NodeStream (7.x-2.0-beta1) - en to pl translation catalogue (6272 entries)

en: list
pl: lista

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: select
pl: wybierz

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: enable
pl: włącz

en: context
pl: kontekst

en: delete
pl: usuń

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: approve
pl: zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Configure content moderation.
pl: Konfiguruj moderację treści

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Item
pl: Element

en: Private
pl: Prywatne

en: content
pl: zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Last Post
pl: Ostatni wpis

en: Closed
pl: Zamknięte

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: Article
pl: Artykuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: On
pl: Włączony

en: For
pl: Dla

en: Tags
pl: Tagi

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Node type settings
pl: Ustawienia rodzajów zawartości

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Home page
pl: Strona domowa

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: all
pl: wszystkie

en: File
pl: Plik

en: Tag
pl: Etykieta

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Login
pl: Zaloguj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Wielkość

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Przywróć

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: None
pl: Brak

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Block settings
pl: Ustawienia bloku

en: Comment form
pl: Formularz komentarza

en: User edit form
pl: Formularz edycji użytkownika

en: User contact form
pl: Formularz kontaktowy użytkownika

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Admin title
pl: Tytuł admina

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Kanał

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: settings
pl: ustawienia

en: Back
pl: Wstecz

en: Node ID
pl: ID węzła

en: Field
pl: Pole

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Download PDF
pl: Pobierz PDF

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Top
pl: Góra strony

en: Link Target
pl: Cel (Target) odnośnika

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Core
pl: Rdzeń

en: Archives
pl: Archiwa

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: Main
pl: Główne

en: View
pl: Pokaż

en: Length
pl: Długość

en: Path
pl: Ścieżka

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: apply the checked coding reviews
pl: zatwierdź sprawdzone przeglądy kodu

en: Modules
pl: Moduły

en: No Problems Found
pl: Brak problemów

en: Coder
pl: Koder

en: Converting 4.6.x modules to 4.7.x
pl: Konwersja modułu 4.6.x do wersji 4.7.x

en: Converting 4.7.x modules to 5.x
pl: Konwersja modułu 4.7.x do wersji 5.x

en: Drupal Coding Standards
pl: Standardy kodowania w Drupalu

en: Section
pl: Sekcja

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Region
pl: Obszar

en: key
pl: klucz

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Placeholder tokens
pl: Wzorce

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ węzła

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Teaser
pl: Skrót

en: Event
pl: Termin

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: style
pl: styl

en: read more
pl: czytaj więcej

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Timestamp
pl: Data

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Component
pl: Komponent

en: Unassigned
pl: Nieprzydzielone

en: Versions
pl: Wersje

en: Components
pl: Komponenty

en: ID
pl: Identyfikator

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Submission guidelines
pl: Zasady publikacji

en: States
pl: Statusy

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: Titles
pl: Tytuły

en: Paths
pl: Ścieżki

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
pl: Następujące wzorce mogą być używane w ścieżkach i tytułach. Jeżeli występują w ścieżce lub tytule będą zamienione na odpowiednie wartości.

en: Mail
pl: Poczta

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Find content
pl: Szukaj wpisu

en: Promoted
pl: Promowany

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Files
pl: Pliki

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Data type
pl: Typ danych

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Node edit form
pl: Formularz edycji węzła

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Node add form
pl: Formularz dodawania węzła

en: Optional Title
pl: Tytuł opcjonalny

en: Required Title
pl: Tytuł wymagany

en: No Title
pl: Brak pola tytuł

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: URL Display Cutoff
pl: Przycinanie wyświetlania długich adresów

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
pl: Jeżeli użytkownik nie wpisze tytułu dla tego odnośnika to jako tytuł zostanie użyty URL. Kiedy tytuł powinien być przycięty i zakończony wielokropkiem (&hellip;)? Puste oznacza brak  limitu.

en: Default (no target attribute)
pl: Domyślne (brak atrybutu target)

en: Open link in window root
pl: Otwórz odnośnik w bieżącym oknie

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Allow the user to choose
pl: Pozwól użytkownikowi wybrać

en: Additional CSS Class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Not a valid URL.
pl: URL jest błędny.

en: Titles are required for all links.
pl: Tytuły są wymagane dla wszystkich odnośników

en: Open URL in a New Window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Defines simple link field types.
pl: Definiuje proste pole typu odnośnik

en: term
pl: termin

en: Menu item
pl: Element menu

en: The name of the menu.
pl: Nazwa menu.

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: All
pl: Wszystko

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: Access log
pl: Dziennik dostępu

en: Active
pl: Aktywne

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Panels
pl: Panele

en: Panel title
pl: Tytuł panelu

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: CSS ID
pl: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
pl: CSS ID jaki ma zostać zastosowany dla tej strony

en: panels
pl: panele

en: Block
pl: Blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Override URL
pl: Nadpisz URL

en: Three column 25/50/25
pl: Trzy kolumny 25/50/25

en: Left side
pl: Lewa strona

en: Middle column
pl: Środkowa kolumna

en: Right side
pl: Prawa strona

en: Three column 25/50/25 stacked
pl: Trzey kolumny 25/50/25 ułożone

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Three column 33/34/33
pl: Trzy kolumny 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
pl: Trzy kolumny 33/34/33 ułożone

en: Two column
pl: Dwie kolumny

en: Two column stacked
pl: Dwie kolumny ułożone

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Node links
pl: Odnośniki węzła

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: User picture
pl: Zdjęcie użytkownika

en: Submission information
pl: Informacje o zgłoszeniu

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Hasło strony

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Public registrations
pl: Sposób tworzenia konta

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Added
pl: Dodano

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Available updates
pl: Nowe wersje

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Update available
pl: Dostępna jest zaktualizowana wersja

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Input filters
pl: Formatowanie treści

en: Selected
pl: Wybrany

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Your e-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Aggregator category
pl: Kategoria subskrybenta

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Feed description
pl: Opis kanału

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment ID
pl: ID komentarza

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Poll duration
pl: Czas trwania ankiety

en: Poll votes
pl: Głosy w ankiecie

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: Variable name
pl: Nazwa zmiennej

en: Variable value
pl: Wartość zmiennej

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Message type
pl: Typ wiadomości

en: Severity
pl: Priorytet

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Title label
pl: Etykieta tytułu

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Average
pl: Średnia

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Add action
pl: Dodaj akcje

en: Conditions
pl: Warunki

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Watchdog
pl: Stróż

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: active
pl: aktywny

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: %time ago
pl: %time temu

en: Nodes
pl: Węzły

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: Performance
pl: Wydajność

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Range
pl: Zasięg

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: help
pl: pomoc

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Load
pl: Wczytaj

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Current
pl: Bieżący

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Kategorie

en: Serial
pl: Numer seryjny

en: Desc
pl: Malejąco

en: Code
pl: Kod

en: Owner
pl: Właściciel

en: By
pl: Przez

en: OR
pl: LUB

en: node
pl: węzeł

en: General
pl: Ogólne

en: Directory
pl: Katalog

en: Cleanup
pl: Porządkowanie

en: Border
pl: Obramowanie

en: Advertisement
pl: Reklama

en: Method
pl: Metoda

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Recent posts for %1
pl: Ostatnie wpisy dla %1

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: here
pl: tutaj

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: Now
pl: Teraz

en: All views
pl: Wszystkie widoki

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Base
pl: Podstawa

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Loop
pl: Pętla

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: access content
pl: dostęp do zawartości

en: List type
pl: Typ listy

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: String
pl: Napis

en: Case
pl: Wielkość liter

en: External
pl: Zewnętrzne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Exists
pl: Istnieje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Both
pl: Oba

en: Last
pl: Ostatni

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Smiley
pl: Uśmieszek

en: Install
pl: Instaluj

en: <All>
pl: -Wszystko-

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Edit view
pl: Edytuj widok

en: Clone
pl: Klonuj

en: Administer views
pl: Zarządzaj widokami

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Down
pl: W dół

en: Handler
pl: Format

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Exposed Filters
pl: Udostępniane filtry

en: Order
pl: Kolejność

en: Add criteria
pl: Dodaj kryterium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: Views RSS
pl: Kanały RSS dla widoków

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Node: ID
pl: Węzeł: ID

en: Random
pl: Losowo

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Template
pl: Szablon

en: Last checked
pl: Ostatnio sprawdzano

en: Node template
pl: Szablon węzła

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Allow users to choose default
pl: Umożliwia użytkownikom wybór domyślnego

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Buttons and plugins
pl: Przyciski i wtyczki

en: Editor appearance
pl: Wygląd edytora

en: Toolbar location
pl: Umiejscowienie paska narzędzi

en: Path location
pl: Ścieżka

en: Enable resizing button
pl: Włącz przycisk zmieniający wielkość tekstu

en: Block formats
pl: Formaty blokowe

en: Cleanup and output
pl: Porządkowanie i wyjście

en: Verify HTML
pl: Weryfikuj HTML

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
pl: Konwertuj tagi &lt;font&gt; do stylów

en: Remove linebreaks
pl: Usuń podziały wierszy

en: Apply source formatting
pl: Zastosuj formatowanie źródła

en: Editor CSS
pl: CSS edytora

en: CSS path
pl: Ścieżka CSS

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: Profile
pl: Profil

en: text
pl: tekst

en: Close
pl: Zamknij

en: Term description
pl: Opis terminu

en: Child terms
pl: Terminy podrzędne

en: fields
pl: pola

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Flag
pl: Flaga

en: User flag
pl: Flaga użytkownika

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Original
pl: Oryginał

en: Property
pl: Właściwość

en: Threshold
pl: Próg

en: Word count
pl: Liczba słów

en: Weeks
pl: Tygodni

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: Protocol
pl: Protokół

en: Logout
pl: Wyloguj

en: with comments
pl: z komentarzami

en: without comments
pl: bez komentarzy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: comments
pl: komentarzy

en: Full
pl: Pełny

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Rules
pl: Reguły

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Some
pl: Niektóre

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: create
pl: utwórz

en: Root
pl: Korzeń

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: seconds
pl: sekundy

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minuty

en: Show
pl: Pokaż

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Link to node
pl: Odnośnik do węzła

en: Timer
pl: Licznik

en: Change
pl: Zmień

en: English
pl: Angielski

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Switch
pl: Przełącz

en: Countries
pl: Kraje

en: ago
pl: temu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Node title
pl: Tytuł węzła

en: Node body
pl: Treść węzła

en: update
pl: aktualizacja

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Source
pl: Źródło

en: Display all menu items
pl: Wyświetl wszystkie elementy menu

en: Add new group
pl: Dodaj nową grupę

en: Undo
pl: Cofnij

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Front page
pl: Strona główna

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników bez konieczności czekania na zatwierdzenie.

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Display name
pl: Nazwa szablonu wyświetlania

en: Languages
pl: Języki

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Replace
pl: Zamień

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Activity
pl: Aktywność

en: Add file
pl: Dodaj plik

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: First
pl: Pierwszy

en: Middle
pl: Środek

en: Query
pl: Zapytanie

en: Moderate
pl: Moderowanie

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: equals
pl: równe

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: Block name
pl: Nazwa bloku

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: hour
pl: godzina

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Target type
pl: Typ docelowy

en: Page header
pl: Nagłówek strony

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: E-mail subject
pl: Temat e-maila

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: author
pl: autor

en: unchanged content
pl: niezmieniona zawartość

en: unchanged user
pl: niezmieniony użytkownik

en: Entity
pl: Encja

en: AND
pl: I

en: None.
pl: Brak.

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Negate
pl: Negacja

en: Empty
pl: Pusty

en: Import failed.
pl: Import zakończony niepowodzeniem.

en: created content
pl: utworzono zawartość

en: updated content
pl: zaktualizowana zawartość

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
pl: Należy pamiętać, że jeżeli włączona jest pamięć podręczna stron to dla stron serwowanych z pamięci podręcznej to zdarzenie nie będzie generowane.

en: viewed content
pl: przeglądana zawartość

en: deleted content
pl: usunięto zawartość

en: Existing system path
pl: Obecna ścieżka

en: Create or delete a content's URL alias
pl: Stwórz lub usuń alias URL zawartości

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given path alias.
pl: Pozostaw puste by usunąć aliasy URL kierujące do podanego aliasu ścieżki.

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given system path.
pl: Pozostaw puste by usunąć aliasy URL wskazujące do podanej ścieżki systemowej.

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Equal to
pl: Równe z

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Send mail to all users of a role
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich użytkowników, którzy mają rolę

en: Page redirect
pl: Przekierowanie na stronę

en: The mail's subject.
pl: Temat wiadomości

en: The mail's message body.
pl: Treść wiadomości

en: registered user
pl: zarejestrowany użytkownik

en: updated user
pl: zaktualizowany użytkownik

en: viewed user
pl: przeglądany użytkownik

en: deleted user
pl: usunięto użytkownika

en: User has logged in
pl: Użytkownik zalogował się

en: logged in user
pl: zalogowany użytkownik

en: User has logged out
pl: Użytkownik wylogował się

en: logged out user
pl: wylogowany użytkownik

en: User has role(s)
pl: Użytkownik ma rolę

en: Whether the user has the selected role(s).
pl: Czy użytkownik posiada wybraną(e) rolę(e).

en: any
pl: dowolny

en: Add user role
pl: Doda rolę użytkownika

en: Remove user role
pl: Usuń rolę użytkownika

en: Execute custom PHP code
pl: Wykonaj niestandardowy kod PHP

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Caption
pl: Podpis

en: Days
pl: Dni

en: Select a user
pl: Wybierz użytkownika

en: You must select a user.
pl: Musisz wybrać użytkownika

en: Selector
pl: Selektor

en: Log out
pl: Wyloguj

en: views
pl: widoki

en: Default template
pl: Domyślny szablon

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Maxlength
pl: Maksymalna długość

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: Token replacement
pl: Zamiana wzorców

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: What links here
pl: Co prowadzi tutaj

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Info
pl: Informacja

en: Slow
pl: Wolno

en: Fast
pl: Szybko

en: terms
pl: terminy

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: or
pl: lub

en: Results
pl: Wyniki

en: open
pl: trwa

en: Promote
pl: Umieść na stronie głównej

en: Convert
pl: Konweruj

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: Parent terms
pl: Nadrzędne terminy

en: All blogs
pl: Wszystkie blogi

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Match type
pl: Typ dopasowania

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Show diff
pl: Pokaż różnice

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Select different revisions to compare.
pl: Wybierz różne wersje do porównania.

en: next diff >
pl: następna różnica >

en: < previous diff
pl: < poprzednia różnica

en: Current revision:
pl: Obecna rewizja:

en: Revision of !new_date:
pl: Wersja z !new_date:

en: Changes to %name
pl: Zmień na %name

en: No visible changes
pl: Brak widocznych zmian

en: Show %preview_changes button on node edit form
pl: Pokaż przycisk %preview_changes w formularzu edycji węzła

en: Show difference between node revisions.
pl: Wyświetl różnice pomiędzy wersjami węzłów.

en: duration
pl: czas trwania

en: Missing
pl: Brakujące

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Link type
pl: Typ odnośnika

en: All tags
pl: Wszystkie tagi

en: Promotions
pl: Promocje

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: options
pl: opcje

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Flexible
pl: Elastyczny

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Completed
pl: Zakończone

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Products
pl: Produkty

en: Manage features
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Standard
pl: Standardowe

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: completed
pl: zakończony

en: Line %lineno
pl: Linia %lineno

en: Length of trimmed posts
pl: Długość wersji skróconej

en: 200 characters
pl: 200 znaków

en: 400 characters
pl: 400 znaków

en: 600 characters
pl: 600 znaków

en: 800 characters
pl: 800 znaków

en: 1000 characters
pl: 1000 znaków

en: 1200 characters
pl: 1200 znaków

en: 1400 characters
pl: 1400 znaków

en: 1600 characters
pl: 1600 znaków

en: 1800 characters
pl: 1800 znaków

en: 2000 characters
pl: 2000 znaków

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
pl: Maksymalna liczba znaków w skróconej wersji wpisu. Wersja ta jest zwykle wykorzystywana jako wstęp do artykułu wyświetlany na głównej stronie witryny, w kanałach XML i tym podobnych miejscach.  Opcja "Bez ograniczeń" służy do wyłączenia skracania wpisów. Warto zauważyć, że zmiana tego ustawienia wpłynie jedynie na nowo dodawaną lub aktualizowaną zawartość.

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: missing
pl: brakujące

en: configuration
pl: konfiguracja

en: My bookmarks
pl: Moje zakładki

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Menu settings
pl: Menu

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Documents
pl: Dokumenty

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: New content
pl: Nowa zawartość

en: New
pl: Nowe

en: Enter username
pl: Wprowadź nazwę użytkownika

en: Username not found
pl: Nie znaleziono użytkownika

en: flag
pl: flaga

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Add type
pl: Dodaj typ

en: Plural
pl: Liczba mnoga

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: relationships
pl: powiązania

en: image
pl: obrazek

en: Oldest first
pl: Najstarsze pierwsze

en: Basic information
pl: Informacje podstawowe

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa może skłądać się wyłącznie ze znaków alfanumerycznych i znaków podkreślenia (_)

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: Jump Menu
pl: Szybkie menu

en: Delete action
pl: Usunięcie akcji

en: Themes
pl: Skórki

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Minutes
pl: Minuty

en: comment
pl: komentarz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Review
pl: Podgląd

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: cancel
pl: Anuluj

en: Tabs
pl: Karty

en: disable
pl: wyłącz

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: File types
pl: Typy plików

en: Storage
pl: Magazyn

en: date
pl: data

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Next page
pl: Następna strona

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Analysis
pl: Analiza

en: Clear Form Submissions
pl: Wyczyść zgłoszenia formularza

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie zgłoszenia tego formularza?

en: Webform %title entries cleared.
pl: Wyczyszczono wpisy formularza %title.

en: Are you sure you want to delete this submission?
pl: Czy na pewno usunąć zgłoszenie?

en: Submitted values are
pl: Oto podane przez użytkownika informacje

en: responses
pl: odpowiedzi

en: Webforms
pl: Formularze

en: View and edit all the available webforms on your site.
pl: Zobacz i edytuj wszystkie dostępne formularze internetowe na stronie.

en: Webform
pl: Formularz

en: Global configuration of webform functionality.
pl: Globalna konfiguracja formularzy

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pl: Twórz formularze i ankiety dostępne dla użytkowników. Zgłoszenia i statystyki dostępne są dla uprawnionych użytkowników.

en: Go to form
pl: Przejdź do formularza

en: View this form.
pl: Zobacz ten formularz

en: Mandatory
pl: Wymagane

en: E-mail to address
pl: Adres odbiorcy e-maila

en: E-mail from name
pl: Nazwa nadawcy e-maila

en: E-mail from address
pl: Adres nadawcy e-maila

en: ever
pl: kiedykolwiek

en: every hour
pl: co godzinę

en: every day
pl: codziennie

en: every week
pl: co tydzień

en: No Components, add a component below.
pl: Brak komponentów. Można je dodać, korzystając z poniższych opcji.

en: Field Key
pl: Klucz pola

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
pl: To jest używane jako opisowa etykieta, podczas wyświetlania tego elementu formularza.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
pl: Krótki opis pola, używany jako pomoc dla użytkowników używających formularza.

en: Check this option if the user must enter a value.
pl: Zaznacz opcję, jeśli użytkownik będzie musiał wprowadzić wartość w polu.

en: Parent Fieldset
pl: Nadrzędna grupa pól

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
pl: Komponent formularza typu @type nie posiada zdefiniowanej funkcji edycji.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
pl: Klucz pola %field_key jest nieprawidłowe. Proszę podać tylko małe litery, cyfry lub podkreślenia.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
pl: Klucz pola %field_key jest już używany przez %existing_field. Proszę podać inny, unikalny klucz.

en: Submission #@sid
pl: Zgłoszenie #@sid

en: Previous submission
pl: Poprzednie zgłoszenie

en: Next submission
pl: Następne zgłoszenie

en: Submitted by !name
pl: Wysłano przez !name

en: Next Page >
pl: Następna strona >

en: < Previous Page
pl: < Poprzednia strona

en: The webform component @type is not able to be displayed
pl: Komponent formularza typu @type nie może zostać wyświetlony

en: Illegal information. Data not submitted.
pl: Niedozwolona informacja. Dane nie zostały wysłane.

en: Go back to the form
pl: Wróć do formularza

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
pl: Udostępnia możliwość tworzenia formularzy i kwestionariuszy.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Presents month, day, and year fields.
pl: Wyświetla miesiąc, dzień oraz rok.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Width of the textfield.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: User email as default
pl: E-mail użytkownika jako domyślny

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
pl: Ustaw domyślną wartość tego pola na e-mail użytkownika, jeżeli jest zalogowany.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pl: Zaznacz, aby pole stało się nieedytowalne. Przydatne w przypadku ustawianie domyślnej i niezmiennej wartości.

en: Average submission length in words (ex blanks)
pl: Średnia długość zgłoszenia w słowach (bez spacji)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
pl: Zaznacz, jeśli grupa ma być zwijana.

en: Collapsed by Default
pl: Domyślnie zwinięte

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
pl: Rozwijalne grupy domyślnie są otwarte, zaznacz aby zmienić na zamknięte.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
pl: Podaj listę dodatkowych rozszerzeń plików dla tego pola oddzielone przecinkami.<br />Wprowadzone rozszerzenia zostaną dołączone do zaznaczonych powyżej elementów.

en: User uploaded file
pl: Plik przesłany przez użytkownika

en: Average uploaded file size
pl: Średni rozmiar przesłanego pliku

en: Questions
pl: Pytania

en: Randomize Options
pl: Losuj odpowiedzi

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
pl: Miesza losowo kolejność opcji na górze, kiedy są wyświetlone w formularzu.

en: Randomize Questions
pl: Losuj pytania

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
pl: Wymieszaj losowo kolejność pytań na stronie, kiedy są wyświetlane w formularzu.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
pl: Zezwala na tworzenie pytań siatkowych za pomocą pól radio.

en: Non-empty
pl: Niepusty

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
pl: Znacznik pozwala na wprowadzenie własnego kodu HTML lub PHP do formularza.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Listbox
pl: Kontrolka listy

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
pl: Pozwala na stworzenie pól jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, a także listy rozwijanej.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
pl: Duże pole tekstowe pozwalające na wpisanie wielu linii tekstu.

en: Basic textfield type.
pl: Podstawowy typ pola tekstowego

en: Time Format
pl: Format czasu

en: Format the display of the time in 12 or 24 hours.
pl: Czas w formacie 12 lub 24 godzinnym.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
pl: Pokazuje uzytkownikowi pola godziny i minuty. Opcjonalnie pola am/pm.

en: Selection
pl: Wybór

en: Slogan
pl: Hasło

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Edit translation
pl: Edytuj tłumaczenie

en: Not translated
pl: Brak tłumaczenia

en: (source)
pl: (źródło)

en: Select
pl: Wybierz

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Examples
pl: Przykłady

en: Show blocks
pl: Pokaż bloki

en: You must select a node.
pl: Musisz wybrać węzeł

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: No style
pl: Brak stylu

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Lifetime
pl: Czas życia

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Information
pl: Informacja

en: Variables
pl: Zmienne

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Simple
pl: Prosto

en: Double
pl: Podwójne

en: Relationship type
pl: Rodzaj relacji

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: California
pl: Kalifornia

en: Colorado
pl: Kolorado

en: Florida
pl: Floryda

en: Hawaii
pl: Hawaje

en: Louisiana
pl: Luizjana

en: Mississippi
pl: Missisipi

en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

en: New York
pl: Nowy Jork

en: North Carolina
pl: Karolina Północna

en: North Dakota
pl: Dakota Północna

en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

en: Texas
pl: Teksas

en: Virginia
pl: Wirginia

en: Washington
pl: Waszyngton

en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

en: Multilingual system
pl: System wielojęzyczny

en: Internationalization
pl: Internacjonalizacja

en: Reset language for all terms.
pl: Resetuje język dla wszystkich terminów

en: Content selection mode
pl: Tryb wyboru zawartości

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
pl: Normalnie - wszystkie włączone języki będą dopuszczalne.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
pl: Rozszerzone - wszystkie zdefiniowane języki będą dopuszczalne.

en: Multilingual options
pl: Opcje obsługi wielojęzyczności

en: Multilingual content
pl: Treść wielojęzyczna

en: Multilingual settings
pl: Ustawienia obsługi wielojęzyczności

en: This is a multilingual variable.
pl: To jest zmienna wielojęzyczna.

en: Supports translatable custom menu items.
pl: Obsługuje tłumaczenia elementów menu.

en: Strings
pl: Napisy

en: Synchronize translations
pl: Synchronizuj tłumaczenia

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
pl: Wybór synchronizowanych pól dla wszystkich tłumaczeń o tym rodzaju zawartości.

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: edit translation
pl: edytuj tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Edit term translations
pl: Redakcja tłumaczeń terminów

en: Blocks
pl: Bloki

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: Menus
pl: Menu

en: Above
pl: Ponad polem

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Every
pl: Każdego

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Fifth
pl: Piąty

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Text area
pl: Pole tekstowe

en: Used in
pl: Użyte w

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Typy zawartości, które mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Precision
pl: Dokładność

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Title tag
pl: Tag tytułu

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Any user
pl: Dowolny użytkownik

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Grid
pl: Siatka

en: Bloggers
pl: Bloggery

en: Edit this term
pl: Edytuj termin

en: Redo
pl: Przywróć

en: Italic
pl: Kursywa

en: Editor
pl: Edytor

en: Hide
pl: Ukryj

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: Submission settings
pl: Ustawienia dostarczania

en: Global
pl: Globalne

en: Sections
pl: Sekcje

en: No highlighting
pl: Bez podświetlania

en: file system
pl: system plików

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Menu link title
pl: Tytuł linka menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
pl: System menu przechowuje jedynie ścieżki systemowe, choć korzysta z aliasów podczas wyświetlania odnośników. Adres %link_path został zapisany jako %normal_path

en: There was an error saving the menu link.
pl: Podczas zachowywania odnośnika menu wystąpił błąd.

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Image gallery
pl: Galeria zdjęć

en: Add new profile
pl: Dodaj nowy profil

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Wysunięcie

en: Unlink
pl: Usuń odnośnik

en: Thread
pl: Wątek

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: Layouts
pl: Układy

en: URL path settings
pl: Adres

en: Title text
pl: Tekst tytułu

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: From name
pl: Nazwa nadawcy

en: From address
pl: Adres nadawcy

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: E-mail template
pl: Szablon wiadomości e-mail

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Directories
pl: Katalogi

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Space
pl: Odstęp

en: Keys
pl: Klucze

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Usage
pl: Użycie

en: Edit content
pl: Edycja zawartości

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Available
pl: Dostępne

en: Contexts
pl: Kontekst

en: Export format
pl: Format eksportu

en: Aggregate
pl: Agreguj

en: <Any>
pl: &lt;Dowolne&gt;

en: Resize
pl: Zmiana rozmiaru

en: Loading
pl: Ładowanie

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: File display
pl: Wyświetlanie pliku

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: !num_users created.
pl: Dodano !num_users.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
pl: Utworzono następujące słowniki: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
pl: Utworzono następujące terminy: !terms

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
pl: Zawartość zmiennej <code>$_SESSION</code>.

en: Empty cache
pl: Opróżnij pamięć podręczną

en: Reinstall modules
pl: Reinstalacja modułów

en: Variable editor
pl: Edytor zmiennych

en: Session viewer
pl: Przeglądarka sesji

en: Switch user
pl: Przełącz użytkownika

en: Execute PHP
pl: Wykonaj PHP

en: Query log
pl: Dziennik zapytań

en: Display query log
pl: Wyświetl dziennik zapytań

en: Sort query log
pl: Sortuj dziennik zapytań

en: by source
pl: według źródła

en: by duration
pl: według czasu trwania

en: Slow query highlighting
pl: Wyróżnianie powolnych zapytań

en: Display page timer
pl: Wyświetl pomiar czasowy strony

en: Display page execution time in the query log box.
pl: Wyświetl czas generowania strony w dzienniku zapytań

en: Display memory usage
pl: Wyświetl zużycie pamięci

en: Display redirection page
pl: Wyświetl stronę przekierowania

en: Standard drupal
pl: Standardowy drupal

en: PHP code to execute
pl: Kod PHP, który zostanie wykonany

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
pl: Wpisz jakiś kod. Nie używaj znaczników <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Warning - will delete your module tables and variables.
pl: Uwaga - zostaną usunięte tabele i zmienne twojego modułu.

en: Old value
pl: Poprzednia wartość

en: New value
pl: Nowa wartość

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
pl: Nie można edytować zmiennych złożonych. Skorzystaj z bloku <em>Wykonaj kod PHP</em> i funkcji <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>.

en: Session name
pl: Nazwa sesji

en: Generate users
pl: Generuj użytkowników

en: Generate content
pl: Generuj zawartość

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
pl: Generuj określoną liczbę węzłów lub komntarzy. Ewentualnie usuń bieżące elementy.

en: How many users would you like to generate?
pl: Ilu użytkowników chciałbyś wygenerować?

en: How many nodes would you like to generate?
pl: Ile stron z zawartością wygenerować?

en: public nodes
pl: publiczne węzły

en: Public Nodes
pl: Publiczne węzły

en: private nodes
pl: prywatne węzły

en: Protected Nodes
pl: Chronione węzły

en: explained
pl: wytłumaczone

en: ok
pl: W porządku

en: ignored
pl: ignorowane

en: empty
pl: pusty

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
pl: Różne bloki, strony i funkcję dla twórców stron.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
pl: Generowanie fikcyjnych użytkowników, węzłów i terminów kategorii.

en: Package
pl: Paczka

en: All types
pl: Wszystkie typy

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Node author
pl: Autor zawartości

en: Values
pl: Wartości

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Interface language
pl: Język interfejsu

en: District of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

en: Cancel link
pl: odnośnik Anuluj

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Attach files
pl: Załącz pliki

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić pełen adres, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: Unconfigured menu block
pl: Nieskonfigurowany blok menu

en: @menu_name (level @level1)
pl: @menu_name (poziom @level1)

en: @menu_name (levels @level1-@level2)
pl: @menu_name (poziomy @level1-@level2)

en: @menu_name (levels @level1+)
pl: @menu_name (poziomy @level1+)

en: 1st level (primary)
pl: Poziom 1 (podstawowy)

en: 2nd level (secondary)
pl: Poziom 2

en: 3rd level (tertiary)
pl: Poziom 3

en: 4th level
pl: Poziom 4

en: 5th level
pl: Poziom 5

en: 6th level
pl: Poziom 6

en: 7th level
pl: Poziom 7

en: 8th level
pl: Poziom 8

en: 9th level
pl: Poziom 9

en: Expand all children
pl: Rozwiń wszystkie elementy podrzędne

en: A pre-release version of Menu block has been detected. All menu blocks from the pre-release version have been given a new delta and are no longer placed in any block regions; their block placement should be re-configured immediately.
pl: Wersja wstępna modułu Menu block została wykryta. We wszystkich blokach menu utworzonych w wersji wstępnej została zaktualizowana wartość delta i nie są one już przydzielone do regionów; przydział tych bloków do regionów powinien być natychmiast skonfigurowany.

en: Moderation Status
pl: Status moderacji

en: Panel pages
pl: Strony panelowe

en: Panel nodes
pl: Węzły panelu

en: Mini panels
pl: Mini panele

en: Views panes
pl: Okienka widoków

en: by @user
pl: przez @user

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Deleted/missing block @module-@delta
pl: Usunięty/brakujący blok @module-@delta

en: New custom content
pl: Nowa własna zawartość

en: Create a completely custom piece of HTML content.
pl: Stwórz zupełnie własny kawałek treści HTML.

en: Context
pl: Kontekst

en: General form
pl: Ogólny formularz

en: Form goes here.
pl: Formularz tutaj.

en: "@s" base form
pl: Formularz bazowy "@s"

en: Node type description
pl: Opis rodzaju węzła

en: Attached files
pl: Załączone pliki

en: Attached files go here.
pl: Tutaj dołączone pliki.

en: A list of files attached to the node.
pl: Lista plików dołączonych do węzła.

en: "@s" attachments
pl: Załączniki "@s"

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comment form here.
pl: Formularz komentarza tutaj.

en: "@s" comment form
pl: Formularz komentarza "@s"

en: Node comments
pl: Komentarze węzła

en: Node comments go here.
pl: Komentarze węzła tutaj.

en: The comments of the referenced node.
pl: Komentarze do powiązanego węzła.

en: Sort
pl: Sortowanie

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: "@s" comments
pl: Komentarze "@s"

en: Node content
pl: Zawartość węzła

en: The content of the referenced node.
pl: Zawartość powiązanego węzła.

en: Node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Node content goes here.
pl: Miejsce na zawartość węzła.

en: Link title to node
pl: Powiąż tytuł z węzłem

en: Check here to make the title link to the node.
pl: Zaznacz tutaj, aby z tytułu utworzyć odnośnik do węzła.

en: No extras
pl: Brak dodatków

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: "@s" content
pl: Treść "@s"

en: Publishing options on the Node form.
pl: Opcje publikowania na formularzu węzła.

en: Node form author information
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Author information on the Node form.
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Node form file attachments
pl: Załączniki w formularzu węzła

en: File attachments on the Node form.
pl: Załączniki w formularzu węzła.

en: Publishing options.
pl: Opcje publikowania.

en: Comment options
pl: Opcje komentowania

en: Comment options.
pl: Opcje komentowania.

en: Authoring information.
pl: Informacje tworzenia zawartości.

en: Menu options
pl: Opcje menu

en: Menu options.
pl: Opcje menu.

en: URL path options
pl: Opcje ścieżki URL

en: URL Path options.
pl: Opcje ścieżki URL.

en: Attach files.
pl: Dodaj pliki.

en: Book options.
pl: Opcje książki.

en: Node type description goes here.
pl: Opis typu węzła tutaj.

en: Node type description.
pl: Opis rodzaju węzła.

en: "@s" type description
pl: Opis typu "@s"

en: Profile content goes here.
pl: Zawartość profilu tutaj.

en: Which category
pl: Która kategoria

en: "@s" profile fields
pl: Pola profilu "@s"

en: Term description goes here.
pl: Opis terminu tutaj.

en: Term description.
pl: Opis terminu.

en: "@s" term description
pl: Opis terminu "@s"

en: List of related terms
pl: Lista powiązanych terminów

en: Sibling terms
pl: Terminy bliźniacze

en: Top level terms
pl: Terminy najwyższego poziomu

en: Which terms
pl: Które terminy

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: The picture of a user.
pl: Zdjęcie użytkownika.

en: "@s" user picture
pl: "@s" zdjęcie użytkownika

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: The profile of a user.
pl: Profil użytkownika.

en: "@s" user profile
pl: "@s" profil użytkownika

en: Vocabulary terms
pl: Terminy słownikowe

en: All the terms in a vocabulary.
pl: Wszystkie terminy w słowniku.

en: "@s" terms
pl: Terminy "@s"

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
pl: Definiuje maksymalną głębokość wyświetlanych terminów.

en: Display as tree
pl: Wyświetl jako drzewo

en: A node object.
pl: Obiekt węzła.

en: Currently set to !link
pl: Obecnie ustawiony na !link

en: Invalid node selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy węzeł.

en: A node add form.
pl: Formularz dodawania węzła.

en: Select the node type for this form.
pl: Wybierz typ węzła dla tego formularza.

en: A node edit form.
pl: Formularz edycji węzła.

en: A single taxonomy term object.
pl: Pojedynczy obiekt terminu taksonomii.

en: A single user object.
pl: Pojedynczy obiekt użytkownika.

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: A single taxonomy vocabulary object.
pl: Pojedynczy obiekt słownika taksonomii.

en: Select the vocabulary for this form.
pl: Wybierz słownik dla tego formularza.

en: New @s
pl: Nowa @s

en: New content of other types
pl: Nowa zawartość innego typu

en: New content behavior
pl: Ustawienia zachowania nowej zawartości

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
pl: Wybór domyślnego zachowania dla nowej zawartości dodawanej w systemie. Jeśli zaznaczone, nowa zawartość będzie automatycznie i natychmiast dostępna jako dostępna do wykorzystywania dla paneli. Jeśli wyłączone, nowa zawartość nie będzie dostępna do póki nie zostanie dopuszczona.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
pl: <p>Naciśnij Wyślij, aby otrzymać całą listę dostępnych typów zawartości z ustawieniami domyślnymi, które wybrałeś.</p>

en: Allowed @s content
pl: Dopuszczona @s zawartość

en: Select allowed layouts
pl: Wybierz dozwolone układy

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
pl: Zaznacz wszystkie układy jakie chcesz udostępnić użytkownikom do wyboru. Co najmniej jeden układ musi zostać zaznaczony.

en: Add argument
pl: Dodaj argument

en: relationship
pl: relacja

en: Add relationship
pl: Dodaj relację

en: Add context
pl: Dodaj kontekst

en: Required contexts
pl: Wymagane konteksty

en: required context
pl: wymagany kontekst

en: Add required context
pl: Dodaj wymagany kontekst

en: Close Window
pl: Zamknij Okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Add @type "@context"
pl: Dodaj @type "@context"

en: Edit @type "@context"
pl: Edytuj @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
pl: Podaj nazwę identyfikującą !type na stronach administracyjnych.

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
pl: Wpisz słowo kluczowe do zastąpienia w tytułach.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
pl: ignoruj; kontekst, który wymaga tego kontekstu, nie będzie dostępny.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
pl: Jeżeli brakuje argumentu lub jest niepoprawny, wybierz jak to powinno się zachować.

en: Context @count
pl: Kontekst @count

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Panel content has been updated.
pl: Zawartość panelu została zaktualizowana.

en: Choose layout
pl: Wybierz układ

en: Missing content type
pl: Brakujący typ zawartości

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
pl: Brak typu zawartości tego panelu lub został on skasowany. Ten panel nie będzie wyświetlany.

en: Add content to !s
pl: Dodaj zawartość do !s

en: There are no content types you may add to this display.
pl: Brak typów zawartości, które można dodać dla tego panelu.

en: Configure !subtype_title
pl: Konfiguruj !subtype_title

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
pl: W tej chwili brak dostępnych opcji pamięci podręcznej. Aby korzystać z opcji pamięci podręcznej należy uruchomić moduł pamięci podręcznej dla paneli.

en: Panel settings
pl: Ustawienia panelu

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Unknown context
pl: Nieznany kontekst

en: No context
pl: Brak kontekstu

en: Deleted/missing content type @type
pl: Usunięty/brakujący typ zawartości @type

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
pl: Możesz użyć %keywords z kontekstów, jak również %title aby zawierał oryginalny tytuł.

en: Context %count
pl: Kontekst %count

en: Columns
pl: Kolumny

en: Row @row, Column @col
pl: Wiersz @row, kolumna @col

en: Single column
pl: Pojedyncza kolumna

en: Two column bricks
pl: Dwie komórki - ułożenie ceglane

en: Left above
pl: Lewa powyżej

en: Right above
pl: Prawa powyżej

en: Left below
pl: Lewa poniżej

en: Right below
pl: Prawa poniżej

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Enter the module name to export code to.
pl: Wprowadź nazwe modułu dla którego kod ma być wyeksportowany.

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
pl: Tytuł tego mini panelu. Może on być zmieniony w konfiguracji bloku.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
pl: Kategoria według której mini panele zostaną pogrupowane w formularzu dodawania treści. Dozwolone są tylko duże i małe znaki alfanumeryczne. Jeżeli pole pozostanie puste będzie ustawione na domyślną wartość "Mini panele".

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
pl: Kategorie mogą zawierać jedynie znaki alfanumeryczne lub spacje.

en: Deleted/missing mini panel @name
pl: Usunięty/brakujący mini panel @name

en: Untitled mini panel
pl: Nienazwany mini panel

en: Local
pl: Lokalnie

en: Panel layout
pl: Układ panelu

en: Panel content
pl: Zawartość panelu

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
pl: ID który może być użyty przez style CSS dla panelu.

en: Please select a layout.
pl: Proszę wybrać układ.

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
pl: Tworzy węzły podzielone na obszary z wybieralnymi treściami.

en: Add a node from your site as content.
pl: Dodaj węzeł ze swojej witryny jako zawartość.

en: Leave node title
pl: Pozostaw tytuł węzła

en: Invalid node
pl: Nieprawidłowy węzeł

en: Node loaded from @var
pl: Węzeł wczytany z @var

en: Deleted/missing node @nid
pl: Usunięty/brakujący węzeł @nid

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Path is required.
pl: Ścieżka jest wymagana.

en: Disable Drupal blocks/regions
pl: Wyłącz bloki/regiony Drupala

en: CSS code
pl: Kod CSS

en: Simple cache
pl: Prosta pamięć podręczna

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
pl: Prosta pamięć podręczna oparta  jest na upływie czasu. Jest to limit bezwzględny i raz zapisana zawartość pozostanie w pamięci do czasu aż minie określony czas.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
pl: Jeśli wybrane są "argumenty" zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego argumentu dla widoku. Jeśli wybrany jest "kontekst", zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego kontekstu panelu lub widoku. Jeśli wybrane jest "brak" będzie jedna pamięć podręczna dla panelu.

en: No argument
pl: Brak argumentu

en: From context
pl: Z kontekstu

en: From panel argument
pl: Z argumentu panelu

en: Required context
pl: Wymagany kontekst

en: Panel argument
pl: Argument panelu

en: Sixth
pl: Szóste

en: Fixed argument
pl: Stały argument

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Wyświetlanych elementów

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Link to view
pl: Odnośnik do widoku

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Num posts
pl: Liczba postów

en: Send arguments
pl: Wyślij argumenty

en: Deleted/missing view @view
pl: Usunięty/brakujący widok @view

en: Book parent
pl: Element nadrzędny książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: Top level term
pl: Termin najwyższego poziomu

en: System block
pl: Blok systemowy

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
pl: Wyświetla panel jako blok systemowy. Ten rodzaj bloku posiada większe ograniczenia niż domyślne bloki systemowe.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
pl: Domyślny styl renderowania panelu. Wyświetla każdy panel z separatorem.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
pl: Prezentuje zawartość panelu jako listę HTML.

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Presents the panes or panels with a rounded corner box around them
pl: Wyświetlanie okien lub paneli z zaokrąglonymi narożnikami wokół nich

en: Box around
pl: Prostokąt

en: Each pane
pl: Każdy panel

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Print
pl: Drukuj

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Any
pl: Dowolny

en: Check for updates
pl: Pobieranie informacji o nowych wersjach

en: No update data available
pl: Brak informacji o nowych wersjach

en: Add editor
pl: Dodaj redaktora

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Node count
pl: Liczba węzłów

en: Validation
pl: Walidacja

en: Finish
pl: Zakończ

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: Email Contact Form
pl: Formularz kontaktowy

en: "%mail" is not a valid email address
pl: "%mail" jest niepoprawnym adresem email

en: Search content
pl: Przeszukaj zawartość

en: Number of views
pl: Liczba odsłon

en: Patches
pl: Łatki

en: Or
pl: Lub

en: active modules and themes
pl: aktywne moduły i skórki

en: Select specific modules
pl: Wybierz moduły

en: Select specific themes
pl: Wybierz skórki

en: Coder found @count projects
pl: Koder znalazł @count projektów

en: @count files
pl: @count plików

en: Selection form
pl: Formularz wyboru

en: severity: @severity
pl: ważność: @severity

en: Converting 5.x modules to 6.x
pl: Konwersja modułu 5.x do wersji 6.x

en: Drupal Commenting Standards
pl: Drupal - standardy komentowania

en: Drupal SQL Standards
pl: Drupal - standardy SQL

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ docelowy katalog %directory nie jest odpowiednio skonfigurowany.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ nie istnieje plik o takiej nazwie. Proszę sprawdzić, czy podana nazwa pliku jest poprawna.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje w podanym miejscu.

en: The selected file %file could not be copied.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file.

en: The removal of the original file %file has failed.
pl: Nie udało się usunąć pierwotnego pliku %file.

en: Content ID
pl: ID zawartości

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Font family
pl: Czcionka

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Default picture
pl: Domyślny portret

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
pl: Adres URL pliku graficznego, który wyświetlany będzie, jeśli użytkownik nie wybierze własnego portretu. Nie wypełniaj pola, jeśli nie chcesz, by wyświetlany był taki obrazek.

en: Editors
pl: Redaktorzy

en: Add row
pl: Dodaj wiersz

en: Update mode
pl: Tryb aktualizacji

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Available as block
pl: Dostępny jako blok

en: Created Date
pl: Data utworzenia

en: Draggable Table
pl: Tabela z przeciąganiem wierszy

en: Displays rows in a table and makes them draggable.
pl: Wyświetla pozycje w tabeli i umożliwia ich przeciąganie.

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: and
pl: i

en: After saving a new comment
pl: Po zapisaniu nowego komentarza

en: After deleting a comment
pl: Po usunięciu komentarza

en: After deleting a term
pl: Usunięcie terminu

en: Optional URL
pl: Opcjonalny adres

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
pl: Jeżeli tytuł odnośnika jest opcjonalny lub wymagany pole będzie wyświetlane użytkownikowi końcowemu. Jeżeli tytuł jest statyczny odnośnik zawsze będzie używał tego samego tytułu. Jeżeli zainstalowany jest <a href="http://drupal.org/project/token">moduł token</a> tytuł statyczny może wykorzystywać dowolne pola węzła jako swoje wartości. Tytuły statyczne i zbudowane ze wzorców mogą zawierać większość śródliniowych znaczników HTML takich jak <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, itp.

en: Allow user-entered tokens
pl: Zezwól na wzorce wprowadzone przez użytkownika

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
pl: Zaznaczenie umożliwi użytkownikom wprowadzać wzorce w polach URL i tytułu w formularzu edycji węzła. Nie wpłynie to na ustawienia pola na tej stronie.

en: Rel Attribute
pl: Atrybut rel

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
pl: W trakcie wyświetlania ten odnośnik będzie miał taki atrybut rel. Najczęstszym przypadkiem użycia jest <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>, który powoduje, że niektóre wyszukiwarki nie będą wchodziły w ten link przy indeksowaniu stron.

en: At least one title or URL must be entered.
pl: Przynajmniej jeden adres musi zostać wprowadzony

en: You cannot enter a title without a link url.
pl: Nie można podać tytułu bez adresu

en: Title, as link (default)
pl: Tytuł, jako odnośnik (domyślne)

en: URL, as link
pl: URL, jako odnosnik

en: Short, as link with title "Link"
pl: Krótko, jako odnośnik z tytułem "Link"

en: Label, as link with label as title
pl: Etykieta, jako odnośnik poprzedzony etykietą z tytułem

en: Separate title and URL
pl: Osobno tytuł i adres

en: Content language
pl: Język zawartości

en: <p>The Markdown filter allows you to enter content using <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>, a simple plain-text syntax that is transformed into valid XHTML.</p>
pl: <p>Filtr Markdown umożliwia wprowadzanie treści za pomocą składni <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>, (poprawny XHTML).</p>

en: Allows content to be submitted using Markdown, a simple plain-text syntax that is filtered into valid XHTML.
pl: Umożliwia wprowadzanie treści za pomocą składni Markdown (poprawny XHTML).

en: Markdown filter tips
pl: Markdown - wskazówki

en: Quick Tips:<ul>
          <li>Two or more spaces at a line's end = Line break</li>
          <li>Double returns = Paragraph</li>
          <li>*Single asterisks* or _single underscores_ = <em>Emphasis</em></li>
          <li>**Double** or __double__ = <strong>Strong</strong></li>
          <li>This is [a link](http://the.link.example.com "The optional title text")</li>
          </ul>For complete details on the Markdown syntax, see the <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">Markdown documentation</a> and <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">Markdown Extra documentation</a> for tables, footnotes, and more.
pl: Wskazówki:<ul>
          <li>Dwie lub więcej spacji na końcu linii = Nowa linia</li>
          <li>Podwójny enter = Akapit</li>
          <li>*Pojedyncze gwiazdki* albo _pojedynczne podkreślenia_ = <em>Kursywa</em></li>
          <li>**Podwójne gwiazdki** albo __podwójne podkreślenia__ = <strong>Tekst pogrubiony</strong></li>
          <li>To jest [link](http://link.example.com "Opcjonalny tytuł linka")</li>
          </ul>Szczegóły dotyczące posługiwania się składnią Markdown znajdziesz w <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">dokumentacji</a>. Dla tabel, przypisów itp. zobacz <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">dokumentację Markdown Extra</a>.

en: You can use <a href="@filter_tips">Markdown syntax</a> to format and style the text. Also see <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> for tables, footnotes, and more.
pl: W celu sformatowania treści możesz skorzystać ze <a href="@filter_tips">składni Markdown</a>. Zobacz również <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> dla tabel, przypisów itp.

en: 
    ## Header 2 ##
    ### Header 3 ###
    #### Header 4 ####
    ##### Header 5 #####
    (Hashes on right are optional)
    
    Link [Drupal](http://drupal.org)
    
    Inline markup like _italics_,
     **bold**, and `code()`.
    
    > Blockquote. Like email replies
    >> And, they can be nested
    
    * Bullet lists are easy too
    - Another one
    + Another one
    
    1. A numbered list
    2. Which is numbered
    3. With periods and a space
    
    And now some code:
        // Code is indented text
        is_easy() to_remember();
pl: 
    ## Nagłówek 2 ##
    ### Nagłówek 3 ###
    #### Nagłówek 4 ####
    ##### Nagłówek 5 #####
    (Krzyżyki z prawej strony nie są wymagane)
    
    Link [Drupal](http://drupal.org)
    
    Formatowanie tekstu, np. _kursywa_,
     **pogrubienie**, `kod()`.
    
    > Cytaty, tak jak w odpowiedzi email
    >> I mogą być zagnieżdżone
    
    * Tworzenie list wypunktowanych jest proste
    - Inna lista
    + Jeszcze inna lista
    
    1. Lista numerowana
    2. Tworzymy ją za pomocą
    3. Cyfry, kropki i spacji.
    
    A teraz trochę kodu:
        // Kod jest tekstem poprzedzonym wcięciem 
        to_łatwe() do_zapamiętania();

en: Markdown filter
pl: Filtr Markdown

en: Allows content to be submitted using Markdown, a simple plain-text syntax that is transformed into valid XHTML.
pl: Pozwala na wprowadzanie tekstu za pomocą Markdown, prostej składni transformowanej do poprawnego XHTML.

en: Add new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które użytkownik może przesłać w ciągu godziny.

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Not promoted
pl: Niepromowane

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Rodzic komentarza

en: The parent comment.
pl: Komentarz nadrzędny.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Reply-to link
pl: Odnośnik odpowiedzi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Link this field to its user or an author's homepage
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika lub strony domowej autora

en: Newest first
pl: Najnowsze pierwsze

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
pl: Nowy formularz %title został stworzony. Dodaj nowe pola do formularza poniżej.

en: Submission deleted.
pl: Usunięto zgłoszenie.

en: field
pl: pole

en: nodes
pl: węzły

en: Menu items
pl: Menu

en: Formatter
pl: Formater

en: clone
pl: duplikuj

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Regions
pl: Regiony

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
pl: Importowanie tłumaczenie nie powiodło się. Plik %filename nie może zostać odczytany.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgid_plural".

