Openlayers (7.x-3.2-beta1) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: Text
da: Tekst

en: Components
da: Komponenter

en: Unknown
da: Ukendt

en: Data type
da: Datatype

en: Never
da: Aldrig

en: Selected
da: Valgt

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Add condition
da: Tilføj betingelse

en: sources
da: kilder

en: Width
da: Bredde

en: Other
da: Anden

en: Filters
da: Filtre

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Collapsed
da: Sammenklappet

en: Condition
da: Betingelse

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Key
da: Nøgle

en: source
da: kilde

en: Source
da: Kilde

en: Source type
da: Kildetype

en: Map
da: Knyt

en: Style
da: Typografi

en: Storage
da: Lagring

en: Default value
da: Standardværdi

en: Client
da: Klient

en: No caching
da: Ingen caching

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Machine name
da: Internt navn

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Add a new feature
da: Tilføj en ny funktion

en: Point
da: Punkt

en: Style options
da: Typografivalg

en: In code
da: Som kode

en: Edit style
da: Redigér style

en: In database
da: I databasen

en: Administrative settings
da: Administrative indstillinger

en: Database overriding code
da: Database tilsidesætter kode

en: Interaction type
da: Interaktionstype

en: Directory @path was created
da: Folderen @path blev oprettet
