Panopoly (7.x-1.0-rc2) - en to cs translation catalogue (2101 entries)

en: list
cs: seznam

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: enable
cs: povolit

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: approve
cs: schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: content
cs: obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: yes
cs: ano

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: more
cs: více

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: footer
cs: patička

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Categories
cs: Kategorie

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: nezveřejněno

en: Overview
cs: Přehled

en: all
cs: vše

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: default
cs: výchozí

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Password
cs: Heslo

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: Comment form
cs: Formulář pro posílání komentářů

en: User contact form
cs: Kontaktní formuláře pro jednotlivé uživatele

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Required
cs: Povinné

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Parents
cs: Rodiče

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: settings
cs: nastavení

en: Back
cs: Zpět

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: header
cs: hlavička

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: username
cs: uživatel

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Top
cs: Nahoru

en: Link Target
cs: Cíl odkazu

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Core
cs: Jádro

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Filename
cs: Název souboru

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Clear index
cs: Vyčistit index

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Display
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: results
cs: výsledky

en: search
cs: vyhledávání

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Add item
cs: Přidat položku

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: style
cs: styl

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Paths
cs: Cesty

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
cs: V cestě i názvu lze použít následující zástupné tokeny (slova) , které  budou nahrazeny příslušnými hodnotami.

en: Mail
cs: E-mail

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Check
cs: Šek

en: Files
cs: Soubory

en: file
cs: soubor

en: status
cs: stav

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: no
cs: ne

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Optional Title
cs: Nepovinný název

en: Required Title
cs: Vyžadován název

en: No Title
cs: Žádný název

en: Link Title
cs: Název odkazu

en: URL Display Cutoff
cs: Ořiznutí zobrazené URL adresy

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
cs: Pokud uživatel nevyplní název odkazu, použije se místo něj URL odkazu. Uveďte, kde se má název odkazu oříznout a zakončit výpustkem (&hellip;)? Pokud ponecháte pole prázdné, délka nebude omezena.

en: Default (no target attribute)
cs: Výchozí (prázdný atribut target)

en: Open link in window root
cs: Otevřít odkaz v tomto okně

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: Allow the user to choose
cs: Povolit výběr uživateli

en: Additional CSS Class
cs: CSS třída navíc

en: Not a valid URL.
cs: Neplatná URL adresa.

en: Titles are required for all links.
cs: Názvy jsou povinné pro všechny odkazy.

en: Open URL in a New Window
cs: Otevřít URL v novém okně

en: Defines simple link field types.
cs: Umožňuje definovat jednoduché typy polí pro odkaz.

en: term
cs: podmínka

en: Menu item
cs: Položka menu

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: All
cs: Vše

en: Default settings
cs: Výchozí nastavení

en: days
cs: dny

en: Access log
cs: Log přístupů

en: Active
cs: Aktivní

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Override title
cs: Přepsat název

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: Page
cs: Stránka

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Bottom
cs: Dole

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Node links
cs: Odkazy na uzly

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: User picture
cs: Obrázek uživatele

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Database
cs: databáze

en: Off
cs: Vypnuto

en: Never
cs: Nikdy

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: Input filters
cs: Vstupní filtry

en: Selected
cs: Vybráno

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Aggregator category
cs: Kategorie agregátoru

en: Aggregator feed
cs: Zdroj agregátoru

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Custom
cs: Vlastní

en: Roles
cs: Role

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Vydáno

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Poll duration
cs: Trvání ankety

en: Poll votes
cs: Hlasy v anketě

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Term
cs: Termín

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Term name
cs: Název termínu

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Field name
cs: Název pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Average
cs: Průměr

en: Count
cs: Počet

en: Overridden
cs: Překryto

en: Mode
cs: Režim

en: Normal
cs: Normální

en: Warning
cs: Varování

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: %time ago
cs: před %time

en: Nodes
cs: Uzly

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Up
cs: Nahoru

en: Performance
cs: Výkon

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Month
cs: Měsíc

en: Load
cs: Načíst

en: System
cs: Systém

en: Processors
cs: Procesory

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Podmínky

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: node
cs: uzel

en: General
cs: Obecné

en: Directory
cs: Adresář

en: Method
cs: Metoda

en: Recent posts
cs: Poslední příspěvky

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona pro cestu (aplikována na všechny slovníky s nevyplněnou šablonou níže)

en: Pattern for all %vocab-name paths
cs: Šablona pro všechny cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
cs: Šablona pro diskusní fóra a kontejnery diskusních fór

en: Pattern for user account page paths
cs: Šablona pro cesty k uživatelských účtům

en: Pattern for blog page paths
cs: Šablona pro cesty k blogům

en: Verbose
cs: Detailní výpis

en: Display alias changes (except during bulk updates).
cs: Zobrazuje změny cest (kromě hromadných změn)

en: Replace by separator
cs: Nahradit za oddělovač

en: Maximum alias length
cs: Maximální délka aliasu

en: Maximum component length
cs: Maximální délka komponentu

en: Update action
cs: Nastavení aktualizace

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
cs: Umožňuje modulům automaticky generovat aliasy pro obsah.

en: Configuration
cs: Nastavení

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Other
cs: Jiné

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Text color
cs: Barva textu

en: Basic
cs: Základní

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: access content
cs: zobrazit obsah

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Attributes
cs: Atributy

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: String
cs: Řetězec

en: External
cs: Externí

en: Users
cs: Uživatelé

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Exists
cs: Existuje

en: Both
cs: Obojí

en: Last
cs: Poslední

en: Filtered text (user selects input format)
cs: Filtrovaný text (formát vstupu vybírá uživatel)

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Create content
cs: Vytvořit obsah

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Smiley
cs: Smajlík

en: <All>
cs: <Vše>

en: Save and edit
cs: Uložit a upravit

en: Edit view
cs: Upravit pohled

en: Clone
cs: Klonovat

en: Administer views
cs: Administrace pohledů

en: Existing Views
cs: Existující pohledy (views)

en: Default Views
cs: Výchozí pohledy (views)

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Normal menu item
cs: Normální položka menu

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Down
cs: Dolů

en: Wildcard
cs: Zástupný znak

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Operator
cs: Operátor

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Random
cs: Náhodný

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Position
cs: Pozice

en: Integer
cs: Celé číslo

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Template
cs: Šablona

en: Last checked
cs: Naposled kontrolováno

en: Basic setup
cs: Základní nastavení

en: Allow users to choose default
cs: Umožnit uživatelům zvolit výchozí nastavení.

en: false
cs: nepravda

en: true
cs: pravda

en: Buttons and plugins
cs: Tlačítka a pluginy

en: Editor appearance
cs: Vzhled editoru

en: Toolbar location
cs: Umístění nástrojové lišty

en: Path location
cs: Cesta k umístění

en: Enable resizing button
cs: Povolit tlačítko pro změnu velikosti

en: Cleanup and output
cs: Filtrování a výstup

en: Verify HTML
cs: Zkontrolovat HTML

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: CSS classes
cs: CSS třídy

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: fields
cs: pole

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Operation
cs: Operace

en: reply
cs: odpovědět

en: Duration
cs: Trvání

en: Original
cs: Původní

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Protocol
cs: Protokol

en: Logout
cs: Odhlásit

en: with comments
cs: s komentáři

en: without comments
cs: bez komentářů

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: comments
cs: komentáře

en: Full
cs: Celé

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Hidden
cs: Skryté

en: Some
cs: Nějaký

en: Root
cs: Kořen

en: Show
cs: Ukázat

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: Link to node
cs: Odkaz na uzel

en: Change
cs: Změnit

en: in
cs: v

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Week of @date
cs: Týden v @date

en: Feeds
cs: Zdroje

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: update
cs: aktualizovat

en: Full text
cs: Celý text

en: Source
cs: Zdroj

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Display all menu items
cs: Zobrazit všechny položky menu

en: Add new group
cs: Přidat novou skupinu

en: Select a date
cs: Zvolit datum

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: No users available.
cs: Žádní uživatelé.

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: unlimited
cs: neomezené

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Replace
cs: Nahradit

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Activity
cs: Aktivita

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Publishing options
cs: Možnosti vydání

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: First
cs: První

en: Query
cs: Dotaz

en: Search fields
cs: Pole hledání

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Block name
cs: Název bloku

en: Site's time zone
cs: Časové pásmo stránky

en: Date's time zone
cs: Časové pásmo data

en: No time zone conversion
cs: Bez změny časových pásem

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
cs: Data bez rozlišení na hodiny nesmí používat žádnou manipulaci časovými pásmy.

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Time zone handling
cs: Manipulace s časovými pásmy

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Date field
cs: Pole pro datum

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Link label
cs: Text odkazu

en: author
cs: autor

en: None.
cs: Žádný.

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Empty
cs: Prázdný

en: Import failed.
cs: Import se nezdařil.

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: any
cs: nějaký

en: Caption
cs: Popisek

en: Select a user
cs: Vyberte uživatele

en: Log out
cs: Odhlásit

en: What links here
cs: Co sem odkazuje

en: Seconds
cs: Sekund

en: Blocked
cs: Zablokován

en: or
cs: nebo

en: No limit
cs: Žádný limit

en: open
cs: otevřené

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Books
cs: Knihy

en: Style
cs: Styl

en: Forums
cs: Fórum

en: Superscript
cs: Horní index

en: revert
cs: vrátit

en: Asterisk
cs: Hvězdička

en: Missing
cs: Chybějící

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: All tags
cs: Všechny tagy

en: Last modified
cs: Naposled upraveno

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: options
cs: možnosti

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Not published
cs: Nevydáno

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: New
cs: Nové

en: Enter username
cs: Zadejte své uživatelské jméno

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Plural
cs: Plurál

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: Oldest first
cs: Od nejstarších

en: Sort criteria
cs: Kritéria řazení

en: Current search
cs: Aktuální hledání

en: Base path
cs: Cesta k webu

en: <Hidden>
cs: <Skrytý>

en: Parent menu item
cs: Nadřazená položka menu

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Translations
cs: Překlady

en: Unpublished
cs: Nevydáno

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: cancel
cs: zrušit

en: Tabs
cs: Záložky

en: disable
cs: vypnout

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Storage
cs: Ukládání

en: Page name
cs: Název stránky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Lifetime
cs: Životnost

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Information
cs: Informace

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Double
cs: Dvojité

en: Translation
cs: Překlad

en: Blocks
cs: Bloky

en: The block has been created.
cs: Blok byl vytvořen.

en: Menus
cs: Menu

en: A valid date is required for %title.
cs: Pro obsah s názvem %title je vyžadováno platné datum.

en: A Date API that can be used by other modules.
cs: Modul Date API může být použit ostatními moduly.

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: Relative
cs: Relativní

en: Above
cs: Nad

en: Within
cs: Vně

en: Position of date part labels
cs: Umístění popisků pro jednotlivé části data

en: User's time zone
cs: Časová zóna uživatele

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
cs: Datum ukládat v databázi jako ISO datum, doporučeno pro historická nebo neúplná data.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
cs: Datum ukládat v databázi jako 'datetime' pole, doporučeno pro kompletní data a časy, které mohou vyžadovat konverzi časových pásmem.

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
cs: Povolí jQuery popup kalendář a widgety pro vstup času při výběru data a času.

en: Until
cs: Dokud

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
cs: Date Repeat API vypočítá opakující se data a časy podle pravidel iCal.

