: គាំទ្រ​ទម្រង់​អ្នកប្រើ​ដែល​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន ។

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Popular content
km: មាតិកា​ពេញនិយម

en: The name of this website.
km: ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
km: បាវចនា​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក ជួរ​ស្លាក ឬ​ពាក្យ​ស្លោក (ជា​ញឹកញាប់​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្បែរ​ចំណងជើង​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ) ។

en: Default 403 (access denied) page
km: ទំព័រ 403 លំនាំដើម (ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ)

en: Default 404 (not found) page
km: ទំព័រ 404 លំនាំដើម (រកមិនឃើញ)

en: Number of items in each feed
km: ចំនួន​ធាតុ​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Default number of items to include in each feed.
km: ចំនួន​ធាតុ​លំនាំដើម​សម្រាប់​រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Feed content
km: មាតិកា​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Titles plus teaser
km: ចំណង​ជើង​បូក​ចំណោទ​បញ្ហា

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
km: ការកំណត់​សាកល​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​លំនាំដើម​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ ។

en: Date and time
km: កាល​បិរច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: បើក​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើអនុញ្ញាត​ វាល​ជម្រើស​ភាសា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​ភាសា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a> ។ អ្នក​អាច​បើក​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ផងដែរ ដែល​អាច​ឲ្យ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ដែល​បាន​បកប្រែ​ទៅ​ភាសា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​​ណាមួយ ។ បើសិនជា​បិទ ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់នឹង​មិន​ទទួល​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ​ទេ ។

en: Translation settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បកប្រែ

en: Flag translations as outdated
km: ដាក់ទង់​ការ​បកប្រែ​ជា​ហួស​សម័យ

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សំខាន់ ដែល​មានន័យថា​ការ​បកប្រែ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព អ្នក​អាច​ដាក់​ទង់​ការ​បកប្រែ​ទាំងអស់​នៃ​ប្រកាស​នេះ​ជា​ហួសសម័យ ។​ នេះ​នឹង​មិន​ផ្លាស់ប្ដូរ​លក្ខណសម្បត្តិ​ផ្សេង​ទៀត​នៃ​ប្រកាស​ទាំង​នោះ​ឡើយ ដូចជា​ថា​តើ​ពួកវា​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព ឬ​អត់ ។

en: This translation needs to be updated
km: ត្រូវតែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​បកប្រែ​នេះ

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
km: ពេល​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធីក ការ​បកប្រែ​នេះ​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ពីព្រោះ​ប្រភព​ប្រកាស​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។ ដោះ​ធីក ពេល​ការ​បកប្រែ​​ទាន់សម័យ​ម្ដងទៀត ។

en: Content translation
km: ការបកប្រែ​មាតិកា

en: Disabled modules
km: បាន​បិទ​ម៉ូឌុល

en: Disabled themes
km: បាន​បិទ​ស្បែក

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
km: ទាមទារ​ការ​អះអាង​អ៊ីមែល ពេល​អ្នក​ទស្សនា​បង្កើត​គណនី

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
km: បើសិនជា​បាន​ធីក​ប្រអប់​នេះ អ្នកប្រើ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​ទាមទារ​ឲ្យ​ធ្វើ​ឲ្យ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​មាន​សុពលភាព​មុន​ពេល​ចូល​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បានផ្តល់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បង្កើត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ ។ បើសិនជា​មិន​បាន​ធីក អ្នកប្រើ​នឹង​ចូល​ភ្លាម​បន្ទាប់​ពី​ចុះ​ឈ្មោះ ហើយ​អាច​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដោយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ពួកគេ​អំឡុងពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: User registration guidelines
km: គោលការណ៍​ណែនាំ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​លើ​​សំណុំបែបបទ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ហើយ​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ជួយ ឬ​ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Welcome, new user created by administrator
km: សូម​ស្វាគមន៍ ! អ្នកប្រើ​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
km: ប្តូរ​តាមបំណង​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​គណនី​សមាជិក​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នកគ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, no approval required
km: សូមស្វាគមន៍ ! មិនតម្រូវ​ឲ្យមាន​ការ​អនុម័ត​ទេ