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
pl: W linii %line pliku tłumaczenia %filename znajduje się błąd składni.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgid" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgstr[]" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis w linii %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku tłumaczenia %filename w linii %line.

en: Save translations
pl: Zachowaj tłumaczenia

en: Step
pl: Krok

en: Target
pl: Cel

en: Web
pl: Sieć

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Node options
pl: Opcje węzłów

en: Effect
pl: Efekt

en: This node
pl: Ten węzeł

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Embed
pl: Osadź

en: No roles
pl: Brak ról

en: Speed
pl: Prędkość

en: The language the content is in.
pl: Język zawartości.

en: Original text
pl: Tekst w oryginale

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
pl: Na pewno usunąć blok "%name"?

en: @menu_name (expanded levels @level1-@level2)
pl: @menu_name (rozwinięte poziomy @level1-@level2)

en: @menu_name (expanded levels @level1+)
pl: @menu_name (rozwinięte poziomy @level1+)

en: Blocks that start with the 1st level will always be visible. Blocks that start with the 2nd level or deeper will only be visible when the trail to the active menu item is in the block’s tree.
pl: Blok, którego elementy rozpoczynają się od poziomu 1 będzie zawsze widoczny. Bloki, których poziomy rozpoczynają się od poziomu 2 i kolejnych, będą widoczne wyłącznie, gdy aktywny element menu znajdzie się w zakresie drzewa tego bloku.

en: Adding menu blocks
pl: Dodawanie bloków menu

en: Configuring menu blocks
pl: Konfiguracja bloków menu

en: When adding or configuring a menu block, several configuration options are available:
pl: Podczas dodawania lub konfigurowania bloków menu, dostępne są następujące opcje:

en: For menu trees that start with the 1st level, the default block title will be the menu name. For menu trees that start with the 2nd level or deeper, the default block title will be the title for the parent menu item of the specified level.
pl: Dla drzew elementów menu, które zaczynają się od 1. poziomu, domyślnym tytułem bloku będzie nazwa menu. Dla drzew elementów menu, które zaczynają się od poziomu 2. i głębszego, domyślnym tytułem bloku będzie nazwa elementu menu nadrzędnego dla poziomu startowego.

en: Styling menu blocks
pl: Stylizacja bloków menu

en: Developers can use the API of this module to create their own menu trees outside the confines of blocks. All of the publicly available API functions are documented in the menu_block.module file.
pl: Programiści mogą korzystać z API tego modułu aby tworzyć własne drzewa menu poza granicami bloków. Wszystkie dostępne publicznie funkcje API są udokumentowane w pliku menu_block.module.

en: Add menu block
pl: Dodaj blok menu

en: Add a new menu block.
pl: Dodaj nowy blok menu.

en: Delete menu block
pl: Usuń blok menu

en: Menu block
pl: Blok menu

en: Provides configurable blocks of menu items.
pl: Udostępnia konfigurowalne bloki z elementami menu.

en: Redirect URL
pl: URL przekierowania

en: Response code
pl: Kod odpowiedzi

en: Node tokens
pl: Wzorce węzła

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: vocabulary
pl: słownik

en: User roles
pl: Role użytkowników

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: Importing
pl: Importowanie

en: Acronym
pl: Akronim

en: More link path
pl: Ścieżka odnośnika "Więcej"

en: original
pl: oryginał

en: @menu_name (active menu item)
pl: @menu_name (aktywny element menu)

en: Starting level
pl: Poziom początkowy

en: Make the starting level follow the active menu item.
pl: Ustaw aktywny element menu jako poziom startowy.

en: If the active menu item is deeper than the level specified above, the starting level will follow the active menu item. Otherwise, the starting level of the tree will remain fixed.
pl: Jeżeli aktywny element menu znajduje się poniżej określonego poziomu, poziom aktywnego elementu menu zostanie ustawiony jako startowy. W przeciwnym wypadku, startowy poziom pozostanie niezmienny.

en: Starting level will be
pl: Startowym poziomem będzie poziom

en: Active menu item
pl: Aktywny element menu

en: Children of active menu item
pl: Potomstwo aktywnego elementu menu

en: When following the active menu item, specify if the starting level should be the active menu item or its children.
pl: Gdy aktywna jest opcja podążania drzewa menu za aktywnym elementem, określ, czy poziom startowy powinien być na poziomie aktywnego elementu menu, czy jego elementów podrzędnych.

en: From the starting level, specify the maximum depth of the menu tree.
pl: Określ maksymalną głębokość drzewa menu rozpoczynając od poziomu startowego.

en: Sort each item in the active trail to the top of its level. When used on a deep or wide menu tree, the active menu item’s children will be easier to see when the page is reloaded.
pl: Ustaw każdy element w aktywnej ścieżce na górze każdego poziomu drzewa. Przy dużych drzewach menu lub tych o dużym poziomie zagnieżdżeń będzie łatwiej znaleźć taki element po uruchomieniu podstrony.

en: Make the starting level follow the active menu item
pl: Ustaw aktywny element menu jako dynamiczny poziom startowy

en: From the starting level, specify the maximum depth of the tree. Blocks with a maximum depth of 1 will just be a single un-nested list of links with none of those links’ children displayed.
pl: Określ maksymalną głębokość drzewa począwszy od poziomu startowego. Bloki z maksymalną głębokością równą 1 będą płaskimi, niezagnieżdżonymi listami odnośników, które jednocześnie nie będą miały wyświetlanych elementów podrzędnych w drzewie.

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Not defined
pl: Niezdefiniowane

en: Rule
pl: Reguła

en: Validator
pl: Walidator

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: Add region
pl: Dodaj region

en: Parameter
pl: Parametr

en: Generate
pl: Generuj

en: rule
pl: zasada

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Button alignment
pl: Położenie przycisków

en: Example:
pl: Przykład:

en: Upload Media
pl: Wyślij media

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Drupal core
pl: Rdzeń Drupala

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Display type
pl: Typ wyświetlacza

en: export
pl: eksportuj

en: Custom template
pl: Własny szablon

en: Custom pages
pl: Własne strony

en: Webform submissions
pl: Nadesłane formularze

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: Run cron
pl: Uruchom cron

en: Run updates
pl: Uruchom aktualizacje

en: Enable developer modules
pl: Włącz moduły deweloperskie

en: Disable developer modules
pl: Wyłącz moduły deweloperskie

en: Current anonymous / authenticated users
pl: Anonimowi / zalogowani użytkownicy

en: Disabled these modules: !module-list.
pl: Wyłączone moduły: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
pl: Moduły deweloperskie są wyłączone.

en: of
pl: z

en: Instances
pl: Instancje

en: translate
pl: przetłumacz

en: Column settings
pl: Ustwienia kolumny

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: outdated
pl: nieaktualne

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pl: <strong>@language_name</strong> (język oryginału)

en: add translation
pl: dodaj tłumaczenie

en: Translations of %title
pl: Tłumaczenia wpisu %title

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Flags
pl: Flagi

en: Row
pl: Wiersz

en: Row settings
pl: Ustawienia wiersza

en: Simplecontext arg
pl: Argument Simplecontext

en: Item1
pl: Element 1

en: The stuff for item 1.
pl: Zawartość elementu 1.

en: Item2
pl: Element 2

en: A relcontext object.
pl: Obiekt relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
pl: Dodaje kontekst typu relcontext z istniającego kontekstu simplecontext.

en: IP address
pl: Adres IP

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: %name: name mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w nazwie. Sprawdź swój wybór.

en: Page elements
pl: Elementy strony

en: Secondary tabs
pl: Karty dodatkowe

en: Variants
pl: Warianty

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Filter by event
pl: Filtruj wg zdarzenia

en: Active rules
pl: Włączone reguły

en: Inactive rules
pl: Nieaktywne reguły

en: created comment
pl: utworzono komentarz

en: updated comment
pl: zaktualizowany komentarz

en: deleted comment
pl: usunięto komentarz

en: URL alias exists
pl: Alias URL istnieje

en: Cron maintenance tasks are performed
pl: Wykonywane są zadania porządkowe cron

en: Set breadcrumb
pl: Ustaw ścieżkę nawigacyjną

en: E-mail to
pl: Odbiorca e-maila

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Bundles
pl: Pakiety

en: Bundle
pl: Pakiet

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Configuration name
pl: Nazwa konfiguracji

en: Delimited text
pl: Tekst rozdzielany

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
pl: Czysty plik tekstowy oddzielony przez przecinki, tabulatory lub inne znaki.

en: A file readable by Microsoft Excel.
pl: Plik odczytywany przez Microsoft Excel.

en: Delimited text format
pl: Format rozdzielanego tekstu

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Tab (\t)
pl: Tabulator (\t)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Colon (:)
pl: Dwukropek (:)

en: Pipe (|)
pl: Linia (|)

en: Period (.)
pl: Kropka (.)

en: Space ( )
pl: Spacja ( )

en: ends with
pl: kończy się na

en: Allowed extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Book outline
pl: Konspekt książki

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Citation
pl: Cytat

en: Hide submit button
pl: Ukryj przycisk wysyłania

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: Root term
pl: Termin główny

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Site default language
pl: Domyślny język witryny

en: Send mail
pl: Wysyłka e-mail

en: Comma
pl: Przecinek

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Uses
pl: Używa

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
pl: Węzły są podstawową zawartością serwisów na Drupalu.

en: Comments are responses to node content.
pl: Komentarze są odpowiedziami na zawartość węzłów.

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: The flag name may only contain lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa flagi może zawierać tylko małe litery, podkreślenia oraz cyfry.

en: Flag names must be unique. This flag name is already in use.
pl: Nazwa flagi musi być unikalna. Ta nazwa flagi jest już w użyciu.

en: Flag translations of content as a group
pl: Flagowanie tłumaczenia treści jako grupy

en: Flag each translation of content separately
pl: Flagowanie każdego z tłumaczeń treści oddzielnie

en: Flagging translations as a group effectively allows users to flag the original piece of content regardless of the translation they are viewing. Changing this setting will <strong>not</strong> update content that has been flagged already.
pl: Flagowanie tłumaczenia jako grupy pozwala użytkownikom oflagować oryginalny kawałek treści niezależnie od oglądanego właśnie tłumaczenia. Zmiana tego ustawienia <strong>nie</strong> zaktualizuje treści oflagowanej już wcześniej.

en: Display link on node teaser
pl: Wyświetlanie odnośnika przy skrócie węzła

en: Display link on node page
pl: Wyświetlanie odnośnika na stronie węzła

en: Display checkbox on node edit form
pl: Wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła

en: If you elect to have a checkbox on the node edit form, you may specify its initial state in the settings form <a href="@content-types-url">for each content type</a>.
pl: Jeżeli wybrane zostanie wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła, można określić początkowy stan w formularzu ustawień <a href="@content-types-url">każdego typu zawartości</a>.

en: Node flag
pl: Flaga węzła

en: Limit results to only those nodes flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a node.
pl: Ogranicza wyniki tylko do węzłów oznaczonych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na węźle.

en: Node flag counter
pl: Licznik flag węzłów

en: Include this to gain access to the flag counter field.
pl: Dołącz to, aby uzyskać dostęp do pola licznika flag.

en: Display link under comment
pl: Wyświetlanie odnośnika pod odpowiedzią

en: Comment flag
pl: Flaga odpowiedzi

en: Limit results to only those comments flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a comment.
pl: Ogranicza wyniki tylko do odpowiedzi oflagowanych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na komentarzu.

en: Comment flag counter
pl: Licznik flag odpowiedzi

en: Flag confirm
pl: Potwierdzenie flagi

en: Normal link
pl: Zwykły odnośnik

en: Confirmation form
pl: Formularz potwierdzający

en: Default flags
pl: Domyślne flagi

en: No flags are currently defined.
pl: Nie zdefiniowano aktualnie żadnych flag.

en: Flag type
pl: Typ flagi

en: Global?
pl: Globalna?

en: Disabled Flags
pl: Wyłączone flagi

en: Flagging an item may trigger <a href="@actions-url">actions</a>.
pl: Ustawienie flagi na elemencie może wyzwolić <a href="@actions-url">akcje</a>.

en: Flag name
pl: Nazwa flagi

en: Flag link text
pl: Tekst odnośnika flagi

en: Flag link description
pl: Opis odnośnika flagi

en: Flagged message
pl: Wiadomość oflagowania

en: Unflag link text
pl: Tekst odnośnika usuwania flagi

en: Unflag link description
pl: Opis odnośnika usuwania flagi

en: Unflagged message
pl: Wiadomość usuwania flagi

en: Global flag
pl: Globalna flaga

en: Flag @name has been deleted.
pl: Flaga @title została usunięta.

en: Edit action
pl: Edytuj akcję

en: No flag available
pl: Brak dostępnych flag

en: Select a flag
pl: Wybierz flagę

en: Add a new flag action
pl: Dodaj nową akcję flagi

en: Select an action
pl: Wybierz akcję

en: Content Flagged @flag_title
pl: Zawartość została oflagowana jako @flag_title

en: More tokens
pl: Więcej wzorców

en: Flag has been uninstalled.
pl: Flaga została odinstalowana.

en: Flag actions
pl: Akcje flag

en: Execute actions on Flag events.
pl: Wykonywanie akcji po zdarzeniach flag.

en: A @flag-type has been flagged, under "@flag-title"
pl: @flag-type otrzymał flagę "@flag-title"

en: Flag queue size
pl: Rozmiar kolejki flag

en: Flag a @type
pl: Flaguj @type

en: Unflag a @type
pl: Odflaguj @type

en: @type is flagged
pl: Oflagowano @type

en: Comparison operator
pl: Operator porównania

en: Greater than or equal
pl: Większe niż lub równe

en: Less than or equal
pl: Mniejsze niż lub równe

en: Flag:
pl: Flaga:

en: The flag type
pl: Typ flagi

en: Is the flag global?
pl: Jest to globalna flaga?

en: Flaggable node
pl: Flagowany węzeł

en: Flaggable user
pl: Flagowany użytkownik

en: counter
pl: licznik

en: Not flagged
pl: Nie oflagowano

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Include only flagged content
pl: Dołącz tylko oflagowaną zawartość

en: You must first create a flag
pl: Należy na początku utworzyć flagę

en: by current user
pl: przez aktualnego użytkownika

en: by any user
pl: przez jakiegokolwiek użytkownika

en: IDs separated by , or +
pl: ID oddzielone , lub +

en: It is flaggable
pl: Jest flagowalny

en: It is flagged at least once
pl: Był flagowany conajmniej raz

en: It is flagged by the current user
pl: Oflagowano przez aktualnego użytkownika

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Theming information
pl: Informacje o skórkach

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Do not cache
pl: Nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł używany kiedy argument istnieje; Nadpisze tytuł widoku obecnego i poprzednich argumentów. Możesz użyć '%n' aby zastąpić argument w tytule. Na przykład "%1" dla pierwszego argumentu itd.

en: Action to take if argument is not present
pl: Akcja do wykonania w przypadku braku argumentu

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
pl: W przypadku przekazania tej wartości, argument zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: Wildcard title
pl: Tytuł dla symbolu wieloznacznego

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
pl: Tytuł widoku w przypadku symbolu wieloznacznego w podmianach w innych miejscach.

en: <Basic validation>
pl: Podstawowy sprawdzian

en: Action to take if argument does not validate
pl: Akcja do wykonania w przypadku jeśli argument jest nieprawidłowy

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
pl: Wyświetlone tutaj protokoły są dostępne globalnie. Można dodać więcej protokołów poprzez modyfikację zmiennej <em> filter_allowed_protocols</em> w swojej instalacji.

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pl: Anonimowym użytkownikom wyświetlaj co innego

en: Text to display for anonymous users
pl: Tekst wyświetlany anonimowym użytkownikom.

en: Taxonomy vocabularies
pl: Słowniki taksonomii

en: Use default RSS settings
pl: Używaj domyślnych ustawień RSS

en: Title plus teaser
pl: Tytuł oraz skrót

en: Front page feed
pl: Kanał strony głównej

en: Primary
pl: Główny

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: User: ID
pl: Użytkownik: ID

en: My content
pl: Moje treści

en: Unpublish this revision
pl: Wstrzymaj publikację tej rewizji

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Add !name
pl: Dodaj !name

en: No role
pl: Brak roli

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: The MIME type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: Attached to
pl: Załączone do

en: Link this field
pl: Z odnośnikiem

en: Menu link ID
pl: ID odnośnika menu

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: API Site
pl: Strona API

en: Krumo display
pl: Wyświetlanie krumo

en: {empty}
pl: {puste}

en: The file could not be written.
pl: Nie można zapisać do pliku.

en: 1 character | @count characters
pl[0]: 1 znak
pl[1]: @count znaki
pl[2]: @count znaków

en: 1 element | @count elements
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elemenów

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
pl: Przeglądaj listę obecnie zdefiniowanych funkcji użytkownika z odnośnikami do dokumentacji.

en: Rebuild menus
pl: Przebuduj menu

en: Edit and delete site variables.
pl: Edycja i usuwanie zmiennych witryny.

en: Execute PHP Code
pl: Wykonaj kod PHP

en: Execute some PHP code
pl: Wykonaj kod PHP

en: Theme registry
pl: Rejestr skórki

en: View a list of available theme functions across the whole site.
pl: Przeglądanie listy dostępnych ustawień skórek w całym serwisie.

en: List the contents of $_SESSION.
pl: Lista zawartości $_SESSION.

en: Devel settings
pl: Ustawienia devela

en: Requires path.module
pl: Wymaga path.module

en: Add an url alias for each node.
pl: Dodaj alias do każdej zawartości.

en: Node title mismatch. Please check your selection.
pl: Niezgodność tytułu węzła. Proszę zweryfikować swój wybór.

en: Found no valid post with that title: %title
pl: Nie znaleziono poprawnego wpisu o tytule %title

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Save translation
pl: Zapisz tłumaczenie

en: Save string
pl: Zachowaj napis

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Edit string
pl: Edycja napisu

en: locale
pl: język

en: Cache once for everything (global)
pl: Jedna pamięć podręczna dla wszystkiego (globalna)

en: Per page
pl: Osobny dla każdej strony

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per role per page
pl: Osobny dla każdej roli i strony

en: Per user
pl: Osobny dla każdego użytkownika

en: Per user per page
pl: Osobny dla każdego użytkownika i strony

en: Multilingual support
pl: Obsługa wersji językowych

en: Enabled, with translation
pl: Włączona, obejmuje tłumaczenia

en: Create new
pl: Utwórz nowy

en: Has Avatar
pl: Posiada portret

en: Undefined State called in draggableviews_build_hierarchy(..)
pl: Wywołanie niezdefiniowanego stanu w draggableviews_build_hierarchy(..)

en: You are not allowed to reorder nodes.
pl: Nie masz uprawnień do zmiany kolejności węzłów.

en: Configure global settings
pl: Konfiguruj ustawienia globalne

en: Makes Views draggable
pl: Dodaje do widoków możliwość sortowania za pomocą metody przeciągnij i upuść

en: Draft
pl: Szkic

en: Save Draft
pl: Zapisz szkic

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: 12-hour (am/pm)
pl: 12-godzinny (am/pm)

en: 24-hour
pl: 24-godzinny

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Username field found.
pl: Pole użytkownika znalezione.

en: Password field found.
pl: Pole hasła znalezione.

en: Canvas
pl: Przestrzeń robocza

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Uid
pl: Identyfikator użytkownika

en: Logged in user
pl: Użytkownik zalogowany

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pl: Brak zgłoszeń wysłanych przez ten formularz. <a href="!url">Zobacz formularz</a>.

en: Sum
pl: Suma

en: Add more
pl: Dodaj więcej

en: Exhibits
pl: Eksponaty

en: sorted by
pl: posortowane wg

en: Legend
pl: Legenda

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Not Approved
pl: Niezatwierdzone

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: is greater than
pl: jest wieksze niż

en: No description
pl: Brak opisu

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowany.

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól

en: PHP Evaluation
pl: Wykonanie kodu PHP

en: viewed comment
pl: przeglądany komentarz

en: After saving new content
pl: Po zapisaniu nowej zawartości

en: After updating existing content
pl: Po aktualizacji istniejącej zawartości

en: saved content
pl: zapisana zawartość

en: After deleting content
pl: Po skasowaniu zawartości

en: Content is published
pl: Zawartość jest opublikowana

en: Content is sticky
pl: Zawartość jest przyklejona

en: Content is promoted to frontpage
pl: Zawartość jest promowana na stronie głównej

en: Furthermore you can make use of the following variables:
pl: Ponadto można skorzystać z następujących zmiennych:

en: truth value
pl: wartość prawdy

en: rules
pl: reguły

en: Successfully sent email to %recipient
pl: Pomyślnie wysłano e-maila do %recipient

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
pl: Pomyślnie wysłano e-maila do roli(ról) %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
pl: Adres zwrotny wiadomości. Pozostaw pusty a zostanie użyty domyślny adres witryny.

en: After saving a new term
pl: Po zapisaniu nowego terminu

en: created term
pl: utworzono termin

en: updated term
pl: zaktualizowany termin

en: unchanged term
pl: niezmieniony termin

en: Block a user
pl: Zablokuj użytkownika

en: Rule sets
pl: Zestawy reguł

en: Rule set
pl: Zestaw reguł

en: Rules Scheduler
pl: Planista reguł

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: No flags
pl: Brak flag

en: Source language
pl: Język źródłowy

en: Chaos tool suite
pl: Pakiet Chaos tools

en: Staff
pl: Personel

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Teaser break
pl: Podział treści

en: Custom URL
pl: Własny URL

en: form
pl: formularz

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: The results of this submission may be viewed at:
pl: Formularz można przeglądnąć na następującej stronie:

en: New component name
pl: Nazwa nowego komponentu

en: When adding a new component, the name field is required.
pl: Pole z nazwą jest wymagane podczas dodawania nowego komponentu.

en: Your webform has been published.
pl: Formularz został opublikowany.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
pl: Pozycje komponentów oraz wymagane pola zostały zaktualizowane.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
pl: Opcjonalne. Możesz zorganizować swój formularz poprzez umieszczenie tego komponentu wewnątrz grupy pól.

en: Component %name cloned.
pl: Utworzono duplikat komponentu %name.

en: Component %name updated.
pl: Zaktualizowano komponent %name.

en: New component %name added.
pl: Dodano nowy komponent %name.

en: Delete the %name fieldset?
pl: Usunąć grupę pól %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
pl: Natychmiastowo zostanie usunięta grupa pól %name i wszystkie elementy wewnątrz %name z formularza %webform. Nie może tego cofnąć.

en: Delete the %name component?
pl: Czy na pewno usunąć komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
pl: Natychmiastowo zostanie usunięty komponent %name z formularza %webform. Nie może tego cofnąć.

en: Component %name deleted.
pl: Usunięto komponent %name.

en: Submissions for %user
pl: Zgłoszenia dla %user

en: Show !count results per page.
pl: Pokaż !count wyników na stronę.

en: Showing all results.
pl: Wyświetlanie wszystkich wyników.

en: @total results total.
pl: Wszystkich wyników: @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
pl: To jest separator używany w formacie pliku CSV/TSV podczas pobierania wyników formularza. Korzystanie tabulatorów w eksporcie jest najbardziej niezawodną metodą na zachowanie znaków innych niż łacińskie. Możesz chcieć zmienić ten znak na inny w zależności od używanego programu do importu wyników.

en: Submission Details
pl: Szczegóły zgłoszenia

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
pl: Ta strona wyświetla wszystkie komponenty aktualnie skonfigurowane dla danego węzła formularza. Możesz dodać dowolną liczbę komponentów do formularza, w tym wiele tego samego typu. Aby dodać nowy komponent, wpisz nazwę i wybierz typ z pól w dole tabeli. Zatwierdź formularz aby stworzyć nowy komponent lub nadpisać zmiany w wartościach formularza.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
pl: Kliknij na nazwę istniejącego komponentu, aby edytować jego ustawienia.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
pl: Te pozwolenia wpływają na to, które role mogą wysyłać ten formularz. Nie ograniczają dostępu do strony z formularzem.  Jeżeli chcesz ograniczyć dostęp do strony z formularzem, użyj modułu dostępu do zawartości takiego jak  <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> lub <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
pl: Role, które mogę wysyłać zgłoszenia przez ten formularz

en: Show complete form in teaser
pl: Pokaż pełen formularz w skrócie

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
pl: Pokaż cały formularz w skrócie węzła.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
pl: Domyślnie, przycisk wysłania w tym formularzu będzie miał etykietę <em>Wyślij</em>. Wprowadź tutaj nowy tytuł, żeby nadpisać domyślny.

en: The entered email address %address is not a valid address.
pl: Wpisany adres email %address nie jest poprawny.

en: Submissions for this form are closed.
pl: Zamknięto możliwość wypełniania tego formularza.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
pl: By zobaczyć ten formularz musisz się <a href="!login">zalogować</a> lub <a href="!register">zarejestrować</a>.

en: You do not have permission to view this form.
pl: Nie masz uprawnień do przeglądania tego formularza.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
pl: Przesłałeś ten formularz maksymalną liczbę razy (@count).

en: You have already submitted this form.
pl: Ten formularz został już wysłany.

en: You may not submit another entry at this time.
pl: Nie można w tym momencie kolejny raz wysłać formularz.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
pl: <a href="!url">Zobacz poprzednio wysłane zgłoszenia</a>.

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
pl: To są dostępne typy pól w formularzu. Możesz w każdej chwili wyłączyć komponent odznaczając odpowiadający checkbox. Tylko zaznaczone komponenty będą dostępne w istniejących lub nowych formularzach.

en: Default e-mail values
pl: Domyślne wartości e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
pl: Domyślny adres nadawcy rozsyłanych wyników formularza, często jest to adres e-mail osoby zarządzającej formularzami.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
pl: Domyślna nazwa nadawcy, która jest używana wraz z domyślnym adresem.

en: Default subject
pl: Domyślny temat

en: Form submission from: %title
pl: Zgłoszenie z formularza: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
pl: Domyślny temat wyników wysłanych e-mailem.

en: Allow cookies for tracking submissions
pl: Pozwól ciasteczkom na śledzenie zgłoszeń

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
pl: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Ciasteczka</a> mogą pomagać zapobiegać wysłaniu wielu zgłoszeń przez tego samego użytkownika. Ta funkcja nie jest potrzebna do ograniczania liczby zgłoszeń na jednego użytkownika, jednak może zwiększyć dokładność w niektórych sytuacjach. Oprócz ciasteczek, moduł Webform wykorzystuje również adres IP i nazwy użytkowników witryny, aby zapobiec powtarzaniu zgłoszeń.

en: Default export format
pl: Domyślny format eksportu

en: Default export delimiter
pl: Domyślny separator eksportu

en: Submission access control
pl: Prawa dostępu do wysyłania zgłoszeń

en: Select the user roles that may submit each individual webform
pl: Wybierz role, które mogą wysyłać zgłoszenia przez formularz

en: Disable Webform submission access control
pl: Wyłącz kontrolę dostępu do zgłoszeń formularza

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
pl: Domyślnie, formularz konfiguracji dla każdego formularza pozwala administratorowi wybrać, które role mogą wysyłać formularz. Możesz chcieć zawsze zezwalać użytkownikom na wysyłanie formularza jeżeli używasz osobnego modułu do kontrolowania dostępu do węzła z formularzem.

en: Form: !form
pl: Formularz: !form

en: Submission updated.
pl: Zaktualizowano zgłoszenie.

en: Thank you, your submission has been received.
pl: Dziękujemy za wypełnienie formularza, twoje zgłoszenie zostało odebrane.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
pl: Możesz używać w tym polu specjalnych wzorców, które zostaną zastąpione dynamicznymi wartościami.

en: Token values
pl: Wartości wzorców

en: Webform confirmation
pl: Potwierdzenie formularza

en: Form components
pl: Komponenty formularza

en: Webform submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: Website timezone
pl: Strefa czasowa strony

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: Use a textfield for year
pl: Użyj pola tekstowego dla roku

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
pl: Jeśli zaznaczony, pole daty będzie używało pola tekstowego dla roku. W innym wypadku zostanie użyta lista wyboru.

en: Entered !name is not a valid date.
pl: Wpisane !name nie jest poprawną datą.

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: %value is not a valid email address.
pl: %value nie jest poprawnym adresem email.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
pl: Zbiory pól pozwalające na organizowanie wielu pól w grupy.

en: %field field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Filesize (KB)
pl: Rozmiar pliku (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
pl: Pole, które nie jest widoczne dla użytkownika, ale jest zapisywane wraz ze zgłoszeniem.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
pl: Wyświetla tekst jako HTML w formularzu, nie wyświetla pola.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
pl: Opcje w obrębie listy wyboru muszą być unikalne. Poniższe klucze używane są wielokrotnie:

en: Make this field resizable by the user.
pl: Pozwól użytkownikowi na zmianę rozmiaru tego pola.

en: Label placed to the left of the textfield
pl: Opis pola, umieszczony po lewej stronie

en: Examples: $, #, -.
pl: Przykłady: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
pl: Etykieta umieszczona po prawej stronie pola tekstowego

en: Examples: lb, kg, %.
pl: Przykłady: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
pl: Wpisane %name nie jest poprawnym formatem czasu.

en: layout
pl: układ

en: The page has been deleted.
pl: Strona została usunięta.

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: Translation updates
pl: Aktualizacje tłumaczeń

en: No results
pl: Brak wyników

en: %editor profile for %format
pl: Profil edytora %editor dla formatu tekstu %format

en: Enabled by default
pl: Domyślnie włączone

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
pl: Domyślny stan edytora dla użytkowników posiadających dostęp do tego profilu. Użytkownicy mogą zmieniać ten stan, jeśli kolejna opcja jest włączona.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
pl: Jeżeli opcja będzie włączona, użytkownicy będą mogli wybrać ich własny edytor w ustawieniach ich konta.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
pl: Pokaż odnośnik <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
pl: Określa, czy link <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em> ma być widoczny pod polem edycji. Jeżeli ta opcja jest wyłączona, zostaną wykorzystane ustawienia użytkownika lub ustawienia globalne (patrz wyżej).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
pl: Ta opcja określa, czy pasek narzędziowy ma być wyświetlany nad czy pod polem edycji.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
pl: Ta opcja kontroluje wyrównanie ikon w pasku narzędzi edytora.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
pl: Pozycja wyświetlania ścieżki zagnieżdżenia elementów HTML (np. <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
pl: Ta opcja daje możliwość włączania/wyłączania przycisku zmiany rozmiaru pola. Jeżeli jest włączona to pasek ścieżki musi być ustawiony na "Góra" lub "Dół" w celu wyświetlenia ikonki zmiany rozmiaru.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
pl: Jeżeli włączone, potencjalnie szkodliwy kod, taki jak np. <code>&lt;HEAD&gt;</code> zostanie usunięty z kodu HTML.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że edytor będzie wprowadzał TABULATORY po wciśnięciu przycisku tab oraz zachowywał wszystkie znaki białe tak jak znacznik PRE w HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
pl: Jeżeli włączone, tagi HTML, które określają rozmiar, krój, kolor i kolor tła czcionki zostaną zastąpione przez kod CSS typu inline.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor usunie większość znaków końca wiersza z treści. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaniu konfliktów z innymi filtrami.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor przeformatuje źródłowy kod HTML. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaywniau konfiliktów z innymi filtrami.

en: Force cleanup on standard paste
pl: Wymuś czyszczenie kodu przy wklejaniu

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
pl: Po włączeniu funkcja wklejania (CTRL-V lub SHIFT-INS) będzie zawsze działać jak wywołanie rozszerzenia "wklej z Word".

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
pl: Rozdzielana przecinkami lista formatów bloków HTML. Możliwe wartości: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
pl: Użyj styl CSS

en: Define CSS
pl: Zdefiniuj CSS

en: Editor default CSS
pl: Standardowy CSS edytora

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
pl: Definiuje jaki CSS zostanie użyty w edytorze.<br />Użyj CSS skórki - ładuje arkusze styli z bieżącej skórki.<br/>Zdefiniuj CSS - pozwala podać poniżej ścieżkę do arkusza styli.<br />Domyślny CSS - wykorzystuje arkusz dostarczany z edytorem.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
pl: Jeśli wybrano "Definiuj CSS" wstaw ścieżkę (lub rozdzielane przecinkiem ścieżki) do arkusza.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
pl: Dostępne wzorce: <code>%b</code> (ścieżka bazowa, n.p.: <code>/</code>), <code>%t</code> (ścieżka do skórki, n.p.: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
pl: Alternatywnie zdefiniuj klasy CSS dla listy "Font style".<br />Wprowadź jedną klasę w każdej linii, w formacie: !format. Przykład: !example<br />Pozostawienie pustego miejsca spowoduje zaimportowanie wartości z wszystkich załadowanych arkuszy CSS

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
pl: Profil edytora Wysiwyg dla %format został zapisany.

en: No editor
pl: Brak edytora

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
pl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Pobierz</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
pl: Rozpakuj pobrane archiwum i skopiuj jego zawartość do katalogu w następującej lokalizacji systemu plików:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
pl: Tak, aby biblioteka główna pobranego edytora była dostępna w lokalizacji: <br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
pl: Instrukcje instalacji

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
pl: Aktualnie nie jest zainstalowany żaden z edytorów. Poniżej znajduje się lista dostępnych edytorów:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
pl: Czy na pewno usunąć profil dla %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
pl: Profil Wysiwyg dla %name został usunięty.

en: Configure client-side editors.
pl: Konfiguruj edytory tekstowe użytkownika.

en: Disable rich-text
pl: Wyłącz sformatowany tekst

en: Enable rich-text
pl: Włącz sformatowany tekst

en: The version of %editor could not be detected.
pl: Wersja edytora %editor nie mogła zostac określona.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version edytora %editor nie jest wspierana.

en: Strike-through
pl: Przekreślony

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Forecolor
pl: Przedni kolor

en: Backcolor
pl: Kolor tła

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste from Word
pl: Wklej z Worda

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Character map
pl: Mapa znaków

en: HTML block format
pl: Format bloku HTML

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Create DIV container
pl: Stwórz DIV

en: FitWindow
pl: Dopasuj do okna

en: Check spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Autogrow
pl: Automatyczne powiększanie

en: Table drag/resize
pl: Tabela: Przeciągnij/zmień rozmiar

en: Table: Cell properties
pl: Tabela: Właściwości komórek

en: Table: Insert row after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Insert column after
pl: Tabela: Wstaw kolumnę po

en: Table: Insert cell after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Delete rows
pl: Tabela: Skasuj wiersz

en: Table: Delete columns
pl: Tabela: Skasuj kolumny

en: Table: Delete cells
pl: Tabela: Skasuj komórki

en: Table: Merge cells
pl: Tabela: Połącz komórki

en: Table: Horizontal split cell
pl: Tabela: Podziel komórki w poziomie

en: Sup
pl: Indeks górny

en: Sub
pl: Zastąp

en: Clean-up
pl: Wyczyść

en: Visual aid
pl: Pokaż niewidoczne elementy

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Advanced horizontal rule
pl: Zaawansowana linia pozioma

en: Advanced image
pl: Zaawansowany obrazek

en: Advanced link
pl: Zaawansowany link

en: Auto save
pl: Auto zapis

en: Context menu
pl: Menu kontekstowe

en: Left-to-right
pl: Od lewej w prawo

en: Right-to-left
pl: Od prawej w lewo

en: Emotions
pl: Emotikonki

en: Inline popups
pl: Wyskakujące okna wewnątrz

en: Insert date
pl: Wstaw datę

en: Insert time
pl: Wstaw czas

en: Insert layer
pl: Wstaw warstwę

en: Move forward
pl: Do przodu

en: Move backward
pl: Do tyłu

en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Paste text
pl: Wklej tekst

en: Style properties
pl: Właściwości stylu

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Safari compatibility
pl: Kompatybilność z Safari

en: Spell check
pl: Sprawdź pisownię

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Show/hide hidden elements
pl: Pokaż/ukryj ukryte elementy

en: Separate the teaser and body of this content
pl: Separuje podsumowanie i pełną wersję zawartości

en: Parent term(s)
pl: Termin(y) nadrzędne

en: Broken handler @table.@field
pl: Nieprawidłowa procedura  @table.@field

en: Skipping broken view @view
pl: Pominięto uszkodzony widok @view

en: Ajax callback for view loading.
pl: Wywołanie zwrotne AJAX ładujące widok.

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
pl: Interfejs zarządzania modułem Views. Bez niego nie da się tworzyć ani edytować widoków.

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Rewrite the output of this field
pl: Modyfikuj wartość wyjściową pola

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Zawartość pola. Można korzystać z HTML oraz przedstawionych niżej wzorców podstawiania.

en: Output this field as a link
pl: Jako odnośnik

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
pl: Służy do przetwarzania pola w odnośnik. Jego cel musi zostać określony.

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Trim this field to a maximum length
pl: Ucinaj długi tekst

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Add an ellipsis
pl: Dodaj wielokropek

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
pl: Dodaje wielokropek ("...") na końcu pól, których zawartość została ucięta.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
pl: Usuwa wszystkie znaczniki HTML.

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że po ucięciu zawartości pola wszelkie znaczniki, które również mogły zostać ucięte, zostaną naprawione.

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem filtru. Nie może być pusty.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: Maksimum

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po <a href="@modules">włączeniu modułu Advanced Help</a>. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po zainstalowaniu specjalnego modułu Advanced Help dostępnego pod adresem !href. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: View description
pl: Opis widoku

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
pl: Ten opis ukaże się w panelu administracyjnym użytkownika, abyś wiedział do czego ten widok służy

en: View tag
pl: Etykieta widoku

en: The view has been deleted.
pl: Widok został usunięty.

en: There is no lock on view %view to break.
pl: Nie ma blokad do złamania na widoku %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
pl: Czy na pewno złamać blokadę widoku %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
pl: Przez złamanie tej blokady wszystkie niezapisane zmiany zrobione przez !user będą utracone!

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
pl: Wprowadź nazwę używaną dla tego widoku jeśli jest inna niż źródłowa. Pozostaw puste aby użyć oryginalnej nazwy widoku.

en: Paste view code here
pl: Kod widoku należy wkleić poniżej

en: Unable to interpret view code.
pl: Nie można zinterpretować kodu widoku.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
pl: Widok o tej nazwie już istnieje. Należy wybrać inną.

en: Display plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca format @plugin jest niedostępna.

en: Style plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania @plugin jest niedostępna.

en: Row plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania wierszy @plugin jest niedostępna.

en: @type handler @table.@field is not available.
pl: Procedura obsługi @type - @table.@field - jest niedostępna.

en: Unable to import view.
pl: Nie udało się zaimportować widoku.

en: Click on an item to edit that item's details.
pl: Kliknij na pozycję aby edytować jej szczegóły.

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: Configure @type
pl: Konfiguruj @type

en: Rearrange @type
pl: Kolejność

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Configure summary style for @type %item
pl: Konfiguruj widok zbiorczy dla %item (@type)

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: Error: missing @component
pl: Błąd: brakujący komponent @component

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: Displays rows as an HTML list.
pl: Wyświetla elementy w postaci listy HTML.

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Tworzy kanał RSS na podstawie widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: The unique ID of the aggregator category.
pl: Unikatowy identyfikator kategorii subskrybenta.

en: The title of the aggregator category.
pl: Tytuł kategorii kanałów subskrybenta.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The comment ID of the field
pl: Identyfikator komentarza pola

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Provide a simple link to view the comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający wyświetlenie komentarza.

en: Provide a simple link to edit the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do edycji komentarzy

en: Provide a simple link to delete the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do usuwania komentarzy.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID nadrzędnego komentarza

en: The Comment ID of the parent comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza.

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
pl: Ostatni czas aktualizacji węzła lub nadesłania komentarza.

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
pl: Czy komentarze do węzła są włączone lub wyłączone.

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment with standard comment view.
pl: Wyświetl komentarz w standardowy sposób.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Link to contact page
pl: Odnośnik do strony kontaktowej

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Locale source
pl: Napis źródłowy

en: A source string for translation, in English or the default site language.
pl: Źródłowy napis przechowywany w celu przetłumaczenia - w języku angielskim lub domyślnym języku witryny.

en: The ID of the source string.
pl: Identyfikator tekstu oryginalnego.

en: A description of the location or context of the string.
pl: Opis umiejscowienia lub kontekstu napisu.

en: The group the translation is in.
pl: Kategoria, w której znajduje się tłumaczenie.

en: The full original string.
pl: Cały tekst oryginału.

en: The version of Drupal core that this string is for.
pl: Wersja rdzenia Drupala, do której należy napis.

en: Provide a simple link to edit the translations.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję tłumaczeń.

en: Locale target
pl: Tłumaczenie

en: The full translation string.
pl: Cały przetłumaczony napis.

en: The language this translation is in.
pl: Język tłumaczenia.

en: Singular LID
pl: Pojedyncze LID

en: The ID of the parent translation.
pl: Identyfikator tłumaczenia.

en: Whether or not the translation is plural.
pl: Czy tłumaczenie przygotowano dla liczby mnogiej.

en: The title of the node.
pl: Tytuł węzła.

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: Published or admin
pl: Opublikowany lub przegląda administrator

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Vid
pl: Identyfikator słownika (Vid)

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: Revert link
pl: Odnośnik przywracania wersji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: Poll
pl: Ankieta

en: Whether the poll is open for voting.
pl: Czy ankieta wciąż trwa.

en: Profile textfield
pl: Pole tekstowe profilu

en: Profile textarea
pl: Wielowierszowe pole tekstowe profilu

en: Profile checkbox
pl: Pole wyboru profilu

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: Profile freeform list %field-name.
pl: Lista niesformatowana profilu (%field-name).

en: Profile date %field-name.
pl: Pole daty profilu (%field-name).

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Links from
pl: Odnośniki z

en: Other nodes that are linked from the node.
pl: Inne wpisy, do których odnosi się wpis.

en: Links to
pl: Odnosniki do

en: Other nodes that link to the node.
pl: Inne wpisy, które odnoszą się do wpisu.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: The terms to search for.
pl: Wyrażenia, które mają zostać wyszukane.

en: Display the results with standard search view.
pl: Wyświetl wyniki za pomocą widoku standardowego wyszukiwania.

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Ostatnia odsłona

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Data ostatniej odsłony węzła.

en: Stores site access information.
pl: Przechowuje informacje o dostępie do strony.

en: Browser session ID of user that visited page.
pl: Identyfikator sesji przeglądarki należącej do użytkownika, który odwiedził stronę.

en: Title of page visited.
pl: Tytuł odwiedzonej strony.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
pl: Wewnętrzna ścieżka do odwiedzonej strony (względem adresu witryny).

en: Referrer URI.
pl: Odsyłający

en: Hostname of user that visited the page.
pl: Nazwa hosta odwiedzającego.

en: The user who visited the site.
pl: Użytkownik który odwiedził witrynę.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
pl: Czas ładowania strony w milisekundach.

en: Timestamp of when the page was visited.
pl: Znacznik czasu ostatnich odwiedzin strony.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: The ID of the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The path of the file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The status of the file.
pl: Status pliku.

en: The date the file was uploaded.
pl: Data wysłania pliku.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin. Każdy słownik, którego termin wyświetlany jest przez pole "Taksonomia:Termin" i podobnie jak to pole również może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The term weight field
pl: Pole "wagi" terminu

en: The description associated with a taxonomy term.
pl: Opis terminu taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The parent term of the term.
pl: Termin nadrzędzny.

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Translation set node ID
pl: Identyfikator zestawu tłumaczeń węzła

en: The ID of the translation set the content belongs to.
pl: Identyfikator zbioru tłumaczeń, do którego należy dana zawartość.

en: Source translation
pl: Oryginał

en: The source that this content was translated from.
pl: Tekst, na podstawie którego stworzono tłumaczenie.

en: Versions of content in different languages.
pl: Wersje zawartości w różnych językach.

en: Child translation
pl: Tłumaczenie

en: Outdated
pl: Nieaktualne

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail użytkownika. Pola tego zazwyczaj nie wyświetla się użytkownikom, dlatego należy być ostrożnym.

en: Language of the user
pl: Język użytkownika

en: The user's picture, if allowed.
pl: Portret użytkownika, jeśli włączone.

en: The date the user was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: The user's last access date.
pl: Data ostatniego dostępu użytkownika.

en: The user's last login date.
pl: Data ostatniego logowania się użytkownika.

en: Whether a user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny, czy zablokowany.

en: The user's signature.
pl: Podpis użytkownika.

en: Provide a simple link to edit the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję konta użytkownika.

en: Roles that a user belongs to.
pl: Role do których należy użytkownik

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: Link this field to its aggregator category page
pl: Z odnośnikiem do strony kategorii subskrybenta

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Link this field to its comment
pl: Podlinkuj to pole do jego komentarza

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown group
pl: Nieznana kategoria

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: No language
pl: Brak języka

en: Current installed version
pl: Obecnie zainstalowana wersja

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: Node IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory węzłów rozdzielone przecinkami lub znakami "+".

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: No alternate
pl: Bez alternatywnych

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Display score
pl: Wyświetl priorytet

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Set the breadcrumb for the term parents
pl: Uwzględniaj terminy nadrzędne w ścieżkach nawigacyjnych

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
pl: Wyświetla wszystkie terminy nadrzędne na liście stron nadrzędnych, a każdy z odnośników kieruje do tego widoku. Działa tylko, gdy wskazano dokładnie jeden termin.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its taxonomy term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu taksonomii

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
pl: Jeżeli określone słowniki mają być sprawdzane należy je zaznaczyć; jeżeli żaden nie jest zaznaczony wszystkie terminy przejdą.

en: Term IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory terminów rodzielone przecinkami bądź plusami

en: Current language
pl: Obecny język

en: Translation option
pl: Opcja tłumaczenia

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Opcje tłumaczenia umożliwiają wybranie tłumaczenia lub tłumaczeń, które łączą się w zestawie tłumaczenia. Należy wybrać "Język aktualny" lub "Język domyślny" aby połączyć odpowiednio z tłumaczeniem w aktualnym lub domyślnym języku. W celu połączenia z określonym językiem należy go wybrać. Jeżeli wybrane zostanie "Wszystkie", każde tłumaczenie utworzy nowy wpis co może powodować duplikaty.

en: To the user
pl: Dla użytkownika

en: With a mailto:
pl: Z "wyślij do:" (mailto:)

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Only allow numeric UIDs
pl: Tylko identyfikatory numeryczne

en: Only allow string usernames
pl: Tylko nazwy użytkowników

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
pl: Zarówno identyfikatory numeryczne, jak i nazwy użytkowników

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane uprawnienia oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych rang.

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane role oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Mini
pl: Minimalistyczny

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Format powiązany

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: Get information on how to theme this display
pl: Wyświetla informacje na temat tworzenia skórek dla tego formatu.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
pl: Tytuł pojawi się w odpowiednim miejscu przy widoku, np. jako tytuł strony lub bloku.

en: Use AJAX when available to load this view
pl: Ładuj widok z wykorzystaniem AJAX, jeśli to tylko możliwe

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
pl: Powoduje, że wyświetlanie kolejnych stron widoku, sortowanie go, a także stosowanie udostępnionych filtrów odbywa się z pomocą mechanizmu AJAX. Oznacza to, że strona widoku nie będzie odświeżana. Odradza się stosowanie tej opcji w przypadku, gdy widok stanowi główną zawartość strony, ponieważ nie jest wtedy możliwe kierowanie odnośników na konkretną podstronę. Opcja ta jest jednak bardzo przydatna dla zawartości dodatkowej.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów wyświetlanych na jednej stronie. Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie limitu.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Display output
pl: Forma wyświetlania formatu

en: Alternative display output
pl: Alternatywne wyświetlanie wyników

en: Style output
pl: Styl wyników

en: Alternative style
pl: Styl alternatywny

en: Row style output
pl: Styl wiersza

en: Alternative row style
pl: Alternatywny sposób wyświetlania wierszy

en: Field @field (ID: @id)
pl: Pole @field (Id.: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
pl: Poniżej wymieniono wszystkie możliwe szablony, uporządkowane mniej więcej względem ich ogólności. Aktywny szablon (najbardziej szczegółowy, który mógł odnaleźć system) jest pogrubiony.

en: Change theme
pl: Zmień skórkę

en: Rescan template files
pl: Ponownie przeskanuj pliki szablonów

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
pl: <strong>Uwaga!</strong> Po dodaniu, usunięciu lub zmianie nazwy szablonu należy poinformować o tym Drupala, wymuszając przeskanowanie plików. Użycie przycisku spowoduje wyczyszczenie rejestru skórek, co doprowadzi do przeskanowania. Podane powyżej informacje będą wtedy znowu aktualne.

en: Theming information (display)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (format)

en: Back to !info.
pl: Wróć do !info

en: theming information
pl: informacje pomocne przy tworzeniu skórek

en: This display has no theming information
pl: Format nie zawiera żadnych informacji na temat tworzenia skórek.

en: This is the default theme template used for this display.
pl: Domyślny szablon używany do wyświetlania widoku w tym formacie.

en: This is an alternative template for this display.
pl: Oto alternatywny szablon dla tego formatu.

en: Theming information (style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (styl)

en: This display has no style theming information
pl: Format nie posiada żadnych informacji pomocnych przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this style.
pl: Domyślny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: This is an alternative template for this style.
pl: Alternatywny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: Theming information (row style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (sposób wyświetlania wierszy)

en: This display has no row style theming information
pl: Format nie oferuje żadnych informacji na temat sposobu wyświetlania wierszy, które mogłyby być pomocne przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this row style.
pl: Domyślny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: This is an alternative template for this row style.
pl: Alternatywny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: File found in folder @template-path
pl: Plik znaleziony w folderze @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
pl: (Plik nie znaleziony, w folderze @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Block caching type
pl: Sposób umieszczania bloku w pamięci podręcznej

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
pl: Określa domyślne ustawienia przekazywane wewnętrznemu mechanizmowi pamięci podręcznej Drupala. Wymaga włączenia tej pamięci na stronie zarządzania blokami. Wskazana jest ostrożność, ponieważ możliwości kontroli częstotliwości opróżniania pamięci są niewielkie.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: Menu item entry
pl: Element menu

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
pl: Nazwa elementu bądź zakładki menu.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
pl: W przypadku ustawienia jako zakładka lub pozycja menu należy wprowadzić tekst wyświetlany jako opis pozycji menu.

en: Insert item into an available menu.
pl: Umieszcza element w jednym z dostępnych menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
pl: Wybór menu wymaga uruchomienia modułu menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
pl: Im mniejsza waga, tym bliżej lewej pojawi się element.

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
pl: Kiedy dostarczamy menu jako zakładki, Drupal musi wiedzieć jaki będzie element nadrzędny. Czasami element taki istnieje, ale czasami będzie trzeba go utworzyć. Ścieżką elementu nadrzędnego zawsze będzie część powstała przez odłączenie ostatniego fragmentu ścieżki podrzędnej. Na przykład, jeśli ścieżka do widoku to: </em>foo/bar/baz</em> nadrzędną ścieżka będzie <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
pl: Gdy dodajesz element nadrzędny menu, wprowadź jego tytuł.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
pl: W przypadku tworzenia nadrzędnego elementu menu należy wprowadzić opis tej pozycji.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
pl: Gdy element nadrzędny menu jest zakładką, wprowadź jej wagę. Im mniejszy numer, tym zakładka będzie bardziej z lewej.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
pl: "$arg" już nie używamy. Użyj w zamian %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
pl: Moduł Views nie może tworzyć zwykłych elementów menu dla ścieżek zawierających znak %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: Pojawi się w samym kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetlaj liczbę rekordów przy każdym odnośniku

en: Override number of items to display
pl: Kontroluj liczbę wyświetlanych elementów

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: The style selected does not utilize fields.
pl: Wybrany sposób wyświetlania nie korzysta z pól.

en: None defined
pl: Nie zdefiniowano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: Widok jest edytowany przez użytkownika !user, w związku z czym możliwość jego edycji przez innych użytkowników jest zablokowana. Blokada trwa !age. Można ją <a href="!break">złamać</a>.

en: New view
pl: Nowy widok

en: Changed view
pl: Zmieniony widok

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
pl: Widok %name, wyświetlający elementy typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
pl: Podgląd

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: Adjust top margin
pl: Ustawienia marginesu górnego

en: Keep menu at top of page
pl: Przyklej menu do góry strony

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
pl: Jeśli moduł Utility został zainstalowany do tego celu można go bezpiecznie wyłączyć i odinstalować.

en: Move local tasks into menu
pl: Przenosi lokalne zadania do menu.

en: Administration menu settings
pl: Ustawienia menu administracyjnego

en: Parent link ID
pl: ID odnośnika wyższego rzędu

en: Display additional data for each menu item
pl: Wyświetla dodatkowe dane dla każdego menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
pl: Wyświetla wybrane elementy obok każdego odnośnika w menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
pl: Jeśli włączone wszystkie elementy menu są wyświetlane bez względu na uprawnienia. <em>Lepiej nie uruchamiać w serwisach produkcyjnych!</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
pl: Włączone moduły: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego. Poniższe ustawienia pozwalają dopasować wyglądu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego z szybkim dostępem. Menu administracyjne wyświetla także liczbę anonimowych i zalogowanych użytkowników oraz umożliwia modułom zamieszczanie własnych odnośników, których liczba i odwołania są różne. Przykładowo moduł <a href="@drupal">Devel</a> bardzo silnie wykorzystuje menu administracyjne w celu szybkiego uruchamiania narzędzi deweloperskich.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
pl: <a href="@settings">Dopasowanie ustawień menu administracyjnego</a> umożliwia zmianę niektórych elementów i ich wyglądu. Ponieważ wygląd menu jest uzależniony od używanej skórki możliwe, że niektóre zmiany będą możliwe dopiero po modyfikacji plików skórki i odpowiednich plików CSS. Zajrzyj do pliku README.txt w katalogu z modułem po więcej informacji na temat modyfikacji styli CSS.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
pl: Elementy menu administracyjnego zależą od uprawnień użytkownika. Przede wszystkim menu administracyjne jest wyświetlane wyłącznie dla ról posiadających uprawnienie <em>Dostęp do menu administracyjnego</em> (moduł admin_menu). Oprócz tego użytkownik powinien mieć uprawnienie <em>dostęp do stron zarządzania</em> (moduł system), żeby widzieć odnośniki do poszczególnych części zarządzania systemem. Wyświetlane są wyłącznie bezpośrednio wskazane odnośniki, tzn. jeżeli użytkownik nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie uprawnieniami</em> (moduł user) oraz nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie użytkownikami</em> (moduł user) - wówczas menu <em>zarządzanie użytkownikami</em> nie będzie wyświetlane.

