OpenPublish (7.x-1.0-alpha9) - en to eu translation catalogue (1301 entries)

en: Home
eu: Hasiera

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: context
eu: testuingurua

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: approve
eu: Onartu

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Development
eu: Garapena

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Last Post
eu: Azken argitalpena

en: Closed
eu: Itxita

en: yes
eu: bai

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: more
eu: gehiago

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: footer
eu: Orri-oina

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: More
eu: Gehiago

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Go
eu: Joan

en: view
eu: ikusi

en: all
eu: denak

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: root
eu: erroa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Parents
eu: Gurasoak

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: header
eu: goiburua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background Color
eu: Atzealdearen (Background) Kolorea

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Top
eu: Goian

en: Link Target
eu: Esteka helburua

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: remove
eu: ezabatu

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Refresh
eu: Berritu

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Anchor
eu: Aingura

en: Placeholder tokens
eu: Leku-markaren tokenak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Event
eu: Gertaera

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: style
eu: estiloa

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Permitted file extensions
eu: Baimendutako fitxategi luzapenak

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Upload
eu: Igo

en: Picture
eu: Irudia

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Email
eu: Eposta

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: file
eu: fitxategia

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: no
eu: ez

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Optional Title
eu: Aukerako izenburua

en: Required Title
eu: Izenburua behar da

en: No Title
eu: Izenbururik ez

en: Link Title
eu: Esteka izenburua

en: URL Display Cutoff
eu: URL erakutsi mozketa

en: Default (no target attribute)
eu: Lehenetsi (helmugaren atributurik ez)

en: Open link in new window
eu: Esteka irekita lehio berrian

en: Allow the user to choose
eu: Onartu erabiltzaile hautatzea

en: Additional CSS Class
eu: CSS klase gehigarria

en: Not a valid URL.
eu: URL-a ez da balio.

en: Titles are required for all links.
eu: Izenburuak behar dira esteka guztiarentzat

en: Open URL in a New Window
eu: Ireki URL-a Lehio Berrian

en: term
eu: terminoa

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: All
eu: Guztiak

en: days
eu: egunak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Done
eu: Eginda

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Submitted
eu: Bidalia

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Add content
eu: Edukia gehitu

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Page
eu: Orria

en: Left side
eu: Ezker aldea

en: Middle column
eu: Erdiko zutabea

en: Right side
eu: Eskubi aldea

en: Bottom
eu: Behean

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Log message
eu: Log mezua

en: Poll duration
eu: Inkestaren iraupena

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: User role
eu: Erabiltzailearen zeregina

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget settings
eu: Widget ezarpenak

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: OK
eu: Ados

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Up
eu: Gora

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: 1 day
eu: Egun 1

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Prev
eu: Aur

en: End Date
eu: Bukaera data

en: System
eu: Sistema

en: Current
eu: Unekoa

en: State
eu: Egoera

en: Terms
eu: Terminoak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Owner
eu: Jabea

en: OR
eu: EDO

en: node
eu: nodoa

en: General
eu: Orokorra

en: browse
eu: arakatu

en: Example
eu: Adibide

en: Method
eu: Metodoa

en: Recent posts
eu: Azken argitalpenak

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Now
eu: Orain

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: Update action
eu: Eguneratu ekintza

en: Strings to Remove
eu: Ezabatzeko kateak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: Text color
eu: Testuaren kolorea

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Basic
eu: Basikoa

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Destination
eu: Helbidea

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: <All>
eu: <Guztia>

en: Edit view
eu: Bista editatu

en: Override
eu: Gainidatzi

en: Clone
eu: Klonatu

en: Administer views
eu: Bistak kudeatu

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Down
eu: Behera

en: Wildcard
eu: Komodina

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Exposed Filters
eu: Erakusten diren iragazkiak

en: Order
eu: Ordena

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Profile name
eu: Profil izena

en: false
eu: gezurra

en: true
eu: egia

en: Editor CSS
eu: CSS editorea

en: Profile
eu: Profila

en: Close
eu: Itxi

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: comments
eu: iruzkin

en: Full
eu: Osoa

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Rules
eu: Erregelak

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Approved
eu: Onartuta

en: normal
eu: arrunta

en: Show
eu: Erakutsi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: WIDTHxHEIGHT
eu: ZABALERAxALTUERA

en: Maximum file size per upload
eu: Igoera bakoitzeko gehienezko fitxategi tamaina

en: File Browser
eu: Fitxategi nabigatzailea

en: Change
eu: Aldatu

en: Messages
eu: Mezuak

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Clear
eu: Garbitu

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Undo
eu: Desegin

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Front page
eu: Hasiera orria

