Piwik Web Analytics (7.x-2.1) - en to hu translation catalogue (159 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Value
hu: Érték

en: Search
hu: Keresés

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Users
hu: Felhasználók

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Session
hu: Munkamenet

en: Scope
hu: Hatókör

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Hozzáadás, ha az alábbi PHP kód (<code>TRUE</code>) értékkel tér vissza (PHP mód, csak haladóknak).

en: Domains
hu: Domének

en: Depends on: !dependencies
hu: !dependencies szükséges a bekapcsolásához

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Add to every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Add to the listed pages only.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Add tracking to specific pages
hu: Követőkód hozzáadása bizonyos oldalakhoz

en: User specific tracking settings
hu: Felhasználó által testre szabható követési beállítások

en: Custom tracking settings
hu: Egyedi követő beállítások

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
hu: A felhasználók nem befolyásolhatják a követés megjelenését.

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
hu: A követő bekapcsolt alapértelmezés szerint, de a felhasználók kikapcsolhatják maguknak.

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
hu: A követő kikapcsolt alapértelmezés szerint, de a felhasználók bekapcsolhatják maguknak.

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
hu: A felhasználók beállíthatják a követő láthatóságát a felhasználói profil oldalukon. Csak %permission jogkörrel felruházott felhasználónak érhető el ez a lehetőség.

en: opt-in or out of tracking
hu: követő be- és kikapcsolása

en: Role specific tracking settings
hu: Szerepköröktől függő követő beállítások

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: Page specific tracking settings
hu: Oldalaktól függő követő beállítások

en: Link tracking settings
hu: Hivatkozások követési beállításai

en: File extensions to track
hu: A követendő fájlkiterjesztések

en: A pipe separated list of file extensions that should be tracked when clicked with regular expression support. Example: !extensions
hu: Függőleges vonallal elválasztott fájlkiterjesztések, amelyeket követni kell a letöltés hivatkozásra kattintáskor. A regurális kifejezések használata támogatott. Példa: !extensions

en: Cache tracking code file locally
hu: A követőkód helyi gyorsítótárazása

en: <a href="@url">Public file transfers</a> must be enabled to allow local caching.
hu: A helyi gyorsítótárazás akkor működik csak, ha a <a href="@url">nyilvános fálj letöltés</a> engedélyezett.

en: Track translation sets as one unit
hu: A fordítási egységek közös követése

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
hu: A követési statisztika az eredeti tartalomhoz számolása, ha az a tartalom egy fordítási egység része. Engedélyezése esetén a fordítási egységek egy egységként lesznek kezelve.

en: Track internal search
hu: Belső keresés követése

en: Custom JavaScript code
hu: Egyedi JavaScript kód

en: Code snippet (before)
hu: Kódrészlet elé

en: Code snippet (after)
hu: Kódrészlet utána

en: JavaScript scope
hu: JavaScript hatóköre

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
hu: A JavaScript kódrészletek nem tartalmazhatnak &lt;script&gt; jelölőt.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
hu: A követő aktív alapértelmezésben, de kikapcsolható.

en: Enable user tracking
hu: Felhasználó követés engedélyezése

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
hu: A követő <em>inaktív</em> alapértelmezésben, de bekapcsolható.

en: use PHP for tracking visibility
hu: PHP alapú követő bekapcsolás

en: <a href="@pk_url">Piwik - Web analytics</a> is an open source (GPL license) web analytics software. It gives interesting reports on your website visitors, your popular pages, the search engines keywords they used, the language they speak... and so much more. Piwik aims to be an open source alternative to Google Analytics.
hu: A <a href="@pk_url">Piwik Web Analytics</a> egy nyílt forráskódú (GPL-licencű) webanalitikai szoftver. Hasznos jelentéseket készít a webhely népszerű tartalmairól, annak látogatóiról, az általuk használt keresési kulcsszavakról, és még sok másról. A Piwik kifejezett célja a <em>Google Analytics</em> kereskedelmi szolgáltatás szabadon használható alternatívájává válni.

en: Configure the settings used to generate your Piwik tracking code.
hu: Beállítások a Piwik követőkódjának generálásához.

en: Piwik configuration
hu: Piwik beállítások

en: Piwik site ID
hu: Piwik weboldal azonosító

en: Piwik HTTP URL
hu: Piwik HTTP webcím

en: Piwik HTTPS URL
hu: Piwik HTTPS webcím

en: Track download and outgoing links
hu: Letöltések és kimenő hivatkozások követése

en: Enables tracking of clicks on download and outgoing links.
hu: Engedélyezi a kattintások követését a letölthető fájlra vagy külső weboldalra mutató linkeknél.

