OpenChurch (7.x-1.7-alpha1) - en to gl translation catalogue (2460 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Previous
gl: Anterior

en: Image !current of !total
gl: Imaxe !current de !total

en: Next
gl: Seguinte

en: select
gl: seleccionar

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: enabled
gl: activado

en: enable
gl: activar

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Markup
gl: Marcado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: approve
gl: aprobar

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Item
gl: Elemento

en: Private
gl: Privado

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento.

en: Groups
gl: Grupos

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Last Post
gl: Último envío

en: Closed
gl: Pechada

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Age
gl: Idade

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: more
gl: máis

en: Create !type
gl: Crear !type

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: footer
gl: pé

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: Action
gl: Acción

en: On
gl: Activo

en: For
gl: Para

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Overview
gl: Vista xeral

en: all
gl: todos

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Ascendente

en: Parents
gl: Pais

en: Depth
gl: Profundidade

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: settings
gl: opcións

en: Back
gl: Voltar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: header
gl: cabeceira

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Summary
gl: Resumo

en: Download PDF
gl: Descargar PDF

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Sunday
gl: domingo

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: Core
gl: Núcleo

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Schedule
gl: Programación

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Form ID
gl: ID do formulario

en: Manage
gl: Xestionar

en: Region
gl: Área

en: key
gl: clave

en: link
gl: ligazón

en: Anchor
gl: Áncora

en: Placeholder tokens
gl: Comodíns receptáculos

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: Event
gl: Evento

en: Updated
gl: Actualizado

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: theme
gl: tema

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: Permitted file extensions
gl: Extensións de ficheiro permitidas

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: Titles
gl: Títulos

en: Paths
gl: Rutas

en: type
gl: tipo

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: Maximum items
gl: Número máximo de elementos

en: Promoted
gl: Promocionado

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Check
gl: Comprobar

en: Files
gl: Ficheiros

en: file
gl: ficheiro

en: status
gl: estado

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Separator
gl: Separador

en: Exclude
gl: Excluír

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Not a valid URL.
gl: Non é unha URL válida.

en: Titles are required for all links.
gl: É requirido un título para a ligazón.

en: term
gl: termo

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Access log
gl: Rexistro de acceso

en: Active
gl: Activo

en: Done
gl: Feito

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Submitted
gl: Enviado

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Display links
gl: Amosar ligazóns

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Left side
gl: Lado esquerdo

en: Middle column
gl: Columna central

en: Right side
gl: Lado dereito

en: Bottom
gl: Botón

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Submission information
gl: Información do envío

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Module
gl: Módulo

en: Off
gl: Desactivado

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé

en: Inline
gl: En liña

en: Selected
gl: Seleccionado

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
gl: Non pode enviar máis de %number mensaxes por hora. Por favor, inténteo máis tarde.

en: Your name
gl: O seu nome

en: Your e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Aggregator category
gl: Categoría do agregador

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Poll votes
gl: Votos da enquisa

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: User role
gl: Rol de usuario

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Severity
gl: Severidade

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Original image
gl: Imaxe orixinal

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Mode
gl: Modo

en: Warning
gl: Alerta

en: OK
gl: Aceptar

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: %time ago
gl: hai %time

en: Nodes
gl: Nodos

en: Advanced
gl: Avanzado

en: BBCode
gl: Código BB

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Range
gl: Rango

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Plain text
gl: Só texto

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: End Date
gl: Data de Fin

en: System
gl: Sistema

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Current
gl: Actual

en: Address
gl: Enderezo de correo-e

en: State
gl: Estado

en: Serial
gl: Número de serie

en: Code
gl: Código

en: Owner
gl: Propietario

en: OR
gl: OU

en: help page
gl: páxina de axuda

en: node
gl: nodo

en: General
gl: Xeral

en: Directory
gl: Directorio

en: Calendar
gl: Calendario

en: Example
gl: Exemplo

en: Method
gl: Método

en: Recent posts
gl: Entradas recentes

en: Recent posts for %1
gl: Entradas recentes para %1

en: Week
gl: Semana

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: Now
gl: Agora

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Pattern for all %vocab-name paths
gl: Patrón para todas as rutas %vocab-name

en: Verbose
gl: Detallado

en: Maximum alias length
gl: Lonxitude máxima do alias

en: Maximum component length
gl: Lonxitude máxima do componente

en: Update action
gl: Actualizar acción.

en: Strings to Remove
gl: Textos a borrar

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA module and protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
gl: Usa o servizo web de reCAPTCHA para mellorar o sistema de CAPTCHA e protexer as direccións de correo electrónico. Para máis información sobre qué é reCAPTCHA, <a href="@url" target="_blank">visite o sitio oficial</a>.

en: Configuration
gl: Configuración

en: The settings associated with reCAPTCHA can be found in the <a href="@recaptchatab">reCAPTCHA tab</a>, in the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>. You must set your public and private reCAPTCHA keys in order to use the module. Once the public and private keys are set, visit the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>, where you can choose where reCAPTCHA should be displayed.
gl: As opcións asociadas a reCAPTCHA poden atoparse na <a href="@recaptchatab">solapa de reCAPTCHA </a>, dentro das <a href="@captchasettings">opcións de CAPTCHA</a>. Debe establecer as súas chaves públicas e privadas de reCAPTCHA para poder utilizar este módulo. Unha vez que foron establecidas as chaves públicas e privadas, visite <a href="@captchasettings">opcións de CAPTCHA</a>, onde poderá seleccionar onde deberían amosarse os reCAPTCHA.

en: Administer the reCAPTCHA web service.
gl: Administrar servizo web de reCAPTCHA.

en: Public Key
gl: Chave pública

en: The public key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
gl: A chave pública que lle foi entregada o momento de <a href="@url" target="_blank">rexistrarse en reCAPTCHA.net</a>.

en: Private Key
gl: Chave privada

en: The private key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
gl: A chave privada que lle foi entregada p momento de <a href="@url" target="_blank">rexistrarse en reCAPTCHA.net</a>.

en: Secure Connection
gl: Conexión segura

en: Connect to the reCAPTCHA server using a secure connection.
gl: Conectar co servidor de reCAPTCHA mediante unha conexión segura.

en: Your public Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
gl: A súa chave pública de Mailhide obtida de <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: Your private Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
gl: A súa chave privada de Mailhide, obtida de <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: E-Mail addresses are hidden with <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.
gl: As direccións de correo electrónico son ocultadas por <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: Repeat
gl: Repetir

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Blog
gl: Blogue

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: Theme Settings
gl: Configuración do tema visual

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Referrer
gl: Referente

en: Exists
gl: Existe

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Both
gl: Ambos

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Create content
gl: Crear contido

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Clone
gl: Clonar

en: Administer views
gl: Administrar vistas

en: Existing Views
gl: Vistas existentes

en: Default Views
gl: Vistas Predeterminadas

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Wildcard
gl: Comodín

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Exposed Filters
gl: Filtros expostos

en: Order
gl: Orde

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
gl: O nome da vista só pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos.

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Random
gl: Aleatorio

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Position
gl: Posición

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Last checked
gl: Última comprobación

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Allow users to choose default
gl: Permitir os usuarios elexir o editor predefinido

en: Buttons and plugins
gl: Botóns e extensións

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Toolbar location
gl: Ubicación da barra de ferramentas

en: Path location
gl: Ubicación da ruta

en: Enable resizing button
gl: Permitir botón de cambio de tamaño

en: Block formats
gl: Formatos de bloques

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: Verify HTML
gl: Verificar HTML

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
gl: Convertir etiquetas de fontes a estilos

en: Remove linebreaks
gl: Eliminar saltos de líña

en: Apply source formatting
gl: Aplicar formato de código fonte

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: module
gl: módulo

en: text
gl: texto

en: Close
gl: Activar pechar

en: Visibility settings
gl: Configuración da visibilidade

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: fields
gl: campos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Duration
gl: Duración da enquisa

en: Original
gl: Orixinal

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Unsupported database.
gl: Base de datos non admitida.

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Postal code
gl: Código postal

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Logout
gl: Saír

en: Common settings
gl: Opcións comuns

en: with comments
gl: con comentarios

en: without comments
gl: sen comentarios

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: comments
gl: comentarios

en: Full
gl: Completo

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Virgin Islands
gl: Illas Virxes

en: Full name
gl: Nome completo

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Port
gl: Porto

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Hidden
gl: Oculto

en: Browse
gl: Explorar

en: Approved
gl: Aprobado

en: Root
gl: Raíz

en: seconds
gl: segundos

en: Show
gl: Amosar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Key
gl: Clave

en: WIDTHxHEIGHT
gl: ANCHOxALTO

en: Maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo de ficheiro por subida

en: File Browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: Timer
gl: Temporizador

en: Change
gl: Cambiar

en: in
gl: en

en: Default height
gl: Altura da miniatura

en: Default width
gl: Ancho da miniatura

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
gl: <p>Ver a documentación completa en !link.</p>

en: Calendar Legend
gl: Lenda do Calendario

en: Add to calendar
gl: Engadir ao calendario

en: Week of @date
gl: Semana de @date

en: Countries
gl: Paises

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Clear
gl: Limpar

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: (disabled)
gl: desactivado

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Middle
gl: Medio

en: Minimum width
gl: Anchura mínima

en: Query
gl: Consulta

en: Code length
gl: Lonxitude do código

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Spam control
gl: Control de lixo

en: Characters to use in the code
gl: Caracteres a usar no código

en: The list of characters to use should not contain spaces.
gl: A lista de caracteres a empregar non debe conter espazos en branco.

en: equals
gl: iguais

en: Math question
gl: Pregunta matemática

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
gl: Atopouse un byte indebido mentres se dividía unha cadea en caracteres UTF-8.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
gl: Para o idioma %lang_name (código %lang_code)

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Block name
gl: Nome do bloque

en: Period
gl: Periodo

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Date's time zone
gl: Franxa horaria predeterminada

en: No time zone conversion
gl: Sen conversión de fuso horario

en: hour
gl: hora

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
gl: As datas sen granularidade de horas non deben utilizar xestión de zona horaria

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: Date field
gl: Campo data

en: Controls
gl: Controis

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: E-mail subject
gl: Asunto do correo electrónico

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: author
gl: autor

en: AND
gl: E

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: any
gl: calquera

en: Execute custom PHP code
gl: Executa código PHP personalizado

en: PHP code
gl: Código PHP

en: Changes have been saved.
gl: Os cambios foron gardados.

en: views
gl: vistas

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: Default template
gl: Persoal por defecto

en: Maxlength
gl: Lonxitude máxima

en: profile
gl: perfil

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: What links here
gl: O que enlaza aquí

en: Seconds
gl: Segundos

en: Info
gl: Información

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to improve the CAPTCHA system and protect email addresses.
gl: Usa o servizo web <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> para mellorar o sistema de CAPTCHA e protexer as direccións de correo electrónico.

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
gl: Define que tema visual usará reCAPTCHA

en: Red
gl: Vermello

en: White
gl: Branco

en: Black Glass
gl: Vidrio negro

en: Clean
gl: Limpar

en: Tab Index
gl: Índice de solapa

en: Sets a <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> for the reCAPTCHA text box. If other elements in the form use a tabindex, this should be set so that navigation is easier for the user.
gl: Establece un <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> para o recadro de texto de reCAPTCHA. Se outro elemento do formulario usa un tabindex, esto debería especificarse para que a navegación sexa más fácil para o usuario.

en: The Tab Index must be an integer.
gl: O índice de solapa debe ser un número enteiro.

en: Incorrect please try again
gl: Incorrecto, por favor inténteo de novo

en: Enter the words above:
gl: Escriba as palabras de enriba:

en: Enter the numbers you hear:
gl: Escriba os números que escoite:

en: Get another CAPTCHA
gl: Obter outro CAPTCHA

en: Get an audio CAPTCHA
gl: Obter un CAPTCHA de audio

en: Get an image CAPTCHA
gl: Obter un CAPTCHA de imaxen

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to protect email addresses.
gl: Usa o servizo web <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> para protexer as direccións do correo electrónico.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA Mailhide is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
gl: Usa o servizo web reCAPTCHA para protexer as direccións de correo electrónico. Para maior información sobre qué é reCAPTCHA Mailhide, visite o <a href="@url" target="_blank">sitio web oficial</a>.

en: Head over to the <a href="@inputformats">input format settings</a> and add the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> input filter to hide posted emails.
gl: Diríxase a <a href="@inputformats">configuración de formatos de entrada</a> e engada o filtro de entrada de <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> para ocultar os correos electrónicos que se envían.

en: Addresses cannot be hidden because the administrator has not set the reCAPTCHA Mailhide keys.
gl: As direccións non se poden ocultar porque o administrador non foron establecidas as chaves de reCAPTCHA Mailhide.

