Publisher 7 (7.x-2.4) - en to sk translation catalogue (1811 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalej

en: user
sk: používateľ

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: enable
sk: povoliť

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: odstrániť

en: title
sk: názov

en: value
sk: hodnota

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Item
sk: Položka

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: more
sk: viac

en: Create !type
sk: Vytvoriť !type

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Article
sk: Článok

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Scheme
sk: Schéma

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User registration form
sk: Formulár pre registráciu používateľa

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Center
sk: Na stred

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Core
sk: Jadro

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Schedule
sk: Plán

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: remove
sk: odstrániť

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Manage
sk: Spravovať

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Event
sk: Podujatie

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Picture
sk: Obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: type
sk: typ

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Database type
sk: Typ databázy

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Default Settings
sk: Predvolené nastavenia

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: Email Address
sk: Emailová adresa

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Add page
sk: Pridať stránku

en: term
sk: termín

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: All
sk: Všetky

en: hours
sk: hodiny

en: days
sk: dni

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Panels
sk: Panely

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: CSS ID
sk: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
sk: CSS ID pre túto stránku

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Strana

en: Pager ID
sk: ID stránkovania

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Three column 25/50/25
sk: Tri stĺpce 25/50/25

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Middle column
sk: Stredný stĺpec

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Three column 25/50/25 stacked
sk: Tri stĺpce 25/50/25 stohované

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Three column 33/34/33
sk: Tri stĺpce 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
sk: Tri stĺpce 33/34/33 stohované

en: Two column
sk: Dva stĺpce

en: Two column stacked
sk: Dva stĺpce stohované

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: User picture
sk: Obrázok používateľa

en: Breadcrumb
sk: Omrvinka

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Database
sk: Databáza

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Your changes have been saved.
sk: Vaše zmeny boli uložené.

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Update status
sk: Stav aktualizácie

en: Header
sk: Hlavička

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Selected
sk: Zvolené

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sk: Nemôžete poslať viac ako %number správ za hodinu. Skúste to neskôr.

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: To
sk: Komu

en: From
sk: Od

en: Aggregator item
sk: Agregovaná položka

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Score
sk: Skóre

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll votes
sk: Hlasy ankety

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Message type
sk: Typ správy

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Conditions
sk: Podmienky

en: items
sk: položiek

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Warning
sk: Varovanie

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: Nodes
sk: Uzly

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Medium
sk: Stredná

en: download
sk: prevzatie

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Zoraďovateľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: logout
sk: odhlásenie

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Current
sk: Aktuálny

en: Phone
sk: Telefón

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Desc
sk: Zostupne

en: Code
sk: Kód

en: operations
sk: operácie

en: Owner
sk: Vlastník

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: OR
sk: ALEBO

en: Company
sk: Spoločnosť

en: help page
sk: stránka pomocníka

en: node
sk: obsah

en: General
sk: Všeobecné

en: Method
sk: Metóda

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: here
sk: tu

en: Now
sk: Teraz

en: All views
sk: Všetky pohľady

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Note
sk: Poznámka

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Backup
sk: Záloha

en: Text color
sk: Farba textu

en: Basic
sk: Základné

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: First name
sk: Meno

en: Last name
sk: Priezvisko

en: months
sk: mesiace

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: Site off-line message
sk: Správa o neprístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazuje návštevníkom, keď je web offline.

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Down
sk: Dolu

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Position
sk: Pozícia

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Node template
sk: Šablóna uzla

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Weeks
sk: Týždne

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Defaults
sk: Predvolené

en: City
sk: Mesto

en: Postal code
sk: PSČ

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Phone number
sk: Telefónne číslo

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Dátum aktualizácie

en: comments
sk: komentáre

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Delete rule
sk: Odstrániť pravidlo

en: Rules
sk: Pravidlá

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Full name
sk: Celé meno

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Hidden
sk: Skryté

en: Approved
sk: Schválené

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: seconds
sk: sekundy

en: minutes
sk: minúty

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: Messages
sk: Správy

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: Sources
sk: Zdroje

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Node title
sk: Nadpis

en: Node body
sk: Telo uzla

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Available tokens
sk: Dostupné tokeny

en: Activity
sk: Aktivita

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: First
sk: Prvý

en: Middle
sk: Stredný

en: Query
sk: Dotaz

en: Search fields
sk: Vyhľadávacie polia

en: Spam control
sk: Kontrola spamu

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Block name
sk: Názov bloku

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Date field
sk: Dátum

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: author
sk: autor

en: unchanged content
sk: nezmenený obsah

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: None.
sk: Žiadne.

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Negate
sk: Negácia

en: Are you sure you want to delete %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť %label?

en: %label has been deleted.
sk: %label bol odstránený.

en: Empty
sk: Prázdne

en: created content
sk: vytvorený obsah

en: updated content
sk: aktualizovaný obsah

en: deleted content
sk: odstránený obsah

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: updated user
sk: aktualizovaný používateľ

en: any
sk: ľubovoľne

en: Add user role
sk: Pridať používateľskú rolu

en: Execute custom PHP code
sk: Vykonať zadaný PHP kód

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Days
sk: Dni

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: What links here
sk: Odkazujúce heslá

en: Hours
sk: Hodiny

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Last run
sk: Naposledy spustené

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Keep
sk: Ponechať

en: open
sk: otvorená

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: revert
sk: vrátiť

en: Revision
sk: Revízia

en: duration
sk: trvanie

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: All tags
sk: Všetky značky