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: Adjust administration menu settings.
pl: Dopasowanie ustawień menu administracyjnego.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
pl: Prezentuje rozwijane menu zawierające linki do większości zadań administracyjnych i innych typowych czynności (dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

en: Formatted html link
pl: Sformatowany odnośnik HTML

en: Must users preview posts before submitting?
pl: Czy wymagane jest obejrzenia podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: Default email link
pl: Domyślny link do e-maila

en: Email contact form
pl: Formularz kontaktowy e-mail

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Visitors
pl: Odwiedzający

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Import code
pl: Importuj kod

en: Allow multiple values
pl: Zezwalaj na wielokrotne wartości

en: Unmet dependencies: !dependencies
pl: Niespełnione zależności: !dependencies

en: Checking...
pl: Sprawdzam...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
pl: Feature !module nie może być aktywowany ponieważ występuje problem z !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
pl: Odwróć wszyskie komponenty <strong>!component</strong> dla modułu <strong>!module</strong>.

en: No changes have been made to this feature.
pl: Nie dokonano zmian do tej funkcjonalności.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: Enable and disable features.
pl: Włącz i wyłącz funkcjonalności.

en: Display components of a feature.
pl: Wyświetl komponenty funkcjonalności.

en: Compare default and current feature.
pl: Porównaj domyślną i bieżącą funkcjonalność.

en: Javascript status call back.
pl: Wywołanie zwrotne statusu Javascript.

en: Menu items for any enabled features.
pl: Pozycje menu dla wszelkich włączonych funkcjonalności.

en: Provides feature management for Drupal.
pl: Umożliwia zarządzanie funkcjonalnościami dla Drupala.

en: Dependency
pl: Zależność

en: No features available.
pl: Brak dostępnych funkcjonalności.

en: Hide content translation links
pl: Ukrywaj odnośniki do tłumaczeń

en: Hide the links to translations in content body and teasers. If you choose this option, switching language will only be available from the language switcher block.
pl: Ukrywa odnośniki do tłumaczeń występujące na stronach wpisów, a także przy ich skrótach. Wybranie tej opcji spowoduje, że wybór języka będzie możliwy tylko za pomocą specjalnego bloku.

en: Switch interface for translating
pl: Przełączaj język interfejsu podczas tłumaczenia

en: Select translations for %title
pl: Wybierz tłumaczenia wpisu %title

en: Alternatively, you can select existing nodes as translations of this one or remove nodes from this translation set. Only nodes that have the right language and don't belong to other translation set will be available here.
pl: Istnieje możliwość wyboru innych istniejących węzłów jako tłumaczeń tego węzła lub usunięcia węzłów z tego zbioru tłumaczeń. Do wyboru dostępne są tylko węzły, które mają prawidłowy język i nie należą do innego zestawu.

en: Update translations
pl: Aktualizuj tłumaczenia

en: Added a node to the translation set. | Added @count nodes to the translation set.
pl[0]: Dodano węzeł do zbioru tłumaczeń.
pl[1]: Dodano @count węzły do zbioru tłumaczeń.
pl[2]: Dodano @count węzłów do zbioru tłumaczeń.

en: Removed a node from the translation set. | Removed @count nodes from the translation set.
pl[0]: Usunięto węzeł ze zbioru tłumaczeń.
pl[1]: Usunięto @count węzły ze zbioru tłumaczeń.
pl[2]: Usunięto @count węzłów ze zbioru tłumaczeń.

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
pl: Moduł poprawia obsługę wielojęzykowości w witrynach Drupala:

en: Shows content depending on page language.
pl: Pokazuje treść zależnie od języka strony.

en: Handles multilingual variables.
pl: Obsługuje zmienne wielojęzykowe.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
pl: Roszerzona obsługa wersji językowych dla wybranych rodzajów zawartości pozwala tłumaczyć wpisy na wszystkie zdefiniowane języki, a nie tylko na te, które są włączone.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
pl: Udostępnia blok wyboru wersji językowej oraz dwie funkcje skórek: <em>i18n_flags</em> oraz <em>i18n_links</em>.

en: This is the base module for several others adding different features:
pl: To jest moduł bazowy, z którego korzysta kilka innych modułów dodających różne funkcje:

en: Multilingual menu items.
pl: Wielojęzykowe elementy menu.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
pl: Wielojęzykowa taksonomia dodaje pole języka dla słowników i terminów taksonomii.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, proszę spojrzeć na pozycję podręcznika dla <a href="@i18n">modułu internacjonalizacji</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
pl: Aby włączyć wsparcie wielu języków dla określonego typu zawartości, przejdź do <a href="@configure_content_types">konfiguracji typów zawartości</a>.

en: Extended language support
pl: Rozszerzone wparcie dla wersji językowych

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
pl: Gdy włączone, wszystkie języki zdefiniowane mogą być zastosowane dla tego rodzaju zawartości w uzupełnieniu dla tych włączonych. Jest to użyteczne dla tłumaczeń w większej liczbie języków niż udostępnia interfejs.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
pl: Rozszerzone, lecz nie wyświetlane - wszystkie zdefiniowane języki będą dopuszczalne przy wprowadzaniu, jednakże nie będą wyświetlane w łączach.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
pl: Konfiguracje rozszerzonych opcji dla zawartości wielojęzycznych i tłumaczeń.

en: The value of the variable.
pl: Wartość zmiennej.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
pl: Rozszerza funkcje wielojęzyczne wspierane przez Drupala.

en: This module provides support for multilingual blocks.
pl: Ten moduł udostępnia wsparcie dla bloków wielojęzycznych.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
pl: Można ustawić język dla bloku lub zdefiniować go jako przetłumaczalny.

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
pl: Bloki z językiem będą wyświetlane tylko na stronach w tym języku.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
pl: Przetłumaczalne bloki mogą być tłumaczone przy użyciu interfejsu tłumaczeń.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
pl: Aby wyszukać i przetłumaczyć frazy, użyj stron <a href="@translate-interface">interfejsu tłumaczenia</a>.

en: Content type names
pl: Nazwy rodzajów zawartości

en: Content type descriptions were previously localized so they won't be affected.
pl: Opisy typów zawartości były wcześniej przetłumaczone, więc nie ulegną zmianie.

en: Menu translation
pl: Tłumaczenie menu

en: Select text groups
pl: Wybierz kategorię tłumaczeń

en: Refresh strings
pl: Odśwież napisy

en: This will create all the missing strings for the selected text groups.
pl: To spowoduje utworzenie wszystkich brakujących napisów dla wybranych grup tekstu.

en: This module adds support for other modules to translate user defined strings. Depending on which modules you have enabled that use this feature you may see different text groups to translate.
pl: Ten moduł dodaje wsparcie dla innych modułów w celu przetłumaczenia napisów użytkownika. W zależności od włączonych modułów, które korzystają z tej funkcjonalności widoczne są różne kategorie tłumaczeń dostępne do przetłumaczenia.

en: If you are missing strings to translate, use the <a href="@refresh-strings">refresh strings</a> page.
pl: Jeżeli brakuje napisów do przetłumaczenia, użyj strony <a href="@refresh-strings">odświeżania napisów</a>.

en: Read more on the <em>Internationalization handbook</em>: <a href="http://drupal.org/node/313293">Translating user defined strings</a>.
pl: Więcej w <em>Podręczniku wersji językowych</em>: <a href="http://drupal.org/node/313293">Tłumaczenie napisów użytkownika</a>.

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
pl: Na tej stronie można odświeżyć i zaktualizować zawartości napisów użytkownika.

en: Use the refresh option when you are missing strings to translate for a given text group. All the strings will be re-created keeping existing translations.
pl: W przypadku brakujących napisów do przetłumaczenia dla danej kategorii tłumaczeń, możliwe jest użycie opcji odświeżania. Wszystkie napisy zostaną wtedy odświeżone przy zachowaniu istniejących tłumaczeń.

en: Use the update option when some of the strings had been previously translated with the localization system, but the translations are not showing up for the configurable strings.
pl: Jeżeli niektóre z konfigurowalnych napisów przetłumaczone wcześniej przez system tłumaczeń nie są widoczne, należy użyć opcji odświeżenia.

en: Already added languages
pl: Już dodane języki

en: Updated string %location for textgroup %textgroup: %string
pl: Zaktualizowano napis %location dla kategorii tłumaczenia %textgroup: %string

en: Created string %location for text group %textgroup: %string
pl: Utworzono napis %location dla kategorii tłumaczenia %textgroup: %string

en: String translation
pl: Tłumaczenie napisu

en: Provides support for translation of user defined strings.
pl: Dostarcza wsparcie dla tłumaczeń napisów użytkownika.

en: This module synchronizes content taxonomy and fields accross translations:
pl: Ten moduł synchronizuje kategoryzację treści i jej pola pomiędzy tłumaczeniami:

en: First you need to select which fields should be synchronized. Then, after a node has been updated, all enabled vocabularies and fields will be synchronized as follows:
pl: W pierwszej kolejności należy wybrać które pola zostaną poddane synchronizacji. Potem, po zakończeniu aktualizacji węzła, wszystkie włączone słownictwa i pola będą synchronizowane według poniższego:

en: All the node fields selected for synchronization will be set to the same value for all translations.
pl: Wszystkie pola węzła wybrane do zsynchronizowania zostaną ustawione na te same wartości we wszystkich tłumaczeniach.

en: For multilingual vocabularies, the terms for all translations will be replaced by the translations of the original node terms.
pl: Dla słowników wielojęzycznych terminy wszystkich tłumaczeń zostaną zastąpione tłumaczeniami terminów oryginalnego węzła.

en: For other vocabularies, the terms will be just copied over to all the translations.
pl: Terminy z innych słowników będą po prostu kopiowane do wszystkich tłumaczeń.

en: Note that permissions are not checked for each node. So if someone can edit a node and it is set to synchronize, all the translations will be synchronized anyway.
pl: Należy zwrócić uwagę, iż uprawnienia nie są sprawdzane dla każdego węzła. Jeżeli ktoś dokona redakcji węzła ustawionego na synchronizację, wszystkie tłumaczenia i tak zostaną zsynchronizowane.

en: To enable synchronization check content type options to select which fields to synchronize for each node type.
pl: Aby włączyć synchronizację należy wybrać opcje rodzaju zawartości w celu określenia pól do zsynchronizowania dla każdego rodzaju węzła.

en: The list of available fields for synchronization will include some standard node fields and all CCK fields. You can add more fields to the list in a configuration variable. See README.txt for how to do it.
pl: Lita pól dostępnych do synchronizacji będzie zawierać większość pól standardowych oraz wszystkie pola CCK. Możliwe jest określenie dodatkowych pól na liście w zmiennej konfiguracyjnej. Więcej informacji jak tego dokonać dostępne w README.txt.

en: One node translation has been synchronized. | All @count node translations have been synchronized.
pl[0]: Węzeł został zsynchronizowany.
pl[1]: @count węzły zostały zsynchronizowane.
pl[2]: @count węzłów zostało zsynchronizowanych.

en: Synchronizes taxonomy and fields accross translations of the same content.
pl: Synchronizuje kategoryzację i pola pomiędzy tłumaczeniami tej samej treści.

en: Term translations have been updated.
pl: Tłumaczenia terminu zostały zaktualizowane.

en: The term translation has been deleted.
pl: Tłumaczenie terminu zostało usunięte.

en: Create new translation
pl: Utwórz nowe tłumaczenie

en: This module adds support for multilingual taxonomy. You can set up multilingual options for each vocabulary:
pl: Ten moduł dodaje wsparcie dla kategoryzacji wielojęzycznej. Dla każdego słownika możliwe jest osobne ustawienie opcji wielojęzycznych.

en: A language can be assigned globaly for a vocabulary.
pl: Język może być przypisany globalnie do słownika.

en: Different terms for each language with translation relationships.
pl: Różne terminy dla każdego z języków wraz z zależnościami tłumaczeń.

en: Terms can be common to all languages, but may be localized.
pl: Terminy mogą być wspólne dla wszystkich języków, lecz podlegają tłumaczeniu.

en: To set up multilingual options for vocabularies go to <a href="@configure_taxonomy">Taxonomy configuration page</a>.
pl: Aby ustawić opcje wielojęzyczne dla słownika należy przejść na <a href="@configure_taxonomy">stronę konfiguracji kategorii</a>.

en: %capital_name is a localizable vocabulary. You will be able to translate term names and descriptions using the <a href="@translate-interface">translate interface</a> pages.
pl: %capital_name jest słownikiem, który można tłumaczyć. Umożliwia to tłumaczenie nazw i opisów terminów z użyciem stron <a href="@translate-interface">interfejsu tłumaczenia</a>.

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
pl: %capital_name jest słownikiem ze stałym językiem. Wszystkie terminy tego słownika są w języku %language.

en: %capital_name is a full multilingual vocabulary. You will be able to set a language for each term and create translation relationships.
pl: %capital_name jest w pełni wielojęzycznym słownikiem. Umożliwia to ustawienie języka każdego z terminów i utworzenie związków pomiędzy tłumaczeniami.

en: Translation mode
pl: Tryb tłumaczenia

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
pl: Ten termin należy do słownika wielojęzycznego. Można ustawić w jakim jest języku.

en: All terms in this vocabulary have a fixed language: %language
pl: Wszystkie terminy tego słownika mają przypisany na sztywno język: %language

en: Taxonomy translation
pl: Tłumaczenie kategorii

en: Enables multilingual taxonomy.
pl: Włącza wsparcie dla wielojęzycznej kategoryzacji.

en: Array
pl: Tablica

en: Add translation
pl: Dodaj tłumaczenie

en: Filter criteria
pl: Filtry

en: Link ID
pl: Identyfikator odnośnika

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Equal
pl: Równe

en: Created date.
pl: Data utworzenia.

en: HTTP response code
pl: Kod odpowiedzi HTTP

en: Execute PHP code
pl: Wykonaj kod PHP

en: Select language
pl: Wybór języka

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
pl: Adres nadawcy wiadomości wysyłanych automatycznie - podczas tworzenia kont, odpowiadania na prośby o nowe hasło i w przypadku różnego rodzaju powiadomień. By uniknąć oznaczenia wiadomości jako spam, warto podać adres w domenie wykorzystywanej przez witrynę.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: String not found.
pl: Nie znaleziono napisu.

en: The string has been saved.
pl: Napis został zachowany.

en: The language selected for import is not supported.
pl: Wybrano nieobsługiwany język.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Brak nagłówka.

en: Error importing interface translations
pl: Błąd podczas importu tłumaczeń interfejsu

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
pl: Do języka %locale zaimportowano plik %file. Dodano %number nowych napisów, %update zaktualizowano, a usunięto %update.

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
pl: Domyślna wersja językowa wiadomości e-mail i witryny.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania węzłami</em> będą mogli nadpisać poczynione tu ustawienia.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Number of posts on main page
pl: Liczba wpisów na stronie głównej

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
pl: Mechanizm obsługi wersji pozwala śledzić zmiany pomiędzy wieloma wersjami tej samej zawartości.

en: Polls
pl: Ankiety

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: The name of this website.
pl: Nazwa witryny.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
pl: Motto lub dewiza witryny (często wyświetlane obok tytułu witryny).

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Number of items in each feed
pl: Liczba elementów kanału

en: Default number of items to include in each feed.
pl: Domyślna liczba elementów kanału informacyjnego.

en: Feed content
pl: Zawartość kanału informacyjnego

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
pl: Ogólne ustawienie wyświetlania elementów kanałów informacyjnych.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy. Możliwe jest również włączenie obsługi tłumaczeń wpisów.

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: Flag translations as outdated
pl: Oznacz tłumaczenia jako nieaktualne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
pl: Jeśli wprowadzone we wpisie zmiany są istotne, tłumaczenie wpisu można oznaczyć jako wymagające aktualizacji. Nie wpłynie to na żadne inne ustawienia wpisów, w szczególności <em>nie</em> spowoduje wstrzymania ich publikacji.

en: This translation needs to be updated
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, to tłumaczenie musi zostać zaktualizowane, gdyż oryginał uległ zmianie. Należy wyłączyć tą opcję po zakończeniu aktualizacji tłumaczenia.

en: Content translation
pl: Wersje językowe zawartości

en: Disabled modules
pl: Wyłączone moduły

en: Disabled themes
pl: Wyłączone skórki

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników, które następnie muszą zostać zatwierdzone przez administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresów e-mail podawanych przez użytkowników tworzących nowe konta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
pl: Powoduje, że nowi użytkownicy będą musieli potwierdzić prawdziwość podanego adresu e-mail, zanim będą się mogli zalogować, a także ich kontu będzie nadawane generowane automatycznie hasło. Jeżeli opcja jest wyłączona, użytkownicy będą logowani natychmiast po utworzeniu konta i będą mogli sami wprowadzić hasło.

en: User registration guidelines
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia konta użytkownika

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany na początku formularza tworzenia konta. Można w nim zawrzeć objaśnienia lub instrukcje.

en: Welcome, new user created by administrator
pl: Wiadomość powitalna - konto utworzone przez administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników, którym konta utworzył administrator.

en: Welcome, no approval required
pl: Wiadomość powitalna - konto nie musi czekać na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli nie muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Welcome, awaiting administrator approval
pl: Wiadomość powitalna - konto oczekujące na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Password recovery email
pl: Wiadomość dla użytkownika, który zapomniał hasła

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkownika, który zapomniał hasła.

en: Account activation email
pl: Wiadomość o aktywacji konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zatwierdzone przez administratora, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is activated.
pl: Powiadom użytkownika o aktywacji konta.

en: Account blocked email
pl: Wiadomość o zablokowaniu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zablokowane, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is blocked.
pl: Powiadom użytkownika o zablokowaniu konta.

en: Account deleted email
pl: Wiadomość o usunięciu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało usunięte, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is deleted.
pl: Powiadom użytkownika o usunięciu konta.

en: Signature support
pl: Obsługa podpisów

en: Picture support
pl: Obsługa portetów

en: Picture maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary portretu

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
pl: Maksymalne wymiary pliku graficznego, w pikselach.

en: Picture maximum file size
pl: Maksymalna wielkość portretu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
pl: Maksymalna wielkość pliku graficznego, w kB.

en: Picture guidelines
pl: Wskazówki dotyczące portretów

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany jest w formularzu wysyłania portretu, wraz ze standardowymi wskazówkami. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: Reorder
pl: Zmień kolejność

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
pl: Przechowuj w bazie danych tytuł, href i atrybuty w celu zbudowania odnośnika.

en: URL, as plain text
pl: Adres, jako czysty tekst

en: Styles
pl: Style

en: Hello world!
pl: Witaj świecie!

en: The item has been deleted.
pl: Pozycja została usunięta.

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Comparing two revisions:
pl: Porównanie dwóch rewizji:

en: Show diffs inline for this content type
pl: Pokaż zmiany liniowo dla tego rodzaju zawartości

en: Highlight changes
pl: Pokaż zmiany

en: List revisions
pl: Wylistuj rewizje

en: Show latest diff
pl: Pokaż najnowsze różnice

en: integer
pl: liczba całkowita

en: Scheduler module settings
pl: Ustawienia modułu Planista

en: Alter published on time
pl: Zmień czas publikacji

en: Check this box to alter the published on time to match the scheduled time ("touch feature").
pl: Zaznacz to pole, aby zmienić datę publikacji, aby pasowała do planowego czasu..

en: Scheduling options
pl: Opcje planowania

en: Publish on
pl: Publikuj dnia

en: Unpublish on
pl: Anuluj publikację dnia

en: There are no scheduled nodes.
pl: Nie ma treści z zaplanowaną publikacją.

en: @type: scheduled publishing of %title.
pl: @type: zaplanowana publikacja %title.

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
pl: @type: planowane anulowanie publikacji %title.

en: Scheduler OS time check
pl: Sprawdzenie czasu systemu operacyjnego Planisty

en: If this is not the case please have your Unix System Administrator fix your servers time/date configuration.
pl: Jeżeli to nie ma miejsca, niech twój administrator systemu Unix poprawi konfigurację czasu/daty.

en: Scheduler: publish on
pl: Planista: publikuj dnia

en: Date/time on which the article will be automatically published
pl: Data/czas kiedy artykuł będzie automatycznie publikowany

en: Scheduler: unpublish on
pl: Planista: anuluj publikację dnia

en: Scheduler
pl: Planista

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
pl: Data/czas kiedy publikacja artykułu zostanie anulowana

en: Display a list of scheduled nodes
pl: Wyświetl listę treści z zaplanowaną publikacją

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
pl: Data publikacji nie zgadza się ze spodziewanym formatem %time

en: The 'publish on' date must be in the future
pl: Data publikacji musi być w przyszłości

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
pl: Data anulowania publikacji nie zgadza się z formatem %time

en: The 'unpublish on' date must be in the future
pl: Data anulowania publikacji musi być w przyszłości

en: The 'unpublish on' date must be later than the 'publish on' date.
pl: Data anulowania publikacji musi być późniejsza niż data publikacji.

en: scheduler
pl: planista

en: Light weight cron handler
pl: Lekka obsługa cron

en: A light weight cron handler to allow more frequent runs of Schedulers internal cron system
pl: Lekka obsługa cron pozwala częściej uruchamiać Planistę.

en: Test your servers UTC clock
pl: Przetestuj zegar UTC twoich serwerów

en: Allows site admin to check their servers internal clock
pl: Pozwala administratorowi witryny na sprawdzenie zegara na jego serwerach

en: Allows site admins to configure scheduler.
pl: Pozwala administratorom na konfigurację planisty.

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: Base name
pl: Nazwa podstawowa

en: Text format
pl: Format tekstu

en: My sections
pl: Moje sekcje

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Greater than or equal to
pl: Większy lub równy w stosunku do

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe od

en: Sort descending
pl: Sortuj malejąco

en: Sort ascending
pl: Sortuj rosnąco

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: "msgctxt" jest niespodziewane w linii %line.

en: Aid
pl: Pomoc

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: The name of the site.
pl: Nazwa witryny.

en: CTools CSS Cache
pl: Pamięć podręczna CTools CSS

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
pl: Katalog pamięci podręcznej CSS dla CTools, nie udało się utworzyć %path z uwagi na nieprawidłowe ustawienia katalogu plików. Upewnij się, czy katalog plików jest prawidłowo skonfigurowany, i czy serwer sieciowy posiada pozwolenie, aby tworzyć katalogi.

en: Unable to create
pl: Nie można utworzyć

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
pl: Specjalna pamięć podręczna używana do przechowywania obiektów będących w trakcie edycji; służy do zachowania stanu w zwykle bezstanowym środowisku.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
pl: Biblioteka przydatnych narzędzi utworzona przez użytkownika Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
pl: Wyniki masowego eksportu

en: Place this in @file
pl: Umieść w @file

en: There are no objects to be exported at this time.
pl: Aktualnie brak obiektów do wyeksportowania.

en: Bulk Exporter
pl: Masowy eksporter

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
pl: Masowy eksport do kodu różnych obiektów danych obsługiwanych przez CTools.

en: Bulk Export
pl: Masowy eksport

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
pl: Przeprowadza masowy eksport danych obiektów rozpoznawanych przez CTools.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
pl: @type:@subtype nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: No info
pl: Brak informacji

en: No info available.
pl: Brak dostępnych informacji.

en: Configure new !subtype_title
pl: Konfiguruj nowy !subtype_title

en: All criteria must pass.
pl: Wszystkie kryteria muszą zostać spełnione.

en: Only one criteria must pass.
pl: Tylko jedno kryterium musi zostać spełnione.

en: Broken/missing access plugin %plugin
pl: Uszkodzony/brakujący dostęp do wtyczki %plugin

en: Configure settings for this item.
pl: Konfiguruj ustawienia dla tego elementu.

en: Remove this item.
pl: Usuń ten element.

en: No criteria selected, this test will pass.
pl: Nie wybrano kryteriów, ten test zostanie zaliczony.

en: Missing callback hooks.
pl: Brakuje funkcji zwrotnych.

en: Edit criteria
pl: Zmień kryteria

en: Invalid object name.
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu.

en: Invalid context type
pl: Nieprawidłowy typ kontekstu

en: Display page not found or display nothing at all.
pl: Widoku nie znaleziono lub nic nie wyświetlono.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
pl: Wprowadź tytuł do użycia kiedy obecny jest ten argument. Możesz użyć podstawienia %KEYWORD, gdzie słowo klucz jest określone poniżej.

en: Unable to delete missing item!
pl: Nie można usunąć brakującego elementu!

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Summary of contexts
pl: Podsumowanie kontekstów

en: Please choose which context and how you would like it converted.
pl: Wybierz jaki kontekst i jak chcesz go przekształcić.

en: , and
pl: , i

en: , or
pl: , lub

en: Built in context
pl: Wbudowany kontekst

en: Keyword: %@keyword
pl: Słowo kluczowe: %@keyword

en: From "@title"
pl: Od "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej CSS CTools. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Update and return
pl: Aktualizuj i wróć

en: In code
pl: W kodzie

en: Enabled, title
pl: Włączone, tytuł

en: Get a summary of the information about this page.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tej stronie.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj tę stronę, aby była używana w systemie.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
pl: Deaktywuj tę stronę. Dane pozostaną, ale strona nie będzie używana w systemie.

en: Add variant
pl: Dodaj wariant

en: Add a new variant to this page.
pl: Dodaj nowy wariant do tej strony.

en: Create variant
pl: Stwórz wariant

en: Import variant
pl: Importuj wariant

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
pl: Dodaj nowy wariant na tej stronie z kodu wyeksportowanego z innej strony.

en: Reorder variants
pl: Zmień kolejność wariantów

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
pl: Zmień priorytet wariantów, aby upewnić się, że zostanie wybrany prawidłowy.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
pl: Konfiguruj nowo stworzony wariant przed dodaniem go na stronę.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
pl: Przerwij blokadę na tej stronie, aby można było ją edytować.

en: Variant operations
pl: Operacje wariantu

en: Get a summary of the information about this variant.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tym wariancie.

en: Make an exact copy of this variant.
pl: Utwórz dokładną kopię tego wariantu.

en: Export this variant into code to import into another page.
pl: Eksportuj ten wariant do kodu, aby importować go do innej strony.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany dla tego wariantu i przywróć wersje z kodu.

en: Remove this variant from the page completely.
pl: Usuń całkowicie ten wariant ze strony.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj ten wariant, aby był używany w systemie.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
pl: Dezaktywuj ten wariant. Dane pozostaną, jednak wariant nie będzie używany w systemie.

en: No variants
pl: Brak wariantów

en: This operation trail does not exist.
pl: Ścieżka tej operacji nie istnieje.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
pl: Strona została zaktualizowana. Zmiany nie będą uwzględnione do momentu zapisania.

en: Unable to update changes due to lock.
pl: Nie można zaktualizować zmian z powodu blokady.

en: This setting contains unsaved changes.
pl: Te ustawienia zawierają niezapisane zmiany.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
pl: Masz niezapisane zmiany na tej stronie. Musisz wybrać opcję Zapisz, aby zapisać je do bazy danych, lub Anuluj, aby odrzucić te zmiany. Proszę pamiętać, że w przypadku zmiany w jakimkolwiek formularzu, należy przesłać ten formularz przed zapisaniem.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
pl: Wszystkie oczekujące zmiany zostały odrzucone, a strona jest już odblokowana.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
pl: Administracyjny tytuł tego wariantu. Jeśli pozostawisz pusty, to zostanie on automatycznie przypisany.

en: Variant type
pl: Typ wariantu

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
pl: Zaznacz opcjonalne cechy, które mają być pokazywane z formularzami, aby je konfigurować. Jeżeli teraz nie zaznaczysz opcji, możesz to zrobić po tym jak nowa strona została utworzona. Jeżeli nie jesteś pewny opcji, po prostu ich nie zaznaczaj.

en: Variant name
pl: Nazwa wariantu

en: Enter the name of the new variant.
pl: Wprowadź nazwę nowego wariantu.

en: Paste variant code here
pl: Wklej kod wariantu tutaj

en: No variant found.
pl: Nie znaleziono wariantu.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać wariantu z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Przywracanie wariantu usunie wariant, który jest w bazie danych, przywracając go do pierwotnego wariantu domyślnego. To usunięcie nie będzie stałe dopóki nie klikniesz Zapisz.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wariant? Usunięcie nie będzie wykonane na stałe, do momentu kliknięcia w przycisk Zapisz.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie wyłączony. Włączenie go spowoduje, że będzie dostępny w twoim systemie. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie włączony. Wyłączenie go spowoduje, że będzie niedostępny w twoim systemie i nie będzie używany. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
pl: Łamanie blokady na tej stronie <strong>odrzuci</strong> dowolne oczekujące zmiany, wykonane przez blokującego użytkownika. Jesteś pewny, że chcesz to zrobić?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
pl: Blokada została oczyszczona a wszystkie zmiany wyrzucone. Możesz teraz robić zmiany na tej stronie.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Włączenie tej storny automatycznie czyni ją dostępną w systemie (nie trzeba czekać na zapisanie).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Wyłączenie tej strony spowoduje jej natychmiastową niedostępność w twoim systemi (nie trzeba czekać na zapisanie)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
pl: Ta strona nie ma wariantów i przez to również własnych wyników.

en: Add a new variant
pl: Dodaj nowy wariant

en: Unable to disable due to lock.
pl: Nie można wyłączyć z powodu zablokowania.

en: Unable to enable due to lock.
pl: Nie można włączyć z powodu zablokowania.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
pl: Dodaj, edytuj i usuń nadpisane strony systemowe i strony zdefiniowane przez użytkownika.

en: Page manager
pl: Menadżer stron

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
pl: Dostarcza UI i API do zarządzania stronami w ramach witryny.

en: Node add/edit form
pl: Formularz dodawania/edycji węzła

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
pl: Aktywowanie tej opcji powoduje unieważnienie domyślnego zachowania Drupala w zakresie dodawania lub edycji węzłów w <em>node/%node/edit</em> oraz <em>node/add/%node_type</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru, takich jak typ węzła lub język, bądź też dostęp użytkownika w celu wprowadzenia różnych form edycji dla węzłów. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, będzie używana domyślna edycja węzła Drupala.

en: Node being edited
pl: Edytowany węzeł

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
pl: Gdy ta opcja jest aktywna, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania węzłów na <em>node/%node</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak typ węzła lub język, bądź dostęp użytkownika, aby umożliwić różne widoki węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok węzła Drupala. Ta strona zmienia tylko ustawienia węzłów podglądanych jako strony, nie zmienia ustawień węzłów podglądanych w listach lub innych lokalizacjach. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować przemieszczenie węzła w jakieś inne miejsce, ale jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na node/%node.

en: Node being viewed
pl: Przeglądany węzeł

en: Argument settings
pl: Ustawienia argumentów

en: A meaningless second page
pl: Pozbawiona sensu druga strona

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa dla tej strony. Pojawi się w dziale zarządzania i na pulpicie paneli w celu łatwiejszej identyfikacji.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy dla tej strony. Musi być unikatowy i może składać się wyłącznie z liter i znaków podkreślenia (_). Po utworzeniu nie będzie już można zmieniać tej wartości!

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis strony: po co powstała, czemy służy i co robi. Wyłącznie na użytek administracyjny.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
pl: Adres URL do tworzonej strony. Możesz tworzyć nazwane kolekcje dla zmiennych elementów ścieżki używając %name dla wymaganych elementów i !name dla elementów opcjonalnych. Np.  "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane kolekcje mogą być zmienione w konteksty na formularzu argumentów.

en: Make this your site home page.
pl: Ustaw jako stronę główną,

en: Visible menu item
pl: Widoczny element menu

en: Name is required.
pl: Nazwa jest wymagana.

en: That name is used by another page: @page
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inną stronę: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa strony może zawierać wyłącznie litery i znak podkreślenia (_)

en: That path is used by another page: @page
pl: Ta ścieżka jest używana przez inną stronę: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć dynamicznego elemenu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć statycznego elementu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
pl: Ta ścieżka jest obecnie przypisana do @alias. System nie może nadpisywać istniejących przyjaznych nazw.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
pl: Nie możesz ustawić tej strony jako twojej strony głównej, jeżeli używa ona % placeholders.

en: Duplicated argument %arg
pl: Duplikowany argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
pl: Nieprawidłowy argument <em>%</em>. Wszystkie argumenty muszą być nazwane ze słowami kluczowymi.

en: Parent item title
pl: Tytuł nadrzędnego elementu

en: Parent item menu
pl: Menu nadrzędnego elementu

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
pl: Reguły dostępu są wykorzystywane do badania, czy strona jest dostępna i wszystkie pozycje menu związane z nią są widoczne.

en: No context assigned
pl: Brak przypisanego kontekstu

en: Position in path
pl: Pozycja w ścieżce

en: Context assigned
pl: Przypisany kontekst

en: The path %path has no arguments to configure.
pl: Ścieżka %path nie posiada argumentów do skonfigurowania.

en: Invalid keyword.
pl: Nieprawidłowe słowo kluczowe.

en: Change context type
pl: Zmień typ kontekstu

en: Change argument
pl: Zmień argument

en: No context selected
pl: Brak wybranego kontekstu

en: Error: missing argument.
pl: Błąd: brak argumentu.

en: Context identifier
pl: Identyfikator kontekstu

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
pl: To jest tytuł zawartości używany przy identyfikacji w późniejszym procesie administracyjnym. Nigdy nie zostanie to pokazane użytkownikowi.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
pl: Błąd: brakujący lub nieprawidłowy argument wtyczki %argument.

en: Import page
pl: Importuj stronę

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
pl: Wprowadź nazwę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej nazwy strony.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
pl: Wprowadź ścieżkę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej ścieżki strony.

en: Allow overwrite of an existing page
pl: Pozwól nadpisać istniejącą stronę

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
pl: Jeśli nazwa, którą wybrano, istnieje już w bazie danych, ta strona będzie mogła zastąpić istniejącą stronę.

en: Paste page code here
pl: Tutaj wklej kod strony

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać strony z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
pl: Ta nazwa strony jest w użyciu lub jest zablokowana przez innego użytkownika. Musisz <a href="!break">złam blokadę</a> na tej stronie przed postępowaniem lub wybrać inną nazwę.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Podaj nazwę nowej strony. Musi być unikalna i zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
pl: Ścieżka URL prowadząca do tej strony. Możesz utworzyć nazwane symbole zastępcze dla różnych części ścieżki używając %name dla wymaganych elementów oraz !name dla elementów opcjonalnych. Na przykład: "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane symbole zastępcze można zamienić w konteksty na formularzu argumentów. Nie można użyć tej samej ścieżki, co na pierwotnej stronie.

en: Clone variants
pl: Klonuj warianty

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie warianty związane ze stroną zostaną również sklonowane. Jeśli nie jest zaznaczone, strona zostanie sklonowana bez wariantów.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie strony kasuje stronę, która jest w bazie danych, przywracając ją do oryginalnej strony domyślnej. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną utracone i nie można będzie ich odzyskać.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę stronę? Usuwania strony nie można cofnąć.

en: The page has been reverted.
pl: Strona została przywrócona.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
pl: Strony utworzone przez administratora, które posiadają ścieżkę URL, kontrolę dostępy i wpisy w menu systemowym Drupala.

en: Create a new page
pl: Stwórz nową stronę

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
pl: Edytuj nazwę, adres  i inne podstawowe ustawienia strony.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
pl: Ustaw konteksty dla argumentów na tej stronie.

en: Control what users can access this page.
pl: Kontroluj którzy użytkownicy mają dostęp do tej strony.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
pl: Dostarcz tej stronie widocznego menu lub zakładki menu.

en: Make a copy of this page
pl: Utwórz kopię tej strony

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
pl: Eksportuj tę stronę jako kod, który może być importowany lub osadzany wewnątrz modułu.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany na tej stronie i powróć do wersji w kodzie.

en: Remove this page from your system completely.
pl: Usuń tę stronę całkowicie ze swojego systemu.

en: This is your site home page.
pl: To jest twoja strona domowa.

en: This page is set to become your site home page.
pl: Ta strona została ustawiona jako twoja strona domowa.

en: Accessible only if @conditions.
pl: Dostępny tylko jeśli @conditions.

en: This page is publicly accessible.
pl: Ta strona jest dostępna publicznie.

en: No menu entry.
pl: Brak odnośnika w menu.

en: Normal menu entry.
pl: Zwykły odnośnik w menu.

en: Menu tab.
pl: Karta w menu.

en: Default menu tab.
pl: Domyślna karta w menu.

en: Title: %title.
pl: Tytuł: %title.

en: Parent title: %title.
pl: Tytuł nadrzędny: %title.

en: Menu block: %title.
pl: Blok menu: @title

en: Taxonomy term template
pl: Szablon terminu taksonomii

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania terminów taksonomii na <em>taxonomy/term/%term</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak słownictwo lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych ekranów terminu taksonomii i powiązanych węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny ekran terminu taksonomii Drupala. Ta strona zmienia ustawienia tylko pozycji, które faktycznie wyświetlają się na taxonomy/term/%term. Ekrany niektórych terminów taksonomii, takich jak fora zostają przeniesione w inne miejsce. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że terminy taksonomii pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
pl: Przeglądany termin(y)

en: Term being viewed
pl: Przeglądany termin

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
pl: Zezwalaj na wiele terminów w taxonomy/term/%term

en: Single term
pl: Pojedynczy termin

en: Multiple terms
pl: Wiele terminów

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
pl: Domyśłnie, Drupal zezwala na wiele pojęć jako argument poprzez oddzielanie ich przecinkami lub znakami plus. Jeśli ustawisz to jako pojedyncze, ta opcja będzie wyłączona.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
pl: Wstrzyknij hierarchię pierwszego elementu do ścieżki okruszków.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
pl: Jeśli zaznaczone, rodzice pojęcia taksonomii pojawią się w ścieżce okruszków.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
pl: Można używać wiele terminów oddzielonych za pomocą , lub +.

en: Only a single term may be used.
pl: Tylko pojedynczy termin może być użyty.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
pl: Ścieżka okruszków będzie zawierać hierarchię pojęć taksonomii.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
pl: Ścieżka okruszków nie będzie zawierała hierarchii terminów taksonomii.

en: User profile template
pl: Szablon profilu użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania profili użytkownika na <em>user/%user</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak role lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych widoków profili użytkownika. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok użytkownika Drupala. Ponadto, pamiętaj, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że węzły pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na user/%user.

en: User being viewed
pl: Przeglądany użytkownik

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
pl: Ta strona jest edytowana przez innego użytkownika i nie możesz wprowadzić do niej zmian.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
pl: Ta strona jest nowo stworzona i nie została jeszcze zapisana w bazie danych. Nie będzie dostępna dopóki jej nie zapiszesz.

en: Variant
pl: Wariant

en: User: compare
pl: Użytkownik: porównaj

en: First User
pl: Pierwszy użytkownik

en: Second User
pl: Drugi użytkownik

en: Not equal
pl: Nierówne

en: Node: accessible
pl: Węzeł: dostępny

en: Control access with built in Drupal node access test.
pl: Kontrola dostępu przy użyciu wbudowanego w Drupala testu dostępu do węzła.

en: Create nodes of the same type
pl: Stwórz węzły tego samego typu

en: @user can view @node.
pl: @user może podglądać @node.

en: @user can edit @node.
pl: @user może edytować @node.

en: @user can delete @node.
pl: @user może usunąć @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
pl: @user może tworzyć węzły tego samego typu co @node.

en: Node: language
pl: Węzeł: język

en: Control access by node language.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka węzła.

en: Current site language
pl: Obecny język strony

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli węzeł jest w jednym z wybranych języków.

en: @identifier is in any language
pl: @identifier jest w dowolnym języku

en: Node: type
pl: Węzeł: typ

en: Control access by node_type.
pl: Kontrola dostępu na podstawie typu węzła.

en: Only the checked node types will be valid.
pl: Tylko zaznaczone typy węzła będą prawidłowe.

en: @identifier is any node type
pl: @identifier jest dowolnym typem węzła

en: User: permission
pl: Użytkownik: uprawnienie

en: Control access by permission string.
pl: Kontrola dostępu na podstawie ciągu uprawnienia.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
pl: Tylko użytkownicy z wybranymi flagami uprawnień będą mieli do tego dostęp.

en: Error, unset permission
pl: Błąd, nieustawione prawa dostępu

en: @identifier has "@perm"
pl: @identifier posiada "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
pl: Kontrola dostępu na podstawie dowolnego kodu PHP.

en: Administrative desc
pl: Opis administracyjny

en: A description for this test for administrative purposes.
pl: Opis tego testu dla celów administracyjnych.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, aby edytować kod PHP.

en: User: role
pl: Użytkownik: rola

en: Control access by role.
pl: Kontrola odstępu na podstawie roli.

en: Only the checked roles will be granted access.
pl: Tylko zaznaczone role otrzymają prawa dostępu.

en: @identifier can have any role
pl: @identifier może posiadać dowolną rolę

en: User: language
pl: Użytkownik: język

en: Control access by the language the user or site currently uses.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka aktualnie używanego przez użytkownika lub stronę.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli bieżący język witryny jest jednym z wybranych.

en: Site language is any language
pl: Język strony jest dowolny

en: Taxonomy: vocabulary
pl: Taksonomia: słownik

en: @identifier is any vocabulary
pl: @identifier jest dowolnym słownikiem

en: Creates a node context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID węzła.

en: Enter the node ID of a node for this argument
pl: Podaj ID węzła dla tego argumentu

en: Creates a node add form context from a node type argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu typu węzła.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu ID węzła.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
pl: Ciąg znaków jest minimalnym kontekstem, który po prostu przechowuje łańcuch znaków, mogący być wykorzystanym do innych celów.

en: Enter a value for this argument
pl: Podaj wartość tego argumentu

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
pl: Tworzy pojedynczy termin taksonomii z ID taksonomii lub nazwy terminu taksonomii.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
pl: Dołącz hierarchię do ścieżki okruszków

en: Enter a taxonomy term ID.
pl: Podaj ID terminu taksonomii.

en: Enter a taxonomy term name.
pl: Podaj nazwę terminu taksonomii.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
pl: Tworzy grupę pojęć taksonomii z listy identyfikatorów (tid), oddzielonych przecinkiem lub plusem. Generalnie pierwszy termin z listy będzie używany przez panele.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
pl: Wprowadź ID terminu lub listę identyfikatorów terminów rozdzielonych + lub ,

en: Creates a user context from a user ID argument.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z argumentu ID użytkownika.

en: Enter the user ID of a user for this argument
pl: Wprowadź ID użytkownika tego argumentu

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
pl: Tworzy kontekst słownika z argumentu ID słownika.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
pl: Podaj ID słownika tego argumentu

en: Use context keywords
pl: Użyj słów kluczowych z kontekstu

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
pl: Po zaznaczeniu słowa kluczowe z kontekstu zostaną podmieniane w treści.

en: Substitutions
pl: Podstawienia

en: Link to author profile
pl: Odnośnik do profilu autora

en: "@s" author
pl: Autor "@s"

en: "@s" body
pl: Zawartość "@s"

en: Node created date
pl: Data utworzenia węzła

en: The date the referenced node was created.
pl: Data utworzenia powiązanego węzła.

en: "@s" created date
pl: Data utworzenia "@s"

en: Node links of the referenced node.
pl: Odnośniki powiązanego węzła.

en: Node links go here.
pl: Odnośniki węzła tutaj.

en: "@s" links
pl: Odnośniki "@s"

en: The title of the referenced node.
pl: Tytuł referencyjnego węzła.

en: "@s" title
pl: Tytuł "@s"

en: Node last updated date
pl: Data ostatniej akutalizacji węzła

en: The date the referenced node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła referencyjnego.

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: "@s" last updated date
pl: Data ostatniej aktualizacji "@s"

en: "@s" node form attach files
pl: Dołączone pliki formularza węzła "@s"

en: Node form buttons.
pl: Przyciski formularza węzła.

en: Profile category
pl: Kategoria profilu

en: Enter the node ID of a node for this context.
pl: Podaj ID węzła dla tego kontekstu.

en: '%title' [node id %nid]
pl: '%title' [id węzła %nid]

en: Enter the node ID of a node for this argument:
pl: Wprowadź ID węzła tego argumentu:

en: A context that is just a string.
pl: Kontekst, który jest zwykłym napisem.

en: Raw string
pl: Nieprzetworzony napis

en: Enter the string for this context.
pl: Podaj napis dla tego kontekstu.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
pl: Aktualnie ustawiony na @term. Wprowadź inny termin, jeżeli chcesz zmienić termin.

en: Select a term from @vocabulary.
pl: Wybierz termin z @vocabulary.

en: You must select a term.
pl: Należy wybrać termin.

en: Invalid term selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy termin.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
pl: Wiele terminów taksonomii jako grupa.

en: Term ID of first term
pl: ID pierwszego terminu

en: Term name of first term
pl: Nazwa pierwszego terminu

en: Vocabulary ID of first term
pl: ID słownika pierwszego terminu

en: Make all views available as panes
pl: Wszystkie widoki dostępne jako okienka

en: Configure view
pl: Konfiguruj widok

en: View: @name
pl: Widok: @name

en: View information
pl: Wyświetl informacje

en: Using display @display.
pl: Używając podglądu @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
pl: Argument @arg używa kontekstu @context przetworzonego do @converter

en: @count items displayed.
pl: Wyświetlono @count elementów.

en: With pager.
pl: Ze stronicowaniem.

en: Without pager.
pl: Bez stronicowania.

en: Skipping first @count results
pl: Pominięto @count pierwszych wyników

en: With more link.
pl: Z odnośnikiem "więcej".

en: With feed icon.
pl: Z ikoną do kanału informacyjnego.

en: Sending arguments.
pl: Wysyłanie argumentów.

en: Using arguments: @args
pl: Używane argumenty: @args

en: Using url: @url
pl: Używany url: @url

en: View panes
pl: Panele z widokami

en: Num items
pl: Liczba elementów

en: Content pane
pl: Panel z zawartością

en: Pane settings
pl: Ustawienia panelu

en: Use view name
pl: Użyj nazwy widoku

en: Use view description
pl: Użyj opisu widoku

en: Admin desc
pl: Opis admina

en: Use Panel path
pl: Używaj ścieżki panelu

en: Argument input
pl: Wstawianie argumentów

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Pager offset
pl: Przesunięcie stronicowania

en: Path override
pl: Nadpisanie ścieżki

en: Title override
pl: Nadpisanie tytułu

en: @arg source
pl: @arg - źródło

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
pl: Wersja CTools API jest nieaktualna dla paneli. Obecna wersja paneli wymaga co najmniej wersji %varsion.

en: CTools API Version
pl: Wesja CTools API

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
pl: Strony panelu mogą być używane jako strony docelowe. Mają one ścieżki URL, akceptują argumenty i mogą mieć wejścia menu.

en: Panel page
pl: Strona panelowa

en: You must activate the page manager module for this functionality.
pl: Musisz włączyć moduł zarządzania stronami dla tej funcjonalności.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
pl: Panele dla węzłów jest zawartością i pojawia się w wynikach wyszukiwania, ale jest są bardziej ograniczone niż panele stron.

en: Panel node
pl: Węzeł panelu

en: You must activate the panel node module for this functionality.
pl: Musisz włączyć moduł panele dla węzłów dla tej funkcjonalności.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
pl: Mini panele są to małe obszary zawartości wystawione jako bloki, gdy potrzebujesz mieć złożone układy bloku lub układy w układach.

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
pl: Należy włączyć moduł Mini panels dla tej funkcjonalności.

en: Go to list
pl: Idź do listy

en: There are no mini panels.
pl: Brak mini paneli.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
pl: Obecnie nie ma dodatkowych ustawień w tym miejscu, jednak moduły mogą wprowadzić w tym miejscu dodatkowe ustawienia w przyszłości.

en: Your changes have been discarded.
pl: Zmiany nie zostały zapisane.

en: Style settings
pl: Ustawienia stylu

en: Disable this pane
pl: Wyłącz ten panel

en: Enable this pane
pl: Włącz ten panel

en: CSS properties
pl: Właściwości CSS

en: Invalid pane id.
pl: Nieprawidłowy ID panelu.

en: Cache method for this display
pl: Metoda pamięci podręcznej dla tego formatu wyświetlania

en: Cache method for !subtype_title
pl: Metoda pamięci podręcznej dla !subtype_title

en: Cache settings for this display
pl: Ustawienia pamięci podręcznej dla tego wyświetlania

en: Cache settings for !subtype_title
pl: Ustawienia pamięci podręcznej dla !subtype_title

en: Default style for this display
pl: Domyślny styl dla tego formatu wyświetlania

en: Panel style for region "!region"
pl: Styl dla obszaru "!region" w panelu

en: Pane style for "!pane"
pl: Styl dla elementu panelu "!pane"

en: Use display default style
pl: Używaj domyślnego stylu wyświetlania

en: Style settings for @style (display)
pl: Ustawienia stylu dla @style (wyświetlanie)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
pl: Ustawienia stylu dla @style (Obszar "!region")

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
pl: Ustawienia stylu dla @style (Panel "!pane")

en: Configure CSS on !subtype_title
pl: Konfiguracja CSS dla !subtype_title

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
pl: ID CSS jaki ma zostać przypisany do tego panelu. Może być pusty.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
pl: Klasa CSS jaka ma być przypisana do tego panelu. Może być pusta.

en: Access settings on !subtype_title
pl: Ustawienia dostępu dla !subtype_title

en: Add visibility rule for !subtype_title
pl: Dodaj regułę widoczności dla !subtype_title

en: Invalid test id.
pl: Nieprawidłowy id testowy.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
pl: Ustawienia regół widoczności dla !subtype_title

en: Panel layout has been updated.
pl: Układ panelu został zaktualizaowany.