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Text area
cs: Textová oblast

en: Used in
cs: Použito v

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
cs: Poskytuje seznam argumentů oddělených čárkou, které se předají pohledu.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Precision
cs: Přesnost

en: Index
cs: Rejstřík

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Form
cs: Formulář

en: Exceptions
cs: Výjimky

en: Publish
cs: Vydat

en: Unpublish
cs: Schovat

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Grid
cs: Mřížka

en: Redo
cs: Znovu

en: Hide
cs: Skrýt

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Global
cs: Globální

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Menu name
cs: Název menu

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Thread
cs: Vlákno

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: Title text
cs: Text názvu

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Distinct
cs: Jedinečné

en: <None>
cs: <Nic>

en: Extension
cs: Přípona

en: Space
cs: Mezera

en: Keys
cs: Klíče

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
cs: Automaticky generovaný alias %original_alias měl konflikt s již existujícím aliasem. Byl změněn na %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
cs: Šablona pro všechny uzly typu @node_type

en: Delete aliases
cs: Smazat aliasy

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
cs: Znak používaný pro oddělení slov v nadpisech. Tímto znakem budou nahrazeny mezery mezi slovy a interpunkční znaménka (tečky, čárky, pomlčky atd.). Použití mezery nebo znaku plus může způsobit neočekávaný výsledek.

en: Leave case the same as source token values.
cs: Zachovat stejnou velikost písma jako v původních hodnotách tokenů.

en: Change to lower case
cs: Převést na malá písmena

en: Transliterate prior to creating alias
cs: Převést znaky před vytvořením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
cs: Filtruje nový alias pouze do znaků a čísel z množiny ASCII-96.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymaže všechny aliasy. Počet aliasů, které budou smazány: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymazat všechny aliasy typu @label. Počet aliasů k vymazání: %count.

en: Delete aliases now!
cs: Smazat aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
cs: Všechny aliasy byly smazány.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
cs: Všechny aliasy typu %type byly smazány.

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: Bullet list
cs: Seznam s odrážkami

en: Available
cs: K dispozici

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: <Any>
cs: - nezáleží -

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Loading
cs: Načítání

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Switch user
cs: Přepnout uživatele

en: Execute PHP
cs: Spustit PHP

en: Query log
cs: Logování DB dotazů

en: by source
cs: dle zdroje

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
cs: Vložte nějaký kód. Nepoužívejte tagy <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
cs: Vykonat

en: empty
cs: prázdné

en: Package
cs: Balík

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: Node author
cs: Autor uzlu

en: Interface language
cs: Jazyk rozhraní

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
cs: URL %url je chybné. Napište prosím plné URL, např. http://www.example.com/feed.xml.

en: Unconfigured menu block
cs: Nenakonfigurovaný blok menu

en: 1st level (primary)
cs: 1. úroveň (primární)

en: 2nd level (secondary)
cs: 2. úroveň (sekundární)

en: 3rd level (tertiary)
cs: 3. úroveň (terciální)

en: 4th level
cs: 4. úroveň

en: 5th level
cs: 5. úroveň

en: 6th level
cs: 6. úroveň

en: 7th level
cs: 7. úroveň

en: 8th level
cs: 8. úroveň

en: 9th level
cs: 9. úroveň

en: by @user
cs: uživatelem @user

en: Argument type
cs: Typ argumentu

en: Context
cs: Kontext

en: Node type description
cs: Popis typu uzlu

en: Attached files
cs: Přiložené soubory

en: A list of files attached to the node.
cs: Seznam souborů přiložených k uzlu.

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: Sort
cs: Řazení

en: !a comments per page
cs: Počet komentářů na stránce: !a

en: Pager
cs: Stránkovač

en: "@s" content
cs: "@s" obsah

en: Node type description.
cs: Popis typu uzlu.

en: Term description.
cs: Popis termínu.

en: The picture of a user.
cs: Obrázek uživatele user.

en: User profile
cs: Profil uživatele

en: The profile of a user.
cs: Profil uživatele.

en: Vocabulary terms
cs: Termíny slovníku

en: Taxonomy vocabulary
cs: Slovník kategorií

en: New @s
cs: Nové @s

en: relationship
cs: vztah

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Remove this item
cs: Ostranit tuto položku

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Add content to !s
cs: Přidat obsah do !s

en: No title
cs: Bez nadpisu

en: Columns
cs: Sloupce

en: Local
cs: Místní

en: Node loaded from @var
cs: Uzel načten z @var

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Vynechat položky

en: Link to view
cs: Odkaz na pohled

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: Book parent
cs: Nadřazená kniha

en: Top level book
cs: Kniha nejvyšší úrovně

en: Term parent
cs: Nadřazený termín

en: contains
cs: obsahuje

en: Results per page
cs: Počet výsledků na stránku

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Print
cs: Tisk

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: No name
cs: Beze jména

en: Node count
cs: Počet uzlů

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: Default format
cs: Výchozí

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: Or
cs: Nebo

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Paste
cs: Vložit

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Font family
cs: Řez písma

en: About
cs: Popis

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: and
cs: a

en: Optional URL
cs: Nepovinná URL adresa

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
cs: Pokud je název odkazu volitelný, nebo povinný, bude uživateli zobrazeno pole pro vyplnění hodnoty. Pokud je název odkazu statický, použije se pro název odkazu vždy stejná hodnota. Pokud je nainstalován <a href="http://drupal.org/project/token">modul Token</a>, může být jako hodnota statického názvu odkazu použit název jakéhokoli pole. V obsahu statického názvu a názvu založeného na zástupném tokenu může být použita většina XHTML tagů jako např. <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em> atd.

en: Allow user-entered tokens
cs: Povolit tokeny zadané uživateli.

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
cs: Zatržením tohoto pole umožníte utivatelům použít zástupné tokeny v polích URL a Název odkazu ve formuláři úprav. Tato volba neovlivní nastavení polí na této stránce.

en: Rel Attribute
cs: Rel atribut

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
cs: Na výstupu se pro odkaz použije tento rel atribut. Nejčastěji se používá <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> pro zamezení sledování odkazu vyhledávacími roboty.

en: At least one title or URL must be entered.
cs: Musíte zadat alespoň jeden název nebo URL.

en: You cannot enter a title without a link url.
cs: Nelze zadat název bez URL adresy odkazu.

en: Title, as link (default)
cs: Název, jako odkaz (výchozí)

en: URL, as link
cs: URL, jako odkaz

en: Short, as link with title "Link"
cs: Krátce, jako odkaz s názvem "Odkaz"

en: Label, as link with label as title
cs: Popisek jako odkaz; popisek se použije jako nadpis odkazu

en: Separate title and URL
cs: Oddělit název a URL

en: Add new rule
cs: Přidat pravidlo

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: The parent comment.
cs: Nadřazený komentář.

en: Author's website
cs: Web autora

en: Reply-to link
cs: Odkaz "Odpovědět"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Link this field to its user or an author's homepage
cs: Odkazovat toto pole na domovskou stránku jeho uživatele nebo autora

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: field
cs: pole

en: nodes
cs: uzly

en: clone
cs: klonovat

en: Week @week
cs: Týden @week

en: Target
cs: Cíl

en: Time ago
cs: Čas před

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: @type %title has been deleted.
cs: Příspěvek %title (@type) byl smazán.

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: Effect
cs: Efekt

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Embed
cs: Vložit

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
cs: Opravdu smazat blok "%name%?

en: Patterns
cs: Vzorky

en: edit order and titles
cs: změnit pořadí a nadpisy

en: Entity type
cs: Typ entity

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Importing
cs: Probíhá import

en: Acronym
cs: Zkratka

en: @menu_name (active menu item)
cs: @menu_name (aktivní položka menu)

en: Starting level
cs: Počáteční úroveň

en: Active menu item
cs: Aktivní položka menu

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Not defined
cs: Není definováno

en: Validator
cs: Validátor

en: Debugging
cs: Ladění

en: Mime type
cs: MIME typ

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: Generate
cs: Generovat

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Button alignment
cs: Zarovnání tlačítek

en: Example:
cs: Příklad:

en: Widgets
cs: Widgety

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Colon
cs: Dvojtečka

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Run updates
cs: Spustit aktualizace

en: Enable developer modules
cs: Povolit moduly pro vývoj

en: Disable developer modules
cs: Zakázat moduly pro vývoj

en: Current anonymous / authenticated users
cs: Přítomní anonymní / registrovaní uživatelé

en: Disabled these modules: !module-list.
cs: Vypnuty moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
cs: Žádné moduly pro vývoj nejsou povoleny.

en: of
cs: z

en: translate
cs: přeložit

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: The specified file %name could not be uploaded.
cs: Zadaný soubor %name nemohl být nahrán.

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Admin
cs: Administrátor

en: Row
cs: Řádek

en: IP address
cs: IP adresa

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Variants
cs: Varianty

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Decimal point
cs: Desetinná čárka

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Book outline
cs: Osnova knihy

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Citation
cs: Zdroj citátu

en: Root term
cs: Kořenový termín

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům s daným uživatelským oprávněním.

en: Comma
cs: Čárka

en: Semicolon
cs: Středník

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Uses
cs: Použití

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Ends with
cs: Končí na

en: Undated
cs: Bez data

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
cs: Nadpis, který se má použít, pokud je argumetn přítomen. Přepíše nadpis pohledu a nadpisy předchozích argumentů. Argument zde můžete nahradit znakem "%". Použijte "%1" pro první argument, "%2" pro druhý atd.

en: Action to take if argument is not present
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není přítomný

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
cs: Pokud se tato hodnota vyskytne jako argument, bude argument ignorován a zobrazí se všechny hodnoty

en: Wildcard title
cs: Název pro zástupný znak

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
cs: Pojmenování zástupného znaku, který je možné použít pro nahrazování kdekoliv.

en: <Basic validation>
cs: <Základní validace>

en: Action to take if argument does not validate
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není platný

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
cs: Zobrazené protokoly jsou globálně k dispozici. Další protokoly můžete přidat změnou proměnné  <em>filter_allowed_protocols</em> ve vaší instalaci.

en: Use default RSS settings
cs: Použít výchozí nastavení RSS

en: Front page feed
cs: Zdroj pro titulní stránku

en: Primary
cs: Primární

en: User: ID
cs: Uživatel: ID

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: No role
cs: Žádná role

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Solr port
cs: Port serveru

en: Solr path
cs: Cesta k Solr

en: View link
cs: Odkaz "zobrazit"

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: The MIME type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: Menu link ID
cs: ID odkazu menu

en: Menu links
cs: Odkazy menu

en: Link title
cs: Název odkazu

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: 1 character | @count characters
cs[0]: 1 znak
cs[1]: @count znaky
cs[2]: @count znaků

en: Execute PHP Code
cs: Spustit vlastní PHP kód

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: Filter settings
cs: Nastavení filtru

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: V této instalaci Drupalu bylo nalezeno jeden nebo více problémů. Pro více informací zkontrolujte stránku s <a href="@status">hlášením stavu</a>.

