Questions field (7.x-1.25) - en to ca translation catalogue (199 entries)

en: select
ca: selecciona

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Overview
ca: Resum

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: None
ca: Cap

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Types
ca: Tipus

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Archives
ca: Arxius

en: Add
ca: Afegeix

en: Display
ca: Visualització

en: Picture
ca: Imatge

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Options
ca: Opcions

en: Created
ca: Creat

en: Separator
ca: Separador

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Inline
ca: En línia

en: Term
ca: Terme

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Contains
ca: Conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: N/A
ca: No aplica

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Media
ca: Multimèdia

en: Email format
ca: Format del correu electrònic

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Position
ca: Posició

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: show
ca: mostra

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Virgin Islands
ca: Illes Verges

en: Countries
ca: Països

en: Select List
ca: Llista de selecció

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Entity
ca: Entitat

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ca: Una descripció curta del camp utilitzat com a ajuda per l'usuari quan aquest usa el formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
ca: La clau de camp %field_key no és vàlida. Si us plau, inclogui només caràcters alfanumèrics en minúscules i guions baixos.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: User email as default
ca: Correu electrònic de l'usuari com a valor predeterminat

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ca: Establiu el valor predeterminat d'aquest camp al correu electrònic de l'usuari, si aquest/a ha iniciat sessió.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Questions
ca: Preguntes

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Listbox
ca: Llista de selecció

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ca: Permet la creació de caselles de selecció, botons d'opcions, o menús desplegables.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
ca: Una àrea de text gran que permet una entrada de múltiples línies.

en: Basic textfield type.
ca: Tipus bàsic de camp de text.

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New York
ca: Nova York

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: Above
ca: A sobre

en: Content types that can be referenced
ca: Tipus de nodes que poden ser referenciats

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Node Reference
ca: Referència de node

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: District of Columbia
ca: Districte de Columbia

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Validation
ca: Validació

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: Resizable
ca: Redimensionable

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Is one of
ca: És un de

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: Numeric
ca: Numèric

en: Delete the %name component?
ca: Suprimir el component %name?

en: Component %name deleted.
ca: S'ha suprimit el component %name.

en: Token values
ca: Valors dels tokens

en: Website timezone
ca: Fús horari del lloc web

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Use a textfield for year
ca: Utilitza un camp de text per l'any

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
ca: Si està marcat, el camp de data generat utilitzarà un camp de text per a l'any. En cas contrari, s'utilitzarà una llista de selecció.

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: Filesize (KB)
ca: Mide del fitxer (KB)

en: Make this field resizable by the user.
ca: Fes aquest camp redimensionable per l'usuari.

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El controlador per aquest element està trencat o bé no es troba i no pot es utilitzar. Si un mòdul proporcionava el controlador i es va inhabilitar, tornant-lo a activar pot ser que el restauri. Si no és així, probablement hauríeu de suprimir aquest element.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Node revision
ca: Revisió de node

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Default email link
ca: Enllaç per defecte a les adreces de correu electrònic

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ca: %name: el títol no coincideix. Si us plau, reviseu la vostra selecció.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Days of the week
ca: Dies de la setmana

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: Unique
ca: Únic

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
ca: Accepta qualsevol data en qualsevol <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Format de data d'entrada GNU</a>. Textos com today, +2 months o Dec 9 2004 són tots vàlids.

en: Render
ca: Renderitza

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Allow users to upload files of configurable types.
ca: Permet als usuaris pujar fitxers de tipus configurables.

en: Select options
ca: Selecció d'opcions

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ca: Comprova que tots els valors introduïts en aquest camp són únics. No es permet utilitzar el mateix valor dues vegades.

en: Other...
ca: Altres...

en: Allow "Other..." option
ca: Permetre opció "Altres..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu permetre als usuaris entrar una opció que no estigui al llistat.

en: Text for "Other..." option
ca: Text per l'opció "Altres..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
ca: Si es permeten altres opcions, escriviu el text que s'utilitzarà per activar les altres opcions.

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Maximum length of the textfield value.
ca: Longitud màxima del valor de camp de text.