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: First
eu: Lehena

en: Middle
eu: Erdian

en: Limit
eu: Muga

en: Query
eu: Kontsulta

en: Font size
eu: Letra tamaina

en: Math question
eu: Galdera matematikoa

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Block name
eu: Blokearen izenburua

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Long
eu: Luzea

en: Short
eu: Laburra

en: Date field
eu: Data eremua

en: Date API
eu: Data APIa

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: AND
eu: ETA

en: None.
eu: Ezer.

en: Left
eu: Ezkerra

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: Info
eu: Informazioa

en: Included
eu: Barne

en: warning
eu: abisua

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: or
eu: edo

en: open
eu: irekita

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: Parent terms
eu: Guraso terminoak

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: Forums
eu: Foroak

en: view revisions
eu: berrikuspenak ikusi

en: !date by !username
eu: !username erabiltzaileak !date datan

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: current revision
eu: Uneko berrikuspena

en: Session
eu: Sesioa

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Interval
eu: Bitartea

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Attach
eu: Erantsi

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: Allowed file extensions
eu: Onartutako fitxategien luzapena

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Plural
eu: Plurala

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: image
eu: irudia

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Base path
eu: Bide basea

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Excluded
eu: Baztertua

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Ok
eu: Ados

en: Tabs
eu: Fitxak

en: disable
eu: ezgaitu

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Photo
eu: Argazkia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: medium
eu: tartekoa

en: Slogan
eu: Leloa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Display on separate page
eu: Bistaratu beste orri batean

en: Location of comment submission form
eu: Iruzkinak bidaltzeko inprimakiaren kokapena

en: Examples
eu: Adibideak

en: moderate
eu: moderatua

en: Show blocks
eu: Erakutsi blokeak

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Bold
eu: Lodia

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Information
eu: Informazioa

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Internationalization
eu: Nazioartekotzea

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Blocks
eu: Blokeak

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen testua.

en: Menus
eu: Menuak

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Text area
eu: Testu eremua

en: Used in
eu: Erabilita

en: Node reference
eu: Node erreferentzia

en: Content types that can be referenced
eu: Erreferentziatuak izan daitezkeen eduki motak

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: User reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: User status that can be referenced
eu: Erabiltzaile egoera erreferentziatu daiteke

en: User Reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: Redo
eu: Berregin

en: Italic
eu: Etzana

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Global
eu: Globala

en: Blue
eu: Urdina

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: Source code
eu: Jatorrizko kodea

en: Image gallery
eu: Irudi liburutegia

en: Thread
eu: Haria

en: Section title
eu: Sekzioaren izenburua

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: Not configured
eu: Konfiguratu gabe

en: Extension
eu: Luzapena

en: Keys
eu: Giltzak

en: Delete aliases
eu: Ezabatu ezizenak

en: Automatic alias
eu: Ezizen automatikoak

en: Create a new alias. Delete the old alias.
eu: Ezizen berria sortu. Ezabatu ezizen zaharra.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
eu: Ezabatu ezizen guztiak. Ezabatuko diren ezizen kopurua: %count.

en: Delete aliases now!
eu: Ezabatu ezizenak orain!

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: Available
eu: Gaituta

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: <Any>
eu: <Edozein>

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Loading
eu: Kargatzen

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eu: %directory direktorioan ezin daiteke idatzi baimenak ez baititu egoki ezarriak.

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: empty
eu: hutsik

en: All types
eu: Mota guztia

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Edit this node
eu: Editatu nodo hau

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: contains
eu: dauka

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Registration form
eu: Erregistratzeko formularioa

en: Data
eu: Datu

en: No name
eu: Izenik ez

en: Node count
eu: Nodo kopurua

en: Finish
eu: Amaitu

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Number of views
eu: Bista kopurua

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Cut
eu: Moztu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: About
eu: (r)i buruz

en: Domains
eu: Domeinuak

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Available as block
eu: Gaitu bloke bezala

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: and
eu: eta

en: Optional URL
eu: Aukerako URL

en: Rel Attribute
eu: Rel atributua

en: At least one title or URL must be entered.
eu: Gutxienez izenbura edo URL sartu behar da.