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Reversed
sk: Obrátený

en: Schedules
sk: Plánované

en: Flexible
sk: Rozťahovací

en: Changed
sk: Zmenené

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Standard
sk: Štandardná

en: Province
sk: Provincia

en: Authentication
sk: Overenie

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Plural
sk: Množné číslo

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Minutes
sk: Minúty

en: comment
sk: komentár

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Your comment follow-up notification for this post was disabled. Thanks.
sk: Upozornenie o ďalšom komentári k tomuto príspevku bolo deaktivované. Vďaka.

en: Comment follow-up notification settings
sk: Nastavenie oznamovania nových komentárov

en: Receive comment follow-up notification e-mails
sk: Prijímať e-maily s oznámením nových komentárov

en: Check this box to receive e-mail notification for follow-up comments to comments you posted. You can later disable this on a post-by-post basis... so if you leave this to YES, you can still disable follow-up notifications for comments you don't want follow-up mails anymore - i.e. for very popular posts.
sk: Zaškrtnite pre prijímanie e-mailov s oznámením nových komentárov/reakcií ku komentárom, ktoré ste napísali. Toto nastavenie môžete neskôr zmeniť jednotlivo pre každý príspevok. Pokiaľ teda zanecháte toto nastavenie na ÁNO, stále budete môcť vypnúť oznamovanie nových komentárov pre príspevky, ktoré nechcete sledovať - napr. pre najčítanejšie príspevky.

en: source comment
sk: zdrojový komentár

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Tabs
sk: Záložky

en: disable
sk: vypnúť

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: date
sk: dátum

en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: Edit page
sk: Upraviť stránku

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: No style
sk: Žiaden štýl

en: Bold
sk: Hrubé

en: Information
sk: Informácia

en: Variables
sk: Premenné

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Save blocks
sk: Uložiť bloky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: Menus
sk: Menu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: A Date API that can be used by other modules.
sk: Dátumové API na použitie v iných moduloch.

en: The Strtotime default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota Strtotime je neplatná.

en: Relative
sk: Relatívne

en: Above
sk: Nad

en: Within
sk: Vnútri

en: Position of date part labels
sk: Pozícia menoviek dátumových častí

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Until
sk: Do

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Add field
sk: Pridať pole

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Form
sk: Formulár

en: years
sk: roky

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Italic
sk: Šikmé

en: Hide
sk: Skryť

en: Once an hour
sk: Raz za hodinu

en: Once a day
sk: Raz za deň

en: Global
sk: Globálny

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Profiles
sk: Profily

en: Thread
sk: Vlákno

en: Layouts
sk: Rozloženia

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: @user's picture
sk: Obrázok používateľa @user

en: Not configured
sk: Nenastavené

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Space
sk: Medzera

en: Keys
sk: Kľúče

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Account blocked
sk: Účet zablokovaný

en: Usage
sk: Využitie

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Delete page
sk: Vymazať stránku

en: Available
sk: Dostupné

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Aggregate
sk: Spojiť

en: <Any>
sk: - Akýkoľvek -

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: Execute
sk: Spustiť

en: empty
sk: prázdne

en: Package
sk: Balík

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Country code
sk: Kód krajiny

en: Interface language
sk: Jazyk rozhrania

en: British Columbia
sk: Britská Kolumbia

en: Nova Scotia
sk: Nové Škótsko

en: Prince Edward Island
sk: Ostrov princa Edwarda

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Panel pages
sk: Panelové stránky

en: Mini panels
sk: Mini panely

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: New custom content
sk: Nový vlastný obsah

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: Pager
sk: Stránkovanie

en: Node content
sk: Obsah uzla

en: Comment settings on the Node form.
sk: Nastavenia komentárov na formulári uzla.

en: Term description.
sk: Popis termínu.

en: User profile
sk: Používateľský profil

en: Vocabulary terms
sk: Termíny slovníka

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: New content of other types
sk: Nový obsah iných typov

en: New content behavior
sk: Nové správanie sa obsahu

en: Select allowed layouts
sk: Vybrať povolené rozloženia

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
sk: Zaškrtnite štvorčeky pre všetky rozloženia, z ktorých chcete používateľom umožniť si zvoliť. Musíte povoliť aspoň jedno rozloženie.

en: Add relationship
sk: Pridať vzťah

en: Add context
sk: Pridať kontext

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: Choose layout
sk: Zvoliť rozloženie

en: Panel settings
sk: Nastavenia panelu

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Unknown context
sk: Neznámy kontext

en: Single column
sk: Jeden stĺpec

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Local
sk: Lokálny

en: Panel content
sk: Obsah panelu

en: Add a node from your site as content.
sk: Pridať uzol z vášho webu ako obsah.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Disable Drupal blocks/regions
sk: Zakázať bolky/regióny Drupalu

en: CSS code
sk: CSS kód

en: Use pager
sk: Použiť stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: Offset
sk: Ofset

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: contains
sk: obsahuje

en: Postal address
sk: Poštová adresa

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: Edit rule
sk: Upraviť pravidlo

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sk: Inštrukcie pre znovunastavenie hesla pre %name boli odoslané na %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: Account
sk: Účet

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default format
sk: Predvolený formát