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
km: ប្តូរ​តាម​បំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​នៅ​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​ដែល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់​ព្រ​ម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, awaiting administrator approval
km: សូមស្វាគមន៍ ! កំពុង​រងចាំ​ការយល់​ព្រម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
km: ប្តូរតាមបំណងនូវ​​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់ព្រម​គ្រប់គ្រង ។

en: Password recovery email
km: អ៊ីមែល​សង្គ្រោះ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
km: ប្តូរ​​សារ​អ៊ីមែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ដែល​ចង់​ស្នើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​តាម​បំណង ។

en: Account activation email
km: អ៊ីមែល​ការធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
km: បើក និង​ប្តូរ​តាមបំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម (ពេល​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​សកម្ម​នៅលើ​តំបន់បណ្តាញ​ដែល​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការ​យល់ព្រមពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង) ។

en: Notify user when account is activated.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ។

en: Account blocked email
km: គណនី​បាន​ទប់ស្កាត់​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
km: បើក និង​ប្តួរ​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​តាម​បំណង ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Notify user when account is blocked.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Account deleted email
km: គណនី​បាន​លុប​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
km: បើក និងប្តូរ​នូវ​​សារ​អ៊ីមែល​​តាម​បំណង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Notify user when account is deleted.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Signature support
km: ការ​គាំទ្រ​ហត្ថលេខា

en: Picture support
km: ​គាំ​ទ្រ​រូបភាព

en: Picture maximum dimensions
km: វិមាត្រ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
km: វិមាត្រ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Picture maximum file size
km: ទំហំ​ឯកសារ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum file size for pictures, in kB.
km: ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: Picture guidelines
km: គោលការណ៍ណែនាំ​រូបភាព

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ក្នុង​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង ដោយ​បន្ថែម​ពី​លើ​គោលការណ៍​ណែនាំ​លំនាំដើម ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​ក្នុង​ការ​ជួយ ឬ ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក ។

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
km: ការ​ណែនាំ​ការ​កំណត់​ពាក្យ​ឡើង​វិញ​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: Text format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​ដំឡើង %filename មាន​កំហុស ​៖ "msgctxt" ដែលមិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុកនៅ​លើបន្ទាត់ %line ​​។

en: The name of the site.
km: ឈ្មោះ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Region settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: %name must be an integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​ ។

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: Regional settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Structure
km: រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Check for updates of disabled modules and themes
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​ស្បែក និង​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​បិទ

en: Fetcher
km: កម្មវិធី​ទៅ​យក

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
km: សិទ្ធិ​នេះ​ត្រូវ​បានទទួល​បន្ត​ពី​តួនាទី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Title of the feed.
km: ចំណងជើង​មតិព័ត៌មាន ។

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: The unique ID of the comment.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​មតិយោបល់​ ។

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ពី ។

en: The name left by the comment author.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិយោបល់​ ។

en: The email address left by the comment author.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិ​យោបល់​ ។

en: The home page URL left by the comment author.
km: URL ​នៃ​គេហ​ទំព័រ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធមតិយោបល់​ ។

en: The URL of the comment.
km: URL ​នៃ​មតិ​យោបល់​ ។

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: The URL of the comment's edit page.
km: URL  នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​មតិយោបល់​ ។

en: The date the comment was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ចេញ​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ ។

en: The comment's parent, if comment threading is active.
km: មេ​របស់​មតិ​យោបល់​ បើ​សិន​ការ​ដាក់​មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​សកម្ម​ ។

en: The node the comment was posted to.
km: ថ្នាំង​ដែល​មតិយោបល់​​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​ ។

en: The number of comments posted on a node.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ ។

en: New comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ចាប់​តាំង​ពី​អ្នក​អាន​បាន​មើល​វា​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The type of the node.
km: ប្រភេទ​ថ្នាំង​ ។

en: The language the node is written in.
km: ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជា​ភាសា ។

en: The URL of the node.
km: URL ​នៃ​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the node's edit page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: The date the node was most recently updated.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: The author of the node.
km: អ្នក​និពន្ធ​ថ្នាំង ។