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Per page
cs: Na stránku

en: Per user
cs: Na uživatele

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Save Draft
cs: Uložit koncept

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: Slash
cs: Lomítko

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Logged in user
cs: Přihlášený uživatel

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Date year range
cs: Rozsah let

en: Format: @date
cs: Formát: @date

en: date ical
cs: datum ical

en: The dates are invalid.
cs: Data jsou neplatná.

en: Repeats
cs: Opakování

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
cs: !repeats_every_interval v !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
cs: !repeats_every_interval vždy v !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_days z !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
cs: !repeats_every_interval !count krát

en: !repeats_every_interval until !until_date
cs: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
cs: !repeats_every_interval mimo !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
cs: !repeats_every_interval kde týden začíná v !day_of_week

en: every week | every @count weeks
cs[0]: každý týden
cs[1]: každé @count týdny
cs[2]: každých @count týdnů

en: every month | every @count months
cs[0]: každý měsíc
cs[1]: každé @count měsíce
cs[2]: každých @count měsíců

en: every year | every @count years
cs[0]: každý rok
cs[1]: každé @count roky
cs[2]: každých @count let

en: every day | every @count days
cs[0]: každý den
cs[1]: každé @count dny
cs[2]: každých @count dnů

en: Remove group
cs: Odstranit skupinu

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: Not installed.
cs: Nenainstalováno.

en: Secondary
cs: Sekundární

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: Execute arbitrary PHP script
cs: Vykonat libovolný PHP skript

en: PHP script
cs: PHP skript

en: Modify user roles
cs: Změnit uživatelské role

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: No alias
cs: Žádný alias

en: Numeric
cs: Číselné

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Basic options
cs: Základní možnosti

en: Date field(s)
cs: Pole data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
cs: Metoda manipulace s více poli data v jednom výběru. Vrátí pouze položky které mají jedno z odpovídajících polí data (date = field_1 OR field_2) nebo pouze ty, které odpovídají všem zvoleným polím (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
cs: Pro tento filtr je nutné vybrat alespoň jedno pole datumu.

en: Missing date fields!
cs: Chybí pole data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
cs: (@field) <strong>Zobrazené uživatelům</strong> @widget @format

en: The page has been deleted.
cs: Stránka byla smazána.

en: Punctuation
cs: Interpunkce

en: %editor profile for %format
cs: Profil editoru %editor pro %format

en: Enabled by default
cs: Standardně zapnuto

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
cs: Výchozí stav editoru pro uživatele, kteří mají přístup k tomuto profilu. Uživatelé mohou stav změnit, pokud je povolena následující možnost.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
cs: Pokud je zapnuto, uživatelé si budou moci zvolit vlastní výchozí stav editoru v nastavení uživatelského účtu.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
cs: Zobrazit odkaz <em>zapnout/vypnout formátování textu </em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
cs: Určuje, zda je zobrazen odkaz <em>zapnout/vypnout formátování textu</em> pod textovou oblastí. Jestliže je tato volba vypnuta, použije se globální výchozí nastavení (viz výše).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
cs: Tato volba určuje, zda se nástrojová lišta zobrazí nad nebo pod editační oblastí.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
cs: Tato volba určuje zarovnání ikon v nástrojové liště.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
cs: Kde se zobrazí cesta pro HTML prvky (např. <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
cs: Tato volba poskytuje možnost zapnout/vypnout tlačítko pro změnu velikosti. Je-li zapnuto, musí být umístění nástrojové lišty nastaveno na "Nahoře" nebo "Dole", aby se ikona změny velikosti zobrazila.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
cs: Pokud je povoleno, potencionálně škodlivý kód jako např. <code>&lt;HEAD&gt;</code> bude odstraněn z HTML obsahu.

en: Use theme CSS
cs: Použít CSS tématu vzhledu

en: Define CSS
cs: Definovat CSS

en: Editor default CSS
cs: Výchozí CSS editoru

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
cs: Pokud jste zvolili "Definovat CSS", zadejte cestu k CSS souboru nebo seznam cest k CSS souborům oddělených čárkou.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
cs: Dostupné tokeny: %b (základní cesta, např. /), %t (cesta k tématu vzhledu, např. themes/garland)

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
cs: Aktuální knihovnu najdete zde: <br /><code>@library-filepath</code>

en: Configure client-side editors.
cs: Konfigurovat editory na straně klienta.

en: The version of %editor could not be detected.
cs: Verze editoru %editor nemohla být zjištěna.

en: Align left
cs: Zarovnat vlevo

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Align right
cs: Zarovnat vpravo

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Paste Text
cs: Vložit Text

en: Paste from Word
cs: Vložit z Wordu

en: Remove format
cs: Odstranit formátování

en: Character map
cs: Speciální symboly

en: Create DIV container
cs: Vytvořit DIV kontejner

en: Check spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Autogrow
cs: Automatické zvětšení

en: Table drag/resize
cs: Změnit velikost tabulky tažením myši

en: Table: Cell properties
cs: Tabulka: vlastnosti buňky

en: Table: Insert row after
cs: Tabulka: vložit řádek za

en: Table: Insert column after
cs: Tabulka: vložit sloupec za

en: Table: Insert cell after
cs: Tabulka: vložit buňku za

en: Table: Delete rows
cs: Tabulka: smazat řádky

en: Table: Delete columns
cs: Tabulka:smazat sloupce

en: Table: Delete cells
cs: Tabulka: smazat buňky

en: Table: Merge cells
cs: Tabulka: sloučit buňky

en: Table: Horizontal split cell
cs: Tabulka: horizontální rozdělení buňky

en: Clean-up
cs: Vyčistit

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: Parent term(s)
cs: Nadřazený termín či termíny

en: Skipping broken view @view
cs: Poškozené view @view vynecháno

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Create customized lists and queries from your database.
cs: Vytvořit vlastní seznamy a dotazy z vaší databáze.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
cs: Administrační rozhraní pro modul Views. Bez tohoto modulu nemůžete pohledy vytvářet ani upravovat.

en: Display all values
cs: Zobrazit všechny hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
cs: Skrýt pohled / Stránka nenalezena (404)

en: Display empty text
cs: Zobrazit text pro nulový výsledek

en: Provide default argument
cs: Poskytnout výchozí argument

en: Broken/missing handler
cs: Poškozený/chybějící ovladač

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v přehledu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Transform spaces to dashes in URL
cs: Převést mezery na pomlčky v URL

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Rewrite the output of this field
cs: Přepsat výstup pole

en: Output this field as a link
cs: Zobrazit pole jako odkaz

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
cs: Pokud je zaškrtnuto, pole bude převedeno na odkaz. Cíl musí být uveden níže.

en: Link path
cs: Cesta odkazu

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený před tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený za tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Před použitím tohoto pole je třeba do zobrazení přidat některé z dalších polí. Pokud chcete, můžete pole skrýt zaškrtnutím volby <em>Vynechat ze zobrazení (Exclude from display)</em>. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete použít pole, které není v seznamu, změnte pořadí polí.</p>

en: Trim this field to a maximum length
cs: Oříznout pole na maximální délku

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: Add an ellipsis
cs: Přidat trojtečku

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny HTML tagy budou odstraněny.

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: This identifier is not allowed.
cs: Tento identifikátor není povolen.

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: exposed
cs: vystavený

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: not in
cs: není v

en: Is all of
cs: Všech

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: not
cs: ne

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Is not between
cs: Není mezi

en: not between
cs: ne mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: desc
cs: pop.

en: @time ms
cs: %time ms

en: View name
cs: Název pohledu

en: View description
cs: Popis pohledu

en: View tag
cs: Štítek pohledu

en: The view has been deleted.
cs: Pohled byl smazán

en: Paste view code here
cs: Zde vložte kód pohledu

en: Unable to import view.
cs: Pohled nelze importovat

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Configure @type
cs: Konfigurovat @type

en: Rearrange @type
cs: Přeskupit @type

en: Default settings for this view.
cs: Výchozí nastavení pro tento pohled.

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: Displays rows as an HTML list.
cs: Zobrazí řádky jako HTML seznam.

en: Displays rows in a grid.
cs: Zobrazí řádky v mřížce.

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům kterékoliv z těchto rolí.

en: sort criteria
cs: kriteria řazení

en: sort criterion
cs: kritérium řazení

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Locale source
cs: Lokální zdroj

en: The ID of the source string.
cs: ID zdrojového řetězce.

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Poll
cs: Anketa

en: Search Terms
cs: Hledat termíny

en: The terms to search for.
cs: Zadejte hledané termíny.

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Browser session ID of user that visited page.
cs: Session ID prohlížeče uživatele, který navštívil stránku.

en: Title of page visited.
cs: Nadpis navštívené stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
cs: Interní cesta navštívené stránky (relativně ke kořenovému adresáři Drupalu).

en: Files maintained by Drupal and various modules.
cs: Soubory spravované Drupalem a různými moduly.

en: The ID of the file.
cs: ID souboru

en: The name of the file.
cs: Název souboru.

en: The path of the file.
cs: Cesta souboru.

en: The mime type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: The status of the file.
cs: Stav souboru.

en: The date the file was uploaded.
cs: Datum, kdy byl soubor nahrán.

en: Taxonomy term name.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The term weight field
cs: Pole váhy termínu

en: The parent term of the term.
cs: Nadřazený termín tohoto termínu.

en: The user ID
cs: ID uživatele

en: The user or author name.
cs: Jméno uživatele nebo autora.

en: Language of the user
cs: Výchozí jazyk uživatele

en: The date the user was created.
cs: Datum, kdy byl uživatelský účet vytvořen.

en: The user's last login date.
cs: Poslední přihlášení uživatele

en: Whether a user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: The user's signature.
cs: Podpis uživatele.

en: Provide a simple link to edit the user.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz na úpravu uživatele.

en: User ID from URL
cs: ID uživatele z URL

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytnout vlastní text nebo odkaz.

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: contact
cs: kontakt

en: Contact %user
cs: Kontaktovat %user

en: Unknown group
cs: Neznámá skupina

en: Unknown language
cs: Neznámý jazyk

en: Current user's language
cs: Aktuální jazyk uživatele

en: Default site language
cs: Výchozí jazyk webu

en: No language
cs: Žádný jazyk

en: Current installed version
cs: Aktuálně nainstalovaná verze

en: Node IDs separated by , or +
cs: ID uzlů oddělené , nebo +

en: No vocabulary
cs: Žádný slovník

en: Current language
cs: Aktuální jazyk

en: Usernames
cs: Uživatelská jména

en: Enter a comma separated list of user names.
cs: Zadejte čárkou oddělený seznam uživatelských jmen.

en: Query results
cs: Výsledky dotazu

en: Change the title that this display will use.
cs: Změnit titulek, který bude použit pro toto zobrazení

en: Use AJAX
cs: Použít AJAX

en: Change this display's pager setting.
cs: Změnit nastavení stránkování tohoto zobrazení.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Link display
cs: Zobrazení odkazu

en: Exposed form in block
cs: Vystavení formuláře v bloku

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
cs: Počet položek zobrazených na stránce. Zadejte 0 pro žádný limit.

en: Display even if view has no result
cs: Zobrazit přestože pohled nevrací výsledek

en: Change theme
cs: Změnit téma vzhledu

en: Back to !info.
cs: Zpět na !info.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
cs: Zobrazení "@display" používá cestu, ale tato cesta není nadefinována

en: Attachment settings
cs: Nastavení přílohy

en: Inherit exposed filters
cs: Zdědit vystavené filtry

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: Using the site name
cs: Použití jména webu

en: Use the site name for the title
cs: Jako název použít název webu

en: No menu
cs: Žádné menu

en: Change settings for the parent menu
cs: Změnit nastavení pro nadřazené menu

en: No menu entry
cs: Žádný záznam v menu

en: Normal menu entry
cs: Normální záznam v menu

en: Insert item into an available menu.
cs: Vložte položku do dostupného menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
cs: Výběr menu vyžaduje aktivaci modulu menu.

en: Already exists
cs: Již existuje

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: None defined
cs: Není definováno

en: @current of @max
cs: @current z @max

en: Adjust top margin
cs: Přizpůsobit horní okraj

en: Keep menu at top of page
cs: Držet menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
cs: Pokud je pro tento účel aktivován modul Utility, může být bezpečně vypnut a odinstalován.

en: Move local tasks into menu
cs: Přesunout lokální úkoly do menu

en: Administration menu settings
cs: Nastavení administračního menu

en: Parent link ID
cs: ID rodiče odkazu

en: Display additional data for each menu item
cs: Zobrazit rozšiřující data pro každou položku menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
cs: Zobrazit zvolené položky vedle každého odkazu v menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
cs: Po zapnutí zobrazí všechny položky menu bez ohledu na oprávnění. <em>Poznámka: Nepoužívat na produkčním webu.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
cs: Povoleny moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). K upravě vzhledu použijte níže uvedené nastavení.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). Administrační menu také zobrazuje počet aktuálních anonymních a přihlášených uživatelů. Umožňuje ostatním modulům přidat do menu vlastní položky. Integrace s administračním menu se liší modul od modulu. Například modul <a href="@drupal">Devel</a> výrazně využívá administrační menu k poskytnutí rychlého přístupu k vývojovým nástrojům.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
cs: <a href="@settings">Nastavení</a> administračního menu umožňuje upravit některé prvky chování a vzhledu menu. Výraznější změny vzhledu menu lze provést pomocí CSS v tématu vzhledu. Více informací o úpravách vzhledu a CSS naleznete v README.txt.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
cs: Položky zobrazené v administračním menu závisí na oprávnění uživatele. Menu se zobrazí pouze uživatelům s přiřazenou rolí, která má oprávnění: za prvé <em>Přistup k administračnímu menu</em> (modul admin_menu), za druhé <em>Přístup k administraci</em> (modul system) pro zobrazení administračních odkazů. Dále jsou zobrazeny jen odkazy, ke kterým má uživatel přístup. Například pokud není uživatel členem role s oprávněním <em>Administrace oprávnění</em> (modul user) a <em>Administrace uživatelů</em> (modul user), položka <em>Uživatelé</em> se v menu nezobrazí.