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Or
sk: Alebo

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Add row
sk: Pridať riadok

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Create new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: and
sk: a

en: After saving a new comment
sk: Po uložení nového komentára

en: After deleting a comment
sk: Po vymazaní komentára

en: Banned IP address %ip
sk: Blokovaná IP adresa %ip

en: After deleting a term
sk: Po vymazaní termínu.

en: Content language
sk: Jazyk obsahu

en: All comments
sk: Všetky komentáre

en: Add new rule
sk: Pridať nové pravidlo

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Not sticky
sk: Neprilepený

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: field
sk: pole

en: nodes
sk: obsahy

en: clone
sk: klonovať

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Regions
sk: Regióny

en: Translate
sk: Preložiť

en: Target
sk: Cieľ

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Sort direction
sk: Smer zoradenia

en: Effect
sk: Efekt

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Embed
sk: Vložiť

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Patterns
sk: Vzory

en: Entity type
sk: Typ entity

en: vocabulary
sk: slovník

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Title only
sk: Iba názov

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Delete revision
sk: Zmazať revíziu

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Delete item
sk: Zmazať položku

en: 1 month | @count months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: @count mesiace
sk[2]: @count mesiacov

en: Generate
sk: Generovať

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Drupal core
sk: Jadro Drupalu

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Backup and Migrate
sk: Záloha a migrácia

en: Backup the database.
sk: Zálohovať databázu.

en: Restore the database from a previous backup
sk: Obnoviť databázu z predchádzajúcej zálohy

en: Saved Backups
sk: Uložené zálohy

en: Backup Schedule
sk: Plán zálohy

en: Backup every
sk: Zálohovať každé(ých)

en: Number of Backup files to keep
sk: Počet súborov zálohy, ktoré budú ponechané

en: Exclude the following tables altogether
sk: Vylúčiť nasledujúce tabuľky celkom

en: The selected tables will not be added to the backup file.
sk: Označené tabuľky nebudú pridané do súboru zálohy.

en: Exclude the data from the following tables
sk: Vylúčiť dáta z nasledujúcich tabuliek

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
sk: Označené tabuľky budú mať zálohovanú štruktúru, ale nie ich obsah. Toto je užitočné pre vylúčenie cache dát, výsledkoch čoho môže byť zredukovanie veľkosti súboru zálohy.

en: Backup file name
sk: Meno súboru zálohy

en: No Compression
sk: Bez kompresie

en: Compression
sk: Kompresia

en: Append a timestamp.
sk: Pripojiť časovú značku

en: Timestamp format
sk: Formát časovej značky

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
sk: Mal by to byť formátovací reťazec pre PHP funkciu <a href="!url">date()</a>.

en: Save these settings.
sk: Uložiť tieto nastavenia

en: Upload a Backup File
sk: Nahrať súbor zálohy

en: Unable to open file %file to restore database
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %file pre obnovu databázy

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nemohol zapísať testovací textový súbor do cieľového priečinka %directory a je preto nemožné skontrolovať bezpečnosť cieľového priečinka zálohy. Zálohy na server budú vypnuté pokiaľ nebude cieľový priečinok zapisovateľný a bezpečný.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nebude ukladať súbory zálohy na server, pretože cieľový priečinok je verejne prístupný. Ak chcete uložiť súbory na server prosím zabezpečte priečinok '%directory'

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sk: Ďakujem, že ste požiadali o účet. Váš účet práve čaká na schválenie administrátorom stránky.<br />Zatiaľ vám bola na vašu e-mailovú adresu odoslaná uvítacia správa s detailnými pokynmi.

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: of
sk: z

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Queue
sk: Rad

en: Row
sk: Riadok

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: IP address
sk: IP adresa

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Filter the modules list.
sk: Filtrovať zoznam modulov.

en: Directory path
sk: Cesta k priečinku

en: Not writable
sk: Nie je zapisovateľný

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: ends with
sk: končí s

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Root term
sk: Koreňový termín

en: Country name
sk: Názov krajiny

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Replies to my comment
sk: Odpovede na môj komentár

en: Notify me when new comments are posted
sk: Chcem dostávať notifikácie pri pridaní nových komentárov

en: No notifications
sk: Žiadne oznámenia

en: Email to unsubscribe
sk: Email pre odhlásenie

en: Send mail
sk: Poslať mail

en: Comma
sk: Čiarka

en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzla.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Ends with
sk: Končí s

en: Undated
sk: Nedatované

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: Primary
sk: Primárny

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Add !name
sk: Pridať !name

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Menu links
sk: Odkazy v menu

en: Theme registry
sk: Register tém

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Slash
sk: Lomítko

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sk: Používateľ %name použil jednorazový prihlasovací odkaz v čase %timestamp.

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: Custom text
sk: Vlastný text

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: date ical
sk: ical dátum

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: is greater than
sk: je väčšie ako

en: Add link
sk: Pridať odkaz

en: No description
sk: Bez popisu

en: Site-wide contact form
sk: Kontaktný formulár pre celú lokalitu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: After saving new content
sk: Po uložení nového obsahu

en: After deleting content
sk: Po odstránení obsahu

en: truth value
sk: pravdivá hodnota

en: Block a user
sk: Blokovať používateľa

en: Bulk operations
sk: Hromadné operácie

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Numeric
sk: Číselný

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: Justify
sk: Zarovnať do bloku

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač tisícov.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Displays the fields with an optional template.
sk: Zobrazí polia s voliteľnou šablónou.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
sk: Agregované položky sa importujú z externých kanálov RSS a Atom.

en: The title of the aggregator item.
sk: Názov agregovanej položky.

en: The link to the original source URL of the item.
sk: Odkaz na pôvodnú URL adresu položky.

en: The author of the original imported item.
sk: Autor pôvodnej importovanej položky.

