Piwik Web Analytics (7.x-2.4) - en to el translation catalogue (134 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: Value
el: Αξία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Name
el: Όνομα

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Page
el: Σελίδα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Users
el: Χρήστες

en: Visit
el: Επίσκεψη

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Track internal search
el: Παρακολούθηση της εσωτερικής αναζήτησης

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: JavaScript scope
el: Εμβέλεια JavaScript

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
el: Να μην συμπεριλαμβάνονται οι σημάνσεις &lt;script&gt; στον κώδικα javascript.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: <a href="@pk_url">Piwik - Web analytics</a> is an open source (GPL license) web analytics software. It gives interesting reports on your website visitors, your popular pages, the search engines keywords they used, the language they speak... and so much more. Piwik aims to be an open source alternative to Google Analytics.
el: Το <a href="@pk_url">Piwik - Web analytics</a> είναι ένα ανοικτού κώδικα (άδεια GPL) λογισμικό αναλυτικών ιστού. Παρέχει ενδιαφέροντες αναφορές για τους επισκέπτες του ιστοτόπου σας, τις δημοφιλείς σελίδες, τις λέξεις κλειδιά που χρησιμοποιούν στις μηχανές αναζήτησης, τη γλώσσα που μιλούν... και πολλά άλλα. Το Piwik στοχεύει να είναι μια ανοικτού κώδικα εναλλακτική πρόταση στο Google Analytics.

en: Configure the settings used to generate your Piwik tracking code.
el: Διευθέτηση των ρυθμίσεων για τη δημιουργία του κώδικα παρακολούθησης του Piwik.

en: Piwik configuration
el: Ρυθμίσεις Piwik

en: Piwik site ID
el: Αναγνωριστικό ιστοτόπου Piwik

en: Piwik HTTP URL
el: Διεύθυνση HTTP URL για το Piwik

en: Piwik HTTPS URL
el: Διεύθυνση HTTPS URL για το Piwik

en: A valid Piwik site ID is an integer only.
el: Ένα έγκυρο αναγνωριστικό ιστοτόπου για το Piwik είναι μόνο ακέραιος αριθμός.

en: The validation of "@url" failed with error "@error" (HTTP code @code).
el: Η επαλήθευση του "@url" απέτυχε με το σφάλμα "@error" (κωδικός HTTP σφάλματος @code).

en: Piwik module
el: Μονάδα Piwik

en: Piwik module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Piwik settings page</a>.
el: Δεν έχει γίνει ακόμη διευθέτηση της μονάδας Piwik. Προχωρήστε στη διευθέτηση των ρυθμίσεων στη <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων του Piwik</a>.

en: Adds Piwik javascript tracking code to all your site's pages.
el: Προσθέτει τον κώδικα παρακολούθησης σε Javascript σε όλες τις σελίδες του ιστοτόπου.

en: HTTP request status
el: Αναφορά αίτησης HTTP

en: Fails
el: Αποτυχαίνει

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
el: Το σύστημα ή η δικτυακή ρυθμίσεις σας δεν επιτρέπει στο Drupal την πρόσβαση σε δικτυακές σελίδες, καταλήγοντας σε μειωμένη λειτουργικότητα. Κάποιες πιθανές αιτίες μπορεί να βρίσκονται στις ρυθμίσεις του διακομιστή φιλοξενίας ιστοσελίδων ή της PHP και θα πρέπει να επιλυθούν ώστε να γίνεται λήψη πληροφοριών για διαθέσιμες ενημερώσεις, προσκόμιση ροών συλλέκτη δεδομένων, είσοδος μέσω OpenID, ή χρήση άλλων υπηρεσιών που βασίζονται στο δίκτυο.

en: Slot
el: Σχισμή

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Site search
el: Αναζήτηση ιστοτόπου

en: Locally cache tracking code file
el: Αποθήκευση στην τοπική λανθάνουσα μνήμη του αρχείου παρακολούθησης

en: Custom variables
el: Προσαρμοσμένες μεταβλητές

en: Slot number
el: Αριθμός σχισμής

en: The custom variable name.
el: Το όνομα της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable value.
el: Η τιμή της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The scope for the custom variable.
el: Η εμβέλεια της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί μια <em>Τιμή</em> αν έχει δοθεί <em>Όνομα</em>.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί ένα <em>Όνομα</em> αν έχει δοθεί <em>Τιμή</em>.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα παρακάτω απαγορευμένα σύμβολα αντικατάστασης με αναγνωριστικές προσωπικές πληροφορίες: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα ονόματα των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα αναγνωριστικά των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης ενημερώθηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης αποθηκεύτηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Every page except the listed pages
el: Κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω

en: The listed pages only
el: Οι παρακάτω σελίδες μόνο

en: Links and downloads
el: Σύνδεσμοι και κατεβάσματα

en: List of download file extensions
el: Λίστα επεκτάσεων αρχείων για κατέβασμα

en: Custom variable slot #@slot
el: Προσαρμοσμένη σχισμή μεταβλητής #@slot

en: Custom variable name #@slot
el: Προσαρμοσμένο όνομα μεταβλητής #@slot

en: Custom variable value #@slot
el: Προσαρμοσμένη τιμή μεταβλητής #@slot

en: User role names
el: Ονόματα ρόλων χρηστών

en: User role ids
el: Αναγνωριστικά ρόλων χρηστών

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αποφασίζουν αν θα εισάγεται ο κώδικας παρακολούθησης στις σελίδες ή όχι.

en: Use PHP for tracking visibility
el: Χρήση της PHP για την παρακολούθηση της ορατότητας

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
el: Διευθέτηση της συμπεριφοράς παρακολούθησης για να λάβετε γνώση της κίνησης του ιστοτόπου σας και της αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
el: Βρέθηκε ρύθμιση για φίλτρο προσαρμοσμένης ορατότητας. Η ενημέρωση παραλήφθηκε.