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA system.
gl: Usa o servizo web de reCAPTCHA para mellorar o sistema de CAPTCHA.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses.
gl: Usa o servizo web de reCAPTCHA para protexer direccións de correo electrónico.

en: People
gl: Persoas

en: warning
gl: advertencia

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: or
gl: ou

en: Results
gl: Resultados

en: open
gl: aberta

en: Convert
gl: Convertir

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Style
gl: Estilo

en: change
gl: cambiar

en: Forums
gl: Foros

en: Superscript
gl: Superíndice

en: revert
gl: volver

en: Missing
gl: Perdido

en: Permissions
gl: Permisos

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: All tags
gl: Todas as etiquetas

en: Installed
gl: Instalado

en: Last modified
gl: Última modificación

en: options
gl: opcións

en: Reversed
gl: Invertido

en: Product
gl: Produto

en: Date created
gl: Data de creación

en: Completed
gl: Completado

en: Reverse
gl: Invertido

en: Standard
gl: Estándar

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Interval
gl: Intervalo

en: completed
gl: completado

en: Not published
gl: Non publicado

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
gl: A configuración de PHP limita o tamaño máximo de ficheiro para subir a %size.

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Attach
gl: Adxuntar

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Documents
gl: Documentos

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: image
gl: imaxe

en: Oldest first
gl: O máis antigo primeiro

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Base path
gl: Ruta base

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Translations
gl: Traduccións

en: comment
gl: comentario

en: Loading...
gl: Cargando...

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Automatic
gl: Automático

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Ok
gl: Correcto

en: cancel
gl: cancelar

en: Processing
gl: Procesando

en: disable
gl: desactivar

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Control how your image/file browser works.
gl: Controla cómo funciona o seu explorador de documentos.

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
gl: Permitir a inserción de documentos e imáxes en áreas de texto simple.

en: Insert !image or !link.
gl: Insertar !image ou !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
gl: Un cargador e navegador de imáxes/arquivos con soporte de directorios personais e cuota de usuario.

en: Submissions
gl: Envíos

en: Analysis
gl: Análise

en: Clear Form Submissions
gl: Limpar envíos do formulario

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
gl: Seguro que quere borrar todos os envíos para este formulario?

en: Webform %title entries cleared.
gl: Borráronse as respostas ao webform %title.

en: Are you sure you want to delete this submission?
gl: Está seguro que desexa borrar leste envío?

en: Submitted values are
gl: Os valores enviados son:

en: webform
gl: Formulario Web (Webform)

en: Q
gl: P

en: View and edit all the available webforms on your site.
gl: Ver e editar todos os webforms do sitio.

en: Webform
gl: Formulario web

en: Global configuration of webform functionality.
gl: Configuración global de webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
gl: Crear un novo formulario ou cuestionario dispoñible para os usuarios. Os resultados e estatísticas dos envíos gárdanse e están dispoñibles a usuarios con ese permiso concedido.

en: E-mail to address
gl: Correo electrónico de destino

en: E-mail from name
gl: Nome do remitente do correo electrónico

en: ever
gl: nunca

en: every hour
gl: cada hora

en: every day
gl: cada día

en: every week
gl: cada semana

en: Field Key
gl: Clave do campo

en: Submitted by !name
gl: Enviado por !name

en: Go back to the form
gl: Voltar ao formulario

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: low
gl: baixo

en: medium
gl: medio

en: high
gl: alto

en: Slogan
gl: Eslogan

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Display on separate page
gl: Mostrar nunha páxina separada

en: Add CAPTCHA administration links to forms
gl: Engade ligazóns de administración de CAPTCHA aos formularios

en: administer CAPTCHA settings
gl: administrar os axustes de CAPTCHA

en: Challenge description
gl: Descripción do desafío

en: Persistence
gl: Persistencia

en: Always add a challenge.
gl: Sempre engade un desafío.

en: Log wrong responses
gl: Rexistrar as respostas incorrectas

en: The CAPTCHA settings were saved.
gl: Gardáronse os axustes de CAPTCHA.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
gl: O form_id de Drupal do formulario ao que engadir o CAPTCHA.

en: Challenge type
gl: Tipo de desafío

en: The CAPTCHA type to use for this form
gl: O tipo de CAPTCHA a empregar neste formulario

en: Illegal form_id
gl: form_id incorrecto

en: Saved CAPTCHA point settings.
gl: Gardados os axustes de puntos de CAPTCHA.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
gl: Esta seguro de querer eliminar o CAPTCHA para o form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
gl: Esta seguro de querer desactivar o CAPTCHA para o form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
gl: Eliminouse o CAPTCHA para o formulario %form_id

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
gl: Desactivouse o CAPTCHA para o formulario %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
gl: Esta páxina ofrece un resumo dos tipos de desafío dispoñíbeis, xerados cos seus axustes actuais.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
gl: Desafío «%challenge» polo módulo «%module»

en: 10 more examples of this challenge.
gl: 10 exemplos máis deste desafío.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
gl: «CAPTCHA» é un acrónimo de «Proba pública de Turing completamente automatizada para diferenciar computadoras de seres humanos» (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). É unha típica proba de desafío-resposta para determinar se o/a usuario/a é unha persoa. O módulo CAPTCHA é  unha ferramenta para combater a presentación automatizada de usuarios/as mal intencionados (spam) de, por exemplo formularios de comentarios, formularios de rexistro de usuarios/as, formularios de  libro de visitas, etc. Pode completar o formulario desexado cun desafío adicional, que debería ser doado de resolver para unha persoa, pero abondo complexo para manter apartados os scripts automatizados e robots de lixo (spam).

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
gl: Teña en conta que o módulo CAPTCHA interactúa coa caché de páxinas (véxa os <a href="!performancesettings">axustes de rendemento</a>). Xa que o desafío debe ser único para cada formulario xerado, o almacenamento en caché da páxina é preventivo. Asegúrese de que estes formularios non aparecen en demasiadas páxinas ou perderá a eficacia do almacenamento en caché. Por exemplo, se vostede pon un CAPTCHA no bloque de acceso do/a usuario/a, que normalmente aparece en cada páxina para os/as visitantes anónimos/as, a caché, prácticamente, desactivarase. Os formularios de entrada de comentarios son outro exemplo. Neste caso, deberá estabelecer o «%commentlocation» como «%separatepage» nas opcións dos comentarios dos <a href="!contenttypes">tipos de contido</a> relevantes para obter unha mellor eficacia do almacenamento en caché.

en: Location of comment submission form
gl: Ubicación do formulario de envío de comentarios

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
gl: CAPTCHA é unha marca rexistrada da Universidade Carnegie Mellon

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
gl: Pódese engadir un CAPTCHA a practicamente calquera formulario Drupal. Na listas de formularios fornecense algúns formularios predeterminados, pero pódense engadir e xestionar doadamente formularios de xeito arbitrario cando a opción «%adminlinks» está activa.

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
gl: Aos/Ás usuarios/as con <a href="@perm">permisos</a> «%skipcaptcha» non se lles presentará un desafío. Asegúrese de conceder este permiso só aos/as usuarios/as de confianza (por exemplo, os/as administradores/as do sitio). Se desexa probar un formulario protexido, asegúrese de facelo como un/a usuario/a sen o permiso «%skipcaptcha» (por exemplo, como usuario/a anónimo/a).

en: skip CAPTCHA
gl: saltar o CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
gl: Esta pregunta é para comprobar que vostede é unha persoa e prever o envío automático de lixo.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
gl: Os/As usuarios/as sen confianza verán aquí un CAPTCHA (!settings).

en: general CAPTCHA settings
gl: axustes xerais de CAPTCHA

en: Enabled challenge
gl: Desafío activado

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
gl: «@type» polo módulo «@module» (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
gl: Poña aquí un CAPTCHA para os/as usuarios/as que non son de confianza.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
gl: A resposta introducida no CAPTCHA non foi correcta.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
gl: Resolva este sinxelo problema matemático e introduza o resultado. Por exemplo para 1+3, introduza 4.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
gl: %form_id entrada bloqueada polo módulo CAPTCHA: o desafío «%challenge» (polo módulo «%module»), o/a usuario/a respondeu «%response», pero a solución era « %solution».

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
gl: Administrar como e onde se usan os CAPTCHA.

en: Examples
gl: Exemplos

en: An overview of the available challenge types with examples.
gl: Un resumo dos tipos de desafíos dipoñíbeis con exemplos.

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
gl: Agora pode <a href="!captcha_admin">configurar o módulo CAPTCHA</a> para o seu sitio.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
gl: Módulo base CAPTCHA para engadir desafíos a formularios arbitrarios.

en: Code settings
gl: Axustes do código

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
gl: A lonxitude do código condiciona o tamaño da imaxe. Teña en conta que valores grandes fan que a xeración de imaxes fago moito uso de CPU.

en: Font settings
gl: Axustes do tipo de letra

en: tiny
gl: moi pequena

en: small
gl: pequena

en: large
gl: grande

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
gl: O tamaño do tipo de letra condiciona o tamaño da imaxe. Teña en conta que valores grandes fan que a xeración de imaxes fago moito uso de CPU.

en: Character spacing
gl: Separación dos caracteres

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
gl: Define a distancia media entre caracteres. Teña en conta que valores grandes fan que a xeración de imaxes fago moito uso de CPU.

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
gl: Introduza o código hexadecimal para a cor do texto (p.ex. #000 ou #004283).

en: Additional variation of text color
gl: Variación adicional da cor do texto

en: moderate
gl: moderada

en: very high
gl: moi alta

en: The different characters will have randomized colors in the specified range around the text color.
gl: Os diferentes caracteres terán cores ao chou no intervalo especificado pola cor do texto.

en: Distortion and noise
gl: Distorsión é ruido

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
gl: Con esta configuración podese controlar o grao de ofuscación pola distorsión e o ruído engadido. Non esaxere a ofuscación e asegúrese de que o código na imaxe é razoábelmente doada de ler. Por exemplo, non se combinar niveis altos de distorsión e de ruído.

en: Distortion level
gl: Nivel de distorsión

en: severe
gl: severa

en: Set the degree of wave distortion in the image.
gl: Axusta o grao de distorsión das ondas na imaxe.

en: Smooth distortion
gl: Distorsión suave

en: This option adds randomly colored point noise.
gl: Esta opción engade ruído de puntos de cor ao chou.

en: Add line noise
gl: Engadir ruído de liñas

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
gl: Esta opción activa o debuxo ao chou de liñas enriba do código do texto.

en: Noise level
gl: Nivel de ruido

en: Background color is not a valid hexadecimal color value.
gl: A cor de fondo non é un valor de cor hexadecimal correcto.

en: Text color is not a valid hexadecimal color value.
gl: A cor do texto non é un valor de cor hexadecimal válido.

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
gl: Produciuse un fallo xerando a imaxe do CAPTCHA. Comprobe a configuración da imaxe CAPTCHA e especialmente o tipo de letra usada.

en: Image CAPTCHA
gl: Imaxe CAPTCHA

en: What code is in the image?
gl: Que código hai na imaxe?

en: Provides an image based CAPTCHA.
gl: Fornece un CAPTCHA baseado en imaxes.

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: Information
gl: Información

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: Internationalization
gl: Internacionalización

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Blocks
gl: Bloques

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Menus
gl: Menús

en: A valid date is required for %title.
gl: É necesaria unha data válida para %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
gl: Unha API  para datas que pode ser usada por outros módulos.

en: The Strtotime default value is invalid.
gl: O valor predefinido strtotime non é valido.

en: Relative
gl: Relativo

en: Above
gl: Enriba

en: Within
gl: Dentro

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
gl: Almacenar a data na base de datos coma unha data ISO; recomendado para datas históricas ou parciais.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
gl: Almacenar a data na base de datos como un campo datetime; recomendado para datas e horas completas que podrían precisar conversións horarias.

en: !time from now
gl: !time desde agora

en: Until
gl: Até

en: Full node
gl: Nodo completo

en: Text area
gl: Área de texto

en: Used in
gl: Usado en

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Node reference
gl: Referencia a nodo

en: Content types that can be referenced
gl: Tipo de contido que poden ser referenciados

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Title (link)
gl: Título (ligazón)

en: Title (no link)
gl: Título (sen ligazón)

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Defines a field type for referencing one node from another.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un nodo desde outro.

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: User reference
gl: Referencia de usuario

en: User roles that can be referenced
gl: Roles dos usuarios que poden ser referenciados

en: User status that can be referenced
gl: Estado dos usuarios que poden ser referenciados

en: User Reference
gl: Referencia de usuario

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un usuario desde un nodo.

en: Form
gl: Formulario

en: Debug
gl: Depuración

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Publish
gl: Publicar

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Permission
gl: Permiso

en: Grid
gl: Grella

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Submission settings
gl: Axustes do envio

en: Blue
gl: Azul

en: File format
gl: Formato de ficheiro

en: Source code
gl: Código fuente

en: Autoplay
gl: Reproducción automática

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Image gallery
gl: Galería de imaxes

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Add new profile
gl: Engadir un novo perfil

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: Thread
gl: Fío

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Title text
gl: Texto do título

en: From name
gl: Nome do remitente

en: Distinct
gl: Distintos

en: Directories
gl: Directorios

en: Extension
gl: Extensión

en: Space
gl: Espazo

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Automatic alias
gl: Alias automático de ruta

en: Change to lower case
gl: Cambiar a minúsculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
gl: Non facer nada. Deixar o alias vello intacto.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
gl: Crear un novo alias. Deixar o alias existente funcionando.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
gl: Cear un novo alias. Borrar o anterior alias.

en: Transliterate prior to creating alias
gl: Transliterar antes de crear o alias

en: Delete aliases now!
gl: Borrar os alias agora!

en: All of your path aliases have been deleted.
gl: Todos os teus alias de ruta foron eliminados.

