Personalize (7.x-2.0-beta2) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Next
ur: اگلا

en: Pages
ur: صفحات

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Action
ur: ایکشن

en: Block title
ur: بلاک کا عنوان

en: The title of the block as shown to the user.
ur: بلاک کا عنوان جو کہ صارف کو دکھایا جائے گا۔

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Text
ur: متن

en: Block
ur: بلاک

en: Allowed HTML tags
ur: جائز ایچ ٹی ایم ایل ٹیگز

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Block body
ur: بلاک کا متن

en: The content of the block as shown to the user.
ur: وہ بلاک کا متن جو صارف کو دکھایا جائے گا۔