en: You cannot enter a title without a link url.
eu: Ezin duzu izenbururik sartu url estekarik gabe

en: Title, as link (default)
eu: Izenbura, esteka bezala (lehenetsia)

en: URL, as link
eu: URLa, esteka bezala

en: Short, as link with title "Link"
eu: Motza, esteka giza "Link" izenburuarekin

en: Label, as link with label as title
eu: Etiketa, esteka giza etiketarekin izenburua bezala

en: Separate title and URL
eu: Banatu izenburua eta URLa

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: field
eu: eremua

en: nodes
eu: nodoak

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: The taxonomy vocabulary ID
eu: Taxonomia hiztegiaren IDa

en: Effect
eu: Efektua

en: Fonts
eu: Letra-tipoa

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Speed
eu: Abiadura

en: Patterns
eu: Ereduak

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Importing
eu: Importatzen

en: Acronym
eu: Akronimo

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Mime type
eu: Mime mota

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: export
eu: esportatu

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: The specified file %name could not be uploaded.
eu: Ezin izan da %name fitxategia gora kargatu.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: No link
eu: Loturarik ez

en: Queue
eu: Ilara

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eu: Gaitu edo ezgaitu orrien elementu batzuk bistaratzea

en: Maximum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio maximoa

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: interval
eu: bitartea

en: %name: this post can't be referenced.
eu: %name: argitalpen hau ezin da erreferentziatu

en: Section subtitle
eu: Sekzioaren azpi-izenburua

en: Section class
eu: Sekzio klasea

en: Comma
eu: Koma

en: Frontpage
eu: Hasiera orrialdea

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Theming information
eu: Temaren informazioa

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Upload date
eu: Data igo

en: Do not cache
eu: Ez katxeatu

en: Wildcard title
eu: Komodina izenburua

en: Writable
eu: Idatzgarria

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Google Analytics configuration
eu: Google Analytics konfigurazioa

en: Google Analytics module
eu: Google Analytics modulua

en: No role
eu: Rol gabe

en: View link
eu: Ikusi lotura

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Link title
eu: Estekaren izenburua

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Localization
eu: Kokapena

en: Cache once for everything (global)
eu: Katxeatu behin guztientzako (globala)

en: Per page
eu: Orriko

en: Per role
eu: Roleko

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: Has Avatar
eu: Avatar-a dauka

en: Main menu
eu: Menu nagusia

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: sorted by
eu: Ordenatu

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: No alias
eu: Alias-ik ez

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Use theme CSS
eu: CSS gaia erabili

en: Disable rich-text
eu: Desgaitu testu aberastua

en: Enable rich-text
eu: Gaitu testu aberastua

en: Align left
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Align center
eu: Lerrokatu erdian

en: Align right
eu: Lerrokatu eskuinean

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Paste Text
eu: Itsatsi testua

en: Paste from Word
eu: Itsatsi Word-etik

en: Remove format
eu: Ezabatu formatua

en: HTML block format
eu: HTML bloke formatua

en: Font style
eu: Letra estiloa

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Inserted
eu: Txertatuta

en: Broken handler @table.@field
eu: Kontroladore apurtuta @table.@field

en: Skipping broken view @view
eu: Bista apurtuta @view sahiestu

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: View tag
eu: Bistaren etiketa

en: Configure @type
eu: Konfiguratu @type

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: Displays rows as an HTML list.
eu: Lerroak bistaratu HTML-ren zerrenda bezala

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment with standard comment view.
eu: Bistaratu iruzkina iruzkin-bista estandarrarekin

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: The ID of the source string.
eu: Jatorrizko esaldiaren IDa.

en: The full original string.
eu: Jatorrizko kate osoa.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Poll
eu: Inkesta

en: Links from
eu: Estekak nondik

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The ID of the file.
eu: Fitxategiaren IDa.

en: The name of the file.
eu: Fitxategiaren izena.

en: The path of the file.
eu: Fitxategiaren bide-izena.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota.

en: The status of the file.
eu: Fitxategiaren egoera.

en: The date the file was uploaded.
eu: Fitxategia noiz igo zen.

en: Taxonomy term name.
eu: Taxonomia terminoen izena.

en: Node translation
eu: Itzulpen nodoa

en: Source translation
eu: Itzulpenaren jatorria

en: Versions of content in different languages.
eu: Edukien bertsioa hizkuntza ezberdinetan.