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Usage
gl: Uso

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Contexts
gl: Contextos

en: Aggregate
gl: Engadir

en: <Any>
gl: <Algún>

en: Skin
gl: Tema

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
gl: Non se pode escribir no directorio %directory, porque non ten definidos os permisos correctos.

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: Show only items where
gl: Amosar só os elementos nos que

en: Switch user
gl: Cambiar de usuario

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: Execute PHP
gl: Executar PHP

en: Execute
gl: Executar

en: empty
gl: valeiro

en: All types
gl: Todos os tipos

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Rebuilding
gl: Reconstruindo

en: Cancel link
gl: Enlace para cancelar

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Edit this node
gl: Editar este nodo

en: Identifier
gl: Indentificador

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: No title
gl: Sen título

en: Right above
gl: Dereita arriba

en: Left below
gl: Esquerda abaixo

en: Right below
gl: Dereita abaixo

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: contains
gl: contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Edit rule
gl: Editar regra

en: Print
gl: Imprimir

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Registration form
gl: Formulario de rexistro

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: Any
gl: Calquera

en: No name
gl: Sen nome

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Or
gl: Ou

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: and
gl: e

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: You cannot enter a title without a link url.
gl: Non pode introducir un título sen unha URL asociada.

en: Popup
gl: Emerxente

en: Save rule
gl: Gardar regra

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
gl: O número máximo de envíos de formulario de contacto que pode realizar un usuario por hora.

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Not promoted
gl: Non promocionado

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: The parent comment.
gl: O comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Reply-to link
gl: Enlace de "Responder"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Link this field to its user or an author's homepage
gl: Enlaza este campo co seu usuario ou coa páxina web do autor

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Formatter
gl: Formateador

en: clone
gl: clon

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The taxonomy vocabulary ID
gl: O ID do vocabulario da taxonomía.

en: Effect
gl: Efecto

en: Fonts
gl: Fontes

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Embed
gl: Incrustar

en: Speed
gl: Velocidade

en: The language the content is in.
gl: A lingua na que está o contido.

en: Patterns
gl: Patróns

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Resizable
gl: Redimensionable

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: More link path
gl: Enlace "Ver máis"

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title only
gl: Só título

en: Not defined
gl: Sen definir

en: Validator
gl: Validador

en: Debugging
gl: Depuración

en: Inherit
gl: Herdar

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: This option enables bilinear interpolation of the distortion which makes the image look smoother, but it is more CPU intensive.
gl: Esta opción activa a interpolación biliñal da distorsión o que fai que a imaxe pareza máis suave, pero supón un maior custe en CPU.

en: Add salt and pepper noise
gl: Engadir ruído de sal e pementa

en: The image CAPTCHA is a popular challenge where a random textual code is obfuscated in an image. The image is generated on the fly for each request, which is rather CPU intensive for the server. Be careful with the size and computation related settings.
gl: Unha imaxe CAPTCHA é un popular desafío no que se ofusca un código de texto ao chou nunha imaxe. A imaxe xerase ao voo para cada petición, o que provoca un uso intensivo da CPU do servidor. Teña coidado co tamaño e coa configuración relacionada co computo.

en: Generate
gl: Xerar

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
gl: O tamaño máximo permitido dunha imaxe (ex. 640x480). Pon 0 para que non haxa restricións. Se unha <a href="!image-toolkit-link">caixa de ferramentas de imaxe</a> está instalada, os ficheiros que excedan este valor serán redimensionados para que se axusten.

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: No grouping
gl: Sen agrupación

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Category ID
gl: ID da categoría

en: Button alignment
gl: Alineación dos botóns

en: Example:
gl: Exemplo:

en: %name: illegal value.
gl: @name: valor non permitido.

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: export
gl: exportar

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Number of Backup files to keep
gl: Número de copias a manter

en: Compression
gl: Compresión

en: Append a timestamp.
gl: Agregar un selo temporal

en: Timestamp format
gl: Formato do selo temporal

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
gl: Debe ser unha cadea de formato  <a href="!url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
gl: Gardar esta configuración.

en: Upload a Backup File
gl: Subir un arquivo de copia de seguridade

en: Unable to open file %file to restore database
gl: Non se pode abrir o arquivo %file para restaurar a base de datos

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non puido escribir un arquivo de texto de proba no directorio de destino %directory, e polo tanto non pode comprobar a seguridade do destino da copia de seguridade. A copia de seguridade do servidor desactivarase ata que o destino sexa seguro e poida ser escrito.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non gardará os arquivos de copia de seguridade no servidor porque o directorio de destino é de acceso público. Si desexa gardar os arquivos no servidor, por favor asegure o directorio %directory

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: of
gl: de

en: translate
gl: traducir

en: The specified file %name could not be uploaded.
gl: O arquivo especificado %name non puido subirse.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Queue title
gl: Título da cola

en: Remove from queue
gl: Eliminar da cola

en: Queue ID
gl: ID da cola

en: Queue size
gl: Tamaño da cola

en: Queue
gl: Cola

en: Scheduling
gl: Planificación

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Maximum width
gl: Anchura máxima

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Secondary tabs
gl: Pestanas secundarias

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: File browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Configuration profiles
gl: Configuración de perfís

en: Absolute URLs
gl: URLs absolutas

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
gl: Márqueo se quere que IMCE proporcione as URLs absolutas dos documentos.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
gl: A conducta predefinida para os documentos xa existentes o subir documentos o servidor

en: Keep the existing file renaming the new one
gl: Conservar o documento existente e renomear o novo

en: Keep the existing file rejecting the new one
gl: Conservar o documento existente e rexeitar o novo

en: Replace the existing file with the new one
gl: Remprazar o documento existente polo novo

en: Default method for creating thumbnails
gl: O método predefinido de creación de miniaturas

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
gl: Escalar a imaxe con respecto as dimensiós da miniatura.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
gl: Primeiro escale e logo recorte a imaxe para que encaixe nas dimensións da miniatura

en: Role-profile assignments
gl: Asignacións de rol e perfil

en: Settings were imported from the profile %name
gl: Foron importadas as opcións de configuración do perfil %name

en: Give a name to this profile.
gl: Asigne un nome para este perfil.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
gl: Establecer a 0 para usar o valor máximo dispoñible.

en: Directory quota
gl: Cuota de directorio

en: Total user quota
gl: Cuota total do usuario

en: Set to * to remove the restriction.
gl: Poña * para eliminar as restriccións.

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: Maximum number of files per operation
gl: Cantidade máxima de arquivos por operación

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
gl: Pode permitir que os usuarios seleccionen varios documentos para operacións como borrar, redimensionar, etc... Cada operación multiple excutaráse cunha sóa carga de Drupal, o que pode ser bo. Sen embargo, haberá un aumento na execución da secuencia de órdes, de carga da CPU e de consumo de memoria. Esto podería superar os límites do servidor, <strong>o que é realmente malo.</strong> Para dispoñer un número ilimitado de documentos, deixe o valor en 0.

en: Profile has been added.
gl: O perfil foi engadido.

en: Including subdirectories
gl: Incluindo subdirectorios

en: Directory path
gl: Ruta do directorio

en: directory (%dir)
gl: directorio (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Upload failed.
gl: Erro no envío.

en: File resizing successful: %files.
gl: O redimensionado do(s) documento(s) realizado satisfactoriamente: %files.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Comma (,)
gl: Coma (,)

en: ends with
gl: remata en

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Book outline
gl: índice

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Citation
gl: Citación

en: Hide submit button
gl: Ocultar botón de enviar

en: View used to select the nodes
gl: Vista usada para seleccionar os nodos

en: %name: this post can't be referenced.
gl: %name: esta entrada non pode ser referenciada.

en: Is one of
gl: É un de

en: Expression
gl: Expresión

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Send mail
gl: Enviar correo electrónico

en: Comma
gl: Coma

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Uses
gl: Usos

en: Comments are responses to node content.
gl: Os comentarios son respostas ao contido dos nodos.

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: Is empty (NULL)
gl: Está valeiro (NULL)

en: not empty
gl: non valeiro

en: Theming information
gl: Información de plantilla

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Ends with
gl: Remata en

en: Undated
gl: Sen data

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Do not cache
gl: Non incluir na caché

en: Action to take if argument is not present
gl: Acción a realizar se non hai argumentos

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se este valor e recibido como un argumento, o argumento será ignorado; por exemplo, "todos os valores"

en: <Basic validation>
gl: <Validación básica>

en: Action to take if argument does not validate
gl: Acción a realizar se o argumento non supera a validación

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
gl: Sobrescribir o valor que mostrar aos usuarios anónimos

en: Text to display for anonymous users
gl: Texto que se mostrará aos usuarios anónimos

en: Use default RSS settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Title plus teaser
gl: Títulos e resumo

en: Front page feed
gl: Fonte da páxina de inicio

en: Tab weight
gl: Peso da pestana

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: No role
gl: Sen rol

en: View link
gl: Ver ligazón

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The MIME type of the file.
gl: O tipo MIME do arquivo.

en: Link this field
gl: Ligar este campo

en: Link title
gl: Título da ligazón

en: Link this field to its node
gl: Liga este campo a este nodo

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Localization
gl: Localización

en: Cache once for everything (global)
gl: Poñer en caché dunha sóla vez para todo (global)

en: Per page
gl: Por páxina

en: Per role
gl: Por rol

en: Per role per page
gl: Por rol por páxina

en: Per user
gl: Por usuario

en: Per user per page
gl: Por usuario por páxina

en: Has Avatar
gl: Ten Avatar

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: Main menu
gl: Menú principal

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Sum
gl: Suma

en: sorted by
gl: ordeado por

en: First letter of name
gl: Primeira letra do nome

en: First two letters of name
gl: Primeiras dúas letras do nome

en: Abbreviated name
gl: Nome abreviado

en: Show week numbers
gl: Amosar os números de semana

en: 3 items
gl: 3 elementos

en: 5 items
gl: 5 elementos

en: 10 items
gl: 10 elementos

en: Too many items
gl: Demasiados elementos

en: Date year range
gl: Rango de anos da data

en: Format: @date
gl: Formato: @date

en: date ical
gl: data ical

en: The dates are invalid.
gl: As datas non son válidas.

en: Repeats
gl: Repítese

en: every week | every @count weeks
gl[0]: cada semana
gl[1]: cada @count semanas

en: every month | every @count months
gl[0]: cada mes
gl[1]: cada @count meses

en: every year | every @count years
gl[0]: cada ano
gl[1]: cada @count anos

en: every day | every @count days
gl[0]: cada día
gl[1]: cada @count días

en: Not Approved
gl: Rexeitado

en: Remove group
gl: Borrar grupo

en: is greater than
gl: é maior que

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Not installed.
gl: Non instalado.

en: Deny any new terms
gl: Rexeitar calquera termo novo

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: After saving new content
gl: Despois de gardar contido novo

en: After deleting content
gl: Despois de eliminar contido

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
gl: return array(
      0 => array(@columns),
      // Normalmente desexará para aqui. Provea máis valores
      // se desexa que o seu 'valor predefinido' sexa multi-valudo:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: No alias
gl: Sen alias

en: Numeric
gl: Numérico

en: Teaser break
gl: Final do resumo

en: Custom URL
gl: URL personalizada

en: form
gl: formulario

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Submit button text
gl: Texto do botón de envío

en: Date field(s)
gl: Campo(s) da data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
gl: Método para manexar múltiples campos de data na mesma consulta. Devolve os elementos que teñen calquer campo de data coincidinte (data = campo_1 OU campo_2), ou só queles que coincidan con todos os campos de data seleccionados (data = campo_1 E campo_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
gl: Debe seleccionar o menos un campo de data para este filtro.

en: Missing date fields!
gl: Campos de data perdidos!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
gl: (@field) <strong>Exposto</strong> @widget @format

en: The results of this submission may be viewed at:
gl: Os resultados deste envío poden ser vistos en:

en: Form: !form
gl: Formulario: !form

en: Thank you, your submission has been received.
gl: Grazas, o seu envío foi recibido.

en: User timezone
gl: Franxa horaria do usuario/a

en: %field field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: Examples: $, #, -.
gl: Exemplos: $, #, -.