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ចោល​លើ​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll winner
km: អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The winning poll answer.
km: ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner votes
km: សំឡេង​ឆ្នោត​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ​

en: The number of votes received by the winning poll answer.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​បាន​ទទួល​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner percent
km: ភាគ​រយ​នៃ​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
km: ភាគ​រយ​នៃ​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ទទួល​បាន​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: The length of time the poll node is set to run.
km: រយៈ​ពេល​ដែល​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ ។

en: The number of visitors who have read the node.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​បាន​អាន​ថ្នាំង​ ។

en: The number of visitors who have read the node today.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​អាន​ថ្នាំង​ថ្ងៃ​នេះ​ ។

en: Last view
km: មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ

en: The date on which a visitor last read the node.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ទស្សនា​អាន​ថ្នាំង​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The slogan of the site.
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The administrative email address for the site.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​គ្រប់​គ្រង​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The URL of the site's front page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ ។

en: Login page
km: ទំព័រ​ចូល

en: The URL of the site's login page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ចូល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The unique ID of the uploaded file.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ ។

en: The name of the file on disk.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​លើ​ថាស​ ។

en: The size of the file, in kilobytes.
km: ទំហំ​ឯកសារ​គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: The web-accessible URL for the file.
km: URL ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចូលបាន​​ដោយ​បណ្តាញ ។

en: The date the file was most recently changed.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរឯកសារ​ថ្មី​ៗ​នេះ ។

en: The user who originally uploaded the file.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​តាម​លក្ខណៈ​ដើម​ ។

en: The unique ID of the taxonomy term.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ពាក្យចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy term.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy term.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
km: ចំនួន​ថ្នាំង​ដែល​ត្រូវ​បាន​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the taxonomy term.
km: URL ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​ ។

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
km: ពាក្យ​មេ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ បើ​សិន​ពាក្យ​មាន​ ។

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy vocabulary.
km: ឈ្មោះ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: Term count
km: រាប់​ចំនួន​ពាក្យ

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
km: ចំនួន​ពាក្យដែល​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់ ។

en: The unique ID of the user account.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The login name of the user account.
km: ឈ្មោះ​ចូល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The email address of the user account.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The URL of the account profile page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ទម្រង់​គណនី ។

en: The url of the account edit page.
km: url ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​គណនី ។

en: The date the user last logged in to the site.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​បាន​ចូល​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The date the user account was created.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Default country
km: ប្រទេស​លំនាំ​ដើម​

en: Site maintenance account
km: គណនី​ថែទាំ​បណ្ដាញ

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
km: @count មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ HTML ​ក្នុង​ %file

en: (active tab)
km: (ផ្ទាំង​សកម្ម)

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: All pages except those listed
km: ទំព័រ​ទាំង​អស់ លើក​លែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បានរាយ ។

en: Only the listed pages
km: តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ជាក់​ទំព័រ​ដោយ​ប្រើ​ផ្លួវ​របស់​ពួក​វា​ ។ បញ្ចូល​ផ្លូវ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ។ សញ្ញា​ '*' ​ជា​តួ​អក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ​ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ និង​ %blog-wildcard ​សម្រាប់​រាល់​កំណត់​ហេតុ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ​ ។

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
km: ទំព័រ​លើ​កូដ​ PHP ​នេះ​ត្រឡប់​ <code>តម្លៃ​ពិត</code> (តែ​អ្នក​ជំនាញ​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Pages or PHP code
km: ទំព័រ​ ឬ​កូដ​ PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
km: បើ​សិន​ជម្រើស​ PHP ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ សូម​បញ្ចូល​កូដ​ PHP ​នៅ​ចន្លោះ​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ​ PHP ​មិនត្រឹម​ត្រូវ​​អាច​នឹង​បញ្ឈប់​តំបន់​បណ្តាញ​ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Not customizable
km: មិន​អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​បាន​ទេ

en: Cache blocks
km: ដាក់​ប្លុក​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Restricted to certain pages
km: បាន​ដាក់​កម្រិត​ទៅ​​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: Default and custom settings
km: ការ​កំណត់​ផ្ទាល់​ខ្លួន និង​លំនាំ​ដើម