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraziť komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to revert to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na návrat k revízii.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Výber profilu

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: Taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: Language of the user
sk: Jazyk používateľa

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť hierarchiu vo roletovom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Restrict to the selected roles
sk: Obmedziť na vybrané kategórie používateľov

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Block caching type
sk: Režim vyrovnávacej pamäte bloku

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: The value of the variable.
sk: Hodnota premennej.

en: Filter criteria
sk: Filtrovať podľa

en: Link ID
sk: ID odkazu

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: 1 byte | @count bytes
sk[0]: @count bajt
sk[1]: @count bajty
sk[2]: @count bajtov

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sk: Predvolený jazyk tohto konta pre emaily a prezentáciu stránok.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na váš e-mail boli odoslané ďalšie inštrukcie.

en: Deleted user: %name %email.
sk: Odstránený používateľ: %name %email.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: Address 2
sk: Adresa 2

en: Styles
sk: Štýly

en: Item ID
sk: ID položky

en: integer
sk: celé číslo

en: Base name
sk: Základný názov

en: Text format
sk: Textový formát

en: Greater than or equal to
sk: Väčší alebo rovnaký ako

en: Less than or equal to
sk: Menší alebo rovnaký ako

en: Address 1
sk: Adresa 1

en: Edit !type
sk: Upraviť !type

en: Aid
sk: Pomoc

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Optional features
sk: Voliteľné vlastnosti

en: Administrative title
sk: Názov pre administráciu

en: Administrative description
sk: Popis pre administráciu

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Remove column
sk: Odstrániť stĺpec

en: Remove row
sk: Odstrániť riadok

en: Region settings
sk: Nastavenia regiónu

en: Add event
sk: Pridať udalosť

en: %title is invalid.
sk: Hodnota %title je neplatná.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
sk: Chyba HTTP požiadavky pri importe %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
sk: Nebolo možné otvoriť súbor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
sk: Neplatný kalendárový súbor: %filename

en: Invalid calendar file.
sk: Neplatný kalendárový súbor.

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
sk: Môže byť komplikované nastaviť dátumy a kalendáre. !date_wizard zjednodušuje vytvorenie jednoduchého dátumového prvku a pridruženého kalendára.

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Taxonomy Term
sk: Termín taxonómie

en: Flush all caches
sk: Vyprázdniť celú vyrovnávaciu pamäť

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Hello <strong>@username</strong>
sk: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
sk: Zobraziť skratky

en: Show End Date
sk: Zobraziť dátum konca

en: Save !type
sk: Uložiť !type

en: Delete !type
sk: Odstrániť !type

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Default values
sk: Predvolené hodnoty

en: Content statistics
sk: Štatistika obsahu

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: not_begins
sk: nezačína

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: not_ends
sk: nekončí

en: Monthly archive
sk: Mesačný archív

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Cancel account
sk: Zrušiť účet

en: Disable comment notification
sk: Zakázať upozornenia na komentáre

en: Exported content
sk: Exportovaný obsah

en: There are no !items to display.
sk: Neexistujú žiadne !items pre zobrazenie.

en: Create a new !item
sk: Vytvoriť !item

en: List !type
sk: Vypísať !type

en: Export !type
sk: Exportovať !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
sk: Názov databázy. Databáza musí existovať, nebude pre vás vytvorená.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
sk: Zadajte meno používateľa, ktorý má právo zapisovať do databázy.

en: The database name is not valid.
sk: Meno databázy nie je platné.

en: Lock tables during backup
sk: Zamknúť tabuľky počas zálohovania

en: %num SQL commands executed.
sk: %num SQL príkazy spustené.

en: MySQL Database
sk: MySQL databáza

en: Default Database
sk: Predvolená databáza

en: Database backup from !site: !file
sk: Záloha databázy !site: !file

en: Change file group (chgrp)
sk: Zmeniť skupinu súboru (chgrp)

en: Manual Backups Directory
sk: Adresár manuálnych záloh

en: Scheduled Backups Directory
sk: Adresár plánovaných záloh

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
sk: Ukladať zálohy do adresára na FTP server.

en: FTP Directory
sk: Adresár FTP

en: Amazon S3 account
sk: Účet Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
sk: Poslať zálohu ako prílohu e-mailu na špecifikovanú e-mailovú adresu.

en: There are no backup files to display.
sk: Neexistujú žiadne zálohy pre zobrazenie.

en: Are you sure you want to restore the database?
sk: Naozaj chcete obnoviť databázu?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
sk: Obnovenie odstráni niektoré alebo všetky vaše dáta a nie je možné ho vrátiť späť. <strong>Vždy otestujte vaše zálohy na neprodukčnom serveri!</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou %file_id? <strong>Tento krok nie je možné vrátiť späť.</strong>

en: Backup Source
sk: Zdroj zálohy

en: Destinations
sk: Umiestnenia

en: destinations
sk: umiestnenia

en: destination
sk: umiestnenie

en: Add a new @s destination.
sk: Pridať nové @s umiestnenie.