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Enabled by default
gl: Activado de forma prestablecida

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
gl: O estado predeterminado do editor para os usuarios que teñan acceso a este perfil. Os usuarios poden sobrescribir este estado si se habilita a seguiente opción.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
gl: Si se permite, os usuarios poderán elexir o seu propio editor predeterminado nas opcións das suas contas de usuario.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
gl: Amosar enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
gl: Determina si se amosa o enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em> debaixo dunha área de texto. Si se deshabilita, utilizase a configuración de usuario ou o valor predeterminado global (ver enriba).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
gl: Esta opción controla se a barra de ferramentas do editor se amosa enriba ou debaixo da área de edición.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
gl: Esta opción controla a alineación dos íconos na barra de ferramientas do editor.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
gl: Si está activado, o editor insertará tabuladores cando se prema TAB e manterá os espacios en branco coma o faría un elemento PRE en HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
gl: Si está activado, as etiquetas que indican tamaños, familia, cor e cor de fondo das fuentes reemplazaránse por estilos CSS en líña.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado, o editor eliminará a maioría dos saltos de líña de contidos. O desactivar esta opción podería evitar conflictos cos filtros de entrada.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado volverá a formatear o HTML insertado. Deshabilitar esta función pode evitar algúns conflictos con formatos de texto.

en: Force cleanup on standard paste
gl: Forza a limpeza do pegado estándar

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
gl: Si se activa, a función de pegado predeterminada (Ctrl+V o BloqMaiús+Ins) comportase coma a función da extensión "pegar dende palabra"

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
gl: Separados por comas lista de formatos de bloque de HTML. Os valores posibles: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Editor default CSS
gl: CSS predeterminado do editor

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
gl: Define o CSS que se utiliza no área do editor.<br />
    Usar CSS do tema - carga os estilos do tema actual do sitio.<br />
    Definir CSS - indica unha ruta dende a que cargar os estilos.<br />
    CSS predeterminado do editor - usa os estilos por defecto do editor.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
gl: Si se escolleu Definir CSS na opción superior, introduza unha ruta a un ficheiro CSS ou a unha lista de ficheiros CSS separados por comas.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
gl: Patróns dispoñibles: <code>%b</code> (ruta base, ex: <code>/</code>), <code>%t</code> (ruta o tema, ex: <code>themes/garland</code>)

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
gl: O perfil de Wysiwyg para %format foi gardado.

en: No editor
gl: Sin editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
gl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descargar</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
gl: Extraiga o arquivo e copie o seu contido dentro dunha nova carpeta na seguiente ubicación:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
gl: Así que a biblioteca actual pódese atopar en:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
gl: Instruccións de instalación

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
gl: Actualmente non hai librerías de editor instaladas. Esta é unha lista dos editores admitidos neste momento.

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
gl: Está seguro que quere eliminar o perfil para %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
gl: O pefil wysiwyg para %name foi eliminado.

en: Configure client-side editors.
gl: Configurar os editores do lado do cliente.

en: Disable rich-text
gl: Desactivar texto enriquecido

en: Enable rich-text
gl: Activar texto enriquecido

en: The version of %editor could not be detected.
gl: Non se puido determinar a versión de %editor.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
gl: A versión %version instalada do %editor no está soportada.

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Forecolor
gl: Cor frontal

en: Backcolor
gl: Cor de fondo

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Create DIV container
gl: Crear contenedor DIV

en: FitWindow
gl: Encaixar ventá

en: Check spelling
gl: Comprobar ortografía

en: Autogrow
gl: Autoexpandir

en: Table drag/resize
gl: Estirar/redimensionar táboa

en: Table: Cell properties
gl: Táboa: Propiedades de cela

en: Table: Insert row after
gl: Táboa: Insertar fila despois

en: Table: Insert column after
gl: Táboa: Insertar columna despois

en: Table: Insert cell after
gl: Táboa: Insertar cela despois

en: Table: Delete rows
gl: Táboa: Borrar filas

en: Table: Delete columns
gl: Táboa: Borrar columnas

en: Table: Delete cells
gl: Táboa: Borrar celas

en: Table: Merge cells
gl: Táboa: Unir celas

en: Table: Horizontal split cell
gl: Táboa: Partir cela horizontalmente

en: Clean-up
gl: Limpar

en: Visual aid
gl: Axuda visual

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
gl: Regra horizontal avanzada

en: Advanced image
gl: Imaxe avanzada

en: Advanced link
gl: Enlace avanzado

en: Auto save
gl: Auto salvado

en: Context menu
gl: Menú contextual

en: Left-to-right
gl: Esquerda a Dereita

en: Right-to-left
gl: Dereita a esquerda

en: Emotions
gl: Emoticonos

en: Inline popups
gl: Elementos emerxentes en líña

en: Insert date
gl: Insertar data

en: Insert time
gl: Insertar hora

en: Insert layer
gl: Insertar capa

en: Move forward
gl: Mover delante

en: Move backward
gl: Mover detrás

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Paste text
gl: Pegar texto

en: Style properties
gl: Propiedades de estilo

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Safari compatibility
gl: Compatibilidade con Safari

en: Spell check
gl: Comprobación ortográfica

en: Font Color
gl: Cor da Fonte

en: Show/hide hidden elements
gl: Mostrar/ocultar elementos ocultos

en: Separate the teaser and body of this content
gl: Separar o resumo do corpo deste contido

en: Queues
gl: Colas

en: Broken handler @table.@field
gl: Manexador  @table.@field deteriorado

en: Skipping broken view @view
gl: Omitindo a vista rota @view

en: Ajax callback for view loading.
gl: Función callback Ajax para a carga de vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
gl: Interface administrativo das vistas. Sen este módulo non se poden crear ou editar as vistas.

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
gl: O manexador deste argumento falta ou está deteriorado e non se pode usar. Se o proporcionou un módulo que foi desactivado, reactivalo podería restaurar o manexador. Doutro modo, probablemente debería borrar este elemento.

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Rewrite the output of this field
gl: Reescribir a saída deste campo

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: O texto para mostrar neste campo. Pode incluír HTML. Ten que indicar os datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: Output this field as a link
gl: Amosar este campo como unha ligazón

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
gl: Si márcase. este campo converterase en enlace. O destino debe indicarse a continuación.

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
gl: <p>Debe engadir algúns campos adicionais a esta presentación antes de usar este campo. Estes campos pódense marcar con <em>Excluír de a presentación</em> si prefíreo. Teña en conta que debido á orde de construción, non pode usar campos logo deste campo. Si necesita un campo non listado aquí, reordene os seus campos.</p>

en: Trim this field to a maximum length
gl: Recortar este campo a unha lonxitude máxima

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Add an ellipsis
gl: Engadir puntos suspensivos

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
gl: si se marca, engadirase un "..." si se recortase o campo.

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
gl: si se marca, todas as etiquetas HTML eliminaranse.

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
gl: si se marca, activarase o corrector HTML para asegurarse de que as etiquetas quedan correctamente pechadas despois do recorte.

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este filtro. Non pode ser en branco.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Que non conteña todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: se activa <a href="@modules">o módulo de axuda avanzada</a>, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: Se instala o módulo de axuda avanzada desde !href, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: Broken
gl: Roto

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: View name
gl: Nome da vista

en: View description
gl: Ver a descrición

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
gl: Esta descrición aparecerá nas páxinas de administración de vistas para informar en que consiste a vista.

en: View tag
gl: Ver marca

en: The view has been deleted.
gl: A vista foi eliminada.

en: There is no lock on view %view to break.
gl: Non hai un bloqueo que romper na vista %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
gl: Estas seguro de querer romper o bloqueo na vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
gl: Rompendo este bloqueo perderase calquer cambio feito polo usuario !user non gardado.

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
gl: Escriba o nome que se usará para esta vista si fose distinto do da vista orixinal. Deixe o campo baleiro si desexa usar o nome orixinal da vista.

en: Paste view code here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Unable to interpret view code.
gl: Non se pode interpretar o código da vista.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
gl: Unha vista con este nome xa existe; por favor elixa un nome diferente

en: Display plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de visualización @plugin no está dispoñíbel.

en: Style plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de estilo @plugin no está dispoñíbel

en: Row plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de fila @plugin no está dispoñíbel.

en: @type handler @table.@field is not available.
gl: O manejador @type de @table.@field non está dispoñible.

en: Unable to import view.
gl: Non é posíbel importar a vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
gl: Preme en un elemento para editar os detalles do elementos.

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: View analysis
gl: Ver análise

en: Configure @type
gl: Configurar @type

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Configure summary style for @type %item
gl: Configurar o estilo do sumario para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: Error: missing @component
gl: Erro: @component perdido

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: Displays rows as an HTML list.
gl: Amosar as filas como unha lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The title of the aggregator category.
gl: O título da categoría de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The comment ID of the field
gl: O ID do comentario do campo

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: Provide a simple link to view the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para ver o comentario.

en: Provide a simple link to edit the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o comentario.

en: Provide a simple link to delete the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o comentario

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: The Comment ID of the parent comment.
gl: O ID de comentario do comentario pai.

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
gl: Se os comentario están activados ou desactivados no nodo.

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment with standard comment view.
gl: Mostrar o comentario coa vista estándar de comentario.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Link to contact page
gl: Ligazón á páxina de contacto

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Locale source
gl: Orixe de regionalización

en: The group the translation is in.
gl: O grupo no que está a tradución.

en: The full original string.
gl: A cadea orixinal completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
gl: A versión do núcleo de Drupal para o que é esta cadea.

en: Provide a simple link to edit the translations.
gl: Provee unha ligazón para editar as traduccións.

en: Locale target
gl: Destino de regionalización

en: The full translation string.
gl: A cadea de traducción completa.

en: The language this translation is in.
gl: A lingua na que está a traducción.

en: Singular LID
gl: LID singular

en: Whether or not the translation is plural.
gl: Si a tradución é plural ou non.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: Published or admin
gl: Publicado ou administrado

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: Created year
gl: Ano de creación

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: Revert link
gl: Revertir o enlace

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Poll
gl: Enquisa

en: Whether the poll is open for voting.
gl: Si a enquisa permanece aínda aberta para votar ou non.

en: Profile textfield
gl: Campo de texto de perfil

en: Profile textarea
gl: Área de texto de perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile selection
gl: Selección de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
gl: lista de perfil en formulario libre %field-name.

en: Links from
gl: Ligazón desde

en: Other nodes that are linked from the node.
gl: Outros nodos ligados desde este nodo.

en: Links to
gl: Ligazón a

en: Other nodes that link to the node.
gl: Outros nodos que ligan con este nodo.

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: The terms to search for.
gl: Os termos a buscar.

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: Stores site access information.
gl: Almacena información de acceso ao sitio.

en: Title of page visited.
gl: Título da páxina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
gl: Nome do host do usuario que visitou a páxina.

en: The user who visited the site.
gl: O usuario que visitou o sitio.

en: The ID of the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The path of the file.
gl: A ruta do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The status of the file.
gl: O estado do ficheiro.

en: The date the file was uploaded.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: Taxonomy term name.
gl: Nome de termo da taxonomía.

en: The parent term of the term.
gl: O termo pai do termo.

en: Node translation
gl: Tradución do nodo

en: Source translation
gl: Orixe de tradución

en: The source that this content was translated from.
gl: O orixinal do que se traduciu este contido.

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Language of the user
gl: Lingua do usuario

en: The user's picture, if allowed.
gl: A imaxe do usuario, se está permitida.

en: The date the user was created.
gl: A data que o usuario foi creado.

en: The user's last access date.
gl: A última data de acceso do usuario.

en: The user's last login date.
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: Whether a user is active or blocked.
gl: Se un usuario está activo ou bloqueado.

en: The user's signature.
gl: A sinatura do usuario.

en: Provide a simple link to edit the user.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o usuario.

en: Roles that a user belongs to.
gl: Roles asignados a un usuario.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: Link this field to its comment
gl: Liga este campo aos comentarios

en: contact
gl: contacto

en: Unknown group
gl: Grupo descoñecido

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Current installed version
gl: Versión actualmente instalada

en: Node IDs separated by , or +
gl: IDs dos nodos separados por , ou +

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its taxonomy term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term IDs separated by , or +
gl: IDs dos termos separados por, ou +

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Translation option
gl: Opcións de tradución

en: To the user
gl: Para o usuario

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
gl[0]: Non foi posíbel atopar o usuario: @users
gl[1]: Non foi posíbel atopar os usuarios: @users

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
gl: Só os usuarios ca marca de permiso seleccionada poderán acceder a esta presentación. Teña en conta cos usuarios con permiso para "acceder a todas as vistas" poderán ver cualquera vista sin importar outros permisos.

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Use AJAX when available to load this view
gl: Empregar AJAX, cando sexa posíbel, para cargar esta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
gl: O número de elementos a amosar por páxina. Poña "0" para sen límite.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Display output
gl: Amosar a saida

en: Style output
gl: Estilo de saída

en: Alternative style
gl: Estilo alternativo

en: Row style output
gl: Saída do estilo de fila

en: Alternative row style
gl: Estilo de fila alternativo

en: Field @field (ID: @id)
gl: Campo @field (ID: @id)

en: Change theme
gl: Cambiar o tema

en: Theming information (display)
gl: Información da plantilla (visualización)

en: Back to !info.
gl: Voltar a !info.

en: theming information
gl: información da plantilla

en: This display has no theming information
gl: Esta visualización non ten información de plantilla

en: This is the default theme template used for this display.
gl: Esta é a plantilla predeterminda para esta visualización.

en: This is an alternative template for this display.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para esta visualización.

en: Theming information (style)
gl: Información da plantilla (estilo)

en: This display has no style theming information
gl: Esta visualización non ten información de estilo da plantilla

en: This is the default theme template used for this style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada por este estilo.

en: This is an alternative template for this style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo.

en: Theming information (row style)
gl: Información da plantilla (estilo de fila)

en: This display has no row style theming information
gl: A visualización non ten información da plantilla do estilo de fila

en: This is the default theme template used for this row style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada neste estilo de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo de fila.