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: Adjust administration menu settings.
cs: Upravit nastavení administračního menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
cs: Poskytuje rozbalovací menu pro většinu administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (pro uživatele s odpovídajícím oprávněním).

en: Formatted html link
cs: Formátovaný HTML odkaz

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: - All -
cs: - Vše -

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Link ID
cs: ID odkazu

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Blue Lagoon (default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Header bottom
cs: Konec hlavičky

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: HTML filter
cs: HTML filtr

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
cs: Výchozí jazyk tohoto účtu pro e-maily a obsah webu.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: Delete field
cs: Smazat pole

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: -1 (Unlimited)
cs: -1 (Neomezené)

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
cs: Pro předejití problémů je třeba zvážit zvýšení PHP memory limitu na alespoň %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
cs: Pro předejití chybám zvažte zvýšení PHP memory limitu alespoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
cs: V závislosti na konfiguraci lze Drupal provozovat s PHP memory limitem %memory_limit. Nicméně limit alespoň %memory_minimum_limit je doporučen, zvláště pokud tento web používá další moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
cs: Zvyšte memory limit změnou parametru memory_limit v souboru %configuration-file a poté restartujte Váš webový server (nebo kontaktujte  administrátora systému či poskytovatele webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
cs: Pro zvýšení PHP memory limitu kontaktujte administrátora systému či poskytovatele webhostingu.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
cs: Více informací lze nalézt na stránce <a href="@url">požadavků Drupalu</a>.

en: Content translation
cs: Překlad obsahu

en: Wipe and rebuild
cs: Vymazat a znovu sestavit

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
cs: Uložit název, href a atributy pro sestavení odkazu do databáze.

en: URL, as plain text
cs: URL, jako prostý text

en: The item has been deleted.
cs: Položka byla odstraněna.

en: Item ID
cs: ID položky

en: Base name
cs: Základní jméno

en: Text format
cs: Formát textu

en: CSS Class
cs: CSS třída

en: Sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: The name of the site.
cs: Název webu.

en: Unable to create
cs: Nebylo možné vytvořit

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
cs: Knihovna užitečných nástrojů od Merlin of Chaos.

en: There are no objects to be exported at this time.
cs: V tuto chvíli neexistují žádné objekty pro export.

en: All criteria must pass.
cs: Všechna kritéria musí být splněna.

en: Only one criteria must pass.
cs: Pouze jedno kritérium musí být splněno.

en: Remove this item.
cs: Odstranit tuto položku.

en: No criteria selected, this test will pass.
cs: Nebyla vybrána žádná kritéria, tento test projde.

en: Edit criteria
cs: Upravit kritéria

en: Invalid object name.
cs: Neplatné jméno objektu.

en: Invalid context type
cs: Neplatný typ kontextu.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
cs: Zadejte nadpis, který bude použit v případě přítomnosti tohoto argumentu. Je možné použít nahrazení %KEYWORD, kde klíčové slovo je specifikováno níže.

en: Edit @type
cs: Upravit @type

en: , and
cs: , a

en: , or
cs: , nebo

en: Keyword: %@keyword
cs: Klíčové slovo: %@keyword

en: From "@title"
cs: Z "@title"

en: In code
cs: V kódu

en: Get a summary of the information about this page.
cs: Získat shrnutí informací o této stránce.

en: Add variant
cs: Přidat variantu

en: Add a new variant to this page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce.

en: Create variant
cs: Vytvořit variantu

en: Import variant
cs: Importovat variantu

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce z kódu, exportovaného z jiné stránky.

en: Reorder variants
cs: Změnit pořadí variant

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
cs: Změnit prioritu variant tak, že se zajistí výběr správné varianty.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
cs: Konfigurovat nově vytvořenou variantu před jejím samotným přidáním ke stránce.

en: Variant operations
cs: Operace nad variantou

en: Get a summary of the information about this variant.
cs: Získat shrnutí informací o této variantě.

en: Make an exact copy of this variant.
cs: Vytvořit přesnou kopii této varianty.

en: Export this variant into code to import into another page.
cs: Exportovat tuto variantu do kódu pro import na jinou stránku.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
cs: Odebrat všechny změny u této varianty a vrátit se k verzi v kódu.

en: Remove this variant from the page completely.
cs: Kompletně odebrat tuto variantu ze stránky.

en: No variants
cs: Žádné varianty

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
cs: Stránka byla aktualizována. Změny nebudou trvalé, dokud je neuložíte.

en: Unable to update changes due to lock.
cs: Není možné aktualizovat změny kvůli zámku.

en: This setting contains unsaved changes.
cs: Nastavení obsahuje neuložené změny.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
cs: Stránka obsahuje neuložené změny. Je třeba vybrat Uložit pro jejich zapsání do databáze, nebo Zrušit pro zrušení změn. Uvědomte si, že po jakékoliv změně formuláře je třeba tento formulář před uložením odeslat.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
cs: Všechny čekající změny byly zrušeny a stránka byla odemčena.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
cs: Administrativní nadpis této varianty. Pokud je ponechán prázdný, bude přiřazen automaticky.

en: Variant type
cs: Typ varianty

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Variant name
cs: Jméno varianty

en: Enter the name of the new variant.
cs: Zadejte jméno nové varianty.

en: Paste variant code here
cs: Vložte kód varianty sem

en: No variant found.
cs: Nebyla nalezena žádná varianta.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat variantu z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
cs: Opravdu smazat tuto variantu? Smazání nebude trvalé, dokud nekliknete na Uložit.

en: Add a new variant
cs: Přidat novou variantu

en: Node being edited
cs: Upravovaný uzel

en: Node being viewed
cs: Prohlížený uzel

en: Argument settings
cs: Nastavení argumentu

en: A meaningless second page
cs: Nesmyslná druhá stránka

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
cs: Jméno této stránky. Objeví se v administračním rozhraní pro její jednoduché rozeznání.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
cs: Strojově čitelné jméno stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka. Po vytvoření není možné tuto hodnotu změnit!

en: Administrative description
cs: Administrativní popis

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
cs: Popis stránky, toho co dělá nebo co je jejím účelem, pouze pro administrativní využití.

en: Visible menu item
cs: Viditelná položka menu

en: Name is required.
cs: Jméno je vyžadováno.

en: That name is used by another page: @page
cs: Toto jméno je používáno jinou stránkou: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
cs: Jméno stránky může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: That path is used by another page: @page
cs: Tato cesta je používána jinou stránkou: @page

en: Duplicated argument %arg
cs: Duplicitní argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
cs: Neplatný argument <em>%</em>. Všechny argumenty musí být pojmenovány klíčovými slovy.

en: Parent item title
cs: Nadpis nadřazené položky

en: Parent item menu
cs: Menu nadřazené položky

en: Position in path
cs: Pozice v cestě

en: Invalid keyword.
cs: Neplatné klíčové slovo.

en: Change context type
cs: Změnit typ kontextu

en: Change argument
cs: Změnit argument

en: No context selected
cs: Nebyl vybrán žádný kontext

en: Error: missing argument.
cs: Chyba: chybí argument

en: Context identifier
cs: Identifikátor kontextu

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
cs: Chyba: plugin argumentu %argument chybí nebo je neplatný.

en: Import page
cs: Importovat stránku

en: Paste page code here
cs: Vložte kód stránky sem

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat stránku z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Zadejte jméno nové stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: Clone variants
cs: Klonovat varianty

en: Create a new page
cs: Vytvořit novou stránku

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
cs: Upravit název, cestu a další základní nastavení stránky.

en: Make a copy of this page
cs: Vytvořit kopii této stránky

en: This page is publicly accessible.
cs: Tato stránka je veřejně přístupná.

en: No menu entry.
cs: Žádný záznam v menu.

en: Normal menu entry.
cs: Normální záznam v menu.

en: Title: %title.
cs: Nadpis: %title.

en: Menu block: %title.
cs: Blok menu: %title.

en: Taxonomy term template
cs: Šablona termínu taxonomie

en: Multiple terms
cs: Více termínů

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii prvního termínu do drobečkové navigace.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
cs: Pokud je zaškrtnuto, rodiče termínu taxonomie se objeví v drobečkové navigaci.

en: Only a single term may be used.
cs: Může být použit pouze jeden termín.

en: User profile template
cs: Šablona uživatelského profilu

en: User being viewed
cs: Prohlížený uživatel

en: Create nodes of the same type
cs: Vytvořit uzly stejného typu

en: Node: language
cs: Uzel: jazyk

en: Node: type
cs: Uzel: typ

en: User: role
cs: Uživatel: role

en: Only the checked roles will be granted access.
cs: Pouze zaškrtnutým rolím bude udělen přístup.

en: User: language
cs: Uživatel: jazyk

en: Taxonomy: vocabulary
cs: Taxonomie: slovník

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii fóra do drobečkové navigace.

en: Enter a taxonomy term ID.
cs: Zadejte ID termínu taxonomie.

en: Enter a taxonomy term name.
cs: Zadejte jméno termínu taxonomie.

en: "@s" body
cs: "@s" tělo

en: The title of the referenced node.
cs: Titulek odkazovaného uzlu.

en: "@s" title
cs: "@s" nadpis

en: Profile category
cs: Kategorie profilu

en: Raw string
cs: Nezpracovaný řetězec

en: Select a term from @vocabulary.
cs: Vyberte termín z @vocabulary.

en: Invalid term selected.
cs: Vybrán neplatný termín.

en: Term ID of first term
cs: ID prvního termínu

en: Term ID of all term, separated by + or ,
cs: ID všech termínů, oddělené + nebo ,

en: Term name of first term
cs: Jméno prvního termínu

en: Num items
cs: Počet položek

en: Pane settings
cs: Nastavení

en: Go to list
cs: Přejít na seznam

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Region settings
cs: Nastavení regionu

en: Fluid
cs: Proměnlivá

en: This panel will be selected if @conditions.
cs: Tento panel bude vybrán pokud @conditions.

en: This panel will always be selected.
cs: Tento panel bude vždy vybrán.

en: Administrative title of this variant.
cs: Administrativní nadpis této varianty.

en: Indexed
cs: Indexováno

en: %title is invalid.
cs: %title je neplatný.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
cs: HTTP Request Error při importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
cs: Nelze otevřít soubor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
cs: Soubor kalendáře %filename je neplatný

en: Invalid calendar file.
cs: Neplatný kalendářový soubor.

en: Custom input format
cs: Vlastní formát vstupu

en: Hide repeat rule
cs: Skrýt pravidlo opakování

en: There are errors in @field_name value #@delta:
cs: Hodnota #@delta v poli @field_name obsahuje chyby:

en: There are errors in @field_name:
cs: Pole @field_name obsahuje chyby:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
cs: Kompletní dokumentace k modulům Date a Date API je dostupná na adrese <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
cs: Použít výchozí jQuery timepicker

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
cs: Ruční zadání času, žádný jQuery timepicker

en: Current exceptions
cs: Aktuální výjimky

en: Date wizard
cs: Průvodce nastavením data

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Jestliže se nejedná o již existující typ obsahu, bude vytvořen nový.

en: Content type label
cs: Název typu obsahu

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Název pro tento typ obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
cs: Typ obsahu s datem, který je propojený s kalendářem ve views.

en: Content type description
cs: Popis typu obsahu

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Popis typu obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: Date field name
cs: Jméno pole pro datum

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Nelze použít již existující názvy.

en: Date field label
cs: Název pole s datem

en: The human-readable label for this field.
cs: Název tohoto pole

en: Date widget type
cs: Typ widgetu pro datum

en: Show repeating date options
cs: Zobrazit možnosti opakování

en: Date field type
cs: Typ pole pro datum

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
cs: Až na data v minulosti nebo data s rozlišením roku nebo měsíce je doporučeným typem Datetime. Starší nebo nekompletní datumy by měly použít typ Date (ISO datum).

en: Date timezone handling
cs: Nastavení časové zóny

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
cs: U rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Create a calendar for this date field
cs: Vytvořit kalendář pro toto pole s datem

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
cs: Jméno typu obsahu již existuje. Nové pole bylo přidáno k existujícímu typu obsahu.

en: This field name already exists.
cs: Tento název pole už existuje.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
cs: Pro rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
cs: Nástroje pro import a automatické vytváření datumů a kalendářů.