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
pl: Tworzenie mini paneli, które mogą być używane jako bloki przez Drupal oraz jako okna przez inne moduły panelu.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
pl: Układ panelu podzielony na wiersze i kolumny.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
pl: Wybierz, jaka zawartość będzie możliwa do dodania do panelu.

en: Show layout designer
pl: Pokaż projektowanie układu

en: Remove column
pl: Usuń kolumnę

en: Add row to top
pl: Dodaj wiersz na górze

en: Add row to bottom
pl: Dodaj wiersz na dole

en: Remove row
pl: Usuń wiersz

en: Add column
pl: Dodaj kolumnę

en: Add region to left
pl: Dodaj region po lewej

en: Add column to left
pl: Dodaj kolumnę po lewej

en: Add region to right
pl: Dodaj region po prawej

en: Add column to right
pl: Dodaj kolumnę po prawej

en: Region settings
pl: Ustawienia regionu

en: Remove region
pl: Usuń region

en: Invalid item id.
pl: Nieprawidłowy identyfikator elementu.

en: Configure column
pl: Konfiguracja kolumny

en: Configure row
pl: Konfiguracja wiersza

en: Configure region
pl: Konfiguracja obszaru

en: Region title
pl: Tytuł obszaru

en: Fluid
pl: Płynna

en: You must remove contained items to change the row container type.
pl: Należy usunąć elementy wewnątrz w celu zmiany typu pojemnika dla wiersza.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
pl: Elementy nie mogą być ustawione jako płynne, jeśli po tej stronie występują już inne elementy o stałej szerokości.

en: Hide layout designer
pl: Ukryj kreatora układu

en: No markup at all
pl: Bez dodatkowego kodu

en: Each region
pl: Każdy region

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
pl: Wybierz czy umieszczać prostokąt wokół każdego panela lub regionu

en: Change general settings about this variant.
pl: Zmiana ogólnych ustawień dla tego wariantu

en: Selection rules
pl: Reguły wyboru

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
pl: Zmiana kryteriów wg których wariant będzie lub nie będzie użyty.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
pl: Dodawanie dodatkowych obiektów kontekstu pracy dla wariantu używanego dla zawartości.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
pl: Dodawaj zawartość oraz zmieniaj jej położenie za pomocą przeciągania i upuszczania.

en: Move content from old layout
pl: Przenoszenie zawartości ze starego układu

en: Get a preview of what this variant will look like.
pl: Podgląd wariantu.

en: This panel will be selected if @conditions.
pl: Ten panel będzie wybrany jeżeli @conditions.

en: This panel will always be selected.
pl: Ten panel będzie zawsze wybrany.

en: Selection rule
pl: Reguły wyboru

en: You must select a layout.
pl: Należy wybrać układ.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
pl: Należy wybrać inny układ w celu zmiany układów.

en: Update and preview
pl: Aktualizacja i podgląd

en: Administrative title of this variant.
pl: Wewnętrzny tytuł tego variantu.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
pl: Zaznacz to jeśli chcesz wyłączyć wyświetlanie wszystkich regionów dostarczanych przez skórkę. Uwaga! Różne skórki różnie reagują na to ustawienie. W razie wątpliwości spróbuj z domyślnymi skórkami.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
pl: Wprowadź prawidłowy kod CSS. Ten kod zostanie użyty w stronie i powinien być wykorzystywany wyłącznie do nieznacznych zmian wyglądu strony. Zaleca się umieścić kod w pliku CSS skórki. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzony kod CSS zostanie przefiltrowany i niektóre właściwości mogą zostać usunięte.

en: Field label
pl: Etykieta

en: Locking
pl: Blokowanie

en: Add event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: References
pl: Powiązania

en: Configured
pl: Skonfigurowane

en: @project issue queue
pl: @project kolejka zgłoszeń

en: Flush all caches
pl: Wyczyść wszystkie pamięci podręczne

en: Developer modules to keep enabled
pl: Moduły z pakietu Developer, które mają zostać aktywne

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: Add new group: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać etykietę.

en: Add new group: you need to provide a group name.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać nazwę grupy.

en: Field group label
pl: Etykieta grupy pól

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: Regional settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: Elements
pl: Elementy

en: Library
pl: Biblioteka

en: Hello <strong>@username</strong>
pl: Witaj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
pl: Pokaż skróty

en: Administration menu Toolbar style
pl: Styl belki menu administracyjnego

en: A better Toolbar.
pl: Ulepszony pasek administracyjny.

en: unexpected
pl: niespodziewane

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
pl: Kod demonstracyjny, zaawansowana pomoc i demo panelu, aby pokazać jak budować wtyczki ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
pl: CTools Plugin Example to po prostu wersja demonstracyjna programisty instruująca w zakresie tworzenia wtyczek dla CTools. Nie oferuje ona żadnych przydatnych funkcji dla zwykłego użytkownika.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
pl: Dostępny jest panel wersji demonstracyjnej pokazujący większość oferowanych funkcji w
        <a href="@demo_url">Panelu CTools demo</a>, a ponadto możesz zapoznać się z jego dokumentacją na przykładach w
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools zawiera dokumentację w !ctools_help. Jednak zazwyczaj to sam kod ma być nauczycielem.
        Możesz go znaleźć w %path.

en: CTools plugin example
pl: Przykład pluginu CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
pl: Przykład wtyczki Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
pl: Pokazuje, jak zewnętrzny moduł może dostarczyć wtyczki ctools (dla Paneli, itp.).

en: Arg length
pl: Długość argumentu

en: Control access by length of simplecontext argument.
pl: Kontrola dostępu przez długość argumentu simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
pl: Przydziel dostęp, jeżeli długość argumentu simplecontext  wynosi

en: Length of simplecontext argument
pl: Długość argumentu simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
pl: Dostęp lub widoczność zostaną przyznane na podstawie długości argumentu.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
pl: Argument Simpletext musi mieć  !comp @length znaków

en: CTools example: role
pl: Przykład CTools: rola

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
pl: Tworzy "simplecontext" z argumentu.

en: Enter the simplecontext arg
pl: Wprowadź argument simplecontext

en: CTools example no context content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości bez kontekstu

en: No context content type - requires and uses no context.
pl: Brak typu zawartości kontekstu - wymaga i używa żadnego kontekstu.

en: CTools Examples
pl: Przykłady CTools

en: The setting for item 1.
pl: Ustawienia dla elementu 1.

en: The setting for item 2
pl: Ustawienia dla elementu 2.

en: CTools example relcontext content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości z kontekstem relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
pl: Relcontext typ zawartości - działa z kontekstem relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
pl: Konfiguruj Element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
pl: Ustawienia dla relcontext.

en: Simplecontext content type
pl: Simplecontext typ treści

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
pl: Typ zawartości simplecontext - działa z kontekstem simplecontext.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
pl: Konfiguruj Element 1 dla typu kontekstu simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
pl: Kontekst relcontext z simplecontext

en: Relcontext setting
pl: Ustawienia relcontext

en: Just an example setting.
pl: Tylko przykładowy napis.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
pl: Pojedynczy kontekst typu "simplecontext" lub dane.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
pl: Wprowadzić pewne dane do reprezentowania tego "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
pl: Kontekst simplecontext z konfiguracji

en: Setting for simplecontext
pl: Ustawienia dla simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
pl: Przykładowe ustawienie, które może być wykorzystane do konfiguracji kontekstu

en: Relcontext from simplecontext
pl: Relcontext z simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
pl: Zobacz podręcznik aby uzyskać więcej informacji.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
pl: Zanim tej wariant będzie mógł być dodany, musisz go skonfigurować. Kiedy zakończysz, kliknij w "Stwórz wariant" na końcu tego kreatora, aby dodać wariant do strony.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node/edit, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
pl: Moduł menedżera strony nie może nadpisać @path, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback. Edycja węzła zostanie włączona, ale ta ścieżka edycji nie zostanie nadpisana.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
pl: Ścieżki z nieopcjonalnymi wypełniaczami nie mogą zostać użyte jako normalne elementy menu, chyba że sterownik argumentu zapewnia domyślny argument do użycia przy elemencie menu.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć użytkownika/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Existing node
pl: Istniejący węzeł

en: Enter the title or NID of a node
pl: Wprowadź tytuł lub ID węzła

en: Template identifier
pl: Identyfikator szablonu

en: Add the breadcrumb trail as content.
pl: Dodaj element ścieżki nawigacyjnej jako zawartość.

en: Add the help text of the current page as content.
pl: Dodaj pomoc bieżącej strony jako zawartość.

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Add the tabs (local tasks) as content.
pl: Dodaj karty (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Add the page title as content.
pl: Dodaj tytuł strony jako zawartość.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
pl: Funcja rdzenia modułu Panels; nie dostarczają żadnego interfejsu użytkownika, przynajmniej jeden inny moduł Panels powinien zostać włączony.

en: You may use substitutions in this title.
pl: Możesz używać podstawień w tym tytule.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
pl: Opcje zawartości są podzielone na kategorie. Wybierz kategorię z lewej aby kontynuować.

en: Change the layout of this panel.
pl: Zmienia układ tego panelu.

en: Manage mini panels
pl: Zarządzanie mini panelami

en: Manage pages
pl: Zarządzaj stronami

en: Be aware that some actions might initialize the theme system. After that, it's impossible for any module to change the used theme.
pl: Należy pamiętać, że niektóre akcje mogą inicjować system skórki. Wtedy żaden moduł nie będzie mógł zmienić używanej skórki.

en: To display scheduled tasks you have to install the <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a> module.
pl: Aby wyświetlić zaplanowane działania, musisz zainstalować moduł <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a>.

en: Delete a scheduled task
pl: Usuń zaplanowane zadanie

en: Scheduled date
pl: Planowana data

en: Scheduled date and time stamp
pl: Planowana data i znacznik czasu

en: User provided identifier
pl: Identyfikator dostarczony przez użytkownika

en: ID to recognize this specific scheduled task
pl: ID do rozpoznania tego konkretnego zaplanowanego zadania

en: Gallery page
pl: Strona galerii

en: Structure
pl: Struktura

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
pl: Przykład: http://mywebsite.com/fserver

en: features
pl: funkcjonalności

en: Create feature
pl: Stwórz funkcjonalność

en: Create a new feature.
pl: Stwórz nową funkcjonalność.

en: Auto-detected
pl: Automatycznie wykrywany

en: Provided by dependency
pl: Zapewnione przez zależność

en: User %name successfully logged in.
pl: Użytkownik %name pomyślnie zalogowany.

en: "@text" found
pl: znaleziono "@text"

en: "@text" not found
pl: nie znaleziono "@text"

en: Checkbox field @id is checked.
pl: Pole wyboru @id jest oznaczone.

en: Checkbox field @id is not checked.
pl: Pole wyboru @id jest odznaczone.

en: Unique
pl: Unikalne

en: Check for updates of disabled modules and themes
pl: Sprawdzaj aktualizacje również do wyłączonych modułów i skórek

en: Moderation state
pl: Stan moderacji

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: Content statistics
pl: Statystyki zawartości

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Relcontent.
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Simplecontext .
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana dla edycji przez ciebie. Nikt inny nie może edytować tej strony dopóki te zmiany nie zostaną zapisane lub usunięte.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana do edycji przez innego użytkownika. Nie możesz edytować tej strony bez złamania blokady.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla wszystkich blogów, <em>/blog</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyta domyślnie strona najnowszych blogów Drupala.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User blog
pl: Blog użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
pl: Kiedy włączone , to nadpisze domyslne zachowanie Drupal dla wyświetlania blogów użytkownika na  <em>blog/%user</em>. Jeżeli żaden wariant nie został wybrany, domyślny blog użytkownika Drupal zostanie użyty.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Site contact page
pl: Strona z formularzem kontaktowym

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla strony kontaktowej, <em>/contact</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyty domyślny formularz kontaktowy Drupala.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć kontaktu, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User contact
pl: Kontakt użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
pl: Jeśli opcja jest włączona, unieważnia ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania formularzy kontaktowych użytkowników w <em>blog/%user</em>. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, używany będzie domyślny formularz kontaktowy użytkownika Drupala.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
pl: Nie możesz mieć wzorca bez nazwy (tylko % lub !). Wprowadź swoją nazwę poprzez dodanie krótkiego tekstu opisu do  % lub !, takiego jak  %user czy %node.

en: All polls
pl: Wszystkie ankiety

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślnie zachowanie Drupala dla ankiet, <em>/poll</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie domyślnie użyta strona najnowszych ankiet Drupala.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć ankiety, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Search @type
pl: Szukaj @type

en: Taxonomy: term
pl: Taksonomia: termin

en: Control access by a specific term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie określonego terminu.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
pl: Wybierz termin lub terminy z @vocabulary.

en: Node add form: node type
pl: Formularz dodawania węzła: typ węzła

en: Node edit form: node ID
pl: Formularz edycji węzła: ID węzła

en: Get all arguments after this one
pl: Pobierz wszystkie argumenty po wymienionym

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
pl: Jeśli zaznaczono, ciąg będzie zawierać wszystkie argumenty. Przykładowo, jeśli ścieżką jest "path/%" i użytkownik odwiedza "path/foo/bar", to jeśli nie zaznaczono tej opcji, ciąg będzie brzmieć "foo". Jeśli zaznaczono tę opcję, ścieżką będzie "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
pl: Termin taksonomii: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
pl: Termin taksonomii (wiele): ID

en: User: name
pl: Użytkownik: nazwa

en: Creates a user context from a user name.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z nazwy użytkownika.

en: Enter the username of a user for this argument
pl: Podaj nazwę użytkownika dla użytkownika tego argumentu

en: Vocabulary: ID
pl: Słownik: ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości do administratorów witryny.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom kontaktować się z innymi użytkownikami.

en: Contact @name
pl: Skontaktuj się z @name

en: Custom: @title
pl: Własny: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
pl: Tytuł ten będzie używany administracyjnie w celu identyfikacji tego okienka. Jeśli pole zostanie pozostawione puste, używany będzie zwykły tytuł.

en: Advanced search form
pl: Formularz zaawansowanego wyszukiwania

en: A search form with advanced options.
pl: Formularz wyszukiwania z zaawansowanymi opcjami.

en: Same page
pl: Ta sama strona

en: Override default prompt
pl: Zastąp domyślny monit

en: Record a watchdog log entry when searches are made
pl: Zapisz zdarzenie do dziennika zdarzeń gdy jest używana wyszukiwarka.

en: Override "no result" text
pl: Nadpisz komunikat "brak wyników"

en: No result text
pl: Komunikat dla braku wyników

en: @type search result
pl: Wyniki wyszukiwania @type

en: HTML-safe string
pl: Bezpieczny ciąg HTML

en: Custom pager settings
pl: Własne ustawienia stronicowania

en: Use different pager settings from view settings
pl: Użyj innych ustawień stronicowania niż ustawienia w widoku.

en: The number of items to skip and not display.
pl: Liczba elementów, które należy pominąć i nie wyświetlać.

en: Context is optional
pl: Kontekst jest opcjonalny

en: &#x2713;Panel title
pl: &#x2713;Tytuł panelu

en: No rules
pl: Brak reguł

en: Visibility rules
pl: Reguły widoczności

en: Title type
pl: Typ tytułu

en: Manually set
pl: Ustawiany ręcznie

en: From pane
pl: Dziedziczony z panelu

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
pl: Tytuł tego panelu. Jeśli pozostawisz to pole puste może zostać zastosowany tytuł domyślny. Jeżeli tytuł ma być naprawdę pusty należy wpisać No Title.

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
pl: UWAGA! W celu importu panel_nodes musisz w pierwszej kolejności wybrać w export.module ustawienie "Zapisz jako nowy węzeł i edytuj", w przeciwnym razie operacja nie powiedzie się.

en: Region class
pl: Klasa obszaru

en: Leave blank to disable scheduled publishing.
pl: Pozostaw puste by nie planować publikacji.

en: Leave blank to disable scheduled unpublishing.
pl: Pozostaw puste by nie planować anulowania publikacji.

en: Scheduler module form.
pl: Formularz modułu Planista.

en: Translation files
pl: Pliki tłumaczeń

en: Moderate content
pl: Moderacja zawartości

en: styles
pl: style

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: The maximum number of characters this field can be.
pl: Maksymalna liczba znaków pola.

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Jump menu
pl: Szybkie menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
pl: Umieszcza wszystkie wyniki w polu wyboru i pozwala użytkownikowi przechodzić na różne strony w zależności od wybranej pozycji.

en: Hostname of user that posted the comment.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wysłał komentarz.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Wiąże węzły z terminami taksonomii, dając możliwość uwzględnienia słowników. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów jest wiele.

en: The text of the profile item.
pl: Tekst elementu profilu.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: The role ID of the role.
pl: Identyfikator roli.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
pl: By skonfigurować szybkie menu, potrzebne jest co najmniej jedno pole.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
pl: By prawidłowo skonfigurować szybkie menu, należy wybrać jedno z pól, które będzie reprezentować żądaną ścieżkę. Potem należy to pole ukryć. Wszelkie inne widoczne pola znajdą się w samym menu. Warto zwrócić uwagę, że jakikolwiek kod HTML zostanie pominięty, jako że pola wyboru nie mogą go zawierać.

en: Path field
pl: Pole ścieżki

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
pl: Przycisk zostanie ukryty tylko w wypadku użytkowników, których przeglądarki mają włączoną obsługę JavaScript. Po wybraniu jednej z opcji z menu, zostaną oni wtedy od razu przeniesieni w odpowiednie miejsce.

en: The "Unflag not allowed text" is required if any user roles are not allowed to unflag.
pl: "Odflaguj nie dopuszczony tekst" jest wymagane, gdy rola użytkownika nie pozwala na odflagowanie.

en: Any user role that has the ability to unflag must also have the ability to flag.
pl: Rola użytkownika z możliwością odflagowania musi również mieć możliwość flagowania.

en: Flag access by content authorship
pl: Dostęp do flag według autorstwa treści

en: No additional restrictions
pl: Bez dodatkowych ograniczeń

en: Users may only flag content they own
pl: Użytkownicy mogą flagować tylko własne treści

en: Users may only flag content of others
pl: Użytkownicy mogą flagować treści innych

en: Restrict access to this flag based on the user's ownership of the content. Users must also have access to the flag through the role settings.
pl: Ogranicza dostęp do tej flagi na podstawie tego, czy użytkownik jest właścicielem treści. Użytkownicy muszą mieć również dostęp do flagi poprzez ustawienia roli.

en: Users may only flag own comments
pl: Użytkownik może oflagować tylko własną odpowiedź

en: Users may only flag comments by others
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi innych

en: Users may only flag comments of nodes they own
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi do węzłów, których jest właścicielem

en: Users may only flag comments of nodes by others
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi do węzłów innych użytkowników

en: Users may flag themselves
pl: Użytkownicy mogą flagować siebie

en: Flags (or unflags) a content.
pl: Flaguje (lub odflaguje) zawartość

en: Check if a content was flagged by a user.
pl: Sprawdź, czy zawartość była flagowana przez użytkownika.

en: Flag robots.txt problem
pl: Wystąpił problem z plikiem robots.txt dla flag

en: update code
pl: zaktualizuj kod

en: Flag access
pl: Dostęp do flag

en: Flag @name has been imported.
pl: Flaga @name została zaimportowana.

en: Flag @name has been updated.
pl: Flaga @name została zaktualizowana.

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>. Napisy takie jak today, +2 months i Dec 9 2004 są prawidłowe.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
pl: Akceptuje czas w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>. Napisy takie jak now, +2 hours i 10:30pm są prawidłowe.

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
pl: Dodatkowe ustawienia związane z wielojęzykowością udostępniane przez moduł obsługi wersji językowych.

en: Set current language as default for new content.
pl: Ustaw aktualny język jako domyślny dla nowych treści.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
pl: Wymagaj wyboru języka (nie dopuszcza języka niesprecyzowanego).

en: Lock language (Cannot be changed).
pl: Zablokuj język (nie może być zmieniany).

en: If a text group is no showing up here it means this feature is not implemented for it.
pl: Jeżeli kategoria tłumaczeń nie jest tutaj wyświetlona oznacza to, że ta funkcja nie jest dla niej zaimplementowana.

en: Cannot refresh strings for %group.
pl: Nie można odświeżyć napisów dla %group.

en: Site email address
pl: Adres e-mail strony

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: shorter than
pl: krótszy niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: longer than
pl: dłuższy niż

en: SQL Query
pl: Zapytanie SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
pl: Zapytanie będzie wygenerowane i uruchomione za pomocą API bazy danych Drupala.

en: revision user
pl: autor wersji

en: Exposed form
pl: Udostępniony formularz

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
pl: Powoduje, że odnośnik "więcej" umieszczany jest nawet wtedy, gdy wyświetlono już wszystkie elementy.

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Replace files
pl: Zastąp pliki

en: Recreate
pl: Odtwórz

en: Revert components
pl: Przywróć komponenty

en: Mark as reviewed
pl: Oznacz jako sprawdzony

en: Orphaned dependencies
pl: Porzucone zależności

en: Disable selected modules
pl: Wyłącz wybrane moduły

en: Leave enabled
pl: Pozostaw włączone

en: Manage features.
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami.

en: Recreate an existing feature.
pl: Odtworzenie istniejącej funkcjonalności.

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: Enable the %revisions page for this content type
pl: Włącz stronę %revisions dla tego rodzaju zawartości

en: The order of pages in the book hierarchy.
pl: Kolejność stron w książce.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający dodanie odpowiedzi - taki sam, jak w przypadku zwykłych węzłów i tylko wtedy, gdy użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Render
pl: Renderowanie

en: schedule
pl: harmonogram

en: Entities
pl: Encje

en: Private files
pl: Pliki prywatne

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: The human readable label.
pl: Czytelna dla człowieka etykieta.

en: Thickness
pl: Grubość

en: Entity API
pl: API encji

en: If part of a book, the book to which this book page belongs.
pl: Jeśli to część książki, to odnosi się do książki, do której należy ta strona książki.

en: The unique ID of the comment.
pl: Unikatowy identyfikator komentarza.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
pl: Adres IP komputera z którego został dodany komentarz.

en: The name left by the comment author.
pl: Nazwa pozostawiona przez autora komentarza.

en: The email address left by the comment author.
pl: Adres e-mail pozostawiony przez autora komentarza.

en: The home page URL left by the comment author.
pl: Adres strony wprowadzony przez autora odpowiedzi.

en: The URL of the comment.
pl: Adres URL komentarza.

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: The URL of the comment's edit page.
pl: Adres strony służącej do edycji odpowiedzi.

en: The date the comment was posted.
pl: Data dodania komentarza.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
pl: Rodzic odpowiedzi, o ile włączono wątki.

en: The node the comment was posted to.
pl: Wpis, do którego dodano odpowiedź

en: The number of comments posted on a node.
pl: Liczba komentarzy dodany przy wpisie.

en: New comment count
pl: Liczba nowych komentarzy

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
pl: Ilość odpowiedzi do wpisu od czasu gdy użytkownik widział go po raz ostatni.

en: The unique ID of the node.
pl: Unikalny identyfikator węzła.

en: The type of the node.
pl: Rodzaj wpisu.

en: The language the node is written in.
pl: Język w jakim wpis został napisany.

en: The URL of the node.
pl: Adres URL zasobu.

en: The URL of the node's edit page.
pl: Adres do formularza edycji wpisu.

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The date the node was most recently updated.
pl: Data kiedy wpis był ostatnio edytowany.

en: The author of the node.
pl: Autor węzła.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
pl: Ilość głosów, która została zebrana w ankiecie.

en: Poll winner
pl: Zwycięzca ankiety

en: The winning poll answer.
pl: Zwycięska odpowiedź w ankiecie.

en: Poll winner votes
pl: Ilość głosów na zwycięską odpowiedź

en: The number of votes received by the winning poll answer.
pl: Ilość głosów otrzymanych przez zwycięzcę ankiety.

en: Poll winner percent
pl: Zwycięska procentowa ilość głosów

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
pl: Procent głosów jakie oddano na zwycięską odpowiedź.

en: The length of time the poll node is set to run.
pl: Czas jaki ma trwać ankieta.

en: The number of visitors who have read the node.
pl: Liczba odwiedzających, którzy przeglądali węzeł.

en: The number of visitors who have read the node today.
pl: Liczba odwiedzających, którzy przeglądali dzisiaj węzeł.

en: Last view
pl: Ostatnio przeglądano

en: The date on which a visitor last read the node.
pl: Data kiedy odwiedzający ostatni raz przeglądał węzeł.

en: The slogan of the site.
pl: Hasło witryny.

en: The administrative email address for the site.
pl: Administracyjny adres e-mail dla tego serwisu.

en: The URL of the site's front page.
pl: Adres URL strony głównej serwisu.

en: Login page
pl: Strona logowania

en: The URL of the site's login page.
pl: Adres URL strony logowania do serwisu.

en: The unique ID of the uploaded file.
pl: Unikalne ID wysłanego pliku.

en: The name of the file on disk.
pl: Nazwa pliku na dysku.

en: The size of the file, in kilobytes.
pl: Wielkośc pliku, w kilobajtach.

en: The web-accessible URL for the file.
pl: Adres URL pliku dostępny z przeglądarki.

en: The date the file was most recently changed.
pl: Data ostatniej zmiany pliku.

en: The user who originally uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał oryginał pliku.

en: The unique ID of the taxonomy term.
pl: Unikalny ID terminu kategorii.

en: The name of the taxonomy term.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: The optional description of the taxonomy term.
pl: Opcjonalny opis terminu kategorii.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
pl: Liczba węzłów oznaczonych terminem kategorii.

en: The URL of the taxonomy term.
pl: Adres URL terminu kategorii.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
pl: Słownik do którego należy termin taksonomii.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
pl: Termin nadrzędny terminu taksonomii, jeżeli istnieje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
pl: Unikalne ID słownika taksonomii.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
pl: Nazwa słownika.

en: The machine name of the taxonomy vocabulary.
pl: Identyfikator systemowy słownika taksonomii.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
pl: Opcjonalny opis słownika.

en: Term count
pl: Ilość terminów

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
pl: Liczba terminów należących do słownika taksonomii.

en: The unique ID of the user account.
pl: Unikalne ID użytkownika konta.

en: The login name of the user account.
pl: Nazwa użytkownika konta.

en: The email address of the user account.
pl: Adres e-mail użytkownika konta.

en: The URL of the account profile page.
pl: Adres URL do strony profilu konta.

en: The url of the account edit page.
pl: URL strony edycji konta.

en: The date the user last logged in to the site.
pl: Data ostatniego logowania użytkownika w serwisie.

en: The date the user account was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: HTML attributes
pl: Atrybuty HTML

en: Lighter
pl: Cieńsza

en: Bolder
pl: Bardziej pogrubiona

en: All parent terms
pl: Wszystkie terminy nadrzędne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: The unique ID of the node's revision.
pl: Unikalny identyfikator wersji węzła.

en: Is new
pl: Jest nowe

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
pl: Czy węzeł jest nowy i nie jest jeszcze zapisany w bazie danych.

en: Promoted to frontpage
pl: Promowane na stronie głównej

en: Whether the node is promoted to the frontpage.
pl: Czy węzeł jest promowany na stronie głównej.

en: Sticky in lists
pl: Przyklejony na listach

en: Whether the node is displayed at the top of lists in which it appears.
pl: Czy węzeł jest wyświetlany na szczycie list, na których się pojawia.

en: Comments allowed
pl: Komentarze są dozwolone

en: Whether comments are allowed on this node: 0 = no, 1 = closed (read only), 2 = open (read/write).
pl: Czy komentarze są dozwolone na tym węźle: 0 = nie, 1 = zamknięte (tylko do odczytu), 2 = otwarte (czytanie/pisanie).

en: New state
pl: Nowy stan

en: Default country
pl: Domyślny kraj

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
pl: W pliku %file znajduje się @count niedozwolonych znaczników HTML

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Only the listed pages
pl: Tylko wymienione strony

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pl: Strony, na których poniższy kod PHP zwraca TRUE (opcja dla ekspertów)

en: Pages or PHP code
pl: Strony lub kod PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano opcję PHP należy wprowadzić kod między znacznikami %php. Wprowadzenie błędnego kodu może spowodować awarię witryny.

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Text formats
pl: Formaty tekstu

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
pl: Ilość odpowiedzi determinująca, czy wątek jest "popularny".

en: Add new @node_type
pl: Dodaj @node_type

en: Forum navigation vocabulary
pl: Słownik nawigacyjny forum

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Date type
pl: Typ daty

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
pl: Ścieżka dla linku. Tu możesz podać wewnętrzną ścieżkę w Drupalu, taką jak %add-node lub zewnętrzny adres URL, taki jak %drupal. Napisz %front aby utworzyć link do strony głównej.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalna głębokość dla linków i wszystkich jego potomków nie może być większa niż !maxdepth. Niektóre linki nadrzędne mogą się nie pojawić, gdy przekroczysz ten limit.

en: No Main links
pl: Brak Głównego menu

en: Source for the Main links
pl: Źródło dla Głównych linków

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
pl: Określ co powinno się wyświetlać jako główne linki (przeważnie u góry strony).

en: No Secondary links
pl: Brak Dodatkowych linków

en: Source for the Secondary links
pl: Źródło dla Dodatkowych linków

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pl: Linki menu z mniejszą wagą są wyświetlane przed linkami z większą wagą.

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: The menus available to place links in for this content type.
pl: Menu z możliwością umieszczania odnośników dla tego typu zawartości.

en: Default parent item
pl: Domyślna pozycja nadrzędna

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pl: Wybór odnośnika w menu, który będzie domyślnym elementem nadrzędnym dla nowych pozycji menu tworzonych przez formularz edycji zawartości.

en: manage display
pl: zarządzaj wyświetlaniem

en: Preview before submitting
pl: Podgląd przed wysłaniem

en: Display author and date information.
pl: Wyświetlanie informacji o dacie i autorze.

en: Author username and publish date will be displayed.
pl: Nazwa użytkownika autora oraz data publikacji będą wyświetlane.

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
pl: Opis zmian dokonanych we wpisie. Pomocny dla innych redaktorów serwisu.

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl[0]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z 1 lub więcej znakami.
pl[1]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z @count lub więcej znakami.
pl[2]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z @count lub więcej znakami.

en: Searched %type for %keys.
pl: Szukałem %type dla %keys.

en: Link with label %label found.
pl: Znaleziono odnośnik z etykietą  %label.

en: Link with label %label not found.
pl: Nie znaleziono odnośnika z etykietą %label.

en: Link containing href %href found.
pl: Znaleziono odnośnik zawierający href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
pl: Kliknięty odnośnik %label (@url_target) z @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
pl: Opcja @option dla pola @id jest wybrana.

en: Option @option for field @id is not selected.
pl: Opcja @option dla pola @id nie jest wybrana.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
pl: Maksymalna liczba wpisów jaka pojawia się na stronie głównej i innych listach zawartości.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli żądany adres zawiera stronę, do której użytkownik nie posiada dostępu. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "brak uprawnień".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli adres nie zostanie odnaleziony. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "nie odnaleziono strony".

en: Description of your site, included in each feed.
pl: Opis twojego serwisu, dołączany do każdego kanału informacyjnego.

en: Users may set their own time zone.
pl: Użytkownicy mogą ustawiać swoją strefę czasową.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
pl: Przypomnij podczas logowania, jeśli użytkownik nie ustawił strefy czasowej.

en: Only applied if users may set their own time zone.
pl: Działa tylko dla użytkowników z uprawnieniami do ustawiania własnej strefy czasowej.

en: Time zone for new users
pl: Strefa czasowa dla nowych użytkowników

en: Default time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa.

en: Empty time zone.
pl: Pusta strefa czasowa.

en: Users may set their own time zone at registration.
pl: Użytkownicy mogą ustawiać swoją strefę czasową podczas rejestracji.

en: Put site into maintenance mode
pl: Ustaw przerwę techniczną

en: Maintenance mode message
pl: Treść wiadomości wyświetlanej w trakcie przerwy technicznej

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
pl: Wiadomość, jaką należy wyświetlić użytkownikom w trakcie przerwy technicznej.

en: Public files
pl: Pliki publiczne

en: There is currently no content classified with this term.
pl: W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.

en: Installing updates
pl: Instalacja aktualizacji

en: Preparing to update your site
pl: Przygotowanie do aktualizacji witryny

en: Downloading updates failed:
pl: Błąd przy pobieraniu aktualizacji

en: Updates downloaded successfully.
pl: Pobieranie aktualizacji powiodło się.

en: Fatal error trying to download.
pl: Wystąpił błąd krytyczny podczas pobierania.

en: Downloading %project
pl: Pobieranie projektu %project

en: Failed to download %project from %url
pl: Pobieranie %project z adresu %url nie powiodło się.

en: Update manager
pl: Menedżer aktualizacji

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pl: Katalog %directory nie istnieje lub jest tylko do odczytu.

en: Picture directory
pl: Katalog portretów

en: E-mails
pl: E-maile

en: Account cancellation confirmation
pl: Potwierdzenie anulowania konta

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
pl: Edycja wiadomości e-mail wysyłanych do użytkowników kiedy próbują anulować swoje konto.

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Contact forms
pl: Formularze kontaktowe

en: Edited
pl: Zedytowano

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Validate URL
pl: Sprawdź URL

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
pl: Etykieta tego obszaru będzie widoczna tylko na stronach administracyjnych.

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Displays Reorder
pl: Zmiana kolejności formatów

en: Remove this display
pl: Usuń ten format

en: Operator to use on all groups
pl: Operator używany na wszystkich grupach

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
pl: Albo "grupa 0 ORAZ grupa 1 ORAZ grupa 2" lub "grupa 0 LUB grupa 1 LUB grupa 2", itd.

en: Remove group @group
pl: Usuń grupę @group

en: Default group
pl: Domyślna grupa

en: Group @group
pl: Grupa @group

en: Ungroupable filters
pl: Filtry niegrupowalne

en: Configure group settings for @type %item
pl: Konfiguracja ustawień grupowych dla @type %item

en: Basic exposed form
pl: Udostępniony formularz podstawowy

en: Input required
pl: Wymagane pole

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
pl: Udostępniony formularz, które wyświetla widok tylko jeżeli użytkownik wprowadzi dane.

en: Display all items
pl: Wyświetl wszystkie elementy

en: Display all items that this view might find
pl: Wyświetl wszystkie pozycje, które ten widok może znaleźć

en: Display a specified number of items
pl: Wyświetl podaną liczbę elementów

en: Display a limited number items that this view might find.
pl: Wyświetl ograniczoną liczbę pozycji, które ten widok może znaleźć.

en: Paged output, full pager
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, full Drupal style
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, mini pager
pl: Stronicowanie w wersji mini

en: Use the mini pager output.
pl: Użyj stronicowania w wersji mini.

en: The taxonomy vocabulary name
pl: Nazwa słownika.

en: Name (raw)
pl: Nazwa (nie obrobiona)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
pl: Nazwa użytkownika lub autora. Filtr ten nie sprawdza czy użytkownik istnieje i umożliwia dopasowanie częściowe. Nie wykorzystuje automatycznych podpowiedzi.

en: Provide markup text for the area.
pl: Udostępnij pole tekstowe do edycji znaczników dla regionu.

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Change the machine name of this display.
pl: Zmień nazwę wewnętrzną tego formatu

en: Change settings for this pager type.
pl: Zmień ustawienia dla tego typu stronicowania.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
pl: Zezwolenie na grupowanie i agregację (sumowanie) pól.

en: Exposed form style
pl: Styl udostępnionego formularza

en: Select the kind of exposed filter to use.
pl: Wybierz rodzaj udostępnionych filtrów jakie można używać.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
pl: Modyfikacja ustawień dla tego udostępnionego formularza

en: The machine name of this display
pl: Nazwa wewnętrzna tego formatu

en: This is machine name of the display.
pl: To jest nazwa wewnętrzna tego formatu

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
pl: Po włączeniu niektóre pola mogą stać się niedostępne. Wszystkie pola wykorzystywane do grupowania zostaną zwinięte do jednego rekordu na każdą unikalną wartość. Inne pola wykorzystywane w agregacji zostaną poddane działaniu stosownych funkcji. Przykładowo można pogrupować wpisy po tytule i zliczyć wystąpienia pola "nid" w celu wykrycia powielonych tytułów.

en: <strong>Important!</strong> You have changed the display's machine name. Anything that attached to this display specifically, such as theming, may stop working until it is updated. To see theme suggestions for it, you need to save the view.
pl: <strong>Ważne!</strong> Zmieniono identyfikator systemowy formatu wyświetlania. Wszystko co odnosiło się do tego formatu wyświetlania, np. wygląd, może przestać działać aż do zaktualizowania. Aby zobaczyć sugestie plików szablonu należy zapisać widok.

en: Exposed Form
pl: Ujawniony formularz

en: Exposed form options
pl: Opcje ujawnionego formularza

en: Select which pager, if any, to use for this view
pl: Wybierz jakich opcji stronicowania użyć dla tego widoku

en: Pager options
pl: Opcje stronicowania

en: Display id should be unique.
pl: Identyfikator formatu wyświetlania powinien być unikalny.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku wysyłania udostępnionego formularza.

en: Include reset button
pl: Dołącz przycisk reset

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
pl: Ta opcja dodaje do udostępnionego formularza przycisk usuwający wszystkie zastosowane filtry.

en: Reset button label
pl: Etykieta przycisku reset

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku reset udostępnionego formularza.

en: Exposed sorts label
pl: Udostępniona etykieta sortowania

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
pl: Tekst wyświetlany jako etykieta udostępnionej listy wyboru sortowania.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
pl: Tekst wyświetlany, kiedy kolejność udostępnionego sortowania jest rosnąca.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
pl: Tekst wyświetlany, kiedy kolejność udostępnionego sortowania jest malejąca.

en: Select any filter and click on Apply to see results
pl: Wybierz dowolny filtr i naciśnij Zastosuj, żeby zobaczyć wyniki.

en: Text on demand
pl: Tekst na żądanie

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
pl: Ilość elementów jakie pominąć. Wpisanie 3 w tym polu spowoduje pominięcie 3 pierwszych elementów.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
pl: Łączna liczba stron. Aby system pokazał wszystkie strony należy zostawić to pole niewypełnione.

en: Exposed options
pl: Opcje ujawniania

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
pl: Ujawnienie poniższych opcji da użytkownikom możliwość sterowania stronicowaniem

en: Expose items per page
pl: Ujawnij opcję ilości elementów na stronę

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
pl: Jeśli zaznaczone użytkownicy będą mogli ustawić ile chcą widzieć elementów na jednej stronie widoku

en: Items per page label
pl: Etykieta opcji ilości elementów na stronie

en: Label to use in the exposed items per page form element.
pl: Etykieta jakiej należy użyć przy opcji wybierania ilości pokazywanych elementów.

en: Exposed items per page options
pl: Opcje ustawień ilości elementów na stronie

en: Expose Offset
pl: Udostępnij opcję przesunięcia

en: Offset label
pl: Etykieta przesunięcia

en: Label to use in the exposed offset form element.
pl: Etykieta używana dla pola przesunięcia w udostępnionym formularzu.

en: Offset must be an number greather or equal than 0.
pl: Przesunięcie musi być liczbą większą niż lub równą 0.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji, pomiń @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji

en: All items, skip @skip
pl: Wszystkie elementy, pomiń @skip

en: All items
pl: Wszystkie elementy

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: @count pozycje
pl[2]: @count pozycji

en: Group results together
pl: Grupuj wyniki razem

en: Sort By
pl: Sortowanie

en: Authentication module
pl: Moduł uwierzytelniający

en: is one of
pl: jeden z

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
pl: Nie można dokończyć operacji. Krytyczny błąd w pliku @file w linii @line: @message

en: no real context
pl: bez prawdziwego kontektsu

en: - Choose -
pl: - Wybierz -

en: Update and save
pl: Aktualizuj i zapisz

en: The page has been updated and saved.
pl: Strona została zaktualizowana i zapisana.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
pl: Obecnie nie ma dostępnych wariantów i strona nie może zostać dodana. Może trzeba zainstalować moduł Panels, aby uzyskać wariant?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
pl: Aby ustawić ten panel jako swoją stronę domową, musisz stworzyć nazwę ścieżki bez % placeholders wewnątrz ścieżki. Strona domowa jest aktualnie ustawiona na %homepage w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
pl: Ta strona jest obecnie ustawiona jako twoja strona główna. To może być zmienione w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
pl: Ta ścieżka jest już wykorzystywana. System nie może nadpisać istniejącej ścieżki.

en: Context exists
pl: Kontekst istnieje

en: Doesn't exist
pl: Nie istnieje

en: @identifier exists
pl: @identifier istnieje

en: @identifier does not exist
pl: @identifier nie istnieje

en: String: comparison
pl: Napis: porównanie

en: Control access by string match.
pl: Kontrola dostępu na podstawie pasującego napisu.

en: Not equal to regular expression
pl: Nierówny wyrażeniu regularnemu

en: @identifier is "@value"
pl: @identifier jest "@value"

en: @identifier is not "@value"
pl: @identifier nie jest "@value"

en: @identifier matches "@value"
pl: @identifier pasuje do "@value"

en: @identifier does not match "@value"
pl: @identifier nie pasuje do "@value"

en: String: length
pl: Napis: długość

en: Not equal to
pl: Nierówny z

en: Length of string
pl: Długość napisu

en: Enter the context type
pl: Wprowadź typ kontekstu

en: Enter a user name
pl: Wpisz nazwę użytkownika

en: Invalid user selected.
pl: Wybrano niewłaściwego użytkownika.

en: Menu title
pl: Tytuł menu

en: Display $page array
pl: Wyświetl tablicę $page

en: No variables.
pl: Brak zmiennych.

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
pl: Przeglądanie deweloperskich danych wyjściowych takich jak wydruki zmiennych, dziennik zapytań itd.

en: Access developer information
pl: Dostęp do informacji dla programisty

en: Switch users
pl: Przełączanie użytkowników

en: View fields information across the whole site.
pl: Przeglądanie informacji o polach w całym serwisie.

en: Development link
pl: Odnośniki deweloperskie

en: static
pl: statyczne

en: bypass node access
pl: pomiń sprawdzanie uprawnień do węzła

en: view own unpublished content
pl: zabacz własną nieopublikowaną zawartość

en: Deleted %count nodes.
pl: Usunięto %count węzłów.

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Maximum number of comments per node.
pl: Maksymalna liczba komentarzy na węzeł.

en: In database
pl: W bazie danych.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
pl: Moduł o nazwie @name już istnieje na tej witrynie. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Show the content moderation history.
pl: Pokaż historię moderacji zawartości.

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
pl: Webform umożliwia dołączanie do węzłów formularzy i kwestionariuszy.

en: To add one, create a !types piece of content.
pl: Aby dodać należy stworzyć zawartość typu !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
pl: Webform nie jest obecnie włączony dla żadnego typu zawartości.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
pl: W celu użycia Webform należy włączyć go na tej stronie przynajmniej dla zawartości jednego typu.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
pl: Ta strona zawiera wszystkie treści na stronie, które mogą mieć przypisane do siebie formularze.

en: Webform-enabled piece of content
pl: Treść z elementami Webform

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
pl: Wejdź na stronę <a href="!url">ustawień Webform</a> i aktywuj Webform w conajmniej jednym rodzaju zawartości.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
pl: Opcjonalnie: Włącz Webform na wielu rodzajach treści poprzez wejście na <a href="!url">stronę ustawień</a> Webform.

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
            <li>!webform-types-message</li>
            <li>Go to <a href="!create-content">Create content</a> and add a !types piece of content.</li>
            <li>After saving the new content, you will be redirected to the main field list of the form that will be created. Add the fields you would like on your form.</li>
            <li>Once finished adding fields, you may want to send e-mails to administrators or back to the user who filled out the form. Click on the <em>Emails</em> sub-tab underneath the <em>Webform</em> tab on the piece of content.</li>
            <li>Finally, visit the <em>Form settings</em> sub-tab under the <em>Webform</em> tab to configure remaining configurations options for your form.
              <ul>
              <li>Add a confirmation message and/or redirect URL that is to be displayed after successful submission.</li>
              <li>Set a submission limit.</li>
              <li>Determine which roles may submit the form.</li>
              <li>Advanced configuration options such as allowing drafts or show users a message indicating how they can edit their submissions.</li>
              </ul>
            </li>
            <li>Your form is now ready for viewing. After receiving submissions, you can check the results users have submitted by visiting the <em>Results</em> tab on the piece of content.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
pl: <p>Ten moduł umożliwia tworzenie formularzy lub kwestionariuszy i ustalanie ich treści. Odpowiedzi na te formularze są przechowywane w bazie danych, a także mogą zostać wysłane jako e-mail na podany adres</p>
    <p>Jak stworzyć formularz:</p>
    <ul>
    <li>!webform-types-message</li>
    <li>Przejdź do <a href="!create-content">Dodaj treść</a> i dodaj treść typu !types</li>
    <li>Po dodaniu nowej treści zostaniesz przeniesiony do głównej listy pól formularza, który stworzyłeś. Dodaj pola, które chcesz aby znalazły się w formularzu</li>
    <li>Po skończeniu dodawania pól, możesz chcieć wysłać e-maile do administratorów lub do użytkownika, który wypełnił formularz. Wybierz w treści zakładkę <em>Emaile</em> w zakładce <em>Webform</em>
    <ul>
    <li>Dodaj treść wiadomości potwierdzającej wysłanie i/lub adres URL na który zostanie przekierowany użytkownik po wypełnieniu formularza</li>
    <li>Ustal limit wysłań</li>
    <li>Ustal które role użytkownika mają prawa do wysyłania formularzy</li>
    <li>Zaawansowane opcje konfiguracji, takie jak zezwolenie na tworzenie wersji roboczych, lub pokazywanie informacji użytkownikowi, w jaki sposób mogą edytować swoje zgłoszenie</li>
    </ul>
    <li>Twój formularz jest gotowy do użycia. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, możesz zobaczyć gotowe formularze wysłane przez użytkowników w oknie treści w zakładce <em>Wyniki</em></li>
    <p>Pomoc dotycząca dodawania i konfiguracji komponentów zostanie pokazana jak tylko dodasz pierwszy komponent</p>

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
pl: Specjalne pole tekstowe akceptujące adresy e-mail.

en: Allow users to upload files of configurable types.
pl: Zezwól uzytkownikom na wczytanie plików różnych typów.

en: Page break
pl: Podział strony

en: Organize forms into multiple pages.
pl: Podziel formularze na kilka stron.

en: Select options
pl: Wybór opcji

en: Value of !component
pl: Wartość !component

en: Value of "!component"
pl: Wartość "!component"

en: Webform settings
pl: Ustawienia formularza

en: Edit e-mail settings
pl: Edycja ustawień powiadomienia przez e-mail

en: Delete e-mail settings
pl: Usuń ustawienia e-mail

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pl: Zaznacz jeżeli wszystkie wpisywane wartości dla tego pola są unikalne. Ta sama wartość nie może zostać użyta dwukrotnie.

en: no upload
pl: nie wysłano

en: Other...
pl: Inne...

en: Allow "Other..." option
pl: Pozwól na opcję "Inne..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby użytkownicy mogli wprowadzić opcje spoza listy.

en: Text for "Other..." option
pl: Tekst dla opcji "Inne..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
pl: Jeśli pozwolono na inne opcje, wprowadź tekst który będzie użyty dla innej włączonej opcji.

en: Randomize options
pl: Opcje losowania

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
pl: Losuje kolejność opcji, gdy są wyświetlane w formularzu.

en: Width of the textarea.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: Height of the textarea.
pl: Wysokość pola tekstowego.

en: Maximum length of the textfield value.
pl: Maksymalna długość wartości pola tekstowego.

en: Webform-enabled content types
pl: Rodzaje zawartości aktywne jako formularze

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
pl: Formularz pozwala na włączenie komponentów formularza dla każdego rodzaju zawartości. Wybierz rodzaje zawartości, do których chciałbyś dodać komponenty formularza.

en: E-mail address format
pl: Format adresu e-mail

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
pl: Długi format: "Przykładowa nazwa" &lt;nazwa@domena.pl&gt;

en: Short format: name@example.com
pl: Krótki format: nazwa@example.com

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
pl: Większość serwerów obsługuje format "long", który zezwala na bardziej przyjazny adres nadawcy w wysłanych e-mailach. Jednakże wiele serwerów opartych na Windows nie może wysyłać długich formatów. Zmień tą opcję gdy występują problemy przy wysyłaniu e-maili z formularza.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
pl: W tej chwili brak formularzy w tym serwisie. Stwórz nową zawartość !types.

en: Create a rule to control whether or not to skip this page.
pl: Utwórz regułę określającą czy należy pominąć tą stronę.

en: Create a rule to control whether or not to show this form element.
pl: Utwórz regułę określającą czy należy wyświetlać ten element formularza.

en: Conditional rules
pl: Reguły warunkowe

en: Select another component to decide whether to show or hide this component. You can only select components occurring before the most recent pagebreak.
pl: Wybierz inny komponent, aby móc zdecydować, czy pokazać lub ukryć ten komponent. Można wybrać tylko komponenty występujące przed ostatnim podziałem strony.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
pl: Określa, czy lista poniżej dołącza czy wyklucza elementy.

en: List values, one per line, that will trigger this action. If you leave this blank, this component will always display.
pl: Lista wartości jedna na linię, które wywołają tę akcję. Jeśli zostawisz to pole puste, ten komponent będzie się zawsze wyświetlał.

en: Include all components
pl: Dołącz wszystkie komponenty

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
pl: Wartość %value już raz została podana dla pola %title. Być może wysłałeś już ten formularz lub powinieneś użyć innej wartości.

en: Component value
pl: Wartość komponentu

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
pl: Obecnie nie są wysyłane e-maile, dodaj e-mail odbiorcy poniżej.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
pl: Zgłoszenia z formularza będą wysyłane na ten adres. Można wybrać dowolne pole e-mail, listę wyboru lub ukryty element formularza jako adres odbiorcy. Można podać wiele adresów oddzielone przecinkami.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako temat wiadomości e-mail.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako adres nadawcy wiadomości e-mail.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako nazwa nadawcy wiadomości e-mail.

en: No available components
pl: Brak dostępnych komponentów

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
pl: Szablon e-mail może dostosować wygląd wiadomości.

en: Included e-mail values
pl: Dołączone wartości do e-maila

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
pl: Zaznaczone komponenty zostaną umieszczone we wzorcu %email_values. Poszczególne wartości można w dalszym ciągu wyświetlić odwołując się do wzorca %email[key] w szablonie.

en: Save e-mail settings
pl: Zapisz ustawienia powiadomień

en: E-mail header details
pl: Szczegoły nagłówka e-mail

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
pl: Podczas dodawania nowego własnego e-maila, wymagane jest pole e-mail.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
pl: Podany adres email "@email" jest nieprawidłowy.

en: Email settings added.
pl: Ustawienia email zostały dodane.

en: Email settings updated.
pl: Ustawienia email zostały zaktualizowane.

en: Delete e-mail settings?
pl: Czy na pewno usunąć ustawienia e-mail?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
pl: Natychmiastowo zostaną usunięte ustawienia e-mail na podstawie komponentu @component.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
pl: Natychmiastowo zostaną usunięte ustawienia e-mail wysyłanych na adres @address.

en: E-mail settings deleted.
pl: Ustawienia e-mail zostały usunięte.

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
pl: Adres URL, na który przekierować użytkownika po pomyślnym zatwierdzeniu.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
pl: Ogranicz liczbę zgłoszeń <em>na użytkownika</em>. Użytkownik jest identyfikowany po loginie, jeżeli jest zalogowany lub po adresie IP i ciasteczku jeżeli jest anonimowy. Użycie ciasteczek może być modyfikowane w globalnych <a href="!url">ustawieniach formularza</a>.

en: Submission access
pl: Dostęp do wysyłania zgłoszeń

en: Show the notification about previous submissions.
pl: Pokaż powiadomienie o wcześniejszych zgłoszeniach.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
pl: Pokaż komunikat jeśli użytkownik wysłał wcześniej zgłoszenie przez ten formularz.

en: The entered URL is not a valid address.
pl: Wpisany adres URL nie jest poprawny.

en: The form settings have been updated.
pl: Ustawienia formularza zostały zaktualizowane.

en: Your submissions
pl: Twoje zgłoszenia

en: @sid (draft)
pl: @sid (szkic)

en: Select list options
pl: Opcje listy wyboru

en: Select list format
pl: Format listy wyboru

en: Separate
pl: Oddzielone

en: Submission Number
pl: Numer zgłoszenia

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Included export components
pl: Dołączone komponenty eksportu

en: The selected components will be included in the export.
pl: Zaznaczone komponenty będą dołączone do eksportu.

en: Option A
pl: Opcja A

en: Option B
pl: Opcja B

en: Option C
pl: Opcja C

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
pl: Oddzielne opcje są bardziej odpowiednie do budowania raportów, wykresów i statystyk w aplikacji arkusza kalkulacyjnego.

en: My select list
pl: Moja lista wyboru

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
pl: Kompaktowe opcje są bardziej odpowiednie podczas importowania danych do innych systemów.

en: Submitted on %date
pl: Wysłano %date

en: Submitted by user: %username
pl: Nadesłane przez użytkownika: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
pl: Nadesłane przez użytkownika anonimowego: [%ip_address]

en: The submission ID of the submission.
pl: Identyfikator nadesłanego formularza.

en: Whether or not the submission is a draft.
pl: Czy nadesłany formularz jest szkicem czy nie jest.

en: The date this submission was submitted.
pl: Data nadesłania tego formularza.

en: Remote address
pl: Adres zdalny

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
pl: Zdalny adres IP użytkownika, który nadesłał ten formularz.

en: Provide a simple link to view the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do przeglądania nadesłanego formularza.

en: Provide a simple link to edit the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do edycji nadesłanego formularza.

en: Provide a simple link to delete the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do usunięcia nadesłanego formularza.

en: Webform submission count
pl: Liczba nadesłanych formularzy

en: The number of webform submissions on this node.
pl: Liczba nadesłanych formularzy dla tego węzła.

en: The number of webform submissions for this user.
pl: Liczba nadesłanych przez tego użytkownika formularzy.

en: Webform form body
pl: Opis tego formularza

en: The Webform form body display for this node.
pl: Wyświetlany opis tego formularza na stronie węzła.

en: draft
pl: szkic

en: Museum
pl: Muzeum

en: @name form
pl: Formularz @name

en: The subject of the comment.
pl: Temat komentarza

en: The currently logged in user.
pl: Bieżący, zalogowany użytkownik.

en: The weight of the term, which is used for ordering terms during display.
pl: Waga terminu, która jest używana do porządkowania terminów w trakcie wyświetlania.

en: The parent terms of the taxonomy term.
pl: Terminy nadrzędne tego terminu taksonomii.

en: The roles of the user.
pl: Role użytkownika.