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: File found in folder @template-path
gl: Ficheiro atopado no cartafol @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
gl: (Ficheiro non atopado, no cartafol @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Block caching type
gl: Tipo de caché do bloque

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Pestana de menú

en: Default menu tab
gl: Pestana de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da pestana

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
gl: "$arg" xa non está soportada. Agora podes usar %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha vista cunha ruta que remata en % non pode ser unha pestana.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar valeiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: The style selected does not utilize fields.
gl: O estilo seleccionado non usa campos.

en: None defined
gl: Ningún definido

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
gl: Esta vista está sendo editada polo usuario !user, polo que está bloqueada para ser editada por outros. Este bloqueo ten !age. Preme aquí para <a href="!break">romper o bloqueo</a>.

en: New view
gl: Nova vista

en: Changed view
gl: Cambiar vista

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
gl: Vista %name, amosando elementos do tipo <strong>@base</strong>.

en: Live preview
gl: Vista previa

en: @current of @max
gl: @current de @max

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: - All -
gl: - Todo -

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiples valores

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: No changes have been made to this feature.
gl: Non se realizaron cambios nesta funcionalidade.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Download feature
gl: Descargar funcionalidade

en: Enable and disable features.
gl: Activar e desactivar funcionalidades.

en: Display components of a feature.
gl: Amosar os compoñentes dunha funcionalidade.

en: Dependency
gl: Dependencia

en: No features available.
gl: Non hai funcionalidades dispoñíbeis

en: Filter criteria
gl: Criterios de filtrado

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Rule type
gl: Tipo de regra

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: Header top
gl: Parte superior da cabeceira

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: An error occurred and processing did not complete.
gl: Aconteceu un erro e o proceso non se pudo copletar.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Popular content
gl: Contido popular

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Wipe and rebuild
gl: Limpar e reconstruir

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: default challenge type
gl: tipo de desafío predeterminado

en: @type (from module @module)
gl: @type (do módulo @module)

en: Form protection
gl: Protección de formularios

en: Select the challenge type you want for each of the listed forms (identified by their so called <em>form_id</em>'s). You can easily add arbitrary forms with textfield at the bottom of the table or with the help of the '%CAPTCHA_admin_links' option below.
gl: Seleccione o tipo de desafío que quere para cada unha dos formularios enumerados (identificados polo seu nomeado <em>form_id</em>). Vostede pode engadir doadamente formularios arbitrarios con campo de texto na parte inferior da táboa ou coa axuda da opción «%CAPTCHA_admin_links» a seguir.

en: Default challenge type
gl: Tipo de desafío predeterminado

en: Select the default challenge type for CAPTCHAs. This can be overriden for each form if desired.
gl: Selecciona o tipo de desafío predeterminado para os CAPTCHA. Se é necesario esta opción pode ser sobrescrita en cada formulario.

en: Allow CAPTCHAs and CAPTCHA administration links on administrative pages
gl: Permite CAPTCHAS e ligazóns administrativas de CAPTCHA nas páxinas de administración

en: This option makes it possible to add CAPTCHAs to forms on administrative pages. CAPTCHAs are disabled by default on administrative pages (which shouldn't be accessible to untrusted users normally) to avoid the related overhead. In some situations, e.g. in the case of demo sites, it can be usefull to allow CAPTCHAs on administrative pages.
gl: Esta opción permite engadir CAPTCHA aos formularios nas páxinas de administración. Os CAPTCHA, por omisión, están desactivados nas páxinas administrativas (xa que non deben ser accesíbeis aos/ás usuarios/as nos/as que non se confía normalmente) para evitar a sobrecarga relacionada. Nalgunhas situacións, por exemplo, nos casos de sitios de demostracións, pode ser útil permitir o uso CAPTCHA nas páxinas de administración.

en: Add a description to the CAPTCHA
gl: Engadir unha descrición ao CAPTCHA

en: Add a configurable description to explain the purpose of the CAPTCHA to the visitor.
gl: Engadir unha descrición configurábel para explicar o propósito do CAPTCHA para o/a visitante.

en: CAPTCHA description
gl: Descrición de CAPTCHA

en: Configurable description of the CAPTCHA. An empty entry will reset the description.
gl: Descrición configurábel do CAPTCHA. Unha entrada baleira restaura a descrición

en: Default CAPTCHA validation
gl: Verificación CAPTCHA predeterminada

en: Define how the response should be processed by default. Note that the modules that provide the actual challenges can override or ignore this.
gl: Defina como debe ser procesada, de xeito predeterminado,  a resposta. Teña en conta que os módulos que fornecen os desafíos actuais poden anular ou ignorar isto.

en: Case sensitive validation: the response has to exactly match the solution.
gl: Verificación sensíbel ás maiúsculas: a resposta debe coincidir exactamente coa solución.

en: Case insensitive validation: lowercase/uppercase errors are ignored.
gl: Verificación non sensíbel a maiúsculas: os erros de minúsculas/maiúsculas son ignorados.

en: Added CAPTCHA point.
gl: Engadido un punto CAPTCHA.

en: Reset of CAPTCHA description for language %language.
gl: Restaurouse a descrición de CAPTCHA para o idioma %language.

en: Reset of CAPTCHA description.
gl: Restaurouse a descrición de CAPTCHA.

en: Failed to set a CAPTCHA type for form %form_id: could not interpret value "@captcha_type"
gl: No, foi posíbel estabelecer un tipo de CAPTCHA para o formulario %form_id: non foi posíbel interpretar o valor «@captcha_type»

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
gl: CAPTCHA: activado o desafío «@type»

en: This is a pre-solved, non-blocking example of this challenge.
gl: Este é un exemplo xa resolto e sen bloqueo deste desafío.

en: CAPTCHA: no challenge enabled
gl: CAPTCHA: non hai desafíos activados

en: Test one two three
gl: Proba un dous tres

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
gl[0]: Foi bloqueado 1 envío de formulario
gl[1]: Foron bloqueados @count envíos de formularios

en: CAPTCHA point administration
gl: Administración de puntos CAPTCHA

en: Presolved image CAPTCHA example, generated with the current settings.
gl: Exemplo de imaxe CAPTCHA xa resolto, xerada coa configuración actual.

en: extra large
gl: moi grande

en: tight
gl: fina

en: wide
gl: grosa

en: extra wide
gl: moi grosa

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: Styles
gl: Estilos

en: In queue
gl: Na cola

en: Are you sure you want to delete "%title"?
gl: Está seguro de querer eliminar "%title"?

en: Queue empty
gl: Cola valeira

en: Queue full
gl: Cola chea

en: queue
gl: cola

en: Add/remove links
gl: Engadir/borrar ligazóns

en: Link to tab
gl: LIgazón á pestana

en: All queues
gl: Todas as colas

en: All subqueues
gl: Todas as subcolas

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: %name: found no valid user with that name.
gl: %name: non se atopou un usuario válido con este nome.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Edit !type
gl: Editar !type

en: Sort descending
gl: Ordenar de maneira descendente

en: Sort ascending
gl: Ordenar de maneira ascedente

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Region settings
gl: Opcións de rexión

en: Form settings
gl: Axustes do formulario

en: View the calendar.
gl: Ver o calendario.

en: Half hour
gl: Media hora

en: All times
gl: Todo o tempo

en: Empty day
gl: Día baleiro

en: %title is invalid.
gl: @title non é válido.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
gl: HTTP Request Error importando %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
gl: Fallou a apertura do ficheiro: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
gl: Ficheiro de calendario non válido: %filename

en: Invalid calendar file.
gl: Ficheiro de calendario non válido.

en: Custom input format
gl: Formato de entrada personalizado

en: Hide repeat rule
gl: Ocultar a regra de repetición

en: Current exceptions
gl: Actuais excepcións

en: Date wizard
gl: Asistente de data

en: remove !view
gl: borrar !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
gl: Está seguro de querer borrar a vista %view?

en: Removed calendar %calendar.
gl: Borrouse o calendario %calendar.

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
gl: O nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _). Crearase o tipo de contido se este non é un tipo de contido existente

en: Content type label
gl: Etiqueta do tipo de contido

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
gl: O nome lexíbel polos humanos para este tipo de contido. So é preciso cando se crea un tipo de contido novo.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
gl: Un tipo de contido data que está ligado a unha Vista de calendario.

en: Content type description
gl: Descrición do tipo de contido

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
gl: Unha descripción do tipo de contido. Só necesario cando se cree un novo tipo de contido.

en: Date field name
gl: Nome do campo data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
gl: Nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _) Non debe de ser un nome de campo xa existente.

en: Date field label
gl: Etiqueta do campo data

en: The human-readable label for this field.
gl: A etiqueta lexíbel por humanos para este campo.

en: Date widget type
gl: Tipo de widget de data

en: Show repeating date options
gl: Amosar as opcións de repetición de data

en: Date field type
gl: Tipo de campo de data

en: Date timezone handling
gl: Xestión do fuso horario

en: Create a calendar for this date field
gl: Crear un calendario para este campo de data

en: This field name already exists.
gl: Este nome de campo xa existe.

en: Date Tools
gl: Ferramentas de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
gl: Ferramentas para importar e crear automaticamente datas e calendarios.

en: Remove calendar
gl: Borrar calendario

en: Date browser
gl: Navegador de datas

en: Date browser style
gl: Estilo do navegador de datas

en: Date (!base_table)
gl: Data (!base_table)

en: Navigate to previous year
gl: Navegar ao ano anterior

en: Navigate to next year
gl: Navegar ao seguinte ano

en: Navigate to previous month
gl: Navegar ao mes anterior

en: Navigate to next month
gl: Navegar ao seguinte mes

en: Navigate to previous week
gl: Navegar á semana anterior

en: Navigate to next week
gl: Navegar á seguinte semana

en: Navigate to previous day
gl: Navegar ao día anterior

en: Navigate to next day
gl: Navegar ao día seguinte

en: manage fields
gl: administrar campos

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: <No value>
gl: <Sin valor>

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: %name: invalid input.
gl: %name: entrada non permitida.

en: %name: found no valid post with that title.
gl: %name: non se atopou unha entrada válida con este título.

en: View used to select the users
gl: Vista empregada para seleccionar os usuarios

en: Page top
gl: Parte superior da páxina

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: Sidebar first
gl: Primeira barra lateral

en: No nodes in this queue.
gl: Non hai nodos nesta cola.

en: Post Date
gl: Data de publicación

en: This option makes it easy to manage CAPTCHA settings on forms. When enabled, users with the "%admincaptcha" permission will see a fieldset with CAPTCHA administration links on all forms, except on administrative pages.
gl: Esta opción fai que a configuración de CAPTCHA nos formularios sexa doada de administrar. Cando está activada, os/as usuarios/as con permisos de «%admincaptcha» verán un campo para estabelecer ligazóns de administración de CAPTCHA en todos os seus formularios, agás nas páxinas de administración.

en: The built-in font only supports Latin2 characters. Only use "a" to "z" and numbers.
gl: O tipo de letra incorporado só permite usar caracteres Latin2. Usar só da «a» á «z» e números.

en: Save !type
gl: Gardar !type

en: Delete !type
gl: Eliminar !type

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
gl: Exemplo: http://omeusitioweb.com/fserver

en: features
gl: funcionalidades

en: Create feature
gl: Crear funcionalidade

en: Create a new feature.
gl: Crear unha nova funcionalidade.

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
gl: Produciuse un error de verificación CAPTCHA:  ID de sesión de CAPTCHA descoñecido. Póñase en contacto co/a administrador/a do sitio se o problema persiste.

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID (%csid).
gl: Produciuse un erro de verificación CAPTCHA: ID de sesión CAPTCHA descoñecido (%csid).

en: The Image CAPTCHA module can not generate images because your PHP setup does not support it (no <a href="!gdlib">GD library</a> with JPEG support).
gl: O módulo Imaxe CAPTCHA non pode xerar imaxes porque a configuración de PHP non o admite (non hai compatibilidade con JPEG na <a href="!gdlib">biblioteca GD</a>.

en: Color and image settings
gl: Configuración da cor e da imaxe

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
gl: Configuración do fondo, cor do texto e formato de ficheiro do CAPTCHA de imaxe.

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90). When using the PNG file format with transparent background, it is recommended to set this close to the underlying background color.
gl: Introduza o código hexadecimal para a cor de fondo (p.ex. #FFF ou #FFCE90). Recomendase axustar este valor o máis aproximado á cor do fondo cando se usa o formato de ficheiro PNG con fondo transparente

en: Select the file format for the image. JPEG usually results in smaller files, PNG allows tranparency.
gl: Seleccione o formato de ficheiro para a imaxe. JPEG normalmente consegue ficheiros máis pequenos, PNG permite transparencias.

en: PNG with transparent background
gl: PNG con fondo transparente

en: @level - no distortion
gl: @level - sen distorsión

en: @level - low
gl: @level - baixo

en: @level - medium
gl: @level - medio

en: @level - high
gl: @level - alto

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
gl: O número máximo de caracteres que este campo pode ter.

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como valeiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar se está valeiro

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Hostname of user that posted the comment.
gl: Nome do equipo do usuario que enviou o comentario.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: The role ID of the role.
gl: O ID do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Submitted by !username on !datetime
gl: Enviado por !username a !datetime

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: SQL Query
gl: Consulta SQL

en: Exposed form
gl: Formulario exposto

en: Recreate
gl: Recrear

en: Mark as reviewed
gl: Marcar como revisada

en: Disable selected modules
gl: Desactivar os módulos seleccionados

en: Leave enabled
gl: Manter activo

en: Manage features.
gl: Xestionar funcionalidades.