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
el: Αναβαθμίστηκε η ρύθμιση για το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα javascript.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
el: Αναβαθμίστηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "πριν".

en: Skipped custom "after" code snippet.
el: Παραλήφθηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "μετά".

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Not tracked
el: Δεν παρακολουθείται

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
el: Μια λίστα επεκτάσεων αρχείων χωρισμένη με το χαρακτήρα | που θα παρακολουθείται κατά το κλικ. Υποστηρίζονται κανονικές εκφράσεις. Για παράδειγμα: !extensions

en: Administer Piwik
el: Διαχείριση του Piwik

en: Perform maintenance tasks for Piwik.
el: Εκτέλεση εργασιών συντήρησης για το Piwik.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin, admin/*" and "user*" changed to "user/*/*".
el: Η ρύθμιση του φίλτρου ορατότητας διαδρομής άλλαξε από "admin*" σε "admin, admin/*" και το "user*" σε "user/*/*".

en: The global token_auth setting has been deleted. Users need to configure their personal token_auth.
el: Η καθολική ρύθμιση token_auth διαγράφηκε. Οι χρήστες πρέπει να καθορίσουν το προσωπικό τους token_auth.

en: The default extensions for download tracking have been updated to piwik defaults.
el: Οι προκαθορισμένες επεκτάσεις για την παρακολούθηση στο κατέβασμα ενημερώθηκαν με τις εξ' ορισμού τιμές του Piwik.

en: Piwik Web analytics
el: Αναλυτικά Ιστού Piwik

en: The URL to your Piwik base directory. Example: "http://www.example.com/piwik/".
el: Η διεύθυνση URL για τη βασική διαδρομή για το Piwik. Παράδειγμα: "http://www.example.com/piwik/".

en: The URL to your Piwik base directory with SSL certificate installed. Required if you track a SSL enabled website. Example: "https://www.example.com/piwik/".
el: Η διεύθυνση URL για τη βασική διαδρομή για το Piwik με εγκατεστημένο πιστοποιητικό SSL. Απαιτείται αν παρακολουθείτε ένα ιστοτόπο με ενεργό πιστοποιητικό SSL. Παράδειγμα: "https://www.example.com/piwik/".

en: Page titles hierarchy
el: Ιεραρχία τίτλων σελίδων

en: Show page titles as hierarchy like breadcrumbs
el: Να εμφανίζονται οι τίτλοι σελίδων ιεραρχικά όπως τα ίχνη

en: Hide home page from hierarchy
el: Απόκρυψη της αρχικής σελίδας από την ιεραρχία

en: Added trailing slash to piwik URLs.
el: Προστέθηκε κάθετος (/) στις διευθύνσεις URL του Piwik.

en: Async tracking code has been moved to header.
el: Ο ασύγχρονος κώδικας παρακολούθησης μετακινήθηκε στην κεφαλίδα.

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
el: Δε βρέθηκε προσαρμοσμένος κώδικας. Δεν υπάρχει κάτι να γίνει.

en: What are you tracking?
el: Τι παρακολουθείτε;

en: A single domain (default)
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου (προεπιλογή)

en: Domain: @domain
el: Όνομα χώρου: @domain

en: One domain with multiple subdomains
el: Ένα όνομα χώρου με πολλαπλά υποονόματα

en: Examples: @domains
el: Παραδείγματα: @domains

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: A single domain
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου

en: Universal web tracking opt-out
el: Καθολική επιλογή χωρίς παρακολούθηση

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
el: Προστέθηκε το "μαζικός" στο φίλτρο ρύθμισης ορατότητας της διαδρομής.

en: Renamed "piwik_visibility" settings variable to piwik_visibility_pages.
el: Η μεταβλητή "piwik_visibility" των ρυθμίσεων μετονομάστηκε σε piwik_visibility_pages.

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: @items enabled
el: Ενεργά @items

en: Track clicks on outbound links and downloads (clicks on file links) for the following extensions
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς εξωτερικούς συνδέσμους και μεταφορτώσεις (κλικ σε συνδέσμους αρχείων) για τις παρακάτω επεκτάσεις

en: Outbound links
el: Εξερχόμενοι σύνδεσμοι

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
el: Εισάγετε κώδικα PHP στο πεδίο για τη ρύθμιση ορατότητας της παρακολούθησης.

en: The user account number is unique to the websites domain. Click the <strong>Settings</strong> link in your Piwik account, then the <strong>Websites</strong> tab and enter the appropriate site <strong>ID</strong> into this field.
el: Ο αριθμός λογαριασμού χρήστη είναι μοναδικός για τα ονόματα χώρου των ιστοτόπων. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο <strong>Ρυθμίσεις</strong> στο λογαριασμό σας στο Piwik, στη συνέχεια στην καρτέλα <strong>Ιστοτόποι</strong> και εισάγετε το αντίστοιχο <strong>αναγνωριστικό</strong> ιστοτόπου σε αυτό το πεδίο.

en: If checked, internal search keywords are tracked.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, θα παρακολουθούνται οι λέξεις κλειδιά για την αναζήτηση εσωτερικά.

en: Piwik module form element.
el: Στοιχείο φόρμας μονάδας Piwik.