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
pl: By zobaczyć ten formularz musisz się <a href="!login">zalogować</a>.

en: The file description
pl: Opis pliku

en: [empty string]
pl: [pusty napis]

en: If selecting "Set language to vocabulary" you need to set a language to this vocabulary. Either change the translation mode or select a language.
pl: Wybierając "Ustaw język słownika", istnieje potrzeba określenia języka w tym słowniku. Należy albo zmienić tryb tłumaczenia albo wybrać język.

en: Forum settings
pl: Ustawienia forum

en: Wysiwyg profiles
pl: Profile Wysiwyg

en: Div container
pl: Kontener Div

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Check spelling as you type
pl: Sprawdź pisownię w trakcie pisania

en: Advanced list
pl: Zaawansowana lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
pl: Aby przydzielić inny edytor do formatu tekstu kliknij w "usuń" by wpierw usunąć obecne przypisanie.

en: Update preview
pl: Odśwież podgląd

en: Upload a new file
pl: Wyślij nowy plik

en: Manage files used on your site.
pl: Zarządzaj plikami używanymi w twojej witrynie.

en: Access all webform results
pl: Dostęp do wyników wszystkich formularzy

en: Access own webform results
pl: Dostęp do wyników własnych formularzy

en: Edit all webform submissions
pl: Edytuj wszystkie zatwierdzenia formularza

en: Delete all webform submissions
pl: Usuń wszystkie wyniki formularzy

en: Access own webform submissions
pl: Dostęp do wysłanych przez siebie danych

en: Edit own webform submissions
pl: Edytuj przesłane przez siebie dane

en: Delete own webform submissions
pl: Usuń własne zgłoszenia formularza

en: Default: %value
pl: Domyślnie: %value

en: Revision state
pl: Stan rewizji

en: Apps
pl: Aplikacje

en: removed
pl: usunięto

en: removed!
pl: usunięto!

en: Performance and scalability
pl: Wydajność i skalowalność

en: Current menu
pl: Aktualne menu

en: Block title as link
pl: Tytuł bloku jako odnośnik

en: Make the default block title a link to that menu item. An overridden block title will not be a link.
pl: Ustaw domyślny tytuł bloku jako odnośnik do tego elementu menu. Nadpisany tytuł bloku nie będzie odnośnikiem.

en: This title will be used administratively to identify this block. If blank, the regular title will be used.
pl: Ten tytuł będzie wykorzystany wewnętrznie w celu identyfikacji bloku. Jeżeli pole jest puste, wykorzystany zostanie tytuł bloku.

en: <strong>Expand all children</strong> of this tree.
pl: <string>Rozwiń wszystkie podelementy</strong> tego drzewa.

en: <strong>Sort</strong> menu tree by the active menu item’s trail.
pl: <strong>Sortuj</strong> drzewo menu wg aktywnej ścieżki.

en: If a block is configured to use <em>"the menu selected by the page"</em>, the block will be generated from the first "available" menu that contains a link to the page.
pl: Jeżeli blok skonfigurowano, aby używał <em>"menu wybieranego przez stronę"</em>, blok zostanie wygenerowany z pierwszego dostępnego menu, które zawiera link do tej strony.

en: Select from the @menu_name menu
pl: Wybierz z menu @menu_name.

en: The above list will <em>not</em> affect menu blocks that are configured to use a specific menu.
pl: Lista powyżej <em>nie</em> będzie miała wpływu na bloki menu, które używają określonego menu.

en: To learn more about configuring menu blocks, see <a href="!url">menu block’s detailed help</a>.
pl: Aby dowiedzieć się więcej o konfigurowaniu bloków, zobacz <a href="!url">szczegółową pomoc na temat bloków menu</a>.

en: For menu trees that start with the 2nd level or deeper, the default block title will be the title for the parent menu item of the specified level. If this option is checked, the block title will be a link to that menu item.
pl: Blok menu rozpoczynający się od poziomu 2 i kolejnych, otrzyma tytuł elementu nadrzędnego dla określonego poziomu w drzewie. Jeżeli opcja jest zaznaczona, tytuł bloku będzie jednocześnie odnośnikiem do tego elementu menu.

en: To help identify the block on the administer blocks page, you can specify a unique title to be used on that page. If blank, the regular title will be used.
pl: Aby łatwiej zlokalizować blok na stronie zarządzania blokami, możesz określić unikalną nazwę bloku używaną na tej stronie. Jeżeli pole pozostanie puste, użyty zostanie tytuł bloku.

en: All children of this menu will be expanded.
pl: Wszystkie elementy podrzędne w tym menu będą rozwinięte.

en: Themers should be aware of the myriad of classes, templates and theme functions available to them. See the <a href="!url">online documentation</a> or the README.txt file for detailed information about each of them.
pl: Koderzy powinni być świadomi dostępnej ilości klas, szablonów i funkcji szablonowych. Zobacz <a href="!url">dokumentację online</a> lub plik README.txt w celu uzyskania informacji na ten temat.

en: In addition, Menu block implements HOOK_get_menus() and HOOK_menu_block_tree_alter(). See menu_block.api.php for documentation.
pl: Dodatkowo, Menu block implementuje HOOK_get_menus() oraz HOOK_menu_block_tree_alter(). Dokumentacja znajduje się w pliku menu_block.api.php.

en: the menu selected by the page
pl: menu wybierane przez stronę

en: Configure menu block.
pl: Konfiguruj blok menu.

en: Menu tree
pl: Drzewo elementów menu

en: A configurable tree provided by Menu block.
pl: Konfigurowalne drzewo dostarczane przez moduł Menu block.

en: %menu menu tree
pl: Drzewo elementów menu %menu

en: menu tree of %menu
pl: drzewo elementów menu %menu

en: Delete scheduled tasks
pl: Usuń zaplanowane zadania

en: The block "%name" has been removed.
pl: Usunięto blok "%name".

en: To add new menu blocks, use the "<a href="!add-url">Add menu block</a>" link on the <a href="!block-url">administer blocks page</a>. You will then be able to configure your menu block before adding it.
pl: Aby dodać nowe bloki menu, użyj odnośnika "<a href="!add-url">Dodaj blok menu</a>" na stronie <a href="!block-url">zarządzania blokami</a>.

en: For example, if the active menu trail for the Mangement menu is: Administer › Structure › Menus › Main menu, then a menu block configured to start with the 1st level of the Management menu will display a block title of “Management”. And a menu block configured to start with the 3rd level of the Management menu will display a block title of “Structure”.
pl: Na przykład, jeżeli aktywna ścieżka dla menu Management to: Zarządzanie › Struktura › Menu › Main menu, to skonfigurowany blok menu zaczynający się od poziomu 1. menu Management otrzyma tytuł "Management". Natomiast blok menu rozpoczynający się od poziomu 3 otrzyma tytuł "Struktura".

en: To use menu blocks, find the "Add menu block" link on the <a href="@url">administer blocks page</a>.
pl: Aby użyć bloków menu, znajdź odnośnik "Dodaj blok menu" na stronie <a href="@url">zarządzania blokami</a>.

en: A 5.x-1.x version of Menu block has been detected and an attempt was made to upgrade it. Unfortunately, you should have upgraded to Menu block 5.x-2.x before your upgrade to Drupal 7. You may need to re-configure all your menu blocks.
pl: Wersja 5.x-1.x modułu Menu block została wykryta i nastąpiła próba aktualizacji modułu. Niestety, aby zaktualizować moduł do wersji dla Druapala 7, konieczna jest wcześniejsza aktualizacja modułu Menu block do wersji 5.x-2.x. Może być konieczna ponowna konfiguracja wszystkich bloków menu.

en: The 5.x-2.x version of Menu block has been upgraded to the 6.x-2.0 data storage format.
pl: Wersja 5.x-2.x modułu Menu block została zaktualizowana do wersji 6.x-2.0.

en: The 6.x-2.0 version of Menu block has been upgraded to the 6.x-2.1 data storage format.
pl: Wersja 6.x-2.0 modułu Menu block została zaktualizowana do wersji 6.x-2.1.

en: The 6.x-2.x version of Menu block has been upgraded to use the new menu names in Drupal 7. To use menu blocks in Drupal 7, find the "Add menu block" link on the <a href="@url">administer blocks page</a>.
pl: Wersja 6.x-2.x modułu Menu block została zaktualizowana w celu wykorzystania nowych nazw menu w Drupalu 7. Aby korzystać z bloków menu w Drupalu 7, znajdź odnośnik "Dodaj blok menu" na stronie <a href="@url">zarządzania blokami</a>.

en: Create missing UUIDs
pl: Utwórz brakujące UUIDy

en: Webform client form.
pl: Formularz klienta.

en: Default value timezone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Options to select across the top. Usually these are ratings such as "poor" through "excellent" or "strongly disagree" through "strongly agree".
pl: Opcje do wyboru wzdłuż górnej części. Zwykle są to oceny takie jak, począwszy od "słaby" po "znakomity" lub od "zdecydowanie nie zgadzam się" po "stanowczo zgadzam się".

en: Customize option keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze opcji (zaawansowane)

en: Questions list down the side of the grid.
pl: Lista pytań wzdłuż bocznej krawędzi siatki.

en: Customize question keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze pytań (zaawansowane)

en: Load a pre-built option list
pl: Wczytaj wstępnie zbudowaną listę opcji

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
pl: Użyj listy opcji zdefiniowanych wcześniej zamiast wprowadzania opcji ręcznie. Opcje nie mogą być edytowane podczas używania listy zdefiniowanych wcześniej opcji.

en: Customize keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze (zaawansowane)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
pl: Każda opcja musi mieć określony klucz. Określ każdą opcję jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pl: Klucze opcji muszą mieć mniej niż 128 znaków. Klucze, które przekraczają ten limit, to:

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
pl: Kolejność w formularzu nie została zapisana ponieważ następujące elementy posiadają takie same klucze posiadają ten sam element nadrzędny. Edytuj każdy z komponentów i nadaj im unikalne klucze, wtedy spróbuj ponownie zmienić kolejność.

en: Edit component: @name
pl: Edycja komponentu: @name

en: US states
pl: Stany USA

en: Northern Marianas Islands
pl: Mariany Północne

en: @entity:@bundle
pl: @entity: @bundle

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
pl: Widok jest kompatybilny z wersją @import_version modułu Views, tymczasem zainstalowana jest wersja @api_version.

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
pl: Format %display korzysta ze ścieżki node/%. Nie przyniesie to jednak oczekiwanych rezultatów. Warto sprawdzić moduł Panels.

en: Translate link
pl: Odnośnik "przetłumacz"

en: Provide a simple link to translate the node.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przetłumaczenie węzła.

en: Authmap ID
pl: Identyfikator authmap

en: The Authmap ID.
pl: Identyfikator authmap.

en: Authentication name
pl: Nazwa uwierzytelniająca

en: The unique authentication name.
pl: Unikatowa nazwa uwierzytelniająca.

en: The name of the module managing the authentication entry.
pl: Nazwa modułu obsługującego uwierzytelnianie.

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Output machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
pl: Do budowy ścieżek nawigacyjnych korzystaj ze standardowych adresów terminów

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
pl: Włączenie tej opcji sprawia, że odnośniki do terminów taksonomii umieszczane w ścieżkach nawigacyjnych tworzone są za pomocą standardowej metody Drupala, a nie własnej metody modułu Views. Użyteczne w przypadku korzystania z modułów typu <q>Taxonomy Redirect</q>, które zmieniają odnośniki do stron terminów.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
pl: Nazwy klas CSS zostaną dodane do widoku. Umożliwia to korzystanie z odrębnych klas dla każdego z widoków. Nazwy klas można oddzielić spacjami.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Choose text
pl: Tekst

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
pl: Tekst będzie domyślną opcją szybkiego menu.

en: Term edit link
pl: Odnośnik edycji terminu

en: Provide a simple link to edit the term.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do edycji terminu.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
pl: Wśród jakich wartości użytkownicy będą mogli wybierać ustawiając ilość widzianych w widoku elementów. Wartości należy rozdzielać przecinkami.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
pl: Jeśli zaznaczone użytkownicy będą mogli ustawić ile początkowych elementów chcą pominąć.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
pl: Proszę wprowadzić listę wartości numerycznych oddzielonych przecinkami: np. 10, 20, 50, 100

en: view all
pl: zobacz wszytkie

en: Enable popup calendar
pl: Włącz wyskakujące okno kalendarza

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
pl: Włącz wybór daty JavaScript obok pola daty.

en: Open popup calendar
pl: Otwórz wyskakujący kalendarz

en: Attachment before
pl: Załącznik przed

en: Attachment after
pl: Załącznik za

en: Configuration is being provided by code.
pl: Konfiguracja bloku jest ustalona programistycznie.

en: Suppress Drupal’s standard menu blocks
pl: Nadpisz standardowe bloki menu Drupala

en: On the blocks admin page, hide Drupal’s standard blocks of menus.
pl: Ukryj standardowe bloki menu Drupala na stronie zarządzania blokami.

en: There are no menu blocks to be exported at this time.
pl: Nie ma żadnych bloków menu do wyeksportowania.

en: Use this in your !module.module file:
pl: Użyj tego w pliku !module.module swojego modułu:

en: Menu Block Export
pl: Eksport danych z modułu Menu Block

en: Provides export interface for Menu block module.
pl: Udostępnia interfejs eksportowania dla modułu Menu Block

en: No tokens available.
pl: Brak dostępnych wzorców.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
pl: Kliknij na wzorzec w celu dodania go do pola, które było aktywne jako ostatnie.

en: Translation source node
pl: Węzeł źródłowy tłumaczenia

en: List of the currently available tokens on this site
pl: Wykaz aktualnie dostępnych wzorców na tej witrynie.

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
pl: Dostarcza interfejs użytkownika wykorzystujący Token API oraz kilka brakujących wzorców dla rdzenia systemu.

en: Insert this token into your form
pl: Wstaw ten wzorzec do formularza

en: First click a text field to insert your tokens into.
pl: Najpierw kliknij w pole tekstowe, do którego będą wstawione wzorce.

en: Transitions
pl: Przejścia

en: Set language on nodes
pl: Ustaw język węzłów

en: Requires locale.module
pl: Wymaga locale.module

en: The HTML ID %id is unique.
pl: ID HTML %id jest unikalne.

en: Translation update status
pl: Stan aktualizacji tłumaczeń

en: There are available updates
pl: Dostępne są nowe aktualizacje

en: All your translations are up to date
pl: Wszystkie tłumaczenia są aktualne

en: Import media
pl: Importuj media

en: Create and edit site-wide flags.
pl: Tworzenie i edytowanie flag na stronie.

en: Tokens related to flag data.
pl: Wzorzec powiązany z danymi flagi.

en: The flag machine-readable name.
pl: Nazwa wewnętrzna flagi.

en: Flag title
pl: Tytuł flagi

en: The human-readable flag title.
pl: Przyjazny dla użytkownika tytuł flagi.

en: Flag action
pl: Akcja flagi

en: Flag count
pl: Licznik flag

en: @flag flag count
pl: Licznik flag @flag

en: A module provides this configuration.
pl: Tą konfigurację dostarcza moduł.

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: CTools PHP requirements
pl: Wymagania PHP dla CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
pl: CTools wymaga pewnych funkcji dostępnych tylko w PHP 5.2.0 lub w wyższej wersji.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej strylów CTools @path. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Select base style
pl: Wybierz styl podstawowy

en: Missing settings cache.
pl: Brakuje ustawień pamięci podręcznej.

en: XX-Small
pl: XXS

en: X-Small
pl: XS

en: X-Large
pl: XL

en: XX-Large
pl: XXL

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Word spacing
pl: Odstępy między wyrazami

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Overline
pl: Nadkreślenie

en: Line-through
pl: Przekreślienie

en: Oblique
pl: Ukośna

en: Small-caps
pl: Kapitaliki

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień aby wykonać tą akcję.

en: You account permissions do not permit you to import.
pl: Twoje uprawnienia konta nie pozwalają na import.

en: String: URL path
pl: Napis: adres URL

en: Control access by the current path.
pl: Kontrola dostępu na podstawie bieżącej ścieżki.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
pl: Uwaga: jeśli kontekst nie jest wybrany, będzie używana ścieżka bieżącej strony.

en: Allow access on the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp do następujących stron

en: Allow access on all pages except the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp na wszystkich stronach, z wyjątkiem następujących

en: Current path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Taxonomy: parent term
pl: Taksonomia: nadrzędny termin

en: Control access by existence of a parent term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie istnienia terminu nadrzędnego.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
pl: "@term" ma rodzica w słowniku "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
pl: Kontrola dostępu na podstawie słownika.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
pl: Tylko zaznaczone słowniki będą prawidłowe.

en: Current theme
pl: Aktualna skórka

en: Control access by checking which theme is in use.
pl: Kontrola dostępu na podstawie aktualnie używanej skórki.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
pl: To jest dostępne tylko jeśli obecna skórka jest wybraną skórką.

en: Current theme is "@theme"
pl: Bieżąca skórka to "@theme"

en: Unpublished node @nid
pl: Niepublikowany węzeł @nid

en: Book children
pl: Podrzędne elementy książki

en: "@s" book children
pl: Elementy podrzędne książki "@s"

en: Node terms
pl: Terminy węzła

en: Taxonomy terms of the referenced node.
pl: Terminy taksonomii węzła referencyjnego.

en: - All vocabularies -
pl: - Wszystkie słowniki -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
pl: Opcjonalnie ogranicz do terminów z określonego słownika lub zezwól na terminy ze wszystkich słowników.

en: Term formatting
pl: Formatowanie terminu

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
pl: Odnośniki taksonomii (używa theme('links'))

en: Inline, delimited
pl: W linii, rozdzielane

en: Link to terms
pl: Odnośnik do terminów

en: Check here to make the terms link to the term paths.
pl: Zaznacz tutaj, aby linkować terminy do ich ścieżek.

en: Term delimiter
pl: Separator węzła

en: "@s" terms from @vocabulary
pl: Terminy słownika @vocabulary dla "@s"

en: Feed icons
pl: Ikony kanałów informacyjnych

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Primary navigation links
pl: Podstawowe odnośniki nawigacyjne

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_główne (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Secondary navigation links
pl: Drugorzędne odnośniki nawigacyjne

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_dodatkowe (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Tabs type
pl: Typ zakładek

en: Primary and secondary
pl: Pierwszorzędny i drugorzędny

en: CSS id to use
pl: ID CSS do użycia

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
pl: Panele: zapisano format wyświetlania "%title" i nadano mu id %did

en: Panels: saved display with id %did
pl: Panele: zapisano format wyświetlania z id %did

en: Manage this mini-panel
pl: Zarządzaj tym mini panelem

en: Missing plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa stylu. Pojawi się w menu zarządzania i na pulpicie paneli, dzięki czemu będzie można go łatwo identyfikować.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis stylu: po co powstał, gdzie go wykorzystywać i jak. Opis służy wyłącznie celom administracyjnym.

en: You must choose an administrative title.
pl: Musisz podać tytuł administracyjny.

en: You must choose a machine name.
pl: Musisz wpisać identyfikator systemowy.

en: Create custom style
pl: Dodaj własny styl

en: Make this style available to other regions or panes
pl: Udostępnij ten styl innym regionom i panelom

en: Basic styles
pl: Podstawowe style

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
pl: Zwykły prostokąt, ewentualnie z ramką. Możesz wybrać kolor tekstu i obramowania.

en: Header background
pl: Tło nagłówka

en: Header border
pl: Obramowanie nagłówka

en: Header font
pl: Czcionka nagłówka

en: Rounded shadow box
pl: Zaokrąglony, rzucający cień prostokąt

en: Text font
pl: Czcionka tekstu

en: Allows choice of a stylizer style
pl: Umożliwia wybranie stylu stylizera

en: Custom style
pl: Styl własny

en: Scheduled for publishing
pl: Zaplanowano publikację

en: Scheduled for unpublishing
pl: Zaplanowano zakończenie publikacji

en: Not scheduled
pl: Nie zaplanowano publikacji

en: Add Media
pl: Dodaj media

en: Data comparison
pl: Porównanie danych

en: Comparison operation
pl: Operacja porównania

en: Local action
pl: Lokalna akcja

en: Correct URLs with Pathologic
pl: Popraw odnośniki z Pathologic

en: In most cases, Pathologic should be the <em>last</em> filter in the &ldquo;Filter processing order&rdquo; list.
pl: W większości przypadków Patholodic powinien być <em>ostatnim</em> filtrem na liście &ldquo;Kolejność działania filtrów &rdquo;.

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
pl: Jeśli zaznaczone, podczas walidacji pole URL będzie weryfikowane pod kątem poprawności.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że pole URL będzie opcjonalne i dozwolone będzie wysyłanie samego tytułu. Jeżeli URL będzie pominięty tytuł będzie wyświetlany jako zwykły tekst.

en: Title, as plain text
pl: Tytuł jako tekst

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała dodać dodatkowe pole @identifier, ale tabela @table nie mogła być dodana!

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pl: Lista rozszerzeń oddzielonych przecinkami lub odstępem, bez wiodącej kropki.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
pl: Dostępne zmienne to: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Edit components
pl: Edytuj komponenty

en: Required by: !dependents
pl: Wymagane przez: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
pl: Konflikty z: !conflicts

en: Custom ruleset
pl: Własny zestaw reguł

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
pl: Niestandardowe zestawy zasad są kombinacjami wtyczek dostępu, których możesz użyć do kontroli dostępu, kryteriów selekcji i przejrzystości panela.

en: There are no custom rulesets.
pl: Brak własnych zestawów reguł.

en: Manage custom rulesets
pl: Zarządzaj własnymi zestawami reguł

en: Custom rulesets
pl: Własne zestawy reguł

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych zestawów reguł dostępu dla aplikacji, takich jak Panels.

en: ruleset
pl: zestaw reguł

en: Ruleset
pl: Zestaw reguł

en: rulesets
pl: zestawy reguł

en: Rulesets
pl: Zestawy reguł

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
pl: Niestandardowy panele zawartości są podstawowym HTML, który wprowadzasz, które może być użyty ponownie we wszystkich panelach.

en: There are no custom content panes.
pl: Brak własnych okienek z zawartością.

en: Manage custom content
pl: Zarządzaj własną treścią

en: Custom content panes
pl: Własne okienka z zawartością

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych okienek zawartości dla aplikacji, takich jak Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W której kategorii powinna pojawiać się ta zawartość. Jeżeli pozostanie puste kategorią będzie "Miscellaneous".

en: content pane
pl: panel treści

en: content panes
pl: okienka z zawartością

en: Content panes
pl: Okienka z zawartością

en: @type will not display due to missing context
pl: @type nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: Reverse (NOT)
pl: Udwrotność (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
pl: Brakuje klucza %key dla definicji wtyczki @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
pl: Definicja wtyczki @plugin nie może zlokalizować schematu %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
pl: Definicja wtyczki @plugin używa %schema, ale nie posiada sekcji eksportowania.

en: Add a new @plugin
pl: Dodaj nowy @plugin

en: Edit @plugin %title
pl: Edytuj @plugin %title

en: Clone @plugin %title
pl: Klonuj @plugin %title

en: Import @plugin
pl: Importuj @plugin

en: Export @plugin %title
pl: Eksportuj @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić %title?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
pl: Ta akcja trwale usunie wszystkie dostosowania tego elementu.

en: The item has been reverted.
pl: Pozycja została przywrócona.

en: This action will permanently remove this item from your database..
pl: Ta akcja trwale usunie ten elementu z twojej bazy danych.

en: %title has been created.
pl: %title został utworzony.

en: %title could not be created.
pl: %title nie mógł zostać utworzony.

en: %title has been updated.
pl: %title został zaktualizowany.

en: %title could not be updated.
pl: %title nie może być zaktualizowany.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
pl: Możesz zaimportować wyeksportowaną definicję, wklejając kod wyeksportowanego obiektu w polu poniżej.

en: @plugin %title was enabled.
pl: @plugin %title został włączony.

en: @plugin %title was disabled.
pl: @plugin %title został wyłączony.

en: Configuration error. No handler found.
pl: Błąd konfiguracji. Nie znaleziono obsługi.

en: No item found.
pl: Nie znaleziono elementu.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
pl: W eksporcie definicji @table brakuje właściwości "primary key".

en: Configure style
pl: Zmień ustawienia stylu

en: Limit to these vocabularies
pl: Ogranicz do tych słoników.

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
pl: Jeżeli nie zaznaczono słowników, będą akceptowane terminy ze wszystkich słowników.

en: Missing/deleted content
pl: Brakująca/usunięta zawartość

en: Make this content reusable
pl: Spraw, aby treść była wielokrotnego użytku

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa może zawierać tylko małe litery, podkreślenia i cyfry.

en: Link the node title to the node
pl: Utwórz odnośnik do zawartości z tytułu zawartości

en: Select a build mode for this node.
pl: Wybierz tryb wyświetlania tego węzła.

en: Shows links to register or login.
pl: Pokazuje odnośniki do rejestracji lub logowania.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
pl: Jeśli anonimowe komentarze nie są dozwolone, to wyświetli odnośniki do logowania i rejestracji.

en: - No tag -
pl: - Bez tagu -

en: CSS class to use
pl: Klasa CSS do użycia

en: Enabled, name
pl: Włączone, imię

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Pojawi się w interfejsie administracyjnym w celu łatwej identyfikacji.

en: The unique ID for this @export.
pl: Unikalne ID dla elementu @export.

en: @plugin code
pl: @plugin - kod

en: Allow import to overwrite an existing record.
pl: Pozwól na nadpisanie istniejących wpisów przy importowaniu.

en: Manage styles
pl: Zarządzaj stylami

en: Administrative settings
pl: Ustawienia administracyjne

en: Select style type
pl: Wybierz typ stylu

en: View attachment
pl: Zobacz załącznik

en: View context
pl: Wyświetl kontekst

en: View header
pl: Zobacz nagłówek

en: View pager
pl: Zobacz stronicowanie

en: Display the view pager if there are no results.
pl: Wyświetl stronicowanie w widoku przy braku wyników.

en: View row
pl: Wiersz widoku

en: Select context
pl: Wybierz kontekst

en: Configure rows
pl: Konfiguruj wiersze

en: Invalid context selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy kontekst.

en: Context contains an invalid view.
pl: Kontekst zawiera nieprawidłowy widok.

en: Row @number
pl: Wiersz @number

en: Display specific fields
pl: Wyświetl określone pola

en: Row information
pl: Informacje o wierszu

en: Broken view
pl: Uszkodzony widok

en: Displaying: !fields
pl: Wyświetlanie: !fields

en: Displaying the configured row.
pl: Wyświetlanie skonfigurowanego wiersza.

en: You must select a view.
pl: Należy wybrać widok.

en: Node from view
pl: Węzeł z widoku

en: Row number
pl: Numer wiersza

en: Term from view
pl: Termin z widoku

en: Contains rows in contexts.
pl: Zawiera wiersze w kontekstach.

en: Context settings
pl: Ustawienia kontekstu

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
pl: Panele są włączone, ale CTools jest nieaktualny. Wszystkie moduły korzystające z paneli zostały deaktywowane do czasu instalacji odpowiedniej wersji CTools. Zobacz stronę Raporty o stanie witryny w celu uzyskania dalszych informacji.

en: Panel region
pl: Region panelu

en: Panel pane
pl: Okienko panelu

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
pl: Ogólna informacja na temat elementów uzależnionych od paneli.

en: Custom layout
pl: Własny układ

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
pl: Własne układy umożliwiają definiowanie nietypowych układów, które można używać w panelach.

en: There are no custom layouts.
pl: Nie utworzono żadnych własnych układów.

en: Manage custom layouts
pl: Zarządzanie własnymi układami

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
pl: Normalne renderowanie paneli. To najczęstsza opcja.

en: Add new pane
pl: Dodaj nowy panel

en: Customize this page
pl: Dopasuj stronę

en: Panels In-Place Editor
pl: Przyklejony edytor paneli

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
pl: Dostarcza interfejsu do zarządzania niektórymi panelami bezpośrednio podczas przeglądania zawartości zamiast przez menu administracyjne.

en: In-Place Editor
pl: Przyklejony edytor

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
pl: Umożliwia użytkownikom o odpowiednich uprawnieniach aktualizować panele podczas ich przeglądania.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
pl: To spowoduje utratę wprowadzonych zmian. Czy chcesz kontynuować?

en: Placeholder for empty "@title"
pl: Znacznik dla pustego "@title"

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
pl: Ten panel jest obecnie edytowany przez użytkownika !user i dlatego jest zablokowany. Blokada trwa !age. 
    
    Naciśnik OK aby odblokować ten panel, przy czym wszelkie zmiany dokonane przez !user zostaną utracone.

en: Missing layout
pl: Brakujący układ

en: mini panels
pl: mini panele

en: Renderer
pl: Silnik renderujący

en: Only one criterion must pass.
pl: Wystarczy jedno spełnione kryterium.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
pl: Układ: @layout nie został odnaleziony, możliwe że skórka jest wyłączona.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W jakiej kategorii ten układ powinien się wyświetlać. Jeśli pozostawisz to pole puste, zastosowana zostanie kategoria "Inne".

en: Broken/missing plugin
pl: Uszkodzona/brakująca wtyczka

en: layouts
pl: układy

en: Builders
pl: Narzędzia konstrukcyjne

en: Reuse layout
pl: Ponowne użycie układu

en: Canvas settings
pl: Ustawienia przestrzeni roboczej

en: Configure canvas
pl: Konfiguracja przestrzeni roboczej

en: Canvas class
pl: Klasa przestrzeni roboczej

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
pl: Ta klasa będzie klasą podstawową dla układu. Będzie dołączona do klas wszystkich kolumn, wierszy i regionów żeby wyeliminować wewnętrzne dziedziczenie CSS. Jeśli pole pozostawimy puste zostanie zastosowana nazwa lub ID układu.

en: Column class
pl: Klasa kolumny

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
pl: Ta klasa zostanie użyta dla wszystkich kolumn układu. Puste pole będzie oznaczało klasę domyślną panels-flexible-column.

en: Row class
pl: Klasa wiersza

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
pl: Ta klasa zostanie zastosowana dla wszystkich wierszy układu. Puste pole będzie oznaczało klasę domyślną panels-flexible-row.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
pl: Ta klasa zostanie zastosowana dla wszystkich regionów układu. Puste pole będzie ozaczało klasę domyślną panels-flexible-region.

en: Scale fluid widths for IE6
pl: Skalowanie płynnych szerokości dla IE6

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
pl: IE6 nie radzi sobie poprawnie z szerokościami 100%. Jeśli zaznaczysz to pole szerokości dla IE6 będą zamieniane na 99% celem wyeliminowania tego mankamentu.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
pl: Jeśli wartość jest wprowadzona szerokość obszaru roboczego będzie do niej dopasowana.

en: Column separation
pl: Odstęp pomiędzy kolumnami

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) dla kolumn przylegających do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło par kolumn, więc wizualnie odległość będzie podwojeniem wprowadzonej wartości.

en: Region separation
pl: Odstęp pomiędzy obszarami

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) dla regionów przylegających do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło par regionów, więc wizualnie odległość będzie podwojeniem wprowadzonej wartości.

en: Row separation
pl: Odstęp pomiędzy wierszami

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) pomiędzy wierszami przylegającymi do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło wyłącznie dolnej części, nie górnej, zatem wartość nie będzie zwielokrotniona wizualnie jak w przypadku kolumn czy regionów.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
pl: Wprowadź klasę CSS jaka zostanie użyta. Można np. wprowadzić klasę z użytkowanej skórki.

en: Save this layout for reuse
pl: Zapisz ten układ w celu ponownego użycia

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy układu. Musi być unikalny i może zawierać wyłącznie litery i znaki podkreślenia. Po utworzeniu nie będzie można zmienić tej wartości!

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis układu: po co powstał, co robi i do czego służy. Wyłącznie w celach administracyjnych.

en: Keep current panel layout flexible
pl: Zachowaj bieżący układ jako elastyczny

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
pl: Jeśli wybrane panel będzie wykorzystywał ogólny elastyczny układ i nie będzie wykorzystywał zapisanych układów. Użyj tej opcji jeśli chcesz klonować ten układ.

en: That name is used by another layout: @layout
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inny układ: @layout

en: Columns: 1
pl: Kolumn: 1

en: Columns: 3
pl: Kolumny: 3

en: Columns: 2
pl: Kolumny: 2

en: That name is used by another style: @page
pl: Ta nazwa jest już używana przez inny styl: @page

en: This configuration is provided by a module, but has been changed.
pl: Ta konfiguracja jest dostarczana przez moduł, ale została zmieniona.

en: A custom configuration by a user.
pl: Własna konfiguracja użytkownika.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
pl: W przypadku zapisywania nowej wersji wpis dziennika wyjaśniający zmiany dla tej wersji.

en: Creates revision
pl: Tworzy wersje

en: Whether saving this node creates a new revision.
pl: Czy zapisanie tego węzła tworzy nową wersję.

en: The current date and time.
pl: Bieżąca data i czas.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pl: Wyjaśnienie ostatnich zmian dokonanych na segmencie.

en: The title of the current page.
pl: Tytuł bieżącej strony

en: The URL of the current page.
pl: URL bieżącej strony

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pl: Numer strony w trakcie przeglądanie stronicowanej listy.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
pl: Element %element-title używa niedozwolonych wzorców: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
pl: Węzeł źródłowy zestawu tłumaczeń bieżącego węzła.

en: Account cancellation URL
pl: URL strony służącej do anulowania konta

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
pl: URL strony służącej do potwierdzenia usunięcia konta

en: One-time login URL
pl: URL strony służącej do jednokrotnego logowania

en: The URL of the one-time login page for the user account.
pl: URL strony służącej do jednorazowego logowania do konta użytkownika.

en: Tokens related to menu links.
pl: Wzorce związane z odnośnikami menu.

en: The unique ID of the menu link.
pl: Unikalny identyfikator odnośnika

en: The title of the menu link.
pl: Tytuł odnośnika

en: The URL of the menu link.
pl: URL odnośnika

en: The menu link's parent.
pl: Rodzic odnośnika

en: Tokens related to the current page request.
pl: Wzorce związane z bieżącym żądaniem wyświetlenia strony

en: Page number
pl: Numer strony

en: The book page associated with the node.
pl: Strona książki powiązana z węzłem.

en: The menu link for this node.
pl: Odnośnik menu prowadzący do tego węzła.

en: Updated alias for node @nid.
pl: Zaktualizowano alias węzła @nid.

en: @revision by @name
pl: @revision autorstwa @name

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
pl: TODO Dodać opis wyświetlany w UI.

en: - Use default -
pl: - Użyj domyślnych -

en: Unknown content type
pl: Nieznany rodzaj zawartości

en: Class registry
pl: Rejestr klas

en: Condition set (OR)
pl: Zestaw warunków (LUB)

en: Condition set (AND)
pl: Zestaw warunków (ORAZ)

en: Action set
pl: Zestaw akcji

en: Administer rule configurations
pl: Administrowanie konfiguracjami reguł

en: Manage reaction rules and rule components.
pl: Zarządzaj regułami reakcji i komponentami reguł.

en: unlabeled
pl: bez etykiety

en: NOT @condition
pl: NIE @condition

en: NOT AND
pl: NIE I

en: NOT OR
pl: NIE LUB

en: Current list item
pl: Bieżąca pozycja zamówienia

en: Site-wide settings and other global information.
pl: Ustawienia całego serwisu i informacje globalne.

en: After updating an existing comment
pl: Po aktualizacji istniejącego komentarza

en: Before saving a comment
pl: Przed zapisaniem komentarza

en: saved comment
pl: zapisany komentarz

en: unchanged comment
pl: niezmieniony komentarz

en: A comment is viewed
pl: Komentarz jest przeglądany

en: Revision identifier
pl: Identyfikator wersji

en: Set a data value
pl: Ustaw wartość danych

en: Specifies the data to be modified using a data selector, e.g. "node:author:name".
pl: Określa dane do modyfikacji przy pomocy selektora danych np. "node:author:name".

en: The new value to set for the specified data.
pl: Nowa wartość do ustawienia dla określonych danych.

en: Fetch entity by id
pl: Pobierz encję według id

en: Specifies the type of entity that should be fetched.
pl: Określa typ encji, która ma być pobrana.

en: Fetched entity
pl: Pobrana encja

en: Fetch entity by property
pl: Pobierz encję według własności

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
pl: Określa typ encji, która powinna być pobrana.

en: The property by which the entity is to be selected.
pl: Właściwość, po której encja ma być wybrana.

en: The property value of the entity to be fetched.
pl: Wartość właściwości encji do pobrania.

en: Limit result count
pl: Ogranicz liczbę wyników

en: Limit the maximum number of fetched entities.
pl: Ogranicz maksymalną liczbę pobranych encji.

en: Create a new entity
pl: Stwórz nową encję

en: Specifies the type of the entity that should be created.
pl: Określa typ encji, która ma być utworzona.

en: Created entity
pl: Utworzona encja

en: Save entity
pl: Zapisz encję

en: Specifies the entity, which should be saved permanently.
pl: Określa encję, która powinna być trwale zapisana.

en: Force saving immediately
pl: Wymuś natychmiastowy zapis

en: Usually saving is postponed till the end of the evaluation, so that multiple saves can be fold into one. If this set, saving is forced to happen immediately.
pl: Zazwyczaj zapisywanie jest odłożone do końca ewaluacji, dzięki czemu wielokrotne zapisy mogą być połączone w jeden. Jeżeli włączone zapis jest wymuszony natychmiast.

en: Delete entity
pl: Usuń encję

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
pl: Określa encję, która powinna być trwale usunięta.

en: The data list, to which an item is to be added.
pl: Lista danych, do której ma być dodana pozycja.

en: Item to add
pl: Pozycja do dodania

en: Insert position
pl: Dodaj pozycję

en: The data list for which an item is to be removed.
pl: Lista danych, z której ma być usunięta pozycja.

en: Item to remove
pl: Pozycja do usunięcia

en: Add a variable
pl: Dodaj zmienną

en: Specifies the type of the variable that should be added.
pl: Określa typ zmiennej, która ma być dodana.

en: Added variable
pl: Dodano zmienną

en: Create a data structure
pl: Stwórz strukturę danych

en: Created data
pl: Stworzone dane

en: <strong>Selected data:</strong> %selector
pl: <strong>Wybrane dane:</strong> %selector

en: Reload form
pl: Przeładuj formularz

en: Append the item to the end.
pl: Dołącz element na końcu.

en: Data to compare
pl: Dane do porównania

en: The comparison operator.
pl: Operator porównania.

en: Data value
pl: Wartość danych

en: The value to compare the data with.
pl: Wartość do porównania z danymi.

en: Entity is new
pl: Encja jest nowa

en: Entity has field
pl: Encja ma pole

en: The name of the field to check for.
pl: Nazwa pola do sprawdzenia.

en: is lower than
pl: jest mniejsze niż

en: Before saving content
pl: Przed zapisaniem zawartości

en: Content is viewed
pl: Zawartość jest przeglądana

en: view mode
pl: tryb przeglądania

en: Content is of type
pl: Zawartość jest typu

en: Create or delete any URL alias
pl: Stwórz lub usuń dowolny alias URL

en: Specifies the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
pl: Określa istniejącą ścieżkę, której przypisze alias. Na przykład: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
pl: Określ alternatywną ścieżkę, poprzez którą jest dostęp do tych danych. Na przykład "o nas" dla strony o witrynie. Użyj ścieżki względnej i nie dodawaj ukośnika na końcu.

en: If specified, the language for which the URL alias applies.
pl: Jeżeli jest określony, język którego alias URL dotyczy.

en: Specify an alternative path by which the content can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
pl: Określ alternatywną ścieżkę, poprzez którą jest dostęp do zawartości. Na przykład "o nas" dla strony o witrynie. Użyj ścieżki względnej i nie dodawaj ukośnika na końcu.

en: Leave it empty to delete the URL alias.
pl: Pozostaw puste by usunąć alias URL.

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
pl: Stwórz lub usuń alias URL terminu taksonomii

en: Specify an alternative path by which the term can be accessed. For example, "content/drupal" for a Drupal term. Use a relative path and do not add a trailing slash.
pl: Określ alternatywną ścieżkę, poprzez którą dostępny jest ten termin. Na przykład "content/drupal" dla terminu Drupal. Użyj ścieżki względnej i nie dodawaj ukośnika na końcu.

en: Path has URL alias
pl: Ścieżka posiada alias URL

en: Add offset
pl: Dodaj przesunięcie

en: Add an offset to the selected date.
pl: Dodaj przesunięcie dla wybranej daty.

en: text token
pl: wzorzec tekstowy

en: formatted text
pl: tekst sformatowany

en: decimal number
pl: liczba dziesiętna

en: list of text
pl: lista tekstów

en: list of integer
pl: lista liczb całkowitych

en: any entity
pl: dowolna encja

en: Replacement patterns for %label
pl: Wzorce podstawiania dla %label

en: Drupal is initializing
pl: Inicjowanie Drupala

en: System log entry is created
pl: Utworzony jest wpis w dzienniku systemowym

en: Log entry
pl: Wpis dziennika

en: An associated, HTML formatted link
pl: Związany, sformatowany link HTML

en: Show a message on the site
pl: Wyświetl wiadomość w witrynie

en: Repeat message
pl: Powtórz wiadomość

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
pl: Jeżeli wyłączone i wiadomość została już wyświetlona to nie będzie ona powtórzona.

en: A Drupal path, path alias, or external URL to redirect to. Enter (optional) queries after "?" and (optional) anchor after "#".
pl: Ścieżka Drupala, alias ścieżki lub zewnętrzny adres URL do przekierowania. Wprowadź (opcjonalnie) zapytania po znaku "?" i (opcjonalnie) etykietę po "#".

en: Force redirect
pl: Wymuś przekierowanie

en: Append destination parameter
pl: Dodaj parametr destination

en: Whether to append a destination parameter to the URL, so another redirect issued later on would lead back to the origin page.
pl: Czy dopisać parametr destination do adresu URL, żeby kolejne przekierowanie wykonane później prowadziło z powrotem do strony początkowej.

en: A list of titles for the breadcrumb links.
pl: Lista tytułów dla odnośników ścieżki nawigacyjnej.

en: A list of Drupal paths for the breadcrumb links, matching the order of the titles.
pl: Lista ścieżek Drupala dla odnośników ścieżki nawigacyjnej zgodna z kolejnością tytułów.

en: The e-mail address or addresses where the message will be sent to. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
pl: Adres e-mail lub adresy, na które zostanie wysłana wiadomość. Formatowanie tekstu musi być zgodne z RFC 2822.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
pl: Wybierz role, których użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail.

en: After updating an existing term
pl: Po aktualizacji istniejącego terminu

en: Before saving a taxonomy term
pl: Przed zapisaniem terminu taksonomii

en: saved term
pl: zapisany termin

en: deleted term
pl: usunięto termin

en: After saving a new vocabulary
pl: Po zapisaniu nowego słownika

en: created vocabulary
pl: utworzono słownik

en: After updating an existing vocabulary
pl: Po aktualizacji istniejącego słownika

en: updated vocabulary
pl: zaktualizowany słownik

en: unchanged vocabulary
pl: niezmieniony słownik

en: Before saving a vocabulary
pl: Przed zapisaniem słownika

en: saved vocabulary
pl: zapisany słownik

en: After deleting a vocabulary
pl: Po usunięciu słownika

en: deleted vocabulary
pl: usunięto słowniki

en: After saving a new user account
pl: Po utworzeniu nowego konta użytkownika

en: After updating an existing user account
pl: Po aktualizacji istniejącego konta użytkownika

en: Before saving a user account
pl: Przed zapisaniem konta użytkownika

en: saved user
pl: zapisany użytkownik

en: User account page is viewed
pl: Przeglądana jest strona konta użytkownika

en: After a user account has been deleted
pl: Po usunięciu konta użytkownika

en: Match roles
pl: Pasujące role

en: User is blocked
pl: Użytkownik jest zablokowany

en: Variable label
pl: Etykieta zmiennej

en: Provided variables
pl: Podane zmienne

en: Switch to the direct input mode
pl: Przełącz do trybu wprowadzania bezpośredniego

en: Switch to data selection
pl: Przełącz do wyboru danych

en: The variable name %name is already taken.
pl: Nazwa zmiennej %name jest już zajęta.

en: The machine-readable name of this configuration is used by rules internally to identify the configuration. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
pl: Identyfikator systemowy tej konfiguracji używany jest wewnętrznie przez reguły do identyfikacji konfiguracji. Nazwa ta może składać się tylko z małych liter, cyfr, znaku podkreślenia i musi być unikalna.

en: The machine-readable name %name is already taken.
pl: Nazwa wewnętrzna %name jest już zajęta.

en: Provides variables
pl: Dostarcza zmiennych

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona to wynik warunku jest negowany w ten sposób jeżeli warunek jest PRAWDĄ to zwracany jest FAŁSZ.

en: Data selector
pl: Selektor danych

en: A list of values, one on each line.
pl: Lista wartości, jedna w linii.

en: cloned
pl: sklonowany

en: Are you sure you want to enable the %plugin %label?
pl: Czy na pewno chcesz włączyć %plugin %label?

en: Are you sure you want to disable the %plugin %label?
pl: Czy na pewno chcesz wyłączyć %plugin %label?

en: Are you sure you want to revert the %plugin %label?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić %plugin %label?

en: Are you sure you want to delete the %plugin %label?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć %plugin o nazwie "%label"?

en: Enabled %plugin %label.
pl: Włączono: %plugin %label

en: Disabled %plugin %label.
pl: Wyłączono: %plugin %label

en: Reverted %plugin %label to the defaults.
pl: Przywrócono %plugin %label do ustawień domyślnych.

en: Deleted %plugin %label.
pl: Usunięto: %plugin %label

en: Select the %element to add
pl: Wybierz %element do dodania

en: Are you sure you want to delete the %element_plugin %element_name?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć %element_plugin %element_name?

en: React on event
pl: Reaguj na zdarzenie

en: Wrong date format. Specify the date in the format %format.
pl: Nieprawidłowy format daty. Określ datę w formacie %format.

en: Machine-readable names must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwy wewnętrzne mogą zawierać tylko małe litery, cyfry oraz podkreślenia.

en: A human-readable name shortly describing the rule.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa krótko opisująca regułę.

en: Data selectors
pl: Selektory danych

en: Rules evaluation log
pl: Dziennik aktywności wykonywania reguł

en: Filter by plugin
pl: Filtruj wg pluginu

en: There are no rule components.
pl: Brak komponentów reguł.

en: Component plugin
pl: Wtyczka komponentu

en: Add new component
pl: Dodaj nowy komponent

en: Administrative interface for managing rules.
pl: Interfejs administracyjny zarządzania regułami.

en: Task identifier
pl: Identyfikator zadania

en: Revisions for @title
pl: Rewizje dla @title

en: Administer features
pl: Zarządzaj funkcjonalnościami

en: View, enable and disable features.
pl: Przeglądanie, włączanie i wyłączanie funkcjonalności.

en: No projects or languages to update.
pl: Brak projektu lub języka do aktualizacji.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
pl: Wybierz jeden lub więcej języków jakie mają zostać pobrane i zaktualizowane. Jeśli nie wybierzesz żadnego zostaną odświeżone wszystkie.

en: Refresh information
pl: Odśwież informacje

en: Cannot find any translation updates.
pl: Brak dostępnych aktualizacji tłumaczeń.

en: Fetched information about available updates from the server
pl: Pobrano informacje o dostępnych na serwerze tłumaczeniach

en: Update source
pl: Źródło aktualizacji

en: Never (manually)
pl: Nigdy (ręcznie)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
pl: Wybierz jak często chcesz aby automatycznie sprawdzano aktualizacje tłumaczeń dla zainstalowanych modułów oraz skórek.

en: Store downloaded files
pl: Przechowuj pobrane pliki

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
pl: Aktualizacje zastępują istniejące napisy, ponadto dodawane są nowe

en: Local files and remote server.
pl: Pliki lokalne oraz serwer zdalny.

en: Local files only.
pl: Tylko pliki lokalne.

en: Remote server only.
pl: Tylko serwer zdalny.

en: Remote update available
pl: Dostępna zdalna aktualizacja

en: Local update available
pl: Dostępna lokalna aktualizacja

en: No information
pl: Brak informacji

en: Updating translation.
pl: Aktualizacja tłumaczeń.

en: Downloading and importing files.
pl: Pobieranie oraz import plików.

en: Error importing translations.
pl: Błąd podczas importowania tłumaczeń.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
pl: Pobieranie %download_link do %tmpfile zakończone sukcesem

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
pl: Błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego dla pobrania w %tmpdir. Plik zdalny to %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
pl: Lista ostatnio importowanych tłumaczeń oraz dostępnych aktualizacji dla każdego włączonego projektu i języka.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
pl: Jeśli dostępne są aktualizacje należy kliknąć w "Aktualizuj tłumaczenia" aby je pobrać i zaimportować. Można też zmienić konfigurację na stronie  <a href="@update-settings">zarządzania aktualizacjami</a> tak aby działo się to automatycznie.

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
pl: Oto ustawienia systemu aktualizacji tłumaczeń. Aby zaktualizować teraz tłumaczenia należy udać się na <a href="@update-admin">stronę zarządzania aktualizacjami tłumaczeń</a>.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
pl: Brak informacji na temat dostępnych potencjalnie nowych oraz zaktualizowanych tłumaczeń dla obecnie zainstalowanych modułów. Aby sprawdzić czy aktualizacje są dostępne, można <a href="@run_cron">uruchomić zadania cron</a> lub <a href="@check_manually">sprawdzić ręcznie</a>. Proszę pamiętać, że sprawdzanie w poszukiwaniu nowych aktualizacji może dużo czasu, prosimy więc o cierpliwość.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
pl: Automatycznie sprawdzono @checked translations, zaktualizowano @updated.

en: Automatic update configuration
pl: Konfiguracja automatycznych aktualizacji

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
pl: Dostępne są nowe lub zaktualizowane tłumaczenia dla obecnie zainstalowanych modułów lub skórek. Aby sprawdzić uaktualnienia, proszę udać się na <a href="@check_manually"> stronę z aktualnymi tłumaczeniami</a>.

en: Error opening socket @socket
pl: Problem przy otwarciu kanału @socket

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.

en: Administrative overlay
pl: Nakładka panelu administracyjnego

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Jeśli włączone, użytkownicy posiadający <a href="@permissions-url">uprawnienie</a> "Używanie serwisu w trakcie przerwy technicznej" będą mogli korzystać ze strony w celu jej konserwacji. Wszyscy inni zobaczą poniższy komunikat. Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać bezpośrednio ze <a href="@user-login">strony logowania</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
pl: Podkatalog wysyłanych na serwer plików, w którym przechowywane będą zdjęcia.