en: list files
sk: vypísať súbory

en: restore
sk: obnoviť

en: File Encryption
sk: Šifrovanie súborov

en: Install the !link to enable backup file encryption.
sk: Je potrebné nainštalovať !link pre povolenie šifrovania súborov so zálohou.

en: AES Encryption Module
sk: Šifrovací modul AES

en: No Encryption
sk: Bez šifrovania

en: AES Encryption
sk: AES šifrovanie

en: Send an email if backup succeeds
sk: Poslať e-mail po úspešnej zálohe

en: Email Address for Success Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o úspešnej zálohe

en: Send an email if backup fails
sk: Poslať e-mail po neúspešnej zálohe

en: Email Address for Failure Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o neúspešnej zálohe

en: !site backup succeeded
sk: !site záloha úspešná

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky bola úspešne dokončená s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
sk: Záloha stránky prebehla úspešne.

en: !site backup failed
sk: !site záloha zlyhala

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky zlyhala s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
sk: Záloha stránky zlyhala z neznámeho dôvodu.

en: Take site offline
sk: Prepnúť web stránku do režimu údržby

en: Untitled Profile
sk: Nepomenovaný profil

en: schedule
sk: plán

en: schedules
sk: plánované

en: Untitled Schedule
sk: Nepomenovaný plán

en: Schedule Name
sk: Názov plánu

en: Settings Profile
sk: Profil nastavení

en: Create new destination
sk: Vytvoriť nové umiestnenie

en: Backup period must be a number greater than 0.
sk: Zálohovacia perióda musí byť číslo väčšie než 0.

en: Once a second
sk: Raz za sekundu

en: Every @count seconds
sk: Každých @count sekúnd

en: Once a minute
sk: Raz za minútu

en: Every @count minutes
sk: Každých @count minút

en: Every @count hours
sk: Každých @count hodín

en: Every @count days
sk: Každých @count dní

en: Once a week
sk: Raz za týždeň

en: Every @count weeks
sk: Každých @count týždňov

en: Quick Backup Tab
sk: Karta rýchlej zálohy

en: Advanced Backup Tab
sk: Karta pokročilej zálohy

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
sk: Umiestnenia kam budú uložené zálohy a odkiaľ je možné zálohu nahrať.

en: manual backups
sk: manuálne zálohy

en: You do not have permission to back up this site.
sk: Nemáte oprávnenie zálohovať túto stránku.

en: -- Select a Settings Profile --
sk: -- Zvoľte profil nastavení --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
sk: Je možné nahrať profil. Všetky zmeny, ktoré ste urobili nižšie budú stratené.

en: Load Settings
sk: Nahrať nastavenia

en: Load Profile
sk: Nahrať profil

en: Quick Backup
sk: Rýchla záloha

en: Backup now
sk: Zálohovať teraz

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
sk: Pre pokročilé nastavenia záloh, skúste <a href="!advancedurl">stránku pokročilých nastavení</a>.

en: Backup Destination
sk: Adresár zálohy

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
sk: Zvoliť kam majú byť umiestnené súbory zálohy. Záložné súbory obsahujú citlivé dáta, pri ich ukladaní treba byť preto opatrný. Pre prevzatie súboru na váš počítač je treba zvoliť 'Prevziať'.

en: Save the settings as
sk: Uložiť nastavenia ako

en: Replace the '%profile' profile
sk: Nahradiť profil '%profile'

en: Save Without Backing Up
sk: Uložiť bez zálohovania

en: Restore to
sk: Obnoviť zálohu do

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
sk: <a href="!restoreurl">Obnoviť znovu</a>

en: Entities
sk: Entity

en: Restore now
sk: Obnoviť teraz

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: Poll winner
sk: Víťaz ankety

en: The winning poll answer.
sk: Víťazná odpoveď ankety.

en: Poll winner votes
sk: Hlasy víťaza ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: Poll winner percent
sk: Percentá víťaza ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet percent hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
sk: Veľkosť súboru v kilobajtoch.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: All parent terms
sk: Všetky rodičovské termíny

en: Comments allowed
sk: Komentáre povolené

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: Manage display
sk: Spravovať zobrazenie

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: manage display
sk: spravovať zobrazenie

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Full content
sk: Celý obsah

en: Requires: !module-list
sk: Požaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
sk: Požadované modulmi: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Welcome (new user created by administrator)
sk: Vitajte (nový používateľ vytvorený administrátorom)

en: Welcome (awaiting approval)
sk: Vitajte (čaká na povolenie)

en: Welcome (no approval required)
sk: Vitajte (nepožaduje sa potvrdenie)

en: Password recovery
sk: Obnova hesla

en: Account activation
sk: Aktivácia účtu

en: Account cancellation confirmation
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Account canceled
sk: Účet zrušený

en: Notify user when account is canceled.
sk: Upozorniť používateľa na zrušenie účtu

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sk: Pokúsili ste sa využiť neplatný alebo už raz použitý odkaz na prihlásenie. Pomocou nižšie uvedeného formulára požiadajte prosím o nový.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
sk: Ak je povolené, používateľ bude upozornený po zrušení účtu e-mailom.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
sk: Podrobnosti o účte používateľa [user:name] na [site:name]

en: When cancelling these accounts
sk: Pri odstránení týchto účtov

en: Blocked user: %name %email.
sk: Blokovaný používateľ: %name %email.

en: Minimal
sk: Min.

en: Basic page
sk: Základná stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sk: Použite <em>základné stránky</em> pre statický obsah, ako napr. stránka 'O nás'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sk: Použite značky na zoskupenie článkov do kategórií podľa podobných tém.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sk: Zadajte zoznam slov oddelených čiarkou pre popis vášho obsahu.