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: The order of pages in the book hierarchy.
gl: A orde das páxinas na xerarquía do libro.

en: Exported content
gl: Contido exportado

en: override
gl: sobrescribir

en: List !type
gl: Listar !type

en: Export !type
gl: Exportar !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
gl: O nome da base de datos. A base de datos debe existir, non será creada para vostede.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
gl: Ingrese o nome do usuario que ten acceso de escritura á base de datos.

en: The database name is not valid.
gl: O nome da base de datos non é válido.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
gl: Pode omitir táboas específicas, ou os datos de táboas específicas no arquivo de copia de seguridade. Omita únicamente datos que saiba que non necesitará, como datos de caché, ou táboas doutras aplicacións. Excluír táboas pode romper a súa instalación de Drupal, xa que logo <strong>non cambie estas opcións a menos que saiba o que está facendo</strong>.

en: Lock tables during backup
gl: Bloquear táboas durante o copiado

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
gl: Isto pode axudar a reducir a corrupción de datos, pero fará que o seu sitio non responda.

en: %num SQL commands executed.
gl: %num comandos SQL executados.

en: MySQL Database
gl: Base de datos MySQL

en: Default Database
gl: Base de datos predeterminada

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
gl: Ingrese a dirección de correo electrónico onde enviar as copias de seguridade. Asegurese que o servidor de correo electrónico sexa capaz de manexar arquivos adjuntos

en: Database backup from !site: !file
gl: Copia de seguridade !file de !site

en: Database backup attached.
gl: Copia de seguridade achegada

en: Server Directory
gl: Directorio do servidor

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
gl: Ingrese a ruta ao directorio onde gardará as copias de seguridade. Use rutas relativas á ruta raíz de Drupal. O servidor debe poder escribir en devandita ruta.

en: Change file mode (chmod)
gl: Cambiar propiedades do arquivo (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chmod ao modo que especifique. Especifique o modo en forma octal (p. ex. 644 ou 0644) ou déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: Change file group (chgrp)
gl: Cambiar o grupo do arquivo (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chgrp ao grupo que especifique. Déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
gl: Debe ingresar un valor válido octal para chmod (p. ex. 644 ou 0644) en o campo de cambio de modo, ou deixalo en branco.

en: Manual Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade manuais

en: Scheduled Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade programadas

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
gl: Gardar os arquivos nun directorio dun servidor FTP.

en: FTP Directory
gl: Directorio FTP

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
gl: Gardar os arquivos de copia de seguridade nun espazo no seu !link.

en: Amazon S3 account
gl: Conta Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
gl: Enviar a copia de seguridade como arquivo achego nun correo ás direccións de correo electrónico especificadas.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Seleccionar a base de datos a restaurar. Calquera base de datos creada nos Destinos ou especificada en settings.php pode ser restaurada.

en: Are you sure you want to restore the database?
gl: Está seguro que desexa restaurar o arquivo de copia de seguridade?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
gl: Restaurar eliminará parte ou toda a información e non pode desfacerse. <strong>Sempre probe as súas copias de seguridade nun servidor distinto do de produción</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
gl: Está seguro que desexa eliminar o arquivo de copia de seguridade?

en: Backup Source
gl: Orixe da copia de seguridade

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
gl: Elixa a base de datos a gardar. Calquera destino de base de datos que creara e calquera base de datos especificada no seu settings.php pódese gardar.

en: Destinations
gl: Destinos

en: destinations
gl: destinos

en: destination
gl: destino

en: Add a new @s destination.
gl: Agregar un novo @s de destino.

en: Choose the type of destination you would like to create:
gl: Elixa o tipo de destino que desexa crear:

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar o destino %name? <strong>As copias de seguridade existentes no destino non serán eliminadas.</strong>

en: list files
gl: listar arquivos

en: restore
gl: restaurar

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
gl:  Non é necesario que ingrese unha contraseña a menos que desexe cambiar a contraseña actualmente gardada.

en: File Encryption
gl: Cifrado de arquivo

en: Install the !link to enable backup file encryption.
gl: Instale o !link para activar o encriptado do arquivo da copia de seguridade.

en: AES Encryption Module
gl: Módulo de cifrado AES

en: AES Encryption
gl: Cifrado AES

en: Send an email if backup succeeds
gl: Enviar un correo electrónico si a copia ten éxito

en: Email Address for Success Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de éxito

en: Send an email if backup fails
gl: Enviar correo electrónico si a copia de seguridade falla

en: Email Address for Failure Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de erro

en: !site backup succeeded
gl: A copia de seguridade de !site tivo éxito

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito.

en: !site backup failed
gl: A copia de seguridade de !site fallou

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade fallou, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
gl: A copia de seguridade fallou por motivos descoñecidos.

en: Disable query log
gl: Desactivar o rexistro de consultas query

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de copia de seguridade. Este será activado nuevamente cando se completou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable.

en: Take site offline
gl: Cambiar o sitio a modo de mantemento

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a copia de seguridade e mostra unha mensaxe de mantemento. O sitio volverá estar en liña unha vez que a copia de seguridade complétese.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de restauración. Este será activado nuevamente cando se restaurou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable..

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a restauración e mostra unha mensaxe de Sitio en Mantemento. O sitio será posto nuevamente en liña unha vez finalizada a restauración.

en: View as checkboxes
gl: Ver como casillas de selección

en: Backup File
gl: Arquivo de copia de seguridade

en: You can use tokens in the file name.
gl: Pode utilizar reemplazos no nome do arquivo.

en: profiles
gl: perfiles

en: Untitled Profile
gl: Perfil sen nome

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
gl: Está seguro que desexa eliminar o perfil %name? Calquera tarefa programada que utilice este perfil será deshabilitada.

en: schedule
gl: tarefa programada

en: schedules
gl: Planificacións

en: Untitled Schedule
gl: Tarefa programada sen nome

en: No tables excluded
gl: Non se excluiron táboas

en: No data omitted
gl: Non se omitiu ningún dato

en: Schedule Name
gl: Nome da planificación

en: Settings Profile
gl: Opcións do perfil

en: -- None Available --
gl: -- Non dispoñible --

en: Create new destination
gl: Crear un novo destino

en: Backup period must be a number greater than 0.
gl: O período de copia de seguridade debe ser un número maior que 0.

en: Once a second
gl: Unha vez por segundo

en: Every @count seconds
gl: Cada @count segundos

en: Once a minute
gl: Cada minuto

en: Every @count minutes
gl: Cada @count minutos

en: Every @count hours
gl: Cada @count horas

en: Every @count days
gl: Cada @count días

en: Once a week
gl: Unha vez por semana

en: Every @count weeks
gl: Cada @count semanas

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
gl: "Backup and Migrate" simplifica as tarefas de salvaguardado e migración das súas bases de datos Drupal. Proporciona unha función para salvaguardar a base de datos completa a un ficheiro ou descargala, asi como de restaurar dende una copia de seguridade anterior. Pode tamén programar as operacións de copia de seguridade. Ofrece soporte para a compresión das mesmas.
    Poden ser importadas nesta un noutra instalación de Drupal usando con !restorelink, ou ben pode usar una ferramenta de bases de datos como  <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> ou mesmo dende a liña de comandos de mysql.

en: restore feature
gl: Característica de recuperación

en: Quick Backup Tab
gl: Pestana de backup rápido

en: Advanced Backup Tab
gl: Pestana de backup avanzado

en: settings profiles
gl: Perfil de configuración

en: Restore Tab
gl: Pestana de recuperación

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
gl: Suba unha copia de seguridade feita por backup and migrate. A función de recuperación non funciona con volcados de base de datos dende outras fontes como phpMyAdmin.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
gl: Os arquivos poden ser almacenados nun directorio no seu servidor web, descargados ao seu escritorio ou enviados por correo electrónico a a súa conta de correo. Desde a pestana Destinos vostede pode crear, borrar ou editar os destinos ou listar os arquivos que xa foron copiados nos destinos dispoñibles.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
gl: Os perfís son configuracións de copia de seguridade gardadas. Os perfís almacenan as súas opcións de exclusión de táboas así como o nome do arquivo de copia de seguridade, a compresión e as opcións do selo temporal. Vostede pode utilizar perfís tanto en !schedulelink como para realizar !manuallink.

en: manual backups
gl: backups manuais

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
gl: Pode crear novos perfís usando a pestana de agregar perfís ou marcando a opción "Gardar esta configuración" na páxina de copia de seguridade avanzada.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
gl: Cada tarefa programada executarase un máximo dunha vez por cada ejecución do cron, polo que non se executará con maior frecuencia que a establecida para cron. Si especifícase un número de copias de seguridade a manter, as copias de seguridade antigas borraranse a medida que as novas sexan creadas. <strong>Si especifícase un número de arquivos para conservar, os outros arquivos de copia de seguridade no destino desa tarefa programada serán borrados</strong>.

en: You do not have permission to back up this site.
gl: Vostede non ten permiso para facer copia de seguridade deste sitio.

en: -- Select a Settings Profile --
gl: -- Seleccione un Perfil de Configuración --

en: Quick Backup
gl: Backup rápido

en: Backup now
gl: Facer copia de seguridade agora

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
gl: Para máis opcións de copia de seguridade, visite <a href="!advancedurl">páxina de copia de seguridade avanzada</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
gl: A orixe non pode copiarse sobre si mesmo. Por favor, elixa un destino diferente para esta copia de seguridade.

en: Backup Destination
gl: Destino da copia de seguridade

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
gl: Seleccione onde se gardará o arquivo de copia de seguridade. Estes conteñen datos sensibles, así que teña coidado onde serán gardados. Seleccione 'Descargar' para descargar o arquivo ao seu escritorio.

en: Save the settings as
gl: Gardar a configuración como

en: Replace the '%profile' profile
gl: Reemplazar o perfil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
gl: Este será o nome do novo perfil si selecciona 'Crear novo perfil' doutro xeito converterase no nome do perfil '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
gl: Elixa un nome para a configuración. A configuración gardarase como un perfil e aparecerá na pestana de <a href="!url">Perfís</a>.

en: Save Without Backing Up
gl: Gardar sen realizar copia de seguridade

en: Restore to
gl: Restaurar a

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
gl: <p>Ou pode restaurar un dos arquivos nos seus <a href="!url">destinos de copias de seguridade gardados.</a></p>

en: Advanced Backup
gl: Copia de seguridade avanzada

en: The filter settings for the profile.
gl: A configuración de filtros do perfil

en: The db source to backup from.
gl: A orixe da base de datos desde onde se realizará a copia de seguridade.

en: Private files
gl: Arquivos privados

en: Not restricted
gl: Sen restricción

en: Other blocks
gl: Outros bloques

en: Restore now
gl: Restaurar agora

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
gl: A dirección IP do ordenador dende a que foi enviado o comentario.

en: The name left by the comment author.
gl: O nome deixado polo autor comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The URL of the comment.
gl: A URL do comentario.

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: The URL of the comment's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do comentario.

en: The date the comment was posted.
gl: Data na que foi enviado o comentario.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
gl: O comentario pai, se o fío de comentarios está activado.

en: The node the comment was posted to.
gl: O nó o que enviou o comentario.

en: The number of comments posted on a node.
gl: O número de comentarios enviados a un nodo.

en: New comment count
gl: Nova conta de comentarios

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
gl: A cantidade de comentarios enviados a un nodo dende a última vez que o usuario o visitou

en: The type of the node.
gl: O tipo de nodo.

en: The language the node is written in.
gl: O idioma no que está escrito o nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The URL of the node's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do nodo.

en: Date changed
gl: Data modificada

en: The date the node was most recently updated.
gl: A data de actualización máis recente do nodo.

en: The author of the node.
gl: O autor do nodo.

en: Poll winner
gl: Ganador de enquisa

en: The winning poll answer.
gl: A resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner votes
gl: Votos da opción ganadora da enquisa

en: The number of votes received by the winning poll answer.
gl: A cantidade de votos recibidos pola resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner percent
gl: Porcentaxe da opción ganadora da enquisa

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
gl: O porcentaxe de votos recibidos pola opción ganadora da enquisa.

en: The number of visitors who have read the node.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo.

en: The number of visitors who have read the node today.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo hoxe.

en: Last view
gl: Última visita

en: The date on which a visitor last read the node.
gl: A data na que un visitante accedeu por última vez o nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: The URL of the site's login page.
gl: a URL da páxina de inicio de sesión no sitio.

en: The unique ID of the uploaded file.
gl: O ID único do arquivo subido o servidor.

en: The name of the file on disk.
gl: O nome do arquivo no disco.

en: The web-accessible URL for the file.
gl: A URL do arquivo accesible a través da web.

en: The date the file was most recently changed.
gl: A data da modificación máis recente do arquivo.

en: The user who originally uploaded the file.
gl: O usuario que orixinalmente subiu o ficheiro.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
gl: O número de nodos etiquetados co termo de taxonomía.

en: The URL of the taxonomy term.
gl: La URL do termo de taxonomía.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
gl: O vocabulario de taxonomía o que pertence o termo.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: Term count
gl: Conteo de termos

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: O número de termos pertencentes ao vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: The date the user last logged in to the site.
gl: A data na que o último usuario identificouse na páxina web.

en: The date the user account was created.
gl: A data na que se creou a conta de usuario.

en: HTML attributes
gl: Atributos HTML

en: All parent terms
gl: Todos os termos pais

en: No TrueType support
gl: Non hai soporte de TrueType

en: The Image CAPTCHA module can not use TrueType fonts because your PHP setup does not support it. You can only use a PHP built-in bitmap font of fixed size.
gl: O módulo Imaxe CAPTCHA non pode usar tipos de letra TrueType porque a configuración de PHP non o admite. Só pode usar un tipo de letra de mapa de bits de tamaño fixo integrado en PHP.

