Personalize (7.x-1.0-rc14) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Action
ro: Acțiune

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: The title of the block as shown to the user.
ro: Titlul blocului, aşa cum apare utilizatorului.

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Rename
ro: Redenumire

en: Options
ro: Opţiuni

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: Block
ro: Bloc

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Advanced
ro: Avansat

en: Clone
ro: Clonare

en: Operation
ro: Operație

en: Change
ro: Modificare

en: Allowed HTML tags
ro: Taguri HTML permise

en: equals
ro: egal

en: Revert
ro: Revenire

en: Info
ro: Informație

en: Completed
ro: Finalizată

en: Testing
ro: Testare

en: Complete
ro: Finalizat

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Block body
ro: Corpul blocului

en: The content of the block as shown to the user.
ro: Conţinutul blocului, aşa cum apare utilizatorului.

en: contains
ro: conţine

en: Variations
ro: Variații

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Elements
ro: Elemente

en: Ensure that each block description is unique.
ro: Verifică că descrierea fiecărui bloc este unică.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ro: O scurtă descriere a blocului dvs. Utilizat în <a href="@overview">Pagina de administrare blocuri</a>.

en: Learn more
ro: Află mai multe