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Entity ID
sk: ID Entity

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Display a specified number of items
sk: Zobraziť určené množstvo položiek

en: Display a limited number items that this view might find.
sk: Zobraziť obmedzený počet položiek, ktoré vie toto zobrazenie vyhľadať.

en: Name (raw)
sk: Názov (neformátorný)

en: Machine Name
sk: Strojový názov

en: @count item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položiek

en: Group results together
sk: Výsledky zoskupiť spolu

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Dependent locality
sk: Závislá lokalita

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sk: Uvítacia správa s ďalšími inštrukciami bola zaslaná na vašu e-mailovú adresu.

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Term edit link
sk: Odkaz na úpravu termínu

en: Fax Number
sk: Fax

en: No tokens available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
sk: Kliknutím na token ho vložíte do poľa, na ktoré ste naposledy klikli.

en: Translation source node
sk: Zdrojový obsah prekladu

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
sk: Poskytuje používateľské rozhranie pre Token API a niektoré chýbajúce základné tokeny.

en: Insert this token into your form
sk: Vložte tento token do svojho formulára

en: First click a text field to insert your tokens into.
sk: Najprv kliknite na textové pole, do ktorého chcete vložiť tokeny.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sk: Použite <em>články</em> pre časovo obmedzený obsah ako sú novinky, tlačové správy či blogové príspevky.

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: Site logo
sk: Logo webu

en: Previous page
sk: Predchádzajúca strana

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: %title has been updated.
sk: "%title" bolo aktualizované.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
sk: Vysvetlenie najnovších zmien vykonaných v obsahu.

en: The title of the current page.
sk: Názov aktuálnej stránky.

en: The URL of the current page.
sk: Adresa URL aktuálnej stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
sk: Číslo aktuálnej stránky pri zobrazovaní stránkovaných zoznamov.

en: The source node for this current node's translation set.
sk: Zdrojový obsah pre prekladovú sadu tohto aktuálneho obsahu.

en: Account cancellation URL
sk: Adresa URL na zrušenie účtu

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
sk: Adresa URL stránky na potvrdenie odstránenia používateľského účtu.

en: One-time login URL
sk: Jednorazová adresa URL na prihlásenie

en: The URL of the one-time login page for the user account.
sk: Adresa URL jednorazovej prihlasovacej stránky pre používateľský účet.

en: Tokens related to menu links.
sk: Tokeny súvisiace s odkazmi na menu.

en: The unique ID of the menu link.
sk: Jedinečné ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
sk: Názov odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
sk: Adresa URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
sk: Nadradený odkaz menu.

en: Tokens related to the current page request.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnou požiadavkou na stránku.

en: Page number
sk: Číslo strany

en: The book page associated with the node.
sk: Stránka knihy spojená s obsahom.

en: The menu link for this node.
sk: Odkaz na menu pre tento obsah.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sk: Pri spracovaní operácie @operation s argumentmi došlo k chybe : @args

en: Update URL alias
sk: Aktualizovať URL alias

en: Use ISO-8601 week numbers
sk: Použiť čísla týždňov podľa ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
sk: Dôležité! Ak je označené, prvý deň týždňa MUSÍ byť nastavený na pondelok.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
sk: Pri použití číslovania týždňov podľa ISO-8601 prvý deň týždňa musí byť nastavený na pondelok.

en: - Use default -
sk: - Použiť predvolené -

en: Delete entity
sk: Odstrániť entitu

en: Add a variable
sk: Pridať premennú

en: Add new component
sk: Pridať nový komponent

en: Format settings:
sk: Nastavenia formátu:

en: Administrative overlay
sk: Vrstva na správu

en: Upload an image to go with this article.
sk: Nahrajte sprievodný obrázok k článku.

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: The menu link's root.
sk: Koreňový odkaz menu.

en: Available countries
sk: Dostupné krajiny

en: If no countries are selected, all countries will be available.
sk: Ak nie sú vybrané žiadne krajiny, budú k dispozícii všetky krajiny.

en: Unsubscribe URL
sk: Odkaz pre odhlásenie

en: The URL to disable notifications for the comment.
sk: Adresa URL na zakázanie upozornení na komentár.

en: Sorry, there was a problem unsubscribing from notifications.
sk: Ľutujeme, vyskytol sa problém pri odhlasovaní upozornení.

en: Weight for @title
sk: Váha pre @title

en: Add @entity_type
sk: Pridať @entity_type

en: (No information available)
sk: (Nie je dostupná žiadna informácia)

en: Import @entity_type
sk: Importovať @entity_type

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Component name
sk: Názov komponentu

en: Asc
sk: Vzostupne

en: Add new view
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Place a colon after the label
sk: Za popisom umiestniť dvojbodku

en: The unique ID of the aggregator item.
sk: Jedinečné meno agragovanej položky.

en: The guid of the original imported item.
sk: GUID pôvodnej importovanej položky.

en: Last Comment
sk: Posledný komentár

en: The last comment of a node.
sk: Posledný komentár uzla.