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
cs: Připojení navigace předchozí/další k ostatním zobrazením. Vyžaduje argument typu datum.

en: Date browser style
cs: Styl pro Date browser

en: Creates back/next navigation.
cs: Vytvoří navigaci zpět/další.

en: Date (!base_table)
cs: Datum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
cs: Vyberte typ hodnoty data pro použití ve výchozích hodnotách, souhrnech či navigaci. Pro příklad: rozlišení na "měsíc" nastaví výchozí datum na aktuální měsíc, vytvoří měsíční zobrazení v souhrnném view a odkaz na následující a předchozí měsíc v navigaci.

en: You must select at least one date field for this argument.
cs: Pro tento argument musí být vybráno alespoň jedno pole data.

en: Navigate to previous year
cs: Přejít na předchozí rok

en: Navigate to next year
cs: Přejít na další rok

en: Navigate to previous month
cs: Přejít na předchozí měsíc

en: Navigate to next month
cs: Přejít na další měsíc

en: Navigate to previous week
cs: Přejít na predchozí týden

en: Navigate to next week
cs: Přejít na další týden

en: Navigate to previous day
cs: Přejít na předchozí den

en: Navigate to next day
cs: Přejít na další den

en: View full page month
cs: Zobrazit měsíc jako stránku

en: Minimum word length
cs: Minimální délka slova

en: Solr search
cs: Solr vyhledávání

en: Did you mean
cs: Měli jste na mysli

en: More like this
cs: Více jako toto

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Show fewer
cs: Zobrazit méně

en: Flush all caches
cs: Vyprázdnit veškerou mezipaměť

en: manage fields
cs: správa polí

en: Group name (a-z, 0-9, _)
cs: Název skupiny (a-z, 0-9, _)

en: %name must be an integer.
cs: %name musí být celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
cs: %name musí být kladné celé číslo.

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: Add new group: you need to provide a label.
cs: Přidat novou skupinu: je potřeba, aby byl zadán popisek.

en: Add new group: you need to provide a group name.
cs: Přidat novou skupinu: musíte zadat název skupiny.

en: Field group label
cs: Popisek skupiny polí

en: New field
cs: Nové pole

en: Number of pages
cs: Počet stránek

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Show links
cs: Zobrazit odkazy

en: Hello <strong>@username</strong>
cs: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
cs: Zobrazit zkratky

en: Arg length
cs: Délka argumentu

en: Just an example setting.
cs: Pouze ukázkové nastavení.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
cs: Před přidáním této varianty je nutné ji nakonfigurovat. Po skončení klikněte na „Vytvořit variantu“ na konci tohoto průvodce pro její přidání ke stránce.

en: Existing node
cs: Existující uzel

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Show End Date
cs: Zobrazit koncové datum

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Gallery page
cs: Stránka galerie

en: Example: image_gallery
cs: Příklad: image_gallery

en: URL of update XML
cs: URL aktualizačního serveru (XML)

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
cs: Příklad: http://mywebsite.com/fserver

en: features
cs: vlastnosti

en: My Account
cs: Můj účet

en: Content statistics
cs: Statistiky obsahu

en: User blog
cs: Uživatelský blog

en: All polls
cs: Všechny ankety

en: Taxonomy: term
cs: Taxonomie: termín

en: User: name
cs: Uživatel: jméno

en: Vocabulary: ID
cs: Slovník: ID

en: Custom: @title
cs: Vlastní: @title

en: Same page
cs: Stejná stránka

en: Title type
cs: Typ titulku

en: The maximum number of characters this field can be.
cs: Maximální počet znaků pro toto pole.

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: The name of the role.
cs: Název role.

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Monthly archive
cs: Měsíční archiv

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: Exposed form
cs: Vystavení formuláře

en: Secondary menu
cs: Sekundární menu

en: Inherit pager
cs: Zdědit stránkovač

en: Private files
cs: Privátní soubory

en: Choose a block
cs: Vyberte blok

en: Other blocks
cs: Jiné bloky

en: The human readable label.
cs: Popisek.

en: The unique ID of the comment.
cs: Unikátní ID komentáře.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
cs: IP adresa počítače, ze kterého byl komentář odeslán.

en: The name left by the comment author.
cs: Jméno zadané autorem komentáře.

en: The email address left by the comment author.
cs: E-mailová adresa zadaná autorem komentáře.

en: The home page URL left by the comment author.
cs: URL adresa stránky zadaná autorem komentáře.

en: The URL of the comment.
cs: URL komentáře.

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: The URL of the comment's edit page.
cs: URL stránky pro editaci komentáře.

en: The date the comment was posted.
cs: Datum vložení komentáře.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
cs: Rodič komentáře, pokud se používá seskupování komentářů do vláken.

en: The node the comment was posted to.
cs: Uzel, ke kterému byl komentář vložen.

en: The number of comments posted on a node.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu.

en: New comment count
cs: Počet nových komentářů

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu od posledního zobrazení uživatelem.

en: The type of the node.
cs: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
cs: Jazyk, ve kterém je uzel vytvořen.

en: The URL of the node.
cs: URL uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
cs: URL stránky editace uzlu.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: The date the node was most recently updated.
cs: Datum poslední úpravy uzlu.

en: The author of the node.
cs: Autor uzlu.

en: Poll winner
cs: Vítěz ankety

en: The winning poll answer.
cs: Vítězná odpověď ankety.

en: Poll winner votes
cs: Počet hlasů u vítěze ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
cs: Počet hlasů zaznamenaných u vítězné otázky ankety.

en: Poll winner percent
cs: Podíl hlasů u vítěze ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
cs: Procento hlasů zaznamenaných u vítězné odpovědi.

en: The number of visitors who have read the node.
cs: Počet návštěvníků, kteří zobrazili daný uzel.

en: The number of visitors who have read the node today.
cs: Počet návštěvníků, kteří dnes zobrazili daný uzel.

en: Last view
cs: Poslední zobrazení

en: The date on which a visitor last read the node.
cs: Datum, kdy návštěvník naposledy zobrazil daný uzel.

en: The slogan of the site.
cs: Slogan webu.

en: The administrative email address for the site.
cs: E-mailová adresa pro hlavní administraci tohoto webu.

en: The URL of the site's front page.
cs: URL titulní stránky.

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: The URL of the site's login page.
cs: URL přihlašovací stránky.

en: The unique ID of the uploaded file.
cs: Unikátní ID nahraného souboru.

en: The name of the file on disk.
cs: Jméno souboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
cs: Velikost souboru v kilobytech.

en: The web-accessible URL for the file.
cs: URL adresa souboru dostupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
cs: Datum poslední změny souboru.

en: The user who originally uploaded the file.
cs: Uživatel, který původně nahrál soubor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
cs: Unikátní ID termínu taxonomie.

en: The name of the taxonomy term.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy term.
cs: Volitelný popis termínu taxonomie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
cs: Počet uzlů označených taxonomy termínem.

en: The URL of the taxonomy term.
cs: URL termínu taxonomie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
cs: Slovník, do kterého termín patří.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
cs: Unikátní ID slovníku taxonomie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
cs: Jméno slovníku taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
cs: Volitelný popis slovníku taxonomie.

en: Term count
cs: Počet termínů

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
cs: Počet termínů, které patří do slovníku taxonomie.

en: The unique ID of the user account.
cs: Jedinečné ID uživatelského účtu.

en: The login name of the user account.
cs: Přihlašovací jméno uživatelského účtu

en: The email address of the user account.
cs: Emailové adresy uživatelského účtu.

en: The URL of the account profile page.
cs: Odkaz na stránku profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
cs: Datum, kdy se uživatel naposledy přihlásil na web.

en: The date the user account was created.
cs: Datum, kdy byl uživateli vytvořen účet.

en: HTML attributes
cs: HTML atributy

en: All parent terms
cs: Všechny nadřazené termíny

en: Comments allowed
cs: Komentáře povoleny

en: (active tab)
cs: (aktivní záložka)

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
cs: Pokud nebude nahrán žádný obrázek, zobrazí se tento.

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: manage display
cs: správa zobrazení

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: Full content
cs: Celý obsah

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs[0]: Je nezbytné vložit alespoň jedno klíčové slovo, které obsahuje minimálně jeden znak.
cs[1]: Je nezbytné vložit alespoň jedno klíčové slovo, které obsahuje minimální počet znaků: @count.

en: Searched %type for %keys.
cs: Hledaný typ %type pro klíče %keys.

en: Edit shortcuts
cs: Upravit zkratky

en: Requires: !module-list
cs: Vyžaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
cs: Vyžadováno: !module-list

en: Public files
cs: Veřejné soubory

en: Displaying administrative links
cs: Zobrazení administračních odkazů

en: Installing updates
cs: Instalace aktualizací

en: Preparing to update your site
cs: Příprava na aktualizaci webu

en: Downloading updates failed:
cs: Při stahování aktualizací došlo k chybě:

en: Updates downloaded successfully.
cs: Aktualizace úspěšně staženy.

en: Fatal error trying to download.
cs: Při pokusu o stažení došlo k závažné chybě.

en: Downloading %project
cs: Stahuji %project

en: Failed to download %project from %url
cs: Chyba při stahování %project z %url

en: Update manager
cs: Správce aktualizací

en: Fixed width
cs: Pevná šířka

en: Validate URL
cs: Ověřit URL

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Remove this display
cs: Odebrat toto zobrazení

en: Remove group @group
cs: Odebrat skupinu @group

en: Default group
cs: Výchozí skupina

en: Group @group
cs: Skupina @group

en: Display all items
cs: Zobrazit všechny položky

en: Display a specified number of items
cs: Zobrazí definované množství položek

en: The taxonomy vocabulary name
cs: Název slovníku taxonomie

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Exposed form style
cs: Styl vystaveného formuláře

en: Exposed form settings for this exposed form style.
cs: Nastavení vystaveného formuláře pro tento styl vystaveného formuláře.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
cs: Celkový počet stránek. Nechte prázdné pro zobrazení všech stránek.

en: All items, skip @skip
cs: Všechny položky, přeskočit @skip

en: All items
cs: Všechny položky

en: @count item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
cs: Nebylo možné dokončit operaci. Závažná chyba v souboru @file na řádku @line: @message

en: no real context
cs: žádný skutečný kontext

en: - Choose -
cs: - Vybrat -

en: Update and save
cs: Aktualizovat a uložit

en: The page has been updated and saved.
cs: Stránka byla aktualizována a uložena.

en: Doesn't exist
cs: Neexistuje

en: @identifier exists
cs: @identifier existuje

en: @identifier does not exist
cs: @identifier neexistuje

en: Length of string
cs: Délka řetězce

en: Enter the context type
cs: Zadejte typ kontextu

en: Enter a user name
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Invalid user selected.
cs: Vybrán neplatný uživatel.

en: The subject of the comment.
cs: Předmět komentáře.

en: The currently logged in user.
cs: Aktuálně přihlášený uživatel.