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
pl: Przykłady: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: Delete data
pl: Usuń dane

en: Link this field to its entity
pl: Linkuj to pole do jego encji

en: Use human-readable name
pl: Użyj nazwy przyjaznej dla użytkownika

en: Current URL is @url.
pl: Aktualny URL to @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
pl: Tytuł strony @actual jest taki jak @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
pl: Tytuł strony @actual nie jest taki jak @unexpected.

en: The menu link's root.
pl: Najwyższy poziom menu, do którego należy odnośnik.

en: @entity "@property" property.
pl: Własność "@property" encji @entity.

en: The machine-readable name identifying this @entity.
pl: Identyfikator systemowy encji @entity.

en: Internal, numeric @entity ID
pl: Wewnętrzny, numeryczny identyfikator @entity

en: The ID used to identify this @entity internally.
pl: Identyfikator używany do wewnętrznej identyfikacji encji @entity.

en: @entity ID
pl: ID @entity

en: The unique ID of the @entity.
pl: Unikalny identyfikator encji @entity.

en: After saving a new @entity
pl: Po zapisaniu nowego @entity

en: created @entity
pl: utworzono @entity

en: After updating an existing @entity
pl: Po aktualizacji istniejącego @entity

en: updated @entity
pl: zaktualizowany @entity

en: Before saving a @entity
pl: Przed zapisaniem @entity

en: saved @entity
pl: zapisany @entity

en: After deleting a @entity
pl: Po usunięciu @entity

en: deleted @entity
pl: usunięto @entity

en: Rules configuration
pl: Konfiguracja reguł

en: edit component
pl: edytuj komponent

en: Access Bulk Exporter
pl: Dostęp do masowego eksportu

en: Export various system objects into code.
pl: Eksportowanie różnych obiektów systemu do kodu.

en: Administer access rulesets
pl: Administrowanie zestawami reguł dostępu

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
pl: Dodaj, usuń lub edytuj własne zestawy reguł dostępu.

en: Modal Login (default style)
pl: Logowanie przez pływające okno (domyślny styl)

en: Login via modal
pl: Logowanie przez pływające okno

en: Modal Login (custom style)
pl: Logowanie przez pływające okno (własny styl)

en: Wizard (no modal)
pl: Kreator (brak pływającego okna)

en: Wizard (default modal)
pl: Kreator (domyślne wyskakujące okno)

en: Pick an animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Wizard (custom modal)
pl: Kreator (własne wyskakujące okno)

en: Replace text with "hello world"
pl: Zastępuje tekst z "witaj świecie"

en: Sample Content
pl: Przykładowa zawartość

en: Delete this row
pl: Usuń ten wiersz

en: CTools Javascript Widgets
pl: Widżety Javascript CTools

en: Link 1
pl: Odnośnik 1

en: Link 2
pl: Odnośnik 2

en: Link 3
pl: Odnośnik 3

en: Drop Down Menu
pl: Rozwijane menu

en: Click to Drop Down
pl: Kliknij, aby rozwinąć

en: Click to Collapse
pl: Kliknij, aby zwinąć

en: Collapsible Div
pl: Rozwijalny div

en: Hello World
pl: Witaj świecie

en: remain here
pl: zostań tutaj

en: Go to your account
pl: Przejdź do swojego konta

en: your account
pl: twoje konto

en: Login Success
pl: Zalogowano pomyślnie

en: Choose animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Configure animal
pl: Konfiguruj zwierzę

en: Sheep
pl: Owca

en: Configure sheep
pl: Konfiguruj owcę

en: Lizard
pl: Jaszczurka

en: Configure lizard
pl: Konfiguruj jaszczurkę

en: Configure raptor
pl: Konfiguruj raptora

en: Choose your animal
pl: Wybierz swoje zwierzę

en: Name your sheep
pl: Nazwij swoją owcę

en: What kind of sheep
pl: Jaki rodzaj owcy

en: Merino
pl: Merynos

en: You have a @type sheep named "@name".
pl: Posiadasz owcę @type o imieniu "@name".

en: Name your lizard
pl: Nazwij swoją jaszczurkę

en: Venomous
pl: Jadowity

en: You have a @type lizard named "@name".
pl: Posiadasz jaszczurkę @type o imieniu "@name".

en: non-venomous
pl: niejadowity

en: venomous
pl: jadowite

en: Name your raptor
pl: Nazwij swojego raptora

en: What kind of raptor
pl: Jaki rodzaj raptora

en: Eagle
pl: Orzeł

en: Hawk
pl: Jastrząb

en: Owl
pl: Sowa

en: Buzzard
pl: Myszołów

en: Domesticated
pl: Oswojony

en: You have a @type @raptor named "@name".
pl: Posiadasz @raptor @type o nazwie "@name".

en: wild
pl: dzikie

en: domesticated
pl: udomowione

en: Jump!
pl: Skacz!

en: Return to the examples page.
pl: Wróć do strony z przykładami.

en: You successfully jumped! !return_link
pl: Pomyśłnie skoczyłeś! !return_link

en: Chaos Tools AJAX Demo
pl: Demo AJAXa CTools

en: Simple Form
pl: Prosty formularz

en: Animal
pl: Zwierzę

en: Post-Login Action
pl: Akcja po zalogowaniu

en: Successful Jumping
pl: Pomyślne przeskoczenie

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
pl: Przykład AJAXa CTools

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
pl: Pokazuje jak wykorzystać możliwości Chaos AJAX.

en: Administer custom content
pl: Administrowanie własną zawartością

en: Add, edit and delete CTools custom stored custom content
pl: Dodawanie, edycja i usuwanie przechowywanej własnej zawartości CTools

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
pl: Jeśli na stronie znajduje się więcej niż jeden wariant, to w momencie odwiedzenia strony każdy z wariantów ma okazję wyświetlić się. Rozpoczynając od pierwszego wariantu, a kończąc na ostatnim, każdy z nich sprawdza, czy jego reguły selekcji zostaną zatwierdzone. Użyty zostanie pierwszy wariant, który spełni swoje kryteria (określone poniżej).

en: There are no wizards available at this time.
pl: Aktualnie jest brak dostępnych kreatorów.

en: Configure new !plugin_title
pl: Zmień ustawienia !plugin_title

en: Configure !plugin_title
pl: Zmień ustawienia !plugin_title

en: Invalid plugin module/type combination requested: module @module and type @type
pl: Żądanie nieprawidłowej kombinacji typu/modułu wtyczki: moduł @module i typ @type

en: Plugin @plugin of plugin type @owner:@type points to nonexistent file @file for class handler @class.
pl: Wtyczka @plugin typu wtyczi @owner:@type wskazuje na nieistniejący plik @file dla obsługi klasy @class.

en: Use Page Manager
pl: Użyj menadżera stron

en: Allows users to use most of Page Manager's features, though restricts some of the most powerful, potentially site-damaging features. Note that even the reduced featureset still allows for enormous control over your website.
pl: Pozwala użytkownikom na używanie większości opcji Menedżera Strony, chociaż ogranicza niektóre najważniejsze i potencjalnie uszkadzające stronę właściwości. Zauważ, że nawet zredukowany zbiór opcji nadal pozwala na ogromną kontrolę twojej strony.

en: Administer Page Manager
pl: Administrowanie menedżerem stron

en: Allows complete control over Page Manager, i.e., complete control over your site. Grant with extreme caution.
pl: Umożliwia pełną kontrolę nad Page Managerem (Menedżerem Strony), czyli pełną kontrolę nad witryną. Udzielaj tego uprawnienia z najwyższą ostrożnością.

en: Page manager context
pl: Kontekst menadżera stron

en: Change general settings for this variant.
pl: Zmień ogólne ustawienia tego wariantu.

en: 404 Page not found
pl: Nie znaleziono strony (404)

en: 403 Access denied
pl: Brak dostępu (403)

en: 301 Redirect
pl: Przekierowanie (301)

en: Redirect destination
pl: Cel przekierowania

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
pl: Wprowadź ścieżkę na która przekierować. Możesz użyć podstawienia słów kluczowych z kontekstu. Możesz użyć zewnętrznych url (http://www.example.com/foo) lub wewnętrznych (node/1).

en: The first element in a path may not be dynamic.
pl: Pierwszy element w ścieżce nie może być dynamiczny.

en: Export UI wizard cache
pl: Pamięć podręczna interfejsu kreatora eksportu

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
pl: Jeśli zaznaczone, słowa kluczowe kontekstu będą w tej zawartości zastąpione. Zauważ, że pola CCK mogą używać słów kluczowych wykorzystując wzorce takie jak <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: User signature
pl: Sygnatura użytkownika

en: The signature of a user.
pl: Sygnatura użytkownika.

en: "@s" user signature
pl: Podpis użytkownika "@s"

en: Use Panels Dashboard
pl: Użyj kokpitu paneli

en: Allows a user to access the !link.
pl: Uprawnij użytkownika do dostępu do !link

en: View administrative links on Panel panes
pl: Zobacz linki administracyjne na oknach paneli

en: Configure access settings on Panel panes
pl: Konfiguracja ustawień dostępu do okna paneli

en: Access rules (often also called visibility rules) can be configured on a per-pane basis. This permission allows users to configure those settings.
pl: Zasady dostępu (często nazywane również jako reguły widoczności) można skonfigurować w oknie podstawowym. To uprawnienie umożliwia użytkownikowi skonfigurować te ustawienia.

en: Use the Panels In-Place Editor
pl: Użyj funkcji edytowania na miejscu dostarczanego przez Panele

en: Allows a user to utilize Panels' In-Place Editor.
pl: Uprawnij użytkownika do używania funkcji edytowania na miejscu dostarczanego przez Panele.

en: Configure advanced settings on Panel panes
pl: Konfigurowanie ustawień zaawansowanych w oknach paneli

en: Administer Panels layouts
pl: Zarządzaj układem paneli

en: Allows a user to administer exported Panels layout plugins & instances.
pl: Uprawnij użytkownika do administrowania eksportowanych  układów paneli wtyczek i wystąpień.

en: Configure caching settings on Panels
pl: Zmień ustawienia pamięci podręcznej dla paneli

en: Allows a user to configure caching on Panels displays and panes.
pl: Uprawnij użytkownika do konfiguracji pamięci podręcznej dla paneli wyświetlanych i okien.

en: Page wizards
pl: Kreatory stron

en: Create mini panels
pl: Tworzenie mini paneli

en: Create new mini panels
pl: Tworzenie nowych mini paneli

en: Administer mini panels
pl: Zarządzanie mini panelami

en: Edit and delete mini panels
pl: Edytowanie i usuwanie mini paneli

en: Create panel nodes
pl: Tworzenie panelu dla węzłów

en: Create new panel nodes.
pl: Tworzenie nowych paneli dla węzłów.

en: Edit any panel-nodes
pl: Edycja dowolnych paneli dla węzłów

en: Edit all pre-existing panel nodes regardless of ownership.
pl: Edycja wszystkich istniejących wcześniej paneli dla węzłów niezależnie od prawa własności.

en: Edit own panel nodes
pl: Edycja własnych paneli dla węzłów

en: Edit panel nodes owned by this user.
pl: Edycja paneli dla węzłów będących własnością użytkownika.

en: Administer panel nodes
pl: Zarządzanie węzłami panelu

en: Full administrative access to panel nodes including create, update and delete all
pl: Pełny dostęp do zarządzania węzłami panelu, włączając w to tworzenie, aktualizowanie i usuwanie wszystkich

en: Delete any panel nodes
pl: Usuń wszystkie węzły panelu

en: Delete any panel node regardless of ownership
pl: Usuń wszystkie węzły panelu niezależnie od prawa własności

en: Delete own panel nodes
pl: Usuń własne węzły panelu

en: Delete any panel node owned by this user.
pl: Usuń wszystkie węzły panelu będące własnością tego użytkownika.

en: renderer::render_pane_content() hit with a non-array for the context
pl: renderer::render_pane_content() wywołane z kontekstem innym niż tablica

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/structure/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
pl: Po zapisaniu tego układu do ponownego użycia pojawi się on na liście układów wielokrotnego użytku na admin/structure/panels/layouts i trzeba będzie tam przejść w celu edycji. Ten układ, stanie się opcją dla wszystkich przyszłych paneli, które utworzysz.

en: Landing page wizard
pl: Kreator stron docelowych

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
pl: Strony docelowe to po prostu strony, które posiadają ścieżkę, być może jakieś menu oraz panelowy układ z prostą zawartością.

en: Add a visible menu entry for this page
pl: Dodaj pozycję w menu dla tej strony

en: %, !, ?, #, or & cannot appear in the path.
pl: %, !, ?, # lub & nie mogą znajdować się w ścieżce.

en: Panel fields
pl: Pola panelu

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
pl: Wyświetla pola poprzez panel zamiast szablon skórki.

en: Email plain text
pl: Wyślij czysty tekst

en: Grants access to the "Results" tab on all webform content. Generally an administrative permission.
pl: Przyznaje dostęp do zakładki "Wyniki", dla wszystkich formularzy. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Grants access to the "Results" tab to the author of webform content they have created.
pl: Przyznaje dostęp do zakładki "Wyniki", dla autora formularza.

en: Allows editing of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
pl: Pozwala na edycję danych przekazanych przez formularz dowolnemu użytkownikowi. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Allows deleting of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
pl: Pozwala na usunięcie danych przekazanych za pomocą danego formularza dowolnemu użytkownikowi. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Form only
pl: Tylko formularz

en: The display mode determines how much of the webform to show within the block.
pl: Tryb wyświetlania determinuje jaka część formularza zostanie wyświetlona w bloku.

en: The default format for new e-mail settings. Webform e-mail options take precedence over the settings for system-wide e-mails configured in MIME mail.
pl: Domyślny format dla nowych ustawień e-mail. Opcje e-mail formularza mają pierwszeństwo przed ustawieniami dla całego systemu e-maili skonfigurowanych w poczcie MIME.

en: Format override
pl: Nadpisanie formatu

en: Per-webform configuration of e-mail format
pl: Konfiguracja formatowania e-mail, indywidualna dla każdego formularza.

en: Send all e-mails in the default format
pl: Wyślij wszystkie e-maile w domyślnym formacie

en: Force all webform e-mails to be sent in the default format.
pl: Wymusza wysyłanie wszystkich e-mailów w domyślnym formatowaniu.

en: No available components.
pl: Brak dostępnych komponentów

en: Are you sure you want to revert any changes to your template back to the default?
pl: Czy chcesz cofnąć wszelkie zmiany dokonane w twoim szablonie do domyślnych wartości?

en: Send e-mail as HTML
pl: Wyślij e-mail jako HTML

en: Include files as attachments
pl: Dołącz pliki jako załączniki

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
pl: Wiadomość wyświetlona po pomyślnym wysłaniu formularza. Jeśli lokalizacja przekierowania jest ustawiona na <em>stronę potwierdzenia</em> będzie pokazane na osobnej stronie, w innym przypadku zostanie wyświetlona wiadomość.

en: Redirection location
pl: Lokalizacja przekierowania

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
pl: Wybierz gdzie przekierować użytkownika po pomyślnym zatwierdzeniu.

en: Confirmation page
pl: Strona potwierdzenia

en: No redirect (reload current page)
pl: Bez przekierowania (przeładowanie aktualnej strony)

en: If enabled this webform will be available as a block.
pl: Jeżeli włączone, ten formularz będzie dostępny jako blok.

en: A valid URL is required for custom redirection.
pl: Dla własnego przekierowania wymagany jest prawidłowy adres URL.

en: Select keys
pl: Klucze listy wyboru

en: Full, human-readable options (values)
pl: Pełne, czytelne dla człowieka opcje (wartości)

en: Short, raw options (keys)
pl: Krótkie, surowe opcje (klucze)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
pl: Wybierz, która część opcji powinna być wyświetlana z par klucz|wartość.

en: Webform edit link
pl: Odnośnik edycji formularza

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
pl: Wyświetl prosty odnośnik do edycji komponentów i konfiguracji formularza.

en: Webform results link
pl: Odnośnik do wyników formularza

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
pl: Wyświetl odnośnik do przeglądania nadesłanych wyników dla tego formularza.

en: edit webform
pl: edytuj formularz

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
pl: Ścieżka pliku głównego tego elementu względem głównego katalogu instalacji drupala; np. modules/node/node.module.

en: The name of the item; e.g. node.
pl: Nazwa elementu, np. "node".

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
pl: Typ tego elementu, albo moduł, skórka lub silnik skórek.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
pl: Wartość logiczna określająca, czy element jest włączony.

en: Schema version
pl: Wersja schematu

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
pl: Numer wersji schematu bazy danych modułu. -1, jeśli moduł nie został zainstalowany (jego tabele nie istnieją); 0 lub największa wartość N funkcji hook_update_N() modułu, która została uruchomiona podczas pierwszej instalacji modułu lub przed jego instalacją.

en: Start upload
pl: Rozpocznij wysyłanie

en: Import media files from the local filesystem
pl: Importuj pliki mediów z lokalnego systemu plików

en: %url could not be added.
pl: %url nie może zostać dodany

en: Delete and save
pl: Usuń i zapisz

en: Enable and save
pl: Włącz i zapisz

en: Disable and save
pl: Wyłącz i zapisz

en: Revision: ID
pl: Rewizja: ID

en: Creates a node context from a revision ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID wersji.

en: Enter the revision ID of a node for this argument
pl: Podaj ID wersji węzła dla tego argumentu

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
pl: Nazwa terminu, pisana małymi literami oraz spacje przekonwertowane na myślniki.

en: Decimal places
pl: Miejsca dziesiętne

en: Reset to default
pl: Przywróc do domyślnych

en: Human-readable name
pl: Nazwa w formie przyjaznej dla użytkownika

en: Add @entity_type
pl: Dodaj @entity_type

en: Edit @label
pl: Edytuj @label

en: Clone @label
pl: Klonuj @label

en: Delete @label
pl: Usuń @label

en: The author of the comment.
pl: Autor komentarza.

en: Edit flag
pl: Edytuj flagę

en: Delete flag
pl: Usuń flagę

en: Add a new flag
pl: Dodaj nową flagę

en: (No information available)
pl: (Brak dostępnych informacji)

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
pl: Aby importować skopiuj zawartość pola tekstowego i wklej ją na stronę importowania.

en: Paste an exported %entity_type here.
pl: Wklej wyeksportowany %entity_type tutaj.

en: If checked, any existing %entity with the same identifier will be replaced by the import.
pl: Jeśli zaznaczono, istniejąca encja %entity z takim samym identyfikator zostanie zastąpiona przez import.

en: Imported %entity %label.
pl: Zaimportowano %entity %label.

en: Export @label
pl: Eksportuj @label

en: Import @entity_type
pl: Importuj @entity_type

en: Static Title
pl: Tytuł statyczny

en: Static title
pl: Tytuł statyczny

en: This title will always be used if &ldquo;Static Title&rdquo; is selected above.
pl: Ten tytuł będzie zawsze wykorzystany jeżeli zaznaczony jest &ldquo;Tytuł Statyczny&rdquo; powyżej.

en: A default title must be provided if the title is a static value.
pl: Należy podać tytuł domyślny jeżeli jest on wartość stałą.

en: Use uncompressed jQuery
pl: Użyj nieskompresowanego jQuery

en: Include %anonymous
pl: Załącz %anonymous

en: Entity info
pl: Informacje o encji

en: Description of @name
pl: Opis @name

en: Description of @title.
pl: Opis %title

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
pl: <strong>Usuń całą zawartość</strong> tego typu zawartości przed generowaniem nowej zawartości.

en: Generate terms
pl: Generuj terminy

en: Generate vocabularies
pl: Generuj słowniki

en: Generate menus
pl: Generuj menu

en: Fixed value
pl: Wartość stała

en: Failed to fetch information about available updates from the server.
pl: Nie udało się pobrać z serwera informacji o dostępnych uaktualnieniach.

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
pl: Ścieżka wewnątrz folderu instalacyjnego Drupala do przechowywania plików tłumaczeń, np. sites/all/translations. Zapisane pliki tłumaczeń mogą być ponownie wykorzystane przez inne instalacje. Jeżeli to pole jest puste, pobrane tłumaczenia nie zostaną zapisane na serwerze.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
pl: Nie zapisano do lokalnej bazy z powodu niewłaściwej zawartości HTML.

en: Translation saved locally.
pl: Tłumaczenia zapisane do lokalnej bazy.

en: Translation successfuly removed locally.
pl: Tłumaczenia usunięte z lokalnej bazy.

en: Unknown error while saving translation locally.
pl: Nieznany błąd podczas zapisywania lokalnej bazy.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
pl: Możesz podzielić się swoimi tłumaczeniami z serwerem !l10n_server jeśli dodasz klucz API w !user_link.

en: Not saved due to source string missing.
pl: Nie zapisano z powodu braku tekstu źródłowego.

en: Not saved due to missing form values.
pl: Nie zapisano z powodu brakujących wartości formularza.

en: Not saved due to insufficient permissions.
pl: Nie zapisane z powodu niewystarczających uprawnień.

en: Added l10n_status field to locales_target.
pl: Dodano pole l10n_status do locales_target.

en: Resolved possible l10n_status field conflict in locales_target.
pl: Rozwiązano prawdopodobny konflikt pola l10n_status w locales_target.

en: Auto resize
pl: Autodopasowanie

en: The original-language version of this node, if one exists.
pl: Oryginalna wersja językowa tego węzła, jeżeli taka istnieje.

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: The label of the entity.
pl: Etykieta encji.

en: Standard text field
pl: Standardowe pole tekstowe

en: Date Popup field
pl: Pole wyskakującego okna daty

en: Extra Info
pl: Dodatkowe informacje

en: Enable scheduled publishing
pl: Włącz planowane publikowanie.

en: Check this box to enable scheduled publishing for this node type.
pl: Zanaczo to pole, jeśli chcesz włączyć zaplanowane publikowanie tego typu węzła.

en: Publishing date/time is required.
pl: Data/czas publikowania są wymagane.

en: Check this box to if scheduled publishing is required (e.g. the user must enter a date/time).
pl: Zaznacz to pole, jeżeli zaplanowane publikowanie jest wymagane (np. użytkownik musi podać datę/czas).

en: Create a new revision on publishing
pl: Twórz nową wersję przy publikowaniu.

en: Check this box if you want a new revision created when publishing.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz aby tworzona była nowa wersja podczas publikowania.

en: Enable scheduled unpublishing
pl: Włącz planowane wycofywanie z publikowania

en: Check this box to enable scheduled unpublishing for this node type.
pl: Zanaczo to pole, jeśli chcesz włączyć zaplanowane wycofywanie z publikacji tego typu węzła.

en: Unpublishing date/time is required.
pl: Wymagana data/czas wycofania z publikacji.

en: Check this box to if scheduled unpublishing is required (e.g. the user must enter a date/time).
pl: Zaznacz to pole, jeżeli zaplanowane wycofywanie z publikowania jest wymagane (np. użytkownik musi podać datę/czas).

en: The file.
pl: Plik.

en: Whether the file is being displayed.
pl: Czy plik jest wyświetlany.

en: The image file.
pl: Plik obrazku.

en: The main body text
pl: Tekst treści głównej

en: The user whose roles should be changed.
pl: Użytkownik, którego role powinny być zmienione.

en: Delete tasks by component name
pl: Usuń zadania wg nazwy komponentu

en: Select the component for which to delete all scheduled tasks.
pl: Wybierz komponent, dla którego chcesz usunąć wszystkie zaplanowane zadania.

en: Delete tasks
pl: Usuń zadania

en: All scheduled tasks associated with %config have been deleted.
pl: Wszystkie zaplanowane zadania powiązane z %config  zostały usunięte.

en: Are you sure you want to delete the scheduled task %id?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaplanowane zadanie %id?

en: Task %tid has been deleted.
pl: Zadanie %tid zostało usunięte.

en: Component %label has been scheduled.
pl: Komponent %label został zaplanowany.

en: Scheduled Rules components
pl: Zaplanowane komponenty reguł

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
pl: Komponenty zaplanowanych reguł, które uruchamiają się na podstawie czasu i demona cron

en: The internal ID of the scheduled component
pl: Wewnętrzny ID zaplanowanego komponentu

en: Component name
pl: Nazwa komponentu

en: The name of the component
pl: Nazwa tego komponentu

en: Asc
pl: Rosnąco

en: No tasks have been scheduled.
pl: Nie zaplanowano żadnych zadań.

en: Delete this scheduled task
pl: Usuń to zaplanowane zadanie

en: Component filter
pl: Filtr komponentu

en: execute
pl: wykonaj

en: Component %label has been executed.
pl: Komponent %label został uruchomiony.

en: Entity: ID
pl: Encja: ID

en: Creates an entity context from an entity ID argument.
pl: Tworzy kontekst encji z argumentu ID encji.

en: Creates @entity context from an ID argument.
pl: Tworzy kontekst @entity z argumentu ID.

en: Custom blocks
pl: Własne bloki

en: Entity field
pl: Pole encji

en: Formatter Styles
pl: Style formatowania

en: Select a formatter
pl: Wybierz formatowanie

en: Entity object.
pl: Obiekt encji.

en: Enter the ID of an entity for this context.
pl: Wprowadź ID encji tego kontekstu.

en: Creates @entity context from an entity ID.
pl: Tworzy kontekst @entity z ID encji.

en: Enter the title or ID of a @entity entity
pl: Podaj tytuł lub ID encji @entity

en: You must select an entity.
pl: Należy wybrać encję.

en: Invalid entity selected.
pl: Wybrano nieprawidłową encję.

en: Access the views administration pages.
pl: Dostęp do stron administracyjnych widoków

en: Bypass access control when accessing views.
pl: Pomiń kontrolę dostępu do widoków podczas uzyskiwania dostępu do widoków.

en: Add new view
pl: Nowy widok

en: - Basic validation -
pl: - Podstawowa walidacja -

en: HTML element
pl: Element HTML

en: Label HTML element
pl: Znacznik HTML etykiety

en: Place a colon after the label
pl: Umieść dwukropek za etykietą

en: Wrapper HTML element
pl: Otaczający znacznik HTML

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Add default classes
pl: Dodaj klasy domyślne

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
pl: Użyj domyślnych klas Views do identyfikacji tego pola, etykiety i jego zawartości.

en: Use absolute path
pl: Użyj ścieżki bezwględnej

en: Rel Text
pl: Tekst Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
pl: Wykorzystaj atrybut Rel w skryptach javascript takich jak lightbox2 i inne.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
pl: <p>Dla tego pola dostępne są następujące wzorce podstawiania. Z uwagi na kolejność wyświetlania nie można wykorzystywać pól, które znajdują w kolejności za tym polem. Jeżeli niezbędne pole jest niedostępne należy zmienić kolejność pól. 
    W przypadku konieczności użycia znaków %5B i %5D należy wykorzystać kody "%5B" lub "%5D" lub zostaną one zamienione na spacje.</p>

en: Preserve certain tags
pl: Zachowaj określone znaczniki

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
pl: Wpisz znaczniki HTML, które mają być zachowane w trakcie usuwania znaczników. Przykładowo &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; co spowoduje zachowanie wszystkich znaczników p i br.

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
pl: Wpisz operacje matematyczne takie jak 2 + 2 lub sqrt(5). Można przypisywać zmienne i tworzyć i wywoływać funkcje matematyczne. Należy używać ; do ich oddzielania. Na przykład: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the singular form.
pl: Tekst używany do formy liczby pojedynczej.

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pl: Przesunięcie względem aktualnego czasu takie jak "!example1" lub "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalny identyfikator systemowy dla tego widoku. Może składać się jedynie z małych liter, cyfr i znaków podkreślenia.

en: Weight for @display
pl: Waga dla @display

en: Translation method
pl: Metoda tłumaczenia

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
pl: Wybierz metodę tłumaczenia wykorzystywaną dla danych widoków takich jak nagłówek, stopka lub pusty tekst.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
pl: Tytuł będzie wyświetlany na stronie edycji widoku zamiast domyślnego. Może być to przydatne jeżeli występują powtórzenia.

en: Do not pass admin strings for translation.
pl: Nie przekazuj napisów administracyjnych do tłumaczenia.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
pl: Używaj funkcji t() rdzenia Drupala. Nie jest to zalecane ze względu na brak wsparcia aktualizacji istniejących napisów.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
pl: W przypadku konieczności tłumaczenia etykiet Views na inne języki należy rozważyć instalację modułu tłumaczenia Views z pakietu <a href="!path">Internationalization</a>.

en: Feed Item ID
pl: ID elementu kanału

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: Date and time of when the comment was created.
pl: Data i czas utworzenia komentarza.

en: Date and time of when the comment was last updated.
pl: Data i czas ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
pl: Czy komentarz jest zaakceptowany (lub nadal w kolejce do moderacji).

en: Approved comment
pl: Komentarz zaakceptowany

en: Last comment CID
pl: CID ostatniego komentarza

en: Display the last comment of a node
pl: Wyświetl ostatnią odpowiedź do węzła

en: Last Comment
pl: Ostatni komentarz

en: The last comment of a node.
pl: Ostatnia odpowiedź do węzła.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
pl: Niektóre role nie posiadają uprawnień dostępu do zawartości, ale format wyświetlania nie posiada kontroli dostępu.

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: File Usage
pl: Użycie pliku

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
pl: Plik powiązany węzłem, zwykle umieszczony w jednym z pól tego węzła.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
pl: Użytkownik powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik ten jest w polu tego użytkownika.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
pl: Plik powiązany z tym użytkownikiem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego użytkownika.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
pl: Komentarz powiązany z tym plikiem, zwykle gdy plik jest w polu tego komentarza.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
pl: Plik powiązany z tym komentarzem, zwykle ponieważ jest on w polu tej odpowiedzi.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
pl: Termin powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu tego terminu.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
pl: Plik powiązany z tym terminem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego terminu.

en: Taxonomy Vocabulary
pl: Słownik

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
pl: Słownik taksonomii powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu słownika tej taksonomii.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
pl: Plik powiązany ze słownikiem taksonomii zazwyczaj ponieważ jest on w polu słownika tej taksonomii.

en: The module managing this file relationship.
pl: Moduł zarządzający powiązaniem tego pliku.

en: The type of entity that is related to the file.
pl: Typ obiektu, który jest powiązany z tym plikiem.

en: The number of times the file is used by this entity.
pl: Ile razy ten plik jest użyty przez ten obiekt.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Identyfikator systemowy słownika, do którego należy termin. Będzie to słownik, którego dowolny termin jest polem "Kategoria: Termin"; i może powodować duplikaty.

en: term from !field_name
pl: termin pola !field_name

en: Math expression
pl: Wyrażenie matematyczne

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
pl: Oblicza wyrażenie matematyczne i wyświetla wynik.

en: Use destination
pl: Użyj miejsca docelowego

en: Add destination to the link
pl: Dodaje do odnośnika miejsce docelowe

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
pl: Pokazuj odnośnik komentarza w formacie używanym w wersji skróconej a nie pełnej wersji węzła.

en: Click sort column
pl: Sortowanie kolumn po kliknięciu

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
pl: Używane przez styl: Tabela do wyboru kolumny do sortowania po kliknięciu pola. Ustawienie domyślne jest wystarczające w większości wypadków.

en: Group column
pl: Kolumna grupująca

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
pl: Wybór kolumny tego pola do użycia w funkcji grupującej wybranej powyżej.

en: Group columns (additional)
pl: Kolumny grupujące (dodatkowe)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
pl: Wybór dodatkowych kolumn tego pola, jakie mają zostać uwzględnione w kwerendzie i po których należy grupować.

en: Display download path instead of file storage URI
pl: Wyświetlaj ścieżkę do pobrania zamiast URI magazynu plików.

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
pl: Zamiast wewnętrznych adresów zostaną dostarczone pełne URL służące do pobierania.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa wewnętrzna słownika, do którego należy termin.

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Term name converted to Term ID
pl: Nazwa terminu przekonwertowana na ID terminu

en: No comment
pl: Brak komentarza

en: Comment or document this display.
pl: Komentarze lub dokumentacja do tego formatu.

en: Query settings
pl: Ustawienia kwerendy

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
pl: Włącz zaawansowane opcje w pluginie kwerend

en: The name and the description of this display
pl: Nazwa i opis tego formatu

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Nazwa zostanie wyświetlona tylko w interfejsie administracyjnym widoku.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Opis zostanie wyświetlony tylko w interfejsie administracyjnym widoku.

en: This display's comments
pl: Komentarze do formatu

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
pl: Widoczne tylko w interfejsie administracyjnym. Można tu dokumentować format i zostawiać informacje o jego przeznaczeniu i konfiguracji dla kolejnych administratorów serwisu.

en: Query options
pl: Opcje kwerendy

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
pl: Nazwa formatu wyświetlania może składać się tylko z liter, cyfr lub znaków podkreślenia.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości stronicowania nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
pl: Czy format wyświetlania powinien generować wartości stronicowania? Jest to znaczące tylko w przypadku dziedziczenia stronicowania.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
pl: Ta nazwa wyświetlana będzie jako nazwa bloku w administracja >> struktura >> bloki.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
pl: Tekst wyświetlany zamiast wyników do momentu, aż użytkownik wybierze i zastosuje udostępniony filtr.

en: Include all items option
pl: Dołącz opcję pokazania wszystkich elementów

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
pl: Po zaznaczeniu użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji pokazania wszystkich elementów.

en: All items label
pl: Etykieta wszystkich pozycji

en: Which label will be used to display all items
pl: Jaka etykieta będzie używana do wyświetlenia wszystkich pozycji

en: Disable SQL rewriting
pl: Wyłącz przepisywanie SQL

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
pl: OSTRZEŻENIE: Wyłączenie przepisywania SQL oznacza, że wyłączone są zabezpieczenia dostępu do węzła. Umożliwi to użytkownikom przeglądanie danych, których normalnie nie mogliby zobaczyć. Należy używać tej opcji tylko w przypadku całkowitego zrozumienia zagrożeń.

en: Use Slave Server
pl: Użyj Serwera Podrzędnego

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
pl: Spowoduje to, że w miare możliwości zapytanie będzie wykonywane na serwerze podrzędnym. Jeżeli nie zdefiniowano żadnego serwera podrzędnego lub żaden nie jest dostępny, zapytanie powróci do serwera domyślnego.

en: Field Language
pl: Język pola

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
pl: Wszystkie pola, które wspierają tłumaczenia będą wyświetlane w wybranym języku.

en: The class to provide on each row.
pl: Klasa każdego rzędu widoku.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
pl: Można używać wzorców podstawiania dla pól tak samo jak "Wzorce podstawiania" wykorzystywane w "Modyfikuj wartość wyjściową pola" dla wszystkich pól.

en: Table summary
pl: Podsumowanie tabeli

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
pl: Ta wartość będzie wyświetlana jako atrybut podsumowania tabeli w HTML. Należy ustawić ją dla poprawy dostępności strony.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Ta opcja wyświetla aktualną ścieżkę jako domyślną opcję w menu wyboru, jeżeli jest to możliwe.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
pl: Zdefiniuj ścieżkę bazową dla odnośników w tym widoku podsumowania np. http://example.com/<strong>twoja_sciezka/archiwum</strong>. Nie dodawaj ukośnika na początku i na końcu. Jeżeli ta wartość będzie pusta, widoki wykorzystają pierwszą znalezioną ścieżkę jako bazową, w formacie wyświetlania strony lub / jeżeli nie będzie można jej znaleźć.

en: Text formats enabled for rich-text editing
pl: Formaty tekstu, w których można używać edytorów

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
pl: Przesuń stronę o około 20 pikseli względem górnej krawędzi okna przeglądarki. Jeśli ta opcja nie będzie zaznaczona niektóre elementy pozycjonowane przez atrybuty absolute lub fixed mogą zostać przysłonięte przez menu administracyjne.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
pl: Wyświetla menu administracyjne zawsze na przy górnej krawędzi okna przeglądarki (nawet podczas przewijania strony).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
pl: W niektórych przeglądarkach to ustawienie może spowodować zniekształceniem strony, zanikaniem kursora, problemami z wybieraniem elementów lub innymi niechcianymi efektami.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
pl: Zwijaj grupy modułów na stronie <a href="!modules-url">%modules</a>

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
pl: Zwijaj grupy modułów na stronie <a href="@permissions-url">%permissions</a>

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
pl: Przenosi wszystkie karty ze stron do menu administracyjnego. Działa tylko ze skórkami używającymi klas CSS <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code>.

en: The selected modules will not be disabled when the link %disable-developer-modules below the icon in the menu is invoked.
pl: Wybór modułów, które nie mają zostać deaktywowane po kliknięciu widocznego pod ikoną menu odnośnika %disable-developer-modules.

en: Access administration menu
pl: Dostęp do menu administracyjnego

en: Display the administration menu at the top of each page.
pl: Wyświetl menu administracyjne na szczycie każdej strony.

en: Flush caches
pl: Wyczyść wszystkie pamięci podręczne

en: Access links to flush caches in the administration menu.
pl: Dostęp do odnośnika "Wyczyść wszystkie pamięci podręczne" w menu administracyjnym.

en: Display Drupal links
pl: Pokaż drupalowe odnośniki

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
pl: Wyświetla odnośniki do różnych części Drupal.org w menu administracyjnym.

en: Administration tools.
pl: Narzędzia administracyjne.

en: Rebuild system links
pl: Odtwórz odnośniki systemowe

en: System links derived from menu router paths have been rebuilt.
pl: Odnośniki systemowe zostały odtworzone na podstawie ścieżek w menu router.

en: Administration Development tools
pl: Administracyjne narzędzia deweloperskie.

en: Administration and debugging functionality for developers and site builders.
pl: Funkcje administracyjne i deweloperskie dla programistów i twórców stron.

en: Field translation
pl: Tłumaczenie pola

en: Refresh user defined strings.
pl: Odśwież napisy zdefiniowane przez użytkownika.

en: Tokens related to the current date and time.
pl: Wzorce powiązane z aktualną datą i czasem.

en: The URL of the @entity.
pl: Adres URL obiektu @entity.

en: The content type of the node.
pl: Typ zawartości węzła.

en: Tokens related to content types.
pl: Wzorce powiązane z typami zawartości.

en: The name of the content type.
pl: Nazwa typu zawartości.

en: The unique machine-readable name of the content type.
pl: Unikalny identyfikator systemowy typu zawartości.

en: The optional description of the content type.
pl: Opcjonalny opis typu zawartości.

en: The number of nodes belonging to the content type.
pl: Liczba węzłów należących do typu zawartości.

en: The URL of the content type's edit page.
pl: Adres URL strony edycji typu zawartości.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
pl: Adres URL strony edycji terminu.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
pl: Unikalny identyfikator systemowy słownika.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
pl: Adres URL strony edycji słownika.

en: The picture of the user.
pl: Portret użytkownika.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
pl: Argument przekazany w trakcie żądania bieżącej strony (pierwszy argument ma indeks 0, n.p. 'arg:1' na stronie 'node/5' będzie miał wartość '5').

en: Tokens related to URLs.
pl: Wzorce związane z URL

en: Relative URL
pl: Względny URL

en: The relative URL.
pl: URL względny.

en: Absolute URL
pl: Bezwzględny URL

en: The absolute URL.
pl: URL Bezwzględny.

en: Tokens related to menus.
pl: Wzorce związane z menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
pl: Unikalny identyfikator systemowy nazwy menu.

en: The optional description of the menu.
pl: Opcjonalny opis menu.

en: Menu link count
pl: Ilość odnośników

en: The number of menu links belonging to the menu.
pl: Ilość odnośników z jakich składa się menu.

en: The URL of the menu's edit page.
pl: URL strony służącej do modyfikacji menu.

en: The menu of the menu link.
pl: Menu, do którego należy odnośnik.

en: The URL of the menu link's edit page.
pl: URL strony służącej do modyfikacji odnośników danego menu.

en: @category @type field.
pl: pole typu @type z kategorii @category.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
pl[0]: Element %element-title musi zawierać co najmniej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorców.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
pl[0]: Element %element-title może zawierać co najwyżej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorców.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
pl: Wprowadź nazwę wewnętrzną tego elementu formularza. Może zawierać tylko alfanumeryczne znaki i podkreślenia. Ten klucz będzie używany jako atrybut "name" elementu formularza. Ta wartość nie ma wpływu na sposób zapisywania danych, ale może być przydatna przy niestandardowym przetwarzaniu formularza.

en: Status of this form
pl: Status bieżącego formularza

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
pl: Zamknięcie formularza zapobiega przed dalszym wysłaniem zgłoszeń przez użytkowników.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
pl: Rola %authenticated dotyczy dowolnego użytkownika zarejestrowanego na stronie, bez względu na przypisaną rangę.

en: Missing flag
pl: Brakująca flaga

en: (Please select a flag)
pl: (Proszę wybrać flagę)

en: Content paths
pl: Ścieżki zawartości

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
pl: Domyślny wzór ścieżki (dotyczy wszystkich typów zawartości poniżej, które nie mają wypełnionego wzoru)

en: Add media from remote services
pl: Dodaj media ze zdalnych serwisów

en: Add media from remote sources such as other websites, YouTube, etc
pl: Dodaj media ze zdalnych źródeł, np. innych stron www, Youtube, itp.

en: Approve link
pl: Odnośnik zatwierdzający

en: Content access
pl: Dostęp do zawartości

en: Field group format:
pl: Format grupy pól:

en: Weight for new group
pl: Waga nowej grupy

en: Add new group: the group name %group_name already exists.
pl: Dodawanie nowej grupy: nazwa grupy %group_name już istnieje.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
pl: Czy na pewno usunąć grupę %group?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
pl: Grupa %group została usunięta z rodzaju zawartości %type.

en: Administer fieldgroups
pl: Administrowanie grupami pól

en: Vertical tabs group
pl: Grupa pionowych kart

en: Vertical tab
pl: Karta pionowa

en: Horizontal tab item
pl: Karta pozioma

en: Accordion group
pl: Grupa akordeonowa

en: Accordion item
pl: Element akordeonowy

en: Fieldgroup settings
pl: Ustawienia grupy pól

en: Extra CSS classes
pl: Dodatkowe klasy CSS

en: Horizontal Tabs
pl: Poziome karty

en: Fieldgroups
pl: Grupy pól

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
pl: Umożliwia na zależne od wersji i wspólne korzystanie z zewnętrznych bibliotek.

en: One column
pl: Jedna kolumna

en: The preferred menus used by <em>&lt;the menu selected by the page&gt;</em> can be customized on the <a href="!url">Menu block settings page</a>.
pl: Preferowane menu używane przez opcję <em>&lt;menu wybierane przez stronę&gt;</em> mogą być dostosowane za pomocą strony <a href="!url">ustawień modułu Menu block</a>.

en: Fixed parent item
pl: Stały element nadrzędny.

en: Alter the “starting level” and “maximum depth” options to be relative to the fixed parent item. The tree of links will only contain children of the selected menu item.
pl: Modyfikuj opcje "poziomu startowego" i "maksymalnej głębokości", aby były relatywne dla elementu nadrzędnego. Spowoduje to, że odnośniki w drzewie będą zawierały wyłącznie elementy podrzędne dla wybranego elementu menu.

en: Select the menu to use for the tree of links.
pl: Wybierz menu, które ma być użyte dla drzewa odnośników.

en: If you select a specific menu item, you alter the “starting level” and “maximum depth” options to be relative to the fixed parent item. The tree of links will only contain children of the selected parent item.
pl: Jeżeli wybrany został określony element menu, "poziom startowy" oraz "maksymalna głębokość" będą względne dla stałego elementu narzędnego tego elementu menu. Drzewo odnośników będzie zawierać wyłącznie elementy podrzędne dla wybranego elementu nadrzędnego menu.

en: Panes
pl: Okna

en: Content revisions
pl: Wersja treści

en: Enabled languages only.
pl: Tylko włączone języki.

en: All defined languages will be allowed.
pl: Wszystkie zdefiniowane języki będą dostępne.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
pl: Jeśli żaden język nie jest wybrany, blok będzie pokazywany dla każdego języka.

en: Path translation.
pl: Tłumaczenia ścieżek.

en: Add path translation
pl: Dodaj tłumaczenie ścieżki

en: Multilingual variables that switch language depending on page language.
pl: Wielojęzyczne zmienne, które zmieniają język zależnie od języka strony.

en: Facts
pl: Fakty

en: Publish on date
pl: Publikuj od

en: Unpublish on date
pl: Cofnij publikowanie od

en: You can read more in the <a href="@readme">readme.txt</a> file.
pl: Możesz przeczytać więcej w pliku <a href="@readme">readme.txt</a>.

en: Run Scheduler's cron now
pl: Uruchom teraz zadania Planisty

en: Lightweight Cron
pl: Lekki Cron

en: Time Check
pl: Sprawdzanie czasu

en: Publishing enabled
pl: Publikowanie włączone

en: Unpublishing enabled
pl: Kończenie publikacji włączone

en: %time hence
pl: %time od

en: Unable to parse the pasted export.
pl: Nie można przetworzyć wklejonego eksportu.

en: Missing the required module %module.
pl: Brakuje wymaganego modułu %module.

en: Entity is of type
pl: Encja jest typu

en: The entity type to check for.
pl: Typ encji do sprawdzenia.

en: list of @type_label items
pl: lista elementów @type_label

en: Force the redirect even if another destination parameter is present. Per default Drupal would redirect to the path given as destination parameter, in case it is set. Usually the destination parameter is set by appending it to the URL, e.g. !example_url
pl: Wymuś przekierowanie nawet jeżeli jest obecny parametr destination. Domyślnie Drupal przekierowałby do ścieżki w parametrze destination w przypadku kiedy jest on obecny. Zazwyczaj parametr ten jest ustawiany poprzez dopisanie go do URL np. !example_url

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
pl: Brak aktywnych reguł. <a href="!url">Dodaj nową</a>.

en: There are no inactive rules.
pl: Brak nieaktywnych reguł.

en: Import rule
pl: Importuj regułę

en: Import component
pl: Importuj komponent

en: Machine name:
pl: Nazwa maszynowa:

en: Paste an exported Rules configuration here.
pl: Wklej tutaj wyeksportowaną konfigurację reguł.

en: If checked, any existing configuration with the same identifier will be replaced by the import.
pl: Jeśli zaznaczone, każda istniejąca konfiguracja z tym samym identyfikatorem zostanie zastąpiona importem.

en: Imported @entity %label.
pl: Zaimportowano @entity %label.

en: Order rules that react on the same event. Rules with a higher weight are evaluated after rules with less weight.
pl: Porządkuje reguły, które reagują na to samo zdarzenie. Reguły z wyższą wagą będą wykonane po regułach z mniejszą.

en: Create Feature
pl: Stwórz funkcjonalność

en: Language selection
pl: Wybór języka

en: Enable for specific pages
pl: Włącz na wyszczególnionych stronach

en: Link (localized)
pl: Odnośnik (zlokalizowany)

en: Translation sets
pl: Zbiory tłumaczeń

en: Translation sets overview.
pl: Przegląd zestawów tłumaczeń.

en: This form may be used to resend e-mails configured for this webform. Check the e-mails that need to be sent and click <em>Resend e-mails</em> to send these e-mails again.
pl: Formularz ten może być używany do ponownego wysyłanie wiadomości e-mail skonfigurowanych dla tego formularza. Zaznacz e-maile, które mają być wysłane, a następnie kliknij <em>Wyślij ponownie wiadomości e-maile</em>, aby ponownie wysłać te e-maile.

en: Resend e-mails
pl: Wyślij ponownie wiadomości e-mail

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
pl: Zgłoszenie zapisane. Możesz wrócić do tego formularza później, a wpisane wartości zostaną zapamiętane.

en: Options to select across the top. One option per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
pl: Opcje do wyboru na górze. Jedna opcja w linii. Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń.

en: Questions list down the side of the grid. One question per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
pl: Lista pytań wzdłuż bocznej krawędzi siatki. Jedno pytanie na linie. Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
pl: Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń. Jedna opcja na linię. Grupy opcji mogą być określone przez &lt;Nazwa grupy&gt;.&lt;&gt; może być użyty by umieszczać elementy w korzeniu menu, po określeniu grupy.

en: Show "Save draft" button
pl: Wyświetl przycisk "zapisz szkic"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
pl: Pozwól użytkownikom na zapis stanu formularza i dokończenie go później. Ta opcja jest dostępna tylko dla uwierzytelnionych użytkowników.

en: Automatically save as draft between pages
pl: Automatycznie zapisuj jako szkic pomiędzy stronami

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
pl: Automatycznie zapisz częściowe zgłoszenia kiedy użytkownicy klikają w przyciski "Następny" lub "Poprzedni" na wielostronicowym formularzu.

en: You must select at least one email address to resend submission.
pl: Należy wybrać co najmniej jeden adres e-mail w celu ponownego wysłania formularza.

en: No e-mails were able to be sent due to a server error.
pl: Nie wysłano żadnych wiadomości e-mail z powodu błędu serwera.

en: This webform is currently not setup to send emails.
pl: Formularz nie jest obecnie ustawiony na wysyłanie wiadomości e-mail.

en: Successfully re-sent submission #@sid to 1 recipient. | Successfully re-sent submission #@sid to @count recipients.
pl[0]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do 1 odbiorcy zakończyło się sukcesem.
pl[1]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do @count odbiorców zakończyło się sukcesem.
pl[2]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do @count odbiorców zakończyło się sukcesem.

en: No translation sets available.
pl: Brak dostępnych zestawów tłumaczeń.

en: allowed content
pl: dozwolona zawartość

en: Panelize
pl: Panelizuj

en: Provide default panel
pl: Dostarcz domyślny panel

en: Workbench Access settings
pl: Ustawienia modułu Workbench Access

en: Active access scheme
pl: Aktywny schemat dostępu

en: Select the access scheme to use for the site.
pl: Wybierz schemat dostępu, który będzie używany w serwisie.

en: <em>Changing this value in production may disrupt your workflow.</em>
pl: <em>Zmiana tej wartości w środowisku produkcyjnym może zaburzyć pracę.</em>

en: Automated section assignment
pl: Automatyczne przypisywanie sekcji

en: Enable all sections automatically for the active scheme.
pl: Automatycznie włącz wszystkie sekcje dla aktywnego schematu.

en: You must select an access scheme.
pl: Musisz wybrać schemat dostępu.

en: You must enable at least one @type scheme.
pl: Musisz włączyć przynajmniej jeden schemat @type.

en: Active editorial sections
pl: Aktywne sekcje redakcyjne

en: Below is a list of the editorial sections defined for your site.
pl: Poniżej znajduje się lista sekcji redakcyjnych zdefiniowanych dla twojego serwisu.

en: All sections are set to be active automatically. <a href="!url">Disable the <em>Automated section assignment</em> option</a> to make changes.
pl: Wszystkie sekcje ustawiane są jako aktywne automatycznie. W celu wprowadzenia zmian <a href="!url">wyłącz opcję <em>Automatycznego przypisywania sekcji</em></a>.

en: All of
pl: Wszystkie z

en: Save sections
pl: Zapisz sekcje

en: Editorial sections saved.
pl: Sekcje redakcyjne zostały zapisane.

en: The list below shows your editorial groups. You may edit any content in these sections and their children.
pl: Lista poniżej zawiera grupy redakcyjne. Możesz edytować dowolne treści w tych sekcjach oraz ich sekcjach podrzędnych.

en: You may edit these settings by checking the proper options.
pl: Możesz zmienić te ustawienia zaznaczając odpowiednie opcje.

en: There are now no editorial sections for this user.
pl: Brak sekcji redakcyjnych dla tego użytkownika.

en: User permissions updated.
pl: Uprawnienia użytkownika zostały zaktualizowane.

en: Editorial assignments by @type
pl: Przydział redakcyjny według @type

en: The following sections are currently active.
pl: W tej chwili aktywne są następujące sekcje.

en: You may <a href="!url">enable or disable sections</a>.
pl: Możesz <a href="!url">włączyć lub wyłączyć sekcje</a>.

en: Update editors
pl: Aktualizuj redaktorów

en: The selected user does not exist.
pl: Wybrany użytkownik nie istnieje.

en: %name editors by account
pl: Redaktorzy sekcji %name według kont użytkowników

en: Active editors for the %section section, as assigned by user. <a href="!url">View editors by role</a>.
pl: Aktywni redaktorzy dla sekcji %section, przypisani indywidualnie według użytkowników. <a href="!url">Przeglądaj redaktorów według rang</a>.

en: %name editors by role
pl: %name redaktorów przez rolę

en: Active editors for the %section section, as determined by role. <a href="!url">View editors by user</a>.
pl: Aktywni redaktorzy dla sekcji %section, określeni poprzez rolę. <a href="!url">Zobacz redaktorów według użytkowników</a>.

en: There are no roles with the proper permissions.
pl: Brak ról z odpowiednimi uprawnieniami.

en: Select the role(s) that should have all users assigned to this section.
pl: Wybierz role, których wszyscy użytkownicy powinny być przypisani do danej sekcji.

en: Update roles
pl: Aktualizuj role

en: 1 editor | @count editors
pl[0]: 1 redaktor
pl[1]: @count redaktorów
pl[2]: @count redaktorów

en: 1 role | @count roles
pl[0]: 1 rola
pl[1]: @count role
pl[2]: @count ról

en: A link to edit the node.
pl: Odnośnik do edycji węzła.

en: The section to which this node belongs.
pl: Sekcja, do której należy ten węzeł.

en: Access filter
pl: Filtr dostępu

en: Filter nodes by access level.
pl: Filtruj węzły według poziomu dostępu.

en: The link text used for the menu item.
pl: Tekst odnośnika używany dla pozycji menu.

en: The description used for the menu item.
pl: Opis używany dla pozycji menu.

en: The link path for the menu item.
pl: Ścieżka odnośnika dla pozycji menu.

en: Menu link id
pl: Id odnośnika menu

en: The unique menu link identifier.
pl: Unikalny identyfikator odnośnika menu.

en: Parent menu link id
pl: Id nadrzędnego elementu pozycji menu

en: The unique menu link identifier for this item's parent.
pl: Unikalny identyfikator odnośnika menu dla nadrzędnego elementu tej pozycji.

en: The weight of the menu item.
pl: Waga pozycji menu.

en: The depth of the menu item.
pl: Głębokość pozycji menu.

en: The top-level parent of the menu item.
pl: Najwyższy nadrzędny element pozycji menu.

en: Administer Workbench Access settings
pl: Administruj ustawieniami Workbench Access

en: Assign users to Workbench Access sections
pl: Przypisz użytkowników do sekcji Workbench Access

en: Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections
pl: Zezwalaj na przypisywanie do sekcji Workbench Access wszystkich członków tej roli.

en: View Workbench Access information
pl: Przeglądaj informacje Workbench Access

en: Workbench Access settings.
pl: Ustawienia Workbench Access.

en: Default scheme settings
pl: Domyślne ustawienia schematu

en: Editorial vocabulary
pl: Słowniki redakcyjne

en: Select the vocabulary to be used for access control. <strong>Warning: changing this value in production may disrupt your workflow.</strong>
pl: Wybierz słownik używany do kontroli dostępu. <strong>Uwaga: zmiana tej wartości w środowisku produkcyjnym może zakłócić twoją pracę.</strong>

en: Workbench access
pl: Dostęp do Workbench

en: Select the proper editorial group for this content.
pl: Wybierz odpowiednią grupę redakcyjną dla tej treści.

en: Failed to load required include file %file
pl: Nie udało się dołączyć wymaganego pliku %file

en: Workbench access autocomplete
pl: Auto-uzupełnianie dostępu do Workbench

en: Workbench access control settings
pl: Ustawienia kontroli dostępu modułu Workbench.

en: Editor settings.
pl: Ustawienia redaktora.

en: Role settings.
pl: Ustawienia roli.

en: Define content sections for the Workbench Access module.
pl: Zdefiniuj sekcje treści dla modułu Workbench Access.

en: Settings for the Workbench Access module.
pl: Ustawienia modułu Workbench Access.

en: Assign users to sections for the Workbench Access module.
pl: Przypisz użytkowników do sekcji modułu Workbench Access.

en: View content assigned to my sections.
pl: Przeglądaj zawartość przypisaną do moich sekcji.

en: Workbench configuration
pl: Konfiguracja Workbench

en: Test child term for Workbench Access.
pl: Testowy termin podrzędny dla Workbench Access.

en: Workbench Access is configured properly, using %scheme as the access scheme.
pl: Workbench Access jest prawidłowo skonfigurowany za pomocą %scheme jako schematu dostępu.

en: Set access rules correctly.
pl: Ustaw reguły dostępu prawidłowo.

en: Update not required.
pl: Aktualizacja nie wymagana.

en: Added the workbench_access_role table
pl: Dodano tabelę workbench_access_role

en: No update is required.
pl: Żadna aktualizacja nie jest wymagana.

en: Test term for Workbench Access.
pl: Testowy termin dla Workbench Access.

en: Extensible editorial access for the Workbench suite.
pl: Rozszerzalny dostęp redakcyjny dla zestawu modułów Workbench.

en: Uses the menu system for assigning hierarchical access control.
pl: Korzystaj z systemu menu do przypisywania hierarchicznej kontroli dostępu.

en: Menu scheme settings
pl: Ustawienia schematu menu

en: Editorial menus
pl: Menu redakcyjne

en: Select the menus to be used for access control.
pl: Wybierz menu, które będą używane do kontroli dostępu.

en: Uses taxonomy vocabularies for assigning hierarchical access control.
pl: Korzystaj ze słowników kategorii do przypisywania hierarchicznej kontroli dostępu.

en: Taxonomy scheme settings
pl: Ustawienia schematu kategorii.

en: Select the vocabularies to be used for access control.
pl: Wybierz słowniki, które będą używane do kontroli dostępu.

en: My Profile
pl: Mój profil

en: Content I've Edited
pl: Treści edytowane przeze mnie

en: All Recent Content
pl: Wszystkie nowe treści

en: Access My Workbench
pl: Dostęp do Mojego warsztatu

en: My Workbench
pl: Mój warsztat

en: My Workbench area
pl: Obszar mojego warsztatu

en: edit my profile
pl: edycja mojego profilu

en: You haven't created or edited any content.
pl: Jeszcze nie utworzyłeś i nie edytowałeś żadnych zawartości.

en: Revised by
pl: Zrewidowane przez

en: Five of the most recently updated pieces of content.
pl: Pięć ostatnio zaktualizowanych treści.

en: There is no content available for you to edit.
pl: Brak treści dostępnych dla ciebie do edycji.

en: Add photos, videos, audio, or other files to the site.
pl: Dodaj w serwisie zdjęcia, pliki wideo, pliki audio lub inne.

en: - Choose state -
pl: - Wybierz stan -

en: New transition
pl: Nowe przejście

en: To and from states of a new transition must be different.
pl: Stany do i z nowego przejścia muszą być różne.

en: This transition already exists.
pl: To przejście już istnieje.

en: %from --&gt; %to has been deleted.
pl: %from --&gt; %to został usunięty.

en: %from --&gt; %to has been created.
pl: %from --&gt; %to został utworzony.

en: Select a role to check.
pl: Wybierz rolę do sprawdzenia.

en: Select a moderation task that the role should be able to perform.
pl: Wybierz zadanie moderacji, które powinna móc wykonywać ta rola.

en: Author moderated content
pl: Autor moderował zawartość

en: Edit moderated content
pl: Edytowanie moderowanej zawartości

en: Publish moderated content
pl: Publikuj moderowaną zawartość

en: Select any content types on which the user should have the ability to perform the moderation task.
pl: Wybierz typy zawartości, na których użytkownik powinien móc wykonywać zadania moderacji.

en: The @role role may need the "!permission_label" permission in order to be a qualified @moderation_task of @types content.
pl: Rola @role może wymagać uprawnienia "!permission_label" w celu wykonywania zadań @moderation_task dla zawartości typu @types.

en: The @role role may be a qualified @moderation_task regardless of these notices if it has liberal overall node and moderation permissions, like "Administer content" and "Bypass moderation restrictions".
pl: Rola @role może być kwalifikowana do wykonywania zadań typu @moderation_task bez względu na te komunikaty jeżeli posiada swobodne ogólne uprawnienia moderacji takie jak "Administruj zawartością" i "Obejdź ograniczenia moderacji".

en: Currently there is no published revision of this node.
pl: W tej chwili brak opublikowanej rewizji tego węzła.

en: Revised by !user
pl: Zrewidowane przez !user

en: This is the published revision.
pl: To jest opublikowana rewizja.

en: This is the current revision. The current state is %state.
pl: To jest aktualna rewizja. Aktualny stan to %state.

en: This is not the live revision of this node.
pl: To nie jest rewizja "na żywo" tego węzła.

en: The live revision of this content has been unpublished.
pl: Publikacja rewizji "na żywo" tej zawartości została wycofana.

en: Content moderation history record ID.
pl: ID wpisu zawartości w historii moderacji.

en: Content moderation state of the node revisision.
pl: Stan moderacji zawartości rewizji węzła.

en: From state
pl: Ze stanu

en: Previous content moderation state of the node revisision.
pl: Poprzedni stan moderacji zawartości tej rewizji węzła.

en: User who moderated this revision.
pl: Użytkownik, który moderował tą rewizję.

en: moderator user
pl: użytkownik moderacji

en: The date this revision was moderated.
pl: Data moderacji tej rewizji.

en: Whether or not this revision is published.
pl: Czy ta rewizja jest opublikowana.

en: Whether or not this is the current revision.
pl: Czy ta rewizja jest bieżącą rewizją.

en: Can moderate
pl: Może moderować

en: Type is moderated
pl: Typ jest moderowany

en: Whether the content type is moderated.
pl: Czy typ zawartości jest moderowany.

en: New draft
pl: Nowy szkic

en: Edit draft
pl: Edytuj szkic

en: View published
pl: Pokaż opublikowane

en: View draft
pl: Pokaż szkic

en: View all unpublished content
pl: Pokaż całą nieopublikowaną zawartość

en: Administer Workbench Moderation
pl: Administracja Workbench Moderaction

en: Bypass moderation restrictions
pl: Obejdź ograniczenia moderacji

en: View moderation history
pl: Pokaż historię moderacji

en: View the moderation messages on a node
pl: Przeglądaj wiadomości moderacji dla węzła

en: Enable moderation of revisions
pl: Włącz moderację wersji

en: Revisions must be enabled in order to use moderation.
pl: Wersjonowanie musi być włączone, aby móc używać moderacji.

en: Default moderation state
pl: Domyślny stan moderacji

en: Set the default moderation state for this content type. Users with additional moderation permissions will be able to set the moderation state when creating or editing nodes.
pl: Ustaw domyślny stan moderacji dla tego typu zawartości. Użytkownicy posiadający dodatkowe uprawnienia będą mogli ustawić stan moderacji w trakcie tworzenia lub edycji zawartości.

en: Set the moderation state for this content.
pl: Ustaw stan moderacji dla tej zawartości.

en: Moderation notes
pl: Notatki moderacji

en: !action by @user.
pl: !action przez @user.

en: Your draft will be placed in moderation.
pl: Twój szkic będzie przekazany do moderacji.

en: Unpublish revision
pl: Wstrzymaj publikację zawartości

en: Unpublish the current live revision.
pl: Wycofaj publikację bieżącej rewizji "na żywo".

en: Updated the weight field on the moderation states table.
pl: Zaktualizowano pole wagi w tabeli stanów moderacji.

en: Dropped unused field from the moderation transitions table.
pl: Usunięto nieużywane pole z tabeli przejść moderacji.

en: The renamed permission was updated for !count roles.
pl: Zmienione uprawnienie zostało zaktualizowane dla !count ról.

en: Provides content moderation services
pl: Udostępnia usługi moderacji zawartości

en: <a href="@settings" title="Content type administration">No content types have been configured to use Workbench Moderation.</a>
pl: <a href="@settings" title="Administracja typem zawartości">Nie skonfigurowano żadnych typów zawartości używanych z Workbench Moderation.</a>

en: Moderation is not ready to for use at this time. Please contact your administrator.
pl: Moderacja nie jest gotowa do użycia w tym momencie. Proszę skontaktować się z administratorem.

en: This filter isn't even possible right now since workbench moderation permissions are incomplete--there's no way to figure out what transitions a user may make for a particular type of content.
pl: Ten filtr nie jest teraz możliwy ponieważ uprawnienia moderacji workbench nie są pełne - nie ma możliwości stwierdzenia jakie przejścia użytkownik może wykonać dla określonego typu zawartości.

en: Workbench Moderation: State
pl: Workbench Moderation: Stan

en: This list displays content you have created that is not published. Currently there is no such content.
pl: Ta lista wyświetla nieopublikowaną zawartość stworzoną przez Ciebie. Aktualnie taka zawartość nie istnieje.

en: Completed.
pl: Zakończono.