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: Language of the user
eu: Erabiltzailearen hizkuntza

en: The date the user was created.
eu: Erabiltzailea noiz sortu zen.

en: The user's signature.
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
eu[0]: Terminoa @terms ezin da aurkitu
eu[1]: Terminoak @terms ezin dira aurkitu

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
eu[0]: Ezin da @users erabiltzailea aurkitu
eu[1]: Ezin dira @users erabiltzaileak aurkitu

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Display output
eu: Pantailaren sarrera

en: Alternative display output
eu: Pantailaren sarrera alternatiboa

en: Style output
eu: Estiloaren sarrera

en: Alternative style
eu: Estilo alternatiboa

en: Row style output
eu: Lerroaren estilo sarrera

en: Alternative row style
eu: Lerroaren estilo alternatiboa

en: Field @field (ID: @id)
eu: @field (ID: @id) gunea

en: Change theme
eu: Tema aldatu

en: Rescan template files
eu: Plantilaren fitxategiak berreskaneatu

en: Theming information (display)
eu: Temaren informazioa (pantaila)

en: Back to !info.
eu: !info-ra itzuli.

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: File found in folder @template-path
eu: @template-path-(e)n karpeta fitxategi aurkituta

en: (File not found, in folder @template-path)
eu: (Aurkitu gabeko fitxategia, @template-path-(e)n karpetan)

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: Menu item entry
eu: Menuaren elementuaren sarrera

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
eu: "$arg" ez da gehiago soportatzen. % erabili ezazu

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: New view
eu: Bista berria

en: Changed view
eu: Bista aldatuta

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Enable and disable features.
eu: Gaitu eta desgaitu eginideak.

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eu: E-posta eta gune mezuen kontu honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Content translation
eu: Edukiaren itzulpena

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: Added CAPTCHA point.
eu: CAPTCHA puntu gehitu.

en: Reset of CAPTCHA description.
eu: CAPTCHA-ren deskripzioa berrezarri.

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
eu: CAPTCHA: "@type" erronka gaituta

en: Test one two three
eu: Frogatu bat bi hiru

en: extra large
eu: estra luzea

en: tight
eu: estutazuna

en: wide
eu: zabalera

en: extra wide
eu: estra-zabalera

en: URL, as plain text
eu: URLa, testu laua bezala

en: Styles
eu: Estiloak

en: queue
eu: ilara

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: %name: found no valid user with that name.
eu: %name: balio-erabiltzailearen izen honekin ez da aurkitu.

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: No info
eu: Informazio gabe

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: XML sitemap node
eu: XML sitemap nodoa

en: XML sitemap taxonomy
eu: XML sitemap taxonomia

en: Default priority
eu: Lehentasun lehenetsia

en: Indexed
eu: Indexatua

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: Add new group: you need to provide a label.
eu: Talde berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: %name: found no valid post with that title.
eu: %name: argitalpen bat izenburu horrekin ezin da aurkitu .

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: Minimum sitemap lifetime
eu: Sitemap-aren bizi-iraupen minimoa

en: No minimum
eu: Ez dago minimorik

en: Change frequency
eu: Aldatu frekuentzia

en: Invalid base URL.
eu: URL base baliogabea.

en: Rebuild sitemap
eu: Birsortu sitemap-a

en: Default (@value)
eu: Lehenetsia (@value)

en: Rebuilding Sitemap
eu: Sitemap-a Birsortzen

en: Sitemap file
eu: Sitemap fitxategia

en: Sitemap URL
eu: Sitemap-aren URL-a

en: URL location
eu: URL kokapena

en: Rebuild the site map.
eu: Site map-a birsortu.

en: XML sitemap cache directory
eu: XML sitemap cache direktorioa

en: Search Engines
eu: Bilaketa motoreak

en: XML sitemap menu
eu: XML sitemap menua

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: Automatic (recommended)
eu: Automatikoa (gomendatua)

en: (highest)
eu: (altuena)

en: (normal)
eu: (normala)

en: (lowest)
eu: (baxuena)

en: Show End Date
eu: Amaiera data erakutsi

en: Sidebar first
eu: Lehen Albo-zutabea

en: Gallery page
eu: Orri galeria

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: Create feature
eu: Sortu ezaugarria

en: Create a new feature.
eu: Sortu ezaugarri berria.

en: @level - no distortion
eu: @level - distortsiorik ez

en: @level - low
eu: @level - baxua

en: @level - medium
eu: @level - tartekoa

en: @level - high
eu: @level - altua

en: Existing sitemap.xml file found.
eu: Existitzen den sitemap.xml fitxategia aurkitu.