en: The parent terms of the taxonomy term.
cs: Nadřazené termíny termínu taxonomie.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka aliasu pro generování. Doporučeno je 100. Maximální možná délka je @max. Pro více informací se podívejte do <a href="@pathauto-help">nápovědy k modulu Pathauto</a>.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
cs: Jestliže předloha obsahuje určité znaky, např. s diakritikou, má se Pathauto pokusit převést tyto znaky do znakové sady ASCII-96 (bez diakritiky)? Převod je ovládaný modulem Transliteration.

en: Reduce strings to letters and numbers
cs: Omezit řetězce na písmena a čísla

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
cs: <p><strong>Poznámka:</strong> bez potvrzení. Ujistěte se, že chcete tuto akci provést, než kliknete na tlačítko "Smazat aliasy!". <br />Můžete také udělat zálohu databáze a/nebo url_alias tabulek před tím, než provedete tuto akci.

en: Maximum alias and component length
cs: Maximální délka aliasu a komponenty

en: Administer pathauto
cs: Spravovat pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
cs: Umožňuje uživateli nastavit šablony pro automatické aliasy a hromadné mazání URL aliasů.

en: Notify of Path Changes
cs: Informovat o změnách cest

en: Determines whether or not users are notified.
cs: Určuje, zda jsou uživatelé informováni.

en: User blogs
cs: Uživatelské blogy

en: The file description
cs: Popis souboru

en: The file does not exist.
cs: Soubor neexistuje.

en: Div container
cs: Div kontejner

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Check spelling as you type
cs: Kontrolovat pravopis při psaní

en: Advanced list
cs: Pokročilý výpis

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
cs: Pro přiřazení jiného editoru k textovému formátu nejprve smažte stávající pomocí odkazu "smazat".

en: Update preview
cs: Aktualizovat náhled

en: Current menu
cs: Stávající menu

en: The block "%name" has been removed.
cs: Blok "%name" byl odstraněn

en: Footer first column
cs: První sloupec patičky

en: Footer second column
cs: Druhý sloupec patičky

en: Footer third column
cs: Třetí sloupec patičky

en: Footer fourth column
cs: Čtvrtý sloupec patičky

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: Provide a simple link to translate the node.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro překlad uzlu.

en: The Authmap ID.
cs: Authmap ID.

en: The unique authentication name.
cs: Unikátní autentizační jméno.

en: Use absolute link (begins with "http://")
cs: Použít absolutní odkaz (začínající „http://“)

en: Term edit link
cs: Odkaz na úpravu termínu

en: Provide a simple link to edit the term.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz na úpravu termínu.

en: Attachment before
cs: Příloha před

en: Attachment after
cs: Příloha za

en: No tokens available.
cs: Nejsou dostupné žádné tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
cs: Klikněte na token pro jeho vložení do pole, do kterého jste klikli naposledy.

en: Translation source node
cs: Zdrojový uzel překladu

en: List of the currently available tokens on this site
cs: Seznam aktuálně dostupných tokenů na tomto webu

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
cs: Poskytuje uživatelské rozhraní pro Token API a některé chybějící základní tokeny.

en: Insert this token into your form
cs: Vložit token do formuláře

en: First click a text field to insert your tokens into.
cs: Nejprve klikněte do textového pole, do kterého chcete tokeny vložit.

en: Requires locale.module
cs: Vyžaduje modul locale.module

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Triptych first
cs: První triptych

en: Triptych middle
cs: Prostřední triptych

en: Triptych last
cs: Poslední triptych

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Plum
cs: Plum (Švestka)

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
cs: CTools vyžaduje některé vlastnosti dostupné v PHP 5.2.0 nebo vyšší.

en: Select base style
cs: Vyberte základní styl

en: X-Small
cs: Extra malý (X-Small)

en: X-Large
cs: Extra velký (X-Large)

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
cs: Nemáte potřebná oprávnění k provedení této akce.

en: You account permissions do not permit you to import.
cs: Oprávnění vašeho účtu neumožňují importování.

en: Current path
cs: Aktuální cesta

en: Current theme
cs: Současné téma vzhledu

en: Term delimiter
cs: Oddělovač termínu

en: Site logo
cs: Logo webu

en: Primary navigation links
cs: Odkazy primární navigace

en: Secondary navigation links
cs: Odkazy sekundární navigace

en: Primary and secondary
cs: Primární a sekundární

en: Term Description
cs: Popis termínu

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
cs: Pokud je nastaveno, bude ověřena validita URL.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
cs: Pokud je zaškrtnuto, je pole URL nepovinné, tudíž je přípustné zadat pouze název odkazu. Pokud zůstane URL adresa nevyplněná, název se zobrazí jako prostý text.

en: When output, this link will have this class attribute. Multiple classes should be separated by spaces.
cs: Na výstupu se pro odkaz použije tento atribut třídy. Více tříd je třeba oddělit mezerou.

en: Title, as plain text
cs: Název, jako prostý text

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Firehouse
cs: Firehouse (Hasičská zbrojnice)

en: Ice
cs: Ice (Led)

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
cs: Dostupné proměnné jsou: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Edit components
cs: Upravit komponenty

en: Add a new @plugin
cs: Přidat nový @plugin

en: Edit @plugin %title
cs: Upravit @plugin %title

en: Clone @plugin %title
cs: Klonovat @plugin %title

en: Import @plugin
cs: Importovat @plugin

en: Export @plugin %title
cs: Exportovat @plugin %title

en: %title has been created.
cs: Vytvořen příspěvek %title.

en: %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title.

en: @plugin %title was enabled.
cs: @plugin %title byl povolen.

en: @plugin %title was disabled.
cs: @plugin %title byl vypnut.

en: No item found.
cs: Nebyla nalezena žádná položka.

en: Configure style
cs: Konfigurovat styl

en: Administrative settings
cs: Administrativní nastavení

en: Select style type
cs: Vyberte typ stylu

en: Columns: 1
cs: Počet sloupců: 1

en: Columns: 3
cs: Počet sloupců: 3

en: Columns: 2
cs: Počet sloupců: 2

en: The current date and time.
cs: Aktuální datum a čas.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
cs: Vysvětlení nejnovějších změn provedených v uzlu.

en: The title of the current page.
cs: Nadpis aktuální stránky.

en: The URL of the current page.
cs: URL aktuální stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
cs: Číslo aktuální stránky při prohlížení stránkovaných seznamů.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
cs: Element %element-title používá následující neplatné tokeny: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
cs: Zdrojový uzel aktuální sady překladu uzlu.

en: Account cancellation URL
cs: URL pro zrušení účtu

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
cs: URL stránky pro potvrzení smazání uživatelského účtu.

en: One-time login URL
cs: URL jednorázového přihlášení.

en: The URL of the one-time login page for the user account.
cs: URL stránky pro jednorázové přihlášení uživatele.

en: Tokens related to menu links.
cs: Tokeny související s odkazy menu.

en: The unique ID of the menu link.
cs: Unikátní ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
cs: Nadpis odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
cs: URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
cs: Nadřazená položka odkazu menu.

en: Tokens related to the current page request.
cs: Tokeny související s požadavkem na aktuální stránku.

en: Page number
cs: Číslo stránky

en: The book page associated with the node.
cs: Stránka knihy asociovaná s uzlem.

en: The menu link for this node.
cs: Odkaz v menu pro tento uzel.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka komponenty v aliasu (např. [title]). Doporučeno je 100. Maximální možná délka je @max. Pro více informací se podívejte do <a href="@pathauto-help">nápovědy k modulu Pathauto</a>.

en: The field %name is not a valid number.
cs: Hodnota pole %name není platné číslo.

en: The field %name cannot be greater than @max.
cs: Hodnota pole %name nemůže být vyšší než @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
cs: Hodnota pole %name nemůže být nižší než @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
cs: Pole <em>Řetězce k odstranění</em> nesmí obsahovat HTML. Ujistěte se, že jsou pro toto pole zákázány všechny WYSIWYG editory.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
cs: Vyberte typy cest bez aliasů pro které se mají aliasy generovat.

en: Bulk updating URL aliases
cs: Hromadná aktualizace URL aliasů

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
cs[0]: Vygenerován 1 URL alias.
cs[1]: Vygenerovány @count URL aliasy.
cs[2]: Vygenerováno @count URL aliasů.

en: language neutral
cs: jazykově neutrální

en: Pattern for all @language @node_type paths
cs: Šablona pro všechny uzly typu @node_type v jazyce @language

en: Updated alias for node @nid.
cs: Aktualizován alias uzlu @nid.

en: Taxonomy term paths
cs: Cesty termínů taxonomie

en: Updated alias for term @tid.
cs: Aktualizován alias termínu @tid.

en: Forum paths
cs: Cesty fór

en: Updated alias for forum @tid.
cs: Upraven alias pro fórum @tid.

en: User paths
cs: Cesty uživatelů

en: Updated alias for user @uid.
cs: Aktualizován alias uživatele @uid.

en: Blog paths
cs: Cesty blogů

en: Updated alias for blog user @uid.
cs: Aktualizován alias blogu uživatele @uid.

en: Update URL alias
cs: Aktualizovat URL alias

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
cs[0]: Aktualizován URL alias pro 1 uzel.
cs[1]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uzly.
cs[2]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uzlů.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
cs[0]: Aktualizován URL alias pro 1 termín.
cs[1]: Aktualizovány URL aliasy pro @count termíny.
cs[2]: Aktualizovány URL aliasy pro @count termínů.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
cs[0]: Aktualizován URL alias pro 1 uživatelský účet.
cs[1]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uživatelské účty.
cs[2]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uživatelských účtů.

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
cs: Máte nastaven @name tak, že bude nahrazen oddělovačem anebo smazán, pokud se nachází ve slově. To může způsobit problém s vašimi šablonami, zejména s tokenem term:path. Pravděpodobně byste měli nastavit @name tak, aby byl nahrazen za oddělovač.

en: Use ISO-8601 week numbers
cs: Použít normu ISO-8601 pro čísla týdnů

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
cs: DŮLEŽITÉ! Pokud je zaškrtnuto, první den v týdnu MUSÍ být pondělí

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
cs: Pokud je použita norma ISO-8601 pro čísla týdnů, musí být nastaven první den v týdnu na pondělí.

en: Field @label (@field_name)
cs: Pole @label (@field_name)

en: New type:
cs: Nový typ:

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
cs: Pole @field_name bylo změněno z @old_type na @new_type.

en: - Use default -
cs: - Použít výchozí -

en: Unknown content type
cs: Neznámý typ obsahu

en: view mode
cs: režim zobrazení

en: New field name
cs: Nový název pole

en: Administrative overlay
cs: Administrační překryv

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
cs: Příklad: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: Show item count
cs: Zobrazit počet položek

en: The menu link's root.
cs: Kořen odkazu menu.

en: @entity ID
cs: ID entity @entity

en: The unique ID of the @entity.
cs: Unikátní ID entity @entity.

en: After saving a new @entity
cs: Po uložení nové entity @entity

en: created @entity
cs: vytvořena entity @entity

en: After updating an existing @entity
cs: Po aktualizaci existující entity @entity

en: updated @entity
cs: aktualizována entita @entity

en: Before saving a @entity
cs: Před uložením entity @entity

en: saved @entity
cs: uložena entita @entity

en: After deleting a @entity
cs: Po smazání entity @entity

en: deleted @entity
cs: smazána entita @entity

en: Pick an animal
cs: Vyberte zvíře

en: Replace text with "hello world"
cs: Nahradit text textem „hello world“

en: Sheep
cs: Ovce

en: Lizard
cs: Ještěrka

en: Raptor
cs: Dravec

en: You have a @type sheep named "@name".
cs: Máte pojmenovánu ovci @type jako „@name“.

en: Name your lizard
cs: Název ještěrky

en: Venomous
cs: Jedovatý

en: You have a @type lizard named "@name".
cs: Máte pojmenovánu ještěrku @type jako „@name“.

en: non-venomous
cs: nejedovatý

en: venomous
cs: jedovatý

en: Name your raptor
cs: Název dravce

en: What kind of raptor
cs: Jaký druh dravce

en: Eagle
cs: Orel

en: Hawk
cs: Jestřáb

en: Owl
cs: Sova

en: Buzzard
cs: Káně

en: wild
cs: divoký

en: domesticated
cs: zdomácnělý

en: Return to the examples page.
cs: Návrat na stránku s příklady.

en: Animal
cs: Zvíře

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
cs: Ukazuje, jak využít sílu Chaos AJAX.

en: Configure new !plugin_title
cs: Konfigurovat nový !plugin_title

en: Configure !plugin_title
cs: Konfigurovat !plugin_title

en: Redirect destination
cs: Cíl přesměrování

en: User signature
cs: Podpis uživatele

en: The signature of a user.
cs: Podpis uživatele.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
cs: Cesta k primárnímu souboru této položky relativně ke kořenovému adresáři Drupalu, např. modules/node/node.module

en: The name of the item; e.g. node.
cs: Název položky, např. node.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
cs: Typ položky: modul, téma vzhledu nebo engine.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
cs: Boolean hodnota, indikující, zda je nebo není položka povolena.