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
ca: Al afegir un nou correu electrònic personalitzat, el camp correu electrònic és obligatori.

en: Default value timezone
ca: Zona horària per defecte

en: Load a pre-built option list
ca: Carrega una llista d'opcions pre-construïda

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
ca: Utilitzeu una llista pre-construïda d'opcions en lloc d'entrar les opcions manualment. Les opcions no seran editables si s'utilitza la llista de pre-construïda.

en: Customize keys (Advanced)
ca: Personalitza les claus (Avançat)

en: US states
ca: Estats dels EUA

en: Northern Marianas Islands
ca: Illes Mariannes del Nord

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Nothing
ca: Res

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
ca: Introduïu una clau llegible-per-la-màquina per aquest element de formulari. Només pot contenir caràcters alfanumèrics i guions baixos. Aquesta clau s'utilitzarà com atribut nom d'aquest element de formulari. Aquest valor no té cap efecte sobre la forma en que es desen les dades, però pot ser útil si feu algun processament personalitzat del formulari.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
ca: <strong>Les parelles clau-valor HAN d'especificar-se com "clau_segura|Opció llegible"</strong>. Està recomanat usar només caràcters alfanumèrics i guions baixos a les claus. Una opció per línia. Els grups d'opcions es poden especificar amb &lt;Nom del grup&gt;. Es pot usar &lt;&gt; per afegir elements a l'arrel del menú després d'haver especificat un grup.

en: Content revision
ca: Revisió de contingut

en: Display @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Do not display the label of this component.
ca: No mostris l'etiqueta d'aquest component.

en: Save component
ca: Desa el component

en: The earliest date that may be entered into the field.
ca: La data més antiga que es pot introduir en el camp.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
ca: Accepta qualsevol data en qualsevol <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Format de data d'entrada GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
ca: L'última data que es pot introduir en el camp.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: First and last only
ca: Primer i últim únicament

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
ca: Introdueix la mida màxima d'arxiu que un usuari pot carregar com per exemple 2 MB o 800 KB. El servidor permet una mida màxima de càrrega de @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
ca: L'emmagatzematge d'arxius privats implica una major sobrecàrrega del sistema que els arxius públics, però permet restringir l'accés dels arxius als usuaris que poden veure els enviament.

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
ca: Opcionalment pots especificar un sub-directori per emmagatzemar els fitxers.

en: Max upload size
ca: Tamany màxim de pujada

en: Web images
ca: Imatges web

en: Desktop images
ca: Imatges d'escriptori

en: Additional extensions
ca: Extensions adicionals

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu que el component de selecció que es mostri com una llista de selecció en lloc de botons d'opció o caselles de verificació. Els grups d'opcions (opcions niades) només són compatibles amb el component de llista de selecció.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
ca: Ample de l'àrea de text en columnes. Aquesta propietat podria no tenir un impacte visual depenent del CSS del seu lloc.

en: Height of the textarea in rows.
ca: Alçada de l'àrea de text en files.

en: Prefix text placed to the left of the textfield
ca: Text de prefix col·locat a l'esquerra del camp de text

en: Postfix text placed to the right of the textfield
ca: Text de sufix col·locat a la dreta del camp de text

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ca: Introdueix una llista addicional d'extensions de fitxers per aquest camp de pujada, separades per comes. Les extensions introduïdes s'afegiran a les marcades en els elements anteriors.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
ca: El marcador es mostrarà en el camp fins que l'usuari comenci a entrar un valor.

en: The component positions and required values have been updated.
ca: Les posicions dels components i valors obligatoris s'han actualitzat.

en: Wrapper CSS classes
ca: Classes CSS de l'embolcall

en: Apply a class to the wrapper around both the field and its label. Separate multiple by spaces.
ca: Aplica una classe a l'embolcall del camp i de la seva etiqueta. Separa múltiples classes per espais.

en: Apply a class to the field. Separate multiple by spaces.
ca: Aplica una classe al camp. Separa múltiples classes per espais.

en: Description above field
ca: Descripció a dalt del camp

en: Place the description above &mdash; rather than below &mdash; the field.
ca: Col·loca la descripció a sobre &mdash; en lloc de per sota &mdash; del camp.