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: Delete items
eu: Elementuak ezabatu

en: styles
eu: estiloak

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Title of the feed.
eu: Jarioaren izena.

en: Secondary menu
eu: Bigarren mailako menua

en: Manage features.
eu: Features kudeatu.

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: The URL of the comment.
eu: Iruzkinaren URL-a

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: The URL of the comment's edit page.
eu: Iruzkinak editatzeko orrialdearen URL-a.

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: New comment count
eu: Iruzkin berrien zenbaketa

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The author of the node.
eu: Nodo-aren sortzailea.

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The URL of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren URL-a.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: Font example
eu: Letra-tipo adibidea

en: Not found or not writable
eu: Ez da aurkitu edo ez idatzgarria

en: Site maintenance account
eu: Gunearen mantentze kontua

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
eu: Fitxategia ezin izan da gora kargatu, %destination helburua baliogabea delako.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
eu: %source fitxategia ezin izan da gora kargatu izen berdineko fitxategi bat existitzen dalako %directory helburan.

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Zehaztu orrialdeen bideak (paths) erabiliz. Lerro bakoitzean bide (path) bat idatzi. '*' komodina (wildcard) da. Adbz.: blogaren orrialdearen bidea %blog da eta blog pertsonalen bidea %blog-wildcard da. %front hasiera orria (front page) da.

en: Pages or PHP code
eu: Orrialdeak edo PHP kodea

en: Not customizable
eu: Ezin du egokitu

en: Restricted to certain pages
eu: Orri konkretuetan murriztua

en: Text formats
eu: Testu formatuak

en: Image styles
eu: Irudiaren tankera

en: manage display
eu: aurkezpena kudeatu

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Installing updates
eu: Eguneraketak instalatzen

en: Downloading updates failed:
eu: Eguneraketen deskargak huts egin du:

en: Updates downloaded successfully.
eu: Eguneraketak egoki deskargatuak izan dira.

en: Downloading %project
eu: %project deskargatzen

en: Update manager
eu: Egunetaketa kudeatzailea

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
eu: %directory direktoria ez da existitzen edo ezin da bertan idatzi.

en: Validate URL
eu: Balidatu URL

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Display all items
eu: Elementu guztiak erakutsi

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: Administer XML sitemap settings.
eu: XML sitemap ezarpenak kudeatu.

en: @bundle XML sitemap settings
eu: @bundle XML sitemap ezarpenak

en: Choose aliases to delete
eu: Aukeratu ezabatzeko ezizenak

en: All aliases
eu: Ezizen guztiak

en: Administer pathauto
eu: Pathauto kudeatu

en: User blogs
eu: Erabiltzaileen blog-ak

en: Div container
eu: Div edukiontzia

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Update preview
eu: Aurreikuspena eguneratu

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Translate link
eu: Itzulpen esteka

en: The Authmap ID.
eu: Authmap ID-a.

en: Authentication name
eu: Autentifikazio izena

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Choose text
eu: Testua edukia

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: Add new XML sitemap
eu: XML sitemap berria gehitu

en: No sitemaps selected.
eu: Ez da sitemap-ik aukeratu.

en: The sitemap has been saved.
eu: Sitemap-a gordea izan da.

en: The sitemap has been deleted.
eu: Sitemap-a ezabatua izan da.

en: Recommended value: %value.
eu: Gomendatutako balioa: %value.

en: Default base URL
eu: URL base lehenetsia

en: Update cached files
eu: Eguneratu cache fitxategiak

en: Rebuild links
eu: Estekak birsortu

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Sidebar second
eu: Bigarren Albo-zutabea

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: Title, as plain text
eu: Izenburua, testu laua bezala

en: Fill up single line
eu: Lerro bakoitza bete

en: Edit components
eu: Editatu osagaiak

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: The current date and time.
eu: Oraingo eguna eta ordua.