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Piwik and cached locally. It is updated daily from your Piwik servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy.
hu: Bejelölve letölti a követőkódot a Piwikről és a helyi gyorsítótárból olvassa ki. A gyorsítótár naponta frissül.

en: A valid Piwik site ID is an integer only.
hu: A Piwik weboldal azonosítónak egész számnak kell lennie.

en: The validation of "@url" failed with error "@error" (HTTP code @code).
hu: „@url” ellenőrzése „@error” hibát adott (HTTP-kód: @code).

en: administer piwik
hu: piwik adminisztrációja

en: Piwik module
hu: Piwik modul

en: Piwik module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Piwik settings page</a>.
hu: A <em>Piwik</em> modul még nincs konfigurálva, ezért érdemes ezt mihamarabb megtenni a <a href="@url">beállításainak oldalán</a>.

en: Adds Piwik javascript tracking code to all your site's pages.
hu: Piwik JavaScript-követőkódjának hozzáadása a webhely minden oldalához.

en: HTTP request status
hu: HTTP kérés állapota

en: Fails
hu: Sikertelen

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
hu: A rendszer vagy a hálózat beállításai nem teszik lehetővé, hogy a Drupal weboldalakat érjen el, ami csökkentett működést eredményez. A hiba oka a webszerver- vagy a PHP beállítása lehet, javasolt kijavítani, hogy elérhető legyen a rendelkezésre álló frissítési információk letöltése, a hírcsatornák betöltése, az OpenID felhasználásával történő belépés vagy más hálózatfüggő szolgáltatás.

en: Slot
hu: Hely

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kódot %php jelek között kell megadni. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: Locally cache tracking code file
hu: A követőkód helyi gyorsítótárazása

en: Custom variables
hu: Egyéni változók

en: Slot number
hu: Hely sorszáma

en: The custom variable name.
hu: Az egyéni változó neve.

en: The custom variable value. You may use tokens in this field.
hu: Egyéni változó értéke. Ebben a mezőben vezérjelek használhatók.

en: The scope for the custom variable.
hu: Az egyéni változó hatóköre.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
hu: <em>Értéket</em> kötelező megadni, ha a <em>Név</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
hu: <em>Nevet</em> kötelező megadni, ha az <em>Érték</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
hu: Az egyéni változó (%element-title) a következő nem engedélyezett vezérjeleket tartalmazza (a felhasználó azonosítására alkalmas információk miatt): @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkörök, melyeknek a felhasználó tagja.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkör-azonosítók, melyeknek a felhasználó tagja.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód frissítve lett.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód el lett mentve.

en: Local cache has been purged.
hu: A helyi gyorsítótár kiürítve.

en: Tracking scope
hu: Követés hatóköre

en: Allow users to customize tracking on their account page
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók egyénileg állítsák a követőkód engedélyezését.

en: No customization allowed
hu: Egyedi beállítás nem engedélyezett

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
hu: A követő alapértelmezés szerint be van kapcsolva, de %permission joggal rendelkező felhasználók kikapcsolhatják maguknak

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
hu: A követő alapértelmezés szerint ki van kapcsolva, de %permission jogosultsággal rendelkező felhasználók bekapcsolhatják maguknak

en: Every page except the listed pages
hu: Minden oldal, kivéve az alábbiak

en: The listed pages only
hu: Csak a listázott oldalak

en: Links and downloads
hu: Hivatkozások és letöltések

en: List of download file extensions
hu: A letölthető fájlok kiterjesztéseinek felsorolása

en: Custom variable slot #@slot
hu: Egyéni változó hely #@slot

en: Custom variable name #@slot
hu: Egyéni változó név #@slot

en: Custom variable value #@slot
hu: Egyéni változó érték #@slot

en: User role names
hu: Felhasználói szerepkör-nevek

en: User role ids
hu: Felhasználói szerepkör-azonosítók

en: Opt-in or out of tracking
hu: Követőkód be-, vagy kikapcsolása

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
hu: Engedélyezi a döntést a felhasználók számára, hogy a követő megjelenjen az oldalakon, vagy sem.