en: Font preview of @font (@file)
gl: Previsualización da fonte @font (@file)

en: Preview of built-in font
gl: Vista previa do tipo de letra incorporado

en: PHP built-in font: !font_preview
gl: Tipo de letra incorporado de PHP: !font_preview

en: You need to select at least one font.
gl: É necesario seleccionar ao menos unha fonte.

en: The following fonts are not readable: %fonts.
gl: Non se poden ler as seguintes fontes: %fonts.

en: Enter the characters shown in the image.
gl: Introduza os caracteres amosados na imaxe.

en: Font example
gl: Exemplo de fonte

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
gl: O arquivo non puido subirse, porque o destino %destination non é válido.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
gl: O arquivo %source non puido subirse porque un arquivo con ese nombre xa existe no destino %directory.

en: All pages except those listed
gl: Todas as páxinas excepto as que se enumeran

en: Only the listed pages
gl: Só as páxinas enumeradas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Especificar páxinas usando a súas rutas. Escriba unha ruta por liña. O carácter '*' úsase como comodín. Exemplos de rutas son %blog para a páxina de blog e %blog-wildcard  para cada blog persoal. %front é a páxina principal.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
gl: Páxinas nas que este código PHP retorne <code>TRUE</code> (só para expertos)

en: Pages or PHP code
gl: Páxinas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
gl: Si se escolle a opción PHP, insira o código PHP entre %php. Teña en conta ca execución de código PHP incorrecto pode inutilizar o seu sitio Drupal.

en: Not customizable
gl: Non personalizable

en: Restricted to certain pages
gl: Restrinxida a determinadas páxinas

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: Edit %name style
gl: Editar estilo %name

en: Override defaults
gl: Sobrescribir valores predeterminados

en: Update style
gl: Actualizar estilo

en: Select an effect to add.
gl: Seleccionar un efecto para engadilo.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
gl: O estilo %style foi sobrescrito, o que lle permite cambiar a sua configuración.

en: Style name
gl: Nome do estilo

en: Create new style
gl: Crear estilo novo

en: Style %name was created.
gl: Creose o estilo %name.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
gl: Por favor, para os nomes de estilos, use só caracteres alfanuméricos, guións baixos (_) e normais (-).

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
gl: Actualmente non hai estilos. <a href="!url">Engadir un novo</a>.

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: manage display
gl: xestionar presentación

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
gl[0]: Seguro que quere borrar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere borrar estes elementos?

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: Revision log message
gl: Mensaxe do histotial de revisións

en: Full content
gl: Contido completo

en: Show block for specific content types
gl: Mostrar bloques para tipos de contido específicos

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
gl: Mostrar este bloque só nas páxinas que mostran contido de tipos concretos. Se non ha seleccionado tipos de contido, non habrá limitacións por tipo específico de contido.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl[0]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva cun ou máis caracteres.
gl[1]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva con @count ou máis caracteres.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: Public files
gl: Arquivos públicos

en: Installing updates
gl: Instalar actualizacións

en: Preparing to update your site
gl: Preparándose para actualizar o seu sitio web

en: Downloading updates failed:
gl: Fallou a descarga das actualizacións:

en: Updates downloaded successfully.
gl: Actualizacións baixadas con éxito.

en: Fatal error trying to download.
gl: Erro irrecuperable ao tentar descargar.

en: Downloading %project
gl: Descargando %project

en: Failed to download %project from %url
gl: No se puido descargar %project de %url

en: Update manager
gl: Xestor de actualización

en: E-mails
gl: Correos electrónicos

en: Fixed width
gl: Ancho fixo

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
gl: A etiqueta para esta área que se amosará só de forma administrativa.

en: Exposed
gl: Exposto

en: Remove this display
gl: Quitar esta visualización

en: Remove group @group
gl: Quitar o grupo @group

en: Default group
gl: Grupos predefinidos

en: Group @group
gl: Grupo @group

en: Configure group settings for @type %item
gl: Configurar os axustes do grupo para @type %item

en: Display all items
gl: Amosar todos os elementos

en: Display a specified number of items
gl: Amosar un número específico de elementos

en: Paged output, full pager
gl: Saída paxinada, paxinador completo

en: Paged output, mini pager
gl: Saída paxinada, paxinador mini

en: The taxonomy vocabulary name
gl: O nome do vocabulario da taxonomía

en: Name (raw)
gl: Nome (crudo)

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Exposed form style
gl: Estilo do formulario exposto

en: Exposed Form
gl: Formulario exposto

en: Exposed form options
gl: Opciós do formulario exposto

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
gl: O número de artículos a omitir. Por exemplo, si este campo é 3, os 3 primeros elementos serán omitidos e non se amosarán.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
gl: O número total de páxinas. Déixeo valeiro para amosar todas as páxinas.

en: Exposed options
gl: Opcións expostas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
gl: Expoñer esta opción permite os usuarios definir os seus valores nun formulario exposto cando se amosa a vista

en: Authentication module
gl: Módulo de autentificación

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
gl: Xa hai un módulo co nome @name no seu sitio. Por favor elixa un nome diferente.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
gl: Actualmente o webform non está habilitado para ningún tipo de contido.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
gl: Esta páxina lista tódolos contidos do sitio que poden ter un webform asociado.

en: Other...
gl: Outro...

en: Submission ID
gl: ID de envío

en: Submitted on %date
gl: Enviado o %date

en: Submitted by user: %username
gl: Enviado pola/o usuaria/o: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
gl: Enviado por unha persoa anónima: %ip_address

en: @name form
gl: Formulario @name

en: Administer pathauto
gl: Administrar alias de URL automáticos

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
gl: Permite a un usuario configurar patróns de alias, así como crear ou eliminar os alias de URL de forma masiva.

en: Wysiwyg profiles
gl: Perfís Wysiwyg

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
gl: Un perfil Wysiwyg asociase cun formato de texto. Un perfil Wysiwyg define qué editor é amosado para un formato de texto concreto, qué botóns ou temas están habilitados para o editor, cómo se amosa e algunhas outras funcións específicas do editor.

en: Div container
gl: Div contenedor

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Check spelling as you type
gl: Comprobar ortografía ao escribir

en: Advanced list
gl: Lista avanzada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
gl: Para asignar un editor distinto a un formato de texto, faga clic en "eliminar" para quitar primeiro o existente.

en: Manage files used on your site.
gl: Xestionar of ficheiros usandos no sitio.

en: Access all webform results
gl: Acceder a tódolos resultados de webform

en: Access own webform results
gl: Acceder aos propios resultados de webform

en: Edit all webform submissions
gl: Editar tódolos envíos de webform

en: Delete all webform submissions
gl: Borrar tódolos envíos de webform

en: Default: %value
gl: Predefinido: %value

en: !module has been installed.
gl: !module foi instalado.

en: Delete configuration profile
gl: Borrar perfil de configuración

en: The file has been renamed to %filename.
gl: O arquivo renombrouse como %filename.

en: You do not have access to any configuration profile to use the file browser!
gl: ¡Carece vostede de acceso a calqueira perfil de configuración para usar o explorador!

en: Directory %dirname is not accessible.
gl: O directorio %dirname non é accesible.

en: Access to %directory was denied.
gl: O acceso a %directory foi denegado.

en: Administer IMCE
gl: Administrar IMCE

en: Define the upload quota per directory.
gl: Definir a cuota de subida por directorio.

en: This quota measures the size of all user uploaded files in the database and does not include FTP files. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
gl: Esta cuota mide o tamaño de todos os arquivos subidos polo usuario que se atopan na base de datos, sin incluir arquivos subidos por FTP. Pode usar ambas restriccións xuntas ou, de forma segura, deixar este valor en 0.

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Provide a simple link to edit the term.
gl: Prover unha ligazón para editar o termo.

en: Attachment before
gl: Adxunto antes

en: Attachment after
gl: Adjunto despois

en: item | items
gl[0]: artículo
gl[1]: artículos

en: Sidebar second
gl: Segunda barra lateral

en: CAPTCHA problem: unexpected result from hook_captcha() of module %module when trying to retrieve challenge type %type for form %form_id.
gl: Hai un problema CAPTCHA: hook_captcha() resultado inesperado do módulo %module ao tentar recuperar o desafío tipo %type do formulario %form_id.

en: Image CAPTCHA requires GD library
gl: Image CAPTCHA precisa da librería GD

en: The Image CAPTCHA module can not be installed because your PHP setup does not provide the <a href="!gddoc">GD library</a>, which is required to generate images.
gl: O módulo de imaxe CAPTCHA non se pode instalar xa que a súa configuración de PHP non dispón da <a href="!gddoc">biblioteca GD</a>, requirida para xerar as imaxes.

en: Disable serving of private files
gl: Desactivar a entrega de arquivos privados

en: Display file browser tab in user profile pages.
gl: Amosar pestana do explorador de archivos nas páxinas de perfís de usuarios.

en: Omit challenges on a form type once the user successfully responds to a challenge on a form of that type.
gl: Omitir preguntas dun tipo de formulario sempre que o usuario teña sabido responder ben a unha do mesmo tipo de formulario.

en: Omit challenges on all forms once the user successfully responds to any challenge on the site.
gl: Omitir preguntas de todos os formularios sempre que o usuario teña sabido responder ben a unha pregunta en cualquera parte do sitio.

en: Define if challenges should be omitted during the rest of a session once the user successfully responds to a challenge.
gl: Define se as preguntas deben ser omitidas durante o resto da sesión, unha vez que o usuario responde con éxito a unha delas.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
gl: Separe as extensións cun espazo ou una coma e non escriba o punto que as precede.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
gl: Ningún (imaxe orixinal)

en: Add a new @plugin
gl: Engadir un novo @plugin

en: Clone @plugin %title
gl: Clonar @plugin %title

en: Enabled, name
gl: Activado, nome

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
gl: A explicación dos cambios máis recentes realizados no contido.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: - Use default -
gl: - Usar predeterminado -

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque o directorio de destino non está configurado correctamente. Isto pode estar causado por un problema de permisos do arquivo ou directorio. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: Image style: @style
gl: Estilo de imaxe: @style

en: and where %property is %value
gl: e onde %property é %value

en: where %property is %value
gl: onde %property é %value

en: and where
gl: e onde

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. The * character is a wildcard. Hint: ID of Body fields in most node types starts with edit-body*.
gl: Se non emprega un editor WYSIWYG, esta característica permitelle engadir as suas imáxes ou arquivos como <strong> código html en cualquera área de texto sen formato</ strong>. Escriba <strong>separandos por comas<strong> os IDs de área de texto nas que desexa activar un enlace a IMCE. O carácter * é un comodín. Suxerencia: o ID dos campos do corpo na maioría de tipos de nodos iniciase con edit-body*.

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: CAPTCHA placement caching
gl: CAPTCHA colocación de almacenamento en caché

en: For efficiency, the positions of the CAPTCHA elements in each of the configured forms are cached. Most of the time, the structure of a form does not change and it would be a waste to recalculate the positions every time. Occasionally however, the form structure can change (e.g. during site building) and flushing the CAPTCHA placement cache can be required to fix the CAPTCHA placement.
gl: Por razóns de eficiencia, as posicións dos elementos CAPTCHA en cada un dos formularios configurados almacenanse en caché. A maior parte do tempo, a estructura dun formulario non cambia e unha pérda de rendimento recalcular as posicións en cada ocasión. Sen embargo, en ocasións, a estructura do formulario pode cambiar (por exemplo durante a construción do sitio) e valeirar a caché de posicionamento de CAPTCHA pode ser necesario para arreglar o posicionamento de CAPTCHA.

en: Flush the CAPTCHA placement cache
gl: Valeirar a caché de posicionamento de CAPTCHA

en: Report information about wrong responses to the <a href="!dblog">log</a>.
gl: Gardar a información das respostas erróneas no <a href="!dblog">rexistro</a>.

en: Administer CAPTCHA settings
gl: Administrar opcións de CAPTCHA

en: Skip CAPTCHA
gl: Obviar CAPTCHA

en: Users with this permission will not be offered a CAPTCHA.
gl: Os usuarios con este permiso non terán que utilizar CAPTCHA.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
gl: O arquivo %file non pode ser copiado, porque o directorio destino %destination non está configurado correctamente..

en: Access Backup and Migrate
gl: Acceder a Backup and Migrate

en: Access the Backup and Migrate admin section.
gl: Acceder á sección de administración de Backup and Migrate

en: Perform a backup
gl: Realizar unha copia de seguridade

en: Back up any of the available databases.
gl: Facer copia de seguridade de calquera das bases de datos dispoñibles.

en: Access backup files
gl: Acceder aos arquivos de copia de seguridade

en: Access and download the previously created backup files.
gl: Acceder e descargar os arquivos de copia de seguridade creados previamente.

en: Delete backup files
gl: Eliminar achivos de copia de seguridade

en: Delete the previously created backup files.
gl: Eliminar os arquivos de copia de seguridade creados anteriormente.

en: Restore the site
gl: Restaurar o sitio

en: Restore the site's database from a backup file.
gl: Restaurar a base de datos do sitio desde un arquivo de copia de seguridade.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
gl: Editar os perfís, as planificaciones e os destinos de Backup and Migrate.