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
cs: Verze databázového schématu modulu. -1 když modul není nainstalován (jeho tabulky neexistují), 0 nebo největší N, pokud funkce modulu hook_update_N() byla spuštěna nebo schéma existovalo když byl modul poprvé nainstalován.

en: Start upload
cs: Začít nahrávání

en: Delete and save
cs: Smazat a uložit

en: Human-readable name
cs: Název

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
cs: Strojově čitelná jména se nesmí skládat pouze z čísel.

en: The author of the comment.
cs: Autor komentáře.

en: A default title must be provided if the title is a static value.
cs: Musí být uveden výchozí nadpis, pokud je nadpis statická hodnota.

en: Fixed value
cs: Pevná hodnota

en: Auto resize
cs: Automaticky změnit velikost

en: The file.
cs: Soubor.

en: The image file.
cs: Obrázkový soubor.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Invalid entity selected.
cs: Vybrána neplatná entita.

en: Access the views administration pages.
cs: Přístup k administraci pohledů

en: Add new view
cs: Přidat nový pohled

en: - Basic validation -
cs: - Základní validace -

en: Place a colon after the label
cs: Umístit dvojtečku za popisek

en: Wrapper HTML element
cs: Obalový HTML element

en: Wrapper class
cs: Obalová třída

en: Format plural
cs: Formátovat množné číslo

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Text to use for the singular form.
cs: Text použitý pro tvar jednotného čísla.

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
cs: Text použitý pro tvar množného čísla, @count bude nahrazeno hodnotou.

en: Date and time of when the comment was last updated.
cs: Datum a čas poslední úpravy komentáře.

en: Approved comment
cs: Schválený komentář

en: The extension of the file.
cs: Přípona souboru.

en: Math expression
cs: Matematický výraz

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
cs: Vyhodnotí matematický výraz a zobrazí ho.

en: Query settings
cs: Nastavení dotazu

en: Text formats enabled for rich-text editing
cs: Textové formáty byly zapnuty pro editaci prostého textu

en: Tokens related to the current date and time.
cs: Tokeny související s aktuálním datem a časem.

en: The URL of the @entity.
cs: URL @entity.

en: The content type of the node.
cs: Typ obsahu uzlu.

en: Tokens related to content types.
cs: Tokeny související s typy obsahu.

en: The name of the content type.
cs: Název typu obsahu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
cs: Unikátní, strojově čitelný název typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
cs: Volitený popis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
cs: Počet uzlů zadaného typu obsahu.

en: The URL of the content type's edit page.
cs: URL editační stránky typu obsahu.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
cs: URL editační stránky termínu taxonomie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
cs: Strojově čitelný název slovníku.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
cs: URL editační stránky slovníku.

en: The picture of the user.
cs: Obrázek uživatele.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
cs: Specifický argument aktuální stránky (např. 'arg:1' na stránce 'node/1' vrátí '1').

en: Tokens related to URLs.
cs: Tokeny související s URL.

en: Relative URL
cs: Relativní URL

en: The relative URL.
cs: Relativní URL.

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: The absolute URL.
cs: Absolutní URL.

en: Tokens related to menus.
cs: Tokeny související s menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
cs: Unikátní, strojově čitelný název menu.

en: The optional description of the menu.
cs: Volitený popis menu.

en: Menu link count
cs: Počet odkazů menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
cs: Počet odkazů patřících do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
cs: URL editační stránky menu.

en: The menu of the menu link.
cs: Menu odkazu položky v menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
cs: URL editační stránky odkazu menu.

en: @category @type field.
cs: Pole @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
cs[0]: Element %element-title nesmí obsahovat méně než jeden token.
cs[1]: Element %element-title musí obsahovat alespoň @count tokeny.
cs[2]: Element %element-title musí obsahovat alespoň @count tokenů.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
cs[0]: Element %element-title může obsahovat nejvýše jeden token.
cs[1]: Element %element-title může obsahovat nejvýše @count tokeny.
cs[2]: Element %element-title může obsahovat nejvýše @count tokenů.

en: Content paths
cs: Cesty k obsahu

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona cesty (aplikována na všechny typy obsahu s nevyplněnou šablonou níže)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona pro uzly typu @node_type (aplikována na všechny uzly typu @node_type s nevyplněnou šablonou níže)

[ctx: datetime]
en: Year
cs: Rok

[ctx: datetime]
en: Month
cs: Měsíc

[ctx: datetime]
en: Week
cs: Týden

[ctx: datetime]
en: Day
cs: Den

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
cs: Určete konkrétní počáteční a/nebo koncová data ve formátu YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, nebo nechte prázdné pro všechna data.

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
cs: Kolik časových jednotek by mělo být zobrazeno v řetězci 'čas před'.

en: earliest
cs: nejdřívější

en: latest
cs: nejpozdější

en: Display time ago, showing @interval units.
cs: Zobrazit čas před, ukazující @interval jednotek.

en: The duration of the time period given by the dates.
cs: Trvání časového období, určeného daty.

[ctx: datetime]
en: Hour
cs: Hodina

[ctx: datetime]
en: Minute
cs: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
cs: Sekunda

en: The year is invalid.
cs: Rok je neplatný.

en: The month is invalid.
cs: Měsíc je neplatný.

en: The day is invalid.
cs: Den je neplatný.

en: The hour is invalid.
cs: Hodina je neplatná.

en: The minute is invalid.
cs: Minuta je neplatná.

en: The second is invalid.
cs: Sekunda je neplatná.

[ctx: day_name]
en: Sunday
cs: Neděle

[ctx: day_name]
en: Monday
cs: Podnělí

[ctx: day_name]
en: Tuesday
cs: Úterý

[ctx: day_name]
en: Wednesday
cs: Středa

[ctx: day_name]
en: Thursday
cs: Čtvrtek

[ctx: day_name]
en: Friday
cs: Pátek

[ctx: day_name]
en: Saturday
cs: Sobota

en: Your content type @name has been created.
cs: Typ obsahu @name byl vytvořen.

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: Content revisions
cs: Revize obsahu

en: jQuery compression level
cs: kompresní úroveň jQuery

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
cs: jQuery %jquery a jQuery UI %ui

en: %time hence
cs: %time ode dneška

en: Underscore
cs: Podtržítko

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
cs: <p class="fieldgroup-help">Pole mohou být přetahovány do skupin s neomezeným vnořováním. Každý formát skupiny má svůj formulář nastavení, specifický pro daný typ formátu.<br />Uvědomte si, že některé formáty jdou v párech. Tyto typy mají html obal k zanoření potomků. Například umístěte položky accordionu do accordionu, položky vertikálních tabů do skupiny vertikálních tabů a položky horizontálních tabů do skupiny horizontálních tabů. Existuje jediná výjimka z tohoto pravidla, můžete použít položku vertikálních tabů bez obalové skupiny pokud jsou k dispozici jiné taby nastavení, například z formuláře uzlu.</p>

en: Information related to the current page request.
cs: Informace související s požadavkem na aktuální stránku.

en: No results behavior
cs: Chování při žádných výsledcích

en: Edit @section
cs: Upravit @section

en: Inherit contextual filters
cs: Zdědit kontextuální filtry

en: Show "Page not found"
cs: Zobrazit „Stránka nenalezena“

en: Display a summary
cs: Zobrazit shrnutí

en: Number of records
cs: Počet záznamů

[ctx: Sort order]
en: Default sort
cs: Výchozí řazení

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
cs: Abecední

en: Create a label
cs: Vytvořit popisek

en: Replace spaces with dashes
cs: Nahradit mezery pomlčkami

en: External server URL
cs: URL externího serveru

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
cs: Převést nové řádky na HTML značky &lt;br&gt;.

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny znaky nových řádků (např. \n) jsou převedeny na HTML značky &lt;br&gt;.

en: Time hence
cs: Čas od teď

en: Time hence (with "hence" appended)
cs: Čas od teď (s připojeným „od teď“)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (budoucí data mají předřazeno „-“)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (dřívější data mají předřazeno „-“)

en: Allow multiple selections
cs: Povolit vícenásobný výběr

en: Save & exit
cs: Uložit a opustit

en: Continue & edit
cs: Pokračovat a upravit

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
cs: Všechny změny jsou uložené dočasně. Pro trvalé uložení klikněte na Uložit. Por zrušení pohledu klikněte na Zrušit.

en: Auto preview
cs: Automatický náhled

en: Preview with contextual filters:
cs: Náhled s kontextuálními filtry:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
cs: Hodnoty kontaxtuálních filtrů oddělte "/". Například, %example.

en: Apply and continue
cs: Použít a pokračovat

en: @current of @total
cs: @current z @total

en: No filters have been added.
cs: Nebyly přidány žádné filtry.

en: Live preview settings
cs: Nastavení živého náhledu

en: Show the SQL query
cs: Zobrazit SQL dotaz

en: Master
cs: Nadřízené

en: Unformatted list
cs: Neformátovaný seznam

en: HTML list
cs: HTML seznam

en: no results behavior
cs: chování při žádných výsledcích

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: Display all values in the same row
cs: Zobrazit všechny hodnoty ve stejném řádku

en: Display comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Attachment position
cs: Umístění přílohy

en: Create a page
cs: Vytvořit stránku

en: Create a menu link
cs: Vytvořit odkaz v menu

en: Create a block
cs: Vytvořit blok

en: without links
cs: bez odkazů

en: Use path alias
cs: Použít alias cesty

en: Tokens related to date field values.
cs: Tokeny související s poli pro datum.

en: The date value.
cs: Hodnota data.

en: Relative default value
cs: Relativní výchozí hodnota

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
cs: Rok je neplatný. Zkontrolujte, zda vstup obsahuje čtyři číslice.

en: The user roles associated with the user account.
cs: Uživatelské role spojené s uživatelským účtem.

en: Brief URL
cs: Krátká URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
cs: URL bez protokolu a koncového lomítka.

en: Tokens related to arrays of strings.
cs: Tokeny související s poli řetězců.

en: The first element of the array.
cs: První prvek pole.

en: The last element of the array.
cs: Poslední prvek pole.

en: The number of elements in the array.
cs: Počet prvků v poli.

en: The array reversed.
cs: Pole v opačném pořadí.

en: The array of keys of the array.
cs: Pole klíčů pole.

en: Imploded
cs: Spojené

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
cs: Hodnoty pole spojené dohromady vlastním řetězcem mezi každou hodnotou.

en: (Machine name: @type)
cs: (Strojové jméno: @type)

en: @entity (tokens)
cs: @entity (tokeny)

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
cs: <a href="!url">Nastavení modulu Redirect</a> ovlivňují vytvoření přesměrování v případě smazání aliasu.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
cs: Zvažte instalaci <a href="!url">modulu Redirect</a> pro zajištění přesměrování v případě změny aliasů.

en: No new URL aliases to generate.
cs: K vygenerování nejsou žádné nové aliasy.

