Panopoly Widgets (7.x-1.81) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Successivo

en: Description
it: Descrizione

en: Links
it: Collegamenti

en: Image
it: Immagine

en: Default
it: Predefinito

en: Text
it: Testo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Items
it: Elementi

en: Prev
it: Precedente

en: Address
it: Indirizzo

en: Table
it: Tabella

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Add file
it: Aggiungi file

en: Caption
it: Didascalia

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Information
it: Informazioni

en: Pause
it: Pausa

en: Default image
it: Immagine predefinita

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
it: Se nessuna immagine viene caricata, verrà mostrata questa immagine.

en: Image style
it: Stile immagine

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.