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: File Usage
sk: Použitie súboru

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: term from !field_name
sk: termín z !field_name

en: Math expression
sk: Matematický výraz

en: Administration tools.
sk: Nástroje na správu.

en: Tokens related to the current date and time.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnym dátumom a časom.

en: The URL of the @entity.
sk: URL adresa @entity.

en: The content type of the node.
sk: Typ obsahu.

en: Tokens related to content types.
sk: Tokeny súvisiace s typmi obsahu.

en: The name of the content type.
sk: Názov typu obsahu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
sk: Nepovinný opis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
sk: Počet obsahov patriacich do typu obsahu.

en: The URL of the content type's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu typu obsahu.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu taxonómie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov slovníka.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravy slovníka.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
sk: Konkrétny argument aktuálnej stránky (napr. 'arg:1' na stránke 'node/1' vráti '1').

en: Tokens related to URLs.
sk: Tokeny súvisiace s adresami URL.

en: Relative URL
sk: Relatívna URL

en: The relative URL.
sk: Relatívna URL.

en: Absolute URL
sk: Absolútna URL

en: The absolute URL.
sk: Absolútna URL.

en: Tokens related to menus.
sk: Tokeny súvisiace s menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov menu.

en: The optional description of the menu.
sk: Nepovinný popis menu.

en: Menu link count
sk: Počet odkazov v menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
sk: Počet odkazov menu patriacich do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav menu.

en: The menu of the menu link.
sk: Menu odkazu menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav odkazu menu.

en: Content access
sk: Prístup k obsahu

[ctx: date_nav]
en: Next
sk: Ďalšie

en: Panes
sk: Panely

en: Import rule
sk: Importovať pravidlo

en: Import component
sk: Importovať komponent

en: Underscore
sk: Podčiarkovník

en: Provide default value
sk: Nastaviť predvolenú hodnotu

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: HTML list
sk: HTML zoznam

en: The node ID.
sk: ID uzla.

en: The content title.
sk: Nadpis obsahu.

en: The date the content was posted.
sk: Dátum vytvorenia obsahu.

en: The date the content was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie obsahu.

en: All nodes where a certain user has a revision
sk: Všetky uzly, z ktorých má určitý používateľ revíziu

en: Content revision
sk: Revízia obsahu

en: Content ID from URL
sk: ID obsahu z URL

en: Block caching
sk: Vyrovnávacia pamäť bloku

en: Hide view
sk: Skryť pohľad

en: @group (historical data)
sk: @group (minulé údaje)

en: dash
sk: trocha

en: The user roles associated with the user account.
sk: Používateľské kategórie priradené k používateľskému účtu.

en: Brief URL
sk: Krátka adresa URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
sk: Adresa URL bez protokolu a koncového spätného lomítka.

en: Tokens related to arrays of strings.
sk: Tokeny súvisiace s poliami reťazcov.

en: The first element of the array.
sk: Prvý element v array.

en: The last element of the array.
sk: Posledný element v array.

en: The number of elements in the array.
sk: Počet položiek v array.

en: The array reversed.
sk: Obrátený array.

en: The array of keys of the array.
sk: Array s kľúčov.

en: Imploded
sk: Implodovaný

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
sk: Hodnoty array spojené s vlastným reťazcom medzi jednotlivými hodnotami.

en: View: @view
sk: Zobrazenie: @view

en: Single quotation marks (apostrophe)
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof)

en: Hyphen
sk: Pomlčka

en: Left curly bracket
sk: Ľavá zložená zátvorka

en: Left square bracket
sk: Ľavá hranatá zátvorka

en: Right curly bracket
sk: Pravá zložená zátvorka

en: Right square bracket
sk: Pravá hranatá zátvorka

en: Plus sign
sk: Znak plus

en: Equal sign
sk: Znak rovnosti

en: Percent sign
sk: Znak percent

en: Dollar sign
sk: Znak dolára

en: At sign
sk: Zavináč

en: Left parenthesis
sk: Ľavá zátvorka

en: Right parenthesis
sk: Pravá zátvorka

en: Question mark
sk: Otáznik

en: Less-than sign
sk: Znak menšie ako

en: Greater-than sign
sk: Znak väčší ako

en: Backslash
sk: Spätné lomítko

en: Calculate a value
sk: Vypočítať hodnotu

en: Add an item to a list
sk: Pridať položku do zoznamu

en: Raw value from URL
sk: Surová hodnota z URL

en: Apply (all displays)
sk: Použiť (všetky zobrazenia)

en: Apply (this display)
sk: Použiť (toto zobrazenie)

en: Comments of the node
sk: Komentáre uzla

en:  new
sk:  nové

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
sk: Toto je alias pre @group: @field.

