Nice Menus (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: navigation
pt: navegação

en: slow
pt: lento

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: fast
pt: rápido

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Menu parent
pt: Menu superior

en: Menu depth
pt: Profundidade do menu

en: Mouse delay
pt: Atraso do mouse

en: Path to custom Nice menus CSS file
pt: Caminho para o arquivo customizado de CSS do Nice Menus

en: To override the default Nice menus CSS layout, enter the path to your custom CSS file.  It should be a relative path from the root of your Drupal install (e.g. sites/all/themes/example/mymenu.css).
pt: Para sobrescrever o layout padrão do Nice Menus, digite o caminho para seu arquivo CSS customizado. Ele deve ser um caminho relativo a raíz de sua instalação Drupal (por ex: sites/all/themes/example/mymenu.css).

en: Configure Nice menus.
pt: Configurar Nice menus.