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
pl: Aby wszystkie elementy podlegające lokalizacji mogły zostać przetłumaczone, odwiedź stronę <a href="@locale-refresh">aktualizacji napisów</a>.

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
pl: <p class="fieldgroup-help">Pola mogą być przeciągane w grupy z nieskończoną ilością podgrup. Każdy format grupy posiada formularz konfiguracyjny, odpowiedni dla tego typu formatu.<br />Pamiętaj, że niektóre formaty są sparowane. Posiadają one znacznik HTML do obejmowania elementów podrzędnych. Na przykład umieszczenie elementów akordeonu w akordeonie, zakładki pionowe i grupie zakładki pionowej i poziome w grupie zakładek poziomych. Istnieje jeden wyjątek od tej reguły. Można używać kart pionowych bez elementu obejmującego, kiedy dostępne są dodatkowe zakładki ustawień takie jak na formularzu węzła.</p>

en: New group %label successfully created.
pl: Utworzono nową grupę %label.

en: Site Information
pl: Informacje o serwisie

en: Use this page in an admin overlay.
pl: Otwieraj tą stronę w nakładce administracyjnej.

en: Admin overlays are used in many places in Drupal 7 and administrative custom pages should probably utilize this feature.
pl: Nakładki administratora są używane w wielu miejscach systemu i własne strony administracyjne powinny prawdopodobnie wykorzystywać tę cechę.

en: an unknown callback
pl: nieznana funkcja zwrotna

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%taxonomy_term because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć taxonomy/term/%taxonomy_term, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Entity: bundle
pl: Encja: pakiet

en: @entity: Bundle
pl: @entity: Pakiet

en: Field form: @widget_label
pl: Formularz pola: @widget_label

en: Entity info.
pl: Informacje o encji.

en: Revision information.
pl: Informacje o wersji.

en: View From Argument
pl: Widok z argumentu

en: Information related to the current page request.
pl: Informacja powiązana z bieżącym żądaniem strony.

en: The internal Drupal path of the current page request.
pl: Wewnętrzna ścieżka Drupala bieżącego żądania strony.

en: The full URL of the current page request.
pl: Pełny URL bieżącego żądania strony.

en: Add a new !plugin
pl: Dodaj !plugin

en: Export %name
pl: Eksportuj %name

en: Converting %plugin %name...
pl: Konwertowanie %plugin %name...

en: rule set
pl: zestaw reguł

en: Rules 1.x configurations have been deleted.
pl: Konfiguracje Reguł 1.x zostały usunięte.

en: Data value is empty
pl: Wartość danych jest pusta

en: Data to check
pl: Dane do sprawdzenia

en: @entity identifier
pl: Identyfikator @entity

en: Bypass views access control
pl: Pomiń kontrolę dostępu do widoków

en: No results behavior
pl: Wygląd przy braku wyników

en: Edit @section
pl: Edytuj @section

en: Edit this view to add a display.
pl: Edytuj ten widok, aby dodać format wyświetlania

en: Add view from template
pl: Dodaj widok z szablonu

en: View to insert
pl: Widok do dodania

en: The view to insert into this area.
pl: Widok do dodania w tym obszarze.

en: Inherit contextual filters
pl: Dziedziczenie filtrów kontekstowych

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
pl: Jeżeli zaznaczone ten widok będzie miał takie same filtry kontekstowe jak jego rodzic.

en: Recursion detected in view @view display @display.
pl: Wykryto rekurencję w widoku: @view format wyświetlania: @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>NIEOBECNA</em> w adresie

en: Exception value
pl: Wartość wyjątku

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
pl: Jeżeli ta wartość zostanie zwrócona filtr zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Nadpisz tytuł widoku i innych argumentów. Użyj "%1" dla pierwszego argumentu, "%2" dla drugiego itd.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>OBECNA</em> w adresie lub gdy dostarczono domyślną wartość

en: Provide title
pl: Dostarcz tytuł

en: Override breadcrumb
pl: Nadpisz ścieżkę nawigacyjną

en: Provide breadcrumb
pl: Dostarcz ścieżkę nawigacyjną

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
pl: Wpisz nazwę odnośnika ścieżki nawigacyjnej, który ma być używany. Zobacz możliwe znaczniki do podmiany w "Tytule".

en: Specify validation criteria
pl: Określ kryteria walidacji

en: Action to take if filter value does not validate
pl: Akcja jaką należy wykonać, gdy wartość filtra nie spełnia kryterium walidacji

en: Display all results for the specified field
pl: Wyświetl wszystkie rezultaty dla wskazanego pola

en: Provide default value
pl: Dostarcz domyślną wartość

en: Show "Page not found"
pl: Pokaż "Strony nie znaleziono"

en: Display a summary
pl: Wyświetl podsumowanie

en: Display contents of "No results found"
pl: Wyświetl zawartość "Nie znaleziono wyników"

en: Skip default argument for view URL
pl: Pomiń domyślny argument dla URL widoku

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
pl: Wybierz czy należy dołączyć argument domyślny w trakcie tworzenia adresu URL dla tego widoku. Pomijanie argumentów domyślnych jest przydatne np. w przypadku kanałów.

en: Number of records
pl: Liczba rekordów

[ctx: Sort order]
en: Default sort
pl: Domyślne sortowanie w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Date
pl: Data w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Numerical
pl: Wartość numeryczna w kontekście: Kolejność sortowania

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeżeli wybrane, użytkownicy mogą podać wiele wartości w formie 1+2+3 (jako LUB) lub 1,2,3 (jako I).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Jeżeli wybrane, wielokrotne egzemplarze tego filtra mogą pracować razem tak jakby wielokrotne wartości były dostarczone do tego samego filtra. To ustawienie nie jest kompatybilne z "Redukuj duplikaty".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeżeli wybrane, liczby wpisane do filtra będą wyłączone zamiast ograniczać widok.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy stosuje limit znaków używanych jako wartość filtra, co pozwala widokowi podsumowania zachowywać się jak słownikowi.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
pl: Ile znaków wartości filtra ma być wykorzystane do filtrowania. Jeżeli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się od tej pierwszej litery będą wyświetlone.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
pl: Jak transformować wielkość liter wartości filtra podczas wyświetlania tytułu i podsumowania.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: jak transformować wielkość liter wartości filtra podczas wypisywania ścieżek URL. Tego ustawienia należy używać tylko w przypadku bazy danych Postgres ponieważ wykorzystuje ona porównywanie czułe na wielkość liter.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
pl: Alfabetycznie w kontekście: Kolejność sortowania

en: Create a label
pl: Stwórz etykietę

en: Enable to create a label for this field.
pl: Włącz, aby stworzyć etykietę dla tego pola.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
pl: Włącz, aby ładować to pole jako ukryte. Jest to często wykorzystywane do grupowania pól lub do wykorzystania jako wzorce podstawiania w innych polach.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz element HTML, w który ma być umieszczone to pole np. H1, H2 itd.

en: Create a CSS class
pl: Stwórz klasę CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz znacznik HTML, wewnątrz którego będzie umieszczona etykieta np. H1, H2 itd.

en: Rewrite results
pl: Modyfikuj wartość wyjściową

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
pl: Włącz, aby nadpisać wartość wyjściową tego pola za pomocą tekstu oraz wzorców podstawiania zamienianych na dostępne dane.

en: Replace spaces with dashes
pl: Zamieniaj spacje na myślnik

en: External server URL
pl: Adres URL serwera zewnętrznego

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
pl: Odnośniki do zewnętrznego serwera w formie pełnych adresów: np. 'http://www.przyklad.pl' lub 'www.przyklad.pl'.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
pl: Włącz przycinanie wartości pola do określonej ilości znaków

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
pl: Konwertuj nowe linie na znaczniki HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
pl: Jeżeli zaznaczone wszystkie znaki nowej linii (np. \n) są konwertowane do znaczników &lt;br&gt;.

en: No results text
pl: Tekst w przypadku braku wyników

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
pl: Ta opcja włącza "tekst w przypadku braku wyników" jeżeli pole zawiera cyfrę 0.

en: Time hence
pl: Czas od

en: Time hence (with "hence" appended)
pl: Czas od (z dodanym "od")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (przyszłe daty mają dodany na początku "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (daty przeszłe będą miały przedrostek "-")

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
pl: Jak powinny być wyświetlane dane serializowane. Można wybrać własny klucz tablicy/obiektu lub print_r dla pełnego wyjścia.

en: Full data (unserialized)
pl: Pełne dane (niezserializowane)

en: Full data (serialized)
pl: Pełne dane (zserializowane)

en: A certain key
pl: Określony klucz

en: Which key should be displayed
pl: Który klucz powinien być wyświetlany

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
pl: Należy wpisać klucz danych jeżeli ma być on wyświetlany.

en: How many different units to display in the string.
pl: Ile różnych jednostek wyświetlić w napisie.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: Filtr nie jest udostępniony. Należy udostępnić go w celu umożliwienia użytkownikom zmian.

en: Expose filter
pl: Udostępnij filtr

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: Filtr jest udostępniony. Jeżeli zostanie ukryty użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide filter
pl: Ukryj filtr

en: Expose operator
pl: Udostępnij operator

en: Allow the user to choose the operator.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybranie operatora.

en: Allow multiple selections
pl: Dozwolone wybieranie wielu opcji

en: Enable to allow users to select multiple items.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybieranie wielu opcji.

en: Remember the last selection
pl: Pamiętaj ostatni wybór

en: Enable to remember the last selection made by the user.
pl: Włącza zapamiętywanie ostatnio wybranej przez użytkownika opcji.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
pl: Należy wybrać wartość chyba, że filtr nie jest wymagany.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
pl: Ukrywaj elementy, które nie posiadają tej zależności.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: To sortowanie nie jest udostępnione. Należy je udostępnić w celu umożliwienia użytkownikom jego zmiany.

en: Expose sort
pl: Udostępnij sortowanie

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: To sortowanie jest udostępnione. Jeżeli będzie ukryte użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide sort
pl: Ukryj sortowanie

en: Provide description
pl: Wprowadź opis

en: Save & exit
pl: Zapisz i zakończ

en: Continue & edit
pl: Kontynuuj edycję

en: Update "@title" choice
pl: Aktualizacja opcji "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
pl: Aktualizacja opcji "@title" (@number)

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
pl: Widok został zapisany. Można edytować go na liście wyświetlonej poniżej.

en: Database overriding code
pl: Kod nadpisania bazy danych

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
pl: * Wszystkie zmiany przechowywane są tymczasowo. Należy kliknąć na Zapisz, aby zostały one zachowane na stałe. W celu odrzucenia widoku należy kliknąć przycisk Anuluj.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
pl: * Wszystkie zmiany są przechowywane tymczasowo. Kliknij w "Zachowaj" aby utrwalić widok w bazie. Kliknij "Anuluj" aby porzucić zmiany.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
pl: Modyfikuj lub dodaj  do widoku kolejne formaty.

en: edit view name/description
pl: edytuj nazwę/opis widoku

en: analyze view
pl: analizuj widok

en: clone view
pl: duplikuj widok

en: export view
pl: eksportuj widok

en: revert view
pl: przywróć widok

en: delete view
pl: usuń widok

en: Add !display
pl: Dodaj !display

en: @display_title details
pl: szczegóły formatu @display_title

en: Auto preview
pl: Automatyczny podgląd

en: Preview with contextual filters:
pl: Podgląd z filtrami kontekstowymi:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
pl: Rozdzielaj filtry za pomocą "/". Przykładowo, %example.

en: Apply and continue
pl: Zastosuj i kontynuuj

en: @current of @total
pl: @current z @total

en: All displays (except overridden)
pl: Wszystkie formaty (poza nadpisanymi)

en: All displays
pl: Wszystkie formaty

en: This @display_type (override)
pl: Ten @display_type (nadpisz)

en: View name and description
pl: Nazwa i opis widoku

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
pl: Nazwa opisowa tego widoku w fromie przyjaznej dla użytkownika. Dozwolone są spacje.

en: Create new filter group
pl: Utwórz nowy filtr grupy

en: No filters have been added.
pl: Brak dodanych filtrów.

en: Drag to add filters.
pl: Przeciągnij w celu dodania filtrów.

en: Add and configure @types
pl: Dodaj i konfiguruj @types

en: Configure @type: @item
pl: Konfiguruj @type: @item

en: Show filters on the list of views
pl: Pokaż filtry na liście widoków

en: Show advanced help warning
pl: Pokaż ostrzeżenie zaawansowane pomocy

en: Always show the master display
pl: Zawsze pokazuj główny format wyświetlania

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
pl: Zaawansowani użytkownicy widoków mogą zdecydować, żeby widzieć główny format wyświetlania.

en: Always show advanced display settings
pl: Zawsze pokazuj zaawansowane ustawienia formatu wyświetlania

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
pl: Domyślnie pokazuj zaawansowane ustawienia formatu takie jak zależności oraz filtry kontekstowe.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
pl: Etykieta dla wartości "Dowolne" na niewymaganych filtrach udostępnionych

en: Live preview settings
pl: Ustawienia podglądu na żywo

en: Automatically update preview on changes
pl: Automatyczna aktualizacja podglądu w trakcie wprowadzania zmian

en: Show information and statistics about the view during live preview
pl: Pokazuj informacje i statystyki na temat widoku w trakcie podglądu na żywo

en: Above the preview
pl: Nad podglądem

en: Below the preview
pl: Poniżej podglądu

en: Show the SQL query
pl: Pokazuj zapytanie SQL

en: Show performance statistics
pl: Pokazuj statystyki wydajności

en: Disable JavaScript with Views
pl: Wyłącz JavaScript w widokach

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
pl: Tutaj można wyłączyć skrypty JavaScript w razie występowania problemów. Interfejs widoków powinien nadal działać chociaż nie będzie już tak wygodny.

en: Master
pl: Główny

en: There are no templates available.
pl: Brak dostępnych szablonów.

en: Display | Displays
pl[0]: Format wyświetlania
pl[1]: Formaty wyświetlania
pl[2]: Formaty wyświetlania

en: Unformatted list
pl: Lista niesformatowana

en: HTML list
pl: Lista HTML

en: Contextual filters
pl: Filtry kontekstowe

en: contextual filters
pl: filtry kontekstowe

en: Contextual filter
pl: Filtr kontekstowy

en: contextual filter
pl: filtr kontekstowy

en: filter criteria
pl: kryteria filtrowania

en: Filter criterion
pl: Kryterium filtrowania

en: filter criterion
pl: kryterium filtrowania

en: no results behavior
pl: wygląd przy braku wyników

en: The content to which the comment is a reply to.
pl: Treść, do której komentarz jest odpowiedzią.

en: The node ID.
pl: ID węzła

en: The content title.
pl: Tytuł treści.

en: The date the content was posted.
pl: Data publikacji treści.

en: The date the content was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji treści.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ zawartości (na przykład "wpis bloga", "wątek forum", "artykuł" itd.)

en: Whether or not the content is published.
pl: Czy treści są opublikowane czy nie.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pl: Odfiltrowuje nieopublikowane treści jeżeli aktualnie zalogowany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
pl: Czy treści są promowane na stronie głównej.

en: Whether or not the content is sticky.
pl: Czy treści są przyklejone.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
pl: Czy treści są przyklejone. W celu sortowania najpierw treści przyklejonych należy zaznaczyć to ustawienie na malejące.

en: Provide a simple link to the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do zawartości.

en: Provide a simple link to edit the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do edycji zawartości.

en: Provide a simple link to delete the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do usuwania zawartości.

en: The aliased path to this content.
pl: Ścieżka aliasu do tej zawartości.

en: Relate content to the user who created it.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył.

en: User has a revision
pl: Użytkownik posiada wersję

en: All nodes where a certain user has a revision
pl: Wszystkie węzły, w których wybrany użytkownik jest autorem jednej z wersji

en: Content revision
pl: Wersja zawartości

en: Content revision is a history of changes to content.
pl: Wersja zawartości jest historią jej zmian.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
pl: Powiąż wersję zawartości z użytkownikiem, który ją utworzył.

en: The revision ID of the content revision.
pl: ID wersji zawartości.

en: Get the actual content from a content revision.
pl: Pobierz właściwą zawartość na podstawie wersji zawartości.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
pl: Stwórz prosty odnośnik do usuwania wersji zawartości.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtr zawartości na podstawie dostępu do podglądu. <strong>Nie jest konieczne jeśli w widoku są wyświetlane węzły a nie pola</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
pl: Pokaż znacznik jeżeli zawartość jest nowa lub zaktualizowana.

en: Show only content that is new or updated.
pl: Pokaż tylko nowe i zaktualizowane zawartości.

en: Display the content with standard node view.
pl: Wyświetl zawartość za pomocą standardowego widoku węzła.

en: Content ID from URL
pl: ID zawartości na podstawie adresu URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
pl: Zawartość powiązana z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik jest w polu tej zawartości.

en: Module/Theme/Theme engine
pl: Moduł/Skórka/silnik skórek

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
pl: Moduły/Skórki/silniki skórek w bazie

en: Module/Theme/Theme engine filename
pl: Moduł/Skórka/nazwa pliku silnika skórek

en: Module/Theme/Theme engine name
pl: Moduł/Skórka/nazwa silnika skórek

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
pl: Umożliwia, żeby "głębokość" dla Kategoria: ID Terminu (z głębokością) była modyfikowana poprzez dodatkową wartość filtra kontekstowego.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
pl: Zawartość, która jest nieprzetłumaczona lub jest wersją oryginalną zestawu tłumaczeń.

en: Content that is a translation of a source translation.
pl: Zawartość, która jest tłumaczeniem źródła tłumaczenia.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
pl: Status tłumaczenia zawartości - czy tłumaczenie musi być zaktualizowane.

en: Content authored
pl: Autor zawartości

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył. To powiązanie utworzy jeden rekord dla każdej pozycji zawartości utworzonej przez tego użytkownika.

en: Provide a simple link to cancel the user.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do anulowania konta użytkownika.

en: Provide serialized data of the user
pl: Udostępnij serializowane dane użytkownika

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
pl: Pozwalaj na ignorowanie wartości filtra kontekstowego. Zapytanie nie będzie zmienione przez wartość tego filtra kontekstowego. Może być używane, kiedy wartości filtra kontekstowego pochodzą z adresu URL i część adresu musi być zignorowana.

en: View area
pl: Obszar widoku

en: Insert a view inside an area.
pl: Wstaw widok w obszar.

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: Use field template
pl: Wykorzystaj szablon pola

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
pl: Po zaznaczeniu klasy interfejsu pól zostaną dodane z wykorzystaniem field.tpl.php (lub ekwiwalentu). Niezalecane o ile kod CSS jest zależny od klas. W wypadku nie zaznaczenia tej opcji szablon nie zostanie użyty.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że wartości Typ Wyświetlania grupy oraz separator będą ignorowane.

en: Multiple field settings
pl: Ustawienia pól wielowartościowych

en: Display all values in the same row
pl: Wyświetl wartości w jednym rzędzie

en: Display @count value(s)
pl: Wyświetl @count wartość

en: Raw @column
pl: Nie obrobiona kolumna @column

en: Native language
pl: Język ojczysty

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie nazw języków w ich ojczystej pisowni.

en: Link this field to the original piece of content
pl: Odnieś to pole do oryginalnej zawartości.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
pl: Włącz tą opcję aby wypisywać odnośniki absolutne. Jest to wymagane w przypadku używania ścieżki jako miejsca docelowego (tak jak powyżej "wyświetlaj pole jako odnośnik").

en: Link this field to its content revision
pl: Odnieś to pole do jego wersji zawartości

en: Display field as the content type machine name.
pl: Wyświetl pole jako identyfikator systemowy typu zawartości.

en: Choose one or more content types to validate with.
pl: Wybierz jeden lub więcej typów zawartości do walidacji.

en: Validate user has access to the content
pl: Sprawdzaj dostęp użytkownika do zawartości

en: Access operation to check
pl: Dostęp do operacji sprawdzania

en: Filter value format
pl: Format wartości filtra

en: Display comments
pl: Wyświetlanie odpowiedzi

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
pl: Wybór alternatywnego pole po którym sortowana będzie tabela kiedy pole priorytetu wyszukiwania jest niedostępne.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
pl: Zaznaczenie tej opcji umożliwia użytkownikom wprowadzenie wielu wartości w formacie 1+2+3. Ze względu na ilość operacji JOIN, które byłyby wymagane, AND będzie trakowany jako OR w tym filtrze.

en: Load default filter from term page
pl: Załaduj domyślny filtr ze strony słownika

en: Filter value type
pl: Typ wartości filtra

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
pl: Wybierz formę wartości tego filtra; jeżeli jest to nazwa terminu to zazwyczaj bardziej wydajne jest zamienienie jej na ID terminu i używanie Taksonomia: ID Terminu niż Taksonomia: Nazwa Terminu jako filtra.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
pl: Zamień myślniki w adresie URL na spacje w wartości filtra nazwy terminu.

en: Include untranslated content
pl: Dołącz nieprzetłumaczoną zawartość

en: Enable to display different text for anonymous users.
pl: Włącz w celu wyświetlenia innego tekstu użytkownikom anonimowym.

en: Type of user filter value to allow
pl: Dozwolony typ wartości filtra użytkownika.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga: nie posiadasz uprawnień do zmiany. Jeżeli zmienisz domyślny typ filtra to ustawienie zostanie utracone i nie będzie go można odzyskać.

en: PHP contextual filter code
pl: Kod PHP kontekstowego filtra

en: Change the way content is formatted.
pl: Zmiana sposobu formatowania zawartości.

en: Change settings for this format
pl: Zmień ustawienia tego formatu

en: Change the way each row in the view is styled.
pl: Zmiana działania stylów dla poszczególnych wierszy.

en: Hide attachments in summary
pl: Ukrywanie załączników w podsumowaniu

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
pl: Pokazywanie lub ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
pl: Ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego mechanizmu buforowania.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego stylu.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego stylu wiersza.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
pl: Możesz również zmienić !settings dla aktualnie wybranej opcji stronicowania.

en: Attachment position
pl: Położenie załącznika

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości filtrów kontekstowych nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: Block caching
pl: Pamięć podręczna bloku

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
pl: Ten widok będzie dostępny w serwisie pod tą ścieżką. Zalecane jest, aby ścieżka była w formacie takim jak "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" gdzie % wstawiane jest dla każdego filtra kontekstowego zdefiniowanego w widoku.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
pl: Ten widok będzie dostępny w serwisie pod tą ścieżką. W ścieżce można używać znaku "%" do reprezentowania wartości używanych w filtrach kontekstowych: na przykład "node/%/feed".

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał menu, ale nie ustawiono tekstu odnośnika menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał nadrzędnej pozycji menu, ale tekst nadrzędnej pozycji menu nie jest ustawiony.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | Paged, @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
pl: Wyłączenie przepisywania SQL spowoduje również wyłączenie sprawdzania dostępu do węzła oraz inne moduły implementujące hook_query_alter().

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
pl: Jeżeli ta opcja będzie wyłączona siatka posiadająca tylko jeden wiersz będzie miała tyle samo kolumn(<TD>) ile pozycji. Jej wyłączenie może powodować problemy ze stylami CSS.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartość obecna filtra kontekstowego będzie wyświetlona jako domyślna opcja w menu rozwijanym, jeżeli będzie to możliwe.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
pl: Domyślnie tabela jest ukryta dla pustego widoku. Ta opcja umożliwia wyświetlenie pustej tabeli z tekstem w środku.

en: All storage
pl: Każde pochodzenie

en: All status
pl: Wszystkie statusy

en: No tags
pl: Bez tagów

en: No views match the search criteria.
pl: Żadne widoki nie spełniają kryteriów wyszukiwania.

en: Create view from template @template
pl: Stwórz widok z szablonu @template

en: Clone of | Clone @count of
pl[0]: Duplikat
pl[1]: Utwórz @count duplikaty z
pl[2]: Utwórz @count duplikatów z

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
pl: Ta czynność spowoduje nieodwracalne usunięcie wszystkich modyfikacji tego widoku.

en: The view has been reverted.
pl: Widok został przywrócony.

en: This action will permanently remove the view from your database.
pl: Ta czynność spowoduje trwałe usunięcie tego widoku z bazy danych.

en: Create a page
pl: Stwórz stronę

en: Create a menu link
pl: Stwórz odnośnik w menu

en: Include an RSS feed
pl: Załącz kanał RSS

en: Feed path
pl: Ścieżka kanału

en: Feed row style
pl: Styl rzędu kanału

en: Create a block
pl: Stwórz blok

en: of fields
pl: pól

en: of type
pl: typu

en: tagged with
pl: w kategorii

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
pl: Próba stworzenia widoku z wartościami, które nie przeszły walidacji.

en: Should links be displayed below each comment
pl: Czy odnośniki powinny być wyświetlane pod każdym komentarzem

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
pl: z odnośnikami (pozwól użytkownikom odpowiadać na komentarz itd.)

en: without links
pl: bez odnośników

en: teasers
pl: zajawek

en: full posts
pl: pełnych wersji

en: titles
pl: tytułów

en: titles (linked)
pl: tytułów (z odnośnikiem)

en: Should links be displayed below each node
pl: Czy odnośniki powinny być wyświetlane pod każdym węzłem.

en: with links (allow users to add comments, etc.)
pl: z odnośnikami (komentuj, czytaj dalej, itd.)

en: Should comments be displayed below each node
pl: Czy komentarze powinny być wyświetlane pod każdym węzłem

en: Number of hits
pl: Liczba trafionych

en: Hide view
pl: Ukryj widok

en: @group (historical data)
pl: @group (dane historyczne)

en: Entity id
pl: Identyfikator obiektu

en: Media browser settings
pl: Ustawienia przeglądarki mediów

en: Media browser theme
pl: Skórka przeglądarki mediów

en: Multilingual - Internationalization
pl: Wielojęzyczność - Umiędzynarodowienie

en: References list
pl: Lista powiązań

en: Defines common base features for the various reference field types.
pl: Definiuje podstawowe, bazowe własności dla różnych typów pól do powiązań.

en: This field stores the ID of a related node as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID połączonego węzła w postaci liczby całkowitej.

en: The list of nodes that can be referenced can provided by a view (Views module) using the "References" display type.
pl: Lista węzłów możliwych do powiązania może być dostarczana przez widok (moduł Views) wykorzystujący typ wyświetlania "Powiązania".

en: Important D6 migration note:
pl: Ważna informacja przy migracji z D6:

en: The field is currently configured to use the 'Master' display of the view %view_name.
pl: Pole jest obecnie skonfigurowane do używania 'Podstawowego' sposobu prezentacji danych widoku %view_name.

en: It is highly recommended that you: <br/>- edit this view and create a new display using the 'References' display type, <br/>- update the field settings to explicitly select the correct view and display.
pl: Zaleca się aby: <br/>- zedytować ten widok i utworzyć nowy sposób prezentacji z wykorzystaniem typu 'Powiązania', <br/>- zaktualizować ustawienia pola poprzez wskazanie właściwego widoku i formatu wyświetlania.

en: The field will work correctly until then, but submitting this form might inadvertently change the field settings.
pl: Pole będzie działało prawidłowo, przy czym przesłanie tego formularza może nieodwracalnie wpłynąć na ustawienia pola.

en: Views - Nodes that can be referenced
pl: Widoki - Węzły które mogą być powiązane

en: Choose the view and display that select the nodes that can be referenced.<br />Only views with a display of type "References" are eligible.
pl: Wybierz widok, który zwraca węzły, jakie można powiązać. <br />Dopuszczalne są wyłącznie widoki w formacie wyświetlania "Powiązania".

en: Note:<ul><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
pl: Uwaga:<ul><li>To ustawienie skasuje ustawienia dla "Typów zawartości" powyżej. Zamiast tego użyj "filtrów" w widoku.</li><li>Użyj "pól" w konfiguracji widoku do wyświetlania dodatkowych informacji o węzłach, jakie można wiązać w  formularzu tworzenia/edycji węzła.</li><li>Użyj "sortowania" w widoku w celu ustalenia kolejności, w jakiej pojawią się węzły możliwe do powiązania.</li></ul>

en: No eligible view was found.
pl: Nie znaleziono żadnego odpowiedniego widoku.

en: Display the title of the referenced node as a link to the node page.
pl: Wyświetla tytuł powiązanego węzła w postaci odnośnika do niego.

en: Display the title of the referenced node as plain text.
pl: Wyświetla tytuł powiązanego węzła w postaci zwykłego tekstu.

en: Rendered node
pl: Przetworzony węzeł

en: Display the referenced node in a specific view mode
pl: Wyświetla powiązany węzeł w wybranym trybie widoku

en: View mode: %mode
pl: Tryb widoku: %mode

en: Display the list of referenceable nodes as a textfield with autocomplete behaviour.
pl: Wyświetla listę możliwych do powiązania węzłów w postaci pola tekstowego z autouzupełnianiem.

en: This field stores the ID of a related user as an integer value.
pl: Pole przechowuj ID powiązanego użytkownika w postaci liczby całkowitej.

en: The list of users that can be referenced can provided by a view (Views module) using the "References" display type.
pl: Lista użytkowników możliwych do powiązania może być dostarczona przez widok (moduł Widok) z ustanowioną "Referencyjną" prezentacją danych.

en: Views - Users that can be referenced
pl: Widoki z użytkownikami na potrzeby powiązań

en: Note:<ul><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
pl: Uwaga:<ul><li>Ta opcja spowoduję pominięcie ustawień "Role możliwe do powiązania" oraz "Statusy możliwe do powiązania". Zamiast nich kontrolę nad filtrowanie przejmie konfiguracja widoku w sekcji "filtry".</li><li>Użyj sekcji "pola" w konfiguracji widoku, żeby wyświetlać pożądane informacje dla pola referencyjnego w formularzu tworzenia/edycji węzła.</li><li>Użyj sekcji "Sortowanie" w konfiguracji widoku w celu skonfigurowania kolejności w jakiej będą wyświetlani użytkownicy dla pola referencyjnego.</li></ul>

en: %name: this user can't be referenced.
pl: %name: ten użytkownik nie może być powiązany.

en: Display the name of the referenced user as a link to the user's profile page.
pl: Wyświetla nazwę powiązanego użytkownika w postaci odnośnika do strony profilu.

en: Display the name of the referenced user as plain text.
pl: Wyświetla nazwę powiązanego użytkownika w postaci zwykłego tekstu.

en: Display the list of referenceable users as a textfield with autocomplete behaviour.
pl: Wyświetla możliwych do powiązania użytkowników w postaci pola tekstowego z autouzupełnieniem.

en: Localization update
pl: Aktualizacja tłumaczeń

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
pl: Zapewnia automatyczne pobieranie i uaktualnianie tłumaczeń.

en: Sort field
pl: Posortuj pole

en: Basic tokens
pl: Wzorce podstawowe.

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
pl: Nazwa użytkownika, jeśli jest zalogowany. Puste dla anonimowych użytkowników.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
pl: Adres e-mail użytkownika, jeśli jest zalogowany. Puste dla anonimowych użytkowników.

en: The IP address of the user.
pl: Adres IP użytkownika.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
pl: Nazwa strony (np. %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
pl: Bieżąca data, sformatowana zgodnie z ustawieniami witryny.

en: The node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Special tokens
pl: Specjalne wzorce

en: Any user profile field or value, such as %profile[name] or %profile[profile_first_name]
pl: Dowolne pole lub wartość profilu użytkownika, takie jak %profile[name] lub %profile[profile_first_name]

en: Tokens may be populated from the URL by creating URLs of the form http://example.com/my-form?foo=bar. Using the token %get[foo] would print "bar".
pl: Wzorce mogą być wypełnione z URL poprzez stworzenie adresu formularza http://example.com/my-form?foo=bar. Przy użyciu wzorca %get[foo] wyświetli się "bar".

en: E-mail tokens
pl: Wzorce e-mail

en: All included components in a hierarchical structure.
pl: Wszystkie dołączone komponenty w hierarchicznej strukturze.

en: A formatted value and field label. Elements may be accessed such as <em>%email[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
pl: Sformatowana wartość i etykieta pola. Dostępne są elementy takie jak <em>%email[fieldset_a][key_b]</em>. Należy pominąć cudzysłów.

en: The URL for viewing the completed submission.
pl: Adres URL do wyświetlania pełnego zgłoszenia.

en: Submission tokens
pl: Wzorce zgłoszeń

en: The unique submission ID.
pl: Unikalne ID zgłoszenia.

en: A value without additional formatting. Elements may be accessed such as <em>%value[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
pl: Wartość bez dodatkowego formatowania. Dostępne są elementy takie jak <em>%value[fieldset_a][key_b]</em>. Należy pominąć cudzysłów.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "today") base the current day on this timezone.
pl: Jeśli używasz względnych dat dla wartości domyślnej (np. "dzisiaj"), wprowadź aktualną datę w oparciu o tą strefę czasową.

en: The save directory %directory is not valid.
pl: Katalog zapisu %directory nie jest prawidłowy.

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
pl: Domyślna wartość pola określonego przez jego klucz. Dla list wielokrotnego wyboru użyj przecinków, żeby oddzielić wiele domyślnych wartości.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "now") base the current time on this timezone.
pl: Jeśli używasz względnych dat dla wartości domyślnej (np "teraz") przyjmij bieżący czas w oparciu o tą strefę czasową.

en: Label display
pl: Wyświetlanie etykiety

en: Determines the placement of the component's label.
pl: Określa położenie etykiety komponentu.

en: Hide label
pl: Ukryj etykietę

en: Do not display the label of this component.
pl: Nie wyświetlaj etykiety tego komponentu.

en: Save component
pl: Zapisz komponent

en: A Webform component could not be saved because a timeout occurred while trying to acquire a lock for the node. Details: <pre>@component</pre>
pl: Komponent formularza nie może być zapisany, ponieważ został przekroczony czas oczekiwania podczas próby uzyskania blokady węzła. Szczegóły: <pre>@component</pre>

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
pl: Opcja <em>Własny URL</em> obsługuje wzorce podstawiania z formularza.

en: The user roles associated with the user account.
pl: Role użytkowników powiązane z kontem użytkownika.

en: Brief URL
pl: Krótki URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
pl: URL bez protokołu i końcowego ukośnika odwrotnego.

en: Tokens related to arrays of strings.
pl: Wzorce powiązane z tablicami napisów.

en: The first element of the array.
pl: Pierwszy element tablicy.

en: The last element of the array.
pl: Ostatni element tablicy.

en: The number of elements in the array.
pl: Liczba elementów w tablicy.

en: The array reversed.
pl: Odwrócona tablica.

en: The array of keys of the array.
pl: Tablica kluczy tablicy.

en: Imploded
pl: Implodowane

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
pl: Wartości tablicy połączone razem, z wybranym łącznikiem pomiędzy wszystkimi wartościami.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
pl: Ten blok posiada treści generowane, tylko tytuł może być tu przetłumaczony.

en: Make this block translatable
pl: Blok można tłumaczyć

en: Show this block for these languages
pl: Pokaż ten blok dla następujących języków

en: Save and translate
pl: Zapisz i tłumacz

en: menu items
pl: pozycje menu

en: Delete translation
pl: Usuń tłumaczenie

en: translated
pl: przetłumaczone

en: not translated
pl: nieprzetłumaczone

en: - Select a language -
pl: - Wybierz język -

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
pl: Brak ustawień wielojęzycznych dla @item_name_multiple. Będzie można przetłumaczyć tylko @container_name.

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
pl: Lokalizowanie. @item_name_multiple_capitalized są wspólne dla wszystkich języków, jednakże ich nazwa i opis mogą być przetłumaczone.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
pl: Tłumacz. Dla każdego języka dozwolone będą inne @item_name_multiple i będą mogły być tłumaczone.

en: Unsorted
pl: Niesortowane

en: There are no @titles to display.
pl: Brak @titles do wyświetlenia.

en: Taxonomy: term has parent(s)
pl: Taksonomia: termin posiada rodzica (rodziców)

en: Field: @widget_label (@field_name)
pl: Pole: @widget_label (@field_name)

en: Missing/broken type
pl: Brakujący/uszkodzony typ

en: @entity (tokens)
pl: @entity (wzorce)

en: @to_entity from @from_entity (on @base_table.@relationship)
pl: @to_entity z @from_entity (w @base_table.@relationship)

en: @from_entity from @to_entity (on @base_table.@relationship)
pl: @from_entity z @to_entity (w @base_table.@relationship)

en: View: @view
pl: Widok: @view

en: View: @view: @display
pl: Widok: @view: @display

en: Entire view
pl: Cały widok

en: Display the entire view.
pl: Wyświetl cały widok

en: Aggregation type
pl: Typ agregacji

en: Contact category
pl: Kategoria kontaktu

en: Field instance
pl: Instancja pola

en: Moderation is not enabled for any content types. Visit the <a href="@content_type_administration_page">content type administration page</a> to enable moderation for one or more types.
pl: Moderacja nie jest włączona dla żadnych typów zawartości. Odwiedź <a href="@content_type_administration_page">stronę administracji typami zawartości</a> w celu włączenia  moderacji dla jednego lub więcej typów.

en: The @role role should be a qualified @moderation_task.
pl: Rola @role powinna móc @moderation_task.

en: View <a href="@node_permissions">node permissions</a> or <a href="@moderation_permissions">moderation permissions</a> for the @role role.
pl: Przeglądaj <a href="@node_permissions">uprawnienia węzłów</a> lub <a href="@moderation_permissions">uprawnienia moderacji</a> dla roli @role.

en: You must check manually that this role has the appropriate transition permissions for your workflow. <a href="@moderation_permission_link">View moderation permissions for this role.</a>
pl: Należy sprawdzić czy ta rola posiada odpowiednie uprawnienia przejść dla swojego przepływu pracy. <a href="@moderation_permissions_link">Przeglądaj uprawnienia moderacji dla tej roli.</a>

en: @title History
pl: Historia @title

en: Unpublish %title?
pl: Zakończyć publikację %title?

en: The moderation state could not be changed because the draft has been updated by another user. Please review the current draft.
pl: Stan moderacji nie mógł być zmieniony ponieważ szkic został zaktualizowany przez innego użytkownika. Proszę przejrzeć bieżący szkic.

en: Current draft
pl: Aktualna wersja robocza

en: Previous revision
pl: Poprzednia rewizja

en: Next revision
pl: Następna rewizja

en: New draft of live content.
pl: Nowa wersja robocza z opublikowanej zawartości.

en: New draft from current revision
pl: Nowy szkic z bieżącej rewizji

en: Create a new draft from the published revision.
pl: Utwórz nowy szkic z opublikowanej rewizji.

en: Failed to save node revision: node not passed to shutdown function.
pl: Nie udało się zapisanie rewizji węzła: węzeł nie przeszedł funkcji zamknięcia.

en: Saved node revision: %node as live version for node %live.
pl: Zapisana rewizja węzła: %node jako wersja "na żywo" dla węzła %live.

en: Updated state names and transitions.
pl: Zaktualizowano nazwy stanu i przejść.

en: Updated state descriptions.
pl: Zaktualizowano opis stanu.

en: Create media
pl: Dodaj media

en: Install the <a href="!url">test configuration for Workbench</a>.
pl: Instaluj <a href="!url">konfigurację testową dla modułu Workbench</a>.

en: Workbench Access message label
pl: Etykieta wiadomości modułu Workbench Access

en: Text that will be shown in front of Workbench Access messages.
pl: Tekst wyświetlany na początku wiadomości modułu Workbench Access.

en: Workbench Access vocabulary already installed.
pl: Słownik Workbench Access jest już zainstalowany.

en: Gift Shop
pl: Sklep z pamiątkami

en: Access control for editorial content.
pl: Kontrola dostępu do treści redakcyjnych.

en: Creates a sample <em>Museum</em> vocabulary.
pl: Tworzy przykładowy słownik <em>Muzeum</em>

en: Creates taxonomy terms in that vocabulary.
pl: Tworzy terminy taksonomii w tym słowniku.

en: Enables all terms as site editorial sections.
pl: Włącza wszystkie terminy jako sekcje redakcyjne witryny.

en: Assigns all site content to the <em>Museum</em> section.
pl: Przypisuje całą zawartość do sekcji <em>Muzeum</em>.

en: Assigns user 1 to the <em>Museum</em> section.
pl: Przypisuje użytkownika 1 do sekcji <em>Muzeum</em>.

en: The sample installation will perform the following actions: !actions
pl: Przykładowa instalacja wykona następujące akcje: !actions

en: Install test configuration
pl: Instaluj konfigurację testową

en: Batch update section assignments for content
pl: Masowa aktualizacja przypisania sekcji dla zawartości

en: View taxonomy term pages for Workbench Access vocabulary
pl: Przeglądaj strony terminów taksonomii dla słowników Workbench Access

en: There are no active <a href="!url">editorial sections</a> for Workbench Access. Editorial access control will not be enforced.
pl: Brak aktywnych <a href="!url">sekcji redakcyjnych</a> dla Workbench Access. Kontrola dostępu redakcyjnego nie będzie wprowadzona.

en: Workbench Access editorial section
pl: Sekcja redakcyjna Workbench Access

en: Enable this !type as an active editorial section.
pl: Włącz !type jako sekcje redakcyjną.

en: Added %section to active editorial groups.
pl: Dodano %section do aktywnych grup redakcyjnych.

en: Deleted %section from active editorial groups.
pl: Usunięto %section z aktywnych grup redakcyjnych.

en: @message_label: <em>Unassigned</em>
pl: @message_label: <em>Nieprzypisane</em>

en: Editorial section
pl: Sekcja redakcyjna

en: Editorial sections updated
pl: Sekcje redakcyjne zaktualizowane

en: Set editorial section
pl: Ustaw sekcję redakcyjną

en: Installs a test vocabulary for the Workbench Access module.
pl: Instaluje testowy słownik dla modułu Workbench Access.

en: unchanged entity
pl: niezmieniona encja

en: Calculate a value
pl: Oblicz wartość

en: Input value 1
pl: Wartość wejściowa 1

en: The first input value for the calculation.
pl: Pierwsza wartość wejściowa do obliczeń.

en: The calculation operator.
pl: Operator obliczenia.

en: Input value 2
pl: Wartość wejściowa 2

en: The second input value.
pl: Druga wartość wejściowa.

en: Calculation result
pl: Wynik obliczeń

en: Add an item to a list
pl: Dodaj element do listy

en: Enforce uniqueness
pl: Wymuś unikalność

en: Only add the item to the list if it is not yet contained.
pl: Dodaj pozycję do listy tylko jeżeli nie jest jeszcze zawarta.

en: Remove an item from a list
pl: Usuń pozycję z listy

en: Optionally, specify the initial value of the variable.
pl: Opcjonalne, podaj początkową wartość zmiennej.

en: List contains item
pl: Lista zawiera element

en: The item to check for.
pl: Element do sprawdzenia.

en: The following variables are available and may be used by your PHP code:
pl: Dostępne są następujące zmienne, które mogą być użyte w kodzie PHP:

[ctx: data_types]
en: list
pl: lista

en: list of text tokens
pl: lista wzorców tekstowych

en: Provided
pl: Dostarczony

en: A list of integers, separated by commas. E.g. enter "1, 2, 3".
pl: Lista liczb całkowitych, oddzielonych przecinkami. Np. wprowadź "1, 2, 3".

en: @entity identifiers
pl: Identyfikatory encji @entity

en: %name must be an integer value.
pl: %name musi być liczbą całkowitą.

en: List item
pl: Element listy

en: Data type: !type
pl: Typ danych: !type

en: Use replacement tokens from the first row
pl: Użyj wzorców podstawiania z pierwszego rzędu

en: Allow multiple filter values to work together
pl: Zezwalaj na jednoczesną współpracę wielu wartości filtrów

en: Customize field HTML
pl: Dostosuj HTML pola

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
pl: W tej klasie możesz używać wzorców podstawiania z sekcji modyfikującej wartość wyjściową pola.

en: Customize label HTML
pl: Dostosuj etykietę HTML

en: Customize field and label wrapper HTML
pl: Dostosuj otaczający HTML pola i etykiety

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
pl: Wybierz element HTML, który będzie otaczał to pole i etykietę np. H1, H2 itd. Nie można wybrać tej opcji jeżeli pole i etykieta nie są wyświetlane razem jak np. w tabeli.

en: Remove whitespace
pl: Usuń białe znaki

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że wszystkie białe znaki z początku i końca tekstu wyjściowego będą usunięte.

en: Hide rewriting if empty
pl: Ukryj modyfikowanie jeżeli puste

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
pl: Nie wyświetlaj wartości zmodyfikowanej jeżeli pole jest puste.

en: Thousands marker
pl: Znacznik tysięcy

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij filtr użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: Representative sort order
pl: Kolejność sortowania reprezentantów

en: Subquery namespace
pl: Przestrzeń nazw zapytania podrzędnego

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
pl: Zaawansowane. Wprowadź przestrzeń nazw dla zapytania podrzędnego używaną przez to powiązanie.

en: Representative view
pl: Widok reprezentacyjny

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
pl: Zaawansowane. Użyj innego widoku do utworzenia zapytania podrzędnego dla powiązania. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie filtrowania i więcej niż jednego sortowania. Jeżeli wybierzesz tutaj widok to powyższe opcje sortowania będą zignorowane. Twój widok może zawierać tylko pole ID swojego widoku bazowego i powinien mieć jakiś rodzaj sortowania.

en: Generate subquery each time view is run.
pl: Generuj zapytanie podrzędne za każdym razem, kiedy ten widok jest uruchamiany.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
pl: Przetworzy zapytanie podrzędne dla tego powiązania za każdym razem, kiedy ten widok jest uruchamiany, zamiast tylko w momencie zapisywania tych opcji. Używaj tego do testowania jeżeli wprowadzasz zmiany w innym miejsu. UWAGA: poważnie pogarsza wydajność.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij sortowanie użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: This display is disabled.
pl: Ten format wyświetlania jest wyłączony

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
pl: Widok został automatycznie zaktualizowany w celu naprawy brakujących powiązań. Chociaż widok ten powinien nadal działać, należy upewnić się, że automatyczna aktualizacja jest poprawna i zapisać go.

en: reorder displays
pl: Zmień kolejność formatów

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
pl: Błąd: Format @display odnosi się do wtyczki '@plugin', ale taka wtyczka nie jest dostępna.

en: enable @display_title
pl: włącz @display_title

en: view @display
pl: zobacz @display

en: clone @display_title
pl: klonuj @display_title

en: delete @display_title
pl: usuń @display_title

en: disable @display_title
pl: wyłącz @display_title

en: undo delete of @display_title
pl: cofnij usunięcie @display_title

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
pl: Ten widok nie jest kompatybilny  z tą wersją modułu Views. 
          Jeżeli masz widok z views1 musisz przejść do instalacji drupal6 i zaimportować go tam.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
pl: Wybrany styl lub format rzędu nie wykorzystuje pól.

en: Aggregation settings
pl: Ustawienia agregacji

en: Display extenders
pl: Rozszerzenia dla formatów wyświetlania

en: Select extensions of the views interface.
pl: Wybierz rozszerzenie interfejsu widoków.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
pl: Skonfigurowano format %display ze ścieżką, która jest już również aliasem. Może to prowadzić do niepożądanych efektów więc lepiej stosować ścieżkę wewnętrzną.

en: Configure aggregation settings for @type %item
pl: Konfiguracja ustawień agregacji dla @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
pl: Wybierz funkcję agregacji używanej dla tego pola.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
pl: Upewnij się, że moja tabela była wołana, ale zapytanie nie posiada metody ensure_table.

en: Empty display extender
pl: Puste rozszerzenie formatu

en: Raw value from URL
pl: Niesformatowana wartość z adresu URL

en: Apply (all displays)
pl: Zastosuj (wszystkie formaty)

en: Apply (this display)
pl: Zastosuj (ten format)

en: The date of the most recent new content on the feed.
pl: Data najnowszej treści w kanale.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
pl: ID węzła, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: Comments of the node
pl: Komentarze węzła

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
pl: Powiąż wszystkie komentarze węzła. Spowoduje to utworzenie 1 duplikatu dla każdego komentarza. Zazwyczaj lepiej jest utworzyć widok komentarzy jeżeli jest to konieczne.

en: Reply to
pl: Odpowiedz

en:  new
pl:  nowy

en: Appears in: @bundles.
pl: Występuje w: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
pl: To jest alias dla @group: @field.

en: @group (historical data): @field
pl: @group (dane historyczne): @field

en: Also known as: !also.
pl: Również znane jako: !also.

en: Delta - Appears in: @bundles.
pl: Delta - występuje w: @bundles.

en: No backlinks found.
pl: Nie znaleziono linków powrotnych.

en: Pages that link to %1
pl: Strony prowadzące do %1

en: Popular (page)
pl: Popularne (strona)

en: Today (page)
pl: Dzisiaj (strona)

en: Popular (block)
pl: Popularne (blok)

en: Today (block)
pl: Dzisiaj (blok)

en: Today's popular content
pl: Dzisiejsze popularne treści

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: The user that uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał plik.

en: The taxonomy vocabulary description
pl: Opis słownika kategorii

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
pl: Termin kategorii wybrany z kontrolki auto-uzupełniania lub listy wyboru.

en: Representative node
pl: Węzeł reprezentacyjny

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego terminu, zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: The taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: Content with term
pl: Zawartość z terminem

en: Relate all content tagged with a term.
pl: Powiąż wszystkie zawartości oznaczone terminem.

en: Has taxonomy term ID
pl: Posiada ID terminu kategorii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
pl: Wyświetl jeżeli zawartość posiada wybrane terminy kategorii.

en: Has taxonomy term
pl: Posiada termin kategorii

en: Taxonomy terms on node
pl: Terminy kategorii węzła

en: All taxonomy terms
pl: Wszystkie terminy taksonomii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pl: Wyświetl zawartość jeżeli posiada wybrane terminy lub ich terminy podrzędne. Z powodu dodatkowej złożoności posiada mniej opcji niż wersja bez głębokości.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
pl: Posiada ID terminu kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy terms (with depth)
pl: Posiada terminy kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
pl: Modyfikator głębokości dla Posiada ID terminu kategorii

en: @entity using @field
pl: Encja @entity używająca pola @field

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
pl: Powiąż każdą encję @entity z polem @field ustawionym na termin.

en: Taxonomy term ID from URL
pl: ID terminu taksonomii z adresu URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego użytkownika zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartości wielokrotne dla tego pola będą wyświetlane w tym jednym rzędzie. Jeżeli nie zaznaczone, każda wartość tego pola będzie tworzyła nowy rząd. Jeżeli używane jest grupowanie należy upewnić się, żeby grupować po "ID Encji" jeżeli to ustawienie ma mieć jakikolwiek efekt.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
pl: Wyświetlaj ikonkę reprezentującą typ pliku zamiast tekstu MIME (takiego jak "image/jpeg")

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
pl: Wczytaj domyślny filtr ze strony węzła, pożądane dla bloków powiązanych kategorii

en: Path component
pl: Komponent ścieżki

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
pl: Numerowanie rozpoczyna się od 1, np. na stronie admin/structure/types trzeci komponent ścieżki to "types".

en: Use aggregation
pl: Używaj agregacji

en: Do not display more link unless there is more content
pl: Nie wyświetlaj odnośnika więcej jeżeli nie ma więcej treści

en: Display title may not be empty.
pl: Tytuł formatu nie może być pusty.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
pl: Kiedy wartość filtra <em>NIE JEST</em> dostępna

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra <em>JEST</em> dostępna lub domyślna jest dostarczona

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
pl: Ten format nie posiada źródła dla filtrów kontekstowych więc brak będzie dostępnych wartości filtrów kontekstowych chyba, że wybierzesz "Dostarcz domyślny".