en: Unable to move the backups directory to your private folder, please check file permissions and move the directory %from to %to
gl: Non se pode mover o directorio de copias de seguridade ao seu cartafol privado, por favor verifique os permisos de arquivos e mova o directorio %from a %to

en: file system settings
gl: Configuración do file system

en: @title Files
gl: Arquivos @title

en: Auto resize
gl: Adaptación automática

en: AJAX API
gl: API AJAX

en: Use the AJAX API to display reCAPTCHA.
gl: Use a API AJAX para amosar reCAPTCHA.

en: Note that the CAPTCHA module disables <a href="!performance_admin">page caching</a> of pages that include a CAPTCHA challenge.
gl: Teña en conta que o módulo CAPTCHA desactiva a <a href="!performance_admin">cache de páxina</a> naquelas páxinas nas que se incluia o desafio CAPTCHA

en: Subdirectory
gl: Subdirectorio

en: YouTube videos
gl: Videos de YouTube

en: Access the views administration pages.
gl: Acceder as páxinas de administración das vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
gl: Saltar o control de acceso cando accedes as vistas.

en: Add new view
gl: Engadir unha nova vista

en: - Basic validation -
gl: - Validación básica -

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Place a colon after the label
gl: Poñer os dous puntos despois da etiqueta

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: Add default classes
gl: Engadir clases predefinidas

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
gl: Este título amosarase na páxina de edición de vistas en lugar do predefinido. Esto pode ser útil se ten o mesmo elemento dúas veces.

en: Field Language
gl: Idioma de campo

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase do listado

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.

en: Text formats enabled for rich-text editing
gl: Formatos de texto habilitado para edición de texto enriquecido

en: reCaptcha Administration
gl: Administración de reCaptcha

en: Administer reCaptcha settings
gl: Administrar as configuracións de reCaptcha

en: Display:
gl: Presentación:

en: Multiple values:
gl: Varios valores:

en: starting from @isodate
gl: a partir de @isodate

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
gl: Amosar @count valor(es) comezando por @date1 e rematando en @date2

en: earliest
gl: o máis antigo

en: latest
gl: o máis recente

en: The year is invalid.
gl: O ano non é válido.

en: The month is invalid.
gl: O mes non é válido.

en: The day is invalid.
gl: O día non é válido.

en: The hour is invalid.
gl: A hora non é válida.

en: The minute is invalid.
gl: O minuto non é válido.

en: The second is invalid.
gl: O segundo non é válido.

[ctx: date_nav]
en: Prev
gl: Anterior
    no contexto: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
gl: Seguinte
    no contexto: date_nav

en: Administer date tools
gl: Administrar ferramentas de data

en: Migrated IMCE files.
gl: Arquivos de IMCE migrados.

en: RSS category
gl: Categoría RSS

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: Content revisions
gl: Revisións de contido

en: Machine name:
gl: Nome de sistema:

en: Bypass views access control
gl: Saltar o control de acceso das vistas

en: No results behavior
gl: Comportamento se non hai resultados

en: Edit @section
gl: Editar @section

en: Edit this view to add a display.
gl: Edite esta vista para engadir unha visualización.

en: Add view from template
gl: Engadir vista dende plantilla

en: View to insert
gl: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
gl: A vista a insertar nesta área.

en: Inherit contextual filters
gl: Herdar filtros contextuais

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
gl: Se é marcada, esta vista recibirá os mesmos filtros contextuais co seu pai.

en: Recursion detected in view @view display @display.
gl: Recursividade detectada na vista @view presentación @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
gl: Cando o valor do filtro <em>NON</em> está na URL

en: Exception value
gl: Valor da excepción

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se recibe este valor, o filtro será ignorado; i.e, «todos os valores»

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
gl: Sobrescribir a vista e outros títulos de argumento. Utilice «%1» para o primeiro argumento, «%2» para o segundo, etc.

en: Provide title
gl: Proporcionar título

en: Override breadcrumb
gl: Sobrescribir migas de pan (breadcrumb)

en: Provide breadcrumb
gl: Proporcionar migas de pan (breadcrumb)

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
gl: Escriba un nome que lle gustaría usar para as migas de pan (breadcrumb). Véxase «Título» para sustitucións de porcentaxes.

en: Specify validation criteria
gl: Especificar criterios de validación

en: Action to take if filter value does not validate
gl: Acción a tomar se o valor do filtro non pasa a validación

en: Display all results for the specified field
gl: Mostra todos os resultados para o campo especificado

en: Provide default value
gl: Proporcionar valor predeterminado

en: Show "Page not found"
gl: Amosar "Páxina non atopada"

en: Display a summary
gl: Amosar un resumo

en: Display contents of "No results found"
gl: Amosar contido de «Non se atoparon resultados»

en: Skip default argument for view URL
gl: Saltar argumento predeterminado para o URL da vista

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
gl: Se o marca, os números indicados para o filtro serán excluidos en lugar de limitar a vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
gl: O modo glosario aplica un límite o número de caracteres utilizados no valor do filtro, o cal permite ca vista de resumo funcione como un glosario.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
gl: Alfabético
    en contexto: Orden

en: Create a label
gl: Crear unha etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
gl: Active para crear unha etiqueta para este campo.

en: Rewrite results
gl: Reescribir resultados

en: Replace spaces with dashes
gl: Remprazar espazos con guións

en: External server URL
gl: URL de servidor externo

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
gl: Active para amosar o texto de «non hai resultados» se o campo contén o número 0.

en: Expose filter
gl: Expoñer filtro

en: Hide filter
gl: Ocultar filtro

en: Expose operator
gl: Expoñer operador

en: Allow the user to choose the operator.
gl: Permitir o usuario elexir o operador.

en: Allow multiple selections
gl: Permitir seleccións múltiples

en: Enable to allow users to select multiple items.
gl: Active para permitir os usuarios seleccionar múltiples elementos.

en: Remember the last selection
gl: Recordar a última selección

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
gl: Active para ocultar elementos que non conteñen esta relación

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
gl: * Todolos cambios son almacenados de forma temporal. Faga clic en Gardar para facer os seus cambios permanentes. Faga clic en Cancelar para descartar os seus cambios.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
gl: Modificar as visualizacións da súa vista abaixo ou engadir novas visualizacións.

en: edit view name/description
gl: editar nome/descrición da vista

en: @display_title details
gl: Detalles de @display_title

en: Unformatted list
gl: Lista sen formato

en: HTML list
gl: Lista HTML

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: contextual filters
gl: filtros contextuais

en: Contextual filter
gl: Filtro contextual

en: filter criteria
gl: criterio de filtrado

en: no results behavior
gl: comportamento sen resultados

en: The node ID.
gl: ID do nodo.

en: Content ID from URL
gl: ID do contido desde a URL

en: Load default filter from term page
gl: Cargar filtro predeterminado da páxina de térmo

en: Change the way content is formatted.
gl: Cambiar o xeito en que se da formato o contido.

en: Hide attachments in summary
gl: Ocultar adxuntos no resumo

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
gl: Tamén pode axustar as !settings para a restricción de acceso seleccionada actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o estilo de fila seleccionado actualmente.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
gl: Tamén pode axustar as !settings para o paxinador seleccionado actualmente.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
gl: Se o marca, amosarase o valor de filtro contextual actual coma a opción predeterminada no menú de salto, se é aplicable.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
gl: Por defecto a táboa ocultase para unha vista valeira. Con esta opción, e posible amosar unha táboa valeira co texto adentro.

en: All storage
gl: Todo o almacenamento

en: All status
gl: Todos os estados

en: No tags
gl: Sin etiquetas

en: No views match the search criteria.
gl: Ninguna vista coincide cos criterios de búsca.

en: Create view from template @template
gl: Crear vista da prantilla @template

en: Clone of | Clone @count of
gl[0]: Clon de
gl[1]: Clon @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
gl: Esta acción eliminará permanentemente cualquera personalización que foxe feita a esta vista.

en: The view has been reverted.
gl: Esta vista foi revertida.

en: This action will permanently remove the view from your database.
gl: Esta acción eliminará permanentemente a vista da sua base de datos.

en: Create a page
gl: Crear unha páxina

en: Create a menu link
gl: Crear un enlace de menú

en: Feed row style
gl: Estilo da fila do canle de novas

en: Create a block
gl: Crear un bloque

en: of fields
gl: de campos

en: of type
gl: de tipo

en: tagged with
gl: etiquetado con

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
gl: Intentouse create_view con valores que non foron validados

en: Should links be displayed below each comment
gl: Determina se debería amosar enlaces debaixo de cada comentario

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
gl: con enlaces (permitir que os usuarios respondan o comentario, etc.)

en: without links
gl: sin enlaces

en: teasers
gl: resúmos

en: full posts
gl: envíos completos

en: titles
gl: títulos

en: titles (linked)
gl: títulos (con enlace)

en: Should links be displayed below each node
gl: No caso de enlaces aparecerán debaixo de cada nodo

en: with links (allow users to add comments, etc.)
gl: con enlaces (permitindo os usuarios escribir comentarios, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
gl: En caso de comentarios mostraránse debaixo de cada nodo

en: Number of hits
gl: Número de visitas

en: Hide view
gl: Ocultar vista

en: Date field values
gl: Valores do campo Data

en: The date value.
gl: O valor de data.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
gl: O nome do sitio (ex. %site_name)

en: The node title.
gl: O título do nodo.

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
gl: As dimensións debense especificar en formato <kbd>ANCHO x ALTO</kbd>.

en: Customize field HTML
gl: Personaliza campo HTML

en: Hide rewriting if empty
gl: Ocultar reescritura se está valeiro

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
gl: Non amosar contido reescrito se este campo está valeiro.

en: Thousands marker
gl: Separador de miles

en: enable @display_title
gl: habilitar @display_title

en: clone @display_title
gl: clonar @display_title

en: delete @display_title
gl: eliminar @display_title

en: disable @display_title
gl: desactivar @display_title

en: undo delete of @display_title
gl: desfacer borrado de @display_title

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: Delta - Appears in: @bundles.
gl: Delta - Aparece en: @bundles.

en: Show the empty text in the table
gl: Amosar o texto valeiro da táboa

en: Wysiwyg profile
gl: Perfíl Wysiwyg

en: Allows to edit content with client-side editors.
gl: Permite editar o contido do lado do cliente cos editores.

en: !name Backup Options
gl: !name opcións de copia de seguridade

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
gl: Almacenar unha data na base de datos como un timestamp, formato obsoleto para soportar datos herdados.

en: Pop-up calendar
gl: Calendario emerxente

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de inicio' ('Start date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
gl: Unha data 'Data de fin' ('End date') é necesaria para o campo %field #%delta.

en: The End date value.
gl: O valor de data de fin ('end date').

en: Choose how users view dates and times:
gl: Escolla como usuarios ven as datas e horas:

en: Both Start and End dates
gl: Tanto as datas de inicio e de fin

en: Start date only
gl: Só data de inicio ('start date')

en: End date only
gl: Só a data de fin ('end date')

en: Display dates using the @format format
gl: Amosar datas co formato @format

en: Display both Start and End dates
gl: Amosar a data inicio e finalización

en: Display Start date only
gl: Amosar só a data de inicio

en: Display End date only
gl: Amosar só a data de fin

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: !start-date to !end-date
gl: !start-date a !end-date

en: The timezone has been set to !value_link.
gl: O fuso horario foi definido para !value_link.

en: The first day of the week has been set to !value_link.
gl: O primeiro día da semana foi definido como !value_link.

en: E.g., @date
gl: Ex., @date

en: Page by date
gl: Páxinas por data

en: Link format
gl: Formato ligazón

en: Is empty
gl: Está valeiro

en: Generate automatic URL alias
gl: Xerar un alias automático da URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
gl: Desmarque esta opción para crear un alias personalizado abaixo.

en: Configure URL alias patterns.
gl: Configurar patróns do alias da URL

en: Is not Empty
gl: Non está valeiro

en: View: @view - Display: @display
gl: Vista: @view - Presentación: @display

en: Fields used in views
gl: Campos usados en vistas

en: Overview of fields used in all views.
gl: Resumo dos campos empregados en todas as vistas.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
gl: Edita a etiqueta administrativa presentada ao facer referencia a esa relación de filtros, etc

en: Use a pager
gl: Usar unha páxina

en: Tokens related to views.
gl: Comodíns relativos as vistas.

en: The human-readable name of the view.
gl: O nome da vista para os usuarios.

en: The description of the view.
gl: Descrición da vista.

en: The machine-readable name of the view.
gl: O nome da vista para o sistema.

en: The title of current display of the view.
gl: Título da presentación actual da vista.

en: The URL of the view.
gl: A URL da vista.

en: -Select-
gl: -Seleccionar-

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe

en: !icon The CAPTCHA module will disable the caching of pages that contain a CAPTCHA element.
gl: !icon O módulo CAPTCHA pode desactivar o caché de páxinas que conteñen un elemento de CAPTCHA.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
gl: Vostede pode empregar cógido HTML neste campo. Son compatibles os seguintes símbolos:

en: to:
gl: a:

en: Calendar administration.
gl: Administración do calendario.

en: Calendar Items (DEPRECATED, switch to Calendar Entities)
gl: Elementos do Calendario (OBSOLETO, cambiar por Entidades do Calendario)

en: Calendar Entities
gl: Entidades do calendario
