Panopoly Widgets (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: Custom
id: Tersuai

en: Items
id: Item

en: Address
id: Alamat

en: Table
id: Tabel

en: Add file
id: Tambahkan berkas

en: Caption
id: Keterangan

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Information
id: Informasi

en: Default image
id: Gambar bawaan

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
id: Jika tidak ada gambar yang diunggah, gambar ini akan ditampilkan pada layar.

en: Image style
id: Gaya gambar