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ ឬ​ចូល​ដំណើរ​ការ​  %directory ថត​ផ្ទុក​ឡើង​សម្រាប់​ !name វាល​ឯកសារបាន​ទេ​ ។ មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ថ្មី​ៗ​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ​ជាលំដាប់​បាន​ទេ ហើយ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់ ។

en: Text formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
km: ចំនួន​ឆ្លើយ​តប​ដែល​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​មាន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "សំខាន់​" ។

en: Add new @node_type
km: បន្ថែម​ @node_type ថ្មី

en: Forum navigation vocabulary
km: វាក្យ​សព្ទ​រុក​រក​វេទិការ

en: Update style
km: ធ្វើ​ច្ចុប្បន្នភាព​រចនាប័ទ្ម

en: Add effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន

en: Image styles
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Date type
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Localize
km: ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយកម្ម

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
km: ផ្លូវ​សម្រាប់​តំណ​ម៉ឺនុយ​នេះ ។ វា​អាច​ជា​ផ្លូវ​ខាង​ក្រៅ​របស់​ Drupal ​ដូច​ជា​ %add-node ​ឬ​ URL ខាង​ក្រៅ ដូច​ជា​ %drupal ។ បញ្ចូល​ %front ​ទៅ​តំណទំព័រ​មុខ​ ។

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
km: ជម្រៅ​អតិបរមា​សម្រាប់​តំណ និង​កូន​ទាំង​អស់​របស់​វា​ត្រូវ​បានដាក់​កំណត់​ឲ្យ​នៅ​ !maxdepth ។ តំណ​ម៉ឺនុយ​ខ្លះមិន​អាច​ប្រើ​ជា​មេ​បាន​ទេ បើ​ជ្រើស​​ពួក​វា​លើស​ពី​ដែន​កំណត់​នេះ ។

en: No Main links
km: គ្មាន​តំណចម្បង​

en: Source for the Main links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​ចម្បង

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
km: ជ្រើស​នូវ​អ្វី​ដែល​គួរ​បង្ហាញ​ ជា​តំណ​ចម្បង​ (ជា​ពិសេស​នៅ​ខាង​លើ​ទំព័រ) ។

en: No Secondary links
km: គ្មាន​តំណ​រង

en: Source for the Secondary links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​រង

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
km: ម៉ឺនុយ<em>មេ</em> ត្រូវ​បានប្រើ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ជា​ច្រើន ដើម្បីបង្ហាញ​ផ្នែក​សំខាន់ៗ​របស់​តំបន់បណ្ដាញ ជា​រឿយៗ​នៅ​ក្នុង​របារ​រុករក​ផ្នែក​ខាង​លើ ។

en: manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការបង្ហាញ

en: Preview before submitting
km: មើល​ជា​មុន​ មុននឹង​ដាក់​ស្នើ

en: Display author and date information.
km: បង្ហាញ​អ្នក​និពន្ធ និង​ព័ត៌មាន​កាល​បរិច្ឆេទ ។

en: Author username and publish date will be displayed.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​និពន្ធ​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: <em>Edit @type</em> @title
km: <em>កែ​សម្រួល​ @type</em> @title

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​តាម​ដាន​ភាព​ខុស​គ្នា​រវាង​កំណែ​ជា​ច្រើន​នៃ​មាតិកា​របស់​អ្នក និង​ត្រឡប់​កំណែ​ចាស់​ៗ​ទៅ​ដើម​វិញ ។

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km[0]: អ្នក​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​ជាមួយ​តួ​អក្សរ ១ ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ ។

en: Searched %type for %keys.
km: បាន​ស្វែង​រក​ %type ​សម្រាប់​ %keys ។

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
km: ចំនួន​ប្រកាស​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​ ដូច​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​ឯកសារ​ដែល​ស្នើ​សុំ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន ។ ទុក ចន្លោះ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​" ទូទៅ ។