en: Page number
eu: Orrialde zenbakia

en: -- Select file --
eu: -- Fitxategia hautatu --

en: language neutral
eu: Hizkuntza neutrala

en: User paths
eu: Erabiltzailearen bide-izenak

en: Blog paths
eu: Bloraren bide-izenak

en: Update URL alias
eu: Eguneratu URL ezizenak

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:

en: Year range
eu: Urte tartea

en: - Use default -
eu: - Lehenetsia erabili -

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
eu: %file fitxategi ezin izan da kopiatu, helburuko direktorioa era egokian konfiguratuta ez dagoelako. Fitxategi edo direktorio baimenen arazoengatik izan daiteke. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: Image style: @style
eu: Irudiaren tankera: @style

en: Web Property ID
eu: Webaren jabearen ID-a

en: Change general settings for this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: User signature
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: The signature of a user.
eu: Erabiltzaile baten sinadura

en: Nothing
eu: Ezer

en: Skip CAPTCHA
eu: CAPTCHA baztertu

en: (No information available)
eu: (Ez dago informazio erabilgarririk)

en: Static Title
eu: Izenburu Estatikoa

en: Static title
eu: Izenburu estatikoa

en: Asc
eu: Goraka

en: Add new view
eu: Bista berria sortu

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena.

en: Table summary
eu: Laburpenaren taula

en: Text formats enabled for rich-text editing
eu: Testu formatuak aktibatuta testu aberastua editatzeko

en: The URL of the @entity.
eu: @entity-ren URL-a.

en: The content type of the node.
eu: Nodoaren eduki mota.

en: The picture of the user.
eu: Erabiltzailearen argazkia.

en: Content paths
eu: Edukiaren bideak (paths)

[ctx: datetime]
en: All day
eu: Egun osoa
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
eu: Urtea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Month
eu: Hilabetea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Week
eu: Astea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Day
eu: Eguna
    testuinguruan: datetime

en: Multiple values:
eu: Balio anitzak:

en: earliest
eu: zaharrena

en: latest
eu: azkena

[ctx: datetime]
en: Hour
eu: Ordua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Minute
eu: Minutua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Second
eu: Segundua
    testuinguruan: datetime

en: The year is invalid.
eu: Urtea gaizki dago.

en: The month is invalid.
eu: Hilabetea gaizki dago.

en: The day is invalid.
eu: Eguna gaizki dago.

en: The hour is invalid.
eu: Ordua gaizki dago.

en: The minute is invalid.
eu: Minutuak gaizki daude.

en: The second is invalid.
eu: Segunduak gaizki daude.

[ctx: date_order]
en: First
eu: Lehenengoa
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
eu: Bigarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
eu: Hirugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
eu: Laugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
eu: Bostgarren
    kontestuan: date_order

en: Configure the Date Popup settings.
eu: Konfiguratu data popup-aren ezarpenak.

[ctx: date_order]
en: Every
eu: Bakoitz
    kontestuan: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
eu: Igandea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
eu: Astelehena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
eu: Asteartea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
eu: Asteazkena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
eu: Osteguna
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
eu: Ostirala
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
eu: Larunbata
    kontestuan: day_name

en: Every page except the listed pages
eu: Orrialde guztiak zerrendatuak izan ezik

en: The listed pages only
eu: Zerrendatutako orrialdeak bakarrik

en: Administer Google Analytics
eu: Google Analytics Kudeatu

en: 5 minute
eu: 5 minutu

en: 15 minute
eu: 15 minutu

en: A single domain (default)
eu: Domeinu bakarra (lehenetsia)

en: Domain: @domain
eu: Domeninua: @domain

en: Examples: @domains
eu: Adibideak: @domains

en: A single domain
eu: Domeinu bakarra

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
eu: Zihur zaude XML sitemap-a ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
eu: Zihur zaude XML sitemap-a birsortu nahi duzula?

en: The sitemap links were rebuilt.
eu: Sitemap-aren estekak birsortu dira.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
eu: Sitemap-aren estekak ez dira ongi birsortu.

en: Configure your site's XML sitemaps to help search engines find and index pages on your site.
eu: XML Sitemap-ak konfiguratu bilaketa-motorrak zure gunea aurkitu eta index-atzen laguntzeko.

en: Edit XML sitemap
eu: XML sitemap editatu

en: Delete XML sitemap
eu: XML sitemap ezabatu

en: All Day
eu: Egun Osoa

en: Logo settings
eu: Logoaren ezarpenak

en: Add view from template
eu: Fitxa eredutik bista gehitu

en: Show "Page not found"
eu: "Orrialde ez da antzeman" ikusi

en: analyze view
eu: bista aztertu

en: clone view
eu: bista bikoiztu

en: export view
eu: bista esportatu

en: delete view
eu: bista ezabatu

en: The node ID.
eu: Nodoaren IDa.

