Personalize (7.x-1.0-beta21) - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Action
hu: Művelet

en: Block title
hu: Blokk címe

en: The title of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók által látható blokkcím.

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Test
hu: Teszt

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Text
hu: Szöveg

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Add another
hu: Másik hozzáadása

en: Options
hu: Lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: Done
hu: Kész

en: Block
hu: Blokk

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: General
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdete

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Clone
hu: Klónozás

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Operation
hu: Művelet

en: minutes
hu: perc

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: equals
hu: megegyezik

en: greater than
hu: nagyobb, mint

en: less than
hu: kisebb, mint

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Info
hu: Infó

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Resume
hu: Folytatás

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: Select a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: contains
hu: tartalmazza

en: Report
hu: Beszámoló

en: Campaigns
hu: Kampányok

en: Campaign
hu: Kampány

en: Element
hu: HTML elem

en: report
hu: jelentés

en: Variations
hu: Variációk

en: Add a class
hu: Osztály hozzáadása

en: Control
hu: Vezérlés

en: ends with
hu: erre végződik

en: Pause
hu: Szünet

en: Campaign name
hu: Kampánynév

en: Select an action
hu: Akció kiválasztása

en: Select date
hu: Dátum kiválasztása

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Elements
hu: Elemek

en: Ensure that each block description is unique.
hu: Biztosítani kell, hogy minden blokk leírása egyedi legyen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">Blokkok adminisztrációs oldalán</a> kerül felhasználásra.

en: Personalization
hu: Személyre szabás

en: Winner
hu: Győztes

en: View reports
hu: Kimutatások megtekintése

en: starts with
hu: ezzel kezdődik

en: Delete campaign
hu: Kampány törlése

en: Selected pages
hu: Kiválasztott oldalak

en: -- Select operation --
hu: -- Művelet kiválasztása --