en: Use PHP for tracking visibility
hu: PHP használata a követőkód láthatóságának feltételeként

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings. %warning
hu: PHP-kód a követő láthatóságának beállításához. %warning

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
hu: Az útvonal láthatóságának egyéni szűrőbeállítása miatt a frissítés kihagyva.

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
hu: Az egyéni JavaScript-kódrészlet beállítása frissült.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
hu: Frissített egyéni „Előtte” kódrészlet.

en: Skipped custom "after" code snippet.
hu: Az egyedi „kódrészlet utána” figyelmen kívül lett hagyva.

en: On by default with opt out
hu: Alapértelmezés szerint bekapcsolt, de kikapcsolható

en: Off by default with opt in
hu: Alapértelmezés szerint kikapcsolt, de bekapcsolható

en: Not tracked
hu: Nincs követve.

en: @items tracked
hu: @items követve

en: Track clicks on outgoing links and downloads (clicks on file links) for the following extensions
hu: Külső webcímekre hivatkozó és az itt felsorolt kiterjesztésű fájlokra mutató linkek kattintásainak mérése

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
hu: A mérni kívánt fájlok kiterjesztéseinek felsorolása csővezeték (“|”) jellel elválasztva (például !extensions). Reguláris kifejezések támogatottak.

en: If checked, the tracking code file is retrieved from your Piwik site and cached locally. It is updated daily to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy.
hu: Bekapcsolva a Drupal helyben gyorsítótárazza a követőkódot, a <em>Piwik</em> oldalán pedig naponta ellenőrzi egy új verzió megjelenését, amit le is tölt.

en: Administer Piwik
hu: <em>Piwik</em> adminisztrációja

en: Perform maintenance tasks for Piwik.
hu: A <em>Piwik</em> modul karbantartási feladatainak elvégzése.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin, admin/*" and "user*" changed to "user/*/*".
hu: Az útvonal láthatóságának szűrőbeállítása „admin*”-ról „admin, admin/*”-ra, valamint „user*”-ról „user/*/*”-ra változott.

en: The global token_auth setting has been deleted. Users need to configure their personal token_auth.
hu: Az általános <code>token_auth</code> beállítás törlése megtörtént, a felhasználóknak maguknak kell beállítaniuk egyénileg.

en: The default extensions for download tracking have been updated to piwik defaults.
hu: A mért letöltések kiterjesztéseinek listája a <em>Piwik</em> alapértelmezésére frissült.

en: Piwik Web analytics
hu: Piwik Web Analytics

en: The URL to your Piwik base directory. Example: "http://www.example.com/piwik/".
hu: A Piwik alapkönyvtár webcíme, például „http://www.pelda.hu/piwik/”.

en: The URL to your Piwik base directory with SSL certificate installed. Required if you track a SSL enabled website. Example: "https://www.example.com/piwik/".
hu: A Piwik alapkönyvtár webcíme SSL-lel tanúsított webhely esetén, például „https://www.pelda.hu/piwik/”.

en: Page titles hierarchy
hu: Oldalcímek hierarchiája

en: This functionality enables a dynamically expandable tree view of your site page titles in your Piwik statistics. See in Piwik statistics under <em>Actions</em> > <em>Page titles</em>.
hu: Bekapcsolva a webhely oldalainak címe egy dinamikusan kinyíló fa-jellegű szerkezetben jelenik meg a <em>Piwik</em> statisztikáiban az „Actions” → „Page titles” menü alatt.

en: Show page titles as hierarchy like breadcrumbs
hu: Oldalcímek megjelenítése morzsamenühöz hasonló hierarchiában

en: By default Piwik tracks the current page title and shows you a flat list of the most popular titles. This enables a breadcrumbs like tree view.
hu: Alapértelmezés szerint a <em>Piwik</em> az aktuális oldalak címeiből állítja össze a legnépszerűbb tartalmak egyszintű listáját, ami egy morzsamenühöz hasonló fa-jellegű szerkezetet alkot.