en: The content title.
eu: Edukiaren izenburua.

en: The date the content was posted.
eu: Edukia noiz argitaratu zen.

en: The date the content was last updated.
eu: Edukia azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: The aliased path to this content.
eu: Eduki honen ezizenaren bidea

en: All storage
eu: biltegiratze guztiak

en: All status
eu: Estatu guztia

en: No privacy
eu: Pribatutasunik gabe

en: Date field values
eu: Data balio eremua

en: The date value.
eu: Data balioa.

en: There are no @titles to display.
eu: Ez dago @titles erakusteko.

en: view @display
eu: @display ikusi

en:  new
eu:  berria

en: Today's popular content
eu: Gaurko eduki ikusiena

en: XML sitemap PHP extensions
eu: XML sitemap PHP luzapenak

en: File byte size
eu: Fitxategiaren byte tamaina

en: Pop-up calendar
eu: Pop-up egutegia

en: The End date value.
eu: Amaiera dataren balioa.

en: Both Start and End dates
eu: Biak hasiera eta amaiera datak

en: Start date only
eu: Hasiera data bakarrik

en: End date only
eu: Amaiera data bakarrik

en: Display both Start and End dates
eu: Biak erakutsi hasiera eta amaiera datak

en: Display Start date only
eu: Bakarrik hasiera data erakutsi

en: Display End date only
eu: Bakarrik amaiera data erakutsi

en: Default date
eu: Data lehenetsia

en: No default value
eu: Ez dago lehenetsitako datik

en: Default end date
eu: Amaiera data lehenetsia

en: 10 minute
eu: 10 minutu

en: 30 minute
eu: 30 minutu

en: @field_name Start date
eu: @field_name-en hasiera data

en: @field_name End date
eu: @field_name-en amaiera data

en: The Start date is invalid.
eu: Hasiera data oker dago.

en: The End date is invalid.
eu: Amaiera data oker dago.

en: More settings and values
eu: Ezarpen eta balio gehio

en: Starting and ending year
eu: Hasiera eta amaierako urtea

en: !start-date to !end-date
eu: !start-date -tik !end-date -ra

en: Starting year
eu: Hasiera urtea

en: Ending year
eu: Amaiera urtea

en: System date settings
eu: Sistemaren data ezarpenak

[ctx: datetime]
en: Date
eu: Data
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
eu: Denbora
    testuinguruan: datetime

en: Date Migration
eu: Data migrazioa

en: E.g., @date
eu: Adbz., @date

en: @label -  start date (!name)
eu: @label -  hasiera data (!name)

en: @label -  start date
eu: @label -  hasiera data

en: @label - end date (!name:!column)
eu: @label - amaiera data (!name:!column)

en: @label - end date:!column
eu: @label - amaiera data:!column

en: No tokens available
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta

en: Token registry caches cleared.
eu: Aldagaien (Token) erregistroaren cache-ak ezabatuta.

en: The unaliased URL.
eu: Ezizen gabeko URL-a.

en: Token registry
eu: Aldagai (Token) erregistroa

en: Problems detected
eu: Arazoak antzeman dira

en: Is empty
eu: Hutsik dago

en: Max length of title field
eu: Izenburuaren eremua gehienezko luzera

en: The title of the link.
eu: Estekaren Izenburua

en: The URL of the link.
eu: Estekaren Url-a

en: Generate automatic URL alias
eu: URL ezizenak automatikoki sortu

en: Uncheck this to create a custom alias below.
eu: Desmarkatu URL ezizenak neurrira sortzeko.

en: Configure URL alias patterns.
eu: Konfiguratu URL ezizenen ereduak.

en: Is not Empty
eu: Ez dago hutsik

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
eu: Nodoaren azken komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: monday wednesday friday
eu: astelehena asteaskena ostirala

en: tuesday thursday
eu: asteartea osteguna

en: Cache dates
eu: Cache datak

en: to:
eu: noiz arte:

en: This field supports tokens.
eu: Eremu honek aldagaiak (tokens) onartzen ditu.

en: The language code of the current user interface language.
eu: Oraingo erabiltzaileak hautautako interfazerako hizkuntza.

en: Update node alias
eu: Eguneratu nodoen ezizenak

en: Update taxonomy term alias
eu: Eguneratu taxonomia terminoen ezizenak

en: Update user alias
eu: Eguneratu erabiltzaileen ezizenak