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów do wyświetlenia. Wpisz 0, żeby wyłączyć limit.

en: The contextual filter values is provided by the URL.
pl: Wartość filtra kontekstowego dostarczona jest w adresie URL.

en: Autosubmit
pl: Automatyczne wysyłanie

en: Automatically submit the form once an element is changed.
pl: Automatycznie wysyłaj formularz kiedy dowolny element zostanie zmieniony.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
pl: Ukryj przycisk wysyłania jeżeli javascript jest włączone.

en: Query Comment
pl: Komentarz do zapytania

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
pl: Jeżeli ustawione, ten komentarz będzie umieszczony w zapytaniu i przekazany do serwera SQL. Może być to pomocne do zapisywania w dzienniku zapytań lub rozwiązywaniu błędów.

en: When needed, add the field language condition to the query
pl: Dodaj warunek języka pola do zapytania kiedy wymagane jest to wymagane.

en: Count DISTINCT
pl: Policz JEDNOZNACZNE (DISTINCT)

en: Provide default field wrapper elements
pl: Dostarczaj domyślne elementy obejmujące pola

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
pl: Pola w jednej linii będą wyświetlane obok siebie a nie jedno pod drugim. Należy pamiętać, że niektóre pola będą ignorować te ustawienia jeżeli są elementami blokowymi, w szczególności pola treści i inne sformatowane HTML.

en: Hide the "Go" button
pl: Ukryj przycisk "Przejdź"

en: Select the current contextual filter value
pl: Wybierz wartość bieżącego filtra kontekstowego

en: Show the empty text in the table
pl: Wyświetl pusty tekst w tabeli

en: Wysiwyg profile
pl: Profil Wysiwyg

en: Allows to edit content with client-side editors.
pl: Pozwala edytować treść z użyciem edytorów po stronie klienta.

en: Element type
pl: Typ elementu

en: manage file display
pl: zarządzaj wyświetlaniem pliku

en: When a file is uploaded to this website, it is assigned one of the following types, based on what kind of file it is.
pl: Podczas wysłania pliku na stronę, plik zostaje przypisany jako jeden z podanych poniżej typów na podstawie jego rodzaju.

en: Manage file display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem pliku

en: Allow multiple section assignments
pl: Pozwól na przypisywanie wielu sekcji

en: Let content be assigned to multiple sections.
pl: Pozwól na to, żeby treści były przypisywane do wielu sekcji.

en: The selected user does not have permission to be added as an editor.
pl: Wybrany użytkownik nie ma uprawnień, żeby być dodanym jako redaktor.

en: Select the proper editorial group(s) for this content.
pl: Wybierz odpowiednie grupy redakcyjne dla tej zawartości.

en: %title is assigned to the %section editorial group(s), which may not be changed.
pl: %title jest przypisana do grupy redakcyjnej %section, która nie może być zmieniona.

en: %title is also assigned to the %section editorial group(s), which may not be changed.
pl: %title jest również przypisane do grup(y) redakcyjnej %section, która nie może być zmieniona.

en: Content types enabled
pl: Włączone typy zawartości

en: Only selected content types will have Workbench Access rules enforced.
pl: Tylko wybrane typy zawartości będą objęte regułami modułu Workbench Access.

en: Enforce Workbench Access control
pl: Narzuć kontrolę Workbench Access

en: Use Workbench Access to enforce editorial control to all content of this type.
pl: Używaj Workbench Access do narzucenia kontroli redakcyjnej dla wszystkich zawartości tego typu.

en: @message_label: <em>@type pages are not under access control</em>
pl: @message_label: <em>strony @type nie są pod kontrolą dostępu</em>

en: To continue, at least one role must be have the <a href="!url">Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections</a> permission
pl: Aby kontynuować przynajmniej jedna rola musi mieć uprawnienie <a href="!url">Pozwól wszystkim członkom tej roli być przypisanym do sekcji Workbench Access</a>.

en: There are no roles who have permission to edit sections. Please contact a site administrator.
pl: Brak ról z uprawnieniem do edycji sekcji. Proszę skontaktować się z administratorem witryny.

en: You must <a href="@settings">configure Workbench Access settings</a> before editorial access control will be enforced.
pl: Należy <a href="@settings">skonfigurować ustawienia dostępu</a> przed wymuszeniem kontroli dostępu redakcyjnego.

en: At least one role must be have the <a href="!url">Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections</a> permission
pl: Przynajmniej jedna rola musi mieć uprawnienie <a href="!url">Pozwól wszystkim członkom tej roli być przypisanym do sekcji Workbench Access</a>.

en: A date in '@type' format. (%date)
pl: Data w formacie '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
pl: Termin główny kategorii.

en: File byte size
pl: Rozmiar pliku w bajtach

en: The size of the file, in bytes.
pl: Rozmiar pliku podany w bajtach.

en: Query string value
pl: Treść zapytania

en: The value of a specific query string field of the current page.
pl: Wartość specyficznego dla danej strony pola zapytania.

en: A random number from 0 to @max.
pl: Losowa liczba od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
pl: Losowy hash. Dostępne algorytmy haszowania: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
pl: Próba podmiany wzorca dla typu %type bez wymaganych danych

en: Configure content pane
pl: Skonfiguruj zawartość okienka

en: Enable @title
pl: Włącz @title

en: Bypass Rules access control
pl: Obejście kontroli dostępu do reguł

en: Access the Rules debug log
pl: Dostęp do logów debuggera reguł

en: Missing required module %name.
pl: Brak wymaganego modułu %name.

en: Invalid type specified.
pl: Podany typ jest nieprawidłowy.

en: Text comparison
pl: Porównanie tekstu

en: regular expression
pl: wyrażenie regularne

en: Unblock a user
pl: Odblokuj użytkownika

en: Filter by tag
pl: Filtruj po tagu

en: Default theme region
pl: Region domyślnej skórki

en: Admin theme region
pl: Region skórki administracyjnej

en: Open all
pl: Otwórz wszystko

en: -Close all-
pl: - Zamknij wszystko -

en: -Open all-
pl: - Otwórz wszystko -

en: Entity Reference
pl: Odnośnik do encji

en: This field reference another entity.
pl: To pole jest powiązaniem z inną encją.

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę encji w odniesieniu.

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pl: Wyświetl encje w odniesieniu wyrenderowane przez entity_view().

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do powiązanej encji

en: Link to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik do powiązanej encji

en: Rendered as @mode
pl: Wygenerowano jako @mode

en: Provides a field that can reference other entities.
pl: Dostarcza pole, które może odwoływać się do innych encji.

en: Show all webform pages in block
pl: Pokaż wszystkie strony formularza w bloku

en: By default multi-page webforms redirect to the node page for all pages after the first one. If checked, all pages will be shown in the block instead.
pl: Domyślnie, wielostronicowe formularze przekierowują do strony węzła wszystkie strony po pierwszej stronie. W przeciwnym razie, jeśli zaznaczono, wszystkie strony będą wyświetlane w bloku.

en: Tokens may also be populated from POST values that are submitted by forms.
pl: Wzorce mogą być również wypełnione z wartości POST wysyłanych przez formularze.

en: In addition to %get and %post, the following super tokens may be used, though only with logged-in users: %server, %cookie, and %request. For example %server[HTTP_USER_AGENT] or %session[id].
pl: Oprócz  %get i %post, następujące super wzorce mogą być użyte tylko przy zalogowanych użytkownikach: %server, %cookie oraz %request. Na przykład %server[HTTP_USER_AGENT] lub %session[id].

en: The earliest date that may be entered into the field.
pl: Najwcześniejsza data, która może zostać wprowadzona w polu.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
pl: Najnowsza data jaka może być wprowadzona w polu.

en: The entered date must be @start_date or later.
pl: Wprowadzona data musi być równa @start_date lub późniejsza.

en: The entered date must be @end_date or earlier.
pl: Wprowadzona data musi być równa @end_date lub wcześniejsza.

en: Include webform forms in search index
pl: Uwzględnij formularze w indeksie wyszukiwarki

en: When selected, all Webform nodes will have their form components indexed by the search engine.
pl: Gdy wybrane, komponenty formularzy ze wszystkich węzłów będą zindeksowane przez silnik wyszukiwarki.

en: Submissions generated from Webform forms.
pl: Zgłoszenia wygenerowane z formularzy Webform.

en: edit configuration
pl: edytuj konfigurację

en: Rules debug information: !log
pl: Informacje debugowania reguł: !log

en: Missing configuration for parameter %name.
pl: Brakująca konfiguracja dla parametru %name.

en: The component %config does not exist.
pl: Komponent %config nie istnieje.

en: Log all warnings and errors
pl: Zapisz do dziennika wszystkie ostrzeżenia i błędy

en: Log errors only
pl: Zapisz do dziennika tylko błędy

en: Log debug information to the system log
pl: Zapisz do dziennika systemowego informacje debugowania

en: Show debug information
pl: Pokaż informacje debugowania

en: In case of errors
pl: W przypadku wystąpienia błędów

en: @type field.
pl: Pole @type.

en: Also known as %labels.
pl: Również znane jako %labels.

en: Universally unique identifiers
pl: Unikalne uniwersalne identyfikatory

en: Enter a name for the new state.
pl: Wprowadź nazwę nowego stanu.

en: Enter a description of the new state.
pl: Wprowadź opis nowego stanu.

en: Moderation state %label (%name) has been deleted.
pl: Stan moderacji %label (%name) został usunięty.

en: Moderation state description
pl: Opis stanu moderacji

en: Moderation state order
pl: Kolejność stanów moderacji

en: A link to the Moderation History page of the node
pl: Link do strony historii moderacji węzła

en: Current: @state
pl: Aktualny: @state

en: Added column to store moderation state labels.
pl: Dodano kolumnę do przechowywania etykiet stanu moderacji.

en: Display field as the moderation state machine name.
pl: Wyświetlaj pole jako nazwa wewnętrzna stanu moderacji.

en: No active editors.
pl: Brak aktywnych redaktorów.

en: No active roles.
pl: Brak aktywnych ról.

en: Selecting the %auth role will select all registered users.
pl: Wybranie roli %auth spowoduje wybranie wszystkich zarejestrowanych użytkowników.

en: Workbench access sections
pl: Sekcje dostępu Workbench

en: Section assignments for the node.
pl: Przydział sekcji dla węzła.

en: Section assignments for the user account.
pl: Przydział sekcji dla konta użytkownika.

en: Workbench access scheme
pl: Schemat dostępu Workbench

en: The active access scheme used on the site.
pl: Aktywny schemat dostępu używany w witrynie.

en: Tokens related to workbench access schemes.
pl: Wzorce powiązane z schematami dostępu workbench.

en: The name of the access scheme.
pl: Nazwa schematu dostępu.

en: The unique machine-readable name of the access scheme.
pl: Unikalny identyfikator systemowy schematu dostępu.

en: A human-readable description of the access control scheme.
pl: Przyjazny dla użytkownika opis schematu kontroli dostępu.

en: My Edits
pl: Edytowane przeze mnie

en: No tokens available
pl: Brak dostępnych wzorców

en: Token registry caches cleared.
pl: Pamięć podręczna rejestru wzorców wyczyszczona.

en: The path component of the URL.
pl: Ścieżka - komponent adresu URL.

en: Unaliased URL
pl: URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
pl: URL nieposiadający aliasu.

en: The specific value of the array.
pl: Określona wartość tablicy.

en: Token registry
pl: Rejestr wzorców

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
pl: Lista dostępnych wzorców, które mogą być użyte we wiadomościach e-mail.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
pl: Następujące wzorce lub typy wzorców nie są zdefiniowane w tablicach:

en: The following token types do not have any tokens defined:
pl: Następujące typy wzorców nie mają zdefiniowanych jakichkolwiek wzorców:

en: The following token types are not defined but have tokens:
pl: Następujące typy wzorców nie są zdefiniowane, ale mają wzorce:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
pl: Następujące wzorce lub typy wzorców są zdefiniowane przez wiele modułów:

en: Problems detected
pl: Wykryto problemy

en: Private fields are shown only to users with results access.
pl: Pola prywatne wyświetlane są tylko użytkownikom z dostępem do wyników.

en: Download range options
pl: Opcje zakresu pobierania

en: All submissions
pl: Wszystkie zgłoszenia

en: Only new submissions since your last download
pl: Tylko nowe zgłoszenia od Twojego ostatniego pobierania

en: Only the latest
pl: Tylko ostatnie

en: All submissions starting from
pl: Wszystkie zgłoszenia, począwszy od

en: Enable language fallback
pl: Włącz zastępowanie oryginałem

en: When language fallback is enabled, if a translation is not available for the requested language an existing one will be displayed.
pl: Jeżeli zastępowanie oryginałem jest włączone, to niedostępne tłumaczenie w żądanym języku jest zastępowane treścią oryginalną.

en: Translatable entity types
pl: Przetłumaczalne typy encji

en: Select which entities can be translated.
pl: Wybierz, które encje można tłumaczyć.

en: (original content)
pl: (zawartość oryginalna)

en: No translatable fields
pl: Nieprzetłumaczalne pole

en: Translations of %label
pl: Tłumaczenia dla %label

en: @label [@language translation]
pl: @label [tłumaczenie na @language]

en: This translation is published
pl: To tłumaczenie jest opublikowane

en: When this option is unchecked, this translation will not be visible for non-administrators.
pl: Gdy ta opcja nie jest wybrana, to tłumaczenie będzie niewidoczne dla nie-administratorów.

en: Optionally specify an alternative URL by which this entity can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Można podać opcjonalny URL pozwalający na dostęp do tego obiektu. Jeśli właśnie tworzona strona będzie traktować o poezji, można wpisać "wiersze". Ścieżka powinna być względna i nie może kończyć się ukośnikiem.

en: Source translation set to: %language
pl: Źródłowe tłumaczenie ustawione na: %language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz z %label usunąć tłumaczenie w języku @language?

en: Translation post information
pl: Tłumaczenie informacji o wpisie

en: Whether the translation authoring information should be hidden, shown, or replace the node's authoring information.
pl: Czy tłumaczenie informacji na temat autorstwa ma być ukryte, widoczne lub podmienione na tą z informacji o autorstwie węzła.

en: Shown
pl: Widoczny

en: Replacing post information
pl: Podmiana informacji o wpisie

en: Filter comments per language
pl: Filtrowanie komentarzy według języka

en: Show only comments whose language matches content language.
pl: Pokazuje tylko te komentarze, których język pasuje do języka treści.

en: translated on <em>!date</em>
pl: przetłumaczone dnia <em>!date</em>

en: translated by !name
pl: przetłumaczone przez !name

en: Translate any entity
pl: Tłumaczenie dowolnej encji

en: Translate field content for any fieldable entity.
pl: Tłumacz zawartość pola każdej encji z obsługa pól.

en: Administer entity translation
pl: Administrowanie tłumaczeniami encji

en: Translate entities of type @type
pl: Tłumaczenie encji typu @type

en: %language translation unavailable for %label.
pl: %language tłumaczenie jest niedostępne dla %label.

en: Users may translate this field.
pl: Użytkownicy mogą tłumaczyć to pole.

en: Entity translation
pl: Tłumaczenie encji

en: replace
pl: zastąp

en: A field replacing node title.
pl: Pole zastępujące tytuł węzła.

en: Replace fields
pl: Zastąp pola

en: There is no suiting flag available.
pl: Nie jest dostępna pasująca flaga.

en: Fetch users who have flagged a @type
pl: Pobierz użytkowników, którzy oflagowali @type

en: Users who flagged
pl: Użytkownicy, którzy oflagowali

en: @flag flag link
pl: Odnośnik flagowania @flag

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Autocomplete (Tags style)
pl: Auto-uzupełnianie (styl Etykietowania)

en: Simple (with optional filter by bundle)
pl: Proste (z opcjonalnym filtrowaniem typu)

en: Target bundles
pl: Wybierz zestawy

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
pl: Zestawy typu encji, które mogą być powiązane. Opcjonalne, zostaw puste dla wszystkich zestawów.

en: Whenever the event occurs, rule evaluation is triggered.
pl: Reguła zostanie wykonana gdy zdarzenie zostanie wywołane.

en: Saved to DB
pl: Zapisano do bazy danych

en: Restore values to DB
pl: Przywróć wartości do bazy danych

en: Default link 'title' Attribute
pl: Domyślna wartość atrybutu "tytuł" w odnośniku

en: Allowed file extensions for uploaded files
pl: Dozwolone rozszerzenia dla wysyłanych plików

en: Allowed remote media types
pl: Dozwolone typy zdalnych mediów

en: file from !field_name
pl: plik z !field_name

en: Hide empty column
pl: Ukryj pustą kolumnę

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
pl: Biblioteka %dependency, od której zależy biblioteka %library, nie jest zainstalowana.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
pl: Wersja %dependency_version biblioteki %dependency nie jest kompatybilna z biblioteką %library.

en: The %library library could not be found.
pl: Bibloteka %library nie została znaleziona.

en: The version of the %library library could not be detected.
pl: Wersja biblioteki %library nie została wykryta.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version biblioteki %library nie jest wspierana.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
pl: Wariant %variant biblioteki %library nie został znaleziony.

en: The operator is invalid on filter: @filter.
pl: Niewłaściwy operator w filtrze: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
pl: Nie znaleziono poprawnych wartości w filtrze: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
pl: Wartość @value nie jest macierzą dla @operator na filtrze: @filter.

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Jeśli nie zaznaczono, pola, które nie zostały skonfigurowane do dostosowania ich elementów języka HTML nie otrzymają żadnych wraperów dla ich wraperów pola, etykiety oraz pola+etykiety. Możesz użyć tej opcji, aby szybko zmniejszyć ilość markup, które widok dostarcza domyślnie, kosztem trudniejszego zastosowania CSS.

en: Rules introduction
pl: Wprowadzenie do reguł

en: Rules terminology
pl: Terminologia reguł

en: Unknown @plugin %name.
pl: Nieznany @plugin %name.

en: Note that token replacements containing chained objects – such as [node:author:uid] – are not listed here, but are still available. The <em>data selection</em> input mode may help you find more complex replacement patterns. See <a href="@url">the online documentation</a> for more information about complex replacement patterns.
pl: Pamiętaj, że wzorce podstawiania zawierające sekwencje obiektów –  takie jak [node:author:uid] – nie są tutaj wypisane, ale nadal są dostępne. Tryb <em>wyboru danych</em> może pomóc ci znaleźć bardziej złożone wzorce podstawiania. Więcej informacji dotyczących złożonych wzorców podstawiania znajdziesz w <a href="@url">dokumentacji online</a>.

en: Unknown event "!event_name"
pl: Nieznane zdarzenie "!event_name"

en: Tags associated with this configuration, used for filtering in the admin interface. Separate multiple tags with commas.
pl: Znaczniki powiązane z tą konfiguracją używane do filtrowania w interfejsie administratora. Oddziel kolejne znaczniki przecinkami.

en: Select the event to add. However note that all added events need to provide all variables that should be available to your rule.
pl: Wybierz zdarzenie do dodania. Należy pamiętać, że dodane zdarzenia muszą udostępniać wszystkie zmienne, które powinny być dostępne dla twojej reguły.

en: Added event %event.
pl: Dodano wydarzenie %event

en: Are you sure you want to remove the event?
pl: Na pewno chcesz usunąć wydarzenie?

en: You are about to remove the event %event.
pl: Zamierzasz usunąć wydarzenie %event.

en: Event %event has been removed.
pl: Wydarzenie %event zostało usunięte.

en: Enabled browser plugins
pl: Włączone wtyczki przeglądarki

en: If no plugins are selected, they will all be available.
pl: Jeżeli nie wybrano żadnej wtyczki wszystkie będą dostępne.

en: Header 2
pl: Nagłówek 2

en: Header 3
pl: Nagłówek 3

en: Select source view mode or form
pl: Wybierz źródłowy tryb wyświetlania lub formularz

en: Clone fieldgroups from selected view mode to the current display
pl: Sklonuj grupy pól z zaznaczonego trybu wyświetlania do aktualnie wybranego trybu.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
pl: Grupa pól @group została sklonowana.

en: Multipage
pl: Wielostronicowy

en: Show label
pl: Pokaż etykietę

en: Label only
pl: Tylko etykiety

en: Step 1 of 10
pl: Krok 1 z 10

en: Step %count of %total
pl: Krok %count z %total

en: Step %count of %total !label
pl: Krok %count z %total !label

en: (active page)
pl: (aktywna strona)

en: Max length of title field
pl: Maksymalna długość pola tytułu

en: The title of the link.
pl: Tytuł odnośnika.

en: The URL of the link.
pl: URL odnośnika.

en: @entity is viewed
pl: @entity jest przeglądane

en: viewed @entity
pl: przeglądane @entity

en: Uploaded file.
pl: Wysłany plik.

en: Remark or note that refers to a node.
pl: Uwaga lub notatka, która odnosi się do węzła.

en: Taxonomy terms are used for classifying content.
pl: Terminy taksonomii służą do klasyfikowania treści.

en: Vocabularies contain related taxonomy terms, which are used for classifying content.
pl: Słowniki zawierają powiązane terminy taksonomii, używane do klasyfikowania treści.

en: Whether the comment is published or unpublished.
pl: Czy komentarz jest opublikowany czy niepublikowany.

en: Whether the node is published or unpublished.
pl: Czy węzeł jest opublikowany czy nie.

en: Whether the user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny czy zablokowany.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: Are you sure that you want to unpublish the live revision of this content?
pl: Czy na pewno wstrzymać publikację upublicznionej wersji tej zawartości?

en: The current live revision will be set to moderation state %state.
pl: Bieżąca rewizja "na żywo" będzie ustawiona w stan %state.

en: Added a new transition from %from to %to and updated unpublish permissions. Unpublishing content is now controlled by transition permissions, and roles with the 'Bypass moderation restrictions' permission may unpublish content.
pl: Dodano nowe przejście z %from do %to i zaktualizowano uprawnienia wstrzymywania publikacji. Wstrzymywanie publikacji jest teraz kontrolowane przez uprawnienia przejść i role z uprawnieniem 'Obejdź ograniczenia moderacji' mogą wstrzymywać publikację zawartości.

en: The draft page for moderated nodes.
pl: Strona szkicu dla węzłów po moderacji.

en: When enabled, this overrides the default node view at node/%node/draft
pl: Włączenie tej opcji nadpisuje domyślny widok węzła na node/%node/draft

en: Page manager module is unable to enable Workbench Moderation Draft Node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł Page manager nie jest w stanie włączyć Szkiców Węzłów Workbench Moderation ponieważ inny moduł już nadpisuje %callback.

en: Node draft being viewed
pl: Wersja robocza węzła jest przeglądana

en: The revision page for moderated nodes.
pl: Strona rewizji dla moderowanych węzłów.

en: When enabled, this overrides the default node view at node/%node/revisions/%/view
pl: Włączenie tej opcji nadpisuje domyślny widok węzła na node/%node/revisions/%/view

en: Page manager module is unable to enable Workbench Moderation Revision Node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł Page manager nie jest w stanie włączyć Rewizji Węzłów Workbench Moderation ponieważ inny moduł już nadpisuje %callback.

en: Node revision being viewed
pl: Przeglądana rewizja węzła

en: Specify which display or custom url this display will link to.
pl: Sprecyzuj, do którego formatu wyświetlania lub własnego URL  ten link będzie odnośnikiem.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
pl: <p>Następujące wzorce są dostępne dla tego odnośnika.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
pl: Ścieżka Drupala lub zewnętrzny adres URL, na który wskazuje odnośnik "Więcej". Zauważ, że to nadpisze powyższe ustawienia wyświetlania odnośnika.

en: Rendered @entity-type
pl: Wyrenderowany @entity-type

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
pl: Renderuje pojedynczą encję w określonym trybie wyświetlania (np. skrót).

en: Show entity label
pl: Pokaż etykietę encji

en: Show entity ID
pl: Pokaż ID encji

en: Show complete entity
pl: Pokaż całą encję

en: Decide how this field will be displayed.
pl: Zdecyduj w jaki sposób to pole będzie wyświetlane.

en: Link to entity
pl: Odnośnik do encji

en: Link this field to the entity.
pl: Linkuj to pole do encji.

en: View: @view - Display: @display
pl: Widok: @view - Format wyświetlania: @display

en: Overview of fields used in all views.
pl: Przegląd pól użytych we wszystkich widokach.

en: Transform the case
pl: Zmień wielkość czcionki

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
pl: Przy drukowaniu ścieżek url, jak zmieniać wielkość liter wartości filtra.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
pl: Jeżeli "Własne", zobacz <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> dla formatów dat. W innym przypadku wprowadź liczbę innych jednostek czasu do wyświetlenia, domyślnie 2.

en: Representative sort criteria
pl: Reprezentatywne kryterium sortowania

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
pl: Uporządkowanie używane dla wybranych powyżej kryteriów sortowania.

en: And/Or, Rearrange
pl: I/Lub, Kolejność

en: Revert to default
pl: Przywróć domyślne

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
pl: Opcjonalnie, wprowadź listę tagów dla tego widoku oddzielonych przecinkami, które mogą być wykorzystane do filtrowania i sortowania widoków na stronie administracyjnej.

en: Custom admin theme for the Views UI
pl: Własna skórka administracyjna dla interfejsu widoków

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
pl: W niektórych przypadkach możesz chcieć użyć innej skórki admina dla interfejsu widoków.

en: No fields have been used in views yet.
pl: Nie użyto jeszcze żadnych pól w widokach.

en: Provide a simple link to approve the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do zatwierdzenia komentarza.

en: Author uid
pl: ID autora

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field do pliku.

en: image from !field_name
pl: obraz z pola !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field to obrazu.

en: The tid of a taxonomy term.
pl: Identyfikator tid teminu taksonomii.

en: The user permissions.
pl: Uprawnienia użytkownika.

en: First and last only
pl: Tylko pierwsze i ostatnie

en: Multiple-value handling
pl: Obsługa wielu wartości

en: Filter to items that share all terms
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą wszystkie pojęcia

en: Filter to items that share any term
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą dowolny termin

en: Use formatted username
pl: Użyj sformatowanej nazwy użytkownika

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
pl: Jeśli zaznaczone, nazwa użytkownika zostanie sformatowana przez system. Jeśli odzaznaczone, zostanie ona wyświetlona bez przetwarzania.

en: Link to user's profile
pl: Odnośnik do profilu użytkownika

en: You don't have translatable entity types.
pl: Nie masz przetłumaczalnych typów encji.

en: Use a pager
pl: Używaj stronicowania

en: Don't sort
pl: Nie sortuj

en: A property of the base table of the entity
pl: Właściwość tabeli bazowej encji

en: A field attached to this entity
pl: Pole dołączone do tej encji

en: Sort property
pl: Sortuj właściwości

en: @label (column @column)
pl: @label (kolumna @column)

en: Allow panel choice
pl: Zezwól na wybór panelu

en: This user
pl: Ten użytkownik

en: This form has received the maximum number of entries.
pl: Ten formularz został wypełniony maksymalną ilość razy.

en: Total submissions limit
pl: Całkowity limit zgłoszeń

en: Limit the total number of allowed submissions.
pl: Ograniczenie całkowitej liczby zgłoszeń.

en: Per user submission limit
pl: Limit zgłoszeń na użytkownika

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
pl: Ogranicz każdego użytkownika do !count zgłoszeń !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
pl: Ogranicz do !count wpisów !timespan

en: Latest number of submissions must be numeric.
pl: Ostatnia liczba zgłoszeń musi być liczbą.

en: Latest number of submissions must be greater than 0.
pl: Ostatnia liczba zgłoszeń musi być większa niż 0.

en: Start submission number is required.
pl: Numer pierwszego zgłoszenia jest wymagany.

en: Start submission number must be numeric.
pl: Pierwszy numer zgłoszenia musi być liczbą.

en: Start submission number must be greater than 0.
pl: Pierwszy numer zgłoszenia musi być większy niż 0.

en: End submission number must be numeric.
pl: Ostatni numer zgłoszenia musi być liczbą.

en: End submission number must be greater than 0.
pl: Ostatni numer zgłoszenia musi być większy niż 0.

en: @count total
pl: Wszystkich: @count

en: @count new since @date
pl: @count nowych od @date

en: Only the latest !number submissions
pl: Tylko ostatnich !number zgłoszeń

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
pl: Wszystkie zgłoszenia, począwszy od: !start i opcjonalnie do: !end

en: Use submission IDs for the range. Last downloaded end SID: !sid.
pl: Użyj identyfikatorów zgłoszenia dla zakresu. Ostatnio pobrany końcowy SID: !sid.

en: The webform node this submission was generated from.
pl: Węzeł formularza, z którego to zgłoszenie zostało generowane.

en: Webform Node
pl: Węzeł formularza

en: The user who sent the webform submission.
pl: Użytkownik, który wysłał zgłoszenie formularza.

en: Webform Submission User
pl: Użytkownik zgłoszenia formularza

en: Webform submissions of the given Webform node.
pl: Zgłoszenia formularza danego węzła z formularzem.

en: Webform Submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: Webform submissions of the given user.
pl: Zgłoszenia formularza danego użytkownika.

en: Tokens related to views.
pl: Wzorce związane z widokami.

en: The human-readable name of the view.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa widoku.

en: The description of the view.
pl: Opis widoku

en: The machine-readable name of the view.
pl: Nazwa wewnętrzna widoku.

en: The title of current display of the view.
pl: Tytuł bieżącego formatu wyświetlania widoku.

en: The URL of the view.
pl: URL widoku.

en: -Select-
pl: - Wybierz -

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst do umieszczenia jako "tytuł " tekstu, którego większość przeglądarek wyświetla jako podpowiedź, po najechaniu kursorem myszy nad łącze.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
pl: Włącz, aby ukryć to pole, jeśli jest ono puste. Zauważ, że etykieta pola lub przepisany wynik może wciąż być wyświetlany. Aby ukryć etykiety, zaznacz styl lub ustawienia stylu wiersza dla pustych pól. Aby ukryć przepisaną treść, zaznacz pole wyboru "Ukryj przepisaną treść, jeśli pole jest puste".

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Devel message(dpm)
pl: Wiadomość devela (dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
pl: Dziennik aktywności devela (tmp://drupal_debug.txt)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
pl: Jeżeli potrzebujesz więcej pól niż uid dodaj powiązanie do comment: author.

en: Last comment uid
pl: UID ostatniego komentarza

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
pl: ID użytkownika autora ostatniego komentarza do węzła.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
pl: Użytkownik tworzący zawartość. Jeżeli potrzbne są pola inne niż uid należy dodać powązanie zawartość: autor

en: Unique access event ID.
pl: Unikalny ID dostępu do zdarzenia

en: Convert spaces in term names to hyphens
pl: Konwertuj spacje w nazwach terminów na myślniki

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
pl: Umożliwia na współpracę odnośników z argumentami widoków terminów taksonomii.

en: Use rendered output to group rows
pl: Użyj renderowanego wyjścia aby grupować wiersze

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
pl: Jeśli włączono, wyświetlany wynik pola grupowania używany jest do pogrupowania wierszy.

en: Edit selected files
pl: Edytuj wybrane pliki

en: Edit panelizer settings
pl: Edytuj ustawienia panelizera

en: Edit panelizer contexts
pl: Edytuj kontekst panelizera

en: Edit panelizer layout
pl: Edytuj układ panelizera

en: Edit panelizer content
pl: Edytuj zawartość panelizera

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
pl: W tym polu możesz używać kodu HTML. Dozwolone są następujące wzorce:

en: Provide a simple link to the user.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do użytkownika.

en: Result summary
pl: Podsumowanie wyniku

en: Shows result summary, for example the items per page.
pl: Pokaż podsumowanie wyniku, na przykład elementów na stronę.

en: Use site default RSS settings
pl: Użyj domyślnych ustawień RSS strony

en: Display list value as human readable
pl: Wyświetl przyjazną dla człowieka listę wartości

en: Displays the link in contextual links
pl: Wyświetla odnośnik w odnośnikach kontekstowych

en: Grouping field Nr.@number
pl: Grupowanie pola Nr.@number

en: Changed the panels_display.layout field to the correct size.
pl: Zmieniono rozmiar pola panels_display.layout na prawidłowy.

en: Administer Panels styles
pl: Administrowanie stylami paneli

en: Allows a user to administer the styles of Panel panes.
pl: Zezwalaj użytkownikowi na zarządzanie stylami okienek paneli.

en: Use panel locks
pl: Używaj blokady paneli

en: Allows a user to lock and unlock panes in a panel display.
pl: Zezwalaj użytkownikowi na blokowanie i odblokowywanie okienek paneli.

en: Added panels_pane.lock field.
pl: Dodano pole panels_pane.lock.

en: panels_pane.lock field already existed, update skipped.
pl: Pole panels_pane.lock już istniało, aktualizacja została pominięta.

en: Immovable
pl: Nieruchomy

en: No lock
pl: Brak blokady

en: Configure lock on !subtype_title
pl: Konfiguruj blokadę na !subtype_title

en: Lock type
pl: Typ blokady

en: Select which regions this pane can be moved to.
pl: Wybierz regiony, do których to okno może zostać przeniesione.

en: Display the pane or region with no markup, not even a title.
pl: Wyświetla okienko lub region bez znaczników, a nawet tytułu.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
pl: Tablica wszystkich elementów nadrzędnych terminu, poczynając od poziomu podstawowego.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
pl: Tablica wszystkich elementów nadrzędnych odnośnika menu, poczynając od poziomu podstawowego.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
pl: Zmienione lokalnie tłumaczenia są pozostawiane bez zmian, tylko wcześniej zaimportowane tłumaczenia są nadpisywane, ponadto dodawane są nowe

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
pl: Istniejące tłumaczenia są pozostawiane bez zmian, tylko nowe tłumaczenia są dodawane.

en: (translation source: !server)
pl: (źródło tłumaczenia: !server)

en: @language: <em>No installed translation</em>
pl: @language: <em>Brak zainstalowanych tłumaczeń</em>

en: Recommended version: @version (!date)
pl: Rekomendowana wersja: @version (!date)

en: Uninstalled translation available
pl: Dostępne jest niezainstalowane tłumaczenie

en: No available translations found
pl: Brak dostępnych tłumaczeń

en: Importing: %name.
pl: Importuje: %name.

en: Imported: %name.
pl: Zaimportowano: %name.

en: Display in reverse order
pl: Wyświetl w odwrotnej kolejności

en: User Edit Template
pl: Szablon edycji użytkownika

en: User edit template
pl: Szablon edycji użytkownika

en: @entity @type: @field Field
pl: @entity @type: Pole @field

en: Is this the front page.
pl: Czy jest to strona główna.

en: The front page
pl: Strona główna

en: Entity extra field
pl: Dodatkowe pole encji

en: '%name' [user id %uid]
pl: '%name' [id użytkownika %uid]

en: Limit rows
pl: Ograniczenie rzędów

en: Select rows
pl: Wybierz wiersze

en: The selected selection handler is broken.
pl: Wybrana obsługa wyboru jest zepsuta.

en: Add a read-more link if output is trimmed.
pl: Dodaj odnośnik "czytaj więcej", jeżeli wartość wyjściowa jest przycięta.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
pl: Jeśli zaznaczono, odnośnik "czytaj więcej" zostanie dodany na końcu przyciętej wartości wyjściowej

en: Display field as machine name.
pl: Wyświetl pole jako nazwę wewnętrzną.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
pl: Udostępnia format wyświetlania, który można osadzić za pomocą api views.

en: Display the user with standard user view.
pl: Wyświetl użytkownika w standardowym widoku użytkownika.

en: Only has the 'authenticated user' role
pl: Posiada wyłącznie rolę 'użytkownik uwierzytelniony'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
pl: Posiada role prócz "uwierzytelnionego użytkownika"

en: Remove tags from rendered output
pl: Usuń tagi z renderowanego wyjścia

en: Fields to be included as contextual links.
pl: Pola, które należy uwzględnić jako odnośniki kontekstowe.

en: Include destination
pl: Uwzględnij miejsce docelowe

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
pl: Uwzględnij parametr "destination" w odsyłaczu, aby przenieść użytkownika z powrotem do widoku początkowego po zakończeniu działania kontekstowego.

en: Contextual Links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Display fields in a contextual links menu.
pl: Wyświetlanie pól w menu linków kontekstowych.

en: Render Views filters as select list
pl: Wyświetl filtry widoków jako listę wyboru

en: Provides a select list for Views filters on this field. This should not be used when there are over 100 entities, as it might cause an out of memory error.
pl: Udostępnia listę wyboru filtrów widoków dla tego pola. Nie należy używać jeżeli jest więcej niż 100 encji ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia błędów braku wolnej pamięci.

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
pl: Pole numeryczne (jako pole tekstowe lub lista wyboru).

en: File components updated to support AJAX uploading.
pl: Komponenty pliku zaktualizowane do działania z AJAXem.

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
pl: Wprowadź maksymalny rozmiar pliku jaki może być wysłany przez użytkownika, jak np. 2 MB lub 800 KB. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku dozwolony przez serwer wynosi @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
pl: Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu niż pliki publiczne, ale ograniczają dostęp do plików użytkownikom, którzy mogą przeglądać zgłoszenia.

en: Upload directory
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
pl: Możesz opcjonalnie określić podkatalog do przechowywania swoich plików.

en: File size @value is not a valid filesize. Use a value such as 2 MB or 800 KB.
pl: Rozmiar pliku @value jest nieprawidłowy. Użyj wartości takich jak 2 MB lub 800 KB.

en: Secure value (allows use of all tokens)
pl: Bezpieczna wartość (można używać wzorców)

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
pl: Ukryty element (mniej bezpieczne, modyfikowalny przez JavaScript)

en: Hidden type
pl: Typ ukrytego elementu

en: Both types of hidden fields are not shown to end-users. Using a <em>Secure value</em> allows the use of <em>all tokens</em>, even for anonymous users.
pl: Oba typy ukrytych pól nie są pokazywane użytkownikom. Skorzystanie z <em>Bezpiecznej wartości</em> pozwala na użycie <em>wszystkich wzorców</em>, nawet dla użytkowników anonimowych.

en: A minimum and maximum value are required if displaying as a select.
pl: Wartość minimalna i maksymalna jest wymagana gdy wyświetlana jest jako lista wyboru.

en: Automatic will display up to @count decimals places if needed. A value of "2" is common to format currency amounts.
pl: W razie potrzeby, automatycznie wyświetli do @count miejsc po przecinku. Wartość "2" jest wspólna dla formatowania wartości walut.

en: Permit only integer values as input. e.g. 12.34 would be invalid.
pl: Pozwól na wprowadzenie tylko wartości liczb całkowitych, np. 12.34 będzie wartością nieprawidłową.

en: Minimum numeric value. e.g. 0 would ensure positive numbers.
pl: Minimalna wartość numeryczna, np. 0 zagwarantuje liczby dodatnie.

en: Maximum numeric value. This may also determine the display width of your field.
pl: Maksymalna wartość numeryczna. Może ona również określać szerokość twojego pola.

en: Limit options to a specific increment. e.g. a step of "5" would allow values 5, 10, 15, etc.
pl: Ogranicz opcje do określonego przyrostu, np. stopień "5" umożliwi następujący przyrost wartości: 5, 10, 15, itd.

en: Exclude zero
pl: Wyklucz zero

en: Exclude entries of zero (or blank) when counting submissions to calculate average and standard deviation.
pl: Wyklucza wpisy z wartością zero (lub wpisy puste) podczas liczenia zgłoszeń w celu obliczenia średniego i standardowego odchylenia.

en: Average !mu excluding zeros/blanks
pl: Średnia !mu wykluczając zera/puste.

en: sample
pl: próbka

en: Average !mu including zeros/blanks
pl: Średnia !mu zawierająca zera lub puste wartości.

en: population
pl: populacja

en: Zero/blank
pl: Zero lub pusta wartość

en: More stats »
pl: Więcej statystyk »

en: Normal Distribution
pl: Normalna dystrybucja

en: Boundary
pl: Granica

en: % of !description
pl: % z !description

en: !low to !high
pl: !low do !high

en: Standard deviation (!sigma)
pl: Standardowe odchylenie (!sigma)

en: %name field value of @value should be in the range @min to @max.
pl: Wartość @value pola %name musi być w przedziale od @min do @max.

en: %name field value must be less than @max.
pl: Wartość pola %name musi być mniejsza niż @max.

en: %name field value must be greater than @min.
pl: Wartość pola %name musi być większa niż @min.

en: %name field value of @value must be an integer.
pl: Wartość @value pola %name musi być liczbą.

en: %name field value must be @start plus a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
pl: Pole %name musi mieć wartość równą @start plus mnożnik @step. Np. @samples, itd.

en: %name field value must be a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
pl: Wartość pola %name musi być mnożnikiem @step. Np. @samples, itd.

en: %name field value of @value must be numeric.
pl: Wartość @value pola %name musi być numeryczna.

en: Minimum is required when using a select list element.
pl: Wartość minimalna jest wymagana podczas używania listy wyboru.

en: Minimum must be numeric.
pl: Minimum musi być liczbą.

en: Minimum must have an integer value.
pl: Wartość minimalna musi być liczbą.

en: Maximum is required when using a select list element.
pl: Wartość maksymalna jest wymagana w przypadku używania elementu listy wyboru.

en: Maximum must be numeric.
pl: Maksimum musi być liczbą.

en: Maximum must have an integer value.
pl: Wartość maksymalna musi być liczbą.

en: Step must be numeric.
pl: Krok musi być liczbą.

en: Step must have an integer value.
pl: Krok musi być wartością liczbową.

en: Max upload size
pl: Maksymalna wielkość przesyłanego pliku

en: Web images
pl: Obrazy sieciowe

en: Desktop images
pl: Obrazy pulpitu

en: Additional extensions
pl: Dodatkowe rozszerzenia

en: @num stars
pl: @num gwiazdek

en: !count ratings
pl: !count ocen

en: untranslatable
pl: nieprzetłumaczalne

en: translatable
pl: przetłumaczalne

en: Data successfully processed.
pl: Dane zostały prawidłowo przetworzone.

en: Enabled, with field translation
pl: Włączona, obejmuje tłumaczenia pól

en: Toggle field translatability
pl: Przełącz możliwość tłumaczenia pól

en: Enable translation
pl: Włącz tłumaczenia

en: Disable translation
pl: Wyłącz tłumaczenie

en: File content
pl: Zawartość pliku

en: Use Rules component %component
pl: Użyj komponentu reguł %component

en: Rules (built in)
pl: Reguły (wbudowane)

en: URL path cleaning method
pl: Metoda czyszczenia ścieżki URL

en: Integrity
pl: Spójność

en: Recheck integrity
pl: Sprawdź ponownie integralność

en: Rebuild Rules' cache
pl: Przebuduj pamięć podręczną reguł

en: Rules cache rebuilt in %duration seconds.
pl: Pamięć podręczna reguł została przebudowana w ciągu %duration sekund.

en: Translate a text
pl: Tłumaczenie tekstu

en: The text to translate.
pl: Tekst do tłumaczenia.

en: The translated text
pl: Przetłumaczony tekst

en: Select a translated value
pl: Wybierz przetłumaczoną wartość

en: The language to translate the value into.
pl: Język, na który ma być przetłumaczona wartość.

en: The translated value
pl: Przetłumaczona wartość

en: Rules translation
pl: Tłumaczenia zasad

en: condition
pl: stan

en: Node: (un)published
pl: Węzeł: (nie)opublikowany

en: Do not begin name with numbers.
pl: Nie rozpoczynaj nazwy od cyfr.

en: Organize your features in groups.
pl: Uporządkuj swoje funkcjonalności w grupach.

en: Change layouts with the Panels In-Place Editor
pl: Zmień układ za pomocą edytora IPE.

en: Allows a user to change layouts with the IPE.
pl: Zezwalaj użytkownikowi na zmianę układu poprzez IPE.

en: A lock you had has been externally broken, and all your changes have been reverted.
pl: Twoja blokada została złamana z zewnątrz co spowodowało przywrócenie dokonanych przez Ciebie zmian.

en: Remove body CSS classes
pl: Usuń klasy CSS z body

en: The CSS classes to remove from the body element of this page. Separated by a space. For example: no-sidebars one-sidebar sidebar-first sidebar-second two-sidebars.
pl: Klasy CSS do usunięcia z elementu body tej strony. Oddzielone spacją. Na przykład: no-sidebars one-sidebar sidebar-first sidebar-second two-sidebars.

en: Add body CSS classes
pl: Dodaj klasy CSS do body

en: The CSS classes to add to the body element of this page. Separated by a space. For example: no-sidebars one-sidebar sidebar-first sidebar-second two-sidebars.
pl: Klasy CSS do dodania do elementu body tej strony. Oddzielone spacją. Na przykład: no-sidebars one-sidebar sidebar-first sidebar-second two-sidebars.

en: There was an error installing @module app.
pl: Podczas instalacji aplikacji @module wystąpił błąd.

en: Enabled %module app
pl: Włącz aplikację %module

en: !type plugin settings
pl: Ustawienia pluginu !type

en: Group by bundle
pl: Grupuj paczkami

en: Original @entity
pl: Oryginał @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
pl: Oryginalny dane @entity w przypadku, gdy zaktualizowano lub zapisano @entity.

en: The base name of the file.
pl: Podstawowa nazwa pliku.

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
pl: W następujących wzorcach lub typach wzorców brakuje wymaganej nazwy i/lub opisu:

en: Related articles
pl: Powiązane artykuły

en: Needs update
pl: Wymaga aktualizacji

en: The entity id.
pl: Id encji.

en: The language of this translation.
pl: Język tego tłumaczenia

en: The source language.
pl: Język źródłowy.

en: The status of this translation.
pl: Status tego tłumaczenia.

en: Changed date.
pl: Data modyfikacji.

en: Translation exists
pl: Tłumaczenie istnieje

en: Entity translation: translations
pl: Tłumaczenie encji: tłumaczenia

en: Translation information.
pl: Informacje o tłumaczeniu.

en: Translation doesn't exist
pl: Tłumaczenie nie istnieje

en: @label:language
pl: @label:język

en: Language - Appears in: @bundles.
pl: Język- pojawia się w :@bundles.

en: The URL of the entity.
pl: Adres URL encji.

en: Tokens related to the "@name" entities.
pl: Wzorce związane z encjami "@name".

en: List of @entities
pl: Lista @entities

en: List of @type values
pl: Lista wartości @type

en: @type with delta @delta
pl: @type z deltą @delta

en: Rendered @entity_type
pl: Wyrenderowany @entity_type

en: The "Alt" attribute text
pl: Tekst atrybutu "alt"

en: The "Title" attribute text
pl: Tekst atrybutu "title"

en: Field "@name".
pl: Pole "@name"."

en: Displays a single chosen entity.
pl: Wyświetla wybraną pojedynczą encję

en: Cache menu in client-side browser
pl: Pamięć podręczna menu po stronie klienta

en: !title cache cleared.
pl: Pamięć podręczna !title została wyczyszczona.

en: CSS and JavaScript
pl: CSS i JavaScript

en: Page and else
pl: Strony i pozostałe

en: Update data
pl: Aktualizuj dane

en: Enable Linkit support.
pl: Włącz wsparcie Linkit

en: Insert plugin
pl: Dodaj wtyczkę

en: HTML Link
pl: Odnośnik HTML