en: Hide home page from hierarchy
hu: A címlap elrejtése a hierarchiából

en: If enabled, the "Home" item will be removed from the hierarchy to flatten the structure in the Piwik statistics. Hits to the home page will still be counted, but for other pages the hierarchy will start at level Home+1.
hu: Engedélyezve a címlap nem jelenik meg az így egy szinttel laposabb fa-jellegű szerkezetben. A címlapra érkező látogatások természetesen továbbra is beleszámítanak a forgalommérésbe, de a többi oldal hierarchiája a Home+1 szinten kezdődik.

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _paq.push(["trackPageView"]).
hu: A <code>_paq.push(["trackPageView"])</code> követőkód <em>elé</em> helyezett kódrészlet.

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _paq.push(["trackPageView"]). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
hu: A <code>_paq.push(["trackPageView"])</code> követőkód <em>mögé</em> helyezett kódrészlet. Hasznos lehet például a webhely forgalmának két Piwik-fiókban való mérésekor.

en: Added trailing slash to piwik URLs.
hu: Záró perjelek hozzáadva a <em>Piwik</em> webcímekhez.

en: Async tracking code has been moved to header.
hu: Az aszinkron követőkód át lett helyezve a fejlécbe.

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
hu: Nem található egyedi kódrészlet. Semmit sem csinál.

en: What are you tracking?
hu: Mit kell követni?

en: A single domain (default)
hu: Egyetlen domain (alapértelmezés)

en: One domain with multiple subdomains
hu: Egyetlen domain több aldomainnel

en: Examples: @domains
hu: Példák: @domains

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).

en: All pages with exceptions
hu: Minden oldal kivételekkel

en: Excepted: @roles
hu: Kivéve: @roles

en: A single domain
hu: Egyetlen domain

en: Universal web tracking opt-out
hu: A látogatások mérésének általános tiltása

en: If enabled and your Piwik server receives the <a href="http://donottrack.us/">Do-Not-Track</a> header from the client browser, the Piwik server will not track the user. Compliance with Do Not Track could be purely voluntary, enforced by industry self-regulation, or mandated by state or federal law. Please accept your visitors privacy. If they have opt-out from tracking and advertising, you should accept their personal decision.
hu: A <a href="http://donottrack.us/">Do-Not-Track</a> funkció bekapcsolásával a <em>Piwik</em> figyelembe veszi a HTTP-fejlécben kapott kérést és a felhasználó döntését tiszteletben tartva nem méri a látogatását. A nemzetközi „Do Not Track” kezdeményezés az online iparág önszabályozásaként indult, és bár tagállami, valamint szövetségi törvények egyaránt javasolják, de a mozgalomhoz való csatlakozás teljesen önkéntes. Mindannyiunk közös érdeke azonban elfogadni a felhasználók személyes véleményét, ha nem szeretnének a forgalommérésben részt venni, vagy testreszabott hirdetéseket látni.

en: You can supplement Piwiks' basic IP address tracking of visitors by segmenting users based on custom variables. Make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from your websites (or such third parties' websites) with any personally identifying information from any source as part of your use (or such third parties' use) of the Piwik' service.
hu: A <em>Piwik</em> modul beépített IP-cím követése kiegészíthető a felhasználók csoportosításával az egyéni változók segítségével. Ekkor azonban be kell tartani egy fontos szabályt: sem a webhely üzemeltetője maga, sem egy általa meghatalmazott külső személy soha nem társíthatnak a felhasználók személyazonosságát felfedő, vagy felfedni segítő érzékeny információkat az általuk a <em>Piwik</em> szolgáltatással gyűjtött adatokhoz.

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
hu: „Kötegelés” hozzáadva az útvonal láthatóságának szűrőbeállításához.

en: Renamed "piwik_visibility" settings variable to piwik_visibility_pages.
hu: A <code>piwik_visibility</code> beállítás át lett nevezve <code>piwik_visibility_pages</code> változóra.

en: No privacy
hu: Nincs magánszféra

en: @items enabled
hu: @items engedélyezve