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​ផ្គូផ្គង​ជា​មួយ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ ។ ទុក​ ចន្លោះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ​" ​ទូទៅ ។

en: Compress cached pages.
km: បង្ហាប់​ទំព័រ​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ។

en: Description of your site, included in each feed.
km: សេចក្តី​ពិពណ៍នា​អំពី​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ដែល​បាន​រួម​បញ្ចូល​ក្នុ​ងមតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Users may set their own time zone.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេបាន​ ។

en: Remind users at login if their time zone is not set.
km: រំលឹក​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ពេល​ចូល បើ​តំបន់​ម៉ោង​របស់ពួក​គេ​មិន​ទាន់​បាន​កំណត់ ។

en: Only applied if users may set their own time zone.
km: មាន​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​អនុវត្ត​ប៉ុណ្ណោះ​ទើប​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​របស់​ពួក​គេបាន ។

en: Time zone for new users
km: តំបន់​ពេលវេលា​​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​

en: Default time zone.
km: តំបន់​​ពេលវេលា​​លំនាំ​ដើម ។

en: Empty time zone.
km: តំបន់​ពេលវេលា​ទទេ ។

en: Users may set their own time zone at registration.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​​ពេលវេលា​របស់​ពួក​គេបាន​ នៅ​ពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: Put site into maintenance mode
km: ដាក់​តំបន់​បណ្តាញ​ទៅ​ជា​របៀប​តំហែ​ទាំ

en: Maintenance mode message
km: សារ​របៀប​តំហែទាំ

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
km: សារ​ត្រូវ​បង្ហាញ​អ្នក​ទស្សនា នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្តាញ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែទាំ ។

en: Requires: !module-list
km: ទាម​ទារ ៖ !module-list

en: Required by: !module-list
km: ទាម​ទារ​ដោយ ៖ !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​​ជា​មួយ​ពាក្យ​នេះ​ទេ ។

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
km: គន្លឹះ​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដូច​ជា​មាតិកា​ថ្មី​កំពុង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ឬ​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​តែ​ចូល ។ ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​ភ្ជាប់​គន្លឹះ​ទាំង​នេះ​ជា​មួយ​សកម្មភាព​ (ភារកិច្ច​ជា​មុខ​ងារ) ដូច​ជា​មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ជាក់​លាក់​ ឬ​អ៊ីមែល​ទៅ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ ។ <a href="@url">ទំព័រ​កំណត់​សកម្មភាព​</a> មាន​បញ្ជី​សកម្មភាព​ដែល​មាន​ស្រាប់​ និង​ផ្តល់​នូវ​សមត្ថភាព​នៅ​ក្នុងការ​បង្កើត និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ (សកម្មភាព​ដែល​ទាម​ទារ​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ ដូច​ជា​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល ឬ​បញ្ជី​នៃ​ពាក្យ​ដែល​ហាម​ឃាត់​ ។) ។

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
km: មិន​មាន​ថត %directory ឬ​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Picture directory
km: ថត​រូបភាព

en: Account cancellation confirmation
km: ការ​អះអាង​បោះបង់​គណនី

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
km: កែសម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែលបានផ្ញើ​ទៅកាន់​អ្នកប្រើ នៅពេល​ពួកវា​ប៉ុនប៉ង​បោះបង់​គណនី​របស់​ពួក​គេ ។

en: Account canceled
km: បានបោះបង់​គណនី

en: Weak
km: ខ្សោយ

en: Fair
km: ល្មម

en: Basic page
km: ទំព័រ​មូលដ្ឋាន

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
km: ប្រើ <em>ទំព័រ​មូលដ្ឋាន</em> សម្រាប់​មាតិកា​ថេរ ដូច​ជា​ទំព័រ 'អំពី​យើង' ។

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
km: ប្រើ​ស្លាក ដើម្បី​ដាក់​អត្ថបទ​ជា​ក្រុម​នៅ​លើប្រធានបទ​ស្រដៀង​គ្នា​​ទៅ​​ជា​ប្រភេទ ។