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: The user that uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: Content with term
sk: Obsah s termínom

en: Has taxonomy term ID
sk: Má ID termínu taxonómie

en: Has taxonomy term
sk: Má termín taxonómie

en: Taxonomy terms on node
sk: Termíny taxonómie uzla

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Has taxonomy term ID (with depth)
sk: Má ID termínu taxonómie (s hĺbkou)

en: Has taxonomy terms (with depth)
sk: Má termíny taxonómie (s hĺbkou)

en: Taxonomy term ID from URL
sk: ID termínu taxonómie z URL

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
sk: Zobraziť ikonu reprezentujúcu typ súboru namiesto textového zobrazenia MIME typu (ako napríklad "image/jpeg")

en: Datetime
sk: Dátum a čas

en: Address form (country-specific)
sk: Formulár na zadanie adresy (špecifiký pre krajinu)

en: Name (First name, Last name)
sk: Meno (Krstné meno, Priezvisko)

en: Name (single line)
sk: Meno (jeden riadok)

en: Organisation (single line)
sk: Organizácia (jeden riadok)

en: Subscribed comment
sk: Sledovaný komentár

en: A date in '@type' format. (%date)
sk: Dátum vo formáte @type. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
sk: Koreňový termín taxonómie.

en: File byte size
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: The size of the file, in bytes.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: Query string value
sk: Hodnota reťazca query

en: The value of a specific query string field of the current page.
sk: Hodnota konkrétneho poľa reťazca query na aktuálnej stránke.

en: A random number from 0 to @max.
sk: Náhodné číslo od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
sk: Náhodný hash. Dostupné hashovacie algoritmy sú: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
sk: Pokus o vykonanie náhrady tokenu pre typ tokenu %type bez požadovaných údajov

en: Manage view modes
sk: Spravovať režimy zobrazenia

en: Invalid type specified.
sk: Zadaný nesprávny typ.

en: Entity Reference
sk: Odkaz na entitu

en: An autocomplete text field.
sk: Samodokončovacie textové pole.

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
sk: Zobraziť odkazované entity zobrazené funkciou entity_view().

en: Rendered as @mode
sk: Zobrazené ako @mode

en: @type field.
sk: @type pole.

en: E.g., @date
sk: Napr., @date

en: Receive content follow-up notification e-mails
sk: Prijímať e-maily s oznámením nového obsahu

en: Check this box to receive an e-mail notification for follow-ups on your content. You can not disable notifications for individual threads.
sk: Zašktnite toto okienko, ak chcete dostávať e-mail s oznámením o nových komentároch k vaším príspevkom alebo reakcií na vaše komentáre.

en: @name field is required.
sk: Pole @name je požadované.

en: No tokens available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny

en: Token registry caches cleared.
sk: Bola vymazaná vyrovnávacia pamäť registra tokenov.

en: The path component of the URL.
sk: Zložka cesty adresy URL.

en: Unaliased URL
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The specific value of the array.
sk: Konkrétna hodnota v array.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
sk: Zoznam dostupných tokenov, ktoré možno použiť v e-mailoch, je uvedený nižšie.

en: Autocomplete (Tags style)
sk: Automatické dokončenie (značky)

en: Whether the user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo blokovaný.

en: Generate automatic URL alias
sk: Vygenerovať alias URL adresy automaticky

en: Uncheck this to create a custom alias below.
sk: Odškrtnutím môžete vytvoriť vlastný alias nižšie.

en: Configure URL alias patterns.
sk: Nastaviť vzory pre alias URL adresy.

en: View modes
sk: Režimy zobrazenia

en: image from !field_name
sk: obrázok z !field_name

en: The user permissions.
sk: Oprávnenia používateľa.

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičov termínu, začínajúc koreňom.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičovských odkazov menu, začínajúc koreňovým odkazom.

en: to:
sk: do:

en: Original @entity
sk: Pôvodné @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
sk: Pôvodné údaje @entity, ak sa @entita aktualizuje alebo ukladá.

en: The base name of the file.
sk: Základný názov súboru.

en: This field supports tokens.
sk: Toto pole podporuje tokeny.

en: @label (!name:language)
sk: @label (!name:jazyk)

en: @label:language
sk: @label:jazyk

en: List of @type values
sk: Zoznam hodnôt @type

en: Tokens for lists of @type values.
sk: Tokeny pre zoznamy hodnôt @type.

en: Update data
sk: Aktualizovať údaje

en: Convert data type
sk: Konvertovať typ údajov

en: Value to convert
sk: Hodnota na konvertovanie

en: Rounding behavior
sk: Spôsob zaokrúhľovania

en: Conversion result
sk: Výsledok konverzie

en: Entity Reference Source
sk: Odkaz na entitu - zdroj

en: Entity Reference list
sk: Zoznam odkazov na entitu

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
sk: <strong>Poznámka:</strong> V zobrazeniach "Odkaz na entitu" sa všetky polia zobrazia v riadku, pokiaľ sa tu nevykoná explicitný výber polí v riadku.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sk: Vyberte pole, ktoré sa bude vyhľadávať pri použití widgetu automatického dokončovania.

en: [site:name] :: new comment for your post.
sk: [site:name] :: nový komentár pre váš príspevok.

en: Used in views
sk: Použité v zobrazeniach

en: Views plugins
sk: Zásuvné moduly pre Views

en: Display "Access Denied"
sk: Zobraziť "Prístup zamietnutý"

en: @entity types
sk: Typy @entity

en: The language the comment is in.
sk: Jazyk, v ktorom je komentár napísaný.

en: - No value -
sk: - Žiadna hodnota -

en: Provide a simple link to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na revíziu.

en: The taxonomy vocabulary weight
sk: Váha taxonomického slovníka

en: Unfiltered text
sk: Nefiltrovaný text

en: Number of pager links visible
sk: Počet viditeľných odkazov v stránkovaní

en: Browse available tokens.
sk: Prehľadávať dostupné tokeny.

en: Collapsed by default
sk: Predvolene zbalené

en: Custom output for TRUE
sk: Vlastný výstup pre TRUE

en: Custom output for FALSE
sk: Vlastný výstup pre FALSE