en: Path module form elements
cs: Formulářové prvky modulu Path

en: unchanged entity
cs: nezměněná entita

en: Double quotation marks
cs: Uvozovky

en: Single quotation marks (apostrophe)
cs: Jednoduché uvozovky (apostrof)

en: Back tick
cs: Zpětná uvozovka

en: Hyphen
cs: Spojovník

en: Vertical bar (pipe)
cs: Svislá čára (roura)

en: Left curly bracket
cs: Levá složená závorka

en: Left square bracket
cs: Levá hranatá závorka

en: Right curly bracket
cs: Pravá složená závorka

en: Right square bracket
cs: Pravá hranatá závorka

en: Plus sign
cs: Znaménko plus

en: Equal sign
cs: Znaménko rovnosti

en: Percent sign
cs: Procento

en: Caret
cs: Stříška

en: Dollar sign
cs: Dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
cs: Označení čísla (znaménko libry, mřížka)

en: At sign
cs: Zavináč

en: Exclamation mark
cs: Vykřičník

en: Tilde
cs: Vlnovka

en: Left parenthesis
cs: Levá závorka

en: Right parenthesis
cs: Pravá závorka

en: Question mark
cs: Otazník

en: Less-than sign
cs: Menší než

en: Greater-than sign
cs: Větší než

en: Backslash
cs: Zpětné lomítko

en: Remove whitespace
cs: Odebrat mezery

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny mezery ze začátku a konce výstupu budou odebrány.

en: Thousands marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Pages that link to %1
cs: Stránky odkazující na %1

en: Today's popular content
cs: Dnešní oblíbený obsah

en: The taxonomy vocabulary description
cs: Popis slovníku taxonomie

en: The taxonomy term name.
cs: Název termínu taxonomie.

en: All taxonomy terms
cs: Všechny termíny taxonomie

en: @entity using @field
cs: @entity používající @field

en: Show the empty text in the table
cs: Zobrazit prázdný text v tabulce

en: Wysiwyg profile
cs: Wysiwyg profil

en: Allows to edit content with client-side editors.
cs: Umožňuje upravit obsah pomocí editorů na straně klienta.

en: Please select at least one item.
cs: Prosím, vyberte alespoň jendu položku.

en: Date with repeat
cs: Datum s opakováním

en: Datetime
cs: Datum a čas

en: Datetime range
cs: Rozsah data a času

en: A simple date
cs: Jednoduché datum

en: Simple datetime
cs: Jednoduchý datum a čas

en: A date in '@type' format. (%date)
cs: Datum ve formátu '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
cs: Kořenový termín termínu taxonomie.

en: File byte size
cs: Velikost souboru v bytech

en: The size of the file, in bytes.
cs: Velikost souboru v bytech.

en: A random number from 0 to @max.
cs: Náhodné číslo od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
cs: Náhodný hash. Možné hashovací algoritmy jsou: @hash-algos.

en: You selected the following <strong>!count</strong>:
cs: Vybrali jste následující <strong>!count</strong>:

en: Also known as %labels.
cs: Také známé jako %labels.

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
cs: Pole %field #%delta vyžaduje hodnotu 'Počáteční datum'.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
cs: Pole %field #%delta vyžaduje hodnotu 'Koncové datum'.

en: The End date value.
cs: Hodnota koncového data.

en: Choose how users view dates and times:
cs: Vyberte, jak se uživatelům zobrazí datum a čas:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
cs: Pro možnosti přidání nebo úpravy přejděte na <a href="@date-time-page">Nastavení data a času</a>.

en: Both Start and End dates
cs: Počáteční i koncové datum

en: Start date only
cs: Pouze počáteční datum

en: End date only
cs: Pouze koncové datum

en: Display dates using the @format format
cs: Zobrazit data ve formátu @format

en: Display both Start and End dates
cs: Zobrazit počáteční i koncové datum

en: Display Start date only
cs: Zobrazit pouze počáteční datum

en: Display End date only
cs: Zobrazit pouze koncové datum

en: Default date
cs: Výchozí datum

en: No default value
cs: Žádná výchozí hodnota

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Popište čas s odkazem na aktuální den, jako '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Viz !strtotime pro více informací.

en: Default end date
cs: Výchozí koncové datum

en: Relative default value for end date
cs: Výchozí relativní hodnota pro koncové datum

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
cs: Zadejte vlastní formát data nebo vyberte jeden z přednastavených.

en: Select the date attributes to collect and store.
cs: Zvolte součásti datumu, jež se mají zjišťovat a ukládat.

en: Date attributes to collect
cs: Součásti data, jež budou shromažďovány

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
cs: Datum ukončení se používá pro zachycení trvání. Např., umožnit události začínat 15. září a končit 16 září.

en: The End date must be greater than the Start date.
cs: Koncové datum musí být větší než počáteční datum.

en: The Start date is invalid.
cs: Počáteční datum je neplatné

en: The End date is invalid.
cs: Koncové datum je neplatné

en: More settings and values
cs: Více nastavení a hodnot

en: Starting and ending year
cs: Počáteční a koncový rok

en: !start-date to !end-date
cs: !start-date - !end-date

en: Date part
cs: Část data

en: Makes date/time fields available.
cs: Zpřístupňuje pole datum/čas.

en: Starting year
cs: Počáteční rok

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
cs: Zadejte relativní hodnotu (-9, +9) nebo absolutní rok, např. 2015.

en: Ending year
cs: Koncový rok

en: The value input for field %field is invalid:
cs: Hodnota vstupu pole %field je neplatná:

en: The value input for field %field is invalid.
cs: Hodnota vstupu pole %field je neplatná.

en: The @part is missing.
cs: Chybí @part.

en: The value @date does not match the expected format.
cs: Hodnota @date neodpovídá očekávanému formátu.

en: @count year from now | @count years from now
cs[0]: za rok
cs[1]: za @count roky
cs[2]: za @count let

[ctx: datetime]
en: Date
cs: Datum

[ctx: datetime]
en: Time
cs: Čas

en: E.g., @date
cs: Např. @date

en: The field name must be no more than 26 characters long.
cs: Jméno pole nesmí být delší než 26 znaků.

en: @label -  start date (!name)
cs: @label - počáteční datum (!name)

en: @label -  start date
cs: @label - počáteční datum

en: @label - end date (!name:!column)
cs: @label - koncové datum (!name:!column)

en: @label - end date:!column
cs: @label - koncové datum:!column

en: Page by date
cs: Stránka podle data

en: Dates to compare
cs: Data pro porovnání

en: Only this field
cs: Pouze toto pole

en: Filter granularity
cs: Rozlišení filtru

en: Relative start date
cs: Relativní počáteční datum

en: Relative end date
cs: Relativní koncové datum

en: Relative start date not specified.
cs: Relativní počáteční datum není specifikováno.

en: Relative end date not specified.
cs: Relativní koncové datum není specifikováno.

en: Relative date not specified.
cs: Relativní datum není specifikováno.

en: Date identifier
cs: Identifikátor data

en: Link format
cs: Formát odkazu

en: No tokens available
cs: Nejsou dostupné žádné tokeny.

en: Unaliased URL
cs: URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
cs: URL bez aliasu.

en: The specific value of the array.
cs: Specifická hodnota pole.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
cs: Seznam dostupných tokenů, které mohou být použity v e-mailech, je uveden níže.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
cs: Následující tokeny nebo typy tokenů nejsou definovány jako pole:

en: The following token types do not have any tokens defined:
cs: Následující typy tokenů nemají definované žádné tokeny:

en: The following token types are not defined but have tokens:
cs: Následující typy tokenů nejsou definovány, ale mají tokeny:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
cs: Následující token nebo typy tokenů jsou definovány více moduly:

en: Problems detected
cs: Zjištěné problémy

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
cs: Umožnit uživateli zadat atribut odkazu 'title'

en: Default link 'title' Attribute
cs: Výchozí atribut odkazu 'title'

en: Link "title" attribute
cs: Atribut odkazu „title“.

en: Max length of title field
cs: Maximální délka pole pro nadpis

en: The max length of the link title must be numeric.
cs: Maximální délka nadpisu odkazu musí být číslo.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
cs: Maximální délka nadpisu odkazu nemůže být větší než 255 znaků.

en: The title of the link.
cs: Nadpis odkazu.

en: The URL of the link.
cs: URL odkazu.

en: Uploaded file.
cs: Nahraný soubor.

en: Whether the user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: Generate automatic URL alias
cs: Generovat automatický URL alias

en: Uncheck this to create a custom alias below.
cs: Zrušte zaškrtnutí této volby pro vytvoření vlastního aliasu níže.

en: Configure URL alias patterns.
cs: Nastavit vzorky URL aliasu.

en: Concatenate values using a seperator
cs: Spojit hodnoty použitím oddělovače

en: Show entity label
cs: Zobrazit popisek entity

en: Show entity ID
cs: Zobrazit ID entity

en: Link to entity
cs: Odkázat na entitu

en: Same as Default date
cs: Stejné jako výchozí datum

en: Repeating date
cs: Opakující se datum

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
cs: Počáteční rok musí být ve formátu -9 nebo jako absolutní rok, např. 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
cs: Koncový rok musí být ve formátu +9 nebo jako absolutní rok, např. 2030.

en: First and last only
cs: Pouze první a poslední

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
cs: Určuje, zda zobrazit uživateli zaškrtávací pole 'Celý den'.

en: The description of the view.
cs: Popis pohledu.

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
cs: Text použitý jako nadpis, zobrazovaný většinou prohlížečů jako popisek při najetí myší na odkaz.

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: Convert spaces in term names to hyphens
cs: Převést mezery v názvech termínů na spojovníky

en: Modify entity values
cs: Změnit hodnoty entity

en: Enter 0 to display all items.
cs: Zadejte 0 pro zobrazení všech položek.

en: Display in reverse order
cs: Zobrazit v opačném pořadí

en: User being edited
cs: Upravovaný uživatel

en: Only has the 'authenticated user' role
cs: Má jen roli 'přihlášený uživatel'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
cs: Má i další role mimo 'přihlášeného uživatele'

en: Contextual Links
cs: Kontextové odkazy

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
cs: <h2>Nástroje pro data a kalendáře</h2>

en: Organize your features in groups.
cs: Spravujte svoje Features ve skupinách

en: Advanced CSS styles
cs: Pokročilé CSS styly

en: How to display the time ago or time hence for this field.
cs: Jak pro toto pole zobrazit čas před nebo čas od teď.

en: No valid timezone name was provided.
cs: Nebyl zadán platný název časové zóny.

en: Please choose a year.
cs: Vyberte rok.

en: Please choose a month.
cs: Vyberte měsíc.

en: Please choose a day.
cs: Vyberte den.

en: Please choose an hour.
cs: Vyberte hodinu.

en: Please choose a minute.
cs: Vyberte minutu.

en: Please choose a second.
cs: Vyberte sekundu.

en: The base name of the file.
cs: Základní jméno souboru.

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
cs: U následujících tokenů nebo typů tokenů chybí požadované informace o jméně a/nebo popisu:

en: The URL of the entity.
cs: URL entity.

en: Tokens related to the "@name" entities.
cs: Tokeny související s entitami „@name“.

en: The "Alt" attribute text
cs: Text atributu „Alt“

en: The "Title" attribute text
cs: Text atributu „Title“

en: CSS and JavaScript
cs: CSS a JavaScript

en: Update node alias
cs: Aktualizovat alias uzlu

en: Update taxonomy term alias
cs: Aktualizovat alias termínu taxonomie

en: Update user alias
cs: Aktualizovat alias uživatele

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
cs: Časová zóna byla nastavena na <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
cs: První den v týdnu byl nastaven na <a href="@regional_settings">@day</a>.

en: The specified CSS classes are syntactically incorrect.
cs: Uvedené CSS třídy nejsou syntakticky správné.

en: Use path alias instead of internal path.
cs: Použít alias cesty místo interní cesty.

en: Browse available tokens.
cs: Procházet dostupné tokeny.

en: Loading token browser...
cs: Načítání prohlížeče tokenů...

en: Missing library: @library
cs: Chybí knihovna: @library