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
km: បញ្ជី​បញ្ជី​​ពាក្យ​ដែលបំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ ដើម្បី​ពិពណ៌នា​អំពី​មាតិកា​របស់​អ្នក ។

en: Fixed width
km: ទទឹង​​ថេរ

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Collapse
km: វេញ

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ %mail ឬ %pass ។ !request_new.

en: Current password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
km: ទិដ្ឋភាព​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​កំណែ @import_version របស់​ទិដ្ឋភាព ប៉ុន្តែ​អ្នក​មាន​តែ​ @api_version

en: Translate link
km: បកប្រែ​តំណ

en: Provide a simple link to translate the node.
km: ផ្ដល់​នូវ​តំណ​ធម្មតា​ដើម្បី​បកប្រែ​ថ្នាំង ។

en: Authmap ID
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap

en: The Authmap ID.
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap ។

en: Authentication name
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: The unique authentication name.
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​តែ​មួយ​គត់ ។

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
km: ធនធាន​ខាងក្រៅ អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដែល​អាច​កាត់បន្ថយ​បាន​ទាំង​ទំហំ និង​ចំនួន​សំណើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​មកកាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
km: ប្រើ <em>អត្ថបទ</em> សម្រាប់​មាតិកា​ដែល​ប្រែប្រួល​តាម​ពេលវេលា​ដូចជា ព័ត៌មាន សេចក្ដីប្រកាស​ព័ត៌មាន ឬ​ការ​ប្រកាស​តាម​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ ។

en: Cache pages for anonymous users
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​អនាមិក

en: Highlighted
km: ដែល​បាន​បន្លិច​ពណ៌

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើងវិញ​ទេ លុះត្រាតែ​ពេលវេលា​យ៉ាងហោចណាស់​ប៉ុន​នេះ​បាន​កន្លង​ផុត ។

en: Expiration of cached pages
km: ការ​ផុត​កំណត់​របស់​ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
km: ពេលវេលា​អតិបរមា​ដែល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ក្រៅ​អាច​ប្រើ​កំណែ​ចាស់​របស់​ទំព័រ ។

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url] ។

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
km: សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​នូវ​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​ពួកគេ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា ត្រូវ​បាន​យកចេញ ក្នុង Drupal 7 ។ ពុម្ព​អ៊ីមែល​ដែល​មាន​ស្រាប់​របស់​អ្នក ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​ដើម្បី​យក​វា​ចេញ ។ អ្នក​គួរតែ <a href="@template-url">ពិនិត្យ​ពុម្ព​ទាំងនេះ​ឡើងវិញ</a> ដើម្បី​ប្រាកដ​ថា​ពួកវា​អាន​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: None (original image)
km: គ្មាន (រូបភាព​ដើម)

en: New field name
km: ឈ្មោះ​វាល​ថ្មី

en: Error opening socket @socket
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​រន្ធ @socket

en: Recent log messages
km: សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ

en: Linked to content
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​មាតិកា

en: Linked to file
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Administrative overlay
km: ភាព​ត្រួត​គ្នា​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
km: នៅ​ពេល​បាន​បើក មានតែ​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន <a href="@permissions-url">សិទ្ធិ</a> "ប្រើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ក្នុង​របៀប​ថែទាំ" ប៉ុណ្ណោះ អាច​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បាន ដើម្បី​អនុវត្ត​ការ​ថែទាំ អ្នក​ទស្សនា​ផ្សេងទៀត​ទាំងអស់ ឃើញ​សារ​របៀប​ថែទាំ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ខាងក្រោម ។ អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត អាច​ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​តាមរយៈ​ទំព័រ <a href="@user-login">ចូល​ជា​អ្នកប្រើ</a> ។

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
km: ថត​រង​ក្នុង​ថត​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ ដែល​ជា​កន្លែង​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Upload an image to go with this article.
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​ដើម្បី​ភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹង​អត្ថបទ​នេះ ។

en: Nothing
km: មិន​មាន

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួចហើយ ។ វា​ត្រូវតែ​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title

en: Aggregate and compress CSS files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ និង​បង្ហាប់​ឯកសារ CSS ។

en: Aggregate JavaScript files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ​ឯកសារ JavaScript ។
